לא עת לחשות! (פשקוויל)

הקטע הבא (שגם הופיע ב"גלובס") ממליץ על רכישת מניה. מדובר במניה שמחירה אלף שקלים בהתארגנות אוהדים להצלת הפועל ירושלים בכדורגל.

אחד הדברים שאני אוהב בסיפור הזה הוא שמדובר במהלך חיובי. שונה למשל מהקמפיין המעט מוזר של ההתנגדות להריסת אולם אוסישקין. אני מאד בעד הצלת אוסישקין – אבל מה לגבי העניין הקצת יותר חשוב שהוא הצלת הפועל תל אביב בכדורסל?

ואגב: אני לא נגד בעלות פרטית בכדורגל. בשליפה מן המותן אני חושב שהמודל המתאים בישראל הוא שקבוצת כדורגל בישראל תהיה ב-25% בבעלות אוהדיה, להבטחות מעורבות, ו-25% בידי הרשות המקומית, להבטחת המתקנים, וכ-50% בידי משקיעים פרטיים.

ומכן להמלצה:

הפועל ירושלים בכדורגל היא מועדון וותיק עם אוהדים מסורים. לא בדיוק ריאל מדריד על המגרש, אבל כמה רגעים יפים היו להם. הם זכו בתואר הראשון אי פעם של ירושלים, גביע המדינה של 1973, ושיחק אצלם אלי בן רימוז'. חלק מהוותיקים חושבים שהיה טוב מאוחנה ואחרים חושבים שהיה טוב מפושקש.

בשנים האחרונות החזיקו בקבוצה שני אנשי עסקים בשם ויקטור יונה ויוסי סאסי. אני לא רוצה להתעסק בדמותם של השניים הללו באופן אישי, אבל דבר אחד ברור. את המועדון הם ריסקו והוא מצא את עצמו בתום העונה הזאת בליגה השלישית ובחובות כבדים. בשלב זה החל לפעול אורי שרצקי, עיתונאי אוהד הקבוצה. שרצקי חשב לארגן מגבית בין האוהדים בכדי לרכוש את הקבוצה.

האוהדים פחות או יותר אמרו לשרצקי שזה לא בא בחשבון! מדוע שאוהדים שממילא סבלו כל השנים עוד יפדו כספית את האנשים שהרסו את המועדון? הפתרון שנמצא השבוע הוא פשוט ויפהפה. קבוצת האוהדים, המכונה קטמון 2, תרכוש את הפועל מבשרת/אבו גוש בליגה א' ולא את הפועל ירושלים המקורית. הם יצילו את מחלקת הנוער של מבשרת, והאהדה להפועל ירושלים תעבור ליישות החדשה. שחקני העבר הבולטים של הפועל ירושלים כבר הודיעו שיהיו מעורבים בפעילות. מבחינה משפטית האגודה תהיה מלכ"ר.

חשוב לציין שזה לא איזה צעד נאיווי עם רעיונות סוציאליסטים מיושנים. בעתיד ישולבו בקבוצה גם גורמים עסקיים בשיתוף עם האוהדים. בכמה מדינות, כמו גרמניה, ארגנטינה וספרד, זו הדרך בה מתנהל הכדורגל. והכדורגל שם ממש לא רע.

גילוי נאות: מעולם לא אהדתי את הפועל ירושלים, בילדותי דווקא אהדתי את יריבתה בית"ר, אבל אני רוכש מניה אחת. על המניה הזו אין שום החזר כלכלי. אבל אם הצעד הזה יצליח הוא יכול לעבוד בהרבה מקומות בכדורגל הישראלי ולהציל אותו מאנשי העסקים המפוקפקים שלרוב מנהלים אותו. הכדורגל הישראלי כל כך כושל כלכלית וארגונית שעם טיפה ניהול מסור אין סיבה שהמועדון לא יגיע לליגה הבכירה. אם להיות בוטה: כדאי לקנות מנייה כזו כדי שאולי יהיה בישראל גם כדורגל ששייך לאוהדים ולא לארקדי גיידמק.

מי מכם שרוצה לתרום, וקל לו יחסית לתרום אלף שקלים, יכול לקבל הסבר ותקנון ופרטים משפטיים מאורי שרצקי באי-מייל katamon2@gmail.com.

 

שאלתם מה זה ספורט?
בזמן שאני מהרהר בקואטמוק בלנקו

39 Comments

אור 27 ביוני 2007

רעיון מבורך.

אנונימי 27 ביוני 2007

אתייחס רק לנקודה אחת תמוהה. אתה מכנה את הקמפיין להצלת אוסישקין "מוזר", ומשבח לעומתו את היוזמה של אוהדי הפועל ירושלים תוך התעלמות אלגנטית מ2 עובדות סותרות –
1.יום לפני שהכריזו אוהדי ירושלים על הקמת הקבוצה שלהם, הודיעו אוהדי הפועל תל אביב על הקמת קבוצת אוהדים הפועל "אוסישקין" תל אביב (זה כבר מספיק כדי לשמוט את הקרקע מתחת לביקורת שלך).
2. ניסיונות הרכישה החוזרים ונשנים של הפועל תל אביב כדורסל בשנה האחרונה שנתקלים בחומה בצורה של דרישות בלתי אפשריות מצד שאול אייזנברג, לצד היעדר אולם ביתי שהופך את הקבוצה לבלתי אטרקטיבית בעליל.

הצורך לקטול פעולות חיוביות של אחרים, על מנת לעודד פעולות החביבות עליך אינו הולם ותמוה.
בייחוד מצד אדם המציג עצמו כבעל הבנה לחשיבות מסורת וראייה של תרבות הספורט כמשהו מעבר ל"קניתי כרטיס ישבתי ביציע".

רונן דורפן 27 ביוני 2007

לאנונימי… לא הייתי מודע להקמת הקבוצה הזו ואני כמובן שמח שזה קורה.
ויחד עם זאת.. התחושה שלי שמעורבים בקמפיין כמה עניינים אחרים. למשל התחושות (הדי מוצדקות לדעתי) נגד חולדאי וקשריו עם קבלנים.
הפתרון לשאול אייזנברג הוא בדיוק הפתרון לסאסי ויונה. לתת לו להישאר עם הנכס שלו ולהעביר את האהדה לקבוצה חדשה. הפועל תל אביב היא קבוצה אהודה בהרבה מהפועל ירושלים ואין לי ספק שבארגון נכון זה יצליח.

כתבנו בגרמניה 27 ביוני 2007

הצלת הפןעל תל-אביב חייבת להיות בראש מעייני אוהדיה, אבל גם רשויות שונות חייבות לעזור. ראה מקרה התאחדות הכדורגל האיטלקית וחובות הקבוצות הקטנות (והגדולות). או המקרה הקלאסי, בו באיירן מינכן סייעה ליריבתה המרה מינכן 1860 להימלט מפשיטת רגל. איכשהו לא נראה לי שבמכבי קיים הלך הרוח הזה, שם ממילא לא מחזיקים מתחרות יותר מדי.
דבר אחר – זה חייב להיות אוסישקין? אני אהיה פרובוקטיבי ואוונגרדי – אני בעד למצוא אתר חלופי ונאות לקבוצת פאר ואלפי אוהדים. תמיד שנאתי את האולם המסריח הזה, זכרונות טובים יש לי דווקא מאולמות אחרים. צאו מהשכונה הזו ועברו למקום אחר – בדרום יש הרבה מקום, ואפשר לעניין קהל מקומי חדש.
נוסטלגיה היא לאו דווקא תמיד טובה, כשהיא רק לטעם הנוסטלגיה.

תומר 27 ביוני 2007

הרעיון יפה ומצוין ואני מאוד מקווה בשביל אוהדי הפועל ירושלים שזה יצליח ושנראה את הקבוצה הזו בליגת העל.
עם זאת יש דבר אחד שקשה לי איתו,החלפת השם.אני מבין שזה בלתי נמנע,אבל בתור אוהד(לא של ירושלים)היה לי מוזר אם יום אחד ישנו לי את השם של הקבוצה שאני אוהד.
כשהייתי בצבא,היו חילופים של פלוגות בחטיבה,הפלוגה שלי עברה מגדוד אחד לאחר ושנה אחר כך החליטו שמשנים את שם הפלוגה,הניסיונות שלנו למחות על שינוי של שם והריסה של מורשת של כמעט 40 שנה לא עזרו וסיימתי את השירות בפלוגה עם שם אחר שלמרות שהיו בה את אותם אנשים היא הפכה לשונה לגמרי ורחוקה מהפלוגה שאהבתי.
אני מקווה שהכל כולל השם החדש יאיר פנים לאוהדי ירושלים,אבל מעניין אותי איך האוהדים שלהם מרגישים עם שם חדש לקבוצה.
עוד דבר מוזר,אם הפועל קטמון תעפיל לליגה הארצית היא עלולה לשחק שם מול הפועל ירושלים במידה וזו תמשיך להתקיים.

רונן דורפן 27 ביוני 2007

תומר. מצבים כאלו התרחשו. למשל פיורנטינה הקיימת נקראת פלורנציה-ויולה והיא יישות משפטית חדשה שירשה את מקום הקיימת.
במקומות אחרים הקימו אוהדים קבוצות מתחרות. קבוצה אחת כזו באנגליה היא ווימבלדון – אחרי שווימבלדון המקורית עברה לעיר אחרת ונקראת מילטון-קייס דונס. ישנה כמובן גם ההתארגנות נגד הבעלות של גלזר במנצ'סטר יונייטד – עם קבוצת ליגה נמוכה בשם פ.צ יונייטד אוף מנצ'סטר.
קבוצת כדורגל הוא מותג. כשבעל הבית טוען שהאהדה לקבוצה "שייכת" לו זה עניין אמורפי. הוא לא יכול להתייחס לאוהדים כצבר לקוחות. ואם היחס שלו הוא מזלזל בעליל – כמו במקרה ירושלים או ווימבלדון – הלקוחות יכולים לקחת את האהדה שלהם למקום אחר. במיוחד במצב בו בעל הבית לא יסד את הקבוצה אלא השתלט עליה בשלב מסויים בהיסטוריה שלה.

יוני 27 ביוני 2007

לדעתי זה יכול להיות מעט בעייתי. כאוהד הפועל פ"ת בכדורגל והפועל ת"א בכדורסל, שתיהן בעלות קהל נאמן והנהלה שערורייתית, קשה לי לראות את האוהדים מקימים קבוצה חדשה. הבעיה העיקרית היא סכומי הכסף הגבוהים בצורה מוגזמת של כדורגלנים בינוניים. לכן, יהיה קשה לאוהדים לממן את הקבוצה והמודל של בעלים עשיר שיפסיד כסף באופן קבוע נועד להישאר כמודל הנפוץ. אלא אם, קבוצה תשקיע מספיק במחלקת נוער ותזכה להגנה כך שתוכל להנות כספית מהפירות (לא כמו בפורטוגל…). הרעיון נחמד, נראה אם יצליחו לעמוד בתקציבים של ליגה שנייה, שלא לדבר על ליגת ארקדי

חיימון 27 ביוני 2007

לא מזמן מגזין פרומו של "מעריב" עסק כולו ב"תרבות ספורט ישראלית". המאמר שרונן מעלה כאן מעלה סוגייה שהעיסוק בה שווה לגמרי לעיסוק בסוגיית תרבות ספורט בישראל.
קטונתי מלהכריע לגבי סוגייה זו, אך קשה לי להאמין שמהלך זה יכול להצליח.
גילוי נאות – אני אוהד עצוב של הפועל פתח תקווה בכדורגל. לפני 3 עונות הציע בחור בשם ציון דלל להיות בעלי הקבוצה תוך פרסום באתרי האוהדים של המועדון שהוא הולך ליישם את מודל ברצלונה, כלומר – האוהדם כבעלים.
3 שנים מאז וזה נראה כמו בדיחה עצובה ומכאן נובעת הפסימיות שלי, למרות היותי בחור אופטימי, שירכוש מנוי למשחקי הפועל פ"ת בעונה הבאה…

תומר 27 ביוני 2007

אין ספק שהם יכולים ושזה קרה,השאלה היא איזה משמעות יש לשם בקשר של אוהד לקבוצה.
לדעתי לשם יש משמעות גדולה ופה טמונה הבעיה,האם אוהדי הפועל ירושלים ירגישו הזדהות עם הפועל קטמון הזו?
לי אישית היתה איזושהי בעיה עם זה,למרות שאני לא מוצא פיתרון טוב יותר בשבילם.
פיורנטינה היא לא דוגמא נכונה כי היא עדיין נקראת בשמה הישן,אבל מעניין אותי כמה מצליח הסיפור של ווימבלדון.
אני יודע שבמנצ'סטר יש הצלחה והקבוצה גם עלתה ליגה וגם מושכת קהל.

רונן דורפן 27 ביוני 2007

חיימון. ההבדל הוא פשוט. כשבא איש עסקים ומבטיח שהוא אוהד ויהיה שיתוף אוהדים…. אני לכל הפחות מחכה לראות מעשים. כאן האוהדים עושים את זה בעצמם.

תומר. הסיפור של ווימבלדון מתקדם בצורה יציבה – בעיקר כי מעולם לא הייתה תחרות מהקבוצה המקורית. זו פשוט עברה למקום אחר ודי רחוק משם. פיורנטינה כן נקראת בשם אחר מבחינה רשמית – רק האוהדים והתקשורת משתמשים בשם הישן.
סיפור פ.צ יונייטד הוא אחר. לקבוצה יש לא מעט אוהדים שתומכים בה – אבל זה יותר כצעד של מחאה נגד המסחור של יונייטד. מנצ'סטר יונייטד המקורית לא מתמוטטת כספית או מקצועית. התמיכה שלה בעולם גדולה מאד וברור שפ.צ יונייטד היא לא תחליף למקור.

אבל זו בדיוק הנקודה שלי. שלטון אוהדים במועדון כמו מנצ'סטר יונייטד דיון אחר. העניין קיים בברצלונה – באמצעות בחירות – אבל שם זה לא בדיוק ניהול אוהדים אלא ניהול של פוליטקאים נבחרים. עם כל הבעיות של פוליטיקה.
אני דמוקרט, וברמה העקרונית אני מעדיף את מודל ברצלונה על מודל מנצ'סטר יונייטד.
אבל מבחינת התוצאה הסופית – אהדה עולמית, כדורגל במגרש, נאמנות המועדונים לסגנון משחק – התוצאות על פני שנים של שני המועדונים יציבות וטובות.

אבל יונייטד וברצלונה הם מותגים עולמיים. הפועל ירושלים היא מועדון מקומי קטן ואותו אפשר וצריך לנהל על פי מודל קהילתי.

רונן דורפן 27 ביוני 2007

יוני. זה לא שהכסף של ארקדי או לוני מנוהל בצורה כל כך אינטיליגנטית. במועדונים הללו יש כסף אבל מלבד במכבי חיפה לא ממש נצפו סימנים של מקצוענות אמיתית.
מכבי פתח תקוה הראתה שבניהול מקצועי נכון אפשר להצליח בישראל עם כספים צנועים מאד.
מאמן סביר ובחירה טובה של זרים שווים בישראל מקום בליגה הבכירה. לא צריך יותר.

אבל גם אם בית"ר ירושלים הייתה מנוהלת נכון והייתה מועדון אירופאי לתפארת? ממילא אי אפשר להתחרות כספית בגיידמק.
הפועל ירושלים לא תהיה אלופת ישראל. אבל היא יכולה להיות מועדון יציב ומתפקד.

לון 27 ביוני 2007

כל צעד של לקיחת אחריות במקום המשך הקיטורים הרגילים הוא מבורך.
המבחן האמיתי יהיה כמו תמיד בביצוע.
הלוואי ויצליחו.

אני מסכים איתך לחלוטין שהמאבק של אוהדי הפועל ת"א היה צריך להיות מושקע בקבוצה ולא באוסישקין.
מכל הנכסים של כל קבוצה, האיצטדיון הוא הנכס הכי פחות חשוב.
אם היו מקימים את הפועל אוסישקין ת"א, בתחילת המאבק, ובאותה להיטות, היו נמצאים היום במקום הרבה יותר מתקדם.
יש סיכוי סביר שאייזנברג היה נלחץ והיה מוריד את דרישותיו.

ברמת העיקרון, אין ספק שהמודל של ברצלונה הוא הטוב ביותר. עם כל הכבוד למצב הנוכחי של היונייטד, בכלל לא בטוח שהמצב ישאר כך גם בעתיד.
הדוגמה העגומה של לידס, מוכיחה שזה יכול להיות מסוכן מאוד.
ובכלל, כשהאוהדים מחזיקים בקבוצה, אין את תחושת חוסר האונים של להיות תלויים בבעלים.
למשל, אם הייתי אוהד של מכבי חיפה, הייתי מרגיש נבגד באותה עונה ששחר הודיע על "עונה פיננסית".

צריך לזכור שאנחנו חיים במציאות שמשתנה במהירות וכלל לא ברור אם המודלים הישנים יהיו תקפים גם בעוד 15 שנים למשל.

אנונימי 27 ביוני 2007

לרונן –
אני קצת מקשה להבין מה שאמרת. בלי לדעת על סמך מה אתה אומר זאת – יש לך בעיה עם זה שבנוסף לאהבתם לאולם האוהדים אינם רוצים שהוא יהרס בשביל אינטרסים נדל"ניים? מה הבעיה פה?

ואני באמת מתקשה להבין את הביקורת פה כלפי הקמפיין של אוסישקין. אני מודה שאיני סובייקטיבי בתור אוהד הפועל תל אביב שמכיר כמה מהמעורבים. אבל דווקא בשל כך אני עוד יותר מתפלא על הביקורת.
קל לאמר "מדוע לא פעלתם למען הקבוצה". קל באותה מידה גם כנראה לשכוח את ההפגנות, צוי הרחקה שהוצאו לאנשים מהמשחקים, המחאות הבלתי נגמרות, החרמות, קללות, צעקות, וכל דבר אפשרי אחר שעשו אוהדי הפועל על מנת להציל את קבוצתם האהובה.

בסופו של דבר העניין עם אייזנברג הוא כסף כסף ועוד כסף.
מישהו מכם באמת חושב שניתן להתמודד ברצינות עם תביעתו האבסורדית לשלם מיליון דולר תמורת קבוצה עם חובות בסדר גודל דומה, בלי מגרש ביתי ?
מישהו מכם בכלל מודע לניסיונות הרכישה בשנה האחרונה?
קהל האוהדים של הפועל עשה כמיטב יכולתו על מנת לשמר לפחות את הנכס היחיד שיש לקבוצה, וכמובן לשמר את הבית האהוב על כולנו.
הביקורת על כך נראית לי קטנונית ונובעת מבורות במקרה הטוב.
האוהדים עשו וממשיכים לעשות כמיטב יכולתם במשאביהם הכספיים המוגבלים. יותר מכך לא ניתן לעשות.

איתי נ. 27 ביוני 2007

דבר ראשון – באמת כל הכבוד על היוזמה

דבר שני (ונושא אחר) – למה שרשות מקומית/ עירייה תשקיע כסף בקבוצה מקצועית? שהרשות תשקיע בקבוצות נוער, במתקנים וכו'. אבל לא במקצוענים

רונן דורפן 27 ביוני 2007

לאנונימי… ראשית אני אחד מהאנשים המוזרים הללו שאוהד את הפועל תל אביב בכדורסל למרות שאני לא אוהד אותה בכדורגל. בארי ליבוביץ הוא השחקן האהוב עלי אי פעם ויש לי מידה סבירה של שעות אוסישקין, גם בליגה השניה.

אני חייב לאמר שקצת תמוה בעיני פרץ האהבה הזה לאולם. אני זוכר את עצמי יושב ביציע (במקרה ליד ג'ים בואטרייט) בשנת גוסינסקי הראשונה כשעדיין הפועל הייתה בליגה השניה. במקום התקיים טקס הוקרה לבארי לעיני בערך 25 אנשים. מוזר, אבל לא ראיתי את כל האוהדים הרבים הללו שאוסישקין הוא חלק מחייהם.

אז אני מקבל את טענתך שיש קבוצת אוהדים שמנסה להציל את הקבוצה ואני מאד מקווה שתצליח לשקם אותה. אבל האם כל המפגינים הם אלו? כולל אלו שעשו איזה ברדק במשרדים של מכבי תל אביב?
לדעתי יש שם לא מעט טרמפיסטים בחבורה הזו ולצערי העצום גם ייצוג לעלובי הנפש ששרים שירי שואה במגרשים.

בר שושני 27 ביוני 2007

רק תיקונון, למיטב הבנתי (ועסקתי קצת בחלוקת פליירים שקוראת לאוהדים לקנות מניות, בעיקר באוניברסיטה של הר הצופים בירושלים, כך שהייתי מעט בקשר עם המארגנים), זה לא שהאוהדים התנגדו לקניה של המועדון מסאסי ויונה: אלה סאסי (או יונה) שדרשו 10 מליון שקלים עבור הזכות לרכוש את הקבוצה.

כמובן, שאחרי 10 המליונים ההם יגלו עוד כמה מליונים שהקבוצה חייבת לכל מני שחקני עבר, מאמני עבר, שירותים כמו מים, חשמל, ארנונה. זה סכום לא ריאלי, שהאוהדים לא יכולים לגייס (כרגע, גויסו בערך 500 אלף שקלים מהאוהדים – השאר יגיע מתמיכת אנשי עסקים שגויסו במהלך המבצע).

יש מחלוקת לא קטנה בין האוהדים על המהלך הזה, אגב. השאלה "מה היא קבוצתי" – מה במדים ובשם הוא המהות של הקבוצה (בעיקר כשמדובר בקבוצה כמו הפועל ירושלים, שבאה קומפלט עם אידיאולוגיה) היא שאלה סבוכה, שניסיתי לענות עליה ולא מצאתי תשובות מספקות בינתיים. לאוהדים לא ברור שהפועל "קטמון" ירושלים, החדשה, היא אכן הפועל ירושלים ההיא, הישנה. למשל, היא לא תקבל את הזכות להקרא "מחזיקת גביע המדינה 1973". בעיה.

עזי ד 27 ביוני 2007

הגמר של 73' היה גמר הגביע הראשון שהייתי בו, הרגע החזק ביותר היה מיד אחרי שער גדול של צבי סינגל הקפטן של ירושלים בבעיטה לחיבור פאץ אוהד לדשא בבלומפילד (לא יודע למה אבל הגמר היה בבלומפילד) לחבק ולנשק אותו. זה היה משהו מרשים שלא ראו אז אפילו בטלוויזיה.
ורק למען ההיסטוריה, התואר הראשון אי פעם של ירושלים היה הגביע המשותף של מכבי חשמונאי ירושלים עם הפועל תל אביב ב-1928. גמר הגביע הראשון בארץ ישראל

תומר 27 ביוני 2007

לון צודק.כאוהד של קבוצה שהיתה קרובה לפירוק(נתניה)יש אצלי תמיד את החשש הזה שהקבוצה שלי לא תתקיים יותר.
לכן בסוף העונה אמרתי לחבר אוהד הפועל ירושלים שאני קצת מקנא בו,למרות שהקבוצה שלי הגיעה למקום שני ושלו ירדה לליגה השלישית,לו יש הזדמנות להציל את הקבוצה שלו ולהפוך אותה חוקית ורשמית לחלק ממנו.אני תלוי ברצונו(הטוב)של אדם אחד,נחמד ככל שיהיה,שיכול יום אחד ללכת ולהשאיר אותנו בלי כלום.
הבעיה היחידה שהסיפור הזה יכול ליצור זה שבעלי המניות יהפכו בעצם למקבילים של חברי מרכז של מפלגה.אבל זה סביר יותר שיקרה במועדון גדול ולא בהפועל ירושלים.

איש 27 ביוני 2007

מסכים עם רונן לגבי ה"מוזרות" של הקמפיין להצלת אוסישקין (מומלץ, ד"א, לקרוא את המאמר של יואב גורן בנושא באתר של ערוץ 5). למרות שעברו אצטדיון מסיבות שונות לגמרי, לא שמעתי על יותר כאלה מחאות מצד אוהדי ארסנל כשעזבו את הייבורי, אצטדיון שהיה ביתם מאז 1913. גם בליברפול יש דיבורים על הקמת אצטדיון חדש ללא יותר מדי רעש, ולאנפילד יש הסטוריה מכאן ועד לירח.
זו אמנם קלישאה- אבל אהבה, גם לקבוצה, היא בלב. הרי כמעט כל אחד יסכים למכור את הבית שלו אם יחשוב שזה משתלם(וכמה מאיתנו בכלל גרים עדיין בבית שהיה של הסבים שלנו?!).
הלוואי והצעד הזה יצליח, והלוואי שגם אוהדי הפועל ת"א ישכילו לאמצו. בהחלט יכול להיות שזה הכיוון הנכון להצלת הכדורגל והכדורסל המקומיים.

הערה לסיום- גאידמק הפסיק את הסיוע להפועל י-ם בכדורסל. מעניין מה יהיה איתם בעונה הקרובה ובאלו שאחריה. ומעניין מה יהיה עם בית"ר כאשר הוא יעבור לבית עם סורגים(אולי בצרפת…) ובלי עיתונאים.

כתבנו בגרמניה 27 ביוני 2007

לדעתי הסיפור התופס ביותר כמקבילה הוא סיפור פיורנטינה. אחרי שגורי הביא את המועדון לפשיטת רגל הוא נסגר. פיורנטינה וויולה הוקמה בליגה הרביעית, ואחרי שנה, כשאפשר היה שוב לרכוש את השם הקודם של המועדון, כולל הזכויות על התארים ההסטוריים בלי לקבל איתם את החובות, זה מה שנעשה. היום זה כאילו מעולם לא קרה דבר. הפקטור המשמעותי היה אחדות ואקטיביות האוהדים.

זה מה שעשוי לקרות אצל הפועל ירושלים. אם ינטשו אותה אוהדיה ויעברו למועדון שגם מייצג אותם אידיאולוגית, הפועל קטמון ירושלים, ייאלץ המועדון הישן להיסגר. ואז אפשר יהיה להשתלט עליו חזרה. ואם לא בעוד שנה, אז בעוד עשר, גם עם יצר הנקם הישראלי.

זה, אגב, מה שלא קרה אצל הפועל תל אביב, שהרבה אוהדים שלה העדיםו לחקות מעשים שראו בטלוויזיה, מאשר לעשות מעשה. להתפרץ ולקלל לא עוזר לאיש. גם לא פניות פומביות. צריך לארגן חרם אוהדים עם גב, להגיע לישיבת הנהלה ולדרוש רשות דיבור ולהסביר שלא יהיה פיתרון בלי אוהדים. אבל התנאי ההכרחי הוא ארגון אחיד ואסרטיבי. היום יש הרבה "התנהלות", חוגי אוהדים וצעקנות.

ואוסישקין, נוסף על הכל, מכוער. הוא מטרד, בדיוק כמו אצטדיון רמת גן – אפשר לפעמים גם לשפר מצב. לא כל מה שהוא ותיק הוא טוב, רק בגלל היותו ותיק.

מאיר 27 ביוני 2007

רעיון יפה אבל כמו תומר, יוני וחיימון אני מוצא את זה בעייתי. רונן, נתת דוגמאות של קבוצות חדשות שהוקמו על חורבות הקבוצה הקודמת בפיורנטינה ווימבלדון. אם הבנתי נכון, הפועל ירושלים המקורית עדיין קיימת, גם אם בליגה שלישית ותחת הנהלה איומה. זה לא אותו דבר. הדוגמה השלישית שלך, של יונייטד, כבר יותר קרובה כי הקבוצה המקורית קיימת, אלא ששם זה כמובן מקרה הפוך – הקבוצה החדשה הוקמה בגלל העושר והמסחרה של הקבוצה המקורית, לא בגלל התדרדרותה לתהומות.
ומה נהיה מאותה אפ-סי יונייטד? יותר מקוריוז? תגיד לי אתה, כאוהד יונייטד-האם.
למרות שאני לא אוהד את הפועל הייתי תורם כמוך 1000 שקל אם האוהדים היו מצליחים לחלץ את הקבוצה המקורית מידי ההנהלה ולהשקיע בה. "העברת אהדה" לקבוצה אחרת נשמעת קצת שרירותית. למה דווקא מבשרת? זה אפילו לא בירושלים. למה לא קבוצת הפועל קיימת, כמו תל אביב או פתח תקווה? אותה מבשרת אם אני לא טועה עברה סיפור משונה של איחוד של שלוש קבוצות עם קבוצה או שתיים מאבו גוש, ועכשיו היא תהיה קטמון – נשמע כמו תפוח אדמה שנזרק מיד ליד למרבה במחיר.
גם הקבוצה שלי ירדה העונה לליגה השלישית – נקודות השפל בהיסטוריה שלה – כתוצאה מניהול כושל. לי זה דווקא נותן המון מוטיבציה לחזור אליה ביתר שאת. העונה אני אנסה לראות יותר משחקים שלה מהעונה שעברה. יושבי ראש מטומטמים מתחלפים בסופו של דבר. אבל אוהדים, ושם, נשארים הרבה יותר מהם. זה מה שמשאיר את הכדורגל רומנטי ויפה למרות כל הכיעור שמלכלך אותו. אוהדי הפועל מיואשים, אני מבין ללבם, אבל עכשיו זה בדיוק הזמן להתחיל את המסע בחזרה למעלה. כמו שאנחנו נעשה בלידס יונייטד. נכון, עזי?

גילעד 27 ביוני 2007

מאיר, ווימבלדון ה"אמיתית" עדיין קיימת. כלומר יש שתי קבוצות. אחת נדמה לי בDIVISION 1 (ליגה 3) והשנייה באחת מהליגות החצי חובבניות, על סף כניסה לליגות המקצועניות.

זו בדיוק הדוגמא של הפועל, אגב. בדיוק.

עמי ל. 27 ביוני 2007

היי רונן, כמי שחולם לקיים מודל של מועדון אוהדים דמוקרטי בהפועל פ"ת , אני אשמח אם תתייחס במאמריך הבאים לארגון ה – SUPPORTERS DIRECT והפעילות שלו ברחבי אנגליה למען החזרת הכדורגל לאוהדים.

ד"א , אני דווקא חושב שבמסגרת התקציבית שבה פועל הכדורגל הישראלי , כשהבעלים הפרטיים של הקבוצות מהדרג הבינוני משקיעים בקושי מיליון דולר, אין לי ספק שניתן לכונן מועדון כדורגל שינוהל בצורה דמוקרטית באחת מקבוצות הכדורגל שמונות מעל ל10,000 אוהדי בעלי זיקה דוגמת הפועל פ"ת,בני יהודה,הפועל ירושלים,הפועל חיפה ומכבי נתניה(במידת הצורך).

אתה גם מוזמן להתרשם מהאתר ומהתכנים אותם אנחנו מפעילים : http://WWW.HPT.ORG.IL – מפקד אוהדי הפועל פ"ת.

(וכמובן שיוני שהזדהה כאוהד הפועל פ"ת מוזמן להוסיף את שמו לבסיס הנתונים שמונה כבר למעלה מ-2000 שמות).

מאיר 28 ביוני 2007

גילעד – אם כך, מצויין. ספר לי כמה מהאוהדים המקוריים של וימבלדון "העבירו את אהדתם" למ.ק דונס.

כתבנו בגרמניה 28 ביוני 2007

לגלעד – הדוגמה של ווימבלדון בדיוק הפוכה, ולכן, אגב, אתה צודק. כי ווימבלדון של היום היא מועדון חדש, המועדון המקורי, הסטוריה והכל, עבר למילטון-קיינס. המועדון "החדש" נשאר בווימבלדון. ולכן, מאיר, השאלה היא הפוכה: כמה אוהדים "נשארו" אצל הדונס, וכמה "עברו" למועדון החדש. והתשובה- כמעט כולם. מ.ש.ל.

לעמי – זו הדרך. כל הכבוד והרבה איחולי הצלחה. המספרים הם אלה שנותנים את הכח לעמוד מול הנהלות כושלות ופוליטיקאים בחצי גרוש. כח של מצביעים, של צרכנים, של שובתים ומפגינים בפוטנציה. את הסימפטיה שלי כבר יש לכם.

מאיר 28 ביוני 2007

כתבנו,
מילטון קינס – העיר והאצטדיון, נמצאת מעל שעה (לכיוון השעתיים לדעתי) נסיעה מוימבלדון, השכונה והאצטדיון. אז אני משער שלא כל האוהדים "נשארו" עם מילטון קינס דונס. (בקבוצה כמו וימבלדון אני מנחש שלקהילה המקומית היה אחוז נכבד מהאוהדים).
מבשרת יותר קרובה לירושלים מזה, אבל ההבדל בתחושת המקומיות והקהילתיות אותו הבדל.
שנית – השם. דנו בכך כאן תומר ואחרים אז אין כל כך מה להרחיב – אוהדים רבים יישארו עם השם, לא משנה הליגה, הבעלים, השחקנים. או אפילו החלטה שרירותית ש"ההיסטוריה" עוברת לעיר אחרת.

אנונימי 28 ביוני 2007

לרונן –
אז בגלל שלא בכל משחק האולם היה מפוצץ אז אין לו כל ערך? האם רק אנשים שהיו ב90% מהמשחקים באוסישקין זכאים לאמר שהוא בעל ערך? מרבית הישראלים לא היו בחייהם בבית ביאליק, והוא עומד ריק חלק גדול מאד מהזמן. האם זה אומר שאין לו כל חשיבות? אני באמת מתקשה להבין את ההיגיון בדבריך.
גם לי יש שעות אוסישקין לא מעטות. אבל אני לא מתחיל למדוד את אהדתם לקבוצה ואהבתם של אנשים לאולם רק על פי תדירות הופעתם באולם. אוסישקין כמגרש כדורסל פעיל משנות ה60, וכאולם משנות ה80. במתחם אוסישקים קיימת פעילות ספורטיבית משנות ה20. האם כל כך קשה להבין שדורות של אנשים גדלו במקום, התחנכו, ספגו את האווירה, הרגישו חלק מההיסטוריה הבלתי נפסקת של מועדון מפואר שמתבטאת בביתו המרכז את כל הפעילויות וכתוצאה מכל זאת ראו באולם את ביתם השני?

אני גם לא מבין מדוע בגלל מיעוט כזה או אחר שמנצל את המאבק למטרות אחרות יש לפסול את המאבק כולו. במסגרת ההתנגדות להתנתקות היו מעורבים גם לא מעט כהניסטים ומטורללים מטעם עצמם שניצלו את המאבק למטרותיהם המשיחיות והגזעניות. האם אתה טוען שבעקבות כך עצם המחאה על ההתנתקות אינה ראויה ומיותרת? האם היית מעז לאמר זאת על סמך מספר אירועים קטן במכלול המאבק כולו?

אני חש שיש כאן קטנוניות מסויימת. וכאן אני מתחבר גם לדברים של אנשים אחרים כאן – קל נורא לאמר "אבל גם קבוצות אחרות בעולם עברו איצטדיונים למה אתם לא יכולים". האם כשהרסו את הייבורי עשו זאת תוך אילוצה להידפק כקבצן על דלתות איצטדיונים של קבוצות אחרות בעיר או אחרי שבנו לה איצטדיון חדש ייעודי שיהיה כולו שלה ולשימוש כלל מחלקות המועדון? האם עיריית ליברפול מתכוונת לשתף פעולה עם ההנהלה הרמאית של הקבוצה ע"י מתן פיצוי כספי מעליב לבעלים שנייה לפני שהוא נוטש הקבוצה לאנחות, לסגור באמצע העונה את אנפילד ולהשאיר את כל מחלקות הנוער והילדים ברחוב ללא מענה?

רונן דורפן 28 ביוני 2007

אנונימי. המאבק לא פסול ואיש לא אמר שהוא פסול. מה שאני אומר שהמאבק עבר מבחינה ציבורית "כמאבק נגד הריסת אוסישקין על ידי חולדאי" ובעיני עדיף היה שיהיה "המאבק להצלת הפועל תל אביב בכדורסל". וזה מה שנראה לי תמוה. איכשהו קיבלתי תחושה שבמציאות של ישראל אנשים מעדיפים מאבק על משהו פיזי. מאבק על "מציאת פתרון לפעילות הכדורסל בהפועל תל אביב" הוא קצת קשה יותר.

אני לא פוסל את כל המאבק בגלל מעטים ששרים שירי שואה. סתם בא לי להקיא מהם. נראה לי שחוץ מהתחשבנויות של "אבל בית"ר צועקים מוות לערבים" או "מכבי שרים טועמה מחבל" אנשים קצת לא קולטים כמה הפסולת האנושית הזו מרחיקה אנשים שהם אוהדי הפועל מרצון להיות בסביבת הקבוצה.

אנונימי 28 ביוני 2007

המאבק להצלת הפועל תל אביב כדורסל הוא מאבק חשוב, ולמעשה הוא המאבק האמיתי שהקמפיין למען אוסישקין היה חלק ממנה (הרי קבוצה צריכה אולם כדי לשחק בו). אבל המאבק העקרוני להצלת הפועל תל אביב אינו ציבורי.
גיוס משקיעים אינו דבר המתבצע ע"י הפגנות.
מחיקת חובות אינה קורית ע"י שליחת עצומות.
קהל האוהדים שהיה מעורב בקמפיין (וזאת אחת מהסיבות גם שהקמפיין נכשל) הוא בעיקר קהל האוהדים מגיל 35 ומטה, לא המיליונרים שבאפשרותם לקנות את הקבוצה.
הקהל הזה עשה בעבר כל שביכולתו להעיף את אייזנברג מהקבוצה. אבל בלי מיליוני דולרים הדבר פשוט בלתי אפשרי.
בינתיים ניסו (והצליחו לבסוף) למחוק את הנכס העיקרי של הקבוצה, והקהל ניסה למנוע זאת בכל דרך שברשותו.
לדעתי זה ראוי לציון, שלאחר 12 שנים (עם הפסקה קצרה) במהלכן ירדה הקבוצה לכל שפל אפשרי הקהל טרם נשבר ועדיין מנסה לפעול כמיטב יכולתו על מנת להציל משהו מהקבוצה בתקווה שתחזור איכשהו לפעילות ראויה. אין זה ראוי לביקורת על כך שלא הפכו למיליונרים בין לילה וקנו את הקבוצה חסרת הערך עמוסת החובות עבור המחיר המופרז שנדרש ע"י אייזנברג.

כתבנו בגרמניה 28 ביוני 2007

לאנונימי – סליחה, אבל לדעתי אתה טועה.

גיוס משקיעים ותשומת לב ציבורית כן קורית ע"י עצומות והפגנות. מחיקת חובות לא תהיה בלי שגורמים יראו שיוצא להם מזה משהו. ומה שיוצא להם זו סימפטיה של אוהדים. ולאוהדים יש כח עצום, שלא מנוצל כהלכה מחוסר ארגון. המאבק הוא נכון וחשוב, הוא רק מתועל בחוסר יעילות שאף יוצרת פידבק שלילי.

כמובן שהפועל חייבת לעבור לפני הריסה לאולם חלופי נאות. זו הבושה המרכזית והכשלון של כל הגורמים. ובניגוד למה שנכתב כאן – העירייה מחוייבת לעזור גם לקבוצות מקצועניות, ובגדול. זה חלק מתשתית פנאי עירונית בעלת חשיבות עצומה בייחוד בעיר כמו תל-אביב הבנוייה על כך. שלא לדבר על החשיבות הצרכנית של המועדון, המשחקים והאוהדים. מי שעוד חייב להשקיע פה זה איגוד הכדורסל (מי שמחק את החובות למועדונים באיטליה היתה הממשלה בלחץ ההתאחדות), וכן, גם מכבי תל-אביב. כי יש להם עניין בדרבי וביריבות, וגם כי יש מין עניין כזה של ספורטיביות.

למאיר- לא הבנת אותי. אמרתי שכל האוהדים עזבו את המועדון הוותיק לטובת ווימבלדון החדשה, כך שגם השם נשאר דומה לפחות. הדוגמא של פיורנטינה, שהשם שלה יותר ידוע עם יותר ערך בלעדי מאשר "הפועל ירושלים", שבכל זאת ויתרה על השם לזמן קצר בתמיכת האוהדים.

זה הרי נשאר הפועל, נשאר ירושלים ונשאר אדום. להשאר עם סאסי ויונה בגלל דקויות בשם זה לא רומנטי, זה טפשי. אם זה נחוץ, את השם אפשר מתישהו להחזיר. מועדון עם אוהדים אי אפשר להחזיר.

אנונימי 29 ביוני 2007

הדבר היחיד שאני מסכים איתך הוא שהעצומות וההפגנות של המאבק על אוסישקין אכן יצרו עניין והפכו את הקבוצה מעט יותר אטרקטיבית עבור משקיעים שראו שקהל האוהדים נשאר מגובש וצמא לקבוצה.

אבל אני עדיין לא מבין איך ניתן להפגין "בעד משקיעים".
מה כותרת ההפגנה? כדי להוציא אנשים לרחוב ולנהל מאבק ציבורי צריך מטרה ברורה. מה המטרה של הפגנה בעד משקיעים? מה תהיה הכותרת? האם כל נאום יתחיל בקריאה "לכל מי ששומע זאת, אנא בוא להשקיע באנו"? האם ראית אי ציבור מנהל מאבק ציבורי לאורך זמן תחת המטרה האמורפית של קריאה למשקיעים עלומי שם לבוא לתמוך כספית במשהו?

אמנון 29 ביוני 2007

לא הבנתי מה זה לקחת את הפועל מבשרת ולהפוך אותה להפועל ירושלים/קטמון של האוהדים. מישהו שאל את אוהדי/תושבי מבשרת?
למה לא להקים קבוצה ירושלמית חדשה שתתחיל מליגה ג' במקום להתעסק ברכישה של קבוצות מישובים אחרים?
אגב, כמה ישלמו על הקבוצה?

עמי ל. 29 ביוני 2007

לכתבנו בגרמניה, תודה רבה לך על האהדה. אני מקווה שכבר בימים הקרובים נתחיל לעשות את הצעד הראשון לקראת כינונה המחודש של הפועל פ"ת כמועדון בבעלות האוהדים.

אנונימי 30 ביוני 2007

אני בהחלט ממליץ לקרוא את מאמרו של יואב גורן כדוגמא לגיבוב שקרים ושטויות מטעם. זה בהחלט נראה כאילו המאמר נכתב על ידי הלל פרטוק בעצמו.
כתבנו בגמניה יכול לדבר עד מחר על הצורך במעבר לאולם "נאות" אבל זו בדיוק הדמגוגיה שחולדאי עושה בה שימוש. מבחינת גודלו, אולם אוסישקין הוא האולם היחיד המתאים להפועל תל אביב. מבחינת מצבו – אכן האולם במצב נורא, אבל הסיבה לכך היא פשוטה – עירית תל אביב סירבה לאפשר להפועל תל אביב לשפץ אותו ולהפוך אותו לאולם מודרני. זה בדיוק המקרה של הבן שרצח את הוריו ומבקש רחמים כי הוא יתום.
אני יכול לומר בבטחון וידיעה, כאחד המובילים של הקמפיין למען הצלת האולם וכאחד שנפגש בעבר עם משקיעים פוטנציאליים, שיש גם היום אנשים שמוכנים להשקיע את הכסף שנדרש על מנת לשפץ את האולם ולהפוך אותו לאולם מודרני. אלא שחולדאי לא מוכן היום ולא היה מוכן בעבר לאפשר זאת.
ודבר נוסף – צריך לזכור שהשוואה בין קבוצות כדורלג לקבוצות כדורסל היא השוואה של שני דברים שונים לחלוטין. אי אפשר להשוות את רמת ההכנסות של קבוצת כדורגל בארץ לרמת ההכנסות של קבוצת כדורסל. קבוצת כדורסל אינה יכולה להיות מאוזנת כלכלית. כשיש לקבוצה אולם כדורסל שלה, זה נכס בעל חשיבות כלכלית שיכול להפוך קבוצה מעסק מפסיד בגדול לעסק שניתן לאזן אותו במקצת. ההריסה של אוסישקין הפכה את הפועל תל אביב מעסק שיש סיכוי למצוא לו קונה לעסק שמציאת הקונה עבורו היא קרוב לבלתי אפשרית. מדובר על מעבר ממצב שבו אתה משחק בנכס שהוא שלך ואין לך צורך לשלם עבור השימוש בו למצב שבו אתה צריך לשלם עבור השימוש באולם בלבד סכום מינימום של 100 אלף דולר (הדר יוסף בלי לשחק באירופה) ועד ל-300 אלף דולר (עבור שימוש ביד אליהו. כשאתה מדבר על תקציבים של מליון דולר לקבוצה בליגת העל, מדובר בהוצאה שאף קבוצה בארץ לא נדרשת להוציא והיא הוצאה שמשנה את הכדאיות הכספית של רכישת הפועל תל אביב באופן משמעותי.
מהסיבה הזו, כח אדם שמדבר על כך שהאוהדים צריכים להתרכז בהצלת הפועל תל אביב, לא מבין שהצלת אוסישקין היא חלק בלתי נפרד מהצלת הפועל תל אביב.
ועוד דבר – את הריסת אוסישקין יכולנו לנסות ולמנוע באמצעות בית המשפט.
לצערנו, את הריסת הפועל תל אביב אי אפשר לנסות ולמנוע באמצעות בית המשפט. הקבוצה היא של אדון אייזנברג, ולצערנו, מבחינה משפטית זכותו לעשות בה ככל העולה על רוחו.
אנחנו יכולים לצעוק ולמחות ולהפגין (דבר שעשינו עד היום) אבל מבחינה מעשית – אין ביכולתנו לעשות דבר.

יותם 30 ביוני 2007

"איש", המאמר של יואב גורן חרא, וכך גם ההשוואה בין הפועל להייבורי. הפועל תל אביב כדורסל לא הייתה באותו מצב כמו שהיא היום מאז שראש עיריית תל אביב החליט להרוס את הפרקט באוסישיקין. לארסנל בנו מראש מגרש חדש ומתאים. אנשים פה טוענים שאוסישקין מכוער? זה עומד בכלל מול הדבר הנהדר הזה שנקרא אוסישקין? זה כמו בסרטים, יש איש עם כוח, הוא רוצה לעשות הון על איזה שטח, ממציא טענות שווא כמו: "משתינים לאנשים בחצרות", מה שקרה אולי כשאוסישקין עוד פעל, ובכל זאת אני מתקשה בעדר אנשים המשתינים בחצרות, במיוחד שיש שירותים בפנים, או אצל בעלי עסקים באיזור שנהנו מתנופה כלכלית בגלל כל משחק ומשחק באוסישקין. בכל מקרה, לאותו איש עם כוח, יש אינטרס, והוא עקשן, והוא לא ציפה שהוא יקבל מאבק, כי הוא רגיל להרוס עוד מקומות בתל אביב ושלזקנים לא יהיה את הכוח להתמודד איתו. רק שפה זה לא בסרטים, פה זה המציאות העגומה של חיינו בישראל ובתל אביב. למקומות יש שימוש, הם אהובים על פלח נכבד מהאוכלוסיה, אבל אותו דיקטטור שחרט על דגלו לשנות עיר שתושביה מרוצים ממצבה בגדול, תמורת בצע כסף, עושה מה שבראש שלו. חבל, מגעיל, ונחכה לו בקלפי.

גיא 30 ביוני 2007

מה קרה דורפמן בלעת את לשונך?!
אנונימי ניתח יפה את המצב והסביר מדוע המאבק להצלת אוסשקין היה והינו חלק בלתי נפרד מהעתיד של קבוצת הפועל בת"א.קודם כל אני מאחל המון הצלחה לקבוצת הפועל(קטמון)י"ם. ההשוואה שלך בין שני המקרים לא במקום ומלמדת על זילזול במה שחשוב להמון אנשים. התירוץ אני גם אוהד הפועל בכדורסל נשמע לי מונפץ ולא רציני(דרך אגב גם מחריב העיר הוא כביכול "אוהד" הפועל)בנוגע לכל מיני טענות בדבר מאבק למען הקבוצה- "אנונימי" ענה לך שזה פשוט לא אפשרי מבחינה משפטית והקבוצה הינה שבויה בידי שאול שאשם בהרס הפועל לא פחות מהחולדה. לגבי "שירי שואה" שנשמעו בידי קומץ אוהדים כנראה שגם אתה מופשע מהדמגוגיה של שמעון מזרחי שיודע להעביר ביקורת על אוהדי הפועל אבל לעולם לא גינה את אוהדיו על קריאות הפועל חיזבאלה. דרך אגב למרות שהטיעון ששירים אלו מרחיקים "אוהדים" כמוך כלל אינו רלוונטי לדיון דע לך שהם כמעט ונעלמו מהיציעים האדומים.
בכל מקרה עם חברים כמוך מי צריך אויבים. אנו נמשיך ונתמוך בהפועל אוסשקין ונעשה הכל כדי שהמושחת לא יהיה ראש העיר הבא של ת"א כי גם לך מגיע יותר. בכבוד רב גיא

רונן דורפן 30 ביוני 2007

אנונימי – דווקא נראה לי שאתם יכולים לעשות משהו ועל פי מה שאמרת אתם עושים: להקים קבוצה חלופית. "לנכס" בידי אייזנברג אין שום נכס מרגע שהוא לא מקבל את תמיכת האוהדים.
גיא – אם התשובה שלך לשיאי שואה היא "שמעון מזרחי דיקטטור" או "הם צעקו חיזבאללה" אז היחס שלי ושלך לשואה הם שונים. אגב, אני לא חושב שאתה חש בצורה אחרת כלפי השואה. אני חושב שבתוך התלהבות המאבק אנחנו לפעמים שוכחים כמה דברים חשובים

מייק לארגי 30 ביוני 2007

רונן, המאבק הוא דו ראשי, להצלת אוסישקין ובד בבד להצלת הפועל תל אביב. אני מכיר את הנושא מקרוב ואני יכול לומר לך בוודאות של מאה אחוז, שאלמלא המאבק להצלת אוסישקין שיצר התעוררות גדולה לא הייתה קבוצת רוכשים שמעוניינת לרכוש את הקבוצה מידיו השמנוניות של שאול איזנברג ואלמלא המאבק על אוסישקין לא הייתה מוקמת הפועל אוסישקין תל אביב. המאבק על אוסישקין הטעין את המועדון הגוסס הזה, הראה לפתע לכל חובבי הספורט שיש פה המוני אוהדים שאין להם קבוצה וששווה להתאמץ עבורם וששווה להשקיע עבורם. מעבר לזה, המאבק יצר אקטיביזם ספורטיבי של אוהדי הפועל, שחלק מרכזי ממנו הוא הקמת קבוצה האוהדים החדשה שתהווה אלטרנטיבה לקבוצה של איזנברג. בעצם יתרה מזאת, היא תפעיל לחץ על איזנברג לעזוב אותנו ואת הפועל לנפשנו, שכן אם הוא לא יעזוב את הקבוצה הקיץ הזה הוא ייתקע איתה לנצח, עם חובות, בלי קהל, בעוד שקבוצת האוהדים החדשה תוך שנתיים-שלוש תסתכל עליו מלמעלה.

חיים ברעם 18 ביולי 2007

אין בדעתי להתערב בויכוח בשלב הזה אבל צבי סינגל לא הבקיע שער בגמר הגביע בשנת 1973. את השערים הבקיעו ציון תורג'מן ונחום תא-שמע. סינגל שיחק נהדר בגמר חרף גילו המתקדם, ואף הבקיע שער נדיר במספרת בחצי הגמר נגד הפועל תל-אביב. מותר לפתח תיאוריות, אבל העובדות חייבות היות נכונות.

Comments closed