הבלוג מציע להרחיק את טבז לכמה משחקים

בפוסט הזה אני מציע בין היתר להרחיק לתקופה מסויימת את קרליטו טבז, ישמור אותו האלוהים, למרות שאני כבר לא יכול […]

בפוסט הזה אני מציע בין היתר להרחיק לתקופה מסויימת את קרליטו טבז, ישמור אותו האלוהים, למרות שאני כבר לא יכול לחכות לראות אותו ביונייטד.

אבל למודאגים בקהל שוחרי יונייטד וטובתה אני אומר, אל חשש! את העונה שעברה שיחק כריסטיאנו רונאלדו אחרי קיץ בו לא נח וכבר שלח את השלפרים לקחת את החפצים שלו מאנגליה. בקיץ הזה הוא נח יפה ויבוא רענן. ולרשעים אני אומר: עוד תתגעגעו לכריסטיאנו של העונה שעברה!

אבל עכשיו לנושא הפוסט שהוא פרשת טבז-ווסטהאם המסובכת.

*

העיתונות עוסקת בפרשת העברתו של טבז ליונייטד, כי יונייטד היא קבוצה מפורסמת, אבל הפרשה האמיתית היא כמובן אחרת: העובדה שטבז שיחק בעונה שעברה בווסטהאם בסיטואציה לכאורה לא חוקית. וכדי לפתור את הבעיה המסתבכת רשויות הכדורגל צריכות לברר עם עצמן מה מטרת החוקים שלהן ומה הן מנסות להשיג. ודווקא התשובה לשאלה הזו היא פשוטה: מטרת החוק היא ששחקני כדורגל לא יהיו שייכים לגורמים פרטיים שאין דרך לשלוט עליהם, אלא רק לקבוצות כדורגל מסודרות. במיוחד ברמות הבכירות שם נמצא כל הכסף.

לכן ווסטהאם צריכה להיענש בהפחתת נקודות, וההפחתה צריכה להיות בעונה שעברה, מה שאומר שהיא צריכה להיות בליגה אחרת. כי מה שהפרמייר ליג אומרת עכשיו לווסטהאם היא צביעות לא רגילה. היא אומרת "לכו תרמו את אנשי העסקים שעבדתם איתם בכדי לחפות על כל הגורמים המעורבים". אחת הדרישות של הפרמייר ליג כרגע היא הוכחה שמרבית סכום ההעברה שתשלם מנצ'סטר יונייטד יגיע לידיים של ווסטהאם. כלומר לא רק שווסטהאם תהנה מהרמאות שלה במגרש, היא תקבל עליה כסף שלא מגיע לה.

גרוע מזה: זהו עונש שאי אפשר לפקח עליו. כי לרשויות כדורגל אין שום דרך לדעת אם הבעלים של ווסטהאם, שיושב באיסלנד, לא מחזיר לקיא ג'ורבצ'יאן, איש העסקים שמחזיק בבעלות על טבז, את הכסף לחשבון שנמצא בפינה לא ידועה של העולם. בכלל עדיף לרשויות כדורגל להימנע מעונשים וכללים שאין להן שום אפשרות לאכוף.

כמובן שבכדי להעניש צריך הוכחות. אבל במקום לבקש שווסטהאם תוכיח כי היא מקבלת את סכום ההעברה על טבז ממנצ'סטר יונייטד, שתתבקש להראות לרשויות וגם לציבור מסמכים על סכום סביר ששילמה עבור טבז וחוויאר משראנו לפני שנה. משהו שמזכיר סכום אותו משלמים בדרך כלל על כדורגלן השנה בדרום אמריקה ושחקן הרכב נוסף בנבחרת ארגנטינה. אם ווסטהאם לא תוכיח את זה, אז המסר הוא פשוט: כדאי לרמות בכל מחיר בכדי להישאר בפרמייר ליג.

מי שעוד צריך לשלם על הפרשה הם האנשים בפרמייר ליג שאפשרו את ההעברה מלכתחילה, ולכאורה בדקו אותה מאוחר יותר. כי לא ברור איך זה קרה כשכל אוהד סקאנת'ורפ בן חמש יודע ששחקנים ברמה של טבז לא עוברים בחינם לקבוצה קטנה יחסית. וכרגע זה נראה כאילו ההאשמות של שפילד יונייטד נכונות, ושלפרמייר ליג לא התאים שכל שלוש היורדות יהיו מלונדון.

אבל אם באמת רוצים לבער את נגע הבעלות הפרטית על שחקני כדורגל בליגות כדורגל בכירות (בליגות קטנות אין סיכוי לכך) אין מנוס אלא להרחיק את קרלוס טבז לתקופה מסויימת. גם אם טבז לא אשם בפרשה וגם אם מנצ'סטר יונייטד שרוצה לרכוש אותו לא אשמה. כי הדרך היחידה למנוע קשר בין שחקנים לגורמים לא רצויים בכדורגל הוא להבהיר שהם לא יתקרבו לכסף הגדול אם יהיו קשורים לגורמים כאלו.

המסר צריך לעבור דרך הרחקה של טבז לחודשיים-שלושה, כי שחקנים, ובעיקר שחקנים צעירים בעולם השלישי, הם צייד קל לסוכנים ואנשי עסקים. הם לא עשירים ואין להם ייעוץ משפטי מתאים. ולפעמים, חובה לציין, הסוכנים מוציאים אותם מעוני וראוי שיקבלו על כך פיצוי מסויים. אבל חובה לשדר לשחקנים שאין כניסה אל הכסף הגדול כשהסיטואציה שלהם לא מוסדרת. כי שם קיימת הסכנה כי הבעלות החסויה עליהם תשמש לשחיתות.

ולבסוף צריך אחת ולתמיד לאסור על השאלות שחקנים בתוך אותה ליגה ואולי לא לאפשר זאת בכלל בליגות בכירות. השאלת שחקן היא מכשיר חשוב בהכשרת כדורגלנים צעירים אבל למרבה הצער הופכת מכשיר לכל מיני תככים. למשל, על פי מה שאני מבין, משארנו מושאל כרגע מווסטהאם לליברפול – למרות שברור שווסטהאם לא שלחה אותו לשם "להתחשל" ואין סיכוי שאי פעם יחזור אליה מההשאלה הזו. השאלות שחקן גם יוצרות סיטואציות לא רצויות אחרות שמקורן לא בשחיתות. כך למשל, מנצ'סטר יונייטד שיחקה בעונה שעברה ארבעה משחקים מול שוערים מחליפים – כי היא השאילה שני שוערים מצויינים לווטפורד ואברטון. במקרה אברטון נראה כי יונייטד ניצלה פרצה בחוק ועכבה את ההעברה הסופית בכדי להמשיך להנות מהמצב הזה. בנוסף, למרות שאולי זה פחות קשור לנושא, מניעת השאלות גם תכפה על קבוצות גדולות להחליט את מי באמת הן רוצות ולתת לקבוצות קטנות להצטייד בשחקנים שישרתו אותן תקופה ארוכה.

אגב, עד העונה שעברה היה אסור להשאיל שחקנים בין קבוצות פרמייר ליג. דווקא קבוצות הפרמייר ליג הקטנות נלחמו על הזכות הזו. אבל אפשר לומר לקבוצות שמקבלות 50 או 60 מליון דולר כספי טלוויזיה שיפסיקו לבכות והן כבר לא כאלו עניות ומסכנות. ושעם הכסף הזה מצפים מהן להרכיב סגל של שחקנים ששייך להן.

ללכת לדוג עם דיאמג'יו
הון אנושי (הופיע בגלובס)

תגובות

 • איתי נ.

  לא הצלחתי להבין האם טבז/מסצ'ראנו היו מעורבים ומודעים לעבירות שהתבצעו (לכאורה). אם התשובה שלילית, אני חושב שאסור להעניש אותם. אם התשובה חיובית, אז כמובן שאפשר ורצוי - כפי שקרה עם ביטול חוזה הענק של ג'ו סמיט' ממינסוטה לפני כמה עונות

  רק כדי להבהיר - אתה מתייחס רק לטבז, אבל האם יש סיבה לא להתייחס באופן דומה למסצ'ראנו?

 • עמיחי שלו

  לצערי, מסצ'ראנו כבר נרכש תמורת איזה 7-8 מיליון ליש"ט בתום העונה שעברה. להשאלות שחקנים יש עניין מקצועי רב, זה נותן תמונה אמינה יותר לגבי יכולת של שחקן אם אתה משאיל אותו לקבוצה בפרמייר ליג או לקבוצה בליכות הנמוכות. בד"כ כשהוא מושאל לקבוצה בליגות נמוכות איך לך באמת אינדיקציה ליכולת שלו להסתגל לפרמייר ליג. חוץ מזה, רעיון לא רע להשעות את טבס לכמה חודשים, אבל רק אם הוא עובר אליכם

 • גיל

  לדעתי, אם כבר עונש חינוכי אז שטבז יעשה עבודות שירות קהילתיות בשכונת העוני ממנה הוא יצא.

 • רונן דורפן

  לאיתי נ.
  כמובן שאני לא מתייחס ספציפית לטבז. (אגב, מישהו יודע איך מבטאים את שמו של השחקן הארגנטינאי שמשחק אצל היריבה העירונית של אברטון בספרדית. כל אחד מאיית זאת אחרת..).
  השאלה היא מהי ידיעה במקרה הזה... האם הם לא חתמו על הסכם לפיו הם שייכים לג'ורבצ'יאן? האם תמיד קיבלו את משכורתם מהקבוצות בהן שיחקו?

  אבל אני מחדד זאת - לפעמים בית משפט עוסק בחקיקה שיפוטית. ועונש לטבז הוא לא בגלל שהוא מקור התופעה או האיש הכי אשם בה. הוא גם צריך מידתי ולא לחרוג מחודשיים שלושה.

  עמיחי, התפקיד של קבוצות פרמייר ליג אחרות הוא להיות מעבדה לבכירות. וחוץ מזה, הסעיף מנוצל לעניינים אחרים, ווסטהאם לא שולחת את משארנו לליברפול בכדי לבחון אותו אלא בכדי לעקוף איזו בעיה חוקית.
  וחוץ מזה - איך היה המשחק מול ברמן? האם בניון יזם מהלכים?

  גיל - העונש הוא כלפי טבז לא כי היה רע... הוא בעקיפין כלפי ג'ורבצ'יאן הסוכן שלו. העזרה של טבז בשכונת ילדותו לא רלוונטית בעניין הזה. אגב, יש לי הערכה לטבז על כך שאיננו מסיר את הצלקת האיומה מצווארו. אני מקווה שיהיה בכך מסר מסויים לחברה לגבי היחס לאנשים עם בעיות אסטטיות. ראיתי לפני כמה שנים תכנית די מזעזעת לגבי מצבם בחברה של אנשים עם פגם אסתטי. אם תהיה לטבז השפעה כלשהי בעניין הזה, והחשיפה שלו ביונייטד תוסיף לכך, אז זו תוצאה מאד חיובית של ההצלחה שלו.

 • לון

  רונן, אתה יותר מידי צודק. יותר מידי, מפני שאנחנו יודעים שאין סיכוי לעונשים שאתה מציע. הלוואי ואני טועה.
  האנשים שאשרו את המהלך הזה הם כרגע אלה שיכריעו לגבי ההעברה ליונייטד.

  אני לא יודע מה הניע את האנשים האלה מלכתחילה, אבל אין ספק שלא טובת ההגינות ושמירת החוק עמדה לנגד עיניהם.

  לגבי השאלת שחקנים, צריך פשוט לאסור את הסכם אי שיתופו של השחקן מול קבוצתו המשאילה.

  אתה צודק שקבוצות עם תקציב בסדר גודל כזה אמורות להחזיק שחקנים שלהן. אבל הבעיה היא שהגדולות רוכשות יותר מידי שחקנים מהדרג הראשון ומחזיקות יותר מידי שחקנים צעירים ומוכשרים.

 • איתי נ.

  אני דווקא חושש שיש משהו מעוות בעונש שרונן מציע. על פגיעה מכוונת בשחקן יריב במגרש (שיכולה להשבית את השחקן לעונה), השחקן שעובר את העבירה נענש בעונש קל יחסית של עד 3 משחקי הרחקה. קל יחסית לעונש שרונן מציע.

  לדעתי, אם כבר להעניש את טבז/מסצ'ראנו, אז לעשות את זה בזירה הרלוונטית - בכיס ולא במגרש. ומה שעשו ב-NBA נראה לי מתאים - שם ביטלו את החוזה של ג'ו סמיט (חוזה מקסימום אם אני זוכר נכון). הוא הפסיד מכך כמה מיליונים טובים

 • רונן דורפן

  איתי - הכיס הוא לא הזירה הרלוונטית משום ששפילד יונייטד ירדה ליגה במגרש.
  בנוסף, הפרמייר ליג לא יכולה להעניש את טבז בעונש של מיליונים, כי בכל הכבוד הוא לא עבר עבירה פלילית ולפרמייר ליג אין זכות חוקית לתת עונשים כלכליים קיצוניים. זה שונה ממצב סמית', שם במסגרת תקרת השכר והסכמי השחקנים לליגה יש זכות כזו. העונש הכספי המקסימלי בכדורגל באנגליה הוא שכר של שבועיים.

  כרגע נראה לי שבפרמייר ליג מחכים שיעבור מחזור ליגה אחד, בכדי שיוכלו להגיד שמאוחר מדי להחזיר את שפילד ולהוריד את ווסטהאם.

 • עמיחי שלו

  בהחלט יזם.
  הוציא כדור אאוט שהוביל בסוף לקרן
  מסר מסירה שכמעט הגיע לקויט ואולי הוא היה מבקיע
  וחוץ מזה, קיבל מחמאות משדר היורוספורט

 • רונן דורפן

  עמיחי. למעשה אתה תהנה העונה מכמות כפולה של משחקים. יהיה המשחק האמיתי, שתוצאתו תחושב בטבלת הליגה האנגלית, ויהיה המשחק המקביל: זה שבו קויט לא החמיץ מצב שבניון כמעט יצר לו, זה בו בניטז הכניס את יוסי בזמן, זה בו יוסי תופקד באמצע במקום באגף במקום בו הוא יכול לנהל את המשחק כשג'ררד מחפה עליו...

 • צביקה

  מנכ"ל ליברפול ריק פארי יצא לפני כמה ימים בהצהרה שגם הוא תומך בהחזרת האיסור על השאלת שחקנים בין מועדונים בפרמייר ליג (איסור שהיה קיים עד לפני משהו כמו שלוש עונות, נדמה לי, ובוטל משום מה).

  ברור שזה פתח לדברים לא יפים. וברור שצריך לסתום אותו.

 • אוהד יונייטד מאוסטרליה

  מה ??? אתה יודע כמה שחקנים באירופה, בכמעט כל ליגה אירופית שייכים ל MSI וקיא ?
  מה לגבי לושיו גונזאלס הארגנטינאי מפורטו ש 50% מכרטיסו מוחזק ע"י קיא
  גם אותו אתה רוצה להשעות ?
  אתה רוצה דין אחד לליגה הפורטוגזית (ג'ונגל)ואחר (יותר צדיקים מאפיפיור)לליגה האנגלית ?
  אני אומר חד וחלק, ווסטהאם אולי עגלה פינות אבל גם אני ששמעתי על העברה המפתיעה אמרתי לבוס האנגלי שלי - "משהו מסריח פה" כי לא יתכן ששני שחקנים ברמה הזאת עוברים לווסטהאם כמעט בחינם...
  אז אם לי זה נראה משונה(ועוד לים אוהדים ב-TEAMTALK) אז הפרמיירליג הייתה צריכה להתערב קודם ולא לחכות לסוף העונה (ויריבותיה של ווסטהאם בתחתית גם הן)
  כל הנושא של בעלות צד ג' היה לא הכי ברור ווסטהאם מצאו פירצה בחוק כאשר הפרידו משפטית בין זכויות הרישום
  (REGISTRATION)והזכויות הכלכליות. ווסטהאם קיבלה את זכויות הרישום (למרות שלא שילמה עליהן) אבל מנגנון
  ה-BUY OUT היה אמור לבטל אותן בסוף העונה העניין הוא שווסטהאם מתעקשת לא לבטל אותן כי אז יתגלה שהשחקן בעצם לא שלה (כי היא לא מקבלת שום כסף על הויתור עליהן)
  צריך לשים סוף לסאגה הנוכחית ולקבוע כללים לעתיד. טבז אינו עורך דין ואינו אמור לדעת שMSI או ווסטהאם עושים משהו אסור.
  הוא לא איחר לבדיקת סמים או משהו...
  פיפ"א צריכה להתערב, להבין שווסטהאם אין בעלות על השחקן , שהיא איבדה את זכויות הרישום שלה כאשר לא מימשה את ה-BUY OUT של 40M ליש"ט וזהו.
  אני לא יתפלא עם ווסטהאם פשוט מושכים זמן, תתחיל הליגה ואז כבר לא יהיה אכפת להם. הם הרי לא ממש מעונינים בכסף(הם יודעים שלא מגיע להם) הם מפחדית ממינהלת הפרמייר ליג שבעצמה מפחדת מתביעה של שפילד יונייטד. הכל עניין של כסף !

 • אוהד יונייטד מאוסטרליה

  לעמיחי, אתה טועה לגבי רכישת מאסצ'רנו הוא הושאל ל-18 חודשים עם אופציה לרכישה בסיומם (עוד שנה) ב-10M ליש"ט.
  כרגע ליברפול לא רכשה אותו עדיין.

 • רונן דורפן

  אני מסכים איתך שווסטהאם מושכים זמן בכדי להישאר בליגה. הרי אין סיכוי בעולם שמגיע להם כסף משמעותי מההעברה הזו. ולכן ההימור שלי הוא שהבעיה תיפטר בנקודת זמן שהיא בין פתיחת העונה לבין סגירת חלון ההעברות.
  אני חושב שצריך להעניש את טבז לא כי הוא אשם - אלא כי זה העונש היחיד שיפגע בסוכן שלו. והמחיר של פגיעה קטנה (אני אומר חודשיים) בשחקן שווה את המסר הכללי בכדי לנקות לפחות את הכדורגל הבכיר מחברות כמו MSI

 • לון

  יש התפתחות: דיוויד גיל הודיע שיונייטד פנתה לפיפ"א כדי שתסדר את חילוקי הדעות בין השחקן (וסוכנו) לבין ווסטהאם.
  מעניין איך זה ישפיע על הפרמייר ליג אם יסתבר שלווסטהאם לא מגיע פאונד אחד.

  רונן, יהודה ארם קורא לו מסצ'ראנו, אז אני מניח שכך קוראים לו במולדתו.

 • רונן דורפן

  לון. אני נוטה להסכים עם האוסטרלי: ווסטהאם מנסה להגיע בשלום למחזור הראשון.

 • לון

  רונן, אני לחלוטין מסכים. זה אינטרס משותף לווסטהאם ולפרמייר ליג.
  אבל ברגע שהנושא עובר לפיפ"א, זה כבר נמצא במגרש אחר, עם התנהלות אחרת.
  עיתוי הפנייה לפיפ"א מעיד שיונייטד לא רוצה לחכות לרגע האחרון.
  אני לא מכיר מספיק טוב את ההליך בפיפ"א, אבל יש לי רושם שווסטהאם יכולה להינזק ממנו וכתוצאה מכך גם הפרמייר ליג.

 • ניסן

  כאוהד יונייטד החשש הגדול הוא שאם עניין טבז יתמשך לו עוד מספר ימים וללא פתרון נראה לעין לטבז ימאס והוא יקפוץ על כל הצעה איטלקית (אולי מילאן) או ספרדית (אולי אתלטיקו) שתגיע.יונייטד איבדו בשנים האחרונות שחקנים איכותיים רבים בגלל ההתמהמהות בהחתמה (הפעם כמובן הדבר לא בשליטתם) ואני חושש ממצב שבו יונייטד תגיע לסוף אוגוסט ללא טבז וללא חלוץ איכותי שהיא כה זקוקה לו.
  אגב,הסכום שיונייטד קבלה בעבור ריצ'רדסון לא מוגזם ? הסכום שמדובר בו בעניין היינצ'ה לא מוגזם ? שני שחקנים בינוניים ביותר.
  ומה עם רוסי ופיקה שבמהלך החודשים האחרונים נכתב כאן עליהם כעל שחקני סגל לעונה הקרובה וכרגע נראה ששניהם ימכרו לקבוצות באיטליה ובספרד,הכסף טוב אבל מכירתם תפגע ביכולת של פרגי להעלות מהספסל שחקנים צעירים ואיכותיים.ליונייטד צפויות בעיות בהגנה במקרה של פציעות - למעט בראון ואושיי הבינוניים שיכולים לשחק בכמה עמדות כל שאר העמדות נמצאות בבעיית מחליפים קשה.

 • רונן דורפן

  ניסן. אני חושב במקרה זה הצעות מתחרות הן לא רלוונטיות. אם ווסטהאם טוענת כי אי אפשר לשחרר אותו אז אי אפשר לשחרר אותו לשום קבוצה, ועד שזה לא נפתר הוא לא יכול לעבור.

 • מנדו ליביו

  אני מאוד מקווה רונן, שהכתיבה שלך בעניין כרטיסי השחקן תביא להוקת התופעה גם בליגת הכדורגל הישראלי שבו אינני חושב שלמעט ארקאדי גאיידמק יעקב שחר ולוני הרציקוביץ הכסף נכנס מההעברות שחקנים נכנס לקופת הקבוצות.

  בתור אוהד הפועל פ"ת שהיה עד להרס ולחורבן של התופעה הזו בידי איש עסקים מוכר כביכול לגיטימי בשם מאיר שמיר אני מתכוון התייצב איתך בחזית המאבק רונן.

  בעלי קבוצות כמו ג'קי בן זקן ואפילו יאמר ויתרו על תפקידים רשמיים בתוך קבוצותיהם בשביל שהם לא יהיו ברי שפיטה מול מוסדות ההתאחדות לכדורגל בכל הנוגע לתקנה אוסרת העברת זכויות כלכליות על כרטיסי שחקן לבעלים פרטיים.

  להלן דיאלוג מזוויע של איש העסקים מאיר שמיר שבמשך 10 שנים "ינק" את כל נכסי הנדל"ן של אגודת הפועל פ"ת ועל הדרך ממשיך להתעשר באמצעות בעלות על כרטיסי שחקן של שחקני הפועל פ"ת.

  להלן דיאלוג מתוך כתבה בעיתון הארץ מה - 7.12.06 בנוגע לזכויות הכלכליות שלו על חלוץ הרכש של מכבי ת"א מילאן מרדיקוביץ:

  "מה הסיפור עם מרדיקוביץ'?

  "אלי ולוני רצו חיזוק בהתקפה, אז אמרתי להם שאני מוכן לסייע, לקנות את השחקן, לתת אותו למכבי תל אביב וברגע שיהיה להם את הכסף שיחזירו לי. הכרטיס של מכבי והם צריכים להחזיר לי את הכסף, או לפרוס אותו לתשלומים במידה. ברור לך שזה לא נקרא ביזנס, אלא יותר בשביל לעזור לקבוצה, למרות שיש לי עליו זכויות".

  אתה לא מחזיק שחקנים כי אתה לא יכול?

  "עזוב יכול. אם אני עושה דברים לא חוקיים, אז שיתבעו אותי. מי יתבע אותי, הרשות לבקרה? אני לא חבר העמותה בכלל. אתה שואל אם יש לי זכויות על שחקן? התשובה היא כן. זכויות זה לא כרטיס. אתה מבין שיש לי זכות מסוימת במרדיקוביץ, למשל".

  כך חברים, נעלמה אחת הקבוצות המפוארות שלגל הישראלי בידי אדם תאב בצע שקירה גו'רבחיאן הוא ילד קטן לידו.

 • אור

  אני לא מבין מה ההתלהבות מטבז. נכון הוא שחקן טוב מאוד, אפילו מצוין אבל הוא לא בתפקיד מתאים ליונייטד לטעמי.
  יונייטד צריכה חלוץ רחבה ליד רוני שנוטה לרוב שמאלה. טבז הוא לא חלוץ כזה, הוא נוטה לרוב ימינה.

 • מאיר

  לדעתי זה מבוטא מסקרנו. רונן, אתה כריש יוטיוב, תמצא שידור של הגול-24-מסירות נגד סרביה בספרדית. הוא חתום על 2-3 מהנגיעות, אם לא יותר. שלח לנו את הלינק.

 • מאיר

  אוקיי, יש!
  http://www.youtube.com/watch?v=RVhXdc0oNG4
  והשדר מבטא את זה... מָקֶרַנוֹ!! בחיי, תסתכלו. הוא מקבל את הכדור במרכז המגרש יחסית בהתחלה מסורין, והשדר אומר את השם שלו פעמיים לפחות.
  מולאסו מלאסו מולאסו מולאסו!

 • מאיר

  שלחתי עכשיו לינק מיוטיוב. אני יודע שלפעמים לוקח שעות למנוע התגובות בבלוג לאשר תגובה עם לינק, אז אני רק אקדים ואומר שיש בלינק הוכחה מוצקת לכך שזה מבוטא בספרדית מקרנו...

 • valderama

  זה מסצ'רנו, בארגנטינאית יש להם קצת נטייה להפוך את זה למסג'רנו. ללא ספק el apache יהיה ענק באולד טראפורד, שחקן גדול עם מחויבות עוד יותר גדולה, הוא ידליק את היציעים, רק שיחתום כבר.

 • ויכסלפיש

  א. זה מסצ'ראנו והדיאלוג בסוגיה מיותר לחלוטין ואפילו מעצבן. ב. מישהו יודע אם בחבילת ג'ורבחיאן כלולים גם קרלוס אלברטו שעבר מקורינתיאנס לברמן ואף בטאו שהיה מועמד לפני מספר ימים למכבי חיפה?

 • תומר

  רונן אני לא מבין אותך,אתה רוצה שווסטהאם וגורבצ'יאן יצא נקיים,בלי עונש כספי ובלי הורדת נקודות וליגה ושטבז ויונייטד שלא עברו על שום חוק יענשו?איזה היגיון יש בזה?
  ראיתי את ההסברים,אבל אתה יודע ששלושה חודשים של השעייה לא יפחידו אף שחקן או איש עסקים שיודע שכל עוד השחקן טוב הוא ימצא מקום שיש לו כסף ואין לו שום בעיה לעבור על חוקים(אולי בית"ר?).ווסטהאם צריכה לקבל עונש,כדי שהקבוצות ידעו שמותר להן לנהל משא ומתן רק מול קבוצה אחרת ולא מול אך אחד אחר.מה טבס או כל שחקן אחר יכול לעשות,הם לא מחליטים מי קונה אותם.יבוא מחר אלמוני יציע ללוזון 3 מיליון דולר על עומר גולן,מה גולן יכול לעשות בנידון?

 • רונן דורפן

  תומר...לא הבנתי אותי. אני רוצה שווסטהאם יוענשו בהורדת ליגה, כי הם האשמים העיקריים.
  וההרחקה של טבז היא רק בנוסף בכדי להרחקי אנשים כמו ג'ורבצ'יאן מהמשחק. מה שייאלץ את רונאלדו לקרוע את הליגה לבד חודש-חודשים.

 • מנדו ליביו

  לתומר ,

  השבוע בידיוק על אותו מקרה אותו אתה מתאר קראתי ב"המקומון" הזניח שמחולק באזור המרכז.

  הופיע שם ראיון עם זאב חיימוביץ שבו דובר על נושא מכירת כרטיס השחקן שלו ע"י רונן אלעד לג'קי בן זקן (על פי הכתוב וגם על פי שאר הפירסומים המכירה הייתה באופן אישי ולא בין הקבוצות).

  חיימוביץ שהשנה ישחק בכלל בבני יהודה נשאל על הדבר והוא אמר שבכלל לא ידוע לו על מכירת הזכויות הכלכליות מכרטיס השחקן שלו אבל עם זה באמת קרה הוא מאוד כועס על רונן אלעד שבכלל לא ידע אותו על העיסקה.

  אומנם לא פורט אבל לעניות דעתי הזכויות ממכירת כרטיס השחקן של חיימוביץ מחולקים באחוזים שונים ע"י 4 גורמים שונים :

  1. אריק איזיקוביץ (ייתכן ובאמצעות בית"ר נס טוברוק)
  2.מאיר שמיר
  3.רונן אלעד
  4. ג'קי בן זקן

  השחקן אומנם לא יכול לעשות שום דבר אבל הייתי מצפה מהבקרה התקציבית לוודא שכל הכספים שיוצאים ונכנסים מקבוצות הכדורגל ייכנסו לקבוצות הכדורגל ולא לכל מיני גורמים שאליהם לא אמורים להגיע הכספים.

 • תומר

  מנדו אני לא מתפלא על כך בכלל.כמעט כל שחקני טוברוק הם בבעלות בעייתית,אני גר מטר מהמגרש של טוברוק ואם יש מישהו שמתמחה בהעברות מפוקפקות זה איזיקוביץ.
  לא סתם טוטנהאם דורשמת ממנו שיחזיר 100 אלף דולר על שי בירוק.אתה זוכר את ההעברה של ארבייטמן מבית"ר להפועל פתח תקווה שבאה באמצע העונה משום מקום?
  מנדו תנצל את הכישרון שלך,אתה יכול להיות הגיא מרוז של הכדורגל המלאבסי.
  רונן,אכן לא הבנתי אותך אבל עדיין אני לא חושב שהרחקה ל3 חודשים תרחיק אנשים כמו גורבצ'יאן מהכדורגל.הרחקה ממושכת אולי תעשה זאת אבל זה בהחלט לא יהיה הוגן כלפי קרליטו שהוא אחד השחקנים שמסקרנים אותי יותר מכולם הקיץ.לדעתי אם טבז היה בברצלונה ומסי משייט לו בעולם ביחד עם הפרסי ההוא היינו שומעים עליו את ההשוואות למרדונה(שבכל מקרה הם מוגזמות וחסרות כל בסיס).

 • רונן דורפן

  העובדה שקרליטו הוא שחקן מסקרן כמובן לא קשורה לזה....
  ההשוואות למראדונה אכן מופרכות,
  אבל טבז ייתן המון ליונייטד, התיאום בינו לרוני ורונאלדו נראה כמעט מתבקש. בתוספת נאני או אנדרסון יכול להיווצר פה קו ההתקפה הטוב ביותר שהיה ליונייטד

 • מאיר

  מצטער ויכספליש, אני מעדיף להאמין לשדר ארגנטינאי מאשר לישראלי עם שם אשכנזי, שגם לא יודע (או מצליח) להעריך את כל רמות הדיונים שמתנהלות כאן.

 • אלי

  לא אהבתי בכלל את הטור. אין טעם להעניש את מנצסטר ואת טבז בגלל שחיתות של התאחדות של הפרמייליג ושל ווסטהאם. הפרמייליג מנסה לכסות את התחת שלהם בגלל שהם יודעים, שהם היו צריכים להוריד נקודות לווסטהאם על השאלה של טבז ומסצ‘רנו.
  בקשר להשאלה של שחקנים. זה רעיון גרוע למנוע משחקנים צעירים לשחק בהשאלה בקבוצות אחרות, אבל, באמת יש טעם של פגם בזה שמשאילים שחקנים ששייכים לך, לקבוצות באותה ליגה שאתה משחק בה. לכן, אני בעד להחזיר את המצב לקדמותו ולמנוע השאלה של שחקנים, בין קבוצות הפרמייליג.
  ד"א-אני אוהד מנצסטר.

 • תומר

  אלי,שלא תחשוב שמנצ'סטר היא שה תמים בסיפור הזה.למי מנצ'סטר פנתה לראשונה כשהיא רצתה את טבס?אנחנו יודעים שלא לווסטהאם.
  בכל מקרה הסיפור הזה מצטרף לעוד שתי חקירות שמתנהלות באנגליה בנושא העברות ונראה שהשחיתות שם חוגגת,חבל מאוד שכל קיץ אנחנו עדים לתופעות שחיתות בכדורגל האירופי.

 • איתי נ.

  רונן, בוא נניח שאני מקבל את הטענות שלך שטבז הוא בר ענישה במגרש ולא בכיס. אני מעלה כאן שאלה על מדרגתיות של עונשים. יש כמה סוגי עבירות:
  1. עבירה קשה במגרש כחלק מהמשחק (כיסוח)
  2. עבירה של השתוללות במשחק (מכות בין שחקנים)
  3. פגיעה בשופט/מאמן/אוהד
  4. עבירת שימוש בסמים
  5. עבירה על חוקי העברות (מקרה טבז)
  6. המון סוגים אחרים של עבירות

  אתה טוען שמקרה 5 (החלק של השחקן!) גרוע בהרבה ממקרים 1-3. אני לא חושב שזה צריך להיות ככה

 • תומר

  איתי,איך הגעת למסקנה שהעונשים על 1-3 הם קלים יותר מעונש של 3 חודשים השעיה?
  על כל אחת מהעבירות האלה ניתן להעניש מהרחקה למשחק ועד ל9 חודשים(קנטונה).
  העבירה על חוקי ההעברות היא חמורה מאוד והפגיעה שלה במשחק לא נופלת מכל העבירות האחרות שציינת והיא קוראת לעיתים קרובות יותר מאשר פגיעה בשופט או אוהד.

 • לון

  רונן, בהמשך להחלטת הברלינר צייטונג, הפסיקו רשתות ARD וZDF, לשדר את הטור דה פראנס בגרמניה, אחרי שהתגלו סמים בבבדיקה של רוכב גרמני. לפי "הארץ" הן הכריזו לפני המירוץ שיחרימו את הטור אם תתגלה פרשת סמים של רוכב גרמני.
  עושה רושם שלגרמנים נמאס מהעניין. מעניין מתי יפעלו כך גם גופי תקשורת במדינות נוספות.

  מאיר, לפי הבנתי הלינק שנתת לנו הוא לשידור בספרדית של רשת אמריקאית. שים לב שלריקלמה הם קוראים רומאן.
  יש הבדלי הגייה בין מרכז ודרום אמריקה. יהודה ארם לא ארגנטיני מספיק עבורך ?

 • רונן דורפן

  אני חייב לציין שאפשר רק לקנא בגרמנים, שהתקשורת שלהם עורכת דיונים עקרוניים בנושאים כאלו. החלטה מוצדקת או לא - לפחות הם מתייחסים למצב.
  לפני כמה שנים ניסיתי לפנות לכמה מרשתות הספורט אצלנו ולפעול לכך שלא ישדרו התעמלות נשים - שהיא בעיני הענף הראשון שצריך להחרים מכל ענף ספורט (יש משהו אחד גרוע מלקיחת סמים - וזה נתינת סמים לקטינים שלא מודעים לכך). הסתכלו עלי כמו זומבי ואמרו שממילא לא משדרים את זה כמעט...
  חזרה לעניין הטניס והסמים - גלעד אמר לי שהוא היה נבדק פעם בשנה בערך. אני חושב שהוא מתאר תקופה אחרת. צירוף הטניס למשחקים האולימפיים מכפיף את הטניסאים לWADA וניתן לערוך להם בדיקות מחוץ לתחרות.
  בהקשר נדאל - יהיה מעניין לראות אם ישתתף במשחקים האולימפיים בבייג'ינג.

 • Rd

  רונן דורפן,
  איך עיצבנת אותי!!!
  אני מאוד מקווה שאתה תקרא את תגובתי כי אני מת לראות מה יש לך לומר.
  המשפט:"המסר צריך לעבור דרך הרחקה של טבז לחודשיים-שלושה, כי שחקנים, ובעיקר שחקנים צעירים בעולם השלישי, הם צייד קל לסוכנים ואנשי עסקים. הם לא עשירים ואין להם ייעוץ משפטי מתאים. ולפעמים, חובה לציין, הסוכנים מוציאים אותם מעוני וראוי שיקבלו על כך פיצוי מסויים. אבל חובה לשדר לשחקנים שאין כניסה אל הכסף הגדול כשהסיטואציה שלהם לא מוסדרת. כי שם קיימת הסכנה כי הבעלות החסויה עליהם תשמש לשחיתות." היא שוות ערך להענשת משתמשי סמים קלים על מנת לחנך אותם לא להשתמש בסמים וזאת לעומת טיפול בגורמים הנכונים - הספקים.
  אתה מסוגל לשער בדעתך ששחקן במדינות עולם שלישי כברזיל וארגנטינה יכול להרשות לעצמו לסרב לכסף גדול כשהוא מגיע??
  מה האחריות כלפי משפחתו????
  האם באמת במדינות אלו עובדת לוגיקה בריאה כפי שאנו ה"אירופאים" חיים לפיהם????
  לא נדמה לך קצת שרצחת וירשת?
  אני קורא נלהב שלחת ולמרות שאנו אוהדי אותה קבוצה ואני המשיך לקרוא כל אות שתעלה על דף האינטרנט אני מתחיל לחשוד שאתה נמצא באנגליה יותר מדי זמן והיובש האנגלי משפיע עליך.
  אולי תחזור קצת הביתה ונשב על קפה ואז נחליט האם הבלוג האחרון היה אמור בכלל להכתב מלכתחילה...
  בכבוד רב,

 • רונן דורפן

  לRD - הרעיון לקפה הוא לא רע.... אבל בכל זאת אסביר את עצמי לטובת כולם כאן....
  העונש כלפי טבז הוא עונש כלפי ג'ורבצ'יאן. והוא נועד להיות מסר שיגיד משהו כזה: "טבז מקבל 8-10 משחקים (או אפילו משחק בודד) כי הוא היה חלק מפרקטיקה. הבא אחריו יקבל שנה הרחקה".
  יש מושג במשפט שנקרא חקיקה שיפוטית. ובו בית משפט מעלה את העונש על עבירה מסויימת בצורה שהיא לכאורה לא הוגנת עם הנאשם, שמקבל עונש חמור יותר מנאשמי העבר. בימים האחרונים עשתה זאת שופט ישראלי בהקשר של עבירת תנועה.
  המסר שלי הוא לא שילדים יסרבו לסוכנים שמציעים את משפחתם מעוני. זה בלתי אפשרי ובלתי מוסרי. הכוונה שלי היא שבשלב מוקדם בקריירה, כשהם שחקנים בוגרים ושווים כבר כסף טוב, יסדירו את ענייני הבעלות שלהם. הם יכולים להמשיך לשלם עשרה אחוזים מהכנסתם השנתית לסוכן שגילה אותם או טיפח אותם - אבל הם חייבים להכנס למערכת הרישום הרגילה של כדורגלנים.

 • מנדו ליביו

  רונן, בתשובתך ל - RD ובכלל אני חושב שאתה עושה עוול גדול מידי לאותם שחקנים שבתמימותם מתפתים להיתקשר עם אותם גורמים מפוקפקים.

  לדוגמא החוזה הכפול של אלנתן סלמי שפורסם בעיתון מעריב על ידי ניר שועלי (חסיד אומת אוהדי הפועל פתח-תקוה).

  אדון מאיר שמיר, כריש בורסאי מתוקשר וידוע פונה לגברת דליה סלמי. אישה מקסימה וקשת יום בעלת נכות קשה שמאלצת אותה לנוע ביום יום באמצעות הליכון ומבקש לתמוך בבנה הצעיר שכוכבו דרך בקבוצות הילדים של הפועל פ"ת.

  אותו שמיר חותם חוזה דרקוני עם דליה סלמי שבו הום מתחייב לתמוך בהם באופן אישי שלא במסגרת הפעילות של הפועל פ"ת (וזאת בימים שבהם הוא עוד היה מעורב באופן שוטף בקבוצה) בעזרה בהסעות לביה"ס, שיעורי בית, כלכלת הבית וכו' וכל זאת בתמורה לכך שמיר יקבל בעלות על 50% מכרטיסו של השחקן כאשר במידה וסלמי יימכר לקבוצה אחרת, הרווחים ר א ש י ת כל ינתנו למאיר שמיר ע"פ נוסחה של השקעתו של שמיר בסלמי לאורך השנים כפול 2 כששאר הרווחים יתחלקו בין שמיר לבין אמו של סלמי.

  עכשיו בוא תגיד לי רונן, איך מבחינה מוסרית אתה בכלל יכול להאשים את אלנתן סלמי או את אימו על חטאיו של האיש המטונף ותעב הבצע הזה הזה שיש עוד כאלה שמכנים אותו פילנטרופ ?

 • אוהד יונייטד מאוסטרליה

  אני מתחיל להבין את רונן, הוא רוצה מתיחת קו אדום כמו שעשו הפרמיירליג במקרה בדיקת הסמים של פרדיננד.
  העונש החמור שקיבל פרדיננד אז, שמונה חודשים, שידר תמרור ברור - אי הופעה לבדיקה פרושה שתשלם את מלוא חומרת הדין.
  אני עדיין לא בבטוח לגבי הסכמי צד ג'.
  אני חושב שכולם מבינים עכשיו לאן הסיפור הולך.
  מורחים זמן- יקח שבועיים לפיפ"א לארגן ועדה ועוד שבוע להגשת מסמכים ואז תתחיל הליג.
  פיפ"א תפסוק שהשחקן משוחרר.
  כולם יקבלו את ההחלטה למרות שווסטהאם ימשיכו לטעון שלא שיקרו אבל הם כבר יהיו רגועים אחרי שהליגה תתחיל מקסימום יחטפו עוד 5M לי"שד עונש.
  הם מכרו את ריו קוקר בחמש מיליון מעל מה שהוא שווה ככה שיש להם מאיפוא לשלם.

 • Rd

  תודה על התגובה אבל...

  נתחיל שאני מאוד התנגדתי לעונש שקיבל פרדיננד ולא רק בגלל שאני אוהד אותם אלא בגלל שהוא עבר בדיקה לאחר ימים אחדים ונמצא זכאי לחלוטין והעונש הוא כתוצאה מכך שלא הגיע לבדיקה.
  אבל להעניש את קרליטוס על כך שהוא חתם על חוזה אישי מול ג'ורבצ'יאן זה אבסורד לשמו.
  הסבר, למרות גאונותו בכדורגל קרליטוס לא אדם שזכה לחינוך ברמה גבוהה והגיע משוכנות העוני כמו רוב השחקנים מברזיל וארגנטינה ועל כן במידה והעונש אמור "לחנך" את קרליטוס ודוגמתו להתנהג כראוי - מי בדיוק אמור להעביר לו את המסר ב"פבלות" שהם גרים בהם.
  הנקודה היא שהמסר צריך להיות לג'ורבצ'יאן ובמידה הווא יפגע כלכלית מהענין האמינו לי שסיכוי יותר מסביר שהדברים האלו יפסיקו.
  נ.ב.
  מענין מה היה קורה אם ווסטאהם לא הייתה ניצלת מירידה במחזור האחרון והרבה לפני או מאידך הייתה יורדת ליגה.
  לי יש הרגשה כי כל הסיפור הזה לא היה נודע לנו אף פעם...

 • מנדו ליביו

  רונן,

  RD העיר את תשומת ליבי לעוד סוגיה.

  עד כמה שידוע לי, אני לא חושב שקרלוס טבז בכלל היה צד להתקשרות של ג'ובצ'יאן עם כרטיס השחקן שלו וזאת מהסיבות הבאות :

  על פי כללי פיפ"א כאשר שחקן צעיר מתחיל לשחק כדורגל הוא צריך לשלם אגרה עבור הנפקת כרטיס שחקן שלו כשבדר"כ כלל אותו כרטיס שחקן הוא רכושה של אגודת הספורט בה החל אותו צעיר לשחק.

  במידה וקרלוס טבז לא היה שחקן חופשי כאשר הוא הגיע לקורינתאס ייתכן מקרה בו כרטיס השחקן של טבז נמכר ל - MSI ע"י קורניטאס (כמובן שלשתי הגופים בעלים זהים) מבלי שטבז בכלל יהיה צד להתקשרות.

  כפי שהסברתי ואני אחזור בשנית, הענשת השחקן במקרה בו הוא בכלל לא היה צד להתקשרות יהיה בלתי מוסרי בעליל מאחר והעסקאות בדר"כ נעשות ע"י ההורים במקרה והשחקן קטין או ע"י אגודות הספורט שבהם אותו שחקן חתום.

 • אלי

  לתומר,דווקא מנצסטר היא הקבוצה שמתנהגת פה הכי בהגינות. הכרטיס של טבז הוא בבעלות חברת MSI, כשחברת MSI השאילה אותו לווסטהם, ווסטהם ידעה שזה לשנה בלבד ושהבעלות על השחקן היא של חברת MSI בלבד.

 • רונן דורפן

  מנדו ליביו,

  בעניין מאיר שמיר אני חייב להודות שאתה מעלה פה עובדות מזעזעות ברמה האנושית שלא הייתי מודע אליהם. הפתרון לעניינים הללו הוא חקיקה בישראל שאיננה קשורה לכדורגל - ובה צריך להגביל את האפשרות לחוזים מחייבים עם קטינים ואפוטרופסיהם.

  למנדו ליביו וRD.

  כשאני מדבר על כך ששחקן יסדיר את מעמדו לפני שהוא משחק ברמה הגבוהה ביותר, אני לא מדבר על שחקן בקורינטיאנס (שמבחינת רמה כנראה יכולה לשחק בפרמייר ליג) או הפועל פתח תקוה. אני מדבר על הרמה הכלכלית הגבוהה. חשוב להבין שבכל משחק של מנצ'סטר יונייטד, למשל, יש כמה מאות מליוני דולריים על הכף בהימורים חוקיים. הירידה מהפרמייר ליג, כמו שאנחנו יודעים, יש לה משמעות של 50 מליון דולר בשנה לקבוצות מסדר הגדול של ווסטהאם ושפילד וונסדי. כשתחום נמצא באזורים הכלכליים הללו מתחייב בו ניקיון גדול יותר.

  אלי - העונש המוצע הוא לא כלפי מנצ'סטר יונייטד, גם אם היא תפגע ממנו. זו תמיד הסיטואציה במקרים תקדימיים.

 • מנדו ליביו

  רונן,

  אני מבין על מה אתה מדבר אבל אתה צריך להבין שעניין הזכויות הכלכליות של כרטיסי השחקן לא נמצאים בידיהם של שחקני הכדורגל עד לרגע סיום החוזה שלהם .

  כפי שציינתי, חל מהאחוזים על כרטיס השחקן של זאב חיימוביץ נמכרו לג'קי בן זקן כשזאב חיימוביץ בכלל לא יודע מזה.

  הפיקוח על כל הסדרי בעלי הכרטיס הפרטיים חייב להיות בידי הבקרה התקציבית שתוודא ששום סכום כסף לא יוצא ולא נכנס לגורם שאינו רשאי.

  אתה מוזמן לחזור לראיון שערך מאיר שמיר בשעתו בעיתון הארץ שממנו הבאתי את הציטטא מהפוסט הקודם ולהיווכח בזילזול שהפגין הגביר מאיר שמיר כשנשאל על הזכויות הכלכליות שיש לו על כרטיס השחקן של מילאן מרדיקוביץ.

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/798246.html

  אתה מוזמן להביט שוב בציטוט שהבאתי מ

 • Rd

  זו אומר שאתה לוקח כמובן מאליו כשלים במערכת הענישה.
  למרות שאתה מבין שזה לא מוצדק כך צריך להיות בגלל תקדים קודם.
  אני לא מרגיש בנוח להעמיד אותך על טעותך.
  בכבוד רב,

 • מנדו ליביו

  רונן,

  אני מבין על מה אתה מדבר אבל אתה צריך להבין שעניין הזכויות הכלכליות של כרטיסי השחקן לא נמצאים בידיהם של שחקני הכדורגל עד לרגע סיום החוזה שלהם .

  כפי שציינתי, חל מהאחוזים על כרטיס השחקן של זאב חיימוביץ נמכרו לג‘קי בן זקן כשזאב חיימוביץ בכלל לא יודע מזה.

  הפיקוח על כל הסדרי בעלי הכרטיס הפרטיים חייב להיות בידי הבקרה התקציבית שתוודא ששום סכום כסף לא יוצא ולא נכנס לגורם שאינו רשאי.

  אתה מוזמן לחזור לראיון שערך מאיר שמיר בשעתו בעיתון הארץ שממנו הבאתי את הציטטא מהפוסט הקודם ולהיווכח בזילזול שהפגין הגביר מאיר שמיר כשנשאל על הזכויות הכלכליות שיש לו על כרטיס השחקן של מילאן מרדיקוביץ.

  אתה מוזמן להביט שוב בציטוט שהבאתי מתוך הראיון שקיים מאיר שמיר עם עיתון הארץ.

 • חיימון

  מנדו זה אתה שהיית הנהג של האיש הזה, שעליו אתה מדבר בכל כך הרבה שנאה וכאב?

 • מנדו ליביו

  נראה לך ?

  הפסבדון הוא הומאג' של הפוך על הפוך לאדם שאין מילה בעברית לתאר עד כמה הוא שפל ומלוכלך.

  לצערם של קהל אוהדי הפועל פ"ת ייתכן והידיע לגבי הפשעים שביצע שמיר במועדון הזה לאולם לא יוודעו בגלל מסע התעמולה השקרי והבזוי שניהל מאיר שמיר לאחר (עלאק) הסתלקותו מהמועדון בספין שיקרי ומתועב עד כדי כאב על כך שהאוהדים הם אלה שגירשו אותו וזאת לאחר עונת קשטן שבה למרות כל הפשעים שלו כנגד המועדון חוגי האוהדים של פ"ת הדפיסו חולצות "תודה לך שמיר".

  לאחר הסתלקותו , ואני מדגיש שנית , לאחר הסתלקותו בקיץ של אותה שנה (קיץ 2005) שבה שוחררו אבי יחיאל,שלומי ארבייטמן קלימי סבן ואדורם קייסי ללא שום תמורה שהתקבלה לקופת הפועל פ"ת (אפרופו נושא הפוסט - כרטיסי שחקן בבעלות פרטית) החלה מחאת אוהדים כנגד הנדל"ן שאותו שדד שמיר מהמועדון שבו הועמדו משמרות מחאה אל מול ביתו.

  שמיר הפך את היוצרות ובראיונות שהוא נתן במהלך אותה שנה הוא טען שאלה המחאות שגרמו לו לעזוב את הקבוצה לאחר שהמחאות האלה בכלל התחילו לאחר שהוא הודיע על עזיבה.

  הדבר לא מנה ממנו למכור שנה לאחר מכן את שיבחון וטוטו שאני בטוח בכמעט מאה אחוז שכרטיסי השחקן שלהם היו שייכים לו.

  אבל שום פעם אני חוזר, אף אחד לא ידע על חטאיו של האיש הזה ולא יתעניין לבדוק משום שלכאורה מדובר במלך הארץ, אשכנזי ולא איזו זינו או יונה שמדבר בח' וע' והוא גם לא סהרורי כמו שאול אייזנברג או יואב כץ ולכן אי אפשר להדביק עליו מיני תועבות והשמצות שבמקרה הזה הם מוגנים בטענת "אמת דיברתי".

  החלק העצוב בסיפור הזה שרוב אוהדי הפועל פ"ת נמצאים בסוג של הלקאה עצמית על עזיבתו של "הגביר" ומאחר והם בטוחים שהם אלא שהביאו למצב הזה או לפחות עמדו בצד בשעה ש"קומץ" אוהדים מיררו את החיים לאדם שמוטט את המועדון, גלי המחאה כנגד מצבה של הקבוצה מעולם לא היו סוחפים בצורה ממשית.

  אני מאוד מקווה שמישהו יתעורר ויתחיל לחשוף את החטאים של האדם הזה כלפי ציבור אוהדי הפועל פ"ת בפרט ואוהדי הכדורגל בכלל.

  בעולם מושלם הוא היה חולק תא כלא ביחד עם ג'ורבחיאן.

 • מנדו ליביו

  סליחה על שגיאות הכתיב וחוסר תשומת הלב לגבי עריכה נכונה אבל מאחר ומדובר בטוקבק ולא במערכת פורום שבה ניתן לערוך תגובות אודה לכם אם תתעלמו מהחלקות מעוררי פלצות כמו "מלך הארץ" במקום "מלח הארץ" וכו'.

  תודה וסליחה.

 • יוסי

  אדון מנדו ליביו של נעליך כאשר אתה מדבר על רשת "המקומון " בכלל ו"המקומון" פ"ת או ת"א בפרט. אתה לוקח פרטים ועובדות מתוך כתבה שהופיעה במדור הספורט של "המקומון" ומרשה לעצמיך (באיזו זכות בדיוק????!!) לקרוא לו במילה "זניח" ?? אתה זניח!! נא התנצלותך לאלתר!!!!!

Comments are closed.