שבוע לליגה

שבוע לליגה ואשתדל להתייחס אליה במהלך השבוע. אני אתחיל עם ארבע הקבוצות שנחשבות לחזקות ביותר. הדרך שבחרתי לנתח אותן היא הסתכלות קצת סטטיסטית. לבדוק באיזה סוג של מצבים הן נטו להפסיד נקודות או להראות חולשה בעונה שעברה. ולנסות לבחון אם הן פתרו את הבעיות הללו.

מנצ'סטר יונייטד

סגל קצר

במחצית השניה של המשחק הראשון מול צ'לסי, שהסתיים בתיקו 1-1 ביצעו שתי הקבוצות שלושה חילופים שהמחישו את הפער בין הקבוצות. צ'לסי שלחה למגרש את אריאן רובן, ג'ו קול ופאולו פריירה. יונייטד לא ביצעה חילופים עד ארבע דקות לסיום – כשנכנסו אושיי ופלטשר. לא פלא שיונייטד ששלטה באותו משחק כמעט 60 דקות, בקושי שרדה אותו בסיום. אחרי אותו תיקו חשבתי שאבדה פה ההזדמנות לקחת את האליפות. גם בשלבי הסיום של העונה נותרה הקבוצה בלי מחליפים בהרבה מאד עמדות ובשלב מסויים בלי חלוצים.

הסגל של יונייטד התארך מאד בקיץ. טבז והארגריבס הם שחקנים ברמה עולמית והם יכולים להיות שחקני הרכב מהיום הראשון. בתוך קבוצה שרצה, גם נאני ואנדרסון המרגשים עשויים להיות מוכנים לפרמייר ליג במהירות. ג'וני אבנס וג'ררד פיקה עשויים להאריך את הרוטציה בהגנה, ובנוסף, רוטציה קצרה יותר גם תשמור את הרגליים של לואיס סהה.

ליונייטד יש עכשיו עומק.

שוער במשבר

בשלהי העונה אדווין ואן דה סאר החל לשגות. תאורטית יונייטד החלה לטפל בעניין כבר לפני שנתיים. השוער המושאל שלה, בן פוסטר, נבחר במרבית המשאלים לשוער השנה בפרמייר-ליג, למרות שחטף גול מחמישה קילומטרים נגד טוטנהאם ולמרות שירד ליגה עם ווטפורד. גם השוער הפולני תומאס קושאק הוא מצויין. אז הבעיה כנראה פתורה. עם שוערים עדיף לא להיות במצב של "כנראה".

קישור מרכזי לא ברמה עולמית*

שמתי פה כוכבית כי זו בעיה שלא כל כך קשורה לליגה. אבל במשחקים מול מילאן אפשר היה לראות שאין ליונייטד קשר מרכזי ברמה עולמית. גנארו גאטוסו דרס אותה. לפול סקולס אין את היכולת הגופנית להתמודד מול קשרים מרכזיים מודרנים. אולי מעולם לא הייתה לו – אבל כל עוד רוי קין היה שם לא הייתה כל בעיה. לא כל כך מפתיע אותי שהניצחון הענק על רומא הושג דווקא בלעדיו. קאריק הוא שחקן סביר, אבל לא מיוחד. אואן הארגריבס הוא פתרון לבעיה.

פתרון אחד. יונייטד יכולה ליפול עם חלק מהסטארים ההתקפיים אותם רכשה. אסור לה ליפול עם הארגריבס.

צ'לסי

בגלל מכת פציעות בהגנה (אבל בעצם כי היא לא מבריקה מספיק)

צ'לסי כמובן ייחסה את הפציעות שלה לחוסר מזל. אבל אני חושב שפציעות הן לא עניין מקרי והן עניין יותר אינהרנטי לקבוצה שמשחקת כמו צ'לסי. צ'לסי פשוט לא יודעת לשלב שחקנים מבריקים שיגרמו לרוב משחקי הבית להיות קלים. כל תיקול וכל כדור גובה בכל דקה בצ'לסי הם מלחמה. צורת המשחק הזו גם מביאה לכך שהרבה מאד משחקים של הקבוצה הם שקולים – אפילו מול קבוצות נחותות ממנה בהרבה – וגובים ממנה מאמצים.
צ'לסי כמעט לא איבדה נקודות במשחקים מול הקבוצות החלשות, אבל כדאי לה לקחת את המשחקים הללו בחשבון, במיוחד כשקבוצות אמצע הטבלה באנגליה התחזקו לפחות על הנייר. מוריניו פתר את הבעיה כמו מוריניו – והביא כמה פייטרים חדשים: מאלודה, סידוול וטל בן חיים. אם יביא גם את דניאל אלבס העצום המהלך יהיה מושלם והשורות של צ'לסי יתרעננו לגמרי. אני לא אוהב את הכדורגל הזה, אבל כפי שאמרתי כמה פעמים, אני מעריץ את מוריניו על הנחישות ועל הדרך.

כי מיכאל באלאק נכשל חלקית ואנדריי שבצ'נקו נכשל לגמרי

האמת היא שהשינוי במדיניות הרכש של צ'לסי, והריסון התקציבי, כנראה מתאימים למוריניו. ברור שהוא היה רוצה פנקס צ'קים פתוח לחלוטין, אבל תמיד צריך לזכור שהוא מאמן שלאו דווקא צריך את זה. הוא בנה בפורטו קבוצה זולה מאד ולקח איתה גם את גביע אירופה ולפני כן את גביע אופ"א. הוא עשה פלאים בצ'לסי גם עם שחקנים שירש מקודמיו – כמו ג'ון טרי ופרנק לאמפרד וג'ו קול שהשתדרגו אצלו דרמטית.

אז כוכבים גדולים לא משתלבים אצלו. ביג דיל. אני לא בטוח שזו בעיה שהוא חייב לפתור.

עוד אני כותב אני שומע שריאל רוצה את אריאן רובן ומיכאל באלאק. קשה לי להאמין שמוריניו מתנגד במיוחד.

פ.צ מרסיסייד (או הקבוצה בה משחק סטיבן ג'ררד)

כי ההתקפה שלה הייתה תת רמה

26 שערים פחות ממנצ'סטר יונייטד. זה שני שליש שער למשחק. זה פער סטטיסטי ששום עמידה נכונה על המגרש לא יכולה למחוק. הם לא הבקיעו שער שדה בחוץ מתחילת העונה ועד חודש דצמבר. את הבעיה הזו פתרו בקבוצה ההיא בהבאתם של ראיין באבל ופרננדו טורס. לשחקנים הולנדים יש נטייה להשתלב מיד באנגליה ולהתחיל לתרום מהמשחק הראשון. לכן אפילו אם לטורס ייקח זמן להשתלב, השילוב בין באבל וקויט עשוי לשנות את התמונה באספקט הזה.

כי אין לה ווינרים שינצחו את משחקי החוץ

שישה ניצחונות ותשעה הפסדים ופחות משער למשחק בחוץ. הכל טוב ויפה שהבלוג שלנו אובייקטיבי, אבל עם מספרים כאלו לא אמורים להחשיב קבוצה אפילו כמועמדת מרוחקת לאליפות. קשה לי להסביר את הדבר הזה. כי כשהיה בואלנסיה רפא בניטז היה, בקלות, מאמן החוץ הטוב בספרד. וזה בליגה בה משחקי החוץ הרבה יותר קשים מאנגליה. אבל חוסמי התעלות הם כנראה הקבוצה האנגלית שהכי מתקשה מחוץ לבית. בליגה המקומית כמובן.

אני נוטה לחשוב שהסיבה לכך היא שאין לפ.צ מרסיסייד את הכוכבים שמסיימים משחקים שקולים בהברקות. מהסוג של כריסטיאנו רונאלדו או דידיה דרוגבה ואפילו רובן ואן פרסי. או מהסוג שהיו פאבלו איימר או רובן בארחה או ויורל ויסנטה בשתי האליפויות שבניטז לקח בספרד. אני חושב שהתיק הזה הוא בעיקר של פרננדו טורס ובמידה מאד קטנה על בניון. הם יצטרכו להצליח במקום בו נכשל פרננדו מוריאנטס. במלים אחרות, אני לא חושב שהבעיה הזו נפתרה ברמה של מרוץ לאליפות.

ארסנל

כי השחקנים הצעירים שיחקו כמו פרימדונות

במשחקי הבית הם התאהבו בכדורגל היפה שלהם ולא הכניסו בו קצת תכליתיות. הפתרון שארסנל מצאה הוא כפול. ראשית, אדוארדו דה סילבה הקרואטי-ברזילאי. הוא שחקן שרק חושב על השערים שהוא יבקיע וזה טוב מאד לארסנל. השאלה לגביו אם הוא באמת מספיק טוב. הפתרון השני הוא שתיירי הנרי עזב. קל מאד להגיד "שעכשיו ואן פרסי ופברגאס ייקחו את הקבוצה". הפתרון הזה עלול גם להמית את הקבוצה. הנרי הוא שחקן של פעם בדור ולא כל כך טריוויאלי להחליף אותו. אני מתכוון לכך שייתכן מאד מצב בו רובין ואן פרסי יהיה שחקן פנטסטי אבל עדיין לא קרוב ברמתו להנרי.

בכלל, מבאס אותי שמתחילה עונת פרמייר-ליג בלי תיירי הנרי.

כי הם הפסידו את רוב המשחקים שלהם מצפון ללונדון

שזה קשור לנסיון. הנרי הלך, גם פרדי ליונדברג. כמעט כל הקבוצה האלופה של 2004, זו שלא הפסידה שום משחק, התאיידה. מי ינצח את המשחקים הללו? אין לי מושג.

אני משער שהדבר שיכול להציל פה את ארסנל הוא הצלחת התהליך כולו. שכל הצעירים – אבו, אבדאיור, סנדרוס, קלישי, דנילסון, דיאבי ותיאו וולקוט יתבגרו בבת אחת. אני עדיין מחזיק בדעתי שוונגר, כמו כל פנאט אידיאולוגי, מניע תהליכים מהר מדי.

עניינים שעסקנו בהם לאחרונה (2) וגם חידון מספר 34 (שנה למשחקים האולימפיים)
בלוג חי: יונייטד - צ'לסי!

73 Comments

אור 4 באוגוסט 2007

עם כל הכבוד לליגה האנגלית, הליגה הספרדית היא המעניינת ביותר, לפחות מבחינתי. בארץ הליגה האנגלית מקבל הרבה כותרות לאחרונה בעיקר בגלל בניון ובן חיים.
ובכל זאת, אי אפשר לחזות מה יקרה בליגה הזו. על הנייר גם מנצסטר, גם צלסי וגם ליברפול התחזקו בצורה משמעותית ועשו שיעורי בית. ארסנל היא סימן שאלה. אולי איזו קבוצת אמצע תפתיע העונה..

עדי קיסן 4 באוגוסט 2007

ג'רארד לא ווינר?!?!?!?!? מי אם לא הוא? הקבוצה התחזקה. הסגל שלה עבה עכשיו. ויש לה חלוצים טובים. קויט טכני וחכם מאוד. בעונה השנייה שלו יהיה לו הרבה יותר קל. ואין מה לעשות. ליברפול של שנה שעברה התחלקה ל2. החצי הראשון היה נראה כמו עוד כישלון. החצי השני הראה קבוצה יציבה וחזקה עם רצף ניצחונות עצום. אל תשכחו שיש לה את אחד מ2 השוערים הטובים באנגלייה

birdman 4 באוגוסט 2007

השיערות על צווארי סומרות. אני לא זוכר קיץ כזה מבטיח. האדרנלין מפמפם לי למוח ברמות מסוכנות. קבוצה שתדרוך באולד-טראפורד תצטרך ללבוש קסדות ושחפ"צים. הליגות הספרדית והאיטלקית טובות יותר אבל שום דבר לא ישתווה לליגה האנגלית. גדלנו עליה עם משחק השבוע ומבט ספורט בטלביזיות ש/ל. ורק בליגה האנגלית יש קבוצה שקוראים לה מנצ'סטר יונייטד.

כמעט כתבתי הכינו את הבירה והפיצוחים אבל… פיני זהבי, אתה בנזונה אמיתי, מכל הלב, באמת,

קולגה 4 באוגוסט 2007

עצם העובדה שהקטע נפתח במילים "שבוע לליגה", ואין הכוונה לליגת העל בכדורגל הישראלית, קצת פוגעת ברלוונטיות שלך. אני יודע שזה בלוג אישי, ואף אני בהחלט מכבד את הנושאים הגלובליים שבה אתה מתמקד, אבל אל נא תשכח שעם כל הצער – רוב העניין של חובבי הספורט בישראל מתמקד בליגת הכדורגל הישראלית. מתי נשמע יותר על דעותיך על הכדורגל שלנו, על בני יהודה וליאור רפאלוב, על רוני מאנה וברק יצחקי, על עמוס לוזון ומושיק תאומים? לטיפולך!

רונן דורפן 4 באוגוסט 2007

עדי – האם ג'ררד מנצח  את משחקי החוץ בליגה? מדובר במנהיג הירואי. הוא גם כבש כמה שערים גדולים במעמדים חשובים. אבל לא השחקן שמפיק את הפעולה ההתקפית המנצחת במשחקי ליגה – בהיקף של דרוגבה או רונאלדו.
החצי השני של העונה בליגה היה גרבג' טיים וזה לא מעיד על כלום. היכולת לנצח משחקים גדולים בתוך מאבק אליפות לא הועמדה כלל למבחן.
הקבוצה שבניטז מאמן צריכה לעבוד סוויץ' מנטלי חשוב מאד – והיא להפסיק את האבחנה בין משחקים חשובים למשחקים לא חשובים. עד שלא תעשה את זה היא לא תצטרף, למאבק האליפות.

לבירדמן ועוד רבים מהאנשים בעניין הטלוויזיה… התייחסתי לכך לפני כמה חודשים ואני אתייחס בקרוב שוב. פיני זהבי הוא האיש שמביא אליכם את הרשע, אבל לא הרשע בעצמו. מי שמעלה את המחירים היא הליגה האנגלית עצמה שייקרה את השידורים שלה.

בינתיים אני ממליץ לכל המוחים לצפות במשחקים באמצעות האינטרנט – כמובן לאחר שהתייעצתם בעורך דין ובדקתם שהדבר מותר. אתר אחד שמראה את כל המשחקים הוא זה: http://livefooty.doctor-serv.com/

רונן דורפן 4 באוגוסט 2007

לקולגה:
אני לא חושב שהליגה הישראלית זקוקה לי במיוחד – למרות שאשמח להתעסק בה לפעמים. היא מקבלת חשיפה תקשורתית מצויינת ונרחבת, יש בה כסף טוב יחסית לגודל המדינה. וכךאין סיבה שלא תהיה הצלחה מהדהדת. לכן אל לך להיות מוטרד מההתייחסות היחסית קטנה שלי לליגה זו.

וקצת יותר ברצינות… אינני חי בארץ בשנים האחרונות, אז מטבע הדברים, למרות שאני עוקב אחרי המתרחש – אינני מרגיש שאני יכול לתרום בצורה שותפת להתייחסות לליגה הזו.

איש 4 באוגוסט 2007

ארסנל בהחלט עשויים להפתיע לטובה אבל קשה לי להאמין שיאיימו על התואר.
לצ'לסי כדאי (אם מוריניו באמת מתכוון לשחק יותר התקפי כפי שצוטט בעיתונות המקומית) לשמור על רובן בכל הכוח. שחקן שמתבזבז מהיום שהגיע לשם.
הבעיה הכי גדולה של ליברפוי היא המאמן. עושה רושם שהוא פשוט עדיין לא הסתגל לליגה האנגלית.
ובאדום הנכון- שמחה וצהלה. אם כל הכלים ההתקפיים יתפקדו כראוי אז אפשר גם להעלות את כולם יחד בהרכב. כי לא משנה כמה נספוג- תמיד נכבוש יותר.
וקטנה על אנדרסון- יש לו מהירות מסחררת, הוא יכול לבעוט קרן ולרוץ לרחבה לנגוח.

yoni 4 באוגוסט 2007

לדעתי, לאט לאט מתחלפות להם קבוצות שהיו אוסף גלקטיקוס וקמות קבוצות של חיילים ממושמעים עם גנרל הצועד אמיץ ונחוש בראשם.
לא ייאמן כמה המשרות של המנג'רים של הקבוצות הנ"ל יציב(הכל יחסי). פרגסון שלעולם לא יפוטר/יעזוב. הוותק של וונגר, העקביות והאישיות של מוריניו. והאמון בבניטז.
חמש שנים אחורה התמונה נראתה ככה: ריאל של פיגו זידאן רונלדו ראול בקהאם קרלוס וכו' ואיזשהו מאמן מתחלף כל כמב מחזורים.
כנל בכניסה של אברמוביץ לצלסי. המאמן היה המשבצת הכי רעועה בקבוצה שלו. וכמובן שהקבוצות האלה לא הראו יציבות ולא עשו תארים.
אני מסיר את הכובע בפני הפרמייר שיפ, עם נבחרת לאומית ככ בינונית ומשרת מאמן לאומי המתחלפת כל קמפיין מצליחים לייצר מקצועיות כזו בליגה ולהרים את הרמה כל שנה מחדש.
אני לא בטוח אם השנה גביע האלופות ילך לאיזה מועדון באנגליה, אבל אני בטוח שאם היו עורכים ליגה ארוכה של 30-40 מחזורים בין כל הגדולות של אירופה האנגליות היו שותות את המקומות הראשונים. הלוזריות של ברצלונה שנה שעברה והאנמיות של ריאל שנה שעברה(רוב העונה) זה בעיות שבאנגליה הגדולות כבר פתרו לפני כמה עונות. כנל באיטליה, שבטוח ראתה שנים יפות יותר מהקבוצות הבכירות שלה.
שימו לב איזה ביצים יש למורניו מייבש את שבצנקו ובאלאק ומצידו לזרוק אותם למילאן או ריאל. כמה הוא לא סופר אותם וכמה שהקבוצות הנ"ל לא רלוונטיות יותר. באלאק ושבצנקו, לפני שנה-שתיים הטובים בעולם בעמדותיהם, והנה השיטה של צלסי לא תתאים את עצמה אליהם אלא הם יסתלקו. פעם זה היה הפוך. אנגליה התבגרה. שאר אירופה עוד לא.

אלי 4 באוגוסט 2007

אני מבקש לטעון שגם בימיו של רוי קין לא היתה ליונייטד עוצמה אמיתית בקישור האחורי.פרגוסון חשב אחרי הטרבל שהבעיה של יונייטד היא היותה צפויה מדי אבל הבעיה האמיתית היתה בקישור שלא היתה בו עוצמה והיו בו ליקויים ביכולת הטכנית וביכולת להניע כדור מול לחץ.אגב,רוב הזמן יונייטד לא ממש הבריקה גם נגד הקבוצות הפחות גדולות.יתכן שמנג'ר אחר היה מוציא מיונייטד יותר במשחקים באירופה.מישהו יודע מה בדיוק התפקיד של אנדרסון ? מכירת רוסי עוד תתברר כטעות.

רונן דורפן 4 באוגוסט 2007

יוני, מעבר ליתרון המקצועי, היציבות בעמדת המאמן היא היתרון התדמיתי-ערכי של הכדורגל האנגלי. לקבוצות יש זהות מוגדרת לאורך שנים. סגנון משחק ברור. אפשר לראות את זה כשקוף ולומר שמבחינת כדורגל עדיף להתחדש כל הזמן – אבל מבחינת הזדהות ארוכת טווח של אוהד עם קבוצה המודל האנגלי הוא הנכון ביותר.
אלי, נראה לי שאנדרסון הוא מין קשר התקפי מאחרי החלוצים. התפקיד הוא של סקולס אבל הסגנון שונה לגמרי.

תומר 4 באוגוסט 2007

יוני,אני חולק עליך בכמה נקודות.
מסכים איתך שהקבוצות האנגליות נותנות כבוד למנג'רים ומאפשרות להן לבנות קבוצות בדמותן,אבל אין להן בלעדיות בדבר.חוץ מריאל יש כמה קבוצות בספרד שרצות כמה שנים עם אותו מאמן או שידועות כקבוצות של מאמנים(כמו ולנסיה למשל,שתמיד המאמן שם מאוד דומיננטי).
באיטליה יש את מילאן שלמרות השמועות כל שני וחמישי אנצ'לוטי מאמן אותה בהצלחה כ5 שנים אם אני לא טועה ואתה יכול להוסיף את רומא שנותנת לספאלטי יופי של קרדיט ומקבלת קבוצה נהדרת על המגרש.
בקשר לליגת הגדולות הזו,אני לא יודע.נכון שהדומיננטיות האנגלית גודלת עם השנים,בעיקר בגלל כסף וניהול אבל הפערים הם לא עד כדי כך גדולים,סך הכל הליגות די שוות ולדעתי הליגה עם הפוטנציאל הכי גדול לנסוק היא דווקא הגרמנית,שמציגה ניהול משובח,כסף שזורם(תראו את באיירן),תחרותיות(אולי הכי גדולה),ממוצע טוב של קהל ומעל הכל כדורגל התקפי ומשובח.
בקשר עניין מוריניו,אני לא מסכים איתך בכלל.דבר ראשון,זה שהם לא מתאימים לצ'לסי ממש לא אומר שמילאן(אלופת אירופה,קצת כבוד)וריאל(ריאל!!)לא רלוונטיות יותר.
דבר שני אם שני שחקנים שנחשבים לטובים בעולם בעמדותיהם לא מצליחים בקבוצה זה אומר משהו גם על המאמן.
אני לא הבנתי בדיוק את המשפט של אנגליה התבגרה וכל אירופה לא,אף קבוצה באירופה לא הייתה ממשיכה שנה אחר שנה לבנות על שחקן שלא פוגע,יש רק אחד שקיבל קרדיט ארוך שגם הגיע לו וגם השתלם בסופו של דבר וזה ראול.

מוחמד 4 באוגוסט 2007

רונן שלום
אני קורא חדש בבלוג ומיותר לציין שזה אחד האתרים הכי שווים שביקרתי בהם לאחרונה ולבטח האתר העברי הטוב ביותר.
בקשר ליונייטד רציתי לדעת מה אתה חושב על ההגנה (שהיתה מצוינת עד לסוף העונה האחרונה) וגם מה אתה חושב על רוני והאם הוא באמת מתבגר והופך לשחקן מצויין (האם הוא ימשיך את העונה הזו כמו שהוא סיים את האחרונה שהיה מצויין לקראת סופה).
אהה שכחתי לציין שאני אוהד יונייטד מאז אותו אחר צהריים שבו ראיתי אותם ואת המלך קאנטונה לראשונה,כן אותו גמר גביע עם השער הנהדר והבלתי נשכח נגד פ.צ מרסיסייד .

רונן דורפן 4 באוגוסט 2007

מוחמד, תודה על המחמאות.
אני מפריד את עניין ההגנה לשניים:
1. התפקיד של ההגנה רוב ימות השנה הוא לאפשר לקבוצה לשחק עם חמישה שחקנים התקפיים. אני חושב שוידיץ ופרדיננד הם אידיאלים לעניין הזה. כי מדובר בשני בלמים שלא עסוקים לכוון את הקשרים ואת שאר השחקנים אלא עושים את העבודה בעצמם. גם אם פרדיננד מנמנם פה ושם. אני מאמין שג'וני אבנס ייתן להם גיבוי מהספסל שלא היה בשנה שעברה.
ב. לגבי התפקוד שלהם באותם משחקים בהם נפגוש התקפה שהיא בערך ברמה שלנו, אני לא כלכ כך בטוח….

לון 4 באוגוסט 2007

רונן, אחלה ניתוח.

כמה הערות:
ממש לא ברור מצב הסגל בהגנה של יונייטד. כפי שכתבת "ג‘וני אבנס וג‘ררד פיקה ע ש ו י י ם להאריך את הרוטציה בהגנה". כלומר אין כאן שום ודאות. בהשוואה, לצ'לסי יש על כל שחקן הגנה מחליף ברמה גבוהה מאוד.

הכוכבית לגבי הקישור המרכזי שלנו מאוד נכונה. לליגה, הרגריבס, קאריק וסקולס אמורים להספיק.

אני חוזר ומזכיר- עדיין לא ראינו את טבז-נני-אנדרסון משתלבים. כמו תמיד, חובת ההוכחה עליהם. בינתיים, הם שחקנים נהדרים על הנייר.

צ'לסי מאוד התחזקה. כפי שציינת, לא בשחקני על, אלא בשחקנים שמתאימים למוריניו. כדורגל מייבש, אבל יעיל מאוד.

ליברפול לא תלויה בנתון סטטיסטי כזה או אחר. היא מצויה בתקופת המדבר שלה. כרגע היא כמו היונייטד בשנות השמונים.
בניטז נכשל בליגה באופן נחרץ שלוש שנים ברציפות. זה כמובן ממש לא מקרי. כלומר, הוא לא יביא אותה אל הארץ המובטחת.
ליברפול חייבת משהו יוצא דופן כדי לזכות האליפות. שחקן על שישנה את הקבוצה, גאון כמו קנטונה.
סתם חיזוק הסגל לא יספיק מול שתי הבכירות.

ארסנל – לוונגר שתי בעיות קשות: הוא לא הסתגל לצ'לסי של מוריניו ולשינוי שחל עקב כך בליגה ובמעמד של ארסנל.
הוא מאוהב בפרוייקט הצעירים שלו ומתעלם מחשיבות הניסיון. זה חבל מפני שהכדורגל שהוא דוגל בו הוא יפה ומלהיב.

לון 4 באוגוסט 2007

האדונים זהבי ועזור הם אנשים גסי לב. הם ידעו שהם עומדים לעשות כסף מציבור ייחודי. אוהדי כדורגל אינם כמו צופי טלוויזיה רגילים.
הם לא קנו סדרות טלוויזיה והם יודעים זאת היטב. שיא השפלות היה משחקי המונדיאל.
למה במשך השנים האחרונות אוהד כדורגל היה צריך לשלם פר שבת או פר משחק ? למה עכשיו צריך לשלם סכום כסף נכבד מאוד כדי לצפות בערוצים שלהם ?
כן, זה חוקי. כן, האחראים על שידורי הכבלים והלוויין אפשרו להם. זה לא מפחית משהו מתאוות הבצע שלהם.
גם הלוואות ב"שוק האפור" חוקיות. זה לא הופך את האנשים האלה לסימפטיים.

לצערי אני נאלץ לראות משחקים חשובים בפאב או ברשת.

אני עוקב בדריכות אחרי ערוץ הספורט: האם תהיה פגיעה בשידורים הרגילים שהיו בשנים האחרונות בשני הערוצים הישנים.
העברת משחקים מועדפים בליגת האלופות והליגה הספרדית לערוץ החדש תהיה בלתי נסבלת.

גיל 4 באוגוסט 2007

לון, אני לא יודע על מה אתה ואחרים מלינים. כשפתחו לפני כמה שנים את ערוץ 5+ כולם התלוננו על זה שמרוקנים את ערוץ הספורט מתכנים משמעותיים אבל בסופו של דבר רוב האנשים עברו לערוץ החדש. אם לישראלים הייתה תודעת צרכנות מפותחת אז הם היו עושים חרם צרכנים. במקומות רבים בעולם זה מאוד אפקטיבי רק שרוב הישראלים מדברים על זה אבל בסוף הם תמיד מתקפלים (אני לא מדבר עליך אישית).

גיא 4 באוגוסט 2007

עם כל הכבוד לפרגוסון צריך להודות על האמת – הוא פשוט לא יודע להתמודד עם הכדורגל האירופי ברמה הגבוהה והוא מומחה בבניית קבוצות על מנת לקחת את הליגה האנגלית.
לטעמי אפילו את הגביע ההירואי ההוא ב 99 יונייטד לקחו למרות פרגוסון ולא בגללו כי ניהול המשחק שלו היה איום ונורא.

ומשאמרתי זאת אפנה לעונה הקרובה – צ'לסי מצטיירת כקבוצה שהתחזקה אבל תמשיך בסגנון הכדורגל שכולנו אוהבים לשנוא.
מנצ'סטר נראית לי כמו קבוצה שמחפשת את היופי והברק בשחקנים שסגנונם זר למסורת הכדורגל שלה. לדעתי זה יעמוד בעוכריהם. הם צריכים לזכור שהם הפגינו כדורגל התקפי נהדר השנה (בליגה) עם סגנון כדורגל אנגלי ורונאלדו אחד.
ארסנל ? מסוכנים במשחקים בודדים, אבל חסרי יציבות ואופי לקחת עונה שלמה.
ליברפול – תחושת הבטן שלי היא שהם הולכים לתת עונה גדולה בליגה.

Ido 4 באוגוסט 2007

יופי של ניתוח יוני.

מבחינתי עזיבת המלך הנרי הראשון, מזיזה את המשקל לליגה הספרדית והופכת את בארסה למפלצת זוללת תארים.

ובאנגליה הישנה יש באלגן חיובי. מנצ'סטר סיטי, טוטנהאם וארסנל יסגרו מקומות 4-6 ויכולות לנצח כל קבוצה בכל מגרש ( ! ).
ליברפול, מאן וצ'לסי יסגרו 1-3
אני לא רואה שום קבוצה או שום ראש חץ שיווצר העונה.

גם באתרי ההימורים (שבדרך כלל חוזים את פערי הכוחות הכי טוב, כי זה המקצוע שלהם) אין הכרעה.

לדעתי צ'לסי עשתה כיוונון הכי טוב של המכונה שלה, ותיקח את התואר. (אבל עם מאן תתחבר בתוך 10 מחזורים – הכל בטל)

מאיר 4 באוגוסט 2007

כמה זה עולה בארץ?
כאן באנגליה החבילה הכי זולה שכוללת את משחקי הפרמיירליג עולה 34 פאונד בחודש, שזה בדיוק 300 שקל בשער הפאונד של היום. מעניין אותי מה ההבדל – אני אשמח אם מישהו בארץ יוכל לעדכן אותי.

בעניין הקבוצה ההיא – למה לא תקרא להם בריכת כבד?

אני מסכים עם לון – ההשתפכויות שיש בבלוג (כבר כמה שבועות) על ההרכב הנוכחי של יונייטד קצת מוקדמות. התייחסת לבאלאק ושבצ'נקו התייחסות שבדיעבד, אבל תנסה להיזכר מה היתה התחושה בדיוק לפני שנה, כשאחרי אליפות מוריניו הביא את שניהם. זה היה מפחיד. וראינו מה קרה. הרכש של יונייטד הקיץ עושה את אותו הרושם, אבל אולי התוצאה תהיה דומה. אינשאללה. (נכון שיש הבדל בין שני שחקנים מבוגרים לפרוייקט הצעירים של פרגוסון, אבל ההבדל יכול לעבוד לשני הכיוונים).

עזי – מה יהיה עם לידס?

לון 4 באוגוסט 2007

גיל, לצערי הרב אתה צודק. חרם צרכנים בארץ הוא משימה כמעט בלתי אפשרית.
לדעתי בכל זאת היה הבדל משמעותי מאוד בין צ'רלטון ל- "5+". צ'רלטון שידרו "פיי פר ויו" (או "פיי פר מחזור"). "5+" היה מהרגע הראשון ערוץ שלם.
מחירי זכויות השידור כיום הן כאלה, שכנראה אין בררה אלא לקבל אותם בערוץ בתשלום. אבל לא עבור משחק בודד או מחזור בודד. וגם לא תמורת עשרות שקלים שנוספים לתשלום הבסיס המאוד גבוה לכבלים או ללווין.

חלק מכריע בנושא יש למועצת הכבלים והלוויין ומי שעמדו בראשה.
יושבי הראש לשעבר, דורית ענבר ואחריה יורם מוקדי, פשוט נכנעו לבעלי ההון.
אסור היה מלכתחילה לאפשר "פיי פר ויו".
אסור היה לאפשר מצב בו שידורי המונדיאל נקנים ע"י גורמים פרטיים.
אסור היה לאפשר העברת תכנים מערוץ 5 ל- "5+".
חייב להיות פיקוח צמוד עם עונשים קשים על העברת שידורים מערוץ קיים לערוץ חדש.
על הפרות חוזרות יש לשלול את רישיון המפעיל ולקנוס אותו בסכומי עתק.
אם ערוץ הספורט היה חוטף קנסות כבדים של מיליוני שקלים על כל הפרה, היינו היום במצב אחר לגמרי.

עכשיו אני מצפה שעל כל הפרה, יציפו חובבי הספורט את מ"מ יו"ר המועצה, נעמה הניג.
אני עצמי מתכוון לנקוט בצעדים בעניין כבר בימים הקרובים, כדי שתבין שמצב כזה אינו בא בחשבון.
אם הייתי עורך דין הייתי תובע אותה באופן אישי.

Ido 5 באוגוסט 2007

יש פתרון לצפיה, בכל שידור ספורט שהוא בעולם וזה בחינם, אבל מצריך הערכות טכנלוגית.

טלויזיה דיגטלית מחוברת למחשב ולאינטרנט ואתם מסודרים. (בשביל הנוחות תוסיפו עכבר ויירלס והארד דרייב של 300 ג'יג במקום הוידאו).

אני חושב שהסיבה להעלאת המחירים זה הרבה בגלל שמבחינה טכנלוגית אין לכבלים פתרון לאינטרנט טי וי, והבוסים של הכבלים ממקסמים רווחים לפני שהם יעלמו כמו ספריות הוידאו חנויות המוסיקה ומדביקי הטפטים.

לון – במלחמה, הטקטיקה הכי טובה היא לא להגרר לצעדים של היריב, אלא לצאת למתקפה בחזית שהוא לא יכול לסגור.

עמיחי שלו 5 באוגוסט 2007

תשמע דורפן אני מתחיל להתאהב בשם הזה פ.צ מרסיסייד

בת זוג של איתי נ. 5 באוגוסט 2007

הערוצים בתשלום הם דבר נפלא. איתי לא משלם להם, לא שילם להם ולא ישלם להם. ואז יש לו הרבה זמן לבלות איתי. ככל שיעברו אליהם יותר תכנים, התוצאה תהיה פחות טלוויזיה ויותר זמן איכות ביחד

לון 5 באוגוסט 2007

ממליץ מאוד על שתי כתבות של עזי ב"הארץ".
הראשונה היא סיפור פשוט לא יאמן על היריבה הטורקית של מכבי ת"א שהחליפה שמות עם היריבה העירונית !!!!!!
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=889737&contrassID=2&subContrassID=8&sbSubContrassID=0

השנייה היא על יריבתה הבוסנית של הפועל ת"א. המחשה מצויינת של עירוב פוליטיקה, לאומיות וכדורגל.
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=889736&contrassID=2&subContrassID=8&sbSubContrassID=0

עזי, איך זה שבמקום העבודה הקבוע שלך אתה מופיע כ"עוזי" ?

תומר 5 באוגוסט 2007

מאיר,בדיל מסוים אפשר להתחבר לערוצים ב50 שקלים לחודש,ומקבלים את הליגה האנגלית וגם את הישראלית(בושה לשלם על דבר כזה).
בלי הדיל הזה,מדובר ב30 שקלים לשבוע לשתי הליגות או 20 רק לאנגלית.
תוסיף לזה את התשלום ל5+ ואת התשלום לערוצים החדשים,קח בחשבון שבישראל לא מרוויחים כמו באנגליה ואתה יכול להוסיף את התשלום הבסיסי לאחת מחברות השידור ולזכור שעל המונדיאל שילמו פה סכום נכבד(כש90 אחוז מהעולם קיבל את זה חינם)ואז אתה מבין למה חובבי הכדורגל בארץ מרגישים שעושקים אותם.
עכשיו עוד משהו.כשמדובר בצ'רלטון,אתה משלם עבור מוצר גרוע.איכות השידור גרועה,אין שום השקעה מעבר למשחקים שמשודרים,אין מגזינים,אין חדשות איו כלום.
יש מוטי חביב.
גיל,אני מסכים איתך שישראלים לא יודעים לעשות מרד צרכנים אבל כמו שלון הסביר יפה מאוד,הם לא אמורים להגיע למצב שכזה.הרשויות אמורות להגן על הצרכן,חוץ מזה אני לא ממש בקיא במצב במדינות אחרות אבל אני מניח שגם שם(כמו באנגליה)משלמים לא מעט ואין מרד צרכנים.

רונן דורפן 5 באוגוסט 2007

לRD – הסקאוסרים חסמו את תעלת לנקשייר!

מאיר 5 באוגוסט 2007

תומר, תודה. ראיתי שידור או שניים של צ'רלטון בביקורים בארץ ואכן האיכות מחפירה, אבל מבחינה כספית אין לכם מה להתלונן. 50 או 80 שקל לחודש? הלוואי עלי! באנגליה, כמו שאמרתי, זה 300 – פי שש! וזו הליגה המקומית! אפילו אי אפשר להגיד שזו איזו ליגה זרה ואטרקטיבית ביבוא… לגבי תשלום בסיסי לחברת כבלים או לוויין עזוב – אני מתייחס לזה כנתון שאני מתחבר לטלוויזיה דרך אחת החברות האלה, בלי קשר לכדורגל או לארץ שבה אני נמצא.
אתה צודק שרמת המשכורות והמחייה כאן היא גבוהה יותר אבל זה לא פי שש. ובטח שלא בקרב חובב הכדורגל הממוצע.

לון – פיי פר וויו יש גם כאן ואני מניח שברוב המדינות. למה זה צריך להיות מחוץ לחוק?
לא יודע, נראה לי שאתם קצת מגזימים. נכון שכולנו גדלנו על טלוויזיה בחינם אבל אל תשכחו מה היה שם וכמה כדורגל היה שם. העולם השתנה, אף אחד לא אוהב לשלם, אבל 50 או 80 שקלים בחודש עבור אחד הדברים שאנחנו הכי אוהבים? בחייאת.

ד"ר א. 5 באוגוסט 2007

רונן –
ההבחנה במשפט האחרון, על הנטיה לחפזון של פנאטים אידאולוגיים, היא הברקה שצריך לשׂים במסגרת.

מאיר 5 באוגוסט 2007

ד"ר א., מה יהיה עם לידס?

ד"ר א. 5 באוגוסט 2007

השם יודע.
אני מודה שאני בור ועם הארץ בכדורגל אנגלי. בילדותי היתה לי חיבה לפ.צ. מרסיסייד. רעייתי שתחיה שומרת להם פינה חמה, בזכות הביטלס כמובן. מודה שגם אני מאד אוהב אותם.
באוניברסיטה למדתי אצל פרופ' צבי יעבץ, גם הוא חוסם תעלות ותיק (רונן, מותר לבקש שתכתוב פוסט מאורגן על העניין הזה?), וחובב של כדורגל תורכי, משום מה.
עד כאן ההשׂכלה שלי בכדורגל אנגלי.

אבל שאל אותי משהו על כדורסל. אולי תהיה לי תשובה.

גיל 5 באוגוסט 2007

תומר, אי אפשר להגן על צרכנים שלא מסוגלים להגן על עצמם. אני מסכים שההתנהלות מחפירה, אבל בחוקי המשחק הקפיטליסטיים לצרכן יש כח אדיר והוא יכול להשתמש בו.

אגב, פה בארה"ב אני משלם 12 דולר בחודש על חבילת ערוצי fox sport שכוללת גם שידורים ישירים של הליגה האנגלית, אבל גם ליגה גרמנית וספרדית ועוד תוכניות סיכום. לצערי, רוב המשחקים השווים באמת מהליגה האנגלית משודרים בערוץ סטנטנה שהוא ערוץ בודד ועולה 15 דולר לחודש ושנה שעברה שילמתי גם עליו. כדורגל פה הוא ספורט נישה וחרם צרכני חסר סיכוי. משחקי גביע למשל, לא משודרים בא, ערוץ אלא רק בפר פיי ויו תמורת 25 דולר למשחק בודד! מזל שיש אינטרנט (אבל בגלל הבדלי השעות זה לא תמיד נוח, במיוחד עם המשחקים בצהריים באנגליה).

מאיר 5 באוגוסט 2007

אוקיי, אז אנחנו רואים שלא רק באנגליה, גם בארה"ב הרבה יותר יקר לראות כדורגל אנגלי מבישראל. יש קוראים ממדינות אחרות? רונן, מה המצב בהונגריה? זה סקר מעניין.
אני שם בצד את המונדיאל ואת איכות המשדרים של צ'רלטון, שהיא מתחת לכל ביקורת. מעבר לזה, אני מקנא בכם בארץ. יש מישהו ששומר עליכם כנראה.
אגב, אולי כדי לשמוע תיאור נורמלי של המשחקים, תתחברו באינטרנט לביביסי פייב לייב ותקשיבו להם בזמן שאתם צופים בתמונות שצ'רלטון מעבירה לכם. הם מעולים.

יואב ג. 5 באוגוסט 2007

כאוהד ליברפול ואוהד של דורפן אני חייב לעזור להתמודד עם הבעיה הכרונית שלו להגות את שם הקבוצה שאני אוהד ואולי הקבוצה הגדולה והחשובה בתולדות הכדורגל. דורפן, אם אתה חושב שזו איזשהו גחמה או משהו כזה מקסים לכתוב פ.צ מרסיסייד, אז אני מודה שזה מצחיק אבל אתה מתעלם מהבעיה שיש לך. ולכל בעיה יש 4 אפשרויות לגשת אליה: 1. לברוח ממנה. 2. לעקוף אותה. 3. להתעלם ממנה. 4. להתמודד איתה חזיתית ובצורה אמיתית. במהלך ההיסטוריה עוד לא התגלה מקרה בו אחת משלוש הדרכים הראשונות הועילו לפיתרון הבעיה. לכן בבקשה תנקוט בדרך הרביעית, ופשוט תכתוב ליברפול. תראה איך שנים של עוגמת נפש וחוסר ביטחון יוסרו ממך. וזה באהבה אני נותן לך, בלי כסף.

תומר 5 באוגוסט 2007

מאיר,אם אתה מקנא אני מוכן להתחלף איתך.
עכשיו באמת,אני מניח שבאנגליה אתה מקבל לפחות משחק אחד שהוא חופשי ולא כרוך בתשלום.
ושוב,אתה לקחת רק את ה50 שקלים של צ'רלטון.קח עוד 50 מערוצי הספורט החדשים(כי אם אתה רוצה אנגלית,אתה בטח גם רוצה ספרדית ואיטלקית).קח עוד 200 לפחות מחברות הכבלים שכן צריך לחשב אותם כי חוץ מספורט אני לא רואה סיבה טובה להתחבר אליהן(את כל התכנים שלהן אפשר לקבל בדרכים אחרות).
עכשיו שים לב להפתעה הבאה שפיני זהבי אירגן לנו,אתה משלם על ערוץ הליגה האנגלית אבל את מגן הצדקה שאתה תראה עוד חצי שעה פיני הגדול לא ישדר לנו.גם לא את גמר גביע הליגה בין ארסנל וצ'לסי שפה ראינו תקציר שלו רק איזה יומיים אחרי המשחק כאילו שאנחנו בשנות ה70.
בשביל להבין את מפת שידורי הכדורגל בארץ צריך לעשות דוקטורט בתקשורת.עד לפני שבוע מנויי הוט לא יכלו בכלל להתחבר לערוצי הספורט החדשים בעוד שמנויי יס לא קיבלו את ערוצי צ'רלטון במחיר שהוט קיבלו.כלומר שהצרכן הוא חלק מהמלחמה בין יס והוט ולא רק בין הערוצים.בניגוד למה שביבי הבטיח,השוק החופשי לא בדיוק מייצר תחרות והצרכן לא מרוויח.
ומה יקרה בסוף?הכדורגל ישודר בתשלום רק לאלה שידם משגת או לאלה המסכנים כמונו שמכורים לדבר ויהיו מוכנים בסוף לשלם את הסכומים.קל לדבר על חרם צרכנים אבל כשהמונדיאל בפתח,מישהו מאיתנו יהיה מוכן לוותר עליו למען העקרונות שלנו?עקרונות יש תמיד ומונדיאל פעם ב4 שנים.

מאיר 5 באוגוסט 2007

תומר, אני בטוח שהמצב חרא ואני לא בא להגן על האנשים שמחזיקים בזכויות השידור בארץ.
אבל – אתה מניח לא נכון.
באנגליה אתה לא מקבל אף משחק חופשי.
עד העונה שעברה הביביסי החזיקו בזכויות על הגביע, ואת זה קיבלת בחינם – 3-4 משחקים ישירים בכל שלב וכמובן הגמר.
בליגה – כלום. הרוב בחבילה של סקיי וחלק בפיי-פר-וויו שלהם בנוסף. מהעונה הקרובה הזכויות מתחלקות בין סקיי לסטנטה (חברה אירית שגיא הזכיר בהקשר של ארה"ב) – גם – הכל מותנה ברכישת חבילות מיוחדות או פיי פר וויו.
וגם הגביע יוצא מידי הביביסי, למרות שאני לא זוכר אם קיבל אותו ערוץ חינם או בתשלום.
בנוסף, משחקי הנבחרת האנגלית מתחלקים גם הם בין ביביסי לבין סקיי. נכון לקמפיין הנוכחי, חצי מהמשחקים של הנבחרת הם בחינם.
לגבי מונדיאל – עד היום, ולדעתי גם במונדיאל הבא, ערוצי החינם עדיין מצליחים להחזיק בו. אבל לא הייתי בונה על זה לעתיד.

מאיר 5 באוגוסט 2007

מה שכן, יש בביביסי תכנית סיכום מחזור טובה. בארץ יש תכנית סיכום מחזור נורמלית לפחות?

בת זוג של איתי נ. 5 באוגוסט 2007

נחש לבד מה רמת סיכום המחזור…

תומר 5 באוגוסט 2007

לבת הזוג של איתי,יופי של תשובה.
מאיר,חידשת לי כמה דברים והגעתי למסקנה.
גם באנגליה דופקים את הצופים וגם להם כדאי לעשות מרד צרכנים.
השאלה שלי היא כזו,הם באנגליה הנושא עומד על סדר היום?האם יש קולות שקוראים למרד כזה?

yoni 5 באוגוסט 2007

רונן דורפן.
הבעיה הגדולה ביותר עיתון האינטרנט/בלוגים/צ'טים'טוקבקים היא הרמה הרדודה אליה הגיעה כל ציבור. הכל צהוב, רדוד, מיידי, וכללי.
הבלוג הזה, כותבו וקוראיו, הם הוכחה לקיומהה של אגדה. בלוג דינמי, מהיר, מגיב, ועינייני. אין דברים כאלה היום.
תענוג

רונן דורפן 5 באוגוסט 2007

יוני, תודה על הביקורת הבונה (-:

מאיר 5 באוגוסט 2007

ד"ר א',
האם להפועל רמת גן יהיה אי-פעם סיכוי להחתים זר ברמתו של ארט האוזי האגדי?

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 6 באוגוסט 2007

באוסטרליה רואים חמישה משחקים מאנגליה בחבילה הבסיסית של פוקסטל (משחק אחד מליגת המשנה). הגביע (וגביע הצדקה)וגם הליגות הספרדית והאיטלקית משודרים ב-ESPN ע"י שדרים אמריקנים שלא מבינים שום דבר בכדורגל. הסיקור שלהם מזכיר את רמתו של ניסים קיוויתי האגדי.
הם מגזימים, טועים בעובדות דיברו אתמול כמה עסקה טובה עשו צ'לסי עם סידוול לעומת בלאק שעלה להם מיליונים …(שכחו לבדוק שגם הוא הגיע בחינם)בקיצור חבורת אפסים.
בגללם איבדתי עניין בליגה הספרדית – תראו פעם שידור של ESPN תבינו למה…
את הצ'מפיונס ליג משדרים בערוץ חופשי וגם ב-ESPN (אף אחד לא רואה ESPN)
יש בעיה עם משחקי הרגבי יוניון של נבחרת אנגליה שהזכויות עליהם עברו לסנטנה (מי הם לעזאזל ?) המשחקים משודרים רק בפאבים רועשים (אי אפשר להתרכז במשחק)ומזל שסנטנה אין זכויות שידור של הגביע העולמי (ברגבי יוניון) הבא עלינו לטובה.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 6 באוגוסט 2007

בקשר לניתוח של רונן, אני בסה"כ באותו ראש…
לגבי יונייטד – השאלה אם רונאלדו יכול לתת עונה באותה הרמה כמו הנפלאה הקודמת ? אני בספק (לפחות לגבי כמות השערים)
רוני – האם יבקיע 25+ שערים לעונה העונה הוא חלוץ מרכזי)
נאני ואנדרסון – האם ישתלבו
היטב בקבוצה. לגבי נאני יש לי ספקות האם הוא ורונלדו יכולים לשחק באותו הרכב יחד
אנדרסון ? לא מכיר מספיק.
הארגריבס – האם הוא יתברר שמדובר בשחקן בינוני שמרבה להיות פצוע (אני מקווה מאד שלא…)
השילוב טבז – רוני האם יעבוד ?
צ'לסי – האם תחזור לדרוס קבוצות ? אי אפשר כל הזמן לנצח "בנקודות" זה מתיש , צריך מידי פעם נוק אאוט אחרי 20-30 דקות ואז אפשר לשמור כוחות…
האם אלכס ובן חיים יספקו את הגיבוי לטרי וקארווליו שקרסו מעומס בשנה שעברה ?
האם ג'ו קול ואשלי קול יתנו עונה טובה ? (או עלובה כמו הקודמת ?)
ליברפול … לא נראה לי שפתרו את בעיית "הברק" אצלם.
הם חזקו את ההתקפה עם טורס (יבקיע גג 15 גולים) ובאבל אבל לא חשבו שאולי כדי ללכת על שחקן כמו קוראזמה שיתן להם כדורים לגול.
אי הבאת קוראזמה ו/או סימאו יעלה להם ביוקר.
אין להם את "הרונאלדו" או את שמסוגל לעשות גול מכלום.
הם ישיגו את הגולים שלהם בעבודה קשה. אין להם שחקני כנף שווים: קיואל שחקן גמור, פאננט חסר תועלת (שחקן ברמת ליגת משנה), בניון לא מהיר ואינו שחקן כנף וריסה לא מסוגל לעבור שחקן.
לא רואה אותם מסוגלים לקחת אליפות…
ארסנל ? קבוצה נאיבית, מאמן נאיבי – לא נותן להם סיכוי.
תיירי הנרי ? טוב שהלך (עסקה מצויינת למכור שחקן בסוף הקריירה ב-16M ליש"ט)
טוטנהאם ? כמו ליברפול, יש להם בעיה באגפים.
ארון לנון בצד ימין פצוע חצי מהזמן ובצד שמאל אין להם שום שחקן אפילו לא ברמתו של סלים טועמה…
נראה לי שמנצ'סטר עשתה יותר מידי שינויים ויהיה לזה מחיר.
מוריניו נראה נחוש ואני אומר שהליגה תוכרע לא במשחקים בין הגדולות כי אם באיבוד הנקודות נגד הקטנות בעיקר במשחקי החוץ.

מאיר 6 באוגוסט 2007

תומר, לא ידוע לי על מרד צרכנים שהיה פה. אולי רונן יודע יותר על זה?

ד"ר א. 6 באוגוסט 2007

מאיר, ארט האוזי היה אחד, ואם אתה זוכר אותו סימן שאתה לא צריך הסברים בנקודה זו.

משׂחק הכדורסל הראשון שראיתי חי היה מכבי-ר"ג, ביד-אליהו. לא זוכר כלום חוץ מזה שנתנו להם בראש 30 הפרש, בערך.
לעומת זאת, את חצי גמר גביע ב-1984 (שגם ראיתי ביד) אני זוכר בצער גם היום. (אגב, בגמר של אותה שנה, קרה להפועל ר"ג מה שקרה לבני-השרון השנה; בתפקיד הפועל י-ם שירתה אז הפועל ת"א).

כמו שזה נראה כרגע, הסיכוי היחיד לתשובה חיובית לשאלתך הוא אם קבוצת אוהדים תקח לידיים את הקבוצה (נדמה לי שהשם אפילו פנוי) ותעשׂה בה מעשׂה "הפועל אוסישקין". איפה אריה מליניאק ושׂימי ריגר כשצריכים אותם?

רונן דורפן 6 באוגוסט 2007

לגבי מרד של האנגלים. ככל הידוע לי הם מרדו לאחרונה ב-1688 וגם אז לא בכוח – וכמעט מרדו אחרי מלחמת העולם הראשונה. חוץ מזה הם מקבלים כל שיט שנותנים להם.

באופן כללי אחוז ההתחברות באנגליה הרבה יותר קטן ורוב האנשים רואים את המשחקים בפאבים – שמשלמים מחיר יקר מאד על מנוי ציבורי אבל מרוויחים את הכסף דרך האלכוהול.

גברת עם סלים 6 באוגוסט 2007

אני לא כל כך מבינה את הבכיות החוזרות ונשנות מדי שנה. בסדר, פעם זה היה חינם. עכשיו לא ורדו מזה.

נגיד שבמקום להיות אוהדי כדורגל הייתם חובבי קולנוע מושבעים. לכמה סרטים הייתם הולכים בחודש? במחיר שנמוך משלושה סרטים בחודש (ואפילו נמוך ממחיר של שני סרטים ופופקורן) אתם יכולים לראות לפחות שלושה משחקים בשבוע (ויותר כשתתחיל ליגת האלופות).

אם בקיבוץ של ההורים שלי משלמים על מה שפעם היה חינם, הגיע הזמן שגם אוהדי הכדורגל בארץ יגמלו מהסוציאליזם הספורטיבי שלהם.

גיא 6 באוגוסט 2007

לכל מתגעגעי ארט האוזי, נא לא לשכוח את קליף פוינדקסטר…

רוני שטנאי 6 באוגוסט 2007

לאן נעלם הפוסט של גמר גביע הצדקה(כך לפחות כתבו בצ'ארלטון) ??

נגעתם בתגובות כאן לנושא עליו אני מתרעם כל העת וזהו נושא שידורי הספורט בתשלום. ראשית אין כלל להשוות לטעמי את המצב באנגליה למצב בישראל בנוגע לליגה האנגלית, היות ומדובר בליגה המקומית פרט לרמת המחייה, עלות הכבלים, שכר וכו'.. לכן ההשוואה בעלויות אינה רלוונטית, היא אולי שופכת אור חיובי על המצב במדינתנו הקטנטונת , אולם היא כלל לא מאירה את הדברים באור הנכון.

מרד צרכנים היא אופציה נהדרת, מרד יכול להעשות מצויין כאשר יש תחרות, כלומר אם אוסם משאירה סחורה בשמש הקופחת של הקיץ למשך שעות, הצרכן יכול למרוד ולקנות סחורה במקום אחר. אלא שאז הוא נזכר שזוגלובק שמה פעם נוצות ופלסטיק בנקניקיות, תנובה שמה סיליקון בחלב וכן הלאה, אז במי הצרכן שלנו יבחר?

בעיה נוספת היא שכאשר יוצאים למרד יש אפשרות לנצח ויש אופציות אחרות, כלומר במידה ואני יוצא למרד כנגד המחיר המופקע של שידורי המונדיאל עלי להביא בחשבון שאוכל לנצח במרד ולצפות בשידורי המונדיאל במחיר סביר, אלא מאי לצרכן הספורט ההדוק אין שום אופציה אחרת הוא כבול בידי מחזיקי זכויות השידור.

במידה ואני מורד ולא מעוניין לצפות במשחק של בית"ר ירושלים מול עוד פ.צ אחת אז בסדר מרדתי אבל בגלל כמה עשרות אלפי חכמים לי לא נותרה אופצית שידור אחרת ואני נאלץ להישאר מול מסך ריק. זוהי בעיה אחת, אני לא מצפה כמובן שמספר גופי שידור ישדרו את אותו המשחק, אבל אני מצפה שתהיה תחרות אמיתית בין החברות ושהתחרות תהיה מפוקחת כפי שהיא אמורה להיות, כיום המצב פרוץ לחלוטין והגופים המפקחים לא רק שאינם עושים את עבודתם נאמנה, הם אף מחריפים ומעמיקים את הבעיה, כאשר הם נותנים גיבוי לגחמות של ערוץ הספורט ועוד אומרים כי הם הגבירו את הפיקוח על חבילת הבסיס.

והנקודה הכואבת ביותר, היא שוב תרבות חוסר השקיפות ההגינות והמרמה ששבה וצפה על פני המים העכורים.
ראשי ערוץ הספורט הבטיחו כי לא תהיה זליגת תכנים, מועצת הכבלים והלווין אמרה שהשידור יועבר בערוץ פתוח, אחרי איומים זה שונה ואמרו שהעלות תהיה 12 ש"ח ואילו ביס לא ניתן היה להזמין את המשחק במחיר הזה אלא לרכוש את הערוץ לחודש שלם(ומי זכה מההפקר? אלו שהזמינו את הערוץ עוד הרבה לפני שהוחלט שהמחיר יהיה כביכול 12 ש"ח, למראית עין הפסידו חברות הכבלים ,הלווין וערוץ הספורט את שמונת השקלים שהם החזירו).

אז כנראה שתרבות השקר משתלמת מאוד, הדבר לא חדש גם במונדיאל ראינו את אותם הדברים כאשר במקומות מסוימים נכתב כי הוזמנו מאות בודדות של חבילות ואילו בידיעות אחרונות(חסרי האינטרס הכלכלי כמובן) פורסם כי הוזמנו עשרות אלפי חבילות..

אבל עדיין אפשר להילחם ולעמוד על שלנו, ולא להיכנע , לנסות לחפש את ההגינות ואת הזכויות הצרכניות שלנו.
יש מרד צרכנים והיה, הוא לא מספיק טוב כי יש את חסרי המודעות וחסרי היכולת להתאפק , אבל כל אותם אלו שכן מסוגלים אולי בוספו של יום יצליחו , וגם אם נגרום רק במעט לשינוי דיינו.

רוני שטנאי 6 באוגוסט 2007

מצטער ששוב יש לי מה לאמר, לגברת עם סלים, הבעיה היא לא לשלם על משהו שבעבר קיבלנו בעבר, ונכון לשלם על ערוצי הספורט החדשים זה מחיר בילוי בקולנוע, הבעיה היא חוסר ההגינות , תעבת הבצע ובעיקר השקר הקל כל כך של הצרכן.

הזלזול והיכולת לעשות ככל העולה על רוחם של בעלי הערוצים וכן זה מגיע בשיתוף פעולה הדוק עם חברות הכלבים הולווין, זה מה שמרתיח בכל הנושא. אם היו אומרים לי או.קי עליויות עלו וכעת אנחנו דורשים עוד , בסדר אז אולי הייתי חושב והותשתכנע, אלא שכאשר אומרים X ואח"כ נותנים לי X-14 ,או שאומרים שהמחיר שאני משלם גורם להם להפסדים עצומים, כך שהם מוכרחים לעשות את מה שהם עושים(איזה קוף בתוכנית פופולארית) ןעוד טוענים כי הם סובלים מהרגולציה או מחוסר הרגולציה, כאן יש מקום לכל אוהדי הכדורגל לבוא ולהתמרד.
והנה שוב מעוצת הכבלים והלווין מכריזה כי כל משחקי הישריאליות באירופה לא ישודרו בתשלום, ועל זה אני אומר, בדיוק כמו המשחק של בית"ר??
ובכלל משום מה לוקחים את הישראליות יותר מדי ברצינות, יש רבים ואני בינהם שמשום מה מעתניים הרבה יותר בקבוצות אחרות .

נסתכל על חצי הכוס המלאה, אולי באמת יש לנו השפעה וזה כיוון חיובי, ואולי הפעם המועצה התעמוד בהחלטתה.

גברת עם סלים 6 באוגוסט 2007

רוני, מערכת השיקולים שלנו מעט שונה. השאלה היחידה שאני שואלת את עצמי היא האם אני מקבלת תמורה הולמת לכסף שלי, וכרגע התשובה שלי היא שכן.

birdman 6 באוגוסט 2007

לסלים. התשובה שלי היא לא! אני שמח בשבילך שרמת ההכנסה שלך גבוהה, והכסף שאת מוציאה על הטלוויזיה הוא זניח. ברם! לא כולם מרוויחים כמוך.

גיל 6 באוגוסט 2007

רוני, נכון שמרד צרכנים יכול להצליח או לא, אבל צרכנים צריכים להיות מוכנים לשלם את המחיר. זה אומר שהם לא יראו מונדיאל או לא יראו שנה שלמה ליגה אנגלית וכו'. הבעייה היא שהגופים המשדרים מכירים את נפשו של הישראלי ויודעים שברגע האחרון הוא יתקפל. מספיק שהוא ישמע שהשכן שלו התחבר. הרי הוא לא ירצה להיות פרייאר.

לגברת, רוב האנשים לא פועלים בצורה רציונלית בנושאים הללו. מאוד טבעי להתרגז ולא לרצות לשלם על משהו שהיו רגילים לקבל בחינם במשך שנים. מעבר לכך, כמו שהזכירו כאן, מרמים את האנשים בלי בושה ויש תחושה (שמאוששת כל פעם מחדש) שכל הזמן ידרשו כסף על עוד ועוד דברים.

birdman 6 באוגוסט 2007

גיל, יש צורת פעולה רציונלית?

יגאל 6 באוגוסט 2007

אני עם סלים ועם היד הנעלמה של השוק.
א. מוצר שווה את מה שאנשים מוכנים לשלם עליו. קצת דמגוגי בעיני לבקש מוצרים קפיטליסטיים במחירים סוציאליסטיים.
ב. מחירי השידורים באנגליה וברוב אירופה גבוהים הרבה יותר מהמחיר שאנו משלמים עבורם בארץ.
ג. הגופים המשדרים בישראל מונעים מהרצון לשרוד, ואף אחד מהם לא ריווחי ברמות קיצוניות, אם בכלל.
ד. הכסף שנכנס לקופת סקיי אנד קומפני ממכירת הזכויות לשאר הגלובוס מגיע בסופו של דבר לקבוצות הפרמייר ליג מה שעוזר מאוד למשוך שחקנים שכולנו אוהבים מאוד לראות, ולהיות תחרותיים בגביעי אירופה השונים. ככל שהזמן עובר מרכיב הזכויות הופך דומיננטי מאוד בתמהיל ההכנסות של רוב הקבוצות.
ה. הגישה של "לא אכפת לי כל זה, אני רוצה לראות כדורגל מכל העולם חינם" מחזירה אותנו לימים של שוק מונופוליסטי סגור בו רואים במקרה הטוב משחק בינלאומי אחד לשבוע, ועוד כמה משחקים מהליגה המקומית. אני לא בטוח שאתם מתגעגעים לזה.
ו. רמת ההכנסה של סלים לא נראית לי פרמטר ראוי לדיון. אחד מהדברים שמקסימים אותי בבלוג הוא שהטיעונים הם עקרוניים ולא אישיים.
ז. שלא יובן אחרת, רמת השידור ברוב המקרים גורמת לי לרצות לעשות מעשים קיצוניים, אבל אין בעיני קשר בין זה לבין סוגיית התשלום. למעשה הלוואי והיה. הבעיה היא תרבותית ולא כלכלית.
וכן, פעם היה נורא כיף.

רוני שטנאי 6 באוגוסט 2007

גיל אתה מאוד צודק, יצא לי להכנס היום לראשונה גם לבלוג שלך וזו לא תהיה הכניסה האחרונה כמובן. ההיבט הרציונלי הוא מאוד בעייתי בעניין ממש כמו השאלה של המניות שכל פעם נעים לראות את הצד ששונא להפסיד בא לידי ביטוי ולא הצד החושב, רואים את התופעה ביתר שאת כעת בבורסות ברחבי העולם ואצלנו כמובן ההיסטריה בעיצומה.

לגבי העובדה שבמרד צריך לדעת להפסיד זה נכון, אני כבר שנים לדוגמא לא צופה בכדורגל ישראלי, אנגלי,מונדיאל וכו' היות ואני מוכן להקריב על עקרונותי.
הבעיה היא לא רק שהצרכן הישראלי יתקפל ברגע האחרון, הבעיה היא שגם אם הוא לא מתקפל יש גורמים בתקשורת שגורמים לו לחשוב שהוא התקפל ואז כבר"לא נותרת לו ברירה" אלא להתקפל כמו שכנו.

אבל אם יש החושבים שהתמורה נאותה אנחנו באמת בבעיה, כי ערוציפ שלא משדרים כלום- משחקי ידידות ומשחק של בית"ר זה באמת כלום ,עולים שלושים ש"ח , יש בעיה שורשית והשקר משתלם.

הנה דבר שכתבתי עוד בימי המונדיאל, והתחזית העגומה(את הפסקה האחורנה כתבתי לאחר שהמרד לא צלח, את מרבית הדברים כתבתי עוד כשהיה מרד, התסתכתי גם על קטע מדעי שהופיע ב אותו אתר שהיה שותף לשבירת המרד) הולכת ומתממשת לנגד עיננו –
לצרעה הטפילית אמפולקס קומפרסה (Ampulex compressa), המכונה בין היתר צ'ארלטוניקוס שהיא קרובת משפחה של הצרעה הטפילית חמש פלוסיניקוס, ישנה התנהגות ייחודית ומרתקת. הצרעה על מנת לגדול ולגדל את דור העתיד של זחליה משתמשת בפונדקאי הגדול ממנה פי כמה – התיקן המצוי (Blatella orientalis ) או בכינוייו הנפוצים יותר "ישראליקוס לא פראייריקוס" ו "צרכניקוס מטומטמיקוס".. זחלי הצרעה ניזונים מהתיקן מרגע הבקיעה מהביצה ועד לרגע ההתגלמות.
הצרעה מסוגלת להכתיב לפראייריקוס סדרה של התנהגויות הרצויות לה באמצעות הזרקת ארס הישר אל מוחו הזעיר והלא מפותח.

על פי פרופסור בכיר לחקר העצב, זהו המקרה היחיד הידוע בטבע של הזרקה ישירה של ארס למערכת העצבים המרכזית. לתיקן מערכת עצבים פשוטה יחסית, אך היא דומה מבחינות רבות – מבניות ותפקודיות – למערכת העצבים של בעלי חוליות, לרבות האדם.

השימוש בארס לשינוי התנהגות הוא נדיר מאוד בטבע. ישנם טורפים ארסיים רבים, אך רובם משתמשים בארס להמית או לשתק את הטרף, על מנת לאכול אותו מיד. במקרים שכאלו, שיתוק הטרף משתק גם את שרירי הנשימה וכלי הדם, והטרף מת במהירות וללא סבל ממושך.
לעומת זאת, הצרעה צריכה לשמור את התיקן חי וטרי, אבל למנוע ממנו לברוח במשך התקופה שזחלי הצרעה יזונו ממנו. על פי המחקרים האחרונים בתחום נראה כי ארס הצרעה נעשה חזק יותר ויותר עם השנים, כאשר לפני מספר שנים מועטות בלבד, הפראייריקוס יכול היה להתמודד עם הארס די בקלות ואילו כיום הוא כמעט חסר אונים כנגד הנשק היעיל כל כך של הצ'ארלטוניקוסיות.

הצרעה מאתרת בעזרת חיישנים מיוחדים נקודות חולשה במוחו של התיקן והיא מזריקה את הארס היישר אל נקודות החולשה הללו. התיקן אשר כלל אינו מודע לכך שהצרעה טומנת לו מלכודת סבור היה שהוא יכול לגבור בנקל על הצרעה אולם יכולותיה של הצרעה הקטלנית השתפרו פלא עם השנים.
הצרעה, שצבע גופה ירוק-כחלחל מטאלי ורגליה אדומות כהות, מאתרת תיקן, מתקרבת אליו בשקט, ואז בבת-אחת ובפתאומיות אוחזת בו בלסתותיה החזקות ועוקצת אותו באזור החזה. עקיצה זו גורמת לשיתוק זמני של התיקן, פרק הזמן הזה הוא קריטי ביותר מבחינת התיקן.

השיתוק הזמני מאפשר לצרעה לשפר את אחיזתה, ואז היא מכופפת את בטנה ומחדירה את העוקץ הקטלני עמוק לתוך ראשו של התיקן חסר-הישע. בקרב המדענים קיימת תמימות דעים בנוגע לארס הקטלני – הארס הפך ברבות השנים לחומר ממכר עבור התיקן והוא אינו יכול להתקיים בלעדיו.
פעולת הארס גורמת לכך שהתיקן כלל אינו מודע למעשיו ולנעשה סביבו והוא נהפך למעין "זומבי",
הוא נכנס למצב דמוי דיכאון ומאפשר לצרעה לעשות בו כרצונה. היא מובילה אותו למחילה, מטילה עליו ביצה וסוגרת את המחילה בעזרת עלים יבשים ואבנים קטנות.
לאחר מספר ימים יבקע הזחל מהביצה, יחדור לתוך התיקן ויאכל אותו למוות הרווי בייסורים קשים ביותר.

לצורך התפתחותן של הצרעות הן נזקקות לא רק ל"צרכניקוס מטומטמיקוס" , אלא גם לשותפות פעילות – השותפות הפעילות של הצרעות המסוכנות הללו הינן צרעות טפיליות שלא נופלות מהן באכזריותן. מדובר בצרעות מסוג "חמימוס וטעימוס" ו"רק תאמר כנוס" או בשמן המדעי "חברות הכבלים והלוויין". תפקידן של הצרעות הללו לספק כמה שיותר תיקנים מסוג "ישראליקוס לא פראייריקוס" לצ'ארלטוניקוסיות.

הצרעות השותפות אינן בוחלות בשום אמצעים מכיוון שיש להן רווח רב מגדילתה של חברתן, אספקת תיקנים מביאה בסופו של דבר שגשוג רב לכלל אוכלוסיית הצרעות הטפיליות, מכיוון שעל כל תיקן שהשותפות מספקות הן עצמן מקבלות תיקנים נוספים הנתונים לחסדיהן.
השפעת חומרי הארס של חמימוס וכנוס עלולה לעיתים להימשך מספר שנים, היות שהתיקנים הנלכדים במלכודותיהן הארסיות עלולים להישאר במלכודות הללו לאורך זמן מבלי בכלל שהצרעות יתייחסו עליהם עד אשר הם יגאלו אותם מייסוריהם. המטומטמיקוס נוטים לחשוב שישנה תחרות בין הצרעות הללו וכי האחת טובה מרעותה, כלומר שניתן לשרוד ולברוח באם בוחרים באחת ממלכודות הצרעות הללו. אולם טעות מרה בידם, ההסוואה היא מושלמת וכל תפקידן של הצרעות הוא לזכות בעוד ועוד תיקנים אשר ניתן לסחוט מהם את ההמולימפה הפנימית עד תום.
על שיטות העינוי הנוספות של הצרעות הללו ניתן לקרוא במאמר מדעי נוסף שכותרתו היא:
"כרוניקה של מוות ידוע מראש" מאת גבריאל גראסוס ממכרוס.

לאחרונה נתגלה סוג ארס רעיל במיוחד הנקרא "מונדיאלוס" המונדיאלוס הוא התפתחות נוספת ברמות הארס הקטלניות של הצ'ארלטוניקוסיות לאחר סוגי הארס הקודמים הנקראים אנגלופילוס וישראבלופיליוס.
המונדיאלוס החדש נוצר לאחר שהצ'ארלטוניקוסיות ראו שככל שהם יגדילו את כמות הארס הם יזכו בעוד ועוד תיקנים הנופלים במלכודותיהן. הארס החדש הוא החזק ביותר עימו נאלץ להתמודד הפראייריקוס.

ממצא מדעי מרעיש גילה כי ה"צרכניקוס המטומטמיקוס" החל לפתע לגלות סימני התנגדות לארס החדש והרעיל ביותר ולא כל התיקנים נכנעים לו בקלות. התיקנים מצאו מספר שיטות להתחמק מהצרעות המחדירות את הארס הממכר הישר למוחם, אחת השיטות הייתה לעמוד על מקומם ולהתאפק ולא להתפתות להיכנס למלכודות, שיטה אחרת הייתה לחפש צרעות המחדירות ארס לא ממכר הנקראות אנטנוטוס ירדניקוס, ואחת השיטות היעילות ביותר הייתה להתאחד ולקבל את הארס הלא ממכר במקומות פתוחים כגון פחי אשפה של פאבים, בתי קפה ומסעדות.

ניסיון התנגדות נוסף נעשה על ידי פנייה לחרקי העל האמורים לפקח על כמות האוכלוסין ולדאוג לוויסות כמות הצרעות והתיקנים , חרקי העל הללו מורכבים מכמה גופים שונים ובראשם נמצאים גמל השלמה מוקדידוס, והצרעה המזרחית הדאבושית. אלא שחרקי העל הללו לא עשו את מלאכתם וככל הנראה הפיתוי הרב של הצרעות הטפיליות, טמן גם לחרקי העל את המלכודת.

עוד קבוצה של תיקנים ניסתה ליטול חלק במאבק אלא שמלכתחילה התיקנים ההלו מסוג תיקן הפסים החום (Supella supellectilium),או בכינויים הנפוצים יותר "הנבחרימוס המחוקקימוס" ו "שומרי היכסאותוס", לא באמת שיתפו פעולה עם הפרייאריקוס אלא רק עשו קולות של מחאה, ובסופו של דבר הם אף גרמו ללא מעט מטומטמיקוסים ליפול במלכודות של הצרעות.
למעשה לשומרי הכיסאותוס יש אינטרס לדאוג רק לעצמם ולא לשאר התיקנים הקרובים להם אשר נותנים בהם את אמונם ומצפים מהם להנהיג אותם ולמצוא להם פתרונות בשעות מצוקה. (צריך לחזור ולציין כי מוחם הזעיר של המטומטמיקוס מקשה עליהם לחשוב בצורה הגיונית).

אולם למרות כל הקשיים הצליחו רבים מאוד מהפרייאריקוס להתמודד עם הצרעות ולא להיכנע לארס הממכר.

אלא שאז הצ'ארלטוניקוסיות גייסו לעזרה את חברותיהן החזקות ביותר- חיפושיות הזבל. חיפושיות הזבל אשר נמצאות ביחסים מצוינים עם התיקנים מכיוון שלאורך השנים הן נחשבו אמינות בעיני התיקנים, לפתע חשפו את פרצופן האמיתי והציבו מלכודות הסוואה חדישות לתיקנים האומללים. חיפושיות הזבל החלו לפרסם לתיקנים כי הארס החדש הוא הטוב ביותר והוא רק זמני היות והוא מתפתח פעם בארבע שנים וההשפעה שלו היא חד פעמית . כמותו תלך ותפחת, במידה והתיקנים לא ינצלו אותו כעת הוא לא יישאר להם. פרט לחיפושיות הזבל גייסו הצ'ארלטוניקוסיות את חברתן משכבר הימים, את העלוקה מוצצת הדם " בנקוס לאומיקוס ", אשר בזמנים קשים סיפקה הרבה מאוד מזון לצ'ארלטוניקוסיות , וכעת היא הייתה חייבת לדאוג לכך שהצ'ארלטוניקוסיות תמשכנה לשגשג ולהחזיר את המזון.
העלוקה הצליחה ליצור עוד מלכודות לתיקנים האומללים היות והיא פרסמה כי בעזרתה הרעל הוא ארסי הרבה פחות וכי יאזל במהרה.

התיקנים פרוקי הרגליים וחסרי עמוד השדרה , נמצאו בפני פיתוי גדול ביותר ומן הצד השני במאבק על עתיד קיומם. בסופו של דבר הפראייריקוס המטומטמים בחרו להיכנע לפיתוי דווקא ברגע המכריע, ולא להפעיל את מלוא כוחם העצום על מנת למגר את סכנת הטפיליות. המטומטמיקוס בעלי המוח הלא מפותח ראו לנגד עינם רק את הצורך המיידי ולא חשבו על עתידם.

לכן בעתיד הם יהיו שוב חסרי אונים כשהצ'ארלטוניקוסיות וחברותיהן יגברו עליהם ללא קושי, ע"י פיתוח של חומרי ארס רעילים יותר וממכרים יותר.

גיל 6 באוגוסט 2007

בירדמן, רציונליות היא מושג די עמום. בדרך כלל כשמדברים על רציונליות בהקשרים הללו מתכוונים לרציונליות כלכלית וזה מה שהגברת כיוונה. אבל מבחינות רציונליות אחרות יש היגיון גם לא לשלם.

לצערי אני מסכים איתך בעניין המניפולציות וזה מה שהכי מרגיז. אין בארץ שקיפות בנושאים הללו וכמו ששלום חנוך אמר, הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם.

birdman 6 באוגוסט 2007

גיל, תודה על התגובה, וגרמת לי לצחוק בקול רם.

birdman 6 באוגוסט 2007

ליגאל,
א. מה זה מוצרים סוציאליסטיים? פטיש ומגל?
ב. מחירי אירופה לא רלוונטים, המשכורות גבוהות יותר.
ג.רצון לשרוד?! פיני זהבי?!
ה. כדורגל בחינם? ובלי התשלום לפין המוזהב אתה רואה טלוויזיה בחינם?
ו.על מנת שהתשלום לטלוויזיה יהיה זניח צריך רמת הכנסה מסוימת.

birdman 6 באוגוסט 2007

"וכן, פעם היה נורא כיף." משפט זחוח ומתנשא.

רונן דורפן 6 באוגוסט 2007

כתבתי לא פעם במקומות שונים על כך שבמקומות רבים בעולם יש חובה לשדר באופן חופשי שידורי ספורט בעל עניין ציבורי מיוחד.
נושא העניין הציבורי חל לדעתי על משחקי קבוצות ישראליות באירופה ועל נבחרות ישראל.

אבל האמת העצובה היא שמנצ'סטר יונייטד היא מוצר ייבוא ממדינה זרה ולכן היא מוצר שלא ראוי להגנה מיוחדת. אני מניח בצד את עניין זליגת התכנים. אבל הפתרון היחיד, לדעתי, בעניין הליגה האנגלית הוא התארגנות צרכנית.
אגב, אני מאשים בעניין לא פחות את החמדנות של הליגה האנגלית עצמה. יש פה מצב קלאסי של גלובליזציה. הליגה האנגלית מושכת אליה כדורגלנים מכל העולם ואז חוזרת ומוכרת את המוצר בחזרה. זה קצת לא בסדר שאוהד הכדורגל הישראלי גם נשאר עם ליגה פחות טובה וגם צריך לשלם בכדי לצפות בפ.צ מרסיסייד.
ולכן, בהקשר האנגלי, אני בעד להוריד את הכפפות. לצפות במשחקים ברשת ושהליגה האנגלית תלך להילחם בפיראטים הסינים.

יגאל 6 באוגוסט 2007

בירד מן:
א.הרצון לראות כדורגל מהליגות הטובות בעולם בחינם, או במחיר שאתה רואה אותו כ"נכון", זאת גישה מאוד סוציאליסטית. אשמח להפנות אותך לספרות מקצועית בנושא.

ב. מחירי אירופה רלוונטיים. ראשית כי כללי המשחק, כמו התעריפים ליבשות פחות מפותחות נקבעים שם, ושנית כי רמת הכנסה היא פרמטר חלקי מאוד למדידת עושר הפרטים במדינה (מה אם יוקר המחיה, השיוויון בחלוקת ההכנסות בין העשירונים השונים, רמת המיסוי ועוד ועוד ועוד).

ג.מה הקשר בין הבעלים של הערוצים לבין הריווחיות של השידורים? משול הדבר לזה שתבקש שיכפילו לך את המשכורת כי אתה עובד בסלקום והבעלים הוא נוחי דנקנר. השאלה היא עד כמה כלכליים הערוצים ולא הונו של הבעלים.
ד. "זליגת תכנים" זאת שטות רגולטורית. הרי לא היית משנה את עמדתך אם כל התכנים היו מרוכזים בערוץ אחד שהיה עולה כמו סך כל העלויות של כל הערוצים המשדרים יחד.

ועוד משהו לסיום. יש לנו כנראה מחלוקת קשה בנוגע לזחיחות ונימוסים טובים. אני לא כל כך רואה מה מתנשא וזחוח ב"ופעם היה נורא כיף" (אלא אם כן אתה אוהד של הקבוצה "ההיא"…). מה שאני כן רואה זה טון מזלזל, קביעות עובדתיות לא מנומקות, ורמת נחרצות של רץ תריאטלון.
פוגעת יותר היא ההתייחסות לגברת עם סלים. מי נתן לך, קיבינימאט, מנדט להחליט כמה היא מרויחה, מה היא עושה עם כספה וכמה אחרים מרויחים ביחס אליה, ומה זה קשור לעמדתה העניינית בנדון?

birdman 6 באוגוסט 2007

המילה שכתבת לפני "מנדט", תשאל דובר רוסית מה פרושה, אומר לך רק שפרוש "מט" הוא "אמא".

גברת עם סלים 6 באוגוסט 2007

ובעניין התכנים רציתי להוסיף שבמחזור הלפני האחרון של הליגה הספרדית שודרו במקביל שלושת המשחקים של שלוש הקבוצות המובילות. אין שום דרך לעשות את זה אם היה רק ערוץ אחד או שניים, ומכיוון שאני אוהדת את הקבוצה השלישית, הפופולרית פחות, זה היה בבחינת לשלם על משהו שבשום מקרה לא הייתי מקבלת בחינם.

יגאל 6 באוגוסט 2007

מכיוון שאני דובר רוסית אומר לך שמדובר במילת סלנג לגיטימית שהשימוש בה שונה ממשמעותו הסמנטית ושמשמשת כמילת חיבור (כמו "בלאט" ורבות אחרות) במחצית מהמשפטים שנאמרים בין חברים בעיתות מחלוקת, אבל עזוב. הריני מתנצל מעומק ליבי אם נפגעת. אנסה לשפר דרכי בעתיד.

לון 6 באוגוסט 2007

חברים יקרים, כדאי להבהיר את המצב החוקי של השידורים בארץ.

חברת הכבלים – HOT וחברת הלוויין – YES הינן מונופוליסטיות כל אחת בתחומה ודואופוליסטיות בשידור הרב ערוצי.
הן קיבלו רישיונות ומשתמשות בנכסים ששייכים לכלל הציבור (שטחים להניח כבלים, תדרי שידור לוויני) וניתנו להן על בסיס תנאים מסויימים.

התנאים הללו כוללים שידורים ומחירים הוגנים לצרכנים.

במסגרת זו משדרים חברת ערוץ הספורט וחברת צ'ארלטון.
ללא שימוש בתשתית הציבורית, אין הערוצים הללו יכולים להתקיים.
(גם אם ירצו ליצור שידור אנטנות כלל ארצי, יהי חייבים לקבל רישיון מהמדינה לשימוש בתדרים).

ישנה מועצה שתפקידה להגן על הצרכנים. תפקידה אינו לדאוג לבעלי הון שמנסים לעשות כסף מהציבור.

כדי להבהיר, אתן את הדוגמה המקבילה של ערוצים 2 ו- 10.
גם הם קיימים על תשתית ציבורית וקיימים מתוקף זיכיון.
הערוצים האלה אינם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם.
למשל, הם אינם יכולים לשים כמה פרסומות שהם רוצים.
למשל, הם מחוייבים לשדר כמות מסויימת של שידורי מקור.
יש עוד כל מיני הגבלות עליהם.
ישנה מועצת הערוץ השני שאחראית לכך. היא המקבילה למועצת הכבלים והלוויין.
מסתבר שלמרות זאת, הם מאוד מעוניינים לשדר.

כך גם ערוץ הספורט וצ'ארלטון.
אם מצב כל כך גרוע, הם יכולים להודיע שאין להם יותר עניין לשדר.
אף אחד לא מכריח אותם.

הם למעשה קיבלו רישיון להרוויח כסף מהציבור.

לגברת עם סלים – יש הבדל בין שידור סרט בודד שאת יכולה להחליט לראותו, לבין שידורי ספורט.
אני לא יכול להחליף את אהדת הקבוצה שלי.
אני לא יכול לומר: צ'רלטון תאבי הבצע לוקחים המון כסף על הליגה האנגלית, אז אני אחליף אותה בליגה הצרפתית.

אוהדי ספורט שבויים של אהדתם ובעלי ההון מנצלים זאת. לא מעניין אותי אם זה קורה גם בחו"ל.

אני לא יכול לדרוש מתאבי הבצע להיות מוסריים.
אני יכול וחייב לדרוש ממי שאמור להגן עלי לעשות זאת.
חברי מועצת הכבלים והלוויין הם הנציגים שלי.
בכל פעם שנלקח נתח ממה שהובטח לי בעבר, הם מועלים בתפקידם.

המועצה יכולה לומר לערוצים הללו: "לא טוב לכם, אל תשדרו".
רשמית, הכח נמצא אצלם. בפועל, הם פשוט נכנעים כל פעם לבעלי ההון והכח.

גברת עם סלים 6 באוגוסט 2007

או, סופסוף טיעון ענייני והגיוני שאפשר להתייחס אליו. עקרונית אתה כמובן צודק, אבל בעיניי המחיר עדיין נראה הגיוני. ערוצי החמש פלוס פלוס עלו רק לקראת סיום העונה ולכן עוד אי אפשר לבחון אותם, אבל אם הם ישדרו ארבעה משחקים מליגת האלופות בכל ערב שידור וכמה משחקים מהליגה הספרדית בכל שבת, זה אומר שהם כן נותנים משהו שלא היה קודם.

רונן דורפן 6 באוגוסט 2007

אני נוטה לא לפסול את הביטוי קיבינמט – כי הוא הפך, בדומה לביץ' "בן זונה" ואחרים – משהו בקונטקסט אחר. יחד עם זאת – אבקש לשמור את השימוש במילה זו לימי חג ומועד

birdman 6 באוגוסט 2007

יגאל, אני חייב התנצלות גם לך וגם לגברת עם סלים. אני מאחל לשניכם המשך ערב נעים.

ד"ר א. 6 באוגוסט 2007

(א) 70 תגובות לפוסט אחד – האם זה שׂיא?

(ב) איכשהו, אני לא זוכר את קליף פוינדקסטר, למרות שהמוח הלטאי שלי אומר שהוא עשׂה לנו הרבה נזק.

(ג) את העונה שעברה התחלנו עם "ערב הכדורסל של ישׂראל" בערוץ 5. באמצע העונה נדד המשׂחק המרכזי לאחד הערוצים בתשלום. עד סוף העונה נעלם ערב הכדורסל לגמרי. לזה קוראים זליגת תכנים, וכמו שלון הסביר היטב, הרשויות אמורות להתנגד לכך בכל תוקף.

(ד) מישהו מהמגיבים כתב "תעבת בצע", שזה אמנם לא האיות הרשמי, אבל בכל זאת הולם מאד.

רוני שטנאי 6 באוגוסט 2007

אין מה לאמר פשוט תענוג שלא נמצא בשום מקום שקשור לספורט בארץ. ויכוחים שלא מתדרדרים לרמות ביבים רגילות, נימוקים משכנעים יותר ומשכנעים פחות, הקשבה, וכמובןן התנצלויות. זו רק סיבה נוספת להיות כאן ולהנות.

ולעובדות , אכן הגברת עם הסלים את צודקת שיש מקרים שיהיו יותר שידורים מהעבר לנוכח העובדה שיש יותר ערוצים, אלא שהבעיה היא שלא מקבלים לרוב יותר תכנים אלא מקבלים העברה של תכנים קיימים לערוץ החדש. להלן הדוגמאות הטריות בלבד-משחק בית"ר, וימבלדון בו אמורים היו לשדר בשלושת הערוצים, דבר שלא קרה בפועל וקיבלנו בשני ערוצי הבסיס את אותם המשחקים לפעמים, וזוהי רק ההתחלה, החשש של כולנו כרגיל הוא שהשקר ימשיך כשם שטענו כי לא תהיה זליגת תכנים מערוץ הספורט ל חמש + כך יקרה גם כעת. למזלך(לא בטוח בכלל:)) הינך אוהדת של קבוצה אחרת בספרד אולם על פי ההנחה גם משחקיהן של שתי הגדולות יעברו לערוץ החדש, ובליגת האלופות המשחקים המרתקים יעברו אף הם ועוד כהנה וכהנה.

כפי שלון כתב אכן יש גוף שאמור לפקח על הדברים והוא זה שנתן אישור לשרץ בתנאי שלא תהיה זליגת תכנים, אלא שהגוף הזה לא עושה את עבודתו נאמנה.

גם בעולם קפיטליסטי ישנן הגבלות וחברות לא עושות ככול העולה על רוחן, ללא הגבלות גם התחרות הייתה נפגעת והיה נוצר מצב הקרוב למה שיש לנו כעת – קרטל של הדואופול המשדר .

המצב לא טוב יותר אגב גם אצל הרשות השניה בה הזכייניות עוברות על תנאי הזיכיון ולאחר מכן זוכות בהקלות מופלגות עקב הקשיים הבלתי אנושיים בהן הן נמצאות.. כרגיל ההון מנצח.

אנחנו לא מעוניינים בשום דבר בחינם וגם לא ב"זול" אנו מעוניינים בקצת יותר הגינות והתחשבות במי שבסופו של יום משלם לגופים הללו את המשכורות, גם לגופים המשדרים וגם לרגולטורים כמובן.

ולסיום מה רע בקצת סוציאליזם?

לון 6 באוגוסט 2007

גע"ס (לא מצלצל טוב. אפשר להחליף ?), אם בחמש לייב ישדרו את המשחקים של ולנסיה וסבילה זה בסדר גמור. אם הם ישדרו משחקים של ברסה וריאל, זה יהיה רע מאוד. כך גם בליגת האלופות. צריך לדאוג שהמשחקים של הקבוצות האהודות בארץ, יראו בשני הערוצים הישנים.
בעיני, התשלום לצ'ארלטון של חמישים שקלים הוא יקר מאוד. כמובן שזה מגיע על רקע החטא הקדמון של התשלום פר מחזור או פר משחק ולכן זה נראה זול יותר. להזכירך, עד לפני שלוש שנים קיבלנו את הפרמייר ליג בערוץ הספורט. שוב, מי שהיה צריך לדאוג לנו, נעלם.

yoni 9 באוגוסט 2007

קראתי את הכתבה הזו שוב בספורט5. לא ייאמן הרמה של מגיבים: מה שהם מנסים להגיד ככ ריק לעומת כל הרעש שהם מנסים לעשות.
וזה סימן לא טוב, כי ספורט5 עוד נחשב הכי איכותי (אחכ NRG YNET ו WALLA לאו דווקא בסדר הזה ואחרון כמובן הצהובון ONE).

Comments closed