קטסטרופה

קצת מוזר למצוא קבוצה אחרי שלושה חודשי מנוחה ומסע רכש גדול ללא חלוצים בדקה ה-45 למשחק. לכן המשחק הזה אולי לא מעיד על יותר מדי מבחינת כדורגל, כי כשיהיו חלוצים 20 מצבי הבקעה יספיקו לניצחונות קלים. אבל התיקו-אפס הזה הוא תקלה בחמסין תל אביבי מעצבן ודביק. כל היריבות של יונייטד מסיימות את המחזור הראשון כשהן הוכיחו משהו לעצמן. ארסנל שהיא לא חייבת לסיים את רוב המשחקים המעצבנים הללו כשהיא מחטיאה ומחטיאה בתיקו. סטיבן ג'ררד עשה מהלך גדול להשיג ניצחון חוץ עבור ליברפול. ובצ'לסי שחקני הרכש הם בברור מטעם מוריניו ולא מטעם ההנהלה.

כתבתי בהקדמה לעונה שאני חושב שהרכש האחד שליונייטד אסור ליפול איתו הוא אואן הארגריבס. כי אני חושב שפול סקולס הגיע לסוף ימיו ככוכב שמשחק 50 משחקים בשנה. ההחטאה שלו בסיום הייתה כי לא ניתר גבוה מספיק. כי היה חם. ויש לו פחות מיץ בשרירים מבעבר.

ועכשיו לעניינים החיוביים:

השופטים באנגליה הם האקטיבים ביותר מבחינת שינויים בכדורגל מבחינת חקיקה שיפוטית. כתבתי על זה בשנה שעברה לגבי כך שהפסיקו להרחיק שחקנים במצבים בהם העניקו פנדל על הכשלה של השחקן האחרון. אם ההרחקה של דייב קיטסון על הפגיעה באברה היא מדיניות חדשה אז זה רגע מצויין למשחק. זה לא היה מלוכלך במיוחד, זה לא היה מסוכן במיוחד, אבל הכוונה היחידה הייתה לפצוע. ולכן בכלל לא צריך להתעסק בשאלת הנזק לאברה.

בכלל, מסורתית יש באנגליה יש בין חצי לשליש ממספר הכרטיסים האדומים שיש בספרד ואיטליה. ובערך 30% פחות מגרמניה. זה קצת סלחני מדי.

וגם היה רגע ציוני נפלא בבאר בו ראיתי את המשחק בין סנדרלנד לטוטנהאם אתמול ואת המשחק של יונייטד היום. בטלוויזיה ראו גשם באנגליה וכל המקום הריע בצחוק גדול. כמה משקיעה הסוכנות היהודית ביצירת רגשות פחד ואשמה ביהדות המערב כדי להביא לישראל יהודים. נשים יפות וים ושידורי פרמייר ליג בלי הגבלה הם טיעון הרבה יותר משכנע. אבל אסור לשלוח אותם לאולפן, כי ניר לוין יבריח אותם מפה בתוך דקות.

רוי קין. על בניית בטחון עצמי בספורט
והרופא הבלגי מודאג בגלל זיהום אוויר

30 Comments

י 12 באוגוסט 2007

איפה יש באר ספורט טוב בת"א?

אפרת 12 באוגוסט 2007

1. למה טבס לא היה על הספסל?
2. ניר לוין הוא רק ההתחלה. זה מה שמחכה לנו כל השנה כעונש על השתלטות צ'רלטון על שידורי הפרמיירליג

גלעד 12 באוגוסט 2007

בסוף העונה שעברה פרגי התלונן על מיעוט האפשרויות שלו בהתקפה.בשלבי הסיום של העונה כל מה שהיה ליונייטד היה ויין רוני.הבעיה של רוני שהוא זקוק לשישה שבעה מצבים על מנת להבקיע שער אחד.רוני איננו חלוץ.לא היה צריך את המשחק המאכזב של הערב כדי לגלות את העובדה הזו.בהתחשב בעובדה שסולשיאר סיים למעשה את דרכו בקבוצה וכלל לא רציני להתייחס אליו כאופציה ובהתחשב בכך שסאהה תמיד יהיה פצוע כאשר יונייטד תהיה זקוקה לו עולה השאלה הבאה : אם אנחנו ידענו שבסגל של יונייטד אין מספיק חלוצים אמיתיים היכן היה פרגי ? מה לעזאזל הוא חשב ? מדוע הוא ויתר על רוסי ? יונייטד רוויה בקשרים התקפיים,חלקם מעבר לשיאם (כבר בעונה שעברה ובניגוד לרוב הדיעות סברתי שלגיגס וסקולס אין כבר מקום בהרכב הראשון).גם אם יתברר שהפציעה של רוני לא רצינית עדיין פרגי יהיה חייב להביא חלוץ לפני תום מועד ההעברות אחרת יונייטד בבעיה קשה מאוד.
אגב,להגדיר בעיטות סתמיות לשער כמצבי הבקעה זו הגזמה.למעט הבעיטה לקורה של גיגס,העונשין של רונאלדו,הבעיטה של נאני והנגיחה החלשה של סקולס יונייטד לא הגיעה למצבי הבקעה אמיתיים.
מעבר למשחק המאכזב והשבלוני (בעיקר אחרי צפיה במשחק המלהיב של צ'לסי)התאכזבתי מנאני שהיו לי לגביו ציפיות גבוהות.

תמיר 12 באוגוסט 2007

אלכס פרגוסון חי בהכחשה :
"With (Carlos) Tevez coming available, Louis (Saha) and Ole Gunnar (Solskjaer) starting to train again we've got the strikers there. I'm not in a situation where we have to sign someone."

אור 12 באוגוסט 2007

אני אגיד לך את האמת, בבלוג הזה סונוורת.
כל משחק שמנצסטר לא מנצחת והוא לא נגד צלסי, ליברפול או ארסנל בליגה הוא משחק גרוע.
אתה יכול להאשים את החלוצים, אתה יכול להאשים את המאמן אבל בסופו של דבר זו מנצסטר. היא צריכה לנצח בלי שום תירוץ.
חוץ מזה זה לא שמראש הם לא ידעו שיהיו בעיות עם טבז ושאואן לא יגיע. הייתה להם פגרה שלמה וכסף לא חסר.

yoni 12 באוגוסט 2007

מפחיד. מה זה המחדל הזה?
0-0 נגד רדינג?! בבית?!

האחריות הענקית על הכתפיים של טבז גדלה היום בעוד מידה.
איזה פחד. שלא יצא בסוף דייגו פורלאן2

גיל 12 באוגוסט 2007

חברה, לקחת נשימה עמוקה, בסך הכל זה משחק ראשון ומנצ'סטר רק שתי נקודות מהמקום הראשון. אי אפשר להיות בשיא כל הזמן ועדיף להגיע לשיא מאוחר. לא צריך למהר להסיק מסקנות אחרי מחזור אחד.

גברת עם סלים 12 באוגוסט 2007

רציתי לחזק את דבריו של גיל. קחו לדוגמה את הקבוצה האנגלית שלי, פלימות. היא אמנם ניצחה אתמול, אבל ללא ספק המקום הרביעי בליגת המשנה, שבו היא נמצאת עכשיו, הוא הגבוה ביותר שאליו היא תגיע בעונה הזאת.

אפרת 12 באוגוסט 2007

ואם לא חסרות סיבות לדאגה, רוני שבר את רגלו ולא ברור כמה זמן ייעדר. הגיע זמן טבס

הגר 12 באוגוסט 2007

עם כל הכבוד לכדורגל האנגלי – ניצחון גדול של דיוקוביץ' על פדרר ופתאום פדרר נראה אנושי

יואב 12 באוגוסט 2007

מאד לא רציתי שרוסי ילך, אבל בלי קשר, יונייטד צריכה מספר תשע קלאסי עם הגב לשער(שסאהה בריא הוא מעולה אבל זה כמעט לא קורה).
רוצה להאמין שסקולסי צריך עוד קצת משחקים אחרי הפציעה.. אחד ממשחקיו הגרועים ביותר של השחקן האנגלי הכי טוב של דורו.
הבעיה היא לא בתיקו ביום(זה קורה ועונה קודמת הפסדנו להם שתי נקודות בחוץ) אלא ברשימת המשחקים הקרובה ופציעתו של רוני…פומפי וסיטי בחוץ זה תמיד מאד קשה ליונייטד גם שהיא במיטבה , וטוטנאם בבית. שלא נתחיל לרדוף כבר מעכשיו.. רונן, היית מחתים עכשיו חלוץ נוסף? אני הייתי הולך על אנלקה בכל הכח…
וסתם תמיהה, למה דונג לא התלבש היום? הוא החלוץ היחידי בסגל שכשיר..הוא באמת שם רק בגלל למכור חולצות?

יגאל 12 באוגוסט 2007

חבל על אלן סמית. חוץ מהרבגוניות שלו, זה בדיוק מסוג המשחקים שהיה מצליח להלהיט תוך כמה דקות.

שחר ע. 13 באוגוסט 2007

ראיתי שהאיש והאגדה שמייכל חזר ליריבה העירונית -מדהים.
וזה מראה שהעמדה שבה הכדורגלן האנגלי נסוג בצורה מדהימה לעומת העבר זה עמדת השוער,בקבוצות הצמרת השוערים זרים,שוערי עבר ברמה עולמית:
בנקס,שילטון,קלמנס,כריס ודס,וגם את גרובולר ניתן להחשיב כאנגלי,ואילו היום גיימס,רובינסון הם השוערים הבכירים,פשוט מביך.
בן פוסטר חובת ההוכחה לפניו.
כידוע שוער הוא תפקיד כפוי טובה ויכול להיות שלשינויים חברתיים כמו מעבר מחברה פועלית לחברה בורגנית המקדשת נוחות יש השפעה,למרות שבאיטליה ממשיכים לצמוח שוערים ברמה עולמית .
מצפה לתגבות שלכם
ושהייה יום יפה למרות הפתיחה המאכזבת של העונה
שחר ע.

שחר ע. 13 באוגוסט 2007

לגבי המשחק מול רידינג הדבר שהכי בלט לעומת שנה שעברה זה העצבנות וחוסר שימחת משחק,כנראה שלעובדה שיונייטד שיחקה אחרונה וכל הגדולות ניצחו הייתה השפעה מכרעת.
שחר ע.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 13 באוגוסט 2007

בעונה הקודמת פולהאם הגיעה במחזור הפתיחה לאולד טראפורד , שיחקה פתוח והשאירה הרבה מירווחים והתוצאה הייתה 0:4 לאחר 20 דקות. רדינג לא רצתה לפתוח את העונה עם חמישיה ועשתה את מה שהיתה צ
רדינג התגוריכה. בונקר ו-0:0היא התגוננה נפלא ואין לי שום טענות.
נראה לי שפרגוסון וקיירוש זלזלו ברדינג, אחרת אני לא מבין למה טבז ואנדרסון אפילו לא היו על הספסל ולמעשה לא היה חלוץ על הספסל (היו רק מגינים)
סילבסטרה היה חלש, סקולס וגיגס חלשים אף הם.
אני צופה שפורטסמות ומנצ'סטר סיטי ישחקו בדיוק ככה נגד היונייטד וראינו שיש להם את הכלים להתגונן טוב.
נאני דווקא היה לא רע והוא צריך לפתוח בצד שמאל (אברה לחזור לעמדת המגן השמאלי)
הגרלה קשה ליונייטד בפתיחת העונה- פורטסמות' בחוץ הוא משחק קשה כפי שהבנו בשנה שעברה, ואריקסון שראה את המשחק אתמול יודע בדיוק מה הוא הולך לעשות וזה לשחק במערך דומה למה ששיחק נגד ווסטהאם עם 5 קשרים ולצופף.

רונן דורפן 13 באוגוסט 2007

שחר…אני חושש שאתה מתבלבל.. או אולי צוחק. מי שחתם בסיטי זה בנו של שמייכל קספר

יואב, יש לי איזשהי תקווה שהפציעה של רוני תביא למשהו חיובי – שאנדרסון ייזרק למערכה כבר עכשיו כמחליף הראשון על הספסל. זו הדרך שלאורך שנים הוכיחה את עצמה עם גיגס ובקהאם ורונאלדו. אני לא אוהב את הגידול בצמר גפן, כמו שעושים עם תיאו וולקוט. ילדים צריכים לשחק – ואסור לשכוח שאנדרסון הפסיד הרבה משחקים בעונה שעברה בגלל פציעה.

yoni 13 באוגוסט 2007

שאלה:
מי יותר מיותר בתפקידו:
אברהם גרנט בצ'לסקי או גיורא שפיגל של בית"ר?

לון 13 באוגוסט 2007

הפוסט והתגובות מראות שוב שאוהדים זה עם רפה אמונה ודפרסיבי.
משחק ראשון, תיקו וכבר אנחנו בקטסטרופה, נדרשים צעדים מיידיים, נאני מאכזב.
חברים, לפי הקצב הזה, בהפסד הראשון אפשר להכריז על סיום העונה.

רונן, נשים יפות, מזג אוויר מצויין, ים, יש כאן. שידורי פרמייר ליג בלי הגבלה ? כנופיית צ'ררלטון על שלל שדריה ופרשניה עולה הרבה כסף.

הרגריבס אינו תחליף לסקולס. הוא אף פעם לא שיחק מאחורי החלוצים. גם אם פרגוסון ישחק 2-4-4 כשהרגריבס וקאריק בקישור האחורי-מרכזי, זה לא יהיה דומה לתפקוד של סקולס. אם אני מבין נכון, אנדרסון אמור להיכנס למשבצת הזו.

למי ששאל על באר ספורט: נסה את מ.א.ש. בדיזנגוף. זה מקום של בריטים שגרים בארץ ושל תיירים. העיצוב אמנם שנות השמונים, אבל אתה תהיה מרוכז במשחק, נכון ? והגינס בהחלט בסדר.
מקום נוסף, שהוא פאב מעולה הוא מולי בלומס במנדלי פינת הירקון.. הרבה זמן לא הייתי שם ואני מבין שגם בו אפשר לצפות במשחקים.
יש דרבי בפתח, נסה וספר איך היה.

בחור חדש בא לשכונת העל. דיוקוביץ'.
הניצחון שלו על פדרר הוכיח בעיקר יכולת מנטלית מעולה. טניס נטו, היה לו עוד קודם.
ההישג שלו הוא אדיר ממש כשזוכרים שהוא ניצח בשני המשחקים הקודמים את נדאל ורודיק בשתי מערכות.
אחרי שני חצאי גמר רצופים ברולאן גארוס וווימבלדון, יהיה לו מה לומר בארה"ב.
ההגרלה הופכת להיות חשובה יותר. מי יקבל אותו בחצי, פדרר או נדאל.

ולמרות זאת, זה היה הפסד של פדרר יותר מניצחון של דיוקוביץ'. לפדרר היו במשחק 57 !! טעויות לא מחוייבות.
הוא שיחק רע בשוברי השיוויון.
מי שתהה, קיבל הוכחה לאנושיותו.
רוח האלוף שבו נשמרה גם במסיבת העיתונאים . הוא שמר על רוח חיובית ולא התרגש יותר מידי.
לדעתי, הדבר המעניין ביותר שאמר, התייחס לחוסר היכולת שלו לקחת סיכונים, בגלל שלא היתה לו שבירה יתרון ובגלל הרוח החזקה.

דרך אגב, לקוויבקים, היתה טעות מביכה ביותר. בטקס ההכתרה, כשהזמינו אותו לקבל את הפרס, הציגו אותו כקרואטי. זהו אחד מתשעת הטורנירים הגדולים מלבד הגראנד סלאם והמאסטרס. דיוקוביץ', הסרבי, מיהר לתקן אותם, ברוח טובה.
לא רק בארצנו יש פשלות מביכות.

איציק אלפסי 13 באוגוסט 2007

לא הייתי ממהר להיכנס לדיפרסיה במקומכם (אוהדי יונייטד) או לפתוח שמפניות במקומנו (פ.צ. מרסיסייד). יונייטד שלטה במשחק, תקפה, הגיע לאינספור מצבים ורק יום גדול של השוער ומקבץ נדיר של נסים מנעו ממנה ניצחון מוצדק בהפרש של שלוש ארבע שערים לפחות.
התאכזבתי מאוד מהמשחק של רדינג שלא ניסתה לעבור את החצי אפילו. לא מתאים לסטיב קופל שהחמאנו לו פה בעונה שעברה על המשחק ההתקפי.

בעניין אחר. פשוט בושה הסיפור שקרה בטורקיה עם פיני בלילי והשחקן המצרי שניסה לקצץ אותו! אני יודע שאני קצת נאיבי, אבל מאיפה לעזאזל השנאה הזו ועוד מאנשים שמגיעים ממדינה ערבית שאמורה להיות פרגמטית לכאורה ויש לה יחסים דיפלומטיים עם ישראל כבר למעלה מעשרים וחמש שנה. זה לא המקרה הראשון אגב עם ספורטאים מצרים, זכור גם המקרה מלפני כמה שנים עם נבחרת הכדוריד שלהם שכיסחה בלי קשר למשחק בכלל את הנבחרת שלנו.
עצוב ומדאיג שדור שכבר גדל בסיטואציה של שלום עם ישראל עדיין מחזיק בשנאה עיוורת ומשטמה שכזו כלפינו.

ד"ר א. 13 באוגוסט 2007

(א) בעניין נשות ישׂראל, צריך להזכיר את חוות הדעת של פול ניומן, בעת שהסריט את "אקסודוס". נשות ישׂראל אינן סתם יפות, הן הכי יפות.

(ב) אני עם איציק בעניין של פ.צ. מרסיסייד (למרות בורותי העזה וחוסר העניין הכללי בכדורגל אנגלי).

(ג) לעניין השלום עם מצרים –
זו שאלה תמימה. דור שלם גדל על הסתה פרועה, על קריקטורות אנטישמיות בעיתונות וכו'. לא זה המקום לדיון על יחסי ישׂראל-ערב, אבל לבטח אין מקום להפתעה.

אגב, ראיתי בזמנו את משׂחק הכדוריד מול נבחרת מצרים (נדמה לי שנגמר 19:19), והוא לא זכור לי כאלים באופן יוצא דופן, לפחות בסטנדטרטים הדי-אלימים של כדוריד באופן כללי.

יגיל 13 באוגוסט 2007

צפיתי בעניין במשחק של הנוער של יונייטד נגד הנוער של אינטר ביורוספורט וגיליתי שלא במקרה פרגוסון מחפש את העתיד של יונייטד בארצות הים.
מנגד אפשר להבין היכן גדלו כל העילויים ריצרדסון,אושיי,פלטשר,בראון וכל שחקני הפלא האלה.
מרתק היה לראות את הלחץ של שחקני הנוער של אינטר על שחקני יונייטד ואת העדר היכולת של האנגלים להתמודד עימו ממש כמו הקבוצה הבוגרת.

רונן דורפן 13 באוגוסט 2007

יגיל – אני מבין שאתה לא מתלהב מיונייטד… אבל הסבר לתופעה.
לפני כמה שנים חוקק באנגליה חוק 90 הדקות – שאסור לקבוצה להחתים שחקן נוער המתגורר יותר מ-90 דקות ממרכז האימונים שלה.
המועדונים הגדולים קיבלו החלטה מודעת לא להשקיע יותר מדי בנוער אנגלי.

תומר נוסע ללירייה 13 באוגוסט 2007

רונן,אני מסכים איתך שילדים צריכים לשחק ולן אני קורא מעל במה זו:חן עזרא להרכב.

מישהו יודע מה יש לעשות בלירייה?

רונן דורפן 13 באוגוסט 2007

תומר – פורטוגל היא, בקלות, המדינה הכי נחמדה שהייתי בה באירופה. תהנה

גיל 13 באוגוסט 2007

מה קרה לפוסט על האולימיפיאדה? הסינים שכנעו גם אותך בדרכים ידידותיות להוריד אותו?

רונן דורפן 14 באוגוסט 2007

גיל – תקלה טכנית. תוקנה. רונן דורפן (נכתב מתא החקירה, משטרת שנגחאי)

רונן דורפן 14 באוגוסט 2007

לון, אני לא חושב שהוא תחליף 1 ל-1 לסקולס. אבל כפי שכתבתי בעניין ריקלמה – התפקיד כמעט חלף מהעולם. אני חושב שהכספים העצומים שהושקעו בקאריק והארגריבס מעידים שבעתיד הם מיועדים שניהם להיות שחקני הרכב.
אגב, אני שותף להתרשמות החיובית של האוסטרלי מהופעת הבכורה של נאני. אולי זו לא הייתה בכורה סנסציונית כמו של רונאלדו בזמנו, אבל הוא נראה כאילו נוח לו עם הכדור במשחק מאד פיזי.
עכשיו יש שתי אפשרויות:
1. בעוד חודשיים אנחנו 8-10 נקודות מאחרי צ'לסי.
2. בעוד חודשיים קרלוס טבז הוא גיבור עממי במנצ'סטר

רונן דורפן 14 באוגוסט 2007

תומר – ובכל מקרה. צלם תמונה טובה שקשורה לכדורגל המקומי שם – ונפרסם אותה בבלוג. אולי נוכל לעשות מזה מסורת

yoni 18 באוגוסט 2007

קצת נעדרתי מהבלוג. אז אני חוזר אחורה להשלים פערים:
מתברר שהספקנים צדקו. מאנ' יו' פישלה גם במשחק השני…

נשימה עמוקה.

yoni 19 באוגוסט 2007

ובשלישי…

Comments closed