על הקשר בין ספורט לספורט'ס באר או לעיתוני ספורט (או בין אוהדי ספורט לספורט)

אני מחכה בספורט'ס באר למשחק של יונייטד שיחל בעוד שעה בערך, ומקווה שהוא לא יהרוס לי את המצב רוח לקראת הארוע הבאמת משמעותי של היום מבחינת כדורגל. רונאלדיניו-גאושו, תיירי הנרי וליאו מסי באותה קבוצת כדורגל. אני משוכנע שזה יצליח יותר מפרוייקט הגלקטיקוס במדריד. בגלל עניין פשוט שנקרא חדוות משחק.

הספורטס באר הזה הוא בבודפשט והוא נהדר. בדקות אלו משודרים בו במקביל אליפות העולם באתלטיקה, ווילס-צרפת בראגבי, ניוקאסל-בורו וגם הפורמולה-1 המעצבן. מסכי הLCD מעולים, המלצריות חתיכות אבל בו בזמן אסרטיביות מאד כלפי השיכורים שמתחילים איתן, ומנות האלכוהול גדולות. אבל יש בו דבר אחד קצת מוזר ויוצא דופן לספורט'ס באר – התפריט מלא משום מה מנות בריאותיות. כל מיני סלטים של טונה או מנות פסטה. יותר מזה – מתחת לכל מנה מציינים פה את הערך התזונתי שלה. ואפילו יותר מזה – מציינים האם היא מתאימה לענפי ספורט אירובים או לשחייה ומה לא.

שזה עניין מוזר מאד בעיני. מה הקשר בין ספורט'ס באר לספורטאים? זה בערך כמו הקשר בין הבלוג הזה לספורט או בין עיתוני ספורט לספורט. הביטוי מדור ספורט בעיתון יומי הוא לחלוטין לא מדוייק, אלא אם כן מדובר בבטאונים שמוציאים ארגונים כמו מכון וינגייט. ונועד כנראה רק לצרכי קיצור. הדבר שבעצם כותבים עליו בעיתונים הללו הוא "ההזדהות של הציבור עם אנשים שעוסקים בספורט". כך למשל, במדורי הכלכלה יש לפעמים כל מיני עצות כלכליות די מגמתיות ומניפולטיביות, אבל כמעט לעולם לא רואים בעיתון ספורט איזשהי עיצה לעוסקים בספורט. עצות כאלו, אם בכלל, מוצאים בעיתוני בריאות. ובדומה – גם ספורט'ס באר לא נועד לספורטאים אלא לאנשים שנהנים לשתות בזמן שהם צופים בספורט. ולאנשים הללו, למיטב ידיעתי, אין דרישות בריאותיות מיוחדות מהמזון שהם אוכלים.

אבל ההונגרים כנראה מבלבלים בין העניינים הללו. אולי בגלל זה הם לא חוזרים הביתה מהמשחקים האולימפיים עם פחות מ-15 מדליות במזוודות.

*

בעבר הייתי שותף בספורט'ס באר בתל אביב, שלא שרד מבחינה כלכלית. והדבר האחרון שעלה על דעתנו הוא שהאוכל במקום צריך להיות בריאותי. אני גאה לומר שהיו לנו כמה מנות מעולות שם. למשל נקניקיות טלה רוויות שומן שהיה מכין איזה איכר בבאר טוביה וגם הפילי צ'יז-סטייק היה לטעמי טוב מאד. אבל מהמטבח לא יצאה שום מנה שיש לה קשר למה שאוכלים ספורטאים מקצוענים. ואני לא מדבר רק על רצי מרתון, אפילו השחמטאית יהודית פולגר סיפרה לי שהיא לא שותה דבר מלבד מים.

אגב, הפילי צ'יז-סטייק היה המנה היחידה שאני התעקשתי שתהיה בתפריט בגלל המסורת שקיוויתי ליצור במקום. זאת משום שקראנו למקום ריגלי על שם מגרשה הביתי של קבוצת הבייסבול האהודה עלי – השיקגו קאבס – ובריגלי פילד המקורי ישנה מנת פילי צ'יז-סטייק שעל פי כל המומחים היא טובה אפילו מאשר בפילדלפיה, עיר המוצא של המנה. אבל כמה שהמנה הזו בריגלי פילד היא טעימה, הדבר המדהים באמת בה הוא הנון שלנטיות בה האישה שמגישה את המנה שואלת "Extra cheese, honey" – על מנה שגם בתצורתה המקורית מקבילה בערך למזרק של כולסטרול ישר לשריר הלב.

בכלל אזור האיצטדיון בריגלי פילד הוא גן עדן של ספורט'ס בארים. יש שם רחוב שיש בו בערך 100 כאלו. ושם ראיתי את הדבר המצחיק ביותר שראיתי אי פעם בספורט באר. היה שם באר קטן עם לוח כתיבה בחוץ, אבל עליו לא רשמו את מנת היום או השעות בהן יימכר האלכוהול בהנחה – אלא המלצרית רצה החוצה בכל כמה דקות ורשמה על מה מתווכחים היושבים על הבאר. מבריק, נפלא – תרבות הספורט האמריקאית במלוא חינה.

ולפי דעתי מעולם לא התווכחו שם על השאלה מה כדאי לאכול בין הג'וגינג לשחייה של הבוקר.

טור חגיגי לכבוד פתיחת העונה!
הבלוג לא נרגש מהפתיחות החברתית בטניס

50 Comments

איתי נ. 26 באוגוסט 2007

אם אני זוכר נכון, הפילי צ'יז סטייק בריגלי בת"א באמת היה מוצלח
והמקום עצמו גם. ראיתי שם לא מעט משחקים כמו נצחון (או תיקו) של הפועל חיפה מול פנר' כשהיה שם כל כך צפוף ואנשים ישבו מתחת לשולחנות כמעט. או בהזדמנות אחרת הייתי שם כמעט לבד עם אוהד של הפאקרס לראות את הצ'ארג'רס (קבוצתי האהובה), אז קבוצה כושלת, מקבלת בראש מהצ'יזהדס

Danny 26 באוגוסט 2007

Hi Ronen, I am also waiting for the game but without the steak. Hope for a good game and a new begining. Nice writing for Sunday morning

הראל 26 באוגוסט 2007

פעם נוספת פרגי יציץ אל הספסל ויתמוגג לראות שם את פלטשר בן טיפוחיו,אושיי,איגלס וכמובן דונג.
גם במצב שבו שני הכוכבים הגדולים לא יכולים לשחק (רוני ורונאלדן) ושניים נוספים עדיין לא כשירים (סאהה ואנדרסון) קשה לראות את אחת הקבוצות הגדולות בספרד,איטליה ואנגליה מציגה בפתיחת העונה ספסל שהוא באמת כלום ושום דבר.
אינטר ויובה וצ'לסי וליברפול וכמובן שתי הגדולות בספרד – כולן מסוגלות להעמיד הרכב שני איכותי ויונייטד בצפורניים נאבקת להעמיד הרכב ראשון.
מביך.

יגאל 26 באוגוסט 2007

באמת גאוני העניין של הלכתוב בחוץ על מה מתווכחים בפנים. בכלל ספורטס באר הוא עניין מצויין. גם החלק של הספורט וגם החלק של הבאר.
ואפרופו העניין של הסטייק – והוא אכן היה משובח מאוד בריגלי – זה שאסור לעשן בספורטס באר בניו יורק פוגע קשות בחוייה. מזל שלשם סלט הבריאות עדיין לא הגיע.

לון 26 באוגוסט 2007

רונן, הייתי בזמנו במקום שלך, בצהרי היום. לצערי היו מעט מאוד אנשים… הפיש אנד צ'יפס היה בסדר. לא יותר, לא פחות :)

הספורטס באר שאתה נמצא בו נשמע אחלה מקום.

אם כבר הזכרת את רוחו של עלי מוהר, אין לי ספק באשר לתחזית שהיה נותן:
נפרק אותם !

גע"ס 26 באוגוסט 2007

לון, אני ממליצה לך (ובעצם לכולם) לראות בשבת בערוץ 8 את הסרט על עלי מוהר במסגרת פרויקט "גיבורי תרבות". הוא נפתח בדקה דומיה לזכרו בבלומפילד. זה מרגש גם למי שלא אוהד הפועל.

איתי נ. 26 באוגוסט 2007

לא הייתי בניו-יורק, אבל זה שאסור לעשן זה דבר נפלא

Ed 26 באוגוסט 2007

So the “philly cheese steaks” at Wrigley’s in Tel Aviv are reminiscent of those at Wrigley Field in Chicago, which, you say, according to all the experts are even better than those in Philadelphia? It is inconceivable to me that that is true – whatever the Chicago “experts” might say – but you and your readers should explore the matters for yourselves. The two most famous cheese steak emporia in Philadelphia are Pat’s and Geno’s. For directions and background, See http://www.patskingofsteaks.com/ and http://www.genosteaks.com/home.html.

דניאל 26 באוגוסט 2007

משחק טוב וברכות על נצחון הבכורה.
ועדיין לא ממש ברור מהיכן יגיעו הגולים השנה.
יונייטד עם מאזן של שני שערים בארבעה משחקים,הגרוע בליגה וחוששני שהמצב לא צפוי להשתנות.
ומה על החילוף הפחדני של פרגוסון – כבר בדקה 77 להוציא את החלוץ היחיד טבז ולהכניס במקומו קשר אנמי כפלט'שר ?

birdman 26 באוגוסט 2007

יש! יש! יש!
עד הגול של נאני כבר התחלתי לכתוב המנון בשביל יונייטד, משהו שכלל את המשפט: "לעולם לא תצעדי לבדך" או משהו כזה…
ואז בא הגול… סופסוף הבנתי נשים עם העניין של הלידה. איזה לידה, הרגשתי כאילו שעכשיו גמרתי לקרוא את המלט!

הגיע הזמן שהדיפלקשנים יתחילו לעבוד לטובתנו!

בואנ'ה דורפן, אני חייב להגיד לך, אני חושב שקצב הכתיבה שלך עולה על קצב הקריאה שלי…

אור 26 באוגוסט 2007

מקווה שתצליח לראות את המשחק. ערוץ הספורט אומר שאי אפשר לצפות במשחק מחוץ לגבולות ספרד. יש סיכוי טוב שהוא משקר אבל מי יודע..

birdman 26 באוגוסט 2007

דניאל, הגולים של יונייטד יגיעו מן הגורן ומן היקב.
(יואב, אתה מוצא איזו אירוניה במשפט הזה?)

רונן דורפן 26 באוגוסט 2007

הראל – תאורטית ספסל שכולל את סהה, נאני, קאריק, אנדרסון וסולשיאר הוא עמוק מאד. אבל נראה שנעשו שגיאות קשות בהערכת הפציעות.
דניאל – אני לא יודע אם החילוף היה פחדני. טבז היה לא טוב ודונג לא שייך לרמות הללו בכדורגל. מזמן לא ראיתי את יונייטד משחקת כל כך גרוע. היינו יותר טובים מול רדינג וסיטי.

זיגי 26 באוגוסט 2007

מה קורה פה?
כשאנחנו מפסידים (ותיקו מול רדינג ופומפיי נחשב כהפסד)
מחפשים סיבות לאופטימיות וכשמנצחים סיבות לפסימיות?
ניצחנו וזה מה שחשוב.
אבל מישהו מוכן להסביר לי אחת ולתמיד מה הסיפור עם פלטשר זה שהוא סקוטי כמו השועל ושהוא אוהב מדי לחבק שחקנים אחרי גולים זה לא מספיק בשביל לשבת אפילו מתחת לספסל האדום.

birdman 26 באוגוסט 2007

הספורטס פאב הכי נכשל שהייתי בו היה גם הספורטס פאב השכונתי שלי. איפשהו בין צ'ינגפורד לוולת'אם אבי. "פרדי'ס" על שם פרדי וונבלס, אביו של טרי. חולצות חתומות וממוסגרות על הקירות, זכוכית על השולחנות ומתחתיה קטעי עיתונות מההיסטוריה של טרי השחקן והמאמן. הפאב מנוהל (לפחות עד 2004) ע"י הנכדה. בימים שטרי אימן את טוטנהאם הוא רכש ארבע דירות לשחקניו בשכונה שמאחרי הפאב. את הדירה שלנו אישתי לשעבר רכשה ממרוקאי בשם נעים שמאוחר יותר הבקיע לזכות סרגוסה בגמר גביע אופ"א (אולי מחזיקות?) נגד ארסנל. פאב עם פוטנציאל, לא יודע למה הוא נכשל.

רונן דורפן 26 באוגוסט 2007

אד – הסטייק בבאר לא היה דומה לזה בריגלי פילד… הוא סתם היה מחווה לכבודו.
אני יודע שתושבי פילדלפיה מתחלקים באופן כללי בין מעריצי פט'ס ומעריצי ג'ינו. אני הייתי רק פעם אחת בעיר – אבל לא ביקרתי בשני המוסדות החשובים הללו. בת דודה שלי שלמדה בפן בהחלט השתייכה לאסכולת ג'ינו.

רונן דורפן 26 באוגוסט 2007

בירדמן – גביע המחזיקות. לגבי פאב של משפחת וונבלס לא ניתן לדעת אם הוא נכשל – כי לא ניתן לדעת מה המטרות האמיתיות שלו.

birdman 26 באוגוסט 2007

אני מניח שכסף באמת לא היה בעיה בשבילם.
תתעודד, אחוזי החזקת כדור 60-40 לטובתנו, טוטנהאם באו במטרה לגנוב גול ולרצוח את המשחק, להבדיל מהליצנים הקודמים, להם זה לא הצליח.

לון 26 באוגוסט 2007

לגברת הסלים – אני בוודאי אצפה. אני זוכר את שידור דקת הדמיה מאותו יום, זה באמת היה מרגש. אין לי ספק שמוהר היה בהלם אם היה יכול לצפות בכך…. חבל שזה משהו ייחודי ששייך לאוהדי הפועל ת"א הוותיקים ולא לחוליגנים הצעירים.
מוהר בהחלט חסר לי. באמת איש ללא תחליף.

באשר למשחק – בעיקר חשוב הניצחון. למומנטום יש לשיבות רבה בספורט והיה חשוב לעצור את המומנטום השלילי.

הספסל שלנו קצר מאוד. אין בכלל מה להשוות לצ'לסי או לגדולות של ספרד ואיטליה. כשחושבים על כך שיונייטד היא אחת הקבוצות הכי עשירות באופן קבוע, זה מביך עוד יותר.

רונן, התייחסות יפה מאוד לוונבלס. אתה כמובן צודק לגמרי. יש לי רושם שהוא היווה השראה בנושאים האפלים לכמה מנג'רים באנגליה.

רונן דורפן 26 באוגוסט 2007

חיפשתי כמה נקודות אור במשחק החלש הזה ומצאתי שתיים:
המרדף של נמניה וידיץ'בכדי להציל מהקו את השער של ברבטוב.
בנוסף נאני הוביל את הקבוצה גם בבעיטות לשער וגם במספר עבירות. לפחות הוא לא מרחם על עצמו וכנראה הגיע לו מעט המזל עם השער הזה.

גלעד 26 באוגוסט 2007

ליונייטד אין סגל מרשים בלשון המעטה משום שמאז עונת הטרבל פרגוסון רכש מספר שחקנים איכותיים אבל בסכומים מופרזים – ורון,פרדיננד,ואן ניסטלרוי,רוני.אם פרגוסון היה לוקח את הסכום המצטבר מכל הרכישות ומפזר אותו על עשרה שנים עשר שחקנים טובים הסגל של יונייטד היה מתעבה ומבוסס על שחקנים מוכשרים יותר מאשר אלה שישבו היום על ספסל.אסור לשכוח את השחקנים הכושלים שהוא רכש לפני שלוש ארבע שנים ומיהר להיפטר מהם.

רונן דורפן 26 באוגוסט 2007

גלעד – אני שוב אומר שאני חושב שעושים יותר מדי מסכומי העברות. הציבור לא באמת יודע מה כתוב בעיסקאות הללו. בעיתונות מדווח תמיד הסכום הסופי אבל הקונטקסט הוא החשוב.

פרדיננד למעשה חתם בסופו של דבר לעשר שנים – אז 26 מליון הם לא סכום מופרז. גם רוני לא נרכש בסכום מופרז כי הערך המסחרי שלו כשחקן האנגלי המוביל הוא גדול. ואן ניסטלרוי נרכש ב-20 מליון ונמכר ב-12 ובטווח נתן 150 שערים – אז זה סביר. ורון היה פלופ – אבל באופן מוזר צ'לסי החזירו את מחצית הכסף עליו.

בעיני כל שחקן שנרכש ומשתלב הוא רכישה טובה. למשל קאריק. הכסף הזה לא שלי והוא לא מעניין אותי.

העניין שנגעת בו, שפרגוסון לא עיבה את הסגל, הוא באמת נכון ופרגוסון הוא באמת מאמן מיושן בנושא שהוא לא מאמין גדול ברוטציה. הוא מאמין במאבק על החולצות ואם מישהו טוב הוא ממשיך לשחק.
כרגע אנחנו סובלים מזה. אבל מהצד השני קבוצות הרוטציה לעולם לא מגיהות לגבהים של הכדורגל של פרגוסון. כי התגובה הראשונה של בניטז או מוריניו לכך ששחקן מתחיל להצטיין היא א. האם הקבוצה תלויה באיזה שחקן. זה מסוכן/גורע מגדולתו של המאמן ב. צריך להתחיל לשמור עליו למשחקים חשובים.
אלו שני צדדים של אותה מטבע.

מאיר 26 באוגוסט 2007

נדמה לי שזה פרדיננד שהציל את השער של ברבטוב. וידיץ' הוא זה שברבטוב נתקע בו בדרך (לא היה פנדל. וגם לא יד של בראון בהמשך).

יואב 26 באוגוסט 2007

גלעד, אני לא מסכים. צריך רק להסתכל על ליברפול, שממש מממשת את מה שאתה אומר- סגל רחב, מפוצץ בבינוניות…
הספסל של יונייטד היום לא משקף את איכות הסגל, בגלל הפציעות.. שסהאה, אנדרסון, בראון וגיגס ישבו עליו, תבין שזה אולי הסגל הכי עמוק שאלכס בנה…או בקיצור- רונלדו אחד שווה שלוש גרסיה ורוני שווה שלוש בלאמי…..וכדורגל מוכרע על ידי כישרון ולא עלידי חישובים, וראיית המשחק כשדה קרב. לכן כמו שרונן אומר, הקבוצות האלו לא מגיעות לגבהים של אלכס… רוטציה צריכה לעשות בזהירות ורק אם יש צורך בכך.. לא לשם העניין…

רונן דורפן 26 באוגוסט 2007

מאיר – נכון, הסתכלתי שוב – וזה היה פרדיננד.

יואב 26 באוגוסט 2007

וכזהו הכדורגל. משחק מוזר. במשחק הגרוע ביותר שלנו העונה, ניצחנו ניצחון ראשון. המשמעות היחידה שלו, זה ביטחון, כי יונייטד נראתה היום, כמו קבוצה ללא ביטחון מינימלי….

Moshe 27 באוגוסט 2007

What do you think of Barcelona’s start of the season? The Arsenal supporter in me cries “blasphemy” over Henry’s utilization as a sub.

איתי נ. 27 באוגוסט 2007

אני חושש שברצלונה עמוסה מדי. הייתי שמח אם היו מדללים מהסגל את רונאלדיניו ודקו. גם היו פחות כוכבים מקדימה וגם היו עושים קופה מאוד מאוד יפה

Rd 27 באוגוסט 2007

יש!!! ניצחנו סופסוף!!!!

לון 27 באוגוסט 2007

רונן, העובדה שקיבלנו מחצית מהכסף על ורון (אם אני לא טועה 7 מיליון פאונד) והפסדנו 8 על ואן ניסטלרוי אומרת שיכולנו לקנות עוד שחקן מהשורה הראשונה.
זו ההתנהלות הקבועה והכושלת של ההנהלה. קונים ביוקר, מוכרים בזול.

בנוסף, סגל רחב לא מחייב רוטציה. ראה את ברסה, מילאן ואינטר.
זה בדר"כ אומר שיש חילופים בכל משחק וכמובן מאפשר לעלות בהרכב חזק כשיש פציעות.
מי אמר שרק מוריניו ובניטז צריכים להיות מודל ?

דרך אגב, פרגוסון עצמו חשב כך כשהביא את דג'מבה דג'מבה, בליון וחבריהם. יתכן שהעובדה שהם התגלו כפלופים שנתה את דעתו.

בכל מקרה קבוצת על כמו יונייטד לא יכולה להרשות לעצמה להישאר עם הספסל המביך שהיה לנו אתמול.

מחזור הפתיחה בספרד מוכיח שוב שזו הליגה הכי חזקה. ברסה לא מצליחה לנצח 10 שחקנים בסאנטאנדר. ולנסיה מפסידה בבית 3:0 לויאריאל, לה קורוניה מפסידה בבית 3:0 לעולה החדשה אלמריה. סביליה מצליחה לנצח רק אחרי שלחטפה הורחקו שני שחקנים.
חבל שבינתיים אי אפשר לצפות בבברסה וריאל.

עומר 27 באוגוסט 2007

בהזדמנות זו (שאוסישקין מת…) אני מציע פוסט שיעסוק בספורטס בר בישראל. אני גר ברחובות ומאז שעזבתי את תל אביב לפני 8 שנים לא הייתי במקום מוצלח. אשמח אם תיענה לאתגר.

עומר

רונן דורפן 27 באוגוסט 2007

לון – ורון היה פלופ (נרכש ב-28 ונמכר ב-14) אבל כשהגיע נחשב אחד השחקנים הטובים בעולם. עובדה שאחרי שנתיים לא טובות (היה גרוע בראשונה ולא יותר מסביר בעונת האליפות) עדיין יונייטד קיבלה עליו סכום שהוערך ב-14.
ואן ניסטלרוי ניקנה בגיל 25 ונמכר בגיל 30 – אז לא נראה לי שההתנהלות כושלת פה.

אבל יש עניין אחר מאחרי הקלעים. בבריטניה הועבר חוק שלא מאפשר לקבוצת כדורגל לקחת ילד לאקדמיה שגר יותר מ-90 קילומטרים מביתו. זה הרס את האקדמיות. ראיתי לא מזמן נתון שיונייטד היא הקבוצה השניה בליגה במספר השחקנים הבריטים מהאקדמיה שלה מתחת לגיל 23 – אבל גם לה יש רק שישה (ומרביתם לא בקבוצה). האקדמיה הראשונה אגב, היא של מידלסבורו. זה לא מפתיע אותי, ביחד עם סנדרלנד, בורו היא קבוצת הפרמייר ליג האחרונה שמייצגת אזור מאד עני.
המחשבה הזו של הממשלה הבריטית שאם כוכב נולד בפיטרבורו אז האקדמיה של פיטרבורו יכולה להכשיר אותו היא מטופשת. זה דומה להחלטה שרק מי שנולד בחיפה ילמד בטכניון. ומהרס האקדמיות הכל נגזר. יונייטד הפכה לקבוצת רכש – אבל לפחות מנסה לשמר כמה עקרונות (צעירים, כדורגל התקפי) בתוך מדיניות הרכש.

ראשית ליונייטד כבר אין כוכבים מהאקדמיה. בעבר היה ביונייטד מצב נפלא, שגם היה אנומליה מוחלטת, הכוכבים (גיגס, בקהאם, סקולס) הגיעו בחלקם הגדול מהאקדמיה וחסכו למועדון הרבה כסף. המצב הזה לא יחזור.
נראה כי עכשיו המדיניות לגבי כוכבים היא תחליף טוב: יונייטד רוכשת את הסופרסטארים בגיל צעיר מאד – רונאלדו, רוני, נאני, טבז ואנדרסון. נכון שיהיו ביניהם פלופים – אבל בינתיים השיטה הזו הצמיחה שחקן אחד (רונאלדו) שהוא לא רק מהטובים בעולם אלא סינטזה מושלמת בין כדורגל בריטי ללטיני. אם אנשים מתעקשים בכל זאת להתייחס לנתוני הרכש אז נרכש פה ב-7 מליון לירות שטרלינג שחקן ששוויו במחירי השוק הוא אולי 50 מליון, אולי יותר. אם יימכר בגיל 27 יחזיר לקבוצה סכום עתק. אם ישחק בה את רוב הקריירה קשה להאריך אפילו את שוויו כשחקן הרכב. שלא לדבר על זה שמאמר שהופיע לא מזמן הראה שהוא מתחיל להתקרב לערך של בקהאם עבור הקבוצה (המאמר מתעלם מהערך של בקהאם עבור עצמו…). אז לדעתי הימור נכון על סופרסטאר צעיר הוא עדיין העיסקה הכי טובה. כל עיסקת כסף גדול ביונייטד היא על פוטנציאל כוכבות או על שחקן בריטי – כלומר מוכרי חולצות.
לגבי עומק ההרכב הראשון חל שיפור גדול מאז הקיץ של דג'מבה – וידיץ' ואברה היו רכישות טובות – קאריק סביר והארגריבס לדעתי יהיה מצויין.
הבעיה של יונייטד, עצוב לומר, היא יוצאי האקדמיה מבין הבריטים – אלו דועכים מדור לדור. על דור הביניים של אושיי ובראון עוד אפשר לומר שהם פייטרים ששווים את המקום שלהם בקבוצה (ההצלה של בראון אתמול היא אולי רגע השיא של הקריירה שלו). פלטשר, קירן ריצ'רדסון וכריס איגלס הם שחקנים תמוהים. אני מאד מקווה שג'וני אבנס יהיה טוב יותר וכמוהו גם פיקה.

איש 27 באוגוסט 2007

לון- על ההולנדי אי אפשר להגיד שהפסדנו. הוא נתן כמה שנים טובות עם תרומה מאוד יפה למועדון וברור לגמרי שערכו של שחקן יורד ככל שנשארות לו פחות שנים לשחק. ורון התגלה כפלופ, נכון, אבל זה חלק מהמשחק. כמו שקורה לפעמים שקונים אוטו שנראה נפלא, יש לו נתונים מדהימים וכולם ממליצים עליו ואחרי שבוע על הכביש אנחנו מגלים שהוא ממש לא מתאים לנו. קבוצת כדורגל יכולה לספוג את הנזק שבמכירה של השחקן בחצי מחיר. נכון שהיו כמה פלופים כאלה בשנים האחרונות אבל נרכשו גם הרבה שחקנים מוצלחים.
סגל רחב כן מחייב רוטציה, כיוון שמותר לערוך רק 3 חילופים במשחק. הוא נותן מענה למצב שיש פצועים או מורחקים אבל אסור לשכוח שצריך לשלם משכורות לכל הסגל הזה.
הספסל שלנו מביך בעיניך (בעיני גם קצת) אבל פרגי מחזיק ממנו- פלטשר הוא בן טיפוחיו, אושיי נאמן ויעלה לשחק גם בדקה ה-89 עם חיוך ובהקרבה ואני מאמין שגם את דונג פאנג זואו לא החליטו סתם ככה להחזיר השנה מבלגיה. הוא היה שם די טוב והגיע זמנו להתקדם הלאה.

המחזור הראשון בליגה הספרדית אתמול הראה שהיא יחסית שקולה, מה שידוע כבר כמה שנים, ושהכל יכול לקרות בה. אי אפשר להגיד שהיא יותר טובה מהאנגלית או להיפך וכנ"ל לגבי האיטלקית ואולי גם הגרמנית. קבוצות מהליגות הללו מתמודדות ביניהן רק במסגרות של משחקים בודדים שלא מעידים על מי יותר טוב לאורך עונה(אל תשכח אילו קבוצות הגיעו לגמר ליגת האלופות בשנה האחרונה והיכן סיימו בליגות המקומיות). לדעתי כל הדיון הזה על איזו ליגה טובה יותר הוא עקר.

רונן דורפן 27 באוגוסט 2007

משה- אם ארסנל רכשה את הנרי בכדי לעשות רוטציה בינו, מסי ורונאלדיניו זה יהיה סימן מכוער להתמסחרות הכדורגל: מצב בו משום שקבוצה אחת עשירה יותר מאחרות אנחנו מקבלים פחות דקות מהשחקנים הטובים בעולם. אני מקווה שזה מקרה וקשור לכושרו של הנרי

עזי 27 באוגוסט 2007

רייקארד הצהיר שוב ושוב שהם לא יישחקו יחד אלא הוא יעשה רוטציה. שלושה על המגרש אחד בחוץ. וזה מה שהוא עושה בינתיים.

איציק אלפסי 27 באוגוסט 2007

מישהו יודע מה קורה עם השידורים של הליגה הספרדית?

ערוץ הספורט מוכר לנו פה איזשהו סיפור שאין שידורים של הליגה מחוץ לספרד אבל אני מבין, רונן, שבהונגריה ראית יופי את כל המשחקים.

רונן דורפן 27 באוגוסט 2007

איציק – את המשחק של ברצלונה לא ראיתי, וערב קודם הראו את סביליה. אז אולי יש באמת בעיה עם ריאל וברצלונה –

yoni 27 באוגוסט 2007

ההבדל הגדול ביותר בין העונה לשנים עברו הוא שנראה שאין קבוצות חלשות בליגה, כל שכן הבינוניות התחזקו והפכו ראויות.
נוסף על כך, כל מאבק לאורך כל הדרך בין יונייטד לכל קבוצה הופך להיות מלחמת עולם:
כשמשחקים ככה, אז כל 60~ המשחקים של השנה הם "משחקי עונה" עבור היריבה.
וכשיונייטד רצה מאחורי הליגה, אז כל משחק עבורה הוא על כל הקופה ובצורה כזו זה טפשות לחשוב שלא יהיו עשרות פציעות והרחקות. לא הולך להיות הרבה גארבאג' טיים השנה.
בניטז מבין את זה, וזורם עם זה.
בניון הרי לא בין ה 11 הטובים בליוורפול. אבל הוא כן מסוגל לתת כתף פה ושם. ולכן הוא שם.
היום פשוט לא בונים על 11 שחקנים אלא על 30-35.
פרגוסון מכסה את עיניו מול תופעה זו. מצד שני, זו הדרך היחידה שרונלדו יכבוש 45 שערים העונה.

2.
וזה מקצין את הכאב על ביתר. כי לראשונה היתה יכולה להיות לנו קבוצה ישראלית ראויה באלופות וגם בליגה.
זה ללא ספק היה מבגר את הכדורגל פה בכמה שנים טובות.

3.
ויאללה להחזיר להם כבר את גרשון הגיס החמישי הזה.

לון 27 באוגוסט 2007

רונן, אנדרי שבצ'נקו היה בן שלושים פחות שלושה חודשים כשמילאן מכרו אותו לצ'לסי ב- 30 מיליון פאונד.
ואן ניסטלרוי היה צריך להימכר בסכום דומה. במיוחד מפני שריאל מדריד משלמת לכל הקבוצות סכומים גבוהים מאוד, כמו צ'לסי (ראה הסכומים על פפה, סניידר ורובן).
אבל, חשוב מזה, ממתי הגיל שלו קובע ? הוא הוכיח בשנה החולפת שהוא היה שווה הרבה יותר. הוא עדיין אחד משלושת החלוצים הכי טובים בעולם. 12 מיליון זה פשוט מצחיק עבור הרמה שלו.

לגבי ורון, פלופ בקבוצה אחת, לא מחייב פלופ בקבוצה אחרת. ועדיין הפער הוא עצום. זה פשוט מפני ששילמנו עליו סכום מטורף. 10 מיליון פאונד יותר ממה שלאציו שילמה עליו לפרמה בסה"כ שנתיים קודם !

אפרופו ריאל,יונייטד מכרה לה את בקהאם בסכום מגוחך של כ- 17 מיליון פאונד. אחרי יומיים ריאל כסתה את העלות במכירת חולצות.
כאמור, ריאל שילמה על פפה !! יותר. וזה בשוק הרבה יותר צנוע ממה שהיה ב- 2003.

אז כן, הצלחנו עם רונאלדו. אני מוכן להתערב איתך שאם וכאשר הוא יימכר, יונייטד תמכור אותו בסכום נמוך מהשווי שלו.
יש פשוט משהו דפוק באופן קבוע בהתנהלות של המכירות.

אתה כמובן לגמרי צודק לגבי האקדמיה. אכן מדיניות מטומטמת. מתאים מאוד לניהול הכדורגל האנגלי (מבחינתי, מי שהיה אמור להבהיר לממשלה את העניין זה לא רק הפרמייר ליג אלא גם ההתאחדות).

איש, סגל רחב לא מחייב שום דבר. אלא אם כן אתה טוען שהמציאות שגויה…
בניטז אוהב רוטציה ולכן הוא מרבה להשתמש בה. רייקארד ואנצ'לוטי לא אוהבים ולכן אינם משתמשים בה אלא לעיתים רחוקות.
פאקט זה גם עובדה.

פרגי ממש לא מחזיק מדונג. מהרגע שרוני נפצע אנחנו זקוקים לחלוץ ומי שנכנס הוא איגלס. אפילו אתמול כשדונג ישב על הספסל הוא שימש בתור עציץ.

הליגה הספרדית לא רק שקולה אלא גם מעולה.
למרות שאני אוהב יותר מטעמים שונים את האנגלית, הספרדית הכי טובה. איכות הכדורגל שם פשוט יותר טובה מאשר בליגות האחרות.
זכותך כמובן לאהוב ליגה אחרת מטעמים כאלה או אחרים. אבל האם אתה מצליח להפריד בין האהבה האישית שלך לניתוח רמת המשחק ?
דרך אגב, אם הדיון בנושא עקר, למה אתה משתתף בו ?

איציק, יש בעיה בכל העולם. באינטרנט לא היה שידור של ברסה. בפוקס ספורט דיווחו על הבעיה הכלל עולמית.
כך שהפעם, ורק הפעם, ערוץ הספורט זכאי.
מצד שני, הוא כרגע הפך להיות ערוץ שולי. אין לו את האנגלית האיטלקית וגם לא את הגדולות בספרד. נשארנו עם הליגות הפחות טובות כמו הגרמנית, הצרפתית ושאר ירקות.

רונן דורפן 27 באוגוסט 2007

מכירת בקהאם הייתה בסכום מאד נמוך. היה בה אלמנט של חוסר מזל. שבוע אחרי מכירת בקהאם הופיע על הבמה בחור בשם רומן אברמוביץ והפך את השוק על פניו.
היה גם אלמנט אחר – מחליפו של בקהאם היה אמור להיות רונאלדיניו. המנהל שהכשיל את העיסקה – פיטר קניון – עבר בתוך כמה שבועות לעבוד בצ'לסי בתווך ידידו פיני זהבי. אני חושב שבקיץ ההוא, מלבד כמה רכישות גרועות, שהתקזזו לבסוף עם רונאלדו, נפלנו קרבן להתנהגות לא אתית

yoni 27 באוגוסט 2007

לון, האמת איתך: כשמוכרים לריאל/צלסי שחקנים מובילים מהיונייטד כל עסקה צריכה להיות שיא חדש. זה לא קרה עם ואן ניסטל ובקס. זו התרשלות. ההפרש בין השווי האמיתי שלהם למציאה בה נמכרו היה יכול להביא איזה רונלדיניו או דרוגבה.

2. מדרוגבה לדונג. משעשע שזה מה שיש לנו להציע.

יפתח 27 באוגוסט 2007

ואן ניסטלרוי נמכר לריאל יחסית בזול בגלל שהוא היה אחרי שנה די קשה, אחרי פציעה.
הרי ואן ניסטלרוי של יוני 2007 הוא לא מה שציפית שיהיה באוגוסט 2006. ידענו שהוא שחקן מצוין עם קבלות, אבל התפיסה הייתה שהוא מעבר לשיא ואף אחד לא ציפה לסביבות ה-30 שערים (בכל המסגרות) בעונת בכורה בריאל מדריד.

לון 27 באוגוסט 2007

יפתח, סיפור קורע לב. ממש מרגש. לפי הסיפור שלך אפשר לחשוב שריאל ממש עשתה טובה ליונייטד כשרכשה אותו. אצילות של ממש…
אני ממש לא יודע מאיפה לקוחה האמירה שלך שהתפיסה היתה שהוא מעבר לשיא. ומהיכן אתה שואב שמחירו נגזר מההנחות שלך.
כמה אנשים ופרשנים (וגם אני) דווקא חשבו שלואן ניסטלרוי יש עוד כמה שנים טובות לתת.
להזכירך, גם ריאל חשבו כך. אתה באמת חושב שהם היו קונים שחקן פצוע ?
דרך אגב הם גם חשבו אותו הדבר על אואן ורונאלדו כשקנו אותם והוכיחו שבקניית חלוצים הם יודעים משהו.

רונן דורפן 27 באוגוסט 2007

אני חושב שיונייטד לא שחררה אותו כי היה מעבר לשיאו – אלא משום שהחליטה לשנות את סגנון המשחק – לטוב או לרע. אני חושב שכשאתה משדר את זה בשוק ההעברות אתה מחליש את העמדה שלה. מצד אחד פרגוסון הוא לא אחד שיספר לעולם "שואן ניסטלרוי לא למכירה בכל מקרה" כשהוא לא מעוניין בו. אפילו בקיץ שעבר כשלא היה לו תקציב לרכש…

איש 27 באוגוסט 2007

לון, סגל רחב מחייב ועוד איך- כל השחקנים צריכים לקבל שכר. כמובן שבנוסף לכך רובם(חוץ מסאהא שמפחד) גם רוצים לשחק. כדי למנוע מצב כמו שזה שהקבוצה נקלעה אליו במחזורים האחרונים צריך שיהיה לכל שחקן לפחות מחליף אחד באותה הרמה(ואל תשכח- רוני, אנדרסון וסאהא לא כשירים, גם סולשיאר שאמור להיות מחליף לחלוצים השנה ולתת 20 דקות פה ו-20 שם). המצב הזה אולי קרוב להתקיים בצ'לסי וגם שם נשמעים קולות של מרמור מדי פעם.

דונג הוחזר כדי שיוכל לעשות את קפיצת המדרגה. הוא עדיין לא בשל אבל יוכל להשתלב במהלך העונה. אם היו עוד חלוצים בסגל לא היה סיכוי שיזכה להשתלב אפילו בגארבג' טיים.

הליגה הספרדית מעולה, אין ספק. אבל מכיוון שאין אף קבוצה אנגלית בליגה הזו וגם אף קבוצה ספרדית בליגה האנגלית אין באמת אינדיקציה לאיזו ליגה טובה יותר. לכן אני טוען שהדיון עקר- הוא לא יביא לתוצאות כי אין מדד אמיתי לבדוק לפיו. אגב- גם גבר עקר ממשיך להתדיין עם אשתו. אפילו שלא זה לא מביא לתוצאות.

birdman 27 באוגוסט 2007

פן נוסף במכירת בקהאם הוא שהפרויקטור היה… פיני זהבי. יונייטד פנו אליו שימצא את ההצעה הגבוהה בשוק.

לון 27 באוגוסט 2007

רונן, לפי כל הדיווחים היה תאקל רציני בין פרגי וואן ניסטלרוי. יש שטוענים כמוך שזה קרה בגלל שפרגי החליט לשחק בלעדיו באופן עקרוני
ויש אחרים שטוענים שזה על רקע אישי. ספק אם נדע את האמת.

איש, התיאוריות האישיות שלך אינן עומדות במבחן המציאות. לברסה ומילאן יש סגל גדול ועובדה שהמנג'רים שם משחקים עם הרכב קבוע. כשיש היררכיה ברורה ומנג'ר חזק, יש פחות מרמור.
בעניין המשכורת, ממליץ לך לראות את הסרט הדוקומנטרי "הסודות של ברסה". אפשר לראות שם איך ברסה דואגת להכניס סעיף של מינימום משחקים בעונה.

אם דונג לא משחק עכשיו כשרוני, סאהה וסולשיאר פצועים, מה לדעתך הסיכוי שהוא ישחק כשיהיו בריאים ?

תגיד, אתה מסכים שהליגה הישראלית פחות טובה מהספרדית ? בהנחה שכן, לפי מה אתה קובע ?
אני קובע לפי הרמה של המשחקים, לפי רמת המאמנים ולפי רמת השחקנים. בכל אלה יש יתרון לליגה הספרדית.

רונן דורפן 27 באוגוסט 2007

אני משער שאתה מתכוון לליגה האנגלית (על הישראלית אני לא חושב שיש ויכוח).
הליגה הספרדית טובה יותר כליגה – האלופות לוקחות פחות נקודות ומשחקי החוץ באזורים הפריפרים הרבה יותר קשים. הליגה הספרדית גם שומרת טוב יותר על זהות מקומית – וברוב הקבוצות מרבית השחקנים הם לטינים, אם לא ספרדים. אני חושב שגם הכדורגל בה אטרקטיבי יותר. הליגה הספרדית גם מצליחה יותר במפעלים האירופים בשנים האחרונות – למרות שפה הפער מצטמצם.
אבל, כפי שציין פה מישהו לפני די הרבה זמן, הליגה האנגלית היא טובה יותר משום שמשחקת בה מנצ'סטר יונייטד.

zikit 28 באוגוסט 2007

אני מצטרפת באיחור…. באתי לריגלי לא מעט לראות נבא.. כמה פעמים כשהמקום היה שומם, באמצע הלילה בעונה הסדירה, וכמה משחקים של הניקס שהמקום היה מפוצץ (העונה של השביתה, הניקס הגיעו לגמר מהמקום השמיני). הצ'יפס שם היה מצויין.
ולגבי ספורט‘ס באר, מניסיון כואב (מאז שביטלו את ערוץ הנבא) המצב בעיייתי. יש כל מיני מקומות שיראו את הערוצים הישראליים, אבל אם רוצים לראות משהו דרך לויין, אין הרבה אפשרויות. המאש בצפון דיזינגוף (המומלץ לדעתי). מייקס פלייס בטיילת והמולי בלומס ברחוב הירקון. שמעתי שמועה שיפתחו משהו ביד אליהו.

סיוון 30 באוגוסט 2007

אני משום מה לא משוכנעת שהגלקטיקוס של ברצלונה יצליחו יותר מפרוייקט הגלקטיקוס במדריד.
למרות שאין שום ספק שיש שם את השחקנים הטובים בעולם כיום-בעיקר מסי והנרי.
מניסיון העבר למדנו שיותר מידי כוכבים לא הופך את הקבוצה ליותר מצליחה, אלא רק יוצר הרבה לחץ וציפיות שכמעט תמיד לא מתממשות.

Comments closed