0-1 (כתבה שביעית בסדרה)

שמעתי פעם ראיון טלוויזיוני מעניין עם מייקל קלים. קלים היה שחיין אוסטרלי מעולה – קבע שיאי עולם ב-100 חופשי ו-100 פרפר ופעם זכה בשבע מדליות באליפות עולם אחת. קלים סיפר שהמאמן שלו, מדי כמה שבועות, מחבל לו בתכניות. לוקח אותו לאכול ג'אנק פוד או מפסיק אימון באמצע. קלים הסביר שהדבר נועד להקנות לו קצת רוח קרב. יכולת להתגבר על תקלות.

את האנלוגיה הזו אפשר לקחת למנצ'סטר יונייטד של השבועות האחרונים. ההבדל בין מנצ'סטר יונייטד שדרסה 1-7 את רומא לפני כמה חודשים לזו שהסתפקה ב-0-1 נוסף הערב הוא שמנצ'סטר יונייטד הנוכחית היא קבוצת כדורגל ממש טובה. זה נשמע כמו פרדוקס. כמו אוהד קצת סובייקטיבי. אבל היום די השתכנעתי בעניין הזה.

בשנה שעברה פגשה רומא קבוצה עם לא מעט שחקנים בינוניים: אלן סמית שהוא חלוץ חסר טכניקה שצריך להתרוצץ קילומטרים בכדי ליצור לעצמו מצב אחד. או גבריאל היינצה שיש לו יופי של רוח קרב, אבל לעתים נדירות מוסר בכדור אחד לרגל. או דארן פלטשר שהוא ברמה של קבוצת תחתית בפרמייר ליג. ועל הספסל היו רק סולשיאר בשלהי ימיו בכדורגל – עם כריס איגלס ודונג שעדיף שיעזבו את הקבוצה וקירן ריצ'רדסון שטוב שכבר עזב אותה.

הימים הללו חלפו. כל שחקני ההרכב הערב היו שחקנים ברמה בינלאומית מאד גבוהה. ומהספסל כבר לא שולפים את קירן ריצ'רדסון אלא את קרלוס טבז ואת ריאן גיגס. התוצאה היא קבוצה קצת רגועה מדי לטעמי. הרהור כפירה: אולי צריך מין פלטשר מוגבל כזה בכדי שהאחרים יבינו שצריך לתת 100 אחוז.

*

הפעם האחרונה בה אני זוכר סדרת 0-1 כזו במנצ'סטר יונייטד הייתה בסיום עונת הדאבל של 1995-1996. אז אלו היו פיטר שמייכל ואריק קנטונה שסחטו מדי שבוע ניצחון בעזרת ילדים שנלחמו על החיים שלהם. גם עכשיו זו קבוצה של ילדים אבל קבוצה שונה לגמרי. קבוצה שמאמינה בשלושת שחקני העל שלה בהגנה – וידיץ', פרדיננד ופטריס אברה- וביכולתה לגמור משחק בהברקה. והשערים באמת נובעים מהברקות. השער של רונאלדו בשבת היה מבריק. ההגבהה מגיגס לטבז נגד צ'לסי הייתה יפיפיה. כמו השער של רונאלדו בליסבון או בישולי השערים היפים של נאני בכמה מהמשחקים האחרונים.

כל משחק מביא איתו חדשות טובות. החדשות הטובות הערב היו שער בכורה לרוני, ועוד משחק טוב של נאני. רק שמרוב חדשות טובות כבר מזמן לא שיחקו במנצ'סטר יונייטד כדורגל טוב. השאלה מה יקרה קודם: משחק מעולה אותו תכנה התקשורת בשם "חיבור". או איזשהי מכה כואבת שהתקשורת תכנה אותה "קרקע המציאות".

כמה מחשבות על כדורגל, נשים וטף
ערב טוב אירופה (מחשבות בזמן ליגת האלופות)

39 Comments

מרקפוצ'ינו 2 באוקטובר 2007

אני מפתח שנאה עזה לנאני…שחקן כדורגל מצויין, אבל עושה יותר מידי הצגות. אני באמת שונא שחקנים שצוללים ככה.

אור 2 באוקטובר 2007

רונן, למשחק של ברצלונ אני מחכה ולמשחק של מנצסטר אני לא.

לדעתי זה אומר הכל.

Gilad Bloom 3 באוקטובר 2007

Dorfan,if Ferguson was coaching Beitar he would be fired after all these 1-0 wins…,how many is that in a row?Statistically speaking you guys are on your way to another great season,winning a lot of close games in the beginning of the season is a good sign,they will not get a shutout every game but will probably score more than 1 on many occasions so take the 3 points and don't get greedy,i agree with you that you are better than last year,Vidic is amazing,even Schols was good in the mid,Tebez and Giggs off the bench is a luxury,Rooney was the worse in the feild apart from the goal,ran out of air by the 70th minute,you can see that there is no chemistry yet between the new Brazilians and the rest of the team,it's just a matter of time until they start clicking which will be exactly when they need to peak,the x mass-new year period ,Arsenal started a bit too strong playing perfect games in Sep,it might haunt them,is it planned?is Ferguson a genius?or is he developed an ass like Grant?there WAS an element of luck yesterday,a goal by Rome and we would all be talking differently..

לון 3 באוקטובר 2007

בנוגע לשיטה של המאמן של קלים, קטש סיפר בזמנו שאוברדוביץ' מחבל בכוונה בקבוצה שלו באמצע העונה.
הניסיון מלמד שזה נכון לא רק בספורט. מי שלומד להתגבר על כשלונות בחיים בכלל, הופך לאדם מצליח יותר בכל תחום.
וזה עובד גם הפוך. מי שמאוד מצליח לאורך תקופה, מתקשה להתמודד עם אי הצלחה או כישלון. לכן למשל ילדים שהיו מאוד מוכשרים מתקשים להתגבר כשהם נתקלים בקושי בנערותם או בגרותם. לכן גם יותר קשה לקבוצות צמרת להסתגל למאבקי תחתית, כשהן מגיעות אליהם.
מכאן נוצרה הקלישאה: "מה שלא הורג – מחשל". כדרכן של קלישאות, גם זו נכונה….

המבחן של יונייטד יהיה אם חס וחלילה תקלע לכמה משחקים בהם לא תבקיע או תנוצח. כרגע, כשמנצחים, אין מבחן של ממש.

אני מסכים שהשחקנים עכשיו טובים מאלה של לפני שנה. אבל קבוצה היא לא סך השחקנים שלה. אם זה היה כך, הגלקטיקוס היו אמורים לזכות בהרבה יותר תארים. וגם ברצלונה בשנה שעברה. לכן הקבוצה עכשיו פחות טובה מזו של רבע הגמר. אבל זה בסדר, אין שום סיבה להיות בשיא הכושר בתחילת אוקטובר. השאלה היא האם הם באמת יתחברו בחלק ההתקפי בהמשך.

לפי מיטב זכרוני, לפחות מאז שנות השבעים לא היה ליונייטד צמד בלמים כל כך טוב. היה לנו בלם מעולה אחד – סתאם, אבל אף פעם לא שניים ביחד ברמה עולמית. אולי אם יונסן לא היה נפצע ומממש את הפוטנציאל, זה היה אחרת.
ואני בספק אם גם היה לנו מגן שמאלי באיכות של אברה.

סקולס וקריק עשו עבודה טובה בחלק ההתקפי, אבל ברור שאין לנו כרגע קשר אחורי של ממש. הרגריבס יעדר עוד כמה שבועות וזה לא טוב. קשר אחורי ברמה טובה היה מונע את הבעיטות של טוטי מחוץ לרחבה, ועוזר באופן יותר משמעות ברחבה כשרומא תקפה עם יותר שחקנים (יש גבול לכמות הכיסוי של שני בלמים).

כדאי לציין שרומא שיחקה במערך 0-6-4. שלושה קשרים אחוריים למהדרין (דה רוסי, פרוטה ואקוו'ילני) ושלושה קשרים קדמיים (ז'ולי מימין, מנסיני משמאל וטוטי קדמי במרכז). אפס חלוצים.
טוטי שחקן נהדר, אבל שחקן שבונה את ההתקפות של קבוצתו ממרכז המגרש לא יכול להיקרא חלוץ. גם אם ספאלטי קורא לו כך וגם אם הוא מבקיע המון שערים.

מכל הליגות האירופאיות, מערך כזה יכול להתקבל על הדעת רק בקבוצת צמרת איטלקית. וכנראה שרק שם זה גם יכול להצליח.
זה התחיל כשנפצעו להם החלוצים ומנסיני הפך ממגן לחלוץ. אח"כ הוא הוסט לשמאל וטוטי הפך לחלוץ הרשמי.
בצורת המשחק הזו, במחצית הראשונה הם איימו רק מרחוק. כשווצ'יניץ' ואספוזיטו, שהם חלוצים, החליפו את ז'ולי ומנסיני, ההתקפה שלהם היתה הרבה יותר מסוכנת.
בסה"כ רומא קבוצת צמרת, טוטי היה מלך השערים בליגות באירופה, אז לכאורה אין לספאלטי סיבה לשנות. יהיה מעניין לראות אם בגומלין הוא יפיק לקח מהחילופים שערך.

רונן, בקשה קטנה לסיום. אני מאוד אודה לך אם הסידרה הבאה שלך תיקרא 0:3. מבחינתי הסידרה הזו יכולה להיות ארוכה ככל שתרצה.

תומר 3 באוקטובר 2007

לון,רד כבר מקבוצות הצמרת האיטלקיות.במיוחד כשלכל אחת מהן יש יותר שערים מיונייטד.
גם יונייטד שיחקה בשנה שעברה ללא חלוץ אמיתי וזה לא מנע ממנה להיות קבוצה נהדרת בהתקפה.רומא היא קבוצה נהדרת בהתקפה והכדורגל של ספלאטי הוא היפה ביותר ביבשת לדעתי,במיוחד ביחס לאיכות השחקנים שיש לו.
גם דני אלבס הופך לעיתים ממגן לקיצוני וזה רק תורם לקבוצה שלו,אז מה הבעיה שמנסיני שכובש אך ורק שערים יפים (נגד ליון שנה שעברה ופיורנטינה השנה) יהיה קיצוני?

גיא 3 באוקטובר 2007

על ההשפעה ארוכת הטווח של סדרות של 1:0 אפשר לשאול את צ'לסי, הם מבינים בזה מצויין.
זה אולי לא נראה משמעותי עכשיו, אבל זה מצטבר לו לאט לאט ויתפוצץ בשלבים המכריעים של העונה.
למה הכוונה ?
לכך שבסדרה כזו של משחקים אתה נאלץ להילחם עד השניה האחרונה על כל ניצחון – מאמץ פיזי ומנטלי שגובה את מחירו באיזה שלב.
אתה מתרגל לנצח גם אם לא מגיע לך ומתרגל לחשוב שלא באמת צריך להשתפר כי הנה, גם ככה אני אנצח בסוף. הרי תמיד הקבוצה שלי שווה שער, ולספוג אנחנו לא סופגים. (כשהטעות מתחוורת זה בשלבים האלה של העונה שפשוט אסור להפסיד).

עמית 3 באוקטובר 2007

אסור להסתנוור מאי הספיגה.בשבת ההגנה של יונייטד ביצעה במחצית הראשונה טעויות של טירונים ואמש רומא הגיעה לכמה מצבי הבקעה בטוחים והצליחה לא ברור איך להחמיץ.ההגנה של יונייטד פחות גדולה מכפי שנדמה.
הבעיה של יונייטד היא סקולס – תרומה אפסית למשחק ההתקפה אלא אם הנעת כדור לרוחב נחשבת לתרומה התקפית.לא ברור מדוע יונייטד ששיחקה בעונה שעברה לעומק והמתפרצות שלה היו תאווה למתבונן הפכה שוב לקבוצה שמניעה כדור לרוחב המגרש ונדמה שאין לה אף רעיון מקורי אחד להתקפה שחורג ממסירת הכדור לרונאלדו ושהוא כבר ידאג לעשות עם זה משהו.איך רביעיה קדמית כל כך כישרונית לא מסוגלת לשחק כדורגל פשוט של נגיעה בכדור עד שאחד מהרביעיה יגיע למצב מול שוער.סקולס וגיגס כבר לא ראויים להיות שחקני הרכב ראשון והגיע הזמן שפרגי יפנים שמתחייב שינוי.
יונייטד של העונה היא הקבוצה המשעממת ביותר מבין כל הקבוצות שפרגי בנה.הקבוצה הנוכחית אפילו לא מחמיצה.

מאיר 3 באוקטובר 2007

מסכים עם גיא. 0-1 זו תוצאה גרועה לנצח בה. אחת הסיבות העיקריות לכך שמנצ'סטר יונייטד זכתה באליפות בעונה שעברה היתה שהיא גמרה הרבה משחקים בדקה ה-60. בעונה כזו מתישה, משחקים של 60 דקות נותנים בוסט פיזי ומנטלי אדיר. משחק של 0-1 הוא תמיד משחק של 90 דקות.

yoni 3 באוקטובר 2007

1.מסכים את כמעט כל התגובות פה:
בסך הכל היה לנו גם הרבה מזל עם ההחמצות של רומא.
אני אבל חושב שלפני שייגמר לנו המזל נתחיל בעצמנו לשים שלישיות וזה כבר לא ישנה.

2.נאני מהצד שלו מבלבל הגנות כמו שהתרגלו לראות רק מהצד של רונלדו. והחימוש הזה של פרגוסון מגוון מאוד את האופציות.

3. קאריק הוא החייל התורן של פרגוסון שמוכיח ששחקן עם רמה של ליגה שניה יכול לעשות את תפקידו ברמות האלה. פרגסון מוציא לעיתים קרובות מידי מעל 100% מהאנשים מולו. זה תמיד מדאיג אותי כי מה יהיה ביום שאחריו?!

4. ממש נהניתי מהכניסה של החייל אנדרסון. נכנס, שטף את המגרש, בלבל ת'הגנות. עשה מלאכתו.

5. לגבי סקולס, באמת מעניין אותי לשמוע דעת איש קצוע לגביו, לא עקבתי אחריו מספיק. אני דווקא זוכר אותו מאמש לטובה(בקטנה לפחות).

6. הגול היה גדול.

אסף THE KOP 3 באוקטובר 2007

*Offtopic*

מישהו יכול להסביר את העניין הזה עם היינצה ? פרגוסון ראה בו שחקן בינוני וכסותם חורים בהגנה, הקהל של יונייטד לא התחבר לשחקן ויחד עם זאת קמה מהומת אלוהים כאשר הוא רצה לעבור לליברפול. אני מודה לפרוגוסון על ההתעקשות שלו בנושא כיוון שלדעתי הוא רק היה מחליש אותנו, אבל מה הייתה הסיבה לכל הרעש ?

לפני שאתם מגיבים כי כבר 40 שנה לא עבר שחקן מליברפול ליונייטד וההפך וכי זו המסורת, עצרו רגע. האם בעידן הסוכנים, הפרסומות והשליטה האמריקאית בקבוצות, עדיין יריבות בין מועדונים תמנע העברת שחקן בינוני ומטה מהאחד לרעהו ?

רונן דורפן 3 באוקטובר 2007

אסף – אתה טועה במשהו אחד לחלוטין. היינצה היה שחקן אהוב ביותר על הקהל של יונייטד – בין היתר כי הוא ארגנטיני. הוא אפילו נבחר לשחקן העונה של האוהדים בעונה הראשונה שלו. התייחסתי ארוכות למעבר שלו בפוסט לפני כמה חודשים שעוסק ביריבות בין יונייטד למרסיסייד http://www.ronendorfan.com/?p=285
ובניגוד לזמן בו כתבתי את הפוסט, אז לא הייתי בטוח ממה נובעת ההתנגדות של פרגוסון, עכשיו אני משוכנע שכן – היריבות בין המועדונים מנעה את מעברו. אני שמח על כך במידה מסויימת. נכון ששחקנים מרוויחים המון כסף והחוקים כיום מאפשרים להם לעבור כמעט ללא הגבלה. אבל אין לי בעיה עם זה שיכבדו את היריבויות הגדולות – שזה בעצם לכבד את האוהדים. אני חושב שגם אוהדי מרסיסייד לא התלהבו מבואו. הוא היה מספר איך הוא אוהב את הקבוצה ובעוד שנתיים עובר לאברטון. בסך הכל הוא מצא מועדון סביר לעבור אליו – ואין שום צורך שיתערב ביריבות היסטורית.
גלעד – לגבי "התחת של גרנט". לדעתי הוא יותר קשור להוצאת תוצאות גבוליות ששומרות על הכסא שלו מאשר להישגים משמעותיים.

אור – זה אומר שברצלונה התחברה לפני יונייטד. הסיבה לכך פשוטה: היא הוסיפה שחקן אחד וותיק (ומעולה) להתקפה בעוד יונייטד הוסיפה 3-4 שחקנים צעירים שגם צריכים ליטוש וגם צריכים ללמוד את המשחק של הקבוצה. זה כל הסיפור. אני לא חושב שפרגוסון בגיל 66 פתאום החליט ש-0-1 זו התוצאה שהוא אוהב.

לון – מעולם לא היו לנו בלמים כאלו טובים. משווים אותם לברוס ופאליסטר – אבל ברוס ופאליסטר היו איומים באירופה. אני חושב שאתה אתה עושה עוול לספאלטי – רומא קבוצה התקפית נהדרת. באיזשהו מקום ייתכן שרומא עושים את מה שיונייטד עושים – וקצת שוברים את האבחנה בין קשר התקפי לחלוץ. ראיתי שמשחק אצלם סיסיניו שפרגי רצה מאד לפני שנתיים אבל עבר לריאל מדריד. רק לקח לכל אלו שממהרים להצטרף לריאל ובסוף לא מוצאים שם את מקומם.
מאיר וגיא – אין שאלה שצריך לגמור עם הסדרה הזו… היא תגבה מחיר יקר במאמצים – במיוחד שכל ששת הניצחונות הללו הושגו עם שער במחצית השניה ולא הראשונה. גם בשבת האחרונה ווס בראון ונמניה וידיץ' נפצעו קלות ורק וידיץ' התאושש לרומא.

עמית – לאט לך! "המשעממת מהקבוצות שפרגי בנה". פרגי לא בונה קבוצה ב-8 מחזורים.
בשאלה איך נראנו בעידן נאני-אנדרסון-רוני-טבז-רונאלדו – אני מציע שנדון עוד חמש שנים. אם אני משווה, למשל, את נאני לחודשים הראשונים של רונאלדו אז מובן שהוא פחות מוכשר, אבל מצד שני הוא שחקן קבוצתי בהרבה. ייתכן שהגיעו יותר מדי שחקנים בבת אחת.
אולי היה עדיף להשאיל את אנדרסון לליגה לטינית לעוד עונה. אבל זו באמת חוכמה בדיעבד.

יוני 3 באוקטובר 2007

מאוד מאוד off topic. נקווה שהנהלת הבלוג מקבלת התייעצויות בחיבה…

יש לי 12 שעות במדריד בחזרה ארצה אחרי טיול, ורציתי לתפוס משחק. בגלל שזה יום ראשון אין כדורגל (בדקתי) וכדורסל יש באסטודיאנטס הזכורה לטוב מהחלקתו של ג'מצ'י. מישהו יכול להמליץ? שווה את ההשקעה?

ד"ר א. 3 באוקטובר 2007

מרוב דיבורים על יונייטד פה ויונייטד שם, התישבתי לראות את המשׂחק אתמול בערב.

אז אני מבין את התסכולים הנפוצים פה, אבל איכשהו אלה נראים לי אופיניים לכדורגל בכלל. אף אחד כאן לא מרוצה מ-1:0. בסדר. אבל מה עם כל אוהדי הכדורגל שטוענים ש"היופי של המשׂחק הוא שהוא יכול להגמר גם ב-0:0"?
ומאידך, אם ההגבהה של נאני (לטעמי המהלך היפה במשׂחק, בפער גדול) היתה נכנסת? אז פתאום הכל היה בסדר?

כל זה מזכיר לי לא כל כך את התחת של גרנט, כמו את שפיץ הנעל של שרף. וגם למה כדורסל כל כך הרבה יותר כיף.

עזי 3 באוקטובר 2007

לגבי איזה יום ראשון אתה מדבר יוני?

יואב 3 באוקטובר 2007

רונן, זכור לי שכתבת בעבר, שהקנייה של האגריבס היא המשמעותית ביותר… זה הולך ומתברר כקריטי. אין לי ספק שהכישרון בחלק הקידמי יהיה שווה הרבה גולים ליונייטד בהמשך אבל חסר לנו ברזל בקישור, ובעיקר רוטציה. גם פציעתו של פלט'שר לא תורמת לעניין. לאיש יש מנוע… סקולסי וקריק נראים קצת חסרי אנרגיה, לא תומכים בהתקפה, ויוצרים מיעוט מספרי באיזורים הרלוונטים והמסוכנים במגרש.הגנתית, כבר לא היו להם רגליים ברבע שעה האחרונה, ורומא עברה באמצע ללא מעצור. זה דורש יכולת שיא מההגנה שלנו, שנענית לאתגר, אבל מסתכנת בפציעות ועומס.בשניים וחצי המשחקים של האגריבס, הוא שיכנע אותי בניידות, חילוצי כדור אינסופיים, משחק פשוט של נגיעה אחת והמון אנרגיה וחיוניות. כשירותו היא קריטית , אני חושש. מאתמול אני לוקח את השער הנפלא של רוני, את הברק של נאני(עבודה טובה באגף, חריצות, ושני בישולים מרהיבים שאחד מהם לא נוצל)ניצחון על יריב ראוי(הטוב ביותר שיונייטד פגשה עד כה) שבא לשקם את כבודו, וכמובן התוצאה. למי שלא יודע, יונייטד תסיים ברומא את שלב הבתים, כאשר שלושה ימים אחרי כן, מחכה לה ליברפול באנפילד. יהיה נחמד אם למשחק ברומא לא תיהיה חשיבות טבלאית….

לון 3 באוקטובר 2007

תומר ורונן, אני מתאר את המערך של רומא, לא שופט. (תבדקו היטב ולא תמצאו מילת ביקורת אחת בטקסט הנ"ל).
זה מערך יוצא דופן ובעיניי ראוי שמי שמתעניין במשחק ישים לב אליו. (ואני בהחלט אשמח אם אתם או מישהו אחר ייתן דוגמה נוספת למערך כזה. בעיניי יהיה מעניין להשוות בין קבוצות כאלה. אני לא מצליח להיזכר בעוד קבוצה כזו).
בעיניי שיטת המשחק של רומא בהחלט מהווה הוכחה שהיכולת ההתקפית אינה תלויה בהכרח במספר החלוצים. (וזה מה שכתבתי: "וכנראה שרק שם זה גם יכול להצליח").
מצד שני, רומא מהווה את היוצא מהכלל. ובמשחק אתמול בהחלט היה שינוי כשנכנסו שני חלוצים. לכן כתבתי שיהיה מעניין לראות האם ספאלטי ישנה את המערך הקבוע (והמצליח) שלו בגומלין.

תומר, באשר לעובדות לגבי שנה שעברה: סאהה, לארסון וסולשיאר כולם חלוצים. וגם רוני כמובן.

וסביליה משחקת עם שני חלוצים בדר"כ. מול סלביה פראג אלה היו קנוטה ולואיס פביאנו.

רונן, אני לגמרי מסכים. ברוס ופאליסטר היו מזעזעים באירופה. אני חושב שעד היום פאליסטר מחפש כמה חלוצים שאבדו לו ברחבה.
דרך אגב, כשסיסיניו שיחק בריאל הוא היה נהדר. לולא נפצע אני חושב שהיה מצליח להיות שחקן הרכב.

אורן 3 באוקטובר 2007

שלום לכולם,
אמש אכן היה ערב ספורטיבי מרגש.
אתמול עלתה לקידמת הבמה(בתקווה..) הפועל אוסישקין ת"א.
רונן, אוליתכתוב על המקבילה ממנצ'סטר.
מה קורה שם? לאן זה הולך.

מצרף קישור לאתר הפועל אוסישקין
http://www.hapoeluta.com/

חג שמח

legal alien 3 באוקטובר 2007

טוב, אם מכל דיבורי הנקמה של רומא יצא שניצחנו שוב 1:0, אפשר בהחלט להיות מרוצים.
עוד ספק שמקנן אצלי זה היכולת של הקבוצה לחזור מפיגור. בתחילת העונה זה לא נראה כל כך מבטיח, ומאז זה לא עמד במבחן..

Glenn Edward Schembechler 3 באוקטובר 2007

If I need to show someone why I have difficulties with the current state of globalization
I would probably have to send him first to the United official web-site and later to the City. But this is not new to us.
All this is because I don’t understand why our City Ladies don’t play against United.
Anyone knows?
But again I find good news: You are sponsored by Budweiser (Ouuchhh) we have
(no surprise) Singha. Once again City-United 1:0.
Another interesting difference: M.U has a link to the City Homepage.
Thank god we are more primitive.

Glenn Edward Schembechler 3 באוקטובר 2007

As my token for you all: Anyone in AA for the weekend? . I might have a spare ticket to the game against EMU. Let me know.

תומר 3 באוקטובר 2007

לון,סולשיאר ולארסון עלו מהספסל וסאהה היה פצוע או לא בהרכב בחלק השני של העונה.רוני הוא לא חלוץ חוד קלאסי,הוא יותר מזכיר את טוטי.שחקן התקפה רבגוני.
אני לא אמרתי שסביליה משחקת ללא חלוצים אלא שדני אלבס בדומה למנסיני מוסט להתקפה.
משום מה חשבתי שאתה מבקר את ספלאטי,אולי בגלל דיונים קודמים לגבי כדורגל איטלקי שהיו לנו פה.אבל למה אתה חושב שרק באיטליה מערך כזה יכול להצליח?
לא שזה נחשב אבל נבחרת ישראל של גרנט שיחקה כך לעיתים,עם נימני בחוד שגם במכבי מתפקד כך לפעמים.
לגבי הסדרה של יונייטד,נראה לי שפרגוסון מנסה לבנות קבוצה שלא תיכשל במקום שהקבוצה של שנה שעברה נכשלה בליגת האלופות,כשהיא תפגוש קבוצה כמו מילאן שמפעילה לחץ ומסוגל לשלוט בקצב משחק מול כל קבוצה ביום נתון.בגלל זה הוא גם חייב את אואן הארגריבס. אני לא חושב שצריך להספיד את סקולס,לדעתי הוא פשוט עושה יותר עבודה שחורה כשהארגריבס איננו ובטח שלא לשלוח אותו ואת גיגס לספסל כי עד כמה שנאני מלהיב במשחקים הגדולים(צ'לסי לדוגמא) יונייטד תצטרך אותם.
בסך הכל ליגת האלופות ממשיכה לאכזב אותי,שווה לראות רק את קבוצות הביניים כמו ריינג'רס ופנרבחצ'ה הנהדרת.

מנצ'סטר יונייטד 3 באוקטובר 2007

"דארן פלטשר שהוא אולי ברמה של קבוצת תחתית בפרמייר ליג"

אתה ליצן. תעשה טובה ותפרוש ואל תכתוב על היונייטד. על כדורגל ישראלי בטח יילך יותר טוב.

לון 3 באוקטובר 2007

תומר, לארסון, סאהה וסולשיאר שחקו לסרוגין בהרכב הראשון בגלל הפציעות.
רוני הוא חלוץ לכל דבר ועניין. הוא אמנם לא מה שנקרא "חלוץ מרכזי קלאסי", אבל הוא חלוץ ולא קשר כמו טוטי.

אלבס משחק כמגן מודרני שמסייע להתקפה (למעט בגמר הקופה שם נכנס כמחליף באגף ימין של הקישור). מנסיני משחק כקשר התקפי.
כך שהדוגמה לא רלוונטית.

אני חושב שרק באיטליה מערך כזה יכול להצליח מפני שלהערכתי רק שם מאמן יכול להרשות לעצמו לשחק כך לאורך זמן. להערכתי, בכל מקום אחר זה לא יתקבל ע"י ההנהלה והאוהדים.

אתה צודק, גרנט שחק כך עם נמני. לפי מיטב זכרוני גם בנבחרת.
אני עדיין אשמח למצוא דוגמה מקבוצה באחת הליגות החזקות. זה בהחלט מסקרן אותי.

ממליץ לכולם לראות את המשחק של ברצלונה נגד שטוטגארט. תכינו קפה טוב, אבל אין צורך במשהו מתוק לידו. מתיקות המשחק תגרום לכם ללקק את האצבעות. יש שם כמה מהלכים שראוי שכל מאמן ילמד אותם ואח"כ יעביר לחניכיו.

Glenn Edward Schembechler 3 באוקטובר 2007

As semi-conservative as I am, I have sometime problems with what I capture as Ronen’s hyper-liberalism.
So, I think that blogs may need zero-tolerance for some participant naming the other one clown etc…
Dear Manchester United- here is a good link for you. http://www.ynet.co.il

וויז 3 באוקטובר 2007

ואיך אפשר בלי אברם?
מאמר חובה לקריאה – מסכם הכל:
http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/columnists/martin_samuel/article2577718.ece

אבישי 3 באוקטובר 2007

רונן, אני שוב כותב את זה, לדעתי הדבר שהכי חסר כרגע ליונייטד כדי להפוך למכונה משומנת זו המחוייבות של הארגריבס.
בכל הסדרה של ה-1:0ים, פרט לטוטנהאם, יונייטד שלטה במשחקים, הראתה יותר פוטנציאל, יותר כשרון ויותר יציבות מהיריבות. נכון שהיו להן הזדמנויות אבל המשחק הלך לכיוון היונייטד.
אצל הארגריבס, בניגוד לסקולס וקאריק, יש סוג של אובססיה ללחוץ קדימה, יש לו את היכולת ההגנתית שתשבור התקפות עוד לפני שתגענה לבלמים (המצויינים) ויש לו את הקילר אינסטינקט הגרמני שחסר ליונייטד. איתו יהיה יותר קל להגיע לאחד-אפס ואיתו יהיה יותר קל להפוך אחד לשניים. בשתיים-אפס כבר כמעט לא אפשרי לעצור את היונייטד. פרגי ידע למה הוא התעקש.

birdman 3 באוקטובר 2007

אני שיכור ולא מיין הו ידידי!
אברם עם הישג מ צ ו י ן !
השווה את הישג מוריניו במסטאיה והעפיל על כישלון מוריניו נגד רוזנבורג.
סותם פיות ללועגים לו.
עלה והצלח אברם, חזק וברוך,

מרקפוצ'ינו 3 באוקטובר 2007

וויז תודה על הלינק לכתבה…היה מעניין, לא תמיד מדוייק אבל נכון. יותר מזה אהבתי את תגובה מספר שלוש.

העיקר שגרנט הולך לישון בשקט היום…ואני הולך לישון עם דיכאון. שמישהו ימצא לי את סטיבי ג' הישן

מרקפוצ'ינו 3 באוקטובר 2007

"לא תמיד מדוייק אבל נכון"

אופס…התכוונתי לא תמיד מדוייק אבל מעניין

מאיר 3 באוקטובר 2007

כן, כן, אתם גדולים, גיגס יודע להגביה מעולה בגרבג' טיים, רוני מצליח להבקיע פעם בחצי שנה, רונלדו פעם ב-11 משחקים וטבז הוא מחליף פנטסטי.

בירדמן, אולי אתה והעיתונות האנגלית ביחד תירגעו קצת, תחכו 10-12 משחקים, ואז תחליטו אם גרנט הוא אפס, תותח, חמור או גאון?

בכל מקרה, הסיבה האמיתית שאני מגיב היא הלינק הבא, אפרופו ההערה שלך רונן בפוסט הקודם על הטכניקה של הנשים:
http://www.youtube.com/watch?v=Iba7RiOuvEQ

שאוליקו 3 באוקטובר 2007

לדעתי אומרים שבע מדליות ולא שבעה. נא להקפיד יותר

ברגקמפ 3 באוקטובר 2007

שאוליקו, אתה צודק, אבל אתה יכול לתקן קצת יותר בנימוס. בסך הכל זה בלוג, אין לו עורך, ויכולות להיות טעויות.

אגב, היום במוסף 'הארץ' לקראת החג יש כתבה על 'אמהות של הולמסים החליטו שצריך לעשות מעשה…' כן, הולמסים בעיתון של האינטלגנטים, לא בבלוג שכוח-אל (יחסית, יחסית)

יואב 4 באוקטובר 2007

גיגס יודע להגביה , נקודה. ומתפרנס מזה יפה מאד כבר שמונה עשרה שנה ברמות הגבוהות ביותר.רוני ורונלדו כבשו עשרים ושלושה שערים כל אחד בעונה הקודמת… טבז השאיר קבוצה בליגה, ושחקן הרכב באחת מחמש הנבחרות הטובות בעולם.
רק למען הדיוק והסדר הטוב. וכן, אנחנו לא רעים.

יואב 4 באוקטובר 2007

אגב, האנסן גם אמר, לאחר מחזור הליגה הראשון ב96 (הפסד 3-1 בוילה פארק לאסטון וילה) שאליפות אי אפשר לקחת עם ילדים. אז הוא אמר. (זה נגמר בדאבל).

מאיר 4 באוקטובר 2007

הוא עדיין אומר את זה, אפרופו ארסנל.
וכן, אתם מעולים. גיגס היה מעולה 18 שנה אז הוא ימשיך לנצח. רוני ורונלדו כבשו המון בעונה הקודמת. טבז מציאה אדירה ב-30 מליון, שלא לדבר על אנדרסון והארגריבס ב-17 כל אחד – אחד בטוח יחזור מפציעה מתישהו והשני יהיה גדול בעוד שנה. הסקוטי הקמצן ידע לנהל את הכסף שלו הקיץ, בלי ספק.

יואב 4 באוקטובר 2007

העונה רק החלה, ימים מוקדמים מאד ואתה עושה סיכומי רכש פלוס עלות מול תועלת? ועוד מתייחס לפציעות ככישלון ניהולי של אלכס? לא למדת כלום כל השנים? מה זה כסף שלו שאתה קורא לו קמצן? כמה בורות וחוסר בשליטה בחומר.כמה פעמיים אלכס הוכיח לך שאתה טועה בחמש עשרה שנה האחרונות? בטח כואב מידי להיזכר….(אגב, טבז עוד לא נקנה בסכום שציינת, הוא מושאל עם אופצייה)…

מאיר 5 באוקטובר 2007

הרבה פחות פעמים ממה שהוא או אתה הייתם רוצים…

RdMaN 26 באוקטובר 2007

מאיר,
אני לא מבין האם אתה אוהד יונייטד מתוסכל או אוהד יריבה מושבעת ומתוסכל לא פחות.

Comments closed