משהו מאייאקס הישנה (על הבדלים גיאוגרפיים בין ארסנל ליונייטד)

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יש תועלת אחת ברורה בסוג הכדורגל ששיחקה אתמול ארסנל. ואת זה אני יכול להגיד לכם משום שצפיתי היום בצ'לסי, עם חצי עין על מרסיסייד וסלטיק, בפאב בו שודרו במקביל משחקים ברשתות מאירלנד, אנגליה והונגריה.

בכל רשת שכזו יש גם תכנית לסכום המשחקים ונראה לי שבכל המדינות התנהלה בערך השיחה הבאה בהכנות לפני התכנית.

פרשן: אחרי שנעבור על המשחקים האחרים, אני רוצה לדבר על המערך של צ'לסי בצירוף קטעי וידאו.

עורך: בסדר.

אבל כמה דקות לפני השידור העורך חוזר ואומר:

תראה, החלטנו לוותר על האייטם על המערך של צ'לסי ואנחנו נראה עוד פעם את השערים של ארסנל מאתמול.

וכך – גם בתכנית שלנו כאן אנחנו לא ננתח את המערך של צ'לסי – ונדבר על השערים של ארסנל מאתמול!

יש משהו בסגנון המשחק של ארסנל שנובע מעניין גיאוגרפי. ארסנל למדה את הכדורגל שלה במגרש הישן והנפלא שלה בהייבורי. הייבורי היה המגרש הקטן ביותר בליגה האנגלית ובמשך השנים הוא היה גורם מסייע מרכזי במשחק ההגנתי של הקבוצה. כשהגיע ארסן וונגר עם רעיונות הכדורגל ההתקפי שלו הוא היה צריך למצוא פתרון לשאלה איך משחקים כדורגל התקפי במגרש כזה.

ומכאן נובע הבדל אחד מרכזי בהנעת הכדור של ארסנל לעומת, למשל, זו של קבוצתנו האהובה מנצ'סטר יונייטד. שחקן של מנצ'סטר יונייטד שמקבל את הכדור למד את הכדורגל שלו על המגרש הגדול באולד טראפורד ומנסה לדחוף את הכדור כמה שיותר מהר וכמה שיותר למעלה אל שחקן פנוי.

למשל בשער המתפרצת המצויין הזה של רוני מול רומא בשנה שעברה .

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

לעומת זאת שחקן של ארסנל, שלמד את המשחק על המגרש הקטן, מחכה לתנועה של הגנת היריב, ורק אחרי שהוא רואה את התנועה הוא מבצע את המסירה בניגוד לתנועת ההגנה. וכך ארסנל "יוצרת" את השטח הנוסף שחסר היה לה בהייבורי. זה לא משהו שהומצא בארסנל, זה משהו שהמציאה אייאקס הגדולה של קרויף. אלו ניואנסים קטנים בהנעת הכדור, אבל הם יוצרים הבדל סגנוני מובהק. השוו את השער של רוני לשער הזה של פברגאס אתמול.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

גם בהתקפה שהיא לא מתפרצת אפשר לראות את ההבדל בין קבוצה שלמדה לשחק על שטח גדול לכזו שלמדה לשחק על שטח קטן.

הנה השער השישי של ארסנל (בנטנר) אתמול

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

לעומת שער אחר של רוני, מול רומא במחזור האלופות הקודם.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

4-X (כתבה שלישית בסדרה)
משחק הבכורה של קטש

47 Comments

גע"ס 24 באוקטובר 2007

כך תשתלבו בשיחה, תוציאו את עצמכם הרבה יותר קולים ממה שאתם באמת ותעבירו את הזמן עד שיתחיל הבייסבול. יש לקרוא באינטונציה נונשלנטית:

הייבורי, כן, אני זוכרת שהייתי שם וראיתי את ארסנל מנצחת 6:1 את לסטר. באותה תקופה, לפני שבע שנים פחות חודשיים, לראות את ארסנל מבקיעה שישייה נחשב עדיין די קוריוז.

אבל מה שהכי זכור לי מהייבורי זה הכסאות. שמעתי תלונות על האווירה הפחות חמה באצטדיון האמירויות, ואולי זה לא רק עניין של גודל.

בהייבורי, או לפחות ביציעים שמאחורי השערים, היו כסאות כמו בקולנוע, כאלה שמתרוממים כשלא יושבים עליהם, אבל בלי הריפוד העבה של כסאות קולנוע, כך שכל פעם שקמים, הכסא השמיע רעש כשהוא נסגר. וכך בכל פעם שהכדור התקרב לרחבת היריב, כולם קמו לראות יותר טוב ויצרו אגב כך רעש מחריש אזניים של עשרות כסאות נסגרים בבת אחת. ואיזה רעש נעים זה היה.

רונן דורפן 24 באוקטובר 2007

אז אני מבין שאת לא בדמורליזציה מההפסד של האינדיאנים?

יובל מונד 24 באוקטובר 2007

רונן, אני חייב להביע הסתייגות מסויימת מהדברים שהבאת כאן. אהבתי את הניתוח, אבל אני חושב שהוא מתעלם מנתון אחד מאד משמעותי: אתה כותב כאן על יסודות מאד בסיסיים בהכשרות של כדורגלן, במהלכן הוא לומד להסתגל לסוג אחד של משטח או אחר. הדברים הללו היו בעלי תוקף חזק מאד לו בשערים שהבאת לדוגמא היו מעורבים שחקנים כמו בקהאם, גיגס, אושיי, סקולס ווס בראון מצד אחד, לעומת דיקסון, ווינטרבורן, ריי פארלור ופול מרסון מהצד השני. אלה שחקנים שבאמת עברו את היסודות הבסיסיים של המשחק אותם אתה מזכיר במחלקות הנוער של שתי הקבוצות. אבל במהלך של השער של פברגאס השתתפו חלב ואדבאיור, שניהם שחקנים שאפילו בכלל לא זכו לשחק בהייבורי, אם אני לא טועה. ובשער של רוני (גם הוא כזכור רכש ולא שחקן בית של מנצ'סטר) מעורבים קאריק ונאני. עם כל הכבוד שאני רוחש למסורות משחק של קבוצות (ואני באמת מאמין שלקבוצות יש אלמנטים קבועים במשחק, מה שמאד מקשה גם עליי לקבל את הפסטיבלים האלה של ארסנל), הניתוח שלך כאן מתייחס לפעולות כמעט אינסטינקטיביות של שחקנים בודדים, ואני ממש לא מצליח לראות איך זה מיושם אצל שחקני רכש.

רונן דורפן 24 באוקטובר 2007

יובל – אלו דברים שמוטמעים בסגנון המשחק של קבוצה. העובדה שמגיע שחקן רכש ומשתלב בסגנון הזה היא לא מפתיע.
אינני בטוח מדוע אתה חושב שזה קשור למחלקות נוער? מדובר בסגנון של הקבוצה הבוגרת.

אגב, יונייטד וארסנל כמובן כלל לא מתאמנות על המגרש בו הן משחקות. אין לי מושג מה גודל מגרשי האימונים שלהן… אני מנחש שבכל שבוע הם בגודל המגרש שעומדים לשחק בו…
אבל הן מתרגלות סגנון משחק שיתאים למגרש שלהן.

אבל דבר שעלה בדעתי בעקבות התגובה שלך. ייתכן שהסגנון היותר מורכב של הנעת הכדור היא הסיבה שוונגר בדרך כלל מחכה הרבה יותר זמן בשילוב שחקנים שרכש בהרכב הראשון.

גע"ס 24 באוקטובר 2007

רונן, מלכתחילה אני יותר בעניין של קולורדו, ויהיה יותר משמח ויותר "סינדרלי" אם הם ינצחו את הרד סוקס.

גע"ס 24 באוקטובר 2007

השאלה האמיתית היא האם הצלחתי להתגבר על ההתרסקות הטראגית של המטס, והתשובה היא שלא, אבל החיים צריכים להמשך. אולי אראה את המשחקים הקרובים עם סרט כתום-כחול על הזרוע.

לון 24 באוקטובר 2007

אם אתה מתכוון במשפט "..ומנסה לדחוף את הכדור כמה שיותר מהר וכמה שיותר למעלה אל שחקן פנוי" לכך שיונייטד נותנת מסירות עומק לחלוצים לתוך הרחבה, אז אני מסכים להגדרה.

אבל לחלוטין איני מסכים שארסנל מחכה לתנועות של הגנת היריב. ממש ממש לא. להיפך. משחק כזה לעולם לא היה מביא לה אפשרויות להבקעה בהייבורי הקטן. הרי היריבות צופפו את הרחבה והחלק שלפניה.

ארסנל הצליחה בזכות משחק מהיר עם דאבל פסים שיצר שטחים ריקים. או לחילופין מסירות לשטחים ריקים (גם קטנים מאוד, שנוצלו בזכות המהירות של שחקני ארסנל).

חלק חשוב בתוכנית המשחק הזו, זה שהחלוצים ינועו לצדדים במהירות והקשרים והמגנים ינועו איתם באגף או ייכנסו למרכז לשטח שהחלוץ פינה.
לכן הנרי כל כך התאים מפני שלא היה חלוץ מרכזי קלאסי, אלא שחקן מאוד מהיר שנע לצדדים ואפשר לקשרים לבוא מאחור או מהצד לאמצע לשטח שפינה.

המסירה של חלב לפברגאס בשער הראשון, היא מסירה מעט פנימה לתוך הרחבה – שטח ריק.
מהלך שלא הוביל לשער – אדביור נמצא בצד ימין ונותן דאבל פס לסניה עמוק לשטח ריק בצד ימין (כפי שאפשר לראות בתקציר ששמת בראש הפוסט).
בשער הרביעי, יש מסירה ארוכה לשטח ריק בצד שמאל, לשם מגיע חלב.
בדיוק אותו הדבר קורה בשער החמישי. מסירת עומק לשטח ריק בצד שמאל, הפעם וולקוט מגיע וכובש. והמהלך מתחיל במשחק מסירות מהיר בין שלושה שחקנים.
בשער השישי (השני של פברגאס), יש שוב מסירה לצד, הפעם לימין לוולקוט, הוא מוסר לשטח ריק לפני הרחבה אליו מגיע מאחור פברגס. וולקוט יודע שפברגאס ייכנס לשטח הריק ולשם הוא מוסר. הוא ממש לא מחכה לראות מה ההגנה תעשה.
רק בשער השביעי, אכן המסירה מגיע לבטנר אחרי שההגנה יוצאת למלכודת נבדל. ומה שפורץ אותה זו שוב מסירה לשטח ריק הפעם במרכז הרחבה. אבל גם הוא מגיע רק אחרי שהיתה מסירה לאגף ימין. וגם הוא דאבל פס לשטח ריק.

יונייטד אכן משחקת משחק הרבה יותר בריטי, של העברת כדור מהירה לרחבה אל החלוצים. והמסירה היא אכן אל החלוץ ולא לשטח ריק.
זה פחות יפה, אבל מאפשר להבקיע גם גולים "מכוערים" שנובעים ממשחק פיזי של החלוץ (ואן ניסטלרוי, רוני ולהבדיל גם דרוגבה).
כשיורק וקול היו החלוצים, גם יונייטד שיחקה מידי פעם עם דאבל פסים.

אבל דבל פס ומסירות לשטח ריק שוחקו גם בקבוצות אחרות לאורך ההיסטוריה. אני לא זוכר משחקים מלאים של אייאקס של קרויף ולכן הדוגמה הכי ותיקה שאני זוכר זו מינשנגלדבאך הגדולה של שנות השבעים.

רונן דורפן 24 באוקטובר 2007

אני חייב להגן על הטיעון שלי בטיעון מאד משכנע…. שמעתי את וונגר בעצמו מסביר את זה (לגבי המסירה לאחר תנועה של הגנת היריב).
הוא דיבר אל המסירות של פברגאס שהיה אז ממש ילד (בן 17) ועל כך שהוא צריך לגרום להגנת היריב לזוז.
זה לא שולל כלל את מה שאתה אומר – גם תנועת חלוצים לאגפים היא דרך "ליצור שטחים" שלא קיימים באופן רגיל.

בעניין קצת אחר, אבל קשור. עשיתי קצת עוול לרונאלדו אתמול כשטענתי שהוא הסתפק באופורטיונזם של מבקיע. התנועה שלו עם הכדור והמסירה לבראון שבישל לרוני, הייתה פעולה התקפית חכמה מאד. אחרי שהוא מושך הגנה לצד ומפנה את בראון, הוא לא ממשיך לרחבה עם שני השומרים שלו, בכדי להשאיר אותה דלילה עבור רוני.
אולי אין לו דמיון גדול במסירות – אבל הוא יודע להשתמש באיום שהוא יוצר בכדי ליצור את החורים בהגנה. אבל עם היכולת שלו, כשמול שומר בודד הוא כמעט תמיד ימצא בעיטה או הגבהה טובה, הוא לא צריך הרבה יותר מזה.

yoni 25 באוקטובר 2007

אני לא מבין מה חיובי בכדורגל של גרנט?
על מי הוא בא לעבוד?
יכול להיות שהאנגלים ככ מטומטמים ולא מרגישים שעובדים עליהם?
צלסי, מזל, מקריות, טעויות שוער יריבה. לא משהו שמביא השגים.

הניצחון המקרי והמגעיל על שאלקה היה אחד הדברים המיותרים שראיתי השנה. בייחוד כשצפיתי בהיי לייטס של ארסנל/יונייטד בפוסט הזה.

מה שוונגר עושה זה כדורגל חיובי.לא כי הם שמו 7, אלא כי יכלו לשים 13. והמהירות והתנועה הראו שגם אם הם לא היו כובשים 80 דק' הם היו יכולים ליצור עוד 3 הזדמנויות ראויות בכמה דקות ובכמה חילופי מסירות ארסנליות.

tksr 25 באוקטובר 2007

בשנים קודמות הפיתרון של פרגוסון לעליונות הטכנית של ארסנל היתה במשחק כוחני במרכז המגרש לעיתים אפילו פרוע (שגרר גם את ארסנל).השנה אין ליונייטד ברירה אלא לשחק כדורגל וסביר שהמשחק יוכרע דווקא ביכולת ההגנות לא לקרוס מול משחק ההתקפה של היריב שכן כל טעות תביא לענישה מיידית.

גיל 25 באוקטובר 2007

בכלל לא קשור לנושא: פירסמו לא מזמן שבאולימפיאדה בשנה הבאה, הגמרים במקצועות כמו שחייה והתעלמלות יהין בפריים טיים של האמריקאים בגלל לחצים של NBC. זה אומר גמרים בשחייה ב10 בבוקר בעוד הם רגילים לשחות בשעות הללו את המוקדמות. יכולה להיות לזה הרבה השפעה על התוצאות. ואני חשבתי שאחרי סיאול קבעו שהגמרים יהיו תמיד על פי הפריים טיים המקומי (זכור לרע גם גמר המונדיאל בארה"ב שבו זה נעשה הפוך).

ילד קוף 25 באוקטובר 2007

שאלת תם:
בכל פעם שאומרים "לקבוצה הזאת יש מגרש קטן" אני לא מבין
אין חוקים מדוייקים לגבי גודל של מגרש?
האם הכוונה היא כאן ליציעים שעומדים קרוב לקו החוץ ?
אנא הסבירו לי ..

גע"ס 25 באוקטובר 2007

הי, הנה שאלה שאפילו אני יודעת לענות עליה, אבל אני אתן לגדולים וחכמים ממני לעשות את זה:

https://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=704996&contrassID=2&subContrassID=8&sbSubContrassID=0

Ido 25 באוקטובר 2007

תודה על הניתוח,
אני חייב להתוודות לגבי ארסנל שהגעתי בגלל הנרי והייתי בטוח שהאהדה לארסנל תדעך. כנראה שלא ראיתי את התמונה הגדולה.

אבל לקום ב 4:30 שעון מזרח אוסטרליה בשביל לראות שבעייה היה שווה.

עוד נקודה לכל בוחשי גרנט. מאד אהבתי את המשחק של צ'לסי הבוקר (או אתמול), הקבוצה עובדת אחד בשביל השני, משחק צירופים מהיר ומהנה. מה שגורם לי להרהר בכל רם: – האם אנחנו מחשיבים את גרנט למאמן מוגבל ולו רק בגלל שהוא היה צריך לעבוד עם הכדורגלן הישראלי?
האם קמפיין משעמם של נבחרת ישראל ומכבי ת"א השכיח מאתנו 2 העונות בחיפה?
העיניים שלי אהבו מה שהן ראו במשחק נגד שאלקה.

רונן דורפן 25 באוקטובר 2007

יוני – לארסנל עליונות טכנית? אתה מתבלבל בין טכניקה להנעת כדור יפה וסבלנית.

לגבי קשיחות – פטריק ויירה לא היה צריך את מנצ'סטר יונייטד. ומאז שהלך נדמה לי שאין לארסנל תואר.

ילד קוף- למגרשים חדשים או לטורנירים בינלאומיים אכן כופים גודל כמעט מדוייק. אבל חוקי הכדורגל מאפשרים גמישות די גדולה והרבה מגרשים ישנים – כמו הייבורי היו קטנים יותר.

גיל הפרסום הזה היה די מזמן – והספורטאים יתמודדו עם זה.

יואב 25 באוקטובר 2007

לא חושב שיש הרבה מאד שחקנים בעולם יותר טכניים מרונאלדו, גיגס, רוני, וטבז. מה זה העניין הזה עם עליונות טכנית של ארסנל?
גם בקישור, סקולסי, קאריק ואנדרסון הם שחקנים בעלי אורינטציה התקפית ויכולת טכנית גבוהה…וראוי לתיקון פה עוול היסטורי לגבי קינו, קשיחותו מעולם לא פגעה ביכולת המסירה הנהדרת, הבנת משחק מושלמת, "וניהול ההצגה" באופן מוחלט. גם בשנתיים האחרונות שלו, הוא היה דומיננטי ומנהל משחק טוב יותר מול גארארד וויירה הצעירים ממנו…

yoni 25 באוקטובר 2007

רונן, לא זכור לי שציינתי את ארסנל כטכנית.
היא מהירה, מטיסה את הכדור מרחבה לרחבה ב2-3 מסירות מדויקות או לחלופין ב 7-10 מסירות קצרות ותנועה מהירה של כל השחקנים.

ברור שהיא לא טכנית או בעלת וירטואוזיונרים גדולים. אין שם רוביניו ולא כ. רונלדו.
אבל היא סקסית בדרכה שלה.

אולי הבנת מזה שציינתי שהכדורגל שלה חיובי ושל צלסי לא, שהיא טכנית.
בעיניי כדורגל חיובי זה לא רק טריקים של רוביניו וסלאלומים.
אם זה היה ככה ההארלם גלוברוטרס היו פותחים סניף בפרמייר ליג.
כדורגל חיובי זה להיות מסוגל ליצור המון מצבים במשחק אחד, המון התקפות מסודרות, המון מתפרצות קטלניות והנעת כדור מהנה.
ליטושי הכדור והניואנסים הקטנים ע"ע כ. רונלדו וערימת הברזילאים של ליגת האלופות מדהימה וטכנית אך ארסנל מגישה את מצעה (ומסתדדרת כמעט ובלי זה) והוא כדורגל חיובי מהזן הקבוצתי: מהירות והנעת כדור חדה: הגדרתי את זה מסירות ארסנליות.

Glenn Edward Schembechler 25 באוקטובר 2007

לון: אני חושב שהדוגמא של מינשנגלדבך טובה ומזכירה אולי כמב סימונסון היה לא רק מהיר אלא גם אינטיליגנטי. נדמה לי שמי שהביא לכדי שלמות את השילוב של 2 "השיטות" הייתה דוקא ליברפול של אותה תקופה עם טושאק, קיגאן וסטיב האווי.

עזי 25 באוקטובר 2007

חוקי הכדורגל מאפשרים גמישות של המגרש, אבל בכל הליגות הבכירות והטורנירים הגדולים כפו פיפ"א ואופ"א גודל מגרש אחיד – 108 מטרים על 56 מטרים. זה הגודל בכל מגרש בכל טורניר או ליגה מדרג ראשון כבר כמה שנים. הייבורי הישן היה אכן צר יותר ויחד עם העובדה שהקהל ישב על המגרש גם לא היה אפשר להגדילו יותר וזו אחת הסיבות (המרכזית היא כסף כמובן) למעבר לאמירויות.

רוני שטנאי 25 באוקטובר 2007

רונן זה ממש לא יפה לזרות עוד מלח על הפצעים – לא מספיק שלא עברנו קבוצה אומללה כמו אלה שספגו שביעיה השבוע, אתה עוד מזכיר לי את אייאקס הגדולה.

אגב, אני לפחות ועוד לא אוהד אחד או שניים של אייאקס(שלושה ליתר דיוק ..)היינו מעדיפים לקרוא לאייאקס ההיא לא זו של קרוייף, אלא זו של מיכלס ואפשר להוסיף קרוייף.

הנקודה שהעלת לגבי שטח המגרש מעוררת מחשבה ויפה, לאורך שנים פשוט תיעבתי את איצטדיון הפינג פונג של ארסנל ולא יכולתי כמעט לחזות שם בכדורגל במגרש בו השוער יכול לבעוט הישר אל השער ולהבקיע. בימיו של ג'ורג' גראהם זה היה בכלל בלתי נסבל, אבל גם לאחר מכן הייבורי די הוציא לי את החשק מהצפייה וזה היה אחד היתרונות הלא סודיים של הקבוצה.

העובדה שוונגר השתמש בהייבורי לא רק לצרכי ההגנה אלא בעיקר לצרכי ההתקפה במידה והיא אכן נכונה(חלקית לפחות היא נכונה מאוד לדעתי , כי בהחלט צריך להתאים את סגנון המשחק למגרש צר היקפים בעיקר מול קבוצות מתגוננות כפי שהגיעו להייבורי במשך שנים) מראה עוד דבר על גדולתו ועל הדרך המסויימת שהוא בחר לבנות את הקבוצה.

אחד השחקנים שהצליח כל כך במגרש צר המידות הזה הוא לא אחר מברחקאמפ שגדל על אותה תורה שהעלת, משמע שיש כבר עוד עדויות והפרדיגמה מתגבשת והולכת :)

קשירת הכתרים לארסנל קצת מוגזמת לטעמי בייחוד בשלב הזה של העונה וגם כפי שהזכירו כבר לנוכח היריבות. הייתי מחכה עוד קצת ובוחן את הקבוצה לאורך זמן רב יותר ומבחנים קשים יותר.

משום מה יש לי תמיד תחושה שגם המגרש של הקבוצה שלא מזכירים את שמה בבלוג זה, צר מידות יותר מאחרים.

איציק אלפסי 25 באוקטובר 2007

איפה שצריך לפרגן אני מפרגן, אבל הפעם נראה לי שהלכת בדרכו של שגיא כהן וניסית לכפות תיאוריה מורכבת מדי על מציאות הרבה יותר פשוטה.

לא נראה לי שאשפר ללמד את סוג הכדורגל שארסנל משחקת. צריך להביא שחקנים שמתאימים לכך ולתת להם את החופש והביטחון לעשות את מה שהם יודעים. כל זה מבלי להפחית בגאוניותו של ארסן ונגר, שיוצר עבורם את הפלטפורמה הטקטית להביא את זה לידי ביטוי. הניתוח שמוצע כאן הוא יותר מדי מדעי, ומה שראינו מארסנל הוא פשוט טבעי מדי מכדי להתאים לו.

רונן דורפן 25 באוקטובר 2007

אלפסי – אתה נשמע קצת גולנ'צ'יק. מה כל כך מדעי?
פרגוסון לשחקן ביונייטד: תמסור מהר לשטח פנוי.
וונגר לשחקן ארסנל: חכה שההגנה זזה אליך ואז תמסור לשטח פנוי.

כפי שאמרתי ללון. שמעתי את וונגר עצמו מדבר על זה. אז זה לא פתוח לדיונים! (-:
סתם – הכל כאן פתוח לדיונים

רונן דורפן 25 באוקטובר 2007

רוני – אני מקבל לחלוטין את התיקון. אייאקס של מיכלס. מה עוד שקרויף גם אימן את אייאקס וזה בכלל עלול לבלבל.

אסף THE KOP 25 באוקטובר 2007

מה יהיה איתכם אוהדי יונייטד ? גם מייחסים ליוני אמירות שהוא לא אמר ואז באים ותוקפים אותו על מה שאתם קבעתם שהוא אמר ?

יוני לא הזכיר במילה כי לארסנל יש עליונות טכנית אבל אתם מיהרתם להדגים במופתים ואותות כמה טכנית יונייטד חעומת הקבוצה של ואגנר. עד לג'רארד וויירה הגעתם כדי להדגיש את הטיעון שלכם…

פרויד היה חוגג על זה.

רונן דורפן 25 באוקטובר 2007

אסף – זו הרוח הפרגוסונית. להלחם על כל סנטימטר…

אסף THE KOP 25 באוקטובר 2007

רונן – כמו שתארתי לעצמי…אתם מודדים אותו בסנטימטרים בשעה שבמרסיסייד הוא נמדד באינצ'ים.

משום מה גם נזכרתי לפתע בסלוגן האלמותי של Avis…

ynwa

יואב 25 באוקטובר 2007

אסי צודק. זה לא יוני. זה tksr
טכניקה, זה מפגש הרגל עם הכדור. זה כולל בתוכו להטוטי כדור אבל ממש ממש לא רק. הכדורגל שארסנל משחקת הוא טכני מאד, כי הנעת הכדור שם, המהירות והמחשבה, לא ניתנים לביצוע על ידי שחקנים לא טכניים.ביונייטד, מסורתית, תמיד מחפשים את הגיבור התורן.(תקשורת וקהל). משהו שמוטבע עמוק בגנטיקה של המועדון.. כל האגדות והמיתוסים וגיבורי העבר…תמיד זה איכשהוא מתנקז לגיבור אחד…פעם זה בסט, קאנטונה, בקאהם, רוני, רונאלדו.. ונוטים לשכוח כמה קבוצתיות יש בכל אחת מהקבוצות של אלכס.

אסף THE KOP 25 באוקטובר 2007

רונן, דרך אגב – ההבדלים בגדלים ומדידות בין מרסיסייד לעיר האורגים הפלמית שמזרחית לנו אינם מסתכמים באבחנה שבין סנטימטרים ואינצ'ים.

קח לדוגמא את נושא מדידת הזמן- לאור העובדה כי זמן רב עבר מאז זכתה קבוצתנו האהודה באליפות המקומית אנו מעדיפים למדוד את הזמן במונחי שנות אור ומכאן שרק לפני שעה זכינו (שוב) באליפות האנגלית. אתם בעיר מטוויות הכותנה שלכם יכולים מצידי להמשיך בספירה הגרגוריאנית המיושנת.

יחד עם זאת, בכל הקשור בספירת תארים אירופיים אנו מעדיפים את שפת החזקות המתמטית בשעה שאתם בודאי תעדיפו את הלקסיקון הבינארי.

לסיכום – קצרה היריעה כדי להסביר את ההבדל בין מרסיסייד לעיר התאומה של רחובות.

נ.ב.
אני חושב שמצאתי את הפיתרון הגאוני שיחזיר את לידס היקרה חזרה הבייתה, למקום אליו היא ראוייה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3464125,00.html

ynwa

לון 25 באוקטובר 2007

רונן, ללא קשר לדיון הזה, מאמנים הם מקור מאוד לא מהימן לגבי ניתוח המשחק של קבוצותיהם.
אחת הסיבות לכך היא הפער בין הכוונות שלהם למה שמתרחש בפועל. הם מנסים לכופף את מה שקורה בפועל לכוונות והרצונות שלהם.
אחד הציטוטים הכי זכורים לי בהקשר הזה, האמירה של קרויף (כמאמן כמובן) אחרי התבוסה 4:0 של ברצלונה למילאן בגמר האלופות ב- 94 : "נוצחנו לא ברמה האסטרטגית, אלא ברמה הטקטית". משפט שמעט מאמני כדורגל יודעים לומר, רק שהפך לחלוטין את המציאות.

אפרופו, אייאקס הגדולה של תחילת שנות השבעים. מי שבנה אותה והביא את גביע האלופות הראשון היה כמובן מיכלס.
אבל מי שהוביל אותה לשתי הזכיות הבאות היה סטפאן קובאץ'. זה נתון שמשום מה תמיד שוכחים להזכיר.

רונן דורפן 25 באוקטובר 2007

לון – אם וונגר אומר שהוא מדריך את שחקניו לקבל כדור, לחכות לתנועת ההגנה ואז למסור הוא איננו מקור מהימן?

לון 25 באוקטובר 2007

הוא מקור מהימן לכוונות ולרצונות שלו. יתכן גם שהוא מקור מהימן לדרך בה הוא מדריך את שחקניו (וכאן זה נהיה יותר מורכב).
הוא ודאי לא מקור מהימן לבדוק מה הקבוצה מבצעת בפועל.
את זה הצופה הלא משוחד יכול לעשות הרבה יותר טוב.

birdman 25 באוקטובר 2007

החורף החם חזר! ברכות לשגרירים באירופה על הניצחון. ארבל / שלח / גריפין היו מצוינים, אין בכלל מקום להשוואה לצוות השדרים משנה שעברה. ראיתם את המרקוס פייזר הזה?! נראה כאילו חברת התרופות זה על שמו, אבל הכדורסל… געגועי לנואל פיליקס.

חבל שהפועל ת"א קיבלו בראש.

מה עניין שמיטה להר סיני?וודאי תוההים אתם למה אני כותב דווקא כאן – באתרי הספורט האחרים חוץ משניים וחצי חוליגנים אף אחד לא יקרא את זה, ובטח גם יקללו אותי ואת מושאי תגובתי. יאללה ביי,

גע"ס 25 באוקטובר 2007

אבל אתה יודע ששניים וחצי חוליגנים בדרך כלל מונים לפחות 10,000 איש.

לון 25 באוקטובר 2007

בירדמן, מה יש לך נגד חוליגנים ? וחוץ מזה החצי בדר"כ בחור טוב.

Moshe 25 באוקטובר 2007

I wonder just how much Arsenal will benefit from having a season that did not pit them against mighty opposition until a relatively later stage, allowing them to warm up.
But with regards to the discussion here, I'm just happy that we live in a world where we can watch and enjoy both Manchester United and Arsenal. By all accounts, both teams play great football, and us being able to discuss it here just goes to further emphasize the point.

Old Timer 25 באוקטובר 2007

Asaf,unless you will make it clear that you are well aware of the fact that a light year is a distance measurment unit rather than a time measurment unit, the non-scouser insignificant minority of this blog's readers might not identify your subtle scouse sense of humor.

יואב 26 באוקטובר 2007

אכן קצרה היריעה.ליברפול, שוב בשלישייה הראשונה של ערים שהכי לא כדאי לגור בהם באנגליה. יחסית לכדורגל, בזה אתם בצמרת כל הזמן, ללא עוררין, תמיד.
אכן קצרה היריעה. להקה אחת טובה במאה שנה, מול העיר הכי משמעותית ברוק העולמי בעשרים וחמש שנה האחרונות(סמית'ס, סטון רוזס, ג'וי דיוויזן, וורב, האפי מאנדייז, אואזיס, כימיקל בראדרס,ניו אורדר, דובס, אלבו,פלוס תחילת עידן הרייב והמועדון הנחשב באירופה אז- האסיינדה, ואני שוכח עוד מלא).
ידידנו, פועלי הנמל החרוצים והעובדים, שוב נוסטאלגים(בין שוד להתפרעות חביבה) שזה ממש מכמיר את הלב.

Old Timer 26 באוקטובר 2007

"One Good Band"
and two possible analogies –

"Sao Paulo had one good player, but Tel Aviv had Noam Shoham, Eli Driks', the Brumers and……Avi Nimni"

Another one:

"Jordan was a good basketball player, Einstein was a clever guy with a funny hairdoo and Adolf was a guy with a funny mustache and anger management issues"

Yoav, you are good. We were great ("were" being the operative word. I'll give you that(

I will ignore the pavlovian overgeneralization at the end.

יואב 26 באוקטובר 2007

ביטלס היו נפלאים. גם הרבה אחרים. העולם לא הפסיק ליצור מוסיקה טובה , או הפסיק להתרגש ממוסיקה אחרי שהם פרשו. מאד קרתני לראות בהם את חזות הכל. וכמובן בורות. אני באופן אישי, מעדיף את ג'וי דיויזן בכל יום נתון אבל הנקודה היא שלא משנה כמה ענקים הביטלס, שנים לא צומח משהו ממש מסעיר מעיר "התרבות הארופאית. סאונד מנצ'סטרי הוא מושג, אולד טיימר. the capital of rock and goal
כינה אותה קאנטונה אחד.אני , אישית, לא מתווכח איתו.

אסף THE KOP 26 באוקטובר 2007

כמו הביטלס כך גם ליברפול ההיא:

הכי טוב שהיה בעולם.

כל האחרים – מצויינים, איכותיים, מרגשים… אבל נמצאים רק במקום השני.

נ.ב

מה עשתה מניית התאגיד בבורסה הלונדונית ?

אסף THE KOP 26 באוקטובר 2007

נ.ב – רשימה קצרה של להקות ליברפוליות נוספות (אף הן מקום שני לביטלס):

ECHO AND THE BUNNYMEN
THE LIGHTNING SEEDS
FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD
A Flock of Seagulls
Orchestral Manoeuvres in the Dark
Elvis Costello

נזכיר גם את ה-merseybeat שפרץ את הדרך ללהקות בריטיות לארה"ב ואת ה- Cavern Club שבגינו מפיקים מדושנים מלונדון הזיזו את ישבנם הענוג מזרחה על מנת להקות מליברפול ומנצ'סטר ושבלעדיו כנראה לא הייתה לנו סצנה מצויינת במנצ'סטר ואת ההסיינדה.

יואב 26 באוקטובר 2007

אסי, לגבי הביטלס , זה עוד נתון לוויכוח(לדעתי, היא לא הלהקה שאתה הכי אוהב- אז באיזה נוצות אתה מתהדר? זאת לא תחרות עם נקודות, זאת אמנות.)
מבחינת כדורגל, אתה לא הכי מעוטר בארופה(מילאן וריאל)ומעולם לא לקחת טראבל, ואף הפסדת ליונייטד יותר מאשר ניצחת(בליגה. בגביע הפער עוד יותר גדול)כך שהדרך לשם עוד ארוכה…(טוב שמשחקי ליגה לא מוכרעים בפנדלים). מצורף לינק לטבלת כל הזמנים באנגליה… נחש מי ראשון).
http://www.statto.com/database/alltimetable.php?cn=eng

עודד קרמר 26 באוקטובר 2007

עזבו שטויות – דורפן, פוסט ענק. ריספקט

יואב 26 באוקטובר 2007

מסכים ומחזק…ומעורר מחשבה…
אסי, בשורה התחתונה, מדהים איך בחבל ארץ אחד,אפור ונטול קסם לכאורה, שוכנות שתיים מהמפוארות שיש. כנל לגבי מוסיקה.

רונן דורפן 26 באוקטובר 2007

עודד – תודה רבה על הפרגון.

יואב – רוקנרול (אמיתי) וכדורגל (בריטי) באים מתוך אותו סוג אוכלוסיה. אז זה לא כל כך מפתיע.

Old Timer 26 באוקטובר 2007

Yoav:
I never argued with your sense of timing only your sense of proportion. I respect your personal preferences, but with all due respect to the Joy Division, New Order etc., I believe there is a certain level of greatness which transcends personal preferences. More than anything, I think that in the context of the Beatles it goes to the way they changed the way we here music. The Beatles are not my favorite band (although on some days they are) but their greatness goes well beyond my personal musical taste. Similarly, my favorite player is King Kenny but I will not argue that he is greater this good player of Sao Paulo.
As for taking the musical opinions of footballers (Kong-Fu Eric or anyone else) to seriously, here’s an example of what might happen when football and music mix enjoy (or not):
http://www.youtube.com/watch?v=Kcy3gwwxat4

אסף THE KOP 27 באוקטובר 2007

יואבי – אתה מכיר את האימרה המפורסמת על סטטסיטיקה…

תראה את הממיצאים האלה ומאותו אתר בדיוק :

http://www.statto.com/leagues/alltimetable.php?id=1&yr=137

בכל אופן אני מודה, אני מעדיף לשמוע את הלהקות המנצ'סטריות על הביטלס ועל כך אני מניח שנשמתי תשרף בגיהנום…אולי אני אקבל הנחה היות והמוסיקה שאני באמת אוהב באה מהצד השני של האטלנטי.

Comments closed