בצד הזה של האוקיאנוס

כשלונה של יונייטד להבקיע יותר מארבעה שערים, הופך מביך יותר לנוכח העובדה שצ'לסי משחילה שישיה לסיטי – שנראתה הגנה די מאורגנת עד השלב הזה של העונה. לא ראיתי את משחקה של צ'לסי – ועד שאראה אותו מאוחר יותר אסתפק באבחנה אחת: מבחינת יחסיו מול המועדון ושחקניו אברם גרנט לא טעה עד עכשיו. הוא הבין שהמתלוננים על עזיבתו של מוריניו, ודרוגבה בראשם, הם השחקנים החשובים למועדון. הניצחון כמובן משנה את כל התמונה התקשורתית – שבאנגליה היא דבר חשוב מאד.

יונייטד הבקיעה שני שערים נפלאים ושניים אחרים לא רעים בכלל. זו רביעיה רביעית רצופה. זו הייתה הפעם הראשונה שכל ארבעת שחקני הרכש, נאני, הארגריבס, טבז ואנדרסון שיחקו. ואנדרסון היה מלכותי ממש. החמישייה הקדמית שלנו לא כללה שחקן מעל גיל 23 – כך שדברים נראים בסדר.

והנה הגולים של צ'לסי:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*

ועכשיו לעניין שרציתי להתייחס אליו היום:

השבוע מתקיים משחק NFL מקצועני בלונדון, למעשה זו הפעם הראשונה שמשחק כזה יוצא מתחומי צפון אמריקה. ההתלהבות סביב המשחק אפילו הביאה את ראשי הפוטבול לומר, מתוך נימוס או מתוך מחשבה אמיתית, כי הם שוקלים אפילו לקיים את הסופרבול בלונדון. וזה גם הביא את אגרט מגנוסון, הבעלים האיסלנדי של ווסטהאם לומר שבקרוב צריך לעשות משחק פרמייר ליג בארצות הברית כי זה יהיה דבר טוב לכדורגל". יו"ר הפרמייר-ליג ריצ'רד סקודמור אמר "שכרגע אין תכניות למשחק בארצות הברית" – ואני מבין מזה שעוד לא קבעו באיזו עיר בדיוק יתקיים המשחק ומי יהיו שני הקוונים. אבל משחק פרמייר ליג בארצות הברית יהיה תוך שנתיים-שלוש.

אני חושב שאני יודע איזה משחק זה יהיה. זה לא יהיה משחק ביתי של מנצ'סטר יונייטד. אין שום הגיון להעביר משחק מאולד טראפורד למקום אחר, כי משחק של יונייטד באולד טראפורד מכניס המון כסף אז למה להעביר אותו לאיפשהו? העברה של משחק של יונייטד לאמריקה גם תהיה אסון תדמיתי לליגה ולקבוצה. אז לא, המשחק הראשון של הפרמייר ליג בארצות הברית יהיה משחק בו תארח העולה החדשה קולצ'סטר (או אולי פלימות') את מנצ'סטר יונייטד (או אולי ארסנל, אבל קבוצה מסדר גודל כזה).

קולצ'סטר תסכים לסיפור כי במשחק אחד היא תביא 80,000 צופים לאיצטדיון בלוס אנג'לס או פילדלפיה ותרוויח כמו בחמישה משחקי בית ביחד. והאוהדים שלה לא יעשו רעש גדול כי הם יבינו שהקבוצה צריכה את הכסף בכדי להתחרות בליגה הגדולה. ובכלל הם יהיו נרגשים מזה שהם בפרמייר ליג. ומכיוון שהם לא משחקים לעולם בגביעי אירופה, הם גם ישמחו שיש להם אפשרות לטוס פעם אחת עם הקבוצה לאיפשהו. והליגה תסכים לזה (כלומר היא תיזום את זה) כי זה ייראה לכולם ניסוי טוב. ובעקיפין כולם ירוויחו מניסוי כזה.

וגם מנצ'סטר יונייטד בוודאי תסכים. מקצועית היא תסכים משום שהיא רגילה הרבה יותר מקולצ'סטר לסוע בעולם, והיא תביס אותה בלי בעיות מול 80,000 צופים שיהיו בעיקר לטובתה. וכלכלית היא תסכים, כי גם אם הכנסות האיצטדיון יילכו לקולצ'סטר, מי שיעשה את הרווח האמיתי מהמשחק בארצות הברית תהיה יונייטד (או אולי ארסנל, אבל קבוצה מסוג כזה) – עם הרושם התדמיתי שהיא תשאיר בשוק האמריקאי.

ועכשיו משסיפרתי לכם על המשחק הראשון של הפרמייר ליג בארצות הברית, אני אומר דבר מעט שנוי במחלוקת. זה לא אסון כזה גדול וזה לא סוף הכדורגל. הליגה האנגלית תערוך אולי משחק או שניים בשנה מחוץ לאנגליה. לפעמים ביפן ולפעמים בארצות הברית. זה אף פעם לא יהיה יותר מזה. והלוואי ושני המשחקים הללו יהיו הבעיות של הכדורגל. לא צריך להיות פרנואיד רק בגלל המילה "אמריקה".

*

מה שמטריד אותי בדבריו של אגרט מגנוסון הוא הדרך בה הוא שופט את הכדורגל. כשהוא אומר "זה טוב לכדורגל" זה בגלל שהוא רואה את המטרה העיקרית של הכדורגל כשווק. שיגיע לכמה שיותר שווקים בינלאומיים ויעשה יותר כסף. כלומר – כדורגל זה עסק מדיד וזה קנה המידה שלו. אבל בואו נעזוב את מגנוסון במנוחה – הוא בעל קבוצה בפרמייר ליג וזה מטריד אותו. בקיץ האחרון קבוצות הפרמייר ליג כמעט הכפילו את הסכומים שהן מקבלות מהטלוויזיה. לכל אחת מהן התפנו כמה עשרות מליונים נוספים לרכש שחקנים. אבל מה שאפשר לראות בשבועות הראשונים של העונה היא שהתוצאה בוודאי לא טובה במיוחד לכדורגל – ואני מוטרד בעיקר ממה שקורה בצד הזה של האוקיאנוס.
הקבוצות ברובן הוציאו יותר כסף, בכדי לקנות יותר ממה שכבר היה להן. שחקנים קשוחים שימנעו מהן מאבקי תחתית. המשחקים של יונייטד מול קבוצות תחתית ובטן הטבלה בשבועות האחרונים היו מהנים אולי למי שאוהדים את הקבוצה, אבל די מדכאים. חוסר הגוון של היריבות וחוסר היוזמה שלהן הוא כבר דבר מעיק. קשה לי לסמן בליגה האנגלית את הקבוצה הקטנה האטרקטיבית שעושה את ההבדל עם קצת דמיון. אני יודע שהיו 11 שערים במשחקים פורטסמות' לרדינג – אבל אני מדבר על הקבוצה שחושבת שהיא יכולה אולי לגנוב מקום באירופה עם כדורגל התקפי. ווסטהאם, שהייתה כזו, כנראה למדה את השיעור שלא להסתבך יותר. רדינג דועכת וכאמור גם מנצ'סטר סיטי הושמה במקומה על ידי צ'לסי. הכסף הגדול טוב לכדורגל האנגלי רק אם במקרה אתם בעלים של קבוצת כדורגל בליגה האנגלית.

חידון מספר 47 (בוחן פתע בכדורגל אירופי)
LATINO-MANCS (מתוך 4-X)

33 Comments

גע"ס 27 באוקטובר 2007

אבל איך? איך הפסדנו היום לפרסטון והתדרדרנו למקום השביעי?

המדד הירוק היום מאוד בעייתי עם התיקו של ורדר ברמן ושל כפר סבא. וולפסבורג אמנם ניצחה, אבל אני מאוד מודאגת מהמשחק של חיפה שיתחיל עוד 20 דקות.

גיל 27 באוקטובר 2007

זו בדיוק הבעייה כשאין שום תקרת שכר. קבוצות מרוויחות יותר כסף אבל מוציאות סכומים גדולים יותר על שחקנים ובסופו של דבר דבר לא משתנה אלא להיפך. כשיש לך שחקנים ששווים כל כך הרבה. יש הרבה יותר מה להפסיד ואז משחקים בצורה יותר פחדנית או שמערבים שיקולים לא מקצועיים בהחלטות.

tksr 27 באוקטובר 2007

חשבתי שתרחיב אודות בילי מרדית' שיונייטד שלו הבקיעה בעונת 1907-1908 ארבעה שערים בארבעה משחקים רצופים עד שבאה יונייטד של פרגוסון והישוותה את השיא.די מפתיע שחלפו מאה שנים מאז בהתחשב בכך שיונייטד קבוצה כה התקפית.

מרקפוצ'ינו 27 באוקטובר 2007

גע"ס…אני רואה שאת תומכת בכל קבוצה ירוקה אפשרית…אפשר לנדב אותך להיות אוהדת של קבוצת הכדורגל פורטלנד טימברס? הם ירוקים עד מאד!

גע"ס 27 באוקטובר 2007

מרק, אני אוהדת רק את חיפה. אחרי שאר הקבוצות הירוקות אני רק עוקבת בחיבה.

cookie-monster 27 באוקטובר 2007

אני צפיתי במשחק של צלסי. שיחקה נהדר לאורך כל משחק. משחק המסירות המעולה היה מה שהכי בלט לעין. כל השחקנים שיחקו ממש טוב. אי אפשר לציין אף אחד שהיה פחות מטוב. למרות זו מי שהכי בלט היה מיודענו פרנקי למפארד. לא הבקיע אבל הפאסים הקטלניים שלו במשחק היו רבים ויצרו לפחות שני שערים.
שליטה במרכז השדה, תנועה יפה של כולם. נראו ממש טוב.

לגבי התגובות למשחק – עושה רושם שהרבה נותנים את הקרדיט לנצחון ולאיך שצלסי שיחקה לטן קאטה. לדעתי בוודאי שיש לו השפעה אבל יש מאמנים שאולי באים יותר לביטוי כשהם לא על כסא המלך…אבל הם גם מקבלים לפעמים יותר מדי קרדיט. לא ברור עוד מה המצב במקרה הזה.

old timer 27 באוקטובר 2007

The Philadelphia Eagles? (Not a very green year. I'll agree)

רונן דורפן 27 באוקטובר 2007

קוקי מונסטר. לטן קאטה אולי מגיע קרדיט אבל מישהו מינה אותו. גם כשאני, פעמים רבות, נותן את הקרדיט לקרלוש קירוש על הדברים הנפלאים שהוא עושה ביונייטד, זה לא על חשבון פרגוסון אלא דווקא לזכותו.

רונן דורפן 27 באוקטובר 2007

tksr –
מידע מעניין מאד על מרדית'. מרדית' הוא סיפור נפלא מההיסטוריה של יונייטד. הוא נרכש לאחר שמנצ'סטר סיטי העמידה אותו וצ'רלי רוברטס למכירה פומבית בגלל שניסו להקים איגוד מקצועי של כדורגלנים. דייויס, הבעלים של יונייטד, שהיה בעל מבשלה עם תודעה סוציאליסטית, לא רק רכש אותם אלא הקים איתם את איגוד השחקנים.
.

yoni 27 באוקטובר 2007

רונן, התייחסות אופטימית לגלובליזציה של בכדורגל. אני אהיה מאושר אם זה יעצר בתסריט שחזית פה.

birdman 27 באוקטובר 2007

נוריץ' משחקים עם חולצות צהובות, והשירה בקהל היא: "איטס ג'סט לייק ווצ'ינג ברזיל". כשנבחרת ברזיל שיחקו גרוע במוקדמות מונדיאל 2006, האוהדים שרו ביציע: "איטס ג'סט לייק ווצ'ינג נוריץ'". היום יונייטד שיחקה כמו ברזיל.

ראיתם את התספורת של רונלדו? זה היה אחד הרגעים הבודדים ששמחתי שאין לי שיער על הראש.

טבלת שוקולד אגוזים למי שיצליח להסביר לי למה 3 מתוך 3 בעיטות חופשיות של יונייטד הולכות לתוך החומה.

הפרשן תומר קשטן, קרוב של דרור?, ואפרופו, לימור בלדב קשורה לקובי?, עמיחי שפיגלר קשור למרדכי? הפשה נגע הנפוטיזם בערוץ הספורט?

איחולים לאברם "הו" על הנצחון המוחץ.

קספר שמייכל חטף היום 5 שערים בין הרגליים, ישר לספר השיאים של גינס. אם הוא פורש מכדורגל, תמיד יש את המולאן-רוז'.
והשדר הגרמני צועק: "שלא כמו האב, שלא כמו האב".

רונן דורפן 27 באוקטובר 2007

בירדמן – התבלבלת לגמרי. קספר שמייכל הועבר השבוע בהשאלה לקרדיף – שסיימה בתיקו 1-1. לא יודע אם הגול היה בין הרגליים…

לא ברור מה עבר לאריקסון בראש כשהחליט פתאום שהוא אפילו לא שוער שני שלו.

אסף THE KOP 27 באוקטובר 2007

מס' הערות:

1) לא סתם אברמוביץ' עשה 19 מיליארד דולר לפני גיל 40 – כנראה שגאונים מסוגו יודעים איך להסתדר אם מתחזים לגאונות אשר מכנים את עצמם בכינוי "המיוחד" (וזאת בניגוד לפייזלי, פרגוסון, שאנקלי ובאזבי שהיו אלה אחרים ולא הם עצמם אשר הדביקו עבורם תארים בדבר גדולתם).

2) למה רק אמריקה ? למה לא לערוך משחק אצל הנייטיבס בישראל ?

3) ynwa

רונן דורפן 27 באוקטובר 2007

וחוץ מזה: לא ברור נושא הבעיטות החופשיות של רונאלדו. הארגריבס, אנדרסון, טבז ונאני הם כולם בועטים סבירים וכרגע הוא לא ממש גדול עם הדבר הזה…

יוני – בהקשר של הוצאת משחקים מאנגליה היא תעצר שם. בהקשרים אחרים כלל לא.

יואב 27 באוקטובר 2007

על הגול השלישי פינטז אלכס כל הקיץ?החיבוק של רוני וטבז היא אחת התמונות המקסימות בעייני. כמה הם יפים.

ויכסלפיש 27 באוקטובר 2007

רונן, ומי מינה את טן קאטה? מיסטר גרנט או אברמוביץ' או פיטר קניון?

מרקפוצ'ינו 27 באוקטובר 2007

גם אם המשחק היום היה מסתיים אחרת הייתי אומר את אותו משפט: רוני לוי תתפטר!

בינתיים, משחק ענק של הברווזים מאורגון מול המפונקים מדרום קליפורניה…רק שימשיך ככה במחצית השניה.

רונן, באמת ניסיתי, אבל עדיין אני מוצא הרבה יותר אסטתיקה בפוטבול מאשר בראגבי…אולי אני צריך קצת יותר זמן. מה שכן בראגבי לפחות אין את "נק' ה10 יארד היא בחסות בלה בלה בלה, החברה הטובה ביותר באמריקה לבלה בלה בלה"

רונן דורפן 27 באוקטובר 2007

מרקפוצ'ינו. זה כמו שאתה לא מתחבר ליונייטד. ראגבי זה רגש. באנלוגיה: ארסנל זה פוטבול, יונייטד זה ראגבי

תומר 27 באוקטובר 2007

ערב טוב למרקפוצ'ינו,גע"ס ואור….אם יש אוהד של חיפה שפספסתי אז שיהיה גם לו ערב טוב ותודה רבה:)
רונן,אני מסכים איתך שזה לא האסון הכי גדול שיקרה לכדורגל אם יהיה משחק כזה באמריקה למרות שאני אנטי אמריקאי גדול ובהחלט מאמין שהם יכולים להרוס את הכדורגל אבל עצם העובדה שיהפכו משחק ליגה משמעותי, ששווה שלוש נקודות שיכולות להכריע אליפות או ירידה,למשחק ראווה היא פשוט לא נתפסת אצלי. אני לא חושב שבמקום אוהדי פלימות הייתי מוותר על משחק הבית הראשון שלי(או על כל משחק בית אחר) גם אם זה יכניס לקבוצה כסף שהיא צריכה.אני לא אוהד כלכלי.
לפני כמה שנים הקבוצה שלי שקלה לארח מפגש עם קבוצה "גדולה" ברמת גן כדי לעשות קופה(בתקופה שהיה אפשר להזיז ביתיות לאן ומתי שרוצים) ואני וחברי סירבנו בכל תוקף לזוז מהקופסא.יש דברים שכסף לא צריך לקנות גם אם הוא יכול וזה ביתיות.שלא לדבר שכמו שאצלנו התווכחו ובצדק על הערך הספורטיבי של העברת ביתיות לטובת כסף גם במקרה הזה זה צריך להיות שיקול.

מרקפוצ'ינו 27 באוקטובר 2007

שמע רונן הערתי לך בעבר שאתה עושה אנלוגיות שגויות. הפעם אני זה שצריך לשאול אותך מה אתה שותה?

מה זאת אומרת אני לא מתחבר ליונייטד? מאיזו בחינה אני אמור להתחבר אליה?

הגולים שראיתי במשחקים האחרונים של ארסנל ויונייטד היו נפלאים (העקב בשער ה-7 של ארסנל היה פחות רגש מאשר העקב של רוני היום? קשקוש!)

ראגבי לא יותר רגשי מאשר פוטבול. הפוטבול יותר מחושב? כן! פחות רגשי? לא!

ורק שתדע שבמשחקי טנ"ש ראיתי לא פחות רגש מאשר בראגבי…אם לא יותר.

Glenn Edward Schembechler 27 באוקטובר 2007

בלוג חשוב, עצוב ומדכא אם כי אני כופר ברוב הנכתב:
א. מהיכן ההערכה ש 80000 אמריקאים, תיירים ויוצאי הממלכה יטריחו את עצמם למשחק פרמייר-ליג בארה"ב? יש למישהו איזה גיבוי להערכה זאת. אני מעריך שאפילו ברמת המחירים אמריקאית ממוצעת ולא בריטית יקרה, לא יהיה כזה ביקוש . אגב, לא שזה מאד קשור אבל דולפינס-גייאנטס נראה לי יותר כמו ווסטהם-פורטסמות, ולא שישר הלכו על איזה קאובויס-גגוארס. נראה לי ש"לנדב" מראש את יונייטד או ארסנל לעניין מעיד על הכח האמיתי של הליגה האנגלית באמריקה. יש אוהדים בארה"ב ובודאי ליונייטד אבל רמת המחויבות של רובם שואפת ל 0. אני מצוי פה בקשר עם מועדון האוהדים האמריקאי שלנו ולמיטב הבנתי גם מהאינטראקציה שלהם עם אוהדי היונייטד כאן, יהיה קשה לכל הקבוצות גם עם יחסי ציבור אדירים, ממושכים ויקרים.

יפן/אסיה ואפילו ישראל זה סיפור אחר ומחריד לא פחות. שם בודאי ההצלחה מובטחת.
יחי בריגדות סנדויצי החסילונים.
ב. אולי זה הציניות שלי אבל הרבה יותר קל לי לראות את ה"מדרון החלקלק" מ 2 משחקים בעונה לסאטרדיי נייט סוקר שבועי. יש משהו בדרך שמערכות כלכליות גלובליות פועלות שאמור לי לגרום לחשוב אחרת?
ג. זאת מן הסתם העין האובר-רגישה שלי ואולי זה הכי כואב לי מכל הכתוב, אבל אני חש בפטרוניות מוסוות ובודאי לא מכוונת כלפי אוהדי קבוצות מהסוג של קולצסטר וכו', שאוהדיהם בודאי יבינו איך המשחק עליו הם חלמו תמיד מול יונייטד בליגה משוחק באמירויות (לא האיצטדיון). זה בעצם נראה לי כהמשך תהליך ביזוי של "האוהד הבריטי". לא במפתיע רוב האוהדים בבלוג אינם אוהדים קבוצות מסוג של קולצסטר . בקצת דמגוגיה נאמר שעדיין האוהדים של קולצסטר וחברותיה הן הגבול האחרון לפני שגלייזר או אחרים יוכלו להעביר את יונייטד ללונדון , טוקיו או משהו הזוי אחר.
ד. כותרת בעיתון מאמן קולצסטר " אם היינו משחקים נגד ארסנל בבית לא היינו יורדים ליגה,
גרנט: ארסנל גנבה לנו את האליפות בגלל שהמשחק היה ביפן"

רונן דורפן 27 באוקטובר 2007

גלן – 1. גדלתי בקולצ'סטר – בירתה הרומית של אנגליה
2. הגלייזרים לא ישנו שום דבר במנצ'סטר יונייטד. הם ינסו לעשות יותר כסף מהטלוויזיה. את מה שפועל לא מתקנים. לצערי דווקא הקבוצות הקטנות יהיו חשופות לכל מיני רעיונות הזויים של הנהלות חמדניות. ולא בגלל שהם אוהדים פחות טובים, בגלל שיש להם פחות כוח.
3. שמונים אלף בניו יורק ליונייטד זה ממש לא בעיה. הביאו את זה אפילו למשחקי ראווה.

מרקפוצ'ינו – פוטבול זה היררכי, ראגבי זה קהילתי. זה מה שמרגש בו.

תומר – מאיפה האנטי-אמריקאיות הזו לכם. אני אוהב את מנצ'סטר יונייטד, את החיים בבודפשט, חופשות בספרד וביקורים ברומא. אבל אני לא שוכח באיזו יבשת רצחו אותנו ומי העם ששחרר אותנו (ואני לא מתכוון רק למלחמת העולם – אני מדבר על השחרור הרוחני של יהודי ארצות הברית).
יואב – טבז הוא האיש הכי יפה בכדורגל. הרגשות שלו במשחק הם חשופים לחלוטין.

birdman 27 באוקטובר 2007

שיט…

רונן דורפן 27 באוקטובר 2007

בירדמן…קורה.
אבל… בהקשר למה שאמרת – אני מאד מאד מוטרד. בכסף שמסתובב בכדורגל האנגלי והטיפוסים שמנהלים אותו מכירת משחק היא מאד מאד קרובה. וארבעה שערים בין הרגליים מטרידים אותי.

תומר 27 באוקטובר 2007

רונן,זה רק בכדורגל….לא יותר מזה.

Ido 27 באוקטובר 2007

אני חושב שזה גישה ברוכה לפתוח את הליגה האנגלית לשוק האמריקאי. יש פה WIN WIN היסטרי. והדבר כבר נעשה בליגות אחרות בהצלחה לא קטנה.
ליגת הפוטי האוסטרלי ספורט שהיה מקומי רק במדינת ויקטוריה, מתהדר בהנהלה ראוייה לשמה, מדי עונה משוחקים כמה משחקים בקהילות מרוחקות זאת למען הבאת הספורט לקהילות רחוקות. אבל גם (מה שיותר קשור למהלך עתידי של הליגות האמריקאיות והאנגליות) משוחקות ביפן קליפורניה והגולד קוסט מקומות בהן יש ניצנים של התעניינות בספורט שהולכות ומתרחבות עם כל הפסטיבל התקשורתי של משחק שמשוחק בטוקיו לדוגמא.

אני חושב שהיפנים מבינים באוזי רולס בדיוק מה שהאמריקאים מבינים בסוקר, אבל ככל שהתהליך נמשך יש יותר דיבורים על קבוצה מטוקיו ולוס אנג'לס שתשתלבנה בליגת ה AFL, והמשחק יהפוך לעולמי.

דוגמא אחרת לליגה שהשכילה לישם את הגלובליזציה זה כמובן היוניון רוגבי עם הסופר 14. וזוכה לרייטינג מטורף הרבה מעבר לחצי הדרומי. או הסופר V (מרוץ מכוניות של פורד והולדן) שהתחיל מקומי, עבר להתחרות גם בסין, דובאי, ניו זילנד והרייטינג שלו מגיע הרבה מעבר ל-20 מליון תושבים שיש באוסטרליה.
או

legal alien 27 באוקטובר 2007

לגלן – אני ראיתי בקיץ שעבר את ברצלונה במשחק ראוה טרום עונה נטול חשיבות (מול קבוצה אמריקאית) – וג'יאנטס סטדיום היה מלא. הבנתי שכך זה בדרך כלל בסיבובי המשחקים הללו שעורכות הגדולות האירופאיות. כך שההערכה נראית לי סבירה לגמרי

Glenn Edward Schembechler 27 באוקטובר 2007

לזר החוקי – סתם התעניינות , כמה עלה לך כרטיס ובאיזה חודש?
ועדיין: מישהו באמת מאמין שזה יגמר ב 2 משחקים בשנה?
בארץ ההזויה שלנו אנחנו מתלוננים איך הפועל פ"ת מעבירים משחק אחרון בעונה קובע אליפות מהאורווה ובאנגליה משחק שלפי התכנון ההגיוני שהותווה פה יערב מועמדת לאליפות כן יכול לעבור וזה לא משנה באיזה שלב של העונה? כבר אין לי תשובה!
לגבי פטרונות- זאת התחושה שלי. כמו שכתבתי, ייתכן שיש לי רגישות יתר לעניין .
גם אחרי שאני מפחית את 4-5 הקבוצות "הבינלאומיות" שבאנגליה, עדיין המתמטיקה שלי מראה שלשאר הקבוצות רוב של אוהדי אצטדיונים אנגליים ולו רק כי בגלל שבOT או אנפילד אין 200000 מקומות. כמה זמן האוהדים הללו יסכימו שישתינו עליהם? אם זה ככה אז רצוי כבר שייצרו ליגה אירופאית של הגדולות ויעזבו בשקט את הליגה המקומית

yoni 28 באוקטובר 2007

עידו, חידשת לי מאוד, לא ידעתי שהפוטי יצא מאוסט'. דווקא ליפן?
מוזר. אשמח עם תוכל להרחיב.

בסיסך במלבורן אגב?

Ido 29 באוקטובר 2007

יש ביפן וקליפורניה ליגה מקומית של הספורט המוזר הזה.
אם אצל האמריקאים זה איזה ספורט מקביל לפוטבול האמריקאי (בסופר בול השנה היו כמה שחקנים אוזים ששחקו ב AFL בעברם ) שמשחק בו יכול לשפר אי אלו יכולות בפטבול. היפנים עושים זאת מקורח השיווק בלבד, רוצה לומר:
– אותו אזור זמן
– ספורט עממי
– ליגת הקיץ היפנית מתארחת באצטדיונים במלבורן.
– כוכבי הקבוצות מאוסטרליה נוסעים ליפן להתארח
– חלק מהקבוצות היפניות, לובשות את החולצות של הקבוצות האוסטרליות, והן סוג של קבוצת חסות שלהם.

אני גר בהרים שעה וחצי מהסיטי של מלבורן. ובאופן אישי אני מעדיף את הספורט של הפסיפיק – רוגבי.

נועה 29 באוקטובר 2007

לגבי עניין קיום המשחקים בארה"ב/יפן – נכון שאין צורך להיבהל מ"אמריקה" אבל זה בכל זאת מרתיע.
מה מרתיע? הערעור של הדבר הטהור הזה (שנכןו שהוא כבר מזמן לא באמת טהור) ע"י הקפיטליזם מהצד ההוא של האוקיינוס שרואים בספורט הנפלא הזה מכונת כסף, והקפיטליזם פה בפריימרליג שמונע מכיוון הבעלים המליארדרים (כדוגמת מגנוסון).

לגבי העניין השני – אני מסכימה שהמועדונים הגדולים וכן השחקנים הגדולים מרוויחים סכומי עתק שלא מגיעים להם ויוצרים מצב דיי מעפן , כמו שתיארת, בליגה.
המזל הוא שבפריימרליג יש כמה מועדונים כאלה (יונייטד, ארסנל, צ'לסי) שמשחקים אטרקטיבי וטוענים לתארים וכן הופכים את הליגה למעניינת, בניגוד למשל לליגת העל שם יש רק מועדון אחד כזה (בית"ר) וזה הופך את הכל למשעמם וצפוי.

ואם כבר קבוצת תחתית שמשחקת אטרקטיבי – מה תגיד על סנדרלנד של קינו?

Glen 14 במאי 2008

Don’t you think it is a good time for an official apologize in front of all the 1000 Colchester fans in this blog about the horrible things you wrote. No better timing in my mind. Some of them already bought tickets to the USA.

רונן דורפן 14 במאי 2008

גלן – בגיל 4 גרתי שנה בקולצ'סטר (באמת) – תאמין לי שהמצב כואב לי.

Comments closed