וונגר ופרגוסון (המשחק עצמו)

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

1. זה היה משחק מעולה. במחצית השניה אפילו עוצר נשימה.

2. וונגר האמין בצדק שהוא עולה קבוצתית על מנצ'סטר יונייטד. פרגוסון האמין בצדק שהשחקנים שלו הרבה יותר טובים. כמה יפה שגם דו קרב בין שתי קבוצות התקפיות יכול לספק נגוד כל כך מושלם.

3. אנדרסון לא איבד את המקום שלו לקאריק המנוסה והפיסי יותר. לטעמי הוא היה השחקן הטוב שלנו במשחק. אני רוצה להרחיב על אנדרסון. אולי זכור לכם שעד לפני חודש יונייטד התקשתה מאד להבקיע שערים. לפני 27 ימים נפצע נמניה וידיץ' בדקה ה-21 של משחק מול וויגאן ואנדרסון עלה מהספסל. בחמישה משחקים מאז הקבוצה הבקיעה 18 שערים. בהתחשב בתפקיד שלו שכולל הרבה נהול משחק, זו אחת ההתחלות המדהימות ביותר לקריירה במנצ'סטר יונייטד.

4. הייתה נגיחה שואן דר סאר הציל מגאלאס, לאחר הגבהה של פבגראס. שהייתה התגלמות החוכמה בפברגאס. בשניות לפני ההגבהה הוא הסביר לגאלאס בדיוק מה לעשות. היכולת שלו להוציא באופן מושלם תרגילים התקפיים היא עצומה.

5. רונאלדו בא למשחק גדול, בישל והבקיע. זה כל מה שהוא צריך לעשות במעמדו. שיהיה כמו רונאלדיניו בבארסה: שלא יהיה חלק מהמערך, שישחק באגואיזם מסויים, שייתן לאחרים להתאמץ. אבל שיביא את הבישולים והשערים המכריעים.

6. התוצאה משקפת. הטבלה לא משקרת.

וונגר ופרגוסון (וגם חידון מספר 48 על ארסנל-יונייטד)
מאנינג ובריידי

58 Comments

גיל 3 בנובמבר 2007

מנצ'סטר לא מסוגלת לשמור על תוצאה. איכשהוא, הייתה תחושה שארסנל יחזרו למשחק גם אחרי השער בדקה ה82. אני חושב שיש איזה ריפיון מנטלי מסוים שגובל קצת בהיסטריה. אני מקווה שסיר אלכס יטפל בזה.

גיא 3 בנובמבר 2007

קודם כל – אני מסכים עם גיל. התיקו היה כרוניקה ידועה מראש ומישהו במנצ'סטר צריך לתת את הדעת על הצורה בה שיחקו בדקות האחרונות (אחרי היתרון).

שנית – צעירים או לא, ארסנל חוזרת זה השבוע השני ברציפות מפיגור מול יריבה ישירה של למאבק האליפות בזמן פציעות !!!
ככה נבנה אופי של קבוצה אלופה.

לסיום – החיסרון של סקולס בלט מאוד לדעתי ואפשר לארסנל שליטה במרכז השדה.

tksr 3 בנובמבר 2007

עונג שבת אמיתי.
הלוואי מדי שבוע.
אנדרסון נהדר.טעון שיפור בסעיף ההתנהגות.
גיגס לא הוכיח שהוא ראוי לשחק לפני נאני.
פברגאס נפלא כרגיל ונדמה שארסנל מפתחת בו תלות מופרזת כפי שצ'לסי פיתחה תלות בדרוגבה.
למי שהיה ספק המרוץ לאליפות השנה יהיה משולש.למזלנו שחקנו נגד צ'לסי בתקופת המעבר בין מוריניו וגרנט.

יוגב 3 בנובמבר 2007

במהלך המחצית הראשונה הרגשתי ששתי הקבוצות כל כך חזקות, שהן בעצם מבטלות האחת את השנייה. היה קצב אינטנסיבי ומאמץ עילאי אבל כמעט בלי מצבים ממשיים. במחצית השנייה המצבים (ורוב השערים) הגיעו, אולי כי הריכוז של השחקנים ירד ככל שהמאמץ שחק אותם והם נצמדו פחות ופחות להוראות הטקטיות.
החילופים היו קצת מוזרים בעיני. שבוע אחרי הפצצה לחיבורים, נאני לא ראה מגרש בכלל: בין השאר כי פרגי בזבז חילוף סתמי של בראון באושיי. אדוארדו נכנס קצת מאוחר מדי ולא הצליח להיכנס לעניינים. ומה קורה בין ונגר לג'ילברטו סילבה? היה אחד היציבים בארסנל בעונות האחרונות, ואולי הטוב בשחקניה בעונה שעברה, לפחות בחצי הראשון שלה. ובזמן האחרון לא רואה מגרש. פלמיני הפך ממגן לקשר אחורי על חשבונו, ומבצע את התפקיד טוב, אבל בכל זאת…
רונן – אולי אתה יודע?

אביעד 3 בנובמבר 2007

הטוב במנצ'סטר (ובמגרש) לא היה אנדרסון (למרות ששיחק נהדר) אלא גיגס – הוא נכנס לאמצע כשהיה צריך, הניע את הכדור ואת המשחק שלנו, בהתחלה כשארסנל פתחו חזק ומנצ'סטר לא כ"כ התארגנו, גיגס שינה מומנטום והחזיר אותנו למשחק.
חבל עם זאת על השיפוט… היה פנדל ברור לארסנל על תפיסת החולצה של חלב בידי וידיץ' ברחבה (אבל לא היה פאול של בראון על רוזיצקי – הצ'כי רץ לכיוון בראון, התנגש בו ןנפל…) ומנגד פברגאס היה חייב לראות כרטיס אדום. כמה שהספרדי היה טוב עד עכשיו השנה, הוא היה חלש להחריד היום, לא ניהל את המשחק של ארסנל ולא איים על השער (הגול שלו, קור רוח מרשים לכשעצמו, היה בכ"ז מקרי לחלוטין), הוא נכנס בדקה ה 30 בערך באנדרסון עם 2 הרגליים קדימה ישר לקרסול של אנדרסון כשהכדור כבר לא היה שם וזה אדום.
מה שראיתי היום מפברגאס העציב אותי, מנהיג גורר את חבריו קדימה כשהם במשבר, כל שפברגאס עשה היה להתלונן לשופט כל הזמן.
עכשיו, מה יותר מגמה? זה שארסנל חוזרת כל הזמן מפיגור או שמא העובדה שהיא לא מנצחת או אפילו מובילה מול קבוצות חזקות (למעט סביליה)?

רונן דורפן 3 בנובמבר 2007

גיא – לדעתי ארסנל שלטה במרכז המגרש בגלל שלשתי הקבוצות היה נוח עם זה. ארסנל החזיקה יותר בכדור. ליונייטד היו את השטחים הפתוחים להתקיף. ארסנל פתחה עם חמישה קשרים לעומת ארבע שלנו ובנסיבות הללו הקישור היה בסדר גמור. בעיקר, כפי שכתבתי, אנדרסון. מהארגריבס הייתי קצת מאוכזב.
יוגב – זה לא היה חילוף סתמי. בראון פתח היטב אבל הלך והתמוטט מול חלב. גם אנדרסון ששיחק בקישור דליל מול קשור מעובה, התעייף ונוצא צורך להחליף שוב אחד לאחד. לגבי החילוף השלישי – סהה הוא שחקן פגיע. אבל מחליף של 15 דקות הוא יכול להיות נהדר. כי כדורגל הוא יודע לשחק. לגבי סילבה אני מסכים שהוא מעולה. אבל כמו במקרה אנדרסון, גם פלמיני שמר על מקומו לאחר משחקים מצויינים.

TKSR – לתחושתי יונייטד תיקח את האליפות. מעט מאד יכול להתקלקל בסגנון משחק פשוט שמבוסס על כוכבים התקפיים.

רונן דורפן 3 בנובמבר 2007

אביעד – גיגס היה מצויין. אבל נאני מתגלה כווינר לא קטן. לדעתי היה מקבל צ'אנס אם לא היו חלופים כפויים על אנדרסון ובראון בגלל עייפות. לא נורא. סקולס נוצח במשחקים האחרונים מול פברגאס, בגלל רגליים איטיות, ולכן אני נותן לאנדרסון את הקרדיט על כך שפברגאס לא שלט בלעדית במשחק.

לגבי השיפוט – הם צריכים לקבל קרדיט על אישור שער השוויון של ארסנל. מיקום מעולה של הקוון ותקשורת טובה עם השופט.

שי 3 בנובמבר 2007

מסכים עם אביעד בהחלט, מה גם שהגול של פאברגאס לא דרש כל כך הרבה קור רוח, קיבל כדרו מול שער רק וכל מה שהוא היה צריך לעשות זה לדאוג שבעיטה לא תיגה בפרדינד.
מה שלא כל כך האבתי במנצסטר זה יותר מדיי בעיטות קדימה בלי שום נסיון לנהל משחק התקפה מסודר, יכול להיות שזה החיסרון של סקולס וקאריק, אבל האמת שזה משהוא שאני סם לב אליו כבר דיי הרבה זמן.
וגיל אני מסכים איתך היה איזה הרגשה שמנצסטר לא מסוגלים להגן על התואצה ואני חושב שזה נוגע בדיוק מהסיבה שהזכרתי שהקישור לא ממש מסוגל להחזיק תכדור ולבנות התפקות מסודרות.

יואב 3 בנובמבר 2007

סקולסי היה חסר. מישהו שיתן כדור ארוך לשטחים המתים, כי הצפיפות במרכז הייתה בלתי אפשרית.גם קאריק יכל לבצע את זה בהצלחה.הרצף של רוני הוא משמעותי, כי זה קורה לו לראשונה. הנקודה טובה, אך בדחעבד פוספסה פה הצהרה. או שלא-גם אצלכם בבית, בכושר המצויין שאתם נמצאים בו, אני כובש שתיים. הכל פתוח……

רונן דורפן 3 בנובמבר 2007

יואב ושי. הלוואי שהייתם צודקים לגבי סקולס. אבל הרגליים שלו גמורות. במשחקים מול קבוצות שבאות להסתגר באולד טרפורד הוא יכול לעמוד ולכוון את ההתקפה. אין לו רגליים לקרב כמו היום.

פלד 3 בנובמבר 2007

אותי הרגיזה הנאיביות של אברה בגול הראשון (איפשר לסאניה להגיע ראשון לכדור) ושל בראון (נתקע בצד ולא סגר אלכסונית את פברגאס). זה נראה כאילו שניהם עומדים ומוחאים כפיים לעצירה של ואן דר סאר. אבל מצד שני שניהם החזירו במהלך שהחל את השער הראשון ואת הבישול לשער השני.
פברגאס מצידו אכן גילה קור רוח. במקרים כאלה כששני שחקנים עומדים על קו השער, מפתיע לגלות עד כמה השער נראה פתאום הרבה יותר קטן.
לדעתי, בראש של פרגוסון עבר גם הגול של אושיי נגד ליברפול באנפילד כשהוא הכניס אותו למגרש.
למרות הניצחון שנשמט בין הידיים, ולאור ההיסטוריה בין שתי הקבוצות בעונה שעברה, אני יוצא מרוצה מהמשחק הזה.
יונייטד הוכיחה את העוצמה שטמונה בה ואיזה עתיד פנטסטי צפוי למועדון בשנים הקרובות.

רוני שטנאי 3 בנובמבר 2007

משחק נהדר ומהנה מאוד בייחוד לאחד שלא מעורב רגשית. אחרי השער השני כבר ראיתי איך מאשימים את השוער המסכן , ומהללים את ההצלה של ואן דר סאר, גם בשיויון ראיתי שואן דר סאר הופך להיות איש המשחק. אבל הקוון ראה טוב יותר מזוית הצילום והחליט מצויין בסיום שיויון מוצדק בהחלט בין שתי קבוצות ענק.

אגב, אני לתומי חשבתי שאליפות העולם בקוביה ההונגרית הסתיימה, מתברר שהיום נקבע שיא עולם חדש, שיא תוך כדי צפייה במשחק של בניטז ועל כך מוענק פרס מיוחד, שעליו יחליטו בקרוב. השיאן הינו לא אחר משאר אוהד של הרוברס היום במהלך המחצית הראשונה מול ליברפול.

אנונימי 3 בנובמבר 2007

אני צופה שוב ושוב בבראון השערוריתי שעומד ומתבונן בפברגאס במקום לעשות את המעשה המתבקש.
סקולס סיים את דרכו ביונייטד כשחקן הרכב משמעותי.לאור העדרותו הממושכת ספק אם ישפיע על העונה של יונייטד.

yoni 3 בנובמבר 2007

מדהים. אחד המשחקים הענקיים. גמר אנ.בי.איי.
הכדור טס שם מצד לצד. שתי קבוצות התקפיות, תענוג של שבת.

שמחתי בסיום, כי למרות היריבות והשער שספגנו קשה שלא לפרגן לכדורגל של ארסנל (בניגוד לשיממון של ליוורפול נניח).

הגנה בעייתית ביותר, נחתכנו ע"י ארסנל בקלות יתרה מידי.
מעלה חששות לעתיד.

ונגר ומוריניו, אני חייב להודות שיש יורשים ראויים לפרגי.

האם הכדורגל שממציא ונגר הוא מעבר ליכולות של שחקן בריטי, ולכן אין לו רבים מאלה?

birdman 3 בנובמבר 2007

גול השיוויון היה כמו סכין בבטן. צודקים שני המגיבים לפני שטענו שהוא עמד באוויר. וזה המקום לברך את אברם הו על נצחון נוסף. למה זה המקום? כי יש תחום אחד שבו הישראלים יכולים ללמד את שאר העולם – וזה הבונקר.
אני חושב שהעברתי חצי שרות בשמירה בבונקר.

אחד שאין לו מושג 3 בנובמבר 2007

אני יצאתי בהרגשה שקבוצה אחת שיחקה מה שאני קורא כדורגל והקבוצה השנייה העיפה כדורים, אבל אין לי מושג. ואני גם לא אוהד של אף צד.

לון 3 בנובמבר 2007

פחדנות ואומץ של ונגר, זה מה שקבע את אופן המשחק והתוצאה. פחדנות רוב המשחק ואומץ בסיום.
ונגר פחד מיונייטד ועלה שוב עם חמישה קשרים, למרות שזה היה משחק ביתי.
זה שידר זהירות לשחקנים שלו וההתקפות של ארסנל התנהלו לאט יותר מהרגיל כדי לדייק יותר, מחשש למתפרצת של יונייטד.

למעט שני השערים שארסנל כבשה, היא לא שיחקה את משחק המסירות המהירות והדאבל פס לתוך הרחבה של יונייטד.
השחקן העודף בקישור נתן לה שליטה במרכז המגרש, אבל ללא מחץ ברחבה. המצב המסוכן היחיד מלבד השערים היה מצב נייח עם הנגיחה של גלאס.

יונייטד שיחקה את משחק המהירות והכח הרגיל שלה במצבים כאלה. זה הביא את השער הראשון ועוד קודם הביאו את גיגס לחצי מצב ברחבה.
הכניסה של סאהה למגרש, והכניסה של אברה לרחבה הביאו את השני.

ונגר הכניס דקה קודם לשער השני שלנו את דה סילבה כחלוץ שני במקום חלב כשבצד ימין כבר תופקד וולקוט ההתקפי במקום אבואה. ארסנל העיזה הרבה יותר והשיגה שיוויון מוצדק.

פרגוסון נתן אמון בשחקנים ובמערך המוכר שלו וזה השתלם. מצד שני, כתמיד, לא הבין שהמערך של ארסנל השתנה ולא העביר הוראות מתאימות לשחקנים.

עוד קודם לשיוויון השני אושיי איבד את דה סילבה שבעט רע החוצה. מול חלוץ טוב יותר זה היה עולה ביוקר.

רונאלדו עשה מעט פעולות שתרמו, אבל המעט שעשה היו מכריעות: בישול, גול ומסירה לחצי מצב של גיגס (לפני השער הראשון).

היה ברור שהרגריבס עדיין לא בכושר משחק מלא.

אנדרסון עזר מאוד בחילוצי כדור אבל תרם מעט להתקפה. לדעתי לא נכון לייחס לו את התנובה ההתקפית שלנו.

אכן, משחק של ניגודים בין המאמנים. הפחדנות של ונגר מוצאת חן בעיניי. בסיום אמר שלהשיג שיוויון כזה נותן הרגשה של ניצחון. אני יכול להבין שזה מה שהוא מרגיש, אבל לדעתי זה משדר מסר לא ווינרי לשחקנים. כאוהד יונייטד זה משמח אותי.
החלק המלא של הכוס של ארסנל, זה שחזרה מפיגור מול ליברפול ויונייטד. החלק הריק, זה שלמרות שהיתה הקבוצה הדומיננטית בליגה השיגה רק שתי נקודות משש במפגש מול היריבות שלה לאליפות.

רונן (פראליה) 3 בנובמבר 2007

אני מתפלא שכל מה שהעט שלך המליח לשחרר בכיוון האיש הקטן עם התספורת המוקפדת קשור ביכולת ניהול המשחק שלו. הרי ברור שהתכונות אותן הבליט במהלך תשעים הדקות אינן קשורות לכדורגל שהרי לא יעלה על הדעת ששחקן של פרגי יזנב בשופט כ"כ הרבה פעמים במחאות לצהוב, בהצגות ובטרוניות בלתי פוסקות. פשוט מוציא שם רע לזרים החדשים בכדורגל האנגלי והיכולת שלו איננה רלוונטית בצהריים כאלה.

רונן דורפן 3 בנובמבר 2007

אגב, שני ענינים שעלו לאחרונה בדיונים.

פדרר אכן איבד משהו מהדומיננטיות – אבל הדומיננטיות הזו היא משהו שכמובן לא יכולה להישאר לנצח. הישג מפתיע לנדאל – גמר על משטח באולם – שהוא הכי רחוק מיכולותיו.

רץ אמריקאי בשם ריאן שיי מת היום במבחנים האמריקאים במרתון. הספורט האמריקאי ממשיך לעצום עיניים לסמים.

יואב 3 בנובמבר 2007

לרונן, אנדרסון צריך לעבור את החינוך האנגלי. זה יקרה כמו שקרה לרונאלדו(לא להתחזות, פחות שופטים וכאלה) הקללות של פברגאס לריו אחרי השיוויון השני, היו הרגע המכוער במשחק. זה הוראות של וונגר שאף פעם לא רואה, לא שומע שזה הולך נגדו?הוא טוב בזה וונגר. קצת פיצות, קצת לחמם. חבל, מאמן ענק , איש מגעיל(אף מאמן לא באמת אוהב אותו).

רונן דורפן 3 בנובמבר 2007

יוני – יש משהו במה שאתה אומר לגבי הכדורגל הוונגרי. יש עכשיו שחקן נהדר בשם דייויד בנטלי בבלקבורן – וונגר דווקא גידל אותו ומצא אותו לא טוב מספיק. מדובר בשחקן שקצת מזכיר את בקהאם – מלא התלהבות ומאמץ עם בעיטה נייחת מעולה. אבל כנראה לא אלגנטי מספיק.

לון – אני לא מאשים את וונגר על הפחדנות הזו. ואני גם חושב שפרגוסון ויתר לו במודע על המרכז. יש פער עצום באבני הבניין של המשחק ההתקפי של הקבוצות. ארסנל משיגה מצבים מהרבה מאד תנועה של כל השחקנים. יונייטד כרגע יכולה לחבר שתי מסירות ויש לך מצב הבקעה – בגלל האיכות יוצאת הדופן של חמישיית ההתקפה.

אנדרסון הרשים אותי דווקא בגלל הנחיתות המספרית שלנו בקישור. אני חושב שהוא תורם המון להתקפה כי הוא חושב כל הזמן על כדור העומק ולפחות שני שערים שלנו באו מפעולות כאלו.

רונן (פראליה) 3 בנובמבר 2007

אני ממש המום שאנשים שמתיימרים להבין את המסורת של הכדורגל האנגלי מנהלים דיון של כדורגל בנושא אנדרסון, הוא צריך לערוך טבילה נקיה לפני שתהיה למישהו היכולת לבחון את היכולות הכדורגלניות שלו

yoni 3 בנובמבר 2007

רונן, אכן. למעט וולקוט וג'סטין הויט(לא מכיר אותו בכלל) אין שום בריטי בארסנל של ארסנל.

שום אחד מהסגל הוא לא כוכב בקנה מידה עולמי, לפחות עדיין לא.

סיבת ההרכבה של האוסף של צלסי/ריאל (לדוג') הוא הרבה פחות מעניין כי שם הוא יותר דרים טים. ערימת כוכבי ענק.

ארסנל מבוססת על צעירים, פחות מוכרים וכישרוניים. שנבחרו בקפידה (והקפדה זו מעניינת אותי).
כי הענין הוא שיש מאות שחקנים שעונים לקטגוריה הזו(צעירים, מחונכים, כישרוניים). בברזיל לדוגמה שאירופה מוצפת בשחקניה(שכמובן מצליחים ומובילים את רוב הקבוצות שבהם הם משחקים). ועדיין הוא בוחר ללקט אותם אחד אחד. אחד מדנמרק, אחד מטוגו, אחד מפולין, אחד מצכיה, אחד מהולנד, אחד מקרואטיה, אחד מבלרוס, אחד משוויץ, שתי ברזילאים, כמה מספרד, כמה מחוף השנהב ושלד צרפתי איתן.

אני מניח שיש פה שיקולי שפה. השפה הרישמית בטוגו וחוף השנהב היא צרפתית, ויש לו ארבעה שחקנים משם. זה תקדים.

אבל מעניין אותי יותר מזה, והייתי שמח אם מישהו היה מרחיב פה, איזו תכונה נסתרת ונגר דורש משחקניו לפני שהוא מחתים אותם, מה גורם לו לאסוף דווקא את אלו שאיתו עכשיו ולהוכיח לעולם שעם שחקנים לא בהכרח המפורסמים ביותר ניתן לנצח, וכמובן לשחק כדורגל סקסי.
ואולי אני מייחס לבחירות שלו חשיבות גדולה מידי, וסתם יש לו בוסים קמצנים. :)

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 3 בנובמבר 2007

רונן – לגבי פדרר,
קודם כל – צריך לזכור שעכשיו סוף העונה ופדרר אולי קצת עייף אחרי (עוד) עונה של 3 גרנד סלאמים וגמר ברביעי.
יחד עם זאת – לא אתפלא אם התקופה של פדרר כשליט בלעדי הסתיימה. יש לי הרגשה שהדרך לשלושת הגרנד סלאמים החסרים לו תהיה ארוכה יחסית ותארך יותר משנה.
חוץ מזה – כבר במהלך השנה החולפת קיבלתי את הרושם שפדרר עבר למצב שבו הוא בוחר מראש את הקרבות שחשובים לו, וקצת מוותר על האחרים – כנראה עניין של גיל, או שובע מסויים.

לון 3 בנובמבר 2007

רונן, אני בהחלט מסכים שפרגי ויתר לו במודע על המרכז. הטיעון שלי הוא, שוונגר לא נתן לקבוצה שלו לשחק את המשחק שלה. זה טוב ליונייטד, זה לא טוב לשחקנים שלו.

אנדרסון הרשים גם אותי, אבל בהיבט ההגנתי. שני שערים מתוך השמונה עשר האחרונים זה לא ממש מרשים בעיניי. בכל מקרה, היום לא ראיתי אותו תורם משהו להתקפה.

יואב 3 בנובמבר 2007

אנדרסון חייב להבין לאן הוא הגיע. ואין לי ספק שהוא יבין. אבל, האמון של פרגי בו, היום, במשחק כל כך חשוב, ישתלם לנו בהמשך(מה שזה יעשה לביטחון שלו).צריך לזכור שהוא לא דובר את השפה, הוא מסתגל לחיים אחרים ופתאום הוא במשחק עונה, מקבל גליץ של שתי רגליים מפברגאס.
בשורה התחתונה, אולי נתנו קצת יותר מידי כבוד. אולי קראנו יותר מידי עיתונים.הם לא בלתי עצירים,לא ראיתי שם תוכנית חלופית והם בטח נופלים בחומר השחקנים.אם אלכס זועם כל כך על התיקו, אז אני רגוע.הוא יודע שזה שם בשביל לקחת.

תומר 3 בנובמבר 2007

יוני,אתה מעלה פה נקודה מאוד מעניינת לגבי ונגר.אני מניח שהוא משקלל כמה פרמטרים שכוללים כישרון מולד,אישיות,רקע טוב(חבר'ה מהאקדמיות בצרפת,מחלקת נוער בברצלונה)ובעיקר זיהוי הפוטנציאל שלהם ללמוד את שיטת המשחק שלו.לדעתי ריבוי התרבויות הוא לא מקרי,הפלורליזים הזה בא לידי ביטוי גם על המגרש.
אבל כנראה שאף פעם לא נדע איך הוא עושה מכיוון שאם היינו יודעים סביר שהיינו עושים זאת בעצמנו.
עוד משהו שלא קשור לדיון. אני יודע שרוב המשתתפים פה הם חובבי כדורגל אנגלי,אבל פשוט בלתי מתקבל על הדעת שמתוך 6 ערוצי ספורט ישראלים בתשלום אף ערוץ לא משדר את המשחק בין יובה לאינטר מחר. פרט לעובדה שזה מפגש צמרת מדובר בדרבי של איטליה בין שני המועדונים האהודים ביותר במגף. מעבר לזה זה מפגש ראשון בינהן מאז פרשת הקאלצ'יופולי שבעקבותיה אינטר זכתה באליפות במקומה של יובה.
בקיצור,זה כמו לא לשדר את מצ'סטר-ליברפול או בארסה -ריאל.הכי מתסכל זה שאני מאוכזב וכועס אבל לא מופתע.

קורא 3 בנובמבר 2007

אני דווקא ראיתי דברים אחרים במשחק, ראיתי את ארסנל במשחק בית מתקשה לפתח את ההתקפות הרגילות שלה ופעם אחרי פעם מתנפצת על ההגנה של היונייטד. מנגד, יונייטד עלתה פעמיים ליתרון(!) במשחק חוץ קשה מאוד בביתה של ארסנל, ונראתה הרבה יותר בשלה לקחת אליפות מארסנל. אני מוכן להתנבא: ארסנל מסיימת את העונה בלי אף תואר, הם פשוט צעירים מדי ועדיין לא בשלים.

גיל 3 בנובמבר 2007

לגבי פדרר, זה טבעי שתהיה ירידת מתח מסוימת אחרי הצלחה כל כך גדולה בשנים האחרונות. ברגע שניצחון הוא הרגל שני יתכן שהחושים נעשו קצת קהים ויתכן שדווקא כמה הפסדים יחזירו לו את האינסטינטק קילר הדרוש. יכול להיות גם שהמאמץ הנפשי לזכות ברולאן גארוס נותן את אותותיו. פדרר נהנה עד עכשיו מקריירה נטולת פציעות ויכול להיות שהוא צריך לשחק קצת פחות טורנירים בשנה ולא לשחוק את עצמו. שנה הבאה תהיה מאוד מעניינת.

yoni 3 בנובמבר 2007

תומר,
צרף את אי שידור יובה-אינטר לרשימת הפשעים המתארכת של ערוצי הספורט בארץ.

גע"ס 3 בנובמבר 2007

ובינתיים בסביליה: אחחח, איזה תענוג. הזכיר לי את מה שקורה כשהחתולים שלי נתקלים בג'וק. כן, הם יכולים להרוג אותו מייד, אבל מעדיפים לשחק איתו עד שהוא מתהפך על הגב, ואז עוזבים אותו לנפשו ונותנים לו לפרפר עוד שבעים דקות.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 3 בנובמבר 2007

משחק מצויין, הטוב ביותר השנה
אנדרסון השחקן המצטיין,ווידיץ הארגריבס וויין רוני גם !
לגבי התגובות פה…
לצערי עם התווספות עוד ועוד מגיבים (מה שלעצמו טוב) ירדה רמתם פלאים.
ליוגב – לא ראית שבראון נפצע ולכן הוחלף ? מה זה "חילוף סתמי" ? אושה התחיל להתחמם כבר במחצית.
החילופים של פרגוסון (וגם וונגר) היו מצויינים.
אביעד – " היה פנדל ברור של חלב על ווידיץ" – כל כך ברור שהיינו צריכים כמה הילוכים חוזרים לראות את זה… אין מצב שהיה לשופט סיכוי לראות את זה.
מה לא ברור לגבי ג'לברטו סילבה ? פלאמיני פשוט טוב ממנו כרגע.
מייקל קאריק – מה באמת חשבת שאחרי חודש וחצי בחוץ הוא ייחזור ישר להרכב ועוד על חשבון אנדרסון ?
קאריק יפתח במשחק הבא מול קייב ויתן להארגריבס לנוח (הארגריבס חזר רק לפני שבוע ולא יעמיסו עליו עומס של יותר ממשחק לשבוע)

זיו הצופה 4 בנובמבר 2007

סה"כ היה משחק מעניין אבל לא גדול. אני חושב שהגנה של יונטד כרגע לא מספיק טובה ללכת עד בסוף בליגת אלופות. אנדרסון פשוט שחק נפלא שניצח בלא מעט במאבקים על הכדור, עובדה שבהחלט מפתיעה בהתחשב במיימדי הגוף שלו. רונלדו לא הבריק ולא לקח על עצמו מספיק למרות הבישול והגול. גיגס היה ענק בהתחשב במיקום שלו ובחכמת המשחק שלו. כיום גיגס הוא איטי מאוד ומסיים גדול ליד השער הוא אף פעם לא היה. אני לא זוכר את רוני כל כך מפוקס ורוכז כמו בחדוש האחרון מקווה שזה ימשך כל העונה. לגבי ארסנל אין ספק שכרגע ארסל היא הקובצה הכי מרשימה בעולם מבחינת תנועה ללא כדור. התנועה ללא כדור היא קריטית בגדורגל וגם בכדורסל, הצורה בה השחקנים של ארסנל נעים לשטחים מתים כל כך מרשימה! אגב זאת אחת הסיבות למה אף אחד לא זוכר את הנרי…ולסיום הימור שלי שצ'לסי תיקח את אליפות אנגליה, אתם יודע התחת של אברהם גרנט…

אביעד 4 בנובמבר 2007

הפנדל של וידיץ' על חלב – לשמחתי לא נשרק, אבל המיקום של וידיץ' היה כזה שגם אם השופט לא רואה את זה, הקוון חייב לראות… ואני ראיתי את זה כבר בהילוך החוזר הראשון, זה שהשדרים לא ראו את זה זו פאשלה שלהם.
נחמד דרך אגב שאף אחד לא התייחס לזה לפני פרגוסון, אבל הוא צודק – התקפת השוויון של ארסנל בדקה ה 90 התחילה בעבירה ברורה על סאהה.
סקולסי טרם סיים דרכו, לא להספיד אותו כ"כ מהר… לאיש עדיין יש מספיק מיץ בתוכו גם לקרבות כמו של אתמול.
מעניין כמה מאמנים יאמצו את הטקטיקה הגאונית של פרגוסון מאתמול לפיה ההגנה של ארסנל יכולה להניע כדור כאוות נפשה אבל פברגאס לא יקבל מהם כדור… ניתן היה לראות בבירור שפברגאס שמתחיל התקפה הוא שחקן נהדר שמנווט את המשחק בצורה מדהימה, אך פברגאס שצריך להשתלב בהתקפה שמישהו אחר התחיל הוא שחקן שונה לחלוטין, כשהוא לא שולט בקצב הוא אנמי, פאסיבי ולעיתים פשוט מבולבל…
דרך אגב, רונן, פספסתי מקודם הערה שלך שראויה להתייחסות – הבעיטה החופשית שהגביה פברגאס לגאלאס – ראשית כל, אם תשימו לב אז השומר של גאלאס בתחילת המהלך היה וידיץ' אך כשגאלאס פתח בריצה לקורה הקרובה, סאניה תפס את וידיץ' ומנע ממנו לסגור את גאלאס. תרגיל יפה אך עבירה ברורה. שנית כל, הרעיון לא היה של פברגאס, הוא לא הורה לגאלאס כלום. גאלאס ניגש אליו ואמר לו להיכן להגביה ופברגאס ביצע, ביצוע מושלם אך לא מגיע לו קרדיט על התכנון.
ודבר אחרון – קטלתי כאן לא מעט את לואיס סאהה בעבר ואני עומד איתן בדעתי שעד שלא יוכיח אחרת, רגלי הזכוכית שלו והבעיות הפסיכולוגיות שלו צריכות להוביל למכירתו ולרכישת חלוץ אחר (אפילו שניים), אבל צריך לתת קרדיט היכן שהוא מגיע והמסירה שלו לאברה בשער השני היא לא פחות מגאונית ועל כך מגיע לו כל הכבוד!

יוגב 4 בנובמבר 2007

ליואב האוסטרלי –
אני מתנצל שהורדתי את הרמה.
באמת לא התכוונתי!
בכל אופן, אודה לך אם תהיה יותר קונקרטי ופחות אישי להבא. גם ככה אני צריך אומץ בשביל להגיב כאן מול הפגנות הידע המרשימות באמת של כמה מהמגיבים הקבועים, ואולי זה "רגשי", אבל אם אומרים על תגובה שלי שהיא מורידה את הרמה, אז יורד לי קצת החשק להגיב בפעם הבאה. וזה די חבל, כי חשוב לי שהבלוג הזה – האי האחד של עיתונות ספורט כמו שהיא צריכה להיות – יהיה פתוח לדיאלוג הכי רחב שאפשר.

ועכשיו לתשובה קונקרטית: לא יכולתי לראות שבראון היה פצוע, ואני מגלה את זה רק עכשיו! כנראה מכיוון שאני רואה את המשחקים באינטרנט. במחצית מדברים יפנית, ולא שמעתי מילה על זה, מה גם שאיכות השידור באינטרנט עדיין רחוקה מלהיות כמו בטלוויזיה, וחלק תמיד מתפספס לי. אם לא היו לוקחים מאיתנו את הליגה האנגלית לערוצי התשלום המכעיסים האלה – אולי לא הייתי חושב שהחילוף הוא סתמי (ואז רמת הדיון הייתה נשארת מספיק גבוהה, לא?)

רונן דורפן 4 בנובמבר 2007

יוגב –
אני לחלוטין לא שותף להרגשתו של ידידנו האוסטרלי. אבל מכיוון שחייתי באוסטרליה בעבר אני יודע שהילידים שם לעתים מחוספסים… ולכן גם לא צנזרתי.

גם אני לא שמתי לב שבראון פצוע – ראיתי שהוא מתקשה ולכן הבנתי את החלוף.
ולא צריך לשום אומץ בכדי להגיב פה על שום עניין. אנחנו לא דנים פה על מכניקת הקוונטים.

מספר הקוראים בבלוג גבוה כרגע בערך פי שלושים ממספר המגיבים ואני לא מרוצה מכך. חשוב לי להבהיר שכל אחד יכול לכתוב את דעתו על כל עניין – ולאו דווקא נושא הפוסט

גע"ס 4 בנובמבר 2007

יוגב, אם אני, שלא אבדיל בין 4-4-2 ל-4-3-3 גם אם חיי יהיו תלויים בזה, מגיבה פה. כל אחד יכול.

יואב ג. 4 בנובמבר 2007

מכיוון שכותב הפוסט ביקש לא רק לקרוא אלא גם להגיב, אגיב: אני חושב שארסנל בשבועות האחרונים משחקת את הכדורגל הכי טוב בעולם. ויוצא מהתחת כל הניתוחים שלכם על מנצ'סטר יונייטד!

דני דגן 4 בנובמבר 2007

רונן, מה שקובע הוא איכות התגובות ולא כמותן (שגם היא לא מועטה).

יוגב 4 בנובמבר 2007

גב' עם-סלים יקרה,
זה בסדר, אני מכיר לא מעט אנשים שמתפרנסים מכדורגל ועדיין לא מבדילים.
ההסבר שלי לעניין המוזר הוא שהם בעצם עוסקים בכדורגל ישראלי, משחק מסוים שמזכיר כדורגל במספר אלמנטים, אבל משולבים בו כמה משחקים אחרים: הקצב של השחקנים, למשל, לקוח מהשחמט, והיכולת הדרמטית ממקצועות הבמה.

יוגב 4 בנובמבר 2007

וליואב ג.
מסכים לגמרי! למרות שהבלוג הזה הוא של אוהד יונייטד, ארסנל כרגע הרבה יותר מעניינת אותי.
אני מקווה שהם ימשיכו ככה לאורך זמן. ליון הייתה מדהימה בחלק הראשון של השנה שעברה ונפלה בהמשך.

זיזו 4 בנובמבר 2007

רונן. אני מסכים בכל מילה על פברגאס. אבל אם זכרוני אינו מטעה אותי גאלאס הוא זה שהזביר לפברגאס איך הוא רוצה את הכדור. משהו נוסף שכדאי לציין לגבי גאלאס הוא סרט הקפטן שהוא זכה לענוד למרות היותו שחקן שנה שניה בקבוצה. ליד ותיקים כמו טורה או כוכב כמו פברגאס

זיזו 4 בנובמבר 2007

הסביר

תומר 4 בנובמבר 2007

יוגב,הבעיה עם סיקור הכדורגל הישראלי לא נעוצה ברמת המשחק אלא ברמת הסיקור שבחלק מהמקרים היא מאוד נמוכה וכלל לא מתעסקת במשחק.
מדבריך אני שם לב שאתה מאוכזב מהכדורגל הישראלי ואני מניח שבצדק אבל הוא עדיין הכדורגל הישראלי,שלנו. אני נוסע בכל שבת למשחקים,בכל הארץ.לפעמים זו לא החוויה הכי נעימה בעולם אבל זה חלק ממה שמושך בו כי בניגוד לכדורגל האנגלי שהופך להיות בידורי הכדורגל שלנו קרוב יותר למציאות וזה חלק מהקסם בעיני על אף העובדה שהמציאות הזו לפעמים מרגיזה.
אגב,בשבת האחרונה הייתי בקרית שמונה ואם לפני שנסעתי לפורטוגל רונן ציין שהיא בקלות המדינה הנחמדה באירופה הרי שקרית שמונה לטעמי הייתה המקום הכי נחמד לראות בו כדורגל בארץ. במקום לקבל את פני באמרות הידועות(תקבלו 5 היום אמן) האנשים היו ממש חביבים ופשוט נראה שהם שמחים להיות חלק מליגת העל. אז באמת אם יוצא לכם לבלות איזה סופשבוע בצפון תקפצו למגרש בקרית שמונה ותראו כדורגל ישראלי,אולי לא ברמה משובחת ולא במתקן מפואר עם מרצ'נדייז מגניבים כמו תחתוני פול סקולס וגם בלי אוכל משובח מידי באיצטדיון אבל באווירה ידידותית ובאהבת משחק טהורה.
אני הראשון להודות שכאוהד כדורגל ישראלי אני מזוכיסט פשוט כמשמעו אבל גם למזוכיסטים יש כמה רגעי חסד והנאה.

ליאונידס 4 בנובמבר 2007

רונן. כרגע סיימתי לצפות באחת מתצוגות הטניס החכמות ביותר של טניסאי במשך 25 השנה האחרונות .
נלבנדיאן הביס את נדאל 6-4 6-0 בלי סרב מדהים של 200 קמ"ש ובלי פורהנד קטלני.אלא תוך שימוש יוצא דופן בכל חלקי המגרש וחשיפת סגנון משחקו הבעייתי של נדאל.
התצוגה המדהימה של נלבנדיאן משלימה רצף של שתי זכיות בטורנירי A.T.P. תוך שהוא מנצח במשך שבועיים פעמיים את פדרר ונדאל ופעם את דיוקובץ'.חבל שלא נראה אותו במאסטרס.

בוזו 4 בנובמבר 2007

רונן – הרץ האמריקאי שמת סבל מלב מוגדל מילדות.זה היה יתרונו (שהרי זה דבר מצויין לריצות ארוכות) אולם זה גם כנראה מה שהרג אותו,לצערינו.
נראה לי שקצת הקדמת את המאוחר בקביעתך לגבי הסמים….

רונן דורפן 4 בנובמבר 2007

בוזו – ברוך הבא אצלנו. זה דבר מעניין מה שאתה אומר – למרות שקראתי פעם על מחקר באיטליה שהראה שלתשעים אחוז מהנבחרת האולימפית שלהם יש לב שהוא בעשרה האחוזים הגבוהים של האוכלוסיה בגודלו היחסי. אז אינני בטוח כמה מצב כזה נדיר.

אני כמובן לא אקבע שריאן שיי השתמש בסמים. אבל המון ספורטאים אמריקאים מתים, לפני הקריירה, לפני שהיא מתרחשת ולעתים במהלכה – ואין טיפול מערכתי בבעיה.

יוגב 4 בנובמבר 2007

תומר –
לא במקרה קרית שמונה הוא מקום נעים יחסית לראות בו כדורגל ישראלי. כנראה שזה נובע מהסיבה שאמרת, שהם עדיין מודים על הזכות שלהם לשחק בכלל בליגה הראשונה. בכל מקום אחר בליגה, לעומת זאת, אין שום הצדקה בעיני למאמץ והכסף שהאוהד משקיע במוצר הגרוע שהוא צורך. אולי חוץ מסכנין, שהנוכחות שלה בליגה חשובה מסיבות לאו-דווקא מקצועיות.

תומר 4 בנובמבר 2007

יוגב,מעניין שהשתמשת דווקא בפועל צורך לגבי המוצר הגרוע.
אחד המשפטים הכי זכורים מקדחת המגרש של הורנבי אמר שלנו המכורים איכות המוצר לא משנה,הצריכה היא העיקר.
הדברים כמובן נכתבו בזמנו על הכדורגל של ארסנל שהיה גרוע,ממש גרוע.
אני לא יודע מה דעתו של הורנבי על הכדורגל של ארסנל היום,אני מניח שכמו כולנו הוא מסכים שהיא משחקת נפלא אבל אני לא בטוח שהוא מעדיף אותו על התקופה ההיא.
מכייון שאני לא מתייחס לכדורגל כמוצר,קשה לי לקבוע מתי הוא איכותי ומתי לא.

מאיר 4 בנובמבר 2007

עוד שער של ג'וזפה רוסי הערב והילד חלוץ שהיה יכול להשתלב נפלא ביונייטד של השנה

רונן דורפן 4 בנובמבר 2007

מאיר – זו תמיד התלבטות. היה יכול לשחק נפלא – אבל מצד שני מה היה קורה אם היה נשאר על הספסל?

yoni 4 בנובמבר 2007

רונן, מה מצבו של פיקה?
התברר לי רק לאחרונה כמה פוטנציאל והבטחה יש בו.

yoni 4 בנובמבר 2007

רונן, אני רואה שעדכנת את התקציר והעלת אחד ארוך יותר. מדהים. תודה .

רונן דורפן 4 בנובמבר 2007

כן – זה מין חתול ועכבר. אנשים מעלים לYOUTUBE – הליגה דורשת להוריד – אבל זה מאתר אחר.

יואב 4 בנובמבר 2007

ראיתי את השער של רוסי.הילד הזה גאון, כובש מחונן פלוס טכניקה גבוהה.קצת אבל ממש קצת, מזכיר את ראול.הצטערתי בקיץ ועוד יותר עכשיו…הילד הזה עובר בין ליגות, כאילו כלום(רק בבית הקברות לשחקנים שנקרא ניוקאסל, הוא לא קיבל הזדמנות).

איש 4 בנובמבר 2007

רוסי חלוץ ענק, יש לו כבר 5-6 שערים השנה. מזכיר לי עוד חלוץ מעולה שעבר ממנצ'סטר יונייטד לויאריאל…

yoni 6 בנובמבר 2007

איש.
פורלן נכשל. ניסו וניסו.
לא הלך לו.
וניסו עוד ועוד.
די.
שיצליח בברכה, אצלנו היה גדול עליו.

איש 7 בנובמבר 2007

יוני, זה בדיוק מה שאני מתכוון. הזכירו פה מספר פעמים (בתגובות לפוסט הזה וגם לפוסטים קודמים) כמה רוסי טוב וכובש בצרורות ושהוא בדיוק מה שנחוץ לנו בחוד, במיוחד שסאהא קצת פצוע (בראש?) כל הזמן. העניין הוא שבכלל לא בטוח שהוא היה מצליח להשתלב, בדיוק כמו שפורלאן, שהוא באמת חלוץ ענק, לא הצליח.

Comments closed