חידון מספר 51 (מלח על הפצעים האנגלים)

1. מי הנבחרת היחידה שלא מאירופה או דרום אמריקה לנצח את אנגליה במונדיאל?

2. מי הבקיע שלושער להונגריה בניצחון 3-6 בוומבלי?

3. ובכמה הסתיים משחק הגומלין בבודפשט כעבור כמה חודשים, כשהאנגלים באו לנקום?

4. מול מי שמטה אנגליה יתרון 0-2 במונדיאל והודחה?

5. ומול מי שמטה יתרון דומה בטורניר יורו?

6. מי הבקיע את השער והנחיל לאנגליה הפסד במשחק הבינלאומי האחרון באיצטדיון וומבלי הישן?

7. מי הדיחו את אנגליה במוקדמות למונדיאל 1974, יורו 1984 ומונדיאל 1994?

8. איזה כוכב צ'לסי כבש שער ניצחון מול אנגליה בוומבלי במשחק רשמי?

9. מי החטיא את הפנדל המכריע נגד ארגנטינה ב-1998?

10. ומי הדיחה את אנגליה במונדיאל הנשים האחרון?

לתשובות הנכונות 

נבחרת אנגליה ובעיית המנהיגות, וגם חסינות חברתית לעומת חסינות בכדורגל
ויקחו שערי וומבלי עימהם

38 Comments

כתבנו 23 בנובמבר 2007

האמת, גם אני שמח שאנגליה לא עלתה ליורו, למרות שזה יהיה טורניר מוזר בלעדיה. אבל מספיק עם רוע הלב!

כל מי שהשווה את האנגלים לגרמנים "שהם כמה רמות מעל", טועה. הגרמנים הם אפסים וחדלי אישים לא פחות מהאנגלים. מדובר בנבחרת שסיימה את דרכה ביורו האחרון עם 2 נקודות בבית המוקדם אחרי תיקו אפס דוחה מול לטביה!

שלושה דברים יש לגרמנים שהחזירו את הנבחרת שלהם לחיים למרות הכל, ועל אף הליגה המחורבנת, ואין לאנגלים:

1. שוער. התפקיד המשמעותי ביותר על המגרש כאינדיבידואליסט. לא משחק קבוצתי ולא תרגילים טקטיים עוזרים פה. או שהשוער סביר עד טוב, או שהנבחרת חסרת סיכוי. וצריך להזכיר פה עוד את ברזיל 1982? טאפארל, פרז, כאלו? אפילו יונייטד הגדולה של קנטונה ושות' לא הייתה מגיעה להישגים כאלו בלי שמייכל. מזל שיחסית לשאר הליגה ון-דר-סאר עוד יותר מסביר… אבל זה אקסקורס. לאנגליה אין שוער, וכשהיה לה, לא היו לו שחקנים מקדימה. כשיהיו גם וגם, האנגלים שוב ישחקו עם החבר'ה.

2. התאחדות סבירה. בגלל שהם מקור הכדורגל המודרני, לא חושבים באנגליה לעשות שינויים מבניים. לכן תהליכי קבלת החלטות וההחלטות עצמן הם מגוחכים במקרה הטוב.

3. עקב 2., אין לאנגליה מאמן. דווקא שחקנים אנגלים משוועים למאמן זר ברמה, שיתגבר על המחסומים וייצור שיטת משחק חדשה, עם דגשים טקטיים לא מקובלים – כמו שקלינסמן ולב עשו בגרמניה. וכמו שוונגר, בניטז, וכן, גם קירוש עשו בפרמייר ליג.

ומשהו אחר – גם אתם מתכוננים בקוצר רוח להגרלת היורו ביום א' ומתפללים לבית שיכלול את הולנד, איטליה, גרמניה וצרפת? לפי החלוקה לקבוצות איכות, זה אפשרי. בדיוק כמו בית של אוסטריה, רומניה, שבדיה ופולין (או רוסיה, שלפי המשחק שהפגינו באנדורה הם בין החלשים באירופה)…

כתבנו 23 בנובמבר 2007

ותוספת קטנה לשאלה 6: ומי היה הראשון שהבקיע מול אנגליה הבוגרת בוומבלי החדש?

(קווין קוראני, ב2:1 לגרמניה)

כתבנו 23 בנובמבר 2007

סליחה, תיקון. קוראני היה רק השני. הראשון היה דייגו בזמן פציעות כדי להשוות לברזיל מול אנגליה ל1:1 במשחק הבכורה בוומבלי החדש. לפחות הוא משחק בגרמניה…

ויכסלפיש 23 בנובמבר 2007

תגיד לי כתבנו ואיפה גמר המונדיאל ב-2002 וחצי ב-2006 בסקירה ההיסטורית הזאת? אז נכון שזו כבר לא גרמניה של 74-96, ושני היורו האחרון היו ביזיונות עם מר רודי פלר, אבל מה עשתה אנגליה באותם טורנירים? עפו סיבוב ראשון ב-2000 ורבע ב-2004, כלומר גם בשפל של המילניום החדש גרמניה הגיעה הרבה יותר רחוק מאנגליה. לא הבנתי למה הליגה מחורבנת, נא לפרט.

אני רק יודע ש-60 אלף צופים בארנה של שאלקה אלה 60 אלף חובבי כדורגל שמשלמים 15-50 יורו למשחק, בעוד ש-60 אלף באמירייטס אלה 5000 תיירים בערך פלוס משלמי 80-90 פאונד למשחק. מה בדיוק יהיה מוזר בטורניר, שאנגליה לא תחשב לאחת המועמדות? שכאן לא יוכלו להעתיק את מעשיות "הסאן" בזמן אמת?

רונן דורפן 23 בנובמבר 2007

ויכסלפיש. העובדה שאתה יודע את שמו של אחד המגיבים והוא בחר לעצמו כינוי בטח שלא מאפשרת לך להתשמש בשמו. אני מצפה שלאנשים יהיה את הנימוס האלמנטרי הזה.

גיא 23 בנובמבר 2007

האסון הגדול ביותר של אנגליה הוא הכסף שגרם לפרמייר ליג פשוט לקנות שחקנים מבחוץ במקום לגדל אותם. אני לא זוכר דור כל כך חלש וכל כך אוברייטד כמו הדור הזה.
אם כבר השוואה לגרמניה – אז הייתרון האמיתי של גרמניה הוא ה"עוני" של הקבוצות הגרמניות יחסית לקבוצות האנגליות. אותו מחסור בכסף הוא המכריח את הקבוצות הגרמניות לגדל שחקנים במקום לקנות אותם.
עוד ייתרון של הגרמנים – הצניעות. הם לא חושבים שבגלל שהם המציאו את המשחק (הם לא) אז משהו מגיע להם, הם גם לא חושבים שכל כישלון שלהם הוא מקרי בלבד. כשהגרמנים נכשלים הם לא עוצמים עיניים אלא עושים צעדי הבראה.

תומר 23 בנובמבר 2007

אין מה להשוות בין אנגליה לגרמניה.גרמניה תמיד הייתה ותהיה נבחרת מובילה בכדורגל העולמי,היא מחזיקה ב3 גביעי עולם,5! הופעות בגמר הגביע העולמי 2(?)אליפויות אירופה ועוד כמה הופעות בגמר + כמה וכמה העפלות לחצי גמר של טורניר גדול בעוד לאנגליה יש גביע עולמי אחד בטורניר שהוא אירחה,משער לא חוקי,בזמן שהנבחרת משחקת כדורגל לא מעורר השראה(ככה סיפרו לי אנגלים ותיקים,שחשבו שהופעת הפתיחה של אנגליה ב2006 היא סימן טוב). פשוט אין מה להשווות.
גיא,לדעתי זה לא קשור לכסף. הדור האנגלי הנוכחי הוא דור טוב,לא פחות מאלה שהיו לפני 10 ו20 שנה. דווקא בגרמניה השפעה של השחקנים הזרים מורגשת הרבה על הליגה וזה לא פוגע בנבחרת שלהם.ברוב הקבוצות הגרמניות השחקנים הבולטים הם זרים.

עוז 23 בנובמבר 2007

דירוג קבוצות האיכות לקראת היורו נטול האנגלים פורסם והוא הזוי למדי. בשביל להוסיף עניין להגרלת הבתים, ניסיתי לבנות אותם בצורה מלאכותית. יצא נחמד:

בית המוות: הולנד, איטליה, גרמניה, צרפת
בית הדרום: יוון, קרואטיה, ספרד, טורקיה
בית הצפון: שוויץ, שבדיה, פורטוגל (דרומית שהשתלבה), רוסיה
בית המזרח: אוסטריה, צ'כיה, רומניה, פולין

אגב, אם ננסה להרכיב בתים שוויוניים יחסית מהמישמיש הזה (הרי לזה התכוונו המשוררים, לא כן?) זה גם אפשרי, ואפשר למקסס שם כמה יריבויות מהעבר הקרוב:
אוסטריה, איטליה, גרמניה, פולין
שוויץ, קרואטיה, ספרד, טורקיה
יוון, צ'כיה, רומניה, צרפת
הולנד, שבדיה, פורטוגל, רוסיה

מתי ההגרלה?

birdman 23 בנובמבר 2007

אני מכיר פנסיונר אנגלי אחד שחי בספרד וצועק מהמרפסת שלו לשכן הגרמני: "שתי מלחמות עולם וגמר גביע עולמי אחד!"

תומר 23 בנובמבר 2007

ההגרלה ביום ב'.שאלה,האם לדעתכם בית המוות של עוז,טוב ליורו או רע ליורו?

ויכסלפיש 23 בנובמבר 2007

אני מתנצל בפני כתבנו, זה באמת חוסר נימוס

ויכסלפיש 23 בנובמבר 2007

אגב, אני יודע מי זה רק משום שבפוסט קודם נכתב השם המפורש באחת התגובות ולא נמחק

עופר 23 בנובמבר 2007

אחחחח בתור סקוטי של כבוד (סיפור ארוך) אני כל כך שמח שהאנגלים לא עלו – הייתי עושה את הבתים אגב משהו כזה
מזרח: טורקיה, יוון, רוסיה, רומניה.
מרכז: קרואטיה, פולין, צ'כיה, אוסטריה
צפון:שבדיה, הולנד, צרפת, גרמניה
דרום: איטליה, ספרד, שוויץ, פורטוגל

סתם בשביל הכיף, למרות שאין על הגרלות. חוץ מזה אם אפשר משהו לא קשור – איך קורה שישראל בדירוג האיכות השני? אני כנראה לעולם לא אבין איך מתנהל הכדורגל. אני חושב שהדירוג של אופ"א ופיפ"א עובד בצורה מקבילה לBCS. נו שוין.

אגב, גם אתם לא מצליחים להתעניין אפילו קצת בNBA בעונה הרגילה?

יואב 23 בנובמבר 2007

סיפור שרץ בדיילי מייל היום מספר, ששניות לאחר השיוויון, וונבלס רצה להכניס את האגריבס, על מנת לשמור על הנקודה אך מקלארן היסס וקיבל את השלישי.מיד נזכרתי בסיפור ששמעתי לאחר הגמר בתשעים ותשע,כאשר תוך כדי צהלת השיוויון, מקלארן ניגש לאלכס והציע לו לחזור לארבע ארבע שתיים רגוע יותר לקראת ההארכה הצפויה(יונייטד נראתה על המגרש אז במערך של שלושה חלוצים, שני קיצונים וקשר אחד)אלכס הביט בו ואמר, מה פתאום, אנחנו מנצחים את המשחק בדיוק ככה…

אסף THE KOP 23 בנובמבר 2007

*** Offtopic ***

רונן – צפיתי עכשיו בחלק מראיון (ליקוק תחת היא הגדרה יותר מוצלחת) של הליצן מ"מה יש" עם אלכס גלעדי.

בשתי מילים – מעורר בחילה.

להקשיב לאיש ולהבין את ההתבהמות וביב השופכין שהטלוויזיה המסחרית הגיעה אליה בזכותו ובזכות שכמותו.
האיש רואה בתוכניות את התוכן שצריך למלא בין הפרסומות, את הטריגר שימשוך את הצופה, לאורך ערב שידורים, מפרסומת לפרסומת. זו השקפת עולמו והמשמעות היא אחת – לא רחוק היום וישדרו לנו סרטי סנאף בפריים טיים. לאיש חלק נכבד בטימטומו של דור שלם.

נ.ב
האם ייתכן כי ההתנגדות שלו לאיזכור הנספים באולימפיאדת מינכן קשורה לווטו של מפרסמים ונותני חסות לאולימפיאדה, תמהתני ?

*** Offtopic ***

רונן דורפן 23 בנובמבר 2007

אסף – נדמה לי שאתה בקיא בקצת פחות מ-100 אחוז מהעובדות. אולי רק 99.9.
האיש הזה הוביל והצליח במהלך על כל שיהיה אתר הנצחה לנספי מינכן באתר האולימפי בלונדון. באווירה האנטי ישראלית הקשה בלונדון זה דבר שאני לא מקל בו ראש.
הטמטום של הצבור הישראלי הוא בזכות הציבור הישראלי. אל תייחס את זה לאדם שלא נמצא בישראל מרבית זמנו.

אסף THE KOP 23 בנובמבר 2007

*** Offtopic ***

רונן – אני מניח שהטענות בנושא מצד משפחות הנספים נובעות מכך שהן יודעות רק 99.8 אחוז מהעובדות, הלא כן ?

*** Offtopic ***

רונן דורפן 23 בנובמבר 2007

אני חושב שהטענות של משפחת הנספים נובעות, אולי, מכך שהן חושבות שהוא מסוגל לעשות יותר ממה שהוא באמת יכול. זו האמת העצובה. טענות דומות מושמעות לא פעם על יעקב אראל כאילו "הוא לא מתאמץ מספיק עבור ישראל". שני האנשים הללו מתאמצים מאד עבור ישראל רק שמה לעשות – זה קצת קשה. לישראל יש שם של מדינה שרוצחת ילדים.

אלון זנדר 23 בנובמבר 2007

לויכסלפיש – נו פרובלם. דורפן מתייחס לנושא של נימוס וזהירות בכבודו של אחר, וטוב שכך. אבל מאחר ואני עומד מאחורי דברי, אכתוב אותם תחת שמי. שיהיה ברור לכל.

אני מבקש לא להבין אותי לא נכון – כמו שכתבתי, לגרמנים נבחרת טובה מזו האנגלית. עקב לפחות אותן שלוש סיבות שמניתי. אבל! ההסבר לא נעוץ ביכולת הגרמנית העדיפה, או העדיפות הטקטית. ההתקפה הגרמנית נופלת מהאנגלית שחקן לשחקן, ביחוד לאור הנסיון ברמות הגבוהות של רוני, אואן ושות'. גם טרי ופרדיננד לוקחים את מצלדר ומרטרסאקר בישיבה. אלא מאי, שאין לאנגלים מאמן עם אומץ ושאר רוח, ולא שוער שראוי לכינוי הזה.

למה הגרמנים מחורבנים? כי כך הם היו תמיד. היכולות הגרמניות (שהם קוראים להן "המעלות הגרמניות"!) שהן לחימה, כוח רצון, שאפתנות, עבודה קשה ומשמעת, כמו גם כושר גופני, לא תופסות היום. פשוט בגלל שגם ברוב מדינות הים למדו אותן גם כן. אין היום נבחרת אירופית סבירה שאין לה את כל היכולות הללו. בלעדיהן אין כדורגל אירופי מודרני. רק שבגרמניה המשיכו להסתמך על עדיפות וירטואלית, וקיבלו על הראש. לכן מצליחים קלינסמו ושות', שמעניקים לגרמנים יכולות טקטיות ואלמנטים שחסרים בבונדסליגה.

כך הגיעה לחצי הגמר ב2006, עם הרבה אופוריה וקהל ביתי. ב2002 המצב היה אחר. גרמניה הגיעה לגמר במזל עצום ויכולת מינימלית. הם עברו את הבית המוקדם בזכות ניצחון על סעודיה ועל קמרון ותיקו מול אירלנד. בשמינית הם ניצחו 0:1 את פראגוואי העדיפה, ברבע 0:1 במזל את ארה"ב במשחק שקול, 0:1 בחצי מול דרום קוריאה האיומה. בגמר, ברזיל ניצחה בהליכה איטית.

אבל יותר מזה – הבונדסליגה מתחת לכל ביקורת. ליגה מרתקת ומשעשעת, ללא ספק. אבל ברמה נחותה, כמה שזה חבל לי. עיין כמה שנים אחורה ותדהם מאי ההצלחה של קבוצות בונדסליגה באירופה. בייחוד השנה: לאלופה שטוטגרט 0 נק' מ4 משחקים בליגת האלופות. לשאלקה 4 נק', לברמן 3. סה"כ 7 נק' מ36 אפשריות. במחזור גביע אופ"א האחרון השיגו 4 הנצגות הגרמניות נקודה בודדת (באיירן בבית מול בולטון!). ואם תוציא את באיירן מהמשוואה, הרי שאפילו הנציגות האוקראיניות מצליחות יותר באירופה.

תוכל להגיד, זה רק רושם שלי. זה נכון, מצד שני אני עוקב אחרי הליגה הזו מקרוב מאד כבר הרבה שנים, והפער מהבכירות באירופה רק גדל. בייחוד ברמת האימון.

יוגי לב ואוליבר בירהוף, שמצליחים עם הנבחרת, רצו לעזור והסבירו איפה החסרונות של השחקנים הגרמניים (בעיקר מוגבלות טקטית, איטיות מחשבה וטעיוית בקרב על הכדור). מה שהרגיז מאד את מאמני הבונדסליגה שמסרבים להאמין שהם לא מושלמים.

וגם צד נייטרלי – השופט הבכיר באירופה, דר' מרק הגרמני, התראיין לאור סיום הקריירה הבינ"ל שלו ואמר גם הוא, שהגרמנים חיים בגן-עדן אירגוני וכלכלי עם מיליוני אוהדים בכל מצב. אבל גם שהיכולת בבונדסליגה נופלת בהרבה מהרמה האירופית. שבבונדסליגה מספיק לקבוצת צמת לשלוט במשחק לאורך 25 דקות ונצח, בלי צורך בריכוז של 90 דקות. ששחקנים מבצעים עבירות בגלל מוגבלות טכנית, וכן הלאה.
קח את המילה שלי, הגרמנים לא טובים מהאנגלים. אבל הנבחרת שלהם עדיפה, ללא ספק.

גיל 23 בנובמבר 2007

יש משהו מאוד פרובינציאלי בעובדה שישראלים מבקשים מישראלים אחרים שמחזיקים בתפקידים בכירים באירגונים עולמיים לעשות משהו לטובתם. זה מכוער ומדגיש בעיקר את תרבות השנורר והפרוטקציה הישראלית. הישראלים הללו נבחרו לתפקידים בגלל כישרונם שהרבה פעמים מגיע למרות ולא בזכות היותם ישראלים, והם לא אמורים לייצג את ישראל אלא את האירגון שהם עובדים עבורו.

ולידיעה אחרת: התאחדות האתלטיקה העולמית איפסה את כל התוצאות של מריון ג'ונס מאז ומעולם. בנוסף היא דורשת ממנה להחזיר את כל כספי הזכיות שלה אי פעם שמסתכמים ב700 אלף דולר. זו השיטה הכי יעילה בעיניי להילחם בנגע הסמים. אין דבר יותר כואב לספורטאים מהבושה והבוז שהם ירגישו כשהם נתפסים.

ויכסלפיש 23 בנובמבר 2007

אלון, חוסר ההצלחה הזה אינו חדש וסביר שבליגת האלופות הוא נובע גם מפערים עצומים בתקציבים מול אנגליה והגדולות של איטליה וספרד. הגמר בין יונייטד לבאיירן ב-99' היה הראשון ללא נציגות איטלקית או ספרדית בגמר צ'מפיונס, היה רק עוד גמר אחד כזה: פורטו מונאקו 2004 ובמקרה נפגשנו שם אם זכור לך. כך שאני לא רואה נפילה חדה בהישגים הגרמניים הדלים ממילא באירופה, אבל אם ברמה הלוקאלית אני רואה איצטדיונים מפוצצים וליגה מרתקת, ככה זה נתפש מישראל.

yoni 24 בנובמבר 2007

I hope your viewer counter wrote down log in's from Jordan, Qatar, Bangkok,Hong kong, and now Seoul- S. Korea.

:)
Went to see the World Cup stadium.
It made me come to a simple conclution: If we keep on playing in Ramat gan Stadium we are worse then animals.
It's unbelivealbe what they got going in Qatar and Korea.
Arabs, Asians, all overtaking us…

martzianno 24 בנובמבר 2007

טוב, אז כל הדיבור הזה על אלכס גלעדי ויעקב אראל ואיצטדיונים בקטאר וגרמנים – הובילו אותי ללינק הבא:
http://www.youtube.com/watch?v=mYLSOzXE3Uc&feature=related
כמעט 13 שנים אחרי ועדיין רלבנטי (וגאוני) מתמיד….

אסף THE KOP 24 בנובמבר 2007

גיל – אין ספק שאתה צודק. מש]חות הניספים שנרצחו במידה ושכחת במהלך ה א ו ל י מ פ י א ד ה !! הם באמת פרובנציונאלים ולבנטינים בדרישתם שהגוף שמארגן את המשחקים האולימפיים יאזכר את מעשה הטרור שנוגד את רוח המשחקים בזמן טקס הפתיחה או הסיום.
הייתי אומר שהדרישה שלהם היא חסרת הגיון וחוצפנית מהמעלה הראשונה. אין לי בכלל ספק שאלכס גלעדי מצטרף ומחזק את דבריך החכמים.

אסף THE KOP 24 בנובמבר 2007

נ.ב

נחמד לגלות ש-26 שנים לאחר הפשע הנורא, גיל רואה במשפחות של:

יוסף רומנו
משה ויינברג
דוד ברגר
יוסף גוטפרוינד
אליעזר חלפין
מארק סלבין
זאב פרידמן
קהת שור
אנדריי שפיצר
עמיצור שפירא
יעקב שפרינגר

שנורריסטים, פרוטקציונרים המכערים את התרבות בישראל.

אולי אם "החברים של אלכס" היו דואגים לאזכר את הפשע במשך 2 דקות באולימפיאדה, לא היינו צריכים שמשפחות הנפגעים ישחירו את שמה של ישראל.

גיל 24 בנובמבר 2007

אסף, אם זה מה שהסקת מהתגובה שלי אז באמת אין לנו בסיס לדיון.

רונן דורפן 24 בנובמבר 2007

אסף – אני נאלץ להסכים עם גיל. זו סתם התלהמות. כשמישהו לא מסכים עם דעתך זה ממש לא אומר שהוא פחות רגיש ממך לנספים. למרות שאני משער שאתה משנן מדי בוקר את שמות כל המדליסטים היהודים-הונגרים שנרצחו בשואה.

כעיתונאי הייתי אמור להיות מאד שמח על ההתבססות שלך עיתונים כמקור לכל העובדות. אבל הפוליטיקה הבינלאומית קצת יותר מורכבת. ואף אחד לא מנצח בה בכל מלחמה על כל עניין.

כתבתי על כך בעבר. אין לי שום צורך שהממשל הסיני, ידיו מגועלות בדם, יקום לדקה דומיה לזכר הנספים.

אסף THE KOP 24 בנובמבר 2007

רונן, אני לא משנן שמות של נספים. מאידך, אני גם לא תומך באלו המתנגדים להנצחתם. בסה"כ הצבתי מראה בפני זה הרואה בדרישה מוצדקת של קורבנות – "פרוטקציה". ייתכן ואני טועה, אולם תחושת הבטן שלי היא שאותן המשפחות היו מעדיפות שיקירהן ישארו בחיים ומוותרות על ה"פרוטקציה" שבאיזכור שמותיהם בטקס הפתיחה או הסיום של האולימפיאדה.
אתם כמובן מוזמנים לחשוב אחרת.

סוף-סוף הגענו להבנה הדדית שאלכס גלעדי הוא פוליטיקאי. כאשר הוא מסביר למשפחות כי הוא מתנגד לאיזכור הטקס כיוון שתוך 4 שנים יזכירו בטקס גם את הרוצחים הרי שמאחורי הדברים עומדת פוליטיקה, לא אמת. מר גלעדי לא יבוא ויגיד למשפחות שכוחו דל, אדם עם אגו כמו שלו לא יכול להודות בכך כנראה (הוא כנראה זקוק לעיתונאים שיסבירו לנו, ההדיוטים, את מורכבות העניין), שלא לדבר על התפטרות מהגוף המנוון הזה. אלכס יעדיף למכור למשפחות לוקשים.
פשוט חרפה.

אם עוד לא הבנת, דקת הדומיה היא לא כדי לנקות את עוולות הסינים. היא נועדה לכבד את אלה שנהרגו באולימפיאדה בגלל היותם ישראלים. יכול להיות שנקודת המבט המהפכנית שלי נובעת מזה שאני מתלהם. אם כך אני מבקש את סליחתכם קרת הרוח.

רונן דורפן 24 בנובמבר 2007

הטעות שלך היא (לפחות) משולשת.
ראשית, כי אתה חושב שאלכס גלעדי יכול לקבוע בעניין הזה. הוא יכול כמובן להתפטר במחאה ואז לא יהיה לך גם מישהו שישתדל עבורך בכדי שיתקיימו משחקי כדורגל בישראל. ואם אתה לא יודע כמה פעמים הוא ויעקב אראל הצילו אותנו בעניינים כאלו – אז באמת אין לך מושג.

שנית, חוששני שאתה לא מבין את את המשמעות שארגון לא מוסרי ופוליטי ינציח את הטבח. כמה ימים אחרי ההחלטה הדמיונית לקיים טקס לנספים בכל טקס פתיחה, ייהרגו כמה פלשתינאים בהפצצת חיל אוויר. והפלשתינאים יטענו שאחד הנספים התכונן למשחקים האולימפיים. מסתבר שהוא היה רץ עשרת אלפים מטר של 33:20. והם ידרשו גם טקס לכבודו בכפר האולימפי ויקבלו בלי בעיות את מבוקשם. אחר כך ידיעות אחרונות יוכיח שההרוג בכלל לא התכונן לאולימפיאדה (הוא סתם היה פועל יום בחממות) אבל יהיה מאוחר מדי.

שלישית, תחושת הניצחון שלך על כך שהוכחת "שאלכס גלעדי הוא פוליטיקאי" היא על סף הפרימיטיבית.  העולם מתנהל על ידי פוליטיקאים כמו אלכס גלעדי. שזה אולי עצוב לך מאד אבל מצד שני, לפני זה הוא התנהל על ידי גנרלים גיבורים. כפי שהוא עדיין מתנהל במזרח התיכון. אלכס גלעדי הוא פוליטיקאי ספורט מעולה. והוא גם מעולה לישראל, למרות שזה לא תפקידו.תברר כמה מלגות אולימפיות, למשל, הוא השיג לספורטאים ישראלים שהמדינה שלהם לא מתקצבת אותם כראוי.

נראה שהיית מעדיף שלישראל יהיה שם נציג עם ביצים שגם יתפטר במחאה אם לא ינציחו את הנספים. ואז הוא היה מתפטר. והיו מקבלים את התפטרותו בצער. ולישראל לא היה שום נציג בארגון כי אין בכלל חובה לנציג מכל מדינה וגלעדי נבחר בזכות עצמו. והעולם כולו היה דופק אותך. שזו כנראה התחושה הכי נוחה לרוב הישראלים.

אסף THE KOP 24 בנובמבר 2007

1) אני מצפה ממר גלעדי לטעון בפני המשפחות כי כוחו דל ולא למכור להם סיפורי מעשיות. האם זה כל-כך מסובך ?

2) הקישורים שאתה עושה הם הזויים לכל הפחות. הנרצחים נרצחו במהלך האולימפיאדה, שהם היו תחת המטרייה והחסות האולימפית והושמדו עקב חידלון של מארגני המשחקים. איפה לקיחת האחריות המינימאלית של התנועה המושחתת הזאת ?

אם הספורטאים היו נרצחים במטוס שמוביל אותם לגרמניה, או בישראל, לא היית שומע ממני ציוץ בנושא.

3) אולי אתה מרגיש שדופקים אותך, אני לא. מר גלעדי עושה קודם כל לעצמו – ישראל נמצאת אולי במקום השני או השלישי עבורו. ככזה, לצפות ממנו לעשות את הדבר הנכון זו באמת דרישה מוגזמת.

העיקר שהוא מדבר מתוקף תפקידו בשם הספורט. כמה אירוני, כמה צביעות.

רונן דורפן 24 בנובמבר 2007

הם מתו בגלל חדלון של מארחי האולימפיאדה הגרמנים. לא בגלל מישהו שקשור לתנועה האולימפית. ותאמין לי, התנועה האולימפית מאד מצטערת על כך. כי זו בעייה תדמיתית עבורה.

אתה מייחס לתנועה האולימפית מטרות וערכים שבדית מהרהורי לבך. ושוב, מה שאתה מכנה "הדבר הנכון" הוא הדבר הטפשי. הלקח היחיד שאפשר לצפות מהתנועה האולימפית הוא לדרוש מהמארגנים סדורי אבטחה טובים יותר.

שום ארגון בינלאומי לעולם לא ינציח קרבנות טרור פלשתינאי מבלי לאזן, לשיטתו.

תומר 24 בנובמבר 2007

אסף,אני לא בקיא בעניין אבל לפי מה שאני מבין חברות בוועד האולימפי או באופ"א היא איננה חברות באו"ם,כלומר אלכס גלעדי ויעקוב אראל לא מייצגים רישמית את מדינת ישראל ולכן גם לא מחויבים לדאוג לכל בקשה של ישראלים מהוועדים בהם הם יושבים.להיפך,הם צריכים להיות אובייקטיבים לגמרי ללא שום קשר למוצאם כפי שהיינו רוצים שיקרה במידה ולא היה אף ישראלי שם ואז כשמשהו לא היה מוצא חן בעיניך אז פשוט היית זועק אנטישמים לעבר הגופים הללו.בדבר אחד אני מסכים איתך,הגופים האלה הם באמת מנוונים.
אבל מי אתה שתשפוט את אלכס גלעדי ותורה לו להתפטר? אפשר לחשוב שאתה בחרת אותו לשם.
כל מה שגיל ניסה להסביר הוא שאין לאלכס גלעדי וליעקוב אראל שום מחוייבות לישראל אלא לאנשים שמעסיקים אותם,באותה מידה אתה יכול להתלונן על ישראלי שעובד בסוני על כך שהפלייסטיישן 3 הגיע לאירופה לפני שהגיע לישראל(ואני לא משווה משפחות ניספים למשחק טלוויזיה,חסוך ממני את השאלה המתריסה).

אסף THE KOP 24 בנובמבר 2007

רונן – הם מתו באירוע שמי שאחראי עליו הוא הוועד האולימפי !! מאוד קל לזרוק את האשמה על השוטר הגרמני בש.ג. של הכפר האולימפי.

לא ברור לי מה טיפשי בדבר הנכון. הרי בכל מקרה אין לו שם כוח לא ?

לעניין האיזון – אני לא חושב שזה שיקול שצריך לרפה את ידינו, אני מניח שיהיו דיונים בנושא עד שימצא נוסח החלטה המקובל על כולם. ככה אתה מוותר מראש, ושאתה מוותר מראש ישראל נתפסת בסופו של יום כרוצחת ילדים.

אסף THE KOP 24 בנובמבר 2007

תומר, אני מסכים איתך. אני גם טוען שמר גלעדי דואג לאינטרסים של מר גלעדי. אני מתרעם שמוכרים לי סיפורים על דאגתו לישראל.

רונן דורפן 24 בנובמבר 2007

אסף. בדבר אחד אני מסכים איתך – שכתבת נתפסת ולא נתפשת. הייתי מעדיף את המינוח הורגת ולא רוצחת. זו הרי לא כוונתנו. גם אנחנו, כמו התנועה האולימפית, מוטרדים מהבעיה התדמיתית בכך.

ואלכס גלעדי נתפש כמי שדואג לישראל, כי מה לעשות, הוא דאג המון פעמים לישראל.

אסף THE KOP 24 בנובמבר 2007

רונן, תשמע – אני לא עובד בעיתונות ולכן אני לא צריך להישכב על הגדר עבור מי שבהנף שפופרת טלפון יכול לקבוע את עתידי בעתונות הישראלית.

שיהיה ברור, אני לא טוען חלילה שזה המניע שלך, אני טוען שאני לא יכול לדעת אם זה לא המניע שלך.

רונן דורפן 24 בנובמבר 2007

אסף.
מכיוון שאתה כותב תגובות לא מועטות, הנה עצתי: עצתי היא שתקדיש מעט הכנה להכנת התגובה ולמחשבה שמאחריה. החשיבה תתרום לאיכות הדברים. ואיכות הדברים לא פחות חשובה מכמותם.

יוני 24 בנובמבר 2007

אכן ויכוח מעניין, גם אם מעט נוקשה. לא יודע אם הייתי מכניס את התגובות האלה, אם הייתי מנהל בלוג משלי.
שיעור עברית קצרצר – מגואלות בדם, לא מגועלות. פרט לזה, תודה על החידונים…

Comments closed