כשמנג'רים מטיפים לניהול לא שפוי (נסיון חצי-כושל לכתוב משהו אובייקטיבי על מרסיסייד)

משהו מאד מציק לי בהתנהלות של רפא בניטז בימים האחרונים. ואני לא הולך לדבר כלל על כדורגל. מפריע לי שהוא תוקף את בעלי הקבוצה שלו בליברפול בגלל שלטענתו איננו מקבל מספיק כסף בחלון ההעברות. רק להבהרה: בכלל לא מציק לי בכלל אם הוא דופק על השולחן בישיבות ואומר שצריך להוציא יותר כסף ואפילו מאיים להתפטר אם לא ייתנו לו. מה שמציק לי שהוא אומר את זה בציבור. כלומר הוא מנסה להשפיע על דעת הקהל לחשוב שהקבוצה צריכה להוציא יותר כסף.
הבעיה שלי היא לא האמת העובדתית מאחרי הדברים. אני לא נכנס כאן עכשיו להשוואות בין קבוצות ומנג'רים. לצורך הדיון בואו נאמר שאם היה לו תקציב גדול יותר, ולאלכס פרגוסון תקציב קטן יותר, הוא היה לוקח את האליפות בשנה שעברה. הבעיה היא מסר גרוע מאד.

העובדות הן כאלו: לבניטז יש תקציב נמוך משל צ'לסי כי לצ'לסי יש בעלים הרבה יותר עשיר. לבניטז יש תקציב יותר נמוך משל מנצ'סטר יונייטד כי ליונייטד יש יותר אוהדים. בשנים הקרובות יהיה לבניטז גם תקציב יותר נמוך משל ארסנל, כי לונדון עיר עשירה בהרבה מליברפול. מצד שני לבניטז יש תקציב עצום שמגיע בסופו של דבר ממליוני אוהדי הקבוצה. והתקציב הזה מאפשר רכישת שחקנים נהדרים והקמת קבוצה שתתחרה על האליפות.
זה שבריאל מדריד יותר קל מבחינה כלכלית זה בכלל לא רלוונטי. בניטז עצמו לקח אליפויות נגד אותה ריאל מדריד עם ואלנסיה.

כשבניטז אומר הוא שהמועדון צריך להוציא יותר כסף. הוא אומר אחד משלושה דברים: או שצריך לנהל את המועדון בפחות זהירות כלכלית, או שצריך לגבות יותר כסף מהאוהדים על כרטיסים וחולצות, או שימכרו את הקבוצה לאוליגרך שרוצה אותה לענייני תדמית. ואף אחד מהתסריטים הללו איינו רצוי. כבר ציינתי בעבר כי אם כבר בעלות של עשירים, עדיף מי שמחזיק בקבוצה כהשקעה כלכלית מאוליגרכים מושחתים שמבזבזים בלי חשבון.

*

זה מפריע כי בניטז הוא לא עסקן נאלח ולא סוכן שחקנים חמדן. הוא מנג'ר של קבוצת פאר והוא צריך לייצג ניהול בריא. נסיון להסית את הקהל נגד בעלי הקבוצה בכדי שיוציאו עוד כסף הוא התפתחות מאד לא טובה.

ולכן אני מטיף לו מוסר!

המועדון הזה הגיע למעמדו בכדורגל האנגלי והעולמי למרות שהגיע מעיר לא עשירה. זה המצב הנתון. יש במצב הנתון הזה גם הרבה יתרונות. כמו סיכוי יותר טוב לחומר שחקנים מקומי וגם מסורת חזקה בהרבה סביב הקבוצה. כלכלית המועדון שווה קצת פחות ממתחריו ותמיד היה שווה פחות. אבל המנטליות היחידה שהייתי מצפה ממנג'ר בתפקידו היא "אנחנו המועדון עם הכי הרבה תארים במדינה הזו ואנחנו יכולים להשיג עוד ועוד". ואחת הסיבות שהמועדון הגיע למעמד הזה היא נהול שפוי ויציב. מסורת ומעמד בכלכלה היו גם בלידס. עד שהגיע אוהד כביכול שחשב שהמועדון צריך להוציא יותר כסף.
וכשבניטז אומר שהמסורת והאהדה והקהילה, וגם תקציב מאד מאד גדול, לא מספיקים לו, הוא מעליב את המסורת הזו. וכשהוא טוען שבגלל זה הוא מתוסכל מהתפקיד השני הכי גדול בכדורגל האנגלי, זה כבר עלבון לאוהדים.

ויקחו שערי וומבלי עימהם
אולי מאמנים לאומיים הם לאו דווקא אוברייטד?

58 Comments

טדי 25 בנובמבר 2007

אבל מה אם התלונה שלו היא על כך שבמסגרת התקציב הקיים לא מספיק כסף מופנה לרכש אלא לתחומים אחרים שנחשבים לחשובים בעיני הבעלים – אבל לא בעיניו, ועל כך תלונתו?

עמיחי שלו 25 בנובמבר 2007

עמדת יפה בניסיון החצי כושל. לעצם העניין אפשר להתייחס לכך בכמה היבטים:
1. בניטז מכין לו אליבי. העונה, בניגוד לעונות אחרונות, עם בעלים אמריקניים, הלחץ מלמעלה הוא שונה, וזה התבטא אצל בניטז גם בהערות בכייניות אחרות לא אופייניות על קיפוח של ההתאחדות, שופטים וכיוצ"ב
2. הוא הבין לפני כחודש ויותר שמובטח לו 20 מיליון ליש"ט לרכש בינואר. ייתכן כי הוא הבין לא נכון. סביר להניח שאם לא יעלה שלב בצ'מפיונס ליג (והוא יעלה), אין מצב לאגורה שחוקה. לטעמי, ללא כל קשר, הוא צריך למכור כמה שחקנים ולייצר לו כסף. הוא קיבל מס]פיק בתחילת העונה. מה שהוא עשה עמו זו בעיה שלו (לשלם איזה 7 מיליון ליש"ט על סבסטיאן לטו שלא שיחק דקה בליגה), שימכור את קרסון, קראוץ', ווטאבר.
קשה לבחון זאת כלכלית, אבל מאז שהוא הגיע הוא הוציא הרבה כסף על נערים (בעיקר לטינים) שהציפו את האקדמיה, ואף אחד מהם לא עלה לקבוצה הבוגרת

Glenn Edward Schembechler 25 בנובמבר 2007

אני עם בניטז. יש פה אורגייה של כסף והוא רוצה להשתתף. בסך הכל זה גלגול עיניים לשמיים להתעלם ממה שקורה. בתקציב הזה גם קונים ילד בן 5 מזימבבואה או מקום אחר וטיפוח נוער זה מצויין רק לבלוג הזה.

Glenn Edward Schembechler 25 בנובמבר 2007

הבלוג הזה חוזה עתיד וורוד כלכלי לליגה (ליברפול-וויגאן ברוז-בול?). בניטז מבקש פשוט לשחרר יותר את החגורה…

יואב 25 בנובמבר 2007

רונן, ליברפול תמיד היתה נחותה כלכלית?
אולי ההבדל(ואני לא יודע אלא חושב בקול רם)בין וונגר לבינו, שוונגר יישר קו עם המועדון בעיניין המגרש החדש, כי ידע כמה זה חשוב לעתידה של ארסנל ובניטז, יודע שהמגרש החדש יגזול לו מתקציב הרכש אך הוא לא מרגיש את אותה שייכות לטווח ארוך…

יותם הקטן 25 בנובמבר 2007

רונן, בפיסקה האחרונה העלת סוגיה מעניינת – האם עודף כסף ללא ניהול שפוי גורם לירידה בהישגים? לא חסרות לכך דוגמאות: הניקס והינקיז בארה"ב, צ'לסי בעונה האחרונה (בה הפסיקה לנהל מדיניות רכש מבוקרת יחסית ופשוט קנתה מכל הבא ליד). ייתכן שבמצב בו אין תיקרת הוצאות, הפתרון לכל בעייה הינו "פשוט נכניס את היד לכיס". במקום בו הכסף סופי ההנהלה נדרשת לבקרה עצמית המביאה לניהול טוב יותר.

גע"ס 25 בנובמבר 2007

ועכשיו מתחילה שעתם הקשה של מתרצי התירוצים כדי למצוא תשובה הולמת לשאלה למה לא עלינו למונדיאל בדרא"פ.

יוני 25 בנובמבר 2007

לדעתי ישראל היא הרביעית באיכותה בבית, אחרי יוון, שוויץ, ולטביה שעלתה כזכור ליורו 2004, דבר שאצלנו מעבר לחלום. יוון עלתה מהבית שלה ראשונה עם מספר נקודות הכי גבוה מכל הנבחרות בכל הבתים. ואנחנו, הצלחנו לנצח את מקדוניה בחוץ.

כל ההצהרות של הלוזונים כבר לא גורמות לי לקנות כרטיס כמו בעבר. מאידך, הרכב בmoney time שייראה כמו ההרכב נגד רוסיה יביא אותי (ולא רק אותי)לר"ג

זיזו 25 בנובמבר 2007

בניטז סתם מתבכיין כדי לכסות את התחת שלו. אפשר לחשוב מה הוא עשה עם המאות מליונים שהושקעו שם במהלך השנים שלו. ליברפול מאז ג'ראר הויה הזכור לשמצה (בעזרת השם הוא לא יהרוס את נבחרת צרפת בתפקידו הנוכחי) ליברפול לא משתחררת מהאופי הארסנלי לשעבר וארסנל כמובן להפך מאז תחילת עידן ונגר. לכן כל קיץ מושקע שם כסף אבל ליברפול נראת כמו ליברפול וזה מספיק כדי לגנוב מקום שלישי מארסנל בעונה הכי גרועה של ארסנל מזה שנים. ליברפול צריכה לשנות כיוון לגמרי וזה בטח לא יבוא מעוד 30 מליון ברכש

צביקה 25 בנובמבר 2007

התפקיד השני הכי גדול בכדורגל האנגלי, הוא לאמן את קבוצת המילואים של ליברפול.

ולעניין עצמו: בניטז מנהל את הדיון הזה, שמוטב היה לו נוהל בדלתיים סגורות, בםומבי, משום שהוא מכין לעצמו את התירוץ למה בפעם הבאה שריאל מדריד תפטר את המאמן התורן שלה (בעוד שלושה חודשים, נניח?) ותקרא לו הביתה, הוא יחרוג ממנהגו ויגיד כן.

עוז 25 בנובמבר 2007

בתור מי שהחוויה באיסטנבול היתה הגדולה בחייו הצעירים אני יכול להסכים עם זיזו שמעליי ולציין שאלא אם כן הקבוצה של בניטז הולכת לעשות משהו מדהים בליגה השנה (והיא כנראה לא), הרי שהגיע הזמן לחילופי משמרות בעמדת המאמן.

לגבי נבחרת ישראל: היא לא הרביעית בבית אלא השלישית (לטביה מוכיחה כבר טורניר שני ברציפות שהעלייה ליורו היתה הבלחה לא מייצגת) – ושתי הנבחרות שמעליה הן נבחרות שניתן להתמודד איתן ולא צריך לפחד מהן – וזו הבעיה העיקרית של ישראל במירב המשחקים שלה מול נבחרות גדולות, הפיק בברכיים. אפילו אם יוון תעשה ריפיט ותזכה שוב ביורו, היא תיראה לישראל פחות מאיימת מאשר משחק באתונה, עניין של מיתוג והיסטוריה.

אם בישראל יש מי שיכול לקחת על עצמו את המוקדמות האלו בתור פרויקט דו-שנתי, הרי שהצעד הראשון שלו צריך להיות עידוד (בחוק) של שחקני הנבחרת הצעירים בדרך לקבוצות אירופאיות מהדרג השני. שייסעו כולם לבלגיה או להולנד ואם אפשר גם לגרמניה. תמיר כהן ויובל שפונגין ועומר גולן וחבריהם רק ירוויחו מהיציאה מהבועה שנקראת ליגת הריכולים והמסיבות בדרך לכדורגל מקצועני שבו יום אימונים מתחיל בתשע ונגמר בחמש-שש. כן טמון היתרון הגדול של השוויצרים עלינו, ואחד היתרונות העיקריים של היוונים. אם נשבור את הסכמה הזו ונשתווה אליהם מבחינה פיזית/מנטלית, נסיים איפשהו בין המקום הראשון לשני. חלון ההעברות מתחיל בינואר, וזה לא מאוחר להכניס סעיף אוטומטי של שחרור לחו"ל לכל שחקן בסגל הנבחרת.

עוז 25 בנובמבר 2007

תיקון: משחק באתונה = משחק בוובמלי.

אסף THE KOP 25 בנובמבר 2007

שלום !

אלכס גלעדי פה ?

לא !

אתם בטוחים ?

כן !

יופי, אפשר להמשיך…

————————————————-

אצלנו, הסקאוזרים, כבר נצפו בעבר התקפי אפילפסיה בביצוע פעולות מתמטיות בסכומים העולים על 20 (מה אתם חושבים, שסתם אנחנו תקועים על 18 אליפויות ? זה לא אלכס, זה בגללנו). מכאן, ששום קהל סקאוזרי לא יכול להיות מוסת מהדרישה לתקציב של 20 מיליון ליש"ט. אנחנו פשוט לא מבינים מה זה 20 מיליון. חלקנו גם לא יודעים מה זה ליש"ט.

אגב, מעיון במילון אמריקאית-אנגלית עולה כי "תשתוק ותאמן עם מה שיש" בטקסנית מדוברת משמעותו היא "תחזור אלינו אחרי שתעלה ל-1/8 גמר ליגת האלופות" בספרדית-סקאוזרית.

ולכן, המשחק החשוב ביותר של ליברפול הוא ברביעי הקרוב.

לון 25 בנובמבר 2007

רונן, כבר כתבו לפני, האיש לחוץ ומכין תירוצים להדחה מאירופה ולשנה נוספת ללא אליפות. הוא יודע שאצל האמריקאים התירוצים לא יעזרו, אבל על דעת הקהל אפשר להשפיע.

אני מצטרף לסלית, מאוד מעניין יהיה לשמוע תירוצים.
זה הבית הכי קל שהיה לישראל מזה שנים. יוון בהחלט טובה מאיתנו.
שווייץ טובה מאיתנו רק במעט. גרנט כזכור הגיע לאותו מספר נקודות של שווייץ וסיים איתם פעמיים בתיקו. זה המינימום שאני מצפה מקשטן. בנוסף לכדורגל נורמלי.

ויכסלפיש 25 בנובמבר 2007

ממה שאני מבין לצ'לסי אין יתרון כלכלי משמעותי על יונייטד ליברפול ואולי אפילו על הסיטי. איכות הסגל שלה אינה עולה על ליברפול ויונייטד גם אם בסטמפורד ברידג' משלמים קצת יותר. הרי בקיץ שתי האחרות הוציאו הרבה יותר על רכש. לא בדקתי טבלאות, תקנו אותי אם אני טועה.

מה עוד שארסנל מובילה למרות נחיתות כלכלית ובזכות האיכות של וגנר והטאלנטים. מישהו חושב שהספסל של ארסנל גרוע?

תומר 25 בנובמבר 2007

מפריעות לי כל התגובות בתקשורת לתוצאות ההגרלה של ישראל,אני שומע הרבה אנשים אומרים שזה בית קל(נכון,יחסית) ו"שאם הפעם לא נעלה…"
הקופמנים והשרפים אף פעם לא משלימים את המשפט הזה אם הפעם לא,מה זה אם הפעם לא? אז מה? פורשים?מוותרים? מה יקרה אם הפעם לא נעלה? סוגרים את הכדורגל?
ובכלל, למה הגישה השלילית הזו? ההגרלה הייתה היום ואצלנו כבר מחפשים את האשמים לכישלון בעוד שנתיים.
בקשר לבניטז,מסכים שאין מקום לדבר בפומבי על התקציב של הקבוצה לינואר אבל לכל אלה שאומרים שהוא מכין תירוצים…
אני לא אוהד של ליברפול אבל אני חובב של רפא עוד מימי ולנסיה(שהיה לה הרכב חזק משל ליברפול הנוכחית לדעתי) ואני חושב שהוא עוד יראה לכולם. שהוא מאמן גדול,שהוא יקח אליפות עם ליברפול וששיטת הרוטציה עובדת.

Glenn Edward Schembechler 25 בנובמבר 2007

אני רוצה לחזור למה שרונן כתב: למעשה מפריעה לו הפומביות של ההצהרות – מין ספינולוגיה מודרנית מהזן הישראלי דווקא. על פניו מדובר בבעיטה במסורת שממשיכה למשל את הקו של מינוי גרנט בצלסי. אי נוחות מהקו הזה היא הגיונית והייתי מקבל אותה אם היא היתה כוללת מלחמה בכל "הבעיטות במסורת" (נאמר בורסה,שליטה אמריקאית, משחקים באמריקה, זלזול בנבחרות וכד'). מאחר ומסורת כבר מזמן מתבררת כעניין נזיל ורפא בניטז בא מארץ שעדיין תרבות הספורט שלה מוצלחת למדי, אני נותן לו את הספק. הקו הכלכלי הנוכחי בהחלט מחייב להוציא יותר בעיקר אם נצפה עתיד כלכלי מזהיר.
"ניהול לא שפוי" זה שחר או גיידמאק איפה שאין מה להרוויח.
לגבי המסורת וליברפול, היא בכלל נמוגה שהקו של שנקלי-פייזלי-פייגן-דלגליש-סונס התפורר.
עדיין בעיני דור מסוים ליברפול היו מועדון אנגלי יותר ויונייטד גם בשנים הרעות יותר בינלאומיים. מנג'ר אירופאי טרף את הקלפים.
רונן חוזר שוב על השוואת החברות הכלכליות לאוליגרכים בחוסר יכולת להבין שאין מבחינת הצופה (האובייקטיבי כמו גם הסובייקטיבי) הממוצע שום הבדל. אם מחר אברמוביץ מציע לגלייזר והחברים בוחטה הם לא ימצמצו

Glenn Edward Schembechler 25 בנובמבר 2007

עוד מילה טובה על אברמוביץ שסוכני הגלובליזציה (במסווה מסורת ומוסר) בבלוג זה אוהבים
כל כך לקטול: אנחנו לפני 2008 ובלי רומן היינו מן הסתם עם 2 אלופות לעשור שלם.
למי שהמושגים דרבי-נוטינגהם-לידס-אוורטון-וילה-רוברס עוד אומרים משהו ולא רק מכשול
לפני הצמפיונס-ליג ביום שלישי,רומן לא מייצג רק מושחתות אלא גם רומנטיקה לאוהד הפשוט.

הבלוג הזה שכנע אותי כבר מזמן שלטובת הפרמייר-ליג עדיף שליברפול ייקחו איזה אליפות אחת. קוראים לזה עניין מחודש בליגה!

ניהול פסיכופטי היה כנראה גם לרובי שפירא ובתור אוהד מכבי חיפה אני מצהיר שהאליפות
האדומה היא אחד הדברים הכי יפים של הכדורגל הישראלי בעשורים האחרונים. כנ"ל עם ווקר.

2-3 אלופות בעשור זה ממש ספרדיזציה של הפרמייר-ליג (גם שם יש שלוש אלופות בעשור הנוכחי). את זה בטח רפא מכיר.

martzianno 25 בנובמבר 2007

עוז – רעיון מצויין (סעיף השחרור לשחקני הנבחרת)! ובכלל, אם לא תהיה התגייסות של ה'כדורגל' לטובת הכדורגל, דבר לא יצמח לנו מההגרלה ה"קלה" שנפלה עלינו. ממבחינתי אפשר לסגור את הליגה לשנתיים (מעניין אם מישהו יחוש בהבדל) האם מדבריך אני מבין שגם אתה חושב שקשטן, אולי הוא לא האיש למשימה?

רונן דורפן 26 בנובמבר 2007

גלן – אתה מתעקש להתייחס להתנגדות לאוליגרכים בתור "שמרנות" או "נאמנות למסורת". ואתה מחמיץ לחלוטין את הכוונה. אני מתנגד לאוליגרכים כי די במהרה הם יביאו את תרבות השוחד לכדורגל.

לוניה 26 בנובמבר 2007

מוני האוליגרך יובא מוריניו להפועל

birdman 26 בנובמבר 2007

זה ניסיון מוצלח מאד לכתוב משהו אובייקטיבי על מרסיסייד. אחרי הרכש שהוא קיבל בתחילת העונה, הגדול ביותר בהיסטורית הקבוצה, אין סיבה שהוא יקרטע באירופה או בליגה. במקום להביע אמון בשחקנים שלו ולהתמודד באירופה כמו אריה, הוא מילל. הרי אם הוא יעלה שלב באירופה כל היללות האלו היו לשווא, והוא יצטער שהוא אי פעם אמר אותם. הוא מפחד מכישלון ומכין אליבי.

גיא 26 בנובמבר 2007

בקשר לבכיינות של בניטז…
אני חושב שגם הבוסים שלו היו מתייחסים לתלונות שלו יותר בסלחנות אם הוא היה מצליח לגרום לקבוצה שלו להפגין משהו שדומה לכדורגל חיובי.
אבל ליברפול כבר כמה שנים היא קבוצה אפורה, משעממת שמבקיעה מעט, סופגת עוד פחות (בדרך כלל) ודי מוציאה שם רע לכדורגל האנגלי.
בקיצור – יש לא מעט קבוצות שמצליחות לשחק חיובי עם תקציב פחות בהרבה משל ליברפול. ייתכן והחיובי הזה לא מספיק כדי לנצח את הגדולות, אבל הוא יקנה לבניטז את הרוח הגבית ותמיכת הקהל שישכנעו את הבוסים לפתוח את הכיס.

לגבי הנבחרת – גם אני מקווה שקשטן יפנים את סיום הקמפיין הנוכחי ויעלה עם הרכב צעיר ושאפתני גם בהמשך.
לגבי הגרלת המשחקים – ההרגשה שלי היא שהכי טוב להתחיל עם יוון בחוץ (הפסד יתקבל בטבעיות, אבל תמיד אפשר לתפוס אותם לא מוכנים/באופוריה/תחת השפעת היורו שזה עתה הסתיים), ופשוט חייבים ללכת על ניצחון בבית מול שוויץ, מכיוון ששוויץ לדעתי ישמיטו פחות נקודות מול הקבוצות מדרג 4-6 בבית שלנו.

פילוסוף רדום 26 בנובמבר 2007

עוז יכול להיות שאתה שגיא כהן או שהוא אתה או שאתם אותו בן אדם ?
ראה טור שלו מספורט 5

http://www.sport5.co.il/commentary.aspx?FolderID=53&docID=28607&lang=HE

Old Timer 26 בנובמבר 2007

I'm not sure I understand the focus of the criticism. If the focus is on Rafa airing the dirty laundry then I fully agree (after all LFC has class unlike a certain club where the manager goes publicly apeshit as to who owns the balls of a certain horse).
If however, the focus is on the agrument itself rather than on how it was made, then I think there are some possible flaws in the analysis. First of all it is not uncommon in any business that the CEO would push for the business taking short term risks for the prospects of future rewards. Not every such argument with the board would mean that such CEO is insane and I haven't seen anything that would indicate that this is the case here. There is a wide risk spectrum before your cross the border into insanity.
Secondly. the analysis assumes that LFC will always be financialy inferior to ManU or Arsenal as if that's written in the stars. Isn't there a possibility of this changing or being mitigated if LFC is more sucessful? If so, isn't this worth taking greater financial risks? BTW the Leeds example doesn't really work becuase unlike Leeds LFC is an international brand with the financial potential of bouncing back even from bankruptcy.
Also, let me put this question to the LFC fans reading this one: between 10 years of 3rd place as opposed to two championships five years in the middle of the table and three years in the second division what would you prefer? As Glen noted there may be an upside to insinity, particularily since LFC unlike Haifa has a real fan base.

And one last comment to all you "Boaring Liverpool" proponents out there. We scored one goal less than the Latino Mancs with one game less. Check the table.

רונן דורפן 26 בנובמבר 2007

עמיחי. אני נוטה להסכים שהוא תלוי בעליה באירופה – שהיא עדיין לגמרי אפשרית בכדי לקבל תקציב לרכש.
זה במידה רבה היה המצב של פרגוסון. כשהודח מאירופה ולא היה בתמונת האליפות הוא קיבל מעט כסף לרכש – אבל הביא בכסף הזה את ואן דר סאאר, וידיץ' ואברה שבלעדיהם אני בספק גדול אם היינו מתקרבים לאליפות. אחר כך רכש את קאריק בכסף גדול – אבל מכר את ואן ניסטלרוי ומיקל אובי בכדי לממן את זה.
העונה, אחרי אליפות וקמפיין אירופי שכנראה הכניסו הרבה כסף הוא באמת קיבל כסף גדול והשתולל איתו.

לבניטז יש מזל – הוא קיבל בקיץ האחרון את באבל ואת טורס מבלי שזכה במשהו.

למרות שהחזיר לכם את גביע אירופה הוא הולך אחורה מבחינה מנטלית.

שום מנג'ר לפניו, כולל הוייה ואבנס, לא התלונן שפ.צ מרסיסייד לא גדולה מספיק בכדי להתמודד.

סטוצקי 26 בנובמבר 2007

לפחות על-פי מה שאני הצלחתי להבין מפיסות המידע שמתייחסות לפסאודו-אסון הממשמש ובא, התלונות של בניטז אינן על גודל התקציב לרכש בינואר, אלא על דרך העבודה בנושא רכש. נראה שהוא ציפה שהמועדון יפעל מוקדם להחתמת השחקנים הדרושים בינואר (כלומר בלם, רצוי כזה שיכול לשחק גם מגן שמאלי, או במילים אחרות קלאדזה תמורת 4 מיליון, מסתבר), ושני הליצנים האמריקאים הבהירו לו שהם לא עוסקים בשום דבר שקשור לרכש בינואר (אל המועדון או החוצה ממנו) לפני אמצע דצמבר. ובכלל, מי שאחראי מבחינתם על רכש במועדון זה ריק פרי, ושאלוהים יעזור לכולנו.
אז רפא ניסה להבהיר להם בתגובה שכאן זה לא דראפט, ושמי שלא טורח בערב חלון ההעברות צפוי לאכול זנדן בשבת.

בקשר לעובדה שרפא יצא לתקשורת עם כל הביקורת הזו ולא עשה מספיק מאמצים לכבוש את יצרו ולטפל בעניינים בדלתיים סגורות – ברור שהוא טעה. הוא גם יודע שהוא טעה, והיום מתפרסם ניסיון התפייסות ראשון שלו, בשאיפה להציל לעצמו את המשרה ולנו את המועדון. אז הוא טעה. זה קורה, כולם טועים. אפילו אלוהים טועה. הנה, עובדה – הוא נתן למנ-יו 16 אליפויות…

ועוד משהו, פחות קשור לטור עצמו ויותר לחלק מהתגובות כאן
שמתייחסות לתקציב הענק שרפא קיבל בקיץ: רפא רכש שחקנים ב-45 מיליון פאונד, לאחר שמכר שחקנים ב-25 מיליון פאונד. וזה עוד לפני שחישבנו את הסכום שנכנס למועדון בעקבות ההגעה לאתונה. לא בדיוק תקציב ענק אחרי הכל, כנראה שגם לא הגדול ביותר בתולדות המועדון.

ועמיחי: סבסטיאן לטו עלה פחות מ-2 מיליון פאונד. כנראה התכוונת ללוקאס שעלה 6 מיליון פאונד, ובהזדמנויות שהוא מקבל מצדיק כל פני.

רונן דורפן 26 בנובמבר 2007

לאולד טיימר. זה לא כל כך עניין הכביסה המלוכלכת בחוץ. זה יותר עניין שהוא מעביר את התחושה שהוא עושה למישהו טובה בכך שהוא מחזיק בתפקיד – שכמו שאמרתי הוא שני בחשיבותו רק למנג'ר מנצ'סטר יונייטד. אם בספרד יש לך בעלבתים שמבינים עניין ובאנגליה לא, אז לך לשם. אל תספר סיפורים על כך שהמועדון שלקח הכי הרבה אליפויות לא יכול להתחרות על האליפות האנגלית.

כמובן ששום דבר לא נצחי וייתכן ויום אחד המועדון יעקוף בהכנסותיו את ארסנל או יונייטד. יחד עם זאת אינני סבור שזה יקרה בגלל קשר דפנסיבי זה או אחר מארגנטינה. זה יקרה אם ייבנה איצטדיון חדש ויהיו בצידו הצלחות במגרש ועוד פקטורים נוספים. כפי שציין פה מישהו בעניין ארסנל, דעתי בניטז פחות מעוניין בתהליך, ויותר מעוניין בכסא בריאל מדריד.
גם ארסן וונגר רוצה להדיח את מנצ'סטר יונייטד ממעמדה – אבל הוא מבין שזה תהליך של עשרים שנה.

רונן דורפן 26 בנובמבר 2007

סטוצקי – אבל יש משהו גם בטענות של האמריקאים. האם הסגל הנוכחי כבר הגיע למקסימום יכולתו? האם באבל וטורס כבר נותנים התפוקה שהם צריכים?

אם לחזור לאליפות האחרונה שלנו, לדעתי זכינו בה כי התחלנו להריץ את ההרכב לאליפות בחצי העונה שלפני כן. ואן ניסטלרוי סופסל. רונאלדו ורוני קיבלו את הקבוצה. וידיץ ואברה נרכשו ובנוסף סקולס הבריא.
יש משהו קצת נחפז בסיטואציה הזו עם בניטז. וורונין, באבל וטורס עוד רחוקים מלתת לקבוצה את מה שהם יכולים – וכבר הוא צריך רכש חדש? בכלל כדאי לו להגביל את עצמו ל-3-4 שחקנים בשנה.
אני בטוח שבניטז נחוש להביא לכם אליפות. אבל איכשהו הוא לא משדר לי תחושה שהוא רוצה להיות אצלכם עשר שנים.

יואב 26 בנובמבר 2007

על פניו, נראה שבניטז לא משדר את אותה רמת מחוייבות שוונגר שידר בתקופת בניית האיצטדיון..זה נראה שלחזור לספרד, נמצא תמיד על הפרק…
אולד טיימר, להצדיק את בניטז לא מחייב בהכרח שוב לדבר על האיש שהעיף אתכם "מהמרפסת המזויינת" שלכם. אצלו,כמו שאתה יודע, אין בעיית מחוייבות וכל בעייה אחרת שקיימת מגובה בתואר(אחרי שעבר החוק שלשוער אסור לתפוס ביד מסירה).

old timer 26 בנובמבר 2007

Ronen, thank for standing up for our status as a big team. I understand from your comment that you would be equally (or similarily) critical of Rafa if he would have said what he said in public behind closed doors. If that's your position than I disagree for the reasons I gave in my comment. To win the champioship we need more money. Rafa's willingness to acknowledge that we are not as big a team as we used to be is not a drawback but a virtue. In a way, the latests, two decade long (temporary) slump stems from our inability to acknowledge that. Moreover, it takes a lot of money to break the ManU dominance. We need to outbid the competitors to get the real good players becuase some of those great talents seem to be less enlightend and (for reasons that are beyond me) would opt for ManU if it were to offer them the same amount. I'm not sure about the lack of commitment, after all his big signings are of fairly young players so I would not rush to determine that he has (or had) no long term plans with the club. To break the cycle and reclaim the porch (thanks Yoav) you need to spend on players. With that titles may come and the balance may shift.

עוז 26 בנובמבר 2007

מרציאנו – אני בספק גדול אם קשטן האיש המתאים, אך מכיוון שהוא לא יוחלף בשום מקרה במצב העניינים הנוכחי, אפשר אולי לקוות הוא יכול לשנות דרכיו. בקמפיין האחרון קשטן בד"כ העדיף להתעמר באותם שחקנים שמשחקים באירופה ומיעט לנסוע לצפות בהם, הוא בטח לא בנה עליהם או הטיף לצעירים לעבור לליגות אירופאיות.
אני חושב שמבחינת מעמד, קשטן יכול להוביל מהלך ארוך טווח בהתאחדות, אבל קשה לי לראות את זה קורה באמת.
פילוסוף- הטור של שגיא כהן מגיע לאותן מסקנות, לדעתי מכיוון שהן די ברורות. אני לא יודע בוודאות שאם 15 שחקני סגל של הנבחרת ישחקו בליגות המשניות באירופה הנבחרת תשתפר, אבל אני די בטוח ששווה לתת לזה צאנס כי זה הצאנס היחידי שלנו: מהליגות הישראליות במתכונתן הנוכחית יכולה לצאת מעט מאוד בשורה.

אסף THE KOP 26 בנובמבר 2007

לא כל-כך ברורה לי הביקורת על בניטז. בניטז טוען כי מטרתו היא להכניס רווח למועדון תוך כדי שיפור הסגל. הדרך לעשות זאת היא פשוטה (ולא רק בכדורגל):

מכירת שחקנים שכבר אינם טובים לרמה המצופה מהם בליברפול, השקעה בשחקנים חדשים שתביא את המועדול להישגים גבוהים יותר ומכאן ליותר הכנסות וחוזר חלילה.

ליברפול הציגה השנה רווח נקי של 26 מ' פאונד, הרווח הזה הוא לאחר שכלול כל ההכנסות (כולל מכירות של שחקנים) ובניכוי כל ההוצאות (כולל רכישת שחקנים). המשמעות של המספר הזה היא שההשקעה הנקייה של ליברפול בקייץ הייתה נמוכה בהרבה מזו של יונייטד ואפילו נמוכה מזו של סנדרלנד !
היקס, כאשר הוא מדבר על השקעה מתייחס רק לעלות הבודדת של שחקן ולא מסתכל על צד הנכסים של הקבוצה.

ברור כי סיסוקו, קראוץ' ואולי גם ריסה (ובניון ?) נמצאים על המדף לינואר הקרוב וייתכן כי המכירה שלהם תוכל לממן לליברפול חלוץ ומגן ברמה גבוהה.

בניטז צודק באומרו כי יש להתחיל מו"מ עם סוכנים כבר עכשיו כדי שהקבוצה לא תישאר עם המכנסיים למטה.

כמו שאמרתי, להערכתי, העפלה ל-1/8 הגמר תיישר את ההדורים במרסי-סייד.

נ.ב
להערכתי כל ההשערות הדמיוניות של אוהדי יונייטד בדבר הזילזול של בניטז בתפקיד שהוא אוחז, התיסכול שלו בתפקיד המאמן של ליברפול, אי המחוייבות שלו למועדון, פזילתו לאוליגרכים ורצונו להסית את הקהל הם קישקוש מוחלט. קישקוש הנובע מהחשש המקנן ומהמיית ליבם לאור המיקום המאוד יוצא דופן של ליברפול בטבלה בשלב זה של העונה. אני יכול להבין מדוע הם לא רוצים לראות את בניטז על הקווים במרסי-סייד. מה שאני לא בטוח זה שהמחליף שלו, במידה ויילך, היא יותר טוב לאינטרס שלהם.

אביעד 26 בנובמבר 2007

אסף, לשם התחלה למיטב זכרוני, שחקן אינו יכול לעבור בעונה אחת 3 מועדונים ולכן בניון אינו על המדף.
באשר ל"פחד" מבניטז, אני מפחד יותר ממחליפו הפוטנציאלי (אין כ"כ הרבה מועמדים, זה פחות או יותר כל מי שלא ירצה לאמן את אנגליה וזו רשימה די מכובדת). עם זאת, אני לא רואה את ראפא מפוטר – מועדון שלא מעוניין במיוחד לשים כסף להעברות בינואר ובמיוחד אם ליברפול לא תעפיל שלב באירופה, לא ישמח לשים כסף לפיצויי פיטורין לבניטז + כסף למנג'ר חדש.
ל"ישיש" – שחקנים צעירים יעדיפו לעבור למנצ'סטר מאשר לליברפול בצדק וזה לא קשור בהכרח למוניטין של המועדון כ"גדול" כי אם למוניטין של המועדון בפיתוח וקידום שחקנים, משהו שמנצ'סטר עושה הרבה יותר מליברפול ב 15 השנים האחרונות, מאותה סיבה סביר ששחקן צעיר יעדיף את ארסנל על פני מנצ'סטר (וזה גם מדוע שחקן בן 25-26 יעדיף את היונייטד – עד כמה שוונגר מקדם צעירים הוא מזלזל בוותק ובניסיון, ראה מקרה הנרי, קמבל, ליונברג, וילטורד, ג'ילברטו סילבה וכו' וכו').
המעשה של בניטז הוא מעשה שלא ייעשה – לצאת נגד הבעלים בפומבי על כסף לרכש?! אחרי שרק בקיץ האחרון קיבל את טורס, באבל, בניון, לוקאס, ו-וורונין?! לפיכך יש בסיס למחשבה שהוא פוזל לכיוון מדריד וניסיון ההתפייסות שלו הוא כיוון שהבין שהלך רחוק מדי, מהר מדי ושוסטר עדיין יציב בכסאו. אם כבר, הוא צריך לפזול לברצלונה, שם רייקארד פחות יציב…

אסף THE KOP 26 בנובמבר 2007

אביעד – בניון לא חייב לעבור העונה, את וורונין לדוגמא קיבלנו בקייץ בעסקה שנסגרה חצי שנה קודם לכן.

פיצויים – לפעמים, הבעלים יכול לחשוב שהנזק בהישארותו של מאמן גדול מתשלום הפיטורין. דוגמא אקטואלית: "ההתפטרות" של לוזון.

לעניין הרכש – תקרא את הפיסקה הקודמת שקראתי ותראה כי ההוצאה הנקייה של ליברפול על שחקנים הייתה נמוכה אפילו מזו של סנדרלנד. זו טעות, שלא לומר שטות, לבדוק השקעה בראייה חד-מימדית של עלות השחקן. אני לא חושב שהוא פוזל לריאל מדריד, לפחות לא השנה. לטעון שבניטז יצא נגד הבעלים וחזר בו כי שוסטר יציב על כסאו נשמע כבר כמו תסריט של סרט בדיוני.

יואב 26 בנובמבר 2007

לכל הסקאוסרים,
איך פוסט שעוסק בכם, מתגלגל שוב לפתחה של יונייטד? זה הכי לא רלוונטי בעולם.
וונגר עבד בתקציבים נמוכים(יחסית)כי הוא ידע את חשיבות המגרש החדש לעתידה של ארסנל. גם בליברפול יודעים את זה. רק הגדלת ההכנסות באופן משמעותי, ישים את ליברפול בצמרת האירופאית הגבוהה(כלכלית) ולכן הוא חייב ליישר קו, אם ראייתו היא לטווח ארוך. מה עוד שהוא קיבל כסף ורכש ממש לא מעט(אסי, הכן רשימה של רכישותיו בארבע שנותיו ותגלה מספר שקרוב לשני סגלים).אולי אבדה סבלנותו והוא רוצה לקצר תהליכים אבל קניית מסי, או קאקה לא תפטור את זה בטווח הארוך וסתם נראית גחמנית.אגב,מעולם לא טענתי שבניטז מזלזל. זאת עדיין ליברפול.
יונייטד, נמאת במקום אחר לגמרי בשרשרת המזון. היא הגדילה את מגרשה שלוש פעמים(ללא פאונד חוב),נהנתה מדור מקומי נדיר שהביא לה תארים, המאמן שלה קשר את גורלו למועדון והפוך ובנתה פלטפורמה כלכלית ושיווקית כל כך יציבה שהיא יכולה להרשות לעצמה לקנות בלם בשלושים מיליון בלי שזה ידיר שינה מאף אחד ואף יראה טבעי(לקח לאלכס שנים של אמון מול ההנהלה ועבודה קשה).
אולג טיימר, אולי כשרונות צעירים מעדיפים את יונייטד(באותה משכורת) כי הם יודעים שזה מועדון שיתן להם הזדמנות(ואת אחת מבמות הכדורגל המכובדות ביותר שיש)ולמאמן "חסר הקלאסה" שלהם יש רקורד מוכח ולוגו רשום בעניין?
נ.ב
אני לא חושש ממיקומה של ליברפול או מזהות מאמנה. אולי חושש מעצמנו ומחוסר מימוש הפוטינציאל. מימוש-אמור להספיק.

יואב 26 בנובמבר 2007

ובלי קשר לארועים האחרונים,שמועות על בניטז תמיד יהיו(לא באשמתו) מעצם העובדה שהוא ספרדי שנולד בריאל מדריד.

אסף THE KOP 26 בנובמבר 2007

יואב – זו בדיוק הנקודה, קבוצה שמביאה רווחים יכולה להרשות לעצמה להוציא על רכש. ההוצאה הנקייה של ליברפול נמוכה מזו של סנדרלנד ולאין שעור קטנה מזו של יונייטד {כמו שניסיתי להסביר ולאור ההתמחות המקצועית שלי במימון השקעות, אסור למדוד את ההשקעה בערכים מוחלטים אלה כשיעור מההכנסה).

אני גם מבין את הדילמה של המשקיעים האמריקאיים, הם שמרנים ומעדיפים לקטוף את הדיבידנד במינימום השקעה. זה לגיטימי – צריך להיות משוגע כדי לחשוב אחרת.

מכאן, שכל ההתגוששות סביב ליברפול בזמן האחרון לקוחה בכלל מענף הכלכלה, תורת המחירים, דילמת האסיר. קרי – בניטז מעוניין למקסם את ההשקעה כדי לייצר הכנסות גדולות יותר, המשקיעים שואפים למזער את ההוצאות ולקטוף שיעור רווח על ההשקעה גבוה ככל שאפשר. הפיתרון למקרים האלה הוא פשוט – בנקודת האמצע או בפרישה של שחקן (אסיר).

אפרופו "לוגו" – שברתם עוד שיא ברמת המיסחור ורשמתם את השם Red Army כסימן מסחרי.

יואב 26 בנובמבר 2007

אסי, בוויכוח שהתנהל כאן בהקשר פיטורי מוריניו, תמכת בבעלים והיית משכנע למדי.מה השתנה?(לא שיש לי דיעה לכאן או לכאן)המגרש יביא לליברפול את מה שחסר לה(כלכלית) וזה דורש סבלנות. בנתיים יש לבניטז , אחלה סגל לרוץ איתו ולהלחם על כל מה שזז.מועדון בסדר גודל כזה, לוקח תארים מכוח האינרציה. הוא צריך לשדר אמון לסגל הקיים(שעוד לא הספיק לטעות ממש)ולהיבנות שלב אחרי שלב.

יואב 26 בנובמבר 2007

אם "המסחור" יספק את הכסף להביא את מי שאלכס ירצה דיינו. רוח, יש לנו בשפע(כל עוד הסר אלכס פרגוסון שם).

אסף THE KOP 26 בנובמבר 2007

מה השתנה ? – מוריניו היה בוטה וחשב שהוא הבעלים של המועדון. בניטז רחוק מזה. במידה והוא יתנהג כמו הבהמה הפורטוגלית ייתכן ובאמת שארצה לראות אותו מחוץ למועדון.

לכל תוכנית השקעה יש רעיון עסקי שעומד מאחוריה. האמריקאים לא ישימו גרוש על בניית האיצטדיון מבלי שיהיה להם תזרים מזומנים על כמה הכנסה הוא ייצר עבורם. אני לא חושב שבליברפול יש דרישה להישגים כאן ועכשיו, מה גם שבד"כ זו דרישה של בעלי קבוצות לא של מאמנים. אני אשמח לראות שיעור השקעה בשחקנים (מתוך ההכנסות) שמתקרב לזה של יונייטד או אפילו, רחמנא לצלן, עובר את זה של סנדרלנד. בניטז רוצה 20, הם רוצים לתת 0. בסוף זה ייגמר כמו בשוק: ב-10.

אסף THE KOP 26 בנובמבר 2007

טענת המסחור שלי באה לדברים של רונן, על שכתב פה בנושא "העלבת" המסורת האנגלית.

כמו שאנו רואים: העלבת המסורת בדרך זו או אחרת היא מנת חלקן של כל הקבוצות הגדולות באנגליה. לצערי, את המסורת באנגליה צריך לחפש מהליגה השנייה למטה.

Glenn Edward Schembechler 26 בנובמבר 2007

דיי מייאש שהכדורגל האנגלי הפך למה שהוא אבל לפחות מהתגובות פה ברור שזה רק יחמיר. אני משאיר למשוכנעים להנות מהשאריות ומשאר המיתוגים. ייתכן שב2025 נחגוג זכייה ראשונה של שפילד (יונייטד, וונסדאי זה כבר לא ישנה כלום לאף אחד) אחרי 20 ומשהו שנה של שלטון דו-ראשי.
גם זה יקרה בזכות האוליגרך התורן.
אבל כדאי לא להשאר בדיכאון אני מבקש להזכיר לכולם שהספורטאי המעניין ביותר בספורט האמריקאי חוזר היום. קוראים לו ריקי ויליאמס ואני מאד אוהב אותו. הוא דורון שפר רק שעל אמת.
יחד עם זאת אהבתי לקיצוניות וסטטיסטיקה מחייבת אותי לקוות להפסד נוסף לדולפינס שיהפוך אותם באמת למיוחדים. משהו כמו הקבוצה היחידה באנגליה שזכתה באליפות וירדה שנה אח"כ.

Old Timer 26 בנובמבר 2007

Yoav judging by your latest comment I thought you did not disagree that he lacks class only that this is compensated by titles:-)

Seriously now, I agree that there were better ways to say it. The argument however, may have been valid. There may be solid managerial (and long term economic reasons) reasons for demanding more money. As to the ManU appeal, make no mistake. Its primarily for being a bigger name and being the most succesful English club in the last two decades. Don't over romanticize that, for every Giggs or Ronaldo you will bring I will bring a Cantona or a Schmeichel, Bartez and RVN (who I'm sure played at the expense of young players). If you will look at the average ages of the squads players you will find very little difference.
As to your last question Yoav why has this become a ManU related debate, the reason is simple, Ronen's argument (and in a way your argument as well) was "you are big enough and you have to act like that". Problem is that big is a relative notion and as far as size is concerned Rafa's frame of refernce is not historic liverpool but today's ManU. To break the dominance he needs more money. Financial rewards may be out there for whom ever reclaims the porch. It is that simple and Rafa belives it is worth the risk. I'll give all the Mancs here credit that there is now alrteior motives, however, hereing Yoav going on about the great team that we have while not so long ago he argued that most (if not all) of our players are not good enough the wear the ManU uniform, does seem a bit odd. Yoav please explain how those two statements can live together.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 26 בנובמבר 2007

גלן – סיפור החזרה המרגש של השבוע הוא, עם כל הכבוד לריקי ויליאמס, הוא סיפור חזרתו למגרשים של איבן קלאסניץ'(ורדר ברמן,קרואטיה)לאחר השתלת כלייה כפולה.

אביעד 26 בנובמבר 2007

אסף, וורונין עבר במסגרת חוק בוסמן לאחר שסיים חוזהו בלברקוזן, זו עסקה בין שחקן למועדון ולא עסקה בין 2 מועדונים ושחקן אני לא מכיר עסקאות בין מועדונים שנחתמו חצי שנה מראש, בטח שלא בנסיבות רגילות כמו עכשיו. בקיצור, מכירת בניון לא על הפרק.
מה ההבדל בין ההתבטאות של בניטז עכשיו לאלו של מוריניו שנה קודם? שניהם בעלי סגל רחב, אחרי רכש גדול בקיץ שכלל חלוץ בסכום ששבר את שיא המועדון. כשאתה טוען שבניטז והבעלים יגיעו לפשרה אתה מניח נקודת פתיחה שווה שאין כאן, הבעלים הם המעביד, בניטז העובד והוא לא יסחט אותם, אם בניטז רוצה עוד כסף אז שיעלה את הסוגיה לבעלים בדלתיים סגורות. תלונות פומביות אינן מקובלות, בטח לא חודשים ספורים אחרי שחיזק מאוד את הסגל בכסף שניתן לו. כשאתה מדבר על שיעור השקעה "נקי" אל תשכח להתחשב בכמות שהושקעה ברכישת המועדון, הבעלים צריכים לכסות גם את ההשקעה הזו ודרישה כזו לאור הסכנה של אובדן הכנסות עצום כתוצאה מאי העפלה אפשרית, במיוחד מבית שליברפול חייבת לעלות ממנו היא לא פחות מחוצפה. זה אקט שכמעט מתחנן לתגובה בדמות פיטורין. ופיטורין כאלו הן לא בשל נזק למועדון אלא נזק לגאוות הבעלים וכאן למרבית הפלא, השיקול הכלכלי משחק תפקיד (ודוגמת לוזון היא בעייתית היות והפיטורין כאן רק חיכו לקרות והתרחשו רק עכשיו בגלל פחד הפיצויים)

אסף THE KOP 26 בנובמבר 2007

אביעד – לא בדקתי את התקנון. הכי הרבה הוא לא ימכור את בניון (אני לא בטוח שאי אפשר למכור אותו כי טכנית הוא שיחק רק בקבוצה אחת העונה). זה לא משנה לדיון כי יש שחקנים נוספים שאפשר למכור.

בניטז לא סוחט אף אחד. ממש כשם שאני, שמתעסק בכספים הולך לדירקטוריון ואומר להם את דעתי על תוכנית ההשקעות שלהם, כך רפא אומר דעתו על מדיניות ההשקעות של הבעלים. נכון, הדברים לא היו אמורים לצאת בפומבי, אבל זו גם לא כזו דרמה גדולה. אגב, כבר הסברתי כמה פעמים הערב שהסתכלות על מספרים מוחלטים לצרכי השקעה היא שטותית. מה שחשוב הוא שיעור ההשקעה מתוך שווי הקבוצה הוא הכנסותיה. בפרמטרים האלה אנחנו אפילו לא עברנו את סנדרלנד.
יש הבדל עצום בין מי שמשקיע 20 מיליון פאונד ויש לו קבוצה ששווה 250 מיליון פאונד לבין מי שמקיע 20 מיליון פאונד והקבוצה שלו שווה 30 מיליון פאונד. בהנחה שליברפול ומנצ'סטר הן בעלות שווי שוק והכנסות דומה (נניח ביחס לקבוצות הדרג השני והשלישי בפרמייר ליג) הרי שליברפול יכולה לעלות את שיעור ההשקעה שלה לשיעור הדומה לזה של יונייטד והיא עדיין תהיה באותה דרגת ביכון להתמוטט ופלשוט את הרגל כמו יונייטד. אגב, אי העפלה אפשרית ל-1/8 גמר ליגת האלופות היא לא כזה הפסד כספי עצום. ההפך הגמור, העלייה הבלתי צפוייה בשנה שעברה לגמר מחפה על כישלון השנה. נניח וליברפול תעלה ותעוף כבר ב-1/8 גמר, האם הנזק יהי קרדינלי לקבוצה ? ברור שלא.

ההבדל עם מוריניו הוא עצום. בניגוד לבניטז, מוריניו חשב שהוא אשכרה הבעלים של הקבוצה וכשהוא סירב להוריד את הראש הוא נבעט. בניטז לא נמצא שם, רחוק מזה.

אביעד 26 בנובמבר 2007

אסף, אין לי וויכוח לגבי השקעה מול שווי, רק שסנדרלנד לא צריכה לכסות עלות רכישה כמו של ליברפול היות והבעלים שלה (אם אני לא טועה, קבוצת משקיעים בראשות ניאל קווין) לא צריכים לכסות השקעה כה גדולה וזה עוד מבלי שדיברנו על ההשקעה הצפויה באיצטדיון החדש. אל תשכח שבזכות ההעפלה לגמר בשנה שעברה, ליברפול השקיעה כמות לא רעה של מזומנים בקיץ ובלי העפלה אין כספים נוספים לרכש.
וכשאתה הולך לדירקטוריון ואומר להם דעתך על ההשקעה זה לא אותו דבר כמו לצאת לתקשורת ולומר בפומבי שיו"ר הדירקטוריון שהוא במקרה גם בעל השליטה הוא קמצן, זו כבר כן דרמה גדולה.
ברמה העקרונית אני מסכים איתך – בניטז הוא לא מוריניו. אבל ברמה המעשית, בניטז עשה את אותו מעשה שמוריניו עשה והפה שמוריניו פתח בשנה שעברה רק ההתחיל את כדור השלג שנגמר השנה בסיום העסקתו (וזה מבלי לקחת קרדיט מגרנט על תרומתו הנכבדה לעניין).

רובי פאולר 26 בנובמבר 2007

האנשים האלה, שאתם רואים בתמונה המופלאה שנמצאת בלינק הבא
http://img.skysports.com/07/11/800×600/GillettandHicks_596102.jpg
הם הבעלים של הקבוצה שלנו. וזה באמת לא יאמן, כשמתבוננים בצמד הפוצים האלה, ונזכרים בשאנקלי, פייזלי, אפילו בפייגן והקבוצה של שנות השמונים, כשמסתכלים עליהם וחושבים על זה שעכשיו, החבר'ה האלה היקס וג'ילט, שמות של סכיני גילוח ביצור המוני מצפון דקוטה, האנשים האלה מגרדים בראש בנסיון להחליט אם נביא בלם בחלון ההעברות הקרוב, או לא נביא, כשמסתכלים עליהם אפשר לפול לתהומות של דיכאון. אפשר להסתכל על זה באספקט כלכלי, אפשר לעשות הפרדה מתנשאת בין אוליגרכים רוסים לקפיטליסטים וואספים, ואפשר גם לומר שאם יש מקום שאסור היה לתת דריסת רגל לאנשים האלה מהבייסבול והמקדונלד'ס, זה איפה שהמסורת גדולה מכל תוצאה. ליברפול זאת רק דוגמא אחת, אבל אין טובה ממנה. טוב עשה בניטז שהפך את הדיון הזה לדיון ציבורי, וצריך רק לקוות שזה לא יעלה לו ולנו במשרה שלו. כי משם, הדרך להיות אסטון וילה זה עניין של רבע עונה בדיוק.

Glenn Edward Schembechler 26 בנובמבר 2007

אנונימי- אתה צודק ולא ידעתי. לא נעים, מה גם שהתחום בו אני עוסק נוגע לכליות.
החזרה של קלסיץ מרגשת יותר. מזכירה משהו את אלונזו מורנינג.
אני אמביולנטי לגבי העניין:
מצד אחד זה דבר אדיר ומסר נהדר למושתלי כליה ולמי שרוצה לתרום. זה נהדר לספורט.
מצד שני כלייה מושתלת בדר"כ הופכת לאיבר יחסית חיצוני בבטן (בדר"כ רביע ימני תחתון, אני מניח שאצל קלסיץ הוציאו עוד קודם את הכלייה המושתלת הראשונה שנדחתה) ולכן סכנת טראומה לפחות תיאורטית גדולה יותר. כדורסל וכדורגל הם ענפים פיזיים למדי.
יצא לי לשמוע הרצאה של הרופא של מורנינג (ג'רי אפל מקולומביה) מדבר על החזרה לאחר ההשתלה ולא השתכנעתי ב 100% שהייתי ממליץ על דבר דומה. אני חושב שלפחות אלונזו חתם על
WAIVER בביטוח וזה כמובן זכותו.
ספור נפלא.

Old Timer 26 בנובמבר 2007

Dear God (Sorry Couldn't Help it)

The road to being Aston Villa is failing to akcnowledge that the world has changed. We have reached our status through consistent sucesses and calculated decisions. Being irrational will not get us anywhere (unless of course you like where we have been in the past two decades(. We should aspire for more since we are LFC (that by the way is where tradition should play its role( For that. we need money. Those guys don't owe you anything.

יואב 27 בנובמבר 2007

אסי- לא חושב שהמיוחד ראה עצמו מעל. פשוט אדם אחר שמגיב שונה. אנחנו בעד אנשים מיוחדים לא? לפחות הטעם המוסיקלי שלנו הוא כזה. לא יודע למה אתה משווה לסנדרלנד. ליברפול השקיעה יותר ותקצור יותר. עזוב אחוזים. ארבעה שחקנים שלך, שווים את כל הסגל שלהם. קינו מתחנן כבר חודשים להשאלות של גרושים מיונייטד.
אולד טיימר- זה טבעי שהקנאה אוכלת בך כל חלקה טובה, אבל על כל רונאלדו, יש מאמן שמוציא מקאנטונה את המקסימום ועל כל גיגס, יש מאמן שזורק שולחן על שמייכל ומוציא ממנו את שנותיו הטובות ביותר. שכחת כבר רומנטיקה, מהי? לא ממש מאשים אותך אבל הדיון היה על הרומנטיקה שלכם. לא פסלתי בה, אבל חודשים של שתייה ביחד, לא יספיקו לי לתאר לך מהי יונייטד ואיך אלכס הרכיב את האבנים בצורה כל כך נכונה(וגם הוא טעה לפעמים). וזה הכי רומנטי ומורכב, דור מקומי חד פעמי בשילוב הקניות הנכונות. זה קסם. תסכים איתי שמותר לי להיות רומנטי כמה שהמאמן שלי נותן לי. ואני מקבל אותו עם חסרונותיו. אתה לא, אם היית במקומי?
יש לכם סגל טוב לרוץ איתו ולכאורה, הכל פתוח בליגה. לוקח ממכם שני שחקנים, אבל זה עניין של אסתטיקה ואהבה.אם תעניקו את זה לסגל חסר ההירככיה שלכם, אולי תופתע.הם לא טעו מספיק.ליברפול צריכה לעלות לכל משחק ולהגיד- אני ליברפול- מי אתם.להוריד ציפיות לאחר הרכש בקיץ, זה צחוק מהעבודה.ולשבור את המחסום הכלכלי- לא יקרה עם אליפות מזדמנת. אלא תוכנית לזמן ארוך והגדלת ההכנסה בצורה משמעותית.יונייטד היו שם וחצו את הנהר. עכשיו תורכם.

old timer 27 בנובמבר 2007

Yoav your formula for LFC success has just been translated into Spanuis

Old Timer 27 בנובמבר 2007

Who the fuck wrote the crap in the comment above:-)

Yoav in random order:
I HEREBY HUMBLY ADMIT THAT I ENVY MANU’S ACHIEVEMENTS IN THE LAST TWO DECADES! Anyone with half a brain should. Now that we have set this matter aside could we have a discussion on the issues themselves?
The issue was not LFC romantics or ManU romantics, the issue was whether or not Rafa’s demand for more money makes sense. The arguments against that were (a) “you are big enough and you have good enough players to contend for all titles” or (b) “you will never be as big as ManU and trying will lead you to financial ruin”
As for the first argument I noted that it is inconsistent with prior statements that you have made regarding our team lacking the ManU talent. Your comment was that this gap may be resolved with hierarchy but that is inconsistent with other statements that you have made. Weren’t you the one saying that with the exception of Torres we went backwards? Weren’t you the one that said that we need a winger? What does this have to do with hierarchy? It has everything to do with money (and yes, this argument is true even if Rafa spend on buying the wrong players. Mistakes, as you have acknowledged are part of the game and correcting them costs money). To make a long story short its not only about how you place the bricks but also what the bricks are made of.
The issue of why a player would prefer ManU to Liverpool (given the same money) was intended to highlight why Liverpool needs more money to outbid the currently superior ManU apeal. I still think that ManU is more appealing primarily for being a bigger and presently more successful club. Promoting young players may be a reason but is not the primary reason (but hey if you think that it is the primary reason knock yourself out. Its fine to be romantic. I think that’s over romanticizing). I don’t think that players would prefer Ajax to ManU, but lets put this in context. To break this cycle Liverpool needs to spend more money.
The second argument was not yours but Ronen’s and I did not agree with it, because this financial inferiority may be broken with titles. I think that the first championship is the hardest and I don’t think that the first championship will be an occasional one. One thing is clear without championships we will not be able to cross your proverbial river. I believe that’s worth spending the money.
To be on the safe side if there is anyone who can translate your magic formula (“We are Liverpool – who are you?”) into Spanish and send to Rafa I would be very grateful. It is amazing that no one has though about that up until now.
I began with Envy and I will end with envy. Not only that I envy ManU’s success, I certainly hope that any red will (note: I don’t envy ManU. I envy its success). I don’t think that in this argument my envy has clouded my judgment.

אביעד 27 בנובמבר 2007

אולד טיימר, הטיעון כפי שאני רואה אותו הוא אחר: ראפא לא צריך לקבל עוד כסף כ"כ מהר אלא לנסות לאות מה הלבנים שלו באמת שוות ויותר מכך, נניח שזה בסדר שהוא דורש עוד כסף – העלאת הדרישה בפומבי תוך מתיחת ביקורת על הבעלים – זו הבעיה האמיתית.

רונן דורפן 27 בנובמבר 2007

הדברים יצאו בפומבי לא פעם אחת ולא במקרה – והתלוו למסיבת עיתונאים בה הוא המחיש את הברוגז שלו עם הבעלים. כמובן שהוא גם מודיע "שטוב לו בקבוצה והוא לא רוצה ללכת לשום מקום". מין הודעה תמוהה למנג'ר שלא נמצא כרגע לקראת סיום חוזהו. מזכיר קצת גיבוי למאמן ועוד הודעות שהן מסך עשן.

Old Timer 27 בנובמבר 2007

Aviad i agree with you that this shouldn't have gone public and that that's the bigger problem. As to the other part of the argument, I think that's one thing that you would leave to the manager's judgment. Defining a timeframe for development of certain players and subjecting the manager to such timeframe seems to me to be micromanaging. Say what you want about our new owners, they are experinced business persons who should know better.

יואב 27 בנובמבר 2007

אולד טיימר,
טענתי שקידום צעירים פלוס היוקרה שנלווית למועדון, מושכת כישרונות צעירים.אייאקס מגדלת ומוכרת, יונייטד קונה ומשביחה(ולפעמים מגדלת).
אני חושב שאתם פחות כישרוניים אבל זה לא צריך להרפות את ידיכם. גם בלקבורן לקחה אליפות עם כסף, אז? כסף זה מאד חשוב, ויש לכם לא מעט אבל את הפריצה הגדולה רק איצטדיון גדול יביא. ושווה "להקריב" כמה שנים לשם כך.לא תשבור את השרשרת בקניות בלבד(ספור כמה בניטז רכש בארבע שנים-זה מספר דמיוני. ליברפול רכשה יותר שחקנים מצלסי)לאורך זמן.
רוני ורונאלדו החלו לספק קבלות(תואר) רק בשנה שעברה, לאחר שלוש וארבע שנים במועדון(והם עלו הון).צריך זמן וסבלנות, מה עוד שאינך יודע עדיין בוודאות מה הסגל שלך שווה(ויש לך סגל ענק ואיכותי אבל לא הרכב גדול).מה שנותר הוא להתמודד…
בקשר לאיכות הלבנים, תלוי גם מי בוחר אותם.בשביל מציאות כמו סולשיאר, שמייכל, אברה, וידיץ, קאנטונה לא צריך לשדוד בנק(ובטח שיש כשלונות-ורון, קלברסון)אלא עין טובה, ושיטת משחק מובנית שלתוכה אתה מביא את מה שצריך. וונגר מוכיח את זה, יוז, מוכיח את זה, ראמוס הוכיח את זה וגם על בניטז להוכיח את זה(והוא עשה את זה בוולנסיה).
אגב, לא טענתי שאם תנסו להיות כמו יונייטד, תישברו כלכלית. זה יכול לקרות, אבל יש לנו את הדוגמה הטריה של ארסנל שמראה איך זה כן יכול להיעשות ( נתונים ומספרים יוצאים מהכלל).
ובשורה התחתונה, כסף זה אף פעם לא כל הסיפור בטח לא למועדון כמו ליברפול.

Comments closed