חדשות טובות בעניין רונאלדו (קאקה כדורגלן העונה בעולם)

החדשות הטובות ביותר היום עבור מנצ'סטר יונייטד היו הזכיה של קאקה בתואר הבאלון ד'אור. זכייה שהוכרזה כמה שעות לפני ניצחון ביתי די מאולץ על פולהם. יש לי ביקורת על יכולת די ישנונית של קאקה בהרבה ממשחקי הליגה, כשבוחרי המשאלים לאו דווקא צופים, אבל הזכייה כנראה מוצדקת לאור העובדה שבמשחקים הישירים ביניהם קאקה וקבוצתו היו טובים הרבה יותר.

אבל בעיקר אני שמח כי טוב שרונאלדו לא זכה בתואר. כי לא הייתי רוצה לראות אותו זוכה בתארים כאלו עם פחות מ-30 גולים בעונה. בעונה שעברה רונאלדו כבש 23 שערים וכתבתי פה בעבר שזה רחוק מאד מיכולותיו. העונה יש לו 13 שערים ב-17 משחקים, וזו בערך התפוקה שהוא צריך לתת. הוא לא צריך להיות שחקן השנה בעולם לפני שהוא מתקרב ליכולותיו האמיתיות. וברור לי גם שרונאלדו לקח את העניין הזה ללב. וגם לוקח את עניין פברגאס ללב. ואני רוצה שייקח גם את עניין ליאו מסי ללב. כי לי אין ספק מי יכול להיות יותר טוב מכל אלו.

העובדה שהשבוע הוא הבקיע גם בכדור עונשין וגם בבעיטה יפה מהאוויר הערב ממחישה לי שוב כמה הוא רחוק עדיין. האמת שהייתי מרוצה יותר מהשער השני הערב. המעבר הפתאומי שלו לעמדת חלוץ המטרה וסיומת עם נגיחה גבוה באוויר היא כלי נשק עצום לשחקן כמותו. כי הוא עושה את זה אחרי שהוא מתיש את יריביו באגפים. זה מזכיר לי, באופן מרוחק ותמוה, דווקא אלמנט מכדורסל. כשיש לפעמים גארד שהורג את היריב בג'אמפ שוט ובחדירות, ואז הוא יורד ללואו פוסט והורג את השומרים שלו גם שם.

את האליפות ניקח רק אם טבז, רוני ורונאלדו יהיו פחות או יותר בריאים כל יתר עונה.

הריעו למורלית'ראן!
עוד משחק סנסציוני בשלב הבתים

36 Comments

שי 3 בדצמבר 2007

מסכים איתך בהחלט רונן, לרונאלדו יש הכי הרבה פוטאנציאל מכל החבורה שהזכרת, והלוואי שהזכייה של קאקא תתן לו את המרץ הדרוש כדי להפוך לשחקן שהוא צריך להיות. רק הערה אחת בקשר אליו: עד היוםף מלבד אולי המשחק האחרון נגד ארסנל, רונאלדו אף פעם לא הופיע למשחקים גדולים באמת.

שי 3 בדצמבר 2007

נותר רק לקוות שהעונה הוא יוכיח שהוא קורץ מהחומר של הגדולים באמת.

Danny 3 בדצמבר 2007

Great job by Ronaldo. I think we need one more real forward as I see Tevez as a winger and not a real "go to " player. Ronaldo, what can you say, he is all over the place, just great to watch

אלון זנדר 3 בדצמבר 2007

זכייה בכדור הזהב היא בד"כ חדשות רעות לקבוצה של הזוכה. רונאלדיניו וקאנאברו היו שניהם על הספסל בשבת…

רונן, מה שרו האוהדים אחרי הגול השני? יש משהו חדש? נוסע מחר לכריסטוף העוכר, הוא שמח תמיד על שירי יונייטד חדשים.

זיגי 3 בדצמבר 2007

כמה מסקנות אישיות בעקבות המשחק ובכלל :
-עד היום חשבתי שטבז רועדות הרגליים מול השער, היום הבנתי שפשוט אין לו מזל
-לאנדרסון יש גם התלהבות מתפרצת וגם חכמה ברגע שהוא ידע מתי להשתמש בכל אחת מהם אז הוא יהיה שחקן גדול באמת
-קאריק הוא המוסר הכי גדול שלנו מאז בקהאם
-אסור לתת לווס בראון להגביה כדור
-יש קוונים שלא מבינים איך בדיוק עובד נבדל
-הליח(?) של גיגס לעולם לא נס

לון 3 בדצמבר 2007

קאקה זכה בצדק לגמרי. הוא היה מצויין לכל אורך ליגת האלופות ולא רק במשחקים מולנו.
בליגה, הוא סחב את מילאן שקרטעה לגמרי עד אמצע העונה. חלק מהזמן בו קרטעה הוא לא שיחק בגלל פציעה.
בנוסף, הוא מופיע באופן קבוע למשחקים חשובים.
רונאלדו הופיע לראשונה רק במשחק האחרון מול ארסנל וגם זה היה רק בשערים ולא השפיע על המשחק כמו שקאקה משפיע.

ועם כל זאת, אני מסכים בהחלט שזה טוב שלרונאלדו יש עוד מה להוכיח.
השער השני הוא תוצאה ישירה של משהו שכתבת כאן מזמן. יכולת הנגיחה שלו לא דומה לאף שחקן לטיני אחר. את זה הוא רכש מהליגה האנגלית.

מצד שני היו לו עוד שני מצבים מהם היה חייב להבקיע. והגול מהעונשין הוא בינתיים סנונית בודדה. האביב עדיין רחוק.

הצטרפות של שחקן אגף למרכז היא אחד הכלים המרכזיים של משחק התקפה מאורגן. גיגס עשה את זה לאורך כל הקריירה שלו. אין כאן משהו חדש.

רוני חזר קצת מתוסכל מידי. טוב מאוד שפרגי הוריד אותו לצינון על הספסל אחרת היה מקבל אדום.

Glenn Edward Schembechler 4 בדצמבר 2007

ומונדיי נייט נהדר. עוד 2 דקות והעונה המושלמת יורדת לפח. מחילה לריי לואיס? או שלבריידי יש עוד נשמה?

Glenn Edward Schembechler 4 בדצמבר 2007

כלם ערים?

Glenn Edward Schembechler 4 בדצמבר 2007

אוי זה נורא, אוי זה מדהים.
רונן תעשה לי טובה: תבצע הערכה מחודשת של רשימת ה QB הגדולים בסוף השנה. יכול היות שבריידי צריך לעלות עוד מקום כבר היום. ההתעלות בדאונים השלישי והרביעי מזכירה את הבחור ההוא מהמפרץ.יש עוד 14 שניות, נקווה.

Glenn Edward Schembechler 4 בדצמבר 2007

חראם.

יואב 4 בדצמבר 2007

הניצחון היה בהחלט מאולץ. משהו בשטף של יונייטד קצת נעצר. תקוותי שזה השקט לפני הקריסמס.התגובות של רוני וריו לחילופים היו קצת לא שיגרתיות…
משחק הראש של רונאלדו הוא אכן בונוס ענק ומתקשר למושג שהמצאת- הכוכב האנגלי לטיני הראשון.האם כל גול כזה, מקרב אותו לספרד?האם אנחנו(אוהדי יונייטד) חיים על זמן שאול?
פעם, לא ממש מזמן, כל בישול או שער של רונאלדו היה ציון דרך. האם את "הקלות" שבה זה מתרחש היום, צפה אלכס, עוד אז? הרומנטיקן שבי רוצה לחשוב שכן…
ואותו רומנטיקן, מטורף על רוני, בעיקר שהוא יורד עצבני מהמגרש.

אביעד 4 בדצמבר 2007

כמה הערות משלי:
1. חייבים להתייחס לאירוע הפנדל שלא נשרק – האם זהו פשוט שופט גרוע? (רוב סטיילס הוא אותו אחד שנתן לצ'לסי פנדל מופרך נגד ליברפול) או התדמית של רונאלדו כצוללן שתמשיך לרדוף אותו ואותנו? כי לי אין ספק שזה היה שווה פנדל ואדום…
2. אנדרסון היה טוב אתמול אבל לא גדול, אולי ההבדל המרכזי מהמשחק נגד בולטון שבוע שעבר (כשאנדרסון ייתן משחק באמת גדול, הרשתות של היריבות ירעדו בכמויות מפחידות), לעומת זאת קאריק משחק נהדר בעמדת הקשר האחורי שמסייע בבניית המשחק, אבל כאשר הוא צריך לנהל את המשחק הוא נעלם לעיתים קרובות מדי. הוא בא לידי ביטוי ליד סקולס או ליד אנדרסון, אבל לא ליד הארגריבס וזו בעיה.
3. בהתחלה זה נשמע מופרך גם לי, וזה אולי ניצול לא נכון של משאבים, אבל זו אופציה חליפית – אם נביא את וולוסו והוא יתברר כקשר אחורי יעיל, אפשר להשתמש בהארגריבס כ"יורש" של נוויל :-)
4. הצורך שלנו בחלוץ הוא כגיבוי בגלל מצבת החלוצים הרעועה שלנו, במצב הזה החלוץ המושלם יהיה קלאס יאן הונטלאר של אייאקס – הוא יוכל להשתלב בקבוצה בשקט ובלי ציפיות, לעבות את הסגל השנה ולהכניס מימד חדש להתקפה שלנו בשנה הבאה…
5. רונאלדו ומשחקים גדולים – הבעיה שלו היא שאומרים עליו שהוא לא מופיע למשחקים גדולים. אז הוא מנסה יותר מדי ותוקע את המשחק. הוא צריך לעשות את מה שעשה במחצית השניה מול ארסנל, למשוך אליו שני מגנים, לשחק באופן רגוע וקר רוח מבלי לקחת על עצמו יותר מדי, כך השחקנים האחרים יוכלו להנות מהמרווח שהשמירה עליו יוצרת ואז הוא יעקוץ ברגע המתאים.
6. שוב לעניין הרכש – סר אלכס אמר שאין לו תוכניות חיזוק כרגע והסגל שלנו טוב כמו שהוא מלבד אולי חור בעמדת המגן השמאלי המחליף בגלל הפציעה של סילבסטרה והעזיבה של היינצה. ושוב אני לא יכול שלא לחשוב על וולוסו (אני פשוט אוהב את השחקן הזה) שיכול לשחק קשר אחורי או מגן שמאלי.

רונן דורפן 4 בדצמבר 2007

גלן – הבחור הזה באמת מהמפרץ. הבחור שאתה מתכוון אליו היה מהרי הניטאני.

לון – קאקה היה טוב בליגת האלופות כולה – אבל נדמה לי שאת הזכיה הוא הבטיח במשחקים נגדנו. ומילאן שוב מקרטעת בליגה. קאקה, כמו ברגקאמפ בזמנו, הוא שחקן ענק, שכרגע פשוט בוחר את המשחקים שלו. אני מעריץ את יכולתו במשחקים הגדולים ובהחלט חושב שהתואר הגיע לו. אין לו כרגע את האינטנסיוויות להפוך לשחקן היסטורי. רונאלדיניו למשל, סחב את בארסה כל שבוע במשך שלוש עונות.
אגב, זו מדיניות של כל הקבוצה שלו. להחזיק סגל של כוכבים זקנים ומנוסים ולהכין אותם חודשים למשחקים גדולים באירופה ואז הם הכי טובים. אבל הם לא קבוצה לכל שבוע ולכן אני לא מתייחס אליהם כקבוצה גדולה. כשהשיטה מאפשרת שלושה גמרים אירופים בחמש שנים, אבל רק בשתיים מהעונות הללו מילאן בכלל הייתה בתמונת האליפות אז השיטה גרועה ורחוקה מאד מלקבוע מי הקבוצה הטובה באירופה.

אביעד: כלל אצבע. מנג'רים לא מדברים איתך בגילוי לב. כשפרגוסון אומר שאין תכניות לרכש יש לזה אחת משתי סיבות. ראשית, אולי הם במשא ומתן. שנית, אולי אין כסף לרכש. ואז יותר חכם להגיד "הסגל שלי טוב מספיק" מאשר ליבב כמו בניטז. זה מעביר מסר הרבה יותר נכון לשחקנים.

דני – פרגוסון מדבר על טבז כשחקן שייתן לו 15 שערים בכל עונה. אלו הציפיות ממנו. על רונאלדו הוא מדבר כשחקן של 30. ולכן אני חושב שאנחנו צריכים לעדכן את המוסכמות לגבי תפקידים. העבודה של טבז ורוני היא במידה רבה לבנות את ההתקפות. הוא לא מספר 10 קלאסי ולא מספר 9 הוא מין 9.5.

ר 4 בדצמבר 2007

זה רק אני או שאחרי חודשיים שקאריק כמעט נעלם הוא פתאום נותן חודש מצויין? רק האגרביס חוזר מהפציעה ונושף בעורפו ופתאום הבנאדם מתחיל לזוז?

ואיפה יש בכלל מקום להארגריבס בהרכב הנוכחי?

אביעד 4 בדצמבר 2007

רונן, ואיפה היה כלל האצבע כשפרגוסון דיבר בסוף העונה שעברה ואמר שנבצע 3 רכישות? הוא דיבר על טבז, נאני והארגריבס. אנדרסון הגיע כי שמו עלה בזמן המו"מ על נאני וההזדמנות נוצלה עד תום.
ומה לגבי תחילת העונה שעברה כשפרגוסון אמר שירכוש מקס' שחקן אחד לחיזוק הסגל ולבסוף אכן נרכש רק קאריק? אכן בדרך כלל מנג'רים לא מדברים על רכישות, פרגוסון הוא (כמובן) לא מנג'ר רגיל. השליטה שלו אבסולוטית ואין לו בעיה לומר את מה שהוא חושב ומה שהוא רוצה.
ל"ר" – קאריק בעיניי נותן חודש זוועתי. 180 דקות נגד ספורטינג ובולטון שבהם הוא לא עשה כלום, הוא יכל באמת להרוויח מהפציעה של סקולס אבל כרגע נראה שהוא נדחק מאחורי אנדרסון ברוטציה. החודשיים שלפני כן לא היו זוועתיים היות והוא לא שיחק החל מהמשחק מול רומא ועד המשחק מול ארסנל בגלל פציעה.
איפה יש מקום להארגריבס? אני חושב שגם בגלל יכולת וגם בגלל התפקוד, הארגריבס, יחד עם וידיץ', פרדיננד, רונאלדו ורוני הוא באנקר בהרכב (מלבד מקרי הרחקה/פציעה/מנוחה), כשהוא כשיר הוא יפתח, הוא משחק נהדר השנה והוא השחקן היחידי בסגל שבאמת מסוגל לשחק את תפקיד הגרזן במרכז המגרש, תוסיף לכך את יכולתו לשחק כמגן/קשר ימני, הבעיטות החופשיות שהתברר שיש לו ומוסר העבודה שלו ותקבל רכש נהדר. השאלה היא מה המקום של קאריק כי כרגע סקולס הוא סקולס ואנדרסון מתוכנן להחליף אותו, קאריק נראה כרגע במעמד של שחקן רוטציה…

birdman of the batsmen 4 בדצמבר 2007

מישהו יודע מתי סקולס מתוכנן לחזור?

תמיר 4 בדצמבר 2007

רונן, שחקן נמדד בתכל'ס. הוא לא נמדד במשחקים נגד פולהאם או חטאפה.
שחקן נמדד בגדולה.

פלה הוא ענק בגלל שהוא זכה עם ברזיל בשלושה מונדיאלים (למרות שבאחד הוא היה פצוע) ובראשון שבהם (ב-58) הוא סחב את ברזיל על הגב.
מראדונה נחשב לענק בגלל שהוא סחב על הגב את נאפולי לשתי אליפויות ולגביע אופ"א, ואת ארגנטינה לזכייה במונדיאל (עם שער יד האלוהים).
וזה ממש לא מעניין מה פלה עשה בסאנטוס או מה מראדונה עשה בבארסה.

הם סחבו על הגב קבוצות במשחקים גדולים.
רונאלדו הוא לא זה שהמשחק של היונייטד נבנה עליו, הוא מרכזי מאוד אבל המשחק ממש לא בנוי עליו.
קאקה הוא כזה, סוג של קובי בראיינט. הוא פשוט לוקח את הקבוצה ומוביל אותה. ואם שנה שעברה מילאן זכתה בצ'מפיונס, אז כל הקרדיט מגיע לקאקה. ועם כל הכבוד לאדון אינזאגי שהבקיע צמד בגמר, הזכייה שייכת לקאקה. ונכון שבמשחקים מול אמפולי וקטאניה הוא לא מתעלה במיוחד, אבל הגדולים באמת הם גדולים במשחקים הגדולים. ובגלל שקאקה התעלה במשחקים הגדולים (בין השאר מול היונייטד) אז הוא נבחר לשחקן השנה, וזה ממש לא משנה מה הוא עשה נגד ליבורנו.

גיל 4 בדצמבר 2007

גלן, בריידי נהנה מהרבה מזל היום. הוא לא היה במיטבו כמו כל הפאטס. החלטה אומללה של ביליק לקחת פסק זמן גמרה לו את המשחק, ומה אז היית אומר? שני המשחקים האחרונים חושפים חולשות אצל הפאטס ואני מאמין שהפסד שלהם בוא יבוא (הלוואי נגד הקולטס).

המחריב ממילאנו 4 בדצמבר 2007

למי שכותב שקאקה מתעלה במשחקים חשובים אתם פשוט ליצנים ראיתם מה הוא עושה בנבחרת ובליגה ואיך שהוא נראה לפני העונה האחרונה כנראה שעונה אחת גדולה עושה אותו לאלוהים.
ורונן כמה שטויות אתה פולט כאילו שרונאלדו עכשיו ייקח ללב תואר אישי מטופש של אוכלי צפרדעים התואר הזה לא שווה כלום וזה סתם אידיוטי להתייחס אליו ברצינות כאילו ששחקן שזוכה בתואר יתחיל להיות רע. כאילו לאוהד של מילאן לא אכפת אם לקאקא יהיו חמישה תארים כאלו אם הקבוצה שלו לא תזכה ב'צאמפיונס.
כמה אפשר עם ההתבכיינות על זה שמילאן לא הכי טובה כי היא לא משחקת בליגה, ככה זה כשאי אפשר להתמודד אז מוצאים תירוצים ומתחילים גם לבכות על פציעות , מילאן היא אלופת אירופה וכדאי שתכניסו את זה טוב טוב לראש, כי היא יודעת לעתעלות מתי שצריך ולא במשחקים נגד פולאם או וסטאם, מילאן וריאל משקיפות על כל אירופה מלמעלה ואפילו ליברפול העלובה כאילו לעומתכם עושה לאירופה בית ספר

רונן דורפן 4 בדצמבר 2007

תמיר. אני מבין שאתה שייך למחנה שאומר לסגור את הליגות המקומיות ושהקהל במועדונים כבר לא משנה. כדורגל הוא משחק של 5-6 משחקי נוקקאוט בליגות אלופות – כי זה מה שמקרינים בטלוויזיה לעולם. זה מה שקובע וגמרנו. אני לא מסכים איתך. הטורנירים הקשים כיום בכדורגל הם הליגה האנגלית והליגה הספרדית.

אגב, גם אוהדים אמיתיים של קבוצות יאמרו כך ובמילאנו יש תסכול עמוק ממספר עונות ליגה עלובות.

זכיה במונדיאלים רלוונטית רק עבור כדורגלנים מ-4-5 מדינות – אז גם זה לא מדד הכי טוב. לכן תוסיף לכדורגלני השום דבר שלך גם את בסט, קרויף, די סטפנו ופושקש.

שחמוביץ' 4 בדצמבר 2007

חגיגות בצרורות.
נתחיל ביונייטד:
משחק סולידי. הבחורים הרגואותו מהר מאוד עם הגול של רונאלדו, ופשוט הרגשתה שהם רוצים, הם מגיעים ללא בעיה למצב הבקעה. טבז חייב לאפס את הרגל שלו.
לגבי ה"גדולה" של רונאלדו – אליפות לא לוקחים במשחקים ה"גדולים" אלא במשחקים נגד רידינג-פורסמות-סיטי-בולטון. לפני שנה חטפנו פעמיים מארסנל ועוד שתי תוצאות תיקו עם צ'לסקי ובכל זאת לקחנו אליפות. רונאלדו, להבדיל מקאקה, הוא פקטור ב 95 אחוזים מהמשחקים. ועדיין, כן, יש לו מה ללמוד(כמו איך ליפול שבאמת מכשילים אותך…)
לגבאי חוליית הקישור קיום – קאריק לא מוצא את עצמו, ונראה שאנדרסון-הארגריבס הם הצמד המוביל. קאריק-הארגריבס, כפי ששוחק נגד בולטון, מתקון לחוסר יצירתיות כללי. קאריק חייב לחזור לעצמו! דחוף!
מה שכן, מערך שכלל את הארגריבס-קאריק-אנדרסון, נראה מאוד מעניין ב 20 דקות האחרונות נגד ליסבון.
לגבי התחזקות בחודש הבא, תארו לכם איך היה משחק סאהה אם פרגי היה אומר משהו כמו:"אנחנו מחפשים להתחזק בחלוץ נוסף…"

ולדובדבן – אתם ראיתם את בריידי????
איזה שחקן! המשחק החלש ביותר של ניו-אינגלנד העונה, ועדיין גירדו ניצחון. לכל אלה שבאים בטענות על השיפוט: נגד הקולטס זה היה 150 יארד נגד ניו-אינגלנד, אז בבקשה. משחקי בית מול פיטסבורג והג'טס יבטיחו את הביתיות בפליאוף. אח"כ נשאר מיאמי בבית והג'יאנטס בחוץ לעונה מושלמת. האם זה ייתכן??????????

רונן דורפן 4 בדצמבר 2007

גיל – האם במקביל לקו הבלתי מתפשר אתה מכין תכנית מגירה למקרה של 0-19. או אתה עדיין משוכנע לחלוטין בנפילה?

Glenn Edward Schembechler 4 בדצמבר 2007

רונן: מה שנכון נכון.
גיל: בריידי היה גרוע . אבל שוב תראה את הרבע האחרון ותבין למה באמת אין כמוהו. כל מה שכתבת היה נכון אבל בקונטקסט של בריידי זה בכלל לא חשוב. אני רק בדילמה כי בא לי לראות 0:16 של הדולפינס (שיהפוך גם אותם למיתיים) ונדמה לי שזה מתנגש עם ה 19:0 המדכא.

תמיר 4 בדצמבר 2007

אני רוצה להתייחס קודם לסוף. קרויף ופושקאש לא נמצאים באותו לבל עם מראדונה ופלה בגלל שהם כשלו בשורה התחתונה. שניהם הגיעו לגמר המונדיאל והפסידו, למרות שהיו פייבוריטים. גם ג'ורג'י בסט ודי סטפאנו הם אמנם מהגדולים שהיו בעולם, אבל הם לא מהענקיים. די סטפאנו לא סחב את הקבוצה על הגב, וג'ורג'י בסט עשה דברים מדהימים עם היונייטד אבל אין מה להשוות בין זכייה באליפות עם נאפולי, לבין זכייה באליפות עם היונייטד.
המדד הוא לא זכייה במונדיאלים, המדד הוא הצלחה כאינדיבידואל. אם לדוגמא, רונאלדו יילך לקבוצה כמו ווסטהאם או פולהאם ויסחב אותם אליפות ויסחב אותם להישגים באירופה אז הוא יוכל להיכנס לאותו לבל של מראדונה ופלה. כרגע, אף אחד לא הגיע לרמת ההישגים שלהם כאינדיבידואלים.
וזאת גם הסיבה שבחרו את קאקה כשחקן השנה, הוא הציג במאני-טיים יכולת אינדיבידואלית יוצאת מן הכלל טובה.

אני ממש לא חושב שצריך לסגור את הליגות המקומיות. מה שכן, אני חושב שהיכולת של קאקה אמורה להימדד כאיניבידואליסט ובמאני-טיים, ולא מול ליבורנו. וכשאני אומר מאני-טיים אני מתכוון למשחקים מהסוג הזה שבהם השחקן לא נרדם בלילה שלפניו, וזה ממש לא משנה אם זה בליגה או בצ'מפיונס.

רונן דורפן 4 בדצמבר 2007

תמיר, פה אני חולק עליך.
אליפות לוקחים בליבורנו ופארמה וכל הערים היפיפיות הללו באיטליה. ואליפות היא עדיין המדד המרכזי לקבוצת כדורגל טובה. ובנוסף זה בעייתי מאד כששחקן בוחר את המשחקים שלו. ג'ורדן אמר פעם "אני תמיד זוכר שאולי יש ביציע מישהו שרואה אותי פעם ראשונה". לבחור את המשחקים הגדולים זה לשחק בשביל הבעל בית והספונסרים. אני שקאקה באמת עושה את המקסימום בכל משחק כי אחרת זה מוריד מאד מאד מגדולתו.

ולכן זו בעיה בהערכה אליו. כפי שכתבתי, הוא ראוי היה להבחר השנה לכדורגלן השנה. מאד מאכזב ששוב הקבוצה שלו והוא ויתרו על הליגה. משחקים שם סידורף, פירלו וגטוסו בקישור – אז גם ההשוואה שנעשתה בינו לקובי בריאנט היא קצת מופרכת.

תומר 4 בדצמבר 2007

אני חושב שמשנה לשנה המגמה היא שתואר כדורגלן השנה מוענק לשחקן שהראה את היכולת הטובה ביותר או בליגת האלופות או במונדיאל. לא תמיד זה הכדורגלן שהציג לאורך כל השנה את הכדורגל הטוב ביותר שלו.
תמיר,למה המדד שלך לגדולה במשחק קבוצתי הוא ההצלחה כאינדבידואל?
האם זידאן הצליח כאנדיבידואל?
האם רוברטו באג'יו לא סחב נבחרת על הגב שלו לגמר?
די סטפאנו לא הפך את ריאל לשם הגדול ביותר באירופה?
לפי הגדרתך פלה הוא לא כדורגלן גדול במיוחד,ב70 הייתה לו נבחרת מצוינת שתסייע לו לזכות,ב62 הוא כלל לא שיחק וב58 הוא אכן זכה אבל ביחד עם גארינצ'ה,שזקני ברזיל מתרפקים עליו בנחת.
יש עוד הרבה דוגמאות להצלחה אינדיבדואלית שהיא בכלל קבוצתית ולהפך. אבל יש דוגמא אחת להצלחה אינדיבדואלית שהיא נטו אינדיבידואלית ואף אחד לא יתן לדוגמא הזו את תואר כדורגלן השנה בעולם.אלון מזרחי.

legal alien 4 בדצמבר 2007

הלינקים לשערים לא עובדים אצלי.. מאולץ או לא, שלוש נקודות קריטיות – אחרי הפסד במחזור הקודם וכאשר כל היריבות כבר ניצחו את המשחקים שלהן.
לגבי הפטריוטס – זה כבר מתחיל להסתמן כ"טים אוף דסטיני". אם הם ניצחו אתמול אלהים יודע מה צריך לקרות כדי שהם יפסידו. וזו חוכמה גדולה בדיעבד לרדת על ביליק על הטיים אאוט, אבל כמעט כל מאמן בליגה היה לוקח פסק זמן בסיטואציה כזו. מה ששיגע אותי היה כל העבירות נגד בלטימור, שזה סימן מובהק לקבוצה לא מאומנת היטב, שלא מצליחה לרתום את האנרגיה שלה בצורה טובה

תמיר 4 בדצמבר 2007

כנראה שלא הבנת אותי.
אני חושב שצריך למדוד את היכולת של שחקן כאינדיבידואל, מבחינת ההישגים שלו בלבד ולא של הקבוצה שלו. ההישג של קאקה בשנה שעברה היה גדול כי הוא סחב את מילאן על הגב שלו. נכון שבליגה מילאן לא עשתה שום דבר, אבל זה לא משנה כהוא זה את העובדה שקאקה הביא את התואר למילאנו.
נכון שיש לו את פירלו, גאטוסו, אמרוזיני וסיידו(ר)ף אבל הם לידו, הם שלו. הכל במגרש עובר דרך קאקה, והוא סוחב את מילאן. אולי ההשוואה לבראיינט מופרכת, אני לא מבין בכדורסל, אבל זה מה שאומרים עליו (בראיינט), לפחות העמיתים שלי לעבודה.

הערים היפיפיות באיטליה לא קשורות לתזה שלי. את האליפות באמת לוקחים בערים היפיפיות באיטליה, אבל לא זאת הנקודה.

מה שג'ורדן אמר זה דבר נחמד, אבל זה לא בונה גדולה. קאקה יכול לשחק מצויין בליגה האיטלקית ולתת שואו כל משחק אבל זה לא יביא לו גדולה. מה שיביא לו גדולה זה משחקים גדולים, כאלה שלא ישנים לפניהם בלילה. אם שחקן חושב על אותו אחד באצטדיון שזאת הפעם הראשונה שהוא רואה את השחקן בפעולה, אז זה מעשה אצילי אבל זה לא תורם לגדולה (מבחינת כדורגל. מבחינה אנושית זאת כן גדולה) של השחקן.
המדד לפי דעתי אמור להיות בנוי משני מרכיבים: קודם כל, מידת ההשפעה של השחקן על הקבוצה. ואחרי זה חשיבות המשחקים שבהם השחקן התעלה.
ואין ספק שקאקה הוא האיש הכי משפיע במילאן, ורובן המוחלט של המניות על הזכייה של מילאן בצ'מפיונס שייכות לו, אז אין ספק שמגיע לו להיבחר לכדורגלן השנה by far.

ולבחור לשחק רק במשחקים הגדולים זה ממש לא לשחק בשביל בעל הבית והספונסרים. זה לשחק בשביל עצמך, וככה נוצרת גדולה של שחקן, כשהוא משחק בשביל עצמו לפני הקבוצה. נכון שזה נשמע אגואיסטי אבל ואן ניסטלרוי יכול לספר מה קורה כשחושבים על הקבוצה לפני עצמך.

Old Timer 4 בדצמבר 2007

I think something bad is happening for the Pats. With all the Brady miracles they nearly lost to (its killing me to say so being an Eagles fan) lousy teams. With all due respect, in their current form I don't see a 19-0 team. I'm not even sure they'll win the Superbowl. I'm pretty sure that I'm not the first one raising this question but could it be that the Pats and the Colts have reversed their traditional roles?

martzianno 4 בדצמבר 2007

אני בהחלט חושב שכדאי לשקול להעניק לפחות את פרס-ישראל, לאלון מזרחי, אולי בתחום השירה. ועוד משהו, אוף-טופיק: לפני שלושה ימים הועלתה לתקרת אולם ה"וויזארדס" הג'רזי מס' 10, שהייתה שייכת לאחד מהכדורסלנים המלהיבים ששיחקו אי-פעם את המשחק (ולא, לא מדובר על קווין דוראנט) ארל "דה פרל" מונרו, הקסם השחור, אחד מצמד ה"רולס-רויס בק-קורט" יו-ניימ-איט. רק עוד עשרה שחקנים מלבדו זכו "להיתלות" בשתי קבוצות שונות, ומונרו שבחר להיכנס להיכל התהילה כשחקן של ה"בולטימור בולטס" שם החל את דרכו בנ.ב.א, קיבל את הכבוד גם מהקבוצה הזאת. סתם הזדמנות לתת כבוד ולהתרפק על הימים בהם הניקס היו קבוצת כדורסל ולא ערימת אשפה.

הצופה 4 בדצמבר 2007

לפי דעתי מנצ'סטר לא שיחקה טוב אתמול. אפשר להגיד שאפילו התאכזבתי מהמשחק של מנצסט'ר. אין ספק שביכולת הזאת מנצסט'ר גם לא תסיים שנייה בליגה. לא לחינם מנצסט'ר הפסידה לבלטון. רונאלדו שחק מדהים אך עדיין הוא רחוק מאוד מקאקה בעיקר בצד המנטלי. ספורטי גדול צריך לא רק כישרון, הוא צריך גם אופי. בקטע הזה אני חושב שרונאלד מפסיד בגדול. אופי משהוא שנולדים איתו (דויד בקהם למשל) ומעט מאוד רוכשים אותו לכן אני קצת סקפטי לגבי העתיד של רונאלדו (הלואי ואני טועה כי הוא באמת השחק הכי מוכשר שאני זוכר).
לגבי רכש בינואר, מנצ'סטר של היום היא קבוצה בנונית הנשענת על הברקות של יחידים. הגנה ממש, אבל ממש לא מרשימה בלשון המעטה (למרות עונה פנטסתי של ואן דה סער). חסרים למנצ'סטר לפחות שני מגנים טובים לשמאל וגם לימין (אגב מה עם גרי נבל?). חסר עוד בלם מהיר (דיביץ הוא כל כך איטי שאני בטוח שלפני עשרים שנה הייתי משיג אותו לריצה של שישים מטר)לצדו של ריו. לפי דעתי, אגריבס הוא שחק נחמד אבל בטח לא שווה את הכסף ששולם עליו והוא בטח לא הקשר האחורי שיעזור למנצ'סטר לזכות בליגת אלופות (לפי דעתי זה המפעל החשוב ביותר לשחקנים כמו רוני ורונאלדו להפוך לגדולים באמת אם כל הכבוד לליגה האנגלית). בקצור אני צופה עונה בנונית. מצטער לאכזב ושוב הלואי ואני טועה… (אגב, שנה שעברה בתחילת השנה התערבתי על ארבה בקבוקי יין יקרים שמנצ'סטר תיקח אליפות…)

יואב 4 בדצמבר 2007

הצופה, מה כל כך השתנה משנה שעברה שאז הימרת על אליפות(מעבר להתחזקות היריבות)והיום אתה פסימי לגבי הסיכוי לגמור שני? אני חושב שיונייטד היום קצת יותר חזקה ועמוקה יותר משנה שעברה פלוס ההתבגרות של שני כוכביה הגדולים… כמה רע זה כבר יכול להיות?

גיל 4 בדצמבר 2007

אני מכין את המקלט האטומי למקרה שיהיה שיהיה 19:0. האמת שאין לי שום בעייה עם ה17:0. אם הם ינצחו בשבוע הבא הם יהיו חייבים לעלות לכל משחק בשיא הרצינות כדי לנצח עד הסוף וזה לא יאפשר מנוחה לשחקנים שלהם. ההגנה שלהם די זקנה והכמעט האחרונים יכולים להתפוצץ להם בפנים ברגע הכי חשוב. 16:0 גם ימחק את השיא של מיאמי כי די נמאס כבר משולה והחברים שלו עם השמפניה. משמח אותי גם שהם בדרך ל0:16 שנראה לי הרבה יותר סביר.

שי 4 בדצמבר 2007

תמיר אמרתה על בסט שזה לא חוכמה לסחוב א מנצ'סטר לאליפות ובגלל זה הוא לא שחקן גדול? לפני מה שאתה אומר אז גם קאקא לא שחקן גדול, למה מה בדיוק החוכמה בלסחוב את מילאן לאליפות אירפוה, בדיוק אותו דבר כמו בסט. ועוד משהוא עד היום קאקה לא סחב אף קבוצה לבד תמיד היו איתו שחקנים מצויונים, הוא אפילו נחשל קשות עם קבוצה מצויונת (ברזיל 2006).
בכלל לפי מה שאתה אומר נירא כאילו חוץ ממארדונה שום שחקן בהיסטוריה לא היה שחקן גדול.

אחד שלא משלם לצ'רלטון... 4 בדצמבר 2007

רונאלדו השתדרג כל כך בעונה שעברה בגלל שהוא נעשה קבוצתי יותר או בגלל שהוא נעשה יעיל יותר או שמא האחד הוא תולדה של השני (ואם כך מי תולדה של מי?)

הצופה 5 בדצמבר 2007

יואב, באופן תאורתי אתה צודק, נני, אנדרסון, טבס, אגריבס הם סיבה מספיק טובה לחשוב שמנצסט'ר לפחות ישחזרו את השגי שנה שעברה אם לא יותר (ליגת אלפות). אבל השנה פשוט אין להם את זה ואני לא יודע להסביר למה, אולי סקול שאיננו (ולפי דעתי ודעת רבים הנרי, ארסן ונגר, וירה… הוא השחק הכי חשוב של מנצ'סטר כיום ואחרי הישיר לאליפות שנה שעברה עם כל הכבוד לרונאלדו ורוני ויש כבוד…), אולי פשוט כי הם עייפים, אולי פשוט ארסנל רעבה יותר? לא יודע. אני רק יודע דבר אחד, שלא הייתי מהמר השנה על מנצ'סטר והלואי שאני טועה…כי כל הפסד של מנצ'סטר עולה לי בבריאות.

Comments closed