ג'וני האבליצ'ק של הזמן הזה

מסך האינטרנט מוקדם בבוקר, עם תקצירים ועם סטטיסטיקות, נותן אינדיקציה מאד חזקה לשאלה מי היא המועמדת לאליפות בNBA וגם לגבי השאלה שמאד מטרידה רבים ברחבי העולם: מי, אבל מי, הוא ג'ון האבליצ'ק המודרני? כלומר מי השחקן האול-אראונד שעולה מהספסל, לא חושב על הסטטיסטיקות האישיות שלו אבל הוא חוכמת הכדורסל בהתגלמותה? מי משתלט על משחקים בלי להיות יותר מדי אתלטי? מיהו התגלמות האתיקה של הכדורסל – יסודות, לחימה, חוכמה?

התשובות לשתי השאלות הללו ברורות בעיני: סן אנטוניו ספארס ומאנו ג'ינובילי. טים דנקן נפצע לפני כמה ימים בעיתוי לא הכי נוח. בדיוק לפני שני משחקים מול דאלאס ומול יוטה. אמנם משחקים ביתיים אבל שתי קבוצות שאמורות להתמודד על אליפות המערב. לג'ינובילי יש עד הנקודה הזו ממוצעים של קצת פחות מ-19 נקודות בקצת פחות מ-29 דקות. שזה נהדר. התגובה שלו לפציעה של דנקן הם שני משחקים רצופים של 37 נקודות ושישה אסיסטים ושתי ניצחונות.

אם לשאול דימוי מהעולם הצבאי ג'ינובילי מחזיק שם מחסני חירום. לפני שאתם מתחילים להשוות את סן אנטוניו לפניקס או לבוסטון, תזכרו שיש שם שחקן של 30 נקודות שפשוט לא קולע את כל הנקודות הללו כי הוא מבין שזה לא חשוב. שיש שם שחקן של עשרים מליון דולר לעונה שמרוויח רק תשעה. שיש שם שחקן שניצח במשחקים האולימפיים את ארצות הברית, לא רק בגלל כשלים בהכנה האמריקאית, לא רק כי קשה להם מול אזורית, אלא בגלל שאני לא בטוח שיש שחקנים אמריקאים הרבה יותר טובים ממנו. אם יש משהו שממחיש לי את ליקוי המאורות בכדורסל האמריקאי של אחרי ג'ורדן הוא שג'ינובילי נבחר לאולסטאר רק פעם אחת (ואני מזכיר לכם שהאוהדים בוחרים רק את החמישיה ואת היתר בוחרים המאמנים).
קשה מאד לא לזכות באליפות עם שחקן כמו ג'ינובילי. ואם לחזור להאבליצ'ק, ודווקא לאור הפתיחה הטובה של הסלטיקס, סן אנטוניו היא הקבוצה שמזכירה את הסיפורים על בוסטון הישנה.

חידון מספר 53 (סוף שבוע של אגרוף)
פלויד מייוות'ר ג'וניור

41 Comments

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 8 בדצמבר 2007

אכן אחד השחקנים הלא מוערכים.
דרך אגב שמעתי שמועות שקיד מעוניין לעבור לקליבלנד. האם סוף סוף לברון יוכל למסור למישהו?

זיזו 8 בדצמבר 2007

אם כבר אז מישהו יוכל למסור ללברון.
בתור אוהד לייקרס מי שמזכיר לי את התיאור של האבליצ'ק הוא לוק וולטון אבל כמובן שג'ינובילי זה ליגה אחרת.
לדעתי בסאן אנטוניו יש שפיות במערכת שאי אפשר לקיים בL.A. ניו יורק או שיקגו. השקט שיש בפריפריה של טקסס נותן לפופוביץ' לבנות את המועדון מבלי להיכנס למחול השדים השיווקי של שאר הליגה. שפיות זאת היא מה שמקשר אצלי את ס.א. לבוסטון הגדולה. נראה כאילו כל הליגה בשנת 2007 וס.א. הגיעה מקפסולת זמן שנסגרה ב1960.
אפשר לראות את זה כל פעם שיש שחקן חופשי או לקראת טרייד וכל אריות הליגה שולפות ציפורניים, השם סאן אנטוניו אף פעם לא עולה. הם לא מחפשים פרוספקטים שהיה אפשר לספר שהם מייקל ג'ורדן הבא. הם מעדיפים את הורי, פינלי וברי קצת אחרי השיא ואם הרבה נסיון ואינטיליגנציה במחסנית.
אהה…. ולמנהיג שלהם קוראים טים דאנקן!!!

מרקפוצ'ינו 8 בדצמבר 2007

זיזו, עזוב אותך וולטון…אם יצא לך לראות כמה משחקים של הלייקרס בטוח התרשמת מהיהודי שלנו…איזה בייצים יש לו!
פארמר הוא אחת מגניבות הדראפט הגדולות ביותר

עומר ח. 8 בדצמבר 2007

מדהים לחשוב שג'ינובילי נבחר רק במקום ה-57 בדראפט. חבל שהפיצול שהיה באירופה מנע ממנו, מיאריץ' ומריגודו להגיע לארץ ולשחק מול מכבי (אלופת הסופרוליג). אחד הדברים שמעניין לחקור הוא איך ארגנטינה מייצרת כל כל הרבה כדורסלנים טובים. מישהו יודע אילו תשתיות וליגות כדורסל קיימות בה?

יוסי 8 בדצמבר 2007

מעניין שכמעט כל הסלים שלו הם ביד שמאל, אבל ההגנה עדיין נופלת בהטעיות כאילו הוא הולך לזרוק בימין.

שי 8 בדצמבר 2007

לעומר ח. באמת שאלה מענינת אולי צריך לשלוח כמה אנשים מהארץ ללמוד קצת שם, חוץ מזה ג'ינובילי באמת שחקן ענק אני עדיין זוכר את המשחק שלו נגד פיניקס ב2005 שהוא קלע איזה 54 נקודות עם אני לא טועה ואז הבנתי כמה השחקן הזה ענק.
ורונן זה באמת בדיחה שג'ינובולי עד היום היה רק פעם אחת אולסטאר, אבל עם יש משהוא שג'ינובילי לימד אותנו בשנים האחרונות זה שהאמריקאים הם לא כאלה גאוני כדורסל כמו שתמיד כולם חשבו.

שי 8 בדצמבר 2007

ושאלה, ג'ון האבליצ'ק שיחק עם בבוסטון בתקופה של ביל ראסל נכון? עם כן יש פה מישהוא מזקני השבט שיצע לו לראות את בוסטון האגדית הזאת משחקת ויכול לספר לצעירים בינינו קצת על הקבוצה הזאת?

מרקפוצ'ינו 8 בדצמבר 2007

שי, הנה אחד הקטעים הכי מפורסמים שקשורים להבילצ'ק…מכאן הגיע המונח STEALS בכדורסל.
http://www.youtube.com/watch?v=reM50SMn044&NR=1

ליאונידס 8 בדצמבר 2007

סאן אנטוניו אכן מזכירה את הסלטיקס של שנות ה-60.
השאלה הגדולה רונן היא איך תראה סאן אנטוניו בלי דאנקן לאחר שיפרוש בתוך כ-5 שנים.
האם הארגון המיוחד בראשות פופוביץ' יצליח להקים שושלת אמיתית כפי שאאורבך בנה בבוסטון.האם יש מספיק שחקנים צעירים שניחנים באופי המתאים.צריך לזכור שלספרס היה מזל גדול שדאנקן היה על המדף בעת שזכו בבחירת הדראפט הראשונה והאדמירל הוא זה שהכניס את דאנקן הטירון לעיניינים תוך כדי שהוא מלווה אותו במגרש בשנותיו הראשונות בליגה.

זיזו 8 בדצמבר 2007

עומר. אולי כדאי להגיד מזל שהפיצוץ ביורוליג מנע מקינדר להגיע לארץ. כנראה שבלעדיו למכבי היה גביע אחד פחות. זה לא רק סגל השחקנים, למאמן שלהם קראו להזכירך ארתורו מסינה שצועד בביטחה למאזן 5000-0 מול מכבי.

יוגב 8 בדצמבר 2007

בעונת הפיצול ההיא קינדר של ג'ינובילי ניצחה את טאו ויטוריה 2:3 בגמר היורוליג בסדרה –
כן, סדרה! כזאת שמשחקים בה מול האוהדים הביתיים, פעם באולם של זאת ואחר כך של ההיא..
ומאז השנה ההיא פיב"א כבר ויתרה ליול"ב על ארגון גביע האלופות, ומאז אנחנו ביורוליג.
רק מה? במקום ליהנות מסדרות נוספות כמו הסדרה ההיא, נשארנו תקועים עם פיינל-פור גם כשפיב"א כבר לא מארגנת.
עונה ארוכה, בשיטה מוזרה של שני שלבי בתים ארוכים מדי, שבסוף מוכרעת במשחק בודד, במקומות מוזרים כמו פראג או באולמות ביתיים לאחת מארבע המשתתפות.
עושה געגועים למחשבות על ייעול שלב הבתים של הצ'מפיונס ליג שהעלת באחד הפוסטים הקודמים.

יוגב 8 בדצמבר 2007

מרקפוצינו –
זה בדוק?
אז מה הייתה המילה שתיארה חטיפה לפני שהבליצ'ק גנב את הכדור?

מרקפוצ'ינו 8 בדצמבר 2007

אוקיי לא יודע מאיפה הבאתי את זה. אבל אני זוכר ששמעתי את זה בתוכנית טלוויזיה כלשהי. לא מצאתי לזה הוכחות אז יש סיכוי שזה לא נכון. הפתרון היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא שבתקפוה ההיא עוד לא ספרו 'חטיפות' אז לא היה מושג לזה בכלל.

מרקפוצ'ינו 8 בדצמבר 2007

טוב בדקתי…זה לא נכון

martzianno 8 בדצמבר 2007

ועל זה איזאה תומאס היה אומר: רק בגלל שהוא לבן וארגנטינאי מישהו בכלל שם לב אליו…
מדובר לדעתי בלא-פחות מתופעת טבע ונראה לי שאפילו בסאן-אנטוניו יסכימו שהוא הברומטר של הקבוצה. כמה גדלות צריך שחקן ברמתו של מנו, כדי להסכים לעלות כמעט כל ערב מהספסל(כשברור לגמרי שיש לו מקום בכל חמישיה בעולם) – פשוט אדיר!
העובדה שהוא ניצח את דאלאס כמעט לבד, צריכה מאד להדאיג את הקיובנ'ז.

שי 8 בדצמבר 2007

מרקפוצ'ינו תודה רבה ובאמת נידמה לי שקראתי על הקטע הזה בספרו שלי ביל ראסל. בכל אופן אני חוזר על השאלה של יוגב למה חפשתי את זה ולא מצעתי כלום שמזכיר את זה. מה שכן מצעתי ומאוד האבתי זה משה רד אורבך פעם אמר על האבליצ'ק: "If I had a son like John I'd be the happiest man in the world."

דני 8 בדצמבר 2007

מי שביקש עוד הוכחה להעדר גדולה בכריסטיאנו רונאלדו קיבל אותה בסיום המשחק מול דרבי.רונאלדו קיבל מתנה,פנדל שלא הגיע לו ויגביר את תחושת המיאוס ממנו ומצלילותיו,ובמקום לאפשר לטבז להבקיע שלושער הוא בחר לבעוט בעצמו.מגעיל ודוחה.

גיל 8 בדצמבר 2007

ראיתי את המשחק והסטטיסטיקה לא מספרת את כל הסיפור. ג'ינובילי היה שם בכל רגע חשוב, דווקא כשפארקר היה חלש יחסית. גם ההגנה של סן אנטוניו הייתה מעולה וכפתה 20 איבודים על יוטה, מה שמראה שהגנה לא תלויה בשחקן זה או אחר אלא קודם כל בראש של השחקנים.

מעניין לערוך השוואה בין ג'ינובילי לטבז. שני שחקנים ווינרים מארגנטינה שהם ווינרים בכל המסגרות שבו הם משחקים. מה הם אוכלים שם בדיוק?

כשידברת על 9 מיליון במקום 20 צריך לזכור שיש שם עוד שחקן שמרוויח 19 מיליון במקום 25 והסכים לקיצוץ השכר שלו בעוד כמה שנים כדי שהקבוצה תהיה קונטנדרית.

birdman of the batsmen 8 בדצמבר 2007

היום ראינו עד כמה היה חשוב להבטיח את המקום הראשון בבית האלופות. פרגוסון יכל להעלות את ההרכב החזק ביותר העומד לרשותו שבת שניה ברציפות, כהכנה למשחק נגד ליברפול ביום א' הבא, מבלי לדאוג לעייפות החומר נגד רומא באמצע השבוע.
בניטז אכל אותה בכפולה. מחד הוא עלה עם הרכב חזק שצפוי לרובם משחק הישרדות באמצע השבוע במארסיי, ומאידך הוא קיבל בראש.
מעניין איזה הרכב וונגר יזרוק למערכה מחר, גם לתחתונים (אין לי דיסלקציה) יש לו"ז עמוס לעייפה.

birdman of the batsmen 8 בדצמבר 2007

דנידין, התמונה מעט רחבה יותר. עכשיו רונלדו ייכנס לאנפילד כמלך השערים של הפרמירליג מטעם כל ההתאחדויות. ואריה אם ישאג מי לא יירא?!

יואב 8 בדצמבר 2007

דני, גם לי רונאלדו יוצר אי נחת לעיתים, ובהחלט היה פנדל מפוקפק והמחווה האנושית כלפי טבז חסרה לי. אבל, אני לחלוטין חושב שבועט הפנדלים הקבוע תמיד צריך לבעוט כי
1-כל גול יכול להכריע אליפות.
2-יתן ביטחון לבועט, שאולי הפנדל הבא שיבעט יהיה מכריע.
3-זאת מיקצוענות לשמה.אם היה שיוויון שלוש, אף אחד לא היה מצפה ממנו לוותר.יש בועט פנדלים קבוע וזהו.
מעבר לעובדה שרונאלדו ברצף מדהים של כיבושים וחשוב שזה ימשך ולעובדה שבפעם האחרונה שסיטואציה כזאת קרתה, בוילה פארק לא מזמן,נתנו לרוני להשלים את והשלושער שלו והוא החמיץ.

דני 8 בדצמבר 2007

אלכס פרגוסון מסתבר חשב כמוני וכמו מיליוני אוהדי יונייטד :
"Cristiano is our regular penalty-taker so I can understand why he wanted to take it but it would have been great for Carlos if he had scored a hat-trick."

יואב 8 בדצמבר 2007

דני, אם תקרא את ההתיחסויות של ריו וגיגס, תראה שהם מצדיקים לגמרי את רונאלדו. מסכים שרונאלדו הוא שחקן מקומם, ולא בדרך המקסימה והגאונית שקאנטונה קומם.או דייויד.רונאלדו ער בעיקר לצרכים של עצמו ולמזלנו כרגע זה מתחבר גם לצרכים שלנו.לכן אהבתי נתונה לרוני באופן מוחלט וגורף(וכמובן לעוד כמה).

שי 8 בדצמבר 2007

עם הצלילה של רונאלדו יש בעיה יותר חמורה והיא וראינו את זה שבוע שעבר נגד פולהם, אז שכן היה פנדל השופט לא שרק בגלל השם שישי לרונאלדו בתור אחד שצולל, נכון נגד פולהם הפנדל הזה לא היה משנה כלום אבל תדמינו שבועה הבאה נגד ליברפול בדקה ה90 במצב של 1-1 רונאלדו פורץ לרחבה ומוכשל, השופט זוכר את מה שקרה היום נגד דרבי ומחליט לא לשרוק בגלל שהוא בטוח שרונאלדו צלל, נותר רק לקוות שהצלילה של רונאלדו היום לא תחזור לפגוע בנו בעתיד.

יגאל 8 בדצמבר 2007

רונן, בהחלט מסכים עם כל מילת הערכה על ג'ינובילי. שחקן אדיר, ועוד יותר נדיר – "שחקן של אוהדים". תנופה, מחוייבות, דימיון, ביצים. פופוביץ הגדיר אותו פעם כשחקן התחרותי ביותר שהוא אימן, ופופוביץ הרי אימן בשעתו באיר פורס.

חוץ מזה נעים לראות שיעקובו שלנו – או "יאשה" כמו שהיו קוראים לו החבר'ה מחבר העמים אצלנו בקבוצה – נתן היום שלישיה עם אברטון, ומספרים לי שגם אחת מיריבותיה העירוניות של אברטון זו היתה מעורבת בשלישיה היום. חסרונו של יוסי בטח הורגש.

דני 8 בדצמבר 2007

אילו ליונייטד היה היום על המגרש מנהיג כרוי קין אז די היה במבט כדי להזיז את רונאלדו.טבז הוא שחקן מקסים בעיני כי מעבר לכישרון יש לו מוסר עבודה נדיר והיה מגיע לו היום לרדת מהמגרש עם שלישיה.

יגאל 8 בדצמבר 2007

חבר'ה, קצת פרופורציות. הבקענו רביעיה, ניצחנו, ואנחנו נראים בין טוב מאוד למצויין ביחס לציפיות. לא קרה שום אסון. כמו שטבס נראה יהיו לו עוד הרבה שלישיות ורביעיות.

גיל 8 בדצמבר 2007

רונן, מה דעתך על החוק החדש שמצמיד מיקרופונים למאמנים לפני ובמהלך משחק? לדעתי זה חוק גרוע ומסוכן. הוא פוגע בחופש הביטוי של השחקנים והמאמנים שצריכים לחשוש מה יוצא מהפה שלהם (וכולם יודעים כמה אמוציות יש במשחק). מעבר לכך, הוא מצביע לדעתי כל מגמה כללית בספורט האמריקאי והעולמי שמדגישה את האלמנט הבידורי על חשבון זה התחרותי. לאט לאט אנחנו הופכים לצופים במופעי קרקס ולא במשחקים.

והערה לא קשורה ובזהירות המירבית: קצת חבל לי שכל שירשור על נושאים שלא קשורים ליונייטד הופכים לשירשורים בנושא הזה ודוחקים את נושא הפוסט. האם אפשר בימים שיונייטד משחקים לפרסם פוסט ריק שיוקדש רק למשחק ואז כל אחד יוכל להוציא שם קיטור כאוות נפשו? זו סתם הצעה ידידותית, בלי להעליב אף אחד. גם ככה קצת קשה לשחות בים התגובות פה.

רונן דורפן 8 בדצמבר 2007

גיל – אני מסכים. זה הופך את הספורט לתכנית ריאליטי. לגבי יונייטד. לי אין כוונה שזה יהיה בלוג שעוסק ביונייטד, ואין לי רצון לכתוב לבלוג על כל משחק שלהם.

הצלילה של רונאלדו הייתה טפשית. דווקא אחרי שהחל לקבל סימפטיה מסויימת על כמה פנדלים מוצדקים שלא קיבל. לגבי העובדה שביצע את הפנדל: הוא חייב היה לבצע אותו. יונייטד זה לא תכנית כבקשתך או יום ספורט. רונאלדו הוא הבועט הטוב של הקבוצה אז הוא צריך לבעוט.

Glenn Edward Schembechler 9 בדצמבר 2007

הגיע הזמן. רק היום זה מותר
; Blue moon
You saw me standing alone
Without a dream in my heart
Without a love of my own
Blue moon
You know just what I was there for
You heard me saying a prayer for
Someone I really could care for

And then there suddenly appeared before me
The only one my arms will hold
I heard somebody whisper please adore me
And when I looked to the moon it turned to gold

Blue moon
Now Im no longer alone
Without a dream in my heart
Without a love of my own

And then there suddenly appeared before me
The only one my arms will ever hold
I heard somebody whisper please adore me
And when I looked the moon had turned to gold

Blue moon
Now Im no longer alone
Without a dream in my heart
Without a love of my own

Blue moon
Now Im no longer alone
Without a dream in my heart
Without a love of my own

גיל 9 בדצמבר 2007

גלן, האם אתה רומז שאתה צופה שהאימפריה מניו אינגלנד תפסיד מחר?

תומר 9 בדצמבר 2007

ליקוי המאורות של הכדורסל האמריקאי בהקשר לג'ינובילי נחזה עוד בסדרת הגמר של 2005, כשסאן אנטוניו גברה על דטרויט בסדרה שהייתה כולה ג'ינובילי, אמנם עם עזרה לא מבוטלת של דאנקן, אך היה זה ברור מי צריך לקטוף את תואר ה MVP של הגמר. רק היה צריך להסתכל בעיניו המבולבלות ובקולו הנבוך של דנקן בראיון העיתונאי בסיום הסידרה ובקבלת התואר, בכדי להבין שגם הוא סבר שהתואר הזה מגיע לחברו "היתוש", שיודע להתעלות בשעת הצורך, באותה השושלת שכולנו אוהבים לשנוא.

Glenn Edward Schembechler 9 בדצמבר 2007

אני מבין בינוני אבל זה לא היה כוחות. פשוט חבל. האיכסי בדרך לפנתיאון או שרק אני מתפעל?
לפחות ריקי יכול לחזור לפאב לאיזה בירה.יש משהו ספורט האישי וגם הקבוצתי שהאנגלים לא חירבו השנה?
גיל: לא, גם אני בצופים 19:0 אבל אשמח להתבדות.

רונן דורפן 9 בדצמבר 2007

בוודאי בדרך לפנתאון. זה היה מאסטר קלאס

גיל רוזנטל 9 בדצמבר 2007

הוויתורים בסן אנטוניו על שכר הם דבר גדול. זה מה שמאפשר להם לזכות בכל התארים האלה, זה מה שמאפשר להם להביא שחקנים כמו מייקל פינלי כדי להיות שחקנים משלימים. קצת מזכיר את הוויתור של טום בריידי על כסף כדי להביא את רנדי מוס, ואת הוויתור של מוס על כסף כדי לשחק עם בריידי. ואולי בעצם ככה זה צריך להיות? למה לדוגמא לברון ג'יימס, שמרוויח יותר כסף כל שנה מפרסומות מאשר מכדורסל, לא מוריד את המשכורת שלו לחמש מיליון דולר לעונה כדי שיוכלו להביא לו עזרה אמיתית? או קובי בראיינט? כמה פעמים אנחנו שומעים על כוכב ממורמר שדורש שיביאו לו עזרה לזכות באליפות או שישלחו אותו בטרייד? לעומת זאת, כמה פעמים שומעים על שחקן שחתך את השכר של עצמו כדי לפנות מקום לעזרה?

תקרת השכר בליגות המקצועניות בארה"ב נועדה להגדיל את התחרותיות ולגרום למצב שלא יווצרו שושלות אימתניות.
בבייסבול זה לא קיים ובבוסטון וניו יורק יושבים שחקנים עם משכורת שנתית של קבוצה שלמה (טמפה ביי). לעומת זאת בכדורסל ובפוטבול זה כן קיים. הציפייה תהיה שבליגות עם התקרת שכר התפלגות האליפויות תהיה גדולה יותר מבליגה בלי תקרת השכר, אבל אנחנו רואים כאן מקרה הפוך. בבייסבול, מאז תחילת העשור רק קבוצה אחת זכתה פעמיים באליפות (בוסטון) וגם אז היו שתי אלופות אחרות באמצע ותחלופה גבוהה בקבוצות שמגיעות לוורלד סיריס (אלופות ה AL וה NL).
בכדורסל לעומת זאת סאן אנטוניו זוכה באליפות בכל שנה אי זוגית, הלייקרס פתחו את העשור בדומיננטיות מוחלטת ודטרויט הייתה בשתי סדרות גמר ברצף. האלופה היחידה בשנות האלפיים שלא הייתה לה המשכיות כלשהי בסדרות גמר (לפחות בינתיים) היא מיאמי.
בפוטבול המצב יותר טוב, אבל גם שם, הפטריוטס זכו כבר בשלוש אליפויות מאז המילניום ויש מצב לא רע שנראה השנה שוב שחקן עם טבעת אליפות מרים את גביע וינס לומברדי (אם זה בריידי, פייטון מאנינג או דווקא בן רות'ילסברגר).

מה שמשותף לשתי הקבוצות הבולטות שמצליחות בצורה עקבית להתחרות על התארים בליגות האלה, הפטריוטס וסן אנטוניו, מעבר למאמן מצוין, ושחקן מוביל שמתעלה ברגעי מפתח, זה החוסר אנוכיות הקבוצתית, זה ההסכמה של שחקנים לוותר על שכר כדי להתמודד על האליפות, זה ההבנה שהקבוצה והמטרה הסופית – האליפות, חשובות יותר מהכסף.

אז נכון ששתי הקבוצות נחשבות מלוכלכות, וששתיהן לא הקבוצות האהודות ביותר, אבל מדובר בלי ספק בשתי הקבוצות שמתמודדות בעשור האחרון הכי טוב עם תקרת השכר ומייצגות בצורה מצויינת הרבה מאוד מהערכים שהופכים את הספורט למשהו שהוא גדול יותר מ"רק עוד אמצעי בידור".

גיל 9 בדצמבר 2007

זה לא רק ויתור על תקרת השכר אלא גם ניהול נכון. לספרס, אינדי והפאטס יש הנהלות שהן מודל לחיקוי לאחרים (וד"ש לניקס שהובסו שוב הלילה).

בנבא קל יותר ליצור שושלות. מספיק שחקן אחד דומיננטי עם עוזרים יוצאים מן הכלל או שני שחקני על כדי שהקבוצה תרוץ לאליפות. בבייסבול ובפוטבול לשחקן בודד יש השפעה קטנה יותר. חלק מהעניין נעוץ בעובדה ששחקנים רוצים לעבור לקבוצות הללו ולוותר בנושאים שונים כדי לזכות באליפות.

zikit 9 בדצמבר 2007

גיל: החוק החדש שמצמיד מיקרופונים זה בנ.ב.א? כי אם אני זוכרת נכון הם כבר ניסו את זה פעם והייתה התנגדות כ"כ גדולה מצד המאמנים שזה הפסיק. חלק מהמאמנים העדיפו לקבל את הקנסות של הליגה מאשר שיצמידו להם מיקרופון

גיל 9 בדצמבר 2007

זיקית, אני חושב שאת מתכוונת למה שהיה קודם שבו ביקשו ממאמנים לשים מיקרופונים בפסקי זמן. עכשיו יש מיקרופונים פיסית על החולצה של המאמנים במשך כל המשחק.

zikit 10 בדצמבר 2007

אז זה יותר גרוע ממקודם. למה אז הם התקוממו ועכשיו לא? מוזר. אני נגד העניין באופן אישי.

גיל 11 בדצמבר 2007

אני חושב שאין להם הרבה ברירה ויש הרבה בעלים (הבולט שבהם קיובן) שכן אוהבים את זה. מי שראה משחק ראה כמה זה אידיוטי. מרוב פחד לא לשדר משהו באמת חשוב כל מה שמשודר מאוד טריוויאלי כמו "תשחקו חזק בהגנה" או "אל תתנו להם לקלוע סלים קלים".

Comments closed