המשחק מול הקבוצה ההיא

לפני

ליונייטד יש הזדמנות לשלוח את אחת הקבוצות הבכירות לבעיות קשות והיא צריכה לעשות את זה. אני לא יודע אם ליונייטד יש יתרון בולט על יריבותיה בעקביות וביכולת להשיג רצפים ארוכים של ניצחונות. התחושה שלי היא דווקא שיונייטד יכולה להשיג את היתרון שלה במשחקים הישירים בתוך ארבע הגדולות. כי היתרון שלנו על כולם הוא ב-11 הראשונים נגד ה-11 הראשונים.  ובמשחקים בהם טבז, רוני ורונאלדו בריאים ובהרכב הראשון יונייטד צריכה להיות חזקה מכל יריב ובכל מגרש והמשחק אמור להיות תלוי רק בה. השלושה הללו נכנסים עכשיו לשנים החשובות של הקריירות שלהם. ובכל משחק גדול הם צריכים למצוא את הדרך לנצח. שום רמה אחרת של ציפיות לא מתאימה פה.

גם מהבחינה הפרקטית-חשבונאית הייתי מאד רוצה לראות את יונייטד מנסה לכפות את הניצחון. כלומר, קישור מרכזי לא עם קאריק והארגריבס, אלא דווקא עם אנדרסון והארגריבס. מדוע? משום שאני לא חושב שיריבתנו היום תהיה אלופת אנגליה גם אם תהיה לה עונה טובה, ואפילו אם היום היא תנצח. כך שמבחינת יונייטד אין היום הבדל גדול בין תיקו להפסד.

מקצועית, התחושה שלי היא שהיתרון שלנו באגפים עצום. ורצוי מאד להעביר את המשחק לשם. אבל האיש הכי חשוב שלנו היום הוא ריו פרדיננד. כי פרננדו טורס הוא השחקן המסוכן ביותר שהיה בקבוצה ההיא מאז מייקל אואן בצעירותו. לפרדיננד יש אגו כמו כוכבי ההתקפה שלנו. אז גם הוא לא צריך להפסיד במשחקים כאלו.

אגב, אינני בדרך למשחק, אני בלונדון, משום שבחיים דברים גם משתבשים.

אחרי

המשחק היה מאכזב למדי, אולי מאכזב מאד לצופה נייטרלי, אבל הניצחון הושג משום שלמנצ'סטר יונייטד יש כוכבים יותר גדולים.  כוכבים גדולים יכולים להוציא לפועל תרגיל מורכב תחת לחץ. וטבז הוא שחקן של תארים.

השחקנים שאני חשבתי שהיו טובים היו האפורים יותר. אברה חטף כרטיס צהוב בפתיחה וזה קשה למגן לשחק משחק כזה עם צהוב. וידיץ' ופרדיננד השקיטו לחלוטין את טורס. כמו נגד ארסנל, אנדרסון תפקד נפלא.

כרגע מתחממים באמירויות. ארסן וונגר אומר עכשיו בטלוויזיה שהשנה יש תחרות יותר גדולה והאליפות תוכרע במשחקים בין הגדולות.

בית הדין של ההיסטוריה
אל בנגורה

46 Comments

YB 16 בדצמבר 2007

נמחץ אתכם, בע"ה (למרות שאני מקווה שלאהוב לבי, וויין רוני, יהיה יום גדול).
ליברפול של העונה זו הקבוצה העצמתית ביותר מאז האליפות האחרונה. זה לא אומר שהיא תיקח אליפות אבל היא בהחלט מסוגלת לנצח את יונייטד, גם באולד-טראפורד. אני מקווה שוורונין יעלה בחוד ליד טורס.

דותן 16 בדצמבר 2007

חבר YB -המשחק לא באולד טרפורד המשחק באנפילד – ולליברפול יש היום את פרנדדו טורס השם החם ביותר באירופה – וכן כן רונן הולך לאכול את הלב הערב…. (והמבין יבין)

yoni 16 בדצמבר 2007

i will update from hongkong that the atmosphere here is incredible!
asia is in fenzy…

לון 16 בדצמבר 2007

נציב הבלוג בלונדון מתבקש לשתות אייל או ביטר עבורי. תודה מראש. (בנוסף, זה מתכון משובח להתגבר על שיבושי חיים).

tksr 16 בדצמבר 2007

למישהו יש הסבר מדוע נאני שוב ביציע בעוד שפלטשר על הספסל ? האם נאני שהיה טוב מאוד נגד רומא עובר איזו סדרת חינוך ואף אחד לא סיפר לנו ?

לון 16 בדצמבר 2007

אני לא מבין, מי זה הליצן הזה בשער שמתנגש בשחקני ההגנה שלנו ? ברתז לא חזר לפני הרבה שנים לצרפת ?

דותן 16 בדצמבר 2007

דקה 70 -זה מכבר 40 דק קבוצה אחת על המגרש – האם מישהו יועיל להבקיע כבר.

tksr 16 בדצמבר 2007

יונייטד החלשה והבונקריסטית נצחה את ליברפול חסרת המחץ והתחכום במשחק שלא הוסיף כבוד לפרמייר ליג.היכן היה "היתרון שלנו על כולם הוא ב-11 הראשונים נגד ה-11 הראשונים" ? היכן בא לידי ביטוי "היתרון שלנו באגפים עצום" ? יונייטד היתה מביכה ושאף אחד לא יתחיל לשיר שירי הלל למשחק ההגנה.ליברפול היתה סתמית כל כך.

birdman of the batsmen 16 בדצמבר 2007

יייאאאההה! יייאאאההה! יייאאאההה!
איך צועקים בבלוג?!

אביעד 16 בדצמבר 2007

tksr – מבלי לפתוח בדיון על מי טובה יותר ככלל וכל אלה, כיצד ניתן להסיק מסקנות לגבי קבוצה על בסיס משחק אחד?
מודה ומתוודה, לא ראיתי את המשחק עקב הצורך להרוויח את לחמי בזיעת כפיי (או לשבת מול מחשב בחדר ממוזג, אותו דבר) אך הבנתי שליברפול החמיצה לא מעט, האם מכך נגזר כי פרננדו טורס חלוץ גרוע?
ומלבד זאת – יש!!!!
לבירדמן – אני מאמין שקריאת השמחה שאתה מחפש היא W00t! או משהו בסגנון, לפחות ע"פ מילון וובסטר ל 2007…

גיא 16 בדצמבר 2007

1. לא ראיתי את המשחק
2. התענגתי לשמוע שיונייטד ניצחו בצורה מגעילה. כך יאה וכך נאה במשחקים כאלה.
3. קראתי היום שבניטז לא יקבל כספים לחיזוק בינואר. לאחר המשחק של היום יקרה אחד מהשניים: הוא יקבל כסף, או יעזוב (אני מהמר על א').

שלשום חזרתי מטיסה ובמטוס יצא לי לראות סרט תיעודי על היריבות המיתולוגית בין ליברפול למנצ'סטר יונייטד. שתי עובדות מעניינות:
1. היריבות בין הערים קיימת כבר כ 200 שנה לאחר שבמנצ'סטר התקנאו במסחר הימי של ליברפול וחפרו את התעלה שסללה גישה ימית גם למנצ'סטר ופגעה בהיקף המסחר בליברפול.
2. היריבות בין הקבוצות החלה למעשה רק בחצי השני של שנות ה 70 כאשר ליברפול הרגישו מקופחים על ידי התקשורת והקהל לעומת היונייטד למרות שהם למעשה שלטו בלעדית בכדורגל האנגלי, והרגישו שלמעשה היונייטד לא עשו כלום על מנת להצדיק את האהדה הגורפת כלפיהם.

רועי (עכשיו כבר לא במיסיסיפי) 16 בדצמבר 2007

בא לי לראות משחק גדול שבו יונייטד גדולה. זהו.

דותן 16 בדצמבר 2007

אוי כמה שכדורגל יכול להיות משחק אכזרי

יוני 16 בדצמבר 2007

גיא, באיזה מטוס רואים סרט תיעודי על היריבות בין יונייטד לליברפול? זו מחלקה ראשונה בה ניתן לבחור סרט מהספרייה של ה-BBC? נשמע לא רע… תן פרטים…

יגאל 16 בדצמבר 2007

אכן עונג. נכון, לא רף איכות גבוה במיוחד אבל אני תמיד מעדיף לנצח באנפילד כשהפרמטר העיקרי הוא לחימה ונחישות ולא אסתטיקה.

מצער קצת שלאחר כל הדיונים הטקטיים האינסופיים מה שראיתי ממרסיסייד היו בעיקר הרמות חסרות תכלית והנעת כדור עקרה.

ואי אפשר בלי להודות לשחקן ענק ששימח אותנו שנים רבות, בליגה ובאירופה, ולא איכזב גם הפעם. אז סחתיין יוסי, וכמאמר השיר -"אל תשכח לאן לחזור".

אביעד 16 בדצמבר 2007

רועי, לא הספיקה השביעייה מול רומא?

שי 16 בדצמבר 2007

רונן אני לא יודע מה אתה רוצה לדעתי אברה היה מצוין היום. נכון הוא לא נתן את התפוקה הרגילה שלו בהתקפה, אבל שהתקפה ניראת כמו היום אברה הוא לא זה שיציל את המולדת. בגדול הוא סגר תאגף שלא בצורה לא רעה בכלל – רוב ההתקפות של ליברפול הגיעו מהצד של בראון- והוא גם חיפה על כמה שטויות של ואן דר סאר עם שתיי הצלות גדולות מהקו.

גיא 16 בדצמבר 2007

יוני – בריטיש איירוייז הבלתי נלאים נותנים כיום בטיסות שלהם VOD לכל הנוסעים – דהיינו מסך אישי ויכולת לבחור מתוך ספרייה די מגוונת של סרטים ותכניות טלויזיה מז'אנרים שונים (הבחירה היא מלאה – כלומר לא בחירת ערוץ אלא ממש בחירת התוכנית, מועד הצפיה, עצירה, הרצה קדימה/אחרוה וכו').
התכנית המדוברת דיברה על יריבויות גדולות בכדורגל והתחלקה לשניים: מנצ'סטר-ליברפול, ופורטו-בנפיקה.

tksr 16 בדצמבר 2007

יונייטד שחקה באותה רמת כדורגל ירודה גם בעונה שעברה.ג'ון אושיי גנב גול והשמחה היתה רבה.הבעיה היא שעל הנייר ההרכב של יונייטד היום עולה באופן מובהק על ההרכב בעונה שעברה.אפשר היה לצפות שזה יבוא לידי ביטוי במגרש.אפשר היה להעריך שאכן ליברפול תשלוט ותיזום אבל באותה מידה נדמה שכולנו סברנו שהקישור וההתקפה של יונייטד בהרכבה החזק ביותר יהיו מסוגלים מדי פעם ליטול יוזמה,ליצור בכל מחצית כמה מיני מומנטומים שימשכו לפחות כמה דקות שבהן יונייטד תניע כדור ותשחרר את הלחץ מההגנה,תתקוף דרך האגפים ותגיע למצבי הבקעה.האכזבה רבה משום שהיתה תחושה של חוסר אונים ושל חוסר יכולת להשתלט על המשחק,חוסר אונים שהזכיר את המשחק בסאן סירו.מה שמטריד הוא שליברפול של היום לא התקרבה ליכולת של מילאן ועדיין רונאלדו,רוני,טבז,אנדרסון וגיגס לא הצליחו לעשות דבר ולממש את הציפיות מהרכב כל כך כישרוני ובעל יכולות.
כמובן שבתום המשחק פרגי טען שיונייטד היתה הטובה מבין שתי הקבוצות אבל אני בטוח שבתוך תוכו הוא יודע שהמשחק של יונייטד היום נוגד את האתוס של הקבוצה.

יואב 16 בדצמבר 2007

טבז שחקן של גולים מכריעים אמר רונן פעם…
ליברפול במומנטום חיובי ואנפילד זה מגרש סופר קשה. כך שהייתי מסתפק גם בנקודה.בכלל, ההפסד של ארסנל בשבוע שעבר שחרר לחץ. לא היה נגרם נזק עצום אם לא היינו מנצחים ואחרי שראיתי את ארסנל מזיעה מאד בדרך לניצחון ביתי ומיקרי על קבוצה שמחוסרת ארבעה שחקנים מרכזיים, לא הייתי מספיד את צלסי ולא מכתיר אף אחד.

אביעד 16 בדצמבר 2007

tksr – גם ההרכב של ליברפול השנה חזק יותר מזה של שנה שעברה.
על בסיס משחק אחד לא ניתן לקבוע דבר.
אם כבר הייתי הולך לפי התיאור שלך דווקא הייתי צריך להתעודד, אם מנצ'סטר נראתה רע כמו בסאן סירו בשנה שעברה (ולפני שלוש עונות) ובכ"ז ניצחה, אז זה כבר טוב יותר משנה שעברה. עם זאת, גם מסקנה כזאת אני מסרב לגזור על בסיס משחק אחד. הדבר היחידי שאני לוקח איתי מהמשחק היום זה 3 נקודות ולא מסקנות מרחיקות לכת. אני גם חושב שהניסוח של רונן בבלוג לגבי ליברפול מתאים ביותר – הניצחון של מנצ'סטר היום יוצר לליברפול בעיות קשות, אך בשום פנים ואופן לא "גומר לה את העונה" כפי שמספר אתרי אינטרנט כבר התיימרו לקבוע, 10 נק' מהפיסגה ומשחק חסר הן אמנם לא סיבה למסיבה, אך בהחלט גם לא סוף הסיפור.

ויכסלפיש 16 בדצמבר 2007

הגול של היונייטד זה כשל מערכתי של ליברפול. רוני מקבל מחוץ למלבן, ההגנה מסתכלת, טבז לא מכוסה ובניון מונע אופסייד מהקו. יונייטד מתאמנת על זה ומבצעת, אבל אני תמה איך ליברפול לא מגיבה.

וגרנט הליט דווקא היום להחזיר את פטר צ'ך החבול וקיבל תמורה מלאה עם הטעות הגסה בשער של גאלאס וגם פיצוי מוגדל עם כמה הצלות מדהימות. אני מתפלא על ארסנל שהחליטו לבעוט מרחוק רק כשואן פרסי נכנס. עם כל הכבוד להנעת הכדור יש פה בעיה קרדינלית בסיומת,לפחות לפי המשחק היום. חוץ מזה אנדרי שבצ'נקו הוא עיסקה מצוינת עבור הגנת היריב, הרבה יותר מאשר סמואל אטו, שביקש מוריניו וקיבל את האוקראיני.

ויכסלפיש 16 בדצמבר 2007

גב נראה לי סביר שיונייטד לא תסבול מאליפות אפריקה וגם לא ליברפול, צ'לסי וארסנל כן

ויכסלפיש 16 בדצמבר 2007

אגב נראה לי סביר שיונייטד לא תסבול מאליפות אפריקה וגם לא ליברפול, צ'לסי וארסנל כן

רונן דורפן 16 בדצמבר 2007

לויכסלפיש – אכן השער של יונייטד היה עלבון לאינטיליגנציה של היריבה שלה.

אביעד – הסיכוי של מרסיסייד קטן מאד מאד. הם גמרו לארח את שלושת הגדולות. מאזן החוץ של בניטז מול שלושת הגדולות בשלושה השנים האחרונות הוא אפס נקודות. זה גמור מבחינתם.

tksr – הרמה של יונייטד לא הייתה טובה. אבל בשנה שעברה המתנגד הגיע למצבים רבים והשנה לא.

גיא – את הצ'ק על הפרסומת לבריטיש שלח לי בהזדמנות…

שי – לא הבנת את כוונתי. יכולתו של אברה למרות צהוב מוקדם הייתה מצויינת.

גיא – אנשי העיר בה משחקת אברטון חסמו את התעלה ההיא – ועל כך לא נשכח ולא נסלח.

לון – אכן החיים נראים משובשים פחות.

אביעד 16 בדצמבר 2007

רונן, אני מסכים שהסיכוי של ליברפול קטן, אך הוא קיים.
למיטב זכרוני, בשנה שעברה זכינו בתואר עם סה"כ 8 נק' מול צ'לסי/ארסנל/ליברפול. לסקאוזרים יש כרגע 2 נק'. גם אם לא ישיגו 8, הרי קבוצות הבטן הרכה של הליגה (סיטי, פורטסמות', אברטון, ניוקאסל, ווסטהאם, טוטנהאם, בלקבורן ויסולח לי אם שכחתי מישהי…)התחזקו השנה והן הוציאו ויוציאו יותר נקודות מארבעת הגדולות בהשוואה לשנה שעברה (מסתבר שאני פשוט לא יכול להפסיק להתווכח איתך, אה?)
דרך אגב, ב 17 משחקיו בצ'לסי, גרנט פגש פעמיים קבוצה שווה/עדיפה ונכנע פעמיים, חבר שלי לעבודה אבחן נכונה – צ'לסי תנצח לפחות 85% ממשחקיה גם אם המאמן יהיה הגנן של אחת מאחוזותיו של אברמוביץ', את איש המקצוע המשובח צ'לסי צריכה בשביל 15% הנותרים. למרות חוסר חיבתי אליו (בלשון המעטה), מוריניו היה איש מקצוע שכזה. איני מאמין שגרנט איש מקצוע כזה, לראיה הדו קרב המילולי שפתח מול וונגר (צ'לסי של גרנט מבדרת יותר מזו של מוריניו?) ונסוג ממנו במהירות…

ויכסלפיש 16 בדצמבר 2007

אביעד, איש המקצוע הבכיר בצ'לסי הוא האנק טן קאטה ולא אברם גרנט, אבל הוא לא בפרונט וכנראה שגם לא ברמה של מנג'רים אחרים. גרנט עושה עבודה פסיכולוגית חשובה והקבוצה מתפקדת. לא בטוח שהגנן של רומן מסוגל לטפל באגואים המקומיים.

הגנן לא היה מן הסתם בונה כזה סגל של צ'לסי כמו מוריניו אבל אם היה מקבל אותו כשטן קאטה לצידו וצוות מקצועי מלא אולי היה מגיע לכמה הישגים בפרמיירשיפ, אבל משום מה נראה לי שהתקשורת הישראלית היתה מלקקת לו קצת הרבה פחות.

אברום 16 בדצמבר 2007

נו באמת. אביעד, הראיה שגרנט הוא לא איש מקצוע היא הקרב המילולי שפתח מול וונגר ונסוג ממנו במהירות…??? את מי אתה מנסה להעליב? את הקוראים? את מורניו?
אתה מצטרף לויכסלפיש המכפיש, שהשקיע שעות רבות לשכנע אותנו שגרנט הוא שום כלום ושטון הקטנטון הוא המחליט בצ'לסי. אך ברגע שההפסד הראשון הגיע, נשכח הטון כלא היה.
נו באמת…

אביעד 16 בדצמבר 2007

אברום ידידי – בעיני חלק גדול מהיותו של אדם איש מקצוע הוא יכולת פסיכולוגית ובענייננו 1) היכולת להשרות ביטחון בשחקנייך 2) היכולת לטעת ספק/פחד ביריב. המתקפה של גרנט על ארסנל תוך שהוא מתפאר ביכולת ההתקפית של קבוצתו היו חלולים לחלוטין וניכר לכל כי הם חלולים ומדובר בניסיון ליצור מלחמה פסיכולוגית. הנסיגה המהירה של גרנט יצרה אולי את ההיפך.
ועכשיו לכמה תיקונים להערותיך
1. מעולם לא הייתי מחסידי גרנט, אבל חוסר הנחת שלי ממינויו (מעבר לצורה הקלוקלת) נובע מכך שגרנט לא מאמן התקפי. גרנט פסק להיות מאמן התקפי ביום בו הגיע עם מכבי ת"א לק. אליעזר לשחק "פתוח" מול מכבי חיפה והפסיד 5:0. מאותו יום גרנט מעדיף לשחק על תוצאה ולעזאזל הדרך. לפיכך מינויו במקום מוריניו בכדי להחדיר לצ'לסי את חדוות המשחק הוא לעג לרש.
2. לא באתי להעליב אף אחד. לא את מוריניו ובטח שלא את הקוראים (איך הגעת למסקנה הזאת ומדוע התקפה אישית?)
3. במקרה נדיר זה אני מקבל את דעתו של רונן. בהחלט יותר מסביר שטן קאטה הוא הסמכות הטקטית העליונה. זה ספציפית לא מוריד כהוא זה מגרנט, הרי לדעת רבים, טן קאטה היה הסמכות הטקטית העליונה גם בבארסה, בעוד שרייקארד תפקידו היה פסיכולוגי בעיקרו (לא קונה את זה לחלוטין אך זה נרמז בתקשורת הספרדית מספר פעמים). אבל מבחינתי זה לא משנה את השורה התחתונה – ככל האמור בצוות האימון של צ'לסי, גרנט הוא הבכיר, הוא זה שייאכל בידי התקשורת במקרה של כישלון ולכן הוא יהיה זכאי לקרדיט במקרה של הצלחה. אבל הצלחה היא לא 16 משחקים נגד ווסטהאם, מידלסבורו וכד', הצלחה היא מול הגדולות באמת ואת זה עדיין אין לו.

יואב 16 בדצמבר 2007

למרות הכל, צלסי הרשימה אותי היום. ללא הבלמים הראשונים, דרוגבה ואסיין, היא הייתה שקולה לארסנל וראוייה לשיוויון. ארסנל מאד מוכשרת ומיומנת בשיטה שלה אבל אני לא יודע כמה שפנים יש לה בכובע שהמשחק תקוע, והיריב לוחץ בכל פינה.גם הקישור של ארסנל לוקה בחוסר פיזיות והתקשה להדוף את ההתקדמות של צלסי ברוב המחצית השנייה.
אני חושב שההגנה של יונייטד עושה הבדל גדול(מה קרה לואן דר סאר היום? )לאורך כל העונה, ויש לה לא מעט שחקנים מנצחי משחקים, כמו היום שהיכולת בינונית והקבוצה הביתית עולה מוטרפת ומאמינה.אם יונייטד נקודה מהמקום הראשון אחרי האמירויות, אנפילד, גודיסון פארק וסיטי בחוץ, אז המצב בטח לא רע….
נ.ב
מה שקורה עם אנדרסון נראה קצת לא מציאותי.מה קורה כאן?
"זה יותר מידי טוב, זה בטח לא נכון"/רפי פרסקי.

בני 16 בדצמבר 2007

התלהבתי מאוד מהמשחק שהארגריבס נתן. כמעט כל כדור במרכז המגרש נגמר בתיקול מוצלח שלו. ג'רארד לא הורגש בזכותו.

אנדרסון שוב מוכיח שהוא רכש ענק ובשנים הקרובות הוא יככב במקום סקולס.

ויכסלפיש 16 בדצמבר 2007

אני לא השקעתי אפילו דקה וחצי ואינני מתיימר לשכנע אנשים במה עוסק גרנט, מספיק לבדוק את הרזומה שלו ושל טן קאטה ולהשתמש בכללי היסק פשוטים, פרט לכך גרנט נמצא רשמית בפרונט ובראש הפירמידה ולכן אחראי וסופג ביקורת על הביצועים של צ'לסי.

רועי (עכשיו כבר לא במיסיסיפי) 16 בדצמבר 2007

אביעד. זה היה אז. בא לי עכשיו. מפונק, מה לעשות.

אברום 16 בדצמבר 2007

אביעד – אני מתנצל.
אני לא מכיר את גרנט ובמידה מסויימת שותף להפתעה מתפקידו. אבל נוצרה תחושה כאילו דמו הותר וכל זב חוטם מצליף בו כאילו היה סמוך על שולחנו של אברמוביץ ושמע את הסיבות ה"אמיתיות" למינויו של גרנט.

yoni 17 בדצמבר 2007

עדכון מהונגקונג.
יש פה לליוורפול הרבה הרבה הרבה יותר אוהדים מאשר ליונייטד.
2. כיף לנצח את ליוורפול בבר שמלא באוהדים אסיתיים שלהם.
3. קל להעמיס את האוהדת יונייטד היחידה
(הונגקונגית) שהייתה שם.
4. שיחקנו חלש ביותר, אבל פרגוסון גדדל.
5. רוני לוזר, היה צריך לגמור את זה בסוף.
6. כיף לראות את בניטז מפסיד.
7. בניון בכלל נגע בכדור?

אביעד 17 בדצמבר 2007

אברום, "הסיבות האמיתיות" הן בדיוק הבעיה – מבחינה אובייקטיבית, מנג'ר צ'לסי הוא תפקיד שמציעים בימינו לשמות גדולים כמו רייקארד, קאפלו, הידינק וכיו"ב ולפתע נוחת שם אברם גרנט שהרקורד שלו בוודאי אינו מצדיק מינוי כזה. זה מותיר 2 אפשרויות – תפיסת העולם של גרנט לגבי איך המשחק צריך להיות משוחק, או סיבות פוליטיות.
דווקא בהיותנו ישראלים, היכרותנו עם גרנט מאפשרת לנו לבחון את תפיסת העולם שלו, משחקיה של נבחרת ישראל אינם מהווים מדד לצורך כך היות ובנבחרת האתגר האמיתי הוא נבחרות עדיפות (צרפת, שווייץ וכו') ולכן סיגל לנבחרת סגנון הגנתי. בצ'לסי תפיסת העולם היא שאין קבוצות עדיפות ולכן התקופה בנבחרת אינה תקפה. אני שופט לפי הקדנציה במכבי חיפה – לגרנט היה סגל עדיף על שאר הליגה, בראיה צרה של ליגה אחת בלבד, מצבו של גרנט מול שאר הליגה היה עדיף בחיפה מאשר בצ'לסי (בניון, רוסו, ז'וטאוטאס, פראליה, יעקובו, באדיר, קלשצ'נקו, קטן) ובכ"ז הוא בחר בכדורגל הזהיר והשמרני, זו הסיבה לחשדנות שלי במינויו, כי מדוע שבצ'לסי ינהג אחרת?
רועי – כאן תפסת אותי, אני שותף מלא לפינוק שלך…

ויכסלפיש 17 בדצמבר 2007

אברום, דמו של גרנט לא הותר, מדובר פה בכדורגל ולא בדיני נפשות.

זבי החוטם הם מבחינתי בעלי תעודות העיתונאי שעוסקים בקידום מעמדו והאינטרסים שלהם מתוך מחשבה שזבי החוטם מבין הקוראים מעוניינים בסחורה החנפנית "פטריוטית". כמובן שאפשר להשתמש בטענות על ספק וחוסר ידיעה כדי למנוע דיון אבל אני מציע לך מבחן אמפירי קטן: בדוק באיזו קבוצת צמרת אירופאית מונה בעשור האחרון מאמן עם רזומה כל כך דל ולא רלוונטי לליגה המקומית.

יועד 17 בדצמבר 2007

שתי ידיעות תמוהות : קאפלו רוצה את סקולס.לסקולס הרי אין מקום בהרכב הראשון של יונייטד וכלל לא ברור באיזה כושר הוא יהיה ביום שישוב מפציעתו הארוכה.
טוטנהאם רוצה את נאני בתמורה לברבטוב.אם כבר החלפת שחקנים עם טוטנהאם בינואר אז עדיף לתת את בראון תמורת ברבטוב שהרי בראון יעזוב בסיום העונה וכבר מתפתחת תחרות עזה על שירותיו.לטוטנהאם יהיה אינטרס להקדים את שאר הקבוצות.
ובכל מקרה אסור לוותר על נאני.

רונן דורפן 17 בדצמבר 2007

יועד – אני לא בטוח שיונייטד יכולה לומר לטוטנהאם את מי היא רוצה.. ובודאי שלא תקבל את ברבטוב תמורת ווס בראון.

זימון של סקולס לנבחרת אנגליה אפשרי דווקא כי הוא לא בהרכב של יוניטד. אם יונייטד תגביל את שירותיו ל25 משחקים בשנה הוא יהיה מצויין עבור הנבחרת.

birdman of the batsmen 17 בדצמבר 2007

גם באנגליה וגם בישראל יש האורבים לגרנט מעבר לפינה עם סכין בין השיניים (לא באמת, זאת רק מטאפורה :-), מחכים למעידה.

למה פולניות עוצמות עיניים בזמן קיום יחסי מין?
למה אנחנו לא יכולים לפרגן אף פעם? למה אנחנו לא יכולים לשמוח בשביל מישהו אחר?

רומן אברמוביץ' הוא גאון בניהול עסקים. יש לו קבלות. אם הוא מציע צורת ניהול חדשה לארגון מסוים, אפשר לתת לו צ'אנס.

רונן דורפן 17 בדצמבר 2007

בירדמן – רומן אברמוביץ הוא גאון בניהול עסקי מחצבים בתוך הסיטואציה הסבוכה של הפוליטיקה הרוסית. אם היה מציע מחר שיטה חדשה להרכב תזמורות פילהרמוניות? או מתודה חדשה להערכת תגליות ארכיאולוגיות? האם היית חושב שיש לו יתרון מסויים על האיש ברחוב?

birdman of the batsmen 17 בדצמבר 2007

רונן, לפני התפוררות ברית המועצות, הבחור הצעיר צבר מיליון וחצי דולר בעסקי צמיגי רכב וצעצועים. אדרבא, הביאו את הפילהרמונית!

רונן דורפן 17 בדצמבר 2007

בירדמן – אנשים עושים כסף בכל מיני צורות. זה לא מעיד על שום גאונות שחורגת מכך. יש סיכוי לא רע שאברמוביץ ואוליגרכים אחרים עשו לא מעט מעשים רעים כדי להשיג את הכסף הזה. אז אני כמובן מקנא בהם על כספם- אבל לא מעריץ אותם על תכונות אחרות.
בצ'לסי הוא עשה צעד אחד סביר – מינה מאמן שהיה אלוף אירופה עם קבוצה הרבה יותר עניה. מעבר לכך לא ראיתי שום מהלך גאוני בקבוצה הזו.

birdman of the batsmen 17 בדצמבר 2007

לפני ימים אחדים כתבת על הכדורגל הראשוני באנגליה ואיטליה. עם הזמן המשחק התפתח, הצוות המקצועי התרחב, ועכשיו מופיע מנג'ר שהוא מנהל טכני, שלא יהיה חמש שעות ביום עם השחקנים על הדשא, את זה יעשה הואן-גוך ההוא. המנהל הטכני ישב במשרד עם טלפונים, ויעשה עבודת ניהול.

סליחה שאני שוחט פה פרה קדושה, אפילו אם היא מכנה את עצמה "מיוחדת". כפי שכתב כאן מגיב בעבר, פורטו עברה את יונייטד בדרך לאותה זכייה בגביע אירופה אך ורק בגלל טעות שיפוט. שער גלאט כשר חוקי למהדרין של סקולסי נפסל בטוענת שווא של נבדל. תגובתך היתה ש"הזדמנויות צריך לקחת" (הציטוט המדויק אינו זכור לי) אבל עדיין מדובר בטעות שיפוט ועוול משווע.
קלאוס טופמולר (לדוגמא) חיבר בלברקוזן קבוצה פי אלף טובה מפורטו של מוריניו ורבנו, שהגיעה עד סף הבאר, ועם קצת מזל (בכדורגלנית קוראים לזה "טעות שיפוט") הוא היה היום מאד מיוחד.
צ'לסי לא היו אוסף של פראיירים עד שחמוריניו הגיע. בעונה האחרונה של ראניירי הם סיימו במקום השני (!) בנוסף לכך ציפתה לו נדוניה של החתמות קיץ בדמות פטר צ'ך, אריאן רובן, ועוד שחקן משמעותי ששכחתי את שמו. לא צריך להיות גאון גדול בשביל להביא שנתיים ברציפות את שחקני השנה בליגה הצרפתית – דרוגבה ואסיין.

הערה: תגובה זו נכתבה בתוכנת וורד, ומשם הועתקה והודבקה בממשק :-)

יואב 18 בדצמבר 2007

בירדמן, לא ממש חולק על דעתך. דרכו של "המיוחד" לגביע הקדוש, עברה דרך טעות שיפוט מקוממת מאד(אחד הלא נבדלים הגדולים שהיו),אבל עדיין קבוצתו המשיכה להאמין עד הסוף, וזה המון באולד טראפורד. הוא הרוויח את הלוקסוס של לאמן קבוצה שיכולה לקנות מה שבא לה.ובמשך שנתיים, היא הייתה ממש בלתי חדירה ועבירה. מגיע לו קרדיט על זה. הוא התמודד מול הטובים ביותר, ויצר מפלצת דורסנית שגרמה לאלכס לחזור לשולחן השירטוטים. לשמחתנו, הוא חזר עם אחלה שירטוט.

גיל 18 בדצמבר 2007

מה שמעניין אגב זה כמה מהמשותף יש למוריניו ומאמן פ.צ. פוקסבורו. שניהם שנואים ברמות אדירות אצל כל מי שלא קשור לקבוצה שלהם, אבל בקרב השחקנים שלהם הם אלילים. כנראה שיש משהו בפסיכולוגיה שהוא גם מעשי…

Comments closed