חג המולד (2): האולד טראפורד האהוב כל כך

חייתי באנגליה מספיק זמן בכדי להעריך את החסד של יום חורפי יפה. שמש בוהקת ואוויר קפוא ומרענן – מזריק רוח חיים באוכלוסיה שרק כמה שעות קודם לכן הייתה הלומת אלכוהול במועדוני קאנל-סטריט או בפאבים השכונתיים. שחקני יונייטד כמובן לא עוסקים בפעילות כזו לפני משחק, וכשהקור מרענן וכופה משחק מהיר לא על חשבון משטח גרוע, או ראות לקויה או סתם רקע אפור ודכאוני, הסיכויים מול כריסטיאנו רונאלדו הם קטנים מאד.
היו כמה שערים יפים מאד בסוף השבוע. הסיומות של טורס ושל ברבטוב אתמול היו קליניות ואלגנטיות. אבל השער של רונאלדו היה פשוט מייקל ג'ורדני. ללא שום עבודת הכנה משמעותית של הקבוצה. מול הגנה סדורה בעמדותיה. ללא שום מהירות התחלתית. הוא מייצר את הסיכון וגם מוציא אותו לפועל.
בארבע העונות הראשונות שלו רונאלדו השתפר מ-3 שערים ל-9 ל-12 ול-23 שערים בעונה שעברה. 23 השערים, הביאו אותו לתואר שחקן העונה באנגליה ולמקום השני בבאלון ד'אור. האם הוא הגיע לשיאו? האם הוא התקרב לשם? כרגע הוא משדר שלא ממש. יש לו 16 שערים בקצת פחות מחצי עונה. הוא שוב ישפר את מאזנו העונתי ב-50%.
יותר מדהים: ב-11 המשחקים האחרונים שלו בהרכב הראשון יש לו 15 שערים.
*
אחרי שראיתי את ארסנל אתמול ואת יונייטד היום אני משכנע שלארסנל יש משחק מסירות סבלני ואלגנטי יותר, אבל דווקא יונייטד יותר גמישה במערך שלה. כתבתי לא פעם על ה-4-4-2 החקוק בסלע של אלכס פרגוסון ועכשיו אני חושב שזה כבר לא כך.
זו יונייטד שונה לגמרי מזו שנבנתה על קו הקשרים גיגס-בקהאם-קין-סקולס ושמרה על סגנונה בכל תקופת ואן ניסטלרוי. בקבוצה ההיא כל שחקן תרם כלי אחר למשחק ההתקפה. בקהאם את האיום בהגבהה ואת הכדור הנייח. סקולס וקין ניהלו את משחק המסירות אבל בחלוקה מאד מוגדרת – קין מאחור וסקולס מלפנים. לסקולס גם הייתה בעיטה ישרה מכוונת והוא ידע להגיח מאחרי חלוץ המטרה כחלוץ נוסף. בתחילה מאחרי קול ויורק ואחר כך מאחרי ואן ניסטרלוי. והוא מצידו היה מסיים רחבות נפלא וחד גוני. כמו שגיגס היה, אז, שחקן כנף מסורתי. כשאני חושב על זה, היחיד שידע לעשות הכל היה דווקא סולשיאר. אבל תמיד את הדבר האחד שביקשו ממנו. אם אמרו לו להחליף את בקהאם אז הוא הגביה כדורים מדוייקים מהאגף. אם אמרו לו להחליף את קול אז הוא סיים התקפות ברחבה.
ביונייטד הנוכחית אני מאתר הרבה פחות סוגים של תפקידים. רק ניואנסים. אנדרסון, קאריק והארגריבס הם כמעט באותו תפקיד. הניואנסים הם בסגנון. במשחק הפנטזי בו אני משחק רונאלדו וגיגס רשומים כקשרים בעוד רוני וטבז כחלוצים. במציאות התפקידים שלהם די קרובים. מה עוד שרונאלדו, שהוא לכאורה יותר קיצוני ופחות חלוץ, הוא הסכנה המרכזית דווקא באוויר. וכשלואיס סהה נכנס היום הוא שיחק בעיקר מאחריהם.
צריך להתרגל לזה. על פניו הקבוצה הזו יותר שקטה. אין לה את האנרגיות ואת ההסתערות הקולקטיבית. אבל השחקנים שלה הרבה יותר טובים. שתי מסירות וחילוף מקום מספיקים להם לחתוך כל הגנה.

חג המולד (1)
סיפור מפתיע ולא אופייני על שחקן מאפריקה

35 Comments

nitait 23 בדצמבר 2007

רציתי לכתוב משה כמו: "עד שהם יגיעו למילאן", או "אין הגנה איטלקית שנחתכת מחילוף מקום ושתי מסירות" אבל זה לא בדיוק זה.
היכולות של יונייטד, כמה מגוונות שיהיו, עדיין צריכות להיבחן ברמה והמתח הגבוהים באמת, מול הגנות מנוסות וחזקות באמת. לא כמו שהיה היום. אבל דיה לצרה בשעתה.

nitait 23 בדצמבר 2007

אה, וחג מולד שמח.

Glenn Edward Schembechler 24 בדצמבר 2007

משחק יונייטדי ראשון שראיתי השנה . שמח שנהנית. משבר המשכנתאות ועוד דברים שאני בטח לא מבין הופך את האופציה לנסוע לאנגליה לדי עגומה. מעניין אם המשבר הזה יפגע באירופה (פה לפחות מציינים את ספרד כפרובלמטית) ואם כן, מה יקרה לכדורגל?

מהצד השני (הראשון!) של העיר מתעסקים או בזוטות סקסואליות או בעניינים חובקי עולם .
שתי האפשרויות המועדפות עלי לשנת 2008 לאחר הבחירות בתיאלנד:
1. טקסין חוזר לתיאלנד, מתרחק מכדורגל . מוכר את הקבוצה למישהו שאמנסטי עוד לא מכירים.
אחרת אין ברירה:
2. BLUE MOON נכנס לתוכנית הלימודים התיאלנדית לבתי הספר היסודיים. אוהדי יונייטד התיאלנדים זוכים ליחס שאמנסטי דווקא כן מכירים.

כמובן שקיימת האפשרות הריאלית היותר גרועה שכלום לא יקרה אבל צריך לשמור על אופטימיות.
מעניין אם יש חוק חדש שימנע ממנו להחזיק נכסים . לא שזה עזר בפעם הקודמת.

מנשה 24 בדצמבר 2007

בהתייחסות לרונאלדו אתה חייב לציין את מספר השערים שכבש בפנדלים (חלקם תוצר של התחזות שלו עצמו),את מספר הבישולים שלו (מעטים מדי) ואת העובדה שבמשחקים גדולים הוא מתפוגג.
היכולת של הרביעיה הקדמית להחליף מקומות ולשחק בכל התפקידים בכל רגע נתון רק מחזקת את הצורך בקשר התקפי,אסרטיבי,שידע להצטרף להתקפות ולסכן את השער הן בבעיטות מחוץ לרחבה והן בכניסה לרחבה או במילים אחרות סקולס בשיאו.כרגע התרומה ההתקפית של אנדרסון,הארגריבס וקאריק היא כמעט אפסית.יונייטד תזדקק לשערים שלהם בהמשך העונה.
ומדוע נאני ממשיך להתייבש על הספסל ?

אביעד 24 בדצמבר 2007

ל ראיתי את המשחק בשלמותו, רק תקציר, אבל אני חייב להכניס מילה על הפנדל – זו העבירה הטיפשית ביותר שראיתי (במשחקים בחו"ל, בארץ ישראל כהן לוקח), אין לי קצה של מושג מה פיינאר ניסה להשיג או חשב להשיג. ותודה לו על כך.
כמו כן, ראיתי את הסופר קלאסיקו בערב, ניתן היה לראות שם את 2 הקטבים של כדורגלנים, שניהם בהגנת ריאל מדריד. מצד אחד בלמים קשוחים דוגמת קנאברו או פפה, כאלו שיקריבו כליה בשביל לעצור את התוקף וגם אז יוציאו לו ריאה, מהצד השני מגן "אלגנטי" דוגמת סרחיו ראמוס. כזה שמודאג מאיך שהשיער שלו נראה בטלוויזיה, כזה שיצלול לסחוט עבירה כי זה קל יותר מלהילחם על מיקום. אני לא שותף למחמאות הנלהבות ששגיא כהן הרעיף על הגנת ריאל מדריד, כששחקן בקושי עומד על הרגליים ולמעשה צולע כי נפצע אך לא מוחלף כי הוא רוצה להישאר על המגרש (ראמוס), זו לא הקרבה אלא טפשות, כזו שכמעט עלתה לריאל ביוקר בדקות הסיום. כמו כן, על אף המשחק הנהדר של פפה וקנאברו, כאשר הם נלחמים על כדור ויד אחת שלהם נמצאת על צווארו של היריב, זה לא מאבק לגיטימי אלא עבירת חסימה או חניקה (למרות שזה שירת יפה את תאוריית קנאברו ענק/רונאלדיניו חלש, של שגיא כהן). ריאל ניצחה בצדק, אבל אם יש שחקן אחד על המגרש שאני לוקח ליונייטד זה אינייסטה, האיש לא טועה. הוא גרסה יותר טכנית של סקולס…

לון 24 בדצמבר 2007

יונייטד באמת יותר גמישה. יש לה עכשיו שחקנים בחלק הקדמי שאינם עונים על ההגדרות הקשיחות של קיצוני או חלוץ מרכזי.
לעיתים זה יתרון ולעיתים זה חיסרון. לעיתים צריך את החלוץ המרכזי הקלאסי כמו ואן ניסטלרוי שידע לקבל כדור ברחבה ולתת גול.
יונייטד הגיעה למעט מאוד מצבים מול אברטון.

כרגע יונייטד תלויה יותר מידי ברונאלדו. אם הוא ייפצע או יורחק תהיה לנו בעיה.

אני מסכים עם מנשה שכרגע אין ליונייטד קשר התקפי וזו בעיה רצינית. ועם כל הכבוד ל- 50-50 של קאריק ואנדרסון, בינתיים רק הארגריבס נותן מה שקשר אחורי משמעותי אמור לתת.

הניסוי עם סימפסון בצד ימין של ההגנה ביחד עם החיסרון של פרדיננד עלה לנו בשיוויון וכמעט בשתי נקודות (ותודה רבה לפינאר על הפנדל היצירתי).

בראון כבלם הזכיר שוב עד כמה הוא לא מתאים לרמה הנדרשת. דווקא כמגן השתפר מאוד.

לון 24 בדצמבר 2007

הקלאסיקו היה די מאכזב.
חוץ מהשער היפה לא היה שם הרבה.

ריאל היתה הרבה יותר טובה ומאורגנת. ברצלונה שוב הזכירה קבוצה אבודה ללא מנהיג שלא יודעת מה לעשות.
כרגע היא תלויה הרבה יותר מידי במהלכים הסוליסטים של מסי.
רונאלדיניו, מלבד פעמיים במחצית הראשונה, היה די אומלל ולעיתים פתטי. השופט לא קנה את הנפילות שלו בכל פעם שלא הצליח לעבור את ראמוס.

אינייסטה שוב הראה שהוא קשר מצויין אבל לא מתאים לחלק הקידמי. היות והוא מודע לחולשה שלו בבעיטות לשער, אז בהזדמנות היחידה שנכנס לרחבה ויכל לבעוט חיפש את המסירה.

הרושם שלי שרייקארד לא יודע איך לנהל את הקבוצה בתקופות הלא טובות שלה. כך היה בעונה הראשונה עד שהגיע דווידס. כך היה בחלק גדול מהעונה שעברה.

לעומתו, שוסטר עושה רושם כמי שהולך ומשתפר מיום ליום. בתחילת העונה ריאל ניצחה אבל שיחקה לא טוב. בזמן האחרון היא נראית מצויין.

אביעד 24 בדצמבר 2007

לון, אני חושב שאינייסטה מעדיף ככלל את המסירה על הבעיטה, אבל הוא לא "בוחל" בבעיטות לשער כשצריך (ושוב, גם סקולס כזה…).
רוב הנפילות של רונאלדיניו לא היו מול ראמוס כי אם מול פפה, רובם כי הוא פשוט לא הצליח להתמודד מול הפיזיות והאגרסיביות שפפה הפגין מולו, חלקן בשל עבירות שלא נשרקו וחלקן הקטן התחזויות. ראמוס לא התמודד יותר מדי פעמים מול רונאלדיניו, לפחות לא לבד. והיה לי יותר את הרושם שם נראה מפגש כזה אז ריאל בצרות…
דרך אגב, אם נריץ כאן עצומה של "יוחזר הנריק לארסון לאלתר!" האם זה ישנה משהו? :-)

יואב 24 בדצמבר 2007

רונן, הסיפסול של רוד, חצי שנה לפני מכירתו, נבעה בדיוק ממה שאתה טוען-פחות חלוץ מרכזי קלאסי, צפוי ותפקידים מוגדרים, יותר באלאגן מסודר של חילופי מקום, אלסטיות וגמישות מחשבתית.לכן אגב, סאהה, כל כך חשוב לסגל הזה, כי הוא מספק משהו שנצטרך בהמשך כשהמשחק יתקע או כדי לשנות סיגנון וזאת היכולת עם הגב לשער של חלוץ מסורתי.

רונן דורפן 24 בדצמבר 2007

מנשה – אנדרסון משחק התקפה נפלאה. הוא חושב בדיוק כמו סקולס לעומק. כמובן שחסרים לו עדיין השערים. אני מזכיר בהקשר הזה שפברגאס לא הבקיע בשנה שעברה בליגה עד הרבה אחרי הכריסטמס. הם משחק באותו תפקיד והוא ילמד להבקיע.

לאביעד – אני שותף למחמאות לאיניאסטה. אבל למה להביא את איניאסטה אם בגיל 19 אנדרסון עשה התקדמות עצומה בחודשיים. אני (אולי) יותר זקן ממך וזוכר את סקולס כחלוץ די שבלוני עד שלמד על פני 4-5 עונות לנהל את המשחק. לאנדרסון יש כשרון בסיס הרבה יותר גדול וזה ייקח הרבה פחות זמן. הוא עשה בית ספר לג'ררד באל-קלאסיקו שלנו וגם נתן קרב מצויין לפברגאס בארסנל.

יכולת הלימוד של אנדרסון היא מדהימה. מי שיסתכל ביו-טיוב יראה שיש לו רפרטואר מדהים של כדרורים. אבל בניגוד לרונאלדו בצעירותו הוא לא מרגיש שום צורך להוציא אותם לפועל – והוא בינתיים מסתפק בלימוד הנעת הכדור. אבל יגיע הרגע שהוא יתחיל להגיח מאחור בכדרורים. וכשזה יגיע הוא יהיה אחד משני השחקנים הכי טובים שלנו. והוא יהיה הרבה הרבה יותר טוב מאיניאסטה.

ללון – צריך להבחין בין תלות ברונאלדו, שאותה צריך להפחית, למחליף, שזה לא ריאלי. מה ששמתי לב אתמול שהוא כמעט לא ביצע כדרורים ראוותניים. הרצון בחלוץ מרכזי היה מתבקש אתמול. אבל השאלה היא אם חלוץ כזה לא היה תוקע את המשחק. כל התנועה של רוני וטבז חסרת משמעות אם שחקן אחד הוא סטטי יחסית. ואם לוקחים חלוץ יותר נייד, נניח אנלקה, אז אני לא יודע אם יש פה שינוי גדול מרוני וטבז. לואיס סהה היה אמור להיות שחקן כזה אבל הוא איבד את רוח הקרב שלו. ייתכן שהחזרה של ג'וזפה רוסי היא סוג של פתרון. אבל צריך לזכור שקשה להביא חלוץ שלא יהיה בהרכב הראשון.

לגבי נאני – שמעתי שמועה שאולי הוא יהיה כלול בעיסקה על ברבטוב. חבל לי שהוא לא משתלב כמו טבז ואנדרסון, אבל אולי זה עניין של מזל. סקולס נפצע וגיגס בריא – אז אנדרסון קיבל את הצ'אנס שלו. שניהם לא היו מיועדים להרכב השנה.

רונן דורפן 24 בדצמבר 2007

יואב – אני מסכים איתך לחלוטין בהבדל אחד. לא סהה אבל "שחקן כמו סהה". היתרון הגדול ביותר של סהה כרגע, ואני לא אומר את זה בציניות, הוא שהוא מוכן להיות שחקן של 20 דקות.

אביעד 24 בדצמבר 2007

רונן, לא דיברתי על להחליף את אנדרסון באינייסטה, אני די מרוצה ממה שיש לנו כרגע… אבל אינייסטה יכול להיות נחמד "בנוסף". מה גם שאנדרסון מוכשר יותר מאינייסטה, טכני יותר ממנו, אבל חכם הרבה פחות וחוכמה כזאת ניתן ללמד רק עד גבול מסוים, כל אחד מהם יכול לספק לנו מימד אחר (חלומות באספמיה), אני לא רואה את קאריק משתלב בעמדה הזאת בעתיד. יותר מדי הזדמנויות ניתנו לו לשחק בעמדה של סקולס/אנדרסון והוא כשל בכולן. הוא מרגיש הרבה יותר בנוח ביונייטד כקשר אחורי וככזה הוא יילחם על מקומו בהרכב מול הארגריבס.

יואב 24 בדצמבר 2007

רונן, אחת המחשבות הראשונות שעלו לי לאחר המשחק אתמול, זה כמה זמן נצליח להחזיק את רונאלדו אצלנו, כאשר ברור ששתי הספרדיות הגדולות ידפקו בדלת, או יעבירו מסרים מתחת לדלת כדרכן בקודש.כמה סאגות וכמה קייצים כאלה עוד צפויים. האם נכון לאמר שמאז בסט, לא היה ליונייטד, שחקן שבזמן אמת(אפילו לתקופה מסויימת)היה בין שלושת השחקנים הגדולים בעולם?(לא גיגס, בקהאם וקאנטונה נחשבו כאלה בשיאם).זה מרגיש מוזר קצת… שחקן על פורטוגלי משחק בצפון אנגליה, מה שמחזיר אותי לשתי הספרדיות הגדולות.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 24 בדצמבר 2007

אני מצטרף לאביעד וטוען שהעברה של פינאר טיפשית מאין כמוה. אני אפילו מבקש מכם להביא לינקים לפנדלים טיפשיים יותר (או אפילו באותה רמה) ממה שפינאר עשה אתמול.

הצופה 24 בדצמבר 2007

לא ראיתי את המשחק אתמול (אתם יודעים עבודה), אבל הקשבתי לשידור רדיו דרך האתר של מנצ'סטר. בערב ראיתי את השידור החוזר בספורט 2. גם אני שותף לדעה שאנדרסון זה הדבר הכי טוב שקרה למנצ'סטר מאז רונאלדו…אבל אני חייב לצנן את התלהבות משום שהקבוצה שראתי אתמול מול אברטון, זאת לא קבוצה שלוקחת גביע אירופה לאלפות ושוב הלוואי ואני טועה.

מרקפוצ'ינו 24 בדצמבר 2007

אנונימי זה אני

אביעד 24 בדצמבר 2007

מרקפוצ'ינו, עדיין לא הצלחתי למצוא קישור למהלך הזה, אבל ב 2002/3 מנצ'סטר שיחקה באנפילד וניצחה 3-0, אחד השערים היה מפנדל אחרי עבירה שביצע איגור בישקאן על סקולס, עד אתמול זה היה הפנדל הכי טיפשי שראיתי באירופה…

רונן דורפן 24 בדצמבר 2007

בלעדי!! דיברתי עם מויס עם כמה עיתונאים אחרי המשחק. איש נחמד מאד (פרגוסון בכלל לא עושה מסיבות עיתונאים בליגה…). הוא אמר שזו הייתה עבירה מטורפת אבל נבעה מעייפות כי פינאר היה אחד השחקנים שהשקיעו הכי הרבה אנרגיה באברטון.
העבירה טפשית משום שהסיכוי שגיגס היה מבקיע או אפילו יוצר משהו עם רגל ימין היא קלושה. מה שמחזיר אותי למשהו שחמק ממני בשער של רונאלדו. השער שלו היה ברגל שמאל החלשה שלו.

אביעד – למה אתה אומר שאנדרסון חכם עד גבול מסויים? הוא בא ליונייטד, החליף תפקיד, ולמד אותו במהירות עצומה.

יואב – אני לא חושב שרונאלדו ימהר ללכת. אני לא חושב שזה מקרה שכל כך הרבה דוברי פורטוגזית מגיעים לקבוצה. השבוע נרכש עוד אחר – מאנגולה. כמובן שזה מחייב קומבינציה של הרבה כסף. של דובר פורטוגזית כמנג'ר או כמאמן ראשי. הרבה שחקנים פורטוגזים. ותארים חשובים.

רונן דורפן 24 בדצמבר 2007

הצופה – שתי הקבוצות שהיו בגמר האלופות שנה שעברה לא התקרבו לאליפות בעונה שעברה וגם בעונה הזאת. ליגת האלופות היא מפעל גביע של שלושה חודשים שלא צריך להתאמץ יותר מדי כדי להעפיל אליו. בהתאם, זוכות בו קבוצות טובות, או קבוצות עם מזל, או קבוצות טקטיות. או קבוצות שהיו טובות לשבעה משחקים של המפעל בגלל שכל הסגל שלהן נח בליגה.

בני 24 בדצמבר 2007

למרות שיונייטד לא הייתה במיטבה מול אברטון, היא השיגה ניצחון וזה סימן מצויין כי היו לא מעט עונות שמשחקים כאלה נגמרו בתיקו או אפילו בהפסד והמובילות ברחו (בעיקר ב-2003-2005).

רונאלדו הראה כבר בעבר שאין לו שום בעיה להבקיע גם ברגל שמאל (ה"חלשה" כביכול) וכמובן גם בראש.

אם להייחס לצ'מפיונס – יונייטד תתקשה מול ליון אבל תעבור. מילאן כבר ויתרה על הליגה ומעכשיו כבר מתכוננת לארסנל שתתעייף בקרבות בליגה ולדעתי תבוא כאנדרדוג.

אנדרסון הולך להיות אחד מהקשרים הטובים בעולם פשוטא מהעובדה שיש לו הכול (הגולים יבואו לא לדאוג) – הגנה, התקפה, מסירה, חילוצי כדור, תיקולים וחוכמת משחק. נגד ליברפול הוא נתן רק טעימה קטנה עם דריבל ענק שרק ג'רארד מנע ממנו להיכנס לרחבה.

Glenn Edward Schembechler 24 בדצמבר 2007

בהתאם, זוכות בו קבוצות טובות, או קבוצות עם מזל, או קבוצות טקטיות. או קבוצות שהיו טובות לשבעה משחקים של המפעל בגלל שכל הסגל שלהן נח בליגה.
??
Now I can think about only 2-3 teams who can’t win the Championship ….

מרקפוצ'ינו 24 בדצמבר 2007

אני חושב שאם פנדל כזה היה קורה במשחק יותר חשוב מזה (כלומר גמר גביע, או משחק נוקאאוט) היו ללא ספק משווים את זה לרגעי ספורט כמו הטיימאאוט של וובר
http://www.youtube.com/watch?v=NH1ujxNwrkA

או המסירה של הדביל ההוא מג'ורג'טאון לידיים של וורת'י בשביל לתת לצפון קרוליינה וג'ורדן את תואר האליפות:
http://www.youtube.com/watch?v=TYDZbJLKI78

אביעד 24 בדצמבר 2007

רונן – לא אמרתי שאנדרסון חכם עד גבול מסויים, אלא שחוככמה, ככלל, ניתן ללמד רק עד גבול מסוים, מעבר לכך זה משהו שיש לך או אין לך.
לאנדרסון יש חוכמת משחק מרשימה, יש לו תאקלים, טכניקה אישית, מסירה, בעיטה, הכל.
אני פשוט חושב, על פי מה שראיתי מן השניים, שאינייסטה חכם יותר ואת אתוספת הקטנה הזאת לא ניתן ללמד.
אין בכך בכדי להוריד דבר מאנדרסון, גם אני כמוך מאמין שבקצב הזה הוא יהיה השחקן השני הטוב ביותר שלנו, אני פשוט מעריץ גדול של המהנדס מברצלונה.
דרך אגב, העבירה טיפשית כי ברגע שפיינאר הסתובב ככה, לא היה סיכוי שזה ייגמר במשהו מלבד עבירה. זה לא היה תאקל רגיל שניתן להשיג בו את הכדור וניתן לעשות עבירה, זה היה תאקל מופרע מבחינת כמות המחשבה שהושקעה בו (שהיא אפס) שהיה חייב להיגמר בעבירה, ועד כמה שפיינאר היה עייף, לא הייתה לכך הצדקה (ושוב, תודה סטיבן!).
בעיני יש 4 סוגי קבוצות שיכולות לזכות בליגת האלופות
1. קבוצה עם שחקנים בעלי כושר כזה שאם תגרד את דרכה לשלבים הסופיים + צמרת הליגה בסוף הדרך, השחקנים שלה יוכלו לתת חודש מטורף אחד ולקחת הכל – ריאל מדריד של תחילת שנות האלפיים.
2. קבוצה שבנתה לעצמה פער מבטיח בתחילת הדרך ויכולה להרשות לעצמה לאבד נקודות במשחק או שניים בליגה – באיירן מינכן ב 2001, פורטו.
3. קבוצות שהליגה נגמרה להן מוקדם והקדישו את כל המאמץ לצ'מפיונס – ליברפול, מילאן.
4. קבוצות של הגורל – קבוצות שפשוט חייבות לזכות, כי כ"כ מגיע להן שאין ברירה אחרת, אז יש להן כדורגל שובה לב, קבוצתיות נדירה, מזל ואופי מברזל שלא מאפשר להן להישבר – יונייטד של הטרבל, ברצלונה ב 2006.

Yair 24 בדצמבר 2007

רונן אתה חושב שהעניין של נאני + נקודות בויזה בשביל ברבטוב הוא רציני? חבל עליו, מה גם שברבטוב בזמן האחרון עושה רושם שלא כלכך מעניין אותו מה שקורה מסביבו (לא שאני מאשים אותו כשמה שקורה מסביבו זה ספרס…) מעניין אם הגישה הזאת היא בגלל שהוא רוצה לעבור או שהוא פשוט כזה.
(לך תדע גם אומרים שגם קאנטונה התנהג ככה בלידס עד שהגיע הביתה)

מרקפוצ'ינו 24 בדצמבר 2007

אתם ממש לא רציניים במה שאתם כותבים על ליגת האלופות.

אני אסכם את כל מה שאמרתם במשפט אחת פשוט בעל אמת מחייבת והכרחית (מקווה שאני מתרגם נכון מאנגלית לעברית):

אחת מ-16 הקבוצות שהעפילו לשלב שמינית הגמר תזכה באליפות אירופה.

ובא לציון גואל

הצופה 24 בדצמבר 2007

רונן, אם עובדות קשה להתווכח וכמבון שאתה צודק לגבי ליברפול ומילנו, שתיהן היו מחוץ "לתחרות" בארצם כבר הרבה לפני הגמר, מה שכמובן איפשר להן לאגור כוחות ולהתרכז רק במשימה אחת. אבל, השנה למשל אין את אותה תחושה שהיתה בעונת 2000-99, אז הייתה כל הזמן תחושה של מה שהוא מיוחד באוויר…סוג של… איפלו "חלוציות" הייתי קורא לזה… קבוצה לא כך מוכשרת (אם אפשר להגיד לא מוכשר שיש לך בסגל את: פיטר שמיקל, רויי קין, דיוד בקהם, ראיין גיגס ועוד רבים וטובים) אבל עם אמונה ולב גדול… ומאמן אחד עם ביצים מזהב… קצת דומה לישראל של מלחמת 67, גם אז היה מאמן גדול, יצחק רבין… אך איזה תקופה יפה… איזה אושר… אבל היום אם כל הכבוד לרונאלדו, רוני ואנדרסון אין לי את אותה תחושה… מצטער אבל זוהי הרגשתי… ושוב הלוואי ואני טועה.

Yair 24 בדצמבר 2007

לצופה – 98-99 היא העונה הקסומה…

Glenn Edward Schembechler 24 בדצמבר 2007

הצופה:

Even a vicious guy like me won’t compare it to 1967.
After all you know what happened later…..

אביעד 24 בדצמבר 2007

מרקפוצ'ינו, ברור שבשלב הזה בצ'מפיונס הכל פתוח… אבל הזכרתי מקודם 4 סוגים, הסוג השני לא יהיה (אין אף ליגה חזקה באירופה שתיסגר כ"כ מוקדם) ואני גם לא ממש רואה את הסוג הרביעי (קבוצה של הגורל). הפייבוריטיות שלי (אם נשים לרגע בצד את מנצ'סטר שלגביהם אני לא אובייקטיבי) – ליברפול, צ'לסי, ארסנל, ריאל, בארסה. למילאן כבר נגמר הדלק, אינטר חסרה את המסורת (ואני לא בטוח לגבי מנצ'יני), ליון ורומא חסרות את העומק, סביליה חסרה את ראמוס וגם ככה הם בירידה, שאלקה, אולימפיאקוס, פנרבחצ'ה, פורטו וסלטיק – לא טובות מספיק.

מרקפוצ'ינו 24 בדצמבר 2007

לא הייתי מזלזל בפנר' כל כך

אביעד 24 בדצמבר 2007

זה לא עניין של זלזול בפנרבחצ'ה, פשוט אי אפשר להשוות אותם לאנגליות, ספרדיות, איטלקיות, וזה עוד מעבר לסגל הלא עמוק שלהם ולחוסר הניסיון…

מרקפוצ'ינו 24 בדצמבר 2007

מה חוסר נסיון? חצי מהסגל שלהם ברזילאים עם שנים מרובות בצמרת.
אני לא אומר שהם יקחו אבל באמת שאי אפשר לדעת.
דווקא ארסנל לא נראית לי כמועמדת בכלל.
ועניין המסורת כפי שציינת בנוגע לאינטר (דווקא לאינטר אתה חושב שחסר מסורת?) גם לא רלוונטי. עד לפני כמה שנים לטורקיות לא היה מסורת ותראה לאיפה הגיעו גם הקבוצות שלהם וגם הנבחרת.

אביעד 24 בדצמבר 2007

בדברי על אינטר התכוונתי לניסיון בשנים האחרונות בשלבים הללו – ויירה למשל הגיע מקסימום עד רבע הגמר, כמוהו זלאטן, זאנטי, מטראצי, קרוז, סזאר, מייקון, מקסוול, בורדיסו, סואזו, סטאנקוביץ' וכו'. למעשה אני חושב (ותקן אותי אם אני טועה) שהשחקנים היחידים באינטר שהגיעו מעבר לכך הם קרספו (עם מילאן) וקמביאסו (עם ריאל). באשר לפנרבחצ'ה, השחקן היחידי שם עם ניסיון ברמות הגבוהות הוא רוברטו קרלוס, השאר (אלכס, מרקו אורליו) נמצאים שם כבר שנים וחלקם כמדומני אף היו שותפים לקמפיינים קודמים של פנר בצ'מפיונס, כולל זה של 0 נק'. כמו כן, אמנם לטורקים לא הייתה מסורת עד לפני שנים ספורות והם אכן התקדמו בצורה נהדרת, אבל זו עבודה בהתהוות, לא קופצים בתהליך של קמפיין עם 0 נק' לקמפיין מכובד ומקום 3 לקמפיין של חצי גמר ומעלה. זינוק כזה הוא נדיר ביותר ואני יכול לחשוב רק על 2 קבוצות ללא מסורת וניסיון שהגיעו לחצי הגמר ב 10 השנים האחרונות – ויאריאל ולברקוזן, שתיהן בהנהגת קשרים ברמה הגבוהה ביותר (באלאק וריקלמה), ואני לא משוכנע שאלכס בדרגה הזאת. בנוסף, אין לפנר את העומק הדרוש לקרבות הן באירופה והן בליגה בשלבים כ"כ מתקדמים של העונה. ייתכן וזה יקרה, אבל אני לא מאמין.
באשר לארסנל – בעיקרון הם בתחתית החמישיה של הפייבוריטיות שהזכרתי, ידעתי שהם מסוגלים לכדורגל שהפגינו העונה, אבל הם מאוד הפתיעו אותי מבחינת עקביות ויציבות כך שאותם אני לא ממהר לפסול.

יואב 24 בדצמבר 2007

אביעד, תיקון טעות. הפנדל שהתייחסת אליו, היה באולד טראפורד בשנה שציינת-נגמר ארבע אפס(זה היה פנדל שני משניים).
העניין עם רונאלדו, שאין לו ממש רגל חלשה. וזה היתרון הכי גדול שיש לו על פני כולם.. רגליים כמעט זהות וחוסר יכולת של המגן לדעת לאיזה כיוון הוא הולך(גארי תיאר את זה כסיוט יומיומי באימונים).

uRv 24 בדצמבר 2007

עם על הכבוד שאני רוחש לך (יותר) ולמנצ'סטר (קצת פחות), אני חושב שארסנל הרבה יותר מעניינת.
מסירות ושליטה בכדור של כל שחקן ושחקן. לא ניתן להוציע להם את הכדור מהרגל.
ארסן פשוט בונה כל שנה קבוצה טובה יותר ויותר, וצעירה יותר ויותר.
פשוט תענוג צרוף לראות אותם.

Comments closed