חלון ההעברות

באופן כללי אני חושב שחלון ההעברות באמצע העונה האירופית הוא רעיון די טוב. כלומר טוב שיש חלון בלבד ולא העברה חופשית של שחקנים בכל עת ובכל שעה. כי כדורגל, להבדיל מהספורט האמריקאי, מתנהל בפערים כלכליים גדולים מדי. הקבוצות האנגליות הגדולות כבר משלמות משכורות מצטברות דומות לניו יורק יאנקיז. ואם היו מאפשרים להן לקנות שחקן אחרי כל פציעה והרחקה הן היו עושות את זה.

אבל האמת היא שהחלון הזה ארוך מדי ומורט עצבים. והדיסאינפורמציה התמידית המופצת לכל כוון ממש מעצבן. אלכס פרגוסון למשל הדגיש כמה פעמים שהוא לא מאמין גדול ברכישות של ינואר. ולי זה גרם לחשוב דבר אחר: יש כנראה מישהו שהוא רוצה והוא פשוט לא רוצה שיסחטו אותו עם המחיר.
הוא אמנם קנה את מאנוצ'ו האנגולי, אבל ברור שזה לא השחקן המדובר. הציבור כולו חושב שהמישהו הזה הוא ברבטוב. משום שטוטנהאם כבר הודיעה שהיא רוצה לשמור אותו "למרות שלכל שחקן יש מחיר". כלומר היא בעצם אומרת: “אנחנו לא חייבים למכור אותו דווקא למנצ'סטר יונייטד, כלום עוד לא סגור". כלומר הזמנה לצ'לסי להציע הצעות.
אגב, כאוהד, וכמעריץ של ברבטוב, אני לא רוצה שירכשו אותו. קנינו מספיק שחקנים השנה. ואם חסר חלוץ, וחסר חלוץ, שיעשו איזשהי רכישה קטנה וחכמה. כמו הנריק לארסון לפני שנה.
כל הדיסאינפורציה היא מעצבנת ופוגעת בתדמית של המשחק. אולי לא בעיני האוהדים או התקשורת או המפרסמים. אבל זה פוגע בו בעיניים שלי! כדורגל אמור להיות שונה מפוליטיקה בינלאומית. לא בכך שהוא נקי יותר. אבל הוא לא צריך להיות עולם מלא חשיבות עצמי של הכחשות ורמיזות. אני מעדיף מצב בו קובי בראיינט דורש טרייד מאשר שריאל מדריד מכחישה שהיא רוצה את כריסטיאנו רונאלדו.
*
סביר שאי אפשר לקצר כל כך את חלון ההעברות. כי כנראה שכן דרוש חודש בכדי לבצע משא ומתן, בדיקות, לפעמים גם מבחנים לשחקנים ידועים פחות, וצריך לתת זמן לתהליך. גם לגיטימי שקבוצות ישוו בין כמה אפשרויות לתפקידים שהן צריכות.
אבל היה נחמד מאד אם היו מכניסים פה קצת כללים. למשל שעד העשירי בינואר כל קבוצה תיתן רשימה סופית של שחקנים שמועמדים להעברה. אחר כך אפשר למכור אותם או לא. אבל כך לפחות האוהדים יידעו בודאות מי לא עובר קבוצה.
עוד דבר שצריך לבטל הוא את החוק שמי שכבר ייצג קבוצה בגביעי אירופה לא יכול לייצג קבוצה אחרת. אני חושב שהרעיון מאחרי החוק אולי היה במקורו ראוי. רצון לצמצם בהעברות. אבל זה צעד קיצוני מדי שמביא למצב עקום בדומה לעניינים כמו "החוק הרוסי". שחקן שמצטרף לקבוצה צריך להיות רשאי לשחק בה בכל זמן ובכל מפעל.
אם נגזר עלינו שרונאלדיניו או דרוגבה יעברו עכשיו קבוצות, סביר שזה יהיה לקבוצות שעדיין משתתפות במפעלים האירופאים.
מה בדיוק האינטרס של הכדורגל בכך ששחקנים כאלו ישחקו פחות?

הסלטיקס
הסיפור היפה של ג'ורג' פורמן

43 Comments

אלון זנדר 8 בינואר 2008

1. לא ממש לעניין, אבל קודם כל: ברבטוב ממש לא השחקן שיונייטד (ממנצ'סטר, עזי) צריכה. לא רק שהוא טרם שיחק עונה שלמה בלי להיפצע באופן חמור, הוא גם שחקן של גרבג' טיים רוב הזמן (רביעיה מול דרבי? זה מה שצריכים עכשיו?)

2. לשאלה האחרונה שלך, רונן. האינטרס שלנו הוא שברלוסקוני לא ימכור שליש אחוז מהקונצרן שלו ויקנה ב100 מיליון את פאברגאס למילאן, כדי שארסנל לא תעבור אותם. ובמצב שבעלי המועדונים הם אנשי עסקים, זה בהחלט ייתכן. אפילו גלייזרינו תמיד פתוחים לעסקה, וזו רק שאלה של מחיר. במצב כזה לא הייתי רוצה לשחק מול המועדון של אברמוביץ'. הדבר היפה הוא, שמי שהביא אותי להבין את הנקודה הזו זה היית אתה.

3. לדעתי אין דרך לגמור עם כל השמועות, ההכחשות, הכחשות ההכחשות שמתגשמות והכספים שמועברים מתחת לשולחן כי ככה זה בעסקים. מדובר פה בבני אדם מכל הסוגים, כולל הנחות ביותר, ודווקא לו, בצירוף טיפשות ושחצנות, יש ייצוג בולט בעסק הספציפי הזה.
אלא מאי, הייתי משאיר את הגבלת חלון ההעברות לליגות הבכירות ונותן לקבוצות שסובלות בד"כ מכח הקנייה בצמרת, אפשרות לכפר על כך בחוזים והעברות לכל אורך השנה. הרי קשה לבוא למאמן חצי מקצועני ולומר לו שבועיים לפני סיום החלון: "תשמע, מצטער, אבל מנצ'סטר נותנים לנו 16 מיליון על מיקי. יש לך שבוע להגדיר דרישות, למצוא מי עונה עליהן, לסנן את מי שנשלם עליו הרבה ולסגור עסקה עם זה שנשאר, אחרי שבדקת מה הרקע שלו, אם הוא בעייתי/שתיין/פושע מועד/סתם אחד שלא מסתדר, עם הסוכן שלו והמועדון הנוכחי שלו. תבדוק אם אתה גם יכול למצוא לו דירה ועבודה לארוסתו. רצוי עד מחר".

שמרלינג 8 בינואר 2008

כל חוק שיקשה על הקבוצות הגדולות להתחזק תוך כדי עונה מקובל עליי. ההעברות האלה של שחקנים מקבוצות שתלויות בהם במהלך העונה הורסות את התחרותיות.

כולם פה בוודאי זוכרים את המעבר של אלון מזרחי לצרפת בזמן שהיה מלך השערים של מכבי חיפה, העברה שנתנה בדיעבד אליפות למכבי תל אביב. מכבי תל אביב שוב נהנו מכך שחיפה מכרה גם את יעקובו במהלך העונה (ויצחק שום סירב להשלים עם זה והתעקש לשחק עם קטן חצי עונה בתפקיד חלוץ מרכזי…).

Glenn Edward Schembechler 9 בינואר 2008

שמרליניג: ספק אם המעבר לצרפת שינה משהו בשנה ההיא אבל גם
אם כן אז מדובר באליפות של הפועל חיפה (יש הבדל בין
כינים לפשפשים).

אוף טופיק- מזל טוב למרק מגוייר על האקסטרה פרומיל. בע"ש בשנת 2800 למניין הוא יכנס בהיכל.

יוני 9 בינואר 2008

הזמנה להציע הצעות… רונן, אני מקווה שהספקת לבטל את המנוי שלך בלשכת עורכי הדין…

אברש'ה 9 בינואר 2008

דורפן שלום
זה אומנם לא קשור לבלוג אבל בכל אופן קראתי היום ב"ישראל היום" את התור שלך על הקריקט ונשארתי עם תאבון לעוד קצת פיקנטריה מהמשחק ה"מוזר" הזה ואם בקשה קטנה לקצת יותר הרחבה על השגעון סביב המשחק ולמה לעזאזל משחק אחד נמשך כל-כך הרבה זמן

מרקפוצ'ינו 9 בינואר 2008

המעבר של מזרחי עלה לחיפה בהדחה מגביע המחזיקות בעונה שנה (אחרי שכבר עברו את פסז')

איש 9 בינואר 2008

ממה שאני מבין הבעיה העיקרית שלך היא לא עם חלון ההעברות עצמו אלא יותר עם כל הפרסומים שסביבו. נכון שלחלק מהקבוצות, בעיקר קטנות שרוצות ליצור ספינים ולהעלות ערך של שחקנים, יש חלק בזה, אבל רוב האשמה תלויה בקולגות שלך למקצוע שהפכו את עיתונות הספורט למדור "ציפורה".

מנשה 9 בינואר 2008

אם כבר שינויים אני הייתי רוצה שיתקבל סוף סוף החוק שיאפשר חמישה חילופים במהלך משחק כולל החזרת שחקנים שכבר הוחלפו.בדרך הזו אפשר יהיה לנצל שחקני התקפה לפרקי זמן קצובים,מה שעשוי להפוך את המשחק להתקפי יותר.על מנת לא לעצור את שטף המשחק הייתי רוצה שהחילופים יתקיימו כפי שהם מתקיימים בכדוריד,שחקן יוצא ושחקן נכנס ללא התערבות השופט וללא עצירת המשחק.
עם כל הכבוד לקבוצות הגדולות חלון ההעברות הוא רגע מכריע דווקא לקבוצות הקטנות שמועמדות לירידה.רכישה נכונה של שחקן או שניים עשויה להציל קבוצה ולשנות את גורלה בעולם הליגות הגדולות באירופה שבו ההבדל בין הליגה הבכירה לליגה שמתחתיה הוא הבדל של עשרות מיליונים.

אביעד 9 בינואר 2008

חלון ההעברות יעיל לקבוצות קטנות בעיקר בשביל למצוא את השחקן הזה שיוכל להציל אותן מירידה, אלו הקבוצות הקטנות שמוכנות להסתגל לשחקן הזה ולא הוא אליהן כך שההשפעה שלו תהיה מיידית.
בקבוצות הגדולות בד"כ נדרש זמן התאקלמות ולכן רכש בינואר הוא כזה שבד"כ נועד כהכנה לעונה הבאה (ע"ע וידיץ' ואברה).
רשימת המועמדים להעברה היא לא ריאלית, לעיתים צצה הזדמנות פז שחייבים לקחת וזה חלק מהקסם, מי מאיתנו לא היה רוצה לקום בבוקר ולגלות שקבוצתו רכשה את רונאלדיניו/קאקא/מסי/השלם את החסר, במהלך הלילה?

גיל 9 בינואר 2008

גלן, מגוויר קיבל קרוב ל25%, לא הייתי מזלזל בזה. סביר שהמספר יגבר עם השנים. אל תשכח שהוא נדפק בעיקר בגלל חוסר הנכונות שלו לדבר אמת בקונגרס. קלמנס יכנס ואפילו אולי בהצבעה הראשונה.

ארז 9 בינואר 2008

נכון שזה לא משנה לגמרי את התמונה, אבל לפי חוקי אופ"א, מותר לשחקן ששיחק בגביע אופ"א במחצית הראשונה של העונה לשחק בליגת האלופות במחצית השניה בקבוצה אחרת ולהפך. כך למשל היה עם אנוטניו קסאנו לפני שנתיים כשעבר לריאל ושיחק בצ'מפיונס גם אחרי ששיחק עם רומא באופ"א.

martzianno 9 בינואר 2008

חלון ההעברות הוא כמובן הכרחי – לעיתים עונה שלמה עלולה לרדת לטמיון, עקב גל פציעות והזדמנות לתקן היא אך מתבקשת.
ואם ברשימות עסקינן, הייתי רוצה רשימה של שחקנים שאי-אפשר לקנות במהלך חלון ההעברות: שחקנים מצויינים מקבוצות קטנות ובינוניות, שברגע שהם עוזבים לקבוצה גדולה, מותירים את קבוצתם ככלי-ריק. אולי לקבוע תקרת שכר רק לחלון ההעברות, כדי שיבצעו רק רכישות קטנות וחכמות כמו שאתה מקווה שיקרה ביונייטד. בקיצור, שההעברות לא יוציאו את שארית התחרות שעוד נותרה בליגות.
כמובן שמדובר ברעיון הנוגד את כל משמעות חלון ההעברות – רעיון שאיש לא ייתן לו יד, אבל לחלום מותר…
בקשר לשמועות והספקולציות – על פי רב הקורא האינטיליגנטי יודע לסנן אותן (או פשוט להתעלם מהן), הן חלק מהמשחק (של התקשורת בעיקר, שצריכה למכור עיתונים או כניסות לאתר) – ממש לא צריך להתרגש מזה.

רונן דורפן 9 בינואר 2008

גיל – בניו יורק טיימס סקרו את הבוחרים ו-43% אמרו שלא יצביע עבור קלמנס. יש לו סיכוי, אבל הרבה עבודה עוד לפניו. מקגוויאר הוא במצב יותר גרוע. מקגוויאר של לפני 98 הוא בכלל לא בחירה וודאית – קלמנס כן.

התקווה היחידה של קלמנס (מלהד הוכחה שהוא זכאי) – 22% אמרו שלא ישקלו בכלל להכניס את רמאי הסמים. אבל משום שהוא ובונדס הם בחירות 100% בלי סמים – אז יש להם סיכוי לא קל. כולל הסיכוי למצב מביש – קלמנס נכנס ובונדס לא ותמונה גזעית לא נעימה.

אביעד – "המי מאיתנו" הזה נוגע רק לאוהדי קבוצות גדולות. אני חושב שאוהד טוטנהאם רק חושש שברבטוב יעזוב ללא תקוות שרונאלדיניו יגיע. והלוואי ואתבדה.

אביעד 9 בינואר 2008

רונן, גם לאוהד קבוצה קטנה מותר לחלום… מה גם שאוהדי קבוצות קטנות שמחים גם עם רכישות פחות גרנדיוזיות, כך אני מניח שאוהדי ליברפול שמחו על הגעתו הצפויה (ודי בהפתעה, לפחות מבחינתי) של מרטין סקרטל…
דרך אגב, לחלון ההעברות יש פן נוסף – זו אולי אמצע העונה בליגות הגדולות באירופה, אך בארגנטינה ורוסיה למשל זה סוף העונה וההעברות אל ומחוץ לליגות הללו הן טבעיות, מי שרוצה לקנות שחקן מהליגה הרוסית תעשה זאת עכשיו כי ביוני/יולי, מדובר באמצע העונה ברוסיה והרצון למכור שחקנים פוחת וביחס הפוך המחיר עולה…

רונן דורפן 9 בינואר 2008

גיל – אגב, שאלתי אותך בפוסט קודם איפה אתה נמצא באמריקה… לא בכדי להכנס לעניינך אבל סקרן אותי לראות למה אתה רואה תמונה שונה של אמריקה מגלן שנמצא במישיגן.

אי הבחירה של מקגוויאר אתמול היא חדשות רעות לחשודים בסמים. הייתה תאוריה שלמה בעיתונות של "מענישים אותו שנה אחת". למעשה לא הייתה שום תנועה של קולות לכוונו. הענישה היא די קבועה. זה יותר דומה לתמונה של הקנאות המוסרית שמתאר גלן מאשר לתמונה של הפרגמטיות שאתה מאמין בה. זה לא אומר שדברים לא יכולים להשתנות. אבל זו התמונה כרגע.

אגב, הדיון שלנו לא לחלוטין מדוייק. ישנן עוד דרכים להבחר – כמו וועדת הוותיקים. אבל אנחנו עוסקים בבחירה היוקרתית – בחירה של העיתונאים על ידי 75%.

רונן דורפן 9 בינואר 2008

לאברש'ה. בשמחה אכתוב על קריקט שוב. אם תעשה חיפוש במילה "קריקט" בתחתית הבר נווט השמאלי תמצא את כל הפוסטים בהן המשחק מוזכר -חלקן עוסקות בקריקט ממש.

בני 9 בינואר 2008

מנשה – זה מה שכיף בכדורגל, שהוא לא כמו כדורסל עם החילופים התכופים. שחקן צריך לשחק את כל המשחק ושלושה חילופים נראה לי כמספר המוצלח ביותר. בכדורסל אני לא מבין למה שחקן לא יכול להישאר על הפרקט כל המשחק? יש את המחצית והפסקות בין הרבעים כדי לנוח שלא לדבר על פסקי זמן.

זיזו 9 בינואר 2008

חלון ההעברות מוסיף פיקנטיות לעונה.
לגבי זה שהקבוצות הגדולות גונבות מהקטנות את הכוכבים, בואו לא נהיה תמימים, הם רוצות למקור לא פחות ולעיתים יותר משהגדולות רוצות לקנות כך שלרוב יש אינטרס משותף (אחרת לא הייתה מחירה!).

יכול להיות שצריך להגדיר את החוק בכך ששחקן לא יכול לשחק בקבוצתו החדשה כל עוד קבוצתו הישנה עדיין משתתפת במפעל בכדאי למנוע מקבוצות מפתיעות להתפרק בחלון ההעברות.

בנוגע להיכל התהילה בבייסבול, לדעתי ההבדל בין קלמונס ובונדס למקגוויר הוא תהומי.
מקגוויר כיום הוא הסמל לצורת ההענשה דרך היכל התהילה. הוא מטרה קלה יותר, גם בגלל שהוא לא שחקן בקליבר שלהם וגם בגלל שהישגו היחיד בברור קשור לעברות הסמים שהוא ביצע.

לקלמונס יש היום 43% מתנגדים, אני חוזר – היום, אין לי ספק שחמש שנים מיום פרישתו הוא יכנס בקלפי הראשון.
אותו כנ"ל בונדס שפשוט לא להכניס אותו משמעות הדבר היא איבוד כל אמינות של ההיכל.
אני רק מחכה לראות את הפנים של כמה מזקני השבט בעיתונות האמריקאית באותו יום!

נ.ב. גם מקגוויר ימצא את מקומו בעוד שנים, המשמעות ההיסטורית של הישגו ושל המרוץ שהוא וסוסה קיימו פשוט גדולים מדי בכדאי להתעלם מהם.

אני 9 בינואר 2008

למר דורפן
מנצ'סטר יונייטד

קראתי באיזה מקום שסילבסטרה היה אמור לעזוב כבר הקיץ לניקאסל והדבר לא קרה. ובכל מקרה לא בונים עליו אחרי העונה הנכחית שאת רובה הוא יבלה בפציעה.
אז למה לא משחררים אותו? מוכרים אותו?

עוד דבר זה ג'וזפה, מה הסיכוי שנראה אותו חוזר ליונייטד כבר בשנה-שנתיים הקרובות? האם אתה יודע יותר משאר האוהדים במקרה זה?
ואגב שאלה אחרונה, לרוסי יש סעיף חזרה למנצ'סטר יונייטד במחיר מסוים, מה המחיר?

Glenn Edward Schembechler 9 בינואר 2008

I am almost exhausted with the Hall of Fame issue. But we have to fight the evil…

And beside, we still have to remember Mr. Bonds is on trial.

I mentioned it before but now I have to remind it in a sad context: they cancelled the tribute concert, marking the 40th anniversary of Johnny Cash's concert at Folsom State Prison which should have been online this Sunday. I’ll put again a link.

So dear Barry: you might choose Folsom. After all, they closed Alkatraz. San Quentin is another great option and so I might look for Cash doing ‘Folsom Prison blues’ in San Quentin.
I think Manson is in San Quentin so maybe Folsom is better for BB.

רונן דורפן 9 בינואר 2008

זיזו – כל שאומר הוא שאני מקנא בך. אני למשל חושב שקלמנס ובונדס לא ייכנסו בבחירה ראשונה ויש סיכוי גם שלא ייכנסו. אבל יש לי ספקות…

בנוסף, אי הכנסתו של בונדס היא לא אבדן האמינות של היכל התהילה. אתה יכול לא להסכים עם אנשים שלא בוחרים מסומם. אבל אתה לא יכול לומר שהם עושים זאת בחוסר אמינות. כשלוקחים צד בויכוח או דיעה מסויימת – זה לא אומר שבצד השני אין אמינות. זו בהחלט דיעה לגיטימית לא להצביע עבור שחקן בגלל סמים. כפי שאמרתי – אם אני מצביע. אני מוכן להצביע עבור מפעל החיים של בונדס לפני הסמים – בתנאי שהבייסבול נקט איזה צעד משמעותי למפעל החיים שלו עם הסמים. אם יפסלו למשל את שיא ההום ראנס שלו או יסמנו אותו בכוכבית – דווקא אז אני חושב שהבחירה תהיה יותר לגיטימית.

מקצת הכרותי את עיתונאי הספורט באמריקה – הם כן אוהבים לחשוב בערכים. הם לא הציניקנים-הגאונים בארץ שאצלם "כולם מסוממים" או "את הכסף סופרים במדרגות" בגלל החשיבות של הספורט באמריקה הוא עומד ברמה תרבותית קצת אחרת. כרגע העונש היחיד למסוממים הוא אי בחירה להיכל התהילה. דווקא אם יהיה עונש אחר – יהיה יותר קל להכניס אותם לשם.

לגבי הצד הפרקטי – הגעה של קלמנס מ-57% ל-75%. זה לא פשוט. ידוע אמנם ששחקנים מתקדמים בשנה לשנה באחוזים – אבל זה משום שהבוחרים משתכנעים בהישגי הבייסבול שלהם. לגבי קלמנס ובונדס אין שום אפקט של השתכנעות בהישגים שלהם. זו החלטה בינארית לחלוטין – או שאתה מצביע בעדם או שמסיבות שקשורות לסמים אתה לא מצביע בעדם. אין אמצע. אין "שקלתי את הישיגיהם ושיניתי את דעתי". כשאתה אומר "קלמנס ייכנס בוודאות" אתה אומר "פחות מ-25% אחוזים מכותבי הבייסבול של אמריקה יפסלו שחקן מהיכל התהילה בגלל סמים". לגבי זה, נחיה ונראה.

רונן דורפן 9 בינואר 2008

אני – ככל שידוע לי הזכות היחידה של יונייטד על רוסי היא להשוות הצעות עליו.

אני 9 בינואר 2008

תודה

ועוד דבר אחד
למה בכדורגל הישראלי יש כ"כ הרבה פגרות?
אין רצף בליגה אין כלום…
הליגה בכדורגל אני מתכוון שהופכת יותר ויותר דומה לליגת הכדורסל.

ג'וליה 9 בינואר 2008

קיפוח מצדך

רונן מדוע לעזאזל אינך מתייחס לספורט הנשים? לפחות לא בזמן האחרון.
ואני לא מדברת על אתלטיקה למשל אלא על כדורגל כדורסל נשים וכו'
כדורסל הנשים בארץ נמצא בהתקדמות גדולה בשנה האחרונה והוא שווה התיחסות לפחות קטנה.

זיזו 9 בינואר 2008

כולם רואים את התגובות בסדר?

אצלי הם חתוכות באמצע. מהתגובה הקודמת שלך רונן (זאת שלפני התגובה הקודמת שלי) אני לא יכול לקרוא את התגובות.

רונן דורפן 9 בינואר 2008

זיזו – עד כמה שאני רואה מפה – התגובות בסדר.

ג'וליה – אני חושש שאני לא הכתובת האידיאלית לסיקור ספורט נשים בארץ – משום שאני לא חי בארץ. יחד עם זאת.. לקחתי לתשומת לבי ואשתדל לכתוב בהקדם על ספורטאיות.

מכל מקום, נושא שדווקא כתבתי עליו, ענף הייצוג העיקרי של ישראל כרגע הוא טניס נשים. הייתה נקודה בעונה שעברה בה היו לנו שלוש טניסאיות במאה הראשונות בעולם – בנוסף להישג בגביע הפדרציה. שום ענף מרכזי אחר לא מתקרב כרגע לרמה הזו.

גיל 9 בינואר 2008

תראה, המקרים של מגוויר ובונדס שונים מזה של קלמנס. אם בונדס מורשע בבית משפט יתכן שיקחו ממנו כל השיאים. מגוויר כמו שאמרת היה גבולי לפני עונת השיא שלו ועכשיו אחרי שראינו שגם אחרים יכולים לעשות מה שהוא עשה אז הוא הופך לגבולי. קלמנס זה סיפור אחר, קשה לי לראות איך בעוד כמה שנים לא יכניסו אותו. היכל התהילה יאבד מהמשמעות שלו אם זה יקרה. אם אנשים פועלים על תחושת בטן ולא על שום הוכחה יש פה בעייה רצינית. מעבר לעובדה שלא הוכח שום דבר נגדו, מה אם כל האחרים כמו שילינג שסביר שלקחו בדיוק כמוהו? למה למנוע ממנו ומאחרים לא? מעבר לזה שזו בעייה אתית גדולה שעיתונאים ששיתפו פעולה עם הספורטאים בחוסר דיווח פתאום יוצאים נגד רק כי הרוחות משתנות.

לגבי המיקום בארה"ב. אני בוודאי מודע להבדלים העצומים ממקום למקום אבל המקורות של רוב האנשים די דומים בסופו של דבר.

גיל 9 בינואר 2008

התגובות נחתכות אגב בצד ימין, יש איזו בעייה עם זה?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 9 בינואר 2008

גלן – תודה על הלינק של ג'וני – אחד שמקומו מובטח בכל חמישיה.
זיזו – נתקלתי באותה בעיה, היא נפתרה כשעזבתי את האקספלורר ועברתי לדפדפן אחר.

martzianno 9 בינואר 2008

(האנונימי הוא אני)

רונן דורפן 9 בינואר 2008

גיל וגם זיזו – הרוחות יכולות להשתנות, אבל זה לאו דווקא אומר שזה לכוון של סלחנות.
תסריט אפשרי: שחקן בייסבול חשוב מת כתוצאה משימוש בסמים, כמו פלו ג'ו בשעתה. במקרה כזה תתקשו למצוא את היתר אפילו על קלפי בייסבול. שלא לדבר על היכל התהילה.

גיל 9 בינואר 2008

רונן, אבל אתה ואחרים ממשיכים להתעלם מהנקודה שהסמים לא היו אסורים בבייסבול עד לפני כמה שנים. זה שהם לא היו חוקיים בחלקם לא משנה את זה. בעיניי זו צביעות אדירה להאשים שחקנים רק בגלל שהחוקים השתנו היום. בכלל, להאשים את השחקנים זה הדבר הכי קל פה. מה עם האחריות של העיתונאים? של זליג שלא עשה כלום? הצביעות פה איומה בעיניי.

רונן דורפן 9 בינואר 2008

גיל – על איזה מישור אנחנו דנים? האם אנחנו דנים בשאלה "האם צריך להכניס אותם להיכל" או בשאלה "האם הם ייכנסו". בשאלה הראשונה מבנה החיים האמריקאים לא משנה. בשאלה השניה הוא כל העניין.

ג'וליה 9 בינואר 2008

לרונן

ברור שאתה לא המקור העיקרי לפנות אליו.
אבל בתור אחד שכותב הרבה פוסטים בהרבה נושאים והרבה אנשים קוראים אותם ראוי שתתיחס גם לספורט הנשים בישראל ואולי תעלה במעט את המודעות אליו.
אתה לא חי בארץ אבל כן מדבר על הכדורסל פה למשל.

טניס הופך יותר ויותר פופלארי בישראל וכך גם טניס הנשים שם ההצלחה גדולה מזאת של הגברים.
אבל לא יקרה כלום אם מדי פעם תכתוב על ספורט נשים בעולם בכלל ואולי בישראל בפרט.
תודה על ההתיחסות, אגב היכן אתה נמצא עכשיו באנגליה?

רונן דורפן 9 בינואר 2008

גיל – דבר נוסף.
עם כל הכבוד לכך שהסמים הללו לא היו בלתי חוקיים באותן שנים – הם לא בדיוק תמימים. זה לא שהם שתו חלב מדי בוקר ופתאום החלב לא חוקי.
הם השתמשו במשהו שהם ידעו שהוא בלתי חוקי בלי מרשם ובלתי חוקי בהרבה ענפי ספורט ושהוא רמאות ספורטיבית כלפי מתחרים שלא משתמשים בו.

לון 9 בינואר 2008

רונן, מעבר לבעיה שאלון העלה, יש בעיה נוספת באפשרות ששחקנים יעברו לקבוצות שמשתתפות במפעל האירופי. יש חשש להשפעה על השחקנים.
יש למשל חשש שהם יושפעו ממעבר עתידי, משמועות, או אפילו ממגעים עקיפים עם הסוכן שלהם. למשל, שחקן ידע שהוא עומד לעבור לקבוצה מולה קבוצתו הנוכחית עומדת לשחק. אם יעזור לקבוצתו הנוכחית לנצח, יש סיכוי שקבוצתו העתידית לא תהיה בשלבי ההצלבה. כלומר יש חשש לניגוד אינטרסים. למשל דייגו מוורדר ברמן ששיחקה מול ריאל מדריד בשלב הבתים והיו בהחלט שמועות חזקות שריאל מעוניינת בו.

עניין נוסף, יש סיכוי שהקבוצות שנשארו במפעלים האירופיים יקנו מקבוצות שנשרו, ובכך החזקות שוב יתחזקו והחלשות יחלשו.

גיל 9 בינואר 2008

ברור שהספורטאים לא היו תמימים אבל על חוסר תמימות לא מענישים לא? מעבר לכך, אם הליגה חשבה שמדובר ברמאות למה היא לא עשתה שום דבר נגד זה? ברמות הגבוהות הללו שחקן יהיה טיפש לא להשתמש אם כולם משתמשים ואף אחד לא עושה שום דבר נגד זה גם אם הסטנדרטיים המוסריים שלו הכי נעלים בעולם.

שמרלינג 10 בינואר 2008

גלן, בדקתי ואתה צודק. ב99' מזרחי עבר לניס ובאותה שנה הפועל חיפה לקחה אליפות. משום מה זכרתי אחרת. באותה שנה להפועל חיפה היתה קבוצת אליפות אמיתית וקשה להאמין שמכבי חיפה היתה מסכנת אותה.
היום ימים…

אביעד 10 בינואר 2008

שמרלינג, הרשה לי להוסיף לך פרט קטן – כשמזרחי עבר, היו בין הקבוצות 3 נק' הפרש (לטובת הפועל) ומשחק ביניהן שבועיים אח"כ. למכבי הייתה קבוצה שהגיעה עד רבע גמר גביע המחזיקות, אבל איבדה את העוגן המרכזי שלה. זה אמנם מקרה קלאסי של "מה היה אם" אבל אני משוכנע לפחות בדבר אחד – יחד עם מזרחי, מכבי חיפה הייתה נותנת פייט עד הסוף להפועל, לא יודע אם הייתה לוקחת, אבל נותנת פייט עד הסוף.

yoni 10 בינואר 2008

hi.
long time.
No Romemdorfan.com in china or even in Macau.
well, in the philippines it works well, so mice getting updated.
interesting post this one was.

i was a bit away from the sport world.
do i get it right?
the rumer is Ronaldinho to the T-spurs?

who is MAN UTD,Gunners, Chelsea and mersiside chasing?

Comments closed