דרוגבה

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אורי קופר, אחד הכותבים בעיתון שלי, הצביע על חוף השנהב לא רק כנבחרת החזקה באפריקה אלא כמועמדת אמיתית לאליפות העולם. צפיתי אתמול ביורוספורט בניצחון שלהם על בנין ואני לא שולל את זה. כשהסיבה העיקרית היא כמובן מיקום המונדיאל הבא. אפריקה השחורה היא יבשת מאד מאוחדת כשזה מגיע לכדורגל בינלאומי. וכל נבחרות מערב אפריקה יקבלו בדרום אפריקה את התמיכה של הקהל. ואם מונדיאל באסיה הספיק בכדי להעלות את דרום קוריאה לחצי הגמר זה יהיה מאד מאד מאכזב לא לראות בפעם הראשונה קבוצה אפריקאית בין ארבע האחרונות.

בעניין הזה חשוב להזכיר שהחוק לגבי המונדיאלים מאד פשוט עד היום. זוכה בהן נבחרת מהיבשת המארחת או ברזיל. למען הדיוק ההיסטורי צריך לציין שארגנטינה זכתה במקסיקו-86. טכנית, זו התאחדות אחרת, אבל מעשית ומנטלית חלק מהכדורגל בדרום אמריקה. השחקן האירופי, בניגוד לאגדות על מקצוענותו העדיפה, טרם הוכיח שהוא יכול לטוס יותר משעתיים ולזכות במונדיאל אם החמאה על הקרואסון בבוקר לא הופשרה זמן מספיק לפני כן.

ולכן זו אליפות אפריקה המעניינת שנים (תהיה עוד אחת לפני המונדיאל) – כי בפעם הראשונה אנחנו רואים את הנבחרות הללו במחזור מונדיאל בו הן חייבות להאמין שיש להן סיכוי. חוף השנהב מיד מתבלטת כאפשרות. באחרות אני רואה את החסרונות. ניגריה, אם בכלל תגיע, לא נראית כמו נבחרת מלוכדת. הכוכבים שלה עברו אירופיזציה מוחלטת ולא רואים ממנה את חדוות המשחק שהייתה במונדיאל 98' ובאולימפיאדת 96'. את עייפות החומר הזו רואים גם בקמרון בשנים האחרונות. בגאנה, גם במונדיאל הקודם וכמובן באליפות ביתית, רואים המון חדוות משחק וכדורגל מרגש. אני בהחלט רואה אותה זוכה אולי באליפות אפריקה הזו, היא גם הנבחרת האפריקאית המועדפת עלי, אבל לא נראה שיש שם שחקנים לאיים על התואר העולמי. כך שהנבחרות היחידות שאני רואה כפוטנציאל חצי גמר אמיתי הן חוף השנהב ומן הסתם גם דרום אפריקה שתקבל את הבית המוקדם הקל. מצרים היא דיון אחר.

הרבה אנשים תרמו לכדורגל של חוף השנהב, כולל ארסן וונגר שהנדס איזו תכנית הכשרת שחקנים שהיא בעייתית חוקית, אבל תרמה המון לכדורגל האייבוריאני. אבל מה שמבחין אותם בעיני מכל האחרים הוא דידיה דרוגבה. בחבילה השלמה – מנהיגות, כשרון, תושיה, קור רוח תחת לחץ, מוטיבציה לנוכח סכנה של אדישות, תרומה סטטיסטית אמיתית מדי משחק – הוא השחקן מספר 2 בעולם. במדינה כמו חוף השנהב, בה נבחרת כדורגל היא בועה בתוך חיים קשים מאד ומערכת לא מנוסה, מנהיגות כמו של דרוגבה היא קריטית לכל הישג.
50 שנה לפני המונדיאל בדרום אפריקה הופיע על הבמה יוזביו שעתיד להיות הראשון משורה ארוכה של סופרסטארים מאפריקה השחורה. הוא כמובן עשה זאת עבור הכדורגל הפורטוגזי.  לדרוגבה יש סיכוי להפוך בעוד שנתיים לכדורגלן מקביל לו בחשיבות ההיסטורית.

חידון מספר 60 (מי הפסיק עם זה)
הניצחון על טוטנהאם בגביע

14 Comments

אור 26 בינואר 2008

אני לא אוהב שמכתירים נבחרות אחרי משחק אחד. בל נשכח שעוד הרבה מים יזרמו לפני המונדיאל.
ובל נשכח גם את העובדה שהם עדיין לא זכו באליפות הזו.

דניאל 26 בינואר 2008

אם דרוגבה מס 2 מי מס 1 ?יקירך הפורטוגלי מיונייטד?

אליה 26 בינואר 2008

ואם כבר במונדיאל עסקינן , תהיתי אם תוכל לענות לי על קושיה שמטרידה אותי די הרבה זמן

למה קוראים לאליפות העולם בכדורגל "מונדיאל" . אני מניח שזה לקוח מביטוי דרום אמריקאי כלשהו.. אבל מה עניין שמיטה להר סיני? כדורגל ישראלי לא הושפע הרבה זמן מאנגליה?

ד"ר א. 26 בינואר 2008

אליה –
אם אני זוכר נכון, הביטוי "מונדיאל" נדבק מאז מקסיקו 86.

birdman of the batsmen 26 בינואר 2008

העפלת דרום קוריאה לחצי גמר המונדיאל היתה פארסה מטורפת. מאמן נבחרת ספרד אמר שלקוון כנראה היה קפיץ בזרוע, זה ההסבר היחידי לפסילת שער חוקי למהדרין של ספרד בהארכה. גם נגד איטליה לא הגיע לקוריאנים לנצח. מה שמאד מחזק את התיאוריה שנבחרת מקומית תגיע לחצי גמר. לא שחלילה אני מקל ראש בדרוגבה ועדר הפילים, והלוואי וההצלחה תהיה בזכות יכולת מקצועית.

רונן דורפן 26 בינואר 2008

אור – הם טובים כבר כמה וכמה שנים.

דניאל – דייקת באבחנתך! כריסטיאנו רונאלדו הוא השחקן הטוב בעולם.

אליה – אני נוטה להסכים עם דוקטור א שהביטוי נדבק איפשהו בין 78 ל-86 – כששלושה טורנירי גמר של גביעי העולם נערכו במדינות דוברות ספרדית.

בירדמן – אתה צודק. אבל אל תשכח שהאירופאים מקבלים שריקות לא פחות טובות כשהמונדיאל אצלם. למרות שדרום קוריאה היה מקרה קיצוני.

איתן 26 בינואר 2008

מוזר שאף אחד לא העלה את נושא השתתפות סודן ואת השאלה האם ראוי שנבחרת שמייצגת מדינה שממשלתה נושאת באחריות לביצוע פשעים נגד האנושות תשחק במפעל כאליפות אפריקה

זיזו 26 בינואר 2008

לא רק שחוף השנהב טובים כבר כמה שנים.
מה שמבדיל אותם בעייני הוא העומק שלהם לאורך הסגל.
גאנה למשל מתהדרת בכוכבים כמו אסיין וקופור אבל לצידם במונדיאל שחקו 4 שחקני ליגת על (3 + פנסטיל שעבר לווסטהאם).
בחוף השנהב משחקים: קולו ויאיא טורה, זקורה, אבואה, בוקה קלו ודרוגבה. לידם כמעט כל השחקנים משחקים ברחבי אירופה ולא בליגות משניות אלא בגרמניה אנגליה וצרפת וכו'.

אני לא זוכר בדיוק את הפרטים אבל לדעתי רוב שחקני הנבחרת באים מאקדמיה אחת שנוסדה ומנוהלת ע"י חבר ילדות של ארסן ואנגר. סיפור בפני עצמו.
רונן, אתה בטח מכיר את העניין. אם אתה יכול להוסיף משהו בעניין אני אשמח לשמוע.

לגבי דרום קוריאה רונן, להגיד שהיא מקרה קיצוני זה להוציא אותם גדולים.
המונדיאל שם היא שפל שלא נראה כמותו, במילים פשוטות רמאות.
התמונה הכי זכורה לי היא טרפטוני מכה בדלת זכוכית ביציע אליו הורחק אחרי עוד שריקה שערורייתית של השופט האקוודורי (אותו שופט הורחק לאחר מכן בליגה המקומית שלו ל20 משחקים בגלל איזשהו מקרה ופיפ"א השעתה אותו עוד פעם לאחר מכן ובעצם הפרישה אותו).

נ.ב. באותו מונדיאל גם נפצעתי והשמנמן הזה עם התספורת המטופשת גנב לי את הגביע!

שי 26 בינואר 2008

זיזו גנבתה לי את המילים מהפה בקשר לשופטים זכור לי במיוחד הקטע שהיו כמה וכמה אפילו שופטים מאקוודור, בתור אחד שחיי באקוודור הרבה שנים אני רק יכול להגיד ששוחד במדינה זאת הוא דבר פשוט ואפילו מקובל, מביקורי בהרבה מדינות אחרות בדרום אמריקה קיבלתי את הרושם שזו היא בעיה כלל יבשתית. מקוון שזכור לי שבמונדיאל 2002 היו עוד הרבה שופטים מדרום אמריקה, ועל פי המשחקים של קוראיה מול ספרד ואיטליה נותר לי רק להסכים עם זיזו שלכל הנירא היה מדובר בראמאות קשה.

martzianno 26 בינואר 2008

הסיפור של ה"פילים" חורג מגבולות הספורט –
ב-2002 חוף-השנהב חולקה למעשה לשני חלקים – הדרום בשליטת משטרו של הנשיא לורן גבאגבו והצפון שנפל בידי כוחות מורדים. הסכמי הפסקת-אש נחתמו פעם אחר פעם ולא כובדו ע"י מי מהצדדים, עד האחרון שבהם שנחתם בשנה שעברה והותיר את המדינה ביציבות מסויימת. במההלך כל התקופה שימשה נבחרת הכדורגל גורם מאחד בין שני הצדדים. בזמן משחקים השקט חוזר לרחובות ועל הצלחותיה, זוכה הנבחרת לברכות משני הצדדים. השחקנים, המגיעים משני חלקי המדינה בהחלט מודעים לעניין. "אנחנו מודעים לאחריות, שיש עלינו ורוצים להראות שיש לחוף השנהב מה להציע מלבד מלחמות. כל המדינה סומכת עלינו", צוטט קולו טורה לפני אליפות אפריקה הקודמת.
יש לקוות שהשקט יישמר בחוף-השנהב ושאת המלחמות יערכו ה"פילים" רק על כר הדשא. עם כמות כזאת של כשרון השמיים הם באמת הגבול.

birdman of the batsmen 27 בינואר 2008

לגבי "השמנמן הזה עם התספורת המטופשת", השדר האנגלי אמר: "איזה גבות גדולות יש לו…"

גלן (בו) 27 בינואר 2008

מה שעגום זה שרוחות הכדורגל הנוכחיות עושות כמעט הכל כדאי להמעיט בערכו של המונדיאל ודומיו.

בלוג זה וחלק מהמגיבים בודאי מעודדים גישה זאת (גם אם בעקיפין). כך שאפריקה עכשיו כלוקחת

מונדיאל זה לא ממש אישיו. זה קצת כמו הרפואה בארץ שממקצוע יוקרתי הפך למשהו אחר כשקבוצות

חדשות (כלומר לא זכרים תוצרת הארץ) השתלטו עליו.

זה מאוחר מדי ופחות חשוב. אפילו קצת מעצבן.

רונן דורפן 27 בינואר 2008

גלן –
מכיוון שמשום מה בחרת את מקצוע הרפואה כאנלוגיה – זכיה של חוף השנהב בגביע העולם לא חייבת להיות סימפטום לבעיית הרמה במונדיאל. היא גם יכולה להיות תרופה.

גלן (בו) 27 בינואר 2008

נחייה ונראה…
קודם כמובן שיזכו!

Comments closed