מסתבר שאין גבול לחזירות. אבל החזירים עושים טעות

לפני כמה חודשים, בעקבות משחק פוטבול בליגה הרגילה שנערך בלונדון וכונה על ידי המארגנים "הצלחה גדולה" (עשו המון כסף, היה משחק גרוע), כתבתי פה בהרבה מאד נאיוויות דבר נכון. שבקרוב מאד יהיה משחק פרמייר ליג באמריקה. הנכון הוא שבאמת יהיה משחק כזה. הנאיווי הוא שחשבתי שזה יהיה מסחור מעודן. כלומר שיוציאו לשם משחק אחד מדי שנה (ונניח עוד אחד לסין ואחד ליפן ואחד למפרץ הפרסי).
והנה מסתבר שלא. טעיתי כשחשבתי שיש גבול לחזירות. מסתבר שבפרמייר ליג לא רוצים משחק אחד בחוץ לארץ, אלא רוצים להוסיף מחזור לליגה האנגלית ולשחק את כל המחזור הזה בערים בעולם שיתמודדו במכרז על האירוח. כלומר הדיבורים על עומס על השחקנים, כשמישהו מנסה לערוך אליפות באפריקה הם צביעות. כלומר, אין להם שום תחושה של ספורטיוויות – הרי יש קבוצות שהמחזור הנוסף שלהם יהיה מול צ'לסי ושל אחרות מול דרבי.
הם אפילו אמרו, בשפה המסחרית שהם תופשים כמתוחכמת "שיש להם בטחון במוצר שלהם".

דווקא בעיתון כתבתי משהו פחות אופטימי לפני כמה שבועות. בתחילת החודש פורק ארגון הג'י-14 תוך הכרזות של שיתוף פעולה בין אופ"א לקבוצות. וההערכה שלי הייתה קצת אחרת. כשהארגון ההוא הוקם חשבו הכוחות המסחריים שעתיד הכדורגל אולי בליגה אירופית. ועכשיו חושבות לפחות הקבוצות האנגליות שהפרמייר ליג ולא ליגה אירופית, תהיה ליגת העל הכלכלית של המשחק.
*
די ברור שפיפ"א ואופ"א יתנגדו למהלך הזה של הפרמייר ליג – שמטרתו לחמוס מפעלי כדורגל אחרים חלק גדול מהשוק שלהם. פיפ"א תתנגד בכלים הרגילים שלה: איום להרחיק את אנגליה מכדורגל בינלאומי.
השאלה אם זה יועיל. בעלי הקבוצות בפרמייר ליג הרי חושבים שזו שערוריה בלתי רגילה שבכלל עורכים את המונדיאל, אירוע כלכלי בעיניהם, תוך שימוש בשחקנים שלהם. ומי יודע: אולי יהיה להם את הבטחון לפרוש מפיפ"א. אולי הם חושבים שהם יצליחו להחתים את השחקנים על חוזי ענק ולאלו לא יהיה אכפת. אולי הם חושבים שזה עדיף להם. היסטורית דברים כאלו היו: למשל ליגת "האל-דורדו" העשירה בקולומביה בשנות החמישים שפעלה מחוץ למסגרת פיפ"א. זה יאפשר להם כמובן ללכת לעונה של 50 משחקים עם סדרות פלייאוף.
כלומר, הם חושבים אולי במושגים של האן.בי.איי. כלומר לא אכפת להם שיהיה כדורגל בינלאומי וכל מיני מפעלים – כל עוד אלו הם ארועים צדדיים מהדבר האמיתי.
*
עכשיו לחדשות הטובות.  הם טועים והם ייכשלו. מכמה סיבות.
ראשית, המחשבה שהם יכולים לצפצף על העולם. לליגות האמריקאיות בענפי הספורט האמריקאים יש יכולת להסתדר בלי שחקנים זרים. ולשחקנים בענפים הללו אין שום תחליף ריאלי לכדורסל או לבייסבול בארצות הברית ורמת ההכנסות שבו. וזה בגלל שלספורט האמריקאי יש אינטגריטי ולמרות שעושים בו כסף – עדיין שומרים על הרמה המקצועית המאד גבוהה בהכשרת השחקנים. יש לי ביקורת על הכדורסלן האמריקאי המודרני – אבל זה כלום לעומת הכדורגלן האנגלי בזמן הזה. לעומת זאת הפרמייר ליג התנפחה במהירות מבחינה כלכלית, תוך שיפור רמת הכדורגל – אבל יצירת תלות מוחלטת בשחקנים זרים. במקרה שוחחתי על כך עם איש טלוויזיה גרמני אתמול שהיה המום מהכסף שמנצ'סטר יונייטד שילמה על הארגריבס. ולדעתי הסכום מוצדק לגמרי. העובדה ששחקנים ברמתו יש בחצי מחיר לא רלוונטית. הוא אנגלי. הם משלמים על אנגליות.
שנית, אולי הם נורא בטוחים "במוצר" שלהם ונדמה להם שהמותג שלהם בחוץ לארץ הוא "פרמייר ליג" בדומה לאן.בי.איי. אבל זה לא נכון. המותגים הם קבוצות הפאר. ואף עיר בעולם לא תעמוד בתור כדי לארח את וויגן נגד דרבי. הם אמנם עושים עבודה טובה בכך שעל הגב של כמה קבוצות גדולות הם מוכרים את כל הליגה לעולם. אבל העולם לא באמת מתעניין בכדורגל האנגלי, במספרים גדולים, מעבר לשלוש-ארבע קבוצות. "המוצר" כולו לא כזה לוהט.
אני לא רוצה להשמע בובמסטי מדי. אבל המחזור הבינלאומי עשוי לגרום לפרמייר ליג נזק מאד משמח. מצד אחד הוא יקומם את עולם הכדורגל המסורתי. כולל אוהד הכדורגל האנגלי. ומצד שני הוא יבהיר משהו לאוהד הספורט באמריקה וביפן, שהוא לא כל כך טיפש: שבפרומו נתנו לו את דרוגבה ורונאלדו. אבל באיצטדיון הוא קיבל פתאום את וויגן נגד מידלסבורו.
*
ודוגמא לפרופורציות הללו קיבלנו היום. לחוף השנהב יש נבחרת נהדרת, אני לא הולך לקחת את זה מהם בגלל הפסד אחד, שמבוססת על כוכבי פרמייר ליג גדולים. והנה מצרים הביסה אותה גם אם בפרמייר ליג לא מחכים שמצרים תסיים כבר את האליפות. שלאף אחד לא יהיה נדמה שהוא מחזיק בכדורגל.

מינכן
דנקן אדוארדס וחידון (62) על הבאזבי בייבז

32 Comments

ד"ר א. 7 בפברואר 2008

כתבתי לפני יומיים שיש בארץ ליגת כדורסל חזקה וראויה, ואני עומד מאחרי הדברים גם הלילה.
חוק רוסי?
פיינל-פור?
עוד משהו שלא חשבתי עליו?
לא יודע למי או למה מגיע האשראי, אבל יש רוח חדשה באויר. וזה בכלל לא רע.

בעבר התנגדתי לשני השינויים הגדולים של השנים האחרונות, ועושׂה רושם שטעיתי.
לפיכך, אני מסיר התנגדותי גם מהצעה נוספת שמאד לא חיבבתי בעבר.
יוזמנו שופטי יורוליג לפיינל-פור לאלתר!

אנונימוס 7 בפברואר 2008

איך אפשר ביום כזה לכתוב על ליגה המתרחשת לה בארץ האנגלים אי שם באירופה הרחוקה כאשר כאן בארצנו הקטנטונת מתרחש כזה מאורע ספורטיבי? אני עדיין בהלם מגמר הגביע, ואני אפילו לא אוהד את אחת משתי הקבוצות ששיחקו בו.

רונן דורפן 7 בפברואר 2008

אנונימוס… אני לא עיתון ספורט ולא מתיימד לפתוח עם "הסיפור" של היום. במיוחד שאני לא בישראל בדרך כלל ולא ראיתי את המשחק.

רונן דורפן 7 בפברואר 2008

דוקטור א'. אין שום שינוי באוויר. הכדורסלן הישראלי הוא גרוע מאד – ולראייה לא מבוקש בקבוצות רציניות בעולם. אן בי איי או רמת יורוליג רצינית. מה שקבלת היא עונה בה מכבי תל אביב לא חזקה במיוחד, והייתה חלשה עד לפני כמה שבועות. איך אתה יכול להתלהב כך כשהפועל ירושלים ספגה תבוסות מביכות כאלו באירופה?
ומשחק כדורסל שאני מבין שהיה נהדר. אבל אתה לא תחשוב שהכדורסל האלבני השתפר גם אם כמה קבוצות סוף סוף מנצחות את פרטיזן טיראנה (העובדות דמיוניות – אין לי מושג מה קורה שם).

גלן (בו) 7 בפברואר 2008

הם הרי הרבה יותר גרועים מזה:
קודם כל הם ישלבו כנראה 2 משחקים באותה עיר ובטח ימכרו איזה חבילה כפולה ככה שויגאן-פורטסמות יבוא עם ליברפול או ארסנל.

מה הכי נורא? אני באמת לא חושלי שזה ילך, אבל הדבר האחרון שצריך להיות זה מופתעים.

המח יודע שהליגה מתה אבל הלב עוד פועם עצמונית. אני אולי פואטי מדי ומלודרמטי אבל באמת שהמשחק ביום ראשון, עם ובעיקר עם כל מה שסביב והמדים של פעם, זה בשבילי רקוויאם. לא רק של מינכן אלא של הכדורגל האנגלי.

גלן (בו) 7 בפברואר 2008

לא חושב שזה יילך…

גלן (בו) 7 בפברואר 2008

אין איזה ממשק שאפשר לקנות מחוף השנהב?

רונן דורפן 7 בפברואר 2008

זו שאלה טובה האם לכדורגל האנגלי של הבאזבי בייבז יש עדיין איזשהי משמעות. הארוע בו הייתי במינכן – בו כמה אנשים עדיין הרגישו מחוייבות לבוא ולהזדהות עם הבייבז הוא בודאי שולי בקונטקסט של הכללי של הדברים.
אולי כאוהד יונייטד יש לי עוד איזו חצי פריביליגיה. אולי יום ראשון זה לא הסוף – אבל יום פרישתו של אלכס פרגוסון מפחיד אותי מאד.

אנונימוס 7 בפברואר 2008

אם לא היה ברור מדבריי כמובן שאתה לא חייב לי או לאף אחד רונן.
פשוט הבעתי את פליאתי

רונן דורפן 7 בפברואר 2008

אנונימוס. זה בסדר ….פשוא לא ראיתי ואין לי מה להגיד

נודניק 7 בפברואר 2008

רונן – יש (רק לי?) תחושה שלפעמים תגובות של מי שקורא אותך ומתייחס אליך ברצינות, נענות בסוג של אלימות כתיבתית (להבדיל מ'אלימות מילולית').
זה קצת לא מתאים (ואפילו מעליב) לרוח הבלוג המצויין הזה ולרוח אליה אתה מכוון.
האם זו השעה המאוחרת? או הישראליות המחוספסת? (אני בטוח שלונדון ריככה את הישראליות במקצת).
מכל מקום, אנא קח לתשומת ליבך.

רונן דורפן 7 בפברואר 2008

נודניק. כן – רק לך יש את התחושה הזו.

martzianno 7 בפברואר 2008

מי זה השרף הזה? אין לו מושג!! איך, איך הביאו אותו??! כדורסל מלפני 30 שנה!!! איך, איך, איך העיפו את קטש??!!!
:)

גמר הגביע, היה משחק כדורסל ברמה לא-מי-יודע-מה גבוהה (אם להיות עדין) אבל בדיוק מה שאתה מצפה מגמר גביע להיות. חבל שאין עוד שניים-שלושה כאלה בשנה. סחתיקה לדן שמיר.
ד"ר א' – שופטי היורוליג (מלבד אולי משחק אחד שראיתי השנה) מחפירים ברמתם. חוצמזה לחשוב שהם בלתי תלויים, נראהה לי סוג של תמימות….

נראה לי שכל ההתנגדות הזאת לאליפות אפריקה מצד האירופאים, היא כדי שלא ניזכר איך הכדורגל אמור להיראות (שמח ומרגש) וככה הם יוכלו למכור לנו את ה"מוצר" שלהם (ציני ומבאס). נתראה ביורו.

לון 8 בפברואר 2008

רונן, קראתי רק עכשיו את הפוסט על מינכן. אותי הוא בהחלט ריגש.
תודה גם ליחיאל על התגובה המרגשת (ותודה על ההתייחסות כלפינו כילדים…).

בהקשר הזה אני רוצה לציין שב"סקאי ניוז" התייחסו במהלך כל השבוע ליום השנה לאסון מינכן. הם גם שידרו כתבה מאוד יפה על עיירת הולדתו של דאנקן אדווארדס.

צריך לזכור שבבריטניה שאחרי מלחמת העולם השנייה היו מעט אסונות בכלל, וזה האסון הגדול ביותר שקשור בספורט.
היות וספורט בכלל וכדורגל בפרט הוא חלק מהאתוס הלאומי, אסון מינכן קיבל שם מימד לאומי, הרבה מעבר לאירוע שקשור רק למנצ'סטר יונייטד ואוהדיה. לכן גם ענדו שחקני נבחרת אנגליה סרטים שחורים במשחק הידידות נגד שוויץ ולכן גם היתה דקת דומייה לפני המשחק.

תודה למיכלי, עינב ו"גלן" על הדיון בענייני מוריסי ויתר המוזיקאים. (גלן, היינו באותה הופעה של אקו והבאנימן. גם אני זוכר את איאן מקאלך מעיר הערות בנוגע לליברפול. אני זוכר שחבר שהיה איתי עדכן אותי במהלך המשחק שליברפול הפסידה. ההופעה היתה בהחלט טובה למרות זאת…).

לון 8 בפברואר 2008

רונן, ראיתי את המחצית השנייה בין חוף השנהב ומצרים. הגנה של חוף השנהב היתה מגוחכת. הגדיל לעשות קולו טורה מארסנל שבגול השלישי עזב את החלוץ ואיפשר לו לבעוט בחופשיות. גם השוער המחליף הזכיר ימים לא טובים של הכדורגל האפריקאי.
אם לחוף השנהב מחשבות רציניות על שלבים גבוהים בגביע בעולמי היא חייבת לשפר את ההגנה באופן דרמתי.

ובאשר להפועל ירושלים, מגיעות מילים חמות לדני קליין, שנתן גב וקרדיט לדן שמיר גם בימי התבוסות בגביע יול"ב וההפסדים המתמשכים במשחקי החוץ בליגה.
כמו ששמיר אמר בערוץ הספורט, אצלנו במדינה הפתרון לכל דבר זה להחליף את האנשים.
גם בשנה שעברה לירושלים היה משבר, שמיר קיבל גב וקרדיט והביא גביע והיה במרחק שריקת שופט מזעזעת מאליפות.
האם זה ימנע ממישהו לקרוא לפיטורים של מאמנים בקבוצות שעוברות משבר ? כמובן שלא. הסקת מסקנות והפקת לקחים זה משהו שישראלים לא ממש חזקים בו. לא האוהדים, לא העיתונאים ולא רוב מקבלי ההחלטות.
על כך מגיע לדני קליין תואר המנהל המצטיין.

(ולמה ערוץ הספורט לא משדר את אכילת הכובעים של כמה מהפרשנים המפורסמים ? באי.אס.פי.אן דווקא משדרים מידי פעם תחרויות אכילה מהירה, כך שיש אישור שמדובר באירוע ספורט לכל דבר ועניין).

רונן דורפן 8 בפברואר 2008

לון – הייתה שם התמוטטות שהובילהאותי למחשבה.אולי כל המאמנים המומחים לאפריקה – לה-רו, פפיסטר, טרוסייה, וויני שייפר ואחרים – סיימו את תפקידם ההיסטורי. ואפריקה צריכה מאמנים יותר טובים. לכאורה זה נראה בלתי אפשרי כלכלית – אלא אם יהיו פרגמטיים, בדומה לאוסטרליה עם הידיניק, וייקחו מאמן שממשיך בעבודתו בקבוצה.

עדי קיסן 8 בפברואר 2008

מצטער שאני גורר את הדיון בחזרה לגמר גביע. אבל כל בנאדם שראה את המשחק, ומברך את הפועל ירושלים הוא צבוע בעיני. העיקר שהם ניצחו והכניסו לצהובים, אהה? איזה ערך יש למשחק שבו קבוצה אחת שומרת, ולקבוצה השנייה שורקים עבירה בכל התקפה.
לא מדובר בטעות שיפוט, אלא באפליית שיפוט, וזה חמור. תחשבו על בית דין שמפלה צד אחד

עמיחי שלו 8 בפברואר 2008

מה שאני לא מבין זה שאם קבוצה צריכה לארח קבוצה מסוימת בבית שלה, המשחק יועתק לסין נניח, ויש כאן חוסר הגינות וספורטיביות משווע. זה לא עניין של עוד כסף שהפרמייר ליג תפצה אותה, זה עניין של ספורטיביות בסיסית שנפגמת

ד"ר א. 8 בפברואר 2008

רונן –
אתה לא רואה את משׂחקי הליגה. חוץ מהמשׂחק מול אשקלון, בכל המשׂחקים של מכבי שראיתי הקבוצה היריבה עלתה בשביל לנצח. זה ממש לא היה המצב בשנים עברו – זה שינוי כביר!
לגבי השׂחקן הישׂראלי – הוא מבוקש מאד בקבוצות קטנות יותר, ויומו יגיע גם בגדולות. יש בעיות של הכשרת הנוער וכו' (ולא זה המקום), אבל יש בעיא חמורה יותר: השׂחקן הישׂראלי המצוי לא פוגש תחרותיות אמיתית בקריירה הבוגרת בליגה המקומית. זה גורם בולם התקדמות. ב"ה מה שקורה השנה הוא סימן לבאות. (והשנה אין פיינלפור יורוליג בת"א).

לון –
אני מסכים לגמרי. הרבה אוהדי הפועל מגדל מאד לא אוהבים את דן שמיר, ואולי עדיין לא אוהבים אותו. אבל עובדה שהוא מביא את הקבוצה להישׂגים, וקשה לי לראות רכבת מאמנים עושׂה עבודה טובה יותר.
מצד שני, ה"קסם" שבהחלפת מאמנים הוא זמני בהחלט, ואתמול הוא פג למכבי ברבע החשוב ביותר עד כה העונה.

מרציאנו ועדי –
נכון, רמת שופטי היורוליג ממש לא משהו. וגם בארץ השיפוט בד"כ מחריד (אם כי בשני חצאי- הגמר, וביחוד בי-ם/חולון, דוקא היה טוב מאד עד מעולה).

אבל – שופט יורוליג (או פיב"א, או ליגה ספרדית – לא משנה) לא היה נתון לאותו לחץ בו מצאו את עצמם השופטים אתמול.
העבירה הטכנית לחג'ג' היתה שריקה גרועה במיוחד. היא לא עשׂתה צדק עם חג'ג', עם המשׂחק, וביחוד היא המיטה על השופטים את אימת סמי בכר.
מאז הגמר בשנה שעברה קשה למצוא ידיעה ברשת העוסקת במכבי, בה אין לפחות תגובה אחת בעניין סמי בכר. העניין הזה חילחל עמוק, ומסתבר שהבכיינות הסדרתית משתלמת. ברבע הרביעי השופטים נתנו הצגת שיפוט חד-צדדי, מהקיצוניות שראיתי. והם הצליחו. אכן, לא ידבק בהם שום חשד ש"דון שימון" קנה מהם את המשׂחק.

ולמען הסר ספק –
לא בגלל השופטים הפסדנו את המשׂחק, ולא בזכותם אנחנו עדיין אלופים. בשנה שעברה היה זה פניני, שלא סגר לריבאונד. השנה זה היה שרף, שלא הצליח במשך רבע שלם למצוא תשובה לשמירת לחץ על כל המגרש (מהסוג הפשוט ביותר! מגן אחד לוחץ על הוצאת הכדור, השני סוגר את המקבל, שלישי בא מאחור לחטוף מסירות רוחב. שבוע שני בקורס מאמנים).
הכל מתחיל ונגמר בכדורסל. לטעמי, לפחות, היה אתמול אחלה כדורסל.

ד"ר א. 8 בפברואר 2008

עניין נוסף –

לאורך השנים מכבי זכתה בלא מעט תארים לאחר תצוגות שיפוט שגרמו לקבוצה המפסידה תחושת קיפוח.
לא זכור לי מקרה בו הקבוצה המפסידה לא נשארה על המגרש לטקסל הענקת הגביע או הצלחת.

אפשר להגיש מה שרוצים על השיפוט אתמול, אבל מינכן 72 זה ממש לא היה. צריך גם לדעת להפסיד.

רותם 8 בפברואר 2008

לד"ר שלום
להגיד שליגת הכדורסל בארץ חזקה וראויה זוהי באמת הצהרה קצת מפוצצת. עדיין כל הליגה תלויה במכבי וכמה היא מאפילה על שאר הליגה. האם תוכל להגיד לי שחולון,שלפעמים נראית כמי שיכולה להתחיל לדגדג את מכבי, או בני השרון יעלו רמה בשלוש ארבע השנים הקרובות?… ממש לא. אירועים כמו טורניר הגביע שמתרחש בספרד השבוע לא יכול להתקיים בארץ, ובטח לא להיות אטרקטיבי..והגמר של אתמול נדיר ככל שיהיה עדיין לא מבשר על חדשות טובות לכדורסל הישראלי,
אנחנו הליגה היחידה בעולם שגוף אחד שולט כבר 40 שנה בענף
ולא רואים שינוי באופק…

ד"ר א. 8 בפברואר 2008

רותם –
אולי אני כותב רק מתקוות לב, אבל אני מריח שינוי באויר.
מכבי של השנה היא לא אותה קבוצה כמו ב-92/3 (ויוכיח המאזן ביורוליג). ובכל זאת, קבוצות שמשׂחקות מולה עולות עם נחישות, לא עם פחד.
וגם מחוץ למגרש יש שינוי אוירה. בתקשורת, חוץ מרפאל נאה, אפשר לאמר שהגישה למכבי נעה בין נייטרליות לבין עוינות בוטה. אני אוהד כדורסל קצת יותר מ-30 שנה, ולא זכור לי מצב כזה.
דבר דומה עובר גם על הציבור. מכבי היא כבר לא "הקבוצה של המדינה". נהפוך הוא – בקרב הדור הצעיר של האוהדים נהיה אופנתי לשׂנוא את מכבי. זו תופעה שמקיפה הרבה אנשים. גם זה עניין חדש.

ולעניין המאבק על האליפות – בשיטה הנוכחית יכולות הפועל מגדל, חולון ובני-השרון לנצח את מכבי בערב נתון. בחצי הגמר אפילו עפולה-גלבוע עשׂו לנו את המוות. וגם אילו היה לנו פלייאוף נורמלי, לחולון יש סגל שיכול לקחת נגדנו סדרה (אני פחות בטוח לגבי המאמן שלהם).

הודיתי כבר בהתחלה שיתכן שמדובר רק במשאלת לב. אבל גם הגמוניא של 40 שנה צריכה להסתיים מתישהו. אולי אנחנו רואים כעת את הניצנים הראשונים.

עדי 8 בפברואר 2008

אין שום ספק שהיוזמה הזו מקוממת, וגם אני שרואה בעצמי שייך יותר לחשיבה הליברלית-קפיטליסטית, חושב שיש בזה משהו מאוד ציני וחציית קו אדום, כתבתי על כך גם אני אתמול בבלוג שלי. אני משוכנע שרוב האוהדים באנגליה, שגם הם מבינים ומקבלים ברובם את חוקי המשחק של הגלובליזציה, מתנגדים ליוזמה המגוחכת הזו. אני בונה על כך שיהיו אנשים בתוך המשחק האנגלי שיתנגדו למהלך, אולי ארסן ונגר ישמיע את קולו (שמתנגד לכל מסעות השיווק בקיץ ותחתיו ארסנל מעולם לא נסעה לכל "מחנות האימון" בקוריאה ובארה"ב) ובעקבותיו יילכו גם מנג'רים אחרים שיראו את האבסורד בהצעה.

מעבר לכך, רונן- הבעיות שהעלית יכולות להיפתר באופן די קל, פשוט מפרידים בין ארסנל, ליברפול ומנצ'סטר יונייטד לבין וויגן, פולהאם ובירמינגהאם. אפשר לקבוע מראש למשל שבבייג'ין תשחק הקבוצה שמדורגת בשלב X של העונה במקום הראשון נגד הקבוצה שמדורגת במקום ה-12, ולמחרת תשחק הקבוצה במקום ה-6 נגד הקבוצה מהמקום ה-16, וככה מבטיחים לעצמם לפחות קבוצה "גדולה" או אטרקטיבית אחת בכל עיר. זה לא בעייה לשווק הכל ביחד, קשה לי להאמין שזה נידון איכשהו לכישלון כלכלי. אם כבר, זה רק יכול לפעול כחרב פיפיות נגדם מול האוהדים בבית.

אגב, הרכישה של הארגריבס היא מגוחכת, בעיקר כשאתה אומר שיונייטד קנו את "האנגליות" שלו. ובכן, קצת מוזר עבור שחקן ששיחק כל חייו (עד העונה הנוכחית) בגרמניה ובכלל גדל בקנדה… אם כל מה שאכפת זה הדרכון, זה עצוב.

רונן דורפן 8 בפברואר 2008

עדי… כל מה שחשוב הוא הדרכון. אני משער שהוא התאים להם מקצועית – אבל המחיר הנוסף הוא בהחלט הדרכון. מה שכן – הבחור כן רואה את עצמו כאנגלי והוריו הם אנגלים. זה לא עניין של נבחרת לאומית.

ארסן וונגר הוא לא מתנגד גלובליזציה. אולי הוא סירב בצדק למחנות האימונים מסיבות מקצועיות. הוא אמר כמה פעמים שהצעה להגביל זרים בפרמייר ליג היא גזענות.

דוקטור א. כמי שחושב שגם ב-1972 האמריקאים היו צריכים לקחת את המדליות – ואם לא אז, אז כמה ימים אחר כך, ההתנהגות של מכבי היא נפסדת ביותר.
לאור השריקות שהם קיבלו במשך השנים זה ממש גרוטסקי.

עמיחי- מדובר על משהו יותר גרוע. הוספה של מחזור 39. כלומר כל קבוצה תקבל משחק נוסף שלא במסגרת הבית וחוץ. בדיקה שערכתי גילתה שאחת הקבוצות תגריל אוו תקבל את מנצ'סטר יונייטד ואחת אחרת את דרבי קאונטי. וזה בכלל אנטי ספורטיבי. למרות שמהכרותי את הנפשות הפועלות רוב הקבוצות יירצו שזו תהיה יונייטד. כסף כסף כסף.

רונן דורפן 8 בפברואר 2008

לעדי קיסן. כמי שלא ראה את המשחק כל שיש לי לומר הוא שיהיה לך קשה מאד לגייס תמיכה לכך שתופסק אפליית השיפוט נגד מכבי. יש תחושה בציבור, לא יודע למה, שמכבי קיבלה את רוב השריקות הטובות במשך השנים. בדומה יש תחושה שהתקציב שלה יותר גדול מכל הליגה ביחד ושגם זה לא פייר.

michaly 8 בפברואר 2008

יש לי כמה שאלות חדשות על טניס. מתי עושים עוד ספיישל גלעד בלום?

רונן דורפן 8 בפברואר 2008

צריך לשאול אותו… אנחנו קצת רחוקים מהרולארן גארוס. אז מתי שרוצים

ד"ר א. 8 בפברואר 2008

רונן –
לגבי 1972 כבר היו ויכוחים ענפים בעבר; לא שכנענו זה את זה כבר אז.
לגבי השריקות הטובות לאורך השנים אין ספק. ובתור מי שכן ראה את המשׂחק אני אומר שוב שלא השריקות הכריעו את ההתמודדות, אלא חוסר היכולת להכניס כדור מתחת לסל.

בכל מקרה, התנהגות נפסדת, ושמעון מזרחי אישר דעה זו היום בראיון לגל"צ (כמדומני).

עדי 8 בפברואר 2008

בוודאי שארסן ונגר לא מתנגד גלובליזציה, ובצדק. אני קיוויתי שארסן ונגר, בתור מי שמתנגד לכל מסעות השיווק, יתנגד גם לזה מאותן סיבות מקצועיות. בינתיים התגובה שלו הייתה, באופן קצת מאכזב, יחסית חיובית. רוי קין התלהב מאוד, ורק אלכס פרגוסון התעצבן מעצם העובדה שהתוכנית פורסמה מבלי להתייעץ כיאות עם המנג'רים, אבל לא אמר בינתיים שום דבר נגד התוכנית עצמה.

אביG 8 בפברואר 2008

רונן לאן נעלם ג'ררד פיקה? היתה לו פתיחה נ-ה-ד-ר-ת העונה (תודות).

birdman of the batsmen 9 בפברואר 2008

היה מהפך, היתה דרמה מרגשת, אבל דבר אחד שלא היה שם זה כדורסל ישראלי. האפריקאים-אמריקאים עם הגופיות האדומות ניצחו את אלה בגופיות הצהובות. בהשוואה לשנה שעברה, הם רק התחלפו בגופיות.

birdman of the batsmen 9 בפברואר 2008

חוק רוסי? אני קורא לחוק אנטי-רוסי: שלכל קבוצה יהיה מותר להחזיק רק שני שחקנים אשר אינם ילידי הארץ.

כל מילה של רונן בסלע, יש רק 4 קבוצות ששוות צפייה, או שמשפיעות על זהות האלופה, כל השאר זניחות.

Comments closed