Pitchers and Catchers Report

זה אחד מימי הספורט היפים של אמריקה. אולי דווקא כי הוא וירטואלי. כי הוא רק רמז. זה היום בו יוצאת הקריאה, או ההודעה:

Pitchers and Catchers Report

אליה נהוג להוסיף סימן קריאה.

כלומר הזורקים והתופסים התייצבו למחנות האימון של הבייסבול. כנהוג, שבועיים לפני שאר השחקנים.

היופי הוא כאמור כי שום דבר לא קרה. בטלוויזיה רואים כמה שחקנים יורדים מהטנדר עם תיק. מרביתה של הארץ – מהיער האדום במערב ועד הרי האפלצ'ים – מכוסה שלג או חשופה לרוחות ולכפור. אבל האוהד שומע את הבשורה כי רחוק בדרום – בפלורידה או אריזונה – הזורקים והתופסים מתייצבים למחנה האימון. בשורה כלל לא מפתיעה, לחלוטין צפויה, ויחד עם זאת כל כך משמחת. וברגע כזה זה בכלל לא חשוב שזורק אחד דווקא התייצב לא למחנה האימון אלא לחקירה בקונגרס.

כי האוהד יודע שאחרי הזורקים והתופסים יבואו גם החובטים. ומזג האוויר יתחמם קצת. והעיתון יתמלא בתוצאות משחקי ההכנה. וסיפורים על פרוספקטים מבטיחים מהרפובליקה הדומיניקנית או מקבוצת מינור-ליג באוקלהומה. וזה לא חשוב ששחקן היספאני אחד או שניים יאחרו למחנה האימון משום שהוא מבלה עם נשים לטיניות יפיפיות ברפובליקה הדומיניקנית. או, כמו פדרו מרטינז, משתתף בקרבות תרנגולים שם. כי זה סימן בדוק לכך שאחר כך יבוא האביב. והעצים יתכסו עלים ירוקים. ויהיו טריידים של הרגע האחרון. והבייסבול יתחיל!
*
תראו, אני לא אוהד בייסבול כזה גדול באמת. ובאופן כללי אני חושב שאוהדים צריכים להתאזר בסבלנות ולתת לקבוצה את השקט שלה. ואני לא מתעלם מהתרומה של השחקנים וההנהלה והצוות המקצועי של הקאבס להצלחות העבר ולאליפות האחרונה שלנו. אני רק מבקש להזכיר שאנחנו שוב בשנת 08 והעונה זה יהיה בדיוק מאה שנה.

עניינים שעסקנו בהם לאחרונה (גלובליזציה, סין, סמים)
רונאלדו (לואיש נזאריו דה לימה)

43 Comments

דני דגן 13 בפברואר 2008

לתרגם REDWOOD ל"יער אדום" זה פתטי

רונן דורפן 13 בפברואר 2008

דני – אתה צודק. התלבטתי בכך רבות. בתחילה חשבתי לוותר על כך ולכתוב חופי מאליבו או הבארים בטיחואנה. אבל מאד רציתי לכלול את עצי הסוקויה. יש לך רעיון?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 13 בפברואר 2008

This year we will have a baseball event I consider sad: they are going to ruin Shea Stadium sometime around September. Of course the new stadium will not bear the name of Shea or heaven forbidd Ebbets Field or some other NY figure, just CiTI field after the large investment bank.

I mean I agree it was not the best field all over but we have memories. Mets are my second team in line after the Tigers and I hope this change won’t kill them (if not, Mr. overrated Santana will do it).

I think that way America sometime erases things can be cruel but at least we know the rules. The year Main Road was over was so terrible because for such an event you are not prepared even when you have time to adjust.

Another sad aspect is that Billy Joel is going to sing before the last game and even if I put aside my thoughts about Mr. Joel’s music I think they should have invited the living Beatles to give a farewell gig. More than the Mets, maybe, Shea goes with the Beatles first show in the US.

גיל 13 בפברואר 2008

רונן, אתה בוודאי מתכוון לפדרו מרטינז.

Glen 13 בפברואר 2008

The Shea issue, that was me

michaly 13 בפברואר 2008

מהפוסטים הכי מרגשים שלך. ואף אני, השומעת את הבשורה מערבות רמת גן הרחוקה, עוברת את אותו תהליך בדיוק.

michaly 13 בפברואר 2008

גלן, המטס לא צריכים סיבה כל כך גדולה כמו החלפת אצטדיון כדי לחבוט לעצמם כדורים ברגל.

אליעזר בן-יהודה 13 בפברואר 2008

יש לך שגיאת כתיב:
בפיסקה האחרונה "תראו, אני לא אוהד בייסבול כזה גדול באמת. ובאופן כללי אני חושב שאוהדים צריכים -להתעזר- בסבלנות ולתת לקבוצה את השקט שלה."
כותבים בעברית תקנית "להתאזר"

נ.ב
אם אתה צריך בודק איות לאתר שלך אשמח לעבוד =)

legal alien 13 בפברואר 2008

יפה כתבת, ויפה תיארת את יפי הבריאה ואת המחזוריות של הטבע. עוד גרוננו ניחר משאגות הסופרבול, וכבר תשומת הלב נוטה לה למכללות בואכה מרץ המשוגע. זה יחלוף, והנה ליגת האלופות בנקודת רתיחה, וכך הלאה וכך הלאה.

רונן דורפן 13 בפברואר 2008

לאליעזר. תראה. אין לי תקציב. אבל אם זה עוזר לך מול גורמים אחרים תאמר שאנחנו במגעים מתקדמים.
אבל מה השורש של המילה להתאזר? האם יש עוד מלים ידועות בשורש הזה?

עופר 13 בפברואר 2008

בתוכנית ספורט שאני שומע (משתדל באופן יומי) תיארו את הפרובול כמתאדון לעונת הפוטבול. 7 חודשים. ריקנות…

אבל כבר יש התחלה והינץ של בייסבול באוויר.

רונן, אני ממש נהניתי מהפוסט הזה, והשנה אני גם עם הקאבס. הנה, ניחסתי את השנה הזו.

אה ומיכל, איך בועטים לעצמך כדור ברגל בבייסבול?

אלון זנדר 13 בפברואר 2008

אוזר כח/אומץ, למשל

אלון זנדר 13 בפברואר 2008

לדעתי השרש מקביל ל'לחגור' או משהו דומה. כלומר לאסוף, להחזיק.

michaly 13 בפברואר 2008

עופר, כתבתי לחבוט לא לבעוט. אתה מוזמן לשאול את שון גרין איך עושים את זה. זה קרה לו בעונה הקודמת.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 13 בפברואר 2008

אכן, א.ז.ר – לחגור.

אזר כוחות.
אזור חלצים (Loincloth).

רונן דורפן 13 בפברואר 2008

גיל – תודה על התיקון…. ואני אגיד משהו לא פוליטיקלי קורקט. היו שם כמה מאות אנשים בקרב תרנגולים. האם יש סיכוי שלא היה שם פדרו הרננדז? אני בכל אופן התכוונתי לפדרו מרטינז.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 13 בפברואר 2008

לזה יקרא מסורת!
לא נותר אלא לקנא באמריקאים על שילוב כל כך אינטגרלי של הספורט בתרבות ובחיי היום-יום.
כמי שהיה עד לויכוח בין שני קשישים בבוסטון בענייני יאנקיז-רד סוקס (ויכוח שכמעט כמעט לאלימות פיזית של ממש!) לא נותר אלא להתפעם מהתשוקה (אני מנסה לחשוב על מקבילה ישראלית, למשל: "בלמי ומגיני ליגת-העל התייצבו!" – התחושות ממש לא דומות…)

martzianno 13 בפברואר 2008

האנונומי וכו'…

לון 13 בפברואר 2008

כמה תת כותרות לפוסט עלו בראשי: "תקוה באוויר", "סימן ראשון לאביב", "שוב עולה הקול", "הקריאה חוזרת".

אני חושב שסופר מיתולגיות נוסח טולקין היה כותב על זה ספר שבו הקריאה הנודעת היוותה אות לכל כוחות הטוב להתלכד ביום פקודה. כולם ידעו שהנה, הגיע הרגע לצאת אל המסע הגדול. וכאן היה מתחיל התיאור איזה הכנות עשה בילבו בגינס, ומה חשב על כך גנדלף וכו'.
(אם כי "אחוות הטבעת" מתאימה יותר לאן.בי איי.).

האנשים וההוביטים כאחד, מחכים לאביב, להתחדשות, לצמיחה, ללבלוב.

ועכשיו יש סימן ברור: משהו טוב עומד להתחיל בקרוב…

יאיר 13 בפברואר 2008

בקשר לשיי יצא לי להיות נוכח שם יומיים רצוף בסוף ספטמבר האחרון בסוויפ שהם חטפו מהנשיונלס. דיברו שם הרבה על האצטדיון החדש (שניתן היה לראות אותו הוא נבנה במגרש החנייה של שיי) ולא שמעתי שם יותר מדי סנטימנטליות כלפיי האצטדיון הישן, נראה לי שבאזור ניו יורק ישאירו את הסנטימנטליות למתי שיהרסו את היאנקי סטדיום (גם זה יקרה עוד שנה או שנתיים).

בקשר לקאבס, אני אישית מאוד אופטימי, לפי דעתי הם בדרך הנכונה, הם אמנם לא שיפרו אף נקודה בעייתית בקבוצה (חוץ מאולי זה שהביאו את היפני ככה שאולי סוף סוף יהיו איזה חובט שמאלי נורמאלי בליינאפ) וזה לא שחסרות כאלה. אבל לדעתי האקט ההצהרתי בויתור על פריור, ובכך שהוכרז שווד לא יהיה חלק מהרוטציה הוא חשוב מאוד, וכמובן זה שהם משחקים בבית שבית שימוש זה מחמאה בשבילו (ואף אחת משאר הקבוצות בבית לא התחזקה) היא הסיבה העיקרית לאופטימיות.
לדעתי יש להם סיכויים מצויינים לקחת את הבית, וסיינט לואיס הראתה לפני שנתיים שבפלייאוף הכל יכול לקרות, ככה שלך תדע. אבל בכל מקרה כמו שאומרים WHEN YOU ARE A CUBS FAN THERES ALWAYS NEXT YEAR…

בקשר לקלמנס, מהדיוויחם שמתקבלים עושה רושם שהוא די גמור, ויכול להיות שאפילו מכל העש שהוא עשה עוד יצא לו איזה כתב אישום על עדות שקר. כרגע אני רואה יותר סיכוי שבונדס יכנס להיכל מאשר הוא (וגן את בונדס אני לא רואה נכנס).

רונן דורפן 13 בפברואר 2008

ואני הייתי בשיי במשחק ממש היסטורי. קולורדו נגד המטס. לשני הפיצ'רים הפותחים קראו בובי ג'ונס. מקרה יחיד בהיסטוריה.

גיל 13 בפברואר 2008

לא רק שהיה שם פדרו הרננדז אלא בטוח היה שם גם כמה פדרו מרטינז כך שתמיד הוא יוכל להגיד שזה לא הוא. אגב, זה מעלה גם כמה תהיות על הצביעות של הטיפול המשפטי והתיקשורת בפרשת ויק. לא שמה שהוא עשה הוא בסדר, אבל ההתייחסות אליו יצאה מגדר פרופורציות.

בנוגע לשימוע, אם קלמנס או מקמנרה לא הולכים לכלא אז אין שום צדק בעולם. מדהים איך אחד מהם יושב שם ובלי להניד עפעף משקר במצח נחושה תחת שבועה. או שקלמנס האידיוט הכי גדול בעולם או שהוא יודע משהו שאנחנו לא יודעים.

גיל 13 בפברואר 2008

רונן, בייסבול הוא הספורט שכל שנה יש בו עשרות שיאים חדשים. לא שאני רוצה לצנן את התלהבותך, אבל בובי ג'ונס זו הגירסא האמריקאית לפדרו הרננדז.

רונן דורפן 13 בפברואר 2008

גיל – יש בכל זאת שני הבדלים חשובים. מבלי להתייחס לעובדה, שאתה בטח מומחה גדול ממני בנושא, שלאנשים יש יותר סימפטיה ליונקים מאשר לעופות.
1. מלחמות תרנגולים הם חוקיים ברפובליקה הדומיניקנית.
2. מרטינז וחואן מריכל (פיצ'ר אגדי) התכבדו בשחרור התרנגולים לקרב. הם לא מימנו את הגדול שלהם.

גיל 13 בפברואר 2008

אני בהחלט מסכים שיש הבדלים בולטים, ובראשם מה שהזכרת, אבל כשדנים במוסריות של העניין הם בעצם אותו הדבר כמעט. נכון שויק גם עינה אותם וזה הרבה יותר חמור, אבל זה הבדל כמותי ולא איכותי בין המקרים. במקרה של ויק, זה גם עניין תרבותי של תת תרבות של שחורים שנוהגים לערוך קרבות כאלו (בצורה לא חוקית). לדעתי החמירו איתו יותר מדי, משהו שהוא גם תרם לזה בכל ההתנהגות שלו מסביב.

גיל 13 בפברואר 2008

ואגב, הנבא שוקל ליצור בית אירופאי מהעשור הבא.

רונן דורפן 13 בפברואר 2008

יאיר – תמיד יש את השנה הבאה או את המאה הבאה…

גיל 13 בפברואר 2008

עזוב יאיר (וכל קאביס אחר), אתה לא באמת רוצה שהם יזכו באליפות. תראה מה נהייה מהרד סוקס אחרי הזכיות שלהם. הם הפכו ליהירים, עשירים עוד יותר ושנואים. הם היום היאנקיס החדשים.

אריאל 14 בפברואר 2008

יופי של כתבה, רונן. לא שאני חושב שלקאביס יש סיכוי השנה, אבל תקווה זה תמיד דבר טוב.
לגיל, האמירה שלך על זה שהוא לא רוצה לקחת אליפות היא אחת המתנשאות שראיתי בחיי. כל אוהד רד סוקס ייקח את השנאה יחד עם הזכיה על פני אותן שנים של מרורים. ברור שהוא רוצה שהקבוצה שלו תיקח אליפות, למי אכפת התוצאות?

גיל 14 בפברואר 2008

אריאל, אני יודע שאוהדי הקבוצות מאיזור בוסטון מעט חמוצי פנים אבל מה עם קצת חוש הומור?

אריאל 14 בפברואר 2008

את החוש הומור שלנו איבדנו בגלנדייל לפני שבוע..

אביעד 14 בפברואר 2008

טוב, אני לא אוהד בייסבול גדול ותשומת ליבי נתונה כרגע ל NBA, שם היו ביום האחרון 2 מהלכים מאוד מעניינים בעיניי.
1. הטרייד של קיד לדאלאס. זה טרייד שמחזק את דאלאס והמערב לטווח הקצר, יוצר לנו פלייאוף מפחיד במערב ומחזק בעיניי את מי שלא תהא אלופת המזרח (תגיע רעננה יותר לגמר אחרי שעברה סדרה קשה אחת או מקס' 2, אלופת המערב תצלח 3 סדרות מתישות…), הטרייד הזה יוצר מצב בו אלמלא הטריידים של בוסטון בתחילת העונה, המזרח היה פשוט מיותר השנה…
2. חסימת הטרייד של קיד. קצת קשה להתייחס לשחקנים המרוויחים מליוני דולרים (ויש לחלק גדול מהם אגו ענק ואופי מחורבן) כאל "עבדים", אבל במידה מסויימת זה מה שהם. וכשדווין ג'ורג' עושה את מה שטוב לו בדיוק כמו שדאלאס עושה מה שטוב לה, זה נראה לי מגוחך ועצוב שהוא נאלץ לסבול קריאות מהקהל בנוסח "תחשוב על הקבוצה ולא על עצמך!", למה לו? אפשר לחשוב כמה לקבוצות ב NBA אכפת מהשחקנים שלהן…

yoni 14 בפברואר 2008

רונן.
אני בסין/הונג קונג וכאמור האתר שלך לא עולה שם.
אז אני מתעדכן רק כעת.
באיחור.

קראתי את ההתיחסות הקיצונית שלך למחזור ה39 של הפריימר ליג באסיה/המפרץ והופתעתי.

אני מבין איך אפשר להיות ציני ככ לכל תופעת המרצנדייז וכסף שנכנס וההתעשרות של הגדולות והעיורון של האסייתים אחר הספורט המערבי וכו.

אבל,
יש פה קהל ענק ענק ענק.
שבאמת רוצה לראות כדרוגל אמיתי, ולא מסע מצועצע באמצע אוגוסט.

זה נראה לי קסום לערוך מחזור אחד, שמתחלק בצורה נפלאה כזו, על פני הגלובוס, הוגן, לא בית לא חוץ, שההגרלה תכריע אם הוא נגד חזקה או חלשה, (מה ככ לא הוגן פה? ככה זה כל גביע)

מה גם שזה בטל בשישים (בשלושים ותשע ליתר דיוק). :)

יש פה ילדים שמשחקים כדורגל במגרשי עפר כמו ברזיל, שמתים על רונלדו בדיוק כמונו ולהביא להם את הדבר האמיתי פעם אחת, נראה לי מעשה ליגיטימי,
אם העובדה שהקבוצות יתעשרו עוד יותר תגרום לזה לקרות לא מפריע לי בכלל.

לדעתי לפני שהכניסו זרים לליגות זה גם היה מוקצה מחמת חוסר הוגנות.

ואנחנו פשוט בשלב הבא של האבולוציה הזו.

תסביר לי בבקשה ממה אתה חושש ככ?

סרקו יאריץ' 14 בפברואר 2008

דורפן מה דעתך על הדיבורים החוזרים על השתלבות ה-NBA באירופה בשנים הקרובות עליהם דיווח ספורט אילוסטרייטד?

רונן דורפן 14 בפברואר 2008

יאריץ ויוני.
באופן כללי אין לי בעיה עם השתלבות הNBA באירופה. מה ההבדל בין זה למשחקי פרמייר ליג בהונג קונג. ההתייחסות למקומיים.
באן.בי.איי מרגישים שאירופה הגיעה לנקודת בשלות כחלק מהכדורסל ברמתו הגבוהה. אז חושבים לשלב אותה בצורה מלאה ושוויונית.
כלומר הקהל בברצלונה או תל אביב יקבל קבוצה ממש. בפרמייר ליג חושבים על הקהל באסיה רק כלקוחות. כלומר בכדי לעשות כסף. תוך אפטיות מוחלטת לרמת הכדורגל המקומית. לזכותם ייאמר שהם גם אפטים לרמת הכדורגלן האנגלי…

רונן דורפן 14 בפברואר 2008

האם אני רוצה לזכות באליפות? אני רוצה לזכות באליפות ביום היסטורי. כלומר ב-2008 או ב2108 או אולי ביום הולדתו החמישים של קרטמן.

סרקו יאריץ' 14 בפברואר 2008

ב-NBA החשיבה היא בדיוק אותו דבר-לקוחות, כסף ביורו וקופות מצלצלות. העניין בארצות הברית ב-NBA בשפל חסר תקדים לעומת שאר הענפים הגדולים, אז זה מה שנשאר להם. גימיקים וקשקושי גלובליזציה.
וכמי שרואה כמה וכמה משחקי NBA בשנה, קבוצות הצמרת האירופאיות יכולות בקלות להשתלב כקבוצות 30-35, ככה הכישרון מתפזר עוד יותר, הן יתחזקו מעט ביותר אמריקאים ושאר הקבוצה יהיו חלשות יותר. אין מה לעשות, כמות ורמת הכישרון מוגבלים מאוד כיום ולחלק אותו עוד יותר יחריף את הבעיה, וגם יעזור לאירופאיות לגרד עוד כמה נצחונות בעונה.
וקבוצה בתל אביב לא תהיה כי אין פה אולם מתאים.

שחר עלי 14 בפברואר 2008

נושא אחר האלימות במגרשי הכדורגל בישראל
שאלתי חבר שלי עם הוא ראה בטלביזיה את הבחורה שקיבלה מכות מהשוטרים
הוא סיפר לי שהוא היה במשחק כי הנהלת פ"ת הוזילה את המחירים ל 40 שקל למבוגר וילדים בחינם ,ואכן היציעים היו מלאים,במהלך המשחק הבת שלו שואלת אותו אבא למה השוטרים מרביצים מכות לאישה הזו,לצערו הוא לא הבחין בכך,
מתי ילמדו שצריך להוציא את השוטרים שאינם מיומנים בהתמודדות עם קהל וישמו סדרנים
מיומנים לכך,פשוט חבל שיד אחת עושה צעדים נכונים להחזיר את הקהל למגרשים והיד השניה מחבלת בכך
שחר

yoni 14 בפברואר 2008

רונן, תהיה אופטימי ותחשוב על היתרונות.

אם הזכרת אפשרות שיום אחד יהיו בטוקיו, סיאול, שנחאי ושאר מטרופולוני אסיה קבוצות ראויות, זה יכול לזרז את זה בזה שישחקו שם כבר עכשיו כדורגל אמיתי ורשמי של הפרמייר ליג.

מה היה רע במונדיאל שם?
מה יהיה רע לכדורגל שישחקו שם מחזור אחד?

מה יפגע בכדורגל "האנגלי" (שבין כה וכה איננו אנגלי) אם ייצאו מהאי פעם בשנה?

המנוע של כל התהליך הזה הוא קפיטליסטי גרידא, איננו חלוקים פה, אני פשוט חושב שההשפעה שלו, בסופו של יום, על הכדורגל העולמי, תהיה חיובית.
ולדעתי אתה סתם פראנויד בענין הזה.

יאיר 14 בפברואר 2008

http://sports.yahoo.com/mlb/news?slug=ap-cubsstart&prov=ap&type=lgns

טוב זה סגור האליפות בדרך לריגלי, אם איש הזבל הבטיח-אז זה כנראה נכון(לפחות הוא לא ישבור לנו שמירות השנה, אלא רק יסריח כפותח חמישי).
בקשר להשפעת האליפות. הרד סוקס(ובוסטון בכלליות) מהתרשמותי (ולא גרתי שם מעולם, אלא רק הייתי כמה פעמים בבקירוים באזור) היו יהירים עוד הרבה לפני האליפות, גם כל נושא הקללה הוא מיתוס, מתישהו קצת אחרי 86 הם פתאום החליטו שיש עליהם קללה והתחילו לנפח את זה, הבמבינו לא קילל אותם או משהו. מצד שני במקרה של הקאבס יש כאן עסק עם עז אמיתית ועוד אחת בבעלות יוונית, ככה שכאן מדובר בדבר רציני.
אם מתעסקים בקללה, אז יש שני דברים שאולי צריכים לעודד. דבר ראשון באוף סיזן עשו שיפוץ בריגלי פילד ומי שניהל אותו זה אותו אחד שניהל את השיפוץ במגרש של הוויט סוקס בדיוק בשנה לפני שהם לקחו את האליפות, ככה שלך תדע. וגם באופנינג די הולכים לחנוך פסל של ארני בנקס בכניסה לריגלי.

וקצת יותר ברצינות, אין לקאבס סיכוי יותר מדי להגיע לאן שהו כל עוד מנהל אותם הליצן הנדרי, הוא פשוט חתיכת מטומטם, שעושה אם הפיירול הגדול שניתן לו כל כך מעט, שזה פשוט עצוב(הבן אדם שנה שעברה בזמן התאוששות מניתוח מעקפים הצליח מהבית חולים לתת חוזים מגוכחים למארקי וסוריאנו) . בכלל כל מה שהולך מסביב לסאגה של מכירת הקבוצה יכול לפרנס כמה עונות של אופרות סבון, אם זה לא היה כל כך עצוב זה היה מצחיק (והאמת שאם נצא מנושא הספורט מה שהולך עם קרנות הפנסייה של הטריביון הוא באמת עצוב). ואני מקווה שלפחות מתישהו השנה זה יגמר כבר (אמרתי את אותו משפט בדיוק שנה שעברה).
אבל שוב אני אופטימי, הNL CENTRAL כל כך מסריח ככה שנהיה במרוץ לפלייאוף בכל מקרה עד הסוף (לא צריך הרבה יותר מ50% בשביל לקחת את הבית הזה) ואני אישית קונה כרגע הגעה לפלייאוף, כשנגיע לשם כבר נראה.

בלי קשר אני חושב שמבחינת טריידים באוף סיזן הזה קרה משהו מאוד משמעותי. כרגע נראה שבולטימור קיבלו על בדארד יותר מאשר מינסוטה קיבלו על סנטנה (אי אפשר לדעת כמובן, אבל כרגע עושה רושם שג'ונס הרבה יותר טוב מכל מה שמינסוטה קיבלו מהמטס) ואני חושב שזה תופעה מעניינת ודי מסוכנת. בדארד עבר לסיאטל, הוא הולך לקבל שם חוזה גדול אבל בכל זאת חוזה שקבוצה כמו סיאטל יכולה לעמוד בו. לסנטנה היו בעצם רק 3 אפשריות לטרייד, כי קבוצות אחרות פשוט לא יכלו לעמוד בגובה החוזה שלו (האמת שהקאבס גם אולי יכלו לעמוד בגובה החוזה שלו, אבל להם באמת שאין כלום בפארם ככה שזה לא רלבנטי) מה שהוריד את אפשריות המיקוח של מיניסוטה למינימום. וברגע שבוסטון והיאנקיז החליטו להקשיח את העמדות שלהם (לדעתי טעות נוראית, מצד שתי הקבוצות- אם אפשר לקבל שחקן כמו סנטנה צריך לעשות הכל בשביל להביא אותו) לא נשארו להם יותר ברירות.
זה אולי קצת מוקדם אבל יכול להיות באמת שבעתיד שחקנים טובים אבל לא ממש מצויינים יהיו אפשריות לטרייד הרבה יותר טובים מהכוכבים האמיתיים כי לגובה החוזים של הכוכבים יש בדיוק 5 קבוצות שיהיו מוכנות לשים 150-200 מיליון דולר על השולחן.

גיל 14 בפברואר 2008

נבא באירופה זה אסון. הנבא צריכים להפחית את כמות המשחקים ולא להגדיל אותם. גם ככה הם טסים המון אז להוסיף גם את אירופה, זה ממש לא טריוויאלי. מבחינה אידיאלית, עדיף שיהיו 60 משחקים בעונה כשלכל משחק יש לפחות 2-3 ימים להתכונן אליהם. גם צריך לקצר את הפלייאוף שהוא מגוחך ברמות שלא יאמנו, ולבטל אל החלוקה בין מזרח למערב כדי שלא יווצרו אבסורדים. נראה לך שעם מצע כזה יבחרו בי כקומישינר?

redsox 21 בפברואר 2008

רונן ערב טוב-נזקקתי היום לנתונים שהבאת בזמנו, ולא זכרתי במדוייק, על אירועים הסטוריים בטניס שגלעד בלום היה מעורב בהם (הובא כבונוס לחידון מס‘ 29 הזכור לטוב מאת בלום עצמו). את העמוד עם השאלות מצאתי בקלות, אבל יש בו הפניה לעמוד התשובות לחידונים, שבו, למרבה הצער מופיעות התשובות רק מחידון מס‘ 43 ואילך. איך אני מגיע לתשובות של חידונים מוקדמים יותר, והאם גם התשובות לחלק הבונוס של חידון מס‘ 29 נמצאות שם? תודה מראש

Comments closed