גאזה

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

גאזה במוסד לחולי נפש. בית משוגעים. הציבור האנגלי קיבל לבסוף את מבוקשו. הם קיבלו את התהילה, את הנפילה, את השערים, את הסקנדלים. ועכשיו גם את מוסר ההשכל. מוסר ההשכל הרי חשוב לאנגלים. כי האלכוהול והכוסיות הם רוב הסיפור. אבל צריך גם משהו לילדים ולנוצרים.
זה הסיפור שעולם לא נמאס לאנגלים. הילד מהוורקינג קלאס שעולה ונופל. מעודדים את הנסיקה שלו. חוגגים את ההדרדרות שלו. כי בשביל מה הוא כוכב? בשביל שישתה ויהמר ויתמוטט. וחשוב מאד שילד הוורקינג קלאס יגמור למטה בסופו של דבר. כי ספורט לא אמור לשבש את הסדר החברתי.
*
אני זוכר את הרופא של ג'ורג' בסט מבקש בראיון בטלוויזיה שאיש לא יגיש לו כוס שתיה. והם הגישו. כי בלי שתיה ונשים ומכוניות מהירות ג'ורג' בסט קצת משעמם עבורם. וכשהתפגר הרבה לפני זמנו הם ניחמו את עצמם "שלפחות חי כמו שצריך וכמו שרצה". בטח רצה. הוא לא היה אחד לשטויות של משפחה וחיים שקטים בכבוד. ושתו לחייו. איזה גדולים היו הקטעים עם הג'ורג'י (גאזה/וואזה/גריבסי) הזה!

ליון (ואירופה) לפני ואחרי
חידון מספר 64 -חידון עזי דן על נבחרת ברזילללללל!!!!!

31 Comments

שרון רזניק 21 בפברואר 2008

אני שותף לכאבך רונן.
אם בוואזה,אתה מתייחס לרוני,אז אין לך מה לדאוג, הוא לא יגמור כמוהם,אני משוכנע.

רונן דורפן 21 בפברואר 2008

הם מתים להפיל אותו… אבל הוא בידיים של אלכס

יוני 21 בפברואר 2008

WORKING CLASS HERO IS SOMEONE TO BE
לי הוא תמיד ייזכר מיורו 96 בגול האלמותי. מי שמעריץ צהובונים, וחשוב לו להופיע בהם, (מבחינתי זהה לתרבות הריאליטי שואו) מפקיר את עצמו להמון. יש הרבה כוכבים אנגלים שנותרו יבשים, כי זה אופיים. ליניקר למשל, אואן. האחרים הם ילדים רעים לא מעט מבחירה

Glenn Edward Schembechler 21 בפברואר 2008

I thought Greaves was the opposite example. You can battle your problems and find yourself up again.

Glenn Edward Schembechler 21 בפברואר 2008

But then I think he played for Milan (and Chelsea?) so maybe here we find his fall?

רונן דורפן 21 בפברואר 2008

גריבס התמכר באופן קשה אחרי הקריירה – בשנות השבעים – אבל באמת התאושש

יוסי 21 בפברואר 2008

אבל האנגלים הם לא מיקשה אחת. דווקא חשבתי שגאזה יותר מתאים לסטריאוטיפ הארטיסטי. קצת כמו קנטונה. גאון מופרע. אבל אולי אני לא ער למתחים החברתיים באנגליה כמוך.

איציק אלפסי 21 בפברואר 2008

האם זה מקרה שכל הכדורגלנים האנגלים היצירתיים היו "משוגעים"?
זו כנראה ההוכחה לכך שבכדי להיות יצירתי ונון-קונפורמיסט בחברה שמרנית כמו זו הבריטית אתה צריך להיות משוגע, תרתי משמע.

Glenn Edward Schembechler 21 בפברואר 2008

I don't want to go back to the argue about who is better but I think that the most creative player on earth was Maradona and so it's not only England.

P.S Cantona somehow escaped this path.

איציק אלפסי 21 בפברואר 2008

אפרופו קנטונה- לא יודע אם יצא לך לתפוס רונן, אבל שודר אתמול בסקיי ראיון מרתק איתו לפני השמחק של יונייטד.
כל פעם שאני שומע אותו אני חושב את אותו דבר:
או שהוא יודע משהו ממש חשוב על החיים שאנחנו לא יודעים, או שהוא מסתלבט עלינו ורק רוצה שנחשוב שהוא יודע את אותו משהו ועקב כך נביט לעברו בהערצה.

רונן דורפן 21 בפברואר 2008

גלן – קנטונה, למיטב ידיעתי, מעולם לא התמכר לשום דבר.
איציק – אני לא בטוח שזו נפשו המתייסרת על האמן בחברה דורסנית. אני חושב שזו חברה תאוות-סנסציות שדוחפת אנשים לקצה. וכפי שגלן ציין – היא לא לבד. גארינצ'ה הוא עוד דוגמא שאינה גורמת לי לחשוב שהתרבות הברזילאית מדכאת יצירתיות בכדורגל.

רונן דורפן 21 בפברואר 2008

איציק – ראיתי את הראיון אבל בגלל רעש בפאב לא שמעתי. מה אמר?

Glenn Edward Schembechler 21 בפברואר 2008

I thought he was addicted to Cantona

איציק אלפסי 21 בפברואר 2008

גלן,
אין ספק, וגם זה מוכך מדעית, ששיגעון וגאונות הולכים ביחד.
ישנם אינספור דוגמאות לכך מכל התרבויות ומכל תחומי החיים.
אולם אין מצב כמו בחברה הבריטית שבו אתה כמעט חייב להיות משוגע בכדי להיות גאון (או אפילו סתם אחד שחושב מחוץ לקופסא). זו כנראה נובע מכך שהחברה הבריטית שסוגדת כ"כ לסדר ולמשמעת דואגת לדכא את אותו סוג אנשים כבר מגיל צעיר. אותם "מטוציות" שמצליחות לשרוד את הדיכוי הזה הם אנשים שבמובן מסויים תפיסת המציאות שלהם המעוותת (משוגעים בלעז) ולא קלטו את מה ש"ניסו" לרמוז להם, או אנשים מאוד אמיצים שהעיזו להתמרד במודע נגד אותו דיכוי שזה גובה מהם מחיר נפשי עצום. כך או כך הם בד"כ מסיימים באותו מקום כמו גאזה..

אגב מאראדונה- שם לב להבדל, בארנטינה הוא גיבור לאומי ומושא להערצה. גאזה ובסט, כמו שכתב יפה רונן, הם בחברה הבריטית דוגמאות לאיך לא צריך להתנהג.

רונן דורפן 21 בפברואר 2008

איציק איציק….. מה יהיה עם הכללות? שמעת על החברה היפנית או הקוריאנית? שמעת על גרמניה ומרכז אירופה? אני מסכים איתך שהחברה האנגלית שמרנית מאד… אבל אתה נסחף מאד. הכדורגל אמנם משקף במשהו את החיים, אבל לא באופן מוחלט. על הרוקנרול האנגלי לא תמהר לומר שהוא לא יצירתי ופורץ דרך

רונן דורפן 21 בפברואר 2008

אבל.. כנראה עברת יום קשה שם באנגליה. עם זה אני מזדהה מאדֲ

איציק אלפסי 21 בפברואר 2008

רונן,
דבר ראשון הוא הפליג בשבחיו של פרגוסון: הוא טען שמה שמחזיק אותו כ"כ הרבה שנים זה האובססביות שלו להצלחה- כל פעם הוא מציב לעצמו מטרות חדשות ואף פעם הוא לא מסופק.
הוא דיבר על האתוס של מנצ'סטר יונייטד כמועדון מפואר ואיך האתוס הזה עובר מאב לבן וכל שחקן שמגיע ליונייטד, לא משנה מאיפה, מרגיש את המחויבות וכובד המשקל הנגזרת מכך מהיום הראשון במועדון.
החלק הכי מעניין היה לקראת הסוף שם הוא אמר שהוא ממשיך לעקוב אחרי יונייטד ולקבוצה יש, ותמיד יישאר, פינה חמה מאוד בלב שלו (מה שהיה מאוד יפה בעיני והזכיר לי שכתבת פה פעם על רונאלדו שביום שהוא יעזוב את יונייטד הוא בכלל לא יזכור איפה זה מנצ'סטר על המפה). כשהמראיין שאל אותו "אם כך אתה מצטער שעזבת" הוא ענה בנון-שאלאנט: "לא"..
ואחרי שתיקה ארוכה הואיל בטובו להסביר שנגמרה לו התשוקה למשחק ובלי תשוקה הוא לא עובד.

גיל 21 בפברואר 2008

עוד דוגמא לחברה שדוחפת אנשים לקצה בהקשר של הומוסקסואליות שדיברנו עליה התפרסמה היום בוואלה:

http://sports.walla.co.il/?w=/7/1237431

new to this 21 בפברואר 2008

Ronen –
i liked this post. it does not go together with your conservatism and social ultra liberalism… but that's what nice about your posts – you have the ability to surprise.
and by the way your obssession with Ronaldo reminds me a guy name Bibi Nethanyahu. You and he have to learn that saying something thousands of times does not turn it into truth…

legal alien 21 בפברואר 2008

יפה כתבת רונן.
צר לי להזכיר מאורעות דואבים מהעבר, אבל רגע הגאזה שאצלי תמיד חקוק בזיכרון הוא התמונה שלו גולש לעבר כדור הרוחב מול גרמניה ביורו 96, מול שער ריק, מנסה נואשות להגיע אבל רגלו קצרה והוא מחטיא אותו במילימטרים ספורים. אחר כך באו הדמעות הבלתי נשלטות שלו בתום המשחק. אח, מה היה אילו…

tksr 21 בפברואר 2008

אני תמיד תוהה במקרים שכאלה היכן ההורים,האחים,החברים הקרובים – איך הם לא מצליחים לזהות את תחילת הנפילה ולא נמצאים במקום הנכון לקלוט בידיהם את הנופל ולהצילו.
התשובה לעיתים היא מרה – הנופל לא רוצה שיתפסו אותו ויצילו אותו.
מי ידע את נפשו המסובכת של גאזה ?
יש מקרים שבהם קל להאשים את הגורמים המנצלים מסביב אבל קשה יותר ולא נוח להטיל את "האשמה" להדרדרות על הדמות הטרגית עצמה.בכל תהליך השקיעה של גאזה הוא היה אדם בוגר שהיה יכול וצריך לקחת אחריות על חייו.

legal alien 21 בפברואר 2008

ואם כבר בעסקי מה היה אילו, שימו לב לציטוט הבא מתוך ראיון עם גאזה:

Sir Alex Ferguson reckons that in 1988 you told him you would go to Man United but then snubbed him for Spurs at the last minute. Do you regret not taking your chance to play for them?
Az, Manchester
I don’t regret not playing for Manchester United, but at the same time I have thought about that decision a lot. I told Sir Alex I was signing for United and that he should go away and enjoy his summer holiday. I drove to Old Trafford to put pen to paper, but I kept on driving in my car and eventually joined Tottenham. At the time I was only young and I looked to others for guidance. I had a great relationship with Chris Waddle, a Newcastle player who’d already moved to Tottenham and he told me to come and join him because he adored it down there. Then Terry Venables called me up and that impressed me. He promised he would get me in the England squad in three months, but it only took two. I enjoyed my time at Spurs, but I do look back and wonder what my life might have been like if I’d signed for United. I reckon Sir Alex Ferguson would have taken me by the balls – just like Vinnie

רונן דורפן 21 בפברואר 2008

new to this- ברוך הבא לשורותינו. יש לך שבועיים ליישר קו בעניין רונאלדו! (-:
tksr – האחריות של הסביבה היא עניין מחפיר. מסכים איתך ביותר.

לשוהה החוקי. מעבר לעניינים אגודתיים… זה פשוט נורא חבל שהלך לשחק אצל מנג'ר של מועדון לילה – וונבלס – ולא מנג'ר שידאג לו כבן אדם. אם היה חותם אצל פרגוסון אין סיכוי שהיה מגיע למצבו היום.

Gilad Bloom 21 בפברואר 2008

As a Spurs fan i feel bad for Gaza and hope that he can get it together,to me he was one of the only English players with true vision and imagination(along with Waddle , Hoddle and Best) on the pitch,i have to say i never thought he was very intelligent,his antics were pretty vulgar and he made a fool of himself so many times it became pathetic,i think Best was a better drunk,unlike Best he still has a chance to turn his life around,he is still young,even Maradona got his act together,Kantona should not even be mentioned in the same sentence,he had a fulfilling career and keeps enjoying the game and is a great ambassador of the game and an intelectual person,i don't think that Gaza knows what this word means unless there is a beer brand in that name 

יגאל 21 בפברואר 2008

ברוכים הנמצאים.
מפאת עבודות שיפוץ קדחתניות שנערכו במגרשי הביתי ע"מ מנת להכשירו ליורו הממשמש ובא, נותקתי זמנית מהבלוג.
אבל למרבה המזל הגעתי בדיוק בנקודה שבא עזבתי. דהיינו, היונייטד מתקרבים לטרבל, חיפה מתקרבת לשום מקום וגורג'י שוב לא רגוע.

רונן, אני חושב שהאבחנה נכונה אבל צרה מעט.זה מעבר לספורט ומעבר לאנגליה. ברגע ש"טאלנט" הופך לעיקר ולתכלית, התסריט של אותו טאלנט ידוע מראש ותיארת אותו יפה.
אם האריזה מביאה יותר רייטינג, כותרות ועניין ציבורי ממה שיש בתוכה בואו נפוצץ יופי של אריזה.נדבר על הפיינטים של בסט ולא על הכדורגל שלו. מצד שני מכיוון שהעסקה ברורה לשני הצדדים קצת קשה לרחם על ג'ורג'י, דיאנה וכל השאר.
קיפ דואינג גוד וורק.

לון 21 בפברואר 2008

רונן, עם כל הכבוד לכעס שלך על האנגלים, מדובר בתופעה בינלאומית נרחבת בעידן התקשורתי הנוכחי.
דוגמה פשוטה שעולה לי לראש זה מה שעושים לבריטני ספירס בארה"ב. גם היא אושפזה בבית חולים לחולי נפש (לכמה ימים).

העניין כולו קשור לתופעת הסליבריטאים והסליבריטאיות.
יש רבים שלא עומדים בלחץ. במיוחד כשהם מתפרסמים בגיל צעיר.

חשוב לציין שהמדיה אוהבת את השיקום עוד יותר מהנפילה. (אם ראית בזמנו באנגליה את התוכניות של פרקינסון, אתה יודע על מה אני מדבר. ו"7 ימים" של ידיעות בנה את עצמו כך).

כפי ש ט.ק.ס.ר כתב, חלק מהשאלות צריך להפנות למשפחות.

אבל כדאי לזכור שבסופו של דבר האחריות היא של האדם עצמו.
וחשוב לזכור שגאזה ודומיו מאוד נהנו מימי תהילתם וההטבות הנלוות לכך. מה לעשות שעם הדבש יש גם עוקץ.

אלון זנדר 22 בפברואר 2008

רונן, רונן, איך הפכת במחי פוסט (או שניים) לשמרני, אולטרה-=ליברלי ונתניהו? לדעתי ויתרו בחד"ש על המועמדות שלך לקדנציה הבאה.

לגאזה: אני מסכים עם איציק שה"שגעון" שלו הוא פשוט יצאיה מתחומי החברה האנגלית, והאשפוז שלו הוא חשש מפני גורמים שיסכנו את הסדר החברתי.

האירוני הוא, שגאזה (ואכן, במקביל לסיפור בריטני ספירס) נמצא במקום אליו הגיע, משום שבשלב מסויים החברה האנגלית מעודדת התנהגות על הקצה. זה מה שעושה לאנגלים את היום, אחרי שהיה משמים עד לקריאת העיתון והסיפור על גאזה שהשתכר/הלך מכות/נעלם או הכל ביחד. דווקא בגלל השמרנות האנגלית (לא משמעת או קפדנות, בזה הם לאו דווקא חזקים – אלא במרובעותם) הוונטיל שלה הוא בסלבריטיס שפורעים קצת עול. אז האנגלי מעריץ אותם ומחייך מתחת לשפמו בהערכה, עד שזה מגיע לנקודה שהוא נבהל מהם. ואזהם מאושפזים.

לכן מראדונה הוא לא דוגמא, הוא מאושפז רק מרצונו ובחברה הארגנטינאית הוא אלוהים. בגלל שהם ממשיכים להעריץ את מי שהחוקים לא תקפים לגביו. בעוד האנגלים קוראים להענשתו.

השאלה איך מגיעים למצב כזה קשורה למוצא של השחקן, ולאיכות (או יותר נכון, חוסר האיכות, הרדידות וחוסר החשק) של מערכת החינוך הציבורית הבריטית באיזורים פחות נחשבים. וכששחקן שבא משם מגיע למשהו, אז יש מספיק אנשים שחיים מלהציג לו פיתויים שהם יודעים שלא יעמוד בהם. לא כולם בכוונה רעה, אבל בלי לחשוב יותר מדי. זה כולל סלבריטיס מקומיים, בעלי מועדונים, אנשי פירסום וייחצון, כמו גם פושעים מאורגנים היטב.

ולגאזה עצמו: אם כבר ויתרו על להציל אותך מעצמך והאלכוהול, לפחות תדרוש שייתנו לך את הסינגל מאלט הטוב שמוחבא בארון של מנהל ביה"ח.

אלון זנדר 22 בפברואר 2008

יש שמועות שהחינוך הבריטי השתפר תחת בלייר, נמתין ונראה מה וולקוט, רייט-פיליפס ולנון שומרים באמתחתם.

ואם הבנתי נכון, קאנטונה שוב דיבר על מנצ'סטר יונייטד ושחפים. וגם איזה ספינת דייג או שתיים השתרבבו.

yoni 22 בפברואר 2008

תגידו, מישהו יודע למה ההתעקשות הזו לערוך את כל המשחקים של האלופות, באותו הזמן(על פני שתי ערבים כמובן)?
לא חבל על כדורגל נדיר שמתפספס, מקבלים לראות רק רבע ממנו.

שיימרחו את השלבים האלה על פני כל השבוע, או לפחות על עוד יום או שתיים. מה רע?

רונן, יש נימוק עינייני לאופ"א?

רונן דורפן 22 בפברואר 2008

יוני – לדעתי צפית במשהו אחר. אולי בליגת הנשים של הונג קונג. אופ"א עושה את זה בכדי לשמור על שמו הטוב של הכדורגל בכדי שאנשים לא יצפו בדברים כמו צ'לסי -אולימיפיאקוס. לא היה שער במחצית הראשונה באף משחק של האנגליות.

yoni 9 במרץ 2008

לא יודע למה הלכתי אחורה בבלוג, רציתי לקרוא מה אמרת על התקשורת באנגליה בהקשר של גאזה.

טינופות, שלא ייאמן.
ועכשיו גאזה שוחרר, וחזר לבית אביו. הבדיחה של התקשורת בסיבוב הופעות נוסף.

ואני רואה שהגבת פה "עינינית"… :) בענין התמיהה שלי על אי פיצול המשחקים.

כן, מבין מה אתה אומר.
יש בלוף לא קטן בפרימייר ליג ובאלופות בחלקים ניכרים מהזמן.

בענין ליגת הנשים של הונג קונג:
שחיה צורנית… לא רע בכלל.

אגב, בקהאם בהונג קונג, ואני נופש בתאילנד. אוי, כמה שזה לא היום שלי…

Comments closed