הצגת יחיד (וזה מאד לא טוב)

ארסן וונגר התייחס לפני כמה שבועות לשער העונשין המפורסם שכבש כריסטיאנו רונאלדו מול פורטסמות'. הוא אמר שצריך "קרסוליים עם זוויות מיוחדות בכדי לבצע בעיטה כזו". הוא התכוון לזווית פתיחה גדולה שמאפשרת לו להניף ולבעוט בכל הכוח ברגל פתוחה לחלוטין – מה שאנחנו קוראים "פס" – ולמעשה לא לשים סבסוב על הכדור ולתת לו תנועה כאוטית.
את הקרסוליים הגמישות הללו ראינו עוד פעמיים בעשרת הימים האחרונים – בשער נגד ליון ובשער שניצח היום את דרבי קאונטי – במשחק חלש מאד של הקבוצה.
הסיבה לקרסוליים הללו היא שרונאלדו מתאמן יותר קשה מכל שחקן במנצ'סטר יונייטד. זה לא שיש לי מושג לגבי השעות ומספר הקילומטרים שעושים השחקנים. זה שאני רואה שרונאלדו מוסיף ומוסיף אלמנטים למשחק שלו. והוא במצב גופני מעולה בכל אספקט שהוא: מהירות טבעית, סיבולת פיזית לתקוף שוב ושוב את הכסחנים, סיבולת אירובית שמתבטאת בקבלת החלטות מצויינת תוך כדי ריצה וגם גמישות שהופכת אותו לאיום הרבה יותר גדול.
כמו נגד ליון, השער שכבש היום נראה קל. אבל אני בספק אם רוני או טבז היו מבקיעים אותו. הכדור הגיע אליו קצת גבוה. מפתה לבעיטה מהאויר שתסתיים אולי במרומי היציעים. אז רונאלדו קפץ גבוה באוויר ולקח אותו בצד הרגל. דבר בכלל בכלל לא קל. שער קל בשביל שחקן עם מגוון יכולות כל כך גדול.
*
אנחנו בעמדה נוחה מאד לאליפות – אני מקווה שבשבוע הקרוב נפתח קצת את הפער – אבל צריך להיות הגונים: בצד כמה משחקים טובים של הקבוצה כולה, ספק אם היינו איפשהו בסביבה בלי המדיריאני המופלא הזה. לעומת העונה שעברה אנחנו מקבלים פחות מסהה, התרומה של גיגס וסקולס כמעט התנדפה לחלוטין, ולצערי, בסוף חשבון, גם פחות מווין רוני. ובמשחק בלי טבז ונאני נראנו מאד לא מאיימים.
מאכזב אותי במיוחד לראות את רוני חסר בטחון, ובמצב האחד שיצר מול השוער כל מה שיכול היה להפיק הוא בעיטה לא מאורגנת בכל הכוח. שהוא לא מסוגל להוסיף למשחקו את כל האלמנטים שרואים אצל רונאלדו. הכדורים החתוכים, ההקשתות, הבעיטות השטוחות, השימוש בשתי רגליים. נכון שיש לרוני מוח כדורגל נהדר והוא יכול לחבר את הקבוצה. אבל טכנית המרחק בינו לרונאלדו בטיפול בכדור הפך לדמיוני.
לרונאלדו היה שבוע לא קל. הוא התלונן בתחילת השבוע שהשופטים מתירים את דמו. התגובה הייתה בריטית טיפוסית: שופט שלא הוציא כרטיס כשרובי סבאג' עצר אותו בהדיפת כתף אל החזה. לזכותם של מגיני דרבי ייאמר שהם לא ניסו לפצוע אותו. סתם ניתלו עליו בייאוש בכל פעם שקיבל את הכדור. אבל חוץ מהשער הוא שלח שני כדורי עונשין טובים למסגרת. אחד שרק על ידה. כדור אחד בקורה. ועוד שתי הצלות מצויינות של השוער. הצגת יחיד.
בדקה ה-78, כשרונאלדו רדף לאחור לעצור מתפרצת זה כבר הפך למעצבן. משחק גרוע זה לא אסון. אבל אין לשחקנים האחרים את הזכות לרצות את האליפות פחות ממנו.

חידון מספר 67 (כמה הפתעות)
סלקשן סאנדיי

59 Comments

Yair 15 במרץ 2008

לא זכיתי לראות את המשחק הודות ל"שידור המשולב" של צ'ארלטון…
אני חושב שרוני סובל מהעובדה שלאחרונה הוא משחק הרבה כחלוץ בודד בלי פרטנר אמיתי בחוד, או בכלל באגף, הוא פשוט לא בנוי לשיטה הזאת וזה פוגע בו ובקבוצה.
אני חושב שאנחנו סובלים יותר ממה שנדמה לנו מהעובדה שאין חלוץ רביעי, ושהחלוץ השלישי עשוי מפורצלן.
טבז ורוני שיחקו טוב מאוד ביחד, אבל מזה זמן הם כבר לא משחקים יחד, עד כמה שזה נשמע מצחיק, גם זוגיות כזו צריך לתחזק…
ואני לא יודע עד כמה גיגס היה טוב היום אבל ממה שהספקתי לראות ברשת הוא החמיץ כמה הזדמנויות טובות ונראה באופן כללי יותר במצב של לקרוע ת'שופט מאשר לקרוע ת'יריב… אבל ל"בעיה" הזאת יש לנו פתרון, אני משער שהוא נח היום.

רונן דורפן 15 במרץ 2008

רוני סובל מהעובדה שהוא לא מוסיף אלמנטים למשחק שלו. ואם ימשיך בגישה הזו – שמה שיש הוא מספיק טוב – יהיה שחקן מאד טוב ואהוב, אבל לא שחקן היסטורי.

Yair 15 במרץ 2008

ייתכן שאתה צודק רונן, ויכול להיות שההורדה שלו לכנף היא ניסיון של פרגי להכריח אותו כן להשתנות (אם אני לא טועה זה היית אתה שאמרת את זה לא?).

בכל אופן אני אפסיק להתלונן, בסה"כ ניצחנו, עלינו למקום הראשון ופתחנו סוג של פער (או אופציה לפער) בצמרת, וחוץ מזה אתה התחלת…

גילי 15 במרץ 2008

יונייטד ברצף של משחקים חלשים – בעיקר תוצאה של עייפות החומר. השחקנים המובילים נשחקים מדי שבוע ואין על הספסל מחליפים בעלי שיעור קומה.אני טוען כבר חודשים שגיגס וסקולס כבר לא ראויים להיות שחקני הרכב.אני בספק מה תהיה אם בכלל תרומתם כמחליפים.טבז טען לפני כמה שבועות בראיון שהוא פשוט עייף ולכן גם במשחקים שטבז משחק טוב פרגי מוציא באזור הדקה ה-75.אנחנו בדרך כלל תמהים על כך אבל הדבר נעשה לבקשתו של טבז.רוני לעולם לא יהיה חלוץ אמיתי אבל ביום שבו הוא יפסיק להתרוצץ על המגרש ויפסיק לרדוף אחרי מגינים יתכן שהתועלת שלו בצד ההתקפי תגבר.יונייטד עוד תשלם ביוקר על אי רכישת החלוץ בינואר.כרגע הקבוצה נראית עייפה וקשה לראות אותה מעלה את רמת המשחק שלה בשתי דרגות – פחות מכך לא יספיק לאליפות שלא לדבר על ליגת האלופות.כרגע אני רואה דווקא את צ'לסי כמועמדת לאליפות אבל עוד יהיו תהפוכות.
ואירוע חשוב שהתרחש היום – לראשונה ראינו את שוער העתיד של יונייטד והוא נראה מצויין.
אגב,אואן הארגריבס סיפר לדיוויד ג'יימס שבעיטת העונשין היתה עניין של מזל בלבד שכן באימונים רונאלדו בועט בעיטות דומות וכולן עפות לכל הכיוונים.

רונן דורפן 15 במרץ 2008

גילי – אני לא חושב שאין לנו את הכוחות לאליפות. צריך יותר אנרגיה בהרכב – טבז, נאני, קאריק ואפילו פלטשר יכולים לתת אותה.
פוסטר ביצע שתי עצירות מצויינות. השימוש ברגליים היה קצת חסר בטחון.

bibi 15 במרץ 2008

אחלה שחקן שבעולם.
5 שנים אני טוען שהוא יכול להפוך לשחק הטוב בהיסטוריה. נחיה ונראה.

בבקשה אל תבקר את ווין רוני! לא מגיע לו..

דותן 15 במרץ 2008

תתפלל שהמנדריני הזה ישאר בריא עד סוף השנה אחרת כנראה איזה תחת יאסוף תואר היסטורי…

יואב 15 במרץ 2008

מסכים רונן אם עניין התרומה של האחרים. לכן המצב בטבלה כל כך נזיל ויונייטד סובלת מאי יציבות ביכולת שלה.עדיין היא מצליחה לגרד תוצאות ולארסנל מתחיל להגמר האוויר. המשחק הבא של ארסנל הוא המכריע ביותר. הפסד לצלסי כנראה יפנה את הזירה לצלסי. אנחנו נכנסים לאחד השבועות המכריעים של העונה.

רונן דורפן 15 במרץ 2008

לפני זה ביום רביעי הקרוב יש מחזור לא זניח. אנחנו מארחים את בולטון, אמורים לקחת את הנקודות, וצ'לסי משחקת בטוטנהאם. נקווה שנסחוט איזה משהו שם. בכושר הנוכחי אנחנו לא יותר טובים ממרסיסייד – אבל אני משוכנע שזה לא הכושר שנראה ביום ראשון הבא.

לון 15 במרץ 2008

בעיניי חשוב לזכור שאנחנו לא משחקים כבר כמה זמן ב- 2-4-4 הקלאסי.
רונאלדו שחקן נפלא, אבל הוא לא חלוץ מרכזי. לשים אותו היום לצד רוני בחוד ההתקפה זה רע.
אחרי שסאהה נכנס ורונאלדו עבר לאגף, הוא גם הבקיע. יש לו יכולת נפלאה להגיע למצבים כשהוא מגיע מהאגפים. את היכולת שלו כחלוץ מרכזי ראינו עד אז. החמצות, אי הסתדרות עם לחץ הבלמים ועוד.

רוני אף הוא סובל מכך שהוא צריך לשחק כחלוץ בודד או כחלוץ לצד רונאלדו. הוא צריך לצידו חלוץ מרכזי קלאסי, כשהוא יותר מאחור ויותר פנוי.
הכישרון של רוני מוגבל. אין לו יכולת של חלוץ גדול באמת. הוא יהיה חלוץ ליגה טוב, עם הברקות נפלאות מדי פעם. לא יותר.

החיסרון של פרדיננד בהחלט בלט בהגנה. אפשר היה לראות שגם וידיץ' משחק פחות טוב כשבראון לידו. (להערכתי מחוסר אמון בבראון).

פוסטר היה מצוין, אבל כפי שכתבת משחק הרגל שלו תחת לחץ היה גרוע. לעומת זאת, כשהיה לו זמן הוא דווקא בעט מצויין, כולל מסירה מעולה ומדוייקת למרחק רב לאגף.

ותודה רבה לארסנל שממשיכה לחלץ תוצאות תיקו מיריבותיה.

יואב 15 במרץ 2008

לכן השבוע הזה קריטי. שני מחזורים שהם עולם ומלואו.זה מתחיל להיות תלוי בנו.יש לנו שלושה משחקי בית רצופים.חייבים לשמור על הבית.

זיזו 15 במרץ 2008

כתבתי פה לפני שבועיים בערך אחרי משחק חלש אחר בו ניצחה מנצ'סטר שהיא רק צריכה לעשות את העבודה בתקופה הקרובה וארסנל במצבה הקטטוני כבר תשלים אותה. אין לה צורך ביכולת והברקות, רק בתוצאות.

אני חושב שבמשחק של מנצ'סטר אין את ההתלהבות של קבוצה בדרך לגדולה. היא רוב הזמן לא נראית מדהימה. אני חושב שהחברים הרבים בפוסט שחושבים שזו היא קבוצה היסטורית אולי מסונוורים טיפה מרונאלדו שכמו שכתבת (רונן) במילים שונות פשוט ברמה שונה מהקבוצה.

נ.ב. פאו גאסול נפצע אחרי 2:33 דקות במסע של 4 משחקי חוץ מול קבוצות מובילות במערב.
זה היה אמור להיות מסע של הצהרת כוונות ועכשיו הם רק צריכים לשרוד אותו.
מחר הוא יפספס את המשחק הגדול מול יוסטון (רונן,טרייסי מקגריידי שואל איפה הפוסט?) ותודה לערוץ הספורט שנותנים לנו להפסיד את המשחק ההיסטורי הזה ב21:30 בערב.

למי שתוהה, באותו הזמן תוכלו להנות בערוץ ממגזין ג'ילט!

עוז 15 במרץ 2008

זיזו – בזק נתנה לך חיבור לאינטרנט, השתמש בו (במיוחד בימי ראשון בערב כשאי בי סי משדרת באינטרנט באיכות מושלמת)

כאן: http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=7879&part=sports
יופיע יותר מלינק אחד לשידור מחר בערב.

בהצלחה ללייקרים (למרות שלא הייתי שם על זה כסף)

דוד 15 במרץ 2008

אני לא מבין מאיפה באות הטענות לרוני?
הבישול שלו היום לא הראה על אלמנטים נוספים במשחק שלו?
התרגיל סטייל גאזה שעשה היום לא מראה משהו מעבר?
הוא התמודד היום בגובה מול בלם שגדול ממנו ב 3 מידות כחלוץ בודד והיה יכול לו ביותר מפעם אחת,
ומה,פתאום שוכחים את כל עבודת הקודש שהוא עושה בצדדים אם מבחינה התקפית ואם מבחינה הגנתית,את זה שפרגוסון מקריב אותו לא פעם לדברים ומקומות במגרש שרונאלדו לא יכול לעשות והוא מציית ועושה על הצד הטוב ביותר,משהו שקשה לי להאמין שהיה עובר בשקט אצל רונאלדו,
אז רונאלדו ירד היום לעזרת ההגנה לקראת הסוף,
רוני עושה זאת כמעט בכל משחק
ומציל אותנו לא פעם כשהוא הראשון לרדת להגנה ולעצור מתפרצות של הקבוצה היריבה,
העזרה של רוני לשאר חלקי הקבוצה שווה לא פחות מאשר יכולת הסיום של רונאלדו,
תבדקו את כמות הבישולים של רוני ותבינו שהוא שיפר ומשפר את המשחק שלו גם כן ובהרבה.
העובדה שיונייטד הפסידה רק פעם אחת העונה,בגביע נגד פומפי כשרוני שיחק אומרת הרבה מאוד על ההשפעה שיש לרוני על הקבוצה,מבחינת הכדורגל ומבחינה מנטלית.

אור 15 במרץ 2008

העייפות של טבז רק גורמת להעריך אנשים כמו אברה. אנ ילא חושב שראיתי השנה משחק שאברה לא שיחק בו

עזי 15 במרץ 2008

יואב, רונן, לא מחזור אלא שני משחקי השלמה

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 15 במרץ 2008

עוז תודה רבה על הלינק
בזה הרגע אני רואה ucla נגד stanford איזה משחק!!!

זיזו 15 במרץ 2008

עוז
אני נאבק קצת בלינק (בינתיים ללא הצלחה) אבל עד מחר נסתדר.
תודה רבה רבה בכל מקרה!!!

martzianno 15 במרץ 2008

זיזו – ידוע לך מה מצבו של גאסול? בטוח יחמיץ את יוסטון?
אתמול בשידור אמרו שזו לא פציעה שאמורה להשבית אותו לחודשים.
מצד שני, אלו הרגעים שקובי מתעורר ואין במה מושלמת בשבילו יותר מאשר המשחק מול הרוקטס. יהיה דיסקו!

משון 15 במרץ 2008

מישהו מוכן להסביר לי!!!

זה בעיקרון מופנה לרונן אבל כל אחד יכול לענות.
למה כ"כ מתלהבים מרונאלדו? שחקן טוב, סבבה. אבל דרוגבה, זלאטן ומסי יותר טובים ממנו ומהם אף אחד לא עד כדי כך מתלהב.

שטדלו שלא לדבר סטטיסטיקות.

רועי 15 במרץ 2008

למשון לדרגובה וזלאטן אין חצי מהכישרון שיש לרונאלדו ברגליים מסי אם המון דברים יסתתדרו יכול להגיע לרמה שהוא מציג היום אבל בסופו של דבר כישרון זה לא הכל ואני לא חושב שלכריסטאנו יש את שאר הדברים שהופכים שחקו למגה סטאר לאורך זמן

זיזו 15 במרץ 2008

Martzianno
ההודעה הרשמית של הלייקרס אומרת שלגאסול יש נקע בקרסול (אין שבר).
הוא יחמיץ את שאר המסע (יוסטון, דאלאס ויוטה) וייבדק בימים הקרובים בכדי להעריך את חומרת הפציעה.
הבמה מוכנה.

זיזו 15 במרץ 2008

משון
אתה מזכיר לי את סוני קורליאונה בדרך לדירה של אחותו.

you don't know what you're walking into!!!

Gilad 16 במרץ 2008

Mushon,i'm not so familiar with the stats but i agree with you about Zlatan,not sure about Drogba,he is a bit one dimentional,a scoring machine nevertheless but i think that what Ronen and other Ronaldoists will claim is that the Maderian has a huge impact on his team especially this season and has an incredible scoring ratio ,winning games almost on his own,scoring in all kinds of ways,head,left,right,free kicks,this makes this season ,if he keeps it up and if MU wins the title probably the most incredible season of a single player in club level,Rone is right in saying that if he does it for another 5-7 years and win something for Portugal he will be considered one of the greatest of all times,however almost the same could be said of Zlatan in the last 2 seasons,he has led Inter to a glorious championship and it looks like they will win again this year in a league that is or was considered the toughest in Europe,he scores a lot,almost as much as Christiano,we all know that it is much harder to score in Italy,his downfall is that Inter usually sucks in Europe and that he was always considered a loose cannon butso was Ronaldo until last year…to be honest and objective which i am unlike Ronen an other MU fanatics,i will say that if Zlatan keeps his high performance for a few more years and does well in Europe and national team we (Sweden?)i will mention him with the greatest like Pele,Kruyf,Maradona,Roni Kalderon etc..i'm ready for the attack from the red army….

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 16 במרץ 2008

מושון,
אתה בטוח שאתה לא רוצה למשוך את ההודעה שלך בחזרה?! חוששתני שאתה עלול לעורר עליך את חמתו של מנג'ר הבלוג ולהסתכן בספסול עד סוף העונה לפחות..

רונן,
האהבה שלך לרונאלדו מרגשת כמו הכדורגל שלו :)
רק למה לעזאזל הוא משחק בצד הלא נכון של תעלת לנקשייר?! (איפה לון? הנה עוד דיסוננס קוגניטיבי אחד בשבילך..)

איציק אלפסי 16 במרץ 2008

האנונימי זה אני..

אור 16 במרץ 2008

מושון בבלוג זה דבריך נחשבים לכפירה

יובל 16 במרץ 2008

כצופה נייטראלי אני תוהה מה פשר דעיכת הקבוצות הגדולות בספרד,אנגליה ואיטליה.אין השנה אף קבוצה שאפשר להגדירה כקבוצת על,כזו שמשחקת כדורגל נפלא ומלהיב לאורך זמן.רוב הזמן מדובר בכדורגל טוב – לא יותר מכך,לעיתים רחוקות הכדורגל עוצר נשימה.
אני צופה ביונייטד או בריאל מדריד או באינטר ומתקשה להתרגש מאיכות הכדורגל שהן מציגות.אפילו ארסנל שוקעת אל בינוניות.
מה קרה ? יש הסבר לתופעה הזו ?

עמיחי שלו 16 במרץ 2008

דורפן, הכל סגור לצערי. האליפות שלכם, הצ'מפיונס שלנו

zikit 16 במרץ 2008

לתושבי תל אביב, במאש בצפון דיזינגוף ישדרו כנראה את יוסטון לייקרס (דרך לווין או משהו כזה)

רונן דורפן 16 במרץ 2008

אלפסי – אני מקבל את דבריך כמחמאה. אבל בוא נעשה תרגיל תאורטי קצר. נניח רונאלדו משחק בפ.צ מרסיסייד. האם נראה לך שבתדרוך הטקטי בניטז מסוגל לתת לו הוראות כמו "ילד. יש לך את זה. לך למגרש. תעשה מה שאתה מבין. בהצלחה".

יובל – יותר מדי משחקים. יש קבוצות שזה שובר, כמו ארסנל. יש קבוצות, כמו יונייטדֿ, שזה גורם להן לתחופה גדולה מדי בהרכב.

מושון – לא כפירה אלא וכוח לגיטימי – אבל ההסבר שלי מבוסס על גוון ועל סטטיסטיקה. להגיד "לא לדבר על סטטיסטיקה" זה קצת מוזר. משחקי כדורגל מוכרעים לאחר שביצעו סיכום סטטיסטי של מספר השערים שהבקיעה כל קבוצה. אחר כך מסכמים את מספר הנקודות, שוב סטטיסטית, וקובעים מי האלופה. את תבדוק את הסטטיסטיקה השנה. רונאלדו מבקיע לשער לבערך 92-95 דקות על המגרש – ולא מתפקיד חלוץ. דבר שני, הוא השחקן הראשון שמותאם לחלוטין גם לכדורגל האנגלי וגם לכדורגל הלטיני. מגוון השערים שלו – מבעיטות מרחוק, כדרורים ורטואוזי, וגם דחיקות ברחבה ונגיחות משלושה מטרים, ועכשיו גם יותר בעיטות עונשין – הופכת אותו לשחקן הכי מסוכן. הוא לא מתופקד כחלוץ – ואתמול – יותר מחודשיים לסיום העונה הגיע לשער ה-32. נדמה לי שאיש מאלו שציינת עוד לא הגיע ל-20 מעמדת חלוץ.

רונן דורפן 16 במרץ 2008

לון – אני לא בטוח שהעניין הוא שני חלוצים. אני חושב שהעניין הוא כמה תשומת לב ההגנה יכולה לתת לו – אתמול סקולס, גיגס, אנדרסון ופארק לא היוו איום משמעותי – אז רונאלדו ורוני מצאו את עצמם משחקים מול הגנה שלמה. זה לא כל כך משנה אם טבז, סהה או אולי נאני היו משחקים) – הוא היה מקבל יותר חופש פעולה. אם שניים מאלו היו פותחים עם רוני ורונאלדו, דרבי הייתה מתמוטטת. אבל אולי השיקול היה שלושה משחקים בשבוע.

רונן דורפן 16 במרץ 2008

גלעד – קודם כל באופן היסטורי שבדיה ופורטוגל לא נבחרות כל כך שונות ברמתן. אז נקודת הפתיחה ברמת הנבחרות הלאומיות די דומה. למרות שחייבים לציין שרונאלדו משחק עם דור פורטוגזי טוב במיוחד.

אני מקבל את מה שאתה אומר על זלטן, בהסתייגות אחת. הוא בן 27. עדיין אין לו תואר של שחקן עונה בעולם. עדיין אין לו את ההישג הבינלאומי עם שבדיה. רונאלדו כבר היה בגמר יורו (אמנם בבית) ובחצי גמר מונדיאל ונראה כי השנה יאסוף את שחקן השנה בעולם.
אז "במרוץ" לרמה ההיסטורית רונאלדו נמצא בנקודה יותר טובה. זלטן גם הספיק כמה שנים להדביק לעצמו תדמית של שחקן קצת מבוזבז – אותה תיקן בשנתיים האחרונות.

באבא ימים Old Timer 16 במרץ 2008

אשר לבניטז, אני חושב שהתשובה היא חיובית. אם אני זוכר נכון הוא עשה את זה עם פאבלו איימר.

ראיתי אתמול משהו מוזר. חבורת ה"תמסרו לאלן" של מו צ'יקס מנצחת את סאן אנטוניו, המועמדת של בעל הבלוג לאליפות. ראיתי את פאקינג סמואל דאלמברט הורג את טים דאנקן באחד על אחד ואת אנדרה מילר מעלים את אנתוני פארקר ועל הדרך קובר 35 נקודות. מישהו יכול להסביר לי מה לקחתי ואיפה משיגים עוד מזה בבית האטלנטי?

רונן דורפן 16 במרץ 2008

אולד טיימר. ראשית, כנראה העלים את טוני פארקר ולא את אנטוני. שנית, אני שמח שסן אנטוניו כנראה לא תאלץ לפגוש בפילי… למו צ'יקס חלק עצום בעונת האליפות של 1983 ונפלא לראות אותו מצליח סוף סוף כמאמן.

שנית, בניטז ירש את איימר מהקטור קופר. הוא בטח לא בנה אותו. בשנה הראשונה איימר המשיך בנסיקה שלו והיה אחד הטובים בעולם. בתוך שנתיים-שלוש הוא דיכא אותו לחלוטין ובסוף הקדנציה של בניטז איימר כבר היה על הספסל. הוא נתן לו חופש פעולה בתפקיד מאד מוגדר מאחרי החלוצים.

בניטז לא מסוגל נפשית לראות שחקן הופך לחשוב מדי בקבוצה. הוא אולי נראה אדם די אפור – אבל למעשה מדובר במגלומן מהסוג של מוריניו שלא מסוגל לראות מישהו אחר מקבל קרדיט על ההצלחות.

בניטז בטח ובטח לא היה נותן לרונאלדו להתפתח שלוש שנים כשהקבוצה משלמת על זה מחיר מסויים. ואפילו לא לומר את המשפט שאמר אתמול פרגוסון "אנחנו צריכים להודות לרונאלדו על הנקודות". הוא מן הסתם היה משבח את משחק ההגנה אחרי משחק נפל כזה.

רונן דורפן 16 במרץ 2008

עם כל אהבתי לרונאלדו – אולי מוקדם להשוות אותו לערן לוי…

עוז 16 במרץ 2008

אני חושב שההפך הוא הנכון. רונאלדו מבוגר מערן לוי בחמישה חודשים, זה ערן שצריך לסגור את הפער ;)

רונן דורפן 16 במרץ 2008

אם להכניס את זה לדיון שלי עם גלעד – בכדי לעבור את רונאלדו ערן יצטרך לעבוד קצת. אבל לגבי זלטן איברהימוביץ' לא צריכה להיות בעיה.

אריאל 16 במרץ 2008

אולי בניטז לא בנה את איימר, אבל הוא בהחלט הצליח להוציא ממנו דברים יפים.
כאוהד ליברפול (כן, אני יודע, זה הופך אותי למנודה בפורום המכובד הזה) אני כבר מתחיל לתהות האם אכן בניטז הוא הבעיה. לפניו היה לנו את הויה, שכל אוהד ליברפול קילל אינספור פעמים ועובדה שהוא עשה דברים יפים גם לפני וגם אחרי . גם בניטז היה מאמן נהדר בולנסיה, אבל משום מה נכשל (אני חושב שמקובל על כולם שלמרות שני גמרים אירופאיים ואותה אליפות אירופה מופלאה, הקדנציה של בניטז היא כישלון כי הוא מעולם לא הצליח להפוך את ליברפול למתמודדת אמיתית על תואר האליפות באנגליה) במרסיסייד.
אין לי איזו תיאוריית קסם על מה הבעיה בדיוק – ההנהלה, המנטליות, השחקנים – אבל משהו שם לא עובד, ואני לא בטוח שבניטז הוא אכן האשם.

משון 16 במרץ 2008

האמת היא שאני מעריץ גדול של כריסטיאנו רונאלדו.
אולי אחד הגדולים בארץ לפחות :-)

רציתי לראות כמה מכם באמת סוף סוף מעריכים את רונאלדו ולשמחתי אני רואה שאט אט גם הציבור נשבה בקסמו…

מסי אגב לדעתי לעולם לא יוכל להיות שחקן מוביל טוב.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 16 במרץ 2008

סאן אנטוניו בתקופה לא טובה.
החיסרון של בארי (זמני) פוגע בהם מאוד. המשחק סגור ואין מי שיפתח את המגרש בגלל שהורי ובואן לא פוגעים מתחילת העונה (הורי כבר כמה שנים, בעונה כמובן!).
כל מה שנשאר מבחוץ זה הזריקות של מנו שכבר נראות הרבה פעמים מאוד מאולצות ופרקר מחצי מרחק קולע בפיק&רול או אחד על אחד ורק במקרים נדירים כתוצאה של הנעת כדור.
בעשרת המשחקים האחרונים המאזן של הספרס הוא 5-5 עם רצף נוכחי של 3 הפסדים.

דאנקן לא מצטיין בשמירת אחד על אחד מול שחקנים אתלטים וזריזים כמו דאלמבר או כמו שראינו לפני שבועים נגדו את ברנדון בס (שחקן שנה שניה נפלא של דאלאס).

מנו נתן חודש של MVP ולכן הם הצליחו לשמור את הראש מעל המים אבל ברגע שהוא נרגע הגיע הנפילה.

זו היא לרוב תקופה שבה הספרס נכנסים להילוך לקראת הפלייאוף. השנה זה לא ממש הולך. זה נראה ככה לפני כמה משחקים אבל הם איבדו מומנטום וצריכים זריקת מרץ דחופה כי במערב של היום הם יישארו ללא יתרון ביתיות אפילו בסיבוב הראשון.
נפילה ממקום ראשון לשישי תוך שבוע!

וכל זה אומר ממש כלום לגבי יוני!

זיזו 16 במרץ 2008

אנונימי זה אני

באבא ימים (Old Timer) 16 במרץ 2008

אכן טוני פרקר (מסוג הטעויות שניתן היה לעבור עליהן לסדר היום אלמלא באמת היה אחד אנתוני פרקר). אבל אני אחדד את השאלה – האם סאן אנטוניו החליטו שאין להם על מה לשחק או שהבדלי הרמות בין המזרח למערב אינם מה שספרו לנו?

רונן דורפן 16 במרץ 2008

הבדלי הרמות גדולים מאד בין המזרח למערב – אבל פילדלפיה בתקופת שיא, וסן אנטוניו באו בלי יום מנוחה ממשחק בדטרויט. וזה מה שקרה.

עמיחי שלו 16 במרץ 2008

דורפן, לדברייך "בניטז לא מסוגל נפשית לראות שחקן הופך לחשוב מדי בקבוצה. הוא אולי נראה אדם די אפור – אבל למעשה מדובר במגלומן מהסוג של מוריניו שלא מסוגל לראות מישהו אחר מקבל קרדיט על ההצלחות". מה שקורה עכשיו הן עם ג'רארד ובמיוחד עם טורס קצת סותר את דברייך, אני חושב שזה משהו שקרה אצלו העונה, הוא הפנים שאין לא ברירה, הוא חייב לשחרר קצת את החבל ההדוק. הם מצליחים למרות בניטז ולא בגללו, בניגוד אולי לרונאלדו שמצליח בזכות עצמו ובגלל פרגי

זיזו 16 במרץ 2008

רונן
אני חושב שאתה עושה הנחה גדולה לסאן אנטוניו.
אם כל הרצון הטוב, הם לא ממש משחקים כדורסל בזמן האחרון. גם במשחק מול פיניקס שכולם התפלאו מהתחייה של הסאנס היה בולט מעוד החולשה של הספרס.

בלי קשר הם חלשים מאוד העונה במשחקי חוץ (17-17) מה שמגדיל את הבעיה שלהם עם איבוד הבייתיות!

זיזו 16 במרץ 2008

ליברפול איבדו את הזהות.
ג'ראר הויה עקר את הכדורגל הליברפולי מהיסוד ושינה את פני המועדון.
הכדורגל הפחדני שהושרש בתקופתו ונשמר אצל יורשיו יכול להצליח במסגרת טורניר אבל חסר סיכוי בליגה.
הדרך היחידה בא ליברפול הייתה מסוגלת בשנים האחרונות לאיים על התואר היא עונה קטסטרופלית של 3 הגדולות. פשוט הסתברות סטטיסטית בלתי אפשרית כמעט.

ליברפול חייבת להביא מאמן בעל חזון שיתאים להיסטוריה של המועדון!
זה חשוב לכדורגל האנגלי והעולמי!

רונן דורפן 16 במרץ 2008

עמיחי – כאוהד השיקגו קאבס אני תמיד מצטט "זה שהייתה לנו מאה גרועה, לא אומר שאנחנו קבוצה גרועה". וזה שחודש אחד בניטז נותן לשחקנים שלו לשחק – עדיין לא מבשר על שינוי.

איכשהו, שינוי חיובי קורה אצלו תמיד בסיטואציות של ייאוש. ב-0-3 באיסטנבול הוא שחרר את הקבוצה. ועכשיו הוא משחרר את הסוסים אחרי שהליגה כבר ברחה להם.

אבל הכי חשוב – ולזה התייחסת בבלוג שלך. הוא קיבל את איימר, ג'ררד וטורס כשחקנים ברמה עולמית. עוד אין שום עדות שהוא מסוגל לקחת לשם שחקן. בכל הכבוד, לתת לטורס חופש לשחק זה כמעט אלמנטרי. צריך להיות אדיוט לעשות ההיפך. בניטז יישפט על ריאן באבל. למשל.

יובל 16 במרץ 2008

קצת עצוב שבאנגליה המועמדת מספר אחת לכתר נשענת כמעט לגמרי על שחקן אחד, לא?

Danny 16 במרץ 2008

Yooval: If you watch ronaldo play, you must agree or understand that he is much more then one player. He comes in and he makes the team so much better, yes he is the team were ever he goes

צביאל 16 במרץ 2008

שלום רונן, אהבתי מאוד לקרוא את הטור שלך "בישראל היום" על ספ בלאטר ופיפא.

יש לי הערה קטנה לכתבה הזו על רונאלדו.
מי שמתאמן הכי חזק והכי ברצינות במנצ'סטר(מיזה שנים) הוא פול סקולס, פרגי ציין את זה כמה פעמים במהלך הקריירה של הג'ינג'י וגם רונאלדו ורוני אמרו את זה בכמה ראיונות. וזה לא מפתיע.

רונן דורפן 16 במרץ 2008

צביאל – אני משוכנע שסקולס מתאמן חזק מאד. הבחור הוא נוסף הכל גם אסמתי.
לגבי רונאלדו התייחסתי לאיכות יכולת האימון שלו. ליכולת שלו להטמיע עוד ועוד יכולות במשחק שלו. זה מצביע על יכולת לימוד נדירה.
באחד הדיונים פה הגדיר גלעד בלום את כשרון כיכולת ללמוד.

גיל 16 במרץ 2008

היכולת ללמוד היא בדיוק מה שמפרידה בין הבינוניים לגדולים באמת. זה נכון לכל תחום לא רק לספורט. אנשים מגיעים הרבה יותר רחוק בעבודה קשה מאשר עם הנתונים הטבעיים שלהם שהם לא עושים איתם כלום.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 16 במרץ 2008

פרגי מדבר על אירועי הגביע העולמי ומאיר את ויין רוני באור נאה למדי,וגם על פרשת סתאם (כולנו יודעים שהספר חרץ את דינו של סתאם ולא התירוץ של פרגי.)
מעניין כמה זמן יעבור עד שפרגי יכה על חטא סילוקם של בקהאם וואן ניסטלרוי.
וגם ההתפרצות התקופתית על ה-BBC

"Wayne phoned me on the day of the World Cup final and said he had a great idea," he is quoted by the Independent on Sunday.

"He suggested he could do a TV interview with Ronaldo and they could show everything was fine. I thought it would look stage-managed and said no. Instead David Gill and I flew to Portugal to meet Ronaldo. We told him we'd had a similar experience with David Beckham [after France 98].

"Ronaldo was concerned but not afraid [about coming back]. We said we'd put extra security on his house. He said he'd try it and see how it went. It's been no bother."
"At the time he had just come back from an achilles injury and we thought he had just lost a little bit. We got the offer from Lazio, £16.5m for a centre-back who was 29. It was an offer I couldn't refuse. But in playing terms it was a mistake. He is still playing for Ajax at a really good level," he is quoted by the Independent on Sunday.
"I think the BBC is the kind of company that never apologise and they never will apologise," he is quoted by the Independent on Sunday.

"They are arrogant beyond belief. I read Alastair Campbell's diaries recently and he's written a fantastic piece explaining the arrogance and their inability to apologise.

"They did a story about my son that was whole lot of nonsense. It all made-up stuff and 'brown paper bags' and all that kind of carry-on. It was a horrible attack on my son's honour and he should never have been accused of that.

"But it is such a huge organisation that they will never apologise. They don't even care if you sue them or whatever, because they are so huge and have insurance. They carry on regardless and it's breathtaking."

אמיר 16 במרץ 2008

רונן,
כל מילה נוספת על רונאלדו מיותרת,רק חסרי מושג או כאלה האכולים מקנאה יערערו על הקביעה שבפרמטר של תרומת שחקן לקבוצה הוא השחקן המועיל ביותר בעולם שלא לדבר על מימד ההנאה.
לגביי רוני הריי שאכן הוא הופך/הפך לאהוב האוהדים בזכות ההשקעה האינסופית והמחויבות הבלתי נגמרת למועדון,הוא הסמל הבא של היונייטד!
נכון גם שלאט לאט(ומי שצופה ביונייטד מידי שבוע)כבר למעלה משנה רמת משחקו יורדת בהקבלה לעלייה ברמת המוטיבציה.
נכון להיום בעוד כמה שנים יגידו שהיה שחקן טוב מאוד אך לא ימצא לא מקום גם בהרכב השלישי הטוב ביותר בכל הזמנים של היונייטד!
רוני אינו חלוץ מרכזי נקודה!יחס הכיבושים שלו לעומת המצבים אליהם הוא מגיע מזעזע!
בשיטת המשחק שלו ברגע האמת הוא חסר כוחות וריכוז ליד השער,אני בטוח שפרגי רואה.
אי אפשר להיות הראשון שמגיע להגנה לחסום מתפרצת של היריב ולהיות מסוגל להיות חד מול השער שממול כשצריך.
ליונייטד אין היום חלוץ מרכזי אמיתי(לואיס אינו נלקח בחשבון עקב פציעותיו)ולדעתי זה אפילו מעט מבחירה של פרגוסון וקירוש.
כידי ליצור מפלצת כיבושים כמו רונאלדו אתה חייב שלושה/ארבעה שחקנים זריזים שמחליפים מקומות ללא הרף וזה בדיוק הסגנון שאנו רואים השנה.

יואב 16 במרץ 2008

רוני רק בן עשרים ושתיים.כל עונותיו(מלבד האחרונה)ביונייטד היו מצויינות וניכרה התקדמות.סבל קצת מפציעות העונה שמנעו רצף(אחת מהן תפסה אותו בכושר מצויין וברצף שערים)לא טראגי. יהיה לו קיץ שלם ונטול יורו להכין את עצמו. הוא עוד לא קרוב למיצוי וזה מה שמעודד כל כך. לא לכולם הפיק מגיע בגיל הזה כמו לרונאלדו. והוא יגיע לשם, אני בטוח.הוא יהיה אגדה מאנצ'סטרית ארוכת ימים.

עמיחי שלו 17 במרץ 2008

דורפן, אתה צודק במאה אחוז לגבי באבל. גם את ג'רארד הוא קיבל ככזה. יש אצלנו עוד שני שחקנים וחצי שאני מחשיב אותם פלוס מינוס ברמה עולמית: קראגר (אותו הוא דווקא שיפר קצת לטעמי), מסצ'ראנו וריינה (עדיין לא ברור כמה מגיע לו קרדיט עליהם). מנגד, שחקנים טובים הוא גם דירדר

יואב 17 במרץ 2008

עמיחי, אני חושב שדווקא חיזוק ההגנה בליברפול הוא הכרחי ולדעתי קארגר לא מתאים לרמות האלה למרות היותו מקומי ואהוד. המוגבלות הטכנית שלו, הנטיה לעשות עבירות מיותרות וסתם טעויות עלו לליברפול בכמה נקודות קריטיות השנה, ומשום מה נוטים להתעלם מזה. הוא אף פעם לא היה ממש שחקן כדורגל מוכשר, והיום , צריך כישרון גם לעמדות אפורות באופן מסורתי. אם תבחן אותו מול הבלמים של ארסנל, יונייטד צלסי ואולי אף טוטנהאם, תגלה כמה הוא נופל מהם ואינו מדגדג את הרמה העולמית.

Comments closed