מחשבות בזמן רומא

הארגריבס (למשל). המשחק מול רומא, שמזל שלא הסתבך בגלל הפנדל, הזכיר לי משהו די מהותי לגבי העונה הזו של יונייטד. לחלק גדול מאד משחקני הקבוצה זו עונה ראשונה. אם למשל אני מסתכל איפה מייקל קאריק היה בעונה שעברה ואיפה הוא עכשיו, אני אופטימי מאד לגבי הארגריבס. יונייטד שולחת מעט מאד שחקנים לאליפות אירופה. ואני מאמין גם שטבז לא יתבקש להגן על הזהב האולימפי שלו. טוב מזה: בקיץ אין מסע שיווק למזרח הרחוק או אמריקה אלא מחנה אימון בתנאי חורף יבשים בדרום אפריקה. את האליפות של שנה הבאה אפשר להכריע עוד לפני חג המולד.
טבז. הזכרתי לאחר המשחק הקודם את הכושר הגופני החסר לטבז. ומישהו העיר לי נכון מאד שטבז לא עשה הכנה לעונה. אז היום קיבלנו את התערובת הזו. בשלושים הדקות הראשונות טבז הראה איזה מוח כדורגל נהדר יש לו ושגם בהעדרם של רוני ורונאלדו הוא יכול להוביל התקפה. אחר כך הוא נעלם לדי הרבה זמן. בפאב בו ראיתי את המשחק התקינו טלוויזיה היי-דפינשן, בהילוך החוזר של השער אפשר לראות שטבז מבחין בשוער בעודו מרחף לכדור הנמוך ובהחלט מקבל החלטה לשנות את כוון הנגיחה. במלים אחרות – האיש שחקן כדורגל מזהיר.
התרשמתי מעוד עניין לגביו. מרבים לדבר על כך שהוא דומה מדי לווין רוני. אבל האמת היא שיש ביניהם גם שוני גדול. לרוני יש טווח הרבה יותר גדול בבעיטה, רק שהשנה הוא לא פוגע. טבז הרבה הרבה יותר טוב על שטח קטן בתוך רחבת החמש. השערים הקריטיים שהשיג השנה – באנפילד, בליון, בטוטנהאם, מול צ'לסי בבית (האמת, אוסף יפה של שערים חשובים) – הם שערים שרוני לא כל כך מבקיע.
פרדיננד. הטלוויזיה שידרה כל הזמן קלוזאפים של הקרסול של ריו פרדיננד. נדמה לי שאני מבין את ההחלטה לשתף אותו וגם את הצוות ההגנתי מול ארסנל ביום ראשון. ג'ררד פיקה הוא בלם סביר אבל חסר נסיון שעומד להכנס בשלב מאד קריטי של העונה. והיה חשוב לתת לו ללמוד קצת את שיתוף הפעולה עם פרדיננד, לפני שאנחנו פוגשים את ארסנל בראשון.
ארסנל. שזה מביא אותי לשאלה איזו ארסנל נפגוש? קבוצה מובסת ומותשת שמתחילה להאמין שהיום שלה בעצם לא יגיע. או חיה פצועה שתבוא לאולד טראפורד לקרב גבורה בכדי לנסות לחזור למרוץ האליפות או לפחות לשקם את כבודה. אני אתן פה הימור לא אחראי: נדמה לי שזו תהיה ארסנל גמורה.
*
הערה בעניין אחר לגמרי. שמתי לב שבארץ מתכוונים לעשות עניין גדול מהמשחק בין הקבוצות של גרנט ובניון ביום השואה. דעתי היא כזו – אין בעיה שגרנט יאמן ושבניון ישחק. זו העבודה שלהם ויום השואה איננו יום מנוחה. לגבי בניון, הייתי מצפה שקבוצתו תיתן לו את האופציה לא לשחק. לגבי גרנט, לטעמי, חובתו לשבת על הספסל כי הוא בעל תפקיד.

רומן אברמוביץ'
תפקיד הספורט

22 Comments

Yair 9 באפריל 2008

אני בדעה שונה ממך לגבי ארסנל רונן, אחרי ההצהרות שלהם לאחר ההדחה, הם יודעים שמה שנשאר זה הליגה ונראה לי שהם יבואו להיאבק על התקווה הזאת… מקווה שאני טועה, גם אם לא אנחנו יכולים לנצח.
תרשה לי להוסיף לפוסט שלך ראש פרק בשביל ג'י סונג פארק, איזה כיף שיש שחקן כזה בסגל, הוא אולי לא רונאלדו, אבל מי כן? כלכך הרבה אנרגיה, אני חושב שראיתי אותו מאבד את קור הרוח שלו אולי פעמיים/שלוש בתקופה שלו אצלנו, קח לדוגמא את הכניסה של פרוטה, פשוט חייך לעברו והמשיך הלאה, גישה מדהימה לכדורגל, ולחיים.
אם היה יודע לסיים את המצבים שהגיע אליהם הוא היה שחקן ברמה אחרת לגמרי…

רועי 9 באפריל 2008

באמת מהלך מיוחד של טבז איך הוא קולט איפה דוני בשבריר שנייה ונוגח.לגבי הכושר בדקה ה85 הוא עשב ספרינט 50 מטר לעזור בהגנה.אני לא שותף לאפטימיות לגבי הארגריבס הוא שחקן כדורגל בינוני מאוד.ולטובת אוהדי כדורגל אני מקווה שארסנל תבוא עם מוטביציה רצון כי הפוטנציאל שיש במשחק הזה הוא גדול.

בובי פיטיטוטי 9 באפריל 2008

על אנדרסון אני חייב להגיד משהו

כל העונה כמעט (אולי להוציא משחק אחד) אנדרסון לא טוב ולא ממש מזכיר את אנדרסון של ה4-4-2, חבל. עד עכשיו התאפקתי ולא אמרתי את זה כי ראינו הוענה שהוא שחקן שלומד מהר וחבל היה לי להגיד את זה ואז תוך משחק-שניים לאכול את כובעי…

אני כן בטוח שהוא ילמד, אני מקווה שזה לא יעלה לנו בתוצאה רעה באיזה משחק חוץ.

בובי פיטיטוטי 9 באפריל 2008

העייפות העייפות

הכוונה היתה שאנדרסון לא טוב במיוחד ב4-5-1 שלנו.

יואב 9 באפריל 2008

הארגריבס, מרים פשוט נפלא, ברמות הגבוהות ביותר.
ריו הופך לאט לאט לדמות ההירואית של העונה הזאת.
רונאלדו יזיע ביורו, אבל מלבדו, זה באמת קיץ חלומי.
ארסנל תבוא לקרב גבורה, אבל אני מעריך שהשמיכה שלה תיהיה קצרה מידי. ההגנה שלה שווה יותר מספיגה אחת בטראפורד והקשרים שלה יאלצו לכסות הרבה שטח אולי גם על חשבון הצטרפות להתקפה.יכול להתפתח משחק של בית משוגעים, אבל יונייטד חייבת להיות פיזית בכל פינה במגרש.זה הוכיח את עצמו במשחקים קודמים מולם.

Danny 9 באפריל 2008

Ronen: I don’t see any problem with Tevez. His goal was just brilliant and he was running all over the place. Also Alex did a great job with the defense as well as saving some of his key players for Sunday. Looking forward to a big fight on the pitch

YB 9 באפריל 2008

כישראלי דור שלישי לניצולי שואה אין לי שום בעייה עם זה שאברם ויוסי יעבדו ביום השואה. גם בישראל עובדים ביום הזה. ולמרות זאת, אם אחד מהם היה מחליט לא לעבוד זה היה יוצר אימפקט דרמטי ודי חיובי כנגד אנטישמיות בבריטניה (אם ישנה) ובאירופה. אולם כיוון שהבקשה לא לאמן/לשחק די מופרכת (הרי גם בישראל עובדים ביום הזה) כדאי שהם יעבדו וידברו על יום השואה וחשיבותו כיישאלו לפני ואחרי המשחק.

ד"ש לבחורות היפהפיות בבודפשט

אלון זנדר 9 באפריל 2008

לי"ב – אנטישמיות ישנה גם ישנה, וכנראה שתהיה תמיד – זה סוג של מחלת נפש, מן הסתם, שאף 'אימפקט' לא עוזר נגדה, להיפך – הרי זה טיב האנטישמיות, להאמין שהיהודים הם האויבים הגדולים וכל מה שהם עושים הוא לטובתם ונגדך. אבל בכל מקרה, סירוב לשחק יהיה לכל היותר כותרת שולית אם בכלל, כלומר אם מישהו ישים לב.
הרגריבס הוא שחקן המשחק של הבי.בי.סי, ונראה היה באצטדיון שהוא בכל נקודה על המגרש ועושה המון. נכון הוא, שהאוהדים לא אוהבים אותו עדיין. אבל זה כנראה ישתנה כשישתלב יותר.
טבז צריך לנוח – אחרי הדקה השלושים הוא קיבל הרבה החלטות שגויות, שמקורן בכושר לקוי וכתוצאה מכך רמת ריכוז נמוכה. לדעתי לא ישחק מול ארסנל.
אבל גם על פרדיננד אמרתי שלא ישחק היום, ומסתבר שפרגוסון עבד עלינו בהפוך על הפוך – מה שמנחם אותי, זה שגם המנצ'סטר איבנינג ניוז נפל בפח.

והכי חשוב – השמועות על מותו של הכדורגל באיצטדיון באנגליה היו מוקדמות. יותר מחר.

IDO 9 באפריל 2008

מחשבות בזמן רומא…
מעולם לא ראינו הרכב כל כך אנגלי משחק בשלב כה מאוחר בליגת האלופות מזה שנים.
כמדומני שבדקה ה80 היו 7 אנגלים על המגרש.

דניאל 10 באפריל 2008

במחצית הראשונה כל ההזדמנויות הטובות הגיעו מהרמות של הארגריבס וכמובן גם הגול, שחקן מצוין.
לפעמים נדמה שפארק רק רץ ורץ, קצת פורסט גאמפ כזה, רץ בלי תכלית.
טבז, ענק. מה שמדהים בו שבכל קבוצה ששיחק: בוקה, קורינטיאס, ווסטהאם, מנצ'סטר. האוהדים פשוט מתים עליו, יש בו משהו מיוחד, חלק מהמשהו הזה הם הגולים ב MONEY TIME.

גלן 10 באפריל 2008

כמה הודעות הקשורות לחיוך:
1. לאוהדי הפינגווינס באשר הם: התרשמתי. מותר לחייך עד מחר אז תראו את מחזיקת גביע הפרזידנטס הטרייה. הפעם אני ממשיך עם הניחוס עד הסוף: הסטנלי לדטרויט!
2. לאוהדי הרד סוקס-תודה. חיוך כזה לא ראיתי מאז הפלייאוף האחרון.
3. מר קרלוס טבז היקר: תראה בכל שנותי כאוהד כדורגל ראיתי שלושה שחקנים שחשבתי מסיבות שונות ומשונות, שמדובר בטעות קולוסאלית בכתובת אליה הם נשלחו באזור מנצסטר רבתי.

הראשון מאמן היום את רידינג ולאחרונה הוא מבטא דברים המבהירים לי שאכן לא טעיתי.
השני- ישב היום ביציע עם חליפה ועניבה וכמו תמיד (אמנם בערוץ שנחאי באינטרנט ולא HD), הדבר היחידי שהיה חסר זה, שמשהו יכתוב לו על המצח "סטייל".
השלישי זה אתה! עלו פה לאחרונה דיונים מרתקים לגבי אופציות קנייה עם מושגים כמו 30 דקות, הכנה טרום עונה וכו'. יש לי הצעה, עוד לא מאוחר. חצה את הכביש. מנג'ר עם חזון דורש ממך רק 2 דברים:

30 דקות תן הכל-יהיה מה שיהיה
כל 5-10 דק' תדפוק חיוך גדול. זה מספיק לאוהדים שרואים איזה 0:0 משמים לחשוב שהיה שווה לבזבז כל כך הרבה כסף על משהו לא מזוייף.

אור 10 באפריל 2008

לאור הבלוג הזה וגם הכתבות בישראל היום אני מתחיל להרגיש שאני יודע גם כמה ואן דר סאר שוקל.
בכל מקרה כשברסה בלי רונאלדיניו רק מנצסטר.
מרגיז אותי הכפיות טובה שלהם כלפיו.

תומר 10 באפריל 2008

רונן,אתה לא חושב שהלכת רחוק מידי?תגמרו את האליפות של השנה לפני שתה חוגג את חג המולד הבא.
בקשר לגרנט,בניון ויום השואה.זה די מחזיר אותנו לדיון הקודם,גרנט ובניון לא באמת מייצגים אותנו ואין לאף אחד זכות להעביר ביקורת על איך הם מתפקדים במקום העבודה שלהם. עוד אוסיף שאם מכבי שיחקה בערב יום הזיכרון אז באמת שאין מה לצפות מהם.
YB,שלא תבין אותי לא נכון.אני בטוח שהכוונות שלך טובות אבל קצת צרמה לי תגובתך,מה זה אומר "כדור שלישי לניצולי שואה"? זה המדד? אם הניצולים מאשרים? קראתי תגובה מטומטמת באתר ערוץ הספורט שאמרה שמה בניון בכלל קשור לשואה? כאילו שזיכרון השואה ויום השואה הם רק של הניצולים ובני משפחותיהם או יותר נכון של האשכנזים,בניון בכלל מרוקאי אז מה ההוא קשור?
כדאי שיבינו כמה דברים לגבי יום השואה. דבר ראשון זהו יום זיכרון רשמי בישראל ולא בשום מקום אחר, כל ישראלי רשאי להחזיק בדעה שלו לגבי היום הזה וכל ישראלי רשאי לזכור את השואה בדרך שלו. אין לאף אחד בעלות על הזיכרון.
ועוד משהו אחד קטן על צביעות,זה באמת יפה לראות איך כלכך הרבה אנשים מתעסקים בשאלה חסרת המשמעות לגבי בניון וגרנט בנושא כלכך משמעותי. בו בזמן שאנחנו זוכרים את יום השואה(שזהו דבר חיוני מאוד) מתרחשות להן כמה שואות בעולם ולאיש לא איכפת. אני לא חושב שיום השואה קשור בהכרח לאנטישמיות,אני חושב שכמדינה היחידה שהצליחה להתגבר על רצח עם ולהקים מדינה מתוקנת(יחסית)אנחנו צריכים דווקא ביום השואה להפנות יותר מבט למה שקורה בקונגו למשל.זה יצור יותר אימפקט מאשר ראיון של אברם אחרי משחק(
this is holocaust

גיא 10 באפריל 2008

אף מילה על החזרה של נוויל ?
האמת, התרגשתי.

חוץ מזה – לא הבנתי את הצורך לתת לפרדיננד לשחק, עם כל הכבוד לתרגול שלו עם פיקה. ההרגשה שלי היא שמה שיכריע את העונה למנצ'סטר היא ההגנה ולא ההתקפה, שתמיד שווה לפחות שער.

ההגנה, לעומת זאת, נראית זוועה במשחקים האחרונים ולדעתי זה נובע מעייפות ולא מחוסר בתרגול. לא ייתכן שפרדיננד ישחק בעונה 30-40% יותר דקות מרוני שצעיר ממנו בכמה שנים.

חוץ מזה ? היה פנדל, וארסנל יחגגו עלינו אם נמשיך עם ההגנה הזו.

רפי שד אדום 10 באפריל 2008

אני לא חושב שטבז מנצל מצבים בתוך ה5 טוב יותר מרוני… ולא בגלל שרוני סקורר ענק, אלא בגלל ששניהם לא.
לצד השערים החשובים כ"כ האלה של טבז, היו החטאות מסמרות שיער שיכול להיות שיש נטייה לשכוח אותן, בגלל השערים הללו.
אין לאף אחד מהם את היכולת לתת את הטאץ' הנכון בנגיעה ולשים את הכדור בשער. (לפחות לא ברמה של רונאלדו או חלוצי מטרה בעולם)
לעומת זאת, אם הם יסדרו לעצמם את הכדור (לדוגמה בשער הקלאסי של רוני במפגש באולימפיקו בשנה שעבר), זה מעלה להם בהרבה את הסיכוי לכבוש.
אם רוני היה שם אותה בנגיעה, זה היה הולך גבוה לשמיים…

ולגיא – הגנה היא לא המקום לרוטציות.

ונסיים בשיר:
Gary Neville is a Red, Is a Red, Is a Red, Gary Neville is a Red, He hates Scousers

עמית 10 באפריל 2008

תומר,

אני מסכים עם כל מילה שאמרת לגבי יום השואה, עד לפסקה האחרונה בתגובתך:

"בו בזמן שאנחנו זוכרים את יום השואה… מתרחשות להן כמה שואות בעולם ולאיש לא איכפת."

ובכן, תופעות של רצח עם היו, ישנן, ולצערי גם כנראה שיהיו תמיד. שואה היתה רק אחת.

ודווקא כעת, בערבו של יום השואה, כשמוסכמה זו הולכת ומאבדת מחוזקה – כדאי שנזכור זאת.

גיל מזימבבואה 10 באפריל 2008

רונן,
כרגיל אתה מאיר נקודות חשובות שלא כולם שמים לב. רציתי להעיר את תשומת לבך לגיגס. אני כל כך אוהב את השחקן אבל גיגס בכושר לא טוב היום, על כל מסירה גאונית הוא מוסר 3 פסים גרועים. גם הקרנות והרמות העונשין לא חדות ומהירות כבעבר (נני גאון בקרנות חדות חזקות ומדויקות) לפני שנה כל קרן של גיגס פגשה ראש של וידיץ, פרדיננד או אחר.
אבל הוא כל כך חכם שאני מקווה שהוא ינצל את זה לחפות על שגיאות. לגבי פיקה אני חושב שסך הכל הוא בסדר אבל הוא צריך להיזהר עם מסירות אחורה לואן דר סר, אתמול הוא מסר בערך 8 פעמים אחורה ואני בטוח שארסן ונגר כבר אמר לאדבאיור להתחיל במארבים.

שחר ע. 10 באפריל 2008

בוקר שמח לכולם! המשחק מתחיל בהגנה וההגנה שלנו כרגע בגלל הפציעות והעיפות פגיעה,קבוצה עם חלוצים מהירים וטכנים כמו וולדז(עם אני זוכר נכוןאת שמו?) ממילדסברויענישו אותנו.
לגבי טבז הוא שחקן ענק עם קבלות ששוב מבקיע שער מכריע שמשנה את המשחק,צריך לזכור שזו לו עונה ראשונה ביוניטד וזה לא פשוט להסתגל לדרישות הגבוהות מאוד בקבוצה לעומת קבוצה כמו ווסטהם,באופן אישי גם עם לא נזכה בתארים השנה ,טפו טפו,אני מרוצה מהקבוצה כי יש בסיס טוב לשנים הבאות והקבוצה משחקת כדורגל מרהיב השנה. שחר

לון 10 באפריל 2008

יש בהחלט שחקנים שזקוקים לשנת התאקלמות.
הרושם שלי שהארגריבס היה משתלב יותר, פשוט אם היה משחק יותר. בנוסף, כל פעם פרגוסון מציב אותו בתפקיד אחר: קשר אחורי קלאסי, קשר 50-50, קשר ימני, מגן ימני. כך שבסה"כ אני חושב שהוא עושה עבודה טובה. ואתמול הוא היה מצויין.

לולא פרדיננד, ההגנה שנו היתה קורסת. אתמול הוא היה צריך לחפות על פיקה שלעיתים נראה מוכה הלם (כמו פספוס הנגיחה שלו ברחבה שלנו). פרדיננד לבדו עצר כמה מהלכים ולא פחות חשוב, הוא זה שמנהיג את ההגנה.

לדעתי טבז ורוני שונים מאוד. טבז הוא חלוץ רחבה כפי שהפגין שוב אתמול. הרבה יותר קרוב לחלוץ מטרה מרוני שאוהב להגיח מחוץ לרחבה פנימה.

להערכתי היריבות בין ארסנל ליונייטד היא כזו שזה כלל לא משנה באיזה מצב הם מגיעים. תהיה להם מוטיווציה גבוהה.
להערכתי השאלה היא איזו הגנה תהיה חלשה יותר ומה יהיה אחוז ניצול ההזדמנויות.
אם נחמיץ כמו בתחילת המשחק מול רומא, זה יכול לעלות ביוקר. מצד שני, לאור ההגנה של ארסנל, סביר שיהיו כמה כאלה.
מצד שלישי, אם נגן כמו מול מידלסברו ורומא, יהיו גם לארסנל הרבה הזדמנויות. אבל אם הם יחמיצו כמו במשחקים רבים, זה יכול לעלות להם ביוקר…

עניין יום השואה נגוע בצביעות עצומה. מדובר ביום זכרון בישראל בלבד ובאנשים פרטיים שהולכים לעבוד.
ואכן ראוי להזכיר שוב שמכבי ת"א שיחקה בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל.

גיא 10 באפריל 2008

שד אדום,
אז מה בעצם אתה אומר, שלשחקני הגנה אסור לקבל זמן מנוחה ?

רפי שד אדום 10 באפריל 2008

ערך המוסף הכי גדול של ההגנה הוא התיאום. סגירה, יציאה לנבדלים, החלפת שמירות בשינוי מיקום ועזרה על שחקן שמהווה מאצ' אפ קשה, כל אלה הם עניין של עבודת צוות.

שלא נדבר על חוסר תיאום ברמה הבסיסית של הבנה אחד של השני, כמו ההתנגשות בין אברה להיינצה בעונה שעברה, אבל זה מקרה קיצוני.

בקיצור, לא, לשחקני הגנה אי אפשר לתת מנוחה. בטח שלא במשחק כמו אתמול (שער אחד הספיק בשביל שיהיה בלאגן), בטח כשוידיץ' פצוע ובטח כשאין לנו שום בלם מחליף ברמתם של השניים הפותחים.

ברמת החשיבה, בלם מעולה הוא כמו שוער מעולה. הוא לא יסכים להיות על הספסל. כי אין בתפקידים האלה רוטציה. ובצדק.

ויכסלפיש 10 באפריל 2008

הרי כל בר דעת מבין שבניון וגרנט אנשים פרטיים ויש להם מחויבות למעסיקים שלהם, בעיקר לגרנט שנמצא בתפקיד מרכזי. אבל עד המשחק יטחנו את הסוגיה התלושה הזו אנשי חבורת מלחכי הפנכה שחיים ממילוי הרווחים בין המודעות באוסף הגיגים מטופשים, זולים, סנסציוניים, מנופחים ומדי פעם גם בציטוטים אנונימיים.

Comments closed