חידון מספר 76 – צ'לסי לפני אברמוביץ'

In כללי

אברם גרנט אמר העונה שרומאן אברמוביץ' הוא "האדם החשוב בהיסטוריה של צ'לסי". אני זוכר מועדון בשם הזה שהיה קיים במערב לונדון כמה שנים לפני 2003. היה להם אפילו מועדון אוהדים קטן בישראל, בראשות אדם נהדר בשם הארווי לואיס. אחד המבינים הכי גדולים בכדורגל אנגלי שזכיתי להכיר.
צ'לסי ההיא לפעמים הייתה מזוהה עם מידה מסויימת של אנטישמיות בין האוהדים. אבל אני חושב שבאמת אפשר להרגע בעניין הזה ולשים אותו בפרופורציות המתאימות. מדובר בכמה תומכים אדיוטים של הNational Front וזה לא דומה, אפילו במרוחק, למה שמתרחש בפיינורד, פרנצווארוש או לאציו. ולא דומה, אפילו במרוחק, לרמות הגזענות בכדורגל הישראלי. מכיוון שהקבוצה היא לונדונית הייתי שם במספר לא קטן של משחקים במשך השנים. ועבורי סטמפורד ברידג' היה תמיד איצטדיון תוסס מאד – שילוב לא מתנצל של אנגליות ישנה עם כסף חדש.
ולכן החידון השבועי מברר את השאלה האם הייתה קיימת צ'לסי לפני רומאן אברמוביץ'?
*
1. מה הקשר המיוחד של צ'לסי לאולד טראפורד?
2. מי השתמש ראשון בביטוי "סקסי פוטבול"?
3. את מי ניצחה צ'לסי כשזכתה בתואר האירופי הראשון שלה?
4. מהו הקרב על סטמפורד ברידג'?
5. איך כונה יציע האוהדים הפנאטים של הקבוצה?
6. איזה משחק שנערך בברידג' כונה משחק המאה?
7. מה היה ההישג הייחוד של פיטר אוזגוד בגביע האנגלי?
8. מי אימנו גם את צ'לסי וגם את מנצ'סטר יונייטד?
9. מה היה מיוחד בשער הניצחון של ג'יאנפרנקו זולה בגמר המחזיקות של 1998?
10. איזה שיר כדורגל מפורסם הוקלט על ידי שחקני צ'לסי ב-1972?

לתשובות הנכונות

ועכשיו שיונייטד תנצח אותם לעיני האוליגרכים במוסקבה.

38 Comments

עזי 16 במאי 2008

רונן, ב-1915 הם הפסידו בגמר 3-0 לשפילד יונייטד ולא זכו

עזי 16 במאי 2008

ולייחוד של פיטר אוזגוד יש תת סעיף – שקשור ללידס יונייטד כמובן.

Glen 16 במאי 2008

Uzi: I think it was the first replay since the final moved to Wembly.

בן דוד של שימי ריגר 16 במאי 2008

מצטער על התגובה הלא רלוונטית,אבל מקווה שמישהו יוכל לעזור לי.

ערוץ הספורט שוב מזמבר את אוהבי הכדורסל,וישדר את משחק מס' 7 בסדרות לייקרס – יוטה וניו אורלינס – סן אנטוניו רק בערוץ הגזל המתקרא 5 פלוס לייב.

זה בניגוד להבטחות מפורשות שלא תהיה "זליגת תכנים" מהערוץ 5 + הרגיל.

מישהו יודע איזה גוף אמור לפקח עלהם?אני רוצה להתלונן אבל אצל מי?

הרשות השניה לטלויזיה..?..

בטח יש רגולטור כלשהו..הם פשוט צוחקים על כל הלקוחות השפויים שכבר משלמים על שני ערוצי ספורט ולא מעוניינים לשלם על עוד 2..אם נמשיך לשתוק ירוקנו את 5+ כמו שכבר רוקנו את 5 הרגיל..שנשאר עם אליפות העולם בבדמינגטון וזהו בערך.

לון 16 במאי 2008

רונן, אם אברם אמר, אני מציע שתבדוק את הזיכרון שלך :)

לצערי, יש סיכוי שאברמוביץ' יהיה האיש השני בחשיבותו בהיסטוריה של צ'לסי (אחרי מי שהקים אותה). זאת בתנאי שהוא ישאר בה לאורך זמן וימשיך להשקיע בה סכומי כסף גדולים.
צריך לזכור שהוא כבר הכפיל את כמות האליפויות שלה והפך אותה לכוח משמעותי וקבוע באירופה (לראשונה, מאז שהגיע, היא קבוע בחצי גמר ליגת האלופות וכידוע השנה גם רחוק יותר).

Glen 16 במאי 2008

As to Chelsea and anti-Semitism. I would not dismiss it as the Headhunters were quite notorious and no doubt racists. I think one of the main reason for the anti-racist movement with the great punk/Ska special album was beside the riots also Chelsea’s troubles.
Of course nothing to compare with the animals of United and Leeds in the 70’s But still no fun to be around. We can dismiss these teams damage if you want (Uzi? Ronen?) but it will somehow be kind of rewriting the history.

ליאונידס 16 במאי 2008

לון-אתה צודק.
ובמידה והם ינצחו ביום ד',גם התארים הקודמים של צ'לסי יהיו רשומים ע"ש אברמוביץ' יותר מאשר בזכות יכולתו של מוריניו.

עזי 16 במאי 2008

גלן נכון, ואוזגוד לא כבש בגמר (2-2) אלא רק במשחק החוזר בו הפסדנו בהארכה 2-1 אחרי שהובלנו עד 11 דקות לסיום. בעונה בה לידס שיחקה 63 משחקים – אז שיא – היא הגיעה שניה בליגה, הפסידה בגמר הגביע ובחצי גמר ליגת האלופות ולפי חוקי הליגה האנגלית הסגל של כל קבוצה לא היה יכול למנות יותר מ-20 שחקנים כולל שוערים מחליפים, פצועים וכו'.

לון, הוא כבר שילש את כמות האליפויות. היתה אחת, עכשיו יש שלוש

Glen 16 במאי 2008

Uzi: just as you said, it was a great year for some teams especially in Europe.

עזי 16 במאי 2008

גביע משני גלן, שבוטל מאז. תזכור שניצחתם את גורניק ז'אבז'ה בגמר :)

עזי 16 במאי 2008

אגב, השם Blue is the Colour זה סוג של גניבה – שנתיים קודם לכן פינק פלויד הוציאו קטע ששמו Green is the Colour

Glen 16 במאי 2008

Uzi, you are mean. I thought last night gave you some grace not to mock the best English trophy ever.
I forgot before:congratulations.

Glen 16 במאי 2008

How do you find your chances in the final?

עזי 16 במאי 2008

זה היה בהומור גלן, הקבוצה שלך היא החביבה ביותר בכל איזור מנצ'סטר רבתי.
לפני שנתיים שהיינו משחק אחד מחזרה לפרמייליג הייתי מאוד אפטימי וקיבלנו בראש 3-0 מווטפורד. במשחק הראשון נגד קרלייל הייתי אופטימי והפסדנו בבית, אתמול היה לי ברור שאנחנו עפים ועלינו בדקה ה-90 אז אני מנסה להיות פסימי….השאלה גם מי תהיה היריבה שתקבע היום, נגד דונקסטר היה לנו קשה השנה יותר, את סאותאנד ניצחנו 4-1 (והפסדנו 1-0).
ויש לי חידה אליך, מתי בפעם האחרונה היינו בוומבלי?

רונן דורפן 16 במאי 2008

עזי, האם לא הייתם בוומבלי במגן הצדקה של 1992?

לון 16 במאי 2008

עזי, אתה צודק כמובן, הוסיף עוד שתיים ולכן השליש.

האם קראתי נכון ? היית א ו פ ט י מ י ? גם לפני שנתיים וגם לפני המשחק מול קרלייל ? האם היית חולה בשני המקרים ? :)))))

עזי 16 במאי 2008

לון, כנראה לא חשתי בטוב……
רונן, היינו גם אחרי 1992 בוומבלי.

Glen 16 במאי 2008

1996 Aston Villa 3 – 0 Leeds

עזי 16 במאי 2008

אכן, גמר גביע הליגה יש לציין

גלן 17 במאי 2008

אני מבקש למנוע מחדלים בעתיד ולכן אני מבקש כבר עכשיו ועדת חקירה ממלכתית בראשות השופט ע.דן ונציגי הצבא בעבר (השופט ר.שטנאי) ובהווה (השופט דורפן) שתקבע סופית מה מאזנו של מר א. ון דר סאר בבעיטות הכרעה מאחד עשר מטרים. הח"מ זוכר ארועים שעלולים לחזק את הרוח של חלקנו כגון יובה -96 או איטליה ביורו-2000 . האם ניתן לשלוח מכתבי הזהרה

גיל 17 במאי 2008

אוסקר פיסטוריוס הספורטאי קטוע הרגליים יוכל להשתתף באולימפיאדה.

גלן 17 במאי 2008

גיל: אכן ראוי לפוסט הבא. נזכרתי בואן דר סאר גם ביורו 04 כך שאני עוד ממתין עם מכתבי ההזהרה.

גלן 17 במאי 2008

אויי נזכרתי גם ביורו 96 ומונדיאל 98. על פחות מזה צריך את דובי וייסגלס כעו"ד- יש משהו שקרה באייקס או ביובה ששכחתי?

יואב 17 במאי 2008

צלסי, בטח שהייתה קיימת. אולי קיום צנוע יותר(שחלק מאוהדיה מתגעגעים אליו).
מעבר לעובדה שיונייטד מבזבזת את הכסף שהרוויחה(בום הטלוויזיה ידוע לי), ומעבר לאקזוטיות של ויאריאל, שאלקה, פיורנטינה, אתלטיקו ועוד, זאת עדיין הליגה המרתקת מכל.
בעיני, שום משחק של יונייטד, הוא לא מובן מאליו. המתח הוא תמידי.כמו שהיה לפני חמש עשרה שנה ואף שלושים. זה הכל בעיני המתבונן שמייחס ליונייטד(או כל קבוצה אחרת), תשעים נקודות לפני שהעונה התחילה…
אם יש גורם , ששינה את ההתיחסות ,זאת ליגת האלופות וזה הגלגל. לוילה או לניוקאסל, קשה להביא שחקן שרוצה לשחק בליגה הזאת. את זה שוברים באמצעות ניהול נכון ותכנון ארוך טווח. אין קיצורי דרך וארוחות חינם. יונייטד עבדה קשה כדי למצב את עצמה שם.. היו יותר אכזבות מהצלחות ועדיין קשה לה להביא את הזידאן או הרונאלדיניו הבא…
היו שנים שארסנל, לא היתה בין ששת התקציבים היקרים בליגה אבל עדיין נלחמה על תואר ומקום בליגת האלופות…

היה לי כבוד גדול יותר לצלסי, לפני אברהם.לא שאין לו יכולות. אבל הן שוות ערך לעוד מאה אחרים…ומשם נובע הכעס המובן והצודק של אוהדיה. זה משול לטל בן חיים במקום אלכס.
או לבניון במקום חלב. או לליאם מילר כיורשו של קינו.
אתה מצפה במועדונים מסויימים, (שלא נלחמים על כרטיס ההגינות של אופא)לכוון גבוה ומינויים, הם חלק מזה. זה לא סותר את העובדה, שבתקציב כזה, קשה להכשל(להיות מתחת לארבע הראשונות). ובטח שכל אדם ראוי להזדמנות.
גם לוני היה החשוב ביותר, כמו גם רובי שפירא(שרבות האגדות מדוע פיטר את גרנט לאחר עונת שיא של מקום רביעי),כמו גם שחר וגברי לוי.מקווה שזה לא יאמר לעולם על הגלייזרים.

עזי 17 במאי 2008

דו"ח הביניים מגלה שיפור ביכולתו של מר א. ון דר סאר והפקת לקחים מכשלונות העבר החמורים (ראו דו"ח רייקארד, יולי 2000). אחרי הפסד בפנדלים הן בגמר ליגת האלופות עם אייאקס ליובה ב-96', הן ביורו 96', הן במונדיאל 98' והן ביורו 2000 (וכל המנצחות הפסידו בסיבוב הבא) הגיע הניצחון בפנדלים ביורו 2004 ומה שיותר חשוב מבחינת חלק הארי של אזרחי הבלוג והוכחה שסנגוריו של השוער טענו עליה כי היא "ניצחת" – רק לפני תשעה וחצי חודשים, נגד אותה יריבה ממש הוא עצר שלושה פנדלים רצופים והעניק לכם את מגן הקהילה.
לאור ממצאים אלו, לאור העובדה שאין אפשרות לרשום שוער נוסף שאינו בסגל, לאור מצבת השוערים המחליפים ונסיונם המלצות הביניים של הוועדה הן:
א. לתת לאדון ואן דר סאר להמשיך בתפקידו עד סיום חוזהו.
ב. לא להגיע לפנדלים אלא להכריע את המשחק ב-90 דקות, מקסימום 120.

ע. דן – יו"ר
ר. דורפן – מ"מ היו"ר
ר. שטנאי – חבר בכיר

גיל 17 במאי 2008

אף אחד לא מתעניין בגמר הגביע היום? דווקא בגלל שסינדרלה תזכה זה סיפור יפה בעיניי. לא עוד תואר לאחת הגדולות (והלוואי שזו תהיה קארדיף).

גלן 17 במאי 2008

עזי:תודה.ראיתי שדונקסטר בפורמה לא רעה….

birdman 17 במאי 2008

ברוח הפוסט, גם הקרב על סמפורד ברידג' לא היה החשוב ביותר לשנת 1066!
בספטמבר 1066 הצבא של הרולד מלך אנגליה היה בחוף הדרומי, ממתין לתקיפת וויליאם מנורמנדיה, בינתיים הגיעו הידיעות על הפולש הוויקינגי בסטמפורד ברידג' אשר ע"י יורק בצפון. בצעידה מהירה של 4 ימים (!) צבא הרולד הגיע לצפון, והפתיע את הפולש הנורבגי – הקרב נערך כאשר הוויקינגים לא עטו שריון. שבועיים אח"כ נערך קרב הייסטינגס (בחוף הדרומי) אשר בו 'וויליאם הכובש' כבש את אנגליה. בקרב נהרג המלך הרולד. אין עדות לתאום בין הנורמנים לוויקיגים בהקשר לפלישות.

רוני שטנאי 17 במאי 2008

עוד רוצה לציין האדון הנכבד ואן דר סאר,
כי היה זה הוא שהוביל את קבוצתו אייאקס לזכיה בגביע הביניבשתי בשנת 95, לאחר ניצחון בבעיטות הכרעה מהנקודה הארורה. משום מה טוענים חלק מקטרגיו של השוער כי הניצחון הנ"ל הוא הוא האשם בכל שרשרת ההפסדים הנוראה שלאחריה אף אחד לא זוכר את ההצלחה ההיא, וכמובן שהם היו מחליפים את הזכיה ההיא בניצחון אחר בכל אחת מההזדמנויות האחרות.

ולמשהו שונה לגמרי , אמש ראיתי את אחד החלומות הקטנים שהיו לי מתמסמס לנגד עיני כשבעיתון סוף השבוע פרסמו את הספרים החדשים של מאי- הספר שלכד את עיני הוא " אייאקס היהודים, הולנד" של סיימון קופר כמובן. החלום הקטן שלי היה לנסות ולתרגם את הספר לעברית אבל הוצאת מעריב הקדימה אותי(ואשתי מאשימה אותי בצדק שלא הייתה לי היוזמה המספקת), הספר עדיין לא בחנויות, לפחות לא בקרבת מגורי אבל באינטרנט הוא כבר מפורסם. השם העברי שונה ל "אייאקס , הולנד והמלחמה" משום מה. כולי תקווה שהתרגום עצמו יותר נאמן למקור.

רונן דורפן 17 במאי 2008

אני מוחה על כל הדיון המיותר הזה. למנצ'סטר יונייטד יש כמה כללים. כך למשל מעולם לא לבש גרמני את חולצת הקבוצה במשחק רשמי. כפועל יוצא מכך – מעולם לא זכינו באיזשהו תואר חוב בזכות ההמצאה המטופשת הקרויה "דו קרב פנדלים". דווקא את צ'לסי ניצחנו פעם בגמר חשוב בעזרת פנדלים – בגמר הגביע של 1994 קיבלנו שני פנדלים שאת שניהם בעט קנטונה לרשת.

גלן 17 במאי 2008

השופט דורפן עושה כמעשה צחנובר ויש לפסול אותו מלשבת בוועדה כל כך מכובדת….
היה לנו פעם זיזו בפנל עם מומחיות יובנטוס. הוא יכול להיות מחליף ראוי.

רונן דורפן 17 במאי 2008

גלן – אני לא רוצה להזכיר שבעוד כל העולם החופשי נלחם בגרמנים, אפילו סקאוסרים, סיטי הלכה ומצאה שוער בין פושעי המלחמה.

גלן 17 במאי 2008

השופט צחנובר: נדמה לי שהארגריבס יכל באיזהשהו שלב לשחק בשביל גרמניה אם לא היה בוחר באנגליה? זה לא מספיק בשביל הדיון? נדמה לי שגם ביורו הוא היחידי שהבקיע פנדל לאנגליה במה שמראה על איכויות לגמרי גרמניות. הדיון חיוני בהחלט!

גלן 17 במאי 2008

שמייכל לא היה פושע מלחמה!

גלן 17 במאי 2008

וההחתמה הייתה אחרי מלחמת העולם השנייה! לשם קידום שלום ואחווה

עזי 17 במאי 2008

הבעיה היא אחרת, רונן מתעלם ששוערה של קבוצתו במילואים הוא גרמני. רברט רון צילר, למעשה השוער הרביעי של מנצ'סטר יונייטד.

רונן דורפן 17 במאי 2008

עזי – אם תשים לב לניסוח – אינני מתעלם כלל. בדיקה שנעשתה על ידי תחקירני הבלוג לגבי רון צילר גילתה שכל בני משפחתו היו חלק מהקנוניה לרצוח את היטלר, ולא הסתפקו בכך שהצילו יהודים מידי יום ביומו.

באבא ימים Old Timer 18 במאי 2008

בתור אמיקוס קורייה מטעם עצמו אתכבד לציין שדבריו של הח"נ דורפן נכונים הם אלא שחצי אמת גרועה משקר. לא כל פושעי המלחמה גרמנים היו (אציין רק את אריק פטאן ואולה גונאר קוויזלינג כלא גרמנים אשר הפגינו תכונות גרמניות בעליל. אודה אם ימנע הח"נ מלזרות חול בעיני הוועדה.

Comments closed