"שיישב ביציע"

היום הייתה התפתחות נוספת בפרשת רונאלדו. אחרי שאתמול ריאל מדריד הצליחה לארגן ציטוטים הן של הסנדק שלו והן פיליפה סקולארי (שרוצה לאמן בצ'לסי) בהם הם הודיעו שהם תומכים במעבר שלו לריאל מדריד. פרגוסון נפגש עם משפחת גלזר וחזר עם עמדה ברורה מאד "מצידי שיישב ביציע ולא נמכור אותו לריאל מדריד". אם העמדה הזו היא באמת בתמיכת הגלזרים אז צריך כבר להודות שעם כל ההסתייגויות הם עושים עבודה טובה בניהול  יונייטד. פרוגוסון משבח לעתים את הגלזים, אבל במשורה. לדעתי באמת קיבל מהם את ההבטחה הזו והם זכו למחמאה הציבורית ביושר.

לריאל מדריד אסור לוותר בעניין הזה ולא בגלל עקרונות הצדק והיושר. ובלי קשר לשאלה האם יונייטד לא רכשה בעבר שחקנים מקבוצות קטנות יותר. אלא משתי סיבות מרכזיות:

הסיבה האחת היא תרגיל קבוע של ריאל מדריד, ורק של ריאל מדריד, ולא משהו "שכולם עושים": נסיון להשניא את השחקן על הקהל של הקבוצה שלו. רונאלדו, שכנראה רוצה לעבור למדריד, עוד לא עשה את הטעות הגדולה ואמר את זה בעצמו. השאיר לעצמו איזשהו סולם לרדת ממנו כשיפתח בשנה הבאה את העונה במנצ'סטר יונייטד. אני יודע שיש מדרידולוגים שחושבים שמרגע שריאל מדריד מפרסמת הודעה באמצעות ה"מרקה" העניין חתום וסגור. אני ממליץ להם בחום לבדוק אם בצד השני עמד אי פעם אלכס פרגוסון.  ידידי נדב יעקבי אמר בדיון הקודם שסימן בדוק הוא "שפרגוסון וקירוש בהיסטריה". אני מציע הסבר אחר. הם אולי עצובים. הם אולי שבורי לב. אבל הם לא היסטרים. הם יודעים את המצב החוקי ועל פניו המועדון עומד מאחריהם.

הסיבה השניה היא העתיד של מנצ'סטר יונייטד בטווח הבינוני. אם יונייטד תוותר השנה לריאל מדריד על הדבר הזה כדאי לה לוותר על הלטיניזציה של הקבוצה ולחזור ולקנות בעיקר שחקנים הולנדים ונורבגים. ממילא יש תחושה ששחקנים לטינים ואפילו צרפתים לעולם לא רואים בקבוצות האנגליות את פסגת השאיפות. ואם יונייטד תוותר בעניין רונאלדו היא תוותר בעתיד על אנדרסון ונאני ושחקנים אחרים.  

הניתוח שלי הוא שזה לא תרגיל להעלות את המחיר. פרגוסון לא היה שם את שמו הטוב על העניין של המחיר. ומכיוון שיונייטד לא תמכור השנה את רונאלדו לריאל מדריד ההחלטה המשמעותית היחידה בטווח הקרוב היא של רונאלדו. הוא עדיין יכול לשחק כמו בנאדם את השנתיים שנותרו עד שיוכל להשתחרר מהחוזה, או ארבעת השנים שנותרו בחוזה, או השנה עד שריאל מדריד תפנה למנצ'סטר יונייטד בצורה חוקית. החלטה שלו לעשות ברדק תהיה ממש אדיוטית. לא בגלל שהיא תפגע בסיכוייו לטפס למקומות שהוא צריך להגיע אליהם כשחקן. אלא משום שזה יצביע על חוסר הבנה מסויימת באישיותו של פרגוסון. אני באמת מאמין שיחזור מהיורו, יגיד "שטוב לו במנצ'סטר". ואז יחליט אם לבקש חוזה מוגדל (ולי אישית אין בעיה עם זה, לדעתי משלמים לו פחות מדי) או באמת לעבור בעוד שנה-שנתיים.

פרגוסון אמר בראיון לטיימס שרונאלדו צריך לקבל את ההחלטה בעוד שנתיים, וכי הוא מקווה שעד אז ישתכנע שיונייטד היא מועדון גדול יותר. ייתכן מאד שהוא רואה כאן מהרהורי ליבו. אבל גם דחיית העניין בשנה-שנתיים היא בהחלט בעלת תועלת. כי בינתיים, בעוד רונאלדו משחק ביונייטד, ראשי ריאל מדריד ייאלצו  להתמודד עם אספסוף קוראי ה"מרקה" בשנת בחירות. ובכדי לרצות את הציבור הם יוציאו עוד ועוד כספים מיותרים על שחקנים מיותרים. זכור לי מקרה משעשע של נשיא ריאל מדריד בטקס בו הוצג ואן ניסטלרוי לאוהדים, שומע את הקריאות "איפה קאקה?". ומכיוון שזו ריאל מדריד אולי בינתיים יעוף הנשיא והמאמן, או שני מאמנים ושני נשיאים. ומי יודע מה יהיה אז? אין שום חשש שלריאל יש תכנית עבודה לשנה וחצי.

כך שהדחייה בהחלט תגרום נזק לריאל מדריד ולראשי ריאל מדריד, וזו צריכה להיות מטרה אסטרטגית של יונייטד.

הפועל חולון
מסקנות מחצי גמר היורו

76 Comments

דותן 1 ביוני 2008

מענין אם ההית מגיב ככה אם לא היה מדובר בכוכב שלכם, נגיד אם ריאל היתה מנסה לקנות את פרננדו טורס או דידיה דרוגבה…. אני מניח שלא… אתה יודע באופן מוזר למרות שפרגסון אמר ש-"רונלדו צריך לקבל את ההחלטה בעוד שנתיים", פרגסון מחויב קודם כל למועדון ורק אחרכך לשחקן – ורונלדו מחוייב קודם לעצמו ורק אחר כך למועדון!

עזי 1 ביוני 2008

רונן, מנצ'סטר יונייטד היא מועדון גדול מאוד, אחד הגדולים בעולם, אבל בעוד שנה או שנתיים גם אם תקחו עוד אליפות אנגליה ועוד ליגת אלופות היא לא תהיה גדולה מריאל מדריד. אפשר להסתלבט על תחלופת נשיאים בריאל, אבל סוג הניהול של קבוצות כמו ריאל או ברצלונה עדיף בעיני ובעיני רוב האוהדים שאני מכיר על פני הבעלות האבסולטית ל איזה אוליגרך רוסי, מיליארדר אמריקאי או תאילנדי מושחת. לא משנה מה הגלייזרים יעשו אתה לא יכול לנשל אותם וגם הקמת קבוצה אלטרנטיבית לא ממש צלחה אצלכם (וזה מובן). בריאל ובברצלונה הבעלות היא בסופו של דבר של חברי המועדון, הנשיא הוא נבחר ציבור (נכון הוא מביא כסף ובדרך כלל מיליונר ולא ממש צדיק), ואפשר להעיף אותו בבחירות.
ודבר אחרון, זה לא מתאים לך לקרוא לקהל קוראי המארקה 'אספסוף', אני לא בטוח שהשוואה בין קוראי עיתוני הספורט של מדריד לקוראי הטבלאודים בלונדון ומנצ'סטר תיטיב דווקא עם האנגלים.
ולעניין עצמו, ריאל מתנהגת בצורה שערורייתית והיא צריכה להיענש.

ארז 1 ביוני 2008

לא הייתי משלה את עצמי בכך שהגלייזרים באמת יעמדו במלה שלהם להושיב את השחקן הכי יקר, רווחי ומוצלח שלהם ביציע אם לא ירצה להמשיך במועדון. דורפן נותן לרומנטיקה להשפיע על על הכתיבה שלו, והצגתה של היונייטד כצד המסכן בסיפור הזה הופך אותה לקוזאק נגזל. אסור לשכוח שלמרות שכמה שהדרכים בהם מדריד משתמשת עשויות להצטייר כנלוזות, הרי שעדיין תמיד עדיף מועדון שפועל למען הצלחתו הספורטיבית והכלכלית של המועדון, ולא משמש ככלי לעשיית ממון בעבור קפיטליסטים שבינם ובין כדורגל אין דבר וחצי דבר. דרך אגב, המארקה הוא העיתון הנפוץ בספרד השומר בדרך כלל על סטנדרטים של עיתונאות אחראית, ולא עיתון חינם המחולק לציבור הרחב תוך נסיון של הבעלים שלו להפיץ את האג'נדה שלו בקרב האספסוף, מבלי להזכיר דוגמאות מהארץ.

דורון וויקי 1 ביוני 2008

לארז ובכלל

איך הגעת לזה שהמארקה הוא העיתון הנפוץ בספרד?!

רונאלדו ישחק במנצ'סטר יונייטד בעונה הבאה בטוח. ובהערכה לא כ"כ גסה שלי גם בשנים לאחר מכן, אז פשוט מתעסקים פה ב"אם וכאילו" יותר מדי…

אביעד 1 ביוני 2008

ארז, בסיפור הזה יונייטד הם באמת הצד הנגזל. הדרכים של ריאל מדריד לא "מצטיירות כנלוזות" אלא באמת נלוזות, והמארקה הוא שופר של ריאל מדריד. גם אני הייתי רוצה בעלים שהוא בעצם אני, אבל הגלייזרים פועלים למען הצלחתו הספורטיבית של המועדון (כיוון שזו משמעה הצלחה כלכלית) ובתקופת בעלום הולך ליונייטד לא רע, בטח שיותר מלריאל. חוץ מזה, כשאתה מגדיר את ריאל כ"מועדון הפועל למען הצלחתו הספורטיבי של המועדון" גם אתה נותן למידה מסוימת של רומנטיקה לחלחל לתגובתך… ככה זה כשאוהדים…

אלכסיי פרגוסינישווילי 1 ביוני 2008

לכל אוהדי המאנקס: אתם מ-פ-ח-ד-י-ם!!!

ארז 1 ביוני 2008

סליחה, תיקון, מארקה הוא העיתון השני הכי נקרא בספרד, אחרי החינמון "20 דקות", שעקף אותו לאחרונה.

http://www.newspaperinnovation.com/index.php/2008/04/30/all-spanish-frees-see-readership-grow/

קורא 1 ביוני 2008

אני רק מזכיר לך מתי אמרתי שרונאלדו הוא קרקס נודד בניגוד לוויין רוני.

אלכסיי פרגוסינישווילי 1 ביוני 2008

לרונן:whats wrong,sombody wants to
your best take player?
stop cryeng like a littel girl and blame all
the world because thats what your manks doing
all the time two other clubes!

ליאונידס 1 ביוני 2008

רונן-אתה באמת מאמין שמשפחת גלייזר קנתה את מנצ'סטר בשביל לשרוף כסף???? אידיאלים?? או בשביל לעשות כסף.

נראה לך שהם ישאירו שחקן ששווה50 מ'אירו ביציע (העיתונות אולי)…

רונאלדו רוצה לשחק בריאל וזה החלום שלו(לא יותר כסף) וזאת הבעיה שעמה פרגוסון ואוהדי מנצ'סטר צריכים להתמודד.
העובדה שריאל מדריד נהנית מיוקרה גדולה יותר משל מנצ'סטר ושל כל הקבוצות באירופה הינה הבעיה של כל שאר ההנהלות.

בני 1 ביוני 2008

אני חושב שפרגוסון נלחם במקביל גם על ההווה וגם על העתיד. על ההווה – רונאלדו השחקן הטוב ביותר בקבוצה שלו וכמו שרונן אמר כבר מספר פעמים: הוא עוד יכול להשתפר. זה נשמע קצת אבדסורדי אבל זה נכון. יותר בישולים, יותר שערים ויותר בעיטות חופשיות ברשת. הוא לא מיצה את יונייטד כמו שכמה חושבים בדיון.
העתיד – כמו שרונן הזכיר. זה ייתן אור ירוק למהלכים דומים של שחקנים כאלה בעתיד (אנדרסון, נאני, טבס ואולי אפילו פוסבון).

השאלה שלי האם הזכייה בליגת האלופות הביאה לכך שרונאלדו מרגיש ש"מיצה" את כל האתגרים עם יונייטד. אם יונייטד הייתה מפסידה בגלל הפנדל שהחטיא – האם הוא היה מרגיש צורך לפצות והיה מכריז כי הוא לא רוצה לעבור בשום אופן עד שישיג איתה את הגביע? האם הזכייה עלתה ליונייטד ברונאלדו?

יואב 1 ביוני 2008

לא הגלייזרים הם המהות של יונייטד. אלא הסר. קצת מתסכל כל העניין הזה עם רונאלדו… וגם צפוי. היתרון המשמעותי ביותר של ריאל, זה השמש….

גיל 1 ביוני 2008

רונאלדו אמור לתת הצהרה בימים הקרובים בקשר לכל הסאגה הזו. האמת היא שזה לא נשמע טוב. בשביל מה צריך לצאת במסיבת עיתונאים מיוחדת כדי להודיע שאתה שחקן יונייטד? מעניין מה תהיה התגובה אם הוא יודיע שהוא רוצה לעבור לריאל.

דורון וויקי 1 ביוני 2008

אבל הוא לא.
גיל וכל השאר תהיו מחוברים למציאות!

יגאל 1 ביוני 2008

עזי: משונה בעיני הטענה כי גם אם נזכה בכל תואר בשנתיים הקרובות "היונייטד לא תהיה גדולה כמו ריאל מדריד". אשמח אם תבהיר כיצד אתה מודד גדולה של מועדון. האם אלו התארים שהמועדון השיג? מסופקני. אבל בוא נגיד שככה אנחנו מודדים גדולה בספורט.
אם זה המצב אז למה כל כך חשוב לך מבנה הבעלות של הקבוצה? ואם הוא חשוב עד כדי כך, אז בוא נחזור לשנים היפות בהם ריאל הפכה לסו קולד המועדון הגדול ביותר בעולם ולמידת הפלורליזם והדמוקרטיה שהקיפה אותו באותן שנים.

אני חושב שכל כמה שפרגסון יתעצב על לכתו של רונלדו – ולתחושתי ולצערי הוא ילך – מה שבאמת מניע אותו הוא התשוקה חסרת המעצורים לא להיות סקנד בסט של אף אחד בשום תנאי. בטח לא להיות ילד הכפות של ריאל מדריד. כך ששאני באמתחושב שהוא יושיב 100 מיליון דולר ביציע עם תמיכה של הבעלים או ילך הביתה בלי התמיכה שלהם. עד כדי כך. מדובר בהגמוניה ולא בשום דבר אחר. וזאת הסיבה שפרגסון נשאר ביונייטד כל כך הרבה שנים.

יגאל 1 ביוני 2008

ואם בהעדפה אישית עסקינן, אז בדרך שאני מודד מועדונים גדולים ריאל היא אפילו לא המועדון הגדול ביותר בספרד.

אדם 1 ביוני 2008

לדעתי כל עניין כריסטיאנו רונאלדו נופח מעבר לחשיבותו האמיתית. לא ריאלי בעיני לצפות ממנו ששנה אחר שנה יתן עונה בסדר גודל של העונה האחרונה, ואם השמועות נכונות ומה שריאל מציעה תמורתו זה את רוביניו וסכום כסף שיכסה את עסקת בנזמה ועוד ישאיר עודף, אני לא חושב שיונייטד תצא נפסדת במיוחד מהעניין.
גם ברמה הדקלרטיבית אני לא חושב שאמורה להיות לעסקה השפעות מרחיקת לכת. מסורתית, יונייטד לא הייתה קבוצה שמתמודדת על הבאת הסופרסטארים הגדולים. מרצונה או מרצונם, הללו מצאו את דרכם עפ"י רוב לספרדיות או האיטלקיות. יונייטד התרכזה בעיקר ברכש בריטי מוביל(לא רק של שחקנים בריטיים, אלא גם של שחקנים שמשחקים באי הבריטי, קנטונה לדוגמא), וקידום שחקנים מליגות בינוניות למעמד של שחקני על, כך שבין כה וכה לעסקה לא אמורה להיות השפעה גדולה מדי על הרלבנטיות של יונייטד בעיני שחקני העל.

שבי 1 ביוני 2008

בלי קשר לדיון שפתחת, איפה רונאלדו האדם בכל הסיפור הזה? הרצונות שלו לא חשובים? השאיפות? החלומות? ואם הוא באמת ובתמים רוצה לברוח מהקור של מנצ'סטר למדריד הקרובה למשפחתו, ואולי בדרך להרוויח עוד כמה מיליונים?

ובכלל, האם הייתם רוצים שבקבוצתכם ישחק שחקן מתוסכל ששונא את העיר והקבוצה ומת לברוח למקום טוב יותר, לדעתו? האם הייתם רוצים בקבוצתכם שחקן שחי בתחושה שעשו לו עוול ואנסו אותו להישאר במקום שהוא לא רוצה?

אם רונאלדו יצהיר קבל עם ועדה שהוא רוצה לעבור לא הייתי עושה כזה סיפור, עם כל הצער והכאב שבדבר. שימו 100, 200, 300 מיליון יורו וקחו אותו.

לון 1 ביוני 2008

רונן, אני מקווה שההערכות שלך מקובלות גם על פרגוסון ואינן רק מהרהורי ליבך.

המבחן הגדול יהיה אם רונאלדו יודיע שהוא רוצה לעזוב. אני חושב שגם אז צריך לדבוק בכך שישחק או שיישב ביציע, אבל זה יהיה מבחן מעשי ולא תיאורטי. זה ידרוש התנהלות מאוד עדינה וחכמה כלפיו, כלפי יתר השחקנים, כלפי האוהדים וכלפי העיתונות.

מהכתיבה שלך על ריאל והמארקה עולה כעס ותסכול (או רגשות דומים). אני מקווה שזה לא ייגמר בדמעות…

אני מבקש להזכיר שעזבו את יונייטד שחקנים חשובים יותר כמו ג'ורג' בסט ואריק קנטונה ויונייטד שרדה ופרחה.
יונייטד היתה טובה לפני רונאלדו ותהיה טובה אחריו. כשילך זה יהיה עוד יום בהיסטוריה הארוכה שלה.

עזי, ודאי שהייתי רוצה מבנה בעלות כמו בברצלונה. אבל הגלייזרים יודעים לנהל קבוצות ספורט. עד כה הם מתנהלים למופת.
בפועל, באופן השוטף, חשוב הידע הניהולי של הבעלים ולא המטען הרגשי כלפיהם. כרגע יש לי רושם שהיתרון הוא דווקא של הגלייזרים.

ליאונידס, ודאי שהגלייזרים ביונייטד כדי לעשות כסף.
אבל הם לא עשו את הכסף מזכייה בטוטו ויש להם ניסיון רב. הם יודעים היטב שאם פרגוסון יצא נגדם, הם יכולים לאבד רווחי מרצ'נדייז עצומים. בנוסף הם זוכרים היטב את קבלת הפנים לה זכו ביונייטד ויפעלו מאוד בזהירות.
כמו כן, יתכן שהם גם זוכרים שטוב שם טוב משמן טוב. מה שאומר בפועל, שטובים שבעים מיליון יורו ומנג'ר מרוצה בעוד שנה, מחמישים מיליון השנה ופרגוסון וקהל עצבניים מאוד.

אביאל 1 ביוני 2008

שאלה – יש סעיף שחרור בחוזה של רונאלדו ? מנצ'סטר יכולים להגיע להחלטה שהם לא משחררים אותו וזהו ? או שאין אפשרות כזאת ? ואם נגיד הוא יצהיר שהוא רוצה לעבור לריאל ומנצ'סטר תתנגד, מה אז יקרה ? יכולים להשאיר אותו בכוח בקבוצה ?

גיל 1 ביוני 2008

אין הרבה מה לעשות אם הוא באמת רוצה לעזוב אבל בהחלט טוב שמבהירים לו את המחיר לזה.

קצת נשגב מבחינתי למה שחקן בשיא ההצלחה שלו רוצה לעזוב קבוצה מצליחה שמתאימה לו כמו כפפה ליד. כסף לא נראה לי הסיפור ואתגרים חדשים אפשר למצוא גם פה. יש הרי סיכוי גדול שהוא לא יהיה כל כך מוצלח בקבוצה חדשה לגמרי עבורו. אותי מצער ששחקנים גדולים לא עושים את כל הקריירה שלהם במקום אחד.

אביאל 1 ביוני 2008

ועוד משהו סתם כדי לעקוץ אתכם כאן (את אוהדי יונייטד כמובן) :)

זה כל כך מדאיג אתכם שהוא יעזוב ?! מה קרה לרוח הקבוצה ? אתם קבוצה של 11 שחקנים לא של אחד לא ? של שחקני בית ומסורת לא ? אני לא מכיר עוד קבוצה שאם שחקן אחד יעזוב אותה (טוב אולי חוץ מברצלונה ומסי) זה ישפיע כל כך… כנראה שבלעדיו אתם לא כאלה גדולים…

עזי 1 ביוני 2008

יגאל אתה מערבב מין שבאינו מינו. ברור שלא מספר התארים קובע, האם עד העונה הייתם באותה רמה של בנפיקה או פורטו שזכו בשני גביעי אלופות, ברור שלא. האם יובנטוס קטנה מאייאקס, ברור שלא. ריאל היתה ונשארה גדולה גם כאשר לא זכתה בגביע האלופות שלושה עשורים בדיוק כמו שאתם הייתם קבוצה גדולה כשלא זכיתם באליפות אנגליה 25 שנה, קודם כל עניין של מסורת, אוהדים, גודל, מחויבות וכו'. אם אתה מודד תארים הרי ליוורפול גדולה ממכם בהרבה, וזה לא כך.
אני מעדיף לחיות היום בדמוקרטיה גם היא היא היתה פעם דיקטטורה מאשר לחיות היום בדיקטטורה ולהתרפק על כך שפעם היא היתה דמוקרטיה. אני מניח שגם אתה.

רונן דורפן 1 ביוני 2008

דותן – כל דבר שאני כותב קשור לזה שאני אוהד יונייטד. אתה רשאי לקחת את זה בחשבון.

עזי – אני לא חושב שריאל וברצלונה זו אותה סיטואציה. אני כומבן תומך בניהול אוהדים – אבל בריאל איכשהו שכבה יותר מסואבת מתוך הפוליטיקה המקומית מקורבת לצלחת, בזכות ההטבות הממשלתיות שהיא מצליחה לארגן.

ארז – הצלחת לפספס לחלוטין. אנחנו לא קוזאק נגזל. אנחנו מועדון לא פחות חזק מריאל מדריד וצריכים להבהיר להם את זה. לגבי הגלזרים – אני לא חושב שהם ימהרו לשבור לאלכס פרגוסון בפומבי את המילה. ואני לא חושב שהוא היה אומר את זה לא על דעתם. וגם – מה מועיל לטיעון שלך העניין שאני אוהד מנצ'סטר יונייטד. אני חושב שמצליחים לנהל פה דיונים די אובייקטיבים – אז אפשר להמנע מאבחנות לגבי הכותב ולא הכתוב.

דורון וויקי – ההערכה שלי היא שרונאלדו ישחק שם יום אחד – אבל אין סיכוי שבעונה הבאה. יונייטד לא תכנע בצורה כזו, כי זה לא ייגמר ברונאלדו.

שבי – רונאלדו חתם על חוזה. חוזה שהתנאים היו ידועים בו. אחד התנאים הנחמדים זה רבה מליון דולר לשבוע. אחד הדברים הפחות נחמדים הוא שאי אפשר לעזוב מהיום למחר כי שילמו לך כסף גדול מתוך ידיעה שתשחק כמה שנים. חוץ מזה מעולם לא שמענו מרונאלדו שהוא שונא את הקבוצה והעיר. הוא נלחם במגרש ומזיין בלי הפסקה את הנשים המקומיות. ריאל מדריד מראיינת לעיתון קרובי משפחה שלו בכדי לנסות ליצור מומנטום. אני מעריך שהוא רוצה לשחק במדריד אבל בספק גדול אם הוא שונא את המצב שלו.

לאונידס – רונאלדו לא יישב ביציע ולא יילך לריאל מדריד. הוא יבין את זה וישחק. וריאל מדריד תבין שהחוקים חלים עליה. היה מקרה דומה עם הארגריבס ומנצ'סטר יונייטד. שם יונייטד למדה את השיעור. והארגריבס (מלבד פציעה) שיחק במלוא המחוייבות את השנה בה חיכה.

אלכסיי פרגוסינישווילי 1 ביוני 2008

אביאל,כמו שכתבתי קןדם: הם מ-פ-ח-ד-י-ם!

רונן דורפן 1 ביוני 2008

אביאל – רונאלדו חתום לחמש עונות מתתוכה שיחק אחת. פסיקת וובסטר של בית הדין בלוזאן אומרת ששחקן מתחת לגיל 28 יכול להשתחרר תמורת סכום של שתי משכורות שנתיות שנתיים מסוף החוזה. בגלל זה פרגוסון אמר "בעוד שנתיים". סביר להניח שבקיץ הבא אם ירצה לעזוב וריאל מדריד תתנהג בצורה מכובדת העיסקה תתבצע.

Yair 1 ביוני 2008

כל קבוצה שיהיה לה שחקן כמו רונאלדו של השנתיים האחרונות תושפע קשות מעזיבה שלו, אותי מצחיק שכשאתם לא מקשקשים על זה שיונייטד היא קבוצה של שחקן אחד, אתם מקשקשים על זה שרונאלדו לא מגיע למשחקים גדולים… תחליטו.

כל מי שיגיד לך שלא מזיז לו לאבד את רונאלדו (ויש מספיק אוהדי יונייטד שגאים מדי להודות שיצער אותם מאוד לראות אותו עובר, במיוחד לריאל) יקשר במצח נחושה, בין אם אנחנו קבוצה של שחקן אחד או לא, הוא ערך מוסף שלא תמצא בהרבה קבוצות בעולם, ולמען האמת ברוב הזמן פשוט מרגש לראות אותו משחק בקבוצה שלך.

אז נהיה מבואסים/עצובים אולי אפילו עצבניים כשהוא יעזוב, אבל מועדון הכדורגל הזה כבר התגבר על אסונות גדולים מזה בהרבה, ועל עזיבת שחקנים לא פחות משמעותיים לקבוצה שבה הם שיחקו.

עזי – מה זאת אמרת הקמת קבוצה אלטרנטיבית לא צלחה? תגדיר הצלחה…
אף סי יונייטד אוף מנצ'סטר רצה כבר מס' עונות ומטפסת בין הליגות וזוכה גם בכמה גביעים, היציעים מלאים, הרבה מאוד מהאווירה ש"הוברחה" מאולד טראפורד בגלל מחירים והאיסור על עמידה בכל האיצטדיון תוכל למצוא שם, אם לאמר את האמת, בחלק מהזמן באמת הרבה יותר כיף ביציע של יונייטד הקטנה.

רוני 1 ביוני 2008

בנוגע לחוק וובסטר, נראה לי שבמקרה כזה עדיף ליונייטד למכור אותו השנה ב90 מיליון דולר, ולא בעוד שנתיים ב12 מיליון דולר. האין זה כך? אם הקיץ הזה עובר ללא עיסקה, אז ריאל בעצם תשלם בקיץ הבא את78 מיליון דולר על התענוג שבעונה נוספת של כ.רונאלדו בלבן. וזה נראה לי מוגזם בעליל.

Yair 1 ביוני 2008

אגב, אם רונאלדו באמת רוצה לשחק בריאל מדריד, כל מה שהוא היה צריך לעשות זה להכריז שהוא רוצה לעבור לליברפול…

שודד אדום 1 ביוני 2008

אני כל הזמן חוזר על זה… יונייטד זו נשמה- קבוצה ששווה הרבה יותר מסך חלקייה.(שחקניה)
בגלל זה חשוב לומר- שאם הגזר(רונאלדו) קם על הגנן(פרגי), עדיף שילך קבינימאט!!!
מי בכלל שמע על אדון רונאלדו לפני שפרגי שם לו את המפתחות ביד?
אם הילד הזה, הוא כל-כך כפוי טובה… אזי שהוא אינו מתאים לאמפרייה שלנו. ולגלות לכם סוד…? אחרי היורו רונאלדו כבר לא יהיה אותו דבר… חכו ותראו.

יגאל 1 ביוני 2008

יש לי חדשות בשבילך עזי. אם אתה קורה לבעלות פרטית על בנקים, עיתונים, אתרי אינטרנט, וקבוצות כדורגל דיקטטורה אז אכן כולנו עבדים לשלטון דיקטטורי.

גם אני הייתי מעדיף חופש, שיוויון ואחוות עמים בניהול מועדוני כדורגל, אבל אני חושש שהעידן הזה חלף מין העולם (מינוס אקזמפלרים דוגמת ברסה וגרין ביי)יחד עם משחק השבוע בימי חמישי בשחור לבן, "פנדל", אפודות שוער שחורות והאליפויות של מרסיסייד.

אני באמת חושב שעם כל הגעוגועים שלי לשנים רחוקות אנחנו רואים היום כדורגל לגמרי לא רע בעידן הבעלות הפרטית, כמו גם העובדה שהכדורגל האנגלי ביסס את מעמדו באירופה דווקא בעידן של האוליגרכים הרוסים, המיליארדרים הינקים וכל היתר.
והאמן לי שאני לא סובל מיליארדים מכל סוג שהוא.

אביאל 1 ביוני 2008

רונן – תודה על ההסבר, אני חושב שכל מה שצריך זה לחכות למה שרונאלדו יגיד או יעשה, אין טעם שפרגסון יצהיר שרונאלדו ישב ביציע, איומים כאלה רק יגרמו למנצ'סטר לצאת מופסדת מכל הבחינות (לא שזה רע לאוהדי שאר הקבוצות) בגלל ששחקן שמכריחים אותו לעשות משהו בניגודד לרצונו זה עמוק בפנים תמיד יציק לו שלא נדבר אחרי כמה הפסדים או איזה משבר, לכן אולי עדיף ליונייטד לקחת את המאה מיליון כי רוב הסיכויים שהם רק יפסידו – גם כסף וגם שחקן.

יגאל 1 ביוני 2008

קורא. יותר מידי משחקים של המטס בלילות האחרונים.

אלי 1 ביוני 2008

שודד אדום
תאמין לי שרוב אוהדי יונייטד חושבים כמוך, שילך לריאל מדריד, שכיר חרב אוהב בצע שכמוהו.
אבל האם אתה רוצה עוד עונה של שמינית גמר ליגת האלופות ומקום שמיני?
צריך שחקני נשמה וצריך גם שכירי חרב.

עזי 1 ביוני 2008

יאיר, הצלחה של קבוצה אלטרנטיבית היא שחלק משמעותי האוהדים עברו אליה, כמו הפועל קטמון בכדורגל או הפועל אוסישקין בכדורסל. 99 אחוז מאוהדי מנצ'סטר יונייטד באנגליה, וכנראה 99.9 ביולם ממשיכים לאהוד את מנצ'סטר יונייטד.

יגאל, אתה רמזת לדיקטטורה של פרנקו לפני חצי מאה בעוד היום ריאל יותר דמוקרטית מקבוצות שנשלטות על ידי מיליארדרים. לזה התכוונתי. וגם אני מתגעגע לכל מה שהזכרת (אהבתי את אפודות השוער השחורות) אבל יודע שיש גם פלוסים גדולים למצב היום.

רונן דורפן 1 ביוני 2008

רוני. פה אתה טועה. המחיר לא יירד. משום שריאל מדריד היא לא ארגון כלכלי. היא ארגון של פוליטיקאים שמנסים לשמור על מעמדם וזה לאו דווקא כסף שלהם. לכן הם שברו את שיא ההעברות על זידאן כשהוא כמעט בן 30. בנוסף, אפשר לנהל משא ומתן עם אינטר, ברצלונה ויובנטוס במשך השנתיים הללו…

רונן דורפן 1 ביוני 2008

הניתוח של חלקכם שגוי מתוך המחשבה שאם רונאלדו מושאר בכוח הזמן פועל לרעת יונייטד. למעשה הוא פועל לטובתה. היא יכולה להציע לרונ אלדו העלאת משכורת בתקופה הזו. בינתיים הלחץ במדריד רק הולך וגדל. וגם רונאלדו בנקודה הכי חלשה, האם הוא ישבור את הכלים בקבוצה בה הפך לשחקן השנה בעולם? אני בספק.

יגאל 2 ביוני 2008

אם לחזור לרגע לרולנדו קראתי הרגע התייחסות מעניינת של קירוש לעניין.
טוען קירוש כי כל המהלך נובע מהיהירות שמפגינים הספרדים כלפי הפורטוגלים מאות בשנים. הניסיון של ריאל להתייחס לרונאלדו כאל סוג של מקומי נובע מאותם טעמים שגרמו לספרדים לנכס לעצמם את קולומבוס ולמעשה כל סממן פורטוגלי מוצלח אחר פלוס כמה עיירות גבול. על הדרך טוען קירוש שריאל רוצה לדפוק את ההכנות של פורטוגל ליורו שבוע לפני הטורניר. ומסכם עוזר המנג'ר הפורטוגזי שלנו: ריאל רוצה לאזרח את רונלדו ולהפוך אותו לספרדי.
אנחנו באמת יורים בכל התותחים.

אמיר 2 ביוני 2008

רונן,
קראתי לפני כמה שנים משפט שקשור ליונייטד ולרוח המועדון,איני זוכר באם זה נאמר ע"י פרגי.
"אין שחקן שגדול מהמועדון ואין מועדון שגדול מהמשחק"!
התזה שהצגת נכונה ברובה,השאלה לאיזה כאוס מקצועי וחברתי יכול המועדון להגיע מהושבתו של רונאלדו ביציע.

רונן דורפן 2 ביוני 2008

אמיר – אני לא חושב שהמושג כאוס חברתי קיים בקבוצה של פרגוסון. זכור לי אחד בשם דייויד בקהאם יושב ביציע על הרבה פחות מזה – ואיש לא צייץ

אביעד 2 ביוני 2008

אני לא מפחד מעזיבה של רונאלדו. מנצ'סטר תהיה גם לפניו וגם אחריו. מה שיקבע את עתידו זה רק מה שהוא יאמר אחרי שייפגש עם פרגוסון בשווייץ. אם יצהיר שהוא רוצה לעבור לריאל, הייתי שמח להושיב אותו שנה ביציע ושמח גם לקבל עבורו את רוביניו ומספיק כסף בכדי להביא את בנזמה. אם יצהיר שהוא רוצה להישאר ביונייטד, טוב מאוד. בכל מקרה, הדרך היחידה בה מנצ'סטר תפסיד היא אם הוא יישב ביציע וזה הסיכוי הכי נמוך היות ומהמצב הזה כולם מפסידים. בכל מקרה, הבעיה היחידה כאן בעיניי היא התמשכות הסאגה.

תומר 2 ביוני 2008

כנראה שלרונלדו יש יותר שכל מכולנו….הוא יודע שאין הבדל בין מנצ'סטר,צ'לסי ריאל ואינטר. כולם תאגידי ענק בכדורגל,אז הוא הולך למקום שהכי מגניב בו.ואחרי שהוא עשה את כל המקצועניות בצפון אנגליה אז הוא רוצה לגוון עם המקצועניות הספרדיות. לך תדע,אולי יום אחד הוא ירצה לעשות סיבוב על בנות תל אביב….:)
וברצינות…לדעתי המהלך הזה של אלכס הוא הימור אחרון לשני הכיוונים. או שרונלדו יצהיר שהוא (נשאר כי אין לו ברירה)או שריאל תשלם בגדול. הרי ברור לכולנו שהוא לא ישב ביציע,ראיתי את האיומים הללו מצד לוזונים ושיימנים ואף פעם זה לא מתממש.

יואב 2 ביוני 2008

רק אני לא מבין מה יש לשחקן, עם חוזה לארבע שנים , להצהיר?
בעיני, האקט הזה לכשעצמו הוא חצוף.אני לא עוצר את נשימתי למשמע הבשורה.וגם לא אלכס צריך. אם אתה לא מחוייב, אל תיהיה פה. הספיק הקירקס הקודם עם מספר שבע….

גלן 2 ביוני 2008

אוף טופיק אבל קצת קשור ולטעמי מעניין:
לפני כמה שבועות הייתה כאן כתבה מעניינת על נושא שמעסיק במישיגן רבים: מס חדש לבניית אצטדיון פוטבול. לפי הכתבה ולא צוטט סקר רשמי, הבקנירז הם הקבוצה הכי שנואה ב NFL באזור בו הם משחקים. הסיבה: גלייזר הסכים לפני שנים לא להעביר את הקבוצה אלא אם יבנו אצטדיון חדש בטמפה.
לשם כך עשו משאל במחוז בו הוחלט ברוב 53% מול 47% על תוספת מס קנייה. עד כדאי כך אנשים היו חמים על הנושא שזה פגע בחגיגות כמה שנים אח"כ בנצחון בסופרבול. יש טענה, שבהרבה אזורים במחוז, הבקנירז אפילו לא הקבוצה הכי פופולרית בין אוהדי הפוטבול. גם אנטישמיות הייתה במאבק.

לנושא רונלדו: מעבר לשעת המלפפונים ההיסטורית שהזכירה לנו את פרנקו ולמדה אותנו על הכיבוש הספרדי, אפשר היה לקצר את התהליך וישר להגיע להצהרה של היום. אני מסכים עם פרגסון ועם עיקר הניתוח של רונן. אני בכ"ז אשאל האם הלטיניזציה כ"כ חשובה לך? כשרונלדו ילך, גם אם עוד שנתיים, תישאר עם שחקנים טובים מאד אבל לא פנומנים כמוהו. האם הלטיניזציה מטרתה מבחינתך כדורגל יותר אטרקטיבי וריאקציונרי לבריטי או פשוט פוטנציאל לשדרוג ההישגים. ראיתי שהסתדרתם יפה עם ההולנדים או הנורבגים ואפילו שזה יעלה לי בדמים, עם כדורגל חיובי ביותר..

ומחר בלי קשר או נאחס- הסטנלי נוחת במקום לו הוא ראוי.

עופר 2 ביוני 2008

רונן וכולם – אם רונאלדו מתנהג כמו חוצפן אז שישב שנה ביציע, או ישחק בקבוצת המילואים או משהו. לקחו לארסנל את השחקן השני הכי חשוב (פלאמיני) ולא היה יותר מדי מה לעשות, כי ארסנל כנראה לא חזקים כמו אף קבוצה אחרת ולא מושכים שחקנים, אבל העסק הזה עם שחקנים שמחליטים לעזוב בלי קשר לחוזה שלהם זה פשוט גועל נפש. וכן, נכון, הוא עובד עם זכויות וכל זה – אבל רבאק, שימו רגע בצד את הדברים האלה ודברו איתי על כדורגל – אם יש מישהו שיכול להראות לעניין הזה את התגובה הראויה הרי זה סר אלכס.

גלן – פורד פילד נבנה יחסית לפני מעט זמן, אז אני מניח שהאיצטדיון שרוצים לבנות או למכללת מישיגן, שיחליף את הביג האוס. או שאני טועה? במידה ואני צודק וזה אכן למישיגן (מה שלא נראה לי הגיוני) אז מה בדיוק המשענת שאיתה יכולים המנהלים של מישיגן להישען – הם לא ממש יכולים לעשות רילוקיישן, נכון?
לפעמים נראה לי שבכל אזור טמפה לא צריכה להיות קבוצת ספורט מיקצוענית אחת, עכשיו כשרייז במקום ראשון עדיין באים נורא מעט אנשים. עצוב.

ו, לכולכם, לא לשכוח לבקר בבלוג שלנו, יש עוד פוסטים, מעניינים יותר ופחות. כנסו, תקראו ותגיבו :).
תודה

legal alien 2 ביוני 2008

יש מצב שהוא פשוט החליט שיותר יפה לו לבן? במקרה כזה שווה לשקול לשנות את מדי הקבוצה, נגיד במשחקי חוץ בלבד.
אבל ברצינות, אני חושב שזו סיטואציה שפרגוסון לא היה בה מעולם (תקנו אותי אם אני טועה), ובו כוכב שלו בשיא הצלחתו שוקל ברצינות, אולי אפילו ממש רוצה (לך תדע) לשחק במקום אחר.

באבא ימים Old Timer 2 ביוני 2008

אני כן רואה פאניקה בתגובה של פרגוסון ולו בשל הטיימינג. רונאלדו מעולם לא אמר שהוא רוצה לעזוב ובנסיבות כאלה להתחיל לשלוח לו איומים דרך התקשורת נשמע קצת מוקדם מדי. יש דרכים לעביר את המסר הזה בתוך המועדון אבל אני לא מבין מה התבונה בלשלוח ליהלום שלך דרך התקשורת מסר שהוא בסך הכל עוד פיון במאבק השליטה שלך מול ריאל.

דורון וויקי 2 ביוני 2008

אסביר את עמדתי.
רונאלדו חולם לשחק בריאל, וואלה יופי.
הוא כנראה ישחק שם יום אחד, גם כן וואלה יופי.

לרונאלדו עוד מצפה קריירה ארוכה, לא אפשרי שהוא יעבור לריאל רק בגיל 30?
וגם עשיתם אותו לאיזה אוהד ריאל מושבע שבוכה בלילה על כך שהוא צריך לשחק באיזה מועדון קטן תמורת משכורת מינימום, רונאלדו אומר בכל פעם שהחלום שלו לשחק בספרד שהוא מאושר ונהנה ביונייטד, לגבי האוהד ריאל הזה הוא גם אמר שברצלונה (יריבה מושבעת לכל הידוע לי) היא אופציה לא פחות טובה בסיטואציה מסוימת.

לסיכום כל עוד פרגסון וקירוש במנצ'סטר יונייטד אני לא רואה סיכוי שהוא יעזוב, אלא אם יקרה משהו מאד לא צפוי.

איש 2 ביוני 2008

נראה לי שכל ההצהרות הללו הן משחק. פרגוסון יודע מרונאלדו שהוא נשאר ויצא, בידיעת רונאלדו, באיזו הצהרה שתוסיף קצת שמן למדורה ואולי תגרום לריאל לעשות עוד שטות קטנה, האחרונה שנדרשת כדי להתלונן עליהם בפיפא ולהגיד שהם הזמינו את זה.

גלן- הסטנלי ראוי לנחות מעבר לגבול מצפון. במצב כמו עכשיו, שאין קבוצה קנדית טובה אחת לרפואה, הליגה לא ראויה בכלל להיפתח.

יוסי מזרחי 2 ביוני 2008

רונן,אני מבקש לדעת באיזה דיון אמר נדב יעקבי ש-"פרגוסון בפניקה".אני לא מתרגש מפרשנויות כאלה,שמתאימות יותר לשיחות אוהדים שרחוקות מאוביקטיביות (גם בדיונים האלה שלנו, רק שאנחנו לא צבועים ולא "עיתונאים").
מעבר לדעות הרבות בענין הזה,אני לא ארצה להחזיק בכח שום שחקן, ואם רונלדו מספיק טיפש כדי לבצע מעבר כזה , הוא ילמד מהר מאוד מה זו ריאל, כמו שלמדו שחקנים רבים שעברו ברכבת השדים הזו.אם הוא חושב ששם תהיה לו משענת אחרת מזו שנתן לו פרגוסון ,שהביא אותו למקום שהוא נמצא,שיהיה בריא וילמד דרך הרגלים,תרתי משמע. בבעית ריאל צריך יהיה לטפל בדרכים אחרות,יחד עם עוד מועדונים מובילם וגם למשל בהצבת רף כספי שונה שיבחן אותם עוד לפני הבחירות שלהם להנהלת המועדון.

פלה 2 ביוני 2008

אספסוף קוראי ה"מרקה", איזו אמירה מחליאה. אני מעריך שבעיניך רונן אצולת קוראי הסאן השיכורם הם גזע עליון.

האיום להוציא את השחקנים הלאטינים ממנצ'סטר מגוחך. מהר מאוד תחזרו לעידן הבעט ורוץ העבש שאיפיין אתכם בתקופת האבן שליפני קנטונה (הלטיני) .

דורון 2 ביוני 2008

כאוהד יונייטד מושבע, אני רוצה שרונאלדו יילך. הבלגן הנוכחי עלול להשפיע לרעה גם על שחקנים שרוצים להישאר במועדון כמו רוני, טבס ופרדיננד. ובכלל, למה להשאיר מישהו בכוח? אפילו אם המישהו הזה הוא רונאלדו? רוצה? בבקשה, לך

דורון 2 ביוני 2008

ועוד הערה: לדעתי, בקהאם עשה טעות גדולה במעבר. כשחקן כדורגל, לא כסחורה. נכון שלרונאלדו יש הרבה יותר כישרון ברגליים, אבל הוא לא חסין מנפילות, בכלל לא. ובכל מקרה, טבס. האיש הזה יביא לנו דברים גדולים. עוד תראו

אביעד 2 ביוני 2008

פלה, פספסת את הנקודה. הוצאת השחקנים הלטיניים מהיונייטד היא לא איום אלא דאגה.
עופר, פלאמיני הוא מקרה שונה. אם כאן יש בעיה עם ריאל וקצת עם רונאלדו, הרי במקרה פלאמיני הבעיה היא אך ורק פלאמיני שעזב מועדון ש"עשה" אותו תמורת בצע כסף. הוא יגלה בקרוב שהחיים באיטליה לא כ"כ פשוטים, במילאן יש לחץ יותר גדול והכדורגל באיטליה שונה. אני גם לא חושב בכל מקרה שהוא היה השחקן הכי חשוב של ארסנל אלא פברגאס
דורון, למה טבס "יביא" לנו דברים גדולים? למה בלשון עתיד? הוא כבר הביא.

גיא 2 ביוני 2008

לדעתי מה שצריך להנחות את ראשי היונייטד היא הראיה לטווח ארוך ולא העונה הקרובה.

האם עזיבה של רונאלדו תהווה כניעה והשפלה למועדון שיש]יעו על יכולתו להתחרות בשוק השחקנים מול הגדולות האחרות ?
מה זה משדר לשאר השחקנים בקבוצה ?

לדעתי – צריך להתעקש להשאיר אותו מתוך פרנציפ, וללא קשר לרצון לקחת אליפות בעונה קרובה (בינינו, הרי לא יקרה כלום אם לא ניקח אליפות אחרי שתי אליפויות רצופות).
שחקנים בקבוצה צריכים לדעת שיש חוקים שהם מחוייבים אליהם, בדיוק כמו שהקבוצה מחוייבת כלפיהם למלא את תנאי החוזה.
רונאלדו צריך להבין גם את הצדדים המוסריים של הנושא הזה – קבוצה שגידלה אותך, משלמת לך כהוגן, ואתה נוטש אותה תמורת עוד סכום כסף שלא באמת ישנה לך משהו, ואנשים מן הישוב לא מרוויחים בעשר שנים מה שאתה מרוויח בחודש.
ריאל צריכה להבין שיש קבוצות שלא מתכופפות.
והאוהדים צריכים לראות קבוצה עם כבוד עצמי.

רונן דורפן 2 ביוני 2008

פלה – מי שמתייחס לקוראי המרקה כאספסוף הם ראשי ריאל מדריד. מדובר בעיתון פופוליסטי שראשי ריאל מנהלים אותו לצרכיהם. יחד עם זאת – עיתון מצויין שנראה נפלא.

רונן דורפן 2 ביוני 2008

יוסי מזרחי – נדב כתב את זה בדיון כאן. אני לא חושב שמה שכתב בלתי מבוסס, משום שהסתמך על היסטוריה של פרשות דומות (רונאלדו הברזילאי, זידאן). לדעתי רק לא לקח בחשבון את כוח הרצון של פרגוסון.

איתי 2 ביוני 2008

אני חושב שגם יונייטד כמועדון וגם רונאלדו עצמו צריכים לבחון את העניין תוך התחשבות בטווח הארוך של המעבר האפשרי הזה. במידה ויונייטד ימכרו את רונאלדו לריאל מדריד הם יקבעו את מעמדם כקבוצה נחותה מריאל. בראיון שנערך איתו לאחרונה, טען ברנד שוסטר שיונייטד פיתחו את את רונאלדו ועכשיו הוא יגיע לריאל כשחקן בשל. במצב כזה יונייטד הופכים להיות ספקית השחקנים של ריאל, כמו שאייאקס (בעבר) וליון (בהווה) מספקות את השחקנים לקבוצות הגדולות באירופה.

מבחינת רונאלדו, יש לי תחושה שמה שחשוב לו זה – קודם כל – ההכרה בו כשחקן על. שנה שעברה היו דיבורים שרונאלדו יעבור לריאל על מנת שיהיה לו קל יותר לזכות בתואר שחקן השנה בעולם. הבעיה היא, שלאורך ההיסטוריה שחקנים גדולים היו מזוהים עם קבוצות או נבחרות ספציפיות. בעבר שחקנים אמנם היו בעיקר מזוהים עם נבחרות, אבל כיום הוא הדגש הוא בעיקר על הקבוצות, כאשר הנבחרות איבדו משהו מערכן. בריאל מדריד רונאלדו יהיה עוד שחקן שעבר שם, ועוד שנתיים-שלוש (כשיהיו בחירות לנשיאות) אז ריאל ירדפו אחרי השחקן החם הבא. בריאל אין לו סיכוי להגיע למעמד של ראול, די-סטפנו ואפילו הוגו סאנצ'ז.

מלבד זה, אני בספק אם הוא יצליח להתפתח כשחקן בריאל… כמעט אין שחקנים ששיפרו את המשחק שלהם שם בשנים האחרונות.

נקודה אחרונה מעניינת, היא שלמרות שריאל היא המועדון הגדול בעולם (מבחינת תארים ומכירת חולצות לפחות), עדיין שני האייקונים הבולטים ביותר של השנים האחרונות לבשו את חולצה שבע של יונייטד.

יאיר 2 ביוני 2008

בקשר לפרשיית רונאלדו, כל אוהדי היונייטד מבינים עכשיו מה הרגישו כל החברים של מלכות היופי יום אחרי הזכייה. נכון שלאוהדים זה קשה תפיסתית להכנס לנעליים האלה הרי אתם רגילים להיות אוהדים של מועדון שהוא מהגדולים בעולם אבל אין מה לעשות. כל כוכב פופ בר דעת יעדיף תמיד את מדריד, מילאן ברצלונה או לונדון ע"פ ערים אפורות בצפון מזרח אנגליה (ולצערי אם טורס יתן עוד שנה כמו השנה אז שנה הבאה הוא יעבור לקבוצה באחת מהערים האלה). שם המזג אוויר יותר טוב, יש יותר תקשורת וגם הזונות (תשאלו את רוברטו קרלוס ורונאלדו ) הן לא מהסוג שווין רוני רגיל אליהן. זה מה שקורה שמתאהבים בכוסית ,בטח אחת עם אישיות בעייתית מחוץ למגרש כמו רונאלדו(למרות שבבלוג כאן עושים עבודה יפה בהתעלמות מפן זה באישיות שלו)- היא כמעט תמיד תלך למקום אחר שנראה יותר זוהר. זאת הסיבה שאני תמיד מעדיף בקבוצה שלי שחקני כדורגל מכוערים- הם ,רוב הסיכויים, ישארו איתך. יש לכם דווקא כמה מכוערים מוכשרים מאוד בחלק הקידמי ככה שאתם באמת לא צריכים להכנס לדכאון.

גלן, האם באמת המגרש הוא לליונס? זה מוזר כי כמו שכתבו פורד פילד הוא יחסית חדש וגם אם יש קבוצה שהבעלים שלה יתקשו/לא ירצו להעביר אותה עיר זאת הליונס. קשה לי לראות את משפחת פורד אפילו מאיימת בעזיבה של המדינה זה פשוט לא מסתדר עם כל הפעולות שלהם.

ואיש אתה צודק לחלוטין. הבעייה של הNHL היא שהגביע מסתובב בשנים האחרונות במקומות כמו דאלאס סןן חוזה ועוד שאר המקומות שנמצאים במדבר. הוא ראוי להיות במקום שמתעניינים בו במשחק שזה בערך רק בדטריוט, פיטסבורג וצפונית לגבול. בקשר לקבוצות קנדיות ההאבס נתנו השנה שנה טובה מאוד (גם אם היא הסתיימה בפלייאוף חלש ביותר) עם קבוצה מאוד צעירה ככה שאולי יש שם סיכוי לעתיד ורוד ולמאבקים גדולים עם פיטסבורג של קרוסבי.

גלן 2 ביוני 2008

לשואלים: אכן הביג האוס, שבינתיים בכלל בשיפוצים בעיקר על רקע תלונות אי נגישות לנכים. אגב נדמה לי שעל פורד פילד או אצטדיון אחר במטרו דטרויט כבר יש מס שמשלמים באזור.

לחובבי ה NHL- נעלבתי. זה הרד וינגס, לא דאלאס או סאן חוזה.
אבל ניחא.
לגבי קרוסבי- האם יגיע להיכל- מן הסתם.
האם ידגדג את גרצקי מתישהו- כנראה שלא.

גלן 2 ביוני 2008

בדקתי: משלמים עוד כסף להשכרת רכב וקניות באזור דטרויט בשביל שלטייגרס יהיה אצטדיון הנושא בגאון שם של בנק.

שחר 2 ביוני 2008

מענין מאוד איך יגיבו האוהדים באולד טרפורד לרונלדו ,בעיקר עם הוא יודיע שהוא עוזב עוד שנה או שנתיים,
במידה והוא יעזוב ,רונלדו יעשה את הטעות של ריבלדו מברצלונה שעבר למילאן ולמעשה סיים את הקרירה כשחקן על בקבוצה שלו
שחר

עמיחי שלו 2 ביוני 2008

השאלה היא אם רונאלדו בכל זאת יישאר, אם זה ישפיע על היכולת שלו, אפילו בקצת. לדעתי, הוא רוצה לשחק בריאל מדריד, ומנסה לעשות את זה נכון, אבל לא בכל מחיר

סטיב 2 ביוני 2008

כנראה שאין מה לעשות,להוציא עליו הכי הרבה שאפשר ולשחרר אותו לדרכו.
ריברי/דייגו + בנזמה = עונה לא פחות גדולה (וכנראה הרבה יותר מאוזנת קבוצתית)
חוצמזה שעם ריברי,רוני,וטבז אנחנו ללא ספק הקבוצה הפחות נאה בעולם…

עופר 2 ביוני 2008

אביעד, אני גם חושב שפברגאס הוא מקום שני – שים לב שגם כתבתי שפלאמיני הוא רק השני הכי חשוב. הבעיה היא הטראומה שהשאירה העזיבה של ויירה על ארסנל ועל אוהדיה. ויירה היה השחקן שחיבר בין ארסנל הישנה לחדשה – גם בהגנה, בציניות ובאלימות שלו, וגם במשחק הנהדר שלו, ואין צורך להרחיב. פלאמיני היה אמור להיות הויירה החדש בקבוצה – אנחנו חייבים קשר אחורי שכזה כדי להיות קבוצה מובילה באירופה.

גלן – אחזור ואשאל – את מישיגן אני לא רואה עוברת לשחק במקום אחר – גם לא בנוף הספורט האמריקאי הציני. מה בדיוק הסנקציה שהמכללה יכולה להטיל? אני באמת לא מבין את העניין הזה, וזה די מעניין אותי.

רונן דורפן 2 ביוני 2008

עמיחי – אם רונאלדו לא רוצה להיות בקוצה הייתי מציע לו שתי אופציות. אחת, להעלות את המשכורת תמורת הארכת חוזה (זה מגיע לו). שתיים, לעבור לאינטר מילאנו או ברצלונה או יובה. בנוסף, אם הייתי פרגוסון, הייתי מודיע לריאל מדריד שאין יותר עסקים עם מנצ'סטר יונייטד ושלא יפנו בשום עניין. כמובן שלא עד סוף הדורות – אבל נדמה לי שפרגוסון לא מדבר עם הבי.בי.סי כבר עשר שנים?

Glen 2 ביוני 2008

Ofer: Don’t worry but it’s a good question. The issue is of course of Washtenaw County and the municipal area of Ann Arbor. What I understood is that there are “alternative” sites out of Ann Arbor or the county. But I agree- it is not the same as the NFL and it is not even an issue of moving out of state/area. I just thought it was interesting as they mentioned tax history for stadiums. .
By the way- I think that the preferable tax that people will vote for is on renting cars as it does not concern most of the locals.
They don’t hide it under titles such as educational/sport tax. They call it simply “Stadium Tax “.

Glen 2 ביוני 2008

Ronen: I don’t think that the last part of your proposal is good. Alex is trying to make United the dominant team of Europe. Although until now we had players transfer mostly in one direction (United to Real) it might change so why cutting this option.

And you still owe us an answer: was it Cunningham the first (and last?) to move from Real to United?

אביעד 2 ביוני 2008

עופר, אני לא ממש חושב שפלאמיני היה "וויירה החדש" או אפילו בעל פוטנציאל לכך. הוא לא טוב כמוהו הגנתית או התקפית, הוא קשר אחורי טוב ולא מעבר לכך. יש סיבה שוונגר לא התלהב מלתת לו חוזה חדש גבוה משמעותית מהקודם. ארסנל תסתדר די בקלות בלעדיו.

S&M 3 ביוני 2008

כל מה שריאל רצתה לקחת ממנצ'סטר בעבר היא לקחה (בקהאם, ואן ניסטלרוי, מאמן כושר). והיא תצליח גם הפעם.

אם הוא ירצה, הוא ישחק במדריד. אי אפשר ליבש שחקן ברמתו ביציע. זה לא ארביטמן או מליקסון. אם הוא ירצה, הוא יעבור. מספיק שיגיד "אני לא רוצה להישאר", והערך שלו יירד בעשרות מיליונים, כי להישאר זו כבר לא אופציה. הקהל לא יאפשר את זה.

ככל שהתגובות של פרגוסון מקצינות, כך גם עולה רמת המצוקה שלו. אם הוא אמר שמצידו שיישב ביציע, אז "המקורבים" או המתווכים כבר אמרו לפרגוסון שרונאלדו החליט לעבור. להערכתי, מעכשיו זו רק שאלה של מחיר.

בכלל, בשוק של היום, שחקן שנשאר במועדון אחד מאבד מערכו – גם כי שוויו לא עולה אם אין מסחר, וגם כי הוא מיצה את אפשרויות הפקת הרווחים עבור המועדון ממכירת מזכרות. זה כמו מניה שלא שווה כלום אם אתה לא סוחר בה. עצם המסחר מאפשר להפיק רווחים (עמלות למתווכים ולשחקן וחוזה משופר לשחקן), וזה אינטרס של כל הנוגעים בדבר ששחקן ברמה כזו יעבור כמה וכמה מועדונים כדי לתת לכולם להתפרנס.

לכן הוא יעבור לריאל, ואח"כ יעבור למילאן/יובנטוס, אולי אפילו יבקר בעוד מועדון גרמני/אנגלי, ויגמור את הסיבוב בקבוצת הבית שלו בפורטוגל.

רונן, תתפכח. הרומנטיקה פסה מעולם הכדורגל.

רונן דורפן 3 ביוני 2008

אם אנד אם. איפה איתרת רומנטיקה בטקסט שלי? יש מאבק עסקי עם ריאל מדריד ופרגוסון ייכנס בהם בכוח. לטעמי הם עכשיו ברשימת הקבוצות שלא קונות מיונייטד שחקנים. כמו מרסיסייד.
הנתונים ההיסטורים שאתה מביא הם נפלאים, רק שלא מתיישבים עם העובדות. בקהאם וואן ניסטלרוי נזרקו לספסל הרבה לפני שריאל מדריד רכשה אותם. רונאלדו, עד כמה ששמתי לב, לא שחקן ספסל ביונייטד. העניין סגור, רונאלדו לא עובר השנה למדריד. אולי בשנים הבאות.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 4 ביוני 2008

מאד מסכים עם רונן. רונאלדו "הופנט" ע"י ריאל מדריד.
כניראה שמתקרבים שם הבחירות וקאלדרון צריך להביא תותח על כדי לזכות.
אם יונייטד לא יכנעו יכול להיות שבשנה הבאה כבר ירד להם ממנו
ויהיה מישהו אחר, קאקה למשל שעליו יהיו חמים.
בעוד שנה וחצי רק אלוהים יודע מה יכול להיות.
אין ששום סיבה למכור את רונאלדו. מבחינה חשבונאית כלכלית בטח שלא.
30 אחוז מהכסףילך למס בלאו הכי. בעונה שבה מוכרים שחקן בסכום כזה(80-100 מיליון ליש"ט) צריך רשימת קניות סגורה מראש (שאותה יש לסגור לפני "המכירה"אחרת ,כמו באינפלציה … קיבלת אולי 100 מיליון אבל בנזמה יעלה 35-40 והמחיר של דניאל אלבס מיידית עולה ל30 -35(כיסביליהיודעת שיש לך כסף)
ועכשיו אני לוקח על עצמי שוב סיכון…
רונאלדו לא יחזור על הרמה שלו בעונה הבאה (אמרתי את זה גם בשנה שעברה וטעיתי…) הוא אולי יבקיע קרוב ל 20 שערים אבל ההשפעה המכרעת שלו על המשחק של היונייטד חייבת לרדת. ווין רוני , טבז והקשרים קאריק והארגריבס. כך גם נאני ואנדרסון חייבים לקחתץ יותר על עצמם.
במיוחד הדברים אמורים ברוני שבשנתיים האחרונות לא ממש את הפוטנציאל הגלום בן. לדעתי,באשמת התפקוד הלא טוב שלא בשדה. רוני הוא "השחקן שמשחק מאחורי החלוץ" והוא צריך לשחק שמלפניו שחקנים כמו בנזמה, רוקה סנטה קרוז או פאבייאנו (שחקנים שמוזכרים בהקשר ליונייטד).
עונה בינונית של רונאלדו (כמו שהייתה לרונאלדיו בפאריס סן ז'רמן בעונה שאחריה רבו עליו יונייטד וברצלונה)יתכן ותגרום לריאל לחפש כוכב אחר ולרונלדו להבין שריאל (מועדון של חולים בראש וקמריזיונרים)זה לא המקום הכי בטוח להגיע לטופ.
אני מאחל לריאל עונה עם הרבה אינטרגות, פיטורי מאמן והפגנות אוהדים נגד שחקנים…

קורא 6 ביוני 2008

אני חוזר לדיון הזה רק כדי להאיר עוד נקודה. לריאל מדריד יש כבר קיצוני מעולה בשם אריאן רובן שנכבה שם ודוכא בצ'לסי. הטעות המרכזית בקריירה שלו היתה כשבחר בצ'לסי על היונייטד, שם סביר לוודאי היה פורח. בעיניי, הרעיון של אחד תמורת אחד בינו לבין רונאלדו הוא לא רע. רובן הוא שחקן מצויין שסבל מחוסר מזל בקריירה והוא יכול בהחלט להיות תחליף ראוי. אין לי ספק שגם איתו יונייטד תהיה מועמדת לאליפות.

לון 7 ביוני 2008

בסקאי ניוז הראו עכשיו את אמא של רונאלדו מתראיינת ואומרת שבעונה הקרובה הוא בטוח ישאר במנצ'סטר.

מאיר 9 ביוני 2008

מה עם הנקודה שרונאלדו עצמו רוצה מדריד?

רונן דורפן 10 ביוני 2008

מאיר – הוא חתום על חוזה. צריך לזכור דבר אחד. זה לא חוזה עבודה רגיל שבו הזכויות הסוציאליות מעל הכל. זה חוזה עבודה של 12 מליון דולר לשנה שעל סמך החוזה שלו עושים הרבה מאד תכניות עסקיות וספורטיביות. בחוקי העבודה מקובל שככל שחוזה גבוה יותר הוא מתרחק מחוקי העבודה ומתקרב לדיני חוזים. למשל תקופת צינון של שנה או שנתיים לבכירים בתאגידים בעלי משכורות ענק. במקרה הזה אמנם אין חובת צינון אבל יש פסיקה מדוייקת והוגנת לגבי זכויות העובד. אם הוא מקיים שלוש שנים מהחוזה שלו הוא יכול לשבור אותו.

Comments closed