שוברי שוויון

המשחק של רונאלדו היום מחזק אצלי את התחושה שבטח ובטח לא צריך למכור אותו. גם אם המשמעות היא שישחק רק עונה נוספת ביונייטד. כי האיש פשוט חסין לבלגן. הוא והמקורבים שלו מטריפים את העולם בעניין מדריד. שלשום היה נראה שהם יורדים מזה השנה, עכשיו הם שוב עושים נסיונות, אבל לא נראה לי סביר שפרגוסון יוותר כאן. נראה לי יותר שהוא יאיים על ההנהלה בהתפטרות אם היא נכנעת. אבל לא זו הנקודה. הנקודה היא שבתוך הבלגן, ואחרי עונה מאד מתישה, הוא נראה כמי שעומד להיות שובר השוויון באליפות הזו.

אני יודע ששחקנים אמורים להיות מרוצים וחלק מקבוצה וכל הדברים האידיאלים הללו. אבל אני לא פוסל את התסריט הבא:

במשחק הראשון בשנה הבאה הוא יקבל קבלת פנים מעורבת מהקהל של יונייטד.

והקהל של היריבות ימציא שירים כמו

they pay him 200 thousand quid, he wants to play in madrid.

ואחר כך יונייטד תיקח אליפות והוא יהיה שחקן השנה.

בכלל צריך להבין שזה עסק מלוכלך וצריך להיות קשוח פה. ההשתדלות של סקולארי בעד ריאל מדריד מקבלת עכשיו צורה די מבישה לאור העובדה שהוא חתם בצ'לסי. זה העולם וכל אחד צריך לשמור על הגב שלו.

*

אני מתקן את מה שכתבתי פה בתחילה. במקרה של תיקו בין צ'כיה לתורכיה יהיו בעיטות 11. רק במצב בו שתי הנבחרות לא משחקות ראש בראש פונים לדרוגים השונים.

מדוע הייתי נגד השוויצרים במשחק הראשון
חידון מספר 80 - ההיסטוריה של אליפות אירופה בכדורגל

55 Comments

רחמן הליצן 12 ביוני 2008

קודם כל, תודה רבה לבלוג שהצליח להעלות את ממוצע השערים בטורניר. מצויין.
רונלדו – בתור תומך ליברפול נלהב הוא עושה לי את החיים קשים עד כדי שכמעט רציתי שיונייטד יזכו באליפות. בתור אוהד ריאל, אני שמח שהוא הולך לעשות את הטעות של לעזוב את היונייטד, עוד שנתיים שם יועילו לו מאד, ואם הוא רוצה לשמור כמה שנים טובות בטופ, מעבר לריאל בעעונתיים יהיה יותר טוב לדעתי.
השער השלישי של פורטוגל בוכיח לי שיש בו מחוייבות אדירה לאו דוקא להיות מספר אחת אלא לזכייה בתארים ו זה בהחלט משדרג את דעתי עליו עוד יותר.
שוויץ – טורקיה – לא משחק גדול… אבל איזה קצב, איזו מהירות, הטירוף, המאמץ. הדקות האחרונות (20-25 אחרונות) נראו לי בטיסה, כשגם משטח לא הועיל. עם מישהו רואה מגרשים לא לגמרי חלקים או שזה רק אני..

רן 12 ביוני 2008

לדעתך סקולארי יעלה למשחק האחרון עם ההרכב השני?

אם שוייץ היתה עושה תיקו אז לפחות היה לה איזשהו סיכוי, אבל זה כבר לא רלוונטי והמשחק הזה חסר חשיבות בכל מקרה, כך שגם אין כאן עניין של ספורטיביות.

עומר 12 ביוני 2008

במקרה של תיקו בין שוויץ לתורכיה אין משמעות לזה שתורכיה הבקיעה יותר?
אולי אפשר לעשות דו קרב פנדלים במקרה של שיוויון נקודות…

רונן דורפן 12 ביוני 2008

עומר – תקנתי את עצמי לאחר בדיקה. שובר השוויון של הדרוג הוא רק אם שתי הקבוצות לא באותו מגרש. מכיוון שזה משחק ביניהן יש פנדלים

אביאל 12 ביוני 2008

סקולארי בצ'לסי, בתור אוהד צ'לסי אני קצת חושש אבל מקווה, הוא מאמן התקפי, אני מקווה שהוא יעשה את זה גם בצ'לסי, מה דעתכם ? הצלחה ?

קרמר 12 ביוני 2008

שמע רונן, לא יודע מה להגיד לך. שרוף יונייטד וכל זה, מסכים עם הניתוח על רונלדו אבל וואלה – 100 מליון משהו. לך תאשים בעלים שרואה כזה סכום מול העיניים ומתחיל לעשות חשבון בראש.
עזוב שנייה את העובדה שהכסף הזה לא באמת יבוא לקבוצה, אלא ילך לכיסוי הלוואת הקנייה. אני לא תמים. אני שואל שאלה עקרונית – בוא נניח שאוהדי מנצ'סטר יונייטד היו קונים את הקבוצה (ובוא נתעלם לשניה מהעובדה הם כבר עשו את פעם, כשהיא הונפקה בבורסה) והם היו היום הבעלים, ועכשיו אנחנו, כבעלי מניות צריכים לקבל החלטה שקולה והגיונית. האם אתה מוותר על ההצעה של ריאל (שתגיד מה שתגיד) יש בה פוטנציאל כלכלי גדול, למרות שאתה יודע שבסוף החוזה רונלדו יוכל פשוט לקום וללכת ואתה לא תראה שקל? לי אין תשובה קטגורית לזה.

בכל מקרה אני רוצה שיילמד משהו ממקרה בקהאם. אם אתה זוכר, מיד אחרי המעבר שלו היו כל מיני ידיעות שכבר באותו קיץ ריאל כיסתה את עלות המעבר באמצעות מכירת מרצ'נדייז (במיוחד לאור החלפת המספר). אם כבר אי אפשר לעמוד הפיתוי ולמכור את רונלדו, חייב להיות סעיף בהסכם לפיו מנצ'סטר ממשיכה לקבל X אחוזים מרווחי המרצ'נדייז שלו. הי, אנחנו הפכנו אותו לשחקן הכי טוב בעולם, זה רק ראוי שכל עוד הוא משחק ומככב, נראה מזה לפחות תמלוגים.

Glen 12 ביוני 2008

Avial: I think Ronen gave a good answer before. There is no criteria for success in Chelsea.

אנונימוס 12 ביוני 2008

קצת מחשבות פרובינציאליות בעקבות המשחק השני.

אני לאורך כל המחצית השנייה המלהיבה של שווייץ-טורקיה חשבתי מה אנחנו היינו עושים במצב דומה במקום אחת הנבחרות.
האם מישהו מאיתנו רואה את נבחרת ישראל נותנת מחצית שנייה הרואית כמו טורקיה,ומגבירה את הלחץ לקראת הסיום עד למהפך המיוחל?
האם מישהו מאיתנו רואה את ישראל לוחמת בשיניים, בציפורניים, עד טיפת הזיעה האחרונה ובחמת זעם כדי לכבוש את שער הניצחון?
האם יש מאמן ישראלי בכיר כלשהו אשר לא היה נסוג אוטומטית לבזבוזי זמן מבישים ומגעילים לאחר שער השיוויון של תורכיה בשביל שיוכל לטעון בזכות ה"תוצאה המכובדת" במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק?
אין דבר שמסמל זאת יותר מאר אותו תיקו מביש שהוצאנו בשווייץ לפני אי אילו שנים, כאשר הבונקר והמשחק ה"טקטי" לא פסק לרגע אפילו שגרנט ידע שחובה עלינו לנצח כדי להתקדם לשלב הבא.

בקיצור היום התקיים משחק שהוסיף הרבה כבוד ל2 הנבחרות, המפסידה והמנצחת כאחד.
לדעתי מבחינת יכולת מקצועית נטו נבחרת ישראל ברמה של שווייץ, אבל מבחינת תרבות ספורט ושאיפה לניצחון – שאיפה אמיתית לנצחון לא אותו "מבחן התוצאה" הפתטי ומניפולטיבי שהשתרש אצלנו בתרבות כתירוץ לכל מרעין בישין ותכמנות אפשרית- אנו עדיין שנות אור מאחוריהם.

השועל הנודד 12 ביוני 2008

מה ז"א פנדלים?ישר אחרי התיקו הם ילכו לבעוט פנדלים?

קורא 12 ביוני 2008

אני חושב שיונייטד תיקח אליפות עם רונאלדו ובלי רונאלדו. אמנם הוא שחקן אגף מעולה, הטוב בעולם אפילו, אבל אפשר למצוא שחקני אגף מעולים אחרים, ובכסף הנותר להביא את קאקא למשל. יותר מזה, אני בטוח שבמדריד הוא יהיה פחות גדול ממה שהוא היה ביונייטד.

תומר 12 ביוני 2008

אנונימוס,לכל השאלות-לא.
יום נהדר באליפות,שתי הנבחרות שהפסידו לפורטוגל שיחקו כדורגל לא רע והגיעו למצבים.בארוש הרבה יותר אקטיבי בחוד הצ'כי מאשר קולר אבל היכולת של רונאלדו ובעיקר דקו הייתה גדולה עליהם.בכלל דקו נראה מעולה ומוכיח איזה שחקן חשוב הוא כשהו אכשיר וכשהוא מנהל את המשחק, אולי אחת הסיבות לכיולת שלו היא שהוא היה פצוע הרבה השנה ולא נשחק. לרונאלדו זה כמובן לא מפריע.
טורקיה נבחרת עם הרבה אופי כמו שכתב אנונימוס והמאמן שלה ידוע כבר שנים כאחד המאמנים הטובים ביבשת,עשה קדנציה קצרה באיטליה אבל נפל על תקופה לא טובה גם של פיורנטינה וגם של מילאן. מכל מאמני הבית הזה,הייתי לוקח אותו לצ'לסי או לכל קבוצה גדולה.שנטורק המחליף שלו כבש את השוויון וגם החילוף השלישי קאזים קאזים הוסיף מחץ בצד ימין. שער ניצחון נהדר ומשמח,אין הרבה מדינות שיש בהן תשוקה לכדורגל כמו בטורקיה,הייתי השנה במשחק של פנבחצ'ה מול סביליה באיסטנבול וזו חוויה שאני ממליץ לכל אוהד כדורגל לעבור,מדהים. טורקוש טורקוש בום בום בום.
רונן-השאלה היא איזו תועלת נותן לך כזה שחקן במהלך העונה ואיך זה משפיע על המרקם החברתי בקבוצה, אני חושב שאסור ליונייטד לאבד את העשתונות,גם אם זה הבייבי של פרגוסון.בכלל נראה שגם אתה(ואוהדי יונייטד)וגם הסר,מדברים על עסקים אבל לוקחים את זה מאוד אישי(בצדק). לפי דעתי יונייטד צריכה למצות את העניין עם התלונה לפיפא ואז למכור אותו(אולי לא לריאל).צריך לסגור את זה כבר ולא משנה לאיזה כיוון,זה לא תורם לאף אחד מהצדדים שום דבר פרט לריאל שמחככת ידיה בהנאה. או שהיא תקבל את רונאלדו השנה או שהיא תקבל אותו בשנה הבאה והיא יצרה בלאגן ביונייטד.

legal alien 12 ביוני 2008

Send him to barca and watch him score in the super classico.twice.
Did u see his reaction after setting up the third? Compare that with torres after setting up the first for villa…

S&M 12 ביוני 2008

פורטוגל ניצחה שתי נבחרות מהדרג השני.

בעונה הבאה רונאלדו יהיה חלש מאוד לפחות עד מחצית העונה, ולהערכתי בכל העונה. אם אפשר היה להשאיל אותו לעונה אחת לריאל מדריד, ולקבל אותו בחזרה אח"כ, זה היה הפתרון הכי טוב ליונייטד.

עופר 12 ביוני 2008

עוד יום נהדר באליפות
לדעתי, מה שמאוד בולט באליפות הזאת, זה הכדורגל השכונתי שאנחנו רואים ממרבית הנבחרות.
ואני לא כותב את זה לשלילה!
אחרי ליגת האלופות הטקטית, נהדר לראות נבחרות שמשחקות פשוט כדי להבקיע. אמנם לא כל הקבוצות מוכשרות, ועל יוון אין צורך להכביר במלים, אבל בסך הכל אנחנו רואים מגמה התקפית מאוד ברורה (למרות שעדיין לא מתבטאת במספר השערים הממוצע).
בינתיים (והדגש על בינתיים)האליפות הזאת פשוט נפלאה.

tksr 12 ביוני 2008

סקולארי יגלה מהר מאוד שקל יותר לזכות באליפות עולם עם ברזיל מאשר להגיע לגמר ליגת האלופות (חובה מבחינתו) ושקל יותר להגיע עם פורטוגל לגמר יורו מאשר לזכות באליפות אנגליה (חובה מבחינתו).
תענוג לראות את רונאלדו משחק בנבחרת פורטוגל כדורגל אחר מזה שהוא משחק ביונייטד.זו כנראה המחוייבות שלו לנבחרת,איכות השחקנים שמשחקים לצידו ואולי גם הכבוד שהוא רוכש לשחקנים הותיקים בנבחרת שגורמים לו לוותר על כל השטויות שמצלמת הטלוויזיה כה מחבבת ועל התרגילים המיותרים וחסרי התכלית שהוא מבצע לעיתים קרובות מדי במדי יונייטד.מבחינת הצלילות,אגב,הוא נותר אותו רונאלדו.
פיפ"א החליטה ובצדק שהיא לא תתערב בנושא של רונאלדו.בסופו של דבר ריאל מדריד עושה ליונייטד את מה שיונייטד עשתה לקבוצות רבות בעבר.לאחרונה לבאיירן מינכן עם הארגריבס.
במדריד מדברים על הכנסות של 500 מיליון יורו במהלך 10 השנים הקרובות כתוצאה ישירה מהחתמת רונאלדו.
האם רונאלדו הוא פנומן שיווקי ברמת בקהאם ? אני בספק.

יוסי מזרחי 12 ביוני 2008

במצב שהתפתח עד עכשיו,אני כבר לא בטוח שצריך ללכת על רונלדו בכל מחיר.
יוניטד היתה יוצאת דופן לפניו ותהיה כזו גם אחריו.

מצד שני,אסור שריאל תרויח משהו מהבלגן. המרכיב הראשון יבוא מחקירת פיפ"א, וכמו שקראנו,יש צילום של פגישה בין רונלדו לנציג של ריאל. זו בפרוש עדות "מפלילה"
המרכיב השני,יהיה אחד מהשניים: מכירה למרבה במחיר רק לא לריאל, או הארכת חוזה ביוניטד,יחד עם שכר מתאים לרונלדו ותג מחיר מוסכם ליציאה בעתיד. זו האופציה הנכונה ,אים כי לא סבירה לחלוטין.
אם יוניטד רוצה לצאת למלחמה מול ריאל,וכדי להעמיד אותו ואת ריאל במקום, צריך להערך לאפשרות שהוא ישאר ביוניטד וימכר בסוף השנה עם ירידה משמעותית במחיר תוך הבהרה שריאל לא תהיה בשום אופן במשחק.

כד כאן דעה עם אמוציות.
מעבר לכך,אם פיפ"א תקח את המקרה הזה ברצינות, זו יכולה להיות נקודת מפנה ותחילת חזרה לשפיות.להערכתי יהיה ניתן להקים קואליציה של הקבוצות המובילות ביבשת, נגד ריאל ומעלליה שצריך לזכור, היא זו שהחלה בשבירת שוק המחירים צלסי רק "העתיקה" את המתכון..

רונן, האם יש לדעתך סיכי להביא את ריצרדסון מהסיטי ? האפשרות עלתה לפני כמה שבועות.

צביקה 12 ביוני 2008

מצד אחד אתה צודק ועדיף רונלדו לשנה משום דבר. מצד שני, פרגוסון העיף את יאפ סטאם על הרבה פחות ממה שרונלדו ו"מקורביו" עושים עכשיו.

כן, אני יודע. יאפ סטאם הוא לא רונלדו. אני רק אומר שלתחושתי פרגוסון יגיד בסוף "לא רוצה, לא צריך".

birdman 12 ביוני 2008

אין בעיה קחו אותו. המחיר הוא קסיאס + ראמוס + רוביניו. אתם רוצים? סבבה.
עזבו כסף. לכם יש כסף, לנו יש כסף, לכולם יש כסף.
אנחנו מוכנים למכור, עכשיו תפסיקו לבלבל את המוח.

ויכסלפיש 12 ביוני 2008

יש לי הרגשה שסקולארי הגיע לגנון של רומן כי כמה אחרים סירבו, מנצ'יני למשל ועל אנצ'לוטי היה וטו. מוזר לראות מאמן בן 59 בעונה ראשונה בפרמיירליג אחרי בערך 7 שנים בכדורגל נבחרות, אבל בעצם אצל רומן הכל מוזר.

יש לי תחושה שלהגנת פורטוגל יש בעיה גדולה בכדורי גובה ברחבה והדבר יבוא לידי ביטוי בהמשך הטורניר.

פילוסוף רדום 12 ביוני 2008

מישהו יכול להסביר מה יכול לקרות לריאל אם טענות מנצ'סטר יתגלו כנכונות ?
מישהו יכול להסביר איך בכלל יכול מאמן לחשוב – טוב בוא לא רוצה להיות פה אבל נשאיר אותו בכל זאת – הרי זאת התאבדות ספורטיבית – מנהל טוב לא ישאיר מישהו אם הוא לא באמת רוצה….

היורו עולה על כל הציפיות (שלי) ומספק כדורגל מעולה – גם המשחקים הפחות מענינים (יוון – שבדיה, תורכיה – שוויץ), מישהו מרגיש כמוני שאלוהי הכדורגל התפנה ממה שהעסיק אותו ב 4 שנים האחרונות וחזר לעשות את מה שהוא צריך ???

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 12 ביוני 2008

אני איתך רונן.
העניין עם רונאלדו הצליח להרוס לי את חגיגות הדאבל והוציא לי גם את החשק לראות את היורו(הגיוני שהייתי בעד פורטוגל)
גם לי נראה היה שריאל מצליחה להשיג את רונאלדו, לא ראיתי איך יוצאים מהסיפור הזה כי אם ריאל מוכנה (ואנחנו יודעים שהיא מסוגלת) לשלם מחיר מטורף כאשר רונלדו עצמו רוצה …עכשיו נמצה אולי את הפתרון. לנשיא ריאל חשוב להראות שהוא מביא תותח. אחרי השלישייה של דיוויד וילה במדי ספרד יש סיכוי טוב שריאל ילכו על מס' 7 אחר. אין שום סיכוי שהם ילכו על שניהם, הם נוהגים תמיד לשבור את הבנק בעבור תותח אחד,
וחוץ מזה הם שחקנים דומים. וילה יעלה כעת (מקווה שיבקיע מעכשיו בכל משחק)כ-30 מיליון פאונד, עדיין הרבה פחות מרונאלדו וישתיק את מקהלת האוהדים שרצתה תותח. שנה שעברה זה היה המרדף אחרי קאקא, השנה זה רונאלדו – אם יונייטד ימשיכו להתעקש אני מאמין שקלדרון ירד מהשחקן שלנו !
אבדן רונאלדו הוא פשוט אסון. גם תמורת 70 מיליון ליש"ט(לא מאמין לעניין ה-100 מיליון). רונאלדו הוא בסה"כ בן 23. זידאן נמכר ב-46 מיליון בגיל 30 בעידן שבו היה פחות כסף בכדורגל (זכויות שידור וכו') בעידן של היום 70 מיליון שווים 3 שחקנים טובים, אבל לא ראינו איך 29 מיליון ששולמו על וורון נחתכים בהפסד מטורף של 14 מיליון תוך שנתיים ?
גם אם ה-70 מיליון ילכו מיד לרכש, את מי הם יקנו ?
עדיף לעמוד בלחץ של ריאל. להציע לרונאלדו חוזה חדש על 150,000 ליש"ט שישים אותו בטופ ולא למכור אותו לא השנה ולא בשנה הבאה. אולי בגיל 30 ב-100 מיליון ליש"ט… (מי יודע מה יקרה למחירי השחקנים עוד 5 שנים)
שתי דוגמאות: שיונייטד רכשה את גרי פאליסטר ממידלסבורו ב-2.2M ליש"ט זה היה נחשב מחיר מטורף , אחרי עשור שגרי היה גמור מפציעות הוא נמכר בחזרה לבורו תמורת 2.5M ליש"ט .."רווח" של 300,000 פאונד.
אנדי קול נרכש תמורת 6 מיליון ליש"ט + קיית' גילספי(שהוערך באותו זמן כ-1 מיליון ליש"ט)
חודשיים אחרי העסקה על רקע שאנדילא פגע וגליספינראה תותח על הייתה בדיחה נפוצה באנגליה "פרגוסון מרים טלפון לקיגאן ומבקש לרכוש את גילספי בחזרה… קיגאן עונה, אין בעייה.. המחיר דרך אגב הוא 6 מיליון ליש"ט פלוס אנדי קול…
(בסוף דרך אגב… אנדי קול יצא דווקא טוב וגליספי לא המריא)
אחרי שרוד הגיע נמכר אנדי קול ב-7.5M, שוב ברווח

הנקודה היא אין שום הגיון כלכלי מאחורי מכירה של רונאלדו שלא לדבר על הפוטנציאל הכלכלי שלו(מכירת חולצות) והקבוצה שבלעדיו לא הייתה זוכה בפרמיירליג בליגת האלופות השנה.
הסכמה למכור אותו בעונה הבאה היא פתרון נורא ואיום.
אם שנה קודם היו מוכרים את רוד אפשר היה לקבל עליו 30 מיליון לפחות , בסוף ריאל שלמה 10.2M.

אנונימוס 12 ביוני 2008

אם זכרוני אינו מטעני גם בעלי יונייטד קנו את הקבוצה בתמורה לערבויות והללאות למיניהן. יתכן בהחלט שרעיון המכירה נובע מרצון להחזיר חובות, ולמנוע ריביות וכדומה.

יוסי מזרחי 12 ביוני 2008

לצביקה.
המקרה שונה לחלוטין.
שם זרק פרגוסון את סתאם בגלל פרק בביוגרפיה שלו,אבל החשוב הוא שפרגוסון הודה לאחר מכן, שהוא טעה.
לדעתי זה המקרה היחיד שהוא אומר שטעה.
במקרה הנוכחי,אנחנו יודעים את השתלשלות הענינים.מה שמיוחד כאן, שבין המילים, ברוב התגובות שדנות ברונלדו,הכותבים רוצים שהוא יכשל במהלך,יותר כדי ללמד אותו ואת ריאל לקח מאשר מסיבות אחרות,זו תחושתי.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 12 ביוני 2008

טעות נפוצה בקרב אוהדי יונייטד ביקורת עסקת גלייזר מכיוון ש "חובות הרכישה רשומים בספרי הקבוצה". גם לי יש ביקורת על יחס ההון עצמי- הון זר של העיסקה אבל ברור לי לחלוטין מדוע החובות רשומים בספרי הקבוצה (רואה חשבון…)
הסיבה לכך היא ברורה , החובות רשומים בספרי הקבוצה על מנת לנצל כניכוי מס את הוצאות הריבית כנגד ההכנסה השוטפת של הקבוצה. ליונייטד יש מספיק הכנסות לקזז מול אותן הוצאות הריבית ולכן כל הכנסה עודפת (כמו תקבול ממכירת רונאלדו) תמוסה מיד במס של 30%. לדעתי, זו הסיבה שבאיירן לא רצו למכור את הארגריבס לפני שנתיים. לשכמכרו אותו, ב-17 מיליון ליש"ט, הם מיד קנו באק טו באק את ריברי ממארסיי באותו הסכום (ולכן לא שלמו מס על הכסף)
ראוי לציין שהוצאות רכישת שחקנים ומכירתם נרשמים מיד לדו"ח רווח והפסד ואינם נרשמים כנכס שאותו מפחיתים על פני תקופת החוזה למשל.
אם ירצו הגלייזרים לנצל את הכסףשימוש בתקבולי לכיסוי חלק,אפילו קטן של 10% (70 מיליון פאונד מתוך ה-700 שללו)זה לבטח יביא לבלאגן אטומי…
העיתונית תשתולל וכך גם אוהדי יונייטד, כל עליית הערך שהשיגו הגלייזרים בשנתיים של עבודה נכונה וזכיה בתארים ילכו לטימיון.. לא רואה איך משתלם להם העניין הזה.

חוץ מזה, הדרך להשביח נכס (כמו מניות מנצ'סטר יונייטד) היא להגדיל הכנסות ורווחים ולבנות מותג עולמי ואת זה משיגים ע"י תארים והצלחות על כר הדשא, ובטח לא ע"י מכירת השחקן הכי טוב שלך…

גיא 12 ביוני 2008

לגבי סקולארי – מעניין שאף אחד לא כותב על זה ש, על פי הדיווחים, הוא המליץ לרונאלדו "שצריך לנצל הזדמנויות בכדורגל" כשדיבר איתו על סוגיית המעבר לריאל מדריד בימים שלפני תחילת הטורניר.
אני בטוח שלא היה לו מושג ששבוע אחרי זה הוא יוכרז כמאמן צ'לסי, יריבתה העיקרית של מנצ'סטר בליגה ובליגת האלופות…

אכן, אתיקה במלא תפארתה

סופרפלי 12 ביוני 2008

בינתיים אני נהנה כמעט מכל משחק ביורו הזה, הקבוצות מחוייבות לאוהדים שלהם ונלחמות, גם אם הן לא כל כך מבריקות מבחינה טכנית.

כסיפוביץ 12 ביוני 2008

גיא
אתיקה בעולם הכדורגל של היום הוא כבר מזמן דבר מופרך
כל כך הרבה כוחות כלכליים מושכים בחוטים מאחורי העסקאות הגדולות, לדוגמא הרוח של אדידס אם רונאלדו יעבור לריאל הוא עצום.
גם דובר רבות על נייקי ומשיכתה בחוטים(סיפור רונאלדו הברזילאי בגמר המונדיאל 98) וזה רק קצהו של חוט.
גם מנצסטר היא לא שיא האתיקה ולכן בסופו של דבר היא לא שונה מריאל.
חוץ מזה כל העיסוק המאוס בענין צריך להפסק מהסיבה שאין שחקן גדול ממועדון.
רונאלדו רוצה לעבור אז שיעבור כבר לעזאזל!

רונן דורפן 12 ביוני 2008

יואב – תודה על ההסבר החשבונאי. לי אין הידע הזה אבל ברור שעליית הערך – 100 מליון בשנה האחרונה היא הרבה יותר משמעותית מהכנסות תמורת מכירת כדורגלנים.
פילוסוף רדום. המקסימום שריאל תקבל עונש דומה לצ'לסי בעניין אשלי קול – 200 אלף לירות שטרלינג או משהו כזה.
צביקה, יוסי מזרחי – הסיפור הוא לא רונאלדו. הסיפור הוא להבהיר לריאל שהם לא נוגעים בשחקנים שלנו. כי לנו תמיד יהיו שחקנים טובים שגידלנו או קידמנו. והם לעולם לא יגדלו שחקנים כי לא מגדלים שחקנים כשמחליפים מנג'ר כל שנתיים. צריך לטעמי לנהוג איתם במדיניות מרסיסייד – לא מוכרים להם כלום אף פעם.

Old Timer 12 ביוני 2008

Yoav I’m not CPA so I will defer to your judgment on the tax aspects. One thing is sure in any financed acquisition, the target company joins the financing arrangement as a borrower and all of its assets are being pledged to secure the service of the debt. I’m not sure that the glazers took the loan for a favorable tax treatment. But once you take the loan, that’s the way it
is. No reasonable bank will finance otherwise

I’m not sure I understand your examples regarding players
appreciation. The fact that there is a general rise in the prices payable for players doesn’t mean that you profit when you hold on to a player for a long time. A $100,000,000 that you get today will buy you much more than $100,000,000 that you get in two years and therefore the “player prices inflation effect” that you point to should be disregarded. I don’t think Ronaldo will be more valuable in two years than he is now (if you discount the player inflation effect), because even if he becomes a better player it will be offset by the fact that he will have less years to play. One thing is clear, ManU will not get a dime for him in four years and with him knowing that he is on borrowed time in ManU it is likely that his first priority will be to avoid injuries. He has already proven its value. A lame season will not change that in the eyes of potential bidders.

רועי 12 ביוני 2008

רונן- יונטייד לא יכולה להרשות לעצמה לסגור את הקשרים עם המועדון הגדול בעולם בסופו של דבר זה יפגע בה הרבה יותר מאשר בריאל.ראול, קסיאס, גוטי, טורס, סולדאדו, ואלו רק שחקנים מהקאנטרה שני סופר סטארים עוד סטאר אחד ועוד שני שחקני סגל חשובים ריאל מגדלת שחקנים הרבה יותר מיונטייד והרבה יותר מרוב המועדונים בעולם.

רונן דורפן 12 ביוני 2008

רועי – מה בדיוק הנזק שייגרם? שלפני הבחירות הבאות הם לא ינסו להשיג את אנדרסון?
כל קבוצה מגדלת כמות סבירה של שחקני בית. ראול וקסיאס, כמו בקהאם גיגס וסקולס, זה כבר די מזמן. אבל ריאל קונה שחקנים מוכנים לגמרי ויונייטד קונה שחקנים להשבחה. אי אפשר להשביח שחקנים כשמאמן נמצא תמיד 3-4 משחקים מפיטורין.

יואב 12 ביוני 2008

רועי, לא מסכים איתך ובכל מקרה, זה בוודאי לא שיקול. גם המועדון הגדול בעולם(נגיד), יכול להחזיק בסגל רק מספר מסויים של שחקנים. אסטרטגית הרכש של יונייטד, או כל מועדון בסדר גודל הזה, לא אמורה להתבסס על מה ריאל עושה. עד עכשיו, יונייטד לא רכשה אף שחקן מריאל(תקן אותי אם אני טועה) וזה לא הזיק לה במיוחד. אולי ריאל מגדלת שחקנים, אבל רונאלדו, הוא השחקן הרביעי שריאל חפצה בו מיונייטד , בחמש שנים.
אגב, ללא קשר, מתחילת העשור, האליפויות בספרד ואנגליה, מותאמות בצמדים. ולנסיה וארסנל(פעמיים באותה שנה) צלסי ברצלונה(פעמיים באותה שנה) ריאל יונייטד(ארבע פעמים באותה שנה).עוד משהו על הקשר המיסטי בין המועדונים.

רועי 12 ביוני 2008

יואב- אני לא זוכר מהשנים האחרונות שחקן שעבר מריאל ליונטייד, אבל זה לא הכוונה רק ברכש שחקנים זה לא בריא לאף אחד מהמועדונים להיות ביריבות ביחוד שהם לא באותה מדינה, זה על סתם עניין חולף להרוס קשרים חשובים לתמיד וזה מיותר. רונן- גם ריאל קונה שחקנים להשבחה זה שלא הולך לנו יותר מדי בגלל תחלופת המאמנים זה נכון אבל אל תגיד שלעולם לא נצליח להשביח שחקנים, אמנם זה לא תקן רוני, רונאלדו, אבל גאגו, רוביניו, והיגואין כולם עשו קפיצת מדרגה בריאל.

רונן דורפן 12 ביוני 2008

רועי – רוביניו וגאגם הם לקח טוב לרונאלדו. שניהם הגיעו באותה רמה למועדונים שלהם. רוביניו הוא הרמה אליה רונאלדו היה מגיע לו היו מטפחים אותו בריאל מדריד.
בכל אופן פרגוסון לא מאמין בקשרים שאתה מדבר עליהם, כי אין בהם באמת תועלת, ויזם תלונה נגד ריאל בפיפ"א. אבל אשמח אם תביא דוגמאות לחשיבות של קשר עם ריאל מדריד.
ריאל לקחה מאמן כושר מיונייטד בקיץ ומיד השתמשה בו בכדי לקיים את הפגישות עם רונאלדו. ביום שרונאלדו יעבור יתחילו לעבוד על נאני. הסיבה לכך היא שאין דבר כזה "ריאל מדריד" אלא יש תמיד את את הנשיא התורן שהוא תמיד תחת לחץ הקהל ומתנהג באתיקה של פוליטיקאי – כלומר בשחיתות מוחלטת. בשיטה הנהוגה – של בחירות לעתים קרובות – אין סיכוי לנשיא והנהלה שהם לא מושחתים. במיוחד לאור התרבות בו הבטחת הבחירות היא לעולם לא לטפח שחקנים או להביא לאיזון כספי – אלא תמיד לקחת כוכב מקבוצה אחרת. אין לנשיא בריאל מדריד שום אינטרס לנהוג באתיקה – כי זה לא יעזור לו בבחירות.
ענין רונאלדו הוא כל כך לא חדש – הוא פשוט שיטת עבודה שהחלה בעניין די סטפנו ובמשך השנים יושמה עם פיגו, זידאן ואחרים.
ומעולם לא עבר שחקן מריאל ליונייטד.

רונן דורפן 12 ביוני 2008

אולד טיימר – רונאלדו בודאי לא יסיים את החוזה הנוכחי שלו. או שיימכר או שיחתום על העלאת חוזה תמורת הארכת החוזה.

Glen 12 ביוני 2008

Just for the records:Laurie Cunninghamwas onwas a loan from Madrid to United 20 something years ago

Glen 12 ביוני 2008

Was on a loan…

Old Timer 12 ביוני 2008

You mean more than the current four years that he has on its deal?

רונן דורפן 12 ביוני 2008

אולד טיימר – זו עמדת המיקוח העיקרית של יונייטד. כל עוד הוא אצלה הדרך היחידה שלו להרוויח יותר הוא להעלות את החוזה איתה. הבעיה היא שעל פי פסיקת וובסטר הוא יכול בכל מקרה להשתחרר בגיל 28. אבל בפיצוי. המועדונים הגדולים מאד לא רוצים להפעיל את פסיקת וובסטר – כי היא תקדים שיכולה למחוק להם נכסים – וריאל לא עשתה את זה בעניין אריאן רובן.

רועי 12 ביוני 2008

רונן- בעצם זה שאתה מבקר את שיטת הבחירות של ריאל אתה מבקר את כל שיטת הדמוקרטיה בעולם החופשי, בחירות תמיד הוכרעו ותמיד יוכרעו על ההבטחות של המועמד, בממשלה זה תוכנית בריאות משופרת בריאל זה להחתים את הסופרסטאר התורן אין בזה שום דבר רע. ריאל לא צריכה איזון כלכלי כסף לא חסר.בקשר לחשיבות הקשר בין מועדונים, אי אפשר לנתק קשרים עם מועדון על סמך כל סכסוך היום זה ריאל מחר זאת מילאן ואחרי זה באיירן. אם הקשרים לא חשובים ליוניטד בסוף הם יעסו עסקים עם עצמם, ומעבר למעבר שחקנים יש אחווה מסויימת בין המועדונים הגדולים בהתנהלות מול או'פא ופיפא בעיינים שונים ולכן חשוב לשמור על ערוצי תקשורת בין המעודונים.

רונן דורפן 12 ביוני 2008

רועי – אני לא מבקר את שיטת הבחירות של ריאל. אבל ממליץ לא לעשות עסקים עם פוליטיקאים. לא ייצא מזה שום דבר טוב.
נניח יגיעו להסכם עם קלדרון שהוא לא פונה יותר לשחקנים בלי אישור? מה שווה ההבטחה שלו? האם במצוקת בחירות הוא יקיים אותה?

רועי 12 ביוני 2008

רונן- על אתיקה של פולטיקאים אין צורך להרחיב, אבל אם ההחלטה לא לעשות עסקים עם פוליטיקאים יונטייד פוסלת את ריאל, ברסה, סביליה, ונדמה לי שגם את ולנסיה וזה כבר משמעותי מאוד.

רונן דורפן 12 ביוני 2008

רועי -אתה מתבלבל. אני לא מדבר על אתיקה. יונייטד לא מועדון אתי. אני מדבר על אינטרסים. יונייטד צריכה, מבחינתה, לשדר לריאל כוח. פניתם לשחקן בצורה לא חוקית? חכו שלוש-ארבע שנים עד שתקנו שוב שחקן מיונייטד. ברצלונה לא נהגה עם יונייטד בחוסר הגינות.
יונייטד צריכה להבין שמי שעומד מולה הוא קלדרון ומולו יש לה כוח. אם תודיע למשל שבגלל קלדרון היא לא עושה עסקים עם ריאל הוא יחטוף מהקהל. היא יכולה להזיק לסיכויי הבחירות שלו וצריכה לעשות את זה. כשיעלה נשיא שינהג איתה בסדר היא יכולה לעשות איתו עסקים. זו הדרך לטפל בפוליטיקאים.
היו על כך כמה מאמרים בימים האחרונים – בניגוד לריאל עצמה, קלדרון במצב פוליטי מאד מאד לא טוב. הוא חייב את רונאלדו כדי להרגיע את הקהל. ואת זה אסור לתת לו. אם יפסיד בבחירות ונשיא אחר יפנה בעניין רונאלדו בצורה מסודרת – אני מאמין שהעסקה תתבצע – בהנחה ורונאלדו עדיין ירצה את העיסקה. אל תשכח שמרגע שרונאלדו יהיה מועמד למכירה יופיעו גם מילאן ואינטר ויובה עם הצעות משלהן – ואי אפשר לדעת מה הוא ירצה.

אגב, לא כל המועדונים בספרד הם בשיטת בחירות. באופן כללי הממשלה דווקא נגד הסידור הזה בגלל שהוא מביא לחוסר אחריות כלכלית. קבוצת כדורגל פועלת במציאות כלכלית ורצוי שיהיה מי שערב אישית להתחייבויות.

רועי 12 ביוני 2008

רונן- כרגע אין הוכחות לפנייה לא חוקית מצד ריאל. בינתיים הדבר היחידי שיונטייד משדרת זה פאניקה ולא כוח, ובסופו של דבר השורה התחתונה שאחרי כל משחקי הכוח בין המועדונים, אם רונלדו רוצה להגיע לריאל יש שתי אופציות עונה ביציע או למכור אף אחד מהאופציות לא טובה ליונייטד ריאל הצליחה להכניס את יונייטד למילכוד 22.

רועי 12 ביוני 2008

אם יש לך קישור למאמרים האלה אני אשמח לקבל, נראה לי מוזר מאוד שאחרי שתי אליפויות רצופות ושבירה של שיא הנקודות קלדרון שקוע בכאלה צרות.אתה מחפש פנייה אתית מצד ריאל כמו שאמרת שתי המועדונים לא אתיים יונטייד לא צריכה לצפות מאחרים את מה שהיא לא מצפה מעצמה.

רונן דורפן 12 ביוני 2008

רועי – http://www.telegraph.co.uk/sport/main.jhtml?xml=/sport/2008/06/06/sfnmad106.xml
אל פי המאמר הוא הבטיח את פברגאס וקאקה ולא קיים.

יואב 12 ביוני 2008

האופציות הן רק מתי הוא ימכר ולמי. הוא לא ישב ביציע. ובלי קשר,לא זוכר את יונייטד מנהלת כזה מסע של ספינים וגיוס תקשורת, עבור שחקן שלא מוצא למכירה וקשור בחוזה לעוד ארבע שנים. מגוחך .

אלון זנדר 12 ביוני 2008

ליואב ורועי – רונאלדו עלול בהחלט לשבת ביציע. לא כל העונה, בי גם הוא לא טיפש. העלו פה את נושא הרגרייבס בצדק: יונייטד פעלו דרך התקשורת, הרגרייבס הודיע על רצון לעבור – אבל לא היתה פגישה בין סוכן ומועדון כמו בריאל! ככה שהשוואה זה אולי פוסט מודרני, אבל לא נכון. יש רע קטן ורע גדול. בכל אופן, באיירן הבהירו שכסף או לא, הם לא מוכרים. וזה אחרי שהרגרייבס הודיע שישמח לעבור לאנגליה ובייחוד למנצ'סטר. ומה קרה? כלום. כי להרגרייבס היה חוזה, והוא בגיר ומסוגל לעמוד בהתחייבות שלקח על עצמו. ושנה אחרי זה הוא עבר ביפה לאי. אם רונאלדו יחליט לשבות וללכת ליציע, זה יפגע בו לא פחות מבמועדון, וכנראה יותר.

לרועי – השיטה של ריאל היא לא "השיטה הדמוקרטית", אלא סתם שיטה בלי 'ה הידוע'. היא משתמשת בשיטה הדמוקרטית הנשיאותית (כמו בארה"ב) בלי לפעול נגד החסרונות של השיטה. בארה"ב יש לנשיא זמן וכוח לעבוד ןלהגשים תכנית, לא רק לפעול לטווח קצר, כי אי אפשר להעיף אותו. בריאל יש כל הזמן מערכת בחירות ותעמולה, שזה ריכוז החולי של הדמוקרטיות. אפשר להיות דמוקרטי בלי השטויות האלה.

ואפשר בהחלט להודיע שלא עושים עסקים עם קלדרון שניסה לפגוע בקבוצה. אחרת אין למועדון שמנסים במפורש לפגוע בו סנקציות. זה לא יביא להרס הקשר עם ריאל. ריאל יתקשרו שוב ברגע שליונייטד יהיה שחקן גדול חדש. זה כמו לנסות לריב עם סוכן הביטוח שלך. מה שלא תעשה, הוא כבר יתקשר שוב. זה אגב מה שעוסה אותו סוכן טוב, ואת ריאל מועדון מוצלח.
ודבר אחרון רועי – כשאתה אומר "לריאל אין צורך באיזון כספי" אתה ממצה את החוליים של הגלובליזציה בכדורגל, את השיטה המעוותת והמושחתת בספרד ואת מה שעשוי לנרחיק מהכדורגל את אוהדיו האמיתיים. חשוב על זה.

אלון זנדר 12 ביוני 2008

עושה אותו, כמובן ולהרחיק, לא לנרחיק. גם עם הממשק החדש לא נעלמו הטעויות.

רועי 12 ביוני 2008

אלון-לריאל יש הרבה מאוד כסף 80 מיליון יורו לפה 80 לשם לא אמורים להשפיע על ריאל, הגלובלזיציה היא לא רק נחלת הכדורגל זה קורה בכל העולם והגיע הזמן לעבור הלאה ולקבל את השינויים הטבעיים שעם רצוננו או בלי מתרחשים ויתרחשו בכדורגל, לטובה או לרעה רק הזמן יגיד.בקשר לשיטת הבחירות, גם באר"הב יש מערכת בחירות ותעמולה לאורך תקופת הנשיאות, קלינטון וגו'ליאני פתחו בקמפיין שלהם כבר לפני שנים, כך גם בריאל שגם בעוד הנשיא בשלטון יריביו מתכננים את המהפך זה כך בכל מקום, אני מודה שבריאל ציבור הבוחרים הרבה יותר קפריזי בדרישותיו אבל זה רק טבעי אחרי הכל מועדון כדורגל, גם תקופת המבחן קצרה בהרבה לא צריך יותר מעונה כדי להחליט עם הנשיא מתאים או לא.לגבי הראגריבסרונאלדו, אתה אמרת "בגיר ומסוגל לעמוד בהתחייבות שלקח על עצמו" על פי מה שראינו עד עכשיו רונאלדו לא מסוגל, ואם מחפשים קצת אשמה להטיח מנה טובה צריכה ללכת לכיוונו.

יואב 13 ביוני 2008

אולי זה נשמע כמו כפירה בקודש, אבל, ריאל צריכה את רונאלדו מיקצועית? אתה, כאוהד ריאל, חושב שזה היהלום שחסר? או שהקרקס הנודד רוצה את השחקן הכי טוב בעולם, בלי קשר לכלום? אני שואל ברצינות.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 13 ביוני 2008

פסיקת וובסטר הולכת ומתגלת כחסרת משמעות.
אלכסנדר חלב חשב שהוא חופשי לסגור באיטליה וגילה שלא.
יש 10 ימים אחרי תום העונה ששחקן יכול לנסות להפעיל את המנגנון, אבל גם אז זה לא כל כל פשוט.
שחקנים יחשבו פעמיים לפני נקיטת הצעד כי זה מציג אותם באור לא טוב וגם מועדוני הצמרת ישתדלו לא לעשות את זה אחת לשניה.
למה ? הרבה הסברים, הנה אחד:
השווי הכלכלי של מועדון כמו כולל בתוכו גם הנחה מסויימת בדבר ערך השחקנים כתלות באורך החוזה שלהם. אם אפשר לגנוב שחקנים בצורה הזאת אז זה מפחית את השווי הכלכלי של הנכס (השחקן הנרכש) כי אכיפת הבעלות מוטלת בספק .
לגבי האולד טיימר. ברור שעליית ערך של שחקנים לאורך זמן אינה ודאית.
הגיל שגורר את יתרת עונות המשחק בוודאי גורם שלילי , פציעות שעבר השחקן ועוד. כמובן שאני חושב ש-100 מיליון פאונד על רונאלדו הוא מחיר מצויין אבל זאת לא הנקודה.
מבחינה כלכלית שווה להשאיר את רונאלדו לפחות לעוד כמה שנים. אם ישמור רונאלדו על רמתו אז הוא ימכר לבטח בפחות או יותר אותם סכומים כמו שימכר עכשיו , כי בסה"כ הוא יהיה בן 26 , לפחות 6-7 עונות טובות. שוב להזכירך, זידאן נמכר בגיל 30 תמורת 46 מיליון פאונד וזה היה לפני קצת פחות מעשור.
בכמה שנים האלה הוא יתרום ליונייטד הרבה יותר מהפסד של 20-30 מיליון פאונד שבו ירד שוויו, אם ירד בכלל, בעוד שלוש-ארבע עונות.
לגבי עניין המיסוי. בוודאי שהגלייזרים יכלו לא להעביר החוב לספרי הקבוצה.
הם יכלו להשאיר את החוב בקבוצת הניהול שלהם ולשעבד נכסים אחרים או גם את המניות שלהם במנצ'סטר יונייטד. באופן כזה, הם היו צריכים למשוך דיבידנדים ממנצ'סטר יונייטד על מנת לשלם את הריבית ופשוט חבל על הכסף שהולך למס (על הכסף שהם מושכים בדיבידנד)

רועי 13 ביוני 2008

יואב-לא כפירה בקודש ולא כלום כבר אמרתי פה כמה פעמים שמעבר של רונאלדו לריאל יהיה גרוע לכל הצדדים, לריאל שסוף סוף אחרי שנפטרו מהגלאקטיקוס והאגו שלהם ונוצר איזון בריא בקבוצה להביא את רונאלדו והאגו הענק יהרוס את מה שנבנה עד עכשיו, ליונטייד זה די ברור לוותר על השחקן הטוב ביותר שלה יגרום ללא ספק למפלה מקצועית מסויימת, הייתי אומר קריסה אבל פרגי שם, ורונאלדו היחיד שיכול לשמור אותו ואת האגו שלו ולהמשיך לפתח אותו כשחקן זה פרגוסון.

יואב 13 ביוני 2008

אוקי. כנראה פיספסתי את זה. גם אני חושב שהאיזון של ריאל מצויין עכשיו. כמובן שתמיד רצוי לחזק ובטח קבוצה שרצה טוב, אך אני מסכים איתך שרונאלדו יכול להפר איזונים עדינים שכל כך חשובים לקבוצה מצליחה…

Comments closed