חידון מספר 81 – נבחרת גרמניה

1. מי כבש לגרמנים את שער הניצחון בגמר גביע העולם של 1954?

2. ובטורניר האחרון בו זכו?

3. מי אימן את הנבחרת במשך יותר מ-25 שנים?

4. מי סחט את הפנדל בגמר העולמי של 1990?

5. מי הגרמני היחיד לכבוש בשני גמרים עולמיים?

6. מי ניצחה את גרמניה בגביע העולם של 1974?

7. מה ניצחון השיא של גרמניה בגביע העולם?

8. והפסד השיא?

9. מתי הדיחה פורטוגל את גרמניה מטורניר בינלאומי?

10. שני אחים בו זמנית בנבחרת בשנות השמונים?

לתשובות הנכונות

ניתוח טקטי מעמיק במחצית של ספרד עם שבדיה
ספרד אחרת

49 Comments

Glen 20 ביוני 2008

Voller not Augentaller

איציק אלפסי 20 ביוני 2008

נכון.
אואגנטלר הוכשל מס' דקות לפני כן ע"י גויקוצ'ואה אבל השופט לא שרק.

למלמ 20 ביוני 2008

רונאלדו עוזב אותנו רישמית!
אני מקווה שהתמורה תהיה כזו, שכישלון מעברו יהדהד לנצח.
למרות שתמורת שניידר + רוביניו ו-50 מליון יורו/ליש"ט (תחליטו אתם)אני מאמין שאפילו נתחזק וישאר עודף.
ומה יהיה עם פרגוסון? זו שאלה אפילו יותר חשובה. אני לא בטוח שהבשילו התנאים לעזיבה. ועוד פתאומית…
מה שלא יהיה יש לנו קבוצה טובה ולכל השחקנים ההתקפיים שלנו תהיה הזדמות להוכיח את יכולתם וכישרונם – הבמה כולה שלהם.
אולי פתאום יתגלה שרוני הוא חלוץ שמסוגל להבקיע 20+ שערים לעונה, אני תמיד האמנתי…

גיל 20 ביוני 2008

קארל היינץ ומיכאל רומיניגה לא שיחקו אף פעם ביחד?

Glen 20 ביוני 2008

Gil: 12 points!

Glen 20 ביוני 2008

I mean they played the same time in the national team. Did they played a game together? When Uzi will be out of his Portugal depression we will know more.

Glen 20 ביוני 2008

did they play…

גיל 20 ביוני 2008

גלן, אם זה נכון זה מעלה את הניקוד שלי ל5 בערך.

Glen 20 ביוני 2008

So here is a question I know Ronen knows the answer:
Who was prevented of being the goalkeeper of Germany in 1954 WC and why?

S&M 20 ביוני 2008

לא מבין את התבוסתנות של אוהדי מנצ'סטר יונייטד סביב מכירת רונאלדו. כאילו שהמועדון או האוהדים תלויים בהפכפכות של פישר קטן, שחושב שהוא יגיד אני רוצה וכולם מסביב ישברו תוכניות ויבנו את החיים שלהם מחדש לפי הרצונות שלו.

בכדורגל המודרני, בו שחקנים לא נאמנים למועדון, מחליפים קבוצות ועוברים בין מועדונים יריבים, מה שפעם לא היה אפשרי, אין חשיבות לשחקנים. אנשים מתבלבלים בגלל המשכורות הגבוהות שלהם. היום השחקן הוא הגורם האחרון שקובע את זהות המועדון.זה לא כמו שפעם שחקן החל וסיים קריירה במועדון (גיגס, סקולס, נוויל ועוד הם החריג).

היום זהות המועדון נקבעת לפי העיר, צבע המדים ונאמנות האוהדים, כבר לא לפי השחקנים. מועדון צריך להבהיר שהוא יותר גדול מכוכביו. היונייטד היא בדיוק המועדון שמתאים כדי להבהיר את זה, והעובדה שיש בשורותיה שחקנים שהחלו ויסיימו בה את הקריירה היא נקודת פתיחה טובה.

(בעולם אופטימלי ודמיוני,) אם אלכס פרגוסון רוצה להיכנס להיכל התהילה כמספר אחד בכל הזמנים, הוא צריך להודיע:

א. מועדון מנצ'סטר יונייטד אינו רק עסק שנמדד בהכנסותיו ממכירת שחקנים. אנחנו כאן גם ובעיקר בגלל אהבת הספורט והמועדון;
ב. רונאלדו לא למכירה;
ג. בדיוק לפני שנה הוא האריך את החוזה עד לשנת 2012. בשנה שעברה מאז המועדון והאוהדים לא עשו שום דבר שיצדיק את הרצון שלו לעזוב;
ד. מאחר והוא מביע חוסר נאמנות למועדון, הוא ישב ביציע עד שיחתום על חוזה חדש עד לשנת 2020, כדי שיהיה ברור לאוהדי יונייטד שקונים את החולצות שלו, שהוא נאמן למועדון וראוי ללבוש את מדיו.

Yair 20 ביוני 2008

"רונאלדו לא למכירה" כבר נאמר מספר פעמים, כולל היום.
אני בשום פנים ואופן לא חושב שיש לנו זכות כלשהיא לדרוש מרונאלדו לחתום על חוזה עד 2020, הוא לא חפץ וזכותו להשאר בחוזה הנוכחי ולעזוב שיסתיים.
מצד שני זכותנו באותה מידה לא להסכים למכור אותו כל עוד הוא תחת החוזה הנוכחי.

מה שאני לא מבין, זה אם הוא כלכך רוצה לעבור לריאל, למה הוא חתם על חוזה חדש לפני שנה, תגידו כסף? אז החמדנות שלו עכשיו מונעת ממנו לממש את ה"חלום". מגיע לו.

עובד זר 20 ביוני 2008

אלוהים ישמור אותי (ואת רונאלדו) מאוהדי מנצ'סטר…
אני מקווה שאין בינכם מעסיקים עצמאיים.
תתארו לעצמכם שרונן הוא כתב של ה BBC בלונדון. הוא חתום עמם על חוזה ל- 3 שנים.
בוקר אחד מתעוררים במר דורפן געגועים עזים ללבנט ולשמש החמה שלה. מה עוד, שהאתר המפואר "ONE" מוכן לשלש לו את המשכורת. אתם מתארים לעצמכם מצב שהמעסיק של רונן (או של כל אחד מאיתנו) יאמר "לא!"? זה לא נשמע לכם מופרך? מה עוד, שאופירה מוכנה לשלם ל BBC פרמיום ענק בעבור רונן…
רק לחשוב על פונטציאל הרעל שהיה זורם כאן אם שימון מזרחי היה מונע מהלפרין לעבור ל-יוון….

Yair 20 ביוני 2008

פופוליזם זה טוב ויפה, אבל השוואות לעולם העסקים הפרטי לא מתאימות לעולם הכדורגל.

עובד זר 20 ביוני 2008

אה, אני מבין.

ויכסלפיש 20 ביוני 2008

אאוגנטאלר לא סחט הפנדל אלא רודי פלר, המקרה של אאוגנטאלר היה קודם לכן וחייב פנדל. ארגנטינה של מראדונה, עם חצי הרכב אחרי ערימת הצהובים בחצי גמר המכוער בנאפולי נגד איטליה, חיבלה כפי יכולתה ורשמה מורחקים לראשונה בתולדות הגמר: פדרו מונזון שהרים את קלינסמן באוויר וגוסטבו דזוטי שהלך מכות/ירק על יורגן קולר אחרי הגול של ברמה.

legal alien 20 ביוני 2008

כאוהד יונייטד כמובן שכל הסאגה מכעיסה ומאכזבת, ומה שלא יהיה רוב המעורבים יצאו ממנה רע. אבל בתוך הכעס על רונאלדו מקננת בי גם המחשבה שאולי בעצם הוא היחיד כאן שבאמת נשאר נאמן לחלום שלו…שזה משהו שאנחנו נוטים להעריך בדרך כלל, כשאין משמעות הדבר פגיעה בקבוצתנו האהובה. הרי רונאלדו יודע שמבחינה כלכלית אין משמעות מעשית אמיתית למעבר לריאל, הוא גם יודע שיונייטד ישדרגו את שכרו. יכול להיות שהוא פשוט אומר את האמת? יכול להיות שכשהוא שיחק כילד בשכונה באי הפורטוגזי הקטן, הוא תמיד דמיין את עצמו מככב בריאל? יכול היות שהוא היחידי שנאמן לחלומות הילדות שלו, לסיבות שבגללם אנחנו אוהבים כדורגל?? אולי הוא סתם ילד תמים וככל הנראה לא חכם במיוחד, שתקוע באמצע מאבק בין שני תאגידי ענק? אז ברור שהוא לא היה חולם אפילו לעבור אם משמעות הדבר היתה להרוויח פחות, אבל בכל זאת…מה שבטוח, הוא צריך לשכור לעצמו יועצים טובים יותר בכל הקשור לניהול עניניו מחוץ למגרש, ומזעור הנזקים לתדמית שלו, כי כרגע הוא בדרך הבטוחה להיות השחקן הטוב בעולם וגם השחקן השנוא בעולם, הישג די תקדימי למיטב זכרוני.
אני נזכר בסיפור של ג'ורג' מייקל וחברת סוני שכבלה אותו בכלוב זהב, ואיך הייתי בעדו בכל הענין הזה. אז יש הרבה הבדלים כאן (מייקל לא רצה להשתחרר מהחוזה כדי לעבור לחברה אחרת אלא כדי להבטיח חופש אמנותי. לא חושב מה הוא עןשה עם החופש הזה), אבל יש גם כמה קוי דמיון.

רונן דורפן 20 ביוני 2008

לשוהה החוקי. אם זה חלום ילדות של רונאלדו אז מוזר שהחלום לא היה שם לפני 12 חודשים כשחתם על חוזה.
עובד זר: כפי שכתבתי קודם – ככל שמשכורות הן גבוהות יותר טריבונלים של יחסי עבודה מוכנים לקבל הגבלות על מעבר מקום עבודה. למשל – מנהל תאגיד על משכורת דומה לרונאלדו – נניח עשרה מליון דולר – לא יכול לעבור למחרת לבוקר לתאגיד מתחרה ללא הסכמה. לעומת זאת אם הגנן של מנצ'סטר יונייטד יבקש לעבור ולהיות הגנן של ריאל מדריד איש לא יחלום לחסום אותו.
יש לכך סיבה: הסיבה שרונאלדו מרוויח כל כך הרבה היא מתוג. כשהוא חותם חוזה לחמש שנים הרבה מאד חוזים מסחריים נחתמים על בסיס העניין הזה. אז עובד לא יכול לטעון "אני עובד תמים שרוצה לעבור מקום עבודה". עם הכסף הגדול מגיעה גם מחוייבות יותר רצינית לחוזים.

אלון זנדר 20 ביוני 2008

מיכאל רומיניגה שיחק עם אחיו תשע דקות בדיוק, אחרי שנכנס בדקה ה81 כמחליף בניצחון 1:5 על טורקיה באוקטובר 1983 במוקדמות ליורו 1984

Glen 20 ביוני 2008

Alon: thanks
It's seems that Uzi is still depressed.

אלון זנדר 20 ביוני 2008

קרל היינץ, הידוע כ"קאלה" הבקיע שניים במשחק. אבל אחרי שאחיו נכנס לא קרה יותר כלום. למיכאל יש חוץ מתשע הדקות האלה עוד 19 דקות בהפסד הידידותי לאוסטריה 1:4 ב1986, וזו כל הקריירה הבינלאומית של השחקן המוכשר (אם כי לא כאחיו).

אלון זנדר 20 ביוני 2008

ואם אתם בונים בית, נניח, וסגרתם עם רצף מומחה שישם לכם רצפת פרקט משובחת. ואז הוא יבוא אלכים, אחרי שהניח חצי רצפה, ויגיד שיש לו הזדמנות לעסקה מצויינת בקיסריה, וזה קרוב לביתו באור עקיבא, והם גם משלמים כפול. אז מה, תגידו לו שילך לשלום ואולי יביא תחליף? או שתאמרו לו שיעשה מה שהוא רוצה, אבל אחרי שישלים את הרצפה שלכם?

michaly 20 ביוני 2008

זנדר, אני הייתי אומרת לו שיעשה מה שהוא רוצה, אבל שישכח מלקבל כסף על החצי רצפה. בעיקר כי הייתי חוששת שהוא יחפף את החצי השני של הרצפה כדי לסיים אותה מהר ולעבור לעבודה החדשה. למרות שיש הבדל בין חוזה קבלנות לחוזה על זמן.

אולי אפשר להשוות את זה לגירושין. זה לרוב מכוער, עולה הרבה כסף לשני הצדדים והרבה מאוד כאב ראש, אבל מה תעשה אם אין אהבה ואולי יש גורם שלישי מעורב? מצד שני, יהיה מי שישאל – בכדורגל וגם בנישואים – מה לאהבה ולזה?

עזי 20 ביוני 2008

גלן ידידי, תודה על הדאגה הכנה, אבל אני חייב להגיד שמעולם לא התבאסתי פחות כשהנבחרת שלי עפה במונדיאל או ביורו מהפעם הזאת. צריך להיות גם עם המשפחה קצת, אתה יודע.
קודם כל לגרמניה הגיע, היא שיחקה מצויין, פורטוגל שיחקו כמו חבורת פרכים ללא מנהיג, כריסטיאנו שוב הוכיח כי הוא לא מגיע למעמדים גדולים ובטח לא מסוגל לקחת אחריות. תגידו מה שתגידו על פיגו הוא היה מנהיג אמיתי, אין לפורטוגל אחד כזה היום.

ועכשיו לפספוס גדול בחידון. עם כל הכבוד לכמה דקות רומיניגה ולאחים פרסטר צמד האחים הגדול ביותר והמשמעותי ביותר של גרמניה לא הוזכר. שניים שאחד מהם הוא אגדה, שניים ששיחקו יחד בנבחרת במונדיאל של 1954, כבשו שם יחד שבעה שערים (המפורסם יותר כבש שלושה ואחיו ארבעה), כולל צמד של כל אחד מהם במשחק חצי הגמר ושיחקו יחד גם בגמר עצמו. הבכור זכה אף להניף את גביע העולם – פריץ וולטר המנוח כמובן ואחיו הצעיר אוטמר וולטר שעדיין חי למיטב ידיעתי ואף נראה כאורח כבוד במשחק במונדייאל בעיר הולדתם של האחים – קייזרסלאוטרן.

legal alien 20 ביוני 2008

רונן – אז אולי אתה צודק וכל הסיפור זה כסף. אולי הוא נהנה מזה שרודפים אחריו.
לטיעון שלך (בתשובה לעובד זר) בענין הכסף הגדול יש גם צד שני – זו בדיוק הסיבה שריאל ישלמו עליו הרבה כסף. חלק מהסכום זה ערכו כשחקן על, חלק זה פיצוי על הפגיעה ביונייטד. גם אתה (עם הגנן) וגם זנדר (עם הרצף) מתעלמים מהענין הזה. המחוייבות לחוזה מסחרי אין משמעה בהכרח קיומו בפועל, אלא קיימת גם האפשרות של מתן פיצוי כספי השקול לערכה של ההתחייבות.
בתכל'ס, כל הסיפור מסריח, ואני רק מנסה למצוא דרכים לא להתבאס. איזה ילד מעצבן, בשם כל הקדושים. אנשים היו הורגים כדי להיות איפה שהוא נמצא, והוא מתעקש לחבל בזה.

S&M 20 ביוני 2008

עזי – כשאתה מדבר על פיגו המנהיג של נבחרת פורטוגל, זה היה בשיא הקריירה, אחרי כמה שנים כמוביל בברצלונה. רונאלדו עוד ילד. מאוד יכול להיות שיש להם חומר אחר לגמרי בראש, אבל זה עוד מוקדם להשוות.

עובד זר – אם שמעון מזרחי היה מונע מהלפרין לעזוב ליוון, הייתי אומר שהוא טיפש שהחמיץ הזדמנות עסקית ומקצועית לשפר את מצבה של מכבי ת"א.

ולגבי החוזה של רונן ב-BBC – החריג היחיד כמעט לכך שאי אפשר להכריח עובד לעבוד, הוא עובד שחתם על חוזה לפרק זמן מסוים. אני מתפלא על הפליאה שלך. זמרים, שחקנים (קולנוע), מנהלים – כולם חותמים על חוזים לפרק זמן, עם אולפן, עם חברת הפקה, עם סוכן – כך העולם מתנהל, ומי שרוצה להשתחרר מחוזה, צריך לשלם עבור הפרתו.

בכדורגל, חלק מהתשלום זה המגבלה לשחק במקום אחר בלי רשות הקבוצה שחתמת איתה על חוזה. אני כמעט ולא מכיר חוזים אישיים בלי תקופת צינון או אי תחרות. רונאלדו לא רוצה לשחק היום ביונייטד? לא צריך. תקופת הצינון ואי התחרות נגמרת ב-2012. אחרי זה הוא חופשי לעבור לכל מקום. איפה פה הבעיה? אם אתה רוצה לאמן את חוש הסוציאליזם שלך, תמצא איזה פועל מספנה שחי מגרושים, לא מיליונר בן 22 שסביבו נבנה מועדון שלם ונחתמו חוזי חסות במאות מיליונים.

מעבר לכך, המספרים שמדברים עליהם נמוכים מדי. אם בקהאם הכניס לריאל מדריד 300 מיליון לירות שטרלינג ב-4 שנים, וכיסה את עלות החוזה שלו כבר בתוך חודשיים, רונאלדו צריך לעלות לפחות חצי מזה (300 מיליון דולר), ולא הסכומים המצחיקים שמדברים עליהם (50-100 מיליון דולר). את זה ריאל מחזירים תוך חודש רק מחולצות.

אם יונייטד מוכרים אותו בכלל, ובסכום כזה בפרט, זו תהיה פגיעה תדמיתית קשה במועדון. הוא תמיד ייחשב מועדון סוג ב'. פרגוסון הוא אדם בעל מודעות הסטורית. הוא יודע שאסור לו לאפשר שזה יקרה. לדעתי הוא לא נלחם על רונאלדו השחקן, אלא על המעמד של היונייטד. דעתי היא שבמלחמה מהסוג הזה, מותר להקריב את רונאלדו האדם, גם במחיר של צדקנים שיטיפו מוסר איך מייבשים שחקן כל כך מוכשר, ומה יהיה על חופש העיסוק.

עזי 20 ביוני 2008

הפספוס הוא כמובן שלי, לא שמתי לב ל'שנות השמונים'. מה שמדגיש את הצורך למגיב ביכולת למחוק או לשנות תגובה שלו.

אביעד 21 ביוני 2008

עובד זר, Legal Alien – אין צןרך לנסות לייפות את פעולותיו של רונאלדו. הוא לא אדם שנתקף געגועים לשמש החמה ולא אדם שרודף אחר חלום ילדות. באחת מהצהרותיו הוא אמר שאם הסכומים שריאל מציעים לו נכונים אז הוא רוצה ללכת, כלומר מה שמניע אותו זו החמדנות. שמעתי סיפורים ע"כ שהוא "אוהד ריאל מילדות ורוצה להגשים את החלום" ושאר שטויות, אסור לשכוח שכל הסיפור התחיל כשאמר שירצה לשחק בספרד יום אחד והוא אמר שגם בארסה מתאימה לו, ממש אוהד ריאל.
לפני שנה מנצ'סטר הציעה לו חוזה חדש וגדול יותר אז הוא חתם, עכשיו ריאל מציעה לו יותר אז הוא רוצה ללכת. חוזים צריך לדעת לכבד. אם מנצ'סטר לא הייתה מעוניינת בשירותיו של רונאלדו היא יכלה למכור אותו אם יסכים לכך או לקיים את החוזה, זה הבסיס שלדעתי כולם יסכימו אליו. אז מדוע שרונאלדו לא יידרש לאותם סטנדרטים? אם הוא רוצה לעזוב שיבקש ואז או שהמועדון ימכור אותו או שידרוש ממנו לעמוד בחוזה שלו.
האמת, לטווח ארוך אני לא חושב שמנצ'סטר יכולה להפסיד:
א. או שימכרו אותו ויקבלו שחקנים וכסף (אני אישית בעד דיארה + רוביניו + היגואין + 20-30 מליון). בהנחה המאוד הגיונית שרוביניו ייכלל בעסקה, הצלחה שלו "תציל" את הלטיניזציה של היונייטד. רוב השחקנים הדרום אמריקאים יראו ויפנימו.
ב. להכריח אותו להישאר. כי חוזים צריך לקיים. מנצ'סטר רק יכולה להרוויח כשחקן כמו רונאלדו משחק עבורה. אין גם חשש שישחק בחוסר חשק כי הוא יודע שזה יפגע בערכו ובהצעות ממקומות אחרים.
ג. להושיב אותו ביציע. על המגרש זה הפסד ליונייטד, אבל זה חתיכת מסר שראוי להעביר לאנשים כמוהו "תעמוד בחוזה או שלא תשחק".
עזי, תגיד מה שתגיד, אני לא חושב שפיגו היה אפילו קרוב ל"מנהיג אמיתי". הבעתי כאן לא פעם בעבר את תיעובי לשחקן הזה וכל זה בעיקר בשל מעשים ברמת הקבוצות, אבל אם נלך שניה לרמת הנבחרת נראה שגם בתקופת פיגו פורטוגל התפרקה פעם אחר מנטלית. חוץ מזה, כשדקו קיבל אזרחות פורטוגלית ורצה לשחק בנבחרת, פיגו התנגד לכך פומבית מטעמים לאומניים (הוא טען שברזילאי מתאזרח לא צריך לייצג את פורטוגל), לא מנהיג מי יודע מה, אבל לאומנות ככל הנראה לא הייתה הסיבה להתנגדותו, הוא פחד שדקו ייקח את המקום בהרכב של חברו הטוב רוי קושטה ורצה להגן עליו. גם כן מנהיג.

S&M 21 ביוני 2008

הבמאי של היורו השתגע. תורכיה חוטפת גול בדקה 119? זה לא צריך להיות הפוך?

S&M 21 ביוני 2008

אה. נרגעתי. הנה הם השווה בדקה 122. הכל לפי הספר.

אביעד 21 ביוני 2008

זה יהיה מעניין. המדינה שאמורה להיות הכי חזקה מנטלית והכי רגועה בתולדות הכדורגל (גרמניה) מול קבוצה שלא מאמינה שהיא יכולה להפסיד…

ויכסלפיש 21 ביוני 2008

פתגם: "כדורגל משחקים עד הדקה האחרונה ורק אז טורקיה מתעוררת". לגופו של עניין נבחרת שעד לפני 20 שנה נמנתה על הנמושות השתדרגה בגלל בעלי הון באיסטנבול ומאמנים זרים. בעלי הון יש גם פה וגם ליגיונרים אבל מאמנים זרים מביאים פה לשנה גג ואז צמוד אליהם עוזר ישראלי שמתעסק גם בהלשנות והפצת סודות מתעלות הביוב של חדר ההלבשה.

אדמדם 21 ביוני 2008

איזו דרמה
שכחתי את 119 הדקות הנוראיות שקדמו לשער הראשון
פשוט יורו מדהים
גם שכהמשחק גרוע, יש דרמה מהסרטים

אסף 21 ביוני 2008

הסיוט של היורו הקודם עם יוון חוזר בדמות השכנים מטורקיה.
120 דקות של בונקר משמים שמסתיימות בשער מקרי וניצחון בהטלת מטבע מהנקודה הלבנה.
מחר יאוורו כל הכותבים את הקלישאות על נבחרת טורקית "שמחה", "מרגשת" , ו"אותנטית".
אני מקווה שהגרמנים ישימו לזה סוף.
במקרה כזה – אשמח לראות את ניהאט מבקיע גול דרמטי בדקה התשעים, שיצמצם ל 5-1 לטובת גרמניה.

אנונימוס 21 ביוני 2008

לא יאומן פשוט. הפעם האחרונה שזכור לי משהו כזה היא הגמר המקולל ההוא של יונייטד.

תומר 21 ביוני 2008

מדהים מדהים מדהים.מה זה הדבר הזה?
לא משחק טוב אבל איזו דרמה!מי רוצה לבטל את ההארכה?!
הקרואטים נשברו אחרי השוויון והבעיטות שלהם היו איומות.
אבל הקרואטים יכולים לצאת מעודדים מהטורניר,יש להם דור צעיר מצוין והם יכולים לתת את הטון בטורנירים הבאים.
הכי מעודדים יכולים להיות אוהדי טוטנהאם,מודריץ' יכול להיות אחד השחקנים הטובים באנגליה השנה.
הצלמה התמקדה הרבה בביליץ',שהוא כידוע המאמן הפוטוגני והמגניב של קרואטיה,אבל פתיח טרים הרבה יותר מגניב ממנו.איזה יופי של מפגש בחצי הגמר,יאללה טורקיה!

יואב 21 ביוני 2008

עזי, בקשר למשחקים גדולים-בגמר במוסקבה, רונאלדו היה המצטיין של יונייטד במשחק.אילולא(אני יודע שאין סוף לזה) החמצות משוועות בחצי הראשון, הוא היה חתום על שער אחד ולפחות בישול אחד.חוסר הגעתו למשחקים גדולים זה כבר מיתוס שלא קיים. בעניין הפרכים והמנהיגות, אתה בוודאי צודק.
עובד זר, לא ניתן להשוות בין הדברים מהסיבה הפשוטה שמעברו של דורפן, לא היה מעסיק חצי עולם ולא היה משפיע על כל כך הרבה אנשים ומשתנים. לכן יש חוזה ויש בו זכויות וחובות. אבל הכל תאורטי כרגע, כי ריאל לא הגישה שום הצעה רישמית. זה הכל ספקולציות. אני בכלל לא בטוח שריאל תיהיה מוכנה לשלם את מה שיונייטד תדרוש. ותסכים איתי, שזכותה להעריך את מחירו כראות עיניה.בדיוק כמו זכותה של מכבי, שקיבלה את מה שרצתה.

אדמדם 21 ביוני 2008

טורקיה ממש לא מזכירה את יוון
נכון, טורקיה לא נבחרת טכנית ומבריקה, אבל היא עדיין הבקיעה 6 שערים בארבעה משחקים (יותר מקרואטיה) ונתנה לנו דרמות מדהימות.
אני לא חושב שהיא שיחקה היום בונקר נוסח יוון.
המשחק היה גרוע, כי שתי הנבחרות פשוט נטרלו אחת את השנייה.
לא שיחקו התקפי, אבל גם לא בונקר.
זו נבחרת אפורה, אבל עם נשמה גדולה. ותמיד טוב שיש אחת כזו בשלבים הגבוהים.
ליוון לא היתה נשמה. הם היו סתם רובוטים.

דני 21 ביוני 2008

מדהים, מדהים, מדהים.

מספר הדקות שהתורכים הספיקו להיות ביתרון בטורניר הזה – פחות מ-5 דקות. ועכשיו הם בחצי הגמר. כל הכבוד.

אגב, האחים קלאוס ותומאס אלופס הם עוד זוג אחים ששיחקו בנבחרת גרמניה בשנות ה-80.

תומר 21 ביוני 2008

אני לא מבין למה כולם נופלים על יוון. אפשר לחשוב שזו אויבת הכדורגל. אז נכון שהם לא שיחקו את הכדורגל הכי יפה לעין אבל מה עם זה שהם הוכיחו מה קבוצתיות ורוח לחימה יכולים להביא?
שיש לאנדרדוג סיכוי,הין אם זו יוון,ברנסלי או הפועל חולון.
שהטורנירים הגדולים לא שייכים ל4-5 נבחרות שתמיד זוכות ויזכו בהכל.
שבניהול נכון,בחירת מאמן טוב ומתן אפשרות למאמן הזה לעבוד אפשר להפוך נבחרת ים תיכונית,בינונית-חלשה שבקושי מגיעה למעמדים גדולים(וכשמגיעה מתבזה),לאלופה גאה בכחול לבן.
אני מעדיף אלופה אנדרדוגית הוגנת שמשחקת כקבוצה מאשר אלופה שהיא אוסף כוכבים שנעזרים בהגרלה נוחה ובשיפוט כדי לזכות בגביע אבל נחשבת אטרקטיבית.
אז טוב שיוון לא זכתה שוב,אבל גם לתרנגול העיוור מגיע איזה גרגיר מידי פעם.

אביאל 21 ביוני 2008

בוא נסכם את סאגת רונאלדו ככה : פרגסון ושאר מעריציו כאן בפורום יודעים שבלי כרסטיאנו רונלאדו מנצ'סטר יונייטד לא תזכה בשנה הבאה לא באליפות לא בליגת האלופות ובעצם בשום תואר – אז נסכם את זה ככה פשוט וקל, אז בלי כל התירוצים והסיבות והשטויות, אם הוא רוצה לעזוב תשחררו אותו, הראי מנצ'סטר יונייטד היא מועדון כל כך גדול והיסטורי כל כך שאני מאמין שהוא יתגבר על זה לא ?

בקיצור בתגובות שלכם ובמיוחד של פרגסון מראים שמנצ'סטר יונייטד אחרי הכל תלוי בשחקן אחד.

רונן דורפן 21 ביוני 2008

אביאל – אתה נכשל בהבנת התמונה הכללית. הסיפור הוא לא רונאלדו. הסיפור הוא התנהגות ריאל מדריד. אם אתה נכנע להם בסיפור כזה אז שום חוזה עם שום שחקן לא שווה כלום. מוזר לי שאנשים רואים את זה רק בפריזמה של יונייטד. הגיע הזמן ללמד את הסופרסטארים שחיים מהכספים של האוהדים סיפור פשוט. הם מקבלים הרבה מאד כסף בשביל לקיים את החוזים שלהם. או שאתה מתנגד גם לדראפט ולתקרת שכר באן.בי.איי שמונעת מהמפונקים לעשות בכל בוקר מה שהם רוצים.

אביעד – מבחינה מקצועית אפשר לקבל מריאל מדריד תמורה הוגנת. אבל לא צריך לעשות את זה. פשוט לא צריך לעשות עסקים עם רמאים. צריך לגרום למר קלדרון לצאת רע מול האוהדים שלו.

שוהה חוקי – אם העניין היה רונאלדו-יונייטד הייתי מקבל את דעתך לפיצוי. אבל יש עבירה בחוקי הנזיקין שנקראת "גרם הפרת חוזה". זה מה שריאל מדריד עושה כרגע. לכן, את הפיצוי ההוגן אפשר לקחת מאינטר או ברצלונה. את ריאל צריך לפסול לעסקים אז שקלדרון עוזב אותה. אם פרגוסון פוסל את מרסיסייד על בסיס מאד רופף (חשש מתגובת הקהל) את קלדרון צריך לפסול בוודאי ובוודאי.

רונן דורפן 21 ביוני 2008

עזי – למרות הפספוס בשנות השמונים, יפה שהעלית כאן את האחים וולטר.

באבא ימים Old Timer 21 ביוני 2008

אף בית משפט לא יאכוף חוזה עבודה שיחייב את העובד לעבוד לתקופה קצובה. זכותו של כל עובד בכיר ככל שיהיה ומרוויח מליונים ככל שיהיה לעזוב כל מקום עבודה. השאלה היותר מעניינת היא שאלת אי התחרות. ההלכה הרווחת בישראל, ארה"ב ולהערכתי גם בשאר מדינות המשפט המקובל היא שלמעביד יש זכות להגביל את היכולת של עובד להתחרות בו לאחר סיום ההעסקה אם יש לו אינטרס עסקי לגיטימי לעשות כן וגם אז, רק לתקופה סבירה. אני מעריך שיש למנצ'סטר אינטרס לגיטימי להגביל את אי התחורת אלא שבעולם שבו מעבר לכל קבוצה גדולה אחרת הוא מעבר למתחרה אני לא בטוח שהקונטקס הזה עובד. מה שברור שהוא שאין שום סיכוי שבית המשפט היה אוכף סעיף אי תחרות לתקופה של ארבע שנים. ברור שזה דיון תיאורטי בעולם הכדורגל בו הקבוצות רואות בשחקנים את רכושם.

רונן, גרם הפרת חוזה איננה רלוונטית מהסיבה הפשוטה – רונאלדו לא יפר שום חוזה. או שמנצ'סטר תתיר את חוזהו הוא שהוא יקיים אותו. אין שום דבר בחוזה של רונאלדו שמבטיח ארבעים שערים בעונה.

גלן 21 ביוני 2008

שאלתי קודם מי השוער הגרמני שנמנע ממנו לשחק ב 54 ולמה?
כולכם ידעתם. כל הכבוד!

ברט טראוטמן הוא השוער עם חתיכת ספור חיים שכולל לחימה בהצטיינות בצבא הגרמני ב WW2, נפילה בשבי האנגלי (קודם הרוסים, הצרפתים והאמריקאים תפסו אותו אבל הוא ברח) ובהמשך השתקעות אצל השובה באנגליה והגנה מעולה על השער של אחת מקבוצות הפאר שם.

הוא נפגש עם ספ הרברגר לפגישה מפורסמת לפני 54 שבה בהתחלה הרברגר אמר לו בדיפלומטיות, שהבעיה היא שהוא לא גר בגרמניה ויהיו בעיות באימונים. אח"כ הוא הודה שזה הכול פוליטי. האיש שספג קיטונות באנגליה בשנים הראשונות על היותו גרמני, פשוט היה נראה לגרמנים בוגד שבחר באנגליה אחרי המלחמה. אנגליה כמובן לא נתנה לו נתינות במשך שנים כך שהוא קרוב לוודאי השוער הכי טוב שלא הייתה לו בכלל נבחרת לאומית לשחק בה.

כמובן שכעבור X שנים (לא מזמן) הוא קיבל תואר אבירות על "קידום השלום והאחווה בין גרמניה לאנגליה דרך הספורט" . לבית המלוכה האנגלי יש באמת תכונות טובות כמו למשל לא לקרוא את ה SUN ביום ההוא ב 96 שסאותייט החטיא מהנקודה.

גלן 21 ביוני 2008

סתם שתבינו כמה גדול הוא היה: יאשין חשב שהוא הכי טוב בעולם אחרי יאשין.

legal alien 21 ביוני 2008

לרונן – נקודה נכונה בענין גרם הפרת חוזה (שגם אותה ניתן להסדיר בפיצוי כספי אגב)

יוני 21 ביוני 2008

יואב, אתה באמת חושב שמעבר של רונן מהBBC לאתר או עיתון בישראל לא יזעזע את העולם?
Shame on you :)

יואב 21 ביוני 2008

וודאי יזעזע אבל כל עוד הבלוג חי ונושם, אשרי לי.

אלון זנדר 22 ביוני 2008

דני – יפה! רק חבל, שתומאס מעולם לא שיחק עם אחיו בו זמנית בנבחרת. הוא השתתף בשני משחקים, ב1983 ו1988, בשניהם אחיו לא השתתף. מצד שני, הם שיחקו ביחד, במהלך הקריירה הארוכה שלהם, שלוש עונות ביחד בפורטונה דיסלדורף (78-81) ועונה משותפת בפ.צ. קלן (86-7)

Comments closed