איך מחליפים את הגאון הפורטוגזי

יונייטד שיחקה היום את המשחק הראשון של עונת ההכנה עם ניצחון 0-2 נגד אברדין. ווין רוני השיג פנדל לשער הראשון ונגח את השער השני. המשחק נועד לציין 25 שנים לזכיה של אברדין בגביע המחזיקות – עם המנג'ר הצעיר אלכס פרגוסון – שהוא הישג היסטורי עבור הקבוצה הסקוטית הקטנה. ולמרבה הצער הפעם האחרונה בה קבוצה סקוטית זכתה בתואר אירופי. סלטיק וריינג'רס הפסידו בשנים האחרונות את גמר גביע אופ"א.

פרגוסון זכה עם אברדין גם בשלוש אליפויות, שום קבוצה חוץ משתי הגדולות לא זכתה מאז, וגם בארבעה גביעי סקוטלנד. וגם אימן נבחרת סקוטית ששיחקה מצויין במונדיאל. אבל יש דברים שגם פרגוסון לא יכול לשנות – וסקוטלנד – הודחה בשלב המוקדם . אז יונייטד בזמנו בהחלט לא הניחה את היד על איזה אלמוני. כל אנגליה עמדה בתור לתפוס אותו.

אותו משחק גמר גם החל את ההיסטוריה של אלכס פרגוסון עם ריאל מדריד. הוא היה נרגש מאד והביא בקבוק וויסקי לאלפרדו די סטפנו שאימן אז את ריאל. אחר כך ניצח 1-2 בהארכה. גביע מחזיקות חזק מאד היה באותה עונה – גם ברצלונה, אינטר, באיירן וטוטנהאם השתתפו. אני זוכר את שער הניצחון של יואיט שהיה בנגיחה בהתעופפות.

המשמעות של פרגוסון ביונייטד היא ידועה היסטורית, אבל גם מתבררת בכל יום מחדש. אצל כל מנג'ר אחר או בכל סיטואציה אחרת סיפור רונאלדו הוא היסטוריה והוא בריאל מדריד. במיוחד שאחרי שריאל השתמשה בנשק יום הדין שלה: גרמה לשחקן להימאס על קהל האוהדים. עבור כל מועדון אחר זה מצב אבוד. כי איך אפשר לקבל בחזרה שחקן אם האוהדים נגדו?

אבל שוב ליונייטד יש מוצא אחד. כפי שפרגוסון הוא המנג'ר היחיד שיכול לזרוק את רונאלדו ליציע, הוא גם המנג'ר היחיד שיכול למכור אותו מחדש לאוהדים. כלומר הם לעולם כבר לא יאהבו אותו, אולי גם ישנאו אותו בלב, אבל אם פרגוסון יגיד שהוא בקבוצה, הם יקבלו אותו.

אני חושב, אגב, שזו אי ההבנה הגדולה של ריאל מדריד בכל הפרשה, והסיבה שהיא הסתבכה כל כך: הם מתקשים להבין שהאיש החזק בצד השני הוא מאמן. ריאל הוא עולם פוליטי שונה לחלוטין – בו מאמן הוא חתיכת ציוד שאפשר לזרוק לפח ברגע. אפשר להדיח אחד מדי בוקר ואפשר בהחלט לומר לו מי צריך לשחק ואת מי צריך לרכוש ואת מי למכור. הם לא כל כך מבינים מצב של מנג'ר שהוא בעצם המחליט במועדון.

זו הסיבה ששוק ההימורים עדיין חושב – ביחס של 1 ל.1.7 – שהמשחק הבא של רונאלדו יהיה בחולצה של מנצ'סטר יונייטד.

*

אלא שעכשיו פרגוסון צריך עוזר ובעצם צריך יותר מזה. עיתונאי אנגלי הגדיר נכון את קרלוש קירוש "מנג'ר במשותף". והאמת היא שמקצועית הוא היה יותר מזה. הוא היה מגייס השחקנים העיקרי והטקטיקן.

העובדה שקירוש היה אחראי על האימונים, היא לא במיוחד משמעותית. אימונים, כפי שראינו בשנה שעברה בצ'לסי, לא תלויים במיוחד באדם זה או אחר. וגם אם הדברים תלויים – הם לא יורדים מהפסים כל כך במהירות.

קירוש כאמור, היה מגייס השחקנים העיקרי. גם פה אני לא חושב שהעניין מחייב תגובה מיידית. יונייטד לא מתכוונת לרכוש הרבה שחקנים עד תחילת העונה – ופחות או יותר ידוע מי זה יהיה או אלו יהיו. היום פורסם שהוגשה הצעה על ברבטוב – שחקן שאישית אני אוהב מאד. בטווח הארוך חייבים למצוא תחליף בעניין הזה, אבל לחשוב טוב על הכוון העקרוני. אולי הלקח מפרשת רונאלדו הוא למתן קצת את הרכש הלטיני.

קירוש גם היה הטקטיקן. אמנם לא התמוגגנו ממשחקי החוץ באירופה בתקופתו, אבל חייבים לציין שאחרי המשחק האחרון של העונה הקודמת נתנו לנו הגביע עם האזניים הגדולות. נכון שד'ון טרי החליק ועוד כל מיני סיפורים, אבל לקירוש מגיע הקרדיט שלו על העניין. אז גם זה לא מטריד באופן מיידי. משחקים טקטיים מכריעים, בהם התוצאה מכריעה עונה שלמה, רחוקים עדיין לפחות חצי שנה.

המינוי הזה יגלה לנו הרבה דברים. פרגוסון למשל אמר בשלב מסויים שהוא פורש בעוד שנתיים. אם יגיע מישהו כמו רוי קין, זה יהיה סימן שהוא דבק בתכניתו. אם המינוי יהיה פנימי, רנה מולנסטין או סולשיאר למשל, זה סימן שאולי היה מדובר ברצון לשמור על קירוש ופרגוסון לאו דווקא הולך כל כך מהר. זה יהיה המסר גם אם ימונה מישהו שהוא יותר מאמן של אימונים – כמו פאקו איירסטאן ששמו מוזכר לא מעט. יש לי איכשהו תחושה שמינוי לטיני הוא די סביר. הקבוצה מלאה שחקנים לטינים ואין להם ייצוג בצוות האימון עכשיו.

אבל אני אפסיק פה עם הניתוחים הזהירים. נראה לי שבקרוב מאד נראה בקבוצה את קנטונה.

חודש למשחקים. אימון במשוכת המים של ה3000 מכשולים
הבלוג מנסה כוחו באמרגנות אגרוף

114 Comments

עזי 13 ביולי 2008

בשם שר ההיסטוריה ובלי לפגוע בגדולתו של פרגוסון, בקשר לנבחרת אתה טועה רונן. דווקא במונדיאל של 86' סקוטלנד סיימה אחרונה בבית המוקדם עם נקודה בודדת להבדיל משלושה מונדיאלים ברציפות קודם לכן בהם עפה רק בגלל הפרש שערים. חוץ מזה פרגוסון כידוע קיבל את הנבחרת בגלל מותו הטרגי של ג'וק סטין במשחק העלייה למונדיאל, אימן אותה רק בחצי שנה עד המונדיאל כולל ואחוז ההצלחה שלו בנבחרת סקוטנלד (מבין אלו שאימנו יותר משניים-שלושה משחקים) הוא הגרוע ביותר חוץ מברטי פוגטס. פרגוסון מנג'ר אגדי, אבל בנבחרת הוא היה כישלון.

קורא 13 ביולי 2008

אני, כאוהד יונייטד, הייתי שמח לראות חזרה לבניית הקבוצה על ידי הולנדים, שנוטים לא לאכזב ביונייטד. מה רע בהונטלאר, ואן דר וארט ואולי גם רובן אם רונאלדו ילך?

רונן דורפן 13 ביולי 2008

עזי. בשם שר ההיסטוריה…ג'וק סטין לא מת במשחק העליה למונדיאל. הוא מת במשחק העליה להצלבה מול אוקיאניה, שכללה את ישראל. פרגוסון ניצח את אוסטרליה במשחק כפול בכדי לעלות למונדיאל.
אתה צודק שהוא לא הודח בהפרש שערים. היה חסר לו שער בכדי לסיים שלישי אבל סקוטלנד סיימה ב-0-0 נגד בונקר די ברוטאלי של אורוגוואי. המקום השלישי, על פי שיטת משחקי 1986, היה מספיק בכדי לעלות לשלב הבא. אורגוואי עלתה עם שני תיקו ויחס שערים מינוס חמש. ההפסדים נגד דנמרק וגרמניה, אם זכור לי, היו במשחקים טובים.

rd17 13 ביולי 2008

גם אני מאמין והאמנתי בלי לפקפק לאורך כל הדרך שכריסטיאנו ישאר.

אבל אישית, עמוק בפנים רונן, אתה מפחד שכריסטיאנו כן יעזוב הקיץ?
אשמח לתשובה כנה..

רונן דורפן 13 ביולי 2008

rd17 – הדבר היחיד שאינני רוצה הוא שרונאלדו יימכר בקיץ הזה לריאל מדריד. כי זו תהיה טעות הסטורית של כניעה לתרגילים מלוכלכים. אני משוכנע שזו הדרך בה פרגוסון מבין את המצב – ולכן אני חושב שבפניה לפרגוסון היה לריאל סיכוי הרבה יותר טוב להנדס את ההעברה. אחר כך אני חושב שצריך להכין את הקבוצה לעזיבתו ולהשתדל למכור אותו בקיץ הבא לקבוצה אחרת.

אין לי פחד מקצועי שרונאלדו יעזוב ואין לי בעיה שיישב קצת ביציע. אפילו טוב שבכל מקרה פותחים את העונה בלעדיו. החשש שלי הוא טעות אסטרטגית מול ריאל.הכי חשוב הוא לשדר שלא עושים עסקים כלל עם קלדרון. בכדי לשדר שהמועדון לא יהיה מכשיר לתרגילי בחירות של פוליטיקאים במדריד. כשתהיה שם הנהלה שתנהג עם יונייטד בהגינות – אפשר שוב לעשות עסקים איתה.

מצד שני, אם רונאלדו יישאר, הסיפור נפתח מחדש. האטימות והאגואיזם שלו בהחלט עשויים לשרת אותו כי הבחור מסוגל לתת כדורגל טוב בכל סיטואציה. הקריירה שלו תהיה סאגה, זה די ברור.

רונן דורפן 13 ביולי 2008

אוהד, תמיר – אין לנו צורך בבלוג הזה באנשים שמשתתפים באותו דיון תחת מספר כינויים שונים.

גיל 13 ביולי 2008

אני חושב שלאוהדים יש זיכרון קצר. ברגע שרונאלדו יחזור ויתן 2-3 משחקים טובים, האוהדים לא ישארו אדישים אליו. בכל מקרה, יהיה מאוד מעניין באולד טראפורד השנה. בל נשכח שאליפות של יונייטד תהיה השלישית ברציפות, משהו שארסנל נכשלה בו, ותשווה את שיא הזכיות של ליברפול.

רונן דורפן 13 ביולי 2008

גיל – אני חושד שאתה מתכוון לצ'לסי.. שנכשלה באליפות שלישית רצופה. ארסנל דווקא הצליחה בכך בשנות השלושים.

גיל 13 ביולי 2008

הכוונה שלי ב20 השנה האחרונות, מאז עידן פרגוסון הוא היחיד שהשיג 3 אליפויות ברצף.

ארז 13 ביולי 2008

רונן, בחודשים האחרונים אתה מרבה להזכיר את הטקטיקות המלוכלכות של ריאל מדריד בנושאי העברת שחקנים. אני לא טוען שריאל מדריד הם טלית שכולה תכלת אולם אשמח לקבל ממך דוגמאות למקרים בהם רכישות של שחקנים נעשו תוך שימוש במניפולציות. כי כשאני רואה את ההעברות הגדולות של ריאל בשנים האחרונות, הרי שזידאן הגיע מרצונו החופשי עם הסכמה של שני הצדדים, רונאלדו הגיע בשל רצונו האישי ומפני שהוא אגואיסט כפוי טובה, בקהאם הגיע לא אחרי שהמאיסו אותו על אוהדי היונייטד, אלא אחרי חודשים של סכסוכים עם פרגוסון ומתוך רצונה, כנראה, של ויקטוריה לנדודים, מה שמותיר לנו את פיגו, שאמנם היה פצצה בעולם ההעברות, אולם לא ניתן לדעתי להגדירו ככזה שנעשה בו שימוש ב"טקטיקות המלוכלכות" של ריאל שכן העברתו, למרות שהיו הבטחות בנושא מצד פלורטינו עוד לפני בחירתו, הפתיעה את כל העולם ולא הגיעה אחרי קמפיין גדול של המאסתו על אוהדי ברסה.
העברות אחרות היו מינוריות הרבה יותר (קנבארו, דיארה, רובן, סביולה) כך שאני לא חושב שאליהן אתה מתייחס, וחתימתו של די סטפאנו במדריד ולא בברסה קרתה באמת לפני יותר מדי זמן כדי להכניסה לרשימה זו.
העיתונות בספרד, כמו בהרבה מאד מקומות, מלאה חדשים לבקרים בידיעות על שחקנים שצפויים להגיע לקבוצות הגדולות. חצי אירופה חותמת מדי קיץ בברסה, על פי המונדו דפורטיבו, ומספר שחקנים קטן לא פחות בריאל ובאתלטיקו, על פי המארקה. השמועות על הגעתו של הנרי לברסה, למשל החלו שנתיים לפני הגעתו הממשית, אני לא חושב שאיש האשים את המונדו דפורטיבו, שהוא עיתון המקורב לברסה לא פחות ואפילו יותר מהמארקה, היותר אובייקטיבי, למדריד, בהיותו "עיתון חצר" המשמש ככלי להפעלת לחץ לטובת ברסה בשוק ההעברות, לדוגמא.

יואב 13 ביולי 2008

גיל, ארסנל מעולם, תחת וונגר, לא שמרה על התואר.רק צלסי השיגה שתי אליפויות רצופות מול חמש כאלה של יונייטד(בעשרים שנה האחרונות).
אלכס אימן את סקוטלנד במשותף במודיאל 86, לא? ביחד עם וולטר סמית.
השאלה היא אם אלכס מתייחס לרונאלדו "כרעל" שיפגע בחדר הלבשה או לא. ניסיון העבר מראה, שסוציומטים מסוגו(או "עבדים" מסוגו) לא שורדים אצל אלכס. אבל כאן, יש תרנגולת ששווה המון כסף ולא מעט שערים.האם הקרע ניתן לאיחוי?
סומך על אלכס בעיניים עצומות.
אגב, בתום המשחק היום, טען, שהם לוקחים את הזמן בקשר למינוי מאמן.

גלעד ב. 13 ביולי 2008

לכל אוהדי יונייטד,לפי הווידיאו הזה זו הקבוצה של קאריק ורוני עכשיו,אם תביאו את ברבאטוב(יא מנייקים אתם בוכים שלוקחים לכם את רונלדו ומה אני אגיד כאוהד ספרס?) ועוד שני שחקנים בשאריות של מכירת רונלדו יש סיכוי שתביאו אליפות,הרי סטטיסטית אפילו עם רונלדו הסיכויים להגן על התואר האירופי קטנים,מי יודע איך יחזור מהפציעה,מתי קבוצה זכתה בליגת האלופות שנתיים רצופות?אני מסכים עם רונן שהעיקר לא לריאל,כמה שהוא גדול הוא יהיה סרטן בחדר ההלבשה אחרי הביזיון של ההתנהגות שלו,אולי רוני ילמד סוף סוף לסיים ברחבה בלי הגאון לידו ויהפוך לסקורר(היום הוא נתן תצוגת תכלית),גם טבס לא פרייר,הוא רגיל להיות כינור ראשון,יש להם מחנה אימונים להתרגל לשחק בלעדיו ואם יפתחו את העונה טוב זה יכול להשפיע על ההחלטה אם לשחררו או לא,יהיה מעניין,זה בטוח

יוסי מזרחי 13 ביולי 2008

סוף סוף מתחילה העונה האמיתית.כל השאר, -בסטטוס של מפעלי משנה.
רונן, אני מסכים להנחה ,שפרגוסון יכול "להנחות" את האוהדים לקבל את העבד המסכן -שמשתכר יותר מ-110000 פאונד בשבוע- חזרה למחנה,אבל אני הייתי רוצה לראות מהלך של הוצאתו מהיוניטד מהר ככל האפשר,אולי אפילו בינואר תוך מהלך מכירה יזום (לכל העולם חוץ מריאל). זו לא נקמנות אלא הבנה בסיסית שאין מקום למי שמתיחס כך למועדון, מקום בשורותיו אפילו אם הוא הטוב בעולם.המשמעות היא רחבה הרבה יותר והיא יכולה להיות ציון דרך לשנים.

פילוסוף רדום 13 ביולי 2008

רונן – כל עוד לבש רונאלדו את המדים האדומים ניבאת לו תפקיד ראשי בהיסטורית הכדורגל העולמי (זכורה במיוחד ההדגמה האנימטורית של אחד מהשערים שלו), אני טענתי וממשיך לטעון שאופיו הבכייני והאגואיסטי לא יכול להציב אותו בפסגה ביחד עם הגדולים באמת, למרות שמבחינה טכנית הוא אפילו מתעלה על חלק מהם.
אני גם זוכר שהיה איזה שחקן שבמונדיאל האחרון השניא את עצמו על כל האנגלים ולא רק על אוהדי יונייטד – ובכל זאת שיחק וזכה לתמיכתו של פרגוסון – אם הוא לא מכיר בטובה שנעשתה לו הוא גם כפוי טובה.

אופי הוא פרמטר שאינו נופל בחשיבותו מיכולת, לרונאלדו פשוט אין את זה…

ליאונידס 13 ביולי 2008

רונן-הבעת לא אחת את עמדתך בסוגיית רונאלדו והיא די ברורה.

השאלה עתה היא:
1. האם הנזק החברתי מהשארתו(ההשפעה על נאני ואנדרסון) לא גדול משחרורו?
2. איך נערכים מנצ'סטר ופרגוסון לכך שהם עדיין נחשבים לקבוצה פחות אטרקיבית לשחקני כדורגל מאשר הקבוצות עם ההילה
הרבה יותר.

נ.ב.
אשמח לקבל המלצה ל-sport's bar בבודפשט.
תודה

martzianno 13 ביולי 2008

מסכים לגמרי עם הפילוסוף בעניין האופי. מראדונה למשל היה אולי חרא של בנאדם, אבל אחד שיכולת להזדהות איתו. רונאלדו מזכיר את קובי בראיינט – מבחינה טכנית הוא עצום, גאון, הכי טוב שהיה אי-פעם וכו' – אבל אופי של ילד מפונק. אמירת ה"עבדות" האחרונה בכלל סתמה את הגולל…
מה גם שעוד חודשיים יקום רונאלדו חדש, שהתקשורת תמליך ל-10 דקות רק כדי לזרוק אותו לכלבים לאחר-מכן.

אריאל 13 ביולי 2008

מי שאמר שאין שמחה כמו שמחה לאיד ידע מה שהוא אומר. השמחה היא לא בגלל מה שרונאלדו עושה ליונייטד אלא בגלל שבמשך חודשים אוהדי היונייטד מחלו לרונאלדו על ההתנהגות הבכיינית שלו, על ההצגות ועל האופי המגעיל, ועכשיו הם טועמים קצת מהתרופה שלהם (באנגלית זה נשמע יותר טוב).
אני זוכר, רונן, איך רק לפני כמה חודשים אמרת שלא יהיה מצב שאוהדי יונייטד ישרקו בוז לרונאלדו כמו שאוהדי ברסה שרקו לרונאלדיניו. נו, איך שגלגל מתהפך לו

אביעד 13 ביולי 2008

ארז, לפרטים בדבר טקטיקות מלוכלכות של ריאל ניתן לברר אצל סניידר, קאקא ופברגאס. לגבי "המארקה" (שלא ניתן להזכיר את המילה "אובייקטיבי" לגביו, בשום צורה שהיא), זה לא משנה איזה עיתון יותר מקורב לאיזו קבוצה, זה משנה שריאל משתמשת בעיתון המקורב אליה בכדי להפיץ ידיעות שמטרתן לזרוע מחלוקת בין שחקן של מועדון אחר לבין אוהדי אותו מועדון. בארסה לא עושה שימוש דומה בעיתונים המקורבים לה.
רונן, השם הכי מעניין שאני שמעתי הוא זה של פאולו בנטו מספורטינג ליסבון. בכל מקרה, ציינת 2 סוגים של מינויים אפשריים, לאיזה מהם אתה משייך את קאנטונה?
קורא, ככלל אפשר להביא הולנדים. אבל אם ברבאטוב בקבוצה אז מיותר להביא את הונטלאר – הוא שחקן טוב מדי ויקר מדי מכדי להיות חלוץ רביעי. לגבי ואן דר וארט ורובן, 2 שחקנים נהדרים. עם זאת, קודם כל שישחקו 4-5 משחקים ברצף מבלי להיפצע ואז נדבר.
דרך אגב, משהו מאוד מעניין קרה בבארסה השבוע. חלב כנראה בא ורונאלדיניו כנראה הולך. הבעיה המרכזית של בארסה העונה (כפי שהודגם בחצי גמר הצ'מפיונס) היה חוסר תכליתיות. מחפשים עוד מסירה במקום לבעוט כבר. אז עכשיו הם מכרו את אחד השחקנים היותר תכליתיים שלהם ובמקומו הביאו את הסמל והדוגמא לחוסר תכליתיות – אלכסנדר חלב.

עזי 13 ביולי 2008

רונן, סקוטלנד סיימה אחרונה עם נקודה בודדת. אורוגוואי עם שתיים. זה לא הפרש שערים. וכאמור אחוז ההצלחה של פרגוסון בנבחרת מחפיר, המשחק הרשמי היחיד שהוא ניצח היה את אוסטרליה בבית.

ארז 13 ביולי 2008

לא ברור לי במה חטאו ריאל בנושאי ססק וסניידר. לגבי קאקא אני מסכים שהיה קמפיין לא הוגן (ולא חוקי) בנסיון נואש להבאתו (אם כי אני לא חושב שאף אחד בעולם חשב שהוא במאת יגיע, וקלדרון רק שם את עצמו ללעג ולקלס בהכרזותיו על רצונו להביאו), אולם ססק וסניידר לא נכנסים לדעתי לקטגוריה של משחק מלוכלך בנסיון להביאם.
בנושא ואן דר וארט (או פ' למי שרוצה), אותו מארקה פרסם השבוע שריאל סיכמו איתו את כל תנאי ההעברה, וייתכן שהוא האופציה החלופית של ריאל למקרה שעסקת כ. רונאלדו לא תתרחש בסוף.

רונן דורפן 13 ביולי 2008

ארז – גם זידאן וגם רונאלדו הברזילאי הגיעו אחרי שנערך איתם משא ומתן ארוך ודי פומבי ללא פניה לקבוצה בה הם משחקים. פיגו היה סיפור אחר ויותר לגיטימי – כי היה לפיגו סעיף שחרור. הבעיה במקרה של פיגו הייתה שהוא הפך להבטחת בחירות – שזה שלב מאד מאוס בהדרדרות הדברים הללו.
המרקה אגב נוסד על ידי המפלגה הפשיסטית.

פילוסוף רדום – אין לדעת מה יקרה. קודם כל הפרשה הנוכחית עשויה גם להיות בעלת השפעה על ההיסטוריה של שוק ההעברות. האופי שלו איננו אופי של שחקן שלא רוצה לנצח. טיי קוב רצח בנאדם ונחשב לאחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה. אז כל עוד האופי שלו אינו מתבטא במגרש.

אריאל – את מה שאמרתי הבאתי כדוגמא לאוהדי יונייטד לעומת תרבות האהדה לספרד. רונאלדיניו לא עשה שמץ ממה שרונאלדו עשה בכדי להיות ראוי ליחס רע. הוא סתם ירד ביכולת. רונאלדו לעולם לא היה מקבל יחס כזה בגלל ירידה ביכולת.

יואב, גלעד – קשה לשפוט את עניין חדר ההלבשה.

לאונידס – ציינתי שם את עניין הלטיניות. יונייטד צריכה לשאול את עצמה אם היא פחות אטרקטיבית לשווקים הללו. יש גם דוגמאות אחרות. טבז למשל נראה מרוצה מאד ולא מדבר כלל על איטליה או ספרד. וגם הוא פחות או יותר יכול לשחק בכל מקום.

עזי – הבאתי את הפרש השערים של אורוגוואי כדוגמא לכך שניצחון 0-1 היה מעלה את סקוטלנד… אתה חוזר לתוצאות. ההפסד 1-2 לגרמניה ו-0-1 לדנמרק, שהייתה אחת הקבוצות הטובות בעולם, היו במשחקים מצויינים.

מרציאנו – מעולם לא ראית את מראדונה מדי משחק ליגה ובראיון יומיומי. שחקנים אז היו "מוגנים" יותר.

ד"ר א. 13 ביולי 2008

לפי פרסומים במקורות זרים גם פלה המליץ לרונלדו להשאר ביונייטד עד סוף חוזהו, ולהפסיק לעשׂות שטויות.

תומר 13 ביולי 2008

ארז,יובה לא רצתה בתחילה למכור את זידאן. ראיל הפעילה לחץ גדול עליו,על סוכניו משפחתו ובעיקר על אישתו שהיא ספרדייה.יובה אמנם נאלצה למכור אותו אבל עשתה עסק לא רע,מכרה ב66 מליון דולר שחקן שהיא רכשה בשש. נגיד מה שנגיד על ריאל,לשלם הם יודעים.
אתה בעצמך הזכרת את מקרה רונאלדו ואת קאקא. אתה יכול להוסיף לזה את טוטי שלא פעם ניסו לפתות במדריד ויש עוד כמה שבטח לא עולים לי בראש, שלא לדבר על שחקנים מקבוצות קטנות יותר שמוגבלות יותר ביחס לריאל.
בקשר לפיגו,למיטב זכרוני הוא דווקא הכחיש את המעבר לריאל עד שהוא התבצע.כנראה שבמה שקשור בברצלונה בריאל קודם פועלים ואז מפרסמים במארקה,איש לא ידע למשל שהם הולכים להחתים את סביולה.
בקשר ל"עבד",האמת שהנושא הזה די מאוס ומבחינתי הוא יכול לשחק בבני לוד בעונה הקרובה.אני מסכים עם גלעד וכבר אמרתי בעבר שמנצ'סטר תפיק יותר תועלת ממכירתו מאשר מהשארתו.
דבר לא פחות מעניין קרה היום בשוק ההעברות,רונאלדיניו קרוב לחתימה במילאן. מהלך מאוד מעניין,האם אדם שזנח את אורח החיים הספורטיבי והשמין כמו מש"קית חינוך בביסלש יכול להחזיר את הגלגל לאחור ולהפוך שוב לשחקן מוביל בכדורגל העולמי?

אביעד 13 ביולי 2008

ארז, במקרה סניידר אייאקס הכריזה שהיא לא מעוניינת למכור והמארקה החל פתאום לפרסם ידיעות אודות רצונו העז של סניידר לעזוב ועד כמה מחמיאה לו ההתעניינות של ריאל. אחרי כמה שבועות כאלו אייאקס נשברה ומכרה. כמה שבועות לפני שהתחיל הקמפיין של ריאל בעניינו, ולנסיה ניסתה לרכוש אותו, אייאקס סירבה למכור אז ולנסיה נסוגה (ואז באה ריאל) – החוטאים באו על שכרם. לגבי פברגאס, המארקה פרסם על התעניינות של ריאל ורצון של פברגאס לחזור לספרד ולשחק בריאל. ארסנל פרסמה הצהרה לפיה פברגאס אינו למכירה. בתגובה היו כמה התבטאויות ורמיזות של אנשי ריאל בנושא ששיאן בהצהרה פומבית של קלדרון לפיה "אנו רוצים את פברגאס, אבל בכדי שזה יקרה הוא צריך לפעול בכדי להשתחרר מהחוזה שלו בארסנל". טקטיקה מלוכלכת לכל הדעות. הקמפיין בנושא פברגאס נמצא כעת בהמתנה בשל הצהרותיו של פברגאס כי הוא רוצה להישאר בארסנל. ריאל עוד תחזור.
בכל הקמפיינים הללו של ריאל, היה שימוש באותה טקטיקה מלוכלכת ואותו שימוש במארקה. ההבדל היחידי בין קמפיין מוצלח ללא מוצלח היה בשחקן עצמו. רונאלדו הברזילאי וסניידר הודיעו שהם רוצים לעבור לריאל וכפו את ההעברה על המועדונים שלהם, קאקא ופברגאס הודיעו שהם לא מעוניינים במעבר לריאל ונותרו במקומם. המקרה הנוכחי של רונאלדו הוא היחידי עד עתה בו השחקן עצמו לא קוטע את הקמפיין של ריאל אך המועדון שלו נעמד על רגליו האחוריות ולא מוכר. אם יונייטד ימשיכו כך, ייתכן ומועדונים אחרים ינהגו כך ובזה יבוא הקץ לטקטיקה הזו של ריאל (אני לא דואג להם, הם ימצאו דרך אחרת לרכוש שחקנים שהמועדון שלהם לא רוצה למכור).
רונן, ההבדל בין עכשיו למקרה פיגו טמון בשני דברים: האחד הוא שהשימוש בפיגו בקמפיין נעשה בידי מתמודד לנשיאות שלא היה הנשיא (בדיוק להיפך מעכשיו) כלומר למועדון לא היה קשר לקמפיין. וההבדל השני הוא שמרבית האש לא הייתה לכיוון ריאל אז אלא לכיוון הרבה יותר מוצדק, פיגו עצמו (ובצדק מוחלט. יסלח לי עזי, אבל מדובר בשחקן גדול ואדם נתעב).

ויכסלפיש 13 ביולי 2008

רונן למען הדיוק המקום השלישי בבית לא הספיק אלא רק לארבע הטובות מבין השש אבל ניצחון סקוטי 0:1 אכן היה מעלה אותה כי להונגריה וצפון אירלנד היו מאזנים גרועים בהרבה

רונן דורפן 13 ביולי 2008

ויכסלפיש – זה בדיוק מה שכתבתי לעזי. בגלל זה ציינתי שאורוגוואי עלתה עם מאזן כל כך גרוע.

עזי 13 ביולי 2008

חבר'ה, זה לא נקרא הפרש שערים, באמת. ניצחון היה מעלה אותה אבל היא לא ניצחה. היו לה פחות נקודות. אני אומר שוב{ פרגוסון מאמן דגול שנכשל בקדנציה הקצרה שלו בנבחרת.

רונן דורפן 13 ביולי 2008

עזי – עניין הפרש השערים תוקן. אבל למען ההגינות – הוא כן היה מי שהעלה את סקוטלנד.

באבא ימים Old Timer 13 ביולי 2008

השאלה איננה מי נקי ומי מלוכלך. בכל הכבוד בהשוואה למה שהקבוצות הגדולות עושות לקבוצות הקטנות בשם חופש התנועה של השחקן הבודד מה שריאל עושה עכשיו הינו כאין וכאפס מבחינת חוסר אתיקה. הדימוי היותר מתאים הוא קרב טריטוריה וכבוד בין שתי משפחות מאפיה. דון אלכס לא רוצה שיונייטד תתפס כאקדמיה של ריאל. לשם כך הוא גייס את בריגדות טלמן והביא את בעל הבלוג למפגן נדיר של חוסר יושר אינטלקטואלי.

ויכסלפיש 13 ביולי 2008

ואם אריק קאנטונה יגיע ליונייטד כעוזרו של פרגוסון, יש לו יכולות מתאימות להחליף את קירוש? הוא אימן פעם או בעיקר סיפק מאז פרישתו תעסוקה לצהובונים?

ויכסלפיש 13 ביולי 2008

"המקום השלישי, על פי שיטת משחקי 1986, היה מספיק בכדי לעלות לשלב הבא", רונן, משמתע מכך שמקום שלישי הספיק בכל תנאי, ולא היא.
אגב מה עבר על הריינג'רס בתחילת שנות ה-80 שהביא אותן לאפס אליפויות ולעתים מקום חמישי?

רונן דורפן 13 ביולי 2008

באבא ימים. אני חושב שההתבטאות שלך היא חוצפה ומחייבת התנצלות.

בפוסט הראשון שלי בנושא כתבתי:
הערה חשובה: אל תבינו מהדברים כאן שאני חושב שמנצ'סטר יונייטד תמיד מתנהגת בסדר בשוק ההעברות. היא גרועה כמו כל המועדונים הגדולים, חוץ מריאל מדריד שהיא גרועה יותר. והיא לא יותר גרועה בגלל שהיא קבוצה יותר גדולה (היא לא באמת הכי גדולה אם לא מחשיבים את השנים בהן הייתה הקבוצה היחידה בלי הגבלת זרים), ולא בגלל מישהו שקשור להיסטוריה הנפלאה של הכדורגל בקבוצה. אלא באמת בגלל האוליגרכיה המדרידאית שמאחריה שחושבת שהיא מעל החוק.
ובפוסט אחר כך:
"לריאל מדריד אסור לוותר בעניין הזה ולא בגלל עקרונות הצדק והיושר. ובלי קשר לשאלה האם יונייטד לא רכשה בעבר שחקנים מקבוצות קטנות יותר".

כמו כל משתמש אחר – איש אינו מחייב אותך להיות בבלוג הזה. ואם זו הצורה שאתה רוצה לדבר אלי אני בהחלט מעדיף שלא תשתתף.

הפוסטים הקשורים במנצ'סטר יונייטד מסומנים בתג "דם". כלומר – הקבוצה היא בדמו של הכותב. כלומר, הוא אינו מתיימר להיות אובייקטיבי. להעביר ביקורת "שהכותב לא אובייקטיבי לגבי יונייטד" זה קצת מייגע.

ויכסלפיש 13 ביולי 2008

משתמע…

רונן דורפן 13 ביולי 2008

ויכלספיש- מה שמביא את קנטונה להיות מועמד היא האישיות שלו וההשקפה שלו על כדורגל. זו תהיה טעות לגייס מועמד על סמך השוואות סטטיסטיות ביניהם.

אני מפציר בך.. גם אם נכתב "המקום השלישי היא מספיק" ולא "המקום השלישי בבית א או ב או ג או ד היה מספיק" – אין צורך לעשות מכך דיון שלם. זה לא כל כך מעניין.

גמאני 13 ביולי 2008

אין ספק שריאל משתמשת בשיטת ההשנאה של שחקן על אוהדי קבוצתו,אבל גם רונלדו תורם לקמפיין הזה ביד רחבה עם כל מיני התבטאויות שונות.

אני מתקשה להאמין שרונלדו יכול להגיד לפרגוסון בפנים את כל מה שהוא אומר על גבי העיתונים,אלא אם כן אני מפריז ברומנטיות שלי כלפי הסר או מקטין מיכולת האטימות והאגואיזם של הנער.בכל מקרה,אם הוא יכול שיסתכל טוב טוב קודם שאין איזו נעל בסביבה :-)

ליאונידס 13 ביולי 2008

רונן -sport's bar מומלץ בבודפשט?

רונן דורפן 13 ביולי 2008

באר אירי בשם בקט'ס הוא המתאים ביותר לכדורגל אנגלי – כי הוא משדר את המשחקים מסטנטה ולא מהשידור המקומי.
בבאר בשם צ'אמפס – יש שניים – יש מגוון יותר גדול של אירועים.

יואב 13 ביולי 2008

רונן ועזי, אלכס לא היה לבד. סמית אימן איתו בצוותא. ובלי קשר, קצת מרחיק לכת לשפוט או לסכם קאריירת אימון נבחרות כל כך קצרה…

ויכסלפיש 13 ביולי 2008

רונן, אתה מוזמן להרחיב בעניין ההשקפה והאישיות

tksr 13 ביולי 2008

מעולם לא התפעלתי ממעלליו של קירוש.
בשנים האחרונות יונייטד איבדה משהו מהמימד ההתקפי וההרפתקני שהיה קיים בה (בעיקר כמובן במשחקי החוץ) לטובת זהירות שלא לאמר הגנתיות שלא לאמר אופורטוניזם.
כזכור,יונייטד נצחה לפני קירוש משחקים מכריעים ללא הזדקקות לגאונות טאקטית.פעם זה היה פשוט – התקפה התקפה התקפה.
עם כל הכבוד לקירוש בסופו של יום אתה טוב במידת היכולת הטובה של אוסף השחקנים שהצלחת לרכוש.
האם השיפור במשחק ההגנה של יונייטד הוא תוצאה של עבודתו של קירוש או שחייבים לייחס את העובדה הזו לזכות השלישיה המוצלחת ביותר ואן דר סאר,פרדיננד ווידיץ ?
מכיוון שיונייטד לא תוכל להשיג מחיר גבוה יותר בעבור רונאלדו בסיום העונה רצוי למכור אותו כבר עכשיו.
יונייטד תסתדר גם בלעדיו.
אם נזרקים שמות מחליפים כעוזרי מאמן אני בהחלט הייתי רוצה לראות את גארי נוויל כאחד מהם.
נוויל מייצג את הרוח האמיתית של יונייטד – לא כוכבני כדורגל שהיום הם כאן ומחר במקום אחר אלא שחקנים של עבודה קשה ונאמנות למועדון ולקהל האוהדים.
בשל זכייתה בליגת האלופות יונייטד אמורה להשתתף במה שמכונה אליפות העולם לקבוצות,אותו טורניר מיותר שהחליף את הגביע הבין יבשתי.
בסוף השנה הטורניר הזה יזכה להתעניינות מרובה רק משום האפשרות שיונייטד תזכה בגביע ותעלה לקבלו מידיו של בלאטר.
זוכרים את הציפיה ללחיצת יד בין שרף לקטש ?
העולם יעצור את נשימתו לקראת הרגע שבו פרגוסון יחלוף על פניו של בלאטר.
האם תהיה לחיצת יד רפה ?
או אולי איזה Fuck off מנומס מצידו של פרגי?

עזי 13 ביולי 2008

אכן, העלה את סקוטלנד. מול אוסטרליה של ארוק, אבל העלה.

יואב 13 ביולי 2008

בסופו של יום, זה הכל דיבורי עיתון. ריאל לא הגישה הצעה, אולי אבד לה מספר הפקס של מועדון הכדורגל של יונייטד, אבל הצעה רשמית לא הוגשה.מה שהיא מנסה לעשות עכשיו, זה להשניא את רונאלדו על המערכת(והוא תורם לזה יפה מאד בעצמו)ולהוריד את מחירו. אני בספק אם לריאל יש את הסכומים שעליהם מדובר. זה ההבדל בינה לבין יונייטד והשאר. שיטות מלוכלכות. שיונייטד רצתה את קאריק, היא הגישה הצעה ולא גרמה לקאריק לעשות את העבודה.יונייטד גם קיבלה לא מבאיירן, והעולם לא נפל. כמות הציטוטים היומיים של קלדרון בנושא, היו מביכים אותי מאד אם הייתי אוהד ריאל.מביך למועדון גדול שכזה, להיות אובססיבי כל כך.. ושוב , אין שום הצעה רישמית, רק תרגילים זולים.

באבא ימים Old Timer 13 ביולי 2008

רונן אני מניח שהביטוי שקומם אותך הוא "מפגן נדיר של חוסר יושר אינטלקטואלי". רק על מנת להבהיר, "מפגן נדיר" משמעו שברגיל אינך כזה וזה היה אירוע נדיר. זו היתה כוונת דברי.

תנוח דעתך שחוסר האובייקטיביות שלך ביחס ליונייטד ידוע לי היטב. עם זאת התחושה שלי היתה שבפוסט הספציפי הזה ניסית להגיד משהוא שאיננו מונע מהיותך אוהד.

כשאלכס עושה שימוש בעברה הפשיסטי של ריאל כחלק ממלמחת מילים בין מועדונים זה חוסר אובייקטיביות. כשאתה לוקח את אותו חלק ממלחמת המילים ומציג את זה כחלק מן המאבק בין בני אור לבני חושך, זה עובר לדעתי את הגבול של חוסר האובייקטיביות ה"לגיטימי". זו כבר אמירה עקרונית שבעיני יצרה את הרושם שההערצה שלך לאלכס אינה נובעת מהיותך אוהד יונייטד אלא מטעם ערכי. אם הרושם הזה היה מוטעה אתה צודק ואין כל טעם בדיון.

בכל מקרה – סליחה

ליאונידס 13 ביולי 2008

תודה.

גלעד ב. 13 ביולי 2008

לאחד המגיבים שהשווה את רונלדו למאראדונה ואמר שמאראדונה הוא סתם חרא של בן אדם,אני מוחה,יש הבדל עצום בין השניים,מאראדונה אמנם אדם עם נטייה חמורה להתמכרות ולהרס עצמי אבל הוא אדם לויאלי ושמר אמונים למועדונים שעימם היה מזוהה,הוא הלך למועדון משני באיטליה ונשאר שם בשנים המשמעותיות שלו בקריירה למרות שהיה הטוב בעולם,גם לבוקה ג'וניור הוא שומר אמונים ומעודד אותם כמו אחרון האוהדים(בלי חולצה בד'כ) במשחקים עד היום,אתם רואים את רונלדו במשחקים של קבוצה כלשהי אחרי הפרישה? הוא אדם חם ולבבי והיה דמות מקובלת ונערצת ע'י חבריו לכל קבוצה,שלמרות יכולת אישית פנטסטית(לא פחותה משל רונלדו למעט משחק הראש) היה בניגוד לרונלדו שחקן לא אנוכי שחילק אסיסטים לא פחות משהבקיע,ושגם אחרי כמה שורות היה עדיין הופך את השחקנים לידו ליותר טובים.רונלדו הוא אדם שלא סופר אף אחד ולא מן הנמנע שיונייטד יהיו יותר טובים בלעדיו ויחזרו למסורת הקבוצתית שלהם אפילו אם לא יזכו בליגת האלופות,הרי זה תלוי גם במזל וכבר נאמר כאן שזוכת ליגת האלופות היא לא בהכרח הטובה ביבשת.אליפות מקומית זה הלחם וחמאה ואם פרגוסון יביא אותה בלי הגאון אג הוא יעצים את הגדולה שלו כמאמן.לגבי הוויכוח על מי יותר מלוכלך ,ריאל או מנצ'סטר,זו שאלה של השקפה,במלחמה כמו במלחמה,הכל הולך.הדג הגדול בולע את הדג הקטן,במקרה הזה מנצ'סטר רוצה להוכיח שהיא דג מספיק גדול כדי לא להיבלע,אבל הקלות שבה יועבר ברבטוב למנצ'סטר מראה שמנצ'סטר היא הריאל של אנגליה.מה שכן,נראה לי שטוטנהאם די מוכנה מנטלית לעזיבה של הגאון הבולגרי,היא מתחמשת בשחקנים כל הקיץ,הסאגה של רונלדו תוסיף עוד כמה מליונים למחיר של ברבטוב,אני אישית הייתי משאיר אותו,זה שחקן בשיא הקריירה שרק רונלדו(ואולי דרוגבה) היה טוב ממנו בעונה שעברה.

אביעד 13 ביולי 2008

גלעד, אני מוחה… מנצ'סטר מנסה לרכוש את ברבטוב מיולי שעבר, עוד לפני שטבז הגיע. אם הוא עובר עכשיו, מדובר בהעברה שמנצ'סטר מנסה לארגן כבר שנה. ממש לא העברה שבאה בקלות…
באבא ימים, אני מנסה להבין מה בדיוק הביקורת שלך על התנהלותה של מנצ'סטר בשוק ההעברות. איזו רכישה מנצ'סטר ביצעה שלא כחוק? איזו קבוצה פנתה לפיפ"א בתלונה נגד היונייטד ונענתה ב"אין ראיות מספיקות"?
ישנה הביקורת הכללית ע"כ שהקבוצות הגדולות מתחמשות על חשבון הקבוצות הקטנות וחסרות היכולת להתנגד, ישנה הביקורת הכללית על "המירוץ לקטין". במקרה הזה לא מדובר באף אחד מהמקרים הנ"ל. כאן אנו מדברים על העברות בין המועדונים הגדולים. מה קורה כאשר קבוצה גדולה מסרבת למכור? הדוגמא של הארגריבס והדוגמא של ברבאטוב מעידות מה מנצ'סטר עושה בד"כ, ממשיכה לנסות בשקט תקשורתי. מהצד השני, הדוגמאות של זידאן, רונאלדו (הברזילאי), פברגאס, סניידר, רונאלדו, טוטי וקאקא מראות מה בדיוק ריאל עושה בד"כ. אז בהקשר הנקודתי הספציפי הזה – כן, זוהי מלחמה של בני אור בבני חושך.

יוסי מזרחי 13 ביולי 2008

סתם כך, ראיתי דווח בערוץ 10 אצל , שרונלדו (העבד) אומר שאינו רוצה לעבור לריאל ,זאת על רקע העובדה שבת זוגו היתה כבר בשימוש(הביטוי שלי) אצל סרגיו ראמוס והוא לא רוצה לשחק איתו האותה קבוצה.
אני כבר מתנצל על הסגנון המעליב שבו אני משתמש כאן,ואני מתחייב לא לחזור לזה, אבל כבר נאמר, אין שמחה כמו שמחה לאיד,
ועדיין עומד על דעתי שאין לו מקום אצלנו וחבל….

יואב 13 ביולי 2008

גלעד, מסכים לגמרי עם האישיות של מאראדונה, ומוסיף שהוא גם כדורגלן טוב יותר ומוכשר יותר.
בקשר לטוטנאהם, התחושה היא, שהיא בעניין למכור את ברבטוב ובלי קשר, לא תיתקל בתרגילים של ריאל פה…היא כבר אמרה לא בינואר.
ברבטוב היה טוב בשנה שעברה, אך פחות טוב מלפני שנתיים ובטח לא אחד מחמשת מצטייני הפרמייר ליג. גם טורס ואדבאייור לפניו בעמדת החלוצים המשמעותיים.

יואב 13 ביולי 2008

אביעד, כל מילה.

רונן דורפן 13 ביולי 2008

גלעד – ייתכן מאד שרונאלדו כמו מראדונה נאמן לחלוטין לקבוצה שהוא אוהד. ראינו אותו מכבד את אוהדי ספורטינג ליסבון במשחק מולם. ואולי הוא מעודד גם את נאסיונל דה מאדיירה אם הוא צופה במשחקים שלהם בטלוויזיה. עם כל הביקורת על התנהלותו – מעולם לא ראינו אצלו פחות מ-100 השקעה במגרש. אבל יונייטד, ריאל…. זה הכל רק כסף וזיונים עבורו. כפי שאתה יודע היטב – יש שחקנים שהגיעו לגדולה גם על הבנזין של הגורמים הללו. לגבי אסיסטים לעומת שערים – התפקיד שלהם שונה. וכפי שציינתי בעבר – אנחנו רואים כל דקה של רונאלדו. לא ראינו את זה אצל כדורגלני שנות השמונים. תחושתי היא שמראדונה מוכשר יותר. גדולתו של רונאלדו היא דווקא ביציבות. את ה-42 שערים השיג עם שלושער אחד בלבד. שחקן שמשיג גול בכ-80 אחוז מהמשחקים, בליגה של 2.5 שערים למשחק, אתה לא שואל על אנוכיות.

באבא ימים – מים תחת הגשר. אבל בהחלט ציינתי בהומור את האזכור הפשיסטי של פרגוסון. בסך הכל זו הייתה אינדיקציה לרוח הקרב שלו בפרשה. מדובר בהחלט במאבק בין משפחות איטלקיות – ולכן ליונייטד אסור לוותר פה.

עזי – יש טענות שקיבל את תואר האצולה בגלל שגבר עם קבוצה בריטית על אוסטרליה. ליגת האלופות זה כסף קטן בהשוואה. בכל הדיון הזה התפספסה כוונתי. לא טענתי שהיה מאמן נבחרות משמעותי. לדעתי מונה כמינוי חירום משום שאברדין הייתה דומיננטית בנבחרת – מקליש, ווילי מילר, סטרכן ואחרים.

גלעד – אני חושב שאתה מפספס. לא הייתה לי שום ביקורת על ריאל אם הייתה מציעה 100 מליון יורו עבור רונאלדו. אבל יש הבדל אחד יסודי בין ריאל ליתר. יונייטד בהחלט בולעת את הקטנים באנגליה. אבל ריאל לא פונה למועדונים לפני שהיא התישה אותם לחלוטין בקעקוע מעמד השחקן.

יוסי מזרחי – הבעיה שיונייטד רוצה את ראמוס.

יוסי מזרחי 13 ביולי 2008

רונן, זה יכול להיות מענין מאוד אם נניח שמכלול ההתנהגות של רונלדו מעמיד בספק את עתידו אצל סיר אלכס.

גיל 13 ביולי 2008

אופטופיק, יש כתבה מעניינת על ההלך שאול לדני בניו יורק טיימס. הקישור לכתבה:

http://www.nytimes.com/2008/07/13/sports/olympics/13ladany.html?ref=sports

תומר 13 ביולי 2008

גלעד,אפשר לסכם את זה כך. מראדונה היה בן אדם עם תכונות אנושיות,חלקן טובות וחלקן לא. העבד לעומתו הוא תוצר הפלסטיק של הפרסום הגדול לו זכה ומה שמעניין אותו זה כסף,בחורות ומשפקי שמש:)
אביעד,אני לא מאמין שיונייטד או כל מועדון גדול אחר לצורך העניין לא מגשש(כמו שנאמר אצלנו) לפעמים אצל שחקן לפני שהוא פונה לקבוצה שלו. אין לי הוכחות כמובן,במידה שתבקש. כמו שרונן אמר בפעם הראשונה שהתייחס לנושא,ריאל אכן גרועה יותר.
שם עושים זאת ברעש וצלצולים ומסכסכים בין המועדון לשחקן,מועדונים אחרים רק מפתים כספית(או מקצועית) כמו צ'לסי ואשלי קול.
ברכות לניקי פאלי שיהיה באולימפיאדה. מה דעתכם לגבי מועדונים שמקשים על שיחרור שחקנים לטורניר האולימפי?
גם בארסה וגם ליברפול מקשות על שחקנים להשתחרר. לדעתי הטורניר האולימפי הוא אזוטרי אבל יש פה פתח לבאות,ברצלונה מדברת כבר המון זמן על כך שהיא רוצה שהנבחרות יפצו אותה על שימוש בשחקניה. שזה די מדאיג בעיקר בגלל שבשורה התחתונה, יש לה קייס.

אביעד 13 ביולי 2008

רונן, סתם מסקרנות – מה דעתך על כך שיונייטד רוצה את ראמוס? אני אישית חושב שהוא מגן טוב, אבל לא מגן שהייתי רוצה לראות במנצ'סטר…
בקשר למחלוקת אפשרית בין ראמוס לרונאלדו – אם אכן כך הדבר ורונאלדו לא רוצה לשחק באותה קבוצה עם ראמוס בגלל זוגתו, האם בגלל זה דני גויזה עבר לפנרבחצ'ה? האם ייתכן שאין קבוצה בספרד בה אין לו מניעה כלשהי לשחק?

גלעד ב. 13 ביולי 2008

רונן,לגבי מאראדונה,אם תוציא את השנים אחרי שעזב את נאפולי אז הוא גילה יציבות מדהימה לאורך כל הקריירה וגם הביא בדרך מונדיאל(במו ידיו תרתי משמע) ועוד גמר מונדיאל לנבחרת של קצבים שלא עשתה הרבה במונדיאל מאז שפרש וגם המונדיאל שלקחה ב-78 מוטל בספק מוסרי.רונלדו נתן עונה נפלאה,מושלמת אפשר להגיד,על אנושית אבל גם רונלדיניו נתן עונה קרובה לזה עם ברסה(זכור לי ה-3-0 בירנבאו) והאורגיות עלו לו לראש,בוא נראה מה רונלדו יעשה בעונות הבאות,אם הוא רוצה שיזכירו אותו באותה נשימה עם דייגו ושכמותו הוא יצטרך לעשות משהו מיוחד עם פורטוגל ואתה גם אמרת את זה בעבר,יש לו דור טוב של שחקנים בנבחרת.לא בטוח שהחיבור עם ריאל יעבוד ואולי הוא יתגעגע לזונות של מנצ'סטר,הן קצת יותר ליברליות מהספרדיות…לגבי ריאל,יכול להיות שאני מפספס את הנקודה,אני לא קורא את המרקה ומירב המידע שלי על ההתנהלות של ריאל מגיע מהבלוג שלך,אז אני לוקח את המילה שלך שריאל יותר מלוכלכים מהשאר,זה נשמע לי הגיוני כשבוחנים את ההסטוריה הכוחנית של המועדון והקשרים עם פרנקו.מצד שני,כאוהד של קבוצה מהדרג השני זה מתסכל שעד שמגיע שחקן כמו ברבטוב(ואני חולק על יואב,הוא בוודאי בין החמישה הטובים בליגה) אין סיכוי שיישאר,למה שלא יגמור את הקריירה אצלנו ויביא אולי איזה אליפות? לכל מדינה יש את המכבי(כדורסל) שלה ואתם(וצ'לסי מאז רומן) הם המכבי של אנגליה אבל הרבה יותר סימפטיים כמובן וגם לובשים אדום.

מעריץ קאנטונה אדוק 13 ביולי 2008

רונן האם אתה יכול לפרט קצת אודות טיב מערכת היחסים בין פרגוסון וקאנטונה,במידה והוא מועמד להיות עוזר המאמן?
איך היו היחסים ביניהם אחרי הפרישה התמוהה ובמהלך הקריירה מלאת האירועים של קאנטונה?

יואב 13 ביולי 2008

גלעד, ברבטוב שחקן נהדר והחתמה ראוייה לכל קבוצה.מבין אותך לגמרי בעניין התסכול של קבוצות דרג שני, אבל יש לי תחושה, שהסטאטוס הזה שלכם, זמני לגמרי אבל קפיצת המדרגה תבוא דרך הישגים ותוארים. אין קיצורי דרך(עשרים ושש שנה נחשבתי מועדון דרג ב ברמת התמודדות אמיתית על התואר).אני אישית, מייחל שתנשלו משם את אחת מהשלוש האחרות….

אלון זנדר 13 ביולי 2008

טוב, קשה לי להתאפק.

קודם כל, לכל מי שטוען, שכריסטיאנו רונאלדו אמר שהוא 'עבד', או כל דבר אחר, ראוי לו שיבדוק שוב. העמדה של הפורטוגלי היא שזה עניין של המועדונים, והוא הביע את רצונו לעבור לריאל, בה חלם לשחק מילדות – ואין בכך שום דבר לא הוגן או לא יאה. בנוסף הוא הודה שהסכומים שריאל דיברה עליהם בהחלט מושכים אותו (וכשאתה מרוויח מאה אלף בשבוע, אתה כנראה רוצה מאתיים, ככה זה). גם זה הוגן בהחלט. הוא גם ישמח להיות העסקה הגדולה בכל הזמנים, זה די עושה טוב לאגו, אני מאמין.
מה שכן, הוא הודיע שהוא מסכים עם דברי הבלע, השטויות המקושקשות שסיפק בלאטר (אגב, חבר מועדון ריאל וידיד של קלדרון). זה מטופש ולא מוצלח דיפלומטית, אבל מה רציתם שיאמר, "חס ושלום, אדוני הנשיא, אני חופשי להחליט איפה אשחק"? למה שיעשה את זה? את רונאלדו מעניין דבר אחד: רונאלדו. וזה טיפוסי לדור שלם של כדורגלנים צעירים, ואין בכך רע, חוץ מקצת אי נוחות שעוקצת אותנו בצד. מה לעשות.

עכשיו, למי שטוען שזו צביעות כי יונייטד עושה דברים גרועים הרבה יותר (כן, יא באבא!). סליחה, אבל ביקורת על התנהלות בעת הגלובליזציה יש גם לי. אבל אנחנו חיים, תודה לאל, פחות או יותר במדינות חוק. וגם לעניין הזה יש חוקים. לא מנצ'סטר יונייטד ולא מועדונים אחרים שפועלים אצל ילדים במדינות זרות, עושים זאת בניגוד לחוק, בניגוד לתקנות, או בניגוד למוסכמה חברתית. זה לא בסדר, אבל גם הם לוקחים על עצמם סיכון שאחד המקומות המוגבלים באקדמיות שלהם ילקח על ידי ילד שייכשל בסופו של דבר. לילד עצמו יש יתרונות ברורים, הוא מקבל חינוך מעולה, עסוק בספורט ועושה את מה שהוא אוהב, נמצא במקום עם הרבה כבוד, ויש לו סיכוי להפוך לשחקן מבוקש הרבה יותר מאם יישאר, נניח, בוונצואלה. גם למשפחת הילד יש מזה יתרונות – כספיים בעיקר. אני לא רואה במאתיים אלף אירו ורנטה חודשית למשפחה כמשהו שלילי, ואני חושב שאפשר לחיות מזה יפה. זה לא מוסרי? יכול להיות, אבל לתת לילד כזה הזדמנות זה פחות מוסרי מאשר לקחת ממנו הזדמנות כזו ולהשאיר אותו בצל? לא בטוח. וכשיונייטד לוקחים מוויגאן, הם לוקחים מסווינדון, שלוקחים מטורקיי, שלוקחים מפיטרס האט או השם יודע. ככה זה יעבוד גם בלי גלובליזציה, ובכדי לשנות את זה, צריך מהפכה רצינית. אם תרצו, אני פנוי באוקטובר הקרוב בשביל מהפכות.
מה שריאל עושה, מצד שני, זה בפשטות בניגוד לתקנות ולהסכמים, זה נעשה תוך כוונה ובצפצוף ארוך על כל המוסכמות, ותחת מטרייה אוהדת של המושחתים בפיפ"א. ונגד זאת אני רשאי לצאת בלי שיפשפשו במוסריות וביושר שלי. כמובן שאני עושה זאת כאוהד – זאת ההזדמנות שלי, פחות מעניין אותי כשריאל עושה את זה למילאן. אבל זה הגיוני לחלוטין, וזמנו של כל אחד יגיע (חוץ משל אוהדי ריאל, כנראה).

אלון זנדר 13 ביולי 2008

תומר – זאת רכבת שכבר יצאה מהתחנה. פיפ"א (כלומר הנבחרות) מפצה מועדונים ששחקניהם מופיעים במפעלים בינלאומיים שלה (לא טורניר אולימפי!). הסכומים משמעותיים עבור מועדונים קטנים, ויש להם תקרה כלפי מעלה, כדי לא להגדיל את הפער בין המועדונים. אם אני זוכר נכון, ברצלונה ששחקניה נשארו בטורניר היורו את הזמן הארוך ביותר קיבלה סכום רציני, ואחריה וורדר ברמן (זה נהיה כמה מיליונים).

הוןרניר האולימפי הוא לצנינים בעיני פיפ"א, שלא רוצה תחרות למפעלים שלה, ולכן אפילו ההמלצות שלה למועדונים לשחרר שחקנים עד גיל 23 לטורניר הן בחצי פה ועם קריצה מובלטת, האומרת 'לא נורא אם לא תשלחו, לא נעשה לכם כלום'. על אחת כמה וכמה כשמדובר בשחקנים המבוגרים והכוכבים. בסופו של דבר פיפ"א דוחפת את הגחל הלוהט לידי המועדונים שנאלצים לריב עם השחקנים שלהם בלי משענת תקנונית שמסדירה את הסיפור הזה.

רונן דורפן 13 ביולי 2008

גלעד – ראשית, אני אישית ואה פערים קטנים מאד בין דרוגבה, טורס וברבטוב. רוני הוא ברמה שלהם – אבל לא בעונה שעברה בה היה חלש. גם לטבז ואבדאיור יש פוטנציאל להיות ברמה של כל אלו. לגבי הטובים בליגה חייבים לציין שמלבד רונאלדו כנראה גם פברגאס, ריו וטרי ברמתו. אולי גם צ'ך וואן דר סאר.

שנית – נדמה לי שמסע הרכש של טוטנהאם – חמישים מליון לירות שטרלינג מאז שראמוס הגיע – לקח בחשבון כבר כספים מברבטוב. אני חושב שבחלון ההעברות של החורף יונייטד רצתה אותו ופחות או יותר נסגר שהעיסקה תיעשה בקיץ. זו הסיבה שאני חושב שיונייטד לא רכשה חלוץ

מעריץ קנטונה וויכלספיש – האוטוביוגרפיה של פרגי היא בחלקים רבים שיר הלל לקנטונה. גם ככדורגלן, גם כאישיות, אבל הכי חשוב: כמי שהרים את כל רמת האימונים של יונייטד.

אביעד – לגבי ראמוס, שחקן נחמד אבל לא התעלפתי ממנו. קיוויתי שפיקה יישאר ובכל אופן אני לא חושב שזו עמדה קריטית. גם אם רוצים יותר התקפה מבראון באגף הזה. העמדה הזו היא גם קצת פתרון תעסוקתי להארגריבס מדי פעם – וזה חשוב. הארגריבס צריך לשחק – אבל גם קאריק ואנדרסון חיבים לשחק.

אני דווקא תומך בכך שלא ישחררו לטורניר האולימפי. בעיני הוא קצת שטות. הגבלה עד גיל 23 פלוס שלושה שחקנים מעל הגיל הזה יכולה להיות במקרים רבים מצב שבו זו כמעט נבחרת לאומית. כרגע היה לנו יורו. בקיץ אי זוגי יש קופה אמריקה. הייתי מעדיף שלא יהיה כדורגל באולימפיאדה. אני מעדיף להגדיל את מכסות ימי האימונים לנבחרות לאומיות אמיתיות.

גיל 13 ביולי 2008

אני דווקא מאוד אוהב את הטורניר האולימפי. הרמה בו לרוב גבוהה מאוד ושחקנים משחקים בהרבה התלהבות. יש גם הרבה מפגשים בין מדינות שלא נפגשות כמעט בטורנירים אחרים כולל גביע העולם. אז שהמועדונים יסבלו קצת, זה לא נורא בעיניי. יכולים גם להתחיל את העונה קצת יותר מאוחר השנה את הליגות.

Yair 13 ביולי 2008

אלון, אם רונאלדו מסכים עם הדברים של בלאטר, אז מה הוא אומר אם לא זה רואה את עצמו כעבד?

כל מה אתה אומר עליו נכון, ואני בעצמי אמרתי את זה בפורומים אחרים, זה לגיטימי שרונאלדו רוצה לעבור הוא לא בדיוק הסתיר את זה אף פעם, אבל אם הוא כלכך רוצה לעבור עכשיו למה הוא חתם על החוזה לפני שנה? ולמה הוא משחק את המשחק המטופש הזה של ריאל מתחילת הקיץ? הוא הרי אמר שהוא נשאר שניות אחרי הזכייה בצ'מפיונס ליג, מה קרה? פה הטענות שלי אליו, הוא מתנהג במקרה הטוב בטפשות שחוצה גבולות, ובמקרה הרע בזלזול עצום למועדון.

לעניין קאנטונה, המחשבה שהוא יעמוד על הקווים לצד פרגי, אני לא מוצא מילים לתאר מה זה עושה לי… ולא אכפת לי שזה יכול גם להיות כשלון.

רונן דורפן 13 ביולי 2008

גיל – אין בטורניר הזה שום מהות. כשאתה צופה בווימבלדון – אתה מקבל את שחקן הדשא הטוב בעולם. באן.בי.איי את הקבוצה המקצוענית הטובה בעולם. במכללות – את הקבוצה הטובה באמריקה עד גיל 23 של שחקנים שעדיין לא היו מקצוענים. ליגת האלופות מתיימרת להכריע מי הקבוצה המקצוענית הטובה באירופה וליגת הכדורעף לנערות בישראל את הקבוצה הטובה ביותר עד גיל 17 לנשים בישראל. כל טורניר רציני, בודאי טורניר אולימפי, אמור להכריע איזו שאלת ספורט.
לעומת זאת הטורניר האולימפי בכדורגל מכריע בשאלה איזו הנבחרת הטובה ביותר בעולם של "שחקנים עד גיל 23 בתוספת שלושה שחקנים מעל הגיל, פחות שחקנים שייצגו את הנבחרת הלאומית באותו קיץ אם היא העפילה לטורניר גדול". הוא די מוזיל את המושג "אלוף אולימפי" שבענפים אחרים הוא רציני מאד.
העובדה שהוא מהנה לא נותנת לו שום ערך מיוחד. יש המון דברים שצריך להסדיר ביחס של המועדונים לנבחרות בכדי לחזק את הכדורגל הבינלאומי. אבל לא לבוא בדרישות כאלו. אחרי הכל – כדורגל הוא כמעט הענף היחיד שלא מפסיק פעילות בגלל הטורניר האולימפי. זה מצביע על החשיבות האפסית של הטורניר. טוב תעשה פיפ"א אם תפרוש מהמשחקים. או לפחות תבטל את טורניר הגברים.

אלון זנדר 13 ביולי 2008

למה לעזאזל אף אחד לא מזכיר את אטו'ו? גוארדיולה כבר הודיע שהוא רוצה להיפטר ממנו, מה שמוריד את המחיר שלו. הוא מבקיען בחסד עליונים וטיפוס מצויין, שרק הכנות והיושר שלו גרמו למחרחרי המהומות באופוזיציה בברצלונה להכריז עליו כפרסונה נון גראטה – ןחבל עליו, שפפ הוא חסר חוט שדרה כנראה ואכן מחק אותו.

ראמוס אגב, הוא שחקן שאני מאד אוהב, הבעיות שלו בנבחרת הו מחוסר תיאום – מה שחולף אחרי רבע עונה בליגה. והוא נותן התקפה מצויינת, מה שמתאים לסגנון של יונייטד. אבל אני לא מאמין שיגיע, בטח לא אם רונאלדו בסוף אכן לא יעבור (יכול להיות שזו רק תחבולה ומחכים להשלמת ההחתמות החדשות לפני שחוכרים אותו והמחירים מזנקים?)

גיל 13 ביולי 2008

רונן, אני חולק עליך. הרי יש הנאה בלצפות בטורנירי נוער או נבחרות עד גיל 19 וכו'. הבעייה היא שהחוק שמתיר להשתמש ב3 שחקנים מעל 23 מנוצל לרעה. במקור אלו היו אמורים להיות שחקנים שהשתתפו בקדם אולימפי ובזמן האולימיפיאדה מלאו להם 23. פשוט צריך לאכוף חוק שרק שחקנים שהשתתפו בטורניר הקדם אולימפי יוכלו להשתתף באולימפיאדה ואסור לנבחרות לחזק עצמן בצורה שרירותית.

אלון זנדר 13 ביולי 2008

יאיר – הוא לא הודיע שיישאר ולא הודיע שיעזוב. הוא תמיד מוסיף אולי, וכנראה, ויכול להיות. באותה מידה הוא לא אמר שהוא עבד אלא רק שהוא מסכים עם הנשיא (ובלאטר אמר עוד כמה דברים מטופשים על הכח של מועדונים וכיו"ב). כלומר, הוא מתחמק. כן. אבל זה לא עושה אותו טיפש או מרושע.הוא פחדן ואנוכי – אבל את זה ידענו, וזה נכון לגבי שמונים אחוז מהדור שלו.
אי אפשר לצפות ממנו לומר פתאום דברים נשגבים ולהכיר בחשיבות הכדורגל כמו שאנו רואים אותו. הוא בסך הכל שחקן כדורגל, ואת זה הוא עושה על הצד הטוב ביותר. הוא ממשיך לדבר ולעשות הכל למען עצמו, וזה, כמו שאמרת, לגיטימי.

וקאנטונה על הקווים לא יכול להיות כישלון. צריך עוד איזה עוזר טוב (טן קאטה פנוי, לא?), אבל זה בדיוק הראש של יונייטד

רונן דורפן 13 ביולי 2008

אז שיחליטו שזה טורניר נוקשה עד גיל 23. אבל גם בו אני רואה הגזמה. תולדות הטורניר הזה הם כך:
בתחילה הוא היה בעצם מונדיאל בלי בריטניה
אחרי זה אליפות העולם לגוש המזרחי – כי המערב שיתף חובבנים
אחרי זה כל מיני ויכוחים על הגדרת חובבן.
ועכשיו טורניר עקום בדרישות שלו.
אי אפשר לצפות ממועדון לשחרר שחקן לטורניר אולימפי, אליפות יבשתי ומוקדמות מונדיאל באותה שנה.

Yair 13 ביולי 2008

אלון – אתה מערב בתגובות שלך יותר מדי הגיון, בבקשה תפסיק.

גיל 13 ביולי 2008

עש שיקבעו מגבלה על מספר המשחקים הבינלאומיים ששחקן מסוים יכול לשחק. שיקבעו ששחקן יכול לשחק או ביורו או בטורניר האולימפי. בסך הכל הולנד ואיטליה הן הנבחרות האירופאיות היחידות שהעפילו לשני הטורנירים.

רונן דורפן 13 ביולי 2008

גיל – ועדיין זו זילות המונח אלוף אולימפי. אלוף אולימפי זה לא מי שנבחרתו החליטה במסגרת המכסה לשלוח אותו לטורניר לא בלוח השנה של פיפ"א ושם הוא פגש שחקנים מסוגו וניצח אותם. ענף ספורט שלא חדל את הפעילות שלו בזמן המשחקים לא צריך להיות בהם – משום שהוא לא מתייחס אליהם ברצינות.

גיל 13 ביולי 2008

אז באותה מידה צריך לבטל את הבייסבול (ונדמה לי שזו הפעם האחרונה שהוא מתקיים במתכונתו הנוכחית). ואם כבר שאלה נוספת: למה אין ראגבי, קריקט וגולף? אלו יכולות להיות תחרויות מצוינות.

ליאונידס 13 ביולי 2008

מעניין שבניגוד לחוסר הרלוונטיות של טורניר הכדורגל באולימפיאדה טורניר הכדורסל הינו רווי עניין למרות שלכאורה הקבוצות משחקות על המקום השני.

רונן דורפן 13 ביולי 2008

אכן מבטלים את הבייסבול. המקרה טיפה שונה כי אין לבייסבול אליפות עולם רצינית – הייתה אחת כזו – אבל זה עניין של הענף עצמו.
לגבי ראגבי, היה בעבר הרחוק, התאחדות הראגבי רוצה להגן על המונדיאל שלה ורוצה רק שביעיות במשחקים.
אבל שוב – ענף בו האולימפיאדה היא לא האירוע המרכזי הוא קצת מעמסה על המשחקים.

Yair 13 ביולי 2008

האם בטניס הטורניר האולימפי נחשב כשווה לאחד מארבעת הגרנד סלאם'ס?

דוד מירושלים 13 ביולי 2008

גיל, זאת הפעם האחרונה שמתקיים טורניר הבייסבול.

יואב 13 ביולי 2008

אני חושב שראמוס שחקן נהדר, התקפית והגנתית, בגיל הנכון(רק בן עשרים ושתיים)ויכול לשמש גם כבאק אפ לבלמים, אבל אולי רונן צודק וזה לוקסוס שאפשר גם בלעדיו. חלוץ זאת המטרה המרכזית ואני מסכים עם אלון-אין מתאים בתכונותיו כמו אטו. חלוץ מטרה מושלם, ללא מגרעות, קלאסי ליד סקנד סטרייקר דוגמת רוני או טבז. ברבטוב, למרות נתוניו, הוא לא ממש תשע אמיתי, אלא חש בנוח בדיוק באותם איזורים של רוני וטבז וכמוהם, נוטה לרדת אחורה ולהתחיל משם. אבל כמו שחשבתי שרוני וטבז זה שילוב קצת מוזר , אלכס בטח רואה בדמיונו את הפורמולה הנכונה.

אביאל 13 ביולי 2008

למה שלא יהיה פתרון לכל נושא העברת השחקנים בין הקבוצות, אולי לעשות חוק שיחייב שבכל חוזרה שיחתם יהיה סעיף שחרור, נגיד מנצ'סטר תרצה 100 מיליון פאונד תמורת רונאלדו ומי שיוכל לעמוד בזה יקנה אותו וזהו, מצידי גם שיעשו סעיפי שחרור של פי 2 או 3.

Yair 14 ביולי 2008

אביאל – אז יונייטד קובעת שסעיף השחרור של רונאלדו הוא 200 מיליון יורו, איך זה מונע את כל הבלאגן שאנחנו חווים הקיץ?

רועי 14 ביולי 2008

אביאל-יש חוקים כאלה בספרד ונדמה לי שבעוד כמה מדינות סעיפי שיחרור שלם שחקנים כמו ראמוס עומדים על הרבה מעבר ל100 מליון יורו זה לא מונע שמעות וגם אין סיכוי שהוא ימכר במחירים כאלה.

אביאל 14 ביולי 2008

רועי ויאיר – נכון, כמו שהסעיף של דוס סנטוס היה כמה עשרות מיליונים ובסוף הוא נמכר תמורת 6 מיליון פאונד, אבל כל הכוונה שלי היתה שכמו במקרה של מנצ'סטר ריאל ורונאלדו, מנצ'סטר פשוט תגיד לריאל : 200 מיליון יורו (או פאונד או כל סכום אחר) וזהו זה, ככה שני הצדדים יוצאים בסדר לכאורה, כי למרות שאני טיפה משוחד (מעדיף שרונאלדו יעבור לריאל בגלל היותי אוהד צ'לסי) עדין זה לא נראה לי כל כך הגיוני בתור בן אדם, שיש הסכם עבודה שמחייב אותך ולא משנה מה להישאר במקום העבודה שלך בלי אפשרות לצאת, אני חושב שסעיף יציאה הוא חובה, כמו בכל עבודה אחרת.

בכל מקרה – מישהו אולי יודע איפה אני יכול למצוא לוח שידורי ספורט שמתרחשים במדריד מה24 לחודש עד הראשון באוגוסט, אני יהיה במדריד כנראה ואני ישמח ללכת לאיזה משחק הכנה של ריאל או אפילו אתלטיק, אז אם יש למישהו לינק ? באנגלית או גם בספרדית אם אפשר, תודה !

באבא ימים Old Timer 14 ביולי 2008

רונן
אני שמח. מתנצל שפיספסתי את ההומור. על פי התגובות כנראה שלא הייתי היחיד.

יואב – לא יפה! תקרא את ההתייחסות שלך בעניין בפוסט הרלוונטי. חשבתי שאתה בעל הברית היחיד שלי, במובן זה שלא התביישת לאמר שאתה מעריץ את אלכס בלי קשר לעמדה הערכית ורק מטעם זה שאין לו אלוהים (דהיינו בין כל סנדקי המאפיה אתה שמח שהוא ההסנדק שלך)

אביעד (ויואב?) –

"ישנה הביקורת הכללית ע"כ שהקבוצות הגדולות מתחמשות על חשבון הקבוצות הקטנות וחסרות היכולת להתנגד, ישנה הביקורת הכללית על "המירוץ לקטין"." – ברכותי על הגדרה מחדש של האנדרסטייטמנט.

אינני יודע איך סולם הערכים שלך עובד אבל אם אינך סבור ש"המירוץ לקטין" חמור לאין שיעור מבחינה מוסרית מאשר מצב בו טייקון זולל קטינים א' מנסה לגייס עובדים של טייקון זולל קטינים ב' ע"י פניה עקיפה מעל דפי העיתון (או מקורבים או מה שזה לא יהיה) – שיבושם לך.
אם כך נראה בעיניך מאבק בין בני אור לבני חושך, שיהיה לך לבריאות. כשאני רואה שני סנדקי מאפיה מתווכחים ביניהם מי חנה למי בחניית VIP אני מסרב להתרגש.

דניאל 14 ביולי 2008

לאביאל
נסה באתר
sportsevents365.co.il

אביעד 14 ביולי 2008

באבא, לא אמרתי מה יותר גרוע. אמרתי שיש ביקורות כלליות מסוימות שמקומן אינו בנושא הזה כיוון שהן לא רלוונטיות.
אם מנצ'סטר עושה משהו לא מוסרי בנושא העברת ילדים בני 12 לאקדמיה שלה, האם זה מצדיק את מה שריאל עושה?
סולם הערכים האישי שלי אומר שמעשה שהוא רע, הוא רע בלי קשר לשאלה מי הנפגע ממנו. אנחנו מדברים כאן על שיטה ספציפית בה נוקט מועדון ספציפי. אין כאן שאלה של קטינים, אין כאן שאלה של מועדון גדול מול קטן. השאלה היחידה היא מה אתה חושב על ההתנהלות של ריאל מדריד. אם אתה חושב שאין פגם בהתנהלותם כי זה מול מנצ'סטר שיבושם לך. סביר שיבוא היום שהטקטיקה הזאת תנשוך את קבוצתך, נראה מה דעתך תהיה אז.

יואב 14 ביולי 2008

באבא, אני עדיין איתך. אני לחלוטין לא אובייקטיבי, אבל מסכים עם אביעד בקשר להתנהלות מול ברבטוב ושיש ריאל ויש השאר. לאף אחת, אין את היהירות והחוצפה, לשגע שחקן(תחת חוזה) ומועדון במשך חודשיים, רק על מנת לרצות את קהל הבוחרים ולהוריד מחיר. הרי שיא האבסורד הוא, שאין שום הצעה רישמית. אני בכלל חושב שהאנגליות, קצת יותר "מוסריות"(אם אפשר לקרוא לזה כך) בשוק העברות.
הרי אם טוטנהאם לא תרצה למכור, זה סוף העניין. אם יונייטד לא רוצה למכור, ריאל מגבירה את הלחץ. רק לזה התייחסתי.

באבא ימים Old Timer 14 ביולי 2008

אביעד:

אתה טענת שמדובר בלא פחות ולא יותר במלחמת בני אור בבני חושך. בני חושך אני רואה כאן בלי סוף. מי כאן בן האור?

איש אינו אומר שמה שריאל עושה זה בסדר. הטענה שלי היא שמנצ'סטר (ובשם היושר האינטלקטואלי אהיה נאלץ להגיד שגם ליברפול לו יקרה לה דבר דומה) נשמעת בכיינית וצבועה כאשר היא מתלוננת על טקטיקות של ריאל כאשר אין לה בעיה לנהוג בטקטיקות לא פחות נלוזות כלפי מועדונים חלשים ממנה.

יואב 14 ביולי 2008

באבא, יונייטד מגיבה לתרגילים מלוכלכים.רונאלדו לא למכירה, אם אתה מנסה לערער את מערכת היחסים בינו לבין הקבוצה. אם ריאל היתה מפקססת הצעה, אולי הכל היה נראה אחרת.
ועדיין קשה לי לראות את דייויד גיל או אלכס, מנסים לפתות את ברבטוב, ללא שום הצעה כספית קונקרטית לטוטנהאם.
ברמות הכסף והכח שיש למועדונים הגדולים, אף אחד לא טהור ואתה צודק בזה.ועדיין, יש ריאל.

תומר 14 ביולי 2008

יואב,צ'לסי "מוסרית"? סם אלרדייס מוסרי? הארי רדנאפ מוסרי?
אני לא יודע מאין קיבלת את התחושה שהאנגליות "מוסריות" יותר בשוק ההעברות משאר אירופה אבל לדעתי זו חשיבה מוגבלת שמבוססת על סטריאוטיפ שהאנגלים הם מנומסים וישרים ואילו האיטלקים לדוג' הם מושחתים ורמאים.
אני חייב להסכים קצת עם באבא ימים.למרות שאני מודע לכך שריאל משחקת את המשחקת המלוכלך מכולם,זו קצת צדקנות לבוא ולהלין עליה רק בגלל שהיא קצת יותר מלוכלכת מאחרים. שוב,זה קרב בין שתי מאפיות.
אני אוהד של יובה שפרט לכך שהתערבה בשיבוצים של שופטים היא גם התערבה בהעברות ובניהול פנימי של מועדונים אחרים(רומא למשל). מאידך,גם היא סבלה מהתנהגותה של ריאל בהעברת זידאן,האם זה אומר על יובה שהיא פחות מלוכלכת?
לפני שאתם קופצים, אני לא בא להשוות את יובה למנצ'סטר,אבל לא זו הנקודה. כל מועדוני העל משחקים מלוכלך בצורה כזו או אחרת,זה יכול להיות קשור בפניות לשחקנים או בשיתוף פעולה עם סוכנים אינטרסנטים או בניצול חוקי ההעברות לגבי קטינים.
מה שריאל עושה עם רונאלדו זה מאוד נקודתי למקרה הספציפי הזה ולא בהכרח מעיד על הכלל,כלומר הביקורת(הצודקת) על ריאל אינה פותרת או מתיימרת לפתור את הבעייתיות בשוק ההעברות הנוכחי בו כולם מדברים עם כולם וחוזים אינם מכובדים משום צד. יונייטד אמנם הגישה הצעה לטוטנהאם אבל האם למישהו ממכם יש ספק בכך שהיא בדקה קודם עם השחקן עצמו לגבי רצונו לעבור? היא לא הכריזה על התעניינות בו? אלקס לא דיבר על בנזמה לפני המשחק מול ליון?
ההבדל היחידי בין ריאל לאחרות הוא שלריאל אין אלוהים,היא משקרת ומתחמנת וכל משפט שרשום במארקה יכול להיות מלווה "בקריצה קריצה" בלי שום בעיות.זה לא נחמד,זה לא מוסרי אבל אין פה הבדל כזה תהומי מאחרים.
לדעתי הסיבה היחידה שפרגוסון מתעקש על רונאלדו היא שהוא לוקח את הסיפור מאוד אישית(בצדק)בגלל שזה פרויקט שלו שהוא מטפח. לא בגלל שהוא בא לחנך את ריאל מדריד ואת מדיניות הרכש שלה.

אביעד 14 ביולי 2008

באבא, השימוש במונח של "בני אור" ו"בני חושך" היה שלך ואני הגבתי לו. אמרתי, ואני עומד על דעתי, שבנקודה הספציפית הזאת, המאבק הספציפי הזה, מנצ'סטר מול ריאל זה בני אור מול בני חושך. מעולם לא אמרתי שמנצ'סטר טהורה, אבל היא לא משתמשת בטקטיקות הנלוזות של ריאל. אם אתה רוצה להפוך את הוויכוח הזה לדיון כללי בנושאי העברות בעולם אז מהר מאוד תגלה שלא רק שאין אור, אלא גם אין צודק ואין טועה. למזלנו זה לא דיון כללי על העברות, זהו דיון ספציפי על העברה ספציפית. שאר הביקורות על שוק ההעברות אינן רלוונטיות כאן והן לא יכולות להצדיק את ההתנהגות של ריאל.

יואב 14 ביולי 2008

תומר, אולי מוסרית(שהודגשה במרחאות), היא מילה לא מתאימה, אבל כוונתי היתה שמועדונים אנגלים, יודעים לקבל את המילה -לא.בוודאי שקיים דימוי ואף אחד לא חף ממנו. הפיירפלי נולד במקום מסויים ויש לזה סיבה. לא דיברתי על מעטפות וקופונים, שהפכו לנורמה אצל כולם, אלא על חוסר כבוד בסיסי בין מועדונים. יונייטד, ברוב המקרים, משלמת הרבה יותר על כל העברה, בגלל מעמדה(ריו, קאריק, האגריבס ועוד ועוד). גם מזה, ריאל מנסה להתחמק. אני מזכיר שוב-לא היתה פנייה רשמית ואין הצעה על השולחן!!!
לא שמעתי את אלכס אומר שהוא מעוניין בברבטוב. את זה, תשמע טוטנהאם וגם ברבטוב(כי כדי לקיים עסקה, רצוי לבדוק אם השחקן מעוניין)כשהרגע יגיע. גם סוכנו של ברבטוב או קאריק , מעוניינים בגלגול נוסף של שחקניהם, וברוב המקרים, הפנייה היא מהם למועדון שרוצה לרכוש… איפה שיש הרבה כסף יש חוסר טוהר מידות. אבל גם בג'ונגל הזה, יש כללים אלמנטרים ובמקרה הספציפי הזה(ורק עליו אני מדבר) הם נחצו. התערבותם של פלאטיני ובלאטר בעניין, רק מעלה את רמת הצביעות או את חוסר אהדתם המופגן לכדורגל האנגלי(פלאטיני העז לקרוא ליונייטד וצלסי, ערב הגמר, קבוצות של שקרנים כי הם חייבות כספים).
אם רונאלדו, היה יושב עם אלכס, יום אחרי הגמר ומדבר על ליבו, אולי, הסיפור הזה היה נחסך(לכאן או לכאן)ואם ריאל היתה שולחת הצעה מסודרת, אולי היה דיאלוג.אבל יהירות של ריאל וטיפשות ואנוכיות של השחקן, לא יכופפו אף אחד, בטח לא את אלכס.

מאיר 14 ביולי 2008

מוזר, המון תגובות אבל אף אחת לא מתייחסת לנקודה העיקרית של הפוסט.

רונן, אם האינפוט החשוב של קירוש היה איתור שחקנים חדשים, האם לכתו לנבחרת פורטוגל בהכרח מבטלת את התרומה הזו שלו? כלומר, אין סתירה שהוא ימשיך להמליץ ליונייטד על שחקנים חדשים, אולי זה אפילו מעוגן באישהו הסכם סודי. בכל מה שקשור לפורטוגל עצמה הוא ידע אפילו יותר מה קורה בגילאים הצעירים. לגבי ארצות אחרות אולי פחות, למרות שאני מניח שברמות האלה זה קשור בעיקר למערכת מסועפת של קשרים שעדיין יש לו. אז למה שלא ימשיך לעשות זאת?

התקווה הגדולה שלי היא, כמובן, שהיה לו גם אינפוט גדול בניהול המשחק ובאימונים טקטיים, ושנראה השפעה מזיקה מיידית במשחק של יונייטד. עוד כמה חודשים נדע…

old timer 14 ביולי 2008

Aviad you are missing the point. I don't think Real is OK. I do think that with with ManU's record it lacks the moral ground to cry foul.

רונן דורפן 14 ביולי 2008

מאיר – אתה זוכה בארוחה חינם ובמנוי חינם לבלוג לכל החיים על כך שבתגובה ה-91 התייחסת לנושא הפוסט….
כנראה שהמלים "גאון פורטוגזי" גורמים לאנשים להגיב ולא לקרוא עד הסוף….
תאורטית, אם פרגוסון מסיים בעוד שתי עונות, אנחנו נהיה אחרי המונדיאל ויכול להיות שקירוש שוב יקבל הצעה שהוא לא יכול לסרב לה. זה בעיני תסריט לא רע. בין האוהדים יש לפעמים איזשהי תאוריה שפרגוסון הוא השוטר הטוב שרק רוצה לשחק התקפי, בעוד קירוש אחראי למערכים הטקטיים באירופה. אני לא בטוח שזה המצב.

אביעד 14 ביולי 2008

באבא, הנקודה שלי היא פשוטה – כשמעשה הוא מלוכלך, יש צורך "להרים קול זעקה" בלי קשר לזהות הנפגע. הנפגע לא מאבד את הבסיס המוסרי להתלונן על עבירה רק כי חטא בעברו.

gdana 14 ביולי 2008

הציטוט הזה פורסם בתגובות לבלוג בגרדיאן באותו נושא:

The Guardian,Wednesday August 23, 2006 :
"Owen Hargreaves will today attempt to put his case for a move to Manchester United after Bayern Munich threatened to appeal to Fifa to force the Old Trafford club to end their pursuit of the England midfielder. Hargreaves and his advisors have arranged a press briefing in Munich this afternoon at which he is expected to both demand a move and criticise his current employers' persistent refusal to sanction one.

United's progress with the Canada-born player has ground to a halt in recent days with Bayern refusing to even discuss selling him. But Hargreaves, who still has four years left to run on his contract at the Allianz Arena, is now more determined than ever to move to Manchester."

לינק לכתבה המקורית

לדעתי המקרה הזה כל כך דומה למקרה רונלדו שזה פשוט זועק לשמיים…

רונן דורפן 14 ביולי 2008

אביעד, באבא – אני דווקא עם באבא ועם הנקודה בתגובה הראשונה… זו שהרגיזה אותי.
המוסר לא מעניין אותי. אני אוהד. צריך לסלק את ריאל מהטריטוריה שלנו. צריך להבהיר לכל פוליטיקאי שם שמי שינסה לפגוע ביונייטד לצרכים הפוליטים שלו ייפגע ויושפל. זו הסיבה לפיה אני שמח שפרגוסון ולא מישהו אחר מנהל את המשבר. איש איגודים ששונא את ריאל בגלל פרנקו ולא מנג'ר פרגמטי מדור ההיי-טק שהיה חושב אילו שחקנים הוא ירכוש במקומו.

רועי 14 ביולי 2008

רונן-אני מבין את הגישה של האוהד שמרגיש שהקבוצה שלו צריכה לעמוד על שלה ולהוכיח לריאל שאיתה זה לא יעבוד, אבל לפעמים מגיע הזמן להודות בתבוסה ולקזז את ההפסדים, ריאל, בטקטיקות מלוכלכות או לא, ניצחה בקרב הזה רונאלדו שרוף אצל פרגוסון ושרוף אצל האוהדים האופציה הסבירה היחידה שנותרה היא להרוויח איזה 80 מיליון יורו ולמכור לריאל ולצאת לדרך חדשה, או להשאיר את רונאלדו ביציע לאבד את כל הערך שלו וגם להסתכן בזה שהוא יפגע בקבוצה מבחוץ.

רונן דורפן 14 ביולי 2008

רועי – זו הגישה של אנשים שעובדים בריאל מדריד כמאמנים. להיות פרגמטי ולקחת את הצ'ק הבייתה. אז היום ממנים אותי ומחר מפטרים אותי כי יש לחץ על ההנהלה בעיתון. אני חושב שזו הסיבה שהתחלפו 22 מאמנים בריאל בתקופת פרגוסון.
פרגוסון לא פרגמטי מספיק. בגלל זה לא מעט אנשים מונו פעמיים-שלוש להיות מאמני ריאל מדריד והוא קיבל רק ג'וב אחד ב-22 השנים האחרונות. בתקופה הזו היו בערך עשרים אנשים חכמים ופרגמטים יותר שהגשימו את חלומם לאמן את ריאל מדריד.

dgana – הזכרתי את הסיפור הזה מספר פעמים בעבר. יונייטד צריכה לנהוג כמו באיירן בשעתו. אז המועדון עם היתרון המשפטי עמד על שלו וניצח.

אביעד 14 ביולי 2008

רועי, כל עוד רונאלדו לא עבר, ריאל לא ניצחה בקרב הזה.
פרגוסון יחליט מי שרוף אצלו ורונן ניסח את זה במדויק לגבי האוהדים – אם פרגוסון יאמר שרונאלדו הוא שחקן היונייטד ויש להתייחס אליו בהתאם, זה בדיוק מה שיקרה.
dgana – יש עוד הבדל קטן בין הסיפור של הארגריבס לזה של רונאלדו. הארגריבס היה חכם מספיק בסופו של יום בשביל לומר "אני שחקן באיירן ואתן הכל למען באיירן כל עוד אני שחקן שלה". זה משהו שטרם יצא מפיו של רונאלדו.

ניקו 14 ביולי 2008

איך בדיוק קאנטונה שינה את שיטת האימונים?
מוכן בבקשה לספר להרחיב?

ניקו 14 ביולי 2008

רונן-איך בדיוק קאנטונה שינה את שיטת האימונים?
מוכן בבקשה לספר להרחיב?

gdana 14 ביולי 2008

זה שאוון הארגריבס התנהל בצורה יותר טובה מרונלדו זה ברור (וגם לא קשה…). מה שהרבה פחות ברור זה טיב התנהגותה של מנצ'סטר יונייטד בפרשה ההיא, לעומת זו של ריאל מדריד היום.

די ברור שהארגריבס הונחה לבקר את באיירן מינכן ולדרוש את שחרורו, וסביר להניח שההנחיה הגיעה בהסכמתה ובעידודה של מנצ'סטר יונייטד אם דרך העיתונות האנגלית ו/או בדרכים לא כשרות אחרות. בנוסף די ברור שהתנהלו מגעים עם השחקן תוך עקיפת המועדון בו הוא חתום על חוזה, ובהתנגדותו (של המועדון).

גיל 14 ביולי 2008

גדנה, יש הבדל גדול בין המקרים. במקרה של הארגריבס, גם הוא וגם מנצסט'ר הלכו בין הטיפות לא להרגיז את ביירן והיה ברור שבלי אישור שלהם העסקה לא תצא אל הפועל. במקרה של רונאלדו ריאל פונה בריש גלי, ומעבר לכך, בטוחה שהיא צודקת. אין אפילו מראית עין של היסוס. גם ריאל וגם רונאלדו מרגישים שמגיע להם והם לא עושים שום דבר רע ומנסים להוציא את מנצ'סטר כאילו הם הרעים.

old timer 14 ביולי 2008

Aviad:

הנפגע לא מאבד את הבסיס המוסרי להתלונן על עבירה רק כי חטא בעברו.
Its understatement all over again!

That's not a one time slip, that's a reapting Modus Operandi. They have been pigs, they are pigs now and they will be pigs in the future. Now they are also hypocrats (and maybe they have always been).

Alon, I missed your comments. Sorry.

On the narrow legal matter, according to law, when there is no evidence of illegality there has been no illegality. Therefore there has been nothing illegal in what Real did. Yelling "HASHOFET BEN ZONA" is where you leave the realm of law and enter into the realm of ethics. However, ethics is a much more fluid area and the actions to the person assuming the higher moral grounds should rightfully be looked into.

If you think that there is nothing unethical in the conduct of the big clubs since they actually help those miserable kids, that's fine. However, justifying it by "ZO DARKO SHEL OLAM" basically means that not only is there a different law for the big clubs (we all know that is true), there is nothing ethically wrong with that since different rules of ethics apply to the big clubs. To me that's "honor among thieves" which is pretty consistent with my initial argumnet – there is no morally superior side here. Just one thief screwing the other.

old timer 14 ביולי 2008

reapting =repeating

אלון זנדר 15 ביולי 2008

באבא (והרשה לי להחמיא לך על הניק),אני דווקא נהנה מהדיון, ומודה שהוא נעשה מנקודת מבטו של אוהד, עבורו כמובן הכל כשר עבור מועדונו ולא כשר עבור אחרים. הרגשתי אי נוחות בפרשת הרגרייבס ושמחתי שהיא הסתיימה באופן אלגנטי (וזאת אחרי תלונות של אחד המועדונים הצבועים בתבל, באיירן, שחוטפים לכל יריבה אפשרת – והם מודים בכך- שחקנים שלה או שרוצים אליה מבין הידיים), יותר בעיות היו לי עם נסיון ההעברה של רובן מאיינדהובן וההעברה של ואן ניסטלרוי משם למרות הצעה עדיפה מריאל ותלונות נשיא איינדהובן על כך. אני מודע היטב למה שנעשה, חושב שיש בכל זאת הבדל, מעבר ל"מי גנב יותר גדול".
קודם כל, אני לא יודע אם ירדת לסוף דעתי. ניקח את איינדהובן למשל. האם זהו מועדון גדול? בהולנד ללא ספק. הם לןקחים ששחקנים להיירנביין בלי הכרה. והיירנביין? עם מסורת והצלחה בשנים האחרונות הם תמיד לוקחים נערים מוצלחים משאר הולנד, מטוניס, גאנה ועוד ומביאים אותם לכוכבים בליגה ההולנדית (הונטלאר, סוליימני, ועוד). כלומר, וזו הנקודה שלי, אין לזה סוף. אכן 'דרכו של עולם'. אפילו בתוך המועדונים, הנטילה השרירותית של שחקנים מקבוצת הנוער או המילואים ואפילו בין קבוצות הנערים והנוער היא מציקה ומונעת לעתים תחרות הוגנת. כל זה מטיל צל מוסרי על התנהלות כל קבוצות הכדורגל, ובהחלט יש בו גוונים שונים. אני מסכים גם, כי הגוון של מנצ'סטר יונייטד במקרה זה הוא די כהה. אם כי ההתנהלות של יונייטד עם השחקנים הצעירים שלה, למיטב ידיעתי ומשיחות שניהלתי עם מקורבים של שחקן גרמני שם ועם כריס איגלס עצמו, היא בסדר גמור, אם לא 'למופת'.
יש אם כן, בעייה מוסרית עם מה שיונייטד עושה, ללא ספק, אך זו לא בעייה אתית. שכן כללי האתיקה של מועדוני הכדורגל מוגדרים היטב ביניהם, כולל גזילה של ילדים וכולל תלונות בתקשורת. לריאל שמרגישה עצמה גדולה מכל השאר ולכן לא כפופה לדרכי ההתנהלות המקובלים, יש לי שתי תלונות:
האחת, היא נוקטת מזה שנים בדרך לא אתית. עניין של הרגל, מאולי, או תוצאה של מערכת השליטה במועדון (וגם של עבר ומורשת). זה לא משנה לי כרגע – מה שקובע עבורי זו הרגל הדורסת והתחושה המתקבלת של "אני ואפסי עוד" ושל "אחרי המבול". במקרה הזה אתה צודק, זה עניין של גוון. אבל יש אפור דצנטי ומאופק, ויש שחור כהה, לכך דוגמאות לא חסרות. ומי שעושה זאת בקביעות ולאורך זמן, בלי להתנצל או להקדיש לכך מחשבה, חמור בעיני פי כמה מאחרים, אפילו מצ'לסי, מבאיירן או ממילאן, גם הן די 'כהות'. השימוש הציני בעיתונים, ההכרזות המזעזעות והפנייה לבני משפחה כדי שישפיעו על השחקן באות מתחתית הביב. מנצ'סטר יונייטד, לעומת זאת, מקפידה לשמור על יחסים טובים ועל פתרונות מעשיים לכולם, ואפילו התנצלות או שתיים נשמעו.
שתיים, וזו בעייה יותר חשובה, אני כן רואה עדויות ואף ראיות להתנהלות לא חוקית של ריאל. המספרים שרונאלדו נקב בהם, למשל. מאיפה יש לו אותם אם ריאל לא פנו אליו? באולד טראפורד טוענים שיש להם ראיות על פניות כאלה, ואני כמובן נוטה להאמין להם. וזה בלתי חוקי, לפי התקנות שנקבעו. ועל פיפ"א אני בכלל לא רוצה לדבר.

אביעד 15 ביולי 2008

אלון, יש לי שאלה – מה הבעיה בהעברות של ואן ניסטלרוי ורובן?
כידוע לי, איינדהובן סיכמה עם מנצ'סטר על מחיר עבור רוד, התנאים של רוד סוכמו והיה צורך רק בבדיקה רפואית ואז רוד נפצע. שנה אח"כ מנצ'סטר עמדה בסיכומים המקוריים עם רוד ועם איינדהובן למרות שיכלה לפתוח מחדש את המו"מ בגלל הפציעה. במקרה של רובן היה לו ס' שחרור שמנצ'סטר עמדה בו עד שפיטר קניון התערב בהיותו מנכ"ל צ'לסי והציע בשם צ'לסי יותר. האם יש משהו שלא ידוע לי על הפרשות הללו? משהו שאני מפספס?
באבא, אני איתן בדעתי. בלי קשר לפעולותיה של מנצ'סטר בעבר, פעולותיה של ריאל בהווה אינן כשרות ומלחמה של מנצ'סטר בהם היא ראויה ואין שום בעיה עם כך שמנצ'סטר תוקפת את הטקטיקות של ריאל. Two wrongs don't make a right. ההתנהלות של ריאל היא דבר שראוי לגנאי ויש לעקור מהשורש, אבל אם בכל פעם שהם ישתמשו בטקטיקה הזו, נתחיל לבדוק בציציות של המועדון הנפגע, תמיד נמצא משהו ואין לזה סוף.
ואני לא מכחיש, בתור אוהד של מנצ'סטר אני רואה דברים מנקודת מבט של אוהד ונוח לי להתייחס ליונייטד as a repeat first time offender (אם לצטט את קונור אוברסט), אבל במקרה הזה אני פשוט חושב שמעשי העבר של היונייטד אינם רלוונטיים.
gdana – כשאני חושב על זה, במקרה הארגריבס היה עוד שוני מרכזי, גם אם אינו מצדיק את מה שאירע – כשהארגריבס האריך את חוזהו בבאיירן, הוא היה שחקן סגל/הרכב בבאיירן ושחקן סגל נבחרת אנגליה, אך לא כזה שעורר עניין מחוץ לבאיירן, בעיתונות האנגלית גם מאוד לא העריכו אותו והוא לא היה מבוקש במיוחד. ואז הגיע מונדיאל 2006 וההופעה של הארגריבס שם הקפיצה את מניותיו וערכו. כשרונאלדו חתם על חוזה, מצבו לא היה שונה מהותית מאשר היום (אחד משלושת הטובים בעולם, אם לא הטוב שבהם, "חלומו" לשחק בריאל היה קיים כביכול וכך גם ההתעניינות של ריאל בו. ולמרות זאת הוא חתם).

אלון זנדר 15 ביולי 2008

אביעד, אם אני זוכר נכון היו פה מספר קישורים לכתבות בנידון. בקצרה – למרות שהתנאים סוכמו כבר בין הצדדים, מנצ'סטר יונייטד חזרה בה אחרי הפציעה, שזה אפשרי אבל לא ג'נטלמני, ואחרי שנה, כשריאל הציעה הצעה גבוהה מזו שסוכמה עם יונייטד, פרגוסון התעקש על הסכום שהוסכם ומאחר ורוד הביע את רצונו לעבור אך ורק ליונייטד (כמובן בלחץ המועדון), זה מה שקרה בסוף. ההבדל – ואן ניסטלרוי לא היה שחקן של ריאל, ולא סוכסך בינו לבין מועדונו.
אצל רובן היתה פנייה של יונייטד בלי ידיעת המועדון, בלי לציין סכומים, שזה מאד על הגבול. פיטר קניון, אגב, אחראי לשני המקרים, וטוב שהנבלה הסרוחה הזאת בצ'לסי. אגב, הוא אסר על ג'ון טרי, דרוגבה ואסיין להשתתף במשחק הצדקה לקרו החדשה של סיידורף למען אפריקה שהיה במינכן בשבת. ומילת כבוד לבאלאק על שהתעלם מן האיסור והשתתף בכל זאת. גם ווגר אסר על ואן פרסי לשחק יותר משתי דקות סמליות, שזה לא יפה, אבל לפחות אתי. דומה להשוואות אחרות, לדעתי.

gdana, אביעד – אצל הרגרייבס לא היה נסיון להשניא את עצמו על המועדון והאוהדים, הוא נלחם עבור שחרור ללא הצהרות פומביות מכיוון מנצ'סטר, וללא דיון בחוזה.הרגרייבס פנה בשיחות ישירות עם הנס ורומיניגה ולא בהצהרות לעיתונות, ובסוף כולם כיבדו את כולם והרגרייבס נתן את הכל בעונה שלאחר מכן עבור באיירן.

רונן דורפן 15 ביולי 2008

אלון זנדר היקר. אחותך לא ג'נטלמנית. ואן ניסטלרוי נפצע קשה מאד ולא היה ברור אם יחזור לשחק בכלל. פרגוסון שמר על קשר עם השחקן כל השנה הזו ולבסוף ביצע את העיסקה. יש פה מקרה נדיר בו יונייטד התנהגה בצורה לגמרי הוגנת. עבור שחקן גדול יש לציין.

אחות של זנדר 15 ביולי 2008

לא, וגם אין סיכוי שאהיה ג'נטלמנית. מצד שני, נשיא איינדהובן מלא תלונות כרימון, וכן ניצלו את הטלפונים של סר אלכס כדי לקנות את רוד במחיר מבצע

אביעד 15 ביולי 2008

אלון, באלאק התעלם מהאיסור אבל דרוגבה לא?! מוזר, מהשניים, מי שנראה לי יותר מיליטנטי (ובטח שבנושא הזה), הוא דרוגבה…
בקשר לרובן, זה אכן מסריח לפנות לשחקן קודם ולא למועדון. אבל זה יותר לגיטימי כשיש לשחקן ס' שחרור שהמועדון יעמוד בו.
בכל מקרה, נראה לי שזהו לקח שנלמד (או שפשוט דייויד גיל הוא לא פיטר קניון) – למיטב ידיעתי גם לנאני היה ס' שחרור דומה אבל עסקת העברתו סוכמה בין המועדונים קודם ועם השחקן אח"כ.

אחות של זנדר 15 ביולי 2008

אביעד – כל מילה.

רונן דורפן 15 ביולי 2008

אחות של זנדר. לבת דודה שלך נתנו מחיר מבצע. בדיוק אותם 19 מליון פאונד של שנה קודם לכן. לא הורידו פני

אחות של זנדר, בת דודה שלה 15 ביולי 2008

כמומחית למחירי מבצע ומייסדת תכנית הריאליטי "קרימינלים מוציאים מחירי מבצע מקרימינלים", אני יכולה לומר לך, שלשלם במכירה פומבית פחות ממישהו אחר (ריאל!) ולהישאר עם מחיר ישן מלפני שנה, זה תופס מקום של כבוד במצעד מחירי המציאה של רמלה.

Comments closed