חידון מספר 86 (אולימפי, אבל קשה יותר)

In כללי

1. מי סגנית האלופה האולימפית בכדורסל לגברים ולנשים?

2. מי היחיד לזכות במדליית זהב בכדורעף באולמות ובחופים?

3. באיזה ענף ג'ודי הנרי היא האלופה האולימפית?

4. וסטפנו באלדיני?

5. מהי התחרות היחידה באתלטיקה קלה, מאלו שמתקיימות מאז המשחקים הראשונים ועד היום, בה ארצות הברית לא נעדרה מדוכן המנצחים במשחקים בהם השתתפה?

6. מי זכה בריצת עשרת אלפים מטרים אחרי שנפל במהלך הריצה?

7. במה נתפס בוריס אוניצ'נקו, מתחרה קרב חמישה מודרני מברית המועצות, במשחקי 1976?

8. מי היחיד לזכות שלוש פעמים ברציפות באותה תחרות בקפיצות למים?

9. מי מחזיקה בשיא הקריירה של מדליות זהב עבור גרמניה?

10. ולספורטאי או ספורטאית אסיאתים?

לתשובות הנכונות

22 Comments

martzianno 25 ביולי 2008

נותר רק לקוות שבחורינו המצויינים (ובחורותינו המצויינות) יביאו יותר מדליות ממספר התשובות שידעתי… (אחת).

רונן דורפן 25 ביולי 2008

מרציאנו. אני חושב שבועד האולימפי קונים את התוצאה שלך כרגע.

תומר 25 ביולי 2008

גם אני קונה את התוצאה שלו.בקושי חצי נקודה.

יורם אהרוני 25 ביולי 2008

המרתון האולימפי הוא אולי המקצוע היחידי בתכנית שהמנצח בו הוא לא האתלט הטוב בעולם במקצוע. בלדיני זכה ב – 2004 למרות שהיו לפחות 20 רצים מהירים ממנו באותה שנה. אגב, הרופא והמאמן הישראלי ד"ר רפי וישניצר כתב כי לפני הזינוק שאל את אחד המאמנים האירופאים מי יזכה והוא אמר לו שבתנאים השוררים באתונה יזכה בלדיני. הוא נימק זאת בכך שהמרוקאים חוששים מבדיקות הסמים ובלדיני מתאים יותר לתנאים הקשים מאשר הקנייתים והאתיופים. מרתון צריך לרוץ רק בשני מועדים: באביב ובסתיו ואז נערכים כל המרתונים הגדולים. מרתון בקיץ זה ממש לא לעניין. זו אמנם תחרות שנוצרה במיוחד עבור המשחקים ואחד הסמלים שלה אבל המנצחים, לפחות במהדורות האחרונות אינם טובי הרצים. הצעה לסדר היום לקראת לונדון 2012: להפוך את מרתון לונדון למרתון האולימפי (בחודש אפריל). לערוך שם אירוע של יומיים: ביום הראשון המירוץ ההמוני של עשרות אלפים וביום השני המירוץ התחרותי בו יותר לכל מדינה לשלוח כל רץ שלה שעבר קריטריון A

rd17 26 ביולי 2008

קשה יותר? שחטת אותנו רונן…

ידעתי בסה"כ 3 תשובות ואחת מהן רק לאחר שנעזרתי באבא…

גלעד ב. 26 ביולי 2008

אני מעריך שכמו רבים ידעתי רק חצי תשובה(שאיטליה זכתה בכסף בכדורסל),חוץ מזה-יוק.אהרוני-ההצעה שלך כמובן לא רלוונטית,האולימפיאדה היא טורניר אחד וזה שהוא נערך בקיץ לא אמור לשנות,כי זה שווה לכולם.זה נכון שאידיאלית מרתון אמור להיערך במזג אוויר נוח אבל זה נכון גם לגבי כדורגל ועוד לא מעט ענפים,גם לריצת עשרת אלפים זה לא אידיאלי ויש סיכוי שאצן שיסתגל לתנאים יפתיע,גם בטניס זה קורה לפעמים,למשל ברצלונה 92 שוחק על חימר באוגוסט שזה טירוף,רוב הטורנירים על חימר משוחקים באביב,זה טירוף לשחק על חימר בחום של 38 מעלות,החימר נהיה אבקתי ומצריך כמויות אדירות של מים,אבל הספרדים רצו לתת הזדמנות לשחקני החימר וערכו את הטורניר על חימר אדום באמצע עונת האספלט,שחקנים התמוטטו, מרק רוסט השווייצרי זכה בזהב למרות שלא היה מועמד,המדורגים נפלו בזה אחר זה.

יורם אהרוני 26 ביולי 2008

ברור שההצעה שלי לא רלוונטית כרגע אבל מישהו צריך מתישהו להתעורר… יש כבר יותר מ – 60 רצים השנה שירדו מ – 2:10 במרתון. בכל ההיסטוריה של המרתון האולימפי עשו זאת רק שני מנצחים קרלוס לופש מפורטוגל ב – 1984 (2:09:21) ווולדמר סירפינסקי ממזרח-גרמניה ב – 1976 (2:09:55). קרה משהו במרתון בעולם מאז 1984. בזמן משחקי לוס-אנג'לס ההישג הטוב בעולם (אז עדיין לא הוכר שיא עולמי במרתון, היום כן) היה 2:08:18. היום השיא הוא 2:04:26. להלן זמני המנצחים במרתון האולימפי לגברים ב – 20 שנה האחרונות: 1988 – 2:10:32; 1992 – 2:13:23; 1996 – 2:12:36; 2000 – 2:10:11; 2004 – 2:10:55
ב – 10,000 אמנם השיא העולמי האחרון במשחקים היה של וירן ב – 1972 אך עדיין מושגות תוצאות מעולות:זמנו של המנצח באתונה, שהוא כמובן גם המועמד לנצח בביג'ין היה 27:05:10. עד היום רצו השנה רק חמישה מהר יותר.
בכדורגל ובטניס הטורניר האולימפי הוא לא האירוע החשוב ביותר במזור אולימפי של 4 שנים. באתלטיקה זהו עדיין התואר היוקרתי ביותר, אבל הזוכה במרתון לפחות מאז ברצלונה 1992 הוא לא הטוב שברצי המרתון בעולם.

birdman 26 ביולי 2008

קארץ' קיראלי (ה-ל' נשמטה).
"לא אכפת לי מה תגידו עלי, כל עוד תאייתו את שמי נכון."
-פי. טי. ברנום, איש יחסי ציבור

roee05 26 ביולי 2008

מה מפריע לך שהזוכה הוא לא מהעשריה המובילה לדוגמא.
כל היופי זה שלפעמים בא אחד "קטן" ומפתיע, אחרת הספורט לא היה מעניין אותנו בכלל.

יורם אהרוני 26 ביולי 2008

זה לא שכל הטובים משתתפים ומישהו מפתיע אותם. במרתון האולימפי רוב הטובים פשוט כבר לא משתתפים. היילה גברהסילאסי, מספר 1 בעולם ירוץ במרתון ברלין בסוף ספטמבר ואיתו בטח ירוצו בכירים רבים אחרים שיעדרו מביג'ין מבחירה או מעצם העובדה שיש טובים מהם בארצם שרוצים להשתתף. יש יותר מ – 35 קנייתים שכבר ירדו השנה מ – 2:10. בכל הזמנים יש כבר יותר מ – 120 רצים שירדו מ – 2:08. אף אחד מהם לא קבע את שיאו האישי בחודשים מאי, יוני, יולי או אוגוסט. מרתון רצים מסוף ספטמבר ועד אפריל, אלא אם כן מדובר בחצי הכדור הדרומי או במדינות צפוניות שם קר גם רוב הקיץ.

רונן דורפן 26 ביולי 2008

אהרוני – מה אכפת לך הזמן במשחקים? העובדה שהמרתון האולימפי קשה יותר דווקא הופכת אותו לייחודי. ידוע לי שהמרתון האולימפי ארוך בשלוש דקות. בשלוש הדקות הללו אני לרוב מזמין פיצה עם תוספת גבינה ועם בקבוק קולה גדול – זה משפר את ההנאה מהריצה.

רונן דורפן 26 ביולי 2008

גלעד – שלא לדבר על כך שג'ים קורייר הדהים את גלעד בלום מישראל. למה הם לא שיחקו לפחות בלילה?

בירדמן – KIRALY הוא אחד משמות המשפחה הנפוצים בהונגריה. פירוש המילה הוא מלך. מבטאים אותו קיראי ולא קיארלי. מוצאו של הכדורעפן משם. הוא העדיף לא לשנות את שמו לקינג ואני מכבד אותו על כך, אבל מאיית על פי הצליל בעברית ולא על פי האיות באנגלית והונגרית.

דחילו ורחימו 26 ביולי 2008

הסיפור המקסים על אונישנקו אף נבחר לרמאות הגדולה ביותר בהיסטוריה של הספורט ברשימה של האובזרבר. הנה לינק אליה:

http://observer.guardian.co.uk/osm/story/0,6903,516244,00.html

שימו לב למספר 9 ששווה עיבוד לסרט לדעת. למישהו יש עוד?

דחילו ורחימו 26 ביולי 2008

סליחה, מספר 10 כמובן.

גלעד ב. 26 ביולי 2008

רונן,קורייר היה בכזה היי מהנצחון עלי שהוא לא התאושש ונוצח בסיבוב הבא ע'י רוסט(נדמה לי,לא בטוח,אני בטוח שמישהו יתקן אותי אם אני טועה)

birdman 26 ביולי 2008

רונן, אני מסיר את הכובע. כשמגיע מגיע, ולך מגיע!

יורם אהרוני 26 ביולי 2008

גלעד, זכרונך לא בגד בך. אחרי שניצח אותך בסיבוב השני הפסיד קורייר לרוסה בסיבוב השלישי 6:1 6:2 6:4

רונן דורפן 26 ביולי 2008

אני חייב לומר משהו על טורניר הטניס האולימפי – ודעתו של גלעד תעניין אותו פה. האם יכול להיות שריבוי ההפתעות לא נובע מהעדר כסף או רוח פטריוטית שתוקפת את השחקנים הפחות טובים – אלא אולי חוסר רצון של המנצחים לעבור את בדיקות הסמים האולימפיות?

רונן דורפן 26 ביולי 2008

בירדמן, תודה, למרות שיש להדגיש שקארץ' קיראי היה מלך!

גיל 26 ביולי 2008

אני חושב שריבוי ההפתעות קשור לאווירה של האולימפיאדה שגלעד כל כך היטיב לתאר. בניגוד לענפי ספורט אחרים טניסאים רגילים לחיות בבדידות ואז כל מה שקורה בכפר האולימפי מסיח את דעתם. למרות ההכחשות של גלעד לפחות הוא יוכל להשתמש בזה בתור תירוץ מעולה.

גלעד ב. 26 ביולי 2008

רונן,לא נראה לי שזה קשור לסמים,גם בסבב הרגיל יש בדיקות ואני לא מסכים איתך שבטניס מעלימים עין או יותר סלחניים כפי שרמזת.היו גם זוכים קונבנציונליים באולימפיאדות הקודמות,אדברג,אגאסי,גראף,וויליאמס,מצ'יר.יכול להיות שיש משהו בעובדה שמשחקים על כבוד וייצוג המדינה ולא על סכומים מוגדרים אם כי גם זה לא ממש נכון כי ידוע שזכייה במדליה מתורגמת להרבה כסף הן מההתאחדויות המקומיות והן מבונוסים של חוזים קיימים וחוזים עתידיים.השנה נדמה לי שמעניקים גם נקודות דירוג במחשב האי טי פי במטרה להביא כמה שיותר שחקני
צמרת.הסיבה העיקרית היא מנטלית,עבור שחקני טניס האולימפיאדה היא עוד טורניר במהלך השנה,אמנם חשוב ויוקרתי,ומיוחד כי הוא נערך פעם בארבע שנים וטומן בחובו צ'ופרים של החוויה האולימפית ואפשרות לפגוש ספוראים מענפים אחרים ולהיות חלק ממשלחת אולימפית אבל זה בסך הכל,אם נודה לאמת,הטורניר החמישי בחשיבותו בשנה.אני לא זוכר התרגשות מיוחדת מהטורניר עצמו(השתתפתי בסיאול וברצלונה) אבל היה מגניב להסתובב בכפר האולימפי ולהתחכך באלפי האתלטים,להצטלם איתם,ויותר מהכל התג של ספורטאי מאפשר כניסה למקומות הכי טובים בכל התחרויות כך שיצא לי לראות תחרויות שחייה,התעמלות ואתלטיקה כמו מלך.אני חושב שדווקא טניסאים ממדינות יותר קטנות נלחמים יותר כי יש למדליה יותר משמעות עבורם.בברצלונה אני זוכר שאיבניסביץ ופרפץ' הקרואטים נלחמו על החיים שלהם בשביל להביא מדליה ראשונה לארצם שזה עתה יוסדה,הארד שהביאו הפך אותם לאגדה,לא פחות מתואר ווימבלדון שבו זכה גוראן.גם מצ'יר הסלובקי,שזכה בזהב בסיאול,עשה את זה עבור מדינה חדשה,זהו התואר הרציני היחידי שלו,הוא היה ענק אבל לא זכה באף סלאם.אותו הדבר יכול להיאמר על גונזלס שעשה את הלא יאומן וזכה בזהב כפול,יחידים וזוגות באולימפיאדה האחרונה,עם דירוג נמוך.הכי גדולה היתה סטפי גראף שזכתה בגראנד סלאם המוזהב-כל הארבעה פלוס מדלית זהב(סיאול 88)

shay 29 ביולי 2008

gilad- I think you got gonzales mixed up with nicolas massu who won the double gold, gonzles of course was his partner for the first gold and lost to massu in the final for the individual gold.
Also if I am not mistaken those were the first gold medals Chile has ever won. 

Comments closed