המשבר בטוטנהאם

יש משהו מאד סמלי בעובדה שטוטנהאם תקועה במקום האחרון, עם פתיחת עונה קטסטרופלית , בזמן שהמבורג עלתה למקום הראשון בגרמניה. כי את המבורג מאמן מרטין יול, האיש שנזרק מטוטנהאם בצורה מכוערת בכדי להביא את חואנדה ראמוס מסביליה. ואת הפיטורין של מאמן שקידם את טוטנהאם המון הדליפו דרך העיתון.

אגב, קצת טריוויה: מיקי יואכים, מהמשתתפים בדיונים כאן מציין במאמר על העניין שיש להם את הפתיחה הגרועה ביותר של העונה מאז טביעת הטיטאניק. אז אולי אתם רוצים לוותר על הקרוז האטלנטי שלכם?

או קיי. כל זה קל להגיד. אבל בזמן כל המהלכים הללו הם נראו מאד הגיוניים. חואנדה ראמוס היה השם הלוהט באירופה אחרי מה שעשה בסביליה. ומרטין יול נראה כמי שמיצה את עצמו בטוטנהאם. והייתה אפילו תחושה שהוא יותר מאמן מאשר מנג'ר, התפקיד בו הובא מלכתחילה. לפחות אני חשבתי שכל זה הגיוני. יותר מזה, ראמוס הציל לטוטנהאם את העונה שעברה, הוציא ממנה תואר כשניצח את צ'לסי בגמר גביע הליגה והבקיע המון שערים

זה ממחיש לי שני דברים. אחד, כל איש ספורט צריך להבין שסיטואציה מנצחת במקום אחד לא תמיד תחזור במקום אחר. לא שזה היה משנה החלטה של מישהו – כי ראמוס קיבל חוזה גבוה פי עשר ממה שהיה לו בסביליה, ואיך שלא תסתכלו על זה לא עשה טעות. דבר שני, הבעיה היא לא תמיד במנג'ר. ובמקרה הזה הבעיה היא שלקבוצה יש יו"ר, דניאל לוי, שכבר נדמה לי שהחליף חמישה מנג'רים. והוא מתערב בלי הפסקה בעבודה של כל אחד מהם.

סיפור ברבטוב היה דוגמא. זה נחמד מאד למתוח את מנצ'סטר יונייטד עד אמצע הלילה של היום האחרון של מועד ההעברות ולהרוויח כתוצאה מכך עוד חמישה מליונים. זה קצת קצת אדיוטי כשלא הכנת לו תחליף אחרי שרובי קין כבר נמכר.

לפעמים אני חושב על רעיון: ליו"ר יהיה מותר להחליף שלושה מנג'רים בקדנציה שלו. אחרי שלושה גם הוא הולך.

ווין רוני חוזר לעצמו
החוקים שהייתי משנה בכדורגל

25 Comments

יואב 20 באוקטובר 2008

כל כך צודק. לאבד שחקנים ששווים חמישים גולים בעונה(קין ובארבטוב ואולי גם דפו)ולחכות לזמן הפציעות של חלון העברות, כדי להרוויח עוד כמה לירות. היה כנראה יותר חשוב להוריד את יונייטד על הברכיים מאשר לחתוך חודש קודם ולהביא חלוץ באותו סדר גודל. ההתנהלות מעליבה. אני לא כל כך מאשים את ראמוס, כי פשוט אין לו התקפה. לבנות על בנט(כנראה שכולם הסתנוורו ממשחקי ההכנה) על חלוץ רוסי שצריך להתרגל לליגה חדשה וקשה הרבה יותר, ועל ילד מיונייטד(פלוס כל שאר הרכש שצריך להתחבר), זה לעשות צחוק מהעבודה והם משלמים עכשיו ביוקר על הזמן הדרוש כדי שזה יתחבר(אם בכלל).
קצת עצוב לי ברמה האישית, אבל אולי הבעיה מתחילה שקין ובארבטוב, מרשים לעצמם להתייחס כך למועדון(שקידם אותם מיקצועית ושילם את משכורתם) "ולכפות" את מכירתם.אולי טוטנהאם חייבת להפסיק לתת לכולם להתייחס אליה כסקנד בסט לארבע הגדולות ואני לא יודע איך הופכים את הגלגל בעולם של צ'מפיון ליג, אבל אני יודע שמועדון בסדר גודל כזה, לא יכול לאבד את כל מטרותיו באוקטובר- רק כי הוא לא החליט מה הם סדרי העדיפות שלו…

ויכסלפיש 20 באוקטובר 2008

אוף טופיק: רונן למה לדעתך נעלמו ג'סי אוונס והצמד קרלס-סמית מרשימות הספורטאים הפוליטיים כאן ובטיימס. ואפרופו גרמניה אני עדיין מצפה לפוסט על קלינסמן ואיך מינו אותו לבאיירן

יואב תל אביב 20 באוקטובר 2008

שני עשורים וטוטנהאם זתומרת דניאל לוי לא מצליח לצאת מהסכיזופרניה,כל שנה שומעים שהפעם הולכים להיצמד לגדולות,מביאים שחקנים גדולים אבל המאמן בינוני,שנה אחר כך מביאים מאמן ענק,אבל מוכרים את כל התותחים,יכול להיות שפשוט אין מספיק כסף לקיים את שני הפרמטרים??

Z 20 באוקטובר 2008

מה אפשר לצפות ממועדון שמוציא כ"כ הרבה כסף על שחקנים כמו בנט, בנטלי ומודריץ', אבל לא דואג לבלם אחד נורמלי. זה פשוט לא שפוי מה שמתרחש שם. קבוצה שהוציאה 60 מיליון פאונד על רכש בשלושת השנים האחרונות.

אביאל 20 באוקטובר 2008

Z – אם אני לא טועה יותר מ60 מיליון פאונד, מודריץ על כמעט 30 מיליון יורו, החלוץ הרוסי שברח לי השם לו עלה בסביבות 20 מיליון יורו, דוס סנטוס עוד 7 מיליון יורו, בנטלי 15 אם אני לא טועה, בקיצור יותר…אני חושב :)

בכל מקרה, ציפיתי השנה שטוטנהאם באמת יראו אחרת, אבל אולי באמת צריך להחליף בעלים ? אין עוד איזה נסיכות במפרץ שרוצה קבוצה ?

גיל 20 באוקטובר 2008

יש! הרד סוקס עפו סוף סוף! שהחיינו שהגענו לרגע הזה. מאז הסופרבול לא שמחתי כל כך.

Gilad Bloom 20 באוקטובר 2008

בתור אוהד זה פשוט מביך,בשנה שעברה הקבוצה של מרטין יול(ואח"כ ראמוס) והיתה לא יציבה ובלי הגנה אבל במשך תקופה שיחקה את הכדורגל הכי אטרקטיבי באנגליה,הבקיעה ששיות והצליחה בגביע הליגה ובאירופה.נדמה היה שעם 2-3 שחקני הגנה ושוער חדש הם יכולים להיכנס ל"טופ 5 ".אני לא מבין גדול בפוליטיקה הפנימית של המועדון אבל בתקציב הנוכחי,למרות עזיבת קין וברבה אין שום תירוץ לשתי נקודות מתוך שלושים אפשריות.עם ראמוס,כמו עם יול הם מבצעים את אותן הטעויות הרשלניות בהגנה,אלא שעם יול(ועם ראמוס בעונה שעברה) לפחות ראינו גם כדורגל עוצר נשימה לפרקים והמון גולים.טוטנהאם של ראמוס העונה היא קבוצה שלא מבקיעה גולים,כנראה שלא הבינו שם עד כמה הם היו תלויים בשני הסקוררים,אחרי הכל 50 גולים פלוס מנוס לא הולכים ברגל.קחו ממנצ'סטר את רונלדו ורוני ונראה מה היא תעשה מול צ'לסי וארסנל(עם כל הכבוד לסקולס ופלטשר).אין הרבה חלוצים כמו ברבה וקין,כאלה ששווים 15-20 גולים בעונה בינונית,שחקנים שמביאים נקודות גם כשהקבוצה חורקת,שעושים גול מכלום,שחושבים מהלך אחש או שניים קדימה.השנה בלעדיהם כל גול זה כמו לידה,אין תחכום,אין שמחת חיים וולא פחות חשוב לא מגיעים להזדמנויות.פאבליוצ'נקו נראה מצוין ביורו אבל די חיוור עד עכשיו וייקח לו זמן עד שיתאקלם אם בכלל,בנט ובנטלי כרגע בדרך להוריד קבוצת פאר ליגה,נמאס כבר לראות את הפרצוף החמוץ של ראמוס ואת הראיונות עם התירוצים האינטלקטואלים של עושה דברו פוייט,נראה לי שהם יעשו קופה על לוי ויהיו בבית עם הרבה פיצויים תוך זמן קצר,המצב נראה שהגיע לנקודת אל חזור,כל שיכור בפאב המקומי היה מוציא תוצאות יותר טובות עם כזה תקציב ובשלב מסוים יימאס ללוי לשלם עשרות אלפי פאונד בשבוע בלי תפוקה-מקום אחרון בלי נצחון בעשרה משחקים??אפילו את הפועל עדיף כבר לאהוד.. .  

בני תבורי 20 באוקטובר 2008

נשמע מוכר. קבוצה סקנד בסט, יו"ר חמדן, כוכבים שנמכרים בסיטונות, הרכב חדש כל עונה.
מעניין מי המודל שלהם.

אוהד 20 באוקטובר 2008

שאלה "אוף טופיק" לכל כותבי הבלוג, כאוהד ה"מרסיסייד" שאלתי היא כזו : כולכם מציינים על הליכתם של קין וברבה כסיבה העיקרית לשקיעתה של טוטנהאם,גלעד אפילו מציין שהם שווים 15-20 גולים בעונה רעה….אז תסבירו לי למה אני לאחר 15 משחקים אני מרגיש שעבדו עלינו, קנינו חתול בשק ב 20 מיליון לישט !
קין הוא חלוץ אנמי, בינוני, שלא יוצר לעצמו מצבים, תוקע את טורס ומשחק ההתקפה, נשדדנו ע"י מר לוי ועוד אמרנו תודה.
מאז הקדנציה ההזויה של פורלאן אצל יריבתנו השנואה לא ראיתי בזבוז כזה של כסף (טוב אולי בנט ב 15 מיליון).

גיא 20 באוקטובר 2008

אוהד,
חתול בשק ?
אולי לא שמת לב, אבל אתם במקום הראשון/שני בטבלה, כשבדרך אתם מנצחים משחקים ויוצאים ממצבים שבעבר בחיים לא הייתם יוצאים מהם.
קין ? גם אם הוא מושך אליו עוד איזה חצי מגן ורק מפנה את הדרך לאחרים זה גם שווה לפעמים נקודות.

אביעד 20 באוקטובר 2008

קל מאוד לומר שהבעיה היא ההתנהלות בנושא החלוץ. אבל זה לא רק זה, הבעיות יותר עמוקות, לדוגמא:
1. חצי מה"מקורבים" למועדון עדיין טוענים כי האשם במצבה של טוטנהאם הוא ברבאטוב. 8 מחזורים בלי ניצחון והבחור שעזב לפני חודש וחצי עדיין אשם? נכון, ברבאטוב לא התנהל בצורה טובה מול טוטנהאם ועשה דברים שלא ייעשו, אבל הגיע הזמן מבחינת טוטנהאם להביט קדימה ולא אחורה. להאשים את ברבאטוב לא יעזור ולא יפתור דבר.
2. אחת הרכישות הגדולות של הקיץ בטוטנהאם – דייויד בנטלי. למה הם הביאו אותו אם יש להם את ארון לנון באגף ימין? לנון לא מושלם אבל בטח שלא היה הבעיה הכי גדולה של טוטנהאם בשנה שעברה. אם כבר בנטלי בא אז תמכרו את לנון ותקנו בלם, קשר דפנסיבי רציני, משהו…
3. מודריץ' ודוס סאנטוס, שני שחקנים נהדרים, אבל מישהו חשב לפני שהביאו אותם לטוטנהאם שהם לא ממש פיזיים ומתקשים מאוד מול שחקני הגנה מגודלים וקשוחים כמו בליגה האנגלית? מילא להביא אחד, אבל שניהם?
אבל דניאל לוי יכול להביט בגאווה במראה בבוקר ולומר "אני כופפתי את ליברפול ומנצ'סטר יונייטד והוצאתי מהם 50 מליון ליש"ט עבור קין וברבאטוב! משבר? שטויות, בזה ראמוס וקומולי אשמים, מקסימום זה על השחקנים!".

ויכסלפיש 20 באוקטובר 2008

עוד אוף טופיק ברשותכם: אם ראגבי יוניון זה הראגבי הבינלאומי וליג זה של צפון אנגליה אז למה מתחיל בימים אלה הגביע העולמי בליג באוסטרליה? ולמה בריטניה שולחת כאן נבחרת מאוחדת?

Gilad Bloom 20 באוקטובר 2008

לאוהד-רובי קין שחקן ליגה מצוין שיביא לכם הרבה נקודות.כמו ברבטוב הוא מגיע לליברפול כשחקן משלים שתפקידו למשוך מגינים וללהיות השוליה של טורס.אני מבטיח לך שהוא יגמור את העונה עם 15-20 גולים(בכל המפעלים),הוא הוכיח שהוא יכול להוביל קבוצת מרכז טבלה,עכשיו הוא רוצה תארים,אגב,אחת הסיבות שאתם טובים השנה היא שיש לכם שחקנים כמו קין שיודעים לעזור לקבוצה לנצח גם כשלא משחקים מבריק(ואתם ממש לא מבריקים השנה,אתם ווינרים זה כן),קין שחקן אינטיליגנט וזה היה חסר לכם בעונות האחרונות.אגב,מה קורה עם קוייט?איזה עונה מדהימה הוא נותן עד עכשיו,כמה השמצות הבחור קיבל בעונות האחרונות,הוא פשוט סוס עבודה והשנה גם סקורר.

old timer 20 באוקטובר 2008

Its easy to bust Daniel Levy becuase of what happened and you're probably right but as Ronen noted this is in hindsight. I would like to offer another explanation again, going back to the ManU-Ronaldo saga. Ferguson was willing to risk a bad year with a disgruntled superstar to send Real a message that you don't pray on ManU but deal with it at its own terms. The outcome could have been very bad to ManU but Ferguson decided it is worse the risk going forward. Daniel Levy did pretty much the same thing. True, he was willing to take the risk a bad year but it was important for him to send a message that he will not be forced to sell or negotiate being pressed against the wall. He will be willing to sell only if the price is right. When he looks in the mirror, its not the 50 million that make his day but the point that he had made.

יואב 20 באוקטובר 2008

אולד טיימר, זה לא ממש אחד לאחד. יונייטד, לפחות פומבית, היתה מוכנה לייבש את רונאלדו במילואים(אולי כי היא לא מצאה מחליף ראוי-אין לדעת). רונאלדו רצה להגשים חלום ובארבטוב נקנס בטרום עונה , על הגישה שלו.זה הבדל נוסף. יונייטד דאגה לצרכיה המיקצועים וטוטנהאם, לכסף, למרות מכירת קין בניגוד לרצונה. הגישה צריכה להיות- אם בארבטוב לא רוצה ללבוש את החולצה של טונהאם, אז הוא לא ראוי ללבוש אותה, וכל זה, היה צריך להיעשות חודש קודם. לא יודע איזה נקודה דניאל לוי השיג מלבד חמדנות על חשבון הכנה ראויה לעונה(ואין מניעה שהסנריו הזה , יכול להתרחש גם בקיץ הבא).
לאוהדים, מותר להתלונן בדיעבד(למרות שבזמן אמת, הערכתי שבור הגולים יהיה קשה לסגירה בזמן כל כך קצר, אבל לא את גודל הבור). הם לא מרוויחים כסף על מנת לא לטעות, הם משלמים כסף בתקווה שמי שמנהל את המועדון, רואה רחוק מהם.

אביעד 20 באוקטובר 2008

אולד טיימר, בשביל באמת להרוויח כבוד בשביל להבהיר נקודה, דניאל לוי היה חייב לקבוע דדליין, נניח 15 באוגוסט ולומר שאחרי התאריך הזה הוא לא מוכר את ברבאטוב בשום מחיר כי לא יישאר לו זמן למצוא חלוץ חדש ולתת לו להתאקלם. מה שלוי עשה היה ניסיון להרוויח כמה שיותר כסף, גם אם זה לא נכון לקבוצה.

אוהד 20 באוקטובר 2008

לגלעד – לגבי קוייט הוא עונה שלישית באנגליה
בשנה הראשונה הוא היה די טוב , הבקיע 13 שערים, שנה שעברה הוא עבר שנה קשה מאוד, אביו נפטר לאחר מאבק ממושך במחלה קשה וכנראה זה השפיע עליו משמעותית.
את השנה הוא פתח טוב, צריך לזכור שהוא לא משחק בתפקיד הטבעי שלו מאז שטורס הגיע, הוא בעקרון חלוץ מרכזי ואצל בניטז הוא קשר כנף ימני.
….וסליחה לרונן על השימוש בבלוג שלו לדיון ב"יריבתו השנואה".

אנונימוס 20 באוקטובר 2008

בלי קשר לפוסט המעניין בפני עצמו, יש היום בNRG כתבה מעניינת שפורסמה במקור בשם המשחק על תופעת הופנהיים. היה מעניין אולי לפתוח דיון על הצלחתה של הקבוצה הזאת שנראה שמאתגרת במידה רבה את מודל הבעלות הגרמני.

רונן דורפן 20 באוקטובר 2008

אולד טיימר – אני לא בטוח שפרגוסון היה מוכן להסתכן בכוכב ממורמר ביציע. רק שבניגוד לכל העולם, אשתו, כלבו והטוקבקיסט שלו – הוא באמת מכיר אישית את רונאלדו ופחות או יותר ידע איך הוא יגיב. אז אני לא חושב שהוא הסתכן פה כלל. לשם מה היו דיבורי ה"יישב ביציע"?
לפי דעתי אלו נועדו למדריד ולהשפלה של קלדרון. לא לרונאלדו.

רונן דורפן 21 באוקטובר 2008

קולגה – מחקתי את התגובה שלך. לא כי אני כועס ולא כי אני מנסה להגן על מישהו. פשוט מדובר בהאשמה שאין לי יכולת לבדוק אותה עצמאית, היא מופיעה בעילום שם, ולכן אני חש לא בנוח שהיא מופיעה פה כך. התנצלותי.

old timer 21 באוקטובר 2008

Ronen we will never know whether you are right.

Aviad, making more money for the sake of making money can't be the reason.. He owns the team and I'm pretty sure he knows a thing or two about valuation (i.e. that an extra 5 million in the bank are not equivalent to a bad season). This leaves us with one of two scenarios: (a) that he delibertely went for a "financial season" or (b) that he was trying to set a precedent as to how to do business with him. January will tell.

יואב 21 באוקטובר 2008

העונה הפיננסית הזאת, יכולה לעלות מאד יקר(ההפרש שהוא הרוויח לא יכסה את הנזק).התקדים שהוא יצר-(עוד במכירתו של קאריק) אני מוכר ביוקר את שחקני הטובים ביותר ומדשדש בבינוניות.

קולגה 21 באוקטובר 2008

http://www.sportenter.co.il/heb/blogs/amirInbar/03/default.asp?ContentID=1815

זה בשבילך רונן.
אין לי בעיה שבהמשך תמחוק גם את התגובה הזו, למרות שלדעתי צריך להעניש עיתונאים חסרי בושה שמביישים את המקצוע שלנו.
כמו שאתה רואה, אני עדיין מתקשה לסלוח.

אביעד 22 באוקטובר 2008

אולד טיימר, דניאל לוי אינו הבעלים אלא היו"ר. כמו כן הוא כלכלן בהשכלתו ועד עכשיו כהונתו התאפיינה בנסיונות להרוויח כמה שיותר על חשבון התחרותיות של הקבוצה.
אם הוא ניסה לקבוע תקדים של "כך תנהלו עסקים עם טוטנהאם" אז הוא נכשל. את העליה במחיר של ברבאטוב יש לשייך לא להתעקשות של לוי אלא להתערבות של הסיטי. לוי עמד למכור את ברבאטוב וללא התערבות השייח'ים הוא היה היום האיש שמכר את ברבאטוב במחיר פשרה ומנהל את האחרונה בטבלה.

פוטנציאל מבוזבז 22 באוקטובר 2008

רונן אולי במקום להתעסק בתופעות טרגיות ושוליות כמו תותנהעם נתעסק בדברים קצת יותר מרעננים ומעניינים, כמו הופנהיים למשל?
סתם, סתם. אבל לקבוצה הגרמנית הזערורית שמחזיקה ברובי שפירא משלה (בלי נאחס) מגיעה התייחסות כלשהי. טוב, רע, לא נורא.

Comments closed