תיקון טעות…. וגם השער של דני וולבק בניצחון על סטוק

השער הפנסטסי לא היה של מאנוצ'ו! (למי שלא הבין – לכמה דקות היה פה פוסט על מאנוצ'ו שנכתב בהתלהבות יוצאת דופן) הוטעיתי על ידי שדר שבחוצפתו אפילו לא שידר את המשחק באנגלית. השער היה של דני וולבק. אבל בכל אופן גם השער הזה הוא היסטורי. נדמה לי שהוא השחקן הצעיר ביותר שמבקיע עבור יונייטד בליגה הבכירה מאז ריאן גיגס. הילד עוד לא בן 18. 

כשחשבתי שהשער היה של מאנוצ'ו שמחתי שהבקיע אותו שחקן שבגיל 24 היה עדיין בליגה האנגולית ולא היה יכול לחלום לשחק במנצ'סטר יונייטד. המקרה של וולבק לא פחות טוב. הוא נולד בלונגסייט, שכונה איומה ונוראה של מנצ'סטר. שאם תרצו זו עוד נקודת דמיון לריאן גיגס.

החלק האחד בפוסט המוטעה על השער שלא היה של מאנוצ'ו הוא שאולי זה מה שאנחנו צריכים. לא רק תחרות עיקשת בין חלוצים בינלאומיים מפורסמים שלפעמים חרדים למקומם בהיררכיה. אלא כמה שחקנים כמו וולבק, וגם מאנוצ'ו, שרק שמחים להיות באולד טראפורד. 

 

ג'ו קלזגי
מאמן ריאל מדריד

72 Comments

יואב תל אביב 15 בנובמבר 2008

עם כל הכבוד לילדים-הטכניקה של רונאלדו בבעיטה חופשית הראשונה,שמעו לא ראיתי כזה דבר בחיים שלי..בעיטה של ילד חוצפן!! פשוט מדהים!!

אור 15 בנובמבר 2008

דיברנו ודיברנו על הבעיטות של השחצן. שמעו הוא סתם לנו תפה.

רונן דורפן 15 בנובמבר 2008

אור – עדיין הייתי רוצה לראות אותו, או מישהו אחר בקבוצה, מסוגל להגביה כדור נייח. אחרי היום נשאר לנו רק להתפלל. הוא הולך לבעוט כל כדור עונשין….

Danny 15 בנובמבר 2008

we had a couple of bad games, so everyone killed Ronaldo and the team. The road to the top is long, so hold on and enjoy the ride

יואב תל אביב 15 בנובמבר 2008

רונן-אתה באמת חושב שהוא לא מסוגל להגביה כדור? זה פשוט לא מעניין אותו,למה להגביה? מה הוא אנגלי? הבועט השני הטוב בעולם היום אחרי דל פיירו כמובן.

אור 15 בנובמבר 2008

יואב אתה מזכיר לי את התקשורת הישראלית או להגזים ולהגיד האנגלית בהגזמות שלך.
הקפטן של ליון הוא בועט אדיר. רונאלדיניו אלוהים ישמור לא הייתי רוצה להיות שוער מולו. צ'אבי ומארקז לא בדיחה.
רונאלדו עדיין לא הגיע לרמה הזו בבעיטות. הוא צריך עקביות..

רונן דורפן 15 בנובמבר 2008

יואב – אני משוכנע שטכנית הוא מסוגל להכל. רק ככל שהוא יגוון יותר יהיה לו קל יותר.

ויכסלפיש 15 בנובמבר 2008

סליחה על הבורות, אבל כמה מסטיקים לועס אלכס פרגוסון ביום?

יואב תל אביב 15 בנובמבר 2008

אור-אתה מזכיר לי את דני נוימן,אמרתי "היום"

רונן דורפן 15 בנובמבר 2008

אור. רונאלדו הבקיע חמש בעיטות עונשין בשנה שעברה. אין לי מושג כמה הבקיעו אחרים. בנוסף מהדיפות של בעיטות העונשין שלו מובקעים כמה שערים נוספים. בכל אופן בעיטות העונשין שלו חשובות כי בשבועות האחרונים קבוצות לא מתביישות להכשיל חלוצים שלנו, מתוך מחשבה שהוא לא מאופס. עוד שער עונשין או שניים והם יפסיקו עם זה.

אמיר 15 בנובמבר 2008

רונן,
עוד תזכה לראות שערים של מאנוצ'ו עבור הינייטד,כבר ראינו כמה שערים נהדרים שלו בנבחרת.
הבנאדם אכן מהווה סיפור מעניין ויוצא דופן,אין ספק שיש לו את היכולת,מעניין איך פרגי מתכנן
לבשל אותו…?
כריסטיאנו הוא תופעה…מישהו יכול להתווכח שהוא היום הסקורר מספר אחד בעולם…?
יש כמה גדולים,אבל מי מהם יודע לעשות זאת בשלמות בימין,בשמאל,בראש,בעונשין?
פיקפקנו..התחלי מאוחר..היה פצוע..הראש שלו לא ביונייטד..הבנאדם לא "סופר" את ההנחות
של אף אחד,מישהו עוד מפחד להזכיר את רף ה- 35

יואב תל אביב 15 בנובמבר 2008

רונן-ראיתי את ליברפול ומייד אחר כך את יונייטד,אני חייב לומר לך שליברפול לא! ,ויונייטד במשחק לא טוב נותנת חמישייה בראש,ארסנל כרגיל מתברברת בבית אחרי תצוגת שיא,בקיצור בעין אוביקטיבית לחלוטיןזה נראה שזה הולך אליכם או לצ'לסי.
לגבי הבעיטה-הטווח היה סביר פלוס,הוא הרגיש טוב הוא בעט לשער בעיטה שאם מישהו פה שיחק אי פעם כדורגל אי אפשר שלא להתעלף ממנה,הוא נתן לכדור סטירה בעוצמה כזאת שזה בניגוד לחוקי הפיזיולוגיה,רוב הכדורגלנים או מסובבים בתחכום(דל פיירו) או מפוצצים(ז'וניניו מליון) והוא עשה שם משהו שזה שילוב של שניהם,ועדיין בלי לסובב ממש.פשוט גאונות.
הבעיטה השניה היתה יותר מסורתית.בכל אופן שחקן צריך לבעוט כשהוא מרגיש שהוא יכול והוא בעט פעמיים והבקיע.עפ"י כל קנה מידה,הישג אדיר!

תומר 15 בנובמבר 2008

אני עם אור,ז'וניניו הוא בועט הרבה יותר טוב ויודע גם להפציץ וגם לסובב. רנאלדו הוא בין הטובים בתחום אבל אני לא רואה מה מפריד אותו מטוטי,ג'ררד,דקו וכמובן פירלו ששכחתי אותו והוא רמה מעל המופיעים לפניו. היתרון שיש לרונאלדו הוא שהוא הרבה פעמים יוצר לעצמו את הבעיטות החופשית ושהוא ויונייטד יוצרים הרבה כאלה. והראשונה היום הייתה טעות גסה של השוער.

יואב תל אביב 15 בנובמבר 2008

תומר-היחידי ברשימה שלך לדעתי שהוא בליגה של רונאלדו זה פירלו ובן כמה הוא ובן כמה רונאלדו.22 במשחק פשוט מדהים.

דניאל 15 בנובמבר 2008

יהיה נחמד אם מישהו ימצא את אחוזי עקיפת החומה של רונאלדו בשנותיו ביונייטד.
האחוזים דלים למדי.
אין לי ספק שאם ברבטוב יקבל הזדמנות לבעוט – מהר מאוד יתברר שהוא בועט עונשין טוב מרונאלדו (אולי לא מבחינת העוצמה אבל בוודאי מבחינת הדיוק)

רונן דורפן 15 בנובמבר 2008

דניאל – על פי הדיווחים אין מי שמתאמן יותר שעות ביונייטד על הדברים הללו. אני לא חושב שמישהו עיוור לדברים הללו. בסך הכל יש כמה בועטי עונשין שכן מקבלים הזדמנויות – גיגס והארגריבס (כששיחק). לגבי ברבטוב, הוא לא בועט עונשין כל כך טוב. אם כבר הייתי רוצה לראות את נאני ואנדרסון בועטים לפעמים. באופן כללי לגבי רונאלדו ואגואיזם… יש שחקנים שאתה פשוט משלם קצת את המחיר הזה, כי אם הוא מתחיל להבקיע מצבך טוב מאד.

יואב תל אביב 15 בנובמבר 2008

דניאל-אני לא יודע מה "אחוזי עקיפת החומה" של רונאלדו או איך ברבטוב בועט,אם רונאלדו נותן שתי בעיטות כאלה במשחק,אני לא מבין מה ההתלבטות.

Danny 15 בנובמבר 2008

Again we have a discussion about Ronaldo. He is on the way to be as close as possible to a complete player, from goals to assists to defense work that he showed over the past few games, lets not forget that it is a great pleasure to watch him do all that stuff

ירון 15 בנובמבר 2008

לא ראיתי את המשחק אבל הבנתי שפלצ'ר קיבל standing ovation יפה גם זה שיעור

איש 15 בנובמבר 2008

הגול של וולבק היה באמת מדהים. לא רק הבעיטה האדירה לחיבורים, גם האומץ לבעוט כשיכול למסור למאנוצ'ו שהיה מימינו ויכל לחתוך למרכז או לרונאלדו שהצטרף משמאל ויכל גם הוא לחתוך.
לילד יש ביצים גדולות, זה חשוב וייתן לו הרבה בטחון כשנזדקק לו.

שרוג בן רעו 15 בנובמבר 2008

יואב – הבעיטות החופשיות של רונאלדו הם מקרה קלאסי של תרנגול עיוור שמוצא גרגר. הוא הפך להיות הבועט הרשמי של יונייטד אבל אחוזי ההצלחה שלו נמוכים. אז נכון, היום הוא כבש 2 שערים, והגול הראשון באמת היה מדהים, אבל, יש לו עוד דרך ארוכה לעבור לפני שאפשר יהיה להזכיר אותו יחד עם בועטים כמו ז'וניניו ודל-פיירו.
דורפן טוען שרונאלדו כבש 5 שערים מבעיטות חופשיות בעונה שעברה. אני אומר שזה מס' נמוך עבור מי שלוקח את כל הבעיטות בקבוצה.

יואב 15 בנובמבר 2008

יואב, תמצא את השער שלו נגד פומפי בעונה שעברה. עוצר נשימה באמת. רוני, בבכורה שלו, כבש בבעיטת עונשין נהדרת. מאז, הוא לא מועמד בכלל.. עור הפיל וחוסר תבונתו של רונאלדו, עובד לטובתו. שום דבר לא משפיע או חודר אליו. הוא פשוט עסוק בלהיות הכי טוב שהוא יכול… רונן, אפשר לשכוח מהרמות בעתיד הנראה לעין. השלב הבא, זה לכבוש מקרנות, ראו הוזהרתם!

יואב תל אביב 15 בנובמבר 2008

שרוג-לא השוויתי אותו להיפך הפרדתי אותו משניהם,בהתחשב בגילו אני חושב שהוא עתיד להיות טוב מהם.

רונן דורפן 15 בנובמבר 2008

יואב – בעיטת העונשין הזו של רוני נגד פנרבחצ'ה הייתה הקשתה סתמית נגד שוער שכבר היה שבור ממנו. הוא לא בועט עונשין טוב. יש עוד עניין בבעיטות של רונאלדו. בלתי אפשרי לתפוס אותן והרבה שערים חשובים נפלו מהריבאונדים שלהן. אני לא חושב שיש חשש שהוא ירצה להרים קרנות – כי הוא נוגח מספיק שערים מהן.

יואב תל אביב 15 בנובמבר 2008

יואב-אני חושב שראיתי את זה ביו טיוב,לא יעזור כלום לרונאלדו יש טכניקה ייחודית שלו שרק תלך ותתפתח כי אין לי ספק שהוא ימשיך ויפתח אותה,אל תשכחו שזו מיומנות שמתפתחת עם הנסיון.
לגבי ז'וניניו אגב,בועט עם עוצמה בלתי רגילה,אני לפחות לא זוכר הרבה שערים שלו מהטווחים הקצרים יותר 16-18 מ' אבל אולי אני טועה..

אביאל 15 בנובמבר 2008

ז'וניניו הוא מספר 1 בעולם כיום בבעיטות חופשיות, תעשו חיפוש קטן בYouTube ותבינו הכל.

רק אני חושב שזאת אשמת השוער, אמנם היה כדור מהיר וחזק אבל בכל זאת, אני מניח שצ'ך או בופון היו מעיפים את זה מחוץ לשער…

צ'לסי אמנם כבשה שלוש היום, אבל מי שראה את המשחק ראה שהיה יכול להיגמר 10-0 בקלות…

רונן דורפן 15 בנובמבר 2008

אביאל – הבעיה עם ז'וניניו שהוא כבר לא משחק כמה שנים.. מלבד לבעוט עונשין. אני מסכים שהוא מהטובים אי פעם, עם הפחתה קטנה על כך שמדובר בשוערי ליגה צרפתית. אגב, לפי וויקיפדיה יש לו ארבעים שערים מבעיטות חופשיות בליון – שזה ממוצע של חמישה בעונה. כך שהחמישה של רונאלדו הן כמות טובה.

יואב 15 בנובמבר 2008

רונן, רוני סובב כדור נהדר לפינה הקרובה, עם המון רגש. גם טבז בווסטהאם, כבש כמה.. אולי צודק בקשר לקרנות, אבל בעיטות עונשין ליד הקרנות, כבר נבעטות לשער ללא מיצמוץ.עם זאת,צריך להגיד לזכותו של רונאלדו, שהוא שחקן הרבה יותר קבוצתי(ובדרך כלל עושה את הפעולה "הנכונה"- שינוי עצום מפעם) מאשר לפני שנתיים.

רונן דורפן 15 בנובמבר 2008

צריך להפריד בין כמה מקרים. את הבעיטות ממול השער מ-25-35 מטרים כדאי שרונאלדו ימשיך לבעוט. לאף אחד אין את העוצמה לבעוט משם, אין משהו הרבה יותר טוב לעשות איתן – ומלבד השערים שלו כמה וכמה שערים הובקעו מהדיפות כאלו. האחוזים בבעיטה הזו טובים. ולא צריך להתרגש מכך שהכדור פוגע בחומה לעתים קרובות, כי כל כדור שעובר את החומה הוא סכנה אמיתית.
בבעיטות מ-16-22 מטרים צריך לגוון לפעמים, ולפעמים גם עושים את זה. כמו השער של הארגריבס נגד ארסנל. גם טבז, אנדרסון ונאני בעטו כמה.
בבעיטות מהאגף הייתי מעדיף שיהיה לנו שחקן עם הגבהה טובה. נאני הוא כזה אבל לא נמצא מספיק על המגרש. כשגיגס על המגרש הוא לוקח חלק מהן גם כן.

יואב תל אביב 15 בנובמבר 2008

אביאל-ז'וניניו בועט עונשין מאז שהוא בן 4.בנבחרת ובליון.זה מה שהוא עושה,בעיקר מטווחים של יותר מ 20 מטר,שזו בעיטה אחרת לגמרי.הוא גם בועט בליגה הצרפתית,שהשוערים והמגינים בה פחות טובים.אי אפשר להשוות לרונאלדו,שכמו ג'ורדן עובד על עצמו בכל אספקט של המשחק,אני מסכים אתך שכבועט נטו הוא יותר טוב ומנוסה מרונאלדו,אבל לדעתי בקרוב מאד גם זה עומד להשתנות.

תומר 16 בנובמבר 2008

בוודאי שז'וניניו שחקן פחות שלם וטוב מרונאלדו אבל אם מדברים על הבועטים הטובים בעולם לדעתי הוא רמה מעליו.
רונן,לדעתי הבדיקה לא צריכה להיות לפי כמות השערים בעונה אלא כמות השערים ביחס לנסיונות. בועט חופשי מעולה הוא אחד כזה שכשקבוצתך מקבלת בעיטה חופשית אתה חוגג כאילו קיבלת פנדל.ז'וניניו,דל פיירו ואיציק זוהר הם כאלו,רונאלדו לא.

S&M 16 בנובמבר 2008

אל תגזימו… לא 2/2 אלא 2/3, וזה שהשוער כמעט מת מהשלישית (כרונולוגית היא הייתה השניה בעצם) לא אומר כלום. הבחור מדהים. לא מבין איך הכדור זז פתאום באוויר שלושה מטר מהשוער.

שרוג בן רעו 16 בנובמבר 2008

לא ברור לי איך הגעתם למסקנה שהשוערים בליגה הצרפתית פחות טובים מהשוערים בליגה האנגלית. מוזר לי שעל סמך האקסיומה המוזרה הזאת אתם מפתחים דיון.

רונן דורפן 16 בנובמבר 2008

תומר – אולי שמת לב… שום דוגמא שהבאת לא הייתה מאנגליה. אולי יש פחות דגש שם על בועטים – אבל גם למפרד, ג'ררד ופברגאס לא עושים יותר עם הבעיטות עונשין. אולי השוערים והמגינים הקצת יותר גבוהים וטובים כן מהווים פקטור. היחיד שהיה קרוב למה שאתה מתאר היה בקהאם. וגם הוא לא היה מבקיע יותר מחמישה בעונה. למרות לא מעט שערי עונשין יפים גדולתו האמיתית הייתה בהגבהות עונשין. זה מה שחסר לנו.

רונן דורפן 16 בנובמבר 2008

שרוג – הם יותר טובים בגלל כוחות השוק. אם יש שוער טוב בצרפת או באירופה קונים אותו לאנגליה. להיפך לא קורה כמעט. כמובן שיש יוצאי דופן, אבל באופן ממוצע זה נכון.

יואב תל אביב 16 בנובמבר 2008

s&m-אני לא יודע מה הוא עושה שם בדיוק הוא לא מסובב,אבל הוא עושה איזו מניפולציה על המעוף של הכדור,אני לא ראיתי הרבה בעיטות כאלה

ajr 16 בנובמבר 2008

ליואב תל אביב!
אני לא מבין למה הוצאת את מרסיסייד מתמונת האליפות,הם משחקים טוב ויעיל,מנצחים משחקי חוץ קשים,ובעיקר מגלים יציבות

שרוג בן רעו 16 בנובמבר 2008

דורפן –

כוחות שוק מהסוג שאתה מציין יש ל-4 קבוצות בלבד בליגה האנגלית: צ'לסי, יונייטד, ליברפול וארסנל. להוציא את הקבוצות המוזכרות לעיל, אין בליגה האנגלית רמת שוערות גבוהה באופן מובהק מאשר בליגה הספרדית, הצרפתית, הגרמנית וכמובן – האיטלקית.
אגדיר זאת כך- הליגה האנגלית לא נחשבת לליגה הטובה בעולם {ולדעתי היא לא} בגלל שמשחקים בה השוערים הגדולים בעולם.

לעניין רונאלדו – מבדיקתך עולה כי הוא כובש כ-5 שערים בעונה מבעיטות חופשיות, כמו ז'וניניו. אשמח לדעת כמה פעמים בממוצע למשחק ניגשים ז'ונינו ורונאלדו לבעוט בעיטות חופשיות. תחושת הבטן שלי היא שבממוצע למשחק, כמות הבעיטות החופשיות שנשרקות לזכות היונייטד היא בערך כפולה מאשר לזכות ליון. נכון, במבחן התוצאה, ז'וניניו ורונאלדו כובשים את אותה כמות של שערים בממוצע, אבל אם נבחן את אחוזי ההצלחה נגלה שלז'וניניו אחוזי הצלחה טובים מאשר רונאלדו ומהטובים בעולם.

יואב תל אביב 16 בנובמבר 2008

AJR-זו תחושה אישית שלי,אין לי הסבר אקדמי לזה,הם פשוט נראים לי פחות "רעים",מאחר ואין לי קבוצה מועדפת בפרמיר ליג,אין לי שום בעיה שליברפול יצליחו להיפך,אבל למרות הניצחון היום (ואני לא חושב שהיה משחק חוץ "קשה")ולמרות הפתיחה הטובה,הליגה עוד ארוכה מאד,יוניטד עושה רושם שהימים הקשים מאחוריה,צ'לסי חזקה מאד,וליברפול עוד תצטרך להתמודד עם איזשהוא משבר,בקיצור למען אוהדי ליברפול באשר הם הלואי ואתבדה,אבל קשה לי להאמין

רונן דורפן 16 בנובמבר 2008

שרוג (אגב, בחירת כינוי נהדרת) – יש בליגה האנגלית לא מעט שוערים נהדרים במורד ההיררכיה. אציין כמה – יאסקליינן, סורנסן (ששיחק היום ולא היה טוב), האמריקאים קלר, האוורד ובעיקר פרידל. פרידל הוא מהטובים בעולם לדעתי. כמעט כולם בינלאומיים ונדיר שקבוצה משחקת ללא שוער בינלאומי.
לגבי מספר בעיטות העונשין. אין לי נתונים אבל אני די משוכנע שתוצאות הבדיקה יהיו אחרות. ראשית, ככלל אצבע, בליגה האנגלית נשרקות בערך 20 אחוז שריקות פחות מאשר ביבשת. זה נתון ידוע. שנית, ליון דומיננטית בצרפת יותר מאשר יונייטד באנגליה. בודאי שבמהלך הקריירה של ג'וניניו זה המצב. אז אני בספק אם הוא בועט פחות בממוצע.
דבר שכדאי לקחת בחשבון – את רונאלדו אתה רואה, או לפחות יכול לראות, בכל דקה בכל משחק. מכוכב בליגה הצרפתית אתה נוטה לקבל קטעי היי לייטס. וסליחה אם אתה מאלו שהתקין לווין בכדי לצפות בכל משחק של יליון.

יואב תל אביב 16 בנובמבר 2008

רונן-מבחינתי הדבר המדהים בבעיטות של רונאלדו זה איך שהוא בועט אותם,גם בבעיטה נגד פומפי,גם בבעיטה נגד ספורטינג,וגם היום הוא הפגין טכניקה ייחודית,מעניין,אולי הוא הגיע למסקנה שהוא פשוט לא מסובב ברמה שהוא דורש מעצמו,אם אני לא יכול להגביה או לסובב כמו בקהאם,אני פשוט ימציא משהו משלי..

יואב 16 בנובמבר 2008

יואב, נגד ניוקאסל בשנה שעברה, הוא בעט מתחת! לחומה(כמו רונאלדיניו). הוא סובב נהדר בגול השני אבל אולי יש משהו בדברייך, הוא בהחלט מאמין בטכניקה הזאת, מאד.
בלי לשים לב, הוא כבש את שער המאה ואחד היום, מתוך מאתיים חמישים ושמונה משחקים. מספר לא נתפס לקיצוני. והוא כבר עם תשעה שערים(בכל המפעלים)ועוד לא בשיאו. אני לא יודע מי השחקן הטוב בעולם, אבל אני יודע שרונאלדו הוא המגוון שבהם(יש לו פשוט הכל)והחרוץ שבהם(אף מגהסטאר לא עובד קשה כמוהו).

rd17 16 בנובמבר 2008

אוסיף עוד דבר על ז'וניניו

זה לא רק כמו שרונן ציין שבשנתיים האחרונות הוא הפסיק לשחק ומתרכז כמעט ורק בבעיטות העונשין הוא בועט המון.
ז"א אם לרונאלדו יש לנו תלונות שהוא מפציץ את החומה מ-30 מטר הרי שז'וניניו בליון בועט כל כדור מכל טווח שהוא בחצי של היריבה (הגזמה אבל קלה) ובגלל זה אני לא אוהב מת עליו.
לא ארחיב יותר מדי בנושא אבל אומר בקצרה שלדעתי לליון היה יעיל יותר אם היו מתחילים על הקרקע התקפה חדשה כל פעם שנשרק כדור עונשין מ-40 מטר ולא בעיטות חוזרות ונישנות של ז'וניניו ששוות גול או שניים בעונה (בכל המסגרות)…

נ.ב.
כמעט ושכחתי לגבי הטענה של רונן שטכנית רונאלדו מסוגל להכל בבעיטה חופשית אני לא מסכים. כלומר ראיתם אותו מנסה להקשית מעל החומה ומצליח? (בעיקר אני מדבר בטווחים של עד 20-22 מטר מהשער) אני חושב שבעניין הזה עוד יש לו בעיה…

יואב תל אביב 16 בנובמבר 2008

יואב-אף פעם גם לא היתה לי בעיה עם השחצנות שלו היות והוא תמיד שילם אותה בזמן ובמזומן.
אגב,מה דעתך על התיקו בבלומפילד היום?

ניקו 16 בנובמבר 2008

אני לא מבין מה ההתלהבות מהשער הראשון של רונאלדו לחולטין שער של שוער!
כן הוא בעט חזק… אבל למרכז!
לבי השער השני אין לי טענות בעיטה די פשוטה שוער לא מסםיק לרדת גול

יואב 16 בנובמבר 2008

17
לדעתי,כל מה שכתבת ביחס ל"תועלת" של ז'וניניו לליון מהבעיטות המטורפות האלה, נכון גם לרונאלדו. אני לא מאמין בבעיטות ממרחק כזה ובעיני, זה ביזבוז של התקפה פוטינציאלית. מטווחים של שלושים מטר לעוצמת הבעיטה של רונאלדו כבר יש סיכוי(אגב, זכורה לי הקשתה נפלאה שלו מול סנדרלנד, בעונה שעברה).
יואב, רונאלדו ער לצרכים ולתהילה של עצמו, לכן הוא נוהג לספק קבלות על בסיס שבועי בדרך כלל.אולי ההשוואה לג'ורדן מוגזמת(כל השוואה אליו היא מוגזמת) אבל בהיבט של שיפור תמידי של נקודות תורפה וחריצות, זה נכון.נכון ללפני שנתיים, הוא היה בחור רזה ולהטוטן שכובש חמישה שערים ומבשל עוד ארבע לעונה.הוא זנח את הכידרורים המיותרים כשהוא לא באגף, חיזק את עצמו, הפך לקבוצתי ויעיל וכובש את כל סוגי השערים הקיימים. אפילו קבלת ההחלטות השתפרה…
בקשר למכבי, חבל על השתי נקודות אבל צריך לתת קרדיט לאשדוד- קבוצה התקפית מהטובות בליגה שלנו. מחצית ראשונה לא רעה בכלל, עם כמה מהלכים יפים ומחצית שניה- כל הפגמים ההגנתיים שלנו חזרו להציק(אנחנו משחקים בלי שני מגינים טבעיים וזה לא פשוט). בסך הכל זה נראה ומרגיש טוב יותר אם כי לדעתי, החילוף של רודי בדולי היה מיותר והחליש את הקישור שלנו, בשלב קריטי בו אשדוד לחצה.

יואב תל אביב 16 בנובמבר 2008

יואב-מסכים לחלוטין,אני חושב שאבי קצת האמין בעצמו יותר מדי עם החילוף של ג'ונסון,אבל סך הכל בהתחשב בהתקפה המצוינת של אשדוד אני די מרוצה,ההגנה שערוריתית,אבל זה מה יש בינתיים,אני מאמין בנימני,אני חושב שלנוכחות שלו על הקוים יש משקל פסיכולוגי עצום על השחקנים,פחד או כבוד,לא חשוב כל עוד זה גורם להם לרוץ לשמור ולמלא הוראות טקטיות מה שלא קרה אצל רבש,שמע אם הוא יביא את הדרבי,ניכנס לתקופה באמת מעניינת.

YB 16 בנובמבר 2008

אולי תעלה שוב את הפוסט על מאנוצ'ו למרות שלא כבש. דורפן, האם אתה שוב מתעקש לנקז את כל רומנטיקת העולם לתוך מנצ'סטר יונייטד?

דווקא 16 בנובמבר 2008

נגד ספורטינג עונה שעברה…

דווקא 16 בנובמבר 2008

התגובה שלי כוונה כמובן לrd17

עומרי 16 בנובמבר 2008

חבר'ה- הכל טוב ויפה אבל לא היה ולא יהיה כמו איציק זוהר. ברצינות. טוב, גם מראדונה.

כסיפוביץ 16 בנובמבר 2008

חברים יקרים
הגול הראשון של רונאלדו הוא 75 אחוז טעות שוער. נראה שהוא כל כך נבהל מהבעיטה ולכן לא היה יציב בהדיפה.
כל כדור שנכס למרכז השער חייב להעצר ע"י השוער.
למי שראה את הגול של גיגס מול סלטיק, שם רונאלדו בעט כדור אדיר ששינה את מסלולו בעשרה מטרים האחרונים והשוער הצליח רק להדוף לרגליים של גיגס.
שנה שעברה היה כדור עונשין של רונאלדו {נגד בורו אם אינני טועה}, וזו היתה הבעיטה המושלמת שראיתי בחיי, וראיתי לא מעט.
לזוניניו יש יתרון על פני בועטים אחרים- מידת הנעל שלו, משהו כמו 38.
דבר זה מעניק לו מקסימום חיכוך עם הכדור בתוספת טכניקת בעיטה נפלאה.
לרונאלדו יש טכניקת בעיטה טובה יותר אך אחוזים קטנים יותר בהצלחה. בעיקר כי הוא מנסה לעשות דברים שאף אחד אחר לא מנסה.
ואם משהו כבר העלה טיעון זה, עימו הסליחה :-)

אביעד 16 בנובמבר 2008

רונאלדו לא מהבועטים הטובים בעולם בגלל סגנון הבעיטה שלו, הוא לא מנסה לסובב אלא מפציץ ויהיה מה שיהיה, עם הזמן הוא ישפר את אחוזי הדיוק ויגיע לרמות של דל פיירו, בקהאם ושות'. לגבי ז'וניניו, RD17 לא הגזמת, אפילו לא קלות. ז'וניניו בועט כל כדור מטווח של 45 מ' ומעלה לשער, זה מוציא לו 2-3 שערים מדהימים בעונה ועשרות כדורים מבוזבזים.
לגבי השער הראשון אתמול, קל לומר שזו אשמת סורנסן, אבל אם מסתכלים בהילוך חוזר מנקודת המבט של הבועט ניתן לראות שסורנסן ראה את הכדור ופשוט זז הצידה ואז שוב לאמצע כי הוא לא ידע אם הכדור של רונאלדו ישנה כיוון ומתי. זו לא בהכרח טעות שוער כמו שרונאלדו הרוויח מבעיטות עבר שלו בהן הכדור שינה כיוון, סורנסן חשב שזה יקרה גם כאן ולא הספיק להגיב משראה שזה לא כך הפעם.
עוד משהו לגבי דני וולבק, הוא שיחק השנה 45 דקות בכל המסגרות בקבוצה הראשונה ולזכותו רשום שער (אתמול) ועבירה ברחבה עליו שנשרקה (ביום רביעי נגד ק.פ.ר) שטבז תרגם לשער. לא הספק רע…

כסיפוביץ 16 בנובמבר 2008

אביעד- זה לא ממש מדויק
רונאלדו אכן מפציץ אבל בטכניקה מסוימת שקשה מאוד לביצוע.
לכן גם עמידת המוצא שלו לפני הבעיטה כי הוא מגיע בקו ישר לכדור ולא בזוית. המפגש של הרגל במקום נכון עם הכדור מקנה לו את התעופה המיוחדת הזו. כאמור לזוניניו יותר קל להוצי בעיטה כזו בגלל רגלו הקטנה.
לגבי השוער- זה מאוד קשה לעצור כדור כזה אבל זה היה ממש למרכז השער ועם אינסטינקט יותר טוב הוא היה מצליח להדוף, ממש כמו שוער סלטיק.

דניאל 16 בנובמבר 2008

הדברים שאמר וולבק לאחר המשחק מחזקים את מה שרונן כתב על שחקנים שרק שמחים להיות באולד טראפורד :
“It feels amazing,” said Welbeck. “Scoring in front of the Stretford End is what every young boy from Manchester dreams of. I loved it. I wouldn’t say I’ve dreamt about it, but I’ve thought about it every day of my life ever since I started playing football. There’s nothing better. I got the ball on the edge of the centre-circle and I knew Ryan Shawcross was behind me. I played a one-two with Manucho, took a touch and just thought, ‘I’m going to hit it’. I was just relieved to see it hit the back of the net. I’m not going to lie, I’ve seen replays of it a few times already!”

עוד שם שראוי להזכיר הוא ג'וני אוונס שהפך להיות המחליף הראשון לפרדיננד ווידיץ' ועושה עבודה מצויינת ובטוחה בוודאי בהשוואה לבראון ואושיי.
לפעמים צריך מזל לא פחות מיכולת.
אילו רפאל דה סילבה היה מגיע ליונייטד לפני 5-6 שנים לא היה לו מה לחפש בקבוצה.דמדומי הקריירה של נוויל פתחה לפניו את האפשרות לכבוש את המקום בהרכב הראשון.
אילו פיקה היה נשאר ביונייטד אוונס ללא ספק היה עובר לסנדרלנד.צפייה בשניהם העונה מגלה שפרגי בחר נכון כאשר העדיף את אוונס.

יואב תל אביב 16 בנובמבר 2008

כסיפוביץ'-יש לי ים של רספקט אליך אבל אתה טועה פה בגדול,אין סיכוי לעצור את הבעיטה הזו,אולי בופון,אולי!
הכדור הולך ימינה לבועט ואז נותן זיג שמאלה ומתיצב במרכז,בעיטה גאונית.

כסיפוביץ 16 בנובמבר 2008

יואב TA
במבט ראשון גם לי נראה בלתי עציר בעליל אבל בהילוך החוזר מגבו של רנאלדו נראה שהסטייה לא גדולה מדי אבל בכל זאת בילבלה את השוער. לכן הזכרתי את הגול נגד סלטיק שם השוער נשאר יציב אבל בכל זאת הצליח רק להדוף לרגליו של גיגס.
בכל מקרה ההאיש פנומן ואכן צריך שוער ברמה הגבוהה ביותר על מנת לעצור כדור כזה!

כסיפוביץ 16 בנובמבר 2008

נ.ב
תודה על הרספקט בן אדם!

יואב תל אביב 16 בנובמבר 2008

השיטה שלו מתסכלת,צריך לתת לזה עוד כמה שנים כדי לראות אם יש עקביות,אם כן,יש פה משהו שאני לפחות בשלושים שנות צפיה בכדורגל לא ראיתי.

יואב תל אביב 16 בנובמבר 2008

בכיף,מגיע לך!!

יואב תל אביב 16 בנובמבר 2008

אגב,ריאל מפסידה לויאדוליד וראול מחמיץ מול השוער..מי אמר סבוטאז'?

אביעד 16 בנובמבר 2008

ריאל נכנסת לבלגאן, לא בהכרח על המגרש אלא בעיקר מאחורי הקלעים, באותו זמן רונאלדו (באמצעות סוכנו) מדבר על העלאה בשכר והארכת חוזה. אולי הוא סוף סוף הבין…

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 16 בנובמבר 2008

ראיתי רק את תקצירי השערים, כך שיכול להיות שאני עושה לו עוול, אבל אני לא מבין את ההתלהבות הגדולה מוולבק. התלבשה לילד יפה על הרגל בעיטה של שחקן מוכשר, אבל בכלל לא בטוח שהוא מסוגל לשחזר אותה.

זוהי מסוג הבעיטות שכובשים כשאתה מוביל 3-0 נגד קבוצה מפורקת, בשלב שכל דבר הולך.

כולל בעיטות משוגעות שהיו גורמות אולי לפרגוסון להעיף לילד סטירה (או נעל?) אם הוא היה עושה את זה כשהמשחק לא גמור.

איל 16 בנובמבר 2008

ראיתי רק את תקצירי השערים, כך שיכול להיות שאני עושה לו עוול, אבל אני לא מבין את ההתלהבות הגדולה מוולבק. התלבשה לילד יפה על הרגל בעיטה של שחקן מוכשר, אבל בכלל לא בטוח שהוא מסוגל לשחזר אותה.

זוהי מסוג הבעיטות שכובשים כשאתה מוביל 3-0 נגד קבוצה מפורקת, בשלב שכל דבר הולך.

כולל בעיטות משוגעות שהיו גורמות אולי לפרגוסון להעיף לילד סטירה (או נעל?) אם הוא היה עושה את זה כשהמשחק לא גמור.

Drazick 16 בנובמבר 2008

מישהו יכול לתת לינק לשערים מהמשחק דנן?

רונן דורפן 16 בנובמבר 2008

כל תקציר של כל משחק ליגה אנגלית: http://www.footyfilms.com

רונן דורפן 16 בנובמבר 2008

יואב תל אביב – נדמה לי שבטיסטוטה היה בועט לפעמים בצורה הזו.
איל – פרגוסון לעולם לא מעיף סתירה בגלל אומץ.
לכולם – רונאלדו כן לפעמים משתמש בבעיטה יותר רגילה. כמו השער השני אתמול והשער מול סנדרלנד בשנה שעברה.

איש 16 בנובמבר 2008

איל- הגול של וולבק הוא מעבר ליופי שבו, מה שיכול היה להשתנות אם היה מחמיץ. זה האומץ של ילד בן 17 לעלות למגרש של הגדולים ולשחק בלי רגשי נחיתות, לאיים על השער כי נראה לו שהוא במצב ולא למסור לכוכב הגדול שרץ משמאלו או לחלוץ שמאחוריו. התעוזה הזו תעזור לו להתקדם.
דניאל- אם רפאל דה סילבה היה מצטרף ליונייטד לפני 5-6 שנים הוא היה בן 12-13. לא היה אז צורך במחליף באיכות הזו לנוויל(ים) ולכן לא צורף.

בני תבורי 16 בנובמבר 2008

YB,

הזכרת רומנטיקה. למרות שהשאלה הופנתה לרונן, אני רוצה להתייחס ברשותך.

אני חושב שרומנטיקה ניצבת בבסיס כל אהדה. בוודאי לקבוצת כדורגל.
קבוצת כדורגל היא לא רק הגולים והתארים. היא העבר, המיתולוגיה, הזכרונות ממה שחווינו וממה שההורים סיפרו, התלבושת, שירי האוהדים וכל מה שמסביב. זו רומנטיקה. מבחינתי, אין אהדה ללא רומנטיקה, ואם יש, אז היא מוקצת בעיני כפדופיליה.

אין לי עניין רק בשער של ג'רארד (כן כן, אני אוהד ליברפול) או טורס, יש לי גם רצון ויכולת להתרפק שעות על ההכנה או האסיסט, זווית הבעיטה, ובמיוחד על החגיגה שאחרי, על אופי וסגנון החגיגה, החיוך, ומי בא לחבק ומי לא.

כאן בבלוג אני מזהה אהדה כזו ליונייטד אצל חלק גדול מהכותבים. אני מתחבר, מזדהה ונהנה. לכתוב על חלוץ צעיר שבא מרקע חברתי קשה, המבקיע שער נפלא בהופעה ראשונה בהרכב, זו רומנטיקה במיטבה. זו אהדה. זו אפילו אהבה.

חלק מאוהדי ליברפול, בישראל לפחות, ויתרו על הרומנטיקה לטובת ציניות, כזו שרק אוהד למוד אכזבות יכול לפתח. זה שאמונתו במועדון נסתלקה, לפחות עד התואר הראשון שיושג. גם נצחונות, שאותם אנחנו דווקא חווים השנה, סוחטים תגובות על סף המרירות. יתכן וזו דוקטורינת הגנה פסיכולוגית, אולי מחמת עינא בישא. אותי התגובות הללו מעצבנות למדי.

AMIR 17 בנובמבר 2008

בני תבורי – וואו!!!
איזה תגובה נפלאה ונכונה עוד יותר.
אני מסוגל כמוך, להסתכל במשך דקות ארוכות על החימום לפני המשחק, על פרצופו של פרגודון על הספסל ובעיקר המחליפים ולנסות להבין מה מתחולל בליבם.
אני צעקתי במשחק בשמחה על השער של מנושו וכאשר גיליתי שוולבק הוא הכובש אני שמחתי כפליים – התגעגעתי לשחקני הנוער שלנו (למרות שאוונס משחק בצורה יוצאת מהכלל).

איל 17 בנובמבר 2008

איש – אני לא מתרשם נורא מתעוזה של ילד בן 17. זה הגיל שבו אומץ לא חסר. ושוב אני חוזר, אם הייתה זו התקפה במצב שבו המשחק היה שקול, הרי שההחלטה שלו לבעוט ולא למסור הייתה שערורייתית.

כך או כך, גול יפה.

בן הדר 25 בנובמבר 2008

רונן אנא קרא-מכבי משדרת פאניקה ונכון המשפט הפסד גורר הפסד
בליגה שהמאמן הוא הגורם הכי מכריע לאליפות, לנצחון, מסתבר שמיקי דורסמן יכול וגיא יכול, מבחינת שחקנים ירושלים בנויים נגד מכבי-4 פארורד ברמת האוגדה, שחקן העונה טימי באורס שנתנו לו זמן שלוש שנים לפרוח, סבלנות זה שם המשחק-ירושלים זרקו לפני מספר שנים שחקן בשם רוג'ר מיסון בשישי הפציץ 29 וקלעי מספר שתים של סאן אנטוניו-שיש סבלנות-כמו הפעל בכדורגל
מכבי עושה צעד שאומר האריה פצוע זה הזמן לתקוף

Comments closed