הדרבי. שביעות רצון וכל מיני השגות

ברשותכם לא אתחיל משני גיבורי הדרמה, רוני ורונאלדו, אלא מברבטוב. זו הייתה אחת ההופעות המחפירות ביותר שראיתי משחקן של מנצ'סטר יונייטד במשחק חשוב. אפטיות מקוממת. יש לי תחושה שטבז כרגע לא משחק בגלל חילוקי דעות בין יונייטד לאנשים שמחזיקים בזכויות עליו ואולי הוא בדרך החוצה. אבל ברבטוב חייב לשלם על משחק כזה.  

ההרחקה של רונאלדו הייתה רגע מאד חסר מזל. ברור שלא התכוון להבקיע ביד, אולי חשב שהייתה שריקה, אבל אולי לשופט לא הייתה שום ברירה. אולי גם בצהוב הראשון לא הייתה לו ברירה. אני מקווה שהעניין יועיל לנו בסופו של דבר. רונאלדו יקבל מנוחה כשלדעתי ההרחקה תקפה רק למשחק הבית מול סנדרלנד. העובדה שניצחנו למרות שהורחק יכולה להוות רגע מפנה בעונה הזו.

ווין רוני. הוא אמור להיות השחקן שיסחוב אותנו במשחקי הדרבי הקשוחים. בשנתיים הראשונות שלו בקבוצה הוא תמיד היה טוב מול היריבות הלנקשיריות השונות וגם הבקיע באנפילד, גודיסון פארק וגם אצל סיטי. היום סוף סוף היה עוד משחק גדול כזה.

הדרבי - הדיבורים שלפני
עוד סימן שאנחנו בזמנים מודרנים

118 Comments

divx 30 בנובמבר 2008

זה היה אחד המשחקים הכי מוזרים שראיתי.
בצהוב הראשון שרונאלדו קיבל היה תאקל נקי.

Yair 30 בנובמבר 2008

אולי אני טועה אבל לא ראיתי שינוי מהותי במשחק של ברבטוב היום משאר העונה, אני חושב שאתה קצת מחמיר איתו, מה גם שהוא חוזר מפציעה, בכל מקרה אני עדיין חושב שמשחק ההתקפה שלנו נראה שונה מאוד כשאנחנו משחקים איתו.

אביעד 30 בנובמבר 2008

מה זה משנה איך ברבאטוב שיחק היום? כשהוא היה פצוע בליגה מול אסטון וילה, טבז פתח אבל היה הראשון שהוחלף, בליגת האלופות טבז אפילו לא קיבל דקה. אז מדוע שעכשיו פתאום הוא יוזנק להרכב? גמרו לטבז את הביטחון ואחרי זה מצפים ממנו לגול בכל פעם שהוא עולה למגרש והוא "מאכזב" אם הוא לא מבקיע. אני אופתע אם הוא עדיין יהיה באולד טראפורד בעונה הבאה וזאת תהיה בכיה לדורות. מנצ'סטר יונייטד שאני מכיר ואוהב לא מעדיפה שחקנים אפאטיים שחיים בשביל פעולה אחת מוצלחת כמו ברבאטוב על פני שחקנים לוחמים, מסורים ויעילים כמו טבז.

יואב 30 בנובמבר 2008

רונן, לבארבטוב נגמר האויר וממילא התפתח משחק של מתפרצות, לאחר ההרחקה. הוא היה מצויין בחצי הראשון ושותף מלא לשטף ההתקפי של יונייטד.
אני מחמיר עם רונאלדו גם בגלל הציפיות. זאת היתה הופעה חסרת תשוקה של אדם שלא מבין את חשיבות המשחק- טבלאית ומוראלית.ההרחקה, היא רק הדובדבן ומוצדקת לגמרי. יד בכוונה(לא ניסה לרמות או לכבוש ביד- אבל יד מכוונת)לאחר שמחיאות הכפיים, נסלחו לו.
רוני, הוא מעבר לשחקן קשוח. הוא הלב הפועם של הקבוצה הזאת והוא יתן כל מה שיש לו פלוס כדורגל נהדר(היום).
זה בהחלט יכול להיות רגע של מפנה. היינו זקוקים לתוצאה ופרפומנס. לדעתי, קיבלנו מהכל….חדר המנועים שלנו בדקות האחרונות, פשוט מנע מסיטי להתקרב. רק שבחים לכולם(רפאל-סנסציה ולחשוב שיש עוד אחד כזה שנחשב לכובש טוב יותר, ואברה שהוא אולי המגן הטוב בעולם היום).

Yair 30 בנובמבר 2008

ד"א רונן, אין לי כח למצוא את הפוסט, אבל אני מזכיר לך שגם את טבז רצית לזרוק בתחילת/אמצע העונה שעברה.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2008

יאיר – בוודאות אין פוסט כזה. הייתה נקודה בעונה שעברה בה טבז עצמו אמר שאין לו כושר מספיק לליגה האנגלית. אולי לזה אתה מתכוון.
יואב – בכל פעם שרונאלדו מקבל את הכדור יש עליו שני שומרים אישיים. התפקיד של הקבוצה, וגם שלו, הוא לנצל את זה.

Yair 30 בנובמבר 2008

זה בערך מה שהתכוונתי אליו, אתה לבטח יודע מה אמרת יותר טוב ממני, אבל אם אני לא טועה המקרה היה שטבז הוחלף יחסית מוקדם באיזה משחק וטענת שאם אין לו כח לשחק בליגה האנגלית משחק מלא אז אולי לא כדאי לממש את האופציה שלנו עליו.
ושוב, אם אני לא טועה, יאמר לזכותך שלקחת את זה חזרה די מהר.

ג'יאניקולו 30 בנובמבר 2008

ובינתיים, במקביל לעוד סלאלום של ריצ'ארד דאן, בערוץ 5 (מישהו זוכר?), מונטארי מאינטר נותן גול עם העקב, ואחר כך יחזקאל לאבצי מנאפולי נותן לדאבל עם סלאז'טה, שמחזיר לו עם העקב תוך כדי סיבוב, צ'יפ לפינה של סזאר…

יואב 30 בנובמבר 2008

רונן, זה נכון. זה גם מאד עוזר לאברה באגף. הבעיה שרונאלדו, לא תמיד בוחר בפעולה הנכונה ומאד עסוק בניפנופי ידים. המחיאות כפיים, שניות לאחר הצהוב כשמקרה רוני, עדיין טרי לכולם בזיכרון, זאת פעולה ילדותית, אגואיסטית ופרצופו של פרגי לאחר ההרחקה, שידר אכזבה עצומה. כולם חפרו עמוק היום, במשחק דרבי קשה ולחוץ, כולם, פרט לו. אולי מנוחה תטיב איתו וזמן לראות את השלושה האחרים-בלעדיו.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2008

יואב – לא ברור לי איפה חפר ברבטוב. אני חושב שאפילו אוהדי סיטי לא התעצבנו כשירד באיטיות כשהוחלף, כי זו הייתה פחות או יותר הפעולה המהירה ביותר שלו במשחק.
לגבי רונאלדו הוא מתמודד עם לחץ אינסופי. תקשורת בריטית מגוייסת לחלוטין נגדו. ולגבי הצהוב הראשון שלו – אם יתנו צהובים כאלו על עבירות דומות עליו – יריבות ישארו עם שמונה שחקנים.

שודד 30 בנובמבר 2008

מתי סקולס חוזר כבר ?

יואב 30 בנובמבר 2008

זה לא היה משחק שונה של בארבטוב ממשחקים קודמים, רק שהפעם , הוא היה טוב יותר-מיקצועית.שפת הגוף וההתנהלות שלו, הם תמיד כאלה בניגוד למרדפים והגליצים של טבז רוני, אבל בחצי הראשון, הוא היה הציר של כמה מובים יפים מאד.פרגי קצת איחר אולי בחילוף שלו, בארבטוב לא עושה לחץ ולא שחקן של מתפרצות(חשבתי שטבז יכנס).
הכל נכון בקשר לרונאלדו, אבל כדי להחשב כגדול באמת, הוא חייב לדעת להתמודד. הוא כבר היה במקומות האלה והשתיק את כולם. אולי כצעד ראשון, לא לכפות את עצמו על המשחק. לעשות פעולות פשוטות וקבוצתיות- השאר כבר יגיע….

טל 30 בנובמבר 2008

רונן,

אתה "מחליק" ככה בקלות יתרה את ההתנהגות של רונאלדו ולא רק היום,
מתעסק בהרבה דברים מיותרים ופחות בכדורגל,
פרצופים מיותרים,עקבים מיותרים,אדום מטומטם שיכול היה לעלות ליונייטד ב 3 נקודות חשובות מאוד,
שמעת שריקה,אז מה,מה אתה נוגע ביד?
הוא מתמודד עם הלחץ של התקשורת,של הקהל,של הציפיות כבר 6 שנים,ביונייטד ובנבחרת פורטוגל,זה לא צריך להיות תירוץ,
להיפך,תהיה בוגר ותתרכז בכדורגל נטו,מאז הקיץ הוא מתעסק בזה פחות ופחות.

בארבטוב,הוא לא תזזיתי כמו טבז,הוא לא משקיען כמו טבז אבל יש לו הרבה יותר כדורגל ברגליים ובראש,הרגשנו את החוסר שלו במשחקים האחרונים כשהיה פצוע,טבז על הספסל כי הוא לא מספיק טוב כרגע להוציא אותו מההרכב.

רוני,בגלל המשחקים הללו,כשהיכולת נפלאה,כשהתשוקה בשמיים,כשהבגרות נמצאת שם,בגלל המשחקים הללו הוא יזכר כאחד השחקנים הגדולים של יונייטד ולא בגלל החטאה כזו או אחרת כמו בשבוע שעבר בוילה פארק.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2008

טל – במשחקים גדולים דברים כאלו קורים. את רוני פרגוסון היה צריך להוציא באברטון כי הוא התגרה בקהל. זו פעולה רגעית שקורה.
יואב – בכדי שרונאלדו יהיה מהגדולים באמת הוא צריך להבין שהוא כבר כזה. הוא כבר השיג בגיל 23 את כל מה שאפשר בכלל לקוות בגיל הזה. עכשיו הוא צריך להיות קצת יותר רגוע. זה הכל.

טל 30 בנובמבר 2008

רונן,

פרגוסון הוציא את רוני בגודיסון כי כבר היה לו צהוב אם אני לא טועה וכמו שהמשחק התנהל זה היה נכון בכדי לא להישאר בעשרה שחקנים.
רונאלדו היום הורחק על טיפשות שלו אישית ושום פעולה של פרגוסון לא יכלה למנוע את זה,
פרגוסון מגן עליו כל הזמן בתקשורת,הוא יודע לעשות זאת והוא כבר עשה זאת בהצלחה יתרה בעבר,גם לגבי רונאלדו,
שרונאלדו ישאיר לו את העבודה הזו ויתרכז בכדורגל,
הוא יכול לישון בשקט,הוא לא צריך את הפסלון של כדורגלן העונה באירופה בכדי שכולם ידעו איזה כדורגלן הוא,
עונה שעברה כשהוא דיבר על הדשא הוא הראה שהוא הכי טוב שיש,
כמו שכתבתי,מהקיץ הוא מדבר יותר במקומות הלא נכונים,
זה עולה לו ביכולת,גם לנו.

ואוי לנו אם הוא יחשוב על זה שהוא בגיל 23 כבר השיג את הכל לגיל הזה,את הסיכומים שיעשה בסוף הקריירה,כמו גיגס ולא כמו ג'ורג בסט.

יואב 30 בנובמבר 2008

לרונאלדו עד הזמן האחרון, היה עור של פיל. כלום לא חדר אליו. לא תקשורת עויינת, קהל עויין, מכות ברגליים. הוא היה קם וממשיך לשחק כדורגל.באומץ ומתוך זון. זאת ממש לא התמונה כרגע.אכן, צריך להרגע כי יש לו הכל(אולי הפסלון, ירגיע אותו?).
רוני, הוא פצצת אנרגיה נוטפת תשוקה. גם כשהוא טועה ומתחמם, זה לא מגיע מתוך אגו. הוא קודם מחוייב לאינטרס של יונייטד. אני אצא איתו לכל קרב, בכל מקום(ועם עוד כמה)…

Giant Red Devil 30 בנובמבר 2008

I admit it.
I have a sick thought.
I want Liverpool to succeed.
Relive the old wounds, the pain from the 70’s when the only United achievements were those that my father talked about, from the past.
Liverpool should lead and then United should beat them to the championship right before the end. A 20 years long cleansing experience squeezed into one season.

בני 30 בנובמבר 2008

המחצית הראשונה הייתה צריכה להיגמר ב-3:0 וצריך לחדד את הקילר אינסטינקט למשחקים הבאים. דווקא הפעם, רונאלדו היה בסדר חוץ ממחיאות הכפיים לשופט. לא הייתה עבירה על SWP והיד הייתה די תמימה – הוא אפילו לא ניסה להבקיע איתה. כשמסי עושה את זה הוא גאון והוא דומה לדייגו דייגו וכשרונאלדו עושה את זה הופכים אותו לילד טיפש.

ליאונידס 30 בנובמבר 2008

רונן.
ההופעה של רונאלדו אמש חיזקה את דעתי שלא היה עליו להשאר העונה במנצ'סטר.
האליפות האחרונה הושגה הודות לתפוקה יוצאת דופן של רונאלדו.והוא היה ללא ספק השחקן הטוב ביותר בעונה שחלפה. בלעדיו מנצ'סטר לא היתה להשגים אשתקד.אך ההתבססות עליו הינה גדולה מידי.כמו מרדונה ב-1986.
קשה להשתחרר מהתחושה שהשחקן השיג כבר את כל מה שהוא יכול עם מנצ'סטר וכי אין באפשרותה להציב בפניו אתגרים נוספים.
על מנת להפוך לאחד הגדולים באמת ,עליו יהיה להגיע להשגים גם בזירה הלאומית דהיינו זכייה בגביע העולמי עם נבחרתו.

ואם בשחקנים גדולים עסקינן כל שנותר לנו הוא להתפלל שהשחקן הטוב ביותר היום -לאו מסי לא יפצע.
התצוגות שלו במדי ברצלונה לא נופלות מאלה של מרדונה בימיו הגדולים.הבחור רק משתפר ומתחזק ונראה שהשמים הם הגבול.

אביאל 30 בנובמבר 2008

עזבו את מנצ'סטר, צ'לסי וסקולארי במיוחד מאכזבים אותי בתור אוהד צ'לסי אני לא רגיל להפסיד, בא לי שמוריניו יחזור, סקולארי מאכזב במשחקים הגדולים, בנוסף סאגת ליגת האלופות לא נגמרת, ולמה לעזאזל אנלקה משחק במעמדים כאלה ? סופ"ש גרוע במיוחד, צ'לסי הפסידה, ריאל הפסידה רק מחר חסר לי שסכנין תנצח אותנו, בתקווה לימים טובים יותר.

:)

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2008

בני- זה בגלל שמסי גאון ורנאלדו ילד טיפש…

בני 30 בנובמבר 2008

כסיפוביץ – כשמסי יביא לבארסה תארים חשובים במו רגליו ויבקיע מעל 40 גולים בעונה, דבר איתי שוב.

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2008

בני- עזוב, בוא נדבר עכשיו כי נושא מעניין [והכל ברוח טובה כמובן]
כהבהרה אני לא טוען שרונאלדו אינו פנומן כדורגל, כי הוא כן וייזכר כאחד הגדולים ששיחק. אך אבוי לחטא הגאוה שנשפך ממנו לו לכל עבר ומחבחינתי והרבה מביני כדורגל רונאלדו הוא דמות שנואה ודחויה על אף עשרונו העצום.
מסי לעומתו הוא מודל לחיקוי בכל פרמטר. כשרון והתנהגות.
אני לא יודע אם הוא יהקיע מעל 40 שערים בעונה, אבל ישנם עוד ממדים לגאונות.
אתמול ובכלל כל שבוע מסי הוא ההצגה הטובה בתבל ויחד עם צאבי ואינייסטה אוהדי הליגה הספרדית מלקקים אצבעות כל שבוע.
אל תשכח ליד מי מסי משחק ועם סקוררים לידך אתה מבקיע פחות.
לרונאלדו יש את רוני לידו וגם הוא לא סקורר ענק, וברבטוב הגיע כדי לתת מענה לבעיה זו.
המלצה חמה לי אליך היא להצמד לברסה בחודש הקרוב.
ולנסיה, ריאל וויאריאל מחכות לה ואתמול סיביליה אכלה מרורוים
מרגליו של מסי [שאגב הביא תארים עבר והרבה].

יואב 30 בנובמבר 2008

בני,
כשמסי עושה את זה- הוא שקרן ולא הגון. בלי קשר, דייגו והוא-גאונים.
רונאלדו נגע ביד בכוונה(למה לא לנגוח או לתת לכדור לפגוע לך בחזה, גם אם חשבת שהשופט שרק).לשופט לא היתה בריירה. וממש קשה להגן על המחיאות כפיים לשופט לאחר צהוב, כשהקהל הבייתי רוצה לשתות לך את הדם.

בני תבורי 30 בנובמבר 2008

אביאל,

געגועי לגרנט?

בני 30 בנובמבר 2008

כסיפוביץ – אני רואה את מסי כל שבוע ומתפעל, ועדיין הוא צריך לספק קבלות בדמות תארים על שמו.

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2008

בני- ומה רונאלדו עשה???
עונה אחת נדירה לא נותנת לו מקום עדיין בהיכל התהילה ובטח שמאחוריו עומדת פאקינג מנצסטר יונייטד!! אז בטח שאף תואר לא רשום על שמו אלא רק מלך השערים.
שמארדונה שיחק בנאפולי האליפות שלהם רשומה על שמו כמו כן אליפות העולם של ארגנטינה. זו סתם דוגמא לתואר שראוי להיות על שמך.
לגבי רנאלדו, הוא היה בשיאו במקום הנכון.
בברסה הוא מעולם לא היה נותן כזו כמות שערים.

אבישי 30 בנובמבר 2008

סיבות לאופטימיות:

רוני מתחדד, ראו את זה בעיקר בבעיטה מחצי המגרש בסוף, גם מול שער ריק זה לא קל תוך כדי משחק לשחרר בעיטה למסגרת. חדות זה אומר ניצול גבוה של הזדמנויות, שנקווה שיגיעו בצפיפות הקרבה בחג המולד.

האדום של רונאלדו (הצהוב הראשון לא מוצדק לדעתי), בנוסף למנוחה שיתן לו גם עשוי להוריד אותו קצת לקרקע.

המניירות של ברבאטוב, הגדולה של פרגוסון היא לטפל במצבים כאלו.

רפאל. כל מילה מיותרת.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2008

כסיפוביץ – לא ברור לי איפה המשרד בו רושמים אליפויות על שם אנשים. אבל הכדורגלנים והעיתונאים באנגליה בחרו בו כשחקן השנה בשתי השנים הללו ואני יכול לומר לך שיונייטד לא הייתה מתקרבת לאף אחת משתי האליפוית בלעדיו ובוודאי לא זוכה באליפות אירופה.
שתי שאלות:
1. האם אתה מספר לנו ש"פאקינג מנצ'סטר יונייטד" היא קבוצה טובה בעוד מסי נאלץ לשחק לצד שחקנים כאטו, רונאלדיניו, דקו, הנרי, איניאסטה וצ'אבי?
2. כמה משחקים מלאים ראית את מראדונה בנאפולי? אני לא זוכר שראינו יותר מעשר דקות בשבוע. אם היית צופה ביו-טיוב רק בתקציר 42 השערים של רונאלדו מהשנה שעברה- ספק אם היית מבחין ביניהם.

Yair 30 בנובמבר 2008

כסיפוביץ' אתה גורם לזה להשמע כאילו מסי משחק בהכח ר"ג…

שרוג בן רעו 30 בנובמבר 2008

ושוב הויכוח המשעמם, שלא לומר מטופש, על למי יש יותר גדול – לרונאלדו או מסי. ושוב פעם המשכנעים ינסו לשכנע את המשוכנעים… הרי ברור לכולם שעבור אוהדי יונייטד רונאלדו הוא הטוב בעולם, ועבור אוהדי ברסה מסי הוא הטוב בעולם. כאילו שזה בכלל משנה מי בינהם טוב יותר… הרי שניהם מהווים בורג חשוב בקבוצות שלהם והם שחקני מפתח לאליפויות בהן זכו הקבוצות בהם הם משחקים, ושניהם לא טובים מספיק כדי להפוך את הנבחרות שלהם לטובות בעולם ולכן הם אולי הטובים בעולם אבל הם בחיים לא יהיו קרויף, מראדונה וזידאן.

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2008

רונן- ב"פאקינג מנצ'סטר יונייטד" הכונה היתה שאני לא רושם לרונאלדו את התואר אלא לקבוצה הכי טובה שהיתה בארופה בשנה שעברה.
לגבי המספרים, אני לא ניסיתי להתווכח איתם אלא אמרתי שהוא יכנס לספרים כאחד הגדולים ששיחקו את המשחק.
אבל עם כל התארים, התהילה, העושר ומי יודע מה… הוא עדיין ילד טיפש.
ודרך אגב שאלה לאוהד כמוך [וזה בחיוב, לא בציניות]-
האם רונאלדו יחשב כאחד הסמלים של מנצסטר?

Yair 30 בנובמבר 2008

ואם כבר הוצת פה מחדש הדיון רונאלדו נגד מסי, עלה לי לפני כמה ימים רעיון בראש.
למען הדורות הבאים, וכדי לסגור את הויכוח הזה פעם אחת ולתמיד, בואו נארגן משחק 1 על 1 בין רונאלדו ומסי, כשהמנצח יוכרז כשחקן הטוב ביותר עלי אדמות.
בשער יעמוד דודו אוואט, שמעתי שהוא פנוי.

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2008

יאיר- ממש לא. אני רק אומר שלידו משחקים סקוררים יותר גדולים.
ושרוג- אני בחיים לא ייתווכח עם השורה האחרונה

רונן דורפן 30 בנובמבר 2008

כסיפוביץ – בודאי שהוא יהיה אגדה במנצ'סטר יונייטד. אחרי ששחקנים פורשים אנשים לא ממש זוכרים אם הוא היה צריך לקבל אדום נגד סיטי או למסור לטבז במשחק חוץ בבירמינגהם. אליפויות, תארי שחקן השנה באנגליה ובעולם, ושורה ארוכה מאד של שערים פנטסטים אנשים זוכרים הרבה יותר טוב.

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2008

רונן- גם אם הוא יילך בסוף השנה?
כמה עונות גדולות הוא נתן במנצסטר לדעתך?

רונן דורפן 30 בנובמבר 2008

כסיפוביץ – ואם מסי יעזוב בסוף השנה? ואם זידאן היה משחק עוד עונה פה ולא עוד עונה שם? ואם הוא יעזוב אחרי שיבקיע עוד 32 שערים או עוד 5 ? או יבקיע שלושה שערים עצמיים בחצי גמר גביע אירופה?
שוב – כמו עם האליפויות שרשומות על שם שחקנים, אין גם משרד שרושם את השחקנים האגדיים. כרגע הוא שיחק עונה ששום שחקן ביונייטד מעולם לא נתן, ומעטים מאד באיזשהו קבוצה נתנו. ועוד עונה לפניה שהיא בין חמש העונות הטובות של שחקן ביונייטד.
אבל שוב – אינני יודע מה יהיה מצב הרוח של הפקיד במשרד לרישום האליפויות והשחקנים האגדיים.

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2008

הרשימה כרגע סגורה.
ודרך אגב הזכרון ילדות הראשון שלי הוא אותה חצי דקה שלמראדונה לקח להבקיע את השני מול אנגליה.
כל השאר זה מילאן של אריגו סאקי עם ון באסטן הגדול.
אח"כ בא זידאן ושם נסגר המשרד, אצלי לפחות.
ולטעמי גיגס, סקולס,נוויל ואפילו פרדיננד הם הסמלים שמשחקים
רונאלדו פשוט לא.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2008

כסיפוביץ – מכל הישגי מראדונה, שאני אישית חושב שהוא השחקן הטוב שראיתי, השער הזה פחות מרשים אותי. הוא לעולם לא היה מובקע לולא שער היד שלו. ואני לא מאלו שרואים בכך "חלק מהגאונות שלו".

שרוג בן רעו 30 בנובמבר 2008

רונן, פרט ונמק.

יואב 30 בנובמבר 2008

רונאלדו איבד את הזכות להיחשב לסמל. אבל הוא מהגדולים ביותר שלבשו את החולצה האדומה ונוטים לשכוח את העונה שלפני שנתיים(23 שערים לווינגר)שהיתה אדירה.
תרומתו של רונאלדו היתה מכריעה בשלושת התארים האחרונים(מלך השערים בשני המפעלים וסגן בשלישי).
לגבי מסי ותרומתו לנבחרת, מוקדם מידי לדעת(הוא היה בן 18 במונדיאל הראשון שלו) אבל סיכוייו, טובים יותר מאשר רונאלדו לדעתי.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2008

שרוג – השער הובקע נגד נבחרת מבולבלת ונסערת כתוצאה משער היד שלו. זה מאד מקל במצבים הללו. לשם השוואה – השער של גיגס מול ארסנל הובקע נגד קבוצה שהייתה בשליטה מלאה במשחק – כשליונייטד שוער פצוע ורק עשרה שחקנים.
מוזר שאת השער היותר טוב של מראדונה בטורניר – הסללום מול בלגיה נוטים לשכוח. אולי כי בלגיה וארגנטינה לא נלחמו על איזה אי מחורבן כמה שנים קודם לכן.

יואב – שוב המשרד לענייני "הזכות להחשב לסמל" עוד לא ישב והכריע. הרבה מאד עוד יקרה עם השחקן הזה לפני שיסיים את דרכו ביונייטד… אני חשב שאתה נוטה לבלבל "בריטיות" עם "סמל".

שרוג בן רעו 30 בנובמבר 2008

רונן – נהפוך הוא. השער הובקע נגד נבחרת כועסת וזועמת שכל מה שהיא רצתה זה להוריד את מראדונה על אלונקה. השער של גיגס מול יונייטד היה סלאלום נאה, אבל לא מפגן גאוני של שליטה בכדור ובטח שבמעמד פחות חשוב.
אני לא שוכח את הסלאלום של מראדונה נגד בלגיה, יחד עם זאת, כפי שציינת, השער של מראדונה הוא מעבר לכדורגל והוא קשור בעבותות ברזל למלחמת מלווינס ולכן הוא יישאר בכותרות גם עוד 200 שנה.

אמיר 30 בנובמבר 2008

רונן,
שלוש הערות וקושיה אחת:
1.ברבאטוב כבר היה אמור להטביע חותם כלשהו,זה מה שמצופה משחקן עם יכולת מוכחת.
בפועל חד משמעית עדיין לא התאקלם,כבר בפוסטים קודמים ציינתי שאיני רואה את התרומה
השולית הנוספת מהגעתו.
2.רוני-גם לגביו הערתי בעבר שהוא "הלב האדום"היחיד שיש ליונייטד לאחר פרישתם הצפויה
סקולסי,גיגסי ונוויל.
3.טבז-סוף סוף לאחר שנתיים של משחקי סוכנים הבנאדם עשה הכנה ראוייה לעונה,רק פרג'י
יודע את האמת!
4.רונאלדו-קשה לו,שחקנים בגיבוי הקהל ולפעמים גם המאמנים מפרקים לו את הרגליים.
אבל כבר שנתיים שהוא מבליג ומתנהג למופת וסותם להם את הפה עם שערים.
מה השתנה השנה שהוא חוזר לסורו..?

יואב 1 בדצמבר 2008

רונן, אני חושב ש"סמלים" לא קשורים למקום היוולדם, אלא לתשוקה שלהם לשחק במועדון(סולשיאר?).יש לי תחושה(תקן אותי אם אני טועה)שזה לא הצד החזק של הילד..
מה שכמובן לא גורע מיכולותיו האחרות.השער של גיגס מופלא והרואי. גם של דייגו..

עמיחי שלו 1 בדצמבר 2008

ברבטוב התחיל אפטי, ימשיך אפטי ויגמור כזה. היו שהשוו אותו לקנטונה, אבל עם כל הכבוד ברבטוב הוא סוג של פרימדונה. האפטיות שלו ניכרת מהגול הראשון שהוא הבקיע. לא זוכר באיזה משחק, אל תצפה שאזכור משחקים של הורודים, אבל אני זוכר שלא ראיתי מעולם שחקן כה אפטי אחרי שהוא עצמו כובש. לדעתי, ולא ראיתי את המשחק, משהו ברונאלדו מתחיל להשתבש, לאו דווקא מקצועית, אבל נגד וילה ראיתי אותו מתעמת עם אוהדי וילה וצועק לעברם: "אני מספר 1, אני מספר 1". הרבה שתן בראש

טל 1 בדצמבר 2008

רונן

לא צריך להקים ועדה או משרד לענייני סמלים בכדי לדעת
שכמו שריו פרדיננד,אחד הבלמים הגדולים ביותר שהיו ביונייטד מבחינה מקצועית,
קפטן בפועל,בקרב האוהדים,במיוחד המקומיים,סמל הוא לא יהיה לעולם וזאת
בגלל ההתנהלות שלו לפני כמה עונות(פגישה עם ראשי צ'לסי,משא ומתן מתארך על חתימת חוזה חדש(ופה אני חושב שלא באשמתו,כל שחקן רשאי לשבת כמה זמן שהוא רוצה על החוזה שלו אבל העיתונות הלא אוהדת של יונייטד באנגליה דאגה להוציא את זה מכל פרופרציה וזה,מה לעשות,השפיע ומיוחד בגלל הטימטום שלו בכל הנוגע לבדיקת הסמים,טימטום של כדורגלן,אז,מפונק שגרם להשעייה שלו ל 8 חודשים ממשחק פעיל וככל הנראה הביא לאיבוד תואר האליפות באותה העונה.

את מידת האהבה שתמיד תהיה לסטיב ברוס,אותו סטיב ברוס שאמר כי כששמע שיונייטד מעוניינת בו(בשנים הלא מוצלחות של הקבוצה)
הוא היה מוכן לזחול כל הדרך מקארו רואד שבנוריץ עד לאולד טראפורד שבמנצסטר בשביל זה,אהבה שנמשכת גם כיום ואפילו שהוא מנג'ר יריב,לפרדיננד לא תהיה ולא משנה בכמה תארים הוא עוד יזכה עימנו,תמיד הוא ייחשב כשחקן "זר" ולא אחד משלנו באמת,כמו ברוס.

ועל אותו המשקל רונאלדו,את מאורעות הקיץ אף אחד לא שוכח ושום דבר לא ישכיח,כי יש דברים שלאוהד חשובים יותר מאשר תואר כזה או אחר נוסף,
את היריקה בפנים שקיבלנו ממנו,האוהדים,המועדון,אי אפשר לשכוח,
לא סתם השיר שלו שהיה הלהיט מספר אחד במצעד פזמוני האוהדים ביציע ירד לתחתית הרשימה,
כי בסופו של יום,רגש לא קונים בכסף.

אם פרגוסון לא היה המנג'ר שלנו סביר להניח שבמצב כזה רונאלדו היה משחק כיום יחד עם שכיר חרב אחר שלא ידע להעריך את המקום עליו דרך,גבריאל היינצה,
גם האוהדים יודעים זאת.

בני 1 בדצמבר 2008

טל – תרשה לי לחלוק עליך. לי באופן אישי לא אכפת גם שרונאלדו יגיד מאה פעם ביום שהוא עובר לריאל ואפילו שינשק את הסמל של ריאל מתחת לחולצה. כל עוד הוא טוב על המגרש אז לא משנה מה הוא אומר או איך הוא מתנהג.

טל 1 בדצמבר 2008

בני

בימים קשים אם יהיו אני יודע שווין רוני ישאר בקבוצה לעזור לה לצאת מזה,
רונאלדו לא,
את רוני סביר להניח שנראה עוד שנים רבות ביונייטד,כי ככה הוא רוצה,
רונאלדו,סביר להניח שלא,
זה ההבדל.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

טל- בינתיים המציאות היא אחרת. ווין רוני הוא זה שעזב קבוצה אותה אהד מילדותו…

ויכסלפיש 1 בדצמבר 2008

לדעתי האמונה בכוח הסיומת של ברבטוב אילצה את היונייטד ולשנות מערך ולשלוח את רוני לאגף יותר מבעבר, ברבטוב לא מספק סחורה אבל יתכן שרוני משתפר בגלל ההחלטה.

תזכורת מפוסט קודם:
רונן מה עם ואלדהוף מנהיים שנמצאת ליד הופנהיים כל השנים ונעה בין הבונדסליגה לבונדס 2, קראתי שלפני כמה שנים הורדה לליגה האיזורית, אין לה כבר אוהדים? באיזור אין קונצנזוס סביב שטוטגרט?

טל 1 בדצמבר 2008

רונן

Once a Blue Always a Red

וגם קאנטונה לא נולד אדום אבל נועד להיות כזה….

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

טל – מה שאני אומר שהכל תלוי בנסיבות. ואסביר לך למה אני סלחני כלפיו.
רונאלדו, עם יכולת כמו שלו, בוודאי לא יכול היה לבלות את הקריירה בנאסיונאל דה מדיירה או מאריטימו והקבוצות באזור בו גדל. הוא גדל בכדורגל לטיני בו נאמנות לקבוצה שונה באנגליה. רוני לעולם לא יטעה בדברים שקשורים לניואנסים של אוהדים בצפון מערב אנגליה. הוא גדל ביניהם. רונאלדו הגיע למנצ'סטר כשהוא אפילו לא יודע אנגלית ולפי דעתי גם המושג מנצ'סטר יונייטד לא עורר אצלו את אותה יראה כמו רוני.
בסך הכל, כשיש מגה-סטאר במנצ'סטר יונייטד – בסט, קנטונה, בקהאם – הוא חשוף ללחצים יותר גדולים מכל כוכב בעולם. רונאלדו חי בלחץ הזה כבר שנתיים ומבחינת כדורגל אין לאוהד שפוי רבע תלונה כלפיו. רוני לא חי באותה מערכת לחצים. נקווה שיזכה להגיע אליה בזכות יכולתו – אבל בינתיים הוא לא שם.
בסט באותה סיטואציה התמוטט למרות שהכיר את המנטליות. בקהאם לא התמוטט אבל לא היה ברמה של שלושת האחרים. קנטונה התמודד עם הלחץ הזה בדרך כלל בצורה טובה – אבל בכל זאת סידר לעצמו הרחקה לשנה – והוא גם הגיע ליונייטד הרבה יותר מבוגר.

יואב – וזה קשור במה שכתבתי כאן לטל. לא כל כך מעניין אותי אם רוני עושה שטויות בגלל מה שאתה מכנה "התשוקה שלו למועדון" ורונאלדו בגלל מה שאתה מכנה "אגואיזם". האגואיזם הזה של רונאלדו נתן לו את המוטיבציות להפוך את עצמו לשחקן הטוב בעולם. המבנה הנפשי של שחקנים הוא שונה. כאוהד, אתה חייב לראות את השורה התחתונה.

אדום אמיתי 1 בדצמבר 2008

טל – אתה צודק כמובן 100% בניתוח שלך. רק שחבריך אוהדי ההצלחות הורודים, כנראה מפחדים שאם יסתכלו לאמת בפרצוף, ויכתבו את הדברים, רחמנא ליצלן, תרבוץ עליהם איזו קללה (המשרד לרישום הצעות לשמות קללות נפתח כעת)והשמוק הקטן יפסיק להבקיע.

תקלטו, הוא חירבן עליכם.

אם הוא סמל בשבילכם, אתם ממש בצרות.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

ובכלל – יש פה קצת מרירות מוגזמת… ניצחנו בדרבי עם עשרה שחקנים. צ'לסי הפסידה. ההרחקה של רונאלדו די חסרת משמעות לאור המשחקים הבאים.

יואב 1 בדצמבר 2008

רונן, כל מה שאתה כותב, נכון. זה עדיין לא מסביר את הילדותיות(הוא כבר שש שנים שם, תחת פרגי) וההתעסקות בצרכים שלו בלבד. לבעוט עונשין מארבעים מטר(הוא ממש לא בליגה של זוניניו)זה לחשוב על עצמך ועל הסיכוי הקטן לתהילה שזה יביא.
חשבתי, שהוא כבר מעבר לזה. שהוא עבר את הקשה ביותר. שכלום לא חודר אליו. זה מרגיש רגרסיה.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

יואב – אני אגיד לך איך נראה שחקן עם כשרון כמו של רונאלדו כשהוא רק חושב על הקבוצה והמאמן והאם הקהל יחשוב שהוא קבוצתי למופת. הוא נראה כמו הרבה שחקנים בארסנל. לא מישהו שטורף יריבים.

יואב 1 בדצמבר 2008

רונן, אברה ורונאלדו לא ישחקו בוויט ארט ליין. יש לזה משמעות.
צודק. היה משחק נהדר של יונייטד ותוצאות טובות במקומות אחרים(לידס הפסידה בגביע,חלום המפגש איתם נגוז לעונה הבאה).היי- ניצחנו דרבי. זה לא קרה לנו בעונה שעברה…
"המבנה הנפשי של השחקנים הוא שונה"- מסכים.אבל הלב- ילך באופן טבעי עם השחקנים שנראים לך מחוייבים יותר לצרכים של המועדון.
רוני, הוחלף ברגע קריטי של גמר ליגת האלופות וטבז סיים את המשחק.למעט ראיון מלפני חודש, בו התוודה על האכזבה(אם לא היה מתאכזב, אני הייתי מאוכזב)האישית שלא ניתן לו להיות שם בהכרעה, לא נשמע ציוץ, תנועת יד, פרצוף חמוץ.זאת לא התנהגות שכיחה של סופרסטאר מקומי,שיודע שמקומו מובטח. זה לא מנע ממנו להיות הראשון שרץ לאוהדים.
כל עוד רונאלדו ישחק ביונייטד, אני ארצה בהצלחתו(כמו כל שחקן אחר) אבל הוא לא עוזר למתלבטים… לא ממש.

roee05 1 בדצמבר 2008

שלום רונן בתור שונא ורודים ובן לאוהד של הורודים, לא הצלחתי לחנך אותו כראוי.
לדעתי היד הייתה בגלל ששמע שריקה הפעם אני מאמין לו. המצב היה יכול להיות מצב של שער, הרי החור הזה יודע לעשות את זה טוב מאוד.
חוסר מזל שלו. אבל אני מה אכפת לי, אם זה יפגע במשחק הבא שבו הןא לא ישחק זה יהיה מצויין.

יואב 1 בדצמבר 2008

שיחזור לטרוף-אני בעד. בגלל זה אני מרגיש רגרסיה.רונאלדו של השנתיים האחרונות היה תחת משימה ולא נתן לשום דבר חיצוני לקלקל לו.הדיאלוג עם אוהדי וילה בשבוע שעבר, מחיאות הכפיים היום, חוסר ריכוז מסויים במשחקו- עד לא מזמן, כלום לא היה חודר.

טל 1 בדצמבר 2008

רונן,

רונאלדו עד הקיץ שיחק כ 5 שנים במועדון,
הוא הגיע אליו בגיל 18,
נכון שהוא גדל אחרת,על סוג שונה של נאמנות ספורטיבית,לא על הניואנסים של אוהד מקומי בצפון מערב אנגליה,
אבל האם הוא עד כדי כך טיפש או אטום בכדי לא לקלוט תרבות כדורגל אחרת ואפילו מעט ממנה ב 5 שנים?
אני לא חושב אבל נניח שכן,אף אחד לא מושלם
ובכל זאת,
יש קודים של התנהגות אנושית,של כבוד כלפי מערכת,כלפי אנשים ובמיוחד כאלה שמבוגרים ממך,כמו פרגוסון שעשו הרבה למענך,כלפי אוהדים ולא משנה מהיכן הם
ולא משנה שגדלת בתרבות כדורגל שונה לגמרי,
מה גם שפורטוגל היא עדיין לא מדינה עולם שלישי,
רונאלדו ידע טוב מאוד איך לתמרן עם התקשורת לפני הקיץ הזה לטובתו,
ידע איך לקבל את אהבת הקהל אליו,עם ובלי היועצים שלו,
לכן ההתנהלות הביזיונית שלו בקיץ מבחינה אנושית היתה בזוייה ביותר,
לו לא היה אומר דבר,הייתי מקבל,
לא היה מתעלם כליל מהתקשורת,הייתי מקבל,
אבל לעמוד כמה פעמים מול מצלמות בזמן אליפות אירופה בידיעה שכל עולם הכדורגל צמא למוצא פיו ולהמשיך ולשחרר קודים אפלים,להעדיף ולהמשיך וללעוס את המסטיק הזה עד שכבר לא היה לו טעם..
עמיחי שלו שהוא גונב מערכות סטאריו ידוע כתב פה כמה הודעות לפני,הרבה שתן בראש לגבי רונאלדו,הוא לא טועה,
השתן הזה נמצא שם עוד מהשנייה לאחר העצירה של ואן דר סאר את הפנדל של אנלקה ואיך שנשכב על הדשא בכדי שהמצלמות יעצרו עליו ולא על שאר דבוקת השחקנים שרצה לחבק את ההולנדי בשער
,עוד מהחגיגות על הדשא במוסקווה,הייתי שם ביציע בכדי לראות אותו חוגג הכי פחות,אמרתי זאת לחבר ביציע,שמשהו לא בסדר,שהוא מרוחק משאר השחקנים ומאיתנו האוהדים,
הוא ידע כבר אז מה הוא רוצה,ריאל מדריד,
לו הוא היה בן אדם הוא היה מסיים את הסאגה אז,
היה מסיים את הסאגה אחרת,
רוצה לעזוב,סבבה,תודה על כל מה שנתת ודרך בצלחה בעתיד אבל בכבוד מינמלי של "עובד במערכת",כל מערכת.
אז כן,קאנטונה נתן מכות לאוהד ביציע,
בקהאם השתנה מהקצה לקצה,מילד ביישן לסטאר עולמי ובעצם קרע את עצמו מאיתנו,
רוי קין וגורג' בסט הסתכסכו מבחינה מקצועית עם המנג'ר שלהם,
אבל אף אחד בהיסטוריה של יונייטד,לא ירק על המערכת כולה
כמו שרונאלדו עשה בקיץ האחרון ואף תירוץ מבחינתי של מאיפה הוא בא ואיך הוא גדל וכמה לחץ יש עליו לא יכול לבושה שאני ורבים אחרים הרגישו בקיץ.

הוא שחקן גדול,אחד הגדולים שהיו,אני שמח עד סוף שהוא מצליח על הדשא כי הוא עדיין רץ,מזיע ונותן מעצמו על המגרש כשהוא לובש את חולצה הנכונה מבחינתי,אבל,

כשדיוויד בקהאם עזב לריאל מדריד,משהו ממני הלך איתו לספרד,
כשקאנטונה הודיע על פרישה,משהו ממני נכבה לתמיד,
כשגורג' בסט נפתר לפני 3 שנים,משהו ממני הלך איתו למעלה.
כשרונאלדו יעזוב החיים ימשכו כסדרם.

טל 1 בדצמבר 2008

תיקון,גורג בסט נפטר לפני שנתיים כמובן

יואב 1 בדצמבר 2008

טל,(:
יש צילום נפלא של גיגס ורונאלדו, מתחילים את הריצה לכיוון ואן דר סאר, רונאלדו נעצר ונשכב במודעות מוחלטת(למרות הספק שאני נותן לו כי הניצחון שיחרר אותו "מחרפת" הפנדל המוחמץ)וגיגס מסתכל אחורה בתימהון וממשיך לרוץ…
רונן, האם מה שאתה אומר זה- ששחקן מהקליבר הזה משחק אצלך, יש מס שצריך לשלם?

טל 1 בדצמבר 2008

יואב,
אם זה היה רק הספק בגלל הניצחון ששיחרר אותו מחרפת הפנדל המוחמץ בהקשר של החגיגה המיידית כשנשכב על הדשא לאחר עצירת הפנדל לא הייתי אומר מילה
אבל מהיציע במוסקווה ראיתי דברים נוספים שלמרות האושר העילאי של אותם דקות,הציקו לי לגביו כבר אז,
בשלב מסויים הקהל התעלם מכל שאר השחקנים שהיו קרובים ליציע ושר רק לרונאלדו שעמד על הדשא באיזור רחבת ה 16,הוא רק נופף כמה שניות לשלום ותודה וזהו.

יואב 1 בדצמבר 2008

הייתי מותש מידי וחסר ריכוז לניואנסים האלה בזמן אמת(וחסר אלכוהול באופן קיצוני). אבל התקיים איזה ראיון מאולתר על הדשא, בו הוא אמר שהוא נשאר..

יואב תל אביב 1 בדצמבר 2008

טל-דחיל ראבאק כמה אפשר להיות פגוע ממישהו שאחראי באופן ישיר להישגים הכי גדולים שלכם בשנים האחרונות? מדברים פה על סמלים ונאמנויות כאילו מדובר בקוזה נוסטרה ולא בקבוצה אולי הכי עשירה היום בעולם.אלכס פרגוסון שיודע משהו על נאמנויות רדף אחריו עד פורטוגל כדי לשכנע אותו להישאר,אני מאמין שהוא ידע למה הוא עשה את זה.ומשהו אומר לי שהוא לא עשה את זה כי הוא הרגיש שהסמל הגדול שלו רוצה לעזוב,אני לא חושב שיש למישהו במערכת ציפיות כאלה מרונאלדו,הילד בעייתי זה ברור,אבל כמה זה באמת חשוב?
דוקא רוני מזכיר לי את אבוקסיס בבי"תר,או את נאתכו בהפועל,מנשקים את הסמל בכל הזדמנות למצהלות הקהל ומתגרים בלי סוף בקהל שמנגד,באופן אישי יש לי יותר כבוד לשחקנים שאפתניים כמו רונרלדו,שמהשאפתנות שלהם מרויחה הקבוצה באופן עקבי,ופחות כבוד למחוות תיאטרליות אלה אבוקסיס,שתמיד נודף מהם ריח רע של פופוליזם זול.
שמח בחלקך!!

אביעד 1 בדצמבר 2008

צר לי לחזור לדיון הזה ואני לא מתחיל להשוות את מסי לרונאלדו. אבל יש לי בעיה חמורה עם "המודל לחיקוי" שהוא לאו מסי. מהעובדה שהורחק בהופעת הבכורה שלו בנבחרת ארגנטינה, דקה אחרי שנכנס כמחליף בגלל מרפק שנתן לשחקן היריב. מהעובדה שהתלבט בכלל אם לשחק בנבחרת ארגנטינה בשביל שיוכל לקבל אזרחות ספרדית, משער היד נגד חטאפה, מהצלילות התכופות שלו (האחרון שיש לפנות אליו לפרטים – אויפאלושי מאתלטיקו). כמה ביקורת מנצ'סטר וגיגס חטפו על שער בבעיטה חופשית כשהחומה לא מוכנה נגד ליל, וכמה ביקורת חטף מסי על מהלך דומה נגד אתלטיקו? "הילד" הוא פרובוקטור לא קטן, עם מניירות לא פחות מעצבנות מרונאלדו, אבל בגלל החיוך התמים הכל נסלח לו.
כריסטיאנו רונאלדו לא התנהל כיאות בקיץ האחרון. אבל היה לו האומץ להתנצל. והוא עולה למגרש פעמיים בשבוע במדי מנצ'סטר יונייטד, סופג קללות, איומים ויריקות מהקהל (במשחקי חוץ), סופג תיקולים שמטרתם לשבור לו את הרגל (בכל משחק) ובכל זאת קם ונותן את הכל על המגרש עבור מנצ'סטר יונייטד. הוא הרוויח את הזכות לטעות ולספוג אדום, גם בדרבי. הפעולות שלו היום לא היו חכמות, אבל הוא הרוויח את הזכות שלא להיצלב עליהן.
באשר לגמר במוסקבה, נו באמת. לקרוא פעולות שלו אחרי חצי שנה ולמצוא בהן סימנים של ריחוק, זו לא חוכמה גדולה. הפעולה הראשונה של פול סקולס הייתה לגשת ולנחם את ג'ון טרי. האם הוא לא שמח? האם הפעולה שלו העידה על ריחוק? או שמא זהו פול סקולס? ואולי זה גם רונאלדו והאופי שלו, הריחוק הרגשי?
ריו פרדיננד, בקו הזה, יהיה סמל של היונייטד. כי הוא עומד מול התקשורת ואומר שהוא לא ייחשב כשחקן מנצ'סטר יונייטד עד שיביא לנו את גביע אירופה לאלופות, כי הוא אומר בגלוי, בגיל 29, שפאולו מאלדיני ומה שהוא נותן למילאן זה המודל חיקוי שלו. כי נעשה לו עוול נוראי אבל הוא ניצל אותו לחזור בוגר יותר ולתת הכל עבור הקבוצה. על המגרש ומחוצה לו.
ג'רארד הוא הסמל של ליברפול והוא פלירטט בגלוי עם צ'לסי. קראגר גם סמל באנפילד והוא גדל בצד השני של העיר. טרי הוא סמל בצ'לסי והוא היה מוכן ללכת עד שקיבל את החוזה הגדול באנגליה בזמנו. צר לי, אבל אוצרות כמו קאסיאס, סקולס, גיגס, נוויל, מאלדיני, אין הרבה. אז מה שאני מצפה משחקן של מנצ'סטר יונייטד הוא שייתן את הכל, הכל, על המגרש. אם זה מכניס אותי ל"צרות אמיתיות" than so be it. וכל אוהד של קבוצה אחרת שמתחשק לו לנפנף בכמה השחקנים שלו מחוייבים, לי יש את ראיין גיגס, כמה אוהדים אחרים יכולים לומר את זה על שחקן בקבוצה שלהם?

גל 1 בדצמבר 2008

בקר טוב,
אני עם רונן בכל מה שקשור לאדון ברבטוב ולא בהיבט של רמת הכדורגל שלו.
1.לא ראיתי אותו יורד לתאקל ולו פעם אחת או חלילה רודף אחרי שחקן,לא מתאים לאופי הבלתי מתפשר של יונייטד.
2.האיחור הרב של פרגי בהחלפתו היה מורט עצבים,היה צורך מיידי להכניס שחקן פיזי ומחזיק כדור כמו טבז או אנדרסון,אגב את שניהם פרגי הורג השנה ברכות,טוב לא ייצא מזה…
לכל הסקרנים מתי סקולס חוזר,מצ"ב לינק לאתר מצויין ובו כל נתוני הכדורגל האנגלי,אתר מאד מקצועי.
סקולס חוזר בעוד שלושה שבועות.
http://www.physioroom.com/affiliate/4thegame/epl_injury_table.php

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 1 בדצמבר 2008

יהיה נפלא אם תואר הכדורגלן הטוב בעולם יתחלק בין רונאלדו ומסי.
רונאלדו יקבל את התואר בעבור 5 החודשים הראשונים של 2008 ומסי בעבור 5 החודשים האחרונים של 2008.

Sade-DK 1 בדצמבר 2008

ההרחקה של רונאלדו תחול על משחק גביע הליגה מול בלקבורן, כך שלסנדרלנד הפורטוגזי יהיה כשיר. אברה לעומתו לא יהיה לרשותנו מול טוטנהאם עקב צבירת צהוהים.

אביעד 1 בדצמבר 2008

אנונימי, מה בדיוק מסי עשה מיולי עד דצמבר? זכה באולימפיאדה עם ארגנטינה ומוביל את הטבלה עם קבוצתו. לפי הקו הזה, לא בהכרח מסי הוא השחקן הטוב בעולם במחצית השניה של 2008 אלא אולי דווקא חאבייר מסצ'ראנו או חואן ריקלמה. בכל מקרה, הפרס ניתן על עקביות לאורך שנה שלמה והוא מגיע אך ורק לכריסטיאנו רונאלדו. כל החלטה אחרת היא עוול.

טל 1 בדצמבר 2008

יואב מתל אביב

קודם כל יש דברים שהם מעבר לתארים,
ועברתי מספיק שנים שחורות עם יונייטד וזה לא שינה לי לגבי שחקנים מסויימים שהגיע להם את אות הכבוד או הסמל בלי קשר לאליפות שהם לא זכו או גביע אירופה שהם לא זכו בהם.
פרגוסון הוא המנג'ר והוא צריך לדאוג לנפק הישגים ובגלל זה
הוא נסע לפורטוגל לדבר עם רונאלדו,
אני אוהד,אני מונע מרגשות אחרים לגמרי וזה ההבדל ביני לבין פרגוסון ולבין רונאלדו.

בשבילך מדובר בקבוצה אולי הכי עשירה בעולם(ואנחנו ממש לא,יש לנו את החוב הכי גדול בעולם,זה כן),
עבורך אולי זה פחות חשוב איך שהוא התנהג בקיץ,
אצלי זה כן משחק תפקיד.

אביעד
על הפעולות של רונאלדו במוסקווה כתבתי במקומות אחרים(לא פה)ואמרתי לחברים קרובים(חלקם פה)מיד אחרי הגמר,לא חצי שנה אחרי,סתם זה לא תפס לי את העין.
הוא יכול לטעות מקצועית וגם לא על המגרש,בוודאי,
אבל אתה מצפה משחקן בכיר ומנוסה להיות חכם יותר מכל הבחינות
בשלב הזה והרי הוא הראה כבר שהוא כבר גדול מכל הרעשים מסביב ובמיוחד בהקשר הזה,
זה נראה כאילו הוא מתרכז פחות בעיקר ויותר בטפל בטפל,
הוא סובל מזה כי הוא לא מספיק טוב על המגרש ואנחנו סובלים מזה כשהוא לא מספיק טוב על המגרש,
שבוע שעבר נגד אסטון וילה,עשה פרצופים בכל פעם שמסרו לו כדור קשה יותר ולא מדוייק לשרוך של הנעל,זה לא רונאלדו של השנים הקודמות,זה אקט של פרימדונה שבהחלט מתקשר לקיץ.

וכן,אין ספק,קאסיאס, סקולס, גיגס, נוויל, מאלדיני,שחקנים של פעם בדור.

AMIR 1 בדצמבר 2008

ניצחון חשוב מאוד!
האם ניתן להסכים שיש 2 שחקנים מדהימים היום בעולם: רונאלדו ומסי.
העונה הזו החלה מעט קשה יותר לרונאלדו שמת להוכיח שהוא יכול לכבוש כמות שערים אדירה ולא הכי מצליח לו (בטח ובטח לעומת הנסיונות לכיבוש 48 ועולה). לגבי האדום אתמול הוא די טיפשי אבל נסלח הודות התוצאה.
מסי שחקן אדיר בכל הבחינות וכשיביא את התארים יוכל להכנס רישמית לרשימת הגדולים – ככה זה עובד חברים.
GLORY GLORY MAN UNITED

YB 1 בדצמבר 2008

דורפן, מה עם קצת קרדיט על כך שחזיתי את פלופ ברבאטוב עוד לפני שהוא חתם אצלכם (מקווה שלא עשיתי קאונטר-נאחס, ופתאום הוא יתחיל לשחק מדהים). אני קורא (כמעט) את כל הטוקבקים על רונאדלו ואין ספק שהוא מאכזב הרבה מאד אנשים. אני, בניגוד לרוב, חושב שרונאלדו קצת אובר-רייטד. ברור שהוא כדורגלן נפלא עם טכניקה מזהירה, אבל לדעתי אין לו את היציבות והאינטנסיביות כדי להפוך לשחקן הטוב בעולם וגם אם הפך לכזה בעונה שעברה, מייד פינה את העמדה לליאו מסי. גם אסור להתעלם מכך שרונאדלו איכזב במרבית המשחקים הגדולים של יונייטד ועם נבחרת פורטוגל בזירה הבינלאומית. אם אני ג'נרל מנג'ר של קבוצה, ונותנים לי לבחור בין רונאדלו לרוני אני ישן על זה כמה ימים ובסופו של דבר כנראה מטיל מטבע. וגם אם הייתי בוחר ברונאדלו רק בגלל שהתקרה שלו גבוהה יותר, מאד יכול להיות שהייתי מצטער על זה.
בקיצור, אם לא ברור ללא שום פקפוק שרונאדלו יעיל מוויין רוני, אז קשה לטעון כי הוא אחד הגדולים אי פעם. ולכן דורפן, ההערכה שלך את רונאדלו, לדעתי, חורגת (בהרבה) מערכו האמיתי.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

YB – אתה בהחלט טוען בעקביות שברבטוב איום ונורא. אני טוען דבר אחר – אתמול הוא היה איום ונורא.
ההבדל הזה בין משחק לבין קריירה מתבטא גם לגבי רונאלדו. אתה באמת רציני להחליט שהוא לא מה שעשו ממנו בגלל חודש וחצי בו הוא פחות טוב ממסי וגם בחודש וחצי הזה יש לו שמונה שערים וארבעה בישולים והוא השחקן הטוב ביותר של יונייטד לפחות בכמה משחקים?
זה סתם מצביע על רמת הציפיות ממנו.
רונאלדו הוכיח את עצמו במשך שנתיים ברציפות. האם על סמך חודשיים הוא מוכיח את ההיפך? חודשיים שבהם הוא רחוק מאד מלהיות? מי השחקן שזכור לך שהיה הטוב בעולם תמיד – כל חודש, גם בפתיחת עונה.
בוא אני אציע לך מדד אחר: את מסי תתחיל להשוות לרונאלדו כשיוביל קבוצה לאליפות ספרד. כשיוביל קבוצה לאליפות אירופה ההשוואה תהיה מלאה. ייתכן שזה יקרה. אבל בינתיים מה אנחנו משווים בין מה שרונאלדו כבר עשה לעומת משחקים יפים של מסי בפתיחת עונה בה ברצלונה דורסת.

YB 1 בדצמבר 2008

אני חושב שמסי, כשהוא לא פצוע, מוכיח כי הוא הכדורגלן הטוב בעולם באופן די קונסיסטנטי. אני לא חושב שברבאטוב איום ונורא. הוא שחקן מאד מוכשר, אבל כבר בטוטנהאם היה די אובר-רייטד לטעמי וכפי שטענתי לפני שהצטרף: הוא לא שחקן שמתאים לאתוס של יונייטד, לכן כל כך התפלאתי שפרגוסון החתים אותו. קטונתי מלבקר את המנג'ר שלכם אבל זה היה די מתבקש שאם ברבאטוב מצטרף, אתה גם מקריב את טבז (הנהדר בעונה שעברה) וגם מצרף שחקן שלא בדיוק אוהב להתאמץ. לדעתי פרגי פשוט התאהב ביכולת הטכנית שלו, וברעיון של להראות לעולם שהוא מסוגל לשדרג קב' שהייתה למעשה מושלמת, ולכן התעקש על הדיל.
ונק' נוספת לגבי רונאלדו: אין לי דרך להוכיח זאת, אך היכולת והנסיגה שלו השנה לא כל כך מפתיעות אותי. אני הייתי יותר מופתע מהיכולת (המופתית) שלו בשנתיים האחרונות. רוצה לומר: קשה לי להאמין שהוא יצליח לשחזר את היכולת הזו למשך זמן ממושך- העונה או אי פעם בעתיד.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

YB – את התשובה לשאלה מי השחקן הטוב בעולם סיפקה לך אתמול מנצ'סטר סיטי כמו ויאריאל כמה ימים קודם לכן. משהו שתוכל להזדהות איתו גם כמי שאוהב כדורסל….בכל פעם שרונאלדו מקבל את הכדור – גם באזור חצי המגרש – ניגשו אליו שני שחקנים. בלי קשר למיקומו של אף שחקן אחר במגרש. זו השמירה שהוא מקבל מתחילת העונה. האתגר שלו העונה הוא לשנות קצת את המשחק שלו בכדי לנצל את העניין הזה. עבורי עונה של 25-30 שערים, והוא ישיג אותם, בצירוף יותר בישולים תהיה עונה אדירה.
שוב, רמת ההוכחות שאתה דורש ממסי הוא "שאתה רואה שהוא הכי טוב". מרונאלדו אתה דורש שכל שנה יהיה השחקן הטוב בפרמייר-ליג וגם יוביל את יונייטד לאליפות. וגם יבטיח את שני התארים הללו לפני כריסטמס. זה באמת מבטא יפה את ההבדל בין מסי לרונאלדו עד היום. בקיצור – מסי משחק עם הסגל ההתקפי הטוב בעולם – שישיג איתם משהו.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

ופרגוסון בהחלט צריך לטפל בברבטוב – להעיף אותו לכמה משחקים לספסל – ואחר כך הוא יהיה בסדר…. אין פה דרמה גדולה מדי.

אריאל 1 בדצמבר 2008

אני חושב שהדיון לגבי האם רונאלדו גדול ממסי מפספס את הענין המרכזי. אין שאלה בכלל שרונאלדו הוא כדורגלן גדול ואולי הכדורגלן הגדול בעולם היום. אבל כמו שאמרו על מארינו שהוא היה הק"ב הכי טוב, אבל אלווי היה שחקן פוטבול גדול ממנו, אפשר לומר בפארפזה שרונאלדו הוא כדורגלן גדול, אבל לא שחקן אגדי.
מה ההבדל? שחקן אגדי הוא כזה שחוץ מלשחק כדורגל גאוני, הוא מביא איתו ערך מוסף למשחק. הערך המוסף היחיד שרונאלדו מביא איתו למשחק זה ההתחזויות ונפנופי הידיים.
אני חושב שהמבחן האולטימטיבי לשחקן גדול הוא מה אוהדי קבוצות שמתחרות בקבוצה של אותו שחקן חושבים עליו. לא היה אוהד כדורגל שהכרתי, לא משנה את מי הוא אהד, שהרשה לעצמו להפסיד משחק של מארדונה. לא היה אוהד כדורגל שהכרתי שלא אהב את זידאן, לא משנה איפה הוא שיחק. את רונאלדו האמיתי לא היה אחד שלא העריץ את הכדורגל שלו בזמנו. אני חושב שמסי רוחש לעצמו מעמד דומה היום, גם מאוהדי ריאל וכולנו זוכרים איך הם מחאו כפיים לרונאלדיניו לפני כמה שנים.
אצל רונאלדו, לעומת זאת, מי שלא אוהד את מנצ'סטר פשוט לא סובל אותו. אני מכיר המון אוהדים, ואני בינהם, שלא היו רוצים לראות את רונאלדו אצלם בקבוצה, לא משנה כמה הוא טוב. אני רוצה לראות אוהד ליברפול אחד שימחא כפיים לרונאלדו (ואי אפשר להגיד שאוהדי ריאל שונאים את ברסה פחות מאשר ליברפול שונאת את מנצ'סטר).
אז רונאלדו ייזכר ככדורגלן גדול, אני לא חושב שיש ספק לגבי זה. אבל כשחקן אגדי? אולי אצל אוהדי מנצ'סטר יונייטד בלבד. אצל כל השאר הוא בכיין קטן, שכל מה שיש לו ברגליים לא יצליח להסתיר את זה.
ואם יותר לי הימור קטן – בעוד שנה או שנתיים, כשרונאלדו יעזוב את מנצ'סטר לטובת מועדון אחר, גם אוהדי מנצ'סטר ייתפכחו ממנו

אביעד 1 בדצמבר 2008

YB – אז הטיעון שלך הוא: א. מסי יותר טוב מרונאלדו כי הוא משחק יותר טוב ממנו כבר חודשיים שלמים. כשהוא לא פצוע (זה חתיכת סייג, מסי מפספס בממוצע רבע עונה על פציעות) וב. לרונאלדו אין את היציבות והאינטנסיביות להיחשב הטוב בעולם, אין לו את היכולת לשמור על יכולתו באופן ממושך.
מה?! שנתיים וחצי (כמעט), עד עתה, זה לא מספיק??
מאז אוגוסט 2006 רונאלדו הבקיע 74 שערים, נגד קהל עויין בכל משחק חוץ ושמירה של 2-4 שחקנים בכל משחק. כל זאת על פני 2 עונות שבהן שיחק קרוב ל-60 משחקים בעונה ועוד העונה בה פספס את החודש הראשון ומשחק אחד (בגביע הליגה) מאז.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

אריאל – בין אוהדי ליברפול ומנצ'סטר יונייטד למרבה הצער לעולם לא יהיו מחיאות כפיים. גם לא לגיגס או סקולס או קרגאר או שחקנים שהסמליות שלהם לא מוטלת בספק.

YB 1 בדצמבר 2008

אני מסכים שאם מסי לא יזכה השנה בלה-ליגה ויוליך את בארסה גבוה מאד באירופה (לפחות גמר) אז גדולתו (ההיסטורית) בהחלט מוטלת בספק. השחקנים הגדולים ביותר מוליכים את הקבוצות שלהם לתארים. לכן קובי בראיינט אינו מגדולי כל הזמנים וגם לא סטיבן ג'רארד. לשניהם, אגב, עדיין יש סיכוי להפוך לכאלו אם ינהיגו את הקבוצות שלהם לשתי אליפויות (לפחות). אפרופו ג'רארד, עד לא מזמן נראה היה שלדבר עליו בקונטקסט של הגדולים אי פעם היה מגוחך, אבל ראיתי שבטיימס כבר שואלים האם הוא גדול שחקני ליברפול מאז ומעולם. ברור שמבחינת כשרון נטו אין לו את היכולת של האול-טיים גרייטס אבל קשה מאד להתווכח עם התפוקה הסטטיסטית, התרומה הכוללת, ומשחקו ההירואי. הלוואי שיוליך אותנו לאליפות, ואז עוד אחת, ואז ייקח את אנגליה לגמר מונדיאל (בהחלט אפשרי)- כך אולי יזכה ג'רארד לכבוד ההיסטורי שראוי לכדורגלן הכביר והאובר-אצ'יבר הזה.

מבחינת התפוקה וה

ajr 1 בדצמבר 2008

אריאל!
אם אתה תוען שהערך המוסף היחיד שרונאלדו מביא איתו למשחק זה ההתחזויות ונפנופי הידיים,כנראה שלא ראית משחקים של יונייטד,
כל משחק שומרים עליו לפחות 2 ,ובאגרסיביות רבה,כאשר הוחלף במשחק נגד הווילה הפרשן אלון חזן סיכם זאת בפשטות הם פירקו אותו,לצערי הוא לא זוכה להגנה מהשופטים למעט המשחק נגד וויאריאל שבה השופט הוציא שלושה כרטיסים צהובים לעברות קשות שנעשו עליו

אלון 1 בדצמבר 2008

יש הבדל משמעותי אחד שבגללו מסי הוא מהגדולים ביותר ורונאלדו לא-מסי כמעט תמיד מתעלה מול ריאל מדריד, צ'לסי וכו'. רונאלדו לעומת זאת מעולם לא נתן משחק סביר ומעלה מול קבוצה יותר חזקה מווסטהאם.

אריאל 1 בדצמבר 2008

רונן – אני לא מדבר על סמל או לא – מצידי שאוהדי מנצ'סטר יחשבו שהוא סמל עד מחר – לא אני בוחר סמלים לקבוצה אחרת. אני מדבר על מעמד מיתי, כזה ששמור לשחקנים גדולים באמת. אתה פעם הגדרת את רונאלדו כשחקן אגדי, אני חושב שזה תואר כפוי מאוד. לטעמי, שחקן נחשב אגדי כשגם אוהדי קבוצות יריבות מגדירים אותו ככזה. אני חושב שאין ויכוח שזה לא המקרה אצל רונאלדו. למעשה, אני לא מכיר אוהד לא של מנצ'סטר שמגדיר את רונאלדו כאגדי.
ajr – אתה מדבר על כדורגל נטו. כבר אמרתי שאין ויכוח לגבי איכות הכדורגל של רונאלדו. אני מדבר על משהו שמעבר לכדורגל. מנהיגות, למשל. יכולת התעלות ברגעי קלאץ', למשל. יכולת להפוך את השחקנים שמסביבך לטובים יותר, למשל. רונאלדו הוא כדורגלן מחונן, אבל זה הכל בעצם.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

אריאל, אלון – אתם מפספסים נקודה חשובה. רונאלדו מזיין הרבה יותר. והשאלה למה למישהו להיות אגדת כדורגל שלא בשביל זה?

אריאל 1 בדצמבר 2008

אתה טועה, רונן. רונאלדו אכן משיג מיליון בחורות (בעיקר בזכות הלוק של הילד הבכיין והמסכן) אבל אף פעם לא מצליח לסיים את העסק, מה שנקרא. כל פעם שהם נכנסים לחדר השינה, הרגל שלו נתקעת בשטיח והוא נופל. אתה יודע, כוחו של הרגל..
כמובן, כשהבחורה עוזבת אותו בוכה על הרצפה – הוא מוחא לה כפיים

גיל מזימבבואה 1 בדצמבר 2008

חברים אני מאתמול מתאפק אבל עכשיו החלטתי שזהו ואני מצטרף כי יש כאן כמה מגיבים שעל מנת להגיב משנים את העובדות. לגבי הויכוח רונאלדו – מסי, אני בכלל לא מבין את המגיבים שמשווים בין שניהם (אגב, אני שם לב שזה בא יותר מצד אוהדי ברסה. רגשי נחיתות?).
רונן צודק בכל מה שהוא כותב ולפעמים אני מתפלא גם עליו שהוא נסחף לויכוח. רונלדו עולה על מסי בכל פרמטר שבו נבחן שחקן כדורגל (זיונים, הצגות, מחיאות כפיים לא נחשב). אם רק מסי היה עובר את מה שרנלדו עובר מבחינת שמירה וכיסוחים הוא לא היה מגיע לכריסמס.
ברבטוב – פה אני דוקא מתפלא על עורך הבלוג, אני רואה את כל הפרמייר ליג דרך הלויין הדרום אפריקאי (אגב הם משדרים לייב 380 משחקים מאנגליה בשנה כולל חלק מהליגה השנייה) והפרשן הוא לא אחר מאשר גרי ביילי (אגדה?)שוער העבר של יוניטד, גם הוא וגם אנדי גריי בסקיי ספורט אמרו שברבטוב, קאריק ורוני היו המצטיינים של היוניטד אז מי אנחנו שנלין. תשמעו אנחנו מעולים מהכורסא אבל אלו שניים שאכלו קצת דשא והם יודעים בדיוק על מה להיסתכל על מנת להגיד את מה שהם אומרים. אז לפני שאנחנו אומרים פלופ וכ"ד כדי לספור עד 3 . כי מי מאיתנו שם לב כמה קאריק היה מעולה אתמול?

אביאל 1 בדצמבר 2008

בני תבורי : געגועי למוריניו, בזמנו הייתי יודע שאם צ'לסי מובילה בבית 1 אפס לא יהיה מהפך

:)

ליאונידס 1 בדצמבר 2008

רונאלדו עוד רחוק מאד מלהיות אגדה.במגרש או במיטה…

עזי/רונן/אריאל.
בעוד חמש שנים אני מנבא שהויכוח כלל לא יהיה רלוונטי.

אני עדיין זוכר כיצד הגדולה של מרדונה הועמדה בספק לאחר הגביע העולמי ב-1982 וכיצד כולם חזרו בתשובה.

מסי כיום טוב ממרדונה בגילו.רונאלדו לא היה יותר טוב מרונאלדיניו בשיאו ואילו מסי בדרכו להעמיד בצל את מרדונה.

יואב 1 בדצמבר 2008

גיל,
מסכים לגבי קאריק ואף כתבתי את זה באחד ההודעות הראשונות. אחד מאנדרייטים הגדולים של יונייטד בכל הזמנים. אבל מה לעשות, הוא עוד לא פספס אליפות במדי יונייטד.
הויכוחים פה סביב מסי ורונאלדו, מוקדמים. מסי הוא משהו מיוחד אין ספק, אבל רונאלדו, הוא המגוון והמשוכלל ביותר שיש או שהיה. הוא חסר מגבלות כדורגלניות. אם הוא אגדה, או סמל, או היסטורי(הוא בוודאי היסטורי- כמו שרונן הגדיר נכון בעבר, הכדורגלן האנגלולטיני הראשון)בעיני יונייטד או העולם, זה פחות חשוב כרגע.גם הבכיינות וההצגות(הוא עדיין לא הבקיע שער ביד-להזכירכם!!! אבל עם הזין והעקב- כן)לא רלוונטיות. הוא שחצן ומקומם אבל הוא מספק מספרים, שחלוץ מרכזי(או כל אחד אחר) יכול רק לדמיין.והוא לקח, כל מה שהיה בהישג ידו עד עכשיו(צמפיון ליג, פרמייר ליג, גביע אנגליה, גביע הליגה, מלכות שערים בכל המפעלים, בחירות לשחקן עונה על ידי כולם).והוא גם לא כל כך פציע(טפו טפו טפו) מה שנותן לו יתרון על כל האחרים….

אביאל 1 בדצמבר 2008

אני חושב שההבדל הגדול בינהם הוא בכך שמסי ניזון הרבה מהשחקנים סביבו, בעיקר מהתנועה הבלתי פוסקת של שחקני בארסה והתמצאות ברחבה של החלוצים שאיתם הוא משחק (אטו והנרי), לעומת זאת רונאלדו כמעט בכל קבוצה שלא תשים אותו יגרום לכל הסביבה שלו להשתפר.

בנוסף כמו שציינו כאן, רונאלדו עולה על מסי בכמעט כל פרמטר, בעיטות עוצמתיות ב2 הרגליים, בעיטות חופשיות, הוא מהיר לא פחות ממסי, הוא הרבה יותר חזק ממסי, הוא נוגח כמו שמסי בחיים לא ינגח, למסי יש את הממזריות הזאת בתוך הרחבה וזה היתרון שלו, רונאלדו מקרין הרבה יותר כוחניות במשחק שלו, מסי משחק בקלאסה כזאת וזה מה שמייחד אותו.

דניאל 1 בדצמבר 2008

קאריק לא היה מעולה אתמול,כלל וכלל לא.
מדוע אנשים זקוקים לדברי פרשנות בסקיי ספורט כאשר הם יכולים לחזות בעיניהם בקאריק ולקבוע את עמדתם.
מי שמפקפק בכך שקאריק בינוני להחריד צריך במשחקים הבאים לבחון את פועלו :מספר המסירות המדוייקות בהשוואה למסירות הלא מדוייקות,איבודי הכדור,חילוצי הכדור,ההצטרפות להתקפה,ההשתתפות במשחק ההגנה,בעיטות לשער,תנועה ללא כדור,התנהלותו ברגעי משבר של הקבוצה כאשר הקבוצה היריבה לוחצת ויוזמת.
כאחד שעוקב באופן רצוף אחר צמד הקשרים במרכז הקישור של יונייטד מאז תחילת העונה אני מכריז על בינוניותו של קאריק.למזלו כל שאר המתמודדים על התפקידים הללו בינוניים באותה מידה.
בויכוח אודות רונאלדו-מסי נשכחת העובדה שרונאלדו מבקיע שערים גם במשחקים שבהם הוא חלש (וזה קרה לא מעט בעונה שעברה).אילו רונאלדו היה חלוץ זה כלל לא היה חשוב אם הוא במשחק טוב או רע.כחלוץ זה היה תפקידו.הציפיה מרונאלדו היא להיות השחקן המוביל שיחלץ את הקבוצה ממצוקה,להיות זה שבמשחקים הגדולים יקח על עצמו את המשחק.זה לא קורה לרונאלדו במשחקים הגדולים.זה ההבדל בינו לבין מסי.
ויש תחושה שכבר ראינו את רונאלדו בשיאו וטרם ראינו את מסי בשיאו ולא ברור כמה נפלא הוא עוד יכול להיות.

יואב 1 בדצמבר 2008

דניאל, לא מסכים לגבי קאריק(שכניסה שלו לרחבה אתמול ובעיטה תוך כדי תנועה, גרמה לגול) כשביחד עם סקולס, שלט לגמרי במחצית הראשונה של הגמר, מול הקישור המפלצתי של צלסי.הבנת המשחק שלו- מושלמת. מסכים לגבי היכולת של רונאלדו להבקיע גם כשהוא חלש.
אגדת המשחקים הגדולים של רונאלדו , כבר קצת לא נכונה.הוא כבש נגד ארסנל(שלוש פעמים- בחוץ) וליברפול, גמר גביע, גמר גביע הליגה, גמר הצמפיוס(ולולא החמצות מסמרות, היה רושם גם שני בישולים במשחק מצויין שלו)ביורו, במונדיאל, בדרבים, במשחקים קובעי אליפות. לא זכור לי שמסי פירק את ריאל אבל זה בהחלט יכול לקרות. התחושה שמסי, עוד לא בשיא- מסכים….

Yair 1 בדצמבר 2008

עדיין אין קונים לטורניר 1 על 1?

יואב 1 בדצמבר 2008

יאיר, הייתי מכניס לטורניר את איברהימוביץ.הוא המלהיב ביותר בעיני….

אלון 1 בדצמבר 2008

יואב, "לא זכור לי שמסי פירק את ריאל אבל זה בהחלט יכול לקרות"-אם אני זוכר נכון הוא כבש שלושער ב3-3 בקאמפ נואו לפני שנה וחצי.

גמאני 1 בדצמבר 2008

בעונה שעברה התנהלו כאן המון דיונים על רונאלדו וטענו פה לא פעם(ובצדק) שאחת מהגדולות שלו היא שהוא ממשיך וממשיך לשפר אספקטים שונים במשחק שלו-בעיטה בשתי רגלים,משחק ראש וכדומה.
אני אוהד יונייטד,ואני לא מת על רונאלדו הבן אדם,במיוחד אחרי הקיץ האחרון.אבל ככדורגלן אני חושב שהעובדה שהוא משפר את המשחק שלו על ידי עבודה קשה על דברים שהוא יותר חלש בהם נותנת לו יתרון על מסי.
אז מסי ישתפר בדריבלים ובבעיטה ברגל שמאל,ואולי יבקיע גולים שמראדונה לא חלם עליהם אבל עם רונאלדו,אתה פשוט לא יודע מאיפה זה יבוא לך.והוא עוד ילך וישתפר!!!

יואב 1 בדצמבר 2008

אלון, אם זה אכן נכון(דיברתי מהזיכרון), טעות שלי.
גמאני, מסכים למרות שמסי נפלא בדרכו…

עזי 1 בדצמבר 2008

ליאונידס, לא יודע למה שירבבת את שמי בדיון שלא השתתפתי בו, אבל אני דווקא חושב שאתה צודק, מה גם שמסי צעיר בשנתיים וחצי מכריסטיאנו. בגילו דייגו עוד שיחק בארגנטינה וזידאן היה בבורדו.
מה שמוביל שוב למסקנה שפלה היה רק אחד ואיש לא ייתקרב אליו

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

אני מחזיק את עזי. לא יהיה כמו פלה כי עם מה שלא ראינו לעולם לא נוכל להתווכח…. החבר'ה המבוגרים שמשחקים שח בבית קפה בו אני יושב בבודפשט אומרים שפלה בטח לא היה גדול כפושקש.

Yair 1 בדצמבר 2008

רונן, אתה יודע משהו על שני הקרואטים שצפויים להצטרף בינואר? להבנתי הצעיר יותר (לג'יץ', בתרגום חופשי מאוד) הוא גם המוכשר יותר, הבחור השני טוס/שיץ' אמור להיות מומחה לבעיטות חופשיות/מרחוק…

והינה דעה נוספת על ההופעה של ברבטוב בדרבי ד"א:
http://www.manchestereveningnews.co.uk/sport/football/manchester_united/s/1082767_mathiesons_derby_verdict

עזי 1 בדצמבר 2008

רונן, מסתובבים ביננו אנשים שראו את פלה, אתה יודע. זקנים שראו את כולם מדברים על פלה, די סטפאנו ופושקש ואז על מראדונה וקרויף. בכל מקרה לא נחזור לויכוח הזה, רק אגיד שאגדת דייגו – אותו ראיתי כל הקריירה כולל במונדיאל 86' וליוויתי אותו אישת בארץ – מנופחת כיום, בגלל אופיו וסיפור חייו, יותר מאשר נופח המיתוס של פלה. רוב הצעירים של היום שטוענים שדייגו גדול יותר לא ראו אותו משחק כלל. נכון כתבת פה על שער הסללום נגד אנגליה ועל זה נגד בלגיה שהיה גדול יותר, אבל אם לא שער היד אולי לא היה משחק נגד בלגיה.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

הדבר העיקרי שאני יודע על שני הקרואטים הוא שהם סרבים. הקולגה שלי עמית לוונטל אומר לי שלפרטיזן יש את מחלקת הנוער הטובה באירופה כרגע.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

יאיר- צר לי לומר שסטיוארט מת'יוסון הוא כבר כמה עשורים כתב חצר של אלכס פרגוסון…

עזי 1 בדצמבר 2008

יאיר. קודם כל הם מבלגרד, הווה אומר סרבים, שנית ליאליץ' נחשב כישרון אדיר באקדמיה הכי טובה בבלקן

Yair 1 בדצמבר 2008

חבל, ממש רציתי שהם יהיו קרואטים, אני מאוכזב מהתרומה שלהם עד כה…

פראליה 1 בדצמבר 2008

סיכום המחזור – חסור היציבות והצעירות של ארסנל, התלות המוגזמת של יונייטד ברונאלדו וחוסר האופי והזהות המדרדרת של צ'לסי מחשידות כי הלא יאומן עלול לקרות – ליוורפול, בניצוחו של אחד המאמנים המאוסים והסגורים בתולדות המשחק היא המועמדת מספר אחת לקחת את התואר השנה.
מפחיד שאיש כזה, עם עזרה של שני סופרסטארים ועוד כמה שחקנים תומכים הולך לקחת את התואר המקומי הכי חשוב בעולם. גם אם מדובר בטעות דגימה, בהסתכלות של דור זה עדיין סימן ציני לספין הענק שעשה היורו האחרון.

רונן דורפן 1 בדצמבר 2008

עזי – לגבי הישגיו של דיאגו אני מסכים איתך לחלוטין. לגבי כשרון נטו אני משוכנע שראינו ממנו דברים שלא נראו מאף אחד אחר.

עזי 1 בדצמבר 2008

לא נמחזר ויכוחים ישנים.
העיקר שלידס עברה לסוג של רווח כספי. ומנ.יונייטד ודומותיה בגירעון עצום, ואני שואל איפה הצדק?

Yair 1 בדצמבר 2008

סוג של רווח כספי כן, שלב בגביע לא.
(לא רציתי לדרוך על הפצעים אבל אתה התחלת…)

Yair 1 בדצמבר 2008

ואם כבר התפתח פה דיון על רונאלדו, זה מזכיר לי שבGQ הבריטי של חודש דצמבר יש ראיון די נרחב עם הסר. מומלץ בחום, בין השאר הוא מדבר על רונאלדו והגדולה שלו, דברים שמזכירים מאוד את מה שאתה אומר עליו בד"כ רונן, האינטנסיביות שבה הוא תוקף הגנות וכו'.

אני די מצטער שלא השכלתי לקחת את הגיליון איתי בחזרה לארץ, להגנתי יאמר שהוא פשוט כבד מאוד.

יואב 1 בדצמבר 2008

עזי,מי לדעתך היה מוכשר יותר ממראדונה(להוציא פלה)?
אגב, יאליץ,שעדיין לא הוחתם, מכונה קאקא הקטן(לא שזה אומר משהו)וטוסשיץ הוא קיצוני שמאלי, שקיבל רישיון עבודה ומיועד להתחרות על מקום בהרכב, כבר מינואר(לפי גורמים במערכת וכאלה)..

איש 1 בדצמבר 2008

עזי- לידס ברווח כספי בגלל מנצ'סטר יונייטד. שופכים המון כסף על זונות מלידס בשביל רונאלדו. הוא מנסה לשפר את האספקט הזה במשחק שלו…

אביעד 1 בדצמבר 2008

דניאל, אתה יכול להסתכל על הסטטיסטיקה של קאריק, הפעם האחרונה שבדקתי אותה הוא היה עדיין שחקן טוטנהאם והשחקן עם % המסירות המדויקות הגבוה בפרמייר ליג.
אתה יכול גם להסתכל על המשחק מול ליברפול באנפילד בו מחצית שלמה הם לא התקרבו לסכן אותנו ונטלו שליטה במגרש במחצית השניה – אחרי שקאריק נפצע ויצא. האיש כמעט ולא טועה במסירה והוא תמיד במקום.

יואב תל אביב 2 בדצמבר 2008

טל-כבוד! שכנעת אותי לחלוטין!!

עזי 2 בדצמבר 2008

יואב, כישרון נטו הוא כמובן לא הכל, אבל מגארינצ'ה ועד מסי יש מוכשרים כדייגו.
יאירף רק קבוצה עם מסורת אנגלית גדולה באמת מכתירה מה שקוראים קוטלת ענקים ומפסידה לקבוצה מליגה חמישית בגביע.

אביאל 2 בדצמבר 2008

פראליה : לא הייתי ממליץ להוציא את צ'לסי ואת היונייטד מהמרוץ, צ'לסי כרגע לא בתקופה טובה ועדין לוקחת פה ושם נקודות, מנ'צסטר חוזרת למלוא הקצב שלה, אם ליברפול אכן היתה קבוצה גדולה היא היתה מנצחת אתמול את ווסטהאם בבית.

Comments closed