הבלון ד'בלוג

ובכן, התוצאות סוכמו בחצות שעון מרכז אירופה ויש לנו זוכה בתואר הבלון ד'בלוג

זה לא היה קל משום שציבור הבוחרים התגלה כלא אחראי ולא נהג על פי ההוראות. יחד עם זאת נעשה נסיון כן להכשיר כל קול וקול מתוך עקרון כיבוד רצון הבוחר

הכללים שהוחלו:

כאשר דירגתם יותר משחקן אחד במקום מסויים, עשיתי ממוצע. למשל, אם שני שחקנים דורגו במקום השני הם קיבלו 3.5 נקודות כל אחד. בכל מקרה רק חמש הבחירות הגבוהות נחשבו לספירה, אלא במקרה בו אנשים חילקו את המקום החמישי. במקרים כאלו חילקתי את הנקודה אפילו בין שלושה שחקנים.

שחקנים ישראלים הוסרו מהרשימה והבחירה בהם לא הוחשבה. זה בגלל שהם גרועים מדי. כך למשל בוטלה כל הבחירה של המצביע אוריאל.

בוטלו הקולות של מי שכללו שחקנים רק ממועדון אחד, מחשש כבד לסובייקטיביות. אלו כללו את יאן מולבי, שנתן את כל חמשת המקומות הראשונים לג'יימי קרגר – למרות חיבת הבלוג לשחקן שפעם כבש צמד שערים לזכות יונייטד במשחק נגד פ.צ מרסיסייד. גם בחירתו של Z בוטלה למרבה הצער מסיבה זו. ביטול טופס ההצבעה הזה מנע מריו פרדיננד את המקום החמישי בדרוג – שנותר של צ'אבי. 

ולתוצאות טטאם, טטאם, טטאם….

הזוכה בבלון ד'בלוג לשנת 2007-2008 הוא כריסטיאנו רונאלדו דוס סנטוס אביירו, שחקן נבחרת פורטוגל ומנצ'סטר יונייטד. הוא קיבל 83 נקודות, כולל 15 מ-17 הבחירות למקום הראשון. כמו בבחירת הבלון ד'אור המתחרה, הוא הופיע בכל טפסי ההצבעה.

התוצאות המלאות:

כריסטיאנו רונאלדו 83

 איקר קסיאס 39.5

 פרננדו טורס 26.17

 זלטן איברהימוביץ' 23.33

 צ'אבי 14.5

 ריו פרדיננד 14

ליונל מסי 11.5

 פרנק ריברי 9.5

 אנדריי ארשבין 4.66

 ג'ון טרי, אנדרס איניאסטה, מרכוס סנה 4

פרנק למפרד 3.83

מייקל אסיין 3.5

לוקה טוני 2.5

מוחמד אבוטריקה 2

חואן וורון 1

ססק פברגאס 1

 

הבלוג והקוראים מתקוטטים בענייני הבלון ד'אור
ואלנטינו מאצולה שורך את נעליו של סנדרו מאצולה

32 Comments

יואב 3 בדצמבר 2008

אוף, איך ריו שוב בחוץ?

עומרי 3 בדצמבר 2008

איפה מרכוס סנה??
ומי זה לעזאזל מוחמד אבוטריקה, במחילה…

רונן דורפן 3 בדצמבר 2008

עמרי, תודה על התזכורת – איניאסטה סיים בשוויון עם מרכוס סנה וג'ון טרי. מוחמד אבו-טריקה היה כוכב נבחרת מצרים שזכתה באליפות אפריקה. הוא משחק באל-אהלי.

עומרי 3 בדצמבר 2008

האמת שנרגעתי כשכריסטיאנו זכה שכן בד"כ אני סבור שהפרס של פראנס פוטבול נחות מזה של פיפא עקב שלל בחירות מוזרות במשך השנים כמו למשל פיגו ב2000 שהועדף ע"פ זידאן, או שבצ'נקו ב2004 אחרי שדווקא ב2003 לא נתנו לו..

עד עכשיו זה היה משחק ילדים, רוצים מכות אמיתיות- רונאלדו הוא הזוכה הראוי ביותר בעשור הנוכחי. !!!
הוא נתן עונה מוטרפת מבחינה סטטיסטית, הוכיח מנהיגות שלא האמינו שהוא מסוגל לה, הופיע לרגעים המכריעים וגם ביורו לא פישל והוא לא אשם בכישלון היחסי של פורטוגל.
הוא ראוי יותר מרונאלדיניו ב2005, קנאברו ב2006, ואף מרונאלדו ב2002 שהפציע רק למונדיאל.

S&M 3 בדצמבר 2008

עומרי, איזה הופיע ברגעים המכריעים. דווקא באלו הוא נעלם! משלב חצי הגמר הוא לא היה קיים.

עומרי 3 בדצמבר 2008

S&M- בוא ניזכר ביחד מי הבקיע בגמר?
כבר דוסקס פה לא פעם על החובה לעשות הפרדה בין כריסטיאנו האדם- מעצבן, ארוגנטי, פלקטי, ערס נתנייתי מפגר, יו ניים איט
לבין כריסטיאנו השחקן- ווינר מוכח, מתאמן מדהים, אופורטוניסט חד פעמי, וכמובן אתלט ביוני במונחי כדורגל.

רונן דורפן 3 בדצמבר 2008

אס אנד אם. שני מחזורים לסיום יונייטד הפסידה לצ'לסי והאליפות הייתה בסכנה. במשחק הזה רונאלדו שיחק רק רבע שעה – וצ'לסי הצילה שער שוויון שלו מהקו. מאותו רקע ליונייטד היו שלושה משחקים שהיא חייבת לנצח את כולם. הוא הבקיע שניים מול ווסטהאם לגמור את המשחק. הבקיע בפנדל את השער בוויגן שהבטיח את האליפות. ובגמר גביע אירופה הבקיע שער במחצית הראשונה ושם את טבז לבד פעמיים מול שוער. אני מקווה שבעתיד הוא יופיע למשחקים…

גיל 3 בדצמבר 2008

רגע, רגע, מה עם קולות החיילים? טוב, פספסתי את ההצבעה (לא רק למחשבים במפלגת העבודה יש תקלות מסתבר). אבל עכשיו אולי שווה לשקול את בחירת סםורטאי השנה. מייקל פלפס נבחר היום לספורטאי השנה של הSI שזה נו בריינר כמו רולאנדו, אבל מי צריך לבוא אחריו? לדעתי בלי סדר מיוחד קווין גארנט ופול פירס (אי אפשר להפריד אותם), בולט, איליי מאנינג ונדאל. פציעת השנה: בריידי. מהלך השנה: דיוויד טיירי בסופרבול. הספורטאי החשוב ביותר שאף אחד לא שמע עליו ופרש השנה: אניקה סורנסטם, גדולת הגולפאיות בכל הזמנים.

רונן דורפן 3 בדצמבר 2008

גיל – אני לא חושב שזה נו-בריינר. יוסאין בולט עשה דברים לא פחות מדהימים.

גיל 3 בדצמבר 2008

אוקיי, ועדיין רוב האנשים יגידו שזה פלפס בגלל 8 המדליות (ולא חשוב שהן לא ברות השוואה. המספר עושה את שלו).

גמל אדום 3 בדצמבר 2008

אני בהחלט מעדיף את תוצאות "הבלון ד'בלוג".
דרך אגב, מישהו מכיר איזה אתר שאפשר לראות בו מה הבחירות של העיתונאים. כלומר, לראות את רשימת העיתונאים והבחירות שלהם

בני תבורי 3 בדצמבר 2008

טורס לפני אברהימוביץ', זו בשורה טובה להתחיל איתה את היום.

לא רציתי בפוסט הקודם, אבל האם לדעתכם סטיבן ג'רארד לא חסר ברשימת המועמדים?

AMIR 3 בדצמבר 2008

אז זהו שלא.

רונן דורפן 3 בדצמבר 2008

בני תבורי. האם אתה יהודי במקרה? הבחירות היו פתוחות, לא הייתה שום רשימה, ולכן סטיבן ג'ררד היה מועמד וכל אחד היה יכול לבחור בו. הוא היה מועמד ולאחר סיכום הנקודות עמד על אפס נקודות. מה שהעמיד אותו במקום ה-19 המשותף עם הרבה שחקנים, ביניהם פיל נוויל, אריק דג'מבה-דג'מבה, רובאטו קולואטי ולונדון דונובן.

בני 3 בדצמבר 2008

רונן – למה ב"ישראל היום" כתוב "נעל הזהב" ולא "כדור הזהב"/"בלון ד'אור"?

רונן דורפן 3 בדצמבר 2008

בני – בגלל טעות אנוש

עומרי 3 בדצמבר 2008

פלפס הוא בהחלט ספורטאי השנה ביקום הספורט המקביל, והמכובד, שנקרא ארה"ב, אחריו יבואו מייקל סטרהאן, איליי מאנינג, גארנט וכו'…

בשאר העולם לדעתי כמעט אין ספק שליוסאין בולט מגיע קצת יותר- הבנאדם שבר את השיא האחד שהייתי משוכנע שיגיע איתי לגיל 40 גוד דאמיט!

רונן דורפן 3 בדצמבר 2008

אני נותן את זה בינתיים ליוסאין בולט ולא בגלל שאני מתיימר להכריע ביניהם ספורטיבית. התמונה הזו של בולט הולך לניצחון בריצת 100 מטר תחרט לנצח. אבל לקראת סוף השנה ננהל דיון יותר רציני

אביעד 3 בדצמבר 2008

גיל, סתם בשביל הנקודה השולית – פציעת השנה בעיניי היא זו של אדוארדו דה סילבה. בגלל חומרתה, בגלל השפעתה (עדיין לא ידועה מידת ההשפעה של הפציעה של בריידי).
בני, ג'רארד חולק את המקום ה-19 הנ"ל עם עוד שמות שחסרים (להפתעתי) – ראול, דויד וייה, מיכאל באלאק, מירוסלב קלוסה. ועוד שם שהיה שווה מועמדות – סולי אל מונטארי.

עומרי 3 בדצמבר 2008

אביעד- זה כמו שכריסטיאנו רונאלדו היה נפצע עכשיו והיית בוחר בפציעה של אנטוניו גייטס כמשפיעה יותר…

כשהשחקן הכי חשוב, בעמדה הכי חשובה במשחק, בקבוצה הכי מדוברת באמריקה, ששנה קודם סיים עונת שיא מדהימה(אומנם במפח נפש אבל נתעלם מזה באלגנטיות) נפצע באכזריות כבר במחזור הראשון ופותח לרווחה את הסיכויים לסופרבול- אי אפשר להפריז בחשיבות הפציעה.

עזי 3 בדצמבר 2008

בולט.

רונן דורפן 3 בדצמבר 2008

עזי – האם לא צריך להוסיף סימן קריאה?

אלון זנדר 3 בדצמבר 2008

קריאת ביניים – פלפס

עזי 3 בדצמבר 2008

אכן אדוני יושב הראש רונן, !

אביעד 3 בדצמבר 2008

גיל, עד כאן נכון. אבל בוא נסתכל שניה על תסריט דמיוני – מה אם ניו אינגלנד לוקחת עם קאסל? או שבריידי מחלים בזמן לפלייאוף כבדרך נס? (אמרתי, דימיוני). עם אדוארדו, אתה כבר יודע מה קרה. חוצמזה שחומרת הפציעה של אדוארדו היא משהו באמת מזוויע (מאז לארסון בבארסה לא ראיתי כזה דבר).

עומרי 4 בדצמבר 2008

אביעד- דה-סילבה אומנם היה שחקן חשוב בארסנל, אבל מה כבר היה קורה איתו? הוא באמת החוליה החסרה להצלחה בקבוצה עם פברגאס, אדאבאיור, ואן פרסי ווולקוט?

גיל 4 בדצמבר 2008

אין דבר כזה אם, מה עוד שברור שבריידי בחוץ לפחות עד יוני. דווקא חומרת הפציעה של בריידי גרועה מאוד והוא עבר 5 ניתוחים לנקות זיהומים ברגל. בכל מקרה, קאסל לא יוביל אותם לשום מקום.

Comments closed