תוצאה מספקת

אפשר כמובן להאחז בעובדה שריאל מדריד הגיעה לשני מצבי הבקעה במחצית הראשונה. אבל אלו היו מצבי הבקעה של קבוצת תחתית. הם נבעו מטעות של הקבוצה המתקיפה. וזה לא שברצלונה לא הייתה טובה. מסי התקשה עם האלימות נגדו. אבל בסופו של דבר הפער העצום בין הקבוצות הספיק ל0-2 ופנדל מוחמץ. כשאיש המשחק הוא השוער של ריאל. כשהפער בין קבוצות הוא עצום, הרבה פעמים זו הזדמנות לשוער של הקבוצה החלשה להצטיין.

0-2 זו לא תבוסה. היו תבוסות גדולות בהרבה מאלו באלקלאסיקו. אבל מה שראינו היום היה מביך. ריאל מבזבזת שלושים שניות להוצאות חוץ במחצית הראשונה. ריאל לא מגיבה להצלת פנדל של השוער שלה, אלא ממשיכה בבונקר. קבוצה שכנראה די מרוצה מהתוצאה היום

לא אסון. רק עוד משחק מדכא
אוהד של הצלחות

56 Comments

דוד מירושלים 14 בדצמבר 2008

אני חושב שאם בברסה מאוכזבים אחרי 2-0 זה אומר הכל.

אביאל 14 בדצמבר 2008

אני חושב שהפעם שגיא כהן (זה לא קורה הרבה) צדק, גם אם ליונייטד המהוללת וגם לברצלונה "האדירה" היו חסרים כל כך הרבה שחקנים ועוד מול קבוצה שנמצאת בשיא כושרה לא היו מצליחות ומשחקות את אותו המשחק שריאל שיחקה, כנראה הזכרון נפגם כאן, מספיק להיזכר בברצלונה המדשדשת של שנה שעברה ואת הבונקר של יונייטד בחצי הגמר, אז רונן לפעמים אני חושב שאתה קצת מגזים, לקרוא לזה מביך ולעומת "המשחק הטקטי" שיונייטד שיחקה בשנה שעברה בקאמפ נואו.

בכל מקרה, אני חושב שהמבחן הגדול של ברצלונה יהיה בליגת האלופות, מול הגנות רציניות יותר כמו של צ'לסי, יונייטד, ליברפול ואינטר ולא מול סגל פצוע או שאר ההגנות המצחיקות של ולנסיה ושאר קבוצות הליגה הספרדית.

קל לשוער להצטיין במשחקים כאלה ?! תראה לי עוד שוערים שהיו עוצרים פנדל במשחק כזה לחוץ ועוד משחקן כמו סמואל אטו.

אביאל 14 בדצמבר 2008

דוד מי-ם : לא מאוכזבים ולא נעליים, המשחק היה יכול להיגמר בקלות 0-0 או אפילו בנצחון לריאל מ2 המצבים שהיא יצרה, הגול של ברצלונה היתה מקרי לחלוטין והגול השני היה אחרי מתפרצת שלריאל כבר לא היה מה להפסיד.

בכל מקרה נקודת אור, השחקן שראמוס העלה במקום סניידר, ברח לי השם, הראה שגם הדור הצעיר הנוכחי שכולל את דה לה רד ואת חאבי גארסיה ממשיך כאן את ראול/איקר/גוטי לכל המתלוננים.

Danny 14 בדצמבר 2008

Kasias was great, barca, what can you say, a very good team, however Real without so many players… , not an easy task

עופר 14 בדצמבר 2008

אביאל – לדעתי, ריאל מדריד נגד ברצלונה, לא יכולים לשחק כזה בונקר. או להסתפק בתיקו. לא משנה כמה שחקנים פצועים לה. פשוט לא משנה. איך שלא תסתכל על זה – זה פשוט לא משנה. זה כמו שמאמן של ריאל מדריד יגיד שאי אפשר לנצח את ברצלונה – זה פשוט דבר שלא יעשה.

רונן דורפן 14 בדצמבר 2008

אביאל – לא שהתלהבתי מהבונקר של יונייטד אותו יום. אבל יש הבדל בין לשחק על תיקו שטוב לך בין לשחק על תיקו כשאתה חייב לנצח…

גיא 14 בדצמבר 2008

אביאל,
להגיד שהשער של ברצלונה היה מקרי זה פשוט לא להבין.
כשהכדור נמצא ברחבה של ריאל 40 דקות במשחק, מתי שהוא הוא יגיע לרגל שתצליח להסיט אותו לכיוון הנכון.
השער בפני עצמו אולי נראה מקרי משהו, אבל צירוף של עשר מצבים מקריים כאלה ברחבה שווה בסופו של דבר גול. עניין של סטטיסטיקה.

לגבי השדרים…
עם כל הכבוד לערוץ הספורט החביב, מישהו צריך להרגיע את נדב יעקובי ולהסביר לו שהוא לא צריך להיכנס להיסטריה בכל פעם שהכדור עובר את החצי. קצת שליטה עצמית.
ולגבי שגיא כהן – לא הצלחתי להבין את דברי הסיום שלו שריאל יכולה להתעודד מההופעה שלה היום. ובכלל – הגיע הזמן שהוא יתחיל להבין כדורגל. בכל זאת, עשרים שנה…

עוז 14 בדצמבר 2008

ריאל שיחקה כמו קבוצת תחתית, אבל לפחות עשתה את זה בצורה טובה ברוב דקות המשחק. שתי טעויות של סלגאדו בפנדל ובגול הראשון (למה לעזוב את אטו באמצע רחבת החמש וללכת לנקודה שאין בה אף שחקן?) ואני חושב שגם את החור באגף הימני בשער השני אפשר להפיל עליו.

אני מקווה שהבוסים של ראמוס מבינים שהמשימה העיקרית שלו העונה היא לייצב את קו ההגנה של ריאל כי בצורה שבה היא מתגוננת היום היא לא היתה שומרת על שער ריק אפילו מול הפועל חיפה.

קסיאס ענק, אני לא מבין איך אפשר לא להתלהב מהיכולת שלו אחרי תצוגה כזו.

אביאל 14 בדצמבר 2008

עופר/רונן/גיא – העניין המרכזי כאן הוא של רמאוס, ריאל יכלה לשחק יותר פתוח ויותר התקפי, אבל במצבה הנוכחי ועוד עם מאמן חדש כל מה שהיא רצתה זה לא לקבל תבוסה, אולי ריאל יכלה לשחק התקפי ואפילו לכבוש אבל היא היתה חוטפת רביעיה מבארסה וההוכחה לכך היא שריאל החלה לתקוף אחרי הגול הראשון היא ישר קיבלה אחד, אז כל מאמן מכובד ומחושב (כולל פרגסון ושאר הגדולים) היו עושים את אותו הדבר, באים לשחק על תיקו ולצאת לדרך חדשה, ראמוס וריאל כמעט עמדו במשימה, ברור שלנו בתור צופים ואוהדים ובכלל שאני בתור אוהד ריאל קצת מתבייש אבל בכל זאת אני מעדיף לשחק ככה ולחטוף 2 מאשר לשחק פתוח כמו שכולם רוצים ולחזור עם חמש אפס ואפס מוטיבציה לבית, בכלל משחק בסדר גודל כזה יכול לשנות מומנטום של עונה שלמה וזה כבר קרה כמה פעמים בהיסטוריה.

וגיא תגיד מה שתגיד גול מקרן ועוד ממצב כזה הוא בהחלט מקרי בשבילי לפחות, מספיק שהיה עומד מישהו ליד אטו וזה לא היה קורה, במיוחד שמצלדר וקאנברו נתנו הגנה מצוינת היום, אני מקווה לראות עוד הופעות כאלה של ההגנה במהלך העונה, כי ההגנה של ריאל פשוט זוועה העונה, היא חטפה הכי הרבה שערים בליגה.

martzianno 14 בדצמבר 2008

זה שריאל בכלל עולה עם מיצ'ל סלגאדו (נשבע לכם – הייתי בטוח שהוא פרש מזמן…) מראה על מצבה העגום.
באופן אישי, אני מאוד שמח בשביל קאסיאס, הלוואי שהתקופה הרעה מאחוריו, פשוט שוער אדיר.

נדב יעקובי (שעשה דרך ארוכה כשדר, מימי תחילת הערוץ) אכן חצה היום טיפה את הגבול, לכיוון המביך.

גיא 14 בדצמבר 2008

אביאל, אבל להסתכל על השער הראשון במנותק משאר המשחק זה פשוט לא נכון.
זה כמו כל אותם שערים שנבחרת ישראל חוטפת ואחרי זה אומרים שאם רק הבלם היה עומד מטר ימינה או שמאלה הם היו נמנעים.
העניין הוא שלחץ רצוף במשך משחק שלם גורם לבסוף להגנה לעשות את הטעויות האלה, טפשיות ככל ייראו, מכיוון שלקבוצה קשה לשמור על ריכוז מושלם בהגנה במשך כמעט 90 דקות וזה מה שקרה היום.
בשביל זה בדיוק ההגנה יכולה להיות מצויינת כל הערב, מול לחץ בלתי פוסק, ובסוף השער שהיא תקבל לא יהיה בהכרח שער מדהים אלא דווקא דרדלה כזה כמו היום

בני 14 בדצמבר 2008

אני חושב שכאשר פלנקה נכנס קלדרון ניסה לברר מי זה בין הסובבים וכשנענה בשלילה הבין שהסגל שבנה בקיץ לא מספיק עמוק. קבוצת עילית בסדר הגודל הזה צריכה להתמודד גם עם מכת פציעות חמורה ולא לשחק כמו רקראטיבו (או דומה לה) שבאה על מנת להתבצר במעוז הקטלוני.

S&M 14 בדצמבר 2008

רונאלדו חסר בריאל. ;-)

מעריץ קוריאנתס 14 בדצמבר 2008

s and m אתה מזכיר לי זמנים טובים
אני מתגעגע כל כך לרונאלדו של פעם
ואתה יודע מה,אפילו גם רודי הלך לנו… :(

לוינטל 14 בדצמבר 2008

לכל מלחמה, אירוע פוליטי, משבר כלכלי ומשחק כדורגל יש רקע ונסיבות. בלי יותר מחצי הרכב ואחרי שבוע סוער עם פיטורי מאמן, יש הרבה סיבות לרדת על ריאל בגלל הניהול הקטסטרופלי וגם כמה עניינים מקצועיים. אבל התצוגה הזו, ההקרבה והמלחמה בנסיבות הללו זה משהו שקשה להבין מאיפה הם הביאו אחרי השבוע הזה ובמצב העניינים כרגע.
זו לא בושה להתבנקר בקמפ נואו. כמעט כל קבוצה אירופית שביקרה שם בשנים האחרונות נהגה כך. החוכמה היא לעשות את זה נכון.
הבעיה בליגה הספרדית היא האתוס הזה שקבוצות מחויבות לשחק פתוח. אז בארסה מפרקת אותן עם חמישיות ושישיות. ריאל לפחות שמרה על הכבוד בהרכב שהמילה טלאים היא כמו סוודר ארוג למופת לעומתו.

נ.ב. בארסה בהרכב חזק (אבל בלי אטו) הייתה הרבה יותר מבישה ומושפלת כשנתנה לריאל לטאטא אותה 1:4 במשחק של חגיגות האליפות רק לפני שבעה חודשים.

יואב 14 בדצמבר 2008

אביאל, אני מסכים איתך. משחק סביר ואמיץ של ריאל בסיטואציה הקיימת. נתנו הכל, מול קבוצה בזון ולא היו רחוקים מכיבוש. ואין כוחות לצוות שהעביר את המשחק.

אנונימי 14 בדצמבר 2008

רונן, הפעם אתה ממש טועה. מה שראינו לא היה מביך כלל. וריאל לא שיחקה כמו קבוצת תחתית. בדקה השמונים, כל אוהדי ברסה, כולל אנוכי, חשבנו שזה בדרך לאפס-אפס. קבוצות תחתית שמגיעות לקמפ נוא, בשלב הזה כבר חטפו חמש או שש חתיכות. ריאל שיחקו כמו אריות בצורה הרואית. הם לא עשו סתם בונקר. מה לעשות, ברצלונה הרבה יותר טובה כרגע מההרכב שהם יכולים להעמיד, אז היא שלטה במשחק. ריאל היו בראש מורם ולא היו רחוקים גם מלהבקיע ולנצח. וזו לא היתה גניבה, אם זה היה קורה (וטוב שלא קרה).

גמאני 14 בדצמבר 2008

אני חושב שריאל היו צריכים לבוא ולהתגונן,לפחות בהתחלה.ואני מבין את הטענות שבארסה מאוד חזקה ושלריאל חסרים המון שחקנים חשובים,אבל זה לא שההרכב של ריאל אתמול היה מורכב מנגרים ודווקא ההגנה,שנראתה כחלק הבעייתי על הנייר לפני המשחק,שיחקה הכי טוב.
אחרי הפתיחה הטובה יחסית של ריאל,אחרי שהם הפחידו את מסי והעלימו לחלוטין את אטו,צ'אבי ובסוף גם את הנרי,הם היו חייבים לנצל את המצב ולנסות לעקוץ!!!היה מקדימה ראול,עוקצן ידוע,ואת היגוואין שרק לפני חודש כשהוא כבש רביעייה דיברו עליו כאחד החלוצים הטובים בעולם.
ראו ברבע שעה האחרונה שבארסה לא מפחדים מעוקץ-פויול עבר 2-3 שחקנים על עיגול החצי והיה רק חילוף אחד עד אחרי הגול.
מצד שני,כנראה אחרי ההחטאה של דרנטה ריאל הבינו שהם פיספסו את הצ'אנס.בצורת משחק כמו שלהם אין הרבה צ'אנסים.
חבל שלריאל לא היה סגל מלא,נקווא שבברנבאו נראה משחק אחר לגמרי,עם תוצאה קצת פחות ידוע מראש.

אביאל 14 בדצמבר 2008

בני : לא חושב שאתה יכול להכין וצריך סגל יותר עמוק מזה, פציעות (בנוסף להרחקה המטופשת של רובן בשבוע שעבר, שהיה חסר) בסדר גודל כזה אתה לא יכול לקחת בחשבון כי זה קורה אחת לעשור ולא תושיב על הספסל שחקנים למקרי שיהיו כל כך הרבה חוסרים בהרכב.

מחזק את דבריו של לוינטל, המשחק בסוף העונה הקודמת היה שווה גם שלושה הפסדים, איך ששחקני בארסה מחו כפיים וגם קיבלו רביעיה.

אביעד 14 בדצמבר 2008

המשחק של ריאל אתמול היה סביר בהתחשב בנסיבות. אין בושה במה שהם עשו, אבל הקרדיט נגמר כאן. ריאל מדריד לא תוכל לשחק העונה משחק שכזה שוב.
באשר להכתרה הידועה מראש של שחקן השנה בעולם לשנת 2009, לאו מסי התמודד אולי בפעם הראשונה עם קבוצה שסוגרת אותו עם 2-3 שחקנים וגם בועטים לו ברגליים, הוא הגיב בהתאם עם הופעה חיוורת.
לבארסה יש מנהיג. קוראים לו קרלס פויול וכשקשה, העיניים נישאות אליו. הוא סיפק את הסחורה.
ונראה לי שהכוונה לגבי קאסיאס במשחק אתמול היא שהוא אמנם נתן משחק ענק, אבל לאור ההתקפות הבלתי פוסקות של בארסה, הוא לא יכל לצאת רע מהמשחק הזה.
אביאל, אל תסיק ממשחק אחד שיש דור של שחקני נוער בריאל שבא להמשיך את דרכם של ראול/גוטי/קאסיאס. אל תסיק מזה שהם יקבלו הזדמנויות. כל שנה יש לריאל 2-3 כשרונות כאלה וכל פעם הם הולכים לאיבוד.
המשחק אתמול חשף עוד בעיה שעלולה להיות לבארסה בהמשך. בעמדת המאמן. עד עכשיו, לא התייחסו הרבה לכך שזוהי שנתו הראשונה של גוארדיולה על הקווים (ברצלונה ב' לא נחשבת באמת), אבל אתמול זה ניכר. כל מאמן סביר היא קולט שהאגף הימני של ריאל מורכב למעשה מפלנקה הצעיר וסלגאדו הקשיש (והחלש להחריד). אפשר היה לוותר על גודיונסן לטובת חלב ולהציב את הבלארוסי באגף שמאל, אפשר היה לשלוח את מסי לשם, אבל גוארדיולה נשאר כל המשחק על אותה תבנית – תיירי הנרי באגף שמאל, כשכל מה שהוא מנסה לעשות זה לעצור כדור ולהחליף לרגל ימין בשביל להגביה או לבעוט. צפוי וניתן לעצירה. גוארדיולה פספס את זה ובפעם הבאה יהיה מי שינצל זאת.

גיל, מזימבבואה 14 בדצמבר 2008

איפה כל אוהדי מסי שטענו שרונלדו נעלם במשחקים גדולים? האם מה שראינו ממסי אתמול לא נקרא ההעלמות? כל תירוץ שתטענו תקף גם לרונאלדו. כולל גם משחקים גדולים שהוא הגיע, כי גם רונאלדו הגיע.
שימו לב לנתון הבא: ברצלונה החזיקה בכדור 76% מהזמן לעומת ריאל 24% אבל בבעיטות למסגרת ההבדל הוא רק 3 . 6 בסה"כ לברצלונה לעומת 3 למדריד. לדעתי זה מדהים. לפני שבוע היה אותו הבדל באחזקת כדור בין יוניטד לסנדרלנד ויוניטד בעטו 18 פעם למסגרת. תגידו יש הבדל בין מדריד לסנדרלנד, לא יודע אם אתמול מדריד לא שיחקו את תפקיד סנדרלנד (בונקר 90 דקות).
ראיתי את המשחק דרך SKY SPORT הפרשן ג'רי פרנסיס, מומלץ בחום לכל מי שסובל מנדב יעקבי.

רונן דורפן 14 בדצמבר 2008

לגיל – על סגנון והעדפות איך להתווכח. אבל לא ראיתי שדר אנגלי אחד שמשדר כדורגל ספרדי שמדגדג אפילו את רמת היידע של נדב יעקבי בשידור.

ויכסלפיש 14 בדצמבר 2008

גילוי נאות: אני מעדיף את בארסה בדיוק כפי שאני מעדיף את יוניצף על חברת ההימורים הספונסרית של ריאל.

סביר להניח שזו השנה של בארסה שתזכה באליפות בהפרש אדיר, אבל בהמשך לדברי אחד המגיבים אני טוען שהצ'מפיונ ליג היא האתגר המרכזי וכאן ריאל מובילה ללא עוררין. אני לא מדבר על עידן די סטפאנו פושקאש וחמשת הגביעים (פלוס אחד ב-66'), זמן שבו בארסה של צ'יבור-קובאלה-קוצ'יש הגיעה לגמר והפסידה לבנפיקה, אלא גם על העידן החדש. אמנם ריאל מובילה רק 2:3 בליגת האלופות ובכל זאת: הדרים טים של קרויף (רומאריו את קומאן) זכתה ב-92' ורייקארד זכה עם מחזור 2006 (רונאלדיניו ואטו) שתי קבוצות שונות לחלוטין. הדור של ראול- רוברטו קרלוס- היירו-מוריינטס העניק לריאל שלושה גביעים ומאז שרשרת של כשלונות. וזה ההבדל: לריאל יש שתי שושלות ולבארסה 0.

הרי אליפות הליגה הספרדית היא כמעט דואופול, למרות שלפעמים מבליחה ולנסיה/אתלטיקו/דפורטיבו, ולכן רק גביע אירופה יכול להעניק חותמת של קבוצה גדולה באמת.

גיל, מזימבבואה 14 בדצמבר 2008

רונן שלא תבין לא נכון אין לי חצי דבר נגד נדב יעקבי, אני כבר 6 שנים לא שמעתי אותו משדר..מהפעם האחרונה שאני זוכר אותו משדר דווקא הרשימה אותי רמת הידע שלו בכדורגל הלטיני. הבעיה שהרבה מחברינו בבלוג מוציאים קיטור על נדב יעקבי כשיש עוד גם אפשרויות אחרות.

רונן דורפן 14 בדצמבר 2008

לוינטל – הייתי מעריך הרבה יותר ריאל שהייתה באה לשחק ומפסידה באומץ 0-4. הרי תיקו לא מסייע פה במיוחד. זו הסיבה אגב לריבוי האבדות במלחמת האזרחים הספרדית – האומץ הבלתי רגיל בשני הצדדים.

לוינטל 14 בדצמבר 2008

רונן – זו חוכמה להגיד אבל מה שנרשם בדפי ההיסטוריה זו תוצאה. 0:4 היה הופך לתבוסה שהייתה נשארת בזיכרון שנים, כמו החמישייה של רומאריו וסטויצ'קוב.
ריאל כרגע בוצה מוגבלת עם 9-10 חיילים בשחמט, לבארסה יש 10 מלכים וגודיונסן

ליאונידס 14 בדצמבר 2008

ריאל התייצבה למשחק במטרה אחת.לא להיות מושפלת ואת זה היא השיגה.
מנגד ברצלונה הצליחה לבסוף לפרוץ בונקר בו היא עלולה להתקל בהמשך בצ'מפיונס.

מסקנה:
האליפות בספרד נראית סגורה.
הסיפור בצ'מפיונס פתוח לחלוטין.

רונן דורפן 14 בדצמבר 2008

לוינטל, אביעד, גמאני, אביאל – אתם כנראה לא רגישים לדקויות של מלים. על ריאל לא בחרתי במילה מביש. דווקא ליונייטד בשנה שעברה אולי התאימה המילה הזו – כי היא כנראה הייתה מסוגלת לתקוף ולנצח את בארסה. השתמשתי במילה "מביך" ריאל הדרדרה למצב כזה שאין לה ברירה אלא לשחק כמו קבוצת תחתית. זה קשור כמובן גם לכתובת. את ראמוס לא ניתן להאשים בדבר. ההנהלה החליפה מאמן כמה ימים לפני הקלאסיקו בכדי לברוח מאחריות לתוצאה.
אני אשווה את זה דווקא… תתפלאו… ליונייטד. קבוצה בכושר גרוע. אבל עדיין משחקת כיחידה אחת ונלחמת ולכן היא בתמונה לתארים ברגע שתשתפר. ריאל של אתמול הייתה קבוצה בדיס-אינטגרציה. והמרחק מ-5-0 לא היה אומץ אלא איקר קסיאס.

רונן דורפן 14 בדצמבר 2008

אביאל – אני לגמרי עם אביעד. אתה מסיק שלריאל יש עתיד של שחקני בית כי יש להם מחלקת נוער טובה. בוודאי שלמועדון כזה יש מחלקת נוער טובה, סקאוטים מאמנים והכל. אבל יש גם בחירות. ולפני בחירות צריך לרכוש שחקנים ואם מאמן מפסיד כמה משחקים הוא מפוטר גם אם הוא לקח אליפות – אז למי במערכת יש אינטרס לפתח שחקנים צעירים?

יוני 14 בדצמבר 2008

לגבי נדב יעקובי (או יעקבי), הוא שדר לא רע, יודע להרצות על כדורגל בצורה מעניינת (נכחתי בהרצאה שלו לפי 6 שנים והיה אחלה), כותב נחמד והוא גם בחור נחמד ממה שיצא לי להכיר. אין עוררין על הידע שלו, ועל המקצועיות.
אממה, אתמול הוא פשוט קצת איבד את זה. קורה לכולנו… נשמעו צרחות מכיוון הטלויזיה. לדעתי זה בגלל הבילד-אפ המטורף שעשו למשחק הזה. כאילו אין סופר קלאסיקו פעמיים בשנה…

ג'יאניקולו 14 בדצמבר 2008

להעביר את נדב יעקובי לעמדת הפרשן ואת שגיא כהן למקום אחר. כמה ברברת מיותרת, אלוהים. הבנאדם מסכם משחקים בדקה ה-15, ואז שוב במחצית, ושוב בדקה ה-60, ה-82 וה-93. פעם ברצלונה לא עומדת במבחן ופעם היא כן עומדת במבחן, ופעם מסי זה לא מסי ופעם מסי צריך להוכיח משהו ופעם מסי חוזר להיות מסי, וכל תנועה לא נכונה של גיד מגדירה משהו היסטורי שאיש לא רואה מלבד שגיא, והשחקן ההוא לא הגיע לכדור בעזרת המהירות אלא בעזרת כוח המסורת של הדבר הזה שנקרא ריאל והגייס החמישי של פרנסיסקו פרנקו.

שגיא כהן יודע כנראה הכל, מלבד זה שאפשר לסתום קצת את הפה

birdman 14 בדצמבר 2008

ובכן ובכן! לאחר שדורפן פירסם שבוע שעבר כתבה על קבוצת הפוטבול האהודה עלי ב"ישראל היום", הגיע היום תורה של קבוצת הכדורסל שלי… הבוסטון סלטיקס!
חסרונות ביחס לשנה שעברה – עזיבתו של ג'יימס פוזי.
יתרונות – שיפור אצל רונדו שהפך לכוח משמעותי, שיפור אצל גלן דייוויס, וריי אלן פוגע כמו ריי אלן שאנחנו מכירים.
קווין גארנט הוא פוינט פורוורד. אחד מחמשת השחקנים הטובים בליגה.

רונן דורפן 14 בדצמבר 2008

בירדמן – קווין גארנט הוא השחקן הטוב בליגה מבחינה קבוצתית. לברון מבחינה אישית

ויכסלפיש 14 בדצמבר 2008

תתפלאו אולי לשמוע אבל SOCCERNET והגארדיאן טוענים שהיו 78 אלף צופים בקאמפ נואו אתמול ולא 98 כפי שיעקבי טען ומראה של איצטדיון מלא. יש למישהו הסבר?

אביעד 14 בדצמבר 2008

רונן, לא על הידע של נדב יעקבי יש מחלוקת אלא על הדציבל, אולי נבין יותר טוב למה הוא מתכוון אם הוא יאמר את זה ולא יצעק את זה. זה לא משהו חריג שאירע אתמול, זו תופעה חוזרת אצלו.
דרך אגב, לא טענתי שהמשחק של ריאל היה מביש וגם לא מביך. הוא פשוט נגזרת די הגיונית של הנסיבות ואני לא חושב שריאל תוכל להרשות לעצמה לשחק כך שוב.
ג'יאניקולו – בכל מילה שאמרת על שגיא כהן, אני איתך.
גיל, לתומכי מסי, המשחק אתמול לא שינה דבר וחצי דבר, בדיוק כפי שלא משנה להם העובדה שהוא לא הוביל את בארסה לתואר כלשהוא. אמרתי זאת בעבר, כל מי שמעריך יותר את רונאלדו מדבר בעובדות (מס' השערים, מס' התארים, התכונות הפיזיות וכד'), מי שמעריך יותר את מסי מדבר ברגשות (לראות את מסי משחק זה פשוט מדהים וכו'). בדו הקרב הזה, אין ולא צריך להיות מנצח.

martzianno 14 בדצמבר 2008

רונדו משחק ברמה של אולסטאר
ריי אלן הוא הפיור-שוטר הכי טוב בליגה (והרבה יותר מזה)
ופול פירס עדיין לא בכושר מלא… –
בוסטון פשוט מפחידים!

מה שמדהים אצל גארנט, שכבר 14 שנה הוא בא כל ערב לעבודה – גשם, שמש, פריחה או מיתון – KG שם בפול-פאוור. תענוג של שחקן, תענוג של בנאדם (ותודה מיוחדת לדני איינג'…).

יואב 14 בדצמבר 2008

אביעד, מסכים עם הכל(השוואה נכונה ומדוייקת בין רונאלדו למסי, או יותר נכון-חוסר הצורך בהשוואה).

birdman 14 בדצמבר 2008

אני מסכים.
מעניין שבטורי הסטטיסטיקה של נקודות וריבאונד אל ג'פרסון שהוחלף תמורתו עולה עליו.

Yair 14 בדצמבר 2008

יוני פגעת בול בנקודה, הבילד אפ של ערוץ הספורט למשחק היה פשוט מוגזם, מישהו זוכר מתי לאחרונה היה אולפן מיוחד בערוץ למשחק כדורגל באחת הליגות בעולם? או למשחק שהוא לא בצ'מפיונס ליג? הערוץ החליט לשחק עם הקלף הכי חזק שנשאר לו בארסנל מול צ'ארלטון ופמפם לנו אותו עד זוב דם.
הדציבלים של נדב יעקבי בתחילת השידור אתמול היו מדהימים ומילא היה מדובר במצב או משהו כזה, 30 שניות מתחילת המשחק, שחקן עם הכדור על קו החצי, ויעקבי צועק…

גמאני 14 בדצמבר 2008

רונן-דווקא אין לי בעיה שמישהו יקרא למשחק של ריאל אתמול מביך,מביש,שערוריה או קטסטרופה.
מה שאני אמרתי זה שהיה ברור שהם יבואו להסתגר-וזה בסדר-אבל מה שמביךמביששערוריה זה שהכשהם ראו שהם מעלימים את שחקני המפתח של בארסה ומונעים מהם לפתח את המשחק שלהם,הם לא תקפו קצת יותר.

דוד מירושלים 14 בדצמבר 2008

יאיר, גם בשנה שעברה היה להם אולפן מיוחד.
אבל זה באמת בגלל שזה הקלף האחרון שיש להם.

Red Camel 14 בדצמבר 2008

ג'יאניקולו- צודק. וגם אני חשבתי ככה עד שראיתי שידור חוזר של גמר ליגת האלופות בין מנצ'סטר לביירן ושמעתי את שגיא כהן אומר בדקה ה1 של המחצית השניה שמנצ'סטר תנסה לשחק על הקרנות והמצבים הנייחים של בקאהם וזה אמור להספיק לה לשער אבל לא בטוח שב40 הדקות הקרובות. מאז אני מבולבל…
לא יודע מה לחשוב עליו, מומחה או בלבלן שכל (אולי שניהם?)

והאמת למרות כל החסרונות בנדב יעקבי ושגיא כהן, אני פשוט מת עליהם. אני מעדיף לראות משחק איתם ועם אבי מלר מאשר עם אחרים בגלל שככה צריך לראות כדורגל. צריך להתלהב, ולצעוק במצבים מסוכנים (ובפחות מסוכנים), קצת דפיקות לב, ולהבין שלפעמים מה שעושה את המשחק זה הסיפורים הגדולים והקטנים שמסביבו. אני בודאות מעדיף אותם מכל מיני כוכבי עבר שמדברים שטויות ברצף ועסוקים בלהתלונן על כל דבר ולזלזל בשחקנים במאמן באוהדים ובכל מי שקשור למשחק כולל האפסנאי. מי אמר איציק זוהר ואייל ברקוביץ?!

אביאל 14 בדצמבר 2008

רונן – לא משנה בחירות ולא כלום, אתמול עלה שחקן מהנוער למשחק הראשון בחייו בקבוצה הבוגרת ולא סתם במועדון אלא בריאל מדריד ולא בסתם משחק אלא באחד משני המשחקים החשובים לאוהדים ובכלל ונתן הופעה לא רעה ואפילו כמעט כבש, אז יצא לו במקרה לקבל הזדמנות כזאת ואולי הוא ימשיך לקבל, במיוחד עם המאמן הנוכחי.

Yair 14 בדצמבר 2008

גמלאדום, במשחק כדורגל כמו הסופר קלאסיקו אני לא צריך שנדב יעקבי ילהיב אותי. אני לא צריך התרעה בשביל להבין שיש מצב מסוכן, ואני לא צריך את שגיא כהן שיספר לי שדרנת'ה לא ירד להגנה והינה דני אלבס כבר עובר את קו החצי (!!).
לפעמים (ברוב הפעמים) הכדורגל עושה לבד את רוב העבודה, בטח במשחק כמו אתמול כשלפעמים האווירה בקאמפ נואו פשוט דרשה שיעקבי ישתוק ויתן להנות ממנה.

אביאל 14 בדצמבר 2008

גמאני : העובדות מדברות, ברגע שריאל חטפה את השער הראשון היא התחילה לתקוף ותוך דקה מסי כבש, אז שוב אני מעדיף הפסד 2-0 כזה מאשר השפלה של 4-5 שערים והכל כמובן בהתאם לנסיבות, אם ריאל היתה מגיעה בהרכב מלא או אפילו פחות ממלא אז הדיבורים היו מוצדקים, אבל בסיטואציה הזאת של ברצלונה בכושרה הנוכחי, מאמן חדש והסגל הנוכחי אני מבין את ריאל ואת המאמן.

בקשר לרונאלדו ומסי, הדבר שגורם לאנשים להשתגע בקשר למסי זה אותו דריבל מפורסם ברחבת היריב, ראינו אחד אתמול שהוא בעט בדקה השישית אם אני לא טועה, זה משגע אנשים, אפילו סרחיו ראמוס שהוא ללא ספק אחד המגנים הטובים בעולם בקושי לא הצליח לעצור אותו, חוצמזה אם היתה לי קבוצה הייתי מעדיף את רונאלדו על אף היהירות שלו ולא שמסי שחקן פחות מלוכלך (המבט הזה אחרי שערים והגול המסריח עם היד מראים מי הוא באמת).

martzianno 14 בדצמבר 2008

Red Camel –
מסכים לחלוטין – יש לאסור על כדורגלני עבר (ישראלים) את הכניסה לאולפן. כל אולפן.
יעקבי ומלר מצויינים כפרשנים, אבל אלוהים עדי – הטלוויזיה שלי הייתה אתמול על MUTE ועדיין שמעתי אותו.

כסיפוביץ 14 בדצמבר 2008

אביאל- לשחקן הצעיר קוראים מיגל פלנקה. וזהו היה משחקו הראשון בבוגרים.
נתון מעניין שעלה אתמול שהוא אף פעם לא התאמן עם הבוגרים של הקבוצה.
נו טוף…

אביעד 14 בדצמבר 2008

גמל אדום. לא צריך להיות פרשן גדול בשביל לדעת שמנצ'סטר תשחק הרבה על קרנות ומצבים נייחים. קבוצות נוטות לעשות את זה כשיש להן מגביה כמו בקהאם (וכשמרכז הקישור שלהן לא משחק). בכל פעם שאני שומע את שגיא כהן אני שומע איזה מסקנות מרחיקות לכת הוא גוזר מ-10 דקות של משחק וסומרות שערותיי (במשחק של ויאריאל מול מנצ'סטר הוא קבע בפסקנות בדקה ה-7 שאדווין ואן דר סאר הוא שוער גמור. מה זה משנה שואן דר סאר בכלל לא שיחק…).
אביאל, זה סיפור נחמד על שחקן הנוער שעלה לראשונה בחייו לקבוצה הבוגרת ועוד בסופר קלאסיקו. אבל עד שלא נראה הוכחות בשטח, זה כל מה שזה – סיפור נחמד. אני לא רואה כאן מגמה. ריאל מדריד לא קידמה שחקן נוער אחד שתקע יתד בקבוצה הבכירה מאז קאסיאס וצריך יותר ממשחק אחד בשביל לשנות זאת.

ניינר 14 בדצמבר 2008

בעניין ערוץ הספורט הגיע הזמן לומר-המלך הוא עירום! קודם כל היצע השידורים החיים הולך ומידלדל. ערוץ 5 + לייב הוא עלבון עבור הצופים. אולי משחק אחד , לרוב זניח, ביום והשאר רצף של שידורים חוזרים בלופ אינסופי. צ'רלטון (המנווולים אף הם) לפחות נותנים תמורה עבור המחיר עם שלל שידורים חיים. והפימפום הבלתי נסבל של ערוץ 5 לקראת הקלאסיקו כמעט וגרם גם לחולה בארסה כמוני להקיא.
בעניין השדרים והפרשנים:
שגיא כהן-שמישהו יעיף כבר את הפלספן חסר המושג הזה! בסדר, ניסיתם להביא לנו פרשן מזן אחר אבל הניסוי נכשל. האיש פשוט מבלבל את המח.
נדב יעקבי- אחלה פרשן אבל שדר הוא לא. שיתמקד בפרשנות לצד שדר מוביל שכן יש לו ידע רב והבנה.
אבי מלר-הנורא מכולם. "שדר" נוראי שלא מפסיק לצווח בקולו המעצבן. אץ הליגה הגרמנית אני רואה על מיוט. הוא גם לא פרשן בשום צורה באופן. הדבר הכי טוב שאפשר לומר עליו זה שהוא אוהב כדורגל ובמיוחד כדורגל אנגלי, אבל אסור לתת לו לפתוח את הפה. גם הבדיחות התפלות שלו נמאסו לחלוטין.
דווקא לירן שכנר מצ'רלטון עושה עבודה טובה יחסית. רהוט, לא מתלהם ונותן למשחק לזרום בלי להכביר מלל אינסופי. הבעייה היא אוסף הפרשנים המרדימים לצידו.
עצוב לראות מה קרה לערוץ הספורט אבל בואו נודה על האמת-החבר'ה שם מזייפים כבר הרבה זמן. הגיע הזמן לניעור רציני.
ובעניין המשחק-זה היה המבחן הקשה ביותר של בארסה העונה והיא יצאה ממנו כמו גדולה. ניצחון על ויאריאל במחזור הקרוב ואפשר יהיה להתפנות לליגת האלופות במלוא העוצמה.

יואב 14 בדצמבר 2008

רמת הפרשנות בצ'ארלטון, יותר ממביכה פשוט כי זה מריח חלטורה.הם לא מתכוננים כראוי לשידור, לא מכירים לעומק את נושא פרשנותם, טועים בדברים בסיסים ומדקלמים קלישאות ללא הפסק.הם אומנם אנשי כדורגל רהוטים(חזן, ניר לוין, זלצר, בנו של קשטן)אבל לוקים בהכנה ובהכרה לעומק….

אביעד 14 בדצמבר 2008

יואב, הרשה לי להוסיף שגם השידור של לירן שכנר לא משהו (בלשון המעטה), "הצגה הירואית" של סנדרלנד, "ירידה בכיינית מהמגרש של רונאלדו" באותו משחק וכאלה יש לו למכביר.

יובל 14 בדצמבר 2008

אני תוהה אם אפשרי דיון כאן בלי שהשם של השחקן המעצבן הזה (זה ששמו מתחיל ב-ר' ומשחק במועדון האהוד על בעל הבלוג) יעלה בו. היה סופר קלאסיקו, למה חייבים להכניס לדיון דברים כל כך מעוררי קבס?

אוהד 14 בדצמבר 2008

אני מוצא מעניין מאוד לראות עד כמה דומה סגנונו של אוהד ישראלי של קבוצת כדורגל אירופאית לסגנונה הכללי של קבוצתו, ולא במובן הכדורגל שהיא משחקת. ריאל מדריד שיחקה אתמול הכי טוב שהיא יכולה, ובארסה לא, עניין שיש לזכות המשחק של ריאל מדריד.
רונן, אם אתה חושב שריאל שיחקה כמו קבוצת תחתית (בעיתונים של בארצלונה הישוו זאת לנומנסיה), אתה קצת מחטיא את האתוס הקשטיליאני האומר כי הגאווה היא מעל לכל, הרבה מעל לסגנון המשחק, וכך להפסיד באופן הירואי משתווה ללנצח באופן מכוער, מה שלמרבה הצער עושה קבוצת הכדורגל של ריאל מדריד בשנים האחרונות(למרבה הצער מכיוון שאני חושב שמטרתו של הכדורגל היא קודם כל לבדר את צופיו).
המשחק הזה, בגלל שהוא הקלאסיקו, הוא בעיקר ההשתקפות המזוקקת של האתוס של שני המועדונים. אבל הוא לא יקבע כלום לגבי שניהם לאורך כל העונה שעוד נשארה. מה שיקבע לגבי ריאל מדריד הוא היכולת של חואנדהרמוס לייצב קו למרות הבלאגאן הכללי במועדון, הנשיא הבלתי אפשרי והמנהל הספורטיבי המוזר. בטוטנהאם הוא כנראה לא הצליח. מה שעומד לזכותו הוא שהוא וראול מיוצגים על ידי אותו סוכן. ימים יגידו.
אביאל,קצת דיוק בעובדות: לקרוא להגנה של סביליה או ולנסיה מצחיקות זה ממש לא נכון.ראה כמה הן ספגו בליגה, וצפה במשחקים. פלאנקה," השחקן שעלה מהנוער" משחק בקבוצה השנייה של ריאל מדריד (קסטיליה) החל מהשנה ובא מהנוער…של אספניול.

אביאל 14 בדצמבר 2008

אוהד – התכוונתי למצחיקות ביחס לאנגליות ולשאר הקבוצות הבכירות שלדעתי מולן בארסה לא תוכל לשחק בסגנון שלה.

בקשר לפלאנקה, סתם הבאתי אותו כדוגמא, זה לא ממש משנה שחקן זה או אחר, הדוגמא ניתנה על מנת להראות את הסגל החסר שריאל שיחקה וכמובן כאן בבלוג הנושא התפתח לשחקני בית וכו', צ'לסי מסתדרת כבר כמה שנים טובות ללא שחקני בית וזה עובד גם ככה, כמובן ששחקני בית זה דבר חשוב לקבוצה בריאה אבל זה לא העיקר.

ספיידרמן בקיבוץ 14 בדצמבר 2008

שני סנט מאוחרים
המשחק אתמול היה מהראשונים שראיתי בשידור מהארץ לראשונה אחרי מספר שנים. זה בלתי נסבל ממש. לא העליתי בדעתי את רמת ההיסטריה, וכמות הקשקשת של שגיא כהן – אדם חביב, נבון ובעל ידע רב – גובלת בטירוף. התופעה הזו הקצינה משמעותית בשנים האחרונות. אני מניח שאורח לרגע, וכיו"ב, אבל זה באמת איום ונורא. הפער בין רמת השידור לזו שאתה נתקל בה באירופה אינו שונה משמעותית בין הפער לשחקן הישראלי וליאו מסי, או סתם כל שחקן מקצועני בליגה אירופית בכירה.
ורונן -בלי קסיאס 5:0? בארסה בעטה לשער שש פעמים (פלוס מינוס…) המשחק אתמול היה משחק די חלש בין שתי קבוצות לחלוטין לא שוות ברמתן. הפער ביכולת ובנסיבות הוא כל כך קיצוני שאי אפשר להסיק מהמשחק הזה דבר וחצי דבר.

סוניקס 15 בדצמבר 2008

ועכשיו שאלה לרונן ולשאר המבינים:
האם יש סיכוי שברצלונה תיהיה הקבוצה הראשונה אי פעם באחת הליגות הגדולות שתגיע ל100 נקודות בעונה? אם אני זוכר נכון השיא הוא של אינטר עם 97 נקודות ואחריה צ'לסי עם 95. מה דעתכם?

Comments closed