Campeones del Mundo

כשמשחקים בגמר הגביע העולמי, שמות, תקציבים, היסטוריה – את הכל אפשר לזרוק מהחלון. כך למשל לא משנה מי אלופת טורניר המועדונים הבינלאומי הוותיק בעולם ומי קבוצה אנגלית צעירה ממדינה שלא זכתה במפעל מעולם. במשחק כזה קובעים לב, נשמה, דם וזיעה ושחקנים שמשחקים למען החולצה וכבוד המועדון יכולים לנצח אפילו את אלופת הליברטדורס האדירה. מי שרצה יותר, מי שנלחם יותר, מי שהשאיר כל מה שיש לו על הדשא ביוקוהמה, ניצח בקרב.

סיכום אלטרנטיבי קצת הוא שיונייטד לא מצליחה להבקיע. דווקא היו שם לא מעט מהלכים של כדורגל טוב מצד יונייטד אבל חוסר הריכוז מול השער הוא כבר במימדי קטסטרופה. במצב כזה טוב שמי שכבש בסופו של דבר היה ווין רוני. רוני לרוב מבקיע חודש כן חודש לא. ועכשיו חודש מועיל מאד להבקיע בו. ואפשר רק להצטער שטורניר כזה לא היווה הזדמנות לוולבק או מאנוצ'ו לשחק קצת. חוץ מזה אם נאני לא משחק במשחק כזה אולי צריך לתת לו את ההזדמנות בקבוצה אחרת. בהשאלה או מכירה. זה לא גיל טוב לשחקן ברמתו לשחק כל כך מעט.

התמונה של חוזה סבליוס, השוער האקוואדורי, נשען בעצב על הקורה שלו בסיום הייתה נהדרת. הוא לא התייחס לכך שפיפ"א גררה אותו לטורניר הזוי. גרם לגעגועים לימים אחרים של המפעל הזה, או זה שקדם לו. זכור לי גמר אחד ב-1981, בו יריבתנו האזורית מרסיסייד הפסידה 0-3 לפלמנגו. ומה שיפה הוא שקשה לומר שזו הייתה הפתעה. ג'וניור, לאונרדו וזיקו הגדול היו בהרכב פלמנגו אותו יום

הדוב הרוסי (עם סיכום הקרב)
בחירת ספורטאי השנה (על ידי הקוראים)

79 Comments

גמאני 21 בדצמבר 2008

כבר נאמר השבוע-כל תואר הוא משמעותי,וכל זכיה בתואר מרוממת את רוחות השחקנים,הצוות והאוהדים.

YB 21 בדצמבר 2008

תוכלו להתנחם בתואר ההזוי כאשר אנחנו נזכה באליפות אנגליה (ובע"ה גם באליפות אירופה) ואתם תהיו תקועים עם רונאלדו (שמת לעזוב) ודימיטר ברבאטוב. כל הכבוד על הזכיה, שאלמלא בן המרסיסייד (וויין רוני הצדיק) גם היא לא הייתה מושגת.

Spartan 21 בדצמבר 2008

GLORY GLORY MAN UNITED

יוסי מזרחי 21 בדצמבר 2008

yb אשרי המאמין. יש מי ש"מביא הביתה אוכל" ויש מי שמקוה לזה .עד שלא יהיה שינוי בפועל, מקומכם ברור וידוע.
סוג ב, בין קבוצות מהרמה השניה.

איש 21 בדצמבר 2008

ואגב טורניר הזוי- אני מקווה שוידיץ' ירצה את ההרחקה שלו במשחק של סרביה נגד איי פארו במוקדמות המונדיאל, עוד טורניר עם חשיבות דומה (בשביל מה מוקדמות למונדיאל שמשתתפות בו 140 מדינות?!). הייתי בטוח שהשחקן שחטף את המרפק יפונה מהמגרש במסוק, הוא התגלגל כאילו עלה על מטען צד.

birdman 21 בדצמבר 2008

הניצחון ראוי והיריבה ראויה. קיטו זכתה בזכות ובצדק בגביע הליברטדורס אשר השתתפו בו 5 קבוצות מארגנטינה ו-5 מברזיל כולל אותה פלמנגו. (בתגובה הבאה בטח עזי יגיד שבעצם היו יותר מ-5 מאותן ארצות :-)

אלופי העולם וYB אוכל את הלב מקנאה.

rd17 21 בדצמבר 2008

סליחה על ההודעה המחשב הזה התחרפן לגמרי..

בכל אופן אם להשלים לגבי נאני אז אם יעזוב זה רק אם זה מה שטוב ליונייטד, מבחינתו זה המקום המושלם לגדול וסיטואציה נפלאה שהוא שני רק לרואנלדו ופארק…

ויכסלפיש 21 בדצמבר 2008

מדוע לא זכתה? האם יונייטד לא ניצחה את פלמיירס של סקולארי ב-99' או שלדעתך מדובר בטורניר מסוג חדש

בני 21 בדצמבר 2008

חשבתי כמו רונן שפרגוסון יעלה עם יותר מחליפים אבל כנראה הוא הרגיש קצת חוסר בארון התארים ולקח עוד אחד חדש לאוסף

רונן דורפן 21 בדצמבר 2008

ויכסלפיש – הייתי עונה לך שבאותה עונה נערך גם גביע עולמי ויונייטד הפסידה בו. אבל אם הייתי עונה כך, היית מזכיר שבאותה עונה נערך גם הגביע הביניבשתי ובו יונייטד ניצחה את פלמיירס. כך שאני לא בטוח שיש טעם לענות.

איש – אני בטוח שבהתאחדות האנגלית כבר עובדים האנשים שינסו לגרום לו לרצות את זה דווקא מול צ'לסי.

שחר 21 בדצמבר 2008

פרגיסון עלה עם הרכב חזק כי הוא רצה לנצח וליצור מומנטום חיובי.
מאנוצ'ו – לפי דיווחים/שמועות עובר לקבצה בצרפת.

ויכסלפיש 21 בדצמבר 2008

בוא נדייק: בתחילת 2000 היה גביע עולמי לקבוצות ובו זכתה משום מה קורינתיאנס, אלופת ברזיל 98' (הוזמנה כברירת מחדל), כאשר יונייטד, שניצחה ב-12/99 את פלמייראס במשחק הגמר המסורתי בין אלופות אירופה ודרום אמריקה, ננזפה על הוויתור החד פעמי על השתתפות בגביע האנגלי, הפורמט החדש ננטש אחרי טורניר אחד וחזר ב-2005. מדובר למעשה בטורניר מיותר כיוון שממילא הגיעו לגמר רק האירופאיות והדרום אמריקאיות.
בעיני יונייטד זכתה ב-99' ובוקה ג'וניורס ב-2000 בבין-יבשתי, קורינתיאנס סתם זכתה בטורניר פיילוט.

ועוד הערה: ב- 81' זה היה ליאנדרו מפלמנגו LEANDRO, המגן הימני בברזיל 82', ולא לאונרדו LEONARDO המגן השמאלי מ-94' שגם הוא החל בפלמנגו אבל שיחק הרבה באירופה ולנסיה מילאן סאן ז'רמן והיה שותף לזכייה במונדיאל 94' למרות שלא שיחק אחרי שמינית הגמר בה הורחק בגלל מרפק לשחקן אמריקאי. את מקומו בהרכב תפס ברנקו בעל בעיטת הפגז.

רונן דורפן 21 בדצמבר 2008

ויכסלפיש – טוב.

רונן דורפן 21 בדצמבר 2008

לפי הBBC וידיץ' מחמיץ את המשחק מול אינטר בחוץ.

יואב 21 בדצמבר 2008

אם פרגי רצה את זה, גם אני רוצה את זה.הגול של רוני היה אופייני ונהדר. וגם טויוטה למזכרת…

יגאל 21 בדצמבר 2008

אלופת אנגליה, אלופת אירופה, אלופת העולם. נעים מאוד לכתוב את זה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 21 בדצמבר 2008

מחצית ראשונה טובה מאוד אבל אנחנו נחשפים לתלות המוחלטת שיונייטד פיתחה ברונאלדו.גיגס אמר השבוע שרונאלדו של לפני שנתיים היה שחקן טוב יותר מרונאלדו של העונה שעברה רק שזה האחרון הפך למבקיע שערים מדהים.כמו שהדברים נראים כעת אין שום סיכוי שהוא יתקרב בכלל למנה של העונה שעברה.לקראת סיום המשחק נשלח כדור לעבר הרחבה וניכר שרונאלדו איבד את המהירות הטבעית שלו משום שלפני חצי שנה הוא היה משיג את שני המגינים בשניים שלושה צעדים והיום קשה לו,קשה לו מאוד.
אחרי החתמת ברבטוב חשבתי שהרביעיה טבז,רוני,רונאלדו וברבטוב שווה 80 שערים בעונה בחלוקה יפה ומאוזנת.
כרגע התקווה היא שכולם יחד יגיעו ל-50.
מסכן טבז.פרגי מדכא אותו.לא היתה כל סיבה להוציא אותו לאחר ההרחקה ולהשאיר את פארק על המגרש (עם כל הכבוד לסנטימנט הכלכלי).בקיץ,לאחר שטבז יעזוב,נשמע מן הסתם לא מעט סיפורים על התקופה הזו.ואין ספק שבחודשים הקרובים יונייטד תזדקק לטבז שמח ומאושר ומבקיע הרבה יותר מאשר לפארק.
שמתם לב לשינוי שחל במשחק של רפאל דה סילבה שהחל את דרכו כפנומן התקפי דווקא ובשבועות האחרונים משחק ההגנה שלו משתפר ממשחק למשחק אבל הסיוע ההתקפי שלו פוחת בהתאם.
אני מניח שגוטמן מתמוגג מקאריק – שחקן כלבבו שמשחק בהליכה.מאנדרסון כנראה כבר לא יצא השחקן שכולם חלמו עליו אבל הוא לפחות אנרגטי ומנסה ליזום ומבין שהכדורגל הוא משחק של תנועה.
לדעתי כל המחליפים ישחקו ביום שישי נגד סטוק וזו הסיבה שנאני,גיגס וסקולס לא שיחקו.

Spartan 21 בדצמבר 2008

אודה אם מישהו יעזור לי בשאלה מסויימת:
קראתי כתבה בה נטען שגבריאל היינצה היה חברו הטוב של רונאלדו בקבוצה. סתם מציק לי האם מישהו יודע אם זה נכון.

אלופת אנגליה, אלופת אירופה, אלופת העולם. נעים עד מאוד.

דוד מירושלים 21 בדצמבר 2008

כבוד לכם.

אני מקווה שקבוצתי תצליח לעבור את אלופת אנגליה, אירופה והעולם…
ואם לא אז לפחות יהיה למוריניו תירוץ טוב ("באמת, היינו מוכנים לאלופת אירופה לא התכוננו לאלופת עולם…")

ליאונידס 21 בדצמבר 2008

רונן.

מי ששיחק בפלמנגו ב-1981 היה ליאנדרו ולא לאונרדו.

ספיידרמן בקיבוץ 21 בדצמבר 2008

one down, 4 to go
(league, champions, fa cup and carling or whatever they call it)

אביעד 21 בדצמבר 2008

לאנונימי – גיגס וסקולס לא שיחקו כי הם לא בנויים לשני משחקים רצופים תוך 3 ימים.
אם קאריק משחק בהליכה, אז מה סקולס? לא מי שרץ יותר, טוב יותר (ע"ע פארק).
מבחינת הקוורטט – רונאלדו 10, רוני 10, טבז 7, ברבאטוב 7 (עד כמה שזכור לי). כלומר כבר עכשיו 34 שערים. עוד לא הגענו לחצי הדרך ועוד לא הגענו למיטבנו.

איש 21 בדצמבר 2008

לפי פרגוסון ההרחקה (אם תהיה) תהיה במסגרת האירופית בגלל שבמשחק יונייטד ייצגה את אופ"א. ההחלטה של פיפ"א תועבר אליהם והם יחליטו אם להרחיק אוטומטית למשחק, או לשלושה בתואנה של violent conduct.
מקווה שישפטו את העבירה ולא את מופע האימים של בילר.

בני תבורי 21 בדצמבר 2008

spartan,
אתה רומז למשהו?

Yair 21 בדצמבר 2008

ספרטן – זה נכון, רונאלדו והיינצה היו, ועדיין, חברים טובים מאוד, ופרגוסון טען כבר מס' פעמים (אני מתאר לעצמי שגם בהקשר הזה קראת על זה) שריאל קנתה אותו כבר במחשבה על הקיץ שאחרי ועל הנסיון להביא את רונאלדו…

יוסי מזרחי 21 בדצמבר 2008

איפה אתה YB??? אנה אבדו עקבותיך? אתה עוד בדרך מלונדון הביתה? ולחשוב שכבר הייתם בשיא, מה יהיה ההמשך? תהיו כמו הסיטי? אויר ורוח,וגשם אין?. איכה YB, איכה????

YB 22 בדצמבר 2008

יוסי מזרחי- מה רע בתיקו באמירויות? לא ראיתי את המחצית השנייה אז בבקשה לא להקניט על חוסר יכולתנו לנצל את הרחקתו של אדבאיור לניצחון (אם הייתי רואה, זה וודאי היה אחרת). וחוץ מזה, נשבר לי מבניטז שלא נותן קרדיט לרייאן באבל.
ואף על פי כן: ליברפול תזכה בפרמייר-ליג ותגדיל את הפער מהשדים הרשעים בראש טבלת האליפויות.

רונן דורפן 22 בדצמבר 2008

חברים – יותר הומור קצת….אחרת לא יהיו פוסטים על יונייטד… זה מוציא את הרע מכל הצדדים..

Red Camel 22 בדצמבר 2008

רונן- דווקא עכשיו זה די ברוח טובה. אין יותק מדי דם רע.
למרות שאני אשמח על סדרת פוסטים על הפועל ב"ש.
אני חושב ש15 פוסטים בחודשיים הקרובים ישמחו אותי מאוד.

בתודה מראש
גמל

birdman 22 בדצמבר 2008

הגמר של 81' הפגיש שתי קבוצות ענקיות. לא רק פלמינגו לא מזכירה את אותה קבוצה של אז, גם ליברפול. ואין כאן ניסיון להקניט, אז היתה קבוצה בפסגת המשחק.

דיברתי עם אוהד ארסנל, הוא אמר לי שההבדל בין ארסנל של השנה לשנים האחרונות, הוא שפברגס צריך להתרכז יותר במשימות הגנתיות. דנילסון, נאסרי, וולקוט, שחקנים מוכשרים אבל בלרינות. הקישור רך מידי. איפה ג'ילברטו, פלאמיני, חלב, רוסיצקי, ויירה…
הוא אמר גם שאלמוניה טוב באחד על אחד, אבל בסה"כ הוא בינוני. ושגאלאס וסילבסטר גרועים.

דוד מירושלים 22 בדצמבר 2008

רונן – אני הגבתי בהומור.
בתור אוהד אינטר יש לי מספיק רצינות (או אפילו סבל…) בחיים.

לון 22 בדצמבר 2008

אני מציע שעד סיום העונה, כל פוסט שקשור בניוטו הית' יתחיל במשפט הבא: אלופת אנגליה, אלופת אירופה, אלופת העולם. (ותודה ליגאל על התזכורת המדוייקת, הצודקת, רבת ההשראה, הנהדרת והנשגבת).

באשר לעניינים מעט יותר פרוזאיים, כששחקנים מגיעים למצבים ומחטיאים, אני מתייחס לכך כאל בעיית יכולת. המינוח בעיית ריכוז, אינו משקף באופן מתאים לדעתי.

בכל אופן, יונייטד שלטה לחלוטין ועלתה בכמה דרגות על אלופת דרום אמריקה. אמנם היא אינה ברזילאית או ארגנטינאית, אבל זכתה בגביע הליברטדורס בצדק ומתוך יכולת. לכן השליטה המוחלטת אינה מובנת מאליה.

תבנית מעניינת שמצאתי לגבי הזכיות: משנת 2000 יש זכייה של אלופת הליברטדורס ואז שתי זכיות של אלופת אירופה.
יונייטד סגרה סבב שלישי כזה ומעניין האם זה יישבר בשנה הבאה.

ומשהו שיתכן שקשור לנתון הקודם, מאז הקמת ליגת האלופות השתנה המאזן לטובת האירופיות: 11 לאירופה, 6 לדרום אמריקה. (ומאז 1995 11 לאירופה 3 לדרום אמריקה)

עד אז היו 17 זכיות לדרום אמריקה, 13 לאירופה. (אם כי היו מקרים בהן הפיינליסטית האירופית שיחקה במקום האלופה. ובכלל האירופיות פחות התלהבו מהמפעל).

רונן דורפן 22 בדצמבר 2008

לון – זה לא מאז הקמת ליגת האלופות. זה מאז חוק בוסמן…. אלופת אנגליה, אלופת אירופה ואלופת העולם בהחלט סובלת מיכולת לא גבוהה של חלוציה כרגע.

Gilad Bloom 22 בדצמבר 2008

אין לי בעיה עם הקונספט של אליפות עולם לקבוצות,זה מעניין לראות את הסגנונות השונים נפגשים זה מול זה ונותן לקבוצות אלמוניות הזדמנות לשחק מול קבוצות יותר גדולות,היו משחקים לא רעים בשלבים המוקדמים,ממש סלט של סגננונות.כל הקטע הזה של מאמנים ואוהדים שמתלוננים על הטיסות,העייפות וכו' קצת מרגיז אותי,הרי השחקנים האלו מקבלים מליונים וגם השחקן ה-15 בקבוצה מרוויח יפה מאד,הם טסים במחלקה ראשונה,נמצאים בשיא חייהם הספורטיביים ואמורים להיות בכושר שיא, בגלל זה יש סגלים רחבים.בסבב הטניס היינו על מזוודות כל השנה מטיסה לטיסה,מתמודדים עם הפרשי השעות כל שבוע,גם באן בי איי משחקים 3-4 משחקים בשבוע 82 משחקים בעונה(לא כולל פלייאוף).מה שלא הבנתי זה למה מנצ'סטר וקיטו התחילו רק בחצי הגמר,לא מספיק שהם הקבוצה העשירה בטורניר הם גם משחקים פחות משחקים?איפה עקרון השוויוניות,להתחיל טורניר בחצי הגמר זה לא רציני.אגב אוף טופיק-לכל אוהדי ליברפול שהתלוננו על רוי קין,אני מקווה שנרגעתם,השער המדהים והמתוזמן להפליא אולי יביא לכם אליפות,ואם לא אז לפחות עצר סיכוי כלשהו של ארסנל לחזור לתמונת האליפות.ועוד נקודה בקשר ליוסי בניון,אם בניון לא משחק במשחק כזה אז זה אומר משהו על מעמדו בקבוצה.בניון הפך העונה לשחקן שמשחק במשחקי בית מול קבוצות קטנות בהם ליברפול שולטת בשדה או במשחקי ליגת האלופות מול קבוצות קטנות,לא לראות דקה בכזה משחק זה אומר דרשני למרות שאני מבין את סמי לי(בניטז),במשחק חוץ פיזי באמירויות מול המכונה ההתקפית של ארסנל אין מקום לקשר "רך" שלא עושה הגנה כמעט,סביר להניח שהוא היה מקבל דקות אם קינו לא היה משווה,מענין אם יראה מגרש בשמינית ליגת האלופות.סליחה על הסטיה בנושא,על מנצ'סטר אין לי הרבה מה להגיד,הם אלופי עולם וזה רשמי,מזל טוב .

בני תבורי 22 בדצמבר 2008

גלעד,
לא התלוננו על רובי קין, התלוננו על ההחלטה לקנות אותו. השער היה מדהים לכל הדיעות, אבל מוקדם לראות בו יציאה מהמשבר. מתפלל שכן.
העובדה שבניון לא שיחק במשחק הזה מעידה על רצון לצאת בשלום מהאמירויות יותר מאשר רצון לעלות התקפי ולנצח קבוצה עם שפיץ אדיר, קישור רך והגנה לא משהו. לבניון יש את היכולות הטכניות שלא היו לאף אחד אתמול במדים האדואפורים. אגב, המעצב זה גם קנייה של בניטז?

Gilad Bloom 22 בדצמבר 2008

בני-מה רע בהחלטה לקנות אותו?הוא מבין 5 חלוצי המטרה הטובים בליגה,מנוסה,יודע גם לבשל וגם לכבוש.הוכח כבר שאי אפשר לסמוך רק על טורס השביר ועל קויט הלא יציב,הלו, אתם במקום ראשון שכחת? וכבר חצי ליגה עברה,מתי הייתם גורם בליגה ב20 השנים האחרונות?לא הכל זה כיבוש גולים,הווינריות שלכם השנה היא גם בגלל קין והנוכחות האינטיליגנטית שלו ברחב,הוא מושך מגינים ופותח אופציות,במשך שנים הוא סחב אותנו בטוטנהאם,האמן לי,הוא קניה טובה.לגבי בניון,הוא כשרוני,אלגנטי ורואה משחק אבל דחילק,הוא רבע עוף,זה היה ממש פחד אלוהים להיכנס לכזה משחק בשביל הילד,גליץ אחד לרגל שלו והוא גומר את הקריירה,זה לא גמד מוצק כמו דייגו ארמנדו, מסי או טבז, אלא גמד צנום מדימונה,כל המשחק חיכיתי שיוסי ייכנס אבל כשראיתי את הבריונים שסמי לי שלח הבנתי שהוא רוצה תיקו למרות שהוא משחק מול 10 שחקנים,אם צ'לסי לא מנצחת את המשחק החסר אז זו תוצאה מעולה,גם במידה וצ'לסי מנצחת זו עדיין תוצאה סבירה בהחלט.מסכים איתך לגבי התלבושת,אולי האפסנאי שכח להביא את החולצות הנכונות

Gilad Bloom 22 בדצמבר 2008

ברחבה(במקום לרחב)

עומרי 22 בדצמבר 2008

גלעד- קין אכן חלוץ לא רע בכלל, אך הסכום ששולם עבורו מוגזם וחסר כל פרופורציה, גם בעולם מרובה סכומים מוגזמים וחסרי פרופורציה על שחקנים בינוניים…

אם בניטז היה מביא אותו ב15 מיליון פאונד הייתי אומר שזו אחלה עסקה.

יוסי מזרחי 22 בדצמבר 2008

yb.
יתכן ויקרה מה שאתה מיחל לו.
כנראה שלא, אם אתה מנתח ביושר את המצב. שים לב שיוניטד (זה אנחנו) שיחקה מול כל הקבוצות בדרג השני: (אתם,צלסי ,ארסנל,אסטון וילה ועוד אחרות)וכולן צריכות להגיע אלינו.
המצב כרגע הוא יתרון של נקודה לאחר השלמת המשחקים שלנו,וזה בעונת שיא שלכם, ועם פתיחה מגומגמת שלנו. בקיצור,למה לספר לך את מה שאתה כבר יודע?

אגב,ליברפול או צלסי או ארסנל וגם אחרות הן בסך הכל יריבות לא "רשעים"
ונקודה אחרונה: לנו אף פעם לא נשבר מפרגוסון.ככה זה אצל הגדולים באמת.

יום מלא שמחה

יוסי מזרחי.

אביעד 22 בדצמבר 2008

הבוקר התחוור לי סופית, מדוע ההגרלה מול אינטר היא הגרועה ביותר שיכולנו לקבל. זה לא בגלל הקבוצה ויכולתה (סלח לי דוד) למרות שאינטר קבוצה נהדרת. זה המאמן שלה, קשקשן בלתי נלאה שהטקטיקה המועדפת עליו היא אנטי כדורגל. מוריניו טען אתמול שהשחקן הטוב בעולם הוא זלטן איברהימוביץ', הוא הוסיף שקאקא ומסי שחקנים נהדרים ורונאלדו הוא שחקן טוב ולא יותר. ברור לכל שאלו משחקים פסיכולוגיים שהמאמן הזה כ"כ אוהב (הדבר היחיד שהוא אוהב יותר זה הוא עצמו). הבעיה שלי היא אחרת, למה צריך לסבול את השטויות שלו מעכשיו? יש עוד חודשיים למשחק. זה הרי רק יילך ויחמיר, סאגת רונאלדו תהיה כסף קטן לעומת הפה של "המיוחד עאלק".

יגאל 22 בדצמבר 2008

חן חן לון.

Spartan 22 בדצמבר 2008

רונן, נראה לי שהרוב בהומור כך שאסור לך לאיים בענין הזה. זה לא מצחיק ואפילו די מלחיץ. צריך להזכיר שאחד הפוסטים הגדולים בתבל (ע"ע סולשיאר) נכתבו בהשראת האדומים?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 22 בדצמבר 2008

אביעד
מוריניו אומר את מה שרבים חושבים.
מעניין מה פיגו וקווארסמה חושבים בנידון.
מנגד,אם מוריניו רואה את עצמו כמועמד מוביל להחליף את פרגי לא ברורה ההצהרה הזו אלא אם כן הוא מניח שרונאלדו כבר לא יהיה ביונייטד כאשר יגיע זמנו להתמנות.
גם בגזרה האפשרית של מאמן נבחרת פורטוגל ההצהרה הזו מוזרה.

גמאני 22 בדצמבר 2008

כשמוריניו אומר דברים כאלה הוא לא חושב על העתיד עם רונאלדו או מנצ'סטר(אגב-יותר סיכויים שהוא יאמן אותו בנבחרת פורטוגל באיזשהו שלב)
הוא חושב על זלאטן ועל מלחמה פסיכולוגית.ועל זה שידברו עליו היום,באימון,בעיתונות וכנראה גם כאן בבלוג.

אביעד 22 בדצמבר 2008

אנונימי, מוריניו המאמן של אינטר כבר כמעט חצי שנה. הוא התמודד מול רונאלדו פעמים רבות בעבר אבל ההצהרה הזאת הגיעה רק אחרי שאינטר הוגרלה מול מנצ'סטר כך שהמטרה ברורה – מלחמה פסיכולוגית. בין אם היא נועדה רק לרומם את זלאטן (ספק, אחרת הוא לא היה מדבר בכלל על רונאלדו) ובין אם לשחק עם רונאלדו, התוצאה היא אחת: אני צריך לשמוע את האיש המאוס הזה, חודשיים לפני המשחק מולו. ועד שחשבתי שנפטרנו מעונשו של זה. דרך אגב, אני לא יודע מה קווארסמה חושב בנידון, אבל די ברור מה פיגו חושב – על לואיס פיגו.
לא גיבשתי לעצמי דעה על מי צריך להחליף את פרגוסון בבוא העת, היום הזה נוראי מדי בעיניי מכדי שאחשוב עליו, אבל בכל פעם שמוריניו מוזכר כמועמד, עוברת לי צמרמורת חרדה. אסור לתת לו לאמן את מנצ'סטר יונייטד.

בני תבורי 22 בדצמבר 2008

גלעד,
אין רע בעצם ההחלטה, אך במשוואה של גיל השחקן וסכום הקנייה, נראה לי קצת מופרז. אגב, הייתי אחד התומכים הנלהבים לעסקה.
מצבם של טורס וקאוט מחייב גיבוי רציני בעמדת החלוץ, נכון לעכשיו קין לא מצדיק את הסכום והאמון. מצד שני, לך תדע, אולי אתמול השתחרר הפקק…
לגבי בניון, אחרי שהסתדר לא רע בכלל עם ההגנה של בלקבורן, חשבתי שיוכל להסתדר טוב גם נגד ארסנל. סמי לי חשב אחרת.
בכל מקרה, אני בהחלט לא שוכח את השנים הרעות ומתעודד מהנוכחות במקום הראשון. מקווה שצ'לסי לא ינצחו, אבל לא נורא גם אם כן, כי ממילא האלופה תקבע במשחקים בין הגדולות.

Red Camel 22 בדצמבר 2008

גלעד- נכון שמסי גמד, אבל גמד מוצק?
מדובר ברבע עוף שגורם לילדות בנות 12 להרגיש חזקות.
ההבדל בינו לבניון זה הכישרון לא המוצקות
ובכלל אני חושב שבשנים האחרונות בניון התחזק מעט ושיפר מאוד את משחק ההגנה שלו ומשקיע במגרש הרבה יותר מבעבר.
שנה שעברה לרפא לא הייתה בעיה לתת לו לשחק בחצי גמר של הצמפיונס נגד צ'לסי, אז זה לא תלוי בגודל שלו אלא בדברים אחרים.

יואב 22 בדצמבר 2008

אין שום בעיה לבניון לשחק בכל מגרש ובכל מעמד. הוא שחקן ליגה לגיטימי.אם לא שיחק, זאת רק החלטה מיקצועית.לא משחקים באנגליה על פי משקל.
זלאטן הוא אולי המרגש מכולם. ההצהרה של מוריניו, לא כל כך רחוקה מהמציאות.
אביעד, אני דווקא חושב שמוריניו, לא תיהיה בחירה רעה ביום הארור הזה שיגיע…גם פרגי וריו חושבים כך, אם כי אני מבין את "חוסר האהבה" שלך אליו.אותי הוא בעיקר משעשע.
פיגו מעולם לא הסתיר את הערכתו לרונאלדו. זה תועד לא מעט..

רונן דורפן 22 בדצמבר 2008

מוריניו אמר בעבר דברים מכוערים מאד על רונאלדו – כשאמר שהוא לא מחונך כי בא משכבה נמוכה של האוכלוסיה. רונאלדו באמת גדל בעוני בעוד מוריניו גדל במשפחה מבוססת מאד. אני חושב שהיחסים ביניהם הם בהחלט מכשול למינוי של מוריניו לנבחרת פורטוגל.
לגבי יונייטד – אינני רואה את רונאלדו משחק בקבוצה אחרי עידן פרגוסון. מלבד מקצוענות, אני חושב שהמחוייבות שלו לקבוצה היא מחוייבות לפרגוסון.

Gilad Bloom 22 בדצמבר 2008

גמל-מסי הרבה יותר חזק מבניון אחרת היה נפצע יותר,הוא יותר מוכשר מיוסי אבל בעיקר מהיר ממנו בשנות אור ,מה שמאפשר לו לעבור שחקנים באחד על אחד ולברוח מפאולים קשים,אם בניון היה מחזיק בכדור כמו מסי הוא היה מזמן בבית חולים.בנוסף יש למסי רגל שמאלית פצצה שהוא יכול לשחרר מהמקום בדיוק ועצמה…בניון השתפר בשנתיים האחרונות,אני אוהד שלו אבל ההשפעה שלו על משחקים כמו אתמול היא קטנה.אין לו בעיטה מחוץ לרחבה או משחק ראש,הוא מבקיע רק אם יש לו מצב של אחד על אחד והעבודה ההגנתית שלו אמנם השתפרה אבל במשחק כמו אתמול עם הרבה גליצ'ים ושני גולים שבאו ממסירות ארוכות אין לו מקום.מרכז המגרש היה צפוף ומלא בשחקני מרכז שדה קשוחים,בניון היה יכול לספק איזו הברקה אחת או שניים במשך 90 דקות(מסי,רונלדיניו או קאקה מספקים 8-10 הברקות,זה ההבדל) אבל מול ארסנל בחוץ זה יותר מידי סיכון,חצי חור או חזרה איטית להגנה והם כובשים.לגבי הסוגיה רונאלדו-זלאטן,אני אוהד גדול של זלטאן כבר שנים,מה שבטוח זה שאין הרבה הבדל בין שניהם ברמה.לא בטוח את מי הייתי לוקח לקבוצה שלי קודם,לדעתי הם לא משחקים בדיוק באותה עמדה,זלאטן יותר חלוץ רחבה ועם שליטה מעולה ותחכום גאוני ורונלדו שורף יותר שטחים,כובש שערים של מהירות נטו, מיומנות ויעילות ומבשל יותר גולים,שניהם נראים לי שחצנים ואנטיפתים כבני אדם אבל נראה לי שביום יום זלאטן יותר סימפטי.שניהם שולטים בליגות המקומיות שלהם כבר שנים ודי כושלים בנבחרת,היתרון של רונלדו כרגע הוא שהוא אלוף אירופה ואלוף עולם(לקבוצות),אם זלאטן יביא ליגת אלופות ועוד אליפות לאינטר אז הוא יחליף את רונלדו כשחקן השנה.לגבי מוריניו-שיהיו בריאים הוא ופרגי,הם מוכיחים שאפשר לקיים מלחמה פסיכולוגית עם הומור.אפשר לאהוב או לשנוא את מוריניו ופרגי אבל על שני דברים אין עוררין-שניהם מאמנים גדולים מוכחים והמחויבות שלהם לקבוצה היא טוטלית,ראיתי את אינטר השנה לא מעט,הם קבוצה גדולה ויעילה,זה לא פשוט לבוא לקבוצה שזכתה בשתי אליפויות ולהמשיך לנצח ולקרוע את הליגה,הבעיה שלהם היא חוסר ההצלחה באירופה,בגלל זה הביאו את מוריניו…  

rd17 22 בדצמבר 2008

רונן,
מוריניו מלכלך על כריסטיאנו מדי פעם אבל אני לא חושב שיש בניהם איזושהי בעיה.
אני זוכר מדברים שכריסטיאנו אמר לקראת סיום עונת 06/07 שמוריניו לכלך עליו די בגדול שהוא מאד מעריך את מוריניו וחושב שהוא מנג'ר טוב מאד.
זה והמקצוענות של רונאלדו מוריניו מווטיחים שלא תהיה להם בעיה לעבוד אחד עם השני בבוא הזמן.

אני גם חושב שהסיכוי שכריסטיאנו יעזוב אחרי עידן פרגי גדולים משמעותית מהסיכויים שהוא יעזוב כל עוד פרגי בקבוצה, ובכל זאת שנינו נסכים שאי אפשר לדעת מה יקרה.. ולי סתם הרגשה נדמה שרונאלדו יתן עוד איזו עונה ביונייטד גם אחרי הפרישה של סר אלכס.

אביאל 22 בדצמבר 2008

אז ככה נתחיל בזה שצ'לסי יותר טובה השנה בחוץ (בניגוד גמור לשנים עברו) ואני חושב שזה משחק לטובתה לקראת הסיבוב השני ושלושת משחקי החוץ מול היונייטד, ליברפול וארסנל.

בקשר למורניו ורונאלדו, אחרי הקיץ והסיפור עם ריאל ובמקרה שאיזה שחקן של מוריניו ינהג ככה הוא באמת היה נזרק מהקבוצה, אצל מוריניו אין דברים והתנהגויות כאלה, השחקנים משחקים בשבילו וראו את זה שהוא עזב את צ'לסי איך חצי קבוצה רצתה ללכת איתו.

אביעד 22 בדצמבר 2008

יואב, יש לי הרבה סיבות לחוסר הרצון לראות את מוריניו כמחליף של פרגוסון, אבל הגדולה שבהן היא הכדורגל. הסגנון בו נוקט מוריניו הוא טקטי נטו, ללא טיפת ריגוש וזה משהו שלא יכול להיות במנצ'סטר. למיטב זכרוני, זו גם הסיבה שהוא לא בברצלונה. מעבר לכך, הוא שחצן ואנטיפט לא קטן.
לגבי פיגו – אני לא יודע מה הוא חושב או מה הוא אומר על רונאלדו, אבל בעיקרון פיגו אגואיסט שממוקד רק בעצמו, לא מעניין אותו כהוא זה מה מוריניו או מישהו אחר חושבים על שחקנים אחרים (מלבד רוי קוסטה).

רחמנ א ליצנ בדרכים 22 בדצמבר 2008

is there anything wrong with the blog today or it is jus me, but half of the words seem to be lost somehwere

רונן דורפן 22 בדצמבר 2008

רחמן – לא רואה שום בעייה….

into the wild 22 בדצמבר 2008

מסי בורח מפאולים? מסי מחפש את הפאול בכל נגיעה בכדור ולכן הוא גם נפצע הרבה(- זה מה שקרויף אמר …..אל תתוכחו)ובגלל זה קנאברו התעצבן והאמת אפשר להבין אותו, בחצי שעה הראשונה בסופר קלאסיקו ריאל עשו כמה פאולים על מסי לא יותר מידי קשים (ברונאלדו, ואן פרסי, זלאטן, נכנסים הרבה יותר).
לפי ההבעת פנים של מסי היה אפשר לחשוב ששברו לו רגל.
זה גם הגדולה של מסי שהוא לא מפחד מפאולים אבל להגיד שהוא בורח מהם זה שטויות.

יואב 22 בדצמבר 2008

אביעד, זאת רק הרגשה אבל אני חושב שמוריניו פרמגטי ומתאים את עצמו למקום בו הוא נמצא. אם נוסיף את השמועות שמדברות על אובססיה שהוא פיתח כלפי יונייטד ורצון לעבוד שם ביום מין הימים, נראה לי שיונייטד והאתוס שלה, פשוט ישאבו אותו פנימה.
הכדורגל שצלסי שיחקה בשנה הראשונה שלו-היה מצויין.
את האישיות והכריזמה לעמוד בראש מועדון כזה- יש לו וזה פלוס גדול שצריך לקחת בחשבון.

אביעד 22 בדצמבר 2008

יואב, אישיות חזקה מספיק וכריזמה יש לו, אבל כדורגל התקפי? גם בשנה הראשונה שלו צ'לסי שיחקה כדורגל טקטי ומכוער. הוא מאוד פרגמטי – הוא ישחק איך שצריך בשביל לנצח ולא איך שהמשחק צריך להיות משוחק. אין רע במשחק פרגמטי וטקטי מדי פעם, לא כדרך חיים.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 22 בדצמבר 2008

מוריניו הוא אחד משניים שלושה מאמנים שלא יקרסו תחת הלחץ האדיר שיהיה על מי שיחליף את פרגי (ואין ספק שזה יהיה מרכיב מכריע בבחירה שלהערכתי תתרחש מוקדם מכפי שכולם מצפים) ומעבר לכך סגל השחקנים שמוריניו יקבל בירושה יכריע באשר לסגנון המשחק לפחות עד שיתרחש המהלך הטבעי של חילופי משמרות ומוריניו יוכל לבנות בעצמו את סגל השחקנים.

יואב 22 בדצמבר 2008

אביעד, הם תפרו את הליגה ורובן עשה קסמים. הם רצו על ברסה(בגדולתה) לשלוש אפס ברבע שעה.המועדונים שהוא עבד בהם(מלבד פורטו, שזה סוג של נס מה שהוא חולל שם)רוצות תארים ועכשיו. הוא מספק את זה.גם פרגי, בתחילת דרכו ביונייטד, היה מאמן זהיר יותר(הרבה יותר) ממה שהוא היום.אין לדעת מה שידוך כזה יכול לייצר.אני לא רואה באופק שום מאמן שאני ממש רוצה. אף אחד לא ממש מדליק אותי…

יואב 22 בדצמבר 2008

אנונימי, מסכים.

Red Camel 22 בדצמבר 2008

גלעד- אם מסי היה נפצע יותר הוא היה אוהד של ברסה, לא שחקן הרכב. אבל חוץ מזה דע לך שאני אוהב את התגובות שלך. ואחרי שהתחנפתי אני הולך להקיא על עצמי…

Gilad Bloom 23 בדצמבר 2008

אינטו דה וויילד-יכול להיות שמסי קצת תיאטרלי אבל סחיטת פאולים היא טקטיקה ישנה ולגיטימית לא רק בכדורסל,אינספור חלוצים וקשרים עזרו לקבוצותיהם ע'י סחיטת פאולים ונפילות אלגנטיות,הארגנטינאים דרמתיים במיוחד אבל ככה זה ברוב העולם.יצירת מצב נייח מגדילה את הסיכוי לשער,בנוסף,סחיטת צהובים תוביל לאדומים או לחילופין תמנע משחקן מוצהב לבצע עבירה נוספת,זה הכדורגל ובכל קבוצה יש את השחקן שאמור לסחוט 2-3 עבירות שיביאו למצב נייח מסוכן או פנדל במקרה הטוב(רונאלדו אמרנו?),חוץ מזה,זה שהוא מתפתל מכאבים לא אומר בהכרח שהוא מתחזה,בנוסף,על סמך מה אתה קובע שעל זלטאן,ואן פרסי ורונלדו עושים יותר עבירות נוקשות?ישבת מול המסך וספרת עבירות וחומרתן?מקום הפגיעהברגל?
גמל-סחטיין ,עכשיו אני הולך להקיא על עצמי(בלעעעעעעעעעע),אח סבבא,עכשיו אני מרגיש הרבה יותר טוב…

שודד 23 בדצמבר 2008

אולי המלחמה הפסיכולגית של מוריניו תשחק בסופו של דבר לטובתינו.
כי זה בדיוק מה שחסר לרונאלדו השנה – "להוכיח" , אחרי העונה המדהימה מאשתקד.. כולם יודעים (חוץ ממוריניו),כשהוא מרוכז בכדורגל… הוא הטוב בעולם.
מהעבר השני-
עכשיו, אולי הגיע הזמן שנדע לנצל את השמטות הנקודות *(נס חנוכה) של היריבות בכדי לסגור את הפער בצמרת… אנל'א זוכר ליגה כזו מוזרה כמו השנה, ליברפול וצלסי מפתיעות בחוסר היכולת לסגור סיפור וללכת עד הסוף.
אני אהיה האחרון שאתלונן כמובן!-
(חנוכה שמח לדורפן ולשאר השדונים בבלוג, כי "באנו חושך לגרש…")

Spartan 23 בדצמבר 2008

בני תבורי – כן! בענין של אופי…

למה אתם מדברים על הימים של אחרי פרגי בזמן שיש להנות מהימים שהוא פה, מבלה איתנו בצהרי יום שבת?
אני חושב שהוא לא יעזוב לעולם את מנצ'סטר, אה שניה, אולי זה מה שאני מקווה, אה, טוב אולי מתישהוא, אבל אני כבר אהיה מספיק מבוגר כדי לעקל את זה, אה, או שלא…

אביעד 23 בדצמבר 2008

יואב, צ'לסי שלטה אז בליגה ללא עוררין, זה נכון ורובן אכן עשה קסמים. אבל הדומיננטיות שלהם הייתה בעיקר בגלל הגנת ברזל ורובן היה היחיד שקיבל חופש פעולה. הרבע שעה הראשונה שלהם מול בארסה הייתה מהממת, אבל נא לא לשכוח שמדובר ב-3 מתפרצות, בסיכומו של דבר צ'לסי עלתה למשחק בית בו היא חייבת לנצח ושיחקה הגנתי ומתפרצות, עלתה ל 3:0 מוקדם אבל רק בגלל טעות שיפוט עלתה לשלב הבא. זה בקצרה הסיפור של מוריניו – משחק הגנתי ומתפרצות, מעט שחקנים יצירתיים שרק חלקם מקבלים חופש פעולה, וטעויות שיפוט (לצ'לסי הוא לא היה מגיע בלי הזכיה בצ'מפיונס עם פורטו והוא לא היה זוכה אלמלא עבר את מנצ'סטר בזכות טעות שיפוט).

רועי 23 בדצמבר 2008

בקשר להבקעת השערים אני לא יודע אםא תה צריך להיות מודאג, אף אחת מקבוצות הצמרת לא עושה את זה בהצלחה מרובה העונה. זאת עונה קצת מוזרה. במיוחד החודש האחרון. הקבוצות מתקשות לנצח . זה יוצר עניין אבל לי זה מקרב את התקף הלב בגיל צעיר מידי (-:.

כסיפוביץ 23 בדצמבר 2008

עד עכשיו הצפיפות בצמרת הליגה האנגלית מראה עד כמה היא חלשה השנה. ליברפול מובילה את הטבלה וכל משחק שלה הוא מתקון לשינה טובה. אין דוגמא טובה מכך להצביע על הרמה הירודה עד עכשיו. להוציא את המשחק של ארסנל ומנצ'סטר לא היה משחק שהתעלה לרמה גבוהה במיוחד.
ואביעד – בהקשר לכך שפורטו עלתה רק בגלל טעות שיפוט, זה שטויות במיץ

אביעד 23 בדצמבר 2008

כסיפוביץ' – יונייטד נגד פורטו בשמינית הגמר. 2-1 לפורטו בפורטוגל, 1-1 באולד טראפורד בגומלין.
במשחק הגומלין, במצב של 1-0 ליונייטד, פול סקולס הבקיע שער חוקי לחלוטין שנפסל בטענת נבדל מופרכת ע"י הקוון. אתה רוצה להגיד לי שבפיגור 2-0 באולד טראפורד, פורטו עדיין עוברת?

יואב 23 בדצמבר 2008

אביעד, צודק בקשר לטעות שיפוט אבל מזל הוא מרכיב חשוב בקאריירה של כל אחד.היה לי ויכוח עם חבר אתמול שטען שפיני הוא בלוף שחי על הנס של זלגיריס.זוהי שטות מוחלטת בעיני והתעלמות גם מהשגיו האחרים וגם מסוג הכדורסל שהוא שיחק. מוריניו, לקח שני תארים אירופאים רצופים עם פורטו ויצר מפלצת בצלסי(ראניירי לא הצליח בכך).אולי אני נאיבי במחשבה שהאתוס של יונייטד ישאב אותו פנימה. אולי(אגב, אינטר לא מפסיקה לכבוש באיטליה).גם פרגי נזקק לקצת מזל בגמרים.
על מי אתה היית הולך, ביום הדין?
ספרטן, מבחינתי פרגי נשאר עד שהרופא יאסור עליו לצאת מהבית. וגם אז, זה לא סוף פסוק.

כסיפוביץ 23 בדצמבר 2008

אביעד, כולם נהנים מטעויות שיפוט ואני בטוח שגם מנצסטר נהנתה מכך בעבר. "אם השער היה מאושר" זה כמו לחיות על הטענה אם לסבתא היו גלגלים…
מנצ'סטר יכולה להאשים רק את עצמה שלא עברה את פורטו כי היא קבוצה הרבה הרבה יותר טובה.
וכמו שכתב יואב, המזל הוא מרכיב חשוב ופורטו נהנתה ממנו באותה שנה. כמו גם ליון שהפסידה לו בגמר.

אביעד 23 בדצמבר 2008

מזל הוא מרכיב חשוב מאוד, זה נכון. כולם נהנים מטעויות שיפוט וגם סובלים מהם, זה נכון.
אבל אני לא זוכר חוצפה כמו של ז'וז'ה מוריניו. עד היום, כשעולה נושא ה"כישלון" של מוריניו לזכות בצ'מפיונס עם צ'לסי, "המיוחד עאלק" מתרתח וטוען שהזכיה ב 2004/5 נגזלה ממנו בגלל מה שהוא מכנה "שער הרפאים" של לואיס גרסיה בחצי הגמר מול ליברפול. הצביעות האיומה שמגולמת בטענה הזו מדהימה אותי מחדש, בגלל השער ההוא של סקולס שנפסל שלא בצדק, בגלל שצ'לסי הגיעה לחצי הגמר על הגב של טעות שיפוט לטובתה מול בארסה ובגלל שאם השער של גארסיה לא מאושר אז ליברפול הייתה מקבלת פנדל וצ'ך עף באדום.
הטענה שלי היא שברקורד האירופאי של מוריניו יש זכיה בצ'מפיונס ובאופ"א עם פורטו ו-2 חצאי גמר עם צ'לסי. מתוך 4 ההישגים הללו, הוא רכב פעמיים על טעויות שיפוט והרבה מאוד מההילה שלו נשענת על הישגים אלו.
לגבי היום שאחרי פרגוסון? יש לי בעיקר רשימה של מי לא. אבל אם הייתי יכול לבחור כל צוות שבעולם? ארסן וונגר כמנג'ר ומתחתיו כעוזר הראשי – דידייה דשאן או פול לה גואן. כמאמן הראשי ניתן גם למנות את רייקארד.

יואב 23 בדצמבר 2008

אביעד, אין ספק שוונגר, מהבודדים שמתאים מיקצועית. אבל זה לא כל כך ריאלי לדעתי.גם תלמידי וחניכי פרגי לשעבר, מתאיידים להם לאט לאט.מסקנה-אסור לו לפרוש(טוב, ידענו את זה כבר קודם).

תומר 23 בדצמבר 2008

אביעד?ארסן וונגר?זה אתה או שמישהו השתמש בכינוי שלך?

Spartan 24 בדצמבר 2008

ארסן וונגר אכן מאמן ענק, אבל למרות שצורת משחקו מדהימה אנחנו נחזור 20 שנה אחורה מבחינת תארים.

אולי כשיפרוש ניקח את מאמן אברדין – זה עבד מצויין בעבר :)

אביעד 24 בדצמבר 2008

תומר, ידעתי שזה יקפיץ אותך.. :) האמת היא שאני מאוד מעריך את וונגר ואני גם מאוד ביקורתי כלפיו על חולשותיו (לא מוטיבטור גדול, חוסר תכליתיות, התאהבות בפרוייקטים), לכן ארצה לראות אותו ביונייטד רק לצד עוזר שישלים אותו דוגמת דשאן או לה גואן. מישהו כזה גם יוכל לקחת בעצמו את המושכות אחרי 3-4 שנים ויהיה לנו מאמן ענק ביד לעוד הרבה שנים.

עמיחי שלו 24 בדצמבר 2008

איזו תחרות ביזארית, אליפות העולם לקבוצות. אני מקווה שהג'ט לג והעומס הפיזי והרגשי ישפיעו עליכם בחג המולד, וכמובן מקווה שזה התואר היחיד שלכם העונה, אבל ברצינות, יש לדבר התמוה הזה איזשהו ערך, הרי פיפ"א לא הצליחו לייצר כאן באמת מפעל תחרותי, מעניין ומשגשג. הסיבה שקבוצות אירופיות לא זכו בעבר מלמדת הכל, לא כ"כ התחשק להן

רונן דורפן 24 בדצמבר 2008

עמיחי – זה לא סתם הזוי. זה ציני. זה נועד רק לכסף. זה מחבל במפעלים אחרים – כפי שאתה מקווה. ובעיקר – זה לא מעניין אף אחד. מי שטוען שזה מעניין אותו שיספר לי מה היו תוצאות חצי הגמר בשנה שעברה.

אורי 26 בדצמבר 2008

עמיחי-התואר היחיד שלנו העונה זה בטוח לא יהיה, זכינו גם במגן הקהילה (וחבל על ההפסד לזניט, היינו יכולים לעשות טרבל של תארים זוטרים).

Comments closed