הניצחון בסטוק

1. כדורגל כריסטמס הוא תמיד מלא תשוקהופרגוסון עשה את מה שהוא בדרך כלל עושה בזמן הזה של השנהשלח למגרש הרכב שמבין את הז'אנר הזהשישה משחקני ההרכב, נוויל,  אבנס, אושיי, פלטשר, סקולס וגיגס היו שחקני ביתבנוסף לרונאלדו שבסך הכל שיחק 25 משחקים בקבוצה אחרת. אבל בצדק רב טבז היה המבקיע. הוא היה השחקן הטוב במשחק.

2. אני מקווה שהשער הזה יצית את העונה של טבז. וזה תלוי כמובן גם בפרגוסון. כי אני אגיד לכם מתי רונאלדו יחזור להבקיע. כשהיריבות שלנו יחשבו ששאר השחקנים בקבוצה מהווים איזשהי סכנת הבקעה. כרגע – השילוב של ירידה מסויימת ביכולת שלו לעומת העונה שעברה ביחד עם שמירה כפולה ומשולשת עליו – לא עומדים להביא לשער שלו בכל משחק

3. לפני כמה שבועות כתבתי פה דברים רעים מאד על הקבוצות הקטנות בליגה האנגלית, אחרי הופעה מבחילה של סנדרלנד באולד טראפורד. סטוק הייתה בדיוק ההיפך מכך. היא הייתה מאורגנת למופת והכינה כמה הפתעות התקפיות משלה. כדורי החוץ של דלאפ הם דבר ידוע. הם ביצעו תרגיל יפהפה מבעיטת עונשין. ריקרדו פולר היה מסוכן מאד. זה סוג של משחק מאוד נכון של קבוצה קטנה. אני אומר את זה למרות שבבסופו של דבר היא הפסידה. אבל בגלל הגישה הזו היא כבר לקחה נקודות ממרסיסייד וארסנל ונראית כמו קבוצה שתשאר בליגה.

4. אין שום סיבה להיות שליליים למרות הקושי הגדול של הניצחון הזה. בסופו של דבר, אחרי נשימה ארוכה, אנחנו מתקדמים. כתבתי על כך באחד הפוסטים הקודמים. למרות כדורגל מאד לא טוב הקבוצה לא מפסיקה להתאמץ. שיפור קטן במשחק ההתקפה של אלופת אנגליה, אלופת אירופה ואלופת העולם (זה לבקשת הקהל) ואנחנו נהיה הפייבוריטים לתואר.

 

משחק מבחן. על הסלטיקס-לייקרס בהמשך
דיון בשאלה האם אפשר לצפות במשחק בשידור חוזר בלי לדעת את התוצאה?*

67 Comments

דותן 26 בדצמבר 2008

אתם כל כך אבל כל כך מאוסים שזה פשוט נורא … חוץ מזה רונאלדו היה צריך לשבת בחוץ עם אדום אחרי הבעיטה שלו ביד של ווילקינסון (שקיבל 3 דק אחרי זה אדום מוצדק בנסיון להחזיר לפרא) !

רונן דורפן 26 בדצמבר 2008

לא דותן, רונאלדו היה צריך ללכת לבית החולים בערך שלוש פעמים לפני שסוף סוף מישהו הורחק על הפגיעה המכוונת בו. הארוע שאתה מציין אירע אחרי שהשחקן המשיך לדרוך לרונאלדו על העקב אחרי תיקול ביניהם. פבגראס סיים את העונה וטורס משחק בערך חמישים אחוז מהמשחקים בגלל ההפקרות של השופטים באנגליה.
אבל אין לי תלונות לסטוק, כי יחסית לקבוצות אחרות היא הסתפקה בכסאח רגיל על רונאלדו. כמעט בלי נסיונות לפצוע אותו במתכוון.

בני 26 בדצמבר 2008

ניצחון קשה שהושג ביושר. פרגוסון עושה דבר לא כל כך אופייני לו העונה. התרגלנו שהוא גיבש הרכב אחד ומשנה מקסימום שחקן או שניים ממשחק למשחק. העונה הרוטציה רחבה מאוד ובין משחק למשחק יש שינויים מאוד דרסטיים בהרכב. זה בטוח לא תורם ליציבות של השחקנים.

לון 26 בדצמבר 2008

למשחקי הבוקסינג דיי אווירה מיוחדת וזו מסורת נהדרת.

ראוי לציין שאמנם בכדורגל אין עוד ליגה שמשחקת בזמן הזה, אבל באן.בי.איי. משחקים בכריסטמס ממש.

אני בהחלט מסכים ששחקני בית, ובעיקר שחקנים בריטים, הם המתאימים למשחק כזה.

המשחק הכי מעניין היום הוא בין ארסנל לאסטון וילה שמאיימת להשתחל אל ארבע הראשונות בסיום העונה.

Yair 26 בדצמבר 2008

אם מישהו היה צריך להיות מורחק זה רוני שיש לו מזל שהקוון פספס (??) את המרפק שנשלח שם בכיוון של פיי, לזכותו ייאמר שהוא לא הגיב כאילו ירו בו, אלא ניסה להוציא כרטיס בדרך הישנה של לצעוק על השופט.

לרגע היה נדמה לי היום שאין לנו סיכוי אפילו לקנות שער במשחק של היום.
סטוק התכוננה היטב וידעה בדיוק מה יוציא אותנו מהמשחק שלנו, וזה עבד מצויין. לצערי זאת לא הפעם הראשונה שקבוצה מגיעה מוכנה, בבית או בחוץ, נגדינו ואנחנו נראים עובדי עצות בחוד.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 26 בדצמבר 2008

דותן אתה חי בסרט סובייקטיבי… ווילקינסון זה השחקן הכי מטומטם שראיתי מזה הרבה זמן, העבירות שלו היו פשוט מגוכחות והוא הורחק בצדק.רונאלדו נבעט כל משחק,כל המשחק והוא גם מגיב לפעמים,הוא בן-אדם! ממש פרא… הוא גם לא פגע בו בכלל, וגם כך זה לא נראה כמו אדום….
הכי חשוב שזה לא נגמר בעוד 0-0 מתסכל ולא מוצדק כזה נגד קבוצה הרבה פחות טובה.
אני שמח שפרגי לא הוציא את טבז בשביל ברבה, אלא הלך על יותר ביצים, ותוגמל…

רונן דורפן 26 בדצמבר 2008

לון – פעם היו משחקים גם בכריסטמס, ולמחרת בבוקסינג דיי -ויותר מכך: אותה יריבה במשחק בית וחוץ. אבל זה בהחלט הבדל בין העולם הפרוטסטנטי לקתולי. הפסד לארסנל היום, בתוספת לפגיעה בפברגאס, בהחלט ישנה את יחסי הכוחות.

שרון רזניק 26 בדצמבר 2008

האנונימי זה אני…

פילוסוף רדום 26 בדצמבר 2008

מצחיק אותי שאתם עדיין מתיחסים לארסמל כיריבה שלכם לאליפות, ולא לקבוצה שנמצאת במקום הראשון… זה רק אומר שלא ראיתם את המשחק בינהן.

ומישהו יכול להסביר מה זה boxing day הזה?

rd17 26 בדצמבר 2008

לדעתי וידיץ'
אני חושב שוידיץ' היה השחקן הטוב ביותר על המגרש היום.
חשבתי על הדברים שרשמת בהקשר של סנדרלנד בזמן המשחק ובהחלט הלוואי וכל קבוצות התחתית ינסו לשחק ככה. שמח שהתיחסת לזה.

ומילה טוב לגארי שנתן לדעתי את המשחק הכי טוב שלו ב2008

rd17 26 בדצמבר 2008

הבוקסינג דיי נקרא כך בגלל שלפי המסורת, היו עשירי אנגליה פותחים את הקופסאות שקנו לחג בהם היו ארוחות, אותן חילקו לעניי העיר, ואחר-כך יוצאים רכובים על סוסים לצוד שועלים ביערות אנגליה. המנהג נשמר אחר-כך במירוצי סוסים וגם בכדורגל.

זה ציטוט מדוייק של יעקב זיו וההסבר היחיד שאני מכיר.

יואב 26 בדצמבר 2008

נקודות קריטיות במשחק חלש.סטוק כפתה את הפיזיות שלה(לפעמים ממש מוגזמת בדמות כניסות אינסופיות ברגלים גם שהכדור לא שם ומרפקים שהתעופפו בכל עליה לכדור גובה) ולא היה שום שלב שבו יונייטד ממש נכנסה לקצב.רונאלדו(במשחק עצוב)טועה כאשר הוא רק מנסה לחדור למרכז ומצופף את האמצע הצפוף גם ככה(גם גיגסי).הרבה יותר יעיל לגוון את זה עם פריצות על הקו והרמות כמו שקיצוני, אמור לעשות(ובפעם היחידה שהוא עשה את זה הוא סידר מצב נגיחה לבארבטוב).מאושר בשביל טבז ומחמאות לבארבטוב על פעולה טכנית נהדרת ומדוייקת וקור הרוח.וידיץ היה דרגה מעל כולם.

רונן דורפן 26 בדצמבר 2008

פילוסוף – המילה בוקסינג לדעתי באה מאיסוף תרומות לצדקה. המושג, עד כמה שידוע לי, קיים רק בכנסיה האנגליקנית.

רונן דורפן 26 בדצמבר 2008

פילוסוף – בקשר לשאלה מי נמצא במאבק האליפות. מבחינת נקודות חמש קבוצות בתמונה. אני נוטה להסכים איתך שאחרי פציעת פברגאס הסיכויים של ארסנל הם הנמוכים ביותר.

מבחינת לוח המשחקים, יונייטד במצב הטוב ביותר, כשמרסיסייד אחריה. צ'לסי די בבור מהבחינה הזו.

הדבר המעודד מבחינת יונייטד הוא שהיא הייתה עד עכשיו הרחוקה ביותר מיכולת השיא שלה. לא היכולת שאוהדים של קבוצה מאמינים שהקבוצה שלהם שווה. אלא ממש יכולת ממשית שאותו הרכב הראה שהוא יכול להציג.

ואני גם לא שולל את סיכויי וילה. בלי משחקי ליגת אלופות הם יכולים למצוא את עצמם בתמונה. אני בהחלט לא מהמר עליהם – אבל הם לא ממש נופלים מקבוצות הצמרת האחרות כרגע.

איתמרק 26 בדצמבר 2008

ורק להוסיף למה שרונן אמר מעליי – המקור המדויק של בוקסינג דיי באנגליה לא ידוע, אבל בכל הגרסאות יש אלמנט של נתינת מתנות למשרתים ולעניים: http://www.snopes.com/holidays/christmas/boxingday.asp

אמיר 26 בדצמבר 2008

רונן,
האמת היה ברור שפרג'י ילך עם האנגלים והמנוסים שכפי שכינית זאת מכירים את הז'אנר.
אתה קצת עושה "הנחה" לסטוק כי חוץ מתרגיל העונשין ועוד פריצה בודדת זו קבוצה
של בריונים שלא מהססת לפרק שחקנים ולחפש כדורי חוץ עבור דלאפ.
הנה כמה הערות על הינייטד:
1.זה היה אחד מהחלשים במשחקיו של רונאלדו מהיום שהגיע ליונייטד.
2.אם השופטים לא יתחילו "להגן" עליו הוא יעבור פציעה קשה למרות חוסנו הגופני המרשים.
3.אני מתגעגע לימים שרונאלדו היה לוקח מגן על הקו ומסדר מצבים,הוא יותר מידי באמצע.
4.עם אושה בשמאל ונוויל בימין יונייטד משחקת כדורגל מיושן.
5.השער של קרליטו מזכיר לי את השערים מול טוטנהאם ובלקבורן בעונה שעברה,שערי אליפות!

שחר 26 בדצמבר 2008

איפה נאני?
לא מבין למה הוא לא משחק.

אביעד 26 בדצמבר 2008

המשחק של סטוק היום לא היה פיזי אלא קרוב יותר לברוטאלי, ושוויוני – לכסח בלי לדת, גזע, מין או מספר חולצה. עם זאת, באופן מוזר, הם באו לשחק. לפחות הצדק נעשה – השחקן היחידי על המגרש שלא דמה לשחקן כדורגל גם עף החוצה באדום.
אם כבר מתייחסים לביקורת שעלתה כאן אחרי המשחק מול סנדרלנד, ראוי לציין עוד אלמנט חשוב, לסטוק אין כסף כמו לסנדרלנד. הם הציגו יותר עם הרבה פחות, קבוצה אנגלית של פעם – משחק קשוח, שלא לומר אלים, הרבה כדורים ארוכים ולקינוח – הוצאות החוץ של דלאפ.
לגבי וילה, הנקודה המכריעה בעונה שלהם תהיה בהחלטה לגבי אשלי יאנג – יעבור לריאל ומקומה של וילה יהיה 5-8. יישאר והם במאבק של 2-4.
היה מוזר לגלות שוולבק וגיבסון בסגל בעוד שנאני ואנדרסון לא. הדרך הכי טובה לראות מה המשמעות של משחק בכריסטמס היא לשחק.

טל 26 בדצמבר 2008

רונן,
אני לא יודע על איזה משחק שונה ראית היום מסטוק לעומת סנדרלנד לפני כמה שבועות באולד-טראפורד?
תרגיל(נהדר)ממצב נייח עדיין לא מלמד על הגישה שלהם במשחק היום,גם לא כדורי החוץ או הכדורים הארוכים לעברו של פולר.
הם הסתגרו,התגוננו,החליטו על גישה של מרפקים,תיקולים ומלחמה(לגיטמי)אבל לאחר כיבוש השער של יונייטד,כשהיו עוד 6 דקות זמן משחק ועוד כמה דקות תוספת זמן,הם נשארו להסתגר בהגנה במקום ללחות את יונייטד שהתמסרה בשקט באיזור החצי שלה,
פולר כמה וכמה פעמים סימן כמו מושגע כמה וכמה פעמים לחבריו להקבוצה להתקדם קדימה,ללחוץ אבל הם העדיפו לשמור על ה 1-0 הקטן והמכובד במקום לנסות ולעקוץ,גם בסיכון ספיגת שער שני,
זה מספר יותר טוב מהכל את סטוק במשחק היום.

טבז,הסתבך עם עצמו יותר מדי פעמים היום,לא ידע לשחרר את הכדור בזמן ונכון,בלי יותר מדי תנועה ותנועה חכמה,
אבל היי,הוא כבש שער ניצחון וזה הכי חשוב,אבל המצטיין בשדה…אם כבר וידיץ שלמרות חסרונו של ריו שמר שנשיאר במשחק בכמה פעמים שסטוק העזה לעבור את החצי עם שלושה שחקנים כשהמשחק רץ.

רונאלדו ועם כל הכבוד לשמירה הצמודה והכפולה עליו,עם כל הכבוד לבעיטות שהוא מקבל ללא הפסקה,היום הוא הרס לאחרים,
משחק עצל,מלא פוזה,לא מדוייק,לא מסוכן.
אם השופט היה רואה שהוא נפל ברשת של מגן שנתן לו קטנות אז היינו יכולים לשלם על כך ביוקר,
כנ'ל לגבי רוני והמרפק שלו שלא פגע בשחקן יריב,אבל הוא לפחות היה הרבה יותר טוב על הדשא מבחינת כדורגל היום.

רונן דורפן 26 בדצמבר 2008

טל- איש לא היה טוב ממש בהתקפה. מלבד טבז שלפחות היה פעלתן וחשב על השער. איש לא שחרר כדור בזמן לא ראיתי שלוש מסירות טובות רצופות. רמת העצבנות של רוני לעבירות של היריבים קצת פחות מובנת מרונאלדו – כי הוא לא מקבל את אותה שמירה ברוטאלית. שלושה צהובים לסטוק על עבירות נגד רונאלדו, שלושה צהובים לארסנל על עבירות נגד רונאלדו. כפי שמענישים קבוצות על שישה צהובים – אולי צריך להעניש אותן כשכל הצהובים הם על פגיעות באותו שחקן.

לפחות עכשיו חוזרים לאולד טראפורד לשלושה משחקי ליגה רצופים… נקווה שנקבל משהו שדומה לחיבור התקפי.

סטוק הייתה תשושה ובעשרה שחקנים…אז קשה היה לראות אותה חוזרת מהשוויון.

יגאל 26 בדצמבר 2008

רונן, לרגל הכריסמס – ולאור ההצלחה המסויימת של "אלופת אנגליה, אלופת אירופה, אלופת העולם" (את התמלוגים על הזכויות אני תורם בהזדמנות זאת לסעיף הוצאות השתיה של הנהלת הבלוג)- חשבתי שהגיע הזמן לרענן. מה דעתך על במקום מרסיסייד על "לא אלופת אנגליה, לא אלופת אירופה, לא אלופת העולם"?

רונן דורפן 26 בדצמבר 2008

יגאל- אבל התואר הזה לא מייחד את מרסיסייד. גם ארסנל, סטוק, מילוול, אקרינגטון סטנלי, צ'לסי, פולהאם ואולטרינצ'האם אינן אלופות אנגליה או אלופות אירופה או אלופות העולם. ואפילו לא מחזיקות בתואר אחד מהתארים הללו.

לאחר בדיקה, גם לא לידס. אי זכייה בתארים היא תופעה רחבת היקף.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 26 בדצמבר 2008

אלמלא המאזן המטורף של רונאלדו (אילו כבש רק 50% ,מאזן סביר בהחלט,יונייטד לא היתה זוכה באף תואר) בעונה שעברה היה מתברר שגם אשתקד ההתקפה לא הבריקה.
לא פחות מכך מכך חמורה בעיית הקישור שלא מבקיע ולראשונה אחרי המון שנים יונייטד מצטיירת כקבוצה התקפית דלה במיוחד.

רונן דורפן 26 בדצמבר 2008

אנונימים – בבקשה.. בחרו לכם כינויים. גם אם מאיזשהי סיבה אתם לא רוצים להזדהות – אפשר לבחור כינוי. זה לא יזיק לפרטיותכם בשום רמה

יגאל 26 בדצמבר 2008

רונן, זאת בדיוק הנקודה. ארסנל, סטוק, מילוול, ליברפול, אקרינגטון סטנלי וגו'

טל 26 בדצמבר 2008

רונן,

סטוק היתה תשושה ובעשרה שחקנים ובגלל זה לא ניסתה ולו ללחוץ אותנו בחצי המגרש לאחר שספגה שער כשלא היה הרבה זמן על השעון…נו באמת.

טבז ולא רק היום מנסה יותר מדי בכוח ופחות מדי במוח,
הוא כבש והציל אותנו מאיבוד 2 נקודות חשובות כן,אבל תנועה שלו לא ראיתי יותר מדי,גם לא פעלתנות יתר.

רוני הוא…בכל זאת סקאוזר,יותר מדי הפסקות חשמל במוח.

רונן דורפן 26 בדצמבר 2008

טל – השופט גם עצר את טבז מכיבוש שער חוקי קודם לכן. אני חייב לציין שהשחקן הזה הוא חידה בעיני. אין לו את הכשרון של רונאלדו או את הדמיון של רוני. גם אין לו בעיטה מדהימה לשער ולפעמים הוא נראה די שקוף. אבל יש לו איזשהו אופי והתמצאות שמוציאים ממנו קצת יותר ממה שהכשרון הבסיסי מרמז.

כן 26 בדצמבר 2008

כן כן, תמשיכו להשלות את עצכם שעוד מעט קט אתם חוזרים למקום
הראשון…רק שזה יתחיל להבקיע,שההוא יחזור מפציעה..שמענו
עליכם אלופי העולם עאלק…בקשקושים ובזחיחות דעת אולי,אה כן
ניתצחתם איזה קבוצה מסכנה מבנגלדש בשביל זה,סליחה מאקוודור!
וואו,ממש מעצמת כדורגל!אפילו בגביע הטוטו יותר קשה לזכות
מ"אליפות העולם לקבוצות"..תהנו,תחגגו כי זה גם התואר האחרון
אותו תקחו השנה.

רונן דורפן 26 בדצמבר 2008

כן – יש לך טעות יסודית. ההשתתפות בגביע הטוטו היא לכל קבוצות הליגה הראשונה והשניה בישראל, ונדמה לי גם השלישית. ההשתתפות בגביע העולם בקבוצות פתוחה לאלופות יבשות – ולכן לא קל לזכות במפעל הזה. ולכן קבוצות כמו מילוול, אקרינגטון סטנלי, ארסנל, לידס, פולהאם ופיורנטינה לא משתתפות במפעל.

גיל 26 בדצמבר 2008

הבעייה של מנצ'סטר היא שהיא תלויה על חוט השערה. יותר מדי משחקים נגמרים בהפרש של שער אחד או תיקו. על הפרש שערים הם כבר לא יזכו באליפות והשחקנים צריכים להתאמץ 90 דקות משחקים שהיו נגמרים בעבר במחצית הראשונה. קשה לי לראות אותם ממשיכים ככה כל העונה. אם הם לא יכנסו לקצב הבקעות ולא יהפכו משחקים לקלים זה יתנקם בהם בסופו של דבר.

טל 26 בדצמבר 2008

רונן

ההתמצאות ברחבה של טבז,התמצאות במקומות הנכונים בכלל בכל הנוגע לחלוץ,
אם יש לך את זה,להיות שם במקום הנכון ובזמן הנכון,
אז אתה לא חייב להיות כשרוני כמו רונאלדו,עם בעיטה כמו של סקולס או דמיון של רוני.
הכמה דחיקות שלו מקרוב עונה שעברה הביאו לנו נקודות סופר חשובות,
אנפילד,בלקבורן,בדיוק כמו היום,
לכן גם במשחק חלש שלו,כמו היום לטעמי,אני עדיין "סולח" לו על זה שהייתי מתוסכל,גם ממנו,עד הדקה ה 84.

צביקה 26 בדצמבר 2008

יש באמת שני אושיי או שפשוט פיצלת את ג'ון אושיי לשני שחקני בית שונים?

ולעניין המשחק: בניגוד להרגלי צפיתי היום במשחקה של היונייטד (כחימום לקראת המשחק שלנו נגד בולטון) ואני חייב לאמר שאני מעריץ את הפיזיותרפיסט שלכם. להצליח להעמיד את גיגס וסקולס בכושר כל כך יפה בגילם הגריאטרי, כולל גליצ'ים שמצילים גולים ושעטות להתקפה – ראוי להערכה.

לא אדום,סתם אוהד 26 בדצמבר 2008

רונן
הציטוט לגבי אלופת אירופה/אנגליה/עולם נשמע די יהיר ואפילו מריח כמכביסטי במובן השלילי ביותר
מנצסטר היא לא סוג של מכבי ואמירות כאלו פוגעות בדימוי ואופי הקבוצה
מנצסטר בעיניי היא ראיין גיגס ופול סקולס ובטח שלא רונאלדו היהיר

רונן דורפן 26 בדצמבר 2008

צביקה – למעשה יש שלושה ג'ון אושיי. אבל רק אחד שחקן בית. לגבי הפיזיותרפיסט – מצבו טוב יותר מבימי הפיזיו בימי טומי דוקרטי כשהמנג'ר היה מנהל רומן עם אשתו.

לא אדום, סתם אוהד – קח את הדברים יותר בקלות… אם אסור לחגוג במצב של אליפות אנגליה, אליפות אירופה ואליפות עולם – אז מתי מותר?

בני תבורי 26 בדצמבר 2008

לא אדום,סתם אוהד ,
…ותאר לעצמך כמה נפלא ישמע התואר הזה בסוף העונה עם המילה "לשעבר" צמודה לו.

יואב 26 בדצמבר 2008

לא אדום,
כל השוואה בין קבוצות משתי הליגות שציינת ובין התרבויות, נועד לכישלון מראש. ענפי ספורט שונים.
ימי פרגי מאופיינים ויאופינו ברעב בלתי נתפס לניצחונות וזכיות.זאת לא תכונה רעה לשום מועדון בעולם.
פרק הזמן הזה(אלופת שלושת המפעלים) הוא לא ארוך במיוחד(או שאולי כן?).נחמד ורצוי להתענג עליו.

אביאל 26 בדצמבר 2008

שאלה קצת לא קשורה, אוואנס זה אותו אוואנס של פרשת האונס של השנה השעברה ? או שמדובר בשחקן אחר ?

רונן דורפן 26 בדצמבר 2008

אביאל – אותו שחקן. המשטרה לא הגישה כתב אישום, אז אין ברירה אלא להתייחס אליו כלא אשם. אם מותר לאבחן עם פרשת בראיינט, למשל, לא היה שום תשלום כספי למתלוננת.

גיל 26 בדצמבר 2008

ארסנל שמטו יתרון של 2:0 וסיימו בתיקו מגול בדקה ה-90. אני לא יודע אם זה כבר מפתיע במיוחד.

Danny 26 בדצמבר 2008

United is not playing well, we all can see that, but they are wining games even without help from their suprstars, that's a great sign, actually a sign of champs. eventualy the system will start clicking, it lokks like it will be in perfect timing, or is it wishfull thinking, i don't know

אריאל 26 בדצמבר 2008

רונן, אתה כל הזמן אומר מאז פתיחת העונה פחות או יותר – יונייטד לא משחקת טוב אבל יש לנו לו"ז טוב וברגע שנתחיל לשחק טוב, האליפות שלנו. עכשיו, אני לא אומר שזה לא יכול לקרות, אבל חוץ מאשר משאלת לב של אוהד, על מה זה מתבסס האמונה שאוטוטו אתם מתחילים לשחק טוב?
כבר שלושה חודשים אתם משחקים גרוע, רונאלדו נראה כמו צל של עצמו, אתם מנצחים משחקים של 1-0 קטנים, למה שזה בדיוק יישתנה עכשיו?

רונן דורפן 26 בדצמבר 2008

אריאל – יש לי כמה סיבות לאופטימיות של אוהד. ראשית, יש לנו היסטוריה של שיפור ככל שהעונה מתקדמת. שנית, היו לנו הרבה בעיות בחלק הראשון של העונה. רונאלדו וקירוש בעיקר. ושלישית, היו לנו המון משחקים קשים, אז היה קשה להכנס לרצף ניצחונות. עכשיו מגיעים שלושה משחקי ליגה רצופים בבית, שכוללים את צ'לסי, אז זו הזדמנות ליצור מומנטום.

עזי 26 בדצמבר 2008

לידס היא אלופת הליגה האנגלית לנצח ממאי 1992 לנצח, אלא אם תבוטל הפרמיירליג מה שלא סביר.

גיא 27 בדצמבר 2008

רונן,
הייתי רוצה להיות בטוח כמוך בשיפור הממשמש ובא. אבל כמו שרומז אריאל – זה נראה כמבוסס על משאלת לב.
אני חולק על האמירה שיונייטד הם היחידים שרחוקים משיאם. זה נכון גם לגבי צ'לסי (שהם, גם עם המשחקים החסרים,עדיין לפנינו).
לגבי קירוש – לדעתי הוא לא עומד לחזור באמצע העונה, וגם שיטת המשחק שהתגבשה עד עכשיו לא ממש תשתנה, אולי קצת תשתכלל בקצוות.
רונאלדו? הוא לא הוגדר אצלי כבעיה בחצי הראשון של העונה. התפוקה שלו סבירה בהחלט. צריך לשכוח מהעונה שעברה שלו. היא היתה סטייה סטטיסטית שלא תחזור.
משחקים קשים – נכון. על הנייר החצי השני של העונה קל יותר. אבל רק על הנייר.

משחקי הליגה הרצופים בבית יכולים להיות חרב פיפיות – מומנטום חיובי במקרה של 3 נצחונות, תחילה של איבוד גובה (ואיבוד אמונה) במקרה של כשלון (מה, הפסד לצ'לסי הוא כל כך מופרך ?)

יואב 27 בדצמבר 2008

אף אחת מהגדולות לא בשיאה.ליברפול היחידה שהשתפרה ביחס לעצמה ומראה יותר יציבות משנים קודמות אבל אם היא היתה באמת מצויינת, הפער עכשיו היה דו סיפרתי.אני יודע למי יש את הפוטינציאל(המוכח, חשוב לציין)הרב ביותר להשתפרות(ברמת-כישרון,עומק, ניסיון) אבל זה לא מבטיח כלום.בטח לא בריצה לאליפות שלישית ברציפות.

ויכסלפיש 27 בדצמבר 2008

ארסנל שמטה עוד ניצחון. הגיע הזמן שהיא גם תודח מארבע הראשונות ואז נראה ה יעשו מנהליה והאוליגרך אוסמנוב. בכלל רנדי לרנר מעורר סימפטיה עצומה בגלל הפרסומת בחינם ל ACCORNS, לעומת נבחרת הצעירים המבטיחים של ארסן ונגר.

רועי 27 בדצמבר 2008

רונן בליברפול הם הגיעו להרוס .
הם לא יזמו הם נשארו מאחור. בונקר מצויין.
מצד שני האדומים האמייתים לא השכילו לנצח למרות שהיינו צריכים לעשות כן.
זה די ברור הקטנות בחוץ משחקות סגור יותר, ואילו בבית הן מנסות ליזום . גם היה לכם מזל שהורחק להם שחקן בצדק. אחרת זה היה נגמר ב ס-ס משעמם במקום 1-0 משעמם מצד יונייטד.

ג'יאניקולו 27 בדצמבר 2008

לא מצליח להבין את הבעיטות החופשיות של רונאלדו. הבנאדם ניגש לכדור בצורה המוזרה ביותר שאי פעם ראיתי ואני אפילו לא מצליח לזהות עם איזה חלק של הנעל הוא בועט. והכדורים הולכים במסלול שלא מסתדר עם כיוון הריצה שלו. ממש תעלומה פיזיקלית
בקשר לטבס – ואני ממש לא מחבב את יונייטד – שמחתי מאוד לראות אותו מבקיע היום. כיף לראות אותו על המגרש. זה סוג של פשע ששחקן כמוהו לא עולה בהרכב באופן קבוע. עם כל הכבוד לברבטוב האנטיפת.
אגב, יונייטד שוב ייקחו אליפות

cookie-monster 27 בדצמבר 2008

אם לא יודעת יותר טוב (שהרי ידוע שאוהדי הורודים יכולים להיות מספיק שחצנים), כל האמירות החוזרות ונישנות האלה בסגנון 'יהיה בסיידר יונייטד תיקח אליפות' היו מתחילות להראות לי כנסיונות לשכנוע עצמי…

cookie-monster 27 בדצמבר 2008

הייתי יודעת*

יואב 27 בדצמבר 2008

רונן, מה הכוונה בוורודים? יש לך מושג? המילה הזאת מופיעה פה מידי פעם….

בני תבורי 27 בדצמבר 2008

יואב,
לא נראה לי שרונן הוא הכתובת לשאלה הזו…
וורודים זה אתם. אנחנו האדומים.

שודד 27 בדצמבר 2008

זה עדין לא זה…
ובכל זאת, *נקודת אור מהמשחק היום :-) ברבטוב קם מהספסל
ובתוך מס' דקות עשה יותר ממה שעשה ברוב המשחקים בהן פתח בהרכב

יוסי מזרחי 27 בדצמבר 2008

רונן: בהמשך לתגובה שלך ליגאל (מספר 21). אולי אפשר יהיה להשתמש בקיצור בתואר(….) "ההם שלא" זה נכון, זה מאפיין זה קצר זה למעשה הכל.

עמיחי שלו 27 בדצמבר 2008

ראיתי את רוב המשחק. יש לי תחושה שעשיתם טעות עם רונאלדו. נכון, הוא שחקן ענק. בכל זאת, פרגי ניצח מלחמה עקרונית חשובה, אך הפסיד מלחמה כלכלית מקצועית. ברור כי עונה כמו שנתן עונה שעברה הוא לא ייתן, למרות שהוא ימשיך להיות גדול, המחיר שלו יירד, החשק שלו לדעתי כבר קצת בירידה, והאגו שלו בעליה מתמדת. טבז אכן חלוץ גדול. בכל בחירה הייתי לוקח אותו במקום את ברבטוב

rd17 27 בדצמבר 2008

עמיחי,
שחקן שכל פעם שהוא עם הכדור מקבל פצצה לעצם ובכל זאת בל אותו שוב ושוב זה שחקן שהחשק שלו בירידה?

באבא ימים Old Timer 27 בדצמבר 2008

המשחק נגד סטוק סיפק לי את החלק ההזוי של אתמול. צפיתי בשידור של צ'רלטון (נפלאות הן דרכי האינטרנט). עם פתיחת המחצית השניה מתעכבת התמונה על שלט בקהל של סטוק האומר:
Alex Ferguson, probably the best referee in the world..
אלון חזן מחליט שהצופים בבית אשר האנגלית אינה שגורה בפיהם לא יקבלו תמורה מלאה לכספם אם תוכן השלט לא יתורגם עבורם ומודיע – " גם האוהדים של סטוק מסכימים שפרגוסון הוא המנג'ר הטוב בעולם" (או משהו כזה).
"איזה אידיוט" אומר אני לעצמי וממשיך לצפות בשיעמומון, ואז מגיע ויין רוני ומול עיני הקוון מביא מרפק לפניו של שחקן סטוק. "איזה אידיוט" אומר אני לעצמי ומברך את מערכת החינוך הסקאוסרית. אלא שהקוון לא עושה כלום! איזה אידיוט.

ואז שחקן סטוק שאת שמו אני לא זוכר מגהץ את רונאלדו באופן שגרתי והוא בתגובה נותן לו בעיטה ממצב ישיבה שאני בטוח שיש לה איזשהוא שם ביפנית (שאותו אני זוכר כמו את שמו של אותו שחקן סטוק)והפעם זה השופט שלא עושה דבר – איזה אידיוט.

על האדום המאוחר יותר כבר אי אפשר להאשים את שחקן סטוק. לא היה שום דבר בלתי הגיוני במסקנה שלאור התנהגות השופטים במגרש הם פשוט שכחו את הכרטיסים האדומים בבית ומן הראוי לנצל את זה.

ואז הגיעה הדקה ה – 83. איזה אידיוט אני שחשבתי שזה יכול להגמר בתיקו. מצד שני, לפי איך שברבוטב וטבז התחבקו בסוף המשחק כנראה שלא הייתי האידיוט היחיד.

רונן דורפן 27 בדצמבר 2008

באבא – כדורגל בכריסטמס מגיע אחרי שילוב של יותר מדי אלכוהול ויותר מדי משפחה 24 שעות לפני כן. כולם מגיעים להוציא קצת עצבים – והקשר למשחק הכדורגל די מקרי. כמו שאתה אומר – מה פתאום השופט מרחיק שחקן בכריסטמס? הרי מותר לעשות הכל. כמו אותן בחורות שמגיעות למסיבות הכריסטמס של הקבוצות ולא מבינות שבמסיבות הללו מותר לעשות הכל.

Red Camel 27 בדצמבר 2008

אוי ואבוי

חן 27 בדצמבר 2008

באבא ימים אולי תספר לנו על דרכים נפלאות אלה?

Danny 27 בדצמבר 2008

Since i was in England during the christmas games, I can tell you all that the experience is nothing short of great, the games….and the bars…and the crazy fans

שחר 27 בדצמבר 2008

באבא ימים-
אכן זה היה מוזר לשמוע את התרגום הזה מפי אלון חזן.

old timer 27 בדצמבר 2008

Chen:

Its good if you're outside of israel and willing to spend $30 a month to watch Israeli TV

birdman 28 בדצמבר 2008

אני מבחין בג'ון אושיי נוסף – רורי דילאפ.
שניהם משחקים בכל תפקיד במגרש. בימיו בדרבי קאונטי דילאפ תופקד לעיתים כחלוץ מרכזי וכבלם, כיום הוא קשר ימני.
שניהם גבוהים: דילאפ 1.83 מ'; שייסי 1.91 מ'
משקל זהה: 75 ק"ג
שניהם שחקני נבחרת אירלנד.
עם הוצאות החוץ הייחודיות שלו, אני מופתע שדילאפ לא הוחתם ע"י מועדון גדול בצעירותו בתור שחקן משלים.

Giggs Fan 29 בדצמבר 2008

מישהו יכול בבקשה להסביר לי למה לעזאזל פלטשר עולה בהרכב???

בכל משחק שהוא משחק אני מבלה את רוב המשחק בעצבים וקללות בכל פעם שהשחקן(?) הזה נוגע בכדור.
זו פשוט בושה שפרגוסון מעלה אותו בהרכב. זה מזכיר לי את ההתעקשות שלו על בראון כבלם(?) (אם היה לי שקל על כל שער שחטפנו באשמתו הישירה היה לי… בערך 40 שקל)
מישהו פה רואה את מר פלטשר משחק בהרכב של ברצלונה, ריאל, מילאן, וכל קבוצה גדולה באירופה?? מה לעזאזל הוא תורם??!!

דרך אגב, אחת הסיבות העיקריות למשחק חסר הדמיון של יונייטד השנה היא הקישור המרכזי. אין שחקן אחורי פיזי שבולם את היריב ופלטשר בתור קשר(?) לא הורס, לא בונה ולא מקשר אלא עסוק בלמסור מסירות של 4 מטר ולעשות את עצמו רץ(?)
שנה שעברה התקופה הטובה של יונייטד היתה כאשר סקולס היה פצוע ואנדרסון פתח בכל משחק, אמנם הוא לא כובש אבל הוא קשר נפלא שגם יודע לעשות הגנה.

אשמח אם מישהו יוכל להאיר את עיני

(ראוי לציין שאני אוהד את יונייטד מאז שנת 1989)

חן 29 בדצמבר 2008

זה היה נכון לפני שנתיים שבהן כל אוהד ראה כי הקשר בין פלטשר למנצ'סטר הוא מקרי בלבד.
אבל, שנה שעברה הוא עשה קפיצה עצומה הוא מופיע לכל משחק חשוב וללא ספק הרוויח את המקום שלו בהרכב

Giggs Fan 29 בדצמבר 2008

אתה פאקינג רציני??

אתה רואה את המשחק עכשיו?

אחת הסיבות למשחק השבלוני הוא שהקישור חלש מאוד, קאריק כבר לא יהיה שחקן ופלטשר פשוט מגוחך, מתרוצץ ללא כל קשר למשחק וכל תעוזה שלו ונסיון למסור על יותר מ-5 מטר זה כדור אבוד.

למה לעזאזל אנדרסון לא משחק??

Comments closed