בתעשיית הכדורגל

ראיתי בימי חיי משחקים יותר מסעירים מהניצחון הזה על דרבי קאונטי. אבל הוא המחיש יפה את תעשיית הכדורגל. יונייטד, אם תתקדם בגביע האלופות, והדרבי במילאנו עשה אותי אופטימי בקשר לכך, עשויה לשבור השנה שיא משחקים. היא בגמר גביע הליגה, ברבע גמר הגביע האנגלי ושיחקה גם אליפות עולם וסופרקאפ ומגן הצדקה ומה לא

פעם היו מדברים על עומס במצב כזה. אבל נדמה לי שעכשיו הדברים הם שונים. יונייטד בעצם זקוקה לכמות המשחקים הזו בכדי לשמור סגל עצום בכושר משחק

לנאני, שהתחושה הכללית היא שהוא רחוק משיקולי ההרכב הראשון במשחקים חשובים, זה היה בכל זאת המשחק ה-24 העונה בקבוצה. לג'וני אבנס, שהקבוצה זקוקה לו כתחליף לוידיץ' המורחק מול אינטר, זה היה המשחק ה-21. ל דארן גיבסון, שהוא בסך הכל פרוייקט, זה היה המשחק ה-12. לדני וולבק, פרוייקט אחר, המשחק השמיני. אומרים שיהלום אמיתי בשם ראבל מוריסון, ילד ממנצ'סטר, עומד לקבל הזדמנות מקרוב.

יונייטד זקוקה לסגל המנופח הזה כי אתמול, למשל, היה משחק ראשון משבעה ב-19 יום בארבעה מפעלים. המפעלים הללו באופן כללי מייצרים את הכסף שמתחזק את הסגל ההולך וגדל. יונייטד הביאה השנה ממוצע של 61 אלף צופים למשחקי בית בגביע הליגה. 

אז כמעט כל הסגל הבכיר קיבל מנוחה. מלבד רונאלדו. ברור שזה לא עניין טקטי או הגיון פיזיולוגי. זה נכון שרונאלדו חזק גופנית מרוב השחקנים  אבל העניין האמיתי הוא שפרגוסון פשוט יודע שלרונאלדו אין מבנה אישיותי לשבת על הספסל. כשהוא רוצה שינוח הוא שולח אותו רחוק מהקבוצה למאדיירה. ההקבלה למערכת היחסים בין באזבי לבסט היא גדולה. 

בצד העני של תעשיית הכדורגל הדברים שונים לגמרי. גם לדרבי הייתה עונת גביע גדולה. הם המשיכו עד חצי גמר גביע הליגה וגם שם הפסידו ליונייטד.  הם הבקיעו בכל שלושת המשחקים נגד יונייטד, אבל בדרבי כמובן אין את המשאבים לכל זה. במיוחד שליגת המשנה היא 46 משחקים. ואחרי שירדה מהפרמייר ליג היא נלחמת נגד ירידת ליגה נוספת

 

טוב שמאנדי לא ראה את הדבר הזה
אדוארדו דה סילבה (ואולי ארסנל נושמת?)

No Comments

בני גלובינסקי 16 בפברואר 2009

ההסבר לזה שרונאלדו היה בהרכב נשמע הגיוני. יש לי הסבר אחר: אם רונאלדו היה משחק מאוגוסט הוא היה נח כמו כולם. פרגוסון מחשיב אותו כשחקן טרי שהתחיל את העונה מאוחר והחסיר כמות לא קטנה של משחקים. חוץ מזה שהוא חזק מאוד פיזית. ובלי קשר: גיגס זה תענוג.

יואב 16 בפברואר 2009

רונאלדו נכנס מחליף נגד דרבי בחצי הגמר, כשהתוצאה היתה שלוש אפס.לכאורה מפתיע ואף מסוכן אבל אני חושב שלפרגי חשוב לתת לרונאלדו כל הזדמנות על מנת לכבוש ולהתחיל לייצר רצף.הביטחון של רונאלדו שווה דקות גם במשחקים "לכאורה" גמורים וכל שער בכל מסגרת, ראוי לכך. פשוט שרונאלדו יפגוש את הרשת כמה שיותר.
שער נפלא לוולבק. חבר טוב אמר לי לפני חודש, שהוא מזכיר לו מאד את איאן רייט. זה היה שער איאן רייט טיפוסי(והם היו נהדרים בדרך כלל).

אביעד 16 בפברואר 2009

יש דבר אחד קטן שמפריע לי. אני לא רואה משהו מיוחד בדארון גיבסון. יכול להיות שהוא עוד יהיה שחקן יום אחד, אבל כרגע אני פחות מבין למה הוא מועדף באופן קבוע על פני רודריגו פוסבון. נו מילא, שאלה יהיו הצרות שלנו.
אני חושב שרונאלדו שיחק היום כי היה חשוב לסר אלכס שלפחות אחד מארבעת הגדולים ישחק. רוני עדיין לא כשיר וברבאטוב הוא לא מאלו שיכול להחזיק 4 משחקים ב-9 ימים. זה משאיר את רונאלדו וטבז. מבין שניהם רונאלדו שיחק בגלל הסיבות שרונן ויואב ציינו ואולי גם בגלל שהוא יכול לרתק אליו 3 מגינים בכל זמן נתון. הוא גם מרתק אליו את תשומת לב הקהל ומאפשר לשחקנים היותר צעירים שלנו לתפקד תחת פחות לחץ במשחק חוץ מול קבוצה מאוד פיזית.

אולי 16 בפברואר 2009

שיא המשחקים לעונה שייך לליברפול איך שלא תהפוך את זה,
אני מדבר על אותה עונה עם הוויה שבה הם הגיעו לחמישה גמרים
שונים ואפילו זכו בכולם,וכל זאת בתוספת הליגה כמובן,
הגביעים היו: אופא, גביע הליגה, הגביע האנגלי, צארטי שילד והסופר-קאפ האירופי.
אין לי מושג כמה משחקים הם שיחקו באותה עונה אבל נראה שזה
קצת יותר ממה שיוניטד ישחקו העונה(אם יגיעו לכל הגמרים בכלל..)

אביעד 16 בפברואר 2009

אולי – שכחת פרט אחד – אם מנצ'סטר תגיע לגמר הצ'מפיונס זה 13 משחקים. אופ"א ב 2001 כלל 9 משחקים. אלו 4 משחקים נוספים באירופה + 2 משחקים נוספים בגביע העולם. אלו 6 משחקים עודפים. גביע, גביע ליגה, גביע הצדקה והליגה נותרו זהים, כך שאם מנצ'סטר תגיע לכל הגמרים היא תשחק יותר מליברפול 2001. אבל זה פחות חשוב היות וזה תיאורטי בלבד.
הרשה לי גם לתקן אותך, ליברפול לא הגיעה לחמישה גמרים באותה עונה. ליברפול זכתה באופ"א בעונת 2000/20001, לפיכך היא שיחקה בסופר קאפ האירופאי בעונת 2001/2. טכנית זה היה באותה שנה קלנדרית, מעשית מדובר ב-2 עונות נפרדות.

רונן דורפן 16 בפברואר 2009

לגבי מספר המשחקים – ההבדל המהותי נמצא במקום אחר בכלל. הם לא לא נאבקו על האליפות באותה שנה.

יואב 16 בפברואר 2009

רונן,פשוט צודק.
אכן מהותי שאפשר לבלף בליגה, שלושה חודשים לסיום.

גלן 16 בפברואר 2009

אוף טופיק פראי: ראיתי עכשיו קטע מהטור "דה" קליפורניה שהחל היום. בין המשתתפים בלטו שניים:

אחד לאנס אמסטרונג
ואחד פלויד לאנדיס שחזר מאיזה השהייה תמוהה של כמה שנים.

הכרוז הנלהב הכריז על תום העידן. לא, לא עידן אמסטרונג אלא עידן הסמים. "מעכשיו" הוא אמר "שהבייסבול והפוטבול ידאגו. אנחנו נקיים".

גיל 16 בפברואר 2009

גלן, לאנס אמסטרונג ביטל את התוכנית השאפתנית שהייתה לו להבדק בדיקות מחמירות בגלל שהיא הייתה תובענית מדי ושיבשה לו את כל האימונים. כל אחד יכול להסיק מזה מה שהוא רוצה אבל לדעתי, הוא לא יגיע רחוק בטור אם הוא ישתתף בו.

גלן 16 בפברואר 2009

גיל- לא רק תובענית. הוא גם טען שהיא יקרה מדי….

גלן 16 בפברואר 2009

וד"א אני חוזר על מה שכתבתי פעם:
ביוני 09 הוא מחכה לילד נוסף הפעם מהפרייה בדרך הטבע. כל צאצאיו הקודמים כזכור לנו היו מהקפאת הזרע סביב מחלתו.ההקרנות והכמוטרפיה שהוא קיבל היו אמורות לחסל כל תא זרע בגופו (אפילו לא ממש כתופעת לוואי אלא חלק ממטרת הטיפול)

אז או שהוא באמת חייזר וספסימן שלא נודע בעולם כדוגמתו או שיש פה משהו שיש פה מסריח. אני בהחלט חובב קונספירציות כמו זאת הצרפתית שבכלל גורסת שהמחלה הומצאה! ויוה הטור.

גלן 16 בפברואר 2009

ולפני שעו"ד שלו והאוהדים מתלוננים: בטח שהכל אפשרי וניסים קורים. אצל אמסטרונג, עושה הרושם, יש ריכוז גבוה במיוחד של ניסים.

גיל 16 בפברואר 2009

גלן, עד כמה שידוע לי כימותרפיה לא משפיעה על האשך הלא פגוע לכל החיים. אם אני זוכר נכון, היה לו סרטן רק באשך אחד אז אחרי תקופת התאוששות אין סיבה שהגוף שלו לא ייצור שוב זרע.

עמיחי שלו 16 בפברואר 2009

ברכות על ספיגת השער

רונן דורפן 16 בפברואר 2009

עמיחי – בגביע אנחנו חוטפים בכל סיבוב.

עזי 16 בפברואר 2009

ופוסטר עומד בשער ולא ון דר סאר

אריאל 16 בפברואר 2009

השמינית גמר מול אינטר הולך להיות משחק גדול. אינטר לא קבוצה גדולה – רחוק מכך – אבל יש לה יכולת להוציא את המקסימום ממה שיש לה ויש לה הגנה מעולה. היא תעשה חיים מאוד קשים ליונייטד.
בשלב הזה אני עוד לא בטוח מה אני רוצה – אולי עדיף שיונייטד ימשיכו הלאה, רק כדי שהעומס עליהם ימשיך ואולי יגרום להם לפשל בליגה. מאותה סיבה אני כמעט רוצה שריאל תעיף אותנו. אבל רק כמעט

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 16 בפברואר 2009

צריך לזכור שאי שם בשנות התשעים פרגי לא התייחס ברצינות לגביע הליגה ולעיתים העדיף להפסיד במפעל הזה בשלבים מוקדמים.
הכניסה של אברמוביץ' וההצלחה של צ'לסי הפכו את גביע הליגה לתואר לגיטימי מבחינת פרגי.
השער של וולבק דווקא הזכיר שערים טיפוסיים של תיירי הנרי.
לא רק בגיבסון אין משהו מיוחד.גם בפוסבון אני מתקשה לזהות שחקן בעל יכולות יוצאות דופן מה שמעלה את השאלה מדוע הברזילאים שמגיעים ליונייטד הם יותר אירופאים בסגנון משחקם ופחות ברזילאים הן ביכולות הטכניות שלהם והן ביכולת להלהיב את הצופה.
ומה יהיה עם בעיטות העונשין המזעזעות של רונאלדו ששוב ושוב ופעם אחר פעם נתקעות בחומה ?
ההתעקשות של רונאלדו לבעוט אל תוך החומה במקום פשוט לעקוף אותה ממש לא מובנת.

נני 16 בפברואר 2009

מעניין אות לשמוע התייחסות שלך לנושא שחר פאר ודובאי ואיך קיבלו את זה בעולם..

יוסי מזרחי 16 בפברואר 2009

עמיחי שלו, ברכותי לשמחת העניים שלך.

יוסי מזרחי

בני גלובינסקי 16 בפברואר 2009

אולי – לא הייתי משווה את "טרבל הפלסטיק" של ליברפול לכלום. האדומים עשו עונה יפה ב-2001 אבל אם זה לא כולל אליפות או צ'מפיונס זה מקטין את ההישג משמעותית.

יוסי מזרחי 16 בפברואר 2009

אריאל, בחיים, מתגשמות חלק מהמשאלות, אף פעם לא כולן.
במקרה שלך, יתכן ותעופו ואנחנו נמשיך.זו ככל הנראה האפשרות הסבירה ביותר.
ויש גם את המסורת, אתה יודע…

שחמוביץ' 16 בפברואר 2009

יש לי תחושה שההרכב אמש היה טוב בהרבה ממה שראינו עד עתה ביונייטד.
בלי אף חלוץ קלאסי, עם רונאלדו נאני וגיגס מקדימה, ועוד שלושה קשרים למטה (פארק-פלטשר-גיבסון), המשחק פשוט שטף. הרבה החזקת כדור, חילופי אגפים יעילים של נאני, ובכלל, זה נראה לא רע אני חייב לציין.
גיגס פשוט ענק. אחרי שבשתי העונות החולפות ביקרנו אותו פה בלי הפסקה, נראה שהתפקיד החדש במרכז עם נטיה יותר לאחור, ולפעמים אפילו קיצוני ימני, פשוט מוציאה ממנו רק טוב. אני כבר מתחיל להתגעגע אליו…

גיבסון, לכל המבקרים, הולך להיות גרסה משופרת בהרבה של פלטשר. שחקן עם בעיטה חזקה גם בשמאל וגם בימין, כוח פיזי וכושר גופני מעולה. חסר לו הרבה ביטחון ודקות משחק, אבל אל דאגה, יש לו את הדבר החשוב ביותר – הוא אירי!

וואלבק מתפתח למשהו טוב לכל הדעות. השאלה היא איך זה ייתבטא בעונה הבאה.
שיחרור של טבז והשארת העמדה של החלוץ השלישי פתוח, כאשר לפרגסון תהיה האפשרות לבחור בין וואלבק-פרייזר קמבל-מאנאצ'ו.

יאללה, לתת לפולהאם בראש גם ברביעי וגם בגביע.

גלורי גלורי!

Yair 16 בפברואר 2009

רונן אפשר פירוט על הסיבה לאופטימיות בעקבות הדרבי במילאנו? לא ראיתי את המשחק אבל נשמע לי כמו משחק טיפוסי של אינטר…

עומרי 16 בפברואר 2009

גלן- לא הבנתי איך קשור הילד שארמסטרונג עומד להביא?
אלא אם כן כרתו את אשכיו אין שום מניעה פיזיולוגית שיחזור לייצור סדיר של זרע לאחר סיום ההקרנות. לגברים, בניגוד לנשים, אין כמות סופית של תאי רבייה, אנחנו מייצרים זרע כמעט עד סוף ימינו. לנשים יש כמות מסויימת של ביציות, לכן למשל לא תמצא נשים שעובדות בעבודות הכרוכות בחשיפה רדיואקטיבית (כורים גרעיניים, טכנאיות רנטגן וכו)

גלן 16 בפברואר 2009

גיל: מאחר והוא היה בשלב 3 המתקדם (גרורות לכל הגוף) וקיבל חתיכת טיפול (הכמוטרפיה שהוא קיבל לא הייתה מקובלת אז כי הוא העדיף טיפול לא פוגע ראות אבל השפעה על תאי הזרע והאשך הלא פגוע דיי קטלנית) אז מלכתחילה הסיכוי ירד מאד. אח"כ במשך שנים הוא נבדק ולא הראה סימני התאוששות זרע (זה פורסם) ולכן ההתאוששות הנוכחית אחרי יותר מעשור היא בכ"ז סוג של נס יפה.

בלי ציניות כל המקרה שלו אמור להיות סימן לניסים לחולים אבל איכשהו איתו חוזרים עכשיו לדיון הסמים כל הזמן וזה מוציא את העוקץ.

גלן 16 בפברואר 2009

עומריף יש כמות ויש איכות. אגב ספקולציה פראית נוספת שלי לשיפור- גם פחות רכיבה מאומצת משפרת את האיכות (וכנראה גם את כמות) הזרע.

אביאל 16 בפברואר 2009

Yair – היה דווקא משחק מפתיע באיכותו, ציפיתי לשיעמום טוטאלי (כמו שאני חווה ברוב המקרים בצפייה במשחקים מהליגה האיטלקית), אבל היה משחק באמת טוב, הרבה הזדמנויות, קצב גבוה, זלאטן ואדריאנו הפציצו ומוריניו יצא על העליונה עם קצת מזל כהרגלו.

Red Camel 16 בפברואר 2009

אפרופו הדרבי המילאנזי… ראיתם את הזוית צילום המגניבה שהשתמשו בה אתמול? מין מצלמת רחף כזו שנותנת זוית כאילו אתה עומד ליד השחקנים. הייתה בעיטה חופשית מ20 מטר וחשבתי לבעוט במקום אדריאנו. חוץ מזה, פתאום זה היה נראה ממש קרוב, בניגוד למצלמות הרגילות. אני מקווה שיעשו בה שימוש בכמה שיותר מגרשים

מוחמד 16 בפברואר 2009

מה קרה אנשים שכחתם את הטרבל שלנו?! באותה עונה יונייטד שיחקה 63 משחקים בדיוק אותה כמות משחקים כמו בעונת "הטרבל" של ההם מליברפול.(אין צורך לציין את ההבדל)
בלוח משחקים של יונייטד יש כבר 59 משחקים מובטחים ואנחנו נראים מצוין.
בקשר למשחקים האחרונים נראה שכולם שוכחים איזה מגן ימני צומח לנו,פשוט תענוג לראות אותו משחק.(משחק לא רע גם לאח שלו לפני שנפצע)

מוחמד 16 בפברואר 2009

רונן זה היה משחק ראשון מסדרה של 9 משחקים בלי מנוחה שהמשחק האחרון בסדרה נגד ליברפול.
איזה כיף אצל יונייטד כל השנה זה כריסמס.בלי מנוחה.

Red Camel 16 בפברואר 2009

כולם מדברים על עומס על השחקנים, מה בקשר לעומס על פרגוסון?
אם כבר דיברנו על סמים משפרי ביצועים, אני חושב שכדאי לבדוק מה יש במסטיק שהוא לועס כל הזמן. אבל על זה דורפן לא מדבר…
ניגוד עניינים? אינטרסנטיות? עיתונוט מושחטת!!11!1

גיל 16 בפברואר 2009

גלן, בדיוק כמו שאמרת. זה שהוא הפסיק לרכב כנראה עזר ובסך הכל הוא נמצא בכושר פיסי טוב כך שזה בטח לא מזיק.

birdman 17 בפברואר 2009

רונאלדו שיחק כי השאיפה של פרגוסון היא להביאו למשחק מול אינטר במצב אופטימלי, לשם כך יש למצוא את האיזון הנכון בין כושר משחק למנוחה.

ניקו 20 בפברואר 2009

ראבל מוריסון- למה הוא נחשב כזה פוטנציאל????

Comments closed