חמש הבדל

השער של סקולס, שהוועדה עם השם הנפלא panel of dubious goals עוד עלולה להפוך לעצמי, היה חלק מאספקט אחד בו השתפרנו מאד השנה לעומת שנים קודמות. תרגילים קבוצתיים במצבים נייחים.

בדקה ה-18 היה מצב הבקעה נגדנו ובובי זמורה, שאין לו קשר לשוער הספרדי האגדי ולא לשופט בית המשפט העליון הישראלי, נגח קצת משמאל הקורה והחוצה. ואן סאר זינק באיחור והיה שם מרווח עצום של חצי מטר שאם הכדור היה עובר בו הוא היה נוחת ברשת. אני מציע שוידיץ' ייתן הסברים על זה.  לרבים מכם זכור שגם לפני 12 שנים ו-5 חודשים ויומיים היה מצב הבקעה ממשי נגד יונייטד כשוידיץ' היה במגרש, נדמה לי שזה היה במשחק בגביע ערי הירידים בסלובקיה, אבל אז זה אירע במצב של 0-3 ולא 0-1. ולכן אני מצפה להסבר. כי להפקרות אין מקום במועדון כמו יונייטד.

אושיי בישל את השער השני לברבטוב. זו הייתה הפעם השלישית באותה התקפה שסקולס מסר לאושיי באגף. ובפעמיים הראשונות אושיי החזיר למרכז וסקולס וקאריק בנו את ההתקפה מחדש. זה היה מאד מאד סבלני ויפה.

האם פארק ניסה באמת למסור בשער של רוני? אם להיות הגון, אני לא זוכר את פארק מוסר כשהוא יכול לבעוט. אולי צריך גם panel of dubious assists? 

לפעמים מועדון נעלם, אבדו עקבותיו, איש לא יודע מה עלה בגורלו. למשל סטאד ריימס או למשל בריסטול סיטי. ואז לפתע אתה מגלה איזשהו רמז, כמעט ארכיאולוגי, לקיומו. זה מה שקרה בדקה ה-67. פולהאם החליפה את ג'ון פיינסטיל באוליבר דאקורט ושריקות הבוז הצורמות היו בווליום קצת גבוה יחסית למצב המשחק. ואז נזכרתי שפעם היה מועדון בשם לידס יונייטד.

השאלה הגדולה לקראת מילאנו: סקולס או גיגס? למרות משחק נפלא של סקולס היום אני מרגיש גיגס. סקולס מנהל טוב יותר את המצור על הבונקר האטומי של יריבות נחותות כמו היום. אבל במשחקים מול יריבות גדולות או משחקי חוץ קשים יותר גיגס היה הרבה יותר טוב. יש לי גם תחושה שקאריק ישחק וסקולס וקאריק חופפים מדי.  

חמש הבדל.

אדוארדו דה סילבה (ואולי ארסנל נושמת?)
הבלוג פוגש סוף סוף בזיגמונד פרוייד

No Comments

דנידין 19 בפברואר 2009

כן גיגס, בכל זאת איתו ההתקפה נראית יותר טוב. ואיזה שיא איזה שיא, הוא כל כך יפה.

גיל 19 בפברואר 2009

בקשר לשער השני הפסול של ברבאטוב אני ממליץ לבטל את חוק הנבדל במצבים נייחים בתוך הרחבה. הרי הנבדל נועד למנוע ששחקנים יתקעו יתד ברחבה של היריבה ולא יאפשרו לשחקנים שלהן לעלות. אבל במצב נייח כולם נמצאים ברחבה אז מה ההגיון בחוק פה?

רונן דורפן 19 בפברואר 2009

גיל – אם לא היה חוק נבדל היית רואה ארבעה שחקני פולהאם על קו השער. אי אפשר בכלל להעריך אם ביטול החוק היה משנה במצבים כמו אלו. פולהאם התגוננה לבעיטה בהתאם לחוק הנבדל – אז צריך לתת לה קרדיט על כך שהשאירה אותו בנבדל.

איש 19 בפברואר 2009

כבר כשהיינו ביתרון 0:0 היה ברור שזה יסתיים בנצחון.
אולי כדאי לשנות מניוטון הית' ל- "הקבוצה המזמברת".

גיל 19 בפברואר 2009

ברור שהיא בנתה על החוק, אבל אם לא היה חוק איזה יתרון בדיוק זה היה נותן להתקפה? אם ישאירו 4 שחקנים על הקו נראה לי שזה עדיף להגנה לא?

רונן דורפן 19 בפברואר 2009

גיל – חוק הנבדל הוא הבסיס לכדורגל בתנועה. אם היו מקבלים את הצעתך היינו מקבלים משחק כזה: שחקן דמוי בקהאם בכל קבוצה. נסיון להשיג בעיטות עונשין בכל מקום בחלק המגרש של היריב. הצבת בריונים בצפיפות ממש על פי השער והגבהה לכוון הזה. נדמה לי שבאוסטרליה משחקים משחק דומה.

אביעד 19 בפברואר 2009

התשובה לשאלה היא ראיין גיגס. הוא מהיר יותר ופחות נוטה לתיקולים פזיזים.
ואחרי זה, פשוט משחק מבריק של סקולס. מסירות על 30, 40, ו-50 מ', כל אחת ואחת מהן פותחת את המשחק ונוחתת בדיוק במקום אליו נועדה. רוי הודג'סון הוא לא טירון, איך לעזאזל לקח לו 45 דקות לומר לשחקנים שלוללחוץ את סקולס???

זיגי 19 בפברואר 2009

רונאלדו מתגלה כנקמן לא קטן.
נגד דרבי הוא בעט בעיטה חופשית ישר לאיזור המוצנע של רובי סאבאג' כמה דקות אחרי שהוא כיסח אותו בפראות, והיום הוא זיהה את האוהד עם הלייזר שישב אי שם ביציע העליון ולא הפסיק לנסות להתנקש בו.
ועזבו אותי משיאים ומסירות מדויקות להחריד, רוני חזר!

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 19 בפברואר 2009

אומנם ללא מתנגד (כפי שדוביד שוויצר היה נוהג לכנות את היריב) ועדיין – סקולס בתצוגת תכלית מרהיבה ויוצאת דופן בדיקנות הביצוע.
להערכתי פרגי יבחר באופציה של גיגס,קאריק ופלטשר ויהפוך את המשחק ללא נעים לצפיה כי כפי שלמדנו בשנים האחרונות יונייטד כבר לא נוסעת למשחקי החוץ על מנת לשחק כדורגל מהנה ומרהיב אלא על מנת לגנוב תוצאה גם אם במחיר של שעמומון.
מעבר לבעיטות העונשין הקלושות,לאיבוד המהירות והכוח נדמה שגם עוצמת הבעיטה של רונאלדו נפגמה.
אגב,לרונאלדו קל ונוח יותר לשחק באגף של אברה הטכני וההתקפי מאשר באגף של אושיי המוגבל.
מצער שדווקא כאשר רוני שב לכשירות טבז לא מצליח להתעלות וגוזר על עצמו ירידה לספסל.
בסך הכל עוד משחק אימון שמעיד על הדעיכה של קבוצות החלק האמצעי והתחתון של הליגה האנגלית יותר מאשר על גדולתה של יונייטד.הנה דברים שאומר פול פארקר על ההבדלים בין הקבוצה הנוכחית לקבוצה בשנות ה-90 :
There's a difference between how teams approach games against United now compared with how they did. These days most teams they play aren't really going for the win, so they rest some of their own players and the focus is just on not getting beaten. United are not being tested in the same way. It's not as competitive, and opponents don't have the same application.

In the early 90s, however, teams used to come up and really challenge the back four. Peter Schmeichel would need to make two or three great saves per match. You'd go to places such as Wimbledon or Crystal Palace and they really wanted to beat you. We had Norwich and Aston Villa challenging us for the league as well as the bigger clubs, and we'd be really worried if we were going up against these sort of opponents if our key players – Paul Ince or Eric Cantona or Ryan Giggs – were out.

There was a hunger in our opponents that there just isn't now. They would come to Old Trafford and play 4-4-2 and give you different challenges, whereas games are very similar nowadays.Take tonight's match against Fulham: everyone knows what type of game to expect – Fulham can't score goals and can't win away, and they will just want a 0–0 draw.

יואב 19 בפברואר 2009

סקולסי זה סוף הכדורגל. כמו שאביעד אמר, רפרטואר וטווח המסירות שלא נגמר(לא נופל מאף גדול אחר שיצא לי לראות) והמשחק בנגיעה.פשוט קל לו לשחק כדורגל. קל לו הרבה יותר מאשר לאחרים.
לא הייתי שולל שלושה שחקנים במרכז מול אינטר בחוץ, בהתאם לניסיון של השנה שעברה.
חסר לי קצת טמפו במשחק של יונייטד…

אביעד 19 בפברואר 2009

למשתמש האנונימי, פול פארקר, כמו רבים וטובים לפניו "חוטא" בנוסטלגיה. האמת היא שבשנות ה-90', למנצ'סטר לא הייתה הגנה כמו שיש לה היום. פולהאם רצתה לנצח, פשוט לא היה לה איך. אם פארקר חושב שווימבלדון וקריסטל פאלאס של אז עדיפות על פולהאם או וויגאן של היום, שיבושם לו. אני משוכנע שווימבלדון של אז הייתה חוטפת מול היונייטד של היום שישיה.

Danny 19 בפברואר 2009

The old guys (still) have it for Man U, just great fun to watch the "over the hill gang" teach the young ones a thing or two about this game

בני גלובינסקי 19 בפברואר 2009

אני חושב שגיגס נח היום ואולי ישחק מעט מול בלקבורן בשביל המשחק באיטליה. חשוב להגיע למשחק מול ליברפול בפער טוב כדי להיות מוכנים לפנצ'ר. או שבעצם להגדיל ולהשוות ל-18:18.

רונן דורפן 19 בפברואר 2009

אביעד – גם לא הייתי שולל שלושה קשרים בחוץ. אבל אני לא חושב שיש איזשהו סיכוי לסקולס וגיגס ביחד. אני חושב שזה זה יהיה קאריק, אחד מהם, ואז פלטשר או פארק = תלוי איפה פרגי מרגיש שהוא צריך יותר פיזיות.
אם לא הכושר של שניהם, אולי שניהם לא היו משחקים אלא פלטשר, קאריק ופארק. מכיוון שוידיץ' לא משחק לא הייתי שולל גם הרכב כזה.

Z 19 בפברואר 2009

נאלץ להסכים עם פארקר. כי באמת העונה יש הרבה מקרים של קבוצות שבאות לא לשחק, ואם אני לא טועה גם רונן כתב על זה פוסט אחרי המשחק מול סנדרלנד, ואלה ממש לא המשחקים היחידים. בליגה הספרדית, למשל, זה מתבטא בכך שהרבה קבוצות קטנות מבקיעות כמה גולים מול ברצלונה או מדריד אבל לרוב חוטפות אחד יותר, ואילו באנגליה קבוצות קטנות מנסות לספוג כמה שפחות. אני בטוח שהעובדה שמבחינת קולקטיב יש ליונייטד את ההגנה הטובה בהסטוריה גם תרמה, אבל יותר קבוצות פשוט משחקות ביותר רפיון. מה שגורם לי לחשוב האם העובדה שיונייטד לא ספגה כבר 937160 דקות לא עלולה להזיק במקרה שהקבוצה תיקלע לפיגור במשחק נוקאאוט מכריע, כי כבר מזמן לא נבחן האספקט של לחזור מפיגור.

lazybones 19 בפברואר 2009

Z – אני לא חושב שזה אמור להפריע, מה עוד שנכון לעכשיו זה נראה שכשאלופת אנגליה, אירופה והעולם צריכה להשיג שער היא משיגה אותו, אז אני לא מודאג.

גלן 19 בפברואר 2009

אביעד- תשאל את באדיר מה הוא חושב…..
תשאל את ברקבוץ אח"כ….

צופה 19 בפברואר 2009

ושום מילה על ואן דה סאר?

Rabbi Akiva 19 בפברואר 2009

It seems like taking the discussion off topic is my specialty, but I feel like I must say that Ronen's comment on the offside rule (#6) has completely changed the way I look at the offside rule. I guess I owe you there…
That, and the eloquent way in which you've summed up all that is wrong with the AFL.

אביעד 19 בפברואר 2009

גלן, למה לי לשאול את באדיר? אני הרי יכול לשאול את החבר'ה מניוקאסל שגם הוציאו 1:1 העונה באולד טראפורד. בכל מקרה, הנקודה שניסיתי להבהיר היא שלא בהכרח שקבוצות אמצע הטבלה באנגליה חלשות יותר או פחלות רוצות אלא שקבוצות הצמרת חזקות הרבה יותר טובות משהיו בשנות ה-90. פארקר עוד נזכר בנוסטלגיה בימי הכדורים הארוכים, בימים שבהם מרכז ההגנה של מנצ'סטר היה פאליסטר וברוס.

גל 19 בפברואר 2009

חברים יקרים מאד בקר טוב,
ביום שלישי הבא יוכח,כן או לא,עד כמה אנחנו גדולים,הקרב מול אינטר ואני סומך שהסר יכין אותם למלחמה,הוא המבחן הראשון האמיתי מזה זמן רב,המשחק הזה מהווה,לדעתי,צומת חשובה,האם אנחנו באמת קבוצה כל כך מדהימה כפי שאנחנו נראים בתקופה האחרונה.הליגה האנגלית,נכון לימים אילו אינה מדד אמיתי ולצערי אינה ממש אתגר היום,יש היום באירופה שלוש ענקיות,אנחנו,אינטר וברצלונה,
יום ג' הקרוב ברררררררררר…..

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 19 בפברואר 2009

פארקר לא התכוון לאיכות הקבוצות אלא לגישתן כאשר הגיעו לשחק נגד יונייטד.
קשה להשוות איכותית בין קבוצות הווה לקבוצות עבר אבל אפשר להשוות את האופן שבו הן מתנהלות על המגרש ואתמול ראינו קבוצה שהגיעה לאולד טראפורד וכמו קבוצות אחרות בתקופה האחרונה לא עשתה דבר על מנת להפריע ולהקשות.
סקולס לא זכה ללחץ מינימלי ולא תוקל אפילו פעם אחת כאשר הכדור ברגליו וכך היה יכול בשלווה לשלוח את הכדורים ימינה ושמאלה כאילו שמדובר בתצוגת ראווה ולא במשחק תחרותי.
אפשר היה לצפות משחקני פולהאם שיתנפלו על הכדור – משום מה זה לא קרה וכולנו יודעים שכאשר לוחצים את הקישור של יונייטד הנעת הכדור נפגמת משמעותית ויונייטד עוברת לכדורים ארוכים של וידיץ ופרדיננד.
תרגיל הקרן בוצע כבר לפני שנים ארוכות כאשר בקהאם היה בתפקיד קאריק וסקולס היהבתפקיד עצמו.
לגבי חוק הנבדל – הייתי משנה אותו וקובע את קו ה-16 כקו שממנו חל החוק כלומר כל מה שמחוץ לרחבה לא יחשב כנבדל ובכך אני אתן יתרון לשחקני ההתקפה המהירים והזריזים שהיום נפגעים מכך שחצי צעד מהיר שלהם שמקדים את ההגנה מביא לפסילת שערים רבים.

רונן דורפן 19 בפברואר 2009

עקיבא – פוטבול אוסטרלי הוא באמת אחד מענפי הכדור הבודדים שאין להם שום חוק דמוי נבדל (בהתעלם מענפים שהמטרה שלהם לשמור את הכדור באוויר). לכדורסל יש את השלוש שניות, לכדוריד יש רחבה שאסור להכנס אליה כלל, בפוטבול זה מובנה לחלוטין בתחילת המהלך, בראגבי זה הכי נוקשה – אין מסירה קדימה. אני משער שעם חוק נבדל כלשהי – נניח שאין marks ברבע האחרון של המגרש, היינו מקבלים הרבה יותר משחק מסירות בחלק הקדמי של המגרש.

Spartan 19 בפברואר 2009

סקולס – פנומנלי. המסירות נפלאות אבל גם הלחימה וחילוץ כדורים מרשימים מאוד.
פארק – חמוד. צריך להיות יותר תכליתי.

וידיץ'- משהו ששמתי לב עליו קודם אך לא בכזו מתכונת דומיננטית. לאורך המשחק וידיץ' הוא זה שניהל את המשחק מאחור, ואן דר סאר חיפש רק אותו אבל הקטע הוא שגם פרדיננד. אם זכרוני אינו מטעה אותי התפקיד הנ"ל היה שייך לפרדיננד עד הפציעה אן אפילו בסוג של שיתוף. אבל כיום כל כדור מההגנה מתחיל אצל וידיץ' וממשיך לקאריק או סקולסי תלוי מי פנוי.
אנו מזכירים שוב ושוב את המשחק מול אינטר שבוע הבא בסן סירו, ואני מעט חושש מחיסרונו ולא מכיוון שחסר נו בלם מחליף טוב (ויש לנו) אלא מהתלות בוידיץ' ונוכחותו.
מי ייתן והתבדה.

IDO 19 בפברואר 2009

רונן ועקיבא – ב AFL יש את האמא של חוקי הנבדל. וזה נגיעה שווה תיקול (חוק שהוחמר מאד בשנתיים האחרונות).
שחקן שמקבל טפיחה על הגב חייב מייד לשחרר את הכדור.
זה הביא למצב שהקבוצות המובילות היום כמעט לא עושים משחק בעיטות ארוכות אלא בעיקר בעיטות קצרות ומדוייקות והמון המון הנד פס.

והמשחק טס. בשנתיים האחרונות אפילו חובב כדורגל שכמוני מסוגל לסבול אותו.

רונן דורפן 19 בפברואר 2009

עידו – לא עקבתי בשנים האחרונות אחרי האי.אף.אל – אבל מה שאתה מתאר הוא לא חוק טריטוריאלי ולכן לא דמוי-נבדל.

שחמוביץ' 19 בפברואר 2009

רונן, רק לי נדמה , או שרונאלדו איבד את יכולת הביתה ברגל שמאל.

זכור לי לפני שנה לא מעט שערים שהוא הבקיע עם שמאל תוך כדי תנועה מהאגף הימני למרכז. השנה, זה פשוט לא קיים, ונראה כאילו הפציעה מתחילת העונה מעיקה עליו.
מה שכן, כאשר הוא משחק מימין הוא אכן פחות מסוכן לשער, אבל המסירות שלו למרכז הן קטלניות.

גיגס ללא ספק, עם קאריק פלטשר פארק ורונאלדו בשבוע הבא בקישור.

גלורי גלורי!

רונן דורפן 19 בפברואר 2009

שחמוביץ – יכול בהחלט להיות. אתמול במחצית הראשונה הייתה לו פעולה דומה מאד לשנה שעברה. הוא הפיל מגן מהרגליים יצר שטח ובעט יפה לפינה, שוורצר הציל יפה, אבל אולי בעיטה קצת יותר חזקה הייתה נכנסת.
מה שכן אהבתי הוא שהוא לא היה לחוץ במיוחד מכך שלא הבקיע. השער השני אתמול, כמו מול צ'לסי התחיל מזה, שהוא משך אליו שני מגינים רחוק מהשער ואז שחרר את הכדור. זה פשוט ויעיל וחייב להיות חלק מרכזי מהמשחק שלו.

יואב 19 בפברואר 2009

Man Utd boss Ferguson reveals Scholes' cheeky training trick
14.02.09 | tribalfootball.com
Manchester United boss Sir Alex Ferguson has revealed a cheeky trick Paul Scholes manages regularly at training.

Asked by actor Dominic Monaghan about the most amazing thing he's seen at training, Ferguson told manutd.com: "The most amazing thing is Paul Scholes, in the morning, when a player goes to have a pee at the side of the training pitch and he fires balls from 40 yards right on top of their head! He’s unbelievable.

"He got John O’Shea about two weeks ago, right on the shoulder, while he was having a pee. He got Gary Neville right in the head and Neville chased him across the pitch!"
(: (:

עומרי 19 בפברואר 2009

אני הייתי פותח עם סקולס. יונייטד זקוקה לאינטלגנציה שלו מול מוריניו, והוא גם יעיל פחות כמחליף אפשרי בעוד גיגס יכול להשפיע על המשחק גם ב20-25 דקות אם יהיה צורך.

אמיר 19 בפברואר 2009

רונן,
הרוטציה של פרג'י מסמנת שגיגסי ישחק מול בלקבורן וסקולסי ינוח ויעלה מול אינטר,ראיין יהיה
בסגל וישמר למקרה של בעייה התקפית.
סקולסי הדגים אתמול פעם נוספת שהוא עדיין אחד המוסרים הטובים בעולם,כל מסירה קרן לייזר.
אפילו מרטין טיילר התמוגג..

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 19 בפברואר 2009

ש', המורה שלי ללשון, אמרה לנו "חמש הפרש". :-)

רפאל 19 בפברואר 2009

אפרופו לידס יונייטד, ספר הספורט הטוב ביותר שקראתי מעודי עוסק בבריאן קלאף הגדול בשנה בה ניסה ונכשל לאמן את לידס.
ספר מדהים

cookie-monster 20 בפברואר 2009

זה נשמע מעניין …

Comments closed