0-4 קליל בפולהאם. על טבז, אנדרסון, אינטר ואפילו אריק נוולנד וג'ורג' דאבליו בוש

המשחק הזה בעיקר העלה שאלות לגבי הבחירה האוטומטית בברבטוב בשני המפעלים החשובים. הוא החל להבקיע, אבל לא בכמויות יוצאות דופן למי שהוא חלוץ מרכזי ביונייטד. הוא לא רונאלדו והבחירה בינו לרוני וטבז היא עניין של טעם אישי. איש מהם לא עולה דרמטית על שני האחרים. ברבטוב חכם יותר אבל מגביל במידה מסויימת את המשחק. רוני יותר נייד ותורם יותר בחלקים אחרים של המגרש. טבז הוא כייס גולים נהדר. וחשוב מזה: גנב שערים מכריעים. על פניו זו אמורה להיות תחרות פתוחה. יש חשד מטריד שרק הולך וגדל שפרגוסון כבר יודע שטבז לא ממשיך. דווקא אם זה נכון, המחוייבות של טבז מעוררת כבוד. ההצעה שלי היא לקחת את גביע אירופה ולהוציא את הכסף שנקבל על קרליטוס טבז.

לפעמים אני חושב שיש ביונייטד שחקנים שחבל שהם בקבוצה, כי הם תקועים על הספסל ויכולים לתרום יותר במקומות אחרים. נאני הוא דוגמא לשחקן כזה. אם הוא לא בהרכב שנה הבאה אז חבל על הקריירה שלו. אנדרסון הוא מקרה שונה. המחצית הראשונה שלו היום הייתה דומה להרבה מהמשחקים הנפלאים שנתן בחצי הראשון של העונה שעברה. כדורגל בנגיעה אחת מוטמע אצלו ברמות סקולסיות. כמו סקולס הוא חושב מהר וקדימה ובנוסף הוא מנצל את ראיית המשחק הזו לאסוף הרבה כדורים באזורים עמוקים יחסית במגרש. אין לו בעיטה טובה לשער אבל יש לו איום מסויים בכדרורי עומק. איכשהו הוא עדיין נראה לי הקשר המרכזי השלם ביותר של יונייטד.

ניסיון להבין את ההרכב לקראת אינטר: רוני הוחלף בדקה ה-63, סימן ברור שהוא יפתח לצד ברבטוב. מעניין שגם גיגס וגם סקולס לא שיחקו. קשה לי להאמין שקאריק לא ישחק – כך שאולי גיגס יהיה בכנף במקום פארק? השער של פארק בא בזמן מתאים. כי לגמרי בסוד הוא כבר לא מסר למישהו חודשיים (וכן, אני יודע שהוא בישל שני שערים).

על הספסל של פולהאם ראיתי שם באמת אזוטרי מהעבר. אריק נוולנד! שחקן שכשהיה בן 18 יונייטד אפילו חתמה הסכם שיתוף פעולה עם המועדון שלו בנורבגיה, רק בכדי להניח את היד על מי שהוגדר הכשרון הגדול ביותר שיצא מנורבגיה. היו לנו אז ארבעה נורבגים: רוני יונסן, הנינג ברג, סולשיאר ונוולנד. נוולנד שיחק פעם אחת ביונייטד לפני שחזר לסקנדינביה. אבל איכשהו חזר בגיל 30 לפרמייר ליג אחרי תקופה מוצלחת בהולנד.

בדקה ה-80, במצב 0-4, החליטה רשת ספורט-קלוב ההונגרית-רומנית-קרואטית להפסיק את השידור ועברה לשדר איזה דרבי אזורי במדריד. אני מציין זאת כי אני קורא לא פעם את התלונות שלכם על הגופים המשדרים בישראל. למזלנו יש בעולם מדינות מתוקנות ונראה לי שכיום האופציה הטובה ביותר לשידורי ליגה אנגלית (בשידור אנגלי!) היא בכתובת www.iraqgoals.com. מי אמר שג'ורג' בוש לא הביא לשם קידמה ושגשוג?

משפחת לוינטל התרחבה
מסקנה ראשונית

No Comments

כושי 7 במרץ 2009

רונן,איך זה שבמשחק כזה ענק של רוני אתה לא מתייחס?ובלי רונאלדו נראינו כאילו הוציאו לנו איזה מעצור(שלא לומר קוץ מהתחת)והקבוצה זרמה ויותר מזה נהנתה!אולי אתה קצת תקוע על רונאלדו.

רונן דורפן 7 במרץ 2009

כושי – משחק ענק? משחק טוב, כמו של רוב המתקיפים. טבז, בהפרש קטן, הוא איש המשחק שלי.

Giggs Fan 7 במרץ 2009

רונן אני מסכים איתך בנוגע לנאני. בנוגע לאנדרסון יש לי תחושה שפרגוסון קצת מפספס איתו. שנה שעברה הקבוצה פתחה את העונה בצורה מאוד מקרטעת, ואז סקולס נפצע ל-3 חודשים… ברגע שפרגוסון נתן את המושכות במרכז המגרש לאנדרסון, הילד קיבל בטחון ולטעמי הקבוצה שיחקה את הכדורגל הטוב, השוטף והמהנה ביותר שלה בשנים האחרונות. אז כמובן שלסקולס יש את האיכויות שלו ואנדרסון לא צריך לבוא על חשבונו, אבל נראה לי שפרגוסון לא סגור עליו ולא נותן לו צ'אנסים במשחקים גדולים. אני חושב שאנדרסון יכול להתפתח לקשר אגדי! לא ראיתי הרבה קשרים עם יכולת מסירה כזאת (מי אמר ברקוביץ'?).

דבר נוסף. אני יודע שאתה לא אוהב שמלכלכים כאן על פלטשר, אבל אני חייב לומר שלראות אותו מראה את הכישורים (?) שלו היום באגף היתה חוויה כואבת במיוחד… אתה בטוח שאין לו איזה קשר משפחתי עם פרגוסון? :-)

יואב 7 במרץ 2009

האם יונייטד נראתה אחרת היום טקטית, מאשר במשחקי האחד אפסים? לא.בדיוק מה שאני טוען חודשים. יונייטד לא משחקת אחרת(הגנתית)בהשוואה לשנה שעברה…האם זה זורם טוב יותר עם טבז רוני?שאלה טובה. בעיני, הבחירה האוטומטית היא רוני.משחק נהדר ומשוחרר, מלא דמיון(כמו שאתה אוהב רונן)וממשיך את רצף ההבקעות למשחק חמישי ברציפות. בעמדת החלוץ השני ישחק מי שבכושר יותר טוב או בהתאם לטאקטיקה ספציפית.
רונן,כנראה שפרגי מייחס למשחק עם הגב לשער של בארבטוב, משמעות גדולה. זאת פשוט תכונה שאין לאחרים. האם נזקקנו לה בשנה שעברה?לא. מצד שני,זאת גדולה לרצות להוסיף עוד מימד לקבוצה מנצחת ואולי על הדרך לעורר תחרות אמיתית על חולצת ההרכב.מעבר לזה בארבטוב המבשל הטוב בליגה בנוסף לשעריו.
אין ראוי מפארק לכבוש. אחד הגיבורים הגדולים והצנועים של העונה הזאת.

birdman 7 במרץ 2009

פרגוסון משחק עם וידיץ', פרדיננד ואברה, כל משחק עד שהם נפצעים, אני לא מבין למה לא לתת להם מנוחה מדי פעם.

לפני שנתיים במפגש הכפול עם מילאן, לסקולסי היה משחק קטסטרופלי במילאן, והופעה טובה באולד טראפורד. אפשר ללכת לבוקי'ס ולשים עשיריה שהוא ישחק ביום ד'.

שאפו למוריניו (פעם ראשונה בחיים שלי שאני אומר את זה) על שהוא מוליך את הליגה האיטלקית עם אוסף של נגרים ארגנטינאים. בכלל, כשמוריניו הגיע לאינטר, הוא רק רכש כמה שחקנים משלימים, ולא פירק ובנה את הקבוצה מחדש.

הדבר היחיד שמפחיד אותי לקראת יום ד' זה השוער שלהם.

YB 7 במרץ 2009

רק תזכור מי אמר בתחילת השנה, לפני שברבאטוב שיחק דקה, כי הוא לא מתאים ליונייטד. זה לא שהוא לא שחקן גדול. הוא כן, אבל טבז גדול ממנו, ובוודאי מתאים ממנו לסגנון המשחק של יונייטד. הניסיון טו מס אפ עם חוליית התקפה שעבדה כל כך טוב בעונה שעברה אינו מוכיח את עצמו כבר הרבה מאד זמן. למזלכם, עדיין יש לכם את רוני ובעיקר חוליית הגנה ושוער שלא מסוגלים לספוג שער מזויין. לכן אתם רצים חזק על כל התארים.
ועדיין, אני כמובן לוקח בחשבון שפרגוסון מבין בכדורגל קצת יותר ממני לכן אני לא מבטל לחלוטין את פרוייקט ברבאטוב. אבל בינתיים נראה שאני, ולא הסקוטי הגדול, צודק. ובכך נחמתי.

רונן דורפן 7 במרץ 2009

YB – אתה מייחס לי כוונות מעבר למה שכתבתי. ברבטוב מתקדם. יכול להיות שהוא גם החלוץ הטוב ביותר שלנו העונה. אבל האוטמטיות בבחירה בו נראית לי תמוהה וקשורה לחוזה של טבז.

בירדמן – אתה צודק לגבי סקולס. הייתה לי תחושה שהוא ישחק היום וכשראיתי שהוא לא משחק אני משוכנע עכשיו שהוא בהרכב ביום רביעי. רק קשה לי להאמין שזה לצד גיגס – כי חייבים קשר יותר פיזי.

גל 7 במרץ 2009

מסכים בנושא טבז,ברבטוב משחק כמו זקנה הממתינה לכדורים,ממש לא מתאים ולא לוחם כמו שאר החבורה,זו תהיה בכייה לדורות לשחרר את טבז,באמת מהגדולים.המסירות הרוח,נפלא,פשוט נפלא. במשחקי קרב כמו זה שצפוי מול אינטר אין בכלל ויכוח שהוא חייב להיות על המגרש,משהו רע עובר לפרגי בראש וחבל,רוני וטבז הם שילוב קטלני ומאיים על כל הגנה,הם לוחצים ולא נותנים מנוח,זו רוח הקבוצה!

YB 7 במרץ 2009

אבל עדיין פרגוסון החליט להשקיע 30 מיליון ליש"ט ברכישת ברבאטוב, כשאותו כסף, וכנראה כמה מיליונים פחות, היו מספיקים כדי לרכוש את טבז. כעת נראה שטבז יעזוב בסוף השנה, וזה ככל הנראה בגלל ההחלטה להשקיע את הסכום העצום ברכישת ברבאטוב. לא חבל?

גיל 7 במרץ 2009

ברבטוב מאט את המשחק וזה דווקא דבר חיובי במשחק נגד אינטר. אל תשכחו שהיריבה היום הייתה פולהאם, ולפני ואחרי השער הראשון היו כמה איבודי כדור בחצי המגרש שלהם שתורגמו להתקפות מתפרצות שיכלו להסתיים בשער אחד או שניים. הרכב כמו היום נגד אינטר יכול בקלות להגמר ב3:3. עם רונאלדו אינטר גם יהיו חייבים לשחק יותר הגנתי ולא לשלוח הרבה שחקנים קדימה כי הסיכוי שיענשו גדול.

גיל 7 במרץ 2009

הייתי נזהר עם מסקנות לגבי ברבטוב. זו עונה ראשונה שלו שבה הוא היה צריך להשתלב בקבוצה מנצחת, משהו לא פשוט בכלל. אפשר יהיה לשפוט אותו רק אחרי שנה הבאה. לדעתי תהיה לו שנה ענקית.

birdman 7 במרץ 2009

רונן, לדעתי גיגס יפתח משמאל, וסקולס עם קאריק במרכז. מספיק קשר פיזי אחד נגד הקבוצה הבינונית הזאת. בנוסף לכך יש להם בעיית פציעות בהגנה, שתגביר את המשחק הנסוג והבונקריסטי שלהם.

אמיר 7 במרץ 2009

1.רוני וטבז זה משחק שוטף ומהנה,רוני וברבה זה משחק עומד המקל על הגנת היריב.
2.זה נראה שפרג'י פשוט לא מאמין בנאני,זה גם לא ישתנה כי זה הסר!
3.אנדרסון היה יכול להיות החבילה המושלמת אם היה כובש,הוא לעולם לא יהיה סקולסי
שבשיאו היה שווה 10 שערים לעונה.
4.מול פולהאם ריו היה חייב לנוח,מיותר היה גם לשחוק את אברה ששיחק כמה ברצף.
5.לפני אינטר יש לאחרונה סימנים לא מעודדים לחדירות וחוסר תיאום במרכז ההגנה.

גיל 7 במרץ 2009

עוד סיבה לפתוח עם ברבטוב היא שהוא לא מסוג השחקנים שמביאים לתנופה במשחק. אפשר לפתוח איתו ואז להכניס את טבז או רוני הרעננים כדי לחולל מהומות. קבוצות מתקשות לשמור על ריכוז כל המשחק.

רונן דורפן 7 במרץ 2009

אמיר – אנדרסון בן 20. אין סיבה שלא יבקיע בשלב מסויים. סקולס בגילו לא היה פקטור בכלל.

קורא 7 במרץ 2009

לדעתי בשנה הבאה, אחרי שרונאלדו יעזוב לריאל, נאני יקבל מקום של קבע בהרכב וישמש בדיוק על אותו התקן רק מהאגף השני – עושה הצרות המכדרר. אגב, להערכתי הוא ישתווה לו גם מבחינת רמת המשחק תוך זמן מה.

יואב 7 במרץ 2009

yb
סבלנות עם עניין בארבטוב. הוא מלך הבישולים וכבש ארבע עשרה שערים בכל המפעלים(ויונייטד, אכן בכל המפעלים).פרגי לא "מתעסק" עם ההתקפה שלו. הוא פשוט מוסיף לה אלמנטים נוספים לאחר עונות שיא(גב לשער, יכולת מסירה נדירה מאיזור השלושים מטר מהשער).חלוקת השערים של יונייטד, נהדרת ומאוזנת. יונייטד חיה ובועטת בכל המפעלים. קשה לומר שזה נכשל עד עכשיו.
הלוואי וטבז ישאר. מבחינתי רביעיית החלוצים שלנו, סגורה לגמרי לשנים הקרובות.

יואב 7 במרץ 2009

רונן,
סקולסי היה חלוץ במקור. עם שערים לא היתה לו אף פעם בעיה.

רונן דורפן 7 במרץ 2009

קורא – יש לך טעות, אותה למשל עושים בארגנטינה כבר עשרים שנה. העובדה שנאני שחקן אגף שיודע לכדרר, והעובדה שפרגי עשה עבודה גדולה עם רונאלדו, לא אומרת שיש כאן נוסחה שתמיד מצליח. במלים אחרות: הסיכוי שנאני יגיע לרמתו של רונאלדו קרוב לאפסי. לא בגלל שהוא לא טוב. בגלל שמספר השחקנים ברמתו של רונאלדו, תלוי בדעות השונות – הוא בין 0 ל-2-3

רונן דורפן 7 במרץ 2009

יואב – נכון שסקולס חלוץ במקור, אבל בגילו של אנדרסון לסקולס עדיין לא היה שער פרמייר-ליג. בניגוד למה שלפעמים חושבים – היו לו רק שתי עונות פרמייר-ליג של עשרה שערים, אז עם קצת התפתחות אנדרסון יכול להגיע לתרומה ההתקפית שלו.

אביעד 7 במרץ 2009

סקולס ישחק מול אינטר, גם קאריק וגיגס. ההימור שלי הוא על 4-5-1 כשרוני ורונאלדו באגפים וברבאטוב בחוד.
המשחק היום שטף וזרם בניגוד לתקופה האחרונה בליגה, וקל לומר שזה בגלל שרונאלדו לא היה (כושי) או שברבאטוב לא היה (YB)אבל אסור לשכוח שפולהאם נתנה לשחק. זה היה משחק גביע, בלי הרבה מה להפסיד ופולהאם שיחקה פתוח.
אנו סופגים הרבה ביקורת השנה על איך שאנחנו משחקים ואנשים שוכחים שקבוצות מסתגרות נגדנו כבדרך קבע. הרבה ביקורת נשמעת פה גם על הקבוצות שמסתגרות נגדנו ולא "באות בכדי לנצח", אבל כמעט כל קבוצה ששיחקה פתוח מול יונייטד – חטפה.

ניקו 8 במרץ 2009

רונן ומי השחקן השליש תלוי בדעות ששוה לרמה של רונאלדו?
מסי וקאקה נכנסים לשתי המשבצות הראשונות…

ועוד אני קורא הרבה פעמים שאתה מציין שרונאלדו משקיע ומתאמץ הכי חזק באימונים של היונייטד! השאלה שלי היא האם אתה מגיע למסקנה הזאת מתוך מה שאתה רואה על המגרש או שראית את זה בעצמך במגרשי אימונים?

רונן דורפן 8 במרץ 2009

ניקו – אני לא נמצא במגרשי האימונים. אני קורא על זה ורואה שיפורים באספקטים טכנים. הדיעה האישית שלי היא שהשחקן האחד בקטגוריה שלו הוא מסי. קאקה לא בשנתיים האחרונות. יש אנשים שטוענים שזלטן. אבל הנקודה שרציתי להבהיר לקורא – זה שאין שום וודאות שליונייטד יגדל עוד שחקן כזה אם הוא יילך.

בני גלובינסקי 8 במרץ 2009

באמת קצת מתסכל שגם אם טבס היה שם חמישייה מקומו של ברבה מובטח מול אינטר. אני לא כל כך מסכים לביקורות על הבולגרי ומאוד מאמין שעונה הבאה הוא יסתגל ויבקיע יותר. אם לא יקרה משהו קטסטרופלי הוא אמור לסיים את העונה עם 20 שערים שזה יפה מאוד.

ועוד משהו: פארק ממש אוהב את קרייבן קוטג' וזאת כבר ההצגה השלישית שלו שם.

לירן שבתאי 8 במרץ 2009

אני באמת מקווה שאנדרסון עתיד להשתפר ביכולת הכיבוש משום שזה יותר מאקספקטור, זה הכרחי. הוא באמת הכי קרוב לסקולסי מבין שחקני הקישור, וזה כבר נכתב פה ממני וגם מרוב המטקבקים לא פעם. נדמה לי שהעזיבה של קירוש השפיע על דקות המשחק של נאני ואנדרסון שתופחו על ידו.
ברבא הוא שחקן אוונגרדי, בלא מעט פעמים שאר השחקנים לא קוראים את הפעולות שלו, אגב לאינטר גם יש אחד כזה שהוא באמת השחקן היחיד שאני חושש מפניו, אמן אמיתי ולפעמים לאמנים יש יציאות אוונגרדיות. יכול להיות שבארבטוב תוקע את המשחק השוטף אבל הוא מוסיף אלגנטיות וקלאסה שנעים לראות וגם גונב שערי ניצחון. שזה הכי חשוב.

בר שושני 8 במרץ 2009

נדמה לי שקראתי היכנשהוא שאחד השיקולים של פרגי לפתוח עם ברבה במשחק הקודם מול אינטר היה שיקול פיזי. ברבה שחקן גבוה יותר, ופרגי חשש מהגובה של האיטלקים בכדורים נייחים (כשהאיטלקים בהתקפה). זה גם סוג של שיקול, ואפילו אחד הגיוני למדי.

אני מאוד אוהב את ברבטוב. איכשהוא נדמה לי שאם מהעונה הזו אנחנו מקבלים שני תארים, כלומר, כסף על שני תארים והמשך של הצלחה בשווקי העולם, נוכל להרשות לעצמנו לרכוש את טבז. אני באמת לא רואה איפה החולשה במערך של היונייטד – להוציא את עמדת השוער (לא שהיא חלשה, פשוט שVDS מזדקן לאיטו) אבל פוסטר הראה יכולת מאוד מעניינת בשער כשנתנו לו הזדמנות. אולי שווה.

בכל שאר העמדות ליונייטד יש שחקן אחד נהדר (ולפעמים כמה). גם בעמדות שנחשבו מסורתית כחולשה בשנים האחרונות – מגן ימני (רפאל). אפילו בעמדת הקשר ההגנתי אמור להיות לנו פתרון (רק שהוא פצוע מדי) – הארגריבס שלא שיחק השנה (נדמה לי) אמור לחזור בתחילת השנה הבאה, מה שיתן ליונייטד מימד של עצמה פיזית במרכז המגרש.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 8 במרץ 2009

אין ספק שרכישת ברבטוב היתה משגה – הרבה מאוד כסף על שחקן מצויין שלא מתאים ליונייטד וגם לא יתאים לה בשנים הבאות.
אילו רוני הנפלא אתמול היה נשאל על העדפותיו ברור לחלוטין שהוא היה מבקש את טבז כפרטנר.הצמד רוני-טבז עולה על הצמד רוני-ברבטוב במהירות,בקטלניות,בפירגון,בחילופי המקום,בעבודה הקשה.
מבחינתי זה רגע חשוב ליכולות הניהול של פרגי – האם הוא יפעיל את המנג'ר האוטומטי ויבחר בברבטוב או יגלה פתיחות ומקוריות ויבחר במי שראוי ומתאים לסגנון המשחק של יונייטד.
העדרותו של רונאלדו אחראית לא מעט לכך שהיה משחק מהנה ביותר.הכדורגל הפשוט והנאה לעין (וגם התכליתי) שיונייטד שיחקה אתמול הוא בלתי אפשרי עם רונאלדו.

שחר 8 במרץ 2009

יונייטד שיחקה שנה שעברה משחק שוטף ומהנה ורונלדו הייה שוטף ברובם.
הבעייה היא צורת המשחק של ברבטוב שגורמת לרונלדו ופארק בצד ימין למעט בהחללפת מקומות.

אביעד 8 במרץ 2009

לאנונימי – נקודות מעניינות. אך שגויות לחלוטין. אולי בסוף רכישת ברבאטוב תתגלה כלא הצלחה גדולה. אבל "אין ספק שזה משגה"? למי אין ספק? אתה אחד הבודדים. ויכולות הניהול של פרגוסון לא מוטלות בספק, הם עמדו כבר ביותר מבחנים שמי מאיתנו מסוגל לזכור. כמו כן, ההיעדרות של רונאלדו אתמול, היא הגורם לכדורגל ששיחקנו אתמול? אני דווקא זוכר מספר לא מועט של משחקים בהם יונייטד שיחקה כדורגל פשוט ויפה כשרונאלדו על המגרש.
רונן, אני אישית חושב שפארק דווקא מוסר, והרבה. אבל גם אם ההתרשמות שלי לא נכונה, נראה לי שהתקופה "האנוכית" שלו שאתה מתאר התחילה פחות או יותר מתי שפרגוסון אמר שפארק צריך להבקיע יותר. הוא כנראה לקח ללב והפנים. אולי קצת יותר מדי.

יוני 8 במרץ 2009

רונן, מצטרף לטענה לגבי נאני, מריחה מסוציאליות של הספורט. כמובן שזה מתנגש עם האינטרס לשמור על הקבוצה חזקה ככל שניתן, אבל לספורטאים יש פונטציאל כל כך גבוה, שהבזבוז זועק אם הם לא משחקים, והמחיר שאתה מציע, להחליש את הקבוצה שלך בכמה אחוזים, מאוד ראוי.

אתה חושב ששחקן שיבלוט בקבוצה כמו בלקבורן יוכל לשוב ליונייטד במעמד גבוה יותר, או שעדיף לבלוט באימונים בהם אתה יכול להשתפר כיוון שאתה מתמודד מול בלמים עליוניים?

קורא 8 במרץ 2009

אתה צודק, אין ערובה לכך שנאני יגיע לרמות של רונאלדו. מצד שני, אולי יונייטד תהיה חזקה יותר קבוצתית. בקיצור, אי אפשר לדעת איך יתפתחו הדברים אם הוא יעזוב, כשנוצר ואקום טבעו להתמלא – אולי רוני ישפר אספקטים? אולי יבוא שחקן מבחוץ? לסר אלכס הפתרונים. מה שבטוח – אף שחקן הוא לא מעל הקבוצה.

דניאל 8 במרץ 2009

רונן
מה אתה אומר על הידיעה הזו ?
http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.252.55352.html

זה כנראה לא תעלול יחצני כי בולט מפרסם את פומה ורונאלדו לא
אבל מה לעזאזל הענין ?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 8 במרץ 2009

אביעד – האם לא ברור כבר כעת שברבטוב ללא קשר ליכולותיו ולמספר השערים שיבקיע פשוט לא מתאים לסגנון המשחק של יונייטד ? גם ואן ניסטלרוי היה חלוץ ענק אבל עזיבתו איפשרה את התפתחות המשחק ההתקפי של יונייטד.
רוב אוהדי יונייטד מעדיפים לראות את טבז נשאר בקבוצה על חשבונו של ברבטוב (ברור שאי אפשר להחזיק שחקן של 30 מיליון יורו על הספסל).
האם לא הבחנת בכך שהעדרותו של רונאלדו איפשרה התמקדות במשחק עצמו ללא נפילות תיאטרליות,ללא ניסיון עקשני להכנס אל תוך המגינים,ללא צלילות,ללא הכעסת שחקני היריב,ללא ניסיון למשוך תשומת לב מוגזמת ?
פתאום בהיעדרו של רונאלדו הקבוצה הפכה להיות הדבר החשוב ביותר ולא אוסף שחקנים שנועדו לשרת את הוד רוממותו.

סימנטוב 8 במרץ 2009

נאני לא מקבל את ההחלטות הנכונות במגרש לרוב בגלל שהוא רוצה להרשים. אני בטוח שפרגי אמר לו איפה הדקות שלו (גביע וכד) הוא לא השחקן הראשון שיש לו עונה שניה מאכזבת – אני בטוח שהדברים יסתדרו. יש מהלך של התדשות מתמדת חוץ ממנו יש בכנף את פארק, טוסיץ, לייליץ בשנה הבאה (הוא חלוץ או קשר?), מרטין (בעתיד?) ורוני (לפעמים) ו לפעמים יש עוד איזה שחקן ברח לי השם שלו ההוא… נו מספר 11, ומי יודע אולי גם פביו. (לא ששכחתי את רונלדו כי אין לו ממש קטגוריה)  

טל 8 במרץ 2009

נאני לא חייב להגיע לרמות של רונאלדו בכדי להיות שחקן מצויין עבור יונייטד במשך שנים קדימה,הוא מספיק כישרוני.
כרגע הוא צעיר,חסר נסיון,נמצא בתהליך למידה ולכן עדיין רחוק מלהיות המוצר המוגמר.
רונאלדו כשהיה בגילו קיבל הרבה יותר דקות משחק ולכן השתפשף מהר יותר אבל לא חייבים לנסות ולעשות השוואות.

בארבטוב,אני מנסה לחשוב מה עומד מאחורי זה שאנשים כבר קובעים שבארבטוב כישלון או לא מתאים ליונייטד או הורס ליונייטד ולא מצליח להבין מאיפה זה בא?
מבחינה סטטיסטית יבשה אין שום טענות עד עכשיו,להיפך,מספר הנקודות שהוא רשום עליהם הן לא מעט.
בחלק מהמשחקים הוא היה מצויין ורק תרם לעליונות של יונייטד,
אין לנו עוד שחקן בסגנון הזה בקבוצה וזה מוסיף לנו עוד אפשרויות במשחקים מגוונים יותר,
גם הוא עדיין לומד את הסביבה,על הדשא ומחוצה לו,
קצת סבלנות לא הורגת,
גם את טדי שרינגהאם "שחטו" אחרי חצי עונה בגלל אותן טענות
והוא בכלל היה צריך להכנס לנעליים של קאנטונה,את הסוף כולם מכירים.

אנדרסון,בכדי להתחיל לכבוש הוא חייב לחפש את השער דבר שהוא כמעט לא עושה(סקולס כשהיה צעיר חיפש את המסגרת כל הזמן)
גם זה סוג של תהליך למידה וגם זה יבוא בהמשך.

למי שכמה הודעות קודם לכן היו לו טענות לגבי פלטצר אתמול,
הבחור שיחק בעמדה כזו שהוא הכי לא בא לידי ביטוי כמו שצריך,קיצוני ימני,הוא לא כזה,אבל צריך היה לסתום חור,הוא עשה זאת ללא דופי,
לא משחק גדול שלו,לא פעולות מהסרטים אבל עבר בציון חיובי.
האם מישהו חגג על הצד הזה שלו?לא,האם הוא רק איבד כדורים?לא,
האם לא כבשנו ארבעה שערים?כבשנו,האם ספגנו?לא,
ניצחנו 4-0,עלינו לחצי גמר הגביע,
למה תמיד לחפש את הרע כשאין?

אביעד 8 במרץ 2009

לאנונימי – לגבי ברבאטוב, לא, לא ברור. אולי בגלל שאחרי רק חצי שנה קטונתי מלראות משהו בבהירות כ"כ מוחלטת לגבי שחקן שבא לקבוצה מגובשת וצריך להתאקלם בסגנון ועם חבריו. אולי בגלל שאני זוכר ביקורות לגבי אברה, וידיץ', שרינגהאם וקול (ועוד רבים אחרים) שנעלמו אחרי שהייתה להם הזדמנות להשתלב כראוי.
כמו כן, ללא רונאלדו אתמול, גם לא היה לנו מי שיעבור 2-3 שחקנים, לא היה מי שימשוך אליו 2-3 מגנים גם בלי להשתתף באופן פעיל בהתקפה, מישהו שמהווה איום מהאגף/אמצע/40 מ' מהשער. כבר שכחת איזה הצגות מנצ'סטר נתנה גם השנה וגם שנה שעברה (וגם לפני שנתיים) כשרונאלדו היה על המגרש? ההבדל המרכזי בין המשחק אתמול לבין רוב משחקי הליגה שלנו לא קשור לרונאלדו או לברבאטוב או לאף שחקן אחר אלא רק לעובדה שתיקו הייתה תוצאה רעה לפולהאם (כי זה גביע ורק המנצח עולה וגם כי תיקו היה גורר משחק חוזר, הפעם באולד טראפורד) ולכן פולהאם לא באה לסגור משחק ולהוציא נקודה אלא באה לשחק פתוח, להנות ואולי גם איכשהו לעבור שלב.
קורא, אפשר לומר על נאני ועל רונאלדו הרבה דברים, אבל אחרי שנה וחצי של נאני במנצ'סטר, אני לא כ"כ מסכים (בלשון המעטה) עם טענה שעם נאני במקום רונאלדו המשחק שלנו יהיה קבוצתי יותר. יהיו יותר דריבלים חסרי תועלת, יותר מהלכים טפשיים, אבל לא יותר מהלכים קבוצתיים.

רונן דורפן 8 במרץ 2009

יוני – התייחסתי לזה בעיתון בשבוע שעבר לפני גמר הקרלינג קאפ. לפני עשור מצאת על הספסל של קבוצות כמו יונייטד שחקנים בינלאומיים של נורבגיה או צפון אירלנד. היום יש ליונייטד על הספסל שחקנים בינלאומיים של ברזיל, ארגנטינה ופורטוגל. הבעיה היא לא יונייטד – כי גם אצל המתחרות שלה על גביע האלופות יש מצב דומה. אתמול עלו במדריד מהספסל היגואין וואן-דר-וארט. אני לא מדבר כבר על שוויוניות אלא על איכות – הקהל בהמבורג נפרד מואן-דר-וארט שהיה השחקן האטרקטיבי שלהם, לא בכדי שישחק במדריד, אלא שיישב שם על הספסל.

קורא 8 במרץ 2009

לדעתי הדריבלים של נאני נובעים מזה שהוא רוצה להוכיח את עצמו, כמו שמישהו פה כבר אמר. כמו שחקן כדורסל שכופה את עצמו על המשחק. ברגע שהוא יקבל מקום קבע בהרכב דברים ישתנו.

אביעד 8 במרץ 2009

קורא:
א. אם נאני יקבל מקום של קבע בהרכב, מי אמר שהוא לא ימשיך עם הדריבלים בכדי להוכיח שמקומו בהרכב? לספקולציה הזאת אין סוף ונאני לא הרוויח מצב שהספק יילך לטובתו.
ב. נאני פשוט לא עושה שום דבר על המגרש שמראה שהוא מבין את המשחק. ברגע שהוא מקבל את הכדור, הסוף כמעט ידוע מראש. לרוב זה דריבל גרוע, לפעמים סתם בעיטה רעה או מסירה גרועה. לעיתים נדירות זה מתלבש. באופן עקבי, הוא פשוט לא עושה את הדבר הנכון. אפילו כשהדבר הנכון הוא דריבל והוא עושה את זה, הוא איכשהו מקלקל את זה עם עוד הטעיה אחת מיותרת שעולה לו בכדור או רק מרעה את מצבו. אולי הוא ילמד, אולי הוא ישתפר, אבל עד שלא יגיע הרגע הזה, אין סיבה לתת לו מקום בהרכב ובטח שאין סיבה לומר משהו בסגנון "אם כבר איבדנו את רונאלדו אז לא נורא, יש את נאני". אם טוסיץ' ישתלב כראוי בקבוצה, יש סיכוי לא רע שנאני לא יהיה במנצ'סטר בעונה הבאה.

רונן דורפן 8 במרץ 2009

קורא – המטרות המרכזיות של יונייטד הן האליפות וליגת האלופות. אחר כך הגביע. אחר כך גביע הליגה ואחר כך מפעלים אחרים. לא קיימת מטרה של "נאני ישתלב בקבוצה" או מטרה "לבדוק האם נאני יכול להיות טוב כמו רונאלדו". כמו שלא קיימת מטרה שהיא "לבדוק אולי רונאלדו מזיק לקבוצה?". אין פה עניין להטפל לנאני, הוא פשוט לא שחקן שצריך להיות שחקן ספסל ואם הוא לא מוכיח איכשהו שמקומו בהרכב בשני שליש מהמשחקים – עדיף לעולם הכדורגל שיהיה כוכב במקום אחר.

קורא 8 במרץ 2009

אני מסכים איתך לגמרי רונן, אלא שבשנה הבאה אם רונאלדו אכן יעזוב דברים ישתנו, ונאני עשוי לעזור למטרות האלה להתגשם. באותה מידה אגב, אני חושב שנאני צריך לעזוב אם רונאלדו יישאר, כי הסיכוי ששניהם ישחקו במקביל בהרכב קלוש.

ואביעד, בעונה הראשונה של רונאלדו מרטתי את שערות ראשי בדיוק בגלל אותם דברים שכרגע אתה אומר על נאני.

רונן דורפן 8 במרץ 2009

קורא – השנה הראשונה של רונאלדו הייתה השנה הראשונה המלאה שלו בכדורגל בוגרים. אם רונאלדו יעזוב אני לא חושב שנאני יהיה התחליף. השיטה תתחלף. או שיונייטד תרכוש מישהו בכיר, או שתסתדר עם מה שיש.
זה לא שיונייטד בנויה על שיטה לפיה הקיצוני הימני מקבל חופש פעולה לנוע בין האגפים ולבעוט ולכדדר מתי שבא לו. השיטה היא כזו כי יש את רונאלדו. אם הוא לא יהיה יונייטד תשחק אחרת. כך שלא צריך למצוא לו תחליף אם יעזוב, ובודאי לא לסמן את נאני כתחליף. צריך פשוט לשחק טוב.

יואב 8 במרץ 2009

טל,
לפעמים אתה אומר לעצמך, מה יגרום לאנשים להיות מאושרים.כי-
שבע הפרש, ריצה לאליפות שלישית ברציפות, חיים בכל המפעלים, איזון בכיבוש השערים בין הרביעייה, שילוב של שחקנים צעירים, הסגל הכי עמוק ואיכותי שהיה ליונייטד, המאמן שהוא קינאת השאר, שילוב אגדות שנותנים אקסטרה,הוספת אלמנטים לקבוצה מנצחת, קניות ומחשבה לעתיד- זה כנראה לא מספיק.אולי כמה שנים, במנהרת הזמן, בשנות השמונים יסדרו קצת את סדרי העדיפויות. אם כל הכבוד(ויש)לקרוא פה חלק מהתגובות-זה מביך וחסר הבנה בסיסי בענף ובקבוצה..

אביעד 9 במרץ 2009

קורא – בעונה הראשונה שלו רונאלדו היה בן 18. נאני הוא בן 22 ושחקן נבחרת פורטוגל, הוא עדיין צעיר, אבל הסיכוי שהוא יגדל שכל הולך ויורד מרגע לרגע. עוד הבדל חשוב – כשרונאלדו עשה דריבלים בעונה הראשונה שלו, הוא עשה דריבל כשלא היה צריך ולא שיחרר כדור בזמן אבל הוא לפחות עבר שחקנים, נאני בד"כ מאבד את הכדור על ההטעיה הראשונה.

Comments closed