משחק ידידות

אני חייב לציין את הרוח הספורטיבית הנדירה ששררה באולד טראפורד. זה התחיל בדקה ה-15 כשברונו אלבש פשוט קץ באינטרסים המסחריים בכדורגל המודרני ואמר מפורשות: “לא ייתכן שמנצ'סטר יונייטד נאלצת לשחק פעמיים ב-48 דקות ולהעלות הרכב תשוש כל כך. הרי קאריק, אבנס, אושיי ורונאלדו לא עומדים על הרגליים וטועים בפעולות הכי פשוטות. אני אתן לווין רוני להשוות את התוצאה". אמר ועשה. רוח החסד והרחמים שררה בהמשך גם על חלוצי קבוצתו.
יונייטד מצידה, אחרי שהתעשתה, שיחקה קצת יותר טוב, או לפחות יותר מאורגן, במחצית השניה, לא חשה בטוב עם ניצחון על יריבה שהגיע לה בסופו של דבר אפילו יותר מתיקו. וזכרה היטב את התנהגותה האצילית בחצי הראשון. היא איפשרה עוד שער פתטי. אחד מ-8 שערים רשלניים, כן – ש-מ-ו-נ-ה, בשלושת משחקי הבית האחרונים. כל שער ושער מהשמונה נבע מרשלנות.
*
אני שם לב לשינוי מאד מבורך בעניין נבחרת אנגליה. בתקופת סטיב מקלארן ווין רוני היה חוזר מהנבחרת האנגלית לא שקט ולא טוב. לא רוצה לחזור לספקולציות על המשמעת אצל מקלארן ועל אלכוהול. חוץ מזה שזו הייתה נבחרת מחורבנת. אצל פאביו קאפלו רוני חוזר טוב וחד יותר מהנבחרת. הבישול שלו לטבז היה נהדר וגם השער שכבש, גם אם היה מצחיק, הובקע כי רוני היה עירני.

אני לא חושב שהתוצאה קטסטרופלית בהתאם לנסיבות. לא היו לי שום אשליות לגבי המשחק הזה בהרכב הזה אחרי יום מנוחה. נכון, עכשיו צריך לנצח בפורטו. אני רואה בזה דבר חיובי.

מאקדה. כמה שעות אחרי
הבלוג מברך את קוראיו בחג פסח שמח

No Comments

יעקב 7 באפריל 2009

נכון 3 מהגולים בשני המשחקים האחרונים באחריות נוויל,
לא ברור כמה הסנטימנטים ימשיכו לשחק תפקיד אצל פרגוסון.
סקולס – ללא מילים .(גם הוא היה עייף ? ).
וידיץ ואונס איבדו את הבטחון.
רונן אתה אופטימי יתר על המידה, הסיכוי שיוניטד תנצח קטן הסיכוי שצלסי תזכה באליפות.

יוסי מזרחי 7 באפריל 2009

ועדיין למרות המימד הציני בדברים, יותר מאשר עיפות,יש כאן קריסה (כן זה המינוח הנכון) במישור של הניהול הטקטי.
אבדן שליטה במרכז השדה, הוא המשותף למשחקים האחרונים וזה לא נובע רק מעיפות. זה גם נחיתות מספרית.
וענין אחד נוסף: אם הייתי מאמין במיסטיקה, הייתי אומר שמגיע לפרגוסון כל מה שקורה, רק בגלל היחס המביש לטבז.

רונן דורפן 7 באפריל 2009

יעקב, יוסי מזרחי – הגיעו ימים טובים ויותר אופיניים ליונייטד. ההתקפה סוף סוף יותר טובה מההגנה.

יוסי מזרחי 7 באפריל 2009

יעקב יקירי, אלה המשחקים שבהם אנחנו מופיעים במלא הדרנו.
חכה שמונה ימים, ותהיה לך הזדמנות לבקש סליחה.

יעקב 7 באפריל 2009

לא זכור לי משחק העונה בו יוניטד הרשימה , למעט מחצית ראשונה באינטר.
גם בשנים קודמות משחקי החוץ באירופה היו בעייתים ולמעט מחשק בודד (מול רומא ) לא ניצחנו כלל.

יוסי מזרחי 8 באפריל 2009

רונן, מה שאמרת נכון, ואכן ההתקפה טובה יותר מההגנה, אבל זה בגלל נפילה של ההגנה,לא בגלל הגדולה של ההתקפה….
ובכל זאת , אתה יודע, ביום רביעי הקרוב, נדבר אחרת .אני יודע שבפורטוגל תופיע הקבוצה האמיתית שלנו.

Danny 8 באפריל 2009

Ronen: it will be positive only if we win, otherwise…..in any event, happy passover to all the readers and writers

לירן שבתאי 8 באפריל 2009

אחרי שאמרתי לעצמי שטבז נראה כמו שחקן שיודע שהוא עומד לגמור עם הקבוצה ומיד הוא השתיק אותי, אחרי בישול גאוני של רוני, ואחרי שחשבתי ששרדנו את המשחק עם ההגנה הקטסטרופלית הזאת, בא הגול המסריח הזה, פשוט מסריח. אני רוצה את ריו, אני רוצה שפרדיננד ישמור עלי, כמה הוא חסר היום. הפעם זה יהיה באמת קשה. נצטרך להתעלות על עצמנו בפורטו.

יואב 8 באפריל 2009

צמד המשחקים מול אינטר כנראה סימן את השיא העונתי, לאחר שלושה חודשים מצויינים. 98, חוזרת שוב?
יונייטד נראית רע מול כל יריב, בכל מגרש, בכל פרמטר-קבלת החלטות, עייפות, רשלנות, הרחקות, פציעות.פרגי יודע טוב מכולם שהקבוצה לא מגיבה ולא משנה כמה הוא יצעק.רונאלדו שוב מאבד כדור באיזור מסוכן, אושה נוגח אחורה ומבשל גול, אבנס מרחיק בשלומיאליות ובעיקר-יונייטד לא דומיננטית באמצע ולא מחזיקה פוזישן רצוף(קאריק צריך לנסוע לאיזה אי לחודשיים. הוא קורס מעייפות).לצערי, אני לא רואה את זה משתנה בעתיד הקרוב והפער מול ליברפול נראה זניח למול איבוד הנקודות הממשמש ובא.
כנראה שזה ישמע תבוסתני אבל אולי עדיף לעוף עכשיו מאשר כאב הלב הגדול יותר הצפוי מול ארסנל(אם תעלה) והמאמץ שיהיה כרוך במשחקים נוספים.
מבחינתי-הליגה מעל הכל.
הלוואי, הלוואי ואני טועה ועוד שמונה ימים תלעגו לי כולכם.
נ.ב
פורטו היתה נהדרת באמת(למרבה הפלא,כולן נהדרות מולנו בחודש האחרון).היא זיהתה אלופה מדממת ולא נבהלה מהאתגר.

אביעד 8 באפריל 2009

מצטער, לא התלהבתי במיוחד מפורטו. קבוצה נחמדה, הגיע להם התיקו, אבל לא בגלל גדולה שלהם אלא חולשה שלנו. אם היו לנו על המגרש ליותר מ-20 דקות יותר מ-2 שחקנים שמהווים סכנה כלשהיא, אז היינו נראים יותר טוב (מבלי לציין פציעות בחלק הקדמי ועייפות). ברור שמצבנו לא מבריק וברור שאנחנו זקוקים לניצחון בפורטוגל, אבל אנחנו טובים יותר מפורטו, אם לא נעבור זו פאשלה גדולה.
במחצית הראשונה היינו אנמיים וברגע שהתחלנו ללחוץ, כל מה שהיה לפורטו להציג זה הפגזות מרחוק ותפילות (שאחת מהם השתלמה).
השער הראשון הוא שגיאה של אוונס אבל לא מעייפות אלא מחוסר ביטחון. זה בסדר שהוא הרחיק לא טוב, קורה. אבל הוא היה צריך להתקיף את רודריגז ולא ללכת אחורה, הצעד אחורה שהוא לקח פינה לרודריגז שטח לבעוט. השער השני. ממש לא בגלל נוויל, גארי עזב את השחקן שלו בכדי ללכת לאמצע ולסגור את לופז שהיה שם חופשי לגמרי, לא היה סיכוי שהוא יוכל לחזור לסגור את גונזאלז, אף מגן בעולם לא היה יכול. האשמה הייתה על קאריק שירד אחורה אבל לא המשיך עד הסוף לסגור את השחקן הפנוי ואילץ את נוויל לעזוב את השחקן שלו.

אורן 8 באפריל 2009

רונן אני חולק עלייך בעניין השאר של רוני, זה לא היה שער מצחיק אלא גאוני. הוא זיהה מה הולך לקרות וצץ לו שמה מאחורה, פשוט שחקן בעל ראיית משחק מצויינת.

רונן דורפן 8 באפריל 2009

אורן – זהו שאם תקרא מה כתבתי תראה שאתה לא חולק עלי

YB 8 באפריל 2009

וויין רוני- אני כל כך אוהב אותו למרות שהוא כל כך עוזר לקבוצה השנואה עליי ביותר.

עומרי 8 באפריל 2009

כמו שהחברים של נטאשה שרו פעם: לא שבר-משבר.
פרגוסון חייב לזעזע את המערכת כי בצ'מפיונס אי-אפשר לסמוך על הלוזריות של ליברפול שתעשה את העבודה.

YB 8 באפריל 2009

וקצת בהרחבה: כל השנה אני טוען, אתם מזייפים. אתם מזייפים. כל האחד אפסים, בהם לא שיחקתם טוב ועדיין זכיתם ב-3 נק', קצת בילבלו את העולם. כולם חשבו שיונייטד היא אותה קב' כבירה של השנתיים, ובעיקר השנה האחרונה. ולא כך.
החטא הקדמון הוא כנראה רכישתו של ברבאטוב ועזיבתו של קירוש לנבחרת פורטוגל (ממתי לאמן נבחרת, בעידן המודני, זה יוקרתי יותר מאשר להיות עוזרו הבכיר של פרגוסון והמאמן בפועל של יונייטד? כל הסיפור הזה לא ברור לי, ונראה לי, ואף קראתי כך, כי קירוש עזב כי הוא רצה להתמנות למנג'ר בשנה-שנתיים-שלוש הקרובות, ולא ניתנה לו הבטחה לכך).
ובעצם אולי החטא הקדמון הייתה ההתעקשות להשאיר את כריסטיאנו רונאדלו. מדוע להשאיר שחקן שלא רוצה להישאר כשעוד אפשר על הדרך לעשות עליו מכה של מאה מיליון ליש"ט (זה יותר, כי גם משכורת העתק שלו נחסכת). רק כדי לעשות שרירים מול הנשיא של ריאל? (שאף אחד לא יודע איפה הוא נמצא כיום, דמות לגמרי לא רלוונטית).
בקיצור, שלוש החלטות לא נכונות של סר אלכס פרגוסון. ולכן מאן יונייטד מקרטעת.

רונן דורפן 8 באפריל 2009

YB – אתה כמובן מעריך שלוקחים 100 מליון לירות שטרלינג ומיד בונים בקלי קלות קבוצה בתוך קיץ אחד. כי קבוצת כדורגל זה רק כסף.
ובכן – תסתכל על הדברים אחרת. כרגע מנצ'סטר יונייטד נלחמת על אליפות שלישית רצופה. מה שמוריניו נכשל, מה שריאל נכשלת, מה שברצלונה של מסי-רונאלדיניו-אטו-דקו-צ'אבי-איניאסטה נכשלה.
אליפות שלישית בליגה הכי קשה פיסית וכרגע גם ברמה הכי גבוהה, זה לא דבר טריוויאלי. ועדיין פרגוסון ראשון בטבלה. לפני כל המאמנים שלא טעו בקיץ. והוא עדיין באירופה. שזה כמובן דבר פשוט מאד. רק שחמש אלופות אירופה הקודמות עפו בשמינית הגמר.

YB 8 באפריל 2009

ומאידך גיסא: אלכס פרגוסון גאון. ככזה הוא תופס את המציאות בצורה לגמרי שונה. ולכן יכול מאד להיות שכל מה שכתבתי יתברר כשטות גמורה. ופרגי שוב יחייך בסיומה של עונה.

YB 8 באפריל 2009

העניין עם פרגוסון הוא כמובן מאד לא פשוט. מצד אחד, הוא לא רוצה לשחק אצלך. מצד שני, כשהוא לא רוצה לשחק אצלך הוא נחשב לכדורגלן הטוב בעולם. פרגוסון פשוט נכנס לפאניקה מלאבד את התכשיט שגידל. זה מובן. אבל אני חושב שאם הוא היה יודע שרונאדלו יהיה כל כך חלש העונה הוא היה נותן לו בעיטה בישבן כל הדרך עד לברנבראו ומשתמש בסכום הדימיוני שקיבל כדי לחזק את הקב' בכמה וכמה סופרטארים (מוכחים ועתידיים) בשנתיים הקרובות. בדיעבעד, ההחלטה להשאיר את רונאלדו הייתה טעות. ולו רק מהסיבה שהבן זונה רצה לעזוב את יונייטד! את יונייטד קיבינימט!! איך אתה, כאוהד שרוף, לא אומר: שיזדיין הבנזונה. יונייטד יותר גדולה מעשרה כריסטיאנו רונאלדואים, וזאת למרות גדולתו האמיתית.

אני כמובן מודע ורגיש לסיפור האנושי של הילד ממאדיירה. אבל חאליק, הבן אדם מולטימיליונר. יונייטד פיתחו אותו ועזרו לו להיות הכדורגלן הטוב בעולם. זה אולי המועדון הגדול בעולם. אז תן כבוד ותישאר. ואם אתה רוצה ללכת, תעשה את זה יפה. ואם אתה לא עושה את יפה, פרגוסון הדגול לא צריך להתחנף אליך ולהתעקש שתישאר. למרות שמבחינת פרגוסון הוא חושב שהוא דפק את רונאלדו. כך או כך, היו כאן יותר מדי מניעים אישיים ומלחמת אגו מצד פרגי. ופחות מדי מחשבה על כבוד המועדון. פרגוסון היה צריך להכריז: אם רונאלדו לא רוצה להישאר אצלנו אז אנחנו לא רוצים אותו. ואז לדרוש על ראשו 125 מיליון ליש"ט. קלדרון הפראייר היה משלם, וכולם היו מרוויחים.

רונן דורפן 8 באפריל 2009

YB – נורא נורא רע? חסר מוטיבציה? הוא עדיין השחקן האחד ששום יריבת פרמייר ליג לא מוכנה שיילך לשרותים בלי שני שומרים. נדמה לי שלמרות עדר השומרים הללו הוא מוביל את הפרמייר ליג בהבקעות. שכחתי – בחנות השחקנים הוירטואלית שלך פשוט לוקחים את הכסף שקיבלו ממדריד ומוצאים שחקן עם מוטיבציה כזו.
יונייטד יותר גדולה ממאתיים רונאלדואים. אבל אם לא היה אותו עכשיו, והרכש שהיה מחליף אותו היה נכשל, לא היית שומע את הסוף של זה.

YB 8 באפריל 2009

אתה מתעלם מהסיפור האמיתי ונדבק לפרפראות. ברור שמצמידים לרונאדלו שני שומרים. הוא פאקינג רונאלדו. למרית המגה סטארים בהיסטוריה הצמידו שני שומרים והם ידעו איך להסתר אתם. לכן הם מגה סטארים. גם ברור שלרונאדלו יש מוטיבציה כבירה. אם לא הייתה לו מוטיבציה כזו הוא לא היה מגיע לפסגת העולם.
אבל למרות השמירה הכפולה ולמרות המוטיבציה (וגם למרות השערים, שאתה מתלהב מכמותם, על אף שהיא זניחה בהוושאה לעונה שעברה)- למרות כל אלו כריסטיאנו רונאדלו מאד מאד מאכזב השנה.

מאד מאד מאכזב. כל טענה אחרת היא גניבת דעת ולוליינות פילוסופית.

רונן דורפן 8 באפריל 2009

אני גם קורא לא מעט שאולי לא יקבלו על רונאלדו אותו כסף בעוד שנה או שנתיים אם יימכר. ובוא נגיד הפסידו עשרים מליון על העיסקה אבל יביאו עוד אליפות איתו. האם זו טעות? ממתי לאנשים אכפת כמה כסף הגלזרים חייבים וכמה הם ירוויחו או יפסידו. אם פרגוסון רצה שנה להתכונן לעזיבתו – יופי. אם רוצה לשמור אותו עוד עונה – אם תהיה לו הזדמנות לאליפות 19 ולשיא אנגלי של ארבע אליפויות רצופות, גם לגיטימי.

ולא הייתי זורק אותו לכל הרוחות. זו צורת חשיבה סקאוסרית. האיש גם אם רוצה להיות שחקן ריאל מדריד תרם המון ליונייטד. רק היום הופיע סיפור על מאקדה בעיתונות והוא סיפר שהשחקן האחד מהבוגרים שעוזר לו ויושב איתו הרבה זה רונאלדו. ככה לא מתנהג שחקן שסובל או לא מחוייב. יכול להיות שהוא רוצה לשחק במדריד – הכסף, היוקרה היותר גדולה בעולם הלטיני שהוא בא ממנו, אולי החיים היותר נוחים. אבל האיש עושה כמיטב יכולתו עבור הקבוצה.

דוד 8 באפריל 2009

אני לא מאמין שאני שואל את זה אבל מתי בארבאטוב חוזר?
הוא כל ההבדל בין יונייטד שמחזיקה 60 דקות בכדור ולא מייצרת מתבים ליונייטד מנצחת, 1-0 , אבל מנצחת

YB 8 באפריל 2009

דורפן- מוכרח להודות שהטיעון האחרון שלך משכנע. אולי אני קצת קיצוני, אבל יש לי תחושה שנעשו כמה טעויות מהותיות ביונייטד. אולי אני טועה.

יואב 8 באפריל 2009

yb
תשע עשרה גולים(בכל המסגרות)לווינגר, זה זניח?וואלה, הרגיל אותנו לטוב רונאלדו הזה.
בעומס שקיים בכדורגל היום, סביר להניח שקשה לשמור על מצויינות לאורך תקופה ארוכה יותר משנתיים שלוש(קאקא, רונאלדיניו, דרוגבה עולים לראש).ועדיין, המספרים שלו מכובדים וקבוצתו מתעקשת להילחם על כל התארים.
קטונתי מלדעת את כל האמת בסיפור רונאלדו בקיץ כדי לקבוע דיעה נחרצת. אנחנו רק ניזונים משמועות, דיעות, ספקולציות(מאה מיליון?נשמע לי מופרך מאד).האמת היחידה מבחינתי היא שלא הייתי רוצה אף אחד אחר שייצג את האינטרסים של יונייטד מלבד פרגי.
ולאחר כל זה,רונאלדו הוא לא כוס הבירה שלי(פרגי, כן).ולא של רבים מאוהדייה. אני לא יודע אם שמתם לב אבל לפני בעיטת העונשין לקראת הסיום, הקהל החל לשיר את השיר של גיגסי(ללחן של ג'וי דיוייזן)והביע את דעתו באופן נחרץ לגבי מי הוא רוצה שיקח את הבעיטה.

סופרפלי 8 באפריל 2009

איזה לחן של ג'וי דיויזן?

YB 8 באפריל 2009

איך לא קמה קול זעקה ביבשת ובעיתונות על כך שאופ"א משתינה על כל חובבי הכדורגל בעולם כאשר היא כופה עליהם לפספס משחקים חשובים (בשידור ישיר) כיוון שהיא עורכת אותם במקביל (בשמינית וברבע גמר, בנוסף כמובן לשלב הבתים)?
בספורט האמריקאי עוולה מטומטמת כזו לעולם, אבל לעולם, לא הייתה מתרחשת…אין מה לעשות, היבשת הישנה עדיין מפגרת בשנות אור אחרי אמריקה, שלמרות התנשאותה, בידודה, והפרובינציאליות שלה- מייצרת את תרבות הספורט הכי נעלה.

רונן דורפן 8 באפריל 2009

– אני חושב שבמחשבה בדיעבד ברבטוב בינתיים לא הצלחה גדולה. אני לא אומר עליו כשלון – כי הוא יכול עדיין לפרוץ. אבל נראה שמצד אחד הוא האט קצת את רונאלדו (למרות שעוד עונת 40 שערים לא הייתה ריאלית), והמחיר בירידה בכושר ההבקעה של טבז היה גדול, וגם אין לו קליק מיוחד עם רוני.

לגבי קירוש – עשו הכל להשאיר אותו. פרגוסון אפילו אמר שיפרוש עוד שנתיים וייתן לו להיות מנג'ר. אולי היה צריך להביא לו מחליף יותר מנוסה. אבל פרגוסון לא פעם מתעכב במינוי עוזר. אבל הוא בהחלט חסר – בעיקר בהתקדמות של אנדרסון ונאני שנעצרה. למעשה נראה לי שנאני יעזוב בקיץ, בלי קשר למה שיקרה עם רונאלדו.
היה חוסר מזל בפציעה של הארגריבס שכרגע היה יכול להיות נכס. רק שזה קורה לכל קבוצה.

מצד שני – וזה בניגוד לשנה שעברה – יש הרבה יותר התקדמויות עם שחקני בית. רפאל וג'וני אבנס (למרות שהיה קטסטרופה היום) וגם נתנו הרבה יותר דקות משמעותיות לוולבק, פוסטר וגיבסון וגם לאח של רפאל. אני לא רוצה לדבר על מאקדה. בשנים הקודמות קצת הזניחו את השחקנים המקומיים לטובת הרכש, ועשו טעות עם ג'וזפה רוסי, שיכול היה לפתור את כל סוגיות ברבטוב וטבז.

יואב- גם רציתי שגיגס יבעט. בכלל שמתי לב למשהו בבעיטות העונשין של רונאלדו. הוא יותר מסוכן מהזוויות החדות. ממול השער מעט ימינה זה בהחלט המקום של גיגס. אבל נדמה לי שמי שקובע מי יבעט הוא גיגס. גם בימי בקהאם הוא היה לוקח בעיטה מדי פעם.

עומרי 8 באפריל 2009

גניבת-דעת זה להצהיר שרונאלדו נכשל כשהעונה מתקרבת לשלבים המכריעים ויונייטד עדיין בחיים ב-3 המסגרות החשובות כשבאמתחתה זכיה בקרלינג קאפ.

רונאלדו פוגש השנה בכל משחק מגינים שמחכים שבועות למפגש עימו, ביתר שאת מבעונה שעברה כי אז לא היה לו את התווית של 'האיש שאין לו תחליף ומחיר' ושל זוכה הבלון ד'אור.

הוא גם פתח את העונה עם פציעה טורדנית למי שהספיק לשכוח.
יותר מזה- ההתקפה סביבו חורקת- טבז נחלש משמעותית, סקולס דועך, רוני מצויין וחשוב מאוד לקבוצה אבל כבר לא יהיה הגולר שחשבו שיהיה, ברבאטוב הוא לא כישלון קולוסאלי אבל בהחלט ניתן להגדירו כאכזבה גדולה.

עם כל הנתונים הלא פשוטים הללו רונאלדו נותן עונה שלא גורמת לאף אחד לטעון ברצינות שהוא לא אחד מ-2 השחקנים הטובים בעולם. הוא בדרך לתואר מלך השערים שני בליגה הקשה בעולם מעמדת הקשר.
העונה שעברה הייתה עונת פיק מבחינתו, לדרוש ממנו לשחזר אותה זו דרישה לא הוגנת ולא מציאותית.

רונן דורפן 8 באפריל 2009

לגבי המשחקים במקביל- ממש ממש בלתי ברור – במיוחד כשאין להם השפעה אחד על השני. אבל הם מוזרים שם באופ"א. למה גמר הצ'מפיונס הוא לא בראשון בצהריים כדי שיהיה לו רייטינג עולמי שיגמד את הסופרבול?

אביאל 8 באפריל 2009

אביעד : נראה לי שלא ראינו את אותו משחק, "מצטער, לא התלהבתי במיוחד מפורטו. קבוצה נחמדה, הגיע להם התיקו, אבל לא בגלל גדולה שלהם אלא חולשה שלנו" הגיע להם התיקו ?! אין כאן טיפה הגזמה ? הגיע להם נצחון, אם הם היו טיפה יותר חדים הייתים חוטפים שלישיה בעשרים דקות הראשונות, שלא נדבר על הגול השטותי שהם נתנו לכם במתנה.

פרגסון צריך פשוט לקנות מגן ימני ברמה עולמית, להעיף את נוויל – שבאמת אני לא מבין מה הוא עושה ברמות האלה, לקנות סוף סוף קשר אחורי נורמלי (ניסה עם האגרוויס ולא הלך) ולהתחיל לשנות קצת, עם כל הכבוד לסקולס בכל קבוצה בסדר גודל כזה הוא היה יושב על הספסל.

ניצלתם היום, פורטו שיחקו נפלא במחצית הראשונה, אני רואה את השחקנים שלה מתפזרים לאט לאט בליגות הגדולות וחבל.

עומרי 8 באפריל 2009

רונן- אחד הרעיונות הפחות טובים שלך.. לא מספיק מלחמות, צרות, מס-הכנסה רצחני וחוסר בבלונדיניות אמיתיות עכשיו גם נאלץ לקחת חופש מהעבודה או להבריז מהלימודים כדי לראות את גמר האלופות בארץ הקודש?

יואב 8 באפריל 2009

סופרפלי,
giggs, giggs will tear you apart,again.
רונן,
אולי כדאי לתת לגיבסון לשחק? קאריק חייב מנוחה ואנרגיה זה המצרך הנדרש ביותר ביונייטד כרגע.

YB 8 באפריל 2009

אופ"א הוא גוף סהרורי. פלטיני יכול לטעון (ובצדק מסוים) כי הכסף משחית את הכדורגל אבל אם אופ"א היו חושבים קצת יותר על כסף אז לא היו משדרים משחקים גדולים במקביל וכפי שהצעת, היו מעבירים את הגמר ליום ראשון בצהריים. אבל יותר משמרגיז אותי אופ"א, מרגיזים אותי העיתונות והציבור האירופי (בהכללה גסה) שמקבלים את כל התכתובות ההזויות הללו כגזירת שמיים.
לכן שוב, אנחנו אשמים.

YB 8 באפריל 2009

תיקון טעות חמורה: אמריקאים לא מתנשאים. האירופאים (ובעיקר הישראלים) מתנשאים. פשוט בלבלתי בין קרתנות וצרות אופקים להתנשאות. וגם לגבי צרות האופקים יש להבהיר: האמריקאים אינם צרי אופקים במובן של סקרנות והשכלה, אלא הם פשוט פחות מתעניינים במה שקורה מחוץ למדינה שלהם. בעיקר בגלל תחושה שאמריקה היא המקום החשוב והרלוונטי בעולם. הנחה שדי קשה להתווכח איתה. אמריקה היא המקום החשוב בעולם כיוון שהיא המדינה החזקה/קובעת בעולם ובהרבה מאד מובנים היא גם המדינה הטובה בעולם. אמריקה היא המדינה הטובה בעולם כיוון שהדמוקרטיה שם מושרשת ומאד משוכללת ויש בה חינוך לטולרנטיות וצניעות (לימדתי שם חמש שנים בבית ספר וכך התרשמתי, בנוסף להתרשמות הכללית משש השנים שלי במחיצתם). אבל אולי הדבר החשוב ביותר באמריקה, שבוודאי לא קיים בישראל, הוא שלטון המצויינות: הרוב הגדול של האוכולסיה מפגר אבל החכמים שולטים. במדינה שלנו הרוב אולי אינטיליגנטי אבל בכל תחומי החיים שולטים הבינוניים-חלשים, הכוחנים, והמושחתים. ולכן מוטב שבמקום לבקר את אמריקה נלמד ממנה. כמה שיותר, יותר טוב.

(מצטער על האוף-טופיק, אלו פשוט דברים שרציתי לפרוק מליבי)

הפלא הלבן 8 באפריל 2009

חבר'ה
די עם המאניה דפרסיה.

רק היום לפני כמה (אלפי) שנים ים סוף נקרע לשתיים כדי שבני ישראל יוכלו לעבור בו.
אז על מה אנחנו מדברים? כולה לנצח בפורטוגל. לא בלתי אפשרי בכלל. לא לשפוט את הקבוצה כמו קבוצה רגילה בכל זאת אנחנו מאן יונייטד. אם יש קבוצה שמייצרת ניסים זו אנחנו.

YB
הערה אוף טופיק, אבל הערה מדויקת ביותר. מודה לך על התובנה הזו.

סיכמת את ישראל במשפט חד מאוד.

חג שמח

גל ד 8 באפריל 2009

החכמים שולטים?

איפה היית בשמונה השנים האחרונות? (ובכלל לא בטוח שהשנים הקרובות יהיו טובות יותר.)

וגם מחוץ לתחומי הפוליטיקה, זו מדינה שמקבלת את ההכוונה התרבותית שלה מאופרה ווינפרי. המצב בארץ חרבנה, כן, אבל בוא נימנע מגניבת דעת ולוליינות פילוסופית בעניינ ארה"ב.

YB 8 באפריל 2009

W הוא היוצא מן הכלל שבפירוש אינו מעיד על הכלל.

עופר 8 באפריל 2009

קודם כל, בנוגע לגמר ליגת האלופות – אופ"א אכן העבירה אותו ומשנה הבאה הוא יתקיים ביום שבת (אני אצרף לינק בתגובה הבאה).
בקשר ליונייטד, לא ממש ראיתי את המשחק, אבל על הקבוצה שלי, אני כן רוצה קצת לכתוב, ולקבל ממי שראה את המשחק (אם היו כאלה) קצת דעות.
ונגר היום ניהל את המשחק של ארסנל באופן שערורייתי שלא היה כמוהו. נכון שהיו שני חילופים כפויים, אבל החילוף של אבואה במקום וולקוט היה מאוחר מאד, ובנקודת זמן הזו הוא היה חייב להכניס שחקן התקפי, כי ויאריאל היו ממש שבורים אחרי הגול (הענק אגב) שאדבאיור הכניס. כמו כן, במשך כל המשחק הספרדים שיחקו חצי בונקר, בקושי תקפו, וארסנל היו חלשים מאד במסירה האחרונה. הבעיטה הראשונה של ארסנל לשער מחוץ לרחבה, הייתה רק אחרי הגול, והיא גם הייתה היחידה, של נאסרי. פשוט לא יאמן, שקבוצה עם כל כך הרבה כישרון, משחקת כל כך שבלוני וצפוי. אני מאד מקווה שהם יתעוררו.

עופר 8 באפריל 2009

והנה הלינק מהאתר של אופ"א – מופיע בנקודה הלפני אחרונה.
http://www.uefa.com/competitions/ucl/format/newsid=788373.html

יוסי 8 באפריל 2009

אני לא מבין על מה אתם מתלוננים כל כך הרבה. נראה לי שהסיכוי שמנצ'סטר לא תיקח אליפות שלישית רצופה בליגה התחרותית ביותר בעולם הוא נמוך מחמישים אחוז.

תומר 8 באפריל 2009

רונן-אני לא הבנתי אם ההערה שלך על המשחקים במקביל הייתה צינית או רצינית…
YB- מה עשו לך המשחקים במקביל? אם זה היה תלוי בי לא הייתי מפצל בכלל את המשחקים ליומיים בשבוע. זה גם הרבה יותר מרגש שארבעת(או שמונה) המשחקים משוחקים במקביל ונותן יותר טעם לתקצירים ולערב השידור כולו. ליגת האלופות "שותה" לי שני ערבים בשבוע,תוסיף את גביע אופ"א בחמישי,בשבת ראשון וגם קצת שני יש ליגות מקומיות ולפעמים בשישי יש איזה משחק בבונדס ליג או בצרפת ואז מה הפלא שגם נרקומנים כמוני מקבלים קצת מנת יתר מכל הסיפור הזה?
אביעד-פורטו היו טובים מאוד ואת שראה אותם מול אתלטיקו זה לא הפתיע. מדובר בקבוצה חזקה,מוכשרת ומאוד מאומנת. זו בקלות הקבוצה הכי טובה שהיתה לפורטו מאז מוריניו.
אני מתקשה להבין איך קבוצה שלפני חודש החזיקה את ההגנה הטובה בעולם(לא בבלוף,באמת) מתפרקת הגנתית בצורה כזו(גם מול וילה וליברפול),אני לא זוכר דוגמא לתופעה כזו.

גיא וינטרוב 8 באפריל 2009

עופר, לקישור הזה התכוונת, אני מניח – http://www.uefa.com/uefa/keytopics/kind=64/newsid=676891.html.

שחמוביץ' 8 באפריל 2009

רונן, בוא נשים את הדברים על השולחן:

המטרה היחידה והעיקרית העונה, היא אליפות.
כל דבר מעבר לזה, יהיה בונוס נחמד.

ממשחק למשחק, מדהים לראות כמה החיסרון של הארגריבס ווסלי בראון הוא משמעותי.
קשה לראות את נוויל משחק כל כך חלש. זה ממש עושה צביטה בלב.

לסיכומו של עניין, אפשרי לנצח בפורטו, אבל לדעתי המשחק נגד סנדרלנד בשבת, חשוב בהרבה.

גלורי גלורי

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 8 באפריל 2009

יש אנשים שחיים בהכחשה בעניין רונאלדו.
רונאלדו של העונה שעברה היה עובר בקלילות מגן,חולף ביעף ליד שני מגינים,ודוהר בנונשלנטיות דרך שלושה מגינים.
רונאלדו של העונה מתקשה לעבור עם הכדור אפילו מגן אחד שלא לדבר על חוסר היכולת שלו להתמודד מול שניים.
לקראת סוף המשחק רונאלדו קיבל כדור באגף ימין ובמקום לעבור את המגן ולהכנס לרחבה רונאלדו בחר לנקוט בשיטת גיגס ולבעוט בכדור אל גופו של המגן על מנת להשיג קרן.
זו לא עייפות – זו אי יכולת לעבור מגן בכדרור.
ואיציק זוהר צדק באיבחון שלו לגבי רונאלדו – כולם למדו את ההטעיות שלו וקל מאוד לעצור אותו.
כמובן שאילו רונאלדו היה חלוץ זו היתה נחשבת לעונה טובה שלו.
האם פרגי יקבל סוף סוף את ההחלטה המתבקשת ויעלה לכל אחד מהמשחקים שנותרו עד סיום העונה עם ההרכב החזק ביותר וההתקפי ביותר או שהוא ימשיך לשלוח למגרש הרכבים תמוהים ?
והערה לגבי הארגריבס : גם בעת שזה היה בריא וכשיר בחלק גדול מהמשחקים הוא שיחק כמגן ימני.הוא בודאי לא היה יכול להיות הפיתרון לעמדת הקשר האחורי.

matipool 8 באפריל 2009

דורפן – אני נהנה לקרוא את הבלוג ואת התגובות האינטילגנטיות ברובן וזו הודעה ראשונה שלי כאן .
כן , אני מהצד האדום של המרסי ( 35 שנות אהדה מתוך 41 שנות חיים ).
בקשר ל – 48 שעות מנוחה – ככל הידוע לי , זו הייתה בחירה של פרגי. נתנו לו אפשרות להקדים את המשחק נגד וילה לשבת ומסיבותיו שלו הוא לא רצה ( עוד יום לאגור כוחות ולאסוף את השברים אחרי ההפסדים והחזרה ממשחקי הנבחרות ) . אולי כי הליגה יותר חשובה לו ( לצערי ) ?
נ.ב. – השיר המדובר של ג'וי דיוויז'ן ( לא בגרסה של גיגס ), הוא השיר האהוב עלי בחודשים האחרונים והוא גם הרינגטון הנוכחי שלי .

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 8 באפריל 2009

אבא של מאקדה כבר מתחיל את משחק השמועות :
"A return to Italy? For now, he just needs to grow and improve, but in 2011 we will see."
טרם נערך כאן דיון בשאלה מדוע רוני של קאפלו רוקד על המגרש ורוני של פרגי בעיקר מתרוצץ על המגרש

אבאדו האובד 8 באפריל 2009

אתמול זה אפילו לא היה אולם קונצרטים יותר כמו בית עלמין. שום להט, מבטא את הקרירות האנגלית או נכון יותר לתקופתנו את השובע הקפיטליסטי.רונן ראיתי שכתבת אתמול בעיתון על ההרס של בוסמאן וליגת האלופות לאוהדים, אני מסכים עם התוכן. אבל מהצד השני לרוב אוהדי(חלקם הגדול טרמפיסטים של הצלחות) קבוצות הענק שמתמודדות בליגת האלופות, שנמצאים ברחבי העולם כמו אלה בישראל ומקטרים כל היום כשהקבוצה שלהם עדיין רצה על כל התארים לא באמת מעניינים מחירי הכרטיסים והם נהנים לעת עתה. ברגע שהם יראו שנותרו בעולם שש שבע קבוצות ראויות ללא תחרות שמאיישות את הספסל שלהן בשחקני נבחרות בראזיל, ארגנטינה, ספרד, אנגליה וכו' הם אולי יתגעגעו לימי טרום בוסמאן. אתמול היה משחק חלש ביותר עם המון איבודי כדור. מדהים איך רק פרגוסון השכיל להבין שיש בליגה האנגלית כזה שוער. השחקן הכי טוב על המגרש והוא עוד בפנסיה.

יוסי מזרחי 8 באפריל 2009

אני נוטה להסכים לכך, שחסרון של עוזר רציני תורם לחלק מהטעויות.
על אחת ,לדעתי אין סליחה ואין מחילה(וכאן נזכור שזה "רק" כדורגל וגם לפרגוסון קורות תקלות) וזו הטרגדיה שנקראת ברבטוב.
הנזק לראיתי הוא בהרבה מישורים, אבל בעיקר בהפסד של טבז.
לכל העוסקים בסטטיסטיקה(זה מקצועי האזרחי) כדאי לזכור שיש גם משתנים לא מדידים כמו לב,נשמה,מחויבות רוח קבוצתית וכיו"ב, וגם ה-"ירידה" במספרים של טבז היא תוצאה של היחס אליו ולא שום דבר אחר.
מה היינו נותנים כדי לקבל את טבז של העונה שעברה ???
על רקע הירידה הטבעית של רונלדו, זה יכול היה להיות ההבדל .

וכאן אני מוסיף שאני מוכןואפילו מייחל, שברבטוב יכריע עבורנו כמה מהמפעלים השנה ,ואני מתחייב לבקש סליחה.

יואב מבאר שבע 8 באפריל 2009

היה תענוג לראות אתמול קבוצה כמו פורטו מגיעה לאולד טראפורד ומשחקת ככה.

אני יודע שמרבית הקוראים פה אוהדי יונייטד אבל אתם חייבים לתת כמה מילים טובות לשחקני פורטו ולא רק להתווכח אם העונה של רונאלדו היא חלשה או טובה אבל פחות טובה משנה שעברה.

הצד הקידמי של פורטו שיחק בצורה נפלאה.
לא הפסיקו לרוץ ולהביך את ההגנה (הבאמת מביכה גם ככה) של יונייטד.

אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה ממש נהניתי לראות קבוצה משחקת כדורגל ושאני בקושי מכיר שחקנים שלה.
הנעת כדור מהירה ויפה, התקפיות, אומץ.

והכל נגד אלופת אירופה בחוץ באיצטדיון ממש מלחיץ!

אני בעד פורטו. הכדורגל צריך קבוצות כאלה.

גיל מזימבבואה 8 באפריל 2009

MATIPOL – יוניטד לא יכלו להקדים את המשחק מכיוון שזה היה המשחק המרכזי של SKYSPORT .
אני אישית לא זוכר מחצית ראשונה כ"כ לא טובה של יוניטד. 10 בעיטות לשער של פורטו לעומת 2 של יוניטד. משום מה שחקני פורטו נראו כמו יוניטד, ויוניטד כל כך חסרת דיוק. למזלנו במחצית השנייה בא שינוי.
גרי נוויל – בשבת אני חושב שפרגסון טעה כשהוא שם אותו בלם, במילואים הוא שיחק בלם וזה נראה טוב. אושיי היה צריך לשמור על קארו. אתמול הגול לא היה באשמתו, אם אושיי לא מחליק את הכדור נוויל לוקח אותו.
YB – אתה כל הזמן מעלה את טענת ה – 1:0 של יוניטד, אבל אתה שוכח איך התפתחו המשחקים האלו, זה לא שיוניטד שיחקו לרוחב, בכל משחק כזה הם בעטו למעלה מ – 20 בעיטות לשער.
האם 7 נצחונות מעבר לדקה ה – 90 זה גם זיוף?
אותי מדאיגה ההשפעה של הגול בדקה ה – 90 על המשחק בסנדרלנד בשבת. אני מוכן להמר שפרגסון פותח עם רונאלדו על הספסל.

אביעד 8 באפריל 2009

וואו, כמה דברים עלו כאן…
לגבי רונאלדו, 20 שערים העונה (בעונת ירידה אחרי השיא), 2 שומרים לפחות בכל משחק (בכל משחק) שגם מנסים לשבור לו את הרגליים בדרך (כמעט בכל משחק, אבל לא בכולם) וזה כאשר בהרבה משחקים אין לו עזרה התקפית בכלל (דוגמת אתמול, דוגמת פולהאם) וההגנה חופשית להתמקד בו. למכור אותו הייתה טעות כי רונן אמר על זה בעבר משהו נכון. ואם היו לנו 100 מליון ליש"ט במקומו, אז מה? כל שחקן שהיינו מנסים לקנות היה חווה אינפלציה במחיר בסגנון "אם רונאלדו שווה 100 מליון אז ריברי שווה 70 ובנזמה 50".
לגבי פורטו, אני ראיתי 15 דקות ראשונות מהממות שלהם בהם ההגנה של מנצ'סטר והקישור האחורי נראו מעט בשוק ולא הפעילו עליהם לחץ. ואז… ואז התחלנו ללחוץ את השחקנים שלהם ברגע שקיבלו את הכדור. מאותו רגע פורטו בעטה כמה פעמים מ 20-30 מ' וזהו. הגול פשוט נבע מטעות שחוזרת הרבה אצל קאריק, הוא יורד אחורה לעזור אבל עוצר על ה-16 ולא סוגר את השחקן עד הסוף, זה השאיר את נוויל לבד מול שניים והסוף ידוע. הבקענו מולם 2 שערים במשחק חלש שלנו כאשר רוב המשחק רוני ורונאלדו היו לבד מול 5-7 שחקנים, סקולס קאריק ופלטשר פשוט לא הצטרפו מספיק. כשגיגס נכנס חל שיפור.
הגיע לפורטו התיקו, ורק תיקו, בגלל ההתחלה הפנטסטית שלהם בה הם יכלו להבקיע 3 שערים, אבל אחרי 15-20 דקות, הם לא עשו יותר מהפצצות מרחוק. קל נורא לשכוח ששיחקנו 2 משחקים ביומיים…
בשבוע הבא בדרגאו, פורטו יהיו במבצר הביתי שלהם. אבל גם פרדיננד יהיה שם עם וידיץ' וגיגס יהיה שם מההתחלה ואולי גם נשחק עם 2 חלוצים בנוסף לרונאלדו. במצב כזה, אנחנו צריכים לעבור את פורטו, האם נעשה את מה שאנחנו צריכים? זו כבר אופרה אחרת לגמרי.
סקולס היה מחריד אתמול ואכן ניכרת אצלו ירידה משנה לשנה, אבל לא הייתי מבקש ממנו לתלות את הנעליים כ"כ מהר. אין הרבה שחקנים מסוגו בסביבה ויש לו עוד כמה כדורים בקנה. נוויל מואשם בגול שלא בצדק, בסופו של יום הוא עלה לשחק ל-20 דקות אחרי הפציעה של אוונס והיה בסדר גמור, הגול כאמור לא היה באשמתו.
בנושא של עוזר טוב יותר – פרגוסון ניסה. מנצ'יני למשל התוודה שהתפקיד הוצע לו והוא סירב, מי יודע למי עוד התפקיד הוצע? פילן היה ברירת מחדל. בקצב הזה פרגוסון יישאר בלי עוזר עוד שנה או שנתיים ואז יקדם את סולשיאר לתפקיד העוזר בכוונה לטפח אותו כמחליף.

איל 8 באפריל 2009

גם פרגי בירידה בכושר, והעובדה שאין לו פרטנר אמיתי בתחום הטקטי פוגעת בנו קשות: הנהול הלא טוב מול ליברפול והחילוף המשולש בדקה ה – 76, ההרכב המאוד תמוה מול פולהאם, נוויל כבלם מול וילה, הבחירה ב – 48 שעות הפרש בין וילה לפורטו כאשר ברור שמול פורטו אסור לספוג בבית, יונטייד עולה עם חלוץ בודד בבית מול פורטו…מה שכן – הוא מודה כל שבוע בטעויות שלו, ואולי מנסה להקל את הלחץ מהקבוצה.

ניינר 8 באפריל 2009

פראיירים הפורטו האלו, פשוט פראיירים. היו צריכים לגמור את הסיפור במחצית הראשונה ובמקום זה עוד נותנים ליונייטד מתנה שהצילה את התחת של האדומים. לא ייאמן ששלושה דחלילים כמו אוואנס, פלטצ'ר ואושיי הם שחקני צ'מפיונס ליג שלא לדבר על גארי נוויל הפאתטי. המזל מתחיל להיגמר ליונייטד ועם הגנה כזו, יש סיכוי גדול שפורטו עוברת אותכם. בדרגאו לא תקבלו כאלו מתנות.

גיל 8 באפריל 2009

תראו איזה עולם. לפני יומיים כולם היללו את יונייטד שחזרה להיות יונייטד, והיום כולם מבכים אותה כאילו זה חורבן בית שלישי. קצת פרופורציות וסיכומים עושים בסוף. הרי באותה מידה שפורטו לחצה את יונייטד יש סיכוי שיקרה בדיוק להיפך בגומלין. אישית אני חושב שאם יונייטד יודחו שבוע הבא זה לא יהיה סוף העולם והם יוכלו להתרכז בליגה ביתר שאת.

rd17 8 באפריל 2009

למה כ"כ לחוץ לנו השנה צ'מפיונס ליג?

שתי הסיבות הראשונות שעולות לי לראש זו אפשרות לקחת 6/7 תארים בעונה אחת! תגידו 5/7 גם מכובד אבל כל היופי זה הלקיחה של שלוש התארים שטרם הבטחנו, ליגה, צ'מפיונס וגביע המלכה.

סיבה נוספת היא העובדה שאף קבוצה לא זכתה בליגת האלופות פעמיים ברציפות (מאז קמה ליגת האלופות שאנחנו מכירים היום, עם מעט שיונויים בפורמט בכל כמה שנים) והשנה יש לנו הזדמנות פז לעשות זאת, או שבעצם הייתה?

קשה להאשים מישהו בהפסד (תיקו אם תרצו) הזה לפורטו… קודם כל השיטה הינה נוק אאוט ובנוק אאוט גם זה קורה וצריך המון מזל ודברים כאלה שלא תמיד תלויים ביכולת הכללית של הקבוצה.
דבר שני חלק גדול משחקני יונייטד שיחקו שני משחקים בשבוע שעבר עם טיסות ואז שיחקו שוב ביום ראשון והיו צריכים לבוא ולשחק שוב בשלישי.
גם אם המשחק היה נערך בשבת כפי שהציעו לפרגי היו את החסרונות של יום מנוחה פחות מפגרת הנבחרת ואולי איבוד נקודות מול הוילה שהיה גורר משבר או לפחות מורל נמוך בהרבה למשחק מול פורטו הערב.
רצף המשחקים האדיר שדורפן טוען שיונייטד צריכה אותו כדי להצדיק ולהחזיק סגל כזה כמו שהיא מחזיקה, ובאופן כללי בד"כ די נכון בתקופה האחרונוה מאד פוגע בנו בגלל רוטציות מאד רחבות שאנו נאלצים לעשות וזה פוגע בקבוצה בלי ספק… שוב קשה להאשים בזה מישהו.

אני בנאדם מאד אופטימי, בודאי שזה קשור לספורט (חונכתי ככה במאי 99') אבל לגבי הגומלין והסיכויים שלנו לעלות הפעם אני לא אופטימי…
כי מנצ'סטר יונייטד זו פשוט לא קבוצה שמנצחת משחקי חוץ בליגת האלופות…

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 8 באפריל 2009

אם נגזר על יונייטד לעוף בשבוע הבא צריך לקוות שהיא תעשה את זה בסטייל,במשחק התקפי,נועז והרפתקני עם השלישיה רוני,טבז ורונאלדו ולא במשחק אופורטוניסטי שבו היא תתגונן ותנסה לגנוב נצחון.
ועוד לפני כן – כך בדיוק היא חייבת לשחק בשבת בסנדרלנד.כל הרכב שלא יכלול את השלישיה הזו ירחיק עוד יותר את יונייטד מהאליפות.

תומר ש 8 באפריל 2009

האם אני היחיד שמתפלל ערב ערב למחירתו של ג'י סונג פארק?

אביעד 8 באפריל 2009

ניינר, לא רק שפלטשר, אוש'יי ונוויל הם שחקני צ'מפיונס ליג, הם גם זכו בצ'מפיונס ליג, זו עובדה שאנשים נוטים לשכוח מיד ברגע שהתוצאה אינה מושלמת. אוואנס עדיין לא זכה בתואר הזה, אבל הוא עדיף בעיניי ממי שנמצא במעמד שלו (בלם מחליף ראשון) ברוב קבוצות הצמרת, אני לא חושב שהבלם המחליף של בארסה, ריאל, ארסנל, אינטר, יובה ומילאן עדיף עליו. אולי אלו של צ'לסי וליברפול, אולי.
2:2 מול פורטו ואנשים כאן קוברים את היונייטד כאילו הפסדנו בהפרש של 2 שערים בבית לקבוצה עדיפה. ניסע לפורטו שבוע הבא ואנחנו יכולים וצריכים לנצח שם, אם לא ננצח, נתמודד עם זה אז.
לא חייבים לעלות עם רוני וטבז בשבת וביום רביעי כי יש להרכב כזה מחיר – אובדן האפשרות לעשות שינוי מהספסל במקרה הצורך. ולא, מאקדה הוא לא מי שנוכל לסמוך עליו לעשות את השינוי הזה (עם כל הרצון הטוב, הוא רק בן 17 ושיחק בדיוק 30 דקות בקריירה בקבוצה בוגרת), אבל (ואני לא מאמין שאני אומר את זה), אם טבז או רוני בחוץ, אז נאני חייב להיות בפנים לפני פארק. כשאנו עולים בהרכב הרגיל עם שני חלוצים, זה הרכב בו קשר האגף השני הוא האופציה הרביעית בהתקפה ואז התרומה ההגנתית, ההצטרפות למרכז והתנועה של ג'י סון פארק עדיפים, אבל כאשר אנו עם חלוץ בודד, הקשר באגף השני חייב להיות מישהו שמסוגל לייצר לעצמו ולאחרים מצב בעיטה ובהקשר הזה, למרות היכולת הנוראית שלו השנה, נאני עדיף על פארק.

rd17 8 באפריל 2009

אביעד הסר דאגה מליבך…
הסיכוי שפרק יפתח ברביעי בדרגאו הוא בערך כמו הסיכוי שבקיץ קרליטוס יחזור לבוקה…

דותן 8 באפריל 2009

אני רוצה להזכיר לכל אוהדי יוניטד (ובעיקר לרונן) שכולם אמרו שקבלתם את ההגרלה הקלה ביותר – אין לי ספק שכל אחת מהאנגליות/ברצלונה ואפילו באיירן היו גומרות את המשחק הרבה יותר מוקדם – פורטו קבוצה נהדרת אבל סופר נאיבית….

רועי 8 באפריל 2009

דותן.
שום דבר אינו בטוח. יכול להיותתש נגד קבוצה גדולה יותר השחקנים היו מביאים אנרגיות ממקום אחר.
לצערי פורטו לא הצליחה לנצח. הם יצאו במזל נגמר להם כבר האוויר.

chaim777 8 באפריל 2009

נקודת אור מהמשחק שאני לא חושב שמישהוא נגע מה:
פלטצר נתן משחק מעולה היחיד שהניעה כדור במחצית הראשונה.
והוא גם שיחק מעולה מול ווילה.
שימשיך כך כי לדעתי סקולס שחקן גמור…שצריך לפרוש. משחק פשוט נורא שלא ועונה ממש ממש על הפנים.

דותן 8 באפריל 2009

רועי אני רוצה להזכיר לך שבארבעת המשחקים האחרונים קבלתם 10 גולים – כמו כן אני רוצה להזכיר לך שהנצחון המשמעותי האחרון שלכם היה לפני שלושה חודשים מול ברומיץ בליגה – מאז אתם גונבים נצחונות של 1:0 דבר שמראה על הרבה אופי אבל אנרגיות?

דותן 8 באפריל 2009

חג שמח וכשר לך רונן ולכל קוראי בלוג מצוין זה…..

יואב 8 באפריל 2009

פלטשר עובד בשביל כולם בקישור. מלוא הערכה.
יונייטד סגרה פער לא קטן, עם משחקים חסרים, עם טיסה לטוקיו, עם ריצה במפעלי הגביע עד הסוף.היא שיחקה משהו כמו שמונה משחקים יותר מיריבותיה לצמרת. דומה הדבר לקבוצת כדורסל שסוגרת פער של עשרים נקודות ואין ביכולתה לתת את האקסטרה כדי להשלים ניצחון.המאמץ לחזור, גובה את המחיר והעייפות גם גורמת לפציעות.
אני מלא הערכה לכל מה שיונייטד עשתה עד עכשיו ומתפלל שתישאר אנרגיה, כדי לקחת את האליפות.היא עדיין נלחמת על אליפות שלישית ברציפות ואת זה-אי אפשר לקחת לה.
אני מצדיק את ההימור של פרגי עם תאריכי המשחק. הניצחון על וילה-היה שווה את זה.
אביעד, אתה צודק,
מי שמאשים את נוויל בשער השני אתמול, חוטא לאמת(שגיא כהן המגוחך כבר קשר כתרים לגאוניתו של המאמן על שבידד את הקיצוני עליו).נוויל עשה סגירה אלכסונית מושלמת של מגן כדי לשמור על החלוץ שאליו היה מיועד הכדור.אושה נגח אחורה וקאריק לא המשיך את הריצה לרחבה על מנת לסגור.אם אושה לא נוגח, אין כאן מצב בכלל.
מאטיפול,
ג'וי דיוויזן להקה עצומה(מהאהובות עלי ביותר).יותר ממומלץ להכנס לעובי הקורה(שני אלבומים ועוד כמה עשרות סינגלים ובי סיידים).השיר המדובר, הוא עוד פנינה באוסף של פנינים.
נ.ב
we'll never die

שחר 8 באפריל 2009

דותן-כל המשחקים שבהם ניצחנו 0:1 המצטיין הייה השוער של הקבוצה היריבה לאחר לחץ עדיר של יונטד,לגנוב אפשר משחק אחד ולא רצף כזה ארוך.
הבעיה של יוניטד זה פציעות ועייפות ,בראון,האגרביס,רפאל כולם שחקני קוו ימין,ואנדרסון שסובל מפציעות כל העונה חסר מאוד במרכז.
נאני איבד את הבטחון ולא מהווה אופציית חילוף טובה,
לשחק עם יום מנוחה אחד זה בלתי אפשרי כמעט,ועדיין כמעט ניצחנו,אני אופטימי לגבי המפגש הבא

סימנטוב 8 באפריל 2009

פארק צריך לחזור להיות שחקן סגל ולא הרכב
תמיד אהבתי את המשחק של פלצ'ר הוא ממשיך את הרוח של דור 92

לפעמים אני חזור בי בענין רנאלדו – רואים אותו יותר ויותר לא חוזר להגנה (לפני שנתיים הוא נלחם הרבה על כדורים) הוא גדול ונהדר אבל אין מקום לחמצן בשיש שתן בראש – מקוה שהוא יתאפס על עצמו כי הוא שד -שד אדום

חג שמח לכולם!

יוני 8 באפריל 2009

חג שמח לכולם (למרות שאין חידון לרגל החג). שנזכה לפוסטים שיוציאו אותנו לחירות…

חובבן 8 באפריל 2009

לא קשור לכלום, אבל התמונה הבאה מוכיחה סופית שמוריניו הוא האיש הכי קול בעולם
http://cache.boston.com/multimedia/sports/bigshots/040709/bs4.jpg

אובייקטיבי 8 באפריל 2009

ואף מילה על התוצאה של פ.צ. מרסיסייד???

אביעד 9 באפריל 2009

דותן, המשפט "גונבים ניצחונות 1:0" מראה שלא ממש ראית את מנצ'סטר משחקת ואתה לא ממש זוכר תוצאות שלה, סתם שלפת מהמותן משהו. רוב הנצחונות הדחוקים של מנצ'סטר באו אחרי בונקר של היריבה, גם אחרי פיגור (רוב, לא הכל) ושליטה מוחלטת של מנצ'סטר. ניצחון 1:0 עם 20 בעיטות לשער ו60-65% החזקה בכדור הוא גניבה? כמו כן, 3 ימים לפני שהפסדנו לליברפול ניצחנו 2:0 בקלילות יחסית את אלופת איטליה, אבל אני מניח שזה לא ניצחון משמעותי. גם לא 3:0 על פולהאם (שבא אחרי הניצחון על ווסט ברום) וכו' וכו' וכו'. אני גם רוצה להזכיר שבארבעת המשחקים בהם ספגנו 10 שערים – 4 מתוך ה-10 היו כשהיינו ב-10 שחקנים + מכת פציעות והם לא אלו שמשקפים את התמונה האמיתית.

Comments closed