ארסנל. יכולנו לתקוע אותם

אני אניח בצד את העניין שהתוצאה (0-1 ליונייטד למי שתחנת החלל שלו במקרה התנתקה) היא לא מזהירה. היא בהחלט יוצרת אפשרות להסתבכות בגומלין. התוצאה בהחלט צריכה להתבייש בכך שהיא לא טובה ולא משקפת. לא את הפער בין הקבוצות הערב וגם לא את העובדה שהיה משחק כדורגל מאד מעניין. בוז לתוצאה ולכשכמותה.

החדשות הטובות הן שיונייטד הפגינה מחדש את היכולת שלה וגם מצאה לעצמה את ההרכב הפחות או יותר נכון בכדי לסיים את העונה הזאת עם המדליות החשובות. העניין המדהים היא הדרך בה התגלה ההרכב הזה: כמו באיזשהי חידה ארכאולוגית עתיקה פרגוסון פשוט שחזר הרכב שלפני שנה בדיוק זכה במדליות החשובות! מי עוד היה חושב על פתרון שכזה?

אישית אני לא מודאג לקראת הגומלין כי פיתחתי לעצמי נטיה ארוכת שנים להתייחס בחשדנות לגביע אירופה. כשאנחנו זוכים בו אני משתכר. וכשאנחנו לא זוכים בו אני אומר דברים כמו "יכולנו לתקוע לארסנל האלו שלישיה או רביעיה. ככה זה כדורגל".

וזה מה שנכתב לפני המשחק. תחת הכותרת "חצי הגמר ההיסטורי":

רונאלדו שכמעט לעולם לא אומר דברים משמעותיים בראיונות בשפה האנגלית, אמר משהו  בראיון טלוויזיה קצר לסקיי אחרי הניצחון על טוטנהאם. הוא אמר שצריך לשבח את הלחץ של טבז על הגנת טוטנהאם. זו גם הייתה חריגה מהנטיה של רונאלדו לדבר על שאר הקבוצה כמין יישות כללית שמסייעת לו – ולציין תרומה של שחקן ספציפי עם שם משלו. ולכן לא הייתי מייחס לדברים שום דיפלומטיות או נימוסים טובים. רונאלדו אמר בעצם את מי הוא רוצה בהרכב לצידו. מי גורם לו לשחק יותר טוב. לפי דעתי כאן צריכים להסתיים הרבה מהדיונים לגבי ההרכב.

יש שתי דרכים להתייחס לכך שרונאלדו מייצר התקפה כמו 2-3 שחקנים רגילים. אפשר לעבות את הקישור ולנסות לחנוק לחלוטין את המתנגד. זה מה שעשו באינטר. רונאלדו ייצר לבדו את כל ההתקפה, אבל זה נגמר 0-0. אפשר מהצד השני ללחוץ את היריב ולקוות שהאיום ברונאלדו יביא לכך שבצד השני פשוט ייגמרו המגינים. ראינו את זה בשער הרביעי מול טוטנהאם בשבת. האיום של טבז וברבטוב בזמן שרונאלדו כדרר לרחבה עם שובל השומרים שלו הביא למצב בו ווין רוני קיבל את הכדור כשהוא חופשי עשרה מטרים מהשער. כשווין רוני מקבל אגף שלם מטוהר משומרים המתנגד בחתיכת בעיה.

העניין הוא שזה בינארי. אין לדעתי אמצע. לפני שבוע באנפילד ראינו את הגנת ארסנל קורסת מול לחץ של קבוצה אגרסיבית ואין סיבה שיונייטד לא תביא לקריסה דומה עם סוללת מתקיפים טובה בהרבה. אם יונייטד תיתן לארסנל לשחק היא תגלה את מה שהיא תמיד מגלה: שארסנל לא נופלת ממנה במשחק ראש-בראש. וארסנל, בניגוד לצ'לסי אתמול, היא קבוצה עם גאווה בכדורגל ההתקפי שלה. היא תבוא לשחק.

פרגוסון אמר היום למנצ'סטר איבנינג ניוז שהוא שוקל לשחק עם "הרביעיה הגדולה”. ולדעתי משהו מהדברים של רונאלדו חלחל כלפי מעלה. ההתלבטות היא כנראה בין ברבטוב לסקולס לגיגס. אולי בטווח הארוך זה באמת מקומו של ברבטוב – בעמדה של סקולס.

תיארתי את המשחק בכותרת כהיסטורי משום שיונייטד מעולם לא חזרה לגמר אירופי. מעולם גם לא שיחקה מול יריבה אנגלית באירופה – מלבד בגמר הנייטרלי של שנה שעברה. וגם מכיוון שעשרים שנה, כל עידן ליגת האלופות, שום קבוצה לא הגנה על הגביע הזה. הלקח העיקרי מחצי הגמר של אתמול הוא שהגביע הזה בטח לא בידיים של ברצלונה. ליונייטד יש סיכוי נפלא לקחת אותו.

שוב, העדכון בסיום יהיה בתוך הטקסט הזה, וייתכן שזה יהיה די הרבה אחרי סיום המשחק.

הניחו את האגו בצד
צחוק הגורל - יום אירוני בניחוח אבסורדי

No Comments

בני תבורי 29 באפריל 2009

אני ממחזר אמירה שלי מלפני כמה ימים: לארסנל אין הגנה ואם ההגנה שלכם לא תתרכז בבישולים לארשבין, אז תנצחו ובהפרש מרשים. גם איש כדורגל מבריק כואנגר, לא יוכל להמציא פתאם לסילבסטרה גאלאס סניה וטורה תכונות קשיחות ורוע שאין להם. גם הקישור הנפלא והיצירתי שלהם רך למדי. בקיצור, אלת המזל ממשיכה להרעיף מחסדיה עליכם החל בהגרלה הנדיבה נגד פורטו ובהמשך היום. כל זה אומר, אגב, שתוכלו להסתדר ללא עזרת השופטים היום וגם זה יפה כשלעצמו.

רונן דורפן 29 באפריל 2009

בני תבורי – המרירות יפה לכם בסוף אפריל. ארשווין אגב לא רשאי לשחק.

אורי 29 באפריל 2009

שתי דרכים, לא שני דרכים

רונן דורפן 29 באפריל 2009

אורי – תודה

בני תבורי 29 באפריל 2009

רונן,
אתה מתווכח איתי או עם אלת המזל?

chaim777 29 באפריל 2009

ההגנה שלנו משום מה (באמת שאין לי מושג למה.. אולי חסרונו של בראון והאגריבס) לא טובה כמו שנה שעברה. אני חושב שפרגסון במשחקים האחרונים הפנים שהוא לא יכול לבנות על זה שלא נספוג.
לכן המשחק אנחנו חייבים לתקוף ובהרבה אם נתקוף עם כל הכלים ננצח נקודה. אני לא חושב שאפשר לחלוק על זה. וניצחון ביתי (בכוונה אני לא מדבר על כמה שערים הם יכבשו או כמה הפרש יהיה) יתן לנו לפחות רגל וחצי לדעתי בשלב הבא..

גמאני 29 באפריל 2009

לדעתי סילבסטרה פצוע ודג'ורו פותח במקומו למרות שאי אפשר לקבוע אם זה עדיף לנו או לו.

לגבי אתמול-אני חושב שפייר להגיד שאינייסטה ומסי קיבלו אותה כמות ואיכות של מכות.ההבדל בינהם היה שמסי פשוט נעלם לאט לאט ואינייסטה רק רצה את הכדור יותר ויותר ובא לבקש אותו עד השניה האחרונה.אולי זו השוואה לא במקום אבל אם מסי היה חוטף חצי מהמכות שרונאלדו חוטף יש הרגשה שהוא היה מקבל החלטה לעבור לגולף.
גם החילופים של גווארדיולה היו מוזרים.זה היה כאילו מרגע החילופים הוא יותר משחק כדי לא לספוג מאשר כדי להבקיע.אולי הוא גם הבין שבסטמפורד ברידג' יהיה לו יותר קל….

שודד 29 באפריל 2009

ההרכב צריך לכלול את:
ו.ד.ס
אברה, וודיץ, פרדיננד, אושיי
רונאלדו, גיגס, קאריק, אנדרסון/פארק
רוני, טבז

כמאמר קרמבו: "צריך לפתוח בשיא הכח, ולהגביר אט אט תוך כדי "
התחזית שלי, בעזרת השם- נפרק אותם!

אוזי 29 באפריל 2009

תפתיעו אותם!

ודס
פאביו אוונס אושיי רפאל
גיגס
קאריק רונאלדו
טבז מאקדה
פטרוצ'י

עזי 29 באפריל 2009

פטרוצ'י קשר התקפי, עם כבר תחליף בינו לבין מאקדה במיקום.

לירן שבתאי 29 באפריל 2009

אני חושב שארבעת המופלעים חייבים לקבל את הצ'אנס שלהם. במשחק הראשון של ברבא, נגד ליברפול, פרגי פתח איתם בפעם הראשונה והאחרונה. המשחק בשבת הוכיח שהם רביעייה קטלנית בפוטנצייה הם רק צריכים זמן משחק ביחד. אבלל דווקא היום הם לא צריכים לשחק ביחד מכיוון שהביע הגדולה שארסנל יכולה לעשות לנו היא מצד ימין, קרי וולקוט. אברה לא מסתדר עם שחקני כנף מהירים ממנו, כמו וולקוט וכמו לנון, לכן הפתרון הוא ה"איש שלנו למשימות מיוחדות", הלו הוא פארק. היום הוא חייב להיות במיטבו כדי לעזור לאברה עם וולקוט. רוני, רונאלדו, טבז/ברבא, יכולים וצריכים לסכן את ההגנה של ארסנל ללא הרף גם אם הם לא ישחקו ארבעתם ביחד. הימור שלי: 3-1 ליונייטד.

שחמוביץ' 29 באפריל 2009

לפני שנתחיל, מספר תיקונים ועידכונים:

לירן – במשחק הראשון נגד ליברפול, ברבאטוב פתח עם טבז ורוני, בלי רונאלדו הפצוע.
בני תבורי – גאלאס פצוע ולא ישחק. סילבסטרה, כנראה, כן.

רונן, אני מסכים איתך במאת האחוזים לגבי ברבאטוב. התפקיד האידאלי שלו צריך להתפתח לכיוון פול סקולס חדש.
בשביל שזה יקרה, צריכים לעבור הרבה מים בכל מני מקומות, אבל בהחלט לברבאטוב יכולת ראית משחק לא פחות טובה, והחזקת כדור טובה בהרבה. לגבי הגנה (לא שסקולסי גדול בזה….) ומסירות על חצי מגרש, טוב, הוא רק בן 27, יש לו עוד לא מעט שנים ללמוד….

אני מסכים שהמשחק היום יהיה סביב החזקת הכדור והלחץ על שתי ההגנות. הקבוצה שתדע ללחוץ יותר טוב ולשלוט בקצב המשחק, תייצר לעצמה יתרון יפה לשבוע הבא.
קשה לי לראות את "ארבעת הגדולים" עולים היום ביחד, פשוט מהסיבה שבכך, אין לפרגי אמצעי לשנות דברים תוך כדי. הייתי מעדיף את רונאלדו-רוני-טבז מקדימה, פארק-אנדרסון-גיגס מאחור וריו-אושה-וידיץ-אברה עם ואנדר ואנדר בשער.
פארק חשוב מאוד לסגירה של אגף שמאל שלנו(וולקוט), ואתם יודעים מה – רפאל במקום אושיי בימין. בכל זאת, זה היה המשחק הטוב ביותר שלו עד עכשיו….

יאללה, חימום חברים, חימום!!!

Glory Glory!!!!!!

rd17 29 באפריל 2009

ההיית או חלמתי חלום?

יש הרגשה של משחק גדול באוויר.
היריבות בין שני המועדונים ובין שני המנג'רים היא גדולה.
המשחק משוחק באולד טראפורד.
בשנתיים האחרונות בעיקר (כי התיחסו למשחקים יותר רחוקים בהם הקבוצות היו שונות לגמרי פחות רלוונטים) המשחקים בין שתי הקבוצות מאד איכותיים ברמתם. בעיקר זכור לי ה2-2 באמרויות שהיה אחד המשחקים המשובחים באירופה בשנים האחרונות.

באופן רגיל בחיים לא הייתי מהמר על זה, נראה דמיוני באיזשהו מקום. אבל הפעם נראה לי שפרגי הולך לפתוח חזק ולנסות לתקוף בכל הכח, נוגד את פרגי במשחקי הנוק אאוט לאורך השנים, נוגד את השיטה של אוופא (שערי חוץ אתם יודעים…) אבל ככה נראה לי.

אז בשער צפוי לפתוח vds
בצד ימין בעוד צעד חריג נראה לי שבראון יפתח, למרות שלמיטב זכרוני לא פתח בהרכב ולו פעם אחת העונה.
את הרביעייה האחורית תשלים השלישיה הרגילה: ריו, וידיץ' ואברה.
גיגס בפנים, ככה כולם אומרים ואם זה לא יקרה זו תהיה הפתעה גדולה מאד. אז אם גיגס בפנים ואני מאמין שפרגי ישחק עם הרביעייה ההתקפית ששיחקה במחצית השניה מול התרנוגלים הרי ששחקן השנה באנגליה יפתח במרכז המגרש.
מי לצדו? כנראה שלא פול סקולס, גם לפי הדיבור במסיבת העיתונאים וגם כי צריך יותר הגנה.
לדעתי זה או קאריק או אנדרסון, בסופו של דבר נראה לי שפרגי ילך על קאריק, למרות שאנדרסון עשה עבודה גדולה על פברגאס בשנה שעברה ולעצור את ססק זו אחת מנקודות המפתח של ההתמודדות.
ואז מגיעה הרביעייה ההתקפית המפתיעה: ברבה, כריסטיאנו, רוני וקרליטוס.
רוני לדעתי יוצב רב הזמן בצד שמאל (ולא בדיוק כמו מול טוטנהאם שהוא שיחק לגמרי בחוד יחד עם טבז לפני ברבאטוב) לא כשחקן אגף כמו שהיה לא פעם בסוף שנה שעברה, אבל כן יתר בצד שמאל בשביל לעזור באגף לאברה ולהיכנס לאמצע ולצופף כשצריך.
גיגס סביר להניח יעשה את החיפוי לרוני ויעזור גם הוא לאברה כשצריך.

ארסנל כנראה תשחק על המהירות שלה, קודם כל כי זה מה שהיא יודעת וזה מה שהיא טובה בו ושנית בגלל סגנון המשחק שאני צופה ממנצ'סטר יונייטד.
ובמצב כזה לארסנל יש שלושה שחקני שדה שמוגדרים בעיניי כשחקני מפתח: פברגאס, וולקוט ואדביור.
פברגאס אמור לנצל את החולשה במרכז השדה של יונייטד ולהוציא התקפות במהירות ובדיוק, ויותר מזה כדי להרגיע את המשחק ולהשיג איזשהם אחוזים סבירים של אחזקה בכדור עבור ארסנל.
וולקוט ואדביור ירוצו בכל הזמדנות מהר קדימה ויחפשו כמה שיותר את השער, גם במצבים קשים עם אחוזי הצלחה נמוכים.

שחקני מפתח מאן יו: כריסטיאנו, ברבאטוב, גיגס.
שחקני מפתח ארסנל: אלמוניה, פברגאס, וולקוט.

בהצלחה לנו!!!

אמיר 29 באפריל 2009

רונן – ראיתי את הראיון הקצר בסקאי ואני תמים דעים איתך לכוונתו של רונאלדו,כתבתי בפוסט
של חודש מרץ כמדומני שחבל שאיננו יכולים לשמוע מה אומר הפנומן לחבריו ובניי משפחתו על
העדפתו של ברבה בהרכב על פניי קרליטו.
אז הנה הוא מצא באלגנטיות את ההזדמנות להחמיא ולהעביר מסר בלי לפתוח חזית מול הסר.
היום צריך לחזור לאמירה הבנאלית ביותר בעולם הכדורגל,הרכב מנצח לא מחליפים.
האחד עשר שסיימו בתוספת רפאל במקום אושי אלו הם שצריכים לפתוח!

פלד 29 באפריל 2009

במהלך המשחק נגד טוטנהאם רונאלדו מסר את הכדור לנקודה שלדעתו ברבאטוב היה צריך להיות בה. הזעם שעלה על פניו של רונאלדו כשהוא גילה שברבאטוב לא שם ושהכדור הלך לאיבוד היה מאוד בולט. המצלמה גם המשיכה להתמקד על רונאלדו הזועם. אין ספק שהכעס הזה הצטבר והתגלגל לתוך התגובה שלו לאחר המשחק

לירן שבתאי 29 באפריל 2009

שחמוביץ' תודה על התיקון. אז כמדומני הם לא פתחו העונה ביחד בשום משחק ננכון?

אביעד 29 באפריל 2009

ארסנל היא אחת הקבוצות היחידות באירופה שאתה יודע בדיוק איך הן ישחקו. הם הולכים לתקוף ולא בגלל שבכך גאוותם אלא בגלל שאין להם אופציות אחרות. חומר השחקנים הקיים של ארסנל אינו מסוגל לסגור משחק. מסיבה זו, לא חייבים להשתגע ואפשר להסתדר גם בלי שכל ארבעת המופלאים יעלו. אפשר לעלות עם גיגס, אנדרסון וקאריק במרכז ורונאלדו, טבז ורוני בחוד, ברבאטוב יכול לעלות מהספסל במקרה הצורך. כך אנו יכולים להחזיק יותר בכדור (ולנטרל את פברגאס), להתקיף ולשמור על אופציה לשינוי.

רונן דורפן 29 באפריל 2009

לירן – זהו בדיוק שלא. הושקעו שנים וסכומים בבניית ההתקפה הזו, לא בכדי לוותר עליה רק כי ליריב יש שחקן נפלא באחד האגפים. ככה חושבת קבוצה קטנה. אני מלא הערכה לפארק אבל חייב לומר שהוא מדכא אותי.

אבישי 29 באפריל 2009

עם כל הכבוד לפארק, הוא באמת שחקן שאפשר להגדירו כיומיומי. לא מבריק מדי, לא חגיגי מדי. הוא נשאר ביונייטד בגלל האופי שפרגוסון כל כך אוהב.

שחמוביץ' 29 באפריל 2009

רונן, מי בדיוק יעזור לאברה בשמאל??
קבוצה קטנה או קבוצה גדולה, כדורגל הוא משחק של התאמות.
בסופו של דבר, קבוצה שמתאימה את עצמה טוב יותר, משיגה יתרון משמעותי.
משחקים חסרי התאמות , והיו לנו לא מעט כאלה בזמן האחרון(כל מיני 4-4 פה ושם) מביאים לדברים לא צפויים. קשה לי לראות את פרגי עושה זאת.
אברה, במשך תקופה ארוכה (מאז הפצעיה בינואר) לא חזר ליכולת שלו, ובהחלט מבליט את החוסר של היונייטד במגן שמאלי נוסף (פאביו זה טוב, אבל יש עוד זמן). לדעתי, אושה בשמאל ורפאל בימין, בהחלט אופציה לגיטימית במשחק היום.
על כל פנים, גם אני לא מתמוגג על פארק בשמאל, אבל זאת המציאות. בשביל שלא נקדים את חנוכה, ושוולקוט לא יהפוך את אברה לסביבון, כדאי שנעלה עם גיבוי הולם בשמאל.

Glory Glory!!!!

יואב 29 באפריל 2009

לליברפול יש את הכח והכלים ללחוץ את ארסנל ולחנוק אותה. התיקו שם, היה נס גדול ליונייטד. ליברפול לא נתנה לה לנשום.ארסנל הניעה כדור ללא תכלית, רק על מנת לתת להגנה לנשום. אבל כדורגל, הוא משחק מוזר.
יונייטד בנויה אחרת(פחות אימתנית באמצע מבחינה הגנתית אלא יותר אופנסיבית גם שם). היא נותנת ליריב לשחק ומשחקת בעצמה.זה האופי הבסיסי שלה.לכן סביר שיתפתח משחק זורם, דו צדדי וקצת יותר זהיר מהרגיל בגלל אלמנט שערי החוץ. אני בעד הרביעייה. אין כבר יותר מידי משחקים ואין למה לשמור כוחות.אני רוצה לקוות שהמחצית השניה מול טוטנהאם שיחררה את הפקק. תנו לזה לזרום…

יואב 29 באפריל 2009

שחמוביץ,
אם וכאשר-רוני יכול לעשות באגף שמאל עבודה הגנתית לא פחות טובה מפארק.

לירן שבתאי 29 באפריל 2009

יואב – אני מעדיף את רוני חופשי מפעולות תקטיות מאשר בצד מתאבק עם וולקוט.
שחמוביץ' – אושה משמאל זה אף פעם לא אופציה לגיטימית. זו ברירת מחדל.
רונן – אני כמהה לראות את ארבעת המופלאים ביחד ואני בטוח שהם לא נופלים מההתקפה של ברסה. אני הראשון שיגיד שפארק מדכא והוא אף נכה התקפית, אבל אין ברירה, ההגנה שלנו לא בתקופה טובה, ואסור לנו להסתכן בלספוג שערים. ככה חושבת קבוצה שרוצה לזכות בתארים.

יהו 29 באפריל 2009

בתור אוהד ארסנל אני מת שארסנל תיקח או שלפחות תצא בתיקו מרובה שערים, אבל איכשהו אני פשוט לא רואה את זה.
צריכים להודות שאין לה את הקילר אינסטינקט שיש למנצ'סטר.

שחמוביץ' 29 באפריל 2009

טוב, אז יש הרכבים:
ואנדר , אושה-ריו-וידיץ'-אברה , אנדרסון-פלטשר-קאריק , רונאלדו-טבז-רוני.

מעניין!!!
רוני בוודאי בשמאל, פלטשר יותר לימין, ורונאלדו חופשי מתחת לטבז.

נו טוב.

Glory Glory!!!!

אוזי 29 באפריל 2009

אושה ופלטשר בצד ימין, את ההתקפות תעשו בצד השני…למרות שאני מניח שפרגוסון מתכוון לחנוק את האמצע עם השלושה האלו ולא יכוון את פלטשר ימינה

זיו 29 באפריל 2009

הבחירה של פרגי בשלישיה טבז,רוני ורונאלדו היא בעצם הודאה בטעות שהרי מדובר בחזרה למה שעבד היטב בשנה שעברה,שונה לרגל הגעתו של ברבטוב וכמו שכולנו יודעים לא הצליח בכל מה שהוא מעבר למבחן התוצאה.
אני יכול להתווכח על הבחירה באושיי כאשר האלטרנטיבה המועדפת היא רפאל המהיר והטכני שגם יודע לשחק עם רונאלדו באגף.
פלטשר בהרכב מסיבות לא מובנות (כמו פארק גם פלטשר אמור היה להיות שחקן לחצי שעה כמחליף ולא שחקן הרכב)
למרות הביקורת שלי על התנהלותו לאורך כל העונה אני בהחלט מאמין שפרגי התלבט באשר לברבטוב ולרביעיה ההתקפית.אני מקווה שאם פרגי יזהה במהלך המשחק (וללא קשר לתוצאה) רגע משברי אצל ארסנל הוא לא יהסס להכניס את ברבטוב ופשוט להסתער עם כל הכלים ההתקפיים על ההגנה הלא מרשימה שלה.
בעניין הלחץ – יונייטד לא עושה לחץ אמיתי משום שהיא לא יודעת ואין לה את סגל השחקנים המתאים.רוני וטבז רודפים אומנם כמשוגעים אחרי שחקני היריב ואנדרסון יודע לעשות לחץ אבל כקבוצה יונייטד מעדיפה לסגת לאחור מאשר ללחוץ.
אפשר לקוות לניצחון אבל גם לכדורגל גדול ולמשחק בלתי נשכח ?

Red Camel 29 באפריל 2009

הקהל גועש ורועש. תענוג.

אני מקווה שהפגיעה של טבז באלמוניה לא תהרוס לאלמוניה את ההופעה המרשימה היום

Giant Red Devil 29 באפריל 2009

O'Shea’s goal, just like his match winner vs. Liverpool that time, opposite side.

רניניו 29 באפריל 2009

אנדרסון הכי חשוב עד עכשיו

ד"ר א. 29 באפריל 2009

מחצית מהנה מאד.
יונייטד משׂחקת בווינריות מכביסטית. כיף לראות.

בני –
אם כבר שיפוט, היתה עברה בוטה על רונאלדו שהשופט נתן יתרון, ואח"כ פשוט לא שרק (או שלא הבנתי את החוק).

עזי 29 באפריל 2009

אביעד, זוכר את הויכוח על אלמוניה….?

זיו 29 באפריל 2009

שלום רב שובך יונייטד נחמדת

ואיפה היית כל העונה ?

התגעגנו.

כיף לראות את יונייטד משחקת,תענוג לראות את אנדרסון משחק במקום המתאים (יש לי תחושה ששער הבכורה שלו יגיע היום),סוף סוף מתגלה משחק ההתקפה שנחבא והסתתר במשך העונה.
באופן מפתיע יונייטד עשתה לחץ מוצלח ב-20 דקות הראשונות וצריך לכתוב מילה טובה על פלטשר ואושיי (למרות שכאמור הם אינם השחקנים המועדפים עלי)

שודד 29 באפריל 2009

יופי של משחק, ההיינו צריכים להוביל הרבה יותר…
ד"ר א. עשה טובה, ואל תקשור בין הקבוצה שלי לזבל הצהוב שלך

ד"ר א. 29 באפריל 2009

שודד –
אבל אם כן, תהיה חייב לי אחת.

רניניו 29 באפריל 2009

רונאלדו לא חד

זיו 29 באפריל 2009

למה ? למה ? למה ?

זה עבד נהדר ,מדוע לשנות ?

מדוע להוציא את אנדרסון המצויין ואת טבז במשחק טוב מאוד ?

אי אפשר להבין מה עובר בראש של פרגי.

אפשר גם אפשר להבין את שפת הגוף של אנדרסון וטבז ששידרו תחושת מיאוס מההחלטה הזו.

Red Camel 29 באפריל 2009

כמו ב4-4 של צלסי ליברפול כך גם ב1-0 היום, לפעמים כל מה שצריך כדי לעשות משחק למהנה זה קצב טוב.

שאלה: בעיטה לקורה או למשקוף נחשבת בסטטיסטיקה כבעיטה למסגרת או מחוץ למסגרת?

סופרפלי 29 באפריל 2009

שודד, הדיבור שלך נגוע.

עזי 29 באפריל 2009

מסגרת

Yair 29 באפריל 2009

אין יותר בעיטה למסגרת מכדור שממש שפוגע במסגרת…

S&M 29 באפריל 2009

מאחר ורונאלדו כבר לא עובר שחקנים בכדרור, אין שום טעם לבודד ולבזבז אותו באגף. אני לא חושב שהחולשה שלו הפעם נובעת מכך שהוא "לא מגיע למשחקים גדולים", אלא מההצבה שלו באגף. בתוך חמש דקות באמצע הוא עשה יותר ממה שעשה כל המשחק עד אז.

ארסנל מאוד מאכזבת. הרכב פחדני עם חלוץ אחד הוביל לכך שלמרות החזקת כדור ונסיונות התקפיים, במשחק שלם היא לא הגיעה אפילו למצב אחד. בבית היא תהיה יותר פגיעה מאשר בחוץ.

מה שנכון גם לגבי צ'לסי, שיצאה "מנצחת" מצורת המשחק המגעילה שלה בברצלונה.

לירן שבתאי 29 באפריל 2009

כן ווינריות מכביסטית, יש כזה דבר. הפרשן היה מכביסט בכל רמח עיבריו. זה לא מקרי שניצחנו כשהוא פירשן. (=

ד"ר א. 29 באפריל 2009

גמל –
צודק לגמרי. זה היה משׂחק מהנה, עם הרבה התרחשויות מעניינות.

בקשר לפרשן (מוטי איוניר?) – במהלך המחצית הראשונה הוא הביע את דעתו שביונייטד לא מתרגשים מהמעמד. לא היה לי ברור מדוע הוא סבור שהם אמורים להתרגש, הן כמועדון, הן כפרטים.

Yair 30 באפריל 2009

אני לא מבין למה מישהו מכם עדיין מתרגש ממשהו שאחד הפרשנים/שדרים בשידורי הכדורגל בארץ אומר? כשהם לא מפרסמים משחקים אחרים בערוצים שלהם הם בעיקר ממלאים את הזמן באמירות ריקות מתוכן (במקרה הטוב) או פשוט שגויות.

האם אני היחיד ששם לב שרמי וייץ הזמין אותנו אתמול ל"סופר אולימפיקו" בשבת?

Red Camel 30 באפריל 2009

יאיר- חחח באמת שמתי לב לזה, זה היה משעשע.
אני דווקא נהנתי מהמשחק כולל הפרשנים. ברור שכשמדברים 90 דקות ברצף על משחק כדורגל יש שגיאות או שאומרים גם דברים ברורים או חסרי תוכן. אבל בד"כ אני נהנה (או שאולי יותר נכון לומר "לא סובל") כשאיוניר מפרשן. בניגוד לשחקני עבר אחרים

ד"ר א. 30 באפריל 2009

יאיר –

חוששני שזה רק אני. כיון שאני ממעט לצפות בכדורגל, אני לא רגיל. בכדורסל הרמה גבוהה בהרבה (שלח, רסקין, מורן ברק) או סתם יותר גבוהה.

בכל מקרה, ארסנל יצאו במזל גדול, כי היה יכול להגמר 3:0 די בקלות. אמרתי קודם מה שאמרתי בגלל התכונה של המערכת להוציא מעצמה הופעות מרשימות מאד ברגעים החשובים באמת. מין נחישות שנשענת על המון בטחון עצמי ומסורת עמוקה.

birdman 30 באפריל 2009

הלך הקוואנטופל, נשאר הקוואדרופל.
"מתנגד"! שאפו על שימוש במילה שדוביד שוויצר ז"ל נהג לומר.

יואב 30 באפריל 2009

שודד,עשה טובה,
יש במות אחרות ופחות מכובדות ולשם המשפט שלך ראוי.
תחושת החמצה. היינו שווים יותר.באופן יחסי,זה היה החצי גמר "הקל" ביותר שאני זוכר בטראפורד, מה שלא מבטיח דבר לגומלין.
החילופים של פרגי היו טובים ומתוזמנים נכון והביאו עוד עוד עשר דקות של שליטה ורעננות.
פלטשר היה קצת מפוזר אבל מצויין. האיש רץ ולוחץ בשביל כולם מה שגרם לקישור של ארסנל למסור רק אחורה.
ההגנה היתה נהדרת ושאיפתה של יונייטד לתארים תלויה במצב הצלעות של ריו.
יום שבת, בורו, לא פחות קשה.

ספיידרמן בקיבוץ 30 באפריל 2009

משחק טוב מאד, חבל על ההחמצות ומאכזב שביום בו הצלחנו ממש לבטל את ארסנל ומשחק המסירות שלה ולהגיע למספר לא מועטים של מצבים טובים, סיימנו עם אחד אפס קטן בלבד. יונייטד בלתי מנוצחת האחרונה באירופה (כולל העונה שעברה, אגב).
השלישיה באמצע הפתיעה לטובה, כולל יכולת מצויינת ללחוץ ולחשוב לעומק הן במסירה והן בתנועה. השכיחו הרבה מהדאגות ביחס ליום שאחרי סקולס.

תומר 30 באפריל 2009

ראיתי שדיברתם הרבה לפני המשחק על האפשרות שפרגי יפתח עם ארבעת "המופלאים" והופתעתי שכללתם בפנים דווקא את ברבטוב. אני חושב שראיין גיגס צריך להיות הצלע הרביעית שתשלים את רוני-רונאלדו-טבס.
בכל מקרה הכנה נהדרת של פרגוסון,שלושת הקשרים האחרויים גרמו לחוסר דיוק מביך של ארסנל ולא נתנו לה לפתח שום התקפה נורמלית ואם מנעת מארסנל את הנעת הכדור שלה אז שיתקת אותה.
אני פשוט מת על קרלוס טבס, המסירה שלו לפלטשר(?) בהתקפה שהובילה לקרן שבה יונייטד כבשה הייתה נהדרת וסימלה את כל מהותו של השחקן הזה ושל הכדורגל הארגנטינאי,נחישות וטכניקה.

תומר 30 באפריל 2009

אה…ואלמוניה באמת קצת יותר טוב מדייויד ג'יימס:)

רונן דורפן 30 באפריל 2009

תומר – הוא פתח עם ארבעת המופלאים – רונאלדו, רוני, טבז ואושיי. לאו דווקא בסדר הזה.

לירן שבתאי 30 באפריל 2009

ספידרמן, אילו השלישיה באמצע היו משכיחים דאגות מהיום שאחרי סקולס אז לא היה נגמר היום רק 1-0 קטן מפני שהם לא יודעים לסכן את השער כמוהו.
ראיתי עכשיו את חמי בערוץ. אוהד באמת שרוף של יונייטד. ריו מזכיר לי אותו קצת עם הפה הענק שלהם.

לירן שבתאי 30 באפריל 2009

ובמחשבה שנייה אני חושב שזו תוצאה טובה מאוד. הצלחנו לנטרל אותם ויותר חשוב הם לא כבשו וזה מכריע מכיוון שאנחנו בכל מקום ובכל יום שווים גול. קל וחומר מול הגנה שהבלם שלה לא היה בסגל שלנו.

שודד 30 באפריל 2009

יואב, בסה"כ כתבת יפה. חבל שקילקלת.
עשה טובה- תשאירו את הכדורגל הישראלי, נימני ושות' מחוץ לתיאטרון החלומות .
כי פשוט אין כל קשר בין יונייטד ומכביזם

יואב 30 באפריל 2009

שודד,
מסכים. אין שום קשר ולא טענתי שיש.ענפי כדור שונים לחלוטין.

יוסי מזרחי 30 באפריל 2009

1. חזרנו
2. חזרנו גם לנוסחא שהריצה אותנו מצוין בשנה שעבר טבז רוני ומספר 7 (שהיה יחסית חלש)
3. למי מהיריבות יש שחקן "אפור" "מוגבל" "איטי" ועוד פנינים מבית היוצר של ה"פרשנים" כמו אושיי (ולא בגלל הגול)?
4. הקלף המנצח היה שלישית הנפלאים במרכז: פלטשר,קאריק ואנדרסון לדעתי גם בסדר הזה.
5. אחד אפס זה יתרון משמעותי ביותר ולא "שביר" כתקות אחד ה"פרשנים" בערוץ הספורט. יוניטד יחפשו וגם ישיגו שער חוץ באמירויות.חכו שישה ימים.

יוסי מזרחי 30 באפריל 2009

שודד :אין גם קשר לקבוצה אדומה אחת שאתה אוהד.

בכלל למה לערב מין בשאינו מינו, כמו יונייטד וכדורגל אנגלי עם איזו שהיא הקבוצה בארץ ?? זה מיותר מעליב וחסר תוחלת.

גיל, מזימבבואה 30 באפריל 2009

מחצית ראשונה נהדרת של יוניטד (ואלמוניה) חבל שבחצי השני יוניטד נתנו לארסנל להחזיק הרבה בכדור. במחצית השנייה פחות "טרפנו" אותם. יותר מדי מסירות לא מדויקות כתוצאה מעייפות, 15 דקות אחרונות קאריק לא עמד על הרגליים.
אני אישית קצת מודאג לגומלין, ןאן פרסי וקלישה יחזרו…
הבעיטה של רונאלדו למשקוף לא יכולה להילמד בשום בית ספר לכדורגל, מכל הגדולים שאנחנו מדברים עליהם בעבר ובהווה אף אחד לא מסוגל לייצר דבר כזה. השופט הרג אותו היום, הוא לא שרק אף פאול לזכותו…יכול להיות מצב כזה ש – 90 דקות לא עשו עליו פאול?

ד"ר א. 30 באפריל 2009

יוסי מזרחי –

בגלל הדומיננטיות. אני מודה ודאי שהמפעל של יונייטד מרשים בהרבה, דוקא בשל ההבדלים בין הענפים. להגיע לרמה כזאת בכדורגל זה אתגר ענק. (אבל גם בריטניא יותר גדולה ועשירה מישׂראל).

ובמידה מסויימת גם בגלל הלך הרוחות בקרב האוהדים כאן. יש מין אוירה של "חייבים לנצח". או כמו שעלי מוהר ע"ה היה אומר: "נפרק אותם".
היום די פירקתם, על אף התוצאה הנמוכה.

תומר 30 באפריל 2009

גיל, בקשר לבעיטה של רונאלדו למשקוף-הגזמת לחלוטין והוא אפילו לא כבש.

birdman 30 באפריל 2009

למשחק נגד פורטו, יונייטד עלתה בהרכב הכי הגנתי שלה. המטרה העיקרית – לא לספוג בבית. טבז הלוחמני עלה לפני ברבאטוב, פארק לפני גיגס, ושייסי הועדף על פני דה-סילבה בעל האוריינטציה הברזילאית. מה היה הסוף? יונייטד חטפו אחרי 3 דקות. השינוי הפרסונאלי ביחס לאותו משחק היה אנדרסון במקום פארק. חיזוק הגנתי נוסף, פשוט לא היה אפשרי. פרגוסון ודאי הזהיר ממחדל פורטו – שער מוקדם, ויש להניח שאף הוסיף: למה שאנחנו לא נבקיע את השער המוקדם, ובתמורה לא אייבש לכם את השיער בהפסקה.
ארסנל מנגד העלתה הרכב מעורר רחמים. בקישור ההגנתי אבו-דאבי וסונג ששנה שעברה כמעט ולא ראו מגרש כלל. בהגנה גיבס הצעיר ומיודענו סילבסט.
אלמוניה הציל אותם. 3:0 היה יותר משקף.
מטרת מניעת שער החוץ מהמתנגד הושגה. השער של שייסי הוא בונוס. נכון שהיה אפשר לגמור את הסיפור כבר היום, אבל היציאה לאמירויות שבוע הבא תלווה בתחושה של שביעות רצון ובטחון עצמי.

ספיידרמן בקיבוץ 30 באפריל 2009

לירן – לכן כתבתי "הרבה מהדאגות", לא את כולן….אבל בהחלט מקום לאופטימיות.
אני מסכים עם גיל בענין היחס של השופטים לרונאלדו, שהוא פשוט מחפיר.
כבוד לאושה, שכחתי לציין, שנתן משחק מצויין בנוסף לדובדבן של שער נצחון בחצי גמר הצ'מפיונס. נדמה לי שזה היה הוא עם הבישול לטבז בהתקפה שקדמה לגול (מה יהיה באמת, קרליטו חייב לנו עוד מגמר ה'צמפיונס בשנה שעברה. הוא ממתין לגמר כדי להחזיר?). עם כל הכבוד לאלמוניה, טבז חייב לגמור מצב כזה ברשת.

אביעד 30 באפריל 2009

משחק מצוין שלנו וחבל שרק 1:0, אבל זו גם תוצאה טובה כי אנחנו שווים שער גם באמירויות. מעניין מה היה קורה אם גם לרונאלדו היה משחק טוב (והוא עוד כמעט שהבקיע פעמיים גם במשחק יחסית חלש).
בחירת ההרכב הייתה טובה וגם החילופים (זין – שמת לב שבדקות לפני החילופים היה רפיון מסוים במשחק שלנו ואחרי החילוף שוב השתפרנו? זה בגלל שמאמץ כמו שאנדרסון וטבז השקיעו הוא עצום וקשה להמשיך כך 90 דקות).
עזי, אני עומד בדבריי, משחק טוב (לא גדול, טוב) של אלמוניה אבל זה לא הופך אותו לשוער גדול. גם הלטון מפורטו נתן משחק טוב מול היונייטד, גם מרטון פולופ מסנדרלנד. האם אחד מהם הוא שוער גדול שמתאים לקבוצה גדולה? אלמוניה מפגין יכולת בינונית אך יציבה כבר שנתיים שלוש ומשחק אחד לא יהפוך אותו לסוג של שוער שקבוצה עם שאיפות כמו שיש לארסנל צריכה.
ארסנל קבוצה יותר טובה ממה שהא הראתה היום, אבל זה גרם לי להרהר שוב. למה לקחת קבוצה אלופה כמו ארסנל מודל 2004 ופשוט להשמיד אותה לחלוטין? בשביל מה? בשביל תהליך בניה שנמשך כבר 4 שנים ועדיין נמצא בעיצומו?

טל 30 באפריל 2009

איפה כל אותם אלה שפשוט לא מבינים מה פלטצר עושה בקבוצה ועוד בהרכב?
מישהו רוצה גם להמשיך ולנגח את אושיי?

לשחקני בית עם כזו נשמה וגם יכולת(בעיקר פלטצר,איש המשחק היום)אין מחיר!

תחושה מצויינת מצד אחד לראות את יונייטד משחקים את הכדורגל שלו אנחנו מפללים
ומצד שני תחושת החמצה שלא סגרנו את הסיפור כבר היום,
האם להיות חזירים?לא,צריך פשוט להאמין בקבוצה שתדע לסיים את הסיפור כמו שצריך גם במשחק החוץ שיהיה שונה וקשה הרבה יותר,
כמו שעשינו בפורטו,עבודה מקצוענית ונקייה.

בני גלובינסקי 30 באפריל 2009

למען הסר ספק. יונייטד תבוא להבקיע באמירייטס בניגוד להרבה קבוצות שהיו באות לנשוך ולהרביץ כדי להוציא את ה-0:0 המיוחל. הניסיון של פרגוסון לימד אותו שכל גול מקרי יכול להעיף את יונייטד והוא יבוא להתקיף את ההגנה הרעועה ממילא של התותחנים.

birdman 30 באפריל 2009

אביעד, היתה לך שם טעות הקלדה משעשעת…

לירן שבתאי 30 באפריל 2009

טל – הנה אני. אם סקולס/גיגס במקום פלצ'ר היינו יכולים לגמור היום את הסיפור. שלישית קישור שלא מסכנים את השער זה מאוד בעייתי. פלטצר בעונה מצוינת אין ספק. אבל לאורך זמן הוא יכול וצריך להיות שחקן סגל ולא שחקן הרכב קבוע. ארסנל קבוצה רכרוכית ואסור לשכוח את זה. אנחנו עדין צריכים איזה גרזן באמצע ופלצ'ר אם כל הכבוד ויש כבוד הוא לא כזה. הוא שחקן בינוני טוב ובתפיקד שלו, שהוא אולי הכי חשוב, אתה חייב שחקן ברמה גבוה מאוד.

טל 30 באפריל 2009

לירן

אם סקולס או גיגס בהרכב היום במקום פלטצר אני ממש לא חושב
שהשליטה והלחץ שפלטצר יצר על שחקני מרכז השדה של ארסנל היתה מתקיימת ואז כל המשחק היה שונה ולאו דווקא לטובתנו.

תמיד אלו שלא שיחקו,לו הם היו משחקים אז הם בטח היו עושים זאת טוב יותר וכובשים.

ואתה בטוח שהוא הסיבה לזה שלא סגרנו את הסיפור היום?
איך בדיוק,כשטבז החטיא מ 2 מטר?כשרונאלדו פגע במשקוף?כשאנדרסון שוב לא פגע במסגרת,שאלמונייה לקח כמה גולים בטוחים…
פלטצר,שחקן בינוני או לא בינוני, את העבודה שלו והיא פחות פרופר בחלק ההתקפי,הוא עשה בצורה נהדרת היום והיה הטוב ביונייטד.

ארנון 30 באפריל 2009

משחק מבריק של יונייטד. איכשהו השועל הזקן ממציא כל פעם משהו חדש – התקפות מתפרצות הן תמיד נשקו של החלש, המתונן, הפעם מדובר בקבוצה שגם שולטת וגם יוצאת למתפרצות. זה התאפשר ע"י הצבת קו בלתי עביר 40 מטר מהשער של ואן דר סאר, וניצול המהירות הבלתי נתפסת של טבז, רונאלדו, רוני ובעצם של מי לא.

הבעיות של ארסנל רבות, מביניהן בלטו הערב חוצר היצירתיות של הקישור וההתקפה בנסיונם לפרוץ את קו ההגנה המצוין של מנצ'סטר (איפה פברגאס של השנה שעברה?), וחוסר התיאום של ההגנה (חסרונם של גאלאס וקלישי הוא תירוץ לא רע). למרות כל אלו מגיעה מילה טובה לונגר, שבניגוד להידינק לפחות ניסה לעשות משהו. אולי גם בגלל הגול של אושי, שהציב אותו בעמדה שלא ברור מה בדיוק כדאי לעשות – לשמור על הפיגור המינימלי או לנסות להבקיע שער חוץ ולחשוף את ההגנה. מודה לו על הבחירה, אף על פי שהיא הובילה להרבה מצבים שיונייטד לא ניצלה.

ההתמודדות נראית סגורה. יונייטד שווה בין גול לשניים באמירויות, ופרדיננד את וידיץ' כבר ידאגו לא לספוג שלושה.

ד"ר א. 30 באפריל 2009

ארנון –
של ברבטוב לא. הוא רץ הרבה פחות מהר מהאחרים, וזה עלה בלפחות שני מצבים מבטיחים.

יואב 30 באפריל 2009

לירן,
ללא פלטשר, סביר להניח שהיה מתפתח משחק אחר עם פחות שליטה אדומה. נקודתית היום, הוא היה מצויין, כיסה שטחים, הרוויח המון כדורים וגרם להדיפת ארסנל אחורה.רק לאנדרסון יש מנוע ברמה שלו ובמשחק המהיר שהתפתח היום-הוא היה חיוני.תיזכר כמה גיגס וסקולס התקשו מול הקישור הלוחץ של פולהאם(עד להרחקה של סקולס).פלטשר לא איכזב העונה ותמיד סיפק את הסחורה-ותמיד במשחקים גדולים. כל עוד האגריבס פצוע, מוסר העבודה והקילומטראז שלו-נזקקים מאד.
כמובן שלא תמיד ולא בחירה אוטומטית,אבל כחלק מרוטצית הקישור ובהתאם לסוג המשחק שפרגי מכוון אליו.

דודלי 30 באפריל 2009

תגידו – השליטה של מנו לא מזכירה לכם את השליטה של מכבי בכדורסל? זה מתחיל לשעמם איך ריגס בתפקיד שארפ, רונאלדו הוא שאראס או פארקר, פארק הוא טל בורשטיין, בקהאם הוא הנפלד שעזב מריר… רק מוני פנאן חסר לכם…

לירן שבתאי 30 באפריל 2009

טל – זה בדיוק ההבדל, שסקולס וגיגס יוצרים מצבים מבעיטה או מדריבלל, דבר שפלטצר ואנדרסון לא עושים וזה חסר מאודדד. דווקא ששחקני ההתקפה מחמיצים אז הגל השני צריך לבוא ולאיים על השער, זה ערך מוסף חשוב מאוד.

לירן שבתאי 30 באפריל 2009

מי שחזר לעצמו היום ובגדול זה אברה.
לפני שאני נרדם, חבשתי לעצמי שכדי לעלות יהיה על ארסנל להבקיע שני שערים ולא לספוג שער. 1-0 זו תוצאה מצוינת והיי, זו התוצאה האהובה עלינו השנה.

גלעד בלום 30 באפריל 2009

כמה דברים כאחד שהוא ממש אובייקטיבי בניגוד לרוב הגדול של המגיבים פה-
1)אמנם משחק מצוין של יונייטד אבל אזלת רגל/חוסר מזל/ יום של השוער מנעו את סגירת הסיפור.

2)יונייטד נראו לא פחות טוב כשגיגס וברבה נכנסו,כל הוויכוח מי עדיף הוא טפשי בעיני,יונייטד צריכה את שניהם,ביחוד בעונה כזו עמוסה.אנשים צריכים להבין שברבה וטבז ביונייטד הם רול פליירס וככאלה הם עונים על הציפיות,בכל קבוצה אחרת(חוץ מברסה) הם היו כוכבים שמשחקים 90 דקות .העונה,הרבה יותר מבשתי העונות האחרונות, ההישגים של יונייטד הם כקבוצה,בכל משחק מישהו אחר נושא בנטל,היום אלה היו שני האנגלים.

3)אנדרסון-יש לו תנועה טובה וכושר גופני אבל דווקא בחלק ההתקפי הוא די עצבן אותי היום(כאוהד נייטרלי),היה יכול להבקיע או לייצר מצבים היום אבל לא מצא את המסגרת אפילו,חשבתי שהחילוף שלו היה מוצדק לגמרי.לא כל כך מבין את ההתלהבות ממנו,מתי כבש לאחרונה?עם כל כך הרבה שחקנים גדולים לידו שמושכים תשומת לב הוא צריך לסכן את השער יותר.

4)רונלדו-אם היה פחות שחצן/בכיין/צוללן/מתלונן היה זוכה לעוד 4-5 שריקות במשחק,נראה שהשופטים פשוט לא סובלים אותו ולא מאמינים לו אפילו כשהוא מוכשל בבירור,הוא יכול להאשים רק את עצמו,מישהו צריך ללמד אותו איך לגרום לשופטים לא לסלוד ממנו-שידביק פלסטר על הפה ושיקום כמו גבר אחרי פאולים בלי התפתלויות ותיאטרליות מיותרת,הוא לא החלוץ הראשון בעולם שמכוסח ע'י הגנות.לגבי אלה שטענו למשחק "חלש" שלו-הוא אמנם לא הבקיע אבל עדיין היה הכי מסוכן ביונייטד ועשה כמה פעולות מבריקות.בכלל בשלבים האלו,כמו בפלייאוף באן בי איי צריך לצפות לירידה בתפוקה הרגילה,ההגנות יותר צמודות,השחקנים יותר דרוכים,המשחק יותר טקטי וכל גול מקבל חשיבות אדירה.זה אך טבעי שכמות ההזדמנויות וההברקות תרד.

5)טבז-אני חולה על השחקן הזה,זה יהיה טרוף לוותר עליו בעונה הבאה,הוא שחקן נשמה לשנים. 

דותן 30 באפריל 2009

רונן – אני חייב להגיד נראתם נפלא – וזה ממש מטריד אבל הדבר העיקרי שעבר לי בראש – אין ספק שהדבר היחיד שעומד בינכם לבין תואר אירופאי נוסף זו צלסי – אין לברצלונה או כל קבוצה אירופאית אחרת שום סיכוי מול שלושת האנגליות הבכירות…. נראה כאילו מפגש בינכם לבין ברצלונה יראה כמו המפגש בין ליברפול לריאל….

גיל מזימבבואה 30 באפריל 2009

גלעד (שם ייחודי),
אנדרסון מעולם לא הבקיע (לצערנו) במדי היוניטד. וזה גם אחת הבעיות שלו שהועלו כאן באחד הפוסטים הקודמים. יש לו כושר של רץ מרתון אבל הסיומת…
חברה לדעתי יצא איסור של בעל הבלוג לדבר רעה על אושה ופלצ'ר, ולא סתם.

רניניו 30 באפריל 2009

גלעד – לא מתלונן כי אם מתלוננן

גלעד בלום 30 באפריל 2009

רניניו-?

זיו 30 באפריל 2009

אם אכן פרדיננד סיים את העונה כפי שנרמז בשעות האחרונות אז ברור שמה שינצח ליונייטד את המשחקים עד סיום העונה זו ההתקפה

פרגי לא ימצא שחקן טוב יותר מטבז – טוב יותר במובן של מתאים יותר,עמל יותר ואהוב יותר ולכן מוטב שימהר ויחתים את טבז עוד לפני סיום העונה

סימנטוב 30 באפריל 2009

התאמה והתחדשות

גיגס – בשביל הפרוטוקול צירך להשים אותו ראשון אחרי כותרת כזו :)

פלצ'ר שחקן שהתחיל לשחק בקבוצה הראשונה סומן כתקוה גדולה בעיקר לצד הימני אבל מה לעשות יש שחקנים הרבה יותר מוחשרים ממנו (הס מלהזכיר את רונאלדו) אז מה קרה עם השנים הפך לשחקן מרכז שדה לוחם שלא מתייבש אם הוא לא משחק חודש (מה שקורה כשאין משחקים מכריעים) ומשחק כמו פנתר כשהוא סוף סוף עולה (ומשחרר את את שחקני ההתקפה)

רונאלדו לפני שנתיים שלוש ראינו אותו פורץ סוחף ומצית את הדימיון. לצערי רגעים כאלה באים פחות ופחות וזה לא בגללו זה יותר בגלל ש3-4 משחקני היריב שרודפים אותו. אז איך הוא התאים וחידש את עצמו? יש כ"כ שלא כדאי להתחיל רק נזכיר שאם יש לו שבריר שניה עד 30-35 מטר מהשער אני מאושר (ד"א לפני שנתיים ביקשו שיפסיק לבעוט בעיטות עונשין – ראינו מה קרה מאז…) יש כאן עבודה נהדרת שלו ושל צוות המאמנים.

רוני התאים וחידש (הוא יותר בראש של 'אני מוכן איפה אני משחק היום?')

ג'ון אושאיי קראתם מה אמר עליו פרגי אחרי המשחק.

אין ספק שלנאני יש בעיה אם מכלול השחקנים אין מצב שהוא ישחק רצוף וזה מה שהוא צריך כיום (בשנה הבאה הוא יחזור לעצמו)

אנדרסון עוד יגדל ויגדל יש בו משהו מיוחד, נראה לי שאחרי העונה השניה יהיה לו הרבה יותר קל

ברבה אחרי המשחק בשבת גם הוא יהיה בסדר אולי כמו שכתבו כאן אולי קצת יותר מאחור אבל כמעט חצי קבוצה יכולה לשחק שם

רכש, מבחינתי שכל התקציב ילך על טבז יש מספיק שחקנים במרכז השדה ויש כמה עם פוטנצייל טוב במילואים / באקדמיה (זה נראה שאולה עושה עבודה נהדרת)

עמיחי שלו 30 באפריל 2009

אני יכול לומר שכאיש שקשה לו לומר את זה – פשוט ישבתי ולכאורה נהניתי מהמשחק שלכם. העדיפות והעליונות שלכם היו כל כך ברורים. ארסנל בכלל לא התקרבה לסכן את השער

יוני 30 באפריל 2009

יכול להיות שפלטשר הוא קרוב של אבי פלטשר, קשרה האחורי של הפועל פ"ת בשנות ה-90?

ג'וס 30 באפריל 2009

אני מצטער להגיד, אבל נראיתם כמו קבוצה איטלקית בשנים הטובות שלה: הרבה יותר טובים בלי ספק, אבל לא עושים יותר מאחד אפס.

אני כבר התגברתי על ה-"שנאה" למנצ'סטר, ואני רוצה לראות אותכם בגמר, כי ארסנל זה לא רמה.
אבל לאט לאט אני גם לא רוצה אותכם בגמר, כדי שיהיה משחק טוב.
באמת: פורטו – גול בדקה שישית וזהו. ארסנל – גול בדקה 16 וזהו.

ואל תחנטרשו לי על הצלות של השוער, ומצבים מעולים, ומשחק התקפה יפה – היה אחד אפס. לא מה שאתה מצפה מקבוצה בסדר גודל כזה.

אביעד 30 באפריל 2009

יוני, נראה לי שהם בני דודים :)
לירן – באמת חבל על הביקורת נגד פלטשר, מה עוד הוא כבר יכול לעשות???? שיהיה ברור, אם אתמול סקולס או גיגס במקומו בהרכב אז מנצ'סטר הייתה פשוט הרבה פחות טובה. ליונייטד אין "גרזן" אמיתי השנה בעקבות הפציעה של הארגריבס. במצב הנתון הזה, פלטשר עושה מה שהוא יכול וכל הכבוד לו. אין צורך לחפש את הרע, התפקיד שלו אתמול לא היה להבקיע כי אם ללחוץ על ארסנל. הוא סייע אתמול להתקפה בצורה הכי מדהימה שניתן לשער – הוא הרוויח את הכדור בכדי שלשחקני ההתקפה שלנו יהיה עם מה לשחק.
בירדמן – אופס :)

נועם 30 באפריל 2009

המשחק הכי טוב שראיתי השנה. היונייטד נתנה הצגה, אבל ההגנה של ארסנל הציגה משחק הרואי. הבחור שמשחק אצלם באמצע, סונג, לא פחות פיזי ונייד מפטריק ויירה בשיאו.

ניינר 30 באפריל 2009

כמו שאלמונייה נראה אתמול, על ההתאחדות האנגלית לדאוג לו לאזרוח מיידי. לא שהוא שוער בטופ העולמי אבל מול דייויד ג'יימס הוא משול לקסיאס או בופון.

רונן דורפן 30 באפריל 2009

ניינר – אין שום צורך לאזרח אותו. צריך פשוט לזמן אותו.
גיל מאפריקה – האיסור הוא רק על פלטשר. אושיי אני לא דואג לו.

טל 30 באפריל 2009

לא צריך את אלמונייה,יש לו כבר תואם אנגלי,דיוויד ג'יימס,
שוער טוב אבל לא יציב,מצד אחד מדהים אותך בהדיפות לא מהעולם הזה ומצד שני מתסכל אותך לא מעט עם קבלת החלטות מטומטמת וגולים מביכים,בדיוק כמו אלמונייה ובלי קשר לדרכון,
אנגליה צריכה שוער טוב יותר משניהם.

זיו 30 באפריל 2009

אביעד –
הארגריבס מעולם לא היה "הגרזן" המצופה.יותר מכך,בחלק לא קטן מהמשחקים פרגי שלח אותו לעמדת המגן הימני.

דווקא פלטשר הוא מי שאיפשר אמש לאנדרסון לשחק בעמדה הרבה יותר קידמית מכפי שהוא רגיל כאשר הוא משחק לצידו של סקולס וצריך להשגיח עליו ולסייע לו.
מה שחסר לפלטשר (וגם לקאריק) זו האסרטיביות.
פלטשר קיבל לקראת הסיום כדור ברחבה עם הפנים לשער ובמקום ליצור איום הוא בחר להסתובב ולמסור לאחור.
קאריק מקבל לעיתים שטח של 20-30 מטר שהוא יכול להתקדם בו עם הכדור לעבר רחבת היריב אבל הוא לעולם יעדיף לעצור ולמסור.

באשר לרונאלדו – בניגוד לאיבוד המהירות שכנראה קשורה לכך שאת ההכנה לעונה רונאלדו ביצע תוך כדי משחקים,את בעיית אי היכולת שלו לחלוף על פני מגן בכדרור אפשר להסביר רק כמעצור פסיכולוגי שישתחרר ברגע מסויים (נקווה שזה יקרה עדיין במדים של יונייטד)

איש 30 באפריל 2009

רונןעזימי שיודע- לפי חוק בוסמן להרס הכדורגל באירופה, אין לשחקן (כמו אלמוניה או אחר) קייס לדרוש לשחק עבור כל נבחרת באירופה ברגע שהוא אזרח של אחת ממדינות האיחוד?

למישהו יש מושג מה בנטנר עושה בארסנל? או בכלל בכדורגל? אפילו תספורת של כדורגלן אין לו.

ברכות לוונגר. הפסד ראשון ב-13 שנה שהוא לא מתלונן על השיפוטתנאי הדשא או טוען שהגיע להם לנצח.

נועם (88)- איפה משיגים את החומר שאתה מעשן?

רונן דורפן 30 באפריל 2009

איש – לא, השחקן חייב להתאזרח. נבחרת לא נחשבת למקום עבודה ולכן חוקי מעבר חופשי של עובדים לא חלים עליה.

גיל מזימבבואה 30 באפריל 2009

אני לא מבין מה הטענות לרונאלדו, מגן אחד הוא עובר בקלות. הבעיה מתחילה אם מקיפים אותו 3 מגינים וסוגרים לו את זווית המסירה ואז הוא מנסה לעבור אותם ומאבד את הכדור.
יש לו גם בעיה עם אופציית המסירה, לאברה הוא ימסור את הכדור יותר בבטחון מאשר לאושה, לכן הוא תמיד יחפש אופציה יותר טובה מאושה.

טל 30 באפריל 2009

גיל

ציפתי וקיוותי שרונאלדו יעשה חיים קשים הרבה יותר לגיבס הצעיר וחסר הנסיון אבל קרדיט למגן,הוא עשה חיים קשים לרונאלדו וללא עזרה של שמירה כפולה,
בסופו של דבר פרגוסון כשהחליף את טבז העביר את רונאלדו לאמצע לצד בארבטוב ואת רוני לאגף ימין וזה מעיד על העבודה הטובה של המגן גם כן כשמזיזים את השחקן המקורי מהצד שלו.
זיו ציין קודם לכן שרונאלדו העונה מתקשה לעבור שחקנים באחד על אחד וכנראה זה עניין של מעצור פסיכולגי ואני מסכים איתו ואוסיף,ביטחון שנפגע.

עזי 30 באפריל 2009

איש, הוא כבר אזרח אנגלי כי אשתו אנגליה, אפילו אמר שהיה שמח לשחק בנבחרת אנגליה. אני לא חושב שאי פעם ייזמנו אותו.

רונן דורפן 30 באפריל 2009

עזי – לפאביו קאפלו יש כרגע קרדיט ציבורי שהוא יכול להעביר הכל. מאמן אנגלי, שימונה בכדי לשחק "כדורגל אנגלי אמיתי" כמובן שלא יזמן אותו.
טל – זה עוד חלק משכר הלימוד ששילמו על ברבטוב. גם בשנה שעברה היו לא מעט משחקים שמגן הצליח להסתדר עם רונאלדו באגף. אבל אז היו מעבירים אותו מיד לאגף אחר או לאמצע. זה כל הרעיון. מגינים שהם מהירים מספיק עבורו, לרוב לא יכולים להתמודד איתו בגובה וכך הלאה.. ולרונאלדו היה רשיון לקחת את המגינים למקומות שהוא רוצה. השנה הוא יותר קיצוני קבוע – כי ברבטוב לא מחליף מיקום בקלות, והוא נפגע. נפגע, אבל מגיע לחלק הנכון של העונה בכושר טוב יחסית. בסך הכל רק חוסר מזל מנע ממנו עוד צמד אתמול.

אביעד 30 באפריל 2009

זיו- נכון, הארגריבס לא שיחק הרבה בתור הגרזן המצופה, לא כי הוא לא יכול או כי נכשל בכך אלא כי שנה שעברה הסתדרנו בלי זה. הוא שיחק כמגן בתור אילוץ, כי באותם משחקים המכריעים שוידיץ' פספס בגלל פציעה, פרגוסון סמך יותר עליו בהגנה מאשר על אוש'ה או פיקה. זה לא מעיד על יכולתו כגרזן, הוא השחקן הכי טוב שיש לנו בעמדה הזאת (בהנחה שהוא יתאושש מהפציעות). פלטשר עשה אתמול עבודה מצויינת והביקורות שהוא חוטף כאן הן שגרתיות. היום הביקורות הללו פשוט מכעיסות. דארן פלטשר עשה עבודת קודש אתמול. הוא היה הגורם המרכזי בחנק שהופעל על הקישור של ארסנל, עזר בסגירה בכל מקום במגרש, נלחם כמו אריה והרוויח את הכדור כמעט בכל תיקול. אבל יש מגיבים כאן שזה לא מספיק להם. למה הוא לא הבקיע? למה הוא לא בישל? למה הוא לא בעט? אין צורך להתמקד בשלילי. תנו כבוד לפלטשר כשמגיע לו. הוא התבקש אתמול לעשות משהו ועשה זאת בצורה מדהימה.

נועם 30 באפריל 2009

איש (מס' 93), אני לא מעשן כבר הרבה שנים, אפילו לא סיגריות.

לגופו של ענין, מה בדיוק לא נראה לך במה שכתבתי?

יוני 30 באפריל 2009

אני יודע שיכולנו לתקוע, אבל זה לא כל כך יצא. רציתי לדבר על אחד רג'ון רונדו שעושה דברים מטמטמים בפליי-אוף. יותר ריבאונד, אסיסטים, נקודות וחטיפות שראינו משחקן אחד כבר הרבה זמן. לא יודע אם מג'יק הצליח להגיע לסטטיסטיקות שכאלה. פשוט טירוף.

ארנון 30 באפריל 2009

יוני, אם כבר אופ-טופיק ורגון רונדו – בנוסף לכל הסטטיסטיקות הנהדרות שלו בסדרה, הוא יכול לזקוף לזכותו גם פאול-במתכוון-מכריע-משחק(ואלי סדרה). שופטים נקניקים!

סימנטוב 30 באפריל 2009

יזכרו את הפאול אם הם יעלו? תיהיה איזו * ליד הנצחון הזה? הוא צריך להיות מורחק ליותר ממשחק אחד

Drazick 30 באפריל 2009

האכזבה שלי היא פברגס.
הכשרון המדהים הזה הולך לאיבוד בגלל חוסר יכולת פיזית.
הוא חייב לשפר את המהירות שלו כדי שהמסירות שלו יבואו לידי ביטוי בהתקפת מעבר / מתפרצת גם כאשר הוא מתחיל אותה יחסית מאחור.

הוא זה שאמור להביא לארסנל את מימד הקטלניות שלה.
בגלל איך שהתפתח המשחק אתמול שדרש ממנו להגיע במהירות מצד אחד לצד שני (מה שהוא לא מסוגל) כל העוקץ של ארסנל נעלם.

מסי או לא מסי, משבר פסיכולוגי או לא, כיום השחקן הכי קטלני ששוה גול לבד בכדורגל העולמי זה רונאלדו.
כמות הכשרון להבקיע ברגליים שלו היא ורסטילית כ"כ שפשוט לא ניתן להעלים אותו.

דולב 30 באפריל 2009

גלעד בלום – אני מוחה בתוקף על סעיף 4.
סליחה על הביטוי אבל:"מה זה השטויות האלו?!"
מכיוון שרונאלדו צולל אז השופט לא שורק לעבירות ברורות וזו אשמתו של רונאלדו?
השופט אתמול הגיע עם אג'נדה מהבית וזה היה אחד ממופעי השיפוט העצובים ומגוכחים כאחד – ואתה עוד מצדיק את זה.

איש 30 באפריל 2009

רונן, עזי- תודה. אני יודע שאלמוניה אזרח אנגלי, התהייה הייתה כללית יותר. מה גם שבתפקידי אימון, למשל, אין שום בעיה להעסיק זרים, כולל כאלה שאינם אזרחי האיחוד, כך שבעבור חלק לפחות כן מדובר במקום עבודה.

נועם- להשוות בין ויירה בשיאו לסונג זה מעליב. מאוד. במיוחד שקצת קשה לציין לטובה מישהו בקישור של ארסנל אתמול.

סופרפלי 30 באפריל 2009

אני מנסה לחשוב איך אפשר לעבור את הקו ההגנתי הזה של יונייטד, 40 מטר מהשער, ארסנאל נראו חסרי אונים לגמרי, אני בטוח שיש איזו שיטה.

גפן 30 באפריל 2009

דולב- אסור לשופטים לשרוק לטובתו של רונלדו, אלא אם זה משהו קיצוני.

אם אני שופט כדורגל, רק במקרים מאוד קיצוניים אני שורק לפאול לטובתו. הוא הרוויח את זה ביושר.

בראשית, הכדורגל שוחק כמשחק ג'נטלמני, ומי שביקש עבירה/חוץ/יד היה מקבל. היו מקרים של אי הסכמה (אגב, גם היום עם כל המצלמות יש עדיין מקרים כאלו) ולכן בסופו של תהליך, הוחלט להביא מין "מבוגר אחראי" שיתן את הדין במקרה של ספק.

בשנים הראשונות, למבוגר האחראי, קרי השופט, הייתה עבודה יחסית קלה. הוא התערב רק כשבאמת היה ספק. שחקנים נתנו לו כבוד, וכמעט ולא ניסו לעבוד עליו.

בשנים האחרונות, קיים טרנד בכדורגל, בו זה בסדר לשקר שופטים. שחקנים פיתחו את הצלילות לכדי אומנות. וגם את ההתפתלויות לאחר *שלא* נגעו בהם. הם מרשים לעצמם לצווח על השופט, על שלא שרק לטובתם, גם אם לא היו דברים מעולם.

השופטים מצידם, נמצאים גם הם בעין הסערה. עיתונאים עוקצים אותם ללא רסן, שדרנים יורים בהם חיצים, ומאמנים/שחקנים מרשים לעצמם להאשים אותם בתוצאות משחקים. כל השבוע לפני המשחק, חושב השופט על "איך אני לא אעשה טעויות" במקום על דברים חשובים באמת, דוגמת כושר גופני, למידת ספר החוקים, למידת קלטות ובהם טעויות של קולגות. שופטים מאבדים את הבטחון העצמי בגלל שחקנים דוגמת רונלדו. רונלדו הוא (ושכמותו) מכשיל שופטים סידרתי.

השופטים, אסור להם להיות סלחנים לכאלו המנסים לשקר אותם. צלילה שווה שקר. שקר צריך להיות עבירה חמורה. שחקנים צריכים להיות מורחקים על הצגות. לא פחות.

אני אחזור על זה עוד הפעם: אסור לשרוק לרונלדו פאולים, אלא אם זה משהו באמת קיצוני. הוא הרוויח את זה ביושר

יוסי מזרחי 30 באפריל 2009

סופרפלי
זה פשוט. באים מסביב.

יואב 30 באפריל 2009

גפן,
שופט צריך לשרוק על מה שהוא רואה. נקודה. ללא פרשנויות.כל דבר אחר, זה צחוק מהעבודה. מה זאת אומרת הרוויח ביושר? לאסירים ניתנת אפשרות שיקום, אז לכדורגלן לא? זה רישיון להרג בכל פינה במגרש, כולל בשש עשרה. מגוחך ודמגוגי. מה שכן, אני מקבל החמרה על הצגות וצלילות(מה שכנראה יגרום להתעסקות אינסופית בנושא שיקול דעתו של שופט-אבל אולי אין מנוס).

רונן דורפן 30 באפריל 2009

מצחיקים אותי הגעגועים לג'נטלמניות של פעם והעובדה שאנשים קונים את זה. באחת מאליפויות דרום אמריקה המוקדמות קיבלה ארגנטינה פנדל שלדעתה לא הגיע לה – והחטיאה אותו במתכוון – איזו ג'נטלמניות. הם שחזרו את ההתנהגות של הג'נטלמנים האנגלים – הקורינטיאנס – שלעולם לא היו מבקיעים פנדלים לזכותם.

אבל מה. באותה אליפות דרום אמריקה ממש כיבדה אורוגוואי את בקשת הנבחרות האחרות לקיים הסכם ג'נטלמני ושלחה הביתה את השחקנים השחורים שהתכוונה לשתף באליפות. הקורינטיאנס כמובן לא קיבלו שחקנים ממעמד הפועלים, ואפילו לא השתתפו במשחקי הליגה – בכדי שחלילה לא יאלצו לשתות במשותף עם יריביהם העלובים בסיום משחקים.

הג'נטלמנים למיניהם נכחדים לאט לאט מהעולם – בעיקר בגלל נישואי קרובים שגורמים לכך שיש להם ילדים חיוורים וטפשים. וטוב שכך. בסך הכל צריך יותר שופטים בכדורגל – זה הכל.

גיל 30 באפריל 2009

אופטופיק, שלמה ארוך שעליו בוסס הסרט ניצחון הרוח נפטר.

דולב 30 באפריל 2009

גפן – אני חושד שאתה וגלעד בלום פשוט שונאים את רונאלדו ואתם יודעים מה? סבבה לאללה. אני אוהד יונייטד ולא מסמפט את הבחור. אבל מפה ועד שריקה רק במקרים מחמירים עלולה לעשות מעט נזק למשחק בטווח הארוך (לדוגמא שופט שלא ימצא חן בעיניו הדריבלים של מסי (והנפילות) או הצורה בה חוגג ארשבין את שעריו (כי זה לא ג'נטלמני…) ולא ישרוק לעבירות עליהם או יאשר שערים) ובטווח הקצר, משהו בסגנון של השתלטות עויינת של השופטים על המשחק וחוקיו.
אתם שניכם שכחתם את תפקידו השולי של השופט בכדורגל – או שאולי המילה שופט מתבלבלת לכם עם זה שיושב בבית המשפט.
תפקידו הינו אחד ויחיד לשרוק לעבירות שהוא רואה ולנהל את זמן המשחק והמשמעת – כל דבר מעבר לזה, WELL, נועד לכישלון.

דולב 30 באפריל 2009

שייסה.
2 תפקידים לצורך הענין.

לירן שבתאי 30 באפריל 2009

סימנטוב בנוגע לרכש צריך להשקיע רק בעמדה אחת, בגרזן לאמצע. משהו בסגנון של דה רוסי. לא צריך להפריז ברכש גם בעזיבתם של שחקנים. יש לנו צעירים מצויינים.

אביעד 30 באפריל 2009

גפן, נניח שנקבל את הצעתך לפיה אסור לשרוק פאולים לרונאלדו כי הוא הרוויח את זה ביושר. נניח שעקפנו את המכשול לפיו ברגע שזה קורה אז תוך משחק אחד רונאלדו שובר רגל כי אם ממילא אין עונש אז אין סיבה שלא לשבור אותו.
למה לא להרחיב את הנושא?
בוא נעשה רשימה שתימסר מראש לשופט המשחק, לטובת איזה שחקן אסור לו לשרוק אלא במקרה קיצוני – רונאלדו, ג'רארד, טורס, מסי, דרוגבה, באלאק, רוני, אינייסטה, צ'אבי, אטו, רונאלדיניו, אינזאגי, קרספו, איברהימוביץ', דל פיירו, אדבאיור, פברגאס, לוקה טוני. וזה רק רשימה ראשונית, off the top of my head.
אתה מבין את הבעיה? צוללנים יש בכל מקום, בכל קבוצה, בכל מדינה. לסמן את רונאלדו ולא לשרוק לטובתו 90 דקות, גם אם אכן הייתה עבירה, כי "הוא הרוויח את זה ביושר", יפגע בכדורגל הרבה יותר ממה שהצוללנים למיניהם פוגעים בו.
אתה יודע מה? בוא נלך בכלל לפי הכללים הג'נטלמניים של המשחק, כמו שעדיין ישד בשכונה – ביקשת עבירה – קיבלת. אני משוכנע שיהיה כיף לשחק נגד קבוצה של פרגוסון או ונגר.

סימנטוב 30 באפריל 2009

לירן מסכים ומוכן לוותר על גרזן בשביל טבז

גפן 30 באפריל 2009

אביעד (ואחרים)- אף אחד מהשמות שציינת, לא קיצוני כמו רונלדו.

עכשיו, אני לא אומר שלא צריך לשרוק לו בכלל, אלא לא לשרוק את הדברים שבספק, וגם להתעלם מפאולים קלים. לתת למשחק לזרום במקרים של רונלדו.

בפאולים קשים אני כן בעד שישרקו לו. אבל, וזה מאוד חשוב, לתת לו צהוב על כל התחזות. גם אם היה לו כבר צהוב לפני כן!!

רונלדו היה יכול להיחשב כאחד הגדולים בעולם. אבל הוא לא. הסיבה לכך היא ההצגות התאטרליות שלו אחרי כל פעולה, הצלילות שלו ברחבה, וההתפתלויות מכאבים גם כשלא נוגעים בו כלל. זה מוריד לו הרבה מניות גם בעיני השחקנים, וגם בעיני השופטים.

אתמול הוא אולי היה צריך לקבל רק שריקה אחת. הפאול, בו הוא המשיך עוד שני צעדים, ואז נפל, ממש, אבל ממש לא היה צריך להישרק כפאול. גם אם זה גרם לו, ולאוהדיו להתעצבן.

יובל 30 באפריל 2009

אביעד ליכלכת. לשים באותה משבצת של רונלדו את ג'רארד, טורס, אינייסטה וצ'אבי זה לעג לרש.

ג'רארד מתחזה? הוא תמצית הג'נטלמניות. הוא ההיפך המוחלט מרונלדו בהיבט הזה.

היחידים מהרשימה שלך שאתה יכול להכניס לרשימת המתחזים לצד רונלדו, אלו אינזגי ודרוגבה.

סופרפלי 30 באפריל 2009

יוסי מזרחי, אם זה כל כך פשוט, איך זה שונגר לא מבין את זה?

אביעד 30 באפריל 2009

יובל, גרמת לי לחייך :) אל תהיה תמים. ג'רארד הוא אחד הצוללנים הגדולים בליגה האנגלית. הוא מנצל יפה את התדמית הנקיה של סטיבי ג'י המנהיג והג'נטלמן, אבל זו רק תדמית.
סתם דוגמא מקרית, אנא היזכר במשחק של ליברפול מול אתלטיקו מדריד השנה, איך ג'רארד זינק מול מגן של אתלטיקו לכדור גובה ואיך הוא נחת כמו תרנגולת שחוטה + גלגול תיאטרלי על הקרקע, וכמובן החיוך המרוצה אחרי שקיבל פנדל על זה. זוהי רק דוגמא. ג'רארד הוא צוללן לא קטן, הזינוק קדימה עם 2 הידיים המושטות, פשוט מעשה אמנות. וטורס? מתחרה ראוי לג'רארד.
במחשבה שניה, אולי מקומו של צ'אבי לא ברשימה. אינייסטה ועוד איך שם (ואני מאוד, מאוד אוהב אותו. הייי מת שהגאון ישחק ביונייטד). אינזאגי ודרוגבה, לא רק שהם ברשימה, הם קילומטרים לפני רונאלדו.
גפן, הנקודה שלי פשוטה – אם אין פאול לא לשרוק, אם יש אז שורקים. אין דבר כזה פאול קל. פאול הוא פאול. אתה נוטה לשכוח שרונאלדו סובל מהשופטים ברמה שחורגת לחלוטין מפרופורציה יחסית למספר הפעמים בהן הוא באמת צולל. רק העונה הוא חטף 2 מרפקים לצוואר בלי תגובה מול עיני השופט. חצי מהמשחקים הוא מסיים עם סימנים כחולים על הרגליים. הוא סובל מכמות עבירות מטורפת אבל בכ"ז כל פעם בא הקטיגור התורן וקורא לו "מתחזה" ו"מגיע לו".
אני זוכר משחק שלנו השנה מול סנדרלנד (נדמה לי) בו הוא חטף מרפק וברך לצלעות (לא בכוונה, במהלך תיקול) מאנדי ריד ולאחר כמה דקות בהן ניסה לשחק למרות הכאב, הוא הרחיק כדור החוצה ויצא. מה היה לשדר הגאון של ספורט 2 לומר על זה? "איזו יציאה בכיינית של רונאלדו". היחס שהוא מקבל חורג לחלוטין מפרופורציה יחסית למספר הפעמים בהן הוא באמת מתחזה. אם רונאלדו יבוא בסוף העונה ויגיד שהוא רוצה לעבור לספרד כי נמאס לו להתמודד עם הכסאח היומיומי ומחוסר ההגנה שהוא מקבל, אני אתמוך בו.

אביעד 30 באפריל 2009

גפן, דבר נוסף, מה זאת אומרת "במקרה של רונאלדו"? לרונאלדו אסור לשרוק על פאול קל וללמפארד כן מותר? ובאיזה טווח של השער נפעיל את ההנחיה הזאת? נעשה את רשמי ונאמר לשופטים או ככה בקטנה, מתחת לשולחן? ואם זה פאול קל שעוצר מתפרצת? ואם זה פאול קל שבזכותו היריבה הרוויחה כדור 20 מ' מהשער של יונייטד ביתרון מספרי?

זיו 30 באפריל 2009

אולי הגיע הזמן שיונייטד תדרוש הזמנת שופטים מקפריסין
זה עבד לא רע בדרבי

למי שעוקב אחרי המשחקים של נבחרת פורטוגל – האם גם שם רונאלדו (שיש לו אחריות לא קטנה על יחס השופטים כלפיו העונה) זוכה להתעלמות השופטים גם כאשר מגיעה לו הגנה ?

רונן דורפן 30 באפריל 2009

אני חייב לציין שזה אחד הדיונים הלא מעניינים שהיו פה הרבה זמן (נושא הצוללנים)

יוסי מזרחי 30 באפריל 2009

סופרפלי,
זה באמת פשוט מאוד, רק שונגר מתוחכם מידי…

אני מסביר: כדי לעבור את קו 40 המטר, הם צריכים לצאת מהאיצטדיון בשער ליד קו האמצע,ולהכנס שוב דרך השער שביציע שמאחורי השער.

זהו.

יוסי מזרחי 30 באפריל 2009

קראתי היום במעריב ספורט, כתבות שונות,ודעות על משחקי חצי הגמר.
היה שם קטע נוסף של אבי רצון, שבו הוא תיאר את המשחק הטקטי של צלסי כ- "גאונות טקטית עילאית" בסגנון האיטלקי המפואר .

בין יתר הגיגיו של האיש, הוא מספר שמאז ירידת הכדורגל האיטלקי, הוא מאבד ענין בענף,אבל הוא מוסיף, שהוא סולד מיוניטד ה-"פשיסטית" (האמירה במקור).

מילא לאהוב כדורגל איטלקי. זה בפני עצמו מספיק כדי לאשפז במוסד סגור.

הקטע של "הפשיסטית" מראה מי האיש ומהי רמתו השיכלית שכן אפשר לא לאהוד את היוניטד(זה לגיטימי)אבל לאהוב טקטיקה איטלקית !??? והוא עוד מחיב "טקטיקה" ומצדיק אותה כדי להשיג יותר שויון.
האיש, בר אישפוז.
ימונה שר בריאות במשרה מלאה לאלתר.

רועי.מ 30 באפריל 2009

יוסי מזרחי
מה אתה מצפה מתימני קטן?
כולה הי נספח עלוב באיטליה לפני מספר שנים או אפילו לא זה.

הכדורגל האיטלקי הוא בושה לדעתי. שחקנים בעלי אופי לטני שבוחרים לשחק משחק מבוקר ביותר. שדוגלים ב 1-0 עלוב.
ושוב מה ההתרגשות מרצון. רק לעיתים רחוקות הוא כותב משהו מעניין ונכון.

גלעד בלום 30 באפריל 2009

לדולב-אל תשים אותי באותה חבילה עם גפן("אתם שונאים את רונלדו"),יש לי דיעה עצמאית(עם כל הכבוד לגפן).אני דווקא אוהב את רונלדו מאד,הוא שחקן ענק,אבל הייתי מעדיף שיראה יותר קלאסה בקטע הזה.אגב ראיתי את רונלדו לא פעם ולא פעמיים מבצע עבירות די אלימות וגם ללא כדור כך שהוא לא תמים.למעשה מה שאמרתי בסעיף ארבע הוא שהצלילות לא משתלמות כי הן הופכות את השופטים לאידיוטים שנפלו בפח קבל עם ועדה ובשידורים חוזרים ,שלא לדבר על זה שהם סופגים קללות מהקהל שסבל מהשגיאה.

אם רונלדו חושב ששופטים לא נוטרים טינה לשחקנים מתחזים אז הוא טועה.שופטים(בלא מעט מקרים) הם אנשים עם אגו ענק ומוח קצת פחות,עדיף להיות יותר חכם בקטע הזה.

גפן-לא מסכים אתך,צריך לשפוט כל מקרה לגופו,אם רונלדו מתחזה אז לו צהוב ואם עושים עליו פאול אז מגיע לו פאול.

דופן-מסכים איתך,דיון משעמם.

דולב-זה עמרי?

עופר 30 באפריל 2009

טוב, הגיע זמן אוהדי ארסנל להגיב… או יותר נכון, אוהד ארסנל.
קודם כל – לא שיחקנו. באמת שלא שיחקנו כדורגל. ולמרות זאת, היינו קרובים לעשות תיקו אחת בחוץ.

חוץ מזה, הפסד מינימאלי – אפשר להכריע את המשחק בלונדון.
אגב, היה שיפוט ביתי מאד…

סופרפלי 30 באפריל 2009

אבי רצון כותב וכתב הרבה שטויות, אבל ה"תימני קטן" נשמע לי גזעני ומיותר.

בני תבורי 1 במאי 2009

סופרפלי אתה צודק.

יואב 1 במאי 2009

רועי מ
אמירה דוחה ואומללה. אבי רצון לא מבין בענף, איש ריב ומדון וקטנוני(והוא עוד סיבה לבטל את המנוי למעריב).
מה הקשר למוצאו?
ואם יורשה לי רונן, נמחקו פה הודעות פחות נמוכות מזאת.זה ממש מכער את הבלוג הנהדר שלך. ממש.

יוני 1 במאי 2009

עופר, אני איתך בתחנת הייבורי. בנוסף, תותחן במיל'…

חשבתי למחות על הבקשה למחוק הודעה (מאוד) לא יפה, אבל כנראה שהאצבעות הסכימו עם יואב. רועי. מ – שפר דרכיך.

טל 1 במאי 2009

אבי רצון הוא המקבילה הישראלית לצהוב הכי נמוך של הסאן האנגלי,מחפש רק פרובוקציות,פרשנות בלירה,
מעבר לזה הוא אכול קנאה על אהדת הכדורגל האנגלי בישראל,בעולם,
אהדה כזו שמשאירה רק את הפירורים לזו האיטלקית
ותוכן הכתיבה שלו בהתאם,
חבל בשבילו כי לכתוב הוא יודע,במה הוא מקבל אבל וכמו רבים בתקשורת הספורט הישראלית,הוא מוריד את הרמה לאפס,
אבי רצון = אתר ONE

ומה הקשר להיותו תימני?
אמירה אומללה ומכוערת.

דולב 2 במאי 2009

למי שטען לג'נטלמניות של ג'רארד:
http://www.youtube.com/watch?v=M5nB_Jk9svw&NR=1

דולב 2 במאי 2009

דוקטור א – מעט התבלבלתי מהתגובות שלך. ולא…

רועי מ. – תתנצל מיד! נולדתי וגדלתי בשכונת שעריים (אשכנזי שכמוני) ואפילו אני לוקח את זה אישית!

Comments closed