רכישת אנטוניו ואלנסיה. האם זה טוב לרכוש שחקן עם של קבוצה?

טוב. מכיוון שאנחנו לא מתייחסים לספקולציות יש כנראה חובה להתייחס ללא-ספקולציות. יונייטד רכשה היום את אנטוניו ואלנסיה, שהוא קיצוני ימני של וויגן ונבחרת אקוואדור. אני משער שואלנסיה הוא לא הרכישה האחרונה של הקיץ הזה ודווקא בגלל שהוא בתפקיד התאורטי של כריסטיאנו רונאלדו, הוא מסמן שינוי בגישה: פרגוסון לא מצפה לסיטואציה הבלתי-נורמלית לפיה קיצוני הוא המבקיע המצטיין בקבוצה. נדמה לי שואלנסיה יהיה קיצוני וזהו. כבר כתבתי במידה מסויימת את דעתי עליו: הוא רכש טוב כי הוא כבר משחק באנגליה ואפילו חי במנצ'סטר ולגמרי בלי הציפיות לרשת את רונאלדו. לגבי המחיר – 16 מליון – לא מבין בדברים האלו. לא רוצה לכתוב על כסף.

השאלה הגדולה היא אם עכשיו יירכש חלוץ ברמה עולמית גבוהה. אני די חצוי בקשר לכך. כרגע הסתיימה עונה בה היו שלושה חלוצים ברמה עולמית כשקצת קשה להצביע על היררכיה ביניהם. רוני שיחק באופן יותר קבוע מהאחרים, כשהיה זמין, אבל לעתים זה היה באגף. ברבטוב לא השתלב באופן מושלם וטבז היה ממורמר. אז בעוד שאת רונאלדו הייתה חובה להחליף בשחקן בתפקידו לא בטוח שזה המצב לגבי טבז. כי אסור לשכוח: הוא לא היה לגמרי שחקן הרכב.

לדעתי יהיה רק עוד רכש גדול אחד ומעניין אותי מה הוא יהיה: סקורר – ואז רוני ימשיך לנדוד במגרש כשברבטוב משחק. או שחקן יצירתי משמאל ואז רוני יהיה במרכז. קשה לי להאמין שנראה קשר מרכזי כי יש עומס גדול באזור ההוא. הפתעה – כמו מגן ימני שהוא תמיכה אמיתית בהתקפה – היא אפשרות יותר הגיונית.

וזה מביא אותנו לשאלה המקצועית האמיתית בכל הסיפור הזה: האם זה נכון לרכוש שחקן שיש לו שם של קבוצה?

ג'ים לייטון היה לא יותר מסביר אבל דוויט יורק היה יוצא מהכלל ובובי צ'רלטון נחשב אחד השחקנים הטובים בהיסטוריה של הכל. לעומת זאת שחקן עם שם של נבחרת – אלן ברזיל – התברר כטעות.  אז בהחלט יש לשבח את פרגוסון שהעדיף את האופציה של שחקן עם שם של קבוצה. מה עוד שהצרות האמיתיות מתרחשות כשלא רוכשים את השחקנים הללו: אלן סנדרלנד הבקיע נגדנו את שער הניצחון בגמר של 1979 ובגמר הגביע של 1976 ספגנו שער ניצחון מבובי סטוק. חייבים להחזיק את כל השחקנים הללו אצלנו. גם אם דויד Villa עולה הרבה כסף.

הערה לגבי הדרך בה אני מנהל את הבלוג
גרמניה וזרים

No Comments

יואב 1 ביולי 2009

רונן,
צחקתי בקול רם. אחד הגדולים שלך.
בקשר לולנסיה,
פרגי עושה עליו סקאוט כבר שנתיים.התחושה היא שולנסיה היה נרכש גם בלי קשר לרונאלדו.ואם זה רמז למשהו, גם על בנזמה התבצע סקאוט מתמשך מתובל במחמאות והערכה מפי פרגי…
ברקע,פרגי מנסה להחתים מגן צעיר ומבטיח מסטוקפורט בשם ג'ון תומפסון(שגם בנו דארן, מעוניין בו!!). אז אולי זה מתקשר למגן הימני שכתבת עליו.
לדעתי האישית, יונייטד זקוקה לחלוץ טוב נוסף כי אפשרויות התימרון כרגע, בעונה ארוכה,לא גבוהות.
בקשר לקישור, רק מרוויח כדורים מהשורה הראשונה(טורה, דה רוסי).אם אין בנמצא, זה יכול לחכות לקיץ הבא או להחלמתו של להאגריבס.

אביעד 1 ביולי 2009

רונן, הבנתי אותך. מה שאתה עושה כאן הוא בעצם תחילתו של מסע דה לגיטימציה מכוון ובוטה שמטרתו למנוע מפרגוסון מלרכוש את ג'ייסון סקוטלנד מסוונסי!
דרך אגב, ההודעה באתר הרשמי אמרה "מנצ'סטר יונייטד גאה להכריז על ההחתמה הראשונה לקיץ", משמע יהיו נוספות?

יואב 1 ביולי 2009

ג'וש תומפסון ולא ג'ון.

עומרי 1 ביולי 2009

העומס במרכז המגרש הוא אופטי. חסר ליונייטד שחקן מהטופ העולמי באיזור הזה. אנדרסון אולי יהיה כזה אבל כרגע הוא עדיין רחוק.

הקורא 1 ביולי 2009

אני גם נוטה להאמין שיהיה עוד שחקן אחד משמעותי שיירכש, וההימור שלי הוא שזה יהיה בהתקפה.

birdman 1 ביולי 2009

מסתמן שהכיוון העונה הוא להימנע משחקנים ממורמרים, שקט תעשייתי. ברבטוב יקבל דקות משחק והזדמנות להראות לכולם, רוני ישחק בתפקיד שלו, ואם מי מהם פצוע אז יש צעירים רעבים או גיגס וסקולס הוורסטיליים.

"בספורט אתה טוב רק כמו המשחק האחרון שלך" – אריה מליניאק. מאז המשחק נגד ליברפול, וידיץ' לא שווה כלום, לעניות דעתי (העניה באמת) שם צריך חיזוק.

רונן דורפן 1 ביולי 2009

אביעד – גם סטיבן אירלנד לא צריך לדעתי להרכש.

הרצוג 1 ביולי 2009

נראה לי ששכחת את ניר סביליה…

רונן דורפן 1 ביולי 2009

הרצוג. זה מזכיר לי סיפור מדהים. היה לפני יותר מעשור משחק בין הנבחרות הצעירות של גרמניה וישראל. וניר סביליה החטיא מצב של 9000 אחוזים. והשדר הגרמני אמר שזו ההחטאה הכי גרועה שהוא ראה מאז משחק בין וורדר ברמן לקבוצה ספרדית. והפרשן ניסה להזכר באיזה משחק. ופתאום השדר הבין שזו הייתה החטאה אחרת: החטאה של אותו ניר סביליה נגד וורדר ברמן במדי מכבי תל אביב.
השדר השתנק מצחוק ולקח לא מעט זמן עד שיכול היה להמשיך לשדר.

birdman 1 ביולי 2009

היה חלוץ בנבחרת קולומביה – אדולפו 'אל טרן' ואלנסיה.

רונן דורפן 1 ביולי 2009

בירדמן – לפי חוק בוסמן והרחבת ליגת האלופות הייתה אפשרות להזניח שחקנים עם שמות של קבוצות זרות. את הקטור ריאל למשל. או את די נאפולי. אבל כיום, בעולם הפתוח, אין ברירה אלא לרכוש גם שחקנים כמו אנטוניו ואלנסיה.

הרצוג 1 ביולי 2009

אבל עם כל הכבוד לניר סביליה – בקטע של מחמיצן עם שם של קבוצה
השיאן העולמי בהשפלה לעומק הוא ללא ספק מרטין פאלרמו
שהצליח להחמיץ 4 פנדלים במשחק אחד, שיא שכנראה לעולם לא ישבר.

רונן דורפן 1 ביולי 2009

הרצוג – שלושה.

מרקפוצ'ינו מארה"ב 1 ביולי 2009

אז אתה אומר שמנצ'סטר תסדר גם בלי עומרי קנדה?

גל 1 ביולי 2009

בקר טוב,
אני הולך בקו של רונן,לא מתעסק בספקולציות את מי לא יביאו,אני סומך על פרגי שיביא עוד סטאר אחד וגדול.
מאידך נהנה מכל מילה כתובה שלך רונן-אשף סידור המלה,תמיד בהרכב הנכון!

מיכאל 1 ביולי 2009

איזו שנינות על הבוקר, רונן, הרצוג, מרקפוצ'ינו. יום טוב לכם !!!

יוסי מזרחי 1 ביולי 2009

רונן:
התחלה מצוינת לבוקר חדש,
נחה עליך הרוח. אחד הפוסטים המהנים עם מידה יפה של ציניות.

תגובה ענינית -יותר מאוחר. עכשיו אני נהנה.

גיא אלון 1 ביולי 2009

מה לגבי שחקנים עם שם של קנטונים ?
יש איזה אחד, לא הייתי מתנגד שישחק אצלנו…

אבו יו יו 1 ביולי 2009

שחקנים עם שמות של קבוצות זה גימיק נחמד אבל לא מספק. אצלנו ביו יו אנטרפרייזס מאמינים במעשים ולא בדיבורים. לכן, שור נא פרגי חביב, הרכש הראשון שלנו הקיץ הוא לא אחר מאשר משה אוננה.
עושים. לא מדברים.

יוסי מזרחי 1 ביולי 2009

BIRDMAN:
אתה קצת חריף כלפי ווידיץ. נכון שהיתה ירידה ואפילו משמעותית בכושר שלו אחרי ליברפול, אבל לא צריך להגזים ולדעתי הגזמת. גם העובדה שברצלונה מילאן וריאל, רצו אותו, אומרת משהו.

רונן:
העומס במרכז השדה הוא יותר מספרי מאשר איכותי. אני חושב שחסר בפאזל מישהו משמעותי שסביבו יבנה מרכז השדה עם אלה שכבר ישנם,וצריך לזכור שלפחות סקולס וגיגס,כבר בסוף הדרך וזה בלי לדעת מה באמת קורה עם הארגריבס.

צריך עוד חלוץ ? מי שמאמין ברנסאנס אצל ברבטוב, יכול להניח שלא צריך עוד חלוץ, אבל מי בונה על הנחה כזו? . הלואי ויסתבר שברבטוב הופך לציר חשוב והילדים שמסביב יקבלו עוד תקופה של חניכה יחד עם תרומה שוטפת לקבוצה . אבל זה הימור שלא לוקחים לדעתי. בנזמה הוא הזדמנות מכל בחינה שהיא ואני לא בטוח שאם לא השנה, הוא יהיה זמין עבורנו בעוד שנה. אל תשכח שיש לא נורמלים במדריד וגם במנצסטר לידנו.

יוני 1 ביולי 2009

שחקנים עם שמות של תפוזים, לא של קבוצות…

אורי 1 ביולי 2009

אגב בתחילת אוגוסט אנחנו מארחים את ולנסיה למשחק ידידות. העורכים של העיתונים כבר מכינים כותרות.

ניינר 1 ביולי 2009

חבל שאבי ירושלמי ואיבן קורדובה פרשו. הם היו יכולים להיות תחליף הולם לפרדיננד ווידיץ'.

ד"ר א. 1 ביולי 2009

רונן –
הסיפור מתגובה 9 עצום. הייתי חושב שהמצאת אותו, אבל איך אפשר להמציא סיפור כזה?
ולהחטיא 3 פנדלים במשׂחק אחד זה גם הישׂג שאין לזלזל בו.

אביעד 1 ביולי 2009

לכל מי שמלין על כך שהעומס שלנו במרכז השדה הוא אופטי ולא איכותי: את מי מהשמות הבאים הייתם חותכים? גיגס, סקולס, קאריק, פלטשר, אנדרסון. נא לא לשכוח את פוסיבון, גיבסון והארגריבס.
שאלה נוספת, מתי הייתה הפעם האחרונה שמנצ'סטר יונייטד שיחקה באופן קבוע עם קשר התקפי במרכז? זה תמיד היה שילוב של שני שחקני Box to Box שמסוגלים גם להגן וגם לבנות משחק מאחור. את היצירתיות שמרנו לאגפים ולחוד.
יוסי מזרחי – צריך עוד חלוץ. ולו רק בגלל שאי אפשר להעביר עונה שלמה בה אתה רץ בכל המפעלים ומשחק עם 2 חלוצים כאשר יש לך רק 2 חלוצים בסגל והגיבוי שלהם הוא שני שחקנים בני 18. השאלה היא בעיניי כמה בכיר החלוץ שיירכש. האם זה יהיה בסגנון בנזמה (כוכב שצריך הרבה דקות) או חלוץ אחר, שחקן מוכשר שבא להוכיח את עצמו ולא אכפת לו לשבת קצת על הספסל.

איתן גרין 1 ביולי 2009

ענין אחר-
אליפות הארץ באתלטיקה מתחילה היום.
חבל שפאלי פצוע. יכול היה להיות קרב כל ישראלי נהדר שלו מול דימטרי קרויטר. סוף סוף שני אתלטים ברמה בין לאומית. אבל פאלי פצוע. דימטרי קרויטר, היום בעל התוצאה הטובה בעולם לגילו, הוא סיבה טובה לצפות בתחרות. ויש גם עוד.
אני יודע שהתחרות לא ברמה גבוהה אבל מי שאוהב אתלטיקה יאהב גם אותה. עורי האתלטיקה המקומית!
(מתי ישברו את השיא של שחמורוב ב 100. השיא מ 1973)
(מתי ישברו את השיא של וישניצר ב 5000. השיא מ 1973)

איתן גרין 1 ביולי 2009

קבלו תיקון:
השיא של שחמורוב מ 1972. סליחה.
וכיוון שהועלו כאן או בתגובות לפוסט אחרי ענייני אבות, אמהות ובנים אז גם הבן של שחמורוב היה ספורטאי. סייף. וברמה גבוהה מאוד. הוא נסע עם מלגת ספורט (סייף, כאמור) למכללה באמריקה והספיק כבר לפרוש (ועדיין לא שברו את השיא של אמא שלו.)

רוני 1 ביולי 2009

עד היום אני מתבאס על כך שאוורטון לא החתימה את החלוץ הברזילאי, ששיחק בדורטמונד כמדומני, ששמו היה…אוורטון.

אפשר להתנחם בעובדה שפעם המאמן של וולפסבורג היה וולפגנג וולף!

מאיר המקורי 1 ביולי 2009

חוק הספקולציות (אנחנו לא מתייחסים וכו') התחיל אחרי שבעת אלפים הפוסטים על מכירת רונאלדו (לפני המכירה עצמה לפני חודש), או לפניו?
אני לא נראשון – הרימו פה גבה על החוק הזה כבר לפני כמה שבועות, אבל אני חוזר ומוחה. ספקולציות הם חלק מהמשחק. ודווקא בבלוג כזה אפשר להסתכל עליהן ולנתח אותן מזוויות יותר מעניינות מהסאן וידיעות, אז חבל.
גם כסף, אגב, הוא חלק מהמשחק. חבל שאתה לא מבין בזה.

רועי שבא אחר-כך 1 ביולי 2009

לעניין החטאות הפנדלים:
אני זוכר במעומעם איזה משחק של אינטר, מהתקופה שבה הערוץ הראשון היה משדר בימי ראשון מגזין בהנחיית אבי רצון שסיקר את הליגה האיטלקית (ונדמה לי שרק אותה), שבה נשרקו לזכות אינטר ארבעה או חמישה פנדלים, ורק האחרון שבהם הובקע. נדמה לי שמתיאוס אחראי לפחות לאחת ההחמצות ושהוא גם כבש את ההזדמנות הרביעית שהם קיבלו (אבל אני ממש לא בטוח בעניין הזה). בכל מקרה, התדהמה שבה צפיתי בתקציר ההוא זכורה לי היטב.

יובל (השלישי) 1 ביולי 2009

איתן גרין- צחוק הגורל הוא שבדיוק בזמן האליפות בהדר יוסף, יתקיים ערב ההוקרה לאריק איינשטיין.

"אריות" איינשטיין למי שלא זוכר, היה בעברו שותף פעיל לאותה תחרות אתלטיקה, הוא היה אלוף ישראל בקפיצה לגובה בשנת 1956.

הוא החזיק אז בשיא די מדהים לאותה תקופה ולאותו הסגנון- 1.80.

יוסי מזרחי 1 ביולי 2009

אביעד:
אני אמרתי העומס במרכז הוא יותר מספרי מאשר איכותי ואני חוזר על עמדה זו.
שים לב לרשימה שהזכרת:
סקולס וגיגס, עם כל האהבה אליהם, אינם שחקנים לרצף משחקים והיום הם יותר שחקנים למשימות מוגדרות ולא למה שקרוי הרכב ראשון. כמה משחקים לכאן או לכאן לא שמים אותם בעמדה של ציר מרכזי במרכז השדה.
הארגריבס: אתה יודע מה מצבו האמיתי ואיך זה יבוא לביטוי במהלך העונה? לפי מה שידוע כרגע, יש עדיין בעיה.
גיבסון: הרמתי גבה כשראיתי אותו בדשימה ההעברות.מה זה אומר על יכולתו ,על פי אלכס פרגוסון?
פוסיבון-הלואי ןיתקע יתד, אבל על תקוה בונים מערך לכל העונה?

ולבסוף,מדובר בעונה קשה, ללא השואה לליגות אחרות ועם קושי גובר בפרמייר ליג, דורשים התיחסות לעמדה הזו.

מתי היה לנו… אתה שואל? תמיד.
לא מדובר בקשר התקפי כמו שאתה מציין,אלא בעוגן במרכז.תמיד היה לנו אחד כזה, בראין רובסון,פול אינס,רוי קין ולידם קשרים יצירתיים כמו סקולס,ובעבר הרחוק יותר, ניל ווב. היו גם נסיונות שכשלו כמו קלברסון וכמו וורון אבל תמיד היה צורך באחד כזה.

ויכסלפיש 1 ביולי 2009

כדאי להוסיף את הקטור ריאל הארגנטינאי של ריאל מדריד מסוף שנות ה-50 ולהבדיל את שון דאנדי הגרמני משנות ה-90 שלא הגיע רחוק למרות שבנו עליו

איתן גרין 1 ביולי 2009

יובל (השלישי)-

עד כמה שאני זוכר אריק איינשטיין היה אלוף ישראל לנוער (ולא לבוגרים), אבל, שווא בדיקה כי בהחלט יתכן שאני טועה כאן. הוא אגב חזר בגיל הרבה יותר מאוחר והתחרה בתחרות וותיקים ואז הדף דוקא כדור ברזל (מהירות. רגליים חזקות. שני דברים, בתוספת עוד כמה, הנחוצים לשני הענפים.)

אביעד 1 ביולי 2009

יוסי, יש לנו עוגן במרכז. אנדרסון וקאריק יותר ממתאימים למלא את התפקיד לתוך העתיד (אולי גם פוסיבון). מה שקוראים רבים בבלוג דרשו לעיתים תכופות זה לא עוגן כי אם קשר מרכזי שישמש כציר התקפי ואת זה מעולם לא היה לנו ואנחנו לא צריכים עכשיו.
טענתי היא שהעומס במרכז הוא לא רק מספרי – בכוונה ציינתי את השמות. אם העומס הוא מספרי אז כל הגעה של מישהו חדש תדחוק מישהו קיים החוצה, מי זה יהיה?
בכל מקרה, השאלה היא אואן הארגריבס. צידדתי בעבר וגם היום בהגעת קשר מרכזי חדש, וזאת במקרה בו הארגריבס לא יחזור לפני מרץ.

S&M 1 ביולי 2009

מקורי, שנון, מצחיק. תודה (אף שחסרה מילה בכותרת של הפוסט).

ומצחיק גם ששוק העברות-העל מתייחס ליונייטד כאל קבוצה קטנה יחסית לריאל מדריד שחטפה את בנזמה עם קצת יותר כסף.

יורם אהרוני 1 ביולי 2009

שיאו האישי של אינשטיין בקפיצה לגובה עמד על 1.84 ונקבע בתאריך 16.6.56 .באותה שנה הוא הוכתר כאלוף ישראל לבוגרים עם 1.80. הוא סיפר פעם על נסיבות פרישתו:הוא היה מועמד לצאת עם הנבחרת לתחרות בטורקיה אבל בגלל שיטת הפיפטי-פיפטי שהייתה נהוגה אז הוחלט לשגר במקומות אתלט של מכבי. הוא היה מבואס ואז אבא שלו, שחקן תיאטרון האוהל יעקב אינשטיין, הציע לו לנסות להצטרף ללהקה צבאית. הוא הגיע למשרדי הנח"ל ביפו ושאל: איפה כאן נרשמים ללהקה הנח"ל?
היה פעם אתלט, קופץ לגובה גם כן, בשם משה אליצור. הוא דווקא היה ממכבי..הוא השיג 1.85 ב – 1962. חוצמזה, לפני 40 שנים בדיוק ניצח כדורגלן פעיל באליפות ישראל בריצת 100 מטר: חזי פלמן משמשון תל-אביב שבאתלטיקה ייצג את מכבי תל-אביב. זה היה על המסלול באצטדיון רמת-גן.

יוסי מזרחי 1 ביולי 2009

אביעד, אני לא התכוונתי אף פעם לקשר מרכזי כמו קאקא למשל,שזה קשר התקפי,אלא לקשר עם אורינטציה הגנתית יותר דוגמאת רוי קין, כדי לשלוט בקצב המשחק,לעזור בהגנה ולעצור את היריב באמצע.
הארגריבס בריא זה פתרון מצוין.
אנדרסון וקאריק, אני לא בטוח מבלי להמעיט מערכם.
באשר למי שיפרוש העונה או בסופה,שנינו יודעים

יואל 1 ביולי 2009

המקסימום שולנסיה יכול להיות זה נאני משופר.

נדמה שריאל מדריד עושה ליונייטד את מה שצ'לסי עשתה ליונייטד לפני כמה שנים – כל שם של שחקן משמעותי שנרמז כאילו יונייטד רוצה אותו מיד נרכש.

צריך להתרגל לכך שיונייטד מצטמקת מבחינת חשיבותה וכבר לא מהווה מוקד משיכה לשחקנים גדולים הן בשל הערכה שהיא תתקשה להגיע להישגיה מהשנים שעברו והן בשל אי יכולתה לשלם את הסכומים המטורפים שריאל מדריד וסיטי מוכנות לשלם.

כרגע הסגל של יונייטד לא שווה יותר ממאבק על מקומות 6-7 בליגה וסביר שהוא יתקשה מאוד לעבור את שלב הבתים בליגת האלופות.
עם רונאלדו וטבז יונייטד התקשתה להבקיע – מה יהיה בהעדרם ?
עונה פיננסית היא לא אסון וכך גם מתן אפשרות לשחקנים הצעירים להותיר חותם אבל ראוי להצהיר על כך.

אוזי 1 ביולי 2009

ההצהרות הדרמטיות פה משעשעות אותי כל פעם מחדש…

יוסי מזרחי 1 ביולי 2009

יואל, עכשיו נרגעתי. מקומות 6-7 ,לא צריך לזלזל בזה, יתכן ואפילו נגיע לאירופה.
תודה שהכנסת סדר במחשבות.תודה.

Yair 1 ביולי 2009

אני קונה מקומות 6-7, אולי אפילו ריצה טובה בגביע הליגה? למה לא…

רונן דורפן 1 ביולי 2009

יואל – גם אסור לשכוח שכשלריאל היו את פיגו, זידאן, רונאלדו, ראול, בקהאם. הם זכו בכל אליפויות אירופה וספרד ולא השאירו פרור למתחרים.

הדינוזאור 1 ביולי 2009

מבחינתי עד שלא יוכח אחרת , יונייטד מועמדת לאליפות.
אם לא יתחילו טוב , זה יהיה עצוב , או אז יתעוררו האוהדים
ויבינו שהאליפויות שלקחו בעונות קודמות ( לא מנסה לקחת את ההישג ) היו מול קבוצות שגמרו את העונה בשליש העונה או מעט אחרי ( ובמקרים מסויימים – אף לפני , טוטנהאם בעונה החולפת ).

ד"א –
בבלגיה שידרגו את השיטה . הורידו 2 קבוצות ובעונה הקרובה
יהיה להם גם 'פלייאוף' בסגנון דומה למה שיהיה בארץ ,
עם צמצום הנקודות בחצי בין 6 המדורגות הגבוהות שימשיכו להתמודד אחת מול השניה עד המחזור ה 40.
אלה היו הדרישות של הטלוויזיה שגם העלתה את ההצעה שלה בכ 15 אחוזים , מה גם שנוספו עוד משחקי בית שאפשר למכור בהם כרטיסים וההכרעה היא כמעט בטוח בין הקבוצות הטובות באותה עונה. עם חשיבות המקומות 4-6 , נפתחת תחרות בין מספר לא קטן של מועמדות ריאליות וגם אם לא יאיימו על האליפות , עדיין ייאבקו חזק על מקום בליגה האירופית ואפילו מוקדמות ליגת האלופות מול קבוצות ברמה שלהן שמשחקות על אותן מטרות .

לגבי יתר הקבוצות – עד מקום 14 יש סיכוי תיאורטי להגיע לאופ"א , אם כי המיקומים הריאליים הם כנראה 7-11 ( 5 קבוצות נוספות ) .
לאחר 30 מחזורים הליגה מחולקת ל 3 בתים .
1-6 ממשיכים לעוד 10 מחזורים וזהו בית האליפות .
דירוגים 7-14 מסתדרים בשני בתים :
בית A – מקומות 7,9,12,14 .
בית B – מקומות 8,10,11,13
הם משחקים בינם לבין עצמם עוד 6 משחקים ( 3X2 ) במתכונת בית-חוץ כשגם שם מספר הנקודות מצטמצם בחצי ( די בטוח ).
הראשונות בכל בית ( יוצא ששיחקו 36 מחזורים ) נפגשות לסדרה במתכונת גומלין והמנצחת אמורה לפגוש את מקום רביעי
אחרי הפלייאוף העליון במאבק כפול נוסף על הכרטיס האחרון לליגה האירופית .

בשלוש מילים :
השיטה הטובה ביבשת .

בשלוש מילים נוספות :
בקרוב מאוד אצלכם

אביעד 1 ביולי 2009

אני לא מוכן להסתפק בהצלחה בגביע הליגה. ממילא כל הקבוצות הבכירות באמת מעלות שם הרכבים משניים, אני חושב שאנחנו מסוגלים לתת פייט לגדולות האמיתיות של האנגליה בגביע האנגלי ובמקביל להאבק על מקום באירופה דרך הליגה!

איתן גרין 1 ביולי 2009

יורם-

תודה על העידכון המדויק.

וסיפור נוסף: אביו של איינשטיין היה שחקן ולא קרוב במיוחד לספורט. לאחר שאריק שבר את אחד השיאים (נוער, בוגרים) הוא היה נרגש מאוד, כמובן, ומיהר לספר לאביו שאמר לו מיד: "למה לשבור, אריק? למה לשבור? יש כבר משהו אז שוברים אותו."

ארנון 1 ביולי 2009

בדבר אחד אין ספק: מאמן הכושר צריך להיות דרוד שמשון!

יואב 1 ביולי 2009

יואל,
מי אמור להצהיר על כך?
בעל הבלוג? פרגי? אוהדים?
כל השנים האלה וזה מה שאתה חושב על פרגי?שהוא לא הולך להתחרות? עצוב קצת….

דולב 1 ביולי 2009

ברוך הבא מר ולנסיה.
שחקן חזק פיסית, שליטה מצויינת ב2 הרגליים, שחקן אגף עם הרמות מצויינות וראיית משחק טובה שכמעט במו רגליו העלה את ויגן רמה בעונתיים האחרונות.
פרגי שם עליך עין מזמן וזה שהגעת אומר בעצם הכל.
שכולם ימשיכו לדבר על מה חסר ואתה תעשה את מה שאתה עושה.
אני מאמין שהוא תוספת אדירה, הלאכן?

יוסי מזרחי 1 ביולי 2009

יואב (48),
אתה קצת רציני מדי בתגובה למה שנאמר בתגובה 39.
יתכן שהחמסין השפיע על מה שנכתב שם.

אוזי 1 ביולי 2009

מה שכן אומר זה שלדעתי מניו לא תגיע רחוק באלופות. בליגה לדעתי היא המועמדת הראשית גם במידה ואין החתמות מרשימות נוספות אלא אם כן מישהי תתעורר – ארסנל (…) צ'לסי (?) או ליברפול (??)

אוזי 1 ביולי 2009

שיט, נתתי הצהרה דרמטית

אורי 1 ביולי 2009

מה שאותי מפתיע זה איך הפרמיירליג תמיד מצהירה על עצמה בתור הליגה הכי טובה ופופולרית ואהודה ומצליחה ועשירה ובלה בלה בלה ועדיין כל שחקן שמכבד את עצמו מתרחק משם ומעדיף את ספרד. או שאנגליה עצמה לא אטרקטיבית, או שהכדורגל האנגלי נוקשה מדי, או שהפרמיירליג היא בעצם בלוף-אחת מהאפשרויות חייבת להיות נכונה.

רונן דורפן 1 ביולי 2009

אורי – לא תמיד יש רק שתי אפשרויות. המס על שחקנים זרים בספרד הוא 24% באנגליה 45%. ותתפלא – יש שחקנים שם שהכסף הוא שקול עבורם. מקווה שלא זעזעתי אותך יותר מדי…
באופן אירוני לחלוטין מי שלא נהנה מהיתרון הזה הם שחקנים ספרדים. לכן דווקא שחקנים ספרדים בכירים לא ממהרים לספרד.

בני תבורי 1 ביולי 2009

אורי,
הפרמיירליג היא לא בלוף. אני לא בקי בפרטים, אבל ידוע שהספרדים נדיבים מאוד באשר להענקת מעמד חוקי (אזרחות, תושבות קבע) לשחקנים זרים, כולל הקלות רציניות בתשלום מיסים. וחוץ מזה המזג אוויר. והחמון. והקפה. והבחורות.

Yair 1 ביולי 2009

דינוזאור, אתה יכול אולי להרחיב קצת על השיטה החדשה והמהפכנית הזו? פעם ראשונה שאני שומע אותך מדבר על זה, למה לא הזכרת את זה קודם?

פילוסוף רדום 1 ביולי 2009

רונן –
אף אחד באופ"א לא נתן דעתו על הנתון המזעזע שנתת?
זה יכול להביא מצב שהליגה הספרדית תהפוך להיות הליגה האנגלית ולהיפך.

אביעד 1 ביולי 2009

אורי, כל שחקן שמכבד את עצמו מעדיף את ספרד על פני אנגליה? אז וידיץ' לא מכבד את עצמו? וטורס? ופברגאס? לא חסרים שחקנים גדולים באנגליה…

טל 1 ביולי 2009

הנקודה פה היא קבוצות ספציפיות ולא ליגות. ספרד זה לא רק ריאל וברצלונה אלא גם חטאפה. אנגליה זה לא רק יונייטד וליברפול אלא גם סטוק.

אם תעשה רשימה של קבוצות ששחקנים רוצים לשחק בהן כאשר מציעים להם את אותה משכורת נטו, אני חושב שריאל וברצלונה (אולי בסדר הפוך) יהיו בשני מקומות הראשונים. אבל, גם יהיו יותר קבוצות פרמיירליג מקבוצות לה-ליגה, בעשרת המקומות הראשונים.

ריאל וברצלונה הן אנומליה שמנותקת לחלוטין מהליגה הספרדית ובמידה מסוימת, אולי גם משאר הכדורגל האירופאי. הקבוצות המצליחות האחרות שניפק הכדורגל הספרדי בעשור האחרון (לה קרוניה, ויאריאל, ולנסיה של בנטיז) היו קבוצות שהתבססו על כדורגל די נטול כוכבים גדולים (הכל יחסי כמובן) ורכש נוצץ.

שימו לב שבזמן שריאל קונה הכל, השחקנים של ולנסיה, אתלטיקו ווויריאל הם הסחורה הכי חמה בשוק ההעברות (אגארו, וויה, מאטה, סילבה, רוסי, קסורלה), כאשר הקבוצות עצמן לא יכולות להתחרות ולעיתים אפילו נאלצות למכור אותם, בגלל קשיים כלכליים.

אורי 1 ביולי 2009

לאביעד-קודם כל גם וידיץ' וגם פברגאס אמרו בעבר שהם ישמחו לשחק במקומות אחרים. הכוונה שלי הייתה שכמעט כל שחקן מבוקש בחלון ההעברות-רונאלדו, קאקה, וייה, בנזמה, ריברי-מעדיף להגיע לריאל או לבארסה מאשר לגדולות של אנגליה.

אריאל 1 ביולי 2009

רונן, אבל המס על השחקנים – לא נספג על ידי הקבוצות עצמן? אני יודע שבארץ זה המצב, הסכומים שמוסכמים עם השחקנים הם נטו, זה לא עובד ככה גם באירופה?

הקורא 1 ביולי 2009

אבל יונייטד מעולם לא היתה היעד של השחקנים מסוגו של קאקא ושל זידאן, גם בעבר. את השחקנים הגדולים שלה היא הצמיחה בעצמה (סקולס, גיגס, בקהאם).

הדינוזאור 1 ביולי 2009

yair ,

הנקודה המעניינת היא שהליגה 'הכי ישראלית' באירופה ( בד"כ היינו חושבים על כך כקטנה , שכונתית , לא מעניינת ובלי ציפיות ) עוברת לשיטה דומה למה שקורה בארץ , אבל התוצאות הם הפוכות לחלוטין כי שם נפטרו משתי קבוצות לא מועילות
ובישראל לעומתם הוסיפו עוד כאלה , אחרי שהיה ברור שגם 12 זה כנראה יותר מידי.

בבלגיה הבינו שיש להם בעיה , הקבוצות לא מצליחות באירופה , קשה להביא רכש ממש מוצלח ( ברוב המקרים ) ועם המשבר הכלכלי ומחסור משחקים מעניינים בליגה – הייתה דרישה חד משמעית מגורמי השידור , ממש כמו כאן .

אלא ששם הגדילו את מספר המשחקים בין הגדולות פי 2
ולא כמו בישראל שבמקרה האופטימי , המספר נשאר אותו דבר .
שם הוסיפו משחקי בית נגד קבוצות טובות ובמפגשים שקובעים הרבה מאוד , כאן הוסיפו אולי משחק בית אחד – אבל רובם המוחלט מול קבוצות חלשות שבקושי עומדות בתקציב המינימום ורק רוצות לשרוד בליגה המורחבת.

אז השיטות אומנם די דומות ופועלים בגדול על אותן עקרונות
אבל הנסיבות שונות לגמרי והתוצאות הפוכות .
המועדונים העשירים שם צפויים להגדיל את התקציב בעוד 20 אחוז
ולהיות פי 6 ויותר מהקבוצה העשירה ביותר שלנו .
מכיוון שיש חודש וחצי של הכרעה מרוכזת בסיום , יגדל המוניטין של שחקנים זרים שבאים במחשבה להמשיך לליגות הגדולות – ואם מפסידים ריכוז וכמה נקודות בשלבים הראשונים של העונה , זה לא אומר שהלך התואר ותלויים בעיקר בתוצאות של היריבה הגדולה שלא תפסיד נקודות לקבוצות קטנות ( כמו שזה בד"כ ) שאין להם על מה לשחק .
אז הקבוצות בליגת האלופות ובאירופה ליג יוכלו לתת מעצמם יותר באירופה , וקבוצות מרכז הטבלה שמכוונות למקום השישי לפחות תהיה להם עוד הזדמנות טובה לנצל את שתי החזיתות בשביל להתקדם ולאיים על משהו ריאלי בזכות יכולתם ובלי טובות מאף אחד .

כולם מתקדמים , יותר כסף נכנס לקופות של המועדון גם בתוך המשבר הזה , יש יותר חשיפה ועניין בליגה , שחקנים רוצים להגיע ולהופיע , יש עם מה לשלם להם והקהל מקבל את מה שהוא רוצה – משחקים מלהיבים והכרעה ממוקדת מול הטוענים לכתר בסיום העונה .

המצב של הליגיונרים טוב ויש לצפות שליגה כזו תיקח את כל יתר הכשרונות שלנו , פשוט לא יהיה להם סיבה לסרב .
זה בטוח הולך לקרות – עוד 10 -15 שחקנים ישראלים כבר מהעונה הזאת הבאה יהיו בדרך לשם , כי הרמה והמשכורות יותר טובים
והסיכוי ממשי להגיע להישגים עם הקבוצה ולהתקדם משם .

אביעד 1 ביולי 2009

אורי – כל השלושה שהזכרתי הצהירו בחלון ההעברות הנוכחי שהם רוצים להישאר באנגליה.
אם אתה מדבר על הצהרות עבר – מלבד לאומנים וראול, לא היו הרבה שחקנים בספרד שהצהירו בעבר שלא ישחקו באנגליה. אז מה?

S&M 1 ביולי 2009

אריאל, נספג, השחקן מקבל סכום נטו.

מתמטית, חוזה של 100 יורו נטו יותר זול לקבוצה ספרדית. לה הוא יעלה 125 יורו, ולאנגלית 145 יורו (עזוב את נכונות המספרים עד כאן ומכאן). כלומר, אם הספרדית רוצה להתחרות באנגלית היא צריכה להשוות את "עלות החוזה", לשלם 145 – ואז השחקן אצלה יקבל לא 100 כמו באנגליה אלא 120 (כי המס יותר נמוך). זה יותר מאשר אצל האנגליות. לכן השחקנים מעדיפים ללכת לספרד.

אריאל 1 ביולי 2009

SM – זה אומר שקבוצות בספרד יכולות להציע חוזה יותר גדול, אבל העובדה היא ששחקנים מעדיפים ללכת לספרד עוד לפני שמציעים להם חוזה, וכמו שאמרנו – זה לא בגלל שהם ישלמו יותר מיסים, כי הרי הקבוצות הם אלו שיספגו את זה. את השחקן לא מעניין כמה הקבוצה תשלם, הוא מתעניין בכמה נותנים לי בנטו ועדיין – הוא מעדיף ללכת לספרד.
יכולות להיות לזה הרבה סיבות, אבל העובדה ששחקנים גדולים, בסדרי הגודל הללו באופן כללי בוחרים בספרד.

סימנטוב 1 ביולי 2009

פוסט מצוין אחרי יום עמוס סוף סוף צחקתי
אצל פרגי תמיד היתה בהירות אצל השחקנים (מי משחק והיכן הוא עומד עדר מה שנקרא join the program or you're out ) במצב כזה אין ברירה טבז היה צריך ללכת. לכן גם נראה לי שיש מצב שפרגי לא יביא חלוץ בעל שם (בנזמה בריאל?) ויתבסס על ברבטוב ורוני מקאדה וולבק ועוד חלוץ עם פוטנציאל.
קשר שמאלי נראה לי יותר חשוב.
הקורא – 100% מסכים איתך

אמיר 1 ביולי 2009

זו רכישה מוזרה של פרגי!ולנסיה שחקן נחמד אבל יונייטד מועדון שגדול עליו והסכום מטורף!
כל סוכן שחקנים מעולה המכיר את היבשת יביא לכם עשרה כמוהו בשלושה מליון פאונד!
זה שהוא שיחק שנתיים בפרמייר מבטיח כלום…!ביונייטד הוא מתחיל ממש מאפס.
לא חסרים דוגמאות של שחקנים מוכשרים יותר שבלטו בליגה אבל המעבר למועדון גדול
אמיתי פשוט גמר אותם.
מתאים ליונייטד בתור מחליף בסכומים שקונים שחקן מחליף,אני אוכל את הכובע באם
יהיה לו אימפקט יוצא דופן על הקבוצה שיצדיק את הסכום.

נ.ב
1.מוזר שלבעל הבלוג בעל דעה מוצקה על הנושאים הקשורים ביונייטד אין דעה על הסכום.
2.כבר התרגלתי שביקורת על מהלכיי הסר לא מתקבלת כאן בעין יפה!

תומר חרוב 1 ביולי 2009

פוסט נהדר ומצחיק. אבל מה עם שמות פרטיים? אם אתם מחפשים חלוץ אז מילאן בארוש ובטח גם אוסטרץ פנויים.
אולי גם ג'ון דה וולף מחפש קבוצה.

הפלא הלבן 1 ביולי 2009

אם בשמות פרטיים עסקינן מה עם ישראל כהן…

Danny 1 ביולי 2009

Benzema to Real??? Crazy

ליאור 1 ביולי 2009

יאללה לייטון עוד מערכה

יואב 1 ביולי 2009

אמיר,
הוא עלה שלושה מיליון פאונד לפני שלוש שנים. יכולתו הטובה בליגה הטובה בעולם, בקבוצת תחתית (שלא ממש התמודדה על הירידה בזמן שהותו שם)עשתה את שלה.העניין שלך עם הסכום, לא ממש ברור.העניין זה אם הוא יספק את הסחורה.שיורק נקנה, העולם התעלף מהסכום(שיא העברות אז). אז? מה זה משנה? מי מאיתנו יכול להעריך את זה? מי מאיתנו מקבל החלטות בסכומים כאלה, או בכלל יכול להעריך?גם שמונים על רונאלדו זה לא ריאלי.אז?
זה ודאי שראית את ולנסיה משחק, הרבה פחות מפרגי.הוא יכול להיכשל וגם להצליח. כל רכש או אמון בשחקן צעיר הוא סוג של הימור.
לשיטתך, לא היינו מביאים את רוד, קינו,רונאלדו, סתאם,רוני, ועוד…

זיזו 1 ביולי 2009

הרצוג הזכיר את מרטין פלרמו בהקשר של ההחטאות אבל כמובן שהוא תופס גם כקבוצה.

לשער מנצ'סטר תוכל לרכוש את אליסיה מילאנו, רוסאריו דוסון או סיינה מילר! ממילא כולם רוצים לתקוע להן, לא?

לכנף הייתי הולך על ג'רום בטיס.

בהתקפה אני מניח שמנצ'סטר תהיה חצויה בעקבות רכישתו של אלן סנדרלנד.

את גלורי גלורי ישירו מייקל בולטון וסטיבי וונדר.

המנכ"לית תהיה צ'לסי קלינטון (כמענה לבגידה של קניון).

ראשיד 1 ביולי 2009

עוד בקשר לאריק איינשטיין, אז אם אני זוכר נכון מכתבה עתיקה ב"העיר" מישהו בשם צבי לוצקי (אני מקווה שהשם נכון) טען שאריק איינשטיין היה שחקן הכדורסל הראשון שהטביע בארץ ועוד בגיל 16

יואב 1 ביולי 2009

יוסי מזרחי,
צודק לגמרי בקשר לרצינות.
בקשר לחום, מקווה בשבילו.

אמיר 1 ביולי 2009

יואב,
קטן עלייך 16 מליון פאונד,אולי 100 מליון ש"ח נשמע לך טוב יותר,שלא תזכיר את כל השאר
בנשימה אחת עם ולנסיה!
רוד – הגיע בגיל 25 כאחד הסקוררים המוכחים באירופה!
סתאם – בגיל דומה כבלם נבחרת הולנד!
רוני – הכישרון הבולט באירופה לגילו!
רונאלדו – אחד משלושת בני 18 הבולטים ביבשת!

מי זה ולנסיה,מה הוא עשה? כל הגדולות באירופה מזילות דמעה על כך שלא הצליחו להחתימו.
דבר איתי בסוף העונה כשתתפכח!

נ.ב – בעקבות עזיבת הפנומן מתפתחת לה תופעה מדאיגה שהכוכבים הגדולים לא ממהרים
בלשון המעטה להענות לחיזורים של היונייטד.

יורם אהרוני 1 ביולי 2009

ראשיד, בשנות הששים היו בכדורסל צבי לובצקי בהפועל תל-אביב ומומו לוצקי במכבי פתח-תקווה. מומו היה שנים רבות (עדיין?) מנהל הנבחרת. בשנות הששים היו בכדורסל אתלטים מדהימים אבל כולם גמדים: במיוחד בלטו האחים רייס ועודד גינדין מגבעת ברנר/נען. בסביבות 1970 ראיתי משחק של ישראל נגד רומניה במגרש הפתוח בעין-חרוד. הרומנים לא היו גבוהים יותר מהישראלים אבל בחימום כולם הטביעו! הם אגב הביסו את הנבחרת שלנו שהייתה באחת מתקופות השפל שלה. הטבעות כאלה לא נראו במקומותינו. לא היו הטבעות בכדורסל הישראלי של שנות הששים. הגבוהים לא היו אתלטים.

סימנטוב 1 ביולי 2009

איזה כיף להיות אוהד ריאל (אני כל כך לא) פשוט לחיות בעולם של פנטזיות. זה לא משנה אם הכל יפוגג מתשהו כי אז יוכלו להקים את הכל מחדש. זיקה למקום או מורשת כבר לא משנה בימינו (וחוץ מזה הקבלה לקבוצות מהעבר מעסיקה הרבה יותר).

סך הכל הרגושים באים מ? משחק יפה, תארים, בניית קבוצה / ציפיות > אז אצלנו בחצר (תאטרון) נרוץ עם המחשבה על וולבק ושות' וחברה שבסוף מכרנו להם מריצים בלי שום התחשבנות. אולי כאוהדי יונייטד אנחנו צריכים להודות (?) שצריכה להיות איזושהי תקרה. טבעם של מרוצי חימוש רק להתחזק ולהקצין איפה עולם הכדורגל יהיה בעוד עשר שנים? זה כ"כ אירוני שאצל הדוד סם מנסים ליישר את הליגות וגם אם זה לא כך לפחות מנסים – ויותר חשוב תרבות הספורט נשמרת באופן הזה.

סימנטוב 1 ביולי 2009

בן שושן לסינמטוב: הלו? יפוגג = יתפוגג
:)

יואב 1 ביולי 2009

אמיר,
זה אתה שקובע כאן שתג המחיר נראה לך יקר(על סמך מה בדיוק?גם קאריק נחשב יקר בזמנו).מה ולנסיה עשה? שאלה מוזרה. פרגי חושב שהוא יודע מה הוא יעשה(אם קוסטה האקזוטי והברזילאי היה מגיע, היית שואל את אותה שאלה? או את רונאלדו בעל עשרים המשחקים בבוגרת?).או שהבעיה שהוא בא מוויגאן בכלל?
קטן עליך שיקול דעתו של פרגי….
ובנשימה אחת(כי אין על חוכמת הבדיעבד שלך),
רוד-הגיע כטופ סקורר בליגה ההולנדית. כמו קזמן, קוייט והונטלייר(שאף אחד לא חפץ ביקרו)לא מוכח מחוץ להולנד ואחרי פציעה קשה מאד.
סתאם-שיא העברות באנגליה(לבלם) נכון לאותה תקופה. עד דצמבר,לעגו לפרגי על קניית הנגר המגושם.
רוני-שבעה גולים בשנתיים(בליגה).לא יותר מפרוספקט מרגש ואנגלי.
רונאלדו-חוכמת הבדיעבד. לא שמעת את שמו בזמן אמת וקצרי ראייה כמוך בטח מחו על הסכום בזמן אמת ובשלוש שנים שבאו אחרי.
קינו-"מה פרגי רוכש קשר אפור בסכום שהוא שיא העברות?"
קאריק-כנל.
יורק-כבר אמרתי(וטדי וקול).
ואם אני טועה באמון שאני נותן,יש סוף עונה בשביל זה.כנהוג וכמקובל, בטח שמדובר ביונייטד ופרגי. לא בחום של יולי.תן לבחור לשחק ולהוכיח את עצמו. אתה לא רואה החשבון שלו או של יונייטד.את כמות חסרי הסבלנות,כפויי הטובה וחסרי הזיכרון כבר נמאס לספור וקצת מתיש להתמודד.כלום לא טוב לכם.אולי מקום שבע בליגה, יאוורר קצת את הקרתנות וידלל את השורות…..
פרגי החוצה, גיגס תפרוש…

ספיידרמן בקיבוץ 2 ביולי 2009

רבותי, שמונים תגובות פלוס ופוסט אחד ואיש לא מעלה על דעתו את המובן מאליו – ובפרט שעלתה האופציה של רכש מגן ימני תוקף: שחקנים עם שמות של קיבוצים !!!! אז מעלי כתבו שעומרי קנדה נופל, אבל אם מחתימים את עומרי אפק אני מודיע לכם שאני דורש עמלת סוכן !!! (כן, כן גם בקיבוצים מתעסקים בדברים כאלה היום)

הקורא 2 ביולי 2009

חוכמת הבדיעבד היא הכי קלה. רונאלדו ממש לא נחשב לאחד הצעירים הבולטים ביבשת כשפרגוסון קנה אותו. אני עדיין זוכר את משחק האימון שדרכו רונאלדו נקנה. הוא אמנם הצטיין שם אבל מי כתב אז על רונאלדו? מי הכיר אותו בכלל? הוא היה בסך הכל עוד שחקן מוכשר מתוך שורה של שחקנים מוכשרים ביבשת, והיו אפילו מוכשרים ממנו אז. פרגוסון והיונייטד הפכו אותו לשחקן שהוא, כמו שהם יכולים לעשות לעוד שחקנים.

אגב, בגלל זה אני מעדיף שיגיע שחקן כמו הונטלאר על שחקן כמו בנזמה בסכום מופרך.

בני תבורי 2 ביולי 2009

זיזו,
הטעם שלך בנשים מצויין!
במוסיקה, לא ממש…

אמיר 2 ביולי 2009

יואב – אתה יכול לכתוב ולהתפלסף על הנושא כמה שתחפוץ,תג המחיר אינו ריאלי ובסכומים שכאלו
רוכשים שחקנים עם קבלות!
לא מובן איך יונייטד משלמת סכום מטורף על שחקן שאף קבוצה בכירה הן בבריטניה והן באירופה
בכלל לא חושבת לרכוש אותו,אפילו תחרות על שרותיו לא היתה….אז למה שולם כל כך הרבה?
חוץ מזה אני קורא את התגובות שלך לאורך כל העונה הקודמת ואני ממש לא מחבב את הסגידה
העיוורת לכל פעולה שהסר עושה,להזכירך גם הוא יודע לטעות ואני לא אזכיר כאן את כל הפלופים
כגון ד'גמבה,קלברסון שעברו ביונייטד במרוצת השנים ואף אחד כולל אתה אינו יודע היכן
הם משחקים היום.

נ.ב – אני לא רוצה אף אחד ביונייטד חוץ מהסר!אבל זה לא אומר שאני חייב להיות חסיד שוטה
ולהסכים עם כל החלטה שלו.

אביעד 2 ביולי 2009

אמיר, באמת? אני מבקש שתביא לי 3 שמות של שחקני כנף מוכשרים, מתחת לגיל 25, עם ניסיון בינלאומי נרחב, ניסיון בליגה האנגלית של למעלה משנתיים, שגרים באיזור מנצ'סטר ושיעלו פחות מ-16 מליון ליש"ט. (דרך אגב, ריאל ניסתה לקנות אותו, הן בקיץ והן עכשיו. ולנסיה בחר במנצ'סטר).
פרגוסון עוקב אחריו כבר שנתיים (דרך אגב, במשחק מולנו בסוף העונה הוא היה אחד הטובים במגרש אם לא הכי טוב), אתה ראית אותו פה ושם וקראת עליו קצת. למה אתה ממהר לבקר את הרכישה? מישהו רודף אחרייך? אתה לא חייב להסכים עם כל החלטה שלו, אבל אתה יכול גם שלא לבקר כל החלטה שלו – כל שחקן רכש, כל בחירת הרכב, כל טקטיקה. שים לב, הכתרת את ולנסיה כפלופ לפני האימון הראשון!
אף אחד כאן לא "חסיד שוטה" של הסר, אבל כמעט כל אוהד יונייטד כאן הוא חסיד שלו. אני חושב שהוא הרוויח את האמון שניתן לו.
אריאל, לכל שחקן, אפילו הטיפש ביותר, יש סוכן שיסביר לו יפה מאוד שהוא יכול לקבל שכר גבוה יותר בספרד.אז מה אם הקבוצה סופגת את המס? נניח שלקבוצה ספרדית וקבוצה אנגלית יש תקציב להציע לשחקן 150 אלף יורו ברוטו. אצל הקבוצה הספרדית זה אומר נטו גבוה יותר. זו כמובן לא הסיבה היחידה להעדפה של שחקנים מסוימים לשחק בספרד, אצל רונאלדו ובנזמה זה עניין של אהדת ילדות (לפי דבריהם). שיהיה להם לבריאות ובהצלחה.

טל המנצ'סטרי 2 ביולי 2009

אמיר

אין פרופרציה ואין הגיון במחירי השוק כבר כמה שנים טובות
וסכום כזה או אחר לא מעיד על שום דבר ובטח לא על איכות של שחקן.
כשיונייטד עושה עסקים היא בדרך כלל תשלם יותר כולם יודעים שיונייטד יכולה לשלם יותר,אין מה לעשות וזה משהו שאנחנו חיים איתו.
פרגוסון עקב אחרי ולנסיה תקופה ארוכה ואם אחרי שרונאלדו עזב צריך להרגיע את המערכת,להכניס חתיכה חדשה לפאזל ולעשות זאת מהר יותר בכדי שאף אחד לא יחטוף אותו ברגע האחרון(בנזמה?)
וגם בכדי שהשחקן יתחיל את הדרך ביונייטד בצורה מסודרת(מחנה אימונים)וזה אומר לשלם עוד איזה אקסטרה בשביל זה,אז שווה,
מעבר לזה,הוא שחקן שמכיר כבר את הליגה,הוא גר באיזור,מכיר את המנטליות,על נאני,אנדרסון וטוסיץ שילמנו סכומים גבוהים מאוד גם כן ואלו שחקנים שכשנקנו לא היה להם ניסיון כמו שלולנסיה יש כשחקן ובליגה,אז מה?
יש לך היום איזו בעיה עם הרכישה של אנדרסון למשל?
אף אחד אחר באירופה לא התעניין בולנסיה…מאיפה אתה יודע?בגלל שהעיתונים החליטו לא לזרוק את השם שלו ברולטת עונת המלפפונים?
נכון,פרגוסון גם נפל עם שחקני רכש בעבר,יש מנג'ר שפוגע בול בכל רכישה?
אבל בוא ניתן לפרגוסון "להנות מהספק" גם הפעם,הוא הרוויח את זה ביושר,לא?
חוץ מזה,אני מבסוט שולנסיה הוא לא שם כזה גדול ושלא ראינו כותרות בעיתונים שמילאן,ברצלונה,ריאל מדריד וצ'לסי נאבקו איתנו עליו,אני שמח שעכשיו מגיע אלינו שחקן עם אגו נמוך ואחד כזה שאם צריך לרדת על הברכיים ולכסח את הדשא עם השיניים עבור חולצת ההרכב,הוא יעשה זאת.
לסיכום,פרגוסון עקב אחרי השחקן תקופה ארוכה,פרגוסון חושב שהוא מספיק טוב,וויגאן הציעו מחיר,הגלייזרים הסכימו לשלם כי זה השחקן שפרגוסון רוצה,מה הבעיה?
אני בטוח שאם נקנה את ריברי ב 40 מיליון פאונד אתה תישן טוב יותר בלילה,
אם כן,אתה תהיה מוכן לשים תעודת ביטוח על הצלחה בטוחה שלו?

אמיר 2 ביולי 2009

אביעד – ריאל לא חשבה עליו אפילו,עשתה ליונייטד תרגיל ע"מ לעלות את המחיר שלו בשוק!
איפה בדיוק במגרש יש לאחד כמו ולנסיה מקום במדריד?????????
ראיתי את ולנסיה נגדנו לפחות 4 פעמים,זה כמו סרט שאתה לא זוכר אותו למחרת..זה הרושם
שהוא השאיר + החמצה מסמרת שיער מול ואןדה סאר שיכלה לגמור לנו את האליפות.

טל – ממש מקווה שלא יביאו את ריברי בסכום הזה!רציתי את בנזמה אבל מה לעשות שהיום
בעקבות רונאלדו וטבז שחקנים לא כל כך ממהרים לבוא ליונייטד ומעדיפים את מדריד ולא רק
בגלל הכסף!

אביעד 2 ביולי 2009

אמיר, הסיפור של ריאל מדריד הוא ציטוט ישיר של דייב ווילאן, יו"ר וויגאן. הוא אמר את זה גם אחרי שההצעה התקבלה – הוא אמר שמנצ'סטר וריאל הגישו הצעות, שתי ההצעות התקבלו ועכשיו אנטוניו צריך לבחור.
מסי שיחק נגדנו 3 פעמים ולא נראה מי יודע מה באף אחת מהן. אבל אתה זוכר שמסי שיחק נגד מנצ'סטר. כי הסיקור התקשורתי שונה.

טל המנצ'סטרי 2 ביולי 2009

אמיר

שחקנים לא ממהרים עכשיו להגיע ליונייטד…אתה רציני?
אנחנו מדברים על מנצסטר יונייטד אלופת אנגליה,סגנית אלופת אירופה,על האולד-טראפורד,על 76,000 אוהדים בכל משחק בית וכל זה בעקבות העזיבה של רונאלדו וטבז…

אגב,אנחנו לא יודעים בוודאות שיונייטד אכן רצתה את בנזמה,גם זה היה בגדר ספקולציות של התקשורת
ויודע מה,נניח שכן,אני רוצה שחקנים שפרגוסון רוצה אותם ושהם רוצים להגיע אלינו בגלל שזו יונייטד ולא בגלל עוד כסף או בגלל הרצון להצטרף לפסטיבל שמתרחש בבירנבאו.

האם לולניסה יש מקום בריאל מדריד?ךדעתך לא אבל יודע מה,על אותו קו המחשבה,האם להיינצה לדוגמא יש היום מקום ביונייטד?

יואב 2 ביולי 2009

אמיר,
בטח שפרגי טעה בעבר אבל זה עדיין לא יגרום לי לבקר רכש שלו, לפני שבעט כדור במדי יונייטד. מידה רבה של יוהרה או פינוק או פניקה נדרשת לכך ואני לא שם.טל ואביעד סיכמו את הנושא מצויין כהרגלם אבל אוסיף,
1-גם בקאריק לא התענינו, אז?זה אומר משהו לזכותם?
2-לא קראתי כאן תלונות רבות על שמונים!!!מיליון פאונד ששולמו בתשלום אחד! ליונייטד.האין זה סכום מופרע? האם יונייטד עשתה עיסקה טובה?חוסר הפרופורציות בנתיים עובד לטובת יונייטד בקיץ הזה.
3-גם רונאלדיניו, שירר, גאזה,ליניקר ובאטיסטוטה לא באו.הסתדרנו לא רע יחסית למועדון שלא רוצים לבוא אליו….

אמיר 2 ביולי 2009

אביעד,טל,יואב,
ניפגש במאי 2010 ונראה אז האם 16 מליון פאונד היה הרבה או לא!

יוסי מזרחי 2 ביולי 2009

אני קורא שיוניטד רוצה עכשיו את הונטאלר.
לדעתי ,רכישה טובה . מה שמרגיז אותי,(והיום חם מאוד ומותר לי) זו העובדה שבשנה שעברה,הוא עמד עם הלשון בחוץ כדי להגיע אלינו,ובמקומו 'זכינו' בשירותיו של ברבטוב.
הא איזה עולם נפלא היה אילו רכשנו אותו במקום את ברבטוב… אבל במחשבה שניה, אם הוא יבוא בסוף, זה יהיה אחרי שהוא יודע מה באמת היא ריאל מדריד,וזה כבר יתרון.

אמיר 2 ביולי 2009

יוסי – יש סיכוי לאור ריבוי החלוצים במדריד שהוא אכן יגיע,במידה וכן צופה לו גדולות בפרמיר
המתאימה לו כמו לרוד הגדול.

גיל 2 ביולי 2009

יוסי, אם הוא היה מגיע במקום ברבאטוב היינו מתלוננים היום שהוא לא ממצה את היכולות שלו ואיך ויתרנו על חלוץ מוכח כמו ברבאטוב.

אביעד 2 ביולי 2009

אמיר, גם אם ולנסיה ייכשל במנצ'סטר, אני אעמוד על דעתי: לא מכתירים שחקן כ"פלופ" או "לא שווה את הכסף" עוד לפני שהתאמן בכלל. אחרי עונה, קטלו את אנדי קול על תג 7 המליון שלו, כשעזב את יונייטד כבר היה ברור שהוא שווה את זה. תן לבנאדם צ'אנס!
חוץ מזה, אני חוזר על שאלתי: היות והטענה שלך שולנסיה עלה לנו יותר מדי ושכל סוכן שחקנים מוצא 3 כמוהו ב-10 מליון, אנא הבא שמות של שחקני כנף מוכשרים, מתחת לגיל 25, עם ניסיון בינלאומי נרחב, ניסיון בליגה האנגלית של למעלה משנתיים, שגרים באיזור מנצ'סטר ושיעלו פחות מ-16 מליון ליש"ט.

יוסי מזרחי 2 ביולי 2009

גיל ידידי, יש הגיון בטיעון שאתה מעלה, אלא שיש גם מציאות, מרה מאוד בהקשר זה והיא,שברבטוב כבר "לא הצליח" ומהונטאלר יש עוד תקוה.

אביעד 2 ביולי 2009

יוסי, כבר נואשת מברבאטוב?

יוסי מזרחי 2 ביולי 2009

אביעד.
די מזמן, אחרי כמה הופעות. זה לא עושה אותי צודק או את ברבטוב "לא שחקן" אבל לדעתי,הוא לא מתאים לקבוצה. ועם זאת ולמרות הכך, אם יתברר שטעיתי, אני אהיה המאושר באוהדי היוניטד.

אביעד 2 ביולי 2009

יוס, חזק ואמץ, אל נא תיפול רוחך!

גיל 2 ביולי 2009

לדעתי ברבאטוב יתן עונה טובה השנה. המזל הוא שאצל הסר שחקנים לא נזרקים אחרי שלושת רבעי עונה בלבד.

יוסי מזרחי 2 ביולי 2009

גיל, אשרי המאמין.
ועם זאת (ראה חלק שני בתגובה 99

סאביסביץ' 3 ביולי 2009

זוהי תגובה ראשונה מצדי לבלוג של דורפן עליו נחשפתי לראשונה עקב המלצה של אוהד יונייטד. הופתעתי מהכתיבה המעמיקה והשנונה במיוחד לגביי הקבוצה שאני אוהד מילדות (עוד לפני תחילת עידן התארים, בתקופה שעוד חשבו שפרגי סתם אפיזודה חולפת באולד טראפוד, תקופה חשוכה שבמרסיסייד עוד ידעו מה זה תואר אליפות ולא רק טעמו של גביע הליגה). בקשר להחתמתו של ואלנסיה לדעתי מדובר בהחתמה מעולה, מדובר בשחקן פיסי, מהיר, בעל מסירה מדוייקת, שהעלה את הרמה של וויגאן בכמה דרגות ומכיר את הליגה האנגלית המתישה. ללא ספק הולך להחזיר את הדומיננטיות לאגפים של יונייטד, דבר שלא היה מאז שגיגס התבגר ומהירותו ירדה למהירות של ריירה (ליברפול עוד פעם) והסיבולת ירדה לרמה של שחקן בנבחרת ישראל (משהו שמספיק ל 45 דקות מקסימום). לעניות דעתי פרגי צריך להביא את אוון ליונייטד, מדובר בסקורר אדיר שלמרות שלל פציעותיו בשנתיים האחרונות כבש מעל 30 גולים ב70 משחקים במגפייז, זהו שחקן שרעב להוכיח לכל העולם ובמיוחד לחבריו לשעבר במרסיסייד ולמאמן המגוחך שלהם שהוא עדיין שייך לרמה הגבוה ביותר. בנוסף צריך להביא את טונסאיי הטורקי ממילדסברו שלדעתי שיחק מעולה השנה, אך פשוט הגיע לקבוצה הלא נכונה בתחנה הראשונה שלו מחוץ לטורקיה. זהו שחקן בעל ניסיון בליגת האלופות, העלות שלו לא יותר מ5 מיליון ליש"ט, הוא מהיר, טכני ואין לו בעיות אגו. לגביי החתמה גדולה (סכום מעל 30 מ) אני חושב שצריך להביא שחקנים רק מהליגה הספרדית והאיטלקית ולא חסר כאלה (סילבה, וייה, איברהימוביץ) בגלל שללא ספק שחקנים שיגיעו מהליגה הגרמנית (ריברי) או הצרפתית (יכל להיות בנזמה וטוב שלא כך כי לדעתי הוא לא שווה אפילו 20 מ)יצטרכו זמן הסתגלות לליגה הכי פיסית והכי לא הוגנת עם שחקנים יצירתיים בעולם וגם בגלל שכדאי שפרגי יוציא עלייך סכום גבוה אתה צריך להוכיח את עצמך בליגות הטובות בעולם ואין ספק שמבחינת רמה הגרמנית והצרפתית פשוט לא שם.

Comments closed