ברור שמייקל ויק חוזר לשחק. מה חשבתם?

כבר שנתיים בערך, מאז הפוסט הזה, היה ברור לי שגם זמנו של הפוסט שאתם קוראים עכשיו יגיע. התייחסות לנושא שמייקל ויק חוזר לשחק פוטבול מקצועני. עכשיו דנים בכל מיני אפשרויות ובימים האחרונים נודע שאולי הקומישינר של הפוטבול יטיל עליו עונש, מעבר לתקופת המאסר שריצה, של ארבעה משחקי הרחקה. והיה עדיף שיחסכו לנו את הפארסה הזו. שישים קסדה ויעלה למגרש.

שלא תטעו. אין לי בעיה מיוחדת שמייקל ויק יחזור לשחק. ויק ביצע מעשים נתעבים. אבל הוא ישב בכלא תקופה לא קצרה – בודאי יחסית למה שהיה מקבל מתעלל בחיות בהרבה מדינות ובכללן ישראל. אבל הענישה הזו הסתיימה. קווטרבק מקצועני אינו תפקיד אמון ומייקל ויק רשאי לחזור לעבוד. ואני אישית גם מעדיף שפשוט יחזור לשחק ומוותר על מסיבת העיתונאים בה יתנצל על מעשיו ויאשר לנו שישו הנוצרי הוא עכשיו חלק משמעותי מחייו. ישו הנוצרי משמעותי אצל 85% משחקני הפוטבול. בגלל זה אי אפשר לתפוס אותו כשיש משחק NFL.

אין לי גם בעיה אם הקומישינר של הפוטבול היה מבקש להרחיק את ויק לכל החיים. מייקל ויק הוא חלאה ואם רוג'ר גודל היה אומר "בליגה שמהותה היא התעללות גופנית בבני אדם תמורת כסף, אין מקום למי שמתעלל בחיות בחינם". הייתי מקבל מוסרית את העמדה הזו – וגם שמח שאדם בכיר כמו גודל או ארגון חשוב כמו הNFL מחזיקים בה. ואחר כך  הייתי מצטער שבית המשפט היה פוסל אותה, בצדק, בגלל חופש העיסוק – אבל זה עניין אחר.

אבל בא לצחוק, אבל גם קצת להקיא, כשאני קורא שהקומישינר רוצה להרחיק את ויק לארבעה משחקים. קודם כל זה קצת מגוחך. מישהו כבר ישב בכלא מאד לא נעים יותר משנה, אז אתה מוסיף לו ארבעה משחקי פוטבול? אולי תבקש ממנו לכתוב 100 פעמים "אני לא אתעלל בחיות". אבל הדבר העקרוני יותר הוא שיש כאן איזשהי טריאווליזציה של הפשע. ארבעה משחקי הרחקה גורם לך לחשוב על כמה זה גרוע להתעלל בחיות. “המממ… זה גרוע פחות מזריקת סטרואידים, אבל גרוע יותר מלשלם 200 אלף דולר לקווטרבק לפני הדראפט".

הדברים בעצם ציניים יותר. כרגע קבוצות פוטבול מקצועניות מתלבטות אם להחתים את ויק. כקווטרבק מחליף הוא עשוי להיות די מציאה. אבל הן מתלבטות בשאלה איך הקהל שלהן יקבל את חזרתו למגרש. ייתכן שהוא יהיה כל כך שנוא שייאלצו להוזיל את חולצת המשחק שלו ל19.99 דולר. אז הליגה פה מסייעת להן לרדת מהעץ. במקום שהמועדון שיחתים אותו יצטייר בציבור כמי שאומר "אנחנו קבוצת פוטבול, לעזאזל ערכים, אנחנו צריכים יארדים בהתקפה" הקומישינר נותן להן את האפשרות לומר "מה אתם רוצים? הוא קיבל את העונש המתאים. הרחקה מארבעה משחקים".

וברמה היותר פשוטה. אישית אינני פעיל בארגונים למען התייחסות הומנית יותר לחיות. אבל כשקראתי את הסיפורים איך ויק הטיח לקרקע כלבה מספר פעמים עד שמתה משום שהפסידה בקרב חיות שארגן, הזדעזעתי ברמה שמעט דברים זעזעו אותי. ואם מישהו בליגה לפוטבול מכיר את הסיפור הזה ועדיין רוצה שויק יהיה קווטרבק בקבוצה שלו – אז בואו נוותר על ארבעה משחקי הרחקה. הוא לא יבין מזה שום דבר שהוא לא הבין עד עכשיו.

כמה קשה לי לאהוב? ומגיע למקסי ולי מזל טוב - חודשיים יחד!
פיליפה מסה

No Comments

אופיר 25 ביולי 2009

וואו, איך יודעים שעונת המלפפונים בעיצומה?
כבר 3 פוסטים רצוף (אם להחשיב א החידון) עוסקים בענפי ספורט אמריקאים הזויים.

הכדורגל חייב לחזור, ומהר!

זיזו 25 ביולי 2009

I am not a role model
זוכרים את הפרסומת של צ'ארלס בארקלי? זאת שאלה שעולה בהרבה מקרים דומים. רק לפני כמה ימים היה פה דיון לגבי הענישה על שימוש בסמים שאינם משפרים ביצועים אך אסורים בחוק (קוקאין).

אני אישית לא מחפש שאף אחד מהאנשים האלה יחנך אותנו ורוצה שהליגות האלו יכללו לצד האנשים הטובים גם כמה דמויות רעות. זה פחות שיווקי אבל זה הרבה יותר מעניין ואמיתי.
התחרות פה היא מי בונה את הקבוצה הכי טובה. לא מי בונה קבוצה הכי טובה מבין האנשים הצדיקים בקהילה.

כמובן שזה גם שאלה טובה האם אדם שריצה את העונש שהמדינה גזרה עליו ושילם את חובו לחברה צריך לקבל עונש נוסף ממקום העבודה שלו?
ובכל זאת, אני לא לוקח בציניות את העונש שגודל ייתן לויק. זה מובן ולגיטימי. לגודל יש עבודה לעשות, הוא צריך להגן על המוצר שלו וזה מה שהוא עושה. זה שזה בא על חשבון הצדק של ויק לא באמת מעניין אותו.

יש סעיפים בחוזה בין איגוד השחקנים לליגה שקובע מפורשות על מה ניתן להעניש שחקן, אם השחקנים חושבים שעבירה על החוק לא קשורה למשחק הם יכולים לריב על זה בחוזה הבא. אין להם שום סיכוי מכיוון שהליגה הזאת מטרתה הראשונה היא כסף וקצת קשה למכור אנשים כמו מיקל ויק לאמריקה הלבנה.
המקרה של ויק הוא עוד קל, הוא הורשע בבית משפט. יש שחקנים שקיבלו עונש עוד לפני שעמדו מול שופט. זה קצת יותר בעייתי.

צריך לציין שבמקרה של ויק גם יש פה מפגש תרבויות עליו הוא נענש.
מייקל ויק לא גדל באותה חברה בה גדלו האנשים שקונים את הכרטיסים למשחקים שלו. מייקל ויק גדל בחברה שבה קרבות כלבים זה דבר לגיטימי. בתרבויות רבות ישנם דברים לא פחות אכזריים שהם לגיטימיים ואיש לא יצא נגדם.
דוגמא טובה היא שחקני בייסבול שבחופשות הקיץ שלהם הולכים לראות קרבות דומים במדינות הבית שלהם. שם זה לגיטימי והם בכלל לא מסתירים את זה. בגלל שזה רחוק מהעין של הקהל האמריקאי אין אם זה בעיה.
כמובן שלכל אחד מאיתנו יכול להסתכל על הצלחת שלו ולגלות שם כמה דברים לא סימפטיים.

אני לא אומר שקרבות כלבים שווי ערך לאכילת תרנגולת. אבל בכל חברה נמתח הגבול לפי המסורת שלה ובחברה בה ויק גדל המסורת כוללת קרבות כלבים. צריך להבין את זה לפני ששופטים אותו.

מה שמעניין לראות זה את ההבדל ביחס של התקשורת לסיפור של ויק ואחרים לעומת הטיפול שלהם במקרה של בן רות'לסברגר.
צמר גפן זה לא מילה (זה שתי מילים).

זיזו 25 ביולי 2009

אוף טופיק לטובת הציבור.
קבלתי מחבר הפניה לתוכנה שמאפשרת כתיבה ושליחה של SMSים דרך המחשב ובחינם.
אפשר גם לשלוח SMS קבוצתי וכל מיני אפשרויות ומקלות על החיים. אני חוזר, בחינם!
זה נראה לי תוכנה חדשה וודאי ישפרו אותה. לדוגמא, SMS קבוצתי. אפשר לשלוח SMS ל7 אנשים בכל פעם. קבוצות גדולות יותר צריך לפצל. בנוסף אחרי כמות מסוימת צריך לסגור ולפתוח מחדש אחרת השליחה לא מצליחה (נראה לי שזה אחרי ששולחים לשתי קבוצות ברצף).

בכל מקרה מהניסיון הקצר שלי אם התוכנה זה מעולה. ההורדה וההתקנה לוקחים שנייה ואתה בעניינים.
מומלץ בעיקר לאנשים שיושבים הרבה מול המחשב. במילים אחרות, לכם!

http://www.textme.eu.pn/

Red Camel 25 ביולי 2009

אני חושב שאדם שפשע וריצה את עונשו רשאי לחזור ולהתפרנס.
כמובן שלא בתפקידים ציבוריים וכו.
אבל למרות זאת בתור אוהד של קבוצה, לא הייתי רוצה ששחקן כזה ישחק בקבוצה שלי. שישחק בקבוצה אחרת אבל שלא ילבש את המדים שלי, מה שנקרא NIMBY

אריאל 25 ביולי 2009

זיזו, עשית קצת סמטוכה בין דברים. לגבי ביג בן – אין שום הוכחה למה שנטען כלפיו, ויותר מזה – הבחורה בכלל לא הגישה תביעה פלילית לגביו כך שזה נראה לא יותר מאשר עורבא פרח.
לגבי מייקל ויק – מילא שהוא גידל כלבים לקרבות כלבים, על זה הוא היה יוצא יחסית בזול – זאת ההתעללות באותם כלבים, הטבעה, חישמול, מכות – אלו דברים שאי אפשר לעבור עליהם לסדר היום ומלמדים שעמוק בפנים האיש הוא פשוט חלאה.
ובדיוק בגלל זה הוא לא שווה התיחסות.

באבא ימים 25 ביולי 2009

מייקל ויק מגיע למשחק בקליבלנד. התמונה הסוריאליסטית של השנה.

רונן דורפן 25 ביולי 2009

זיזו – הדבר האחד שאני לא מקבל הוא שויק עשה דברים לגיטימים בחברה השחורה הענייה. הוא לא צפה בקרב כלבים ברחוב, הוא לא שילם כדי לראות קרב כזה, הוא מימן חווה לגדל באכזריות חיות לדבר הזה, אחרי שכבר היה מליונר, והשתתף אישית בהוצאה להורג של חיות. לא – ההתנהגות הזו היא לא מאפיין של אמריקה השחורה הענייה. יש 9999 מישל רובינסון על כל אחד כזה.
כמו בהרבה מקרים אחרים יש פה נאשם שלוקח עורך דין – ושמם של רוב עורכי הדין הללו הוא ג'וני קוקרן – שמיד טוען "רודפים אותי כחלק מאפליית שחורים באמריקה". וכשהם עושים זאת הם מסייעים להפיץ בדותות גזעניות על החברה השחורה.

רונן דורפן 25 ביולי 2009

זיזו – האוף טופיק ממש ממש גבולי. פשוט שבת ואין לי כוח למחוק תגובות…

Drazick 25 ביולי 2009

מעניין רונן שכאן אתה כן מצפה להתנהגות שמצביעה על נורמות.
מה כן יכול להיות מקובל ומה לא בלי קשר לתחרות הספורטיבית.

הרי אם כל היום אני זורק אבנים על יונים אין בזה שום עניין לליגת הפוטבול שלי…

כל דבר אחר, היינו צריכים ורוצים שאת האנשים שמקבלים את אור הזרקורים נעמיד תחת סרגלים של נורמות חברתיות גבוהות לפחות כמו החוק אם לא יותר.

איש כזה, גם אם יש לו פוטנציאל להיות הכי טוב בתחומו בכל דבר צריך להיות מורחק מאור הזרקורים של החברה.

l_s_n 25 ביולי 2009

רונן,

בהמשך לדיון שניסיתי לעורר בפוסט הקודם, הפואנטה שלי באה בידיוק להראות את ההיסטריה ואת חוסר האובייקטיביות בכל הנוגע לתופעות האלימות ולמתחים הלאומיים שקיימים אצלנו בכדורגל. הכדורגל הישראלי מחורבן, האלימות בחברה כפי שהיא באה לידי ביטוי במגרשי הכדורגל היא כנראה בשיאה, אבל אירוע כמו זה שהיה במשחק של אויפשט נ' סטיאווה ב ח י י ם לא היה יכול להתרחש היום במקבילה הישראלית סכנין נ' בית"ר. וזה לא שהמארגנים לא ידעו למה לצפות אחרי המשחק הראשון בבוקרשט. אוהדי הפועל פתח-תקוה שהיו במשחק, עד כמה שתרבות האולטראס לא זרה להם פשוט היו המומים. זה היה חוליגניזם נאצי טהור. ולמצב הזה, תודה לאל, עוד לא הגענו, ועם משחקים בליגת העל בין עכו לרעננה, כנראה שגם לא נגיע.

לבני תבורי – חוץ מאיזה טרול אינטרנטי תומך שמיר שסובל מ – OCD ברמות הקשות ביותר (שמשום מה האדמינים נרתעים מלהרחיקו עד למועד השחרור של ברני מיידוף), הסביבה של אתרי הקבוצה היא די נקייה. מוזר שעוד לא גילת את "היבשת" הזאת, אבל מלבד אתר הפנתרים, אתה ויתר אוהדי הפועל פה ובבלוג (וגולשי הבלוג בכלל), יותר ממוזמנים לפתוח יוזר בפורום של פוראבר-בלו בכתובת : 4everblue.co.il/forum ולקחת חלק פעיל בדיונים שמתנהלים בפלטפורמה אינטרנטית קצת יותר מתורבתת מאשר טוקבקים. בכל מקרה, חשוב לומר שבחלק מהדיונים, הפועל פ-ת היא רק תירוץ לדבר על כלכלה, חברה, משפט ואיכות השלטון (וזה לא שיש לנו איזשהי ברירה, אנחנו פשוט לא מכירים אף שחקן בסגל).

זיזו 25 ביולי 2009

אריאל
לגבי ויק. אני מסכים אם מה שכתבת. אני לא טוען שהוא צדיק או שבעולם הערכים שלי הוא עשה דברים לגיטימיים. אני טוען שצריך להסתכל על הסיטואציה במבט שמעט מנותק מהרגש שהפעולות האלו מוציאות מאיתנו.

לגבי ביג בן.
איזה הוכחות אתה רוצה. יש פה מקרה של הוא אמר, היא אמרה. בדומה למקרה של קובי יש הודעה מצידו של בן על קיום יחסי מין וטענה שהם נעשו בהסכמה. היא טוענת שלא.
לגבי אופי הטביעה, גם במקרה של מייקל ג'קסון היה תביעה אזרחית ולא פלילית, נראה לך שזה הוריד משהו מהעניין?

הטיפול התקשורתי בנושא היה דומה לעיתונאות חצר של הNFL. בESPN בכלל לא הופיע הידיעה עד שבערך שבוע אחרי שפרצה הידיעה רות'לסברגר קיים מסיבת עיתונאים בטלוויזיה. את זה הם כבר היו חייבים לשדר.
ESPN טענו שיש היסטוריה של תביעות אזרחיות שלא מומשו ולכן הם לא רוצים לדווח על מקרה כזה שיכול לפגוע בשחקן ללא סיבה, ממש צדיקים.

רונן
אין ספק שאתה עושה הבדלה נכונה ברמות ההשתתפות של ויק. אם הוא היה רק צופה זה בכלל לא היה סיפור כל כך גדול. על זה הוא קיבל עונש בחוק. אין לי גם בעיה עם העונש שהוא יקבל מהחברה. אנחנו חיים בחברה שדוחה את המעשים שהוא עשה ורוצה להילחם בהם, שום עורך דין לא יצליח לסובב את זה אבל בתוך כל הדימוניזציה שעושים לו צריך לזכור שיש חברות בהם חיות זה לא דבר שצריך ליחס אליו רגש. ויק גדל בחברה כזאת, האנשים איתם הוא עסק בזה היו חברי ילדות שלו. הוא היה זה שנתן מקלט לסיפור בעקבות היכולות הכלכליות שלו.
שאני כותב חברה אני לא מתייחס אל הגזע השחור כמקשה אחת.

לגבי האוף טופיק. מצטער, חשבתי שאם זה לא מתאים לא תאשר את הלינק.

יוני 25 ביולי 2009

LSN, לא יודע אם מותר לחשוף את שמך… אני בגדול בעד הכיוון שאתה דוחף אליו, ואותו הכיוון אפילו גרם לי לפתוח יוזר באתר. אבל, וזה אבל לא קטן, אני חושש שמעשי האוהדים לא ישנו הרבה, כי לאף אחד בהנהלה לא אכפת מהם.

עד שגוף ממשלתי, למשל בימ"ש בצו מניעה זמני, או עיריה, או משרד הספורט (יש חיה כזו) לא ייכנסו פנימה, הקבוצה (ולמעשה האוהדים) לא יוכלו ליהנות ממעט הרכוש שנותר, ואולי למחות על העוול שנעשה לקבוצה ב"העברת הבעלות" על השטחים כמו מגרש האורווה, המגרש ברחוב אברבנל וכו'.

רשמתי בפורום שצריך להתארגן משפטית, אבל לא נראה לי שיש תומכים. אני לא יודע אם אתה עו"ד (נשמע שכן), לדעתי ההפגנות לא תעזורנה.
ותודה לרונן על האכסניה לדיון…

רונן דורפן 25 ביולי 2009

דרזיק – הבעיה היא אחרת. והיא המדרון החלקלק. אני משער שמרבית האנשים היו רוצים לראות את מייקל ויק עף לכל הרוחות. לעומת זאת אחרים יסכימו איתך לגבי השימוש בסמים קלים – אבל פחות אנשים משיסכימו איתך שצריך להרחיק את ויק. ובסופו של דבר תתעורר השאלה אם להרחיק את מי שמזלזלים בישו או מוחמד.

זיזו – שוב. למה אתה מקבל שזה מקובל בעולם הערכים של הסביבה של ויק? בגלל שג'וני קוקרן אומר? אני חושב שזה שקר מתועב וציני מצידם לטעון כך. ואם "החברה" שאתה טוען לה היא עשרים אנשים אז סליחה. מערכת המשפט לא יכולה להכיר בנורמות חברתיות של עשרים אנשים. זו לא "חברה עם ערכים שונים". אלא אנשים שגם כשעשו זאת כילדים ידעו שזה דבר לא נכון.

רונן דורפן 25 ביולי 2009

יוני – כל הבלוג הזה הוקם בכדי לשמש במה לאוהדי הפועל פתח תקוה. פשוט לפעמים אין חדשות שקשורות בקבוצה אז אנחנו עוסקים בעניינים אחרים.

Red Camel 25 ביולי 2009

זיזו- מה הבעיה עם הטענה של ESPN שיש היסטוריה של תביעות אזרחיות שלא מומשו ולכן הם לא רוצים לדווח על מקרה כזה שיכול לפגוע בשחקן ללא סיבה?
האם זה באמת משנה אם מפרסמים באותו הרגע או שבוע לאחר מכן, אני חושב שכן אבל שלא צריך לפרסם עד שמבררים פרטים חשובים קודם.

יש נשים שמשקרות ומתלוננות מתוך אינטרס אישי כלשהו (כסף, קידום, סחיטה, נקמנות וכו). כ10-15 אחוזים מהתלונות מתבררות כתלונות שווא. לי אישית יצא לראות מקרה כזה בעבודה שלי.

אז למה לפרסם ולפגוע בשמו של אדם בלי לוודא את כל הפרטים?

שלו רומא 25 ביולי 2009

זיזו – אחרי כל מה שכתבת, אני אסכם את דעתי בנושא,
הייתי משלם כסף לראות קרבות "מגדלי כלבים לקרבות".
לא אכפת לי גם שלתוך הקטגוריה יכנסו כאלה שהלכו רק לראות קרבות של בעלי חיים,
וגם לא שהם גדלו על סולם ערכים שונה וכל הפסיכולוגיה בגרוש הזאת.

אם העונש על גידול, השתתפות, השתתפות בהימורים היה להכנס לזירה עם חיה,
ולא כזאת ששוקלת 10 קילו,
נגיד פיל שגדל בסביבה עם סולם ערכים,
שהיה מקובל לגדל בני אדם לקרבות…
לא היה בי צער על כך.

בכלל השימוש בבעלי חיים שלא לצורך גידול, מראה לי בעייתי.
אה ואם הוא היה מפסיד,
הייתי גם מוכן לראות איך מענישים אותו כמו שהוא עשה לחיה המסכנה.

גיל 25 ביולי 2009

ועדיין, המקרה של ויק פחות חמור מהמקרה של ריי לואיס או לאונרד ליטל שהרג אדם תחת אלכוהול.

אני חושב דווקא שהעונש של גודל מאוד במקום וגם חכם מצידו. העובדה שהוא נענש על ידי המדינה לא אומרת שעדיין הוא ניקה את התדמית שלו בליגה. לגודל איכפת יותר מהמוצר שלו והתדמית שלו ופחות מויק עצמו. אסור לשכוח גם שויק שיקר לגודל במצח נחושה על המעשים של. זה עונש מינימלי שמאפשר לליגה להפתח בלי בלאגן סביבו שהיה מסיט את הדיון, ומאפשר לקבוצה להחתים אותו ולתת לו להשתלב לאט לאט מבחינת היכולת ויחסי הציבור. בכלל, נראה היום שמבחינה ציבורית זה צעד הרבה פחות בעייתי ממה שניתן היה לחשוב ויש הסכמה רחבה שהוא כבר שילם את החוב שלו לחברה.

בני תבורי 25 ביולי 2009

Lsn,
את הפורום טרם ניסיתי, אבל ב – 4everblue והפנתרים אני מבקר קבוע, ונהגתי להגיב עד שהבנתי שהגאפ בין רוזדרור לעצמוני צר מידי בשבילי. הרי מתוך מאה תגובות, השניים האלה חולשים על 95 וגם הן עוסקות בעיקר באנטומיה האישית ובקשרי משפחה. באמת לא ברור לי למה תגובות אובססיביות ואלימות אינן נמחקות מיידית, מישהו חושש להשאר לבד? מבחינתי אין כמו המצב של הפועל כדלק יצירתי, אבל להוציא פוסט מסודר וליפול למקלדת של CD ושכמותו אינו בילוי זמן הפנאי המועדף עלי. יחד עם זאת, אני מקבל את המלצתך וארשם לפורום.
יש תוצאה מ MTK?

יתום 25 ביולי 2009

רונן – מה יש לך מ-וויק? מה קורה? משהו אישי? "אבל כשקראתי את הסיפורים איך ויק הטיח לקרקע כלבה מספר פעמים עד שמתה משום שהפסידה בקרב חיות שארגן, הזדעזעתי ברמה שמעט דברים זעזעו אותי." אתה רציני? אתה יודע שבכנסת ישראל יושב אדם שהמורשת שלו היא רצח של שני אנשים כבולים בהטחת אבנים בראשם??? אתה אזרח של מדינה ששר הביטחון שלה נבחר בזכות יכולתו לרצוח תוך כדי הסתכלות ב"לבן של העין", ו-וויק? זה מה שמטריד אותך? רבאק!? אם אתה כבר מתחיל דיון שהוא לא ספורטיבי, בוא נדבר על הדברים האמיתיים…

בני תבורי 25 ביולי 2009

זיזו,
מלחמות שוורים מקובלות בספרד (כבר לא בברצלונה תודה לאל), אבל בכל פעם שאני שומע או רואה שור תוקע קרן מושחזת בביצים של איזה מט/פיק/זובי-דור, אין מאושר ממני. טוב, אולי רק כששור בפאמפלונה דורס איזה אידיוט לבוש בלבן. אני מתקשה לקבל את העובדה(?) שמלחמות כלבים והכרוך בהם מקובל בחברה שויק בא ממנה כתירוץ להתנהגות שפלה המחייבת עונש כבד. זו ראשיתו של מדרון חלקלק ומסוכן. מצד שני, אין ספק שהקומישנר הבריק הפעם. לדיוויד שטרן זה לא היה קורה.

ניינר 25 ביולי 2009

ישנם מספר שחקנים באן אף אל אשר חזרו לשחק לאחר שהורשעו בעבירות יותר חמורות כמו רצח, סיוע לרצח, הריגת אדם בעת נהיגה בשכרות ועוד כהנה וכהנה. דונטה סטולוורת' ישב רק חודש בכלא על הריגת אדם בעת שנהג בשכרות והותר לו לחזור לשחק. בעיני זה פשע חמור יותר מאשר פשעו של ויק שישב כמעט שנתיים על העבירות שביצע. ויק הוא חלאת המין האנושי אבל הוא ריצה את עונשו הקשה, ואם ריי לואיס, דונטה סטולוורת',ליאונרד ליטל,ג'מאל לואיס ורבים אחרים חזרו לשחק לאחר שריצו את עונשם (שבכל המקרים היה קל באופן משמעותי מעונשו של ויק על עברות חמורות יותר), גם לויק מותר לחזור לשחק. ארבעת המשחקים שהשעתה אותו הליגה הם מס צדקנות מצד הקומישנר.
לדעתי יש לו מקום בתור ק"ב מחליף בליגה ואני בכלל הייתי מנסה אותו כרנינג בק במהלכים מסויימים. מעניין לאיזו קבוצה יהיה האומץ לצרף אותו אבל אני משוכנע שתימצא קבוצה כזו.

שלו רומא 25 ביולי 2009

יתום – אתה רציני? זה לא פיקציה?
אתה משווה רצח (כן זה היה רצח) של שני נערים שיצאו לבילוי אחר הצהרים באוטובוס,
ללא שום כוונות זדון, אפשר לומר אפילו פעילי זכויות אדם.
להרג ברוטלי של חיות.
שר הביטחון שלך (לא האמנתי שיבוא יום ואני אגן עליו),
תוך כדי חופשת תיירות בארץ זרה הרג מספר מטובי הציוני בעולם.
ולא רק זאת הוא עשה את זה על דעת עצמו ללא מדינה ששלחה אותו ולקחה אחריות על המעשים.
לעומת מגדלי כלבי הקרבות שלשלחו בשם ממשלת העולם החופשי להלחם בנגיף,
אתה רציני?
אתה מכשיר התעללות בחיות חסרות ישע,
ע"י כך שבעלי תפקידים במדינת ישראל טעו (אפילו פשעו) או לא תלוי במקרה,
איזה מלחמה יש לך נגד הכלבים, מה הם עשו, אה הפסידו בקרב.
זה שהנמענים לא ראויים להיות נציגי העם, אחד באמת על רקע מה שעשה,
השני סתם כי הוא (לדעתי) נבחר גרוע,
לא יותר או פחות מעוד 110 לפחות שמאכלסים את בית הנבחרים.
אבל על תיתן לעבודות לבלבל אותך!

רונן דורפן 25 ביולי 2009

יתום – אתה מתקשה להפריד בין מה יותר מזעזע למה יותר גרוע. לפעמים משהו לא יותר מזעזע כי פשוט רגילים אליו.
טבל לא הכל מדיד בעולם. הפשעים של ויק נגד כלבים הם לא מזעזעים כי הם הדבר הגרוע בעולם. למעשה הם לא יותר גרועים מהסבל שנגרם לחיות מתעשיית המזון. הם מזעזעים בכך שאדם נהנה כל כך מסדיזם.

l_s_n 25 ביולי 2009

יוני,

אם תעקוב אחרי הפורום ביתר אדיקות אתה תגלה ש:
א. אוהדי הפועל פ-ת הקימו כבר מסגרת משפטית, עמותה רשומה בשם : "איגוד אוהדי קבוצת הכדורגל של הפועל פתח-תקוה".
ב. בעקבות לחץ שהפעילה עיריית פתח-תקוה, בשבוע שעבר חתמה עמותת האוהדים ועמותת הפועע פ"ת על טיוטת הסכם למינוי נציג נבחר מטעם האוהדים כחבר בעמותת הפועל פ-ת (חתימה רשמית – לאחר ט' באב).

יאמר לזכותנו שמאחר ואחרי תקופה של כמה שנים שבה הסתובבנו סביב הזנב של עצמנו, סוף סוף הגענו למסקנה שאת המחאה שלנו אנחנו צריכים לנהל כמו שמנהלים מאבק ציבורי ב"עולם האמיתי" ולא כמו שמנהלים אותו בעולם הכדורגל הישראלי. אני בכל מקרה מקווה שאם שני הצדדים יהיו מרוצים מההסדר, בסיוע תמריצים מכיוונה של עיריית פתח-תקוה, השת"פ יורחב לנציגות בדירקטוריון וכו'.

בני,

בידיוק בשביל להרחיב את ה"גאפ" כך שעוד כמה דעות יוכלו להשתחל ולהישמע, נועד הפורום. עם כל הכבוד, פלטפורמה של טוקבקים (וכמובן שהבלוג שמשכן אותנו הוא על תקן היוצא מן הכלל שלא מעיד על הכלל) היא לא באמת אכסנייה נוחה ואופטימלית לניהול דיונים ולהחלפת דעות. אני חושב שגם אתה תתפלא לגלות גרסאות מעודנות יותר של האוהדים הנכבדים שציינת.

לגבי MTK, הם כנראה הבריזו בגלל שזה התנגש להם עם הקבלת שבת, אבל שליחנו לבודפשט דיווחו שבמשחק אימון חלופי שהתקיים, רשמו הבחורים ניצחון בתוצאה אסטרונומית של 12:0 על קבוצה שסיימה במקום הרביעי בליגה השנייה או במקום השני בליגה רביעית. משהו כזה…

עומרי 25 ביולי 2009

מצד אחד מערכת המשפט האמריקאית דואגת שויק ירצה עונש מאסר כבד יחסית לעברה שביצע, כזה שבאמת קשה למצוא לו מקבילה במדינות רבות.
מצד שני דונטה סטולוורת' מקבל 30 יום על דריסת אדם למוות בשכרות!.

ויק צריך לשוב לליגה ללא הרחקות וללא שטויות, הוא שילם את חובו לחברה ובצורה מוגברת יותר מהאזרח הסביר שהיה נתפס על אותו מעשה.
תוך כדי כתיבה אני קולט שכאן, בישראל, אדם הולך להיות שר ב-3 השנים הקרובות לאחר שישב בכלא יותר משנתיים בעוון שוחד אותו קיבל כשהיה שר!
אם זה יתכן אז גם לחזור לזרוק פיגס'ווין בדיוק לא מספיק טוב ולספק מהלכי היילייט ו60 ראש יארדס למשחק זה בסדר.

יתום 25 ביולי 2009

שלו – מה נותנים לך לשתות שם ברומא? איך אומרים אצלנו בצפון? SHARE!!!
רונן – כמובן שאני מבין. וכמובן שלא ניתן לפתור את כל בעיות העולם בבלוג הזה (רק חלק נכבד).
התחושה היא שאתה מטפס על וויק, שהוא מטרה קלה (קלה מדי) ללבנים בוגרי ביה"ס למשפטים.
לבנים משכילים כמוך צריכים להשקיע אנרגיה בלגנות עוולות אמיתיות. עוולות נגד שחורים בארה"ב ונגד פלסטינאים בשטחים הכבושים.

יתום 25 ביולי 2009

אני גם מדמיין מגיב אחד או שניים (בלי שמות…) שהיו אומרים שהכלבים בחרו לחיות עם וויק. אחרת הם היו עוזבים ובורחים להם לדרכם… :0)

זיזו 25 ביולי 2009

לכל מי שהבין אותי לא נכון.
אני לא מצדיק את מעשיו של ויק ומסכים שאלו מעשים של סדיסט חולה נפש.

רונן
נכון שאין סיבה להתחשב בקבוצה קטנה של אנשים שרואים בזה משהו לגיטימי. בשביל זה יש חוקים והוא נענש על זה שהוא עבר אותם.

אין פה באמת ויכוח.
אני מניח שכולם פה מסכימים שויק עשה מעשים נוראיים.
אני מניח שכולם פה מסכימים שיש שחקנים שעשו דברים הרבה יותר גרועים ולא נענשו בצורה דומה.
אני מניח שכולם פה מסכימים שגודל יעניש אותו באופן סמלי בשביל להגן על המוצר שלו.

אפשר לראות בסיפור את הצדדים הטובים והפחות טובים של ההתחסדות האמריקאית.
אם כל הצדקנות המעייפת והמעצבנת של האמריקאים ספק עם במדינה אחרת ויק היה נענש בצורה דומה על אותה עבירה.

Red camel
אין בעיה עם הטיעון שהם רוצים להגן על השחקן שאולי נאשם למרות שהוא זכאי. חוץ מזה שזה שקר מוחלט!
אם T.O. או צ'אד ג'ונסון היו חשודים באונס, נראה לך שהיו מטפלים בסיפור בכזאת זהירות?
אין להם טיפה מוסר. אם הם לא פרסמו את הידיעה יכולות להיות לזה שתי סיבות:
1. הם חלק מהמערכת שרוצה לשמור על המוצר.
2. לא היה להם את הסקופ והם רצו לצאת עם הידיעה כשיש להם משהו חדש.

בשום מקרה הם לא שומרים ידיעה בכדי להגן על הרגשות של מישהו.

שלו רומא 25 ביולי 2009

יותם – אני אגיד לך, הכל מתחיל בכלבים.
הגבר הפלסטינאי שמרגיש מושפל, מה עושה? כולא את אישתו בבית.
ברגע שאתה מקבל התעללות בבעלי חיים, כפחותה מעוולות לבני אדם,
מבחינה מוסרית (לדעתי כמובו) אתה בבעיה.
את הסבל הפלסטינאי שאתה יוצא נגדו, אם מותר לשאול, לאיזה מבין הרבים אתה מתכוון?
לזה שנשים מגיעות לגיל שאסור להן ללמוד?
או לזה שאסור להן לעבוד?
חופש הביטוי שלהן?
או אולי האלימות שמופנת נגדן בבית?
ותמיד אני שוכח שיש גם צד שני למשוואה,
האם תיקון העוולות נגד הפלסטינאים הכבושים צריך תמיד להיות על חשבון העם הציוני היושב בציון?
או ברוח הדברים שאמר טיבי, שכל אחד יחזור למקורותיו,
אופס עוד פעם התחלק לי כמקורותי הסתיימו בארובה באושוויץ.
שגם שמה קצת פחות אהבו אותנו.
אבל לא זה הדיון, מי שנוהג בשיכרות צריך להיות בכלא . ברור.
מי שמתעלל בכלבים, לא פחות.
היו זה כלבים מחר זה הבת של השכנים, שפשוט לא רצתה לשכב איתו באמת…

בעייני 0 סובלנות לכל גילוי אלימות באשר הוא.
ומי ששוכב עם בחורה שרוצה להתנקם בו היה צריך לחשוב על זה קודם,
כן, גם לפני שבגד באישתו..

גיל 25 ביולי 2009

אני חושב שהתגובות השונות להרג של אנשים כתוצאה מנהיגה בשכרות ולהרג כלבים שמזדעזעות יותר מהמקרה האחרון קשורה לזה שרוב האנשים יכולים לדמיין את עצמם בסיטואציה שנהגו אחרי ששתו קצת והיו מעורבים בתאונת דרכים. לעומת זאת, ויק באמת במזיד ומתוך כוונות רעות הרג כלבים בצורה אכזרית. להרבה אנשים יש כלבים וזה פשוט עובד על הרגש שלהם. תוסיפו לזה את העובדה שהוא הכחיש הכל ושיקר ביודעין לגודל והתנהג בשחצנות גדולה, ששאט הנפש ממנו נראית במקום. דונטה סטלוורת התנצל מייד ולקח אחריות וגם שיתף פעולה עם הליגה ועם הרשויות מה שויק לא עשה.

יתום 25 ביולי 2009

שלו – אני מת על התגובות שלך. ומאחד ועכשו שבת ומזג האוויר מחורבן, אני לוקח את האתגר (הלא פשוט) ואנסה לענות לטענות (או משחק אסוציאציות) שלך:
יותם – אני אגיד לך, הכל מתחיל בכלבים. (באמת? הכל???)
הגבר הפלסטינאי שמרגיש מושפל, מה עושה? כולא את אישתו בבית. (מממממ… אני מבין. ומה עושה אישה פלסטינאית מושפלת???)
ברגע שאתה מקבל התעללות בבעלי חיים, כפחותה מעוולות לבני אדם,
מבחינה מוסרית (לדעתי כמובו) אתה בבעיה. (אממממ… OK. )
את הסבל הפלסטינאי שאתה יוצא נגדו, אם מותר לשאול, לאיזה מבין הרבים אתה מתכוון? (רבים? מה?)
לזה שנשים מגיעות לגיל שאסור להן ללמוד? (נשים… נשים… ואני חשבתי שהכל מתחיל מכלבים)
או לזה שאסור להן לעבוד? (מה הן חרדיות?)
חופש הביטוי שלהן? (או – נקודה מצויינת! האם גם חופש הביטוי מתחיל מכלבים?)
או אולי האלימות שמופנת נגדן בבית? (או מחוצה לו)
ותמיד אני שוכח שיש גם צד שני למשוואה,
האם תיקון העוולות נגד הפלסטינאים הכבושים צריך תמיד להיות על חשבון העם הציוני היושב בציון? (חאליק! איזו משוואה? עכשיו אנחנו מדברים על זה שלא נותנים לנשים ללמוד חשבון? או, סליחה. הכל מתחיל מכלבים. ינתנו שעורי חשבון לכלבים לאלתר!)
או ברוח הדברים שאמר טיבי, שכל אחד יחזור למקורותיו, (OK)
אופס עוד פעם התחלק לי כמקורותי הסתיימו בארובה באושוויץ. (??? עוד פעם שותים על הבוקר?)
שגם שמה קצת פחות אהבו אותנו. (איפה?)
אבל לא זה הדיון, מי שנוהג בשיכרות צריך להיות בכלא . (אה… עכשיו אני מבין)
מי שמתעלל בכלבים, לא פחות.
היו זה כלבים מחר זה הבת של השכנים, שפשוט לא רצתה לשכב איתו באמת… (מעגל. הכל מתחיל ונגמר בבכלבים).

בעייני 0 סובלנות לכל גילוי אלימות באשר הוא.
ומי ששוכב עם בחורה שרוצה להתנקם בו היה צריך לחשוב על זה קודם,
כן, גם לפני שבגד באישתו..

יתום 25 ביולי 2009

בחלק האחרון התעייפתי. סליחה

שלו רומא 25 ביולי 2009

גיל – אני הייתי מגדיר זאת ככה:
מי ששותה ונוהג הוא רוצח בפוטנציה,
מי ששותה נוהג והורג על הכביש – הוא רוצח בכוונה תחילה,
מי שהורג כלב – הוא רוצח בכוונה תחילה של חסרי ישע!
היו זה כלב מחר זה תינוק בן שלוש שאימא שלו החליטה לעזוב אותו.
זה לא שימוש בסמים או בחומרים משפרי ביצועים, זאת לא רמאות.
זה רצח חסרי ישע!

ד"ר א. 25 ביולי 2009

רונן –
לגבי העונש של הקומישנר, יתכן שזו בדיוק היתה המטרה – לתת עונש שיפטור את הליגה מהצורך להמשיך ולעסוק בזה. כלומר, עונש שהוא סוג של חנינה.

שלו רומא 25 ביולי 2009

יתום – אין לי אפילו כח להגיב…

גיל 25 ביולי 2009

שלו, זהו שלא. אין שום הוכחה שמי שמתעלל בחיות אחרות מעביר את זה גם לבני אדם, זה פשוט סוג אישיות אחר. יש כאלו שחושבים שחיות נחותות ואפשר לעשות להם הכל אבל לא יעזו לפגוע בבני אדם. אני כמובן לא מצדיק פגיעה בחיות חסרות ישע, אבל אני כן עושה הפרדה מאוד ברורה בין פגיעה בבעלי חיים, תהא חמורה ואכזרית ככל שתהיה, לפגיעה בבני אדם. זה בכלל לא באותה ליגה בעיניי.

בני תבורי 25 ביולי 2009

ד"ר א,
מעבר לצביעות והטפשות שבבסיס ההחלטה של הקומישנר, נדמה לי שגם בארה"ב אין שופטים ובוודאי שאין מענישים אדם על אותה עבירה פעמיים. יתכן ועורך דין טוב, היה מסכל את הטפשות בעודה באיבה. מצד שני, עורך דין טוב עוד יותר היה מייעץ לוויק לשתוק ולהמשיך.

גיל 25 ביולי 2009

בני, לקומישנר יש סמכות להשעות שחקנים זה לא קשור למערכת המשפט האמריקאית. חוץ מזה, אני ממש לא מבין על מה המהומה. מישהו חושב שאחרי שנתיים בלי פוטבול ובלי אימונים הוא מסוגל לשחק החל מהמשחק הראשון?

יוני 25 ביולי 2009

LSN, אני מודע למאמצים וקורא בפורום. אני חושש שגם במקרה הטוב, בו ייכנס נציג עמותת האוהדים ל"עמותה המנהלת", וישפיע ויחצין מידע שנשמר בסוד, וימנע החלטות רעות (כל זה נשמע עדיין חצי דמיוני אבל לאופטימיסטים בינינו אני מוכן לקבל את כל אותן הפעולות שיבצע הנציג), עדיין לא נוכל לקבל בחזרה את הזכויות ששוות עשרות מיליונים, ולא נוכל למנוע שליטה ממר שמיר.

רונן – עניינים אחרים???

בני תבורי 25 ביולי 2009

גיל,
אם אינני טועה, כלל זה קיים לא רק במערכות המשפט בעולם, ונדמה לי שהשעייה ממשחק של מי שריצה עונש בגין אותה עבירה, אינה חוקית, אלא אם כן תאסור הליגה את השתתפותו של וויק לתמיד, וגם אז תווצר בעייה של חופש העיסוק.

Lazybones 25 ביולי 2009

רונן אני חייב להסכים איתך, עונש די מטופש, והנה עוד קצת חומר שאני מאמין שיזעזע הרבה ממכם.  http://www.ptroa.co.il/petitionmovie/petition-English.php

גיל 25 ביולי 2009

איסור לתמיד באמת יכול להיות לא חוקי אבל הוא לא בהכרח כזה. זה לא יגיע לזה בכל מקרה.

ספיידרמן בקיבוץ 25 ביולי 2009

אני עם שלו. יתום – אני מעריך את המלצותיך בענין מה שצריכים לבנים משכילים בוגרי משפטים לעשות, והיכן אנו צריכים להשקיע את האנרגיות שלנו. אנא עדכננו באופן שוטף כנגד איזה עוולות אתה מתיר לנו למחות וממה עלינו להתעלם
חוץ מזה כבר כשויק נכנס לכלא אמרתי שהייתי מעדיף לראות שמכניסים אותו לכלוב עם שני פיט בולז אימתניים, שמאומנים היטב ללכת על הביצים ועל הגרון. אז נכון שמאז הוא "שילם את חובו לחברה" וכו', אבל עדיין הייתי רוצה לראות אותו משלם את חובו לפיטבולז באופן ישיר. פרימיטיבי וברברי, אני יודע, אבל ככה אני מרגיש

Drazick 26 ביולי 2009

רונן,
אתה צודק לגבי המדרון החלק.
ואני הראשון שיאמר שהלוואי שכמה שיותר דברים יסגרו במישור המשפט הציבורי.
כלומר במקום שהוועדה תרחיק אותו, הקהל ירחיק אותו בלחץ אוהדים.

אבל מה לעשות, הנורמות לעולם היו משהו שהקהל נלחץ אליהן.

בכל אופן משאלתנו הדדית במקרה הזה, שלא יהיה מחילה לאיש הזה בכותלי הספורט.

סימנטוב 26 ביולי 2009

l_s_n כל הכבוד מקוה שלא יהיו תחנות רוח בדרך (אבל באמת כל הכבוד מקוה שיש עוד תקוה)
מסכים עם שלו המרחק בין אלימות לאלימות מזעזעת קטן ואין ברירה אלא להיות קשוחים, כל עוד הוא אמריקאי והפשע נעשה על אדמת Wal-mart החוק מחייב. הסאב-טקסט מבחינת הNFL זה שמירה על זכות השיווק (הגנה על הפרט ושמירת זכות העדר)

חיימון 26 ביולי 2009

אם העו"ד המכובד יקותיאל היה מכיר את הפורום בפואבר בלו, או במקרה נתקל בפוסט הספציפי הזה על תגובותיו, היה חושב פעמיים… אגב, מישהו מזהה את האנלוגיה בין מאיר שמיר למייקל ויק……. (או – הפועל פתח תקווה כמשל לכלבים חסרי ישע)

אנונימוס 26 ביולי 2009

בתכלס, זה לא ממש מפתיע. כוכב אלופת הנ.ב.א הנוכיחת הוא בפועל אנס. זה לא ממש הפריע לאף אחד שם

ענר רבון 27 ביולי 2009

יש בזה לא מעט צביעות. אי אפשר לגדל מיליוני פרות ותרנגולות לשחיטה מתועשת ולנדות לחלוטין קווטרבק שהתעלל בכלבים.

שלו, (רומא, עכשיו בארץ הקודש) 28 ביולי 2009

ספיידרמן – באיחור, (בעיקר בגלל נסיעות) תודה!
תמיד נחמד לחשוב שאני לא לבד.

רונן דורפן 28 ביולי 2009

ענר, שלו – אני חושש שאתם מפספסים לחלוטין משהו. האיבה הציבורית למייקל ויק לא נובעת מאהבה לחיות. אלא שהבנאדם נחשף כסדיסט. התיאורים הפיסיים של ההנאה שלו מהתעללות בחיות היו הדבר המזעזע. לא הסבל של החיות.

Comments closed