אוהדים של החתמות!

לפני שבוע נכתב פה פוסט מרצין ומעט כבד שניסה לנתח את גורמי הדומיננטיות של קבוצות בכדורגל האנגלי לעומת הכדורגל הספרדי. ובכן – התנצלות! הפוסט הזה נכתב מתוך חוסר הבנה מוחלטת של שוק ההעברות בעיני שתי הקבוצות הגדולות בספרד. שוק ההעברות עבורן הוא תחרות צחוקים ושיגועים! ובקיץ הזה עשו כיף חיים!

זה התחיל כזכור בכך שריאל שברה פעמיים את שיא ההעברות בתוך שבוע. ואחרי זה הוציאה 45 מליון יורו על חלוץ צרפתי רק בגלל שקוראים לו קארים והוא מהשבט של זינאדין זידאן. אבל ברצלונה – את חוש ההומור שלהם קצת קשה לנצח. הם לקחו שחקן שהבקיע 0.7 שערים למשחק, סמואל אטו – ממוצע לא על פני חודש, לא חודשיים, לא עונה, ארבע שנים! – כולל כמה מהשערים המכריעים בתולדות המועדון – והחליפו אותו בזלטן איברהימוביץ' והוסיפו ארבעים מליון יורו! ואת הכל עשו בפנים רציניות לגמרי! בלי להתפוצץ מצחוק.

פתאום הרכישות של ריאל נראות שיא השפיות. אפורות קצת. אבל בעוד הנהלת ריאל מדריד מגרדת בראש ולא באמת יודעת איך עושים משהו יותר מצחיק מברצלונה, התעלו האוהדים הלבנים על עצמם והחזירו לברצלונה בומבה של שקית מים בראש בחמסין.

מה הם עשו?

חלקכם זוכרים אולי איך הגיעו 80 אלף אנשים לברנבאו לראות את כריסטיאנו רונאלדו חותם. רונאלדו לרגע חשב לעצמו שאנשים נורא אוהבים לראות אותו משחק. אוהדי ריאל הוציאו לו לשון קולקטיבית. בקריצה כמובן. אתמול היה המשחק הראשון שלו בברנבאו – ופחות מ-25 אלף הטריחו את עצמם. מה זה מעניין? רונאלדו משחק…

וזה המקום לתקן עוול היסטורי כלפי אוהדי ריאל מדריד. מרבים להאשים אותם שהם אוהדים של הצלחות. ולא היא! למעשה הם אוהדים של החתמות. זה מה שהם אוהבים לראות. לבוא אחר כך לצפות בשחקנים הללו משחקים? אולי… נראה… אם יהיה משחק טוב… אולי תהיה איזו החתמה במחצית?

בשיחות הטפאס-באר שלהם בטח אפשר לשמוע שיחות כמו:

– "זידאן איך חתם יפה! עם עט כדורי. נונשלאנט! פשוט קלאסה!"

– “אבל ראית את רונאלדו הזה מקפיץ על הראש בטקס החתימה שלו? זה היה ענק!”

– "הסבא שלי מספר שפושקש חתם ביד שמאל כשהוא לוקח ביס מנקניק רומני ביד ימין!"

*

אני גם מאמין שעם קצת יצירתיות ריאל באמת תגדיל מאד את חוזי השידור שלה. אבל לאו דווקא את שידור משחקי הליגה. ריאל הייתה המועדון שפרץ דרך כששידרה את הבדיקות הרפואיות של דייויד בקהאם כשחתם בקבוצה. ונשאלת השאלה: למה לא לשדר גם את המשא ומתן?

למשל:

מכשיר טלפון מצלצל: טררררם… טרררם…

מזכירה אלקטרונית במנצ'סטר:  שלום, כאן מנצ'סטר יונייטד. אלופת העולם, אלופת אנגליה ומחזיקת הקרלינג קאפ. למנויים הקש אחת. לרכישת חולצות הקש שתיים. לקבלת מידע בנושא שעות הפתיחה של המוזיאון הקש שלוש. לרכישת שחקנים הקש ארבע או אמור players.

מישהו במדריד:jugadores

מזכירה אלקטרונית במנצ'סטר: עכשיו במבצע. שחקנים מהאקדמיה ב-12 תשלומים. 15% הנחה למי שמתחייב לא לעשות בונקר באולד טראפורד. לרכישת שחקן מהאקדמיה הקש אחת. לרכישת קרלוס טבז חייג למספר 1-800-BASTARD או שלח SMS ישירות לשחקן. לרכישת כריסטיאנו רונאלדו הקש 2 או אמור עכשיו רונאלדו.

מישהו במדריד: GALACTICO!

מזכירה אלקטרונית:  מחיר הפריט שבחרתם. 80 מליון פאונד-

noventa y cuatro millones de euros.

לצערנו המבצע ב-12 תשלומים לא חל על פריט זה. אנא הכן את כרטיס האשראי. מיד תועבר למוקדנית.

מישהו במדריד: צהריים טובים. מדברים מריאל מדריד.

מוקדנית: אם אתם ממדריד אמרו לי לא למכור לכם כלום.

מישהו במדריד: רמון קלדרון איחו דה-פוטה כבר לא בקבוצה. עכשיו זה סניור פלורנטינו פרס – יש לו כרטיס לקוח מתמיד.

מוקדנית: רגע, אני מבררת. אתם על HOLD

מוסיקה

מוקדנית: ביררתי. זה בסדר. אני לוקחת מכם פרטים עכשיו. אגב, אתם מעוניינים ברכישת קיקו מאקדה? משחק מצויין. אפשר ב-6-7 מליון פאונד.

מדריד: לא. זו מתנה. זה לאוהדים שאנחנו מאד לאהוב אותם. הם מצפים למשהו חגיגי. כן… עדיף יקר. את יודעת איך זה. אבל עוד שנתיים – אם תסכימו לבקש 60-70 מליון, אין סיבה שלא נתקשר.

כמה משוגע איברהימוביץ'?
החיים עם קדוש מעצבן

No Comments

דפוס מחשבה 28 ביולי 2009

נחמד הפוסט אבל למה לכנות את קרליטו טבז באסטרד אחרי שבשנתיים האחרונות כתבה עליו באהבה לא מעט. אתה לא יכול לכתוב פתאום באסטרד ללא התנצלות על כך שכתבת עליו באהבה. ואם אתה חושב שכן, אז אני חושב שאתה טועה. כי אתה צריך להתנצל על כך שהאהבה כלפיו הייתה לא במקום, מיותרת, מטופשת, נאיבית, גונבת דעת בעיקר מעצמך אבל גם מאחרים. כי לאהוב שחקני כדורגל (על שום אופיו, לא כשרונו) או לשייך אותו אליך באהבה זה דבר מאד טפשי. הרי השחקן אינו מכיר אותך, ולא אכפת לו ממש מהקבוצה כפי שאכפת לו מהפיי-צ'ק שלו.
אז כשאתה אוהב אותו אתה למעשה אידיוט.
בכלל, לאהוד קבוצת כדורגל שלא עושה למענך כלום (למעט לנצח במקרה הטוב) זה גם אקט אידיוטי. כל הקטע של אהדה הוא אידיוטי.
וגם הזלזול בריאל מדריד, שבעונה שעברה כל כך התלהבת מכך שפרגוסון לא מכר להם את רונאלדו, הוא גם כן די אידיוטי. כי בסוף פרגי כן מכר להם אותו. והוא, גדול גיבורך, עזב את אולד טראפורד.

בקיצור, אתה כותב מחונן ובעל תובנות מקוריות לעתים קרובות אבל כשאתה מנסה להיות רומנטי זה יוצא פאתטי.

נ"ב- ולזלזל כך בקארים בן זמה, העילוי הצרפתי הזה, רק בגלל שהוא חתם בריאל- גם זה לא חכם. ולא מכובד.

רונן דורפן 28 ביולי 2009

דפוס מחשבה – קבל את התנצלותי על חוסר העקביות וחוסר החוכמה של הפוסט הזה.

עזי 28 ביולי 2009

פרס (כך צריך לכתוב, אין ז' בספרדית) לפחות לא צבוע. לאפורטה אמר 'אנחנו לא קונים כוכבים אלא מגדלים אותם' והוא כמובן קונה כמעט כמו ריאל. הוא צחק על ההצגה של קאקה (וכמובן של רונאלדו) אבל עשה אותו דבר עם זלטן. איך אומרים במדריד, עכשיו לא יישאר לברסה מספיק כסף לתת לשופטים.
ולגבי מספרי הצופים, זה היה משחק זניח לחלוטין, יחסית לגודל האיצטדיון יש לריאל ממוצע קהל גבוה יותר מברצלונה.

דפוס מחשבה 28 ביולי 2009

קיבלתי. ואומר זאת שוב: הפוסט מצחיק ומאד נחמד.

רונן דורפן 28 ביולי 2009

עזי – אני מסכים איתך לחלוטין! פרס לפחות עושה מה שהוא עושה תמיד. אבל ברצלונה עשתה את העיסקה הזו רק בגלל מדריד… לריאל באמת הייתה עונה איומה, אז היה הגיון במסע רכש. אבל לאפורטה לא נשאר נאמן לדרך שהביאה לו את העונה המדהימה האחרונה.

רונן דורפן 28 ביולי 2009

דפוס למחשבה: ולטבז קראתי רק bastard כי לא מכובד לכתוב בבלוג
fucking argentinean bastard
ואגב: צופה עונה גדולה לאטו. כמו בכל פעם שמזלזלים בו.

עזי 28 ביולי 2009

דפוס – זה בנזמה במלה אחת, אבל לעיקר. אפשר לחלק את העולם לכל מיני למשל אלו שאוהדים (ולא משנה איזו קבוצה או באיזה ענף) ואלו שלא. כל הקטע של אהדה אידיוטי אולי בעיני מי שלא אוהד, מה לעשות שפה זה איזור של אוהדים.

sali7x 28 ביולי 2009

חחחחחחחחחחח אתה גאון!!

אהבתי ,אין מה לעשות הממזרים הלבנים האלה יעשו הכל חוץ מכדורגל.. באמצע העונה אנחנו צוחקים עליהם בחלון ההעברות אנחנו מקנאים בהם..
ובקשר לבארסה אני לא יודע אם הכינוי חובבן מתאים לנשיא ולמאמן שלה ,כי לקנא ביריבה הלוזרית ולקחת מקבוצה שרק לפני חודש עשתה היסטוריה את הצלף שלה ולהחליף אותו בצלף שיודע לצוד רק ביום ובתנאים נוחם.. זה ממש בדיחה..
בינתיים פרגי מראה לעולםוליריב השנוא ארסן ונגר איך לא לבזבז כסף על שחקני יוקרה ולבנות קבוצה משחקנים צעירים שחושבים רק על המטרה!

דפוס מחשבה 28 ביולי 2009

עזי- מדוע איזור של אוהדים? אתה חושב שכל מי שנכנס לבלוג אוהד איזו קבוצה? אולי, אבל אני לא בטוח. לדעתי יש גם כאלה שאוהדים שחושבים שזה אידיוטי באמת לאהוד קבוצה. כי למי בסופו של דבר אכפת. כולה כדורגל. ספורט. היום יש משחק, מחר שכחתי ממנו. אהדה מתאימה לילדים ותו לא.
ואולי אני טועה.

רונן דורפן 28 ביולי 2009

עזי ודפוס – לפני כמה ימים ראיתי חבורה של אוהדים מחוץ למלון פאר בבודפשט (לפני הטרגדיה עם מאסה) עומדים עם דגלים של פרארי. כנראה שרייקונן ומסה התארחו במלון. ואמרתי לעצמי: איזה אדיוטים! מה הם אוהדים? צמיגים ומנוע? הרגשתי מאד מתוחכם שאני אוהד קבוצת כדורגל.

אוזי 28 ביולי 2009

מה רונן, לא ראית את הדגלים של AIG ביציעים באולד טראפורד? אל תהיה צבוע ;-)

תומר חרוב 28 ביולי 2009

כן,אהדה זה דבר די אידיוטי ואני מוכן להודות שאני אידיוט ראשי בנושא הזה אבל זה המפלט שלי, אני צריך להיות אידיוט והכדורגל הוא המקום המושלם בשביל זה.
אני דווקא חושב שבארסה עשתה עיסקה טובה למרות שהיא ויתרה על שחקן נהדר. אטו, או יותר נכון האגו של אטו הפך למעמסה על גווארדיולה. לא שלאגו של זלאטן יש במה להתבייש לעומתו אבל זלאטן רעב לתואר האירופי בעוד שלאטו יש כבר שניים. הוא גם שחקן כדורגל יותר ורסיטאלי ממנו שיכול לפרוץ בונקרים אנגליים שבארסה התקשתה מולם, הוא מעניק להתקפה של בארסה גוון שלא היה לה והוא גם אחד האהובים עלי.

דפוס מחשבה 28 ביולי 2009

רונן דורפן- אתה שונא את טבז בטח בגלל מה שהוא אמר אחרי שהוא עזב את יונייטד (בעיקר על פרגוסון). בכך אתה מתעלם שטבז זה סוג של זבל לבן ארגנטיני מהזן הנמוך ביותר. ואולי טבז בכלל לא לבן אלא אינדיאני, וזה למעשה בכלל לא משנה. אבל הנק' היא שטבז הוא ילד מהרחוב טיפש וחסר השכלה (ואולי גם פרחח) שכל מה שמעניין אותו זה האגו שלו וכסף. את כל זה הייתי צריך לדעת הרבה לפני שהוא אמר את מה שאמר על פרגוסון.
ולדעתי אפילו יש סיכוי שידעת את כל זה אבל העדפת להתעלם כי הוא היה "גיבור יונייטד".
אז אל תשליך את השקר שאתה עשית בנפשך ובכתיבתך על קרלוס טבז.

בני גלובינסקי 28 ביולי 2009

ענק ענק ענק. לתרגם לספרדית ולשלוח לפלורנטינו פרס. מרוב עצבים הוא עלול לקנות עוד מישהו מיותר בהמון כסף – נגיד פברגאס. כך הוא גם יעצבן את הקטאלונים וגם ישיב מלחמה לדורפן על הירידות התכופות בבלוג האנטי-פרנקו.

תומר חרוב 28 ביולי 2009

דפוס- אתה צודק לגמרי, אהדה מתאימה לילדים. כדורגל הוא משחק ילדותי. רק שישאר ככה.

שלו, (רומא, עכשיו בארץ הקודש) 28 ביולי 2009

רונן – ג ד ו ל.
נהנתי.

sali7x 28 ביולי 2009

תומר חרוב – זלאטן כדי לפרוץ בונקרים אנגלים??? להזכירך היו לו 180 דקות לפרוץ את הבונקר(אני לא יודע אם אפשר לקרוא לזה בונקר) של מנצ'סטר בליגת האלופות והוא לא עשה כלום -נאדא- מצד שני ללא ההברקה של אטו בגמר אני בטוח שמנצ'סטר הייתה חוגגת פעמים ,פעם על הזכיה בליגת האלופות ופעם על המחיר הכפול שתשלם ריאל על רונאלדו..

-אל תנסה להגיד שההגנה של מנצ'סטר באותו שבוע הייתה בשיא של העונה , כי להזכירך גם באותו שבוע היא חטפה רביעיה מלוזרפול..

רונן דורפן 28 ביולי 2009

דפוס – אני מאד מקווה שגם אתה יורד על ארגנטינאים ואינדיאנים רק בצחוק. וגם העפתי את התגובה שלך בה אתה מעליב אחרים. להעליב מישהו שחותם בשמו כשאתה חותם "דפוס למחשבה" מעיד כנראה על ברק אינטלקטואלי ויושר.

תומר חרוב 28 ביולי 2009

סאלי,כן. זלאטן בברצלונה נותן וורסיטאליות שלאטו אין מול הגנות מהסוג הזה. באינטר הוא היה לבד או עם באלוטלי שהוא מעין העתק שלו. בארסה במשחק מסירות יכולה בלי בעיה להגיע לרחבת היריב אבל כשמישהו ישתק את המשחק הזה תהיה לה גם את האופציה של כדור ארוך לזלאטן.

דפוס מחשבה 28 ביולי 2009

אני לא "יורד" עליו. כך התרשמתי מהאיש מהיום הראשון שראיתי אותו מדבר בטלוויזיה ועד היום. וגם מהכתבות שקראתי עליו בעיתונים. כמובן שאין לי דבר וחצי דבר נגד ארגנטינאים, אבל אין ספק שטבז הזה הוא איש לא חכם ועילג בלשון המעטה. וגם אנוכי וכזה שלא ממש מתעניין או נותן כבוד לתרבויות אחרות. לכן כיניתי אותו זבל-לבן. אני כמעט משוכנע שגם אתה חושב כך אבל אתה מוכן לתת לו "הנחות" (ואף הרבה יותר מזה) אם אתה מזהה אצלו הירואיות על כר הדשא כאשר הוא משחק ביונייטד. זה מה שאני לא אוהב.
נ"ב- עשית טוב שהורדת את התגובה האחרונה שלי. היא הייתה לא במקום ואני מתנצל.

דפוס מחשבה 28 ביולי 2009

אבל אין שום קשר לכך שהאיש חותם בשמו. הייתי כותב בדיוק את אותו דבר אם הוא היה משתמש בשם עט. אבל זה בכלל לא משנה. התגובה שלי הייתה לא יפה ופוגענית ולכן אני מאד מאד מתנצל.

רונן דורפן 28 ביולי 2009

דפוס – אני אוהד כדורגל! אהדה היא ויתור מסויים על האובייקטיביות שלך…

רונן דורפן 28 ביולי 2009

טוב טוב… כולם להרגע. כולם חברות טובות עוד פעם.

sali7x 28 ביולי 2009

דפוס – אני לא יודע איזה כדורגל אתה אוהב ,אבל בטח לא הכדורגל שאוהבים פה , כעיקרון בכדורגל לדעת את מי אתה אוהד או מעריץ יכול להגיד הרבה דברים על האישיות שלך..

ובתור אוהד מנצ'סטר – אחת התכונות שמאפיינות אותנו הוא הכבוד ליריב ולא משנה עד כמה חלש הוא ,ואף פעם לא להמעיט מערכו ולפגוע בכבודו של אחר.. בגלל זה פרגי עדיין לא הגיב לפתיחת פה של טבז ולא יגיב אלא על הדשא ,ובגלל זה התגובה שלך לא מתאימה לבלוג.

דפוס מחשבה 28 ביולי 2009

סאלי 7X- אני אוהב כדורגל איכותי ויפה. ויש לי גם קב' מועדפות אבל אני מאד משתדל שלא להפוך את ההעדפה הזו לרומנטית או חלילה לייחס לה עליונות ערכית, ארסטיסטית, או שכלית. ואת מה שאני משתדל לא לעשות רבים אחרים כן עושים (וזה כולל אותך). כל הזמן. ואת זה אני לא אוהב וגם לא ממש מעריך.
רונן דורפן- למה אתה קובע נחרצות שאהדה היא ויתור מסוים על האובייקטיבית שלך. אני מסכים שבמובן הרגשי אתה לא לא יכול להיות אובייקטיבי כשאתה אוהד קב' מסויימת אבל אצלך אני מרגיש שקיים ויתור על אובייקטיביות בהרבה מאד מובנים אחרים.
ואין לזה שום קשר לחוכמה או אפילו ליושרה האינטלקטואליות שלך. פשוט יש כאן מצב נפשי מאד עמוק שכנראה משפיע עליך לראות את העולם בצורה מעט מעוותת בגלל אהדתך הגדולה ליונייטד. מי יודע, אולי אתה רואה את המצב הזה בתור דבר טוב. זכותך אגב. אבל אם להיות רצינים, אז אני לא ממש מעריך את זה.

רונן דורפן 28 ביולי 2009

דפוס – הבט, הרציונליסט אולי לא מעריך את היושרה של האוהד. אבל האוהד מצד שני חושב שהרציונליסט בן זונה.

רונן דורפן 28 ביולי 2009

אגב, עזי – אם ריאל קונה זוכי בלון ד'אור וברצלונה מגדלת אותם (למרות שככל הזכור לי מסי זה הראשון שגידלה… יונייטד גידלה שניים ושלישי כמעט), אז פרגוסון מוצא זוכי בלון ד'אור בשוק הפשפשים.

דפוס מחשבה 28 ביולי 2009

אני מצטער אם אני פילוסופי מדי ומעכיר כאן את האווירה עם כל מיני תובנות מדכאות. אבל אין מה לעשות, כך הרגשתי כאשר קראתי שטבז הוא פתאום באסטרד ושבן זמה הופך לבדיחה כיוון שהוחתם בריאל.
וכמובן שהביקורת שלי היא כללית בהרבה משני המקרים הללו. אני חושב שבעל הבלוג המצוין פשוט כדאי שיהיה מודע לעניין הזה, שתחושותיו הרומנטיות כלפי מנצ'סטר יונייטד גורמות לו לפעמים לכתוב שטויות. ואם הוא לא היה נלחם במסקנה הזו שלי אלא מקבל אותה, הוא היה זוכה להערכה גדולה עוד יותר אצלי. ואף על פי כן ולמרות זאת, ברור שהבלוג וכותבו ראויים שניהם להערכה גדולה מאד.

דפוס מחשבה 28 ביולי 2009

רונן דורפן- האם התכוונת שאני, הרציונליסט, בן זונה? האם זו הלצה או העלבה. כי אם זו הלצה, היא לא מצחיקה אותי. ואם זו העלבה, אז אני לא ממש מבין מדוע אתה חש בצורך להעליב אותי.
ואולי זו לא הלצה ולא העלבה אלא חוכמה נחמדה שאותה פשוט לא הבנתי (אני לא פוסל את האפשרות האחרונה, ואני לא סרקסטי או אירוני).

sali7x 28 ביולי 2009

בחזרה לפוסט שלך רונן – אני רוצה לצטט את מוריניו אחד משלושת המאמנים הכי טובים כיום בעולם לדעתי ,הוא אמר את זה לעיתון איטלקי בשבת:- "לא, הייתי בטוח שהוא יישאר כיוון שחשבתי שרק ריאל מדריד תהיה משוגעת מספיק כדי ללכת עליו. בסוף זו היתה ברצלונה".. גם אם הוא לא אמר את זה בפומבי הוא יודע את זה ,זלאטן לא באמת שווה את זה וריאל וברצלונה הן שתי קבוצות משוגעות ( אני לא אשתמש בביטוי מטומטמות) שנסחפות אחרי התקשורת.. אני לא שונא של ברצלונה ולא מעריץ של אטו ,אבל אני מקווה שבגמר ליגת האלופות השנה אינטר תזכה ושהגמר יהיה נגד ברצולנה ודווקא שיהיה זה אטו שיבקיע ,ושבחצי גמר אינטר תדיח את צ'לסי ושמנצ'סטר ברבע תדיח את ריאל ..

Danny 28 ביולי 2009

This is the number one FAN ZONE!!! Why??? it simly is the best. we all love sport and we all have our favorite teams and favorite players!! why not

חיימון 28 ביולי 2009

דפוס מחשבה – יש אחלה משחקי הכנה בטלוויזיה. למה להתעסק בשטויות.
זו בחירה שלנו אם להציץ, לעיין, לקרוא, או אפילו להגיב על הבמה הזו. אין לרונן אחריות להיות פוליטקלי קורקט ואין טעם להיות צדקנים.
וכן, אם בנזמה היה חותם ביונייטד הוא היה "פלא העשור"…

עוז 28 ביולי 2009

אני קורא את הפוסט בפעם השניה ולא מפסיק לצחוק, למרות שהאמת קבורה לא הרחק משם: אנחנו עוקבים אחרי כל פיפס בחלון ההעברות ומשקיעים יותר זמן במעקב אחרי תוצאות לייב וקריאת פרשנויות מאשר הולכים למשחקים או אפילו רואים אותם בטלויזיה/מחשב. נהיינו צרכני חדשות ספורט לא פחות מאשר אנחנו אוהדי ספורט, והצורך של קבוצות לספק את הצרכים האלו נמצא בבסיס הפוסט. ולכן אמור: אוהדים של חדשות!

עזי 28 ביולי 2009

רונן – מסי עוד לא זכה בבלון ד'אור…למרות שבטח יזכה השנה. גם לריאל וגם לברצלונה היו שש זכיות בבלון, כל אחת על ידי חמישה שחקנים. ארבעה מחמישה בכל קבוצה היו זרים, די סטפאנו שזכה פעמיים הוא מתאזרח והספרדי האורגינל היחיד הוא לואיס סוארס שזכה ב-1960 וגם הוא לא גדל בברצלונה אלא בלה קורוניה. זה שוב מראה כמה לאפורטה צבוע. ריאל הביאה לא מעט ספרדים למקום שני או שלישי – ראול, בוטראגניו, אמנסיו. ברצלונה בחמישים שנה האחרונות אפילו לא אחד.

עופר הירוק 28 ביולי 2009

רונן, הרגת אותי לגמרי.
אחד המצחיקים. אהבתי את השיר :)
אני לא מבין למה להיפטר מאטו. באמת, שהוא אולי החלוץ הכי טוב בשנתיים האחרונות בעולם, (ואולי בארבע), ואני קצת מקווה שהוא יצליח להביא את אינטר לקחת את הצ'מפיונס. יש לי תחושה שאם הם יקחו, משהו גדול יקרה בעולם, אולי אירן תשמיד את הנשק שלה, אולי קפריסין תתאחד למדינה אחת, לא יודע, מרגיש לי כאילו יום אחרי שאינטר יקחו את ליגת האלופות הציפורים יצייצו והעולם יחייך.
מצד שני, הם בטח ימצאו דרך לדפוק את זה איכשהוא.

אוף טופיק – בבלוג הספורט שלי, שנמצא בניקלינק (זה אומר שאם אתם לוחצים על הניק שלי "עופר הירוק" אתם מועברים אליו – למי שלא מכיר) התחלתי פרוייקט פתיחת עונה לליגת העל. אני מנסה לקחת אוהד של כל קבוצה בליגת העל, שיתן לי את הציפיות שלו לעונה הבאה. בהתאם לרוח הבלוג שלי (מי שמכיר, יודע, ומי שלא, מוזמן להיכנס ולקרוא). אשמח אם אוהדים של קבוצות שונות מליגת העל (את בית"ר כבר עשיתי, ויש לנו מכבי ת"א ומכבי חיפה) כמו הפועל פ"ת – זה אתה בני – הפועל ת"א, הפועל ב"ש וכל קבוצה שלא תהיה – יכתבו לנו פוסטים אם הם חפצים בכך. המטרה שלי זה שכמה שיותר קבוצות יכוסו, ואודה לכם מראש על ההיענות, וגם, אתם מוזמנים לבלוג.

מרקפוצ'ינו מארה"ב 28 ביולי 2009

יכול להיות שלאהוד זה מטומטם (איפשהו, עמוק בלב, כשאני מסתכל על דגל ליברפול שתלוי לי בדירה בניו ג'רזי וכבר היה על קירות בראשון לציון, בבסיס הצבאי, פורטלנד, תל אביב ועם הרבה שכל וקצת מזל גם על קיר בניו יורק סיטי בשנה הבאה אני יודע שזה יותר מטמטום אלא אפילו קצת מטורף). אבל, לראות משחק שבו אתה לא מעדיף אף קבוצה לא מרגש כל כך ולעתים אפילו משעמם תחת – ועם זה אני מניח שיסכימו איתי רוב קוראי הבלוג.

לפעמים עדיף להיות אדיוט…ועם התובנה הזאת חוזר לספר שקניתי היום – "האדיוט" של דוסטוייבסקי

עופר הירוק 28 ביולי 2009

ואגב, דפוס – סתם בקטנה, להיות אוהד אומר לוותר על האובייקטיביות, פשוט כי זה אומר להאמין במה שלא אמור לקרות. לדוגמא, אני מאמין שמכבי חיפה תנצל כל משחק 3-0. אני יודע שזה לא יקרה, אבל אני מאמין. תמיד. גם נגד הפועל ר"ג וגם נגד מנצ'סטר יונייטד. וכשזה קורה פעם אחת, אז זה שווה את זה.

בני תבורי 28 ביולי 2009

דפוסי,
אני מאמין שבקישור המצורף תמצא את ההגיון שחסר לך בפוסט הזה ובכלל. אם לא, הלך עלי. ועליך.

http://www.youtube.com/watch?v=4-94JhLEiN0&feature=player_embedded

אוהד ש 28 ביולי 2009

רונן –
באמת ובתמים לא ברורה לי הביקורת על זלטן – קצת ריספקט
מדובר בחלוץ הכי טוב באיטליה בשש שנים האחרונות לפחות, שיש לו ביחד עם האליפויות של יובה שנפסלו שש אליפויות רצופות (אם אני לא טועה), לא מדובר באיזה חתול בשק.
להיפטר מאטו רצה פפ כבר שנה שעברה, לא בגלל סיבות מקצועיות, אלא ענייני אגו.
ואם מחליטים לעשות זאת, אז אני חייב לציין שהתחליף בהחלט יותר מראוי.
הסטטיסטיקה של אטו כמובן משקרת כי לשחק חלוץ מתחת לצ'בי,אינייסטה ומסי, גם חלוץ בינוני היה מגיע לסטטיסטיקה מרשימה.
זלטן טוב יותר מאטו בכך שהוא מכין ברוב הגולים שלו את המצבים בעצמו, להזכירך את חצי הגמר נגד צ'לסי, ברצלונה היתה די חסרת אונים.

ראשיד 28 ביולי 2009

אוהד ש – השאלה אם לפי דעתך הוא טוב כמו רונאלדו? כי אם נניח שאטו שווה בערך 40 מיליון יורו+40 מיליון תשלום מזומן יוצא שהוא עלה כמעט כמוהו!

אריאל 28 ביולי 2009

הטור משעשע אבל הקנאה מדברת מגרונו של בעל הבלוג? יש שתי שאלות שצריך לשאול בנוגע למגפת הרכישות בליגה הספרדית:
1. האם השחקן הנרכש מחזק את הקבוצה?
2. האם השחקן הנרכש שווה את הכסף?
התשובה לשאלה הראשונה, למעט אולי במקרה זלאטן, שעליו ניתן להתווכח (עוד מעט זה יבוא) היא כן פשוט. התשובה לשאלה השניה היא כמובן – מה אכפת לך, כסף שלך? או במילים אחרות – לריאל וברסה יש כסף והן בוחרות להוציא הרבה ממנו, זה שלכם אין – זבשכם.
לגבי זלאטן – אולי הסכום שהוצא עליו גדול מדי (ושוב, זה לא שאלה מענינת) אבל ההחלפה של אטו בזלאטן היתה הכרחית מכמה סיבות. הראשונה – אטו היה חייב ללכת, הוא פצצה מתקתקת כבר שנים. בדיוק כמו שרונאלדיניו היה חייב ללכת לפני שנה – אין שום דבר בעולם שמראה שפפ גוארדיולה לא יודע מה הוא עושה בהקשר הזה. השניה – זלאטן הוא שחקן מהמעלה הראשונה ורק בגלל שהוא משחק בליגה האיטלקית אנשים לא יודעים להעריך אותו – האיש הביא במו רגליו שלוש אליפויות לאינטר, כשאין להם חוץ ממנו התקפה בכלל. דבר אחרון והכי חשוב – אחרי העונה הקודמת, קבוצות כבר לא יתנו לבארסה לשחק כמו שהיא רוצה ונראה יותר ויותר קבוצות שישחקו כמו שצ'לסי עשתה בחצי הגמר, בצורה של בונקר שלבארסה יהיה קשה מאוד לשבור. זלאטן הולך לתת להם כלים שבשנים קודמות היו חסרים מאוד בארסנל של בארסה – משחק עם הגב לשער, יכולת הבקעה עם הראש (טוב, יש גם את מסי, אבל רק מנצ'סטר חוטפת ממנו גולים בנגיחה) ובאופן כללי – אפשרות להבקעה גם במשחק עומד. הזמן יספר האם מדובר ברכישה טובה או לא (בינינו, משנה שעברה אפשר רק לרדת, אז כנראה שאלא אם בארסה תיקח שוב את שלושת התארים, כנראה שנשמע קולות שאומרים שזאת היתה רכישה גרועה) אבל הכוונה הכללית נכונה.

עומרי 28 ביולי 2009

דפוס למחשבה- כמו שכולנו מיקי רוזנטל גם כולנו דגנרטים…
מה בעצם אנחנו עושים כאן, כמה עשרות אנשים משכילים ברובם עם יותר מדי זמן פנוי?
לא היה עדיף לצאת לריצה במקום להשחית כאן תאי מוח בדיון על נושאים בהם יש לנו אפס השפעה?

אז בעצם- כולנו רונן דורפן!

לגבי עסקת זלאטן-אטו: בכל שנותי בכדורגל זו הרכישה הכי מטופשת בה נתקלתי. וזה למרות שהיא לא יכולה להיות פלופ כי זלאטן שחקן מצויין. אבל להחליף אותו באטו ועוד להוסיף 40 מיליון יורו זה בלתי נתפס… אין לי כבר כוח להמשיך לטחון את הטמטום הזה…

אוהד ש 28 ביולי 2009

ראשיד – לפי הלוגיקה שלך
אם קבוצה מנצחת שנייה 0 – 5 והשנייה את השלישית 0 – 5
אז הראשונה צריכה לנצח את השלישית 0 – 10 ,
זה בערך מה שאמרת בכסף.

אוהד ש 28 ביולי 2009

התגובה היחידה שיכולה להיות לי שעסקה הזו היא קנאה גדולה !
אני הייתי רוצה את זלטן אצלי בקבוצה ולעזאזל המחיר.

יוסי מזרחי 28 ביולי 2009

ללקק את האצבעות. כרגיל.

שתי הערות : אני "אוהב" את ההתנהגות והברברנות של טבז, בערך כמו שאהבתי את היריבה העירונית של ביתר ירושליים כאשר היריבה הזו היתה עוד קיימת.
מסתבר שהוא לא חכם גדול,אבל לא הייתי מדביק לו שמות גנאי,אחרי הכל הוא עשה כמה דברים יפים אצלנו והוא עוד יתחרט על החדשיים האחרונים.

אני לא מצליח להבין את ברצלונה שעל רקע טירוף המערכות אצל ריאל,נראו שפויים.
הם דרשו 25 מליון על אטו ולמעשה קנו את אברהימוביץ בקרוב ל70 מליון. זה מעבר לטירוף. בטירוף יש הגיון מסוים אים כי מעוות. כאן אין כלום.

ישנם כמה משתתפים בבלוג, שמלגלגים על הדמות של פרגוסון בעיני אוהדי היונייטד. מי שרוצה להבין למה היחס הזה נכון ומכובד, שיסתכל על הקייץ הזה ועל קרקס הרכישות העולמי ועל זה של יונייטד.

אוהד ש 28 ביולי 2009

שעסקה = לעסקה

אריאל 28 ביולי 2009

יוסי – ואם מנצ'סטר תעוף בשמינית גמר האלופות ותגיע מקום שלישי-רביעי בליגה, יהיה מותר לנו לצחוק על היחס שלכם לפרגוסון? אני פשוט רוצה להבין מה הגראונד רולס פה

יוסי מזרחי 28 ביולי 2009

אוהד ש:

איברהימוביץ ביוניטד , פירושו העלמות של מקדה ושל וולבק. כך הדברים עובדים. דקות המשחק שלהם היו כמעט נעלמות.
לצורך הענין: איברהימוביץ=אטו
זה לא עושה אותו שחקן פחות טוב ממה שהוא, אבל כנראה שמי שמחליט אצלנו,מסתכל על הדברים ממבט שהוא הכל ,חוץ מאהדה לא רציונלית, כמו שלי ושלך.

אנונימוס 28 ביולי 2009

אני מסכים עם אריאל בנושא ההחלפה העקרונית. ה40 מיליון לא ברורים באמת. אבל אטו כל הזמן מנפח שרירים ואגו. דווקא במובן הזה ברצלונה מראה שהיא עקבית, כשהיא שוב משחררת כוכב גדול שהחליט להעמיד את עצמו מעל המועדון. כנראה ללאפורטה נמאס להעביר חצי מזמנו בליטוף האגו של אטו, וניצל את ההזדמנות להיפטר ממנו סופסוף תמורת שחקן ראוי.

אריאל 28 ביולי 2009

אני גם לא מבין מה אנשים מתפלאים לגבי בארסה, מה – הם לא הביאו את הנרי לפני שנתיים, גם הוא שחקן בסדר גודל של זלאטן, וגם הוא הגיע כדי לזכות בליגת האלופות?
בארסה תמיד דאגה לגדל שחקנים תוצרת בית ולהוסיף להם כוכבים בינלאומיים איפה שצריך. נכון, הכסף לא נשמע סביר היום אבל גם בזמנו כשריאל שילמו כמה ששילמו בשביל זידאן זה היה נראה לא סביר לחלוטין. אלו הסטנדרטים פשוט, הגיע הזמן להתרגל אליהם.

אופיר 28 ביולי 2009

לענין הרכישה: זלאטן שחקן ענק, אחד הטובים בעולם ללא ספק ומרגש לצפייה. הייתי קונה כרטיס פעם ועוד פעם כדי לצפות בו משחק ובשנה האחרונה הוא הוכיח שהוא גם סקורר. אין לי ספק שהוא יעשה בבארסה דברים עצומים.
הדבר היחיד שמעיב על השמחה הוא הדרך שבה בארסה נגררה למשחק של הטינופת המדרידיסטית ושילמה סכום מופקע ומופרך.

לענין אטו: יש נטיה, מאז השער (החשוב, בלי ספק) בגמר האחרון להאדיר אותו. חלוץ טוב, ששיחק כמו זבל חלקים גדולים מהמחצית השניה של העונה האחרונה. הגיע הזמן שלו לפנות מקום, משום שהוא יוצר לבארסה יותר בעיות בהתקפה נכון לעכשיו מאשר פותר (מול צ'לסי, בלי הנרי, התחושה היתה שבאותה מידה היה אפשר לשחק בלי חלוצים בכלל). זלאטן נמצא בקלאסה אחרת בכלל ממנו, ולכן ניתן היה לצפות לתוספת משמעותית – משהו כמו מחצית ממה שבארסה העבירה לאינטר.

אני רק מקווה שבארסה תמצא את ההזדמנות להודות לאטו על השנים הגדולות באופן רשמי.

ארנון 28 ביולי 2009

"אולי תהיה איזו החתמה במחצית" – ענק!
רונן – נראה לי שיש לתקן מעט את הניסוח – צ"ל: "החליפו אותו ועוד ארבעים מליון יורו בזלטן איברהימוביץ' ", מה שמחזק עוד יותר את הטיעון שלך.

ולענין – ארבע האנגליות הבכירות כל כך חזקות, שהן יכולות לתת למנצ'סטר סיטי ולספרדיות להשתגע, ולהמשיך לשלוט ביבשת.

 

סוס זקן 28 ביולי 2009

רק הזמן יגיד אם צדק גוארדיולה כשהחליף מקרה ראש אחד באחר. עד כה הוא הראה חוכמת חדר-הלבשה לא רעה בכלל (הסילוק של רונלדיניו ודקו, ההתעקשות לאפשר למסי לשחק באולימפיאדה) ולדעתי מגיע לו קרדיט גם במקרה הזה.
הטירוף האמיתי לדעתי הוא החוזה של ואלדס. כשקראתי את סעיף השחרור לא ידעתי אם לצחוק או לבכות. מצד שני – אין שוערים גדולים בשוק, ויתכן ושוב מדובר בחוכמת חדר-ההלבשה של גוארדיולה – "תן הבעת ביטחון ביכולת קבל שוער יותר טוב". במקרה הכי גרוע – נעמיד את פויול בשער. אין לי שום ספק שגם את זה הוא יעשה טוב.
עכשיו מה שנשאר זה למצוא מישהו שיודע לבעוט בעיטות חופשיות (או לעבוד על עוד 542 טריקים של "איך לבצע את הבעיטה תוך מאית השניה מהשריקה כשמוחו של היריב עדיין עסוק בפיענוח האות העצבי מהאוזן").
ולאריאל -שאפו על העקיצה. אחת האלגנטיות שקראתי!

כח הגברה 28 ביולי 2009

אם יורשה לי להגיד משהו לגבי זלאטן:
אני צופה בכדורגל מסוף שנות השבעים. החלוץ הטוב ביותר והמגוון ביותר שאני ראיתי מאז ועד היום הוא מרקו ואן בסטן. ובעיני, היחיד שמתקרב אליו (ומתקרב מאד) מבחינת מגוון היכולות וראיית המשחק של חלוץ הוא זלאטן. המבחן בעיני הוא פשוט (גם אם פשטני) – מבין כל השחקנים שראיתם בעשרים השנים האחרונות – מי יכול לשים גול כמו הגול של ואן בסטן בגמר היורו ב- 88'? בעיניי התשובה היא רק זלאטן. וגם גול כמו של חוליט מאותו גמר הוא יכול להבקיע.
אז עכשיו השאלה היא האם הוא שווה את הכסף (אין לי מושג), והאם הוא מתאים לברצלונה. יכול להיות שלקבוצה כמו ברצלונה יותר מתאים חלוץ כמו אטו, חד ומהיר ומנצל מצבים. יכול להיות שהאגו של זלאטן יגרום לאנשי ברצלונה להתגעגע לאגו של אטו (האמת היא שאני בכלל לא מת על זלאטן כאישיות על המגרש), אבל אין ספק שמדובר בשחקן ייחודי – בעיני יותר מכריסטיאנו רונאלדו.
בהתייחסות יותר רחבה, ברור שאני מתגעגע לכדורגל יותר שוויוני, פחות מסחרי, ויותר בעל אופי מקומי, אבל לצערי זה לא הכיוון שאליו הכדורגל מתקדם.

gdana 28 ביולי 2009

יוסי מזרחי ואחרים – ברצלונה דרשו 25-30 מליון עבור אטו אבל אף אחד לא היה מוכן לשלם את הסכום הזה מלבד מנצ'סטר סיטי שאטו לא רצה לעבור אליה. בנוסף, דרישות השכר של אטו הן כאלה שבפועל הוא שחקן מאד יקר להחזיק (אינטר תשלם לו שכר מהגבוהים בעולם גם שלוש שנים אחרי שיהיה בין 30) ואם משלבים גם את זה שהחוזה של אטו נגמר בעוד שנה ושהוא התכוון לעזוב בסיומו ללא תמורה, בפועל ברצלונה עשתה נכון שדאגה למכור אותו השנה וכל נסיון לתמחר את אטו בצורה הזו הוא די חסר משמעות.

חוץ מזה, לגבי ההשוואה בין אטו לזלטאן: לא ניתן לדעת כמובן מה יקרה, והסיכוי של בארסה להתעלות על השנה שעברה נמוך, אבל ההשוואה שנעשית כאן, כמו בכל פורום "אנגלי" (של אוהדי קבוצות אנגליות), היא די שטחית, והאמת – ציפיתי ליותר. להתבסס על השטויות שאומר מוריניו זה בזבוז זמן. לפסול את איברהימוביץ' ולפאר את אטו על בסיס המפגשים בין הקבוצות בהן שיחקו לבין מנצ'סטר יונייטד ו/או ליברפול זה ממש לא רציני. זלטאן שיחק בקבוצה בה היה פחות או יותר מספיק לשתק אותו על מנת לשתק את כל ההתקפה של אינטר. אם רוצים להתבסס על משחקים בודדים אז אפשר לומר שגם אטו (שאמנם הבקיע בגמר נגד יונייטד אבל) נעלם לגמרי מול צ'לסי (כמו הרבה מחבריו לקבוצה). גם מסי נעלם! הרי עד לגמר מול יונייטד, כולם דברו על כך שמסי לא מסוגל להתמודד מול קבוצות אנגליות, לא? ועל כך שמספיק לשים שלושה שחקנים גבוהים סביבו ופתאום אין מסי, והוא הופך לסתם שחקן מרהיב שלא יכול לעשות כלום נגד ההגנות האנגליות (בניגוד לרונלדו האליל). אז זהו, הבקעה וניצחון במשחק בודד משנה הכל?

פפ גוארדיולה, שכנראה ידע בפני מה יעמוד מול קבוצות אנגליות ופיזיות, רצה חלוץ מסוג אחר לגמרי, עוד כשהגיע בשנה שעברה. זה ידוע ומתועד. אז מאיפה בא הזלזול הזה בגוארדיולה? לכל מי שעוקב אחרי ברצלונה אין בכלל ספק שהמהלך הזה מקורו בגוארדיולה, לא לאפורטה. הטעות היחידה של האחרון היא שקשקש קצת יותר מדי על הרכישות הראוותניות של פלורניטנו.

עוד נקודה שצריך לקחת בחשבון בנסיון להעריך ולהשוות בין השחקנים זו התמורה שניתן לקבל מכל אחד מהם גם במשחקים "רגילים". אטו חלוץ מדהים והתאים כמו כפפה לברצלונה כשמסי, אנרי, איניאסטה וצ'אבי משחקים איתו, אבל כששיחק בלעדי כמה מהם, ואפשר לראות את זה בין היתר בכמה משחקים האחרונים בליגה לפני גמר האלופות, לא הצליח להבקיע בכלל. לבארסה היה מזל גדול שלמרות לוח הזמנים המטורף של המשחקים שלה, לא נפצע אף שחקן משמעותי עד לשלבים אחרונים של העונה (בדומה ליונייטד של עונת הטרבל ב-1999). השנה איברהימוביץ', לפחות על הנייר, יאפשר מנוחה לחלק מהשחקנים האלו מדי פעם ויוכל ליצור מצבים לעצמו גם ישחק עם פדרו ואסולין, ולפיכך יכול להיות שעלותו הגבוהה מצדיקה את עצמה, כי היא חוסכת את העלות של עוד שחקן התקפה.

ולסיום, עניין זו ש"מגדלת שחקנים גדולים" לעומת זו שקונה אותם. אינייסטה וצ'אבי כנראה לא יזכו בבלון ד'אור לעולם אבל נראה לי שיש קונצנזוס די רחב שמדובר בשחקנים ה"טובים בעולם". ברצלונה שיחקה בגמר ליגת אלופות עם 7 שחקני בית, 6 מהם ספרדים, חמישה מהם קטלונים. הקבוצה היחידה שיכולה להשוות את עצמה לקבוצה הזו היא שוב, זו של יונייטד מ-1999 (אולי זה לא מקרה?). אז לא חבל על הזמן לנסות להציג את ברצלונה כאילו היא בדיוק כמו ריאל מדריד? שלא לדבר על כך שרונלדיניו וריבאלדו אולי לא גדלו בקבוצה, אבל לפחות שיחקו בה כשזכו בפרס, מה שלא ניתן להגיד על רוב שחקני ריאל מדריד זוכי הפרס, לפחות בחמישים השנים האחרונות.

אביעד 28 ביולי 2009

אריאל, האם התכוונת שהגרעין של בארסה, השחקנים החשובים באמת תמיד היו שחקני בית ולהם הוסיפו קצת כוכבים בקצוות? כי זה פשוט לא נכון. דרך אגב, התשובה לשאלה הראשונה ששאלת – האם זלטאן מחזק את בארסה – היא פשוטה ביותר "מה אכפת לך, הקבוצה שלך?".
אתה רוצה לדעת מה הגראונד רולס? תצחק על פרגוסון ועל היחס שלנו אליו כמה שאתה רוצה, מתי שאתה רוצה ואיך שאתה רוצה. הרי לך יש את בניטז. אתה כמו בחור שצוחק על חברו שיוצא עם איילת זורר בגלל שהיא העלתה 2-3 ק"ג בעוד שהוא עצמו חוזר הביתה לג. יפית.
אני חושב שבארסה עושה נכון כשהיא מביאה את זלטאן, אבל המחיר הוא מוגזם. 46 מליון יורו + אטו (שבארסה מעריכה ב-20 מיליון יורו, הערכות אחרות מדברות על 25) + עונת השאלה של חלב (שע"פ "סולם טבז" שווה בערך 2 מיליון) כלומר עסקה 68-73 מיליון יורו. זו העסקה השניה בגודלה בהיסטוריה, לפני זו של קאקא.
אני מבין למה בארסה רצתה להיפטר מאטו, האגו שלו ורגשי הנחיתות שלו הופכים אותו לסרטן בחדרי ההלבשה, גם אם מתעלמים מכך הרי שהדרישות הכספיות שלו היו מטורפות ואם בארסה לא הייתה נעתרת אז הוא היה עובר בחינם בקיץ הבא. בעניין הוא שבמקומו בארסה לא מביאה חקן שקט, נחמד ורגוע שמתאים למרקם הקבוצתי. היא מביאה פצצת אגו מטורפת ששנייה רק לרונאלדו בתחום.
אבל זה בסדר, העיקר שעל פי לאפורטה, בארסה מגדלת את הכוכבים שלה בעצמה. היא לא קונה מבחוץ. הרי ידוע לכל שהדרים טים של בארסה מתחילת שנות ה-90 למשל הובלה בידי כוכבי העל באקרו, בגיריסטיין ונדאל או שהקבוצה של ואן חאל מסוף שנות ה-90 הייתה תלויה בסרג'י ופרר.
הרי אפשר בקלות לשכוח שהשנה בארסה הוציאה בסביבות 90 מיליון יורו על רכש, ובשנה שעברה גם הוציאה סכום דומה.

אריאל 28 ביולי 2009

לא, אביעד, זה לא מה שהתכוונתי – התכוונתי שבארסה תמיד דואגת לגדל שחקני בית ולחזק במקומות שחסרים בשחקנים מבחוץ – לפעמים זה המרכז ולפעמים רק תוספת.
אבל תמיד תמיד יהיו לה שחקנים שהיא גידלה אצלה וטיפחה, כשגם מרבית הרכישות שלה נעשות כשהשחקנים עדיין לא נמצאים בשיא גדולתם – ודוגמאות לא חסר. רונאלדיניו, רונאלדו, רומאריו וגם מארדונה – כולם הגיעו כשהם שחקנים מוערכים אבל עדיין לא סופרסטארים. בארסה היא זאת שהפכה אותם לכאלה.

ולגבי פרגוסון – נו, תמיד אמרתי שלאוהדי מנצ'סטר יש מעט מאוד חוש הומור, אם בכלל, כשזה נוגע לקבוצה שלהם.

אוהד ש 28 ביולי 2009

יוסי מזרחי –
רק תיקון קטן , אינני אוהד יונייטד אלא של יריבה שנואה שלה מאוד (בעצם כבר מותר להגיד את שמה פה).
וליונייטד לא הייתי רוכש אותו , לקבוצה שלי כן.
השיקול של פרגוסון בעניין זה נכון מאוד .

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 28 ביולי 2009

רונן, פןסט מוצלח מאוד. למעשה, גם הפוסט של דנה מוצלח :)

אינטר עשו עיסקה מעולה, לטעמי. פאקינג 40 מיליון יורו יכולים להשיג להם כוכב נוסף (ריברי?) ואז יש להם למעשה 2 במחיר 1. עשו פה עסקה שהייתה מתאימה לדעתי אם אטו היה מבוגר מזלטן ב-5 שנים.
לגבי פרגוסון, כאוהד ארסנל, 90% שהוא לא יוכל להביא אליפות רביעית ברציפות, ואם כן זה יהיה מדהים שקשה לתאר. אז למה לו להטריף את המערכת של הקבוצה, זו עונת בנייה מוגדרת, טיפוח צעירים, שילוב ברבטוב וכו'. מה שיגיע יהיה בונוס. לגבי ההערה של אריאל, מה כל כך מדהים בלעוף בשמינית? הכל תלוי בהגרלה. יונייטד אחרי חצי, זכייה וגמר. הלוואי עליי.

אסף 28 ביולי 2009

קשה לא להרגיש בנימת חמיצות כללית כלפי השוק בספרד.
כשריאל מביאה כוכבים מתייחסים אליה כאל בדיחה, כשברצלונה משחררת שחקן גדול היא לא רצינית….

מנקודת מבט עסקית, כמו שאמר אריאל: מה אכפת לכם? כסף שלכם?
מנקודת מבט של אוהד, אין כזה דבר "נקודת מבט עיסקית". העניין היחיד שלי הוא כדורגל אטרקטיבי ו/או הישגים.
לא על הכל צריך להלביש אידיאולוגיות.

אני נוטה לחשוב שהוויתור של גווארדיולה על אטו הוא מחושב מאוד. הוא רוצה לשמור על רמת הישגיות גבוהה, ואם אטו נראה לו בדרך למטה וזלאטן עדיין בטופ אין סיבה לא לעשות טרייד כזה. לא מדובר על שחקן בית שנזרק לכלבים, אלא על שחקן מוערך שנתן שנים יפות לקבוצה, אבל בעצמו כבר מרגיש שהגיע הזמן להיפרד.

עדי 28 ביולי 2009

לדעתי האגו של זלטאן יהיה בעוכריה של ברצלונה ה"משפחתית" משהו.

טור גאוני, צחוק זה בריא על הבוקר. תודה!

נועם 28 ביולי 2009

מצטרף למה שאמרו פה לפני (תג' 49 ו-54, של אנונימוס וכח הגברה, די קולעות לדעתי).

אמנם המחיר נשמע קצת מוגזם, אבל אם הייתי יושב בכיסא של גוארדיולה הייתי שמח להביא את זלאטן לקבוצה, גם במחיר של שחרור אטו.

אטו אמנם סקורר אדיר, אבל לא נטול חסרונות.

נתחיל באגו הגדול שלו ובנטייה שלו להסתכסך עם שחקנים אחרים בקבוצה בגלל רגשי נחיתות (מתנצל אם אני פסיכולוג בגרוש).

בנוסף, אטו שחקן שהיכולת שלו באה לידי ביטוי באזור הרחבה או כשיש שטחים פתוחים. מבחינת הבנת המשחק ומשחק עם הכדור ברגל, זלאטן בליגה אחרת. זלאטן שחקן הרבה יותר מגוון והרבה יותר אינטיליגנטי.

זלאטן לטעמי הוא מסוג הגאונים בסדר הגודל של זידאן, קרויף, מאראדונה ופלאטיני, וזה מסוג השחקנים שאני תמיד מוכן לצפות בהם משחקים. בלי להמעיט מערכו של אטו, זלאטן הוא יהלום נדיר, ועל יהלום נדיר צריך לשלם.

Yair N. 28 ביולי 2009

I was still laughing because of the excellent post and then I read the fan's response to the "rationalist" and now I cannot erase the grin of my face :bowdown: :bowdown: all class :smiles

אביעד 28 ביולי 2009

אריאל, מה, לא נעים לך עם ג. יפית? ואחרי זה ההומור שלנו בעייתי :)
נו באמת. יש הבדל עצום בין לקנות כוכבים שיהיו המרכז ומסביבם שחקני בית כרול פליירס (כמו שבארסה עשתה עד עכשיו) לבין בניית קבוצה על שחקני בית ולקנות שחקנים, כוכבים או לא, כרול פליירס (כפי שבארסה עושה כעת), זה ממש לא הבדלים של מה בכך.

דוד מירושלים 28 ביולי 2009

אני אוהב את הסימפטיה לאינטר המנשבת בין התגובות…

אריאל 28 ביולי 2009

אביעד, גם אתה יודע שלא תמיד גדלים לך במועדון שחקנים ששווים להיות המרכז של הקבוצה. לפעמים, כמו עכשיו, יש לך מסי (הוא שחקן בית של ברסה לכל דבר), אינייסטה, צ'אבי, פויול ו-ואלדז, ואז כל מה שצריך לעשות זה להוסיף חלוץ פה, מגן שם, ולפעמים לא. במקרה של בארסה – כבר כמה שנים טובות היא מתבססת על שחקני בית עם שילוב של כוכב-שניים בינלאומיים. היונייטד, לעומת זאת, לא גידלה סופרסטאר אצלה בבית, כזה ברמה של מסי או אפילו אינייסטה או צ'אבי מאז גיגס. אפשר לחשוב שרוני, רונאלדו, פרדינד, ואן דר-סאר וטבז גדלו בפארם סיסטם של יונייטד.
בכלל, קצת כבוד של אוהדי מנצ'סטר לבארסה לא יזיק. אחרי כל הזלזול שהפגנתם כלפיהם במשך השנה הם באו ועשו לכם בית ספר בגמר, אז כנראה שהם יודעים כרגע מה הם עושים שם, עד שיוכח אחרת.

יוסי מזרחי 28 ביולי 2009

אריאל.
מותר לכם לצחוק על יחס ההערצה (אני מרשה לעצמי) שלנו לאלכס פרגוסון כבר עכשיו ובכל זמן נתון.
באשר למקום 3-4, ולהפסדים בשמינית הגמר.
זה כבר קרה בעבר,כך שאין צורך לנחש, בוא ונבדוק מה קרה בהמשך.
אחרי שקרו אירועים כאלה, התגובה היתה 'עולם כמנהגו נוהג', ממשיכים הלאה באותה דרך ועם אותה תפיסת עולם(רציתי לכתוב ערכים אבל זה יהיה קצת בומבסטי), לא זורקים את המאמן, הוא איתן במקומו כראש המערכת המקצועית, לא רצים לשוק וקונים מכל הבא ליד(וגם כשקנו ופה ושם טעו, לא היו הוצאות להורג), וממשיכים בדרך שקולה ונבונה.
אחר כך וכתוצאה מכך,חוזרים להישגים שמאפינים אירגון שקול שקט וחושב.
כך, אחרי שלוש שנים שחונות, באות שלוש אליפויות רצופות, גביע אירופה, גמר נוסף, והכי חשוב, איתנות מקצועית ובסיס יוצא דופן להמשך.בדוק 20 שנה אחורה ותיראה.

אביעד ידידי, איפה זה קרה עוד ?? בליברפול ? בצלסי? אולי בשוליים זה קורה בארסנל.

מכאן באים הדברים שאמרתי. מי שרוצה ,שילגלג,ישמיץ, ויעשה מה שיעשה.החיים והמציאות מנצחים.

ניינר 28 ביולי 2009

יש עוד נקודה שמשחקת לטובתו של זלאטן מול אטו-הוא לא יוצא לאליפות אפריקה באמצע העונה דבר שמאד היה תוקע את בארסה.
אני שמח על הטרייד הזה למרות שאינטר עשו על בארסה סיבוב נחמד. אטו, עם כל הכבוד, החמיץ בטירוף בחלק השני של העונה שעברה ורק בגלל הגול בגמר לא זוכרים לו את זה. הוא מיצה את עצמו בקבוצה וזהו צעד נכון להחליף אותו. זלאטאן זה הדבר הכי קרוב למרקו ואן באסטן (החלוץ המושלם) והוא יוסיף מימד נוסף לבארסה. קבוצת הגמדים הזו צריכה מישהו מעל מטר ושבעים עם משחק ראש ולאטו לא היה את זה.
אני מוכן להתערב שאם זלאטן לא נפצע הוא גומר את העונה עם יותר מארבעים גולים בכל המסגרות הרשמיות. הוא התוספת המושלמת לחוליית הקישור הטובה בעולם.

עופר הירוק 28 ביולי 2009

אני חושב אגב, שטרייד כזה הוא מה שנקרא טרייד טוב לכל הצדדים. בעיקר בגלל העמדה המעורבת, חלוצים טובים בד"כ יהיו טובים בכל קבוצה עם קישור נורמלי. מה גם שמוריניו יודע להביא חלוצים.
אני חושב שבתור מישהו מהצד, אני לא מבין למה לקלקל את מה שעובד טוב, אבל מדובר בשני מאמנים טובים מאד, ודווקא זו עסקה מאד מעניינת.
מה שכן, זלאטאן לא מרגיש לי "מתאים" לברצלונה, סוג של תחושה.

ויש סימפטיה לאינטר, כי ארסנל לצערי לא תעשה כלום השנה :( אז למה לא אינטר? haven't the nerazuri suffered enough?

ובקשר אגב לריאל וברצלונה, הכמויות כסף שאינטר שפכה ב10 שנים האחרונות לדעתי לא רואות את ריאל ממטר. ריאל לפחות לקחה אליפויות וצ'מפיונס ליג בליגה חזקה, אינטר רוב הזמן נכשלה בטירוף.

יוסי מזרחי 28 ביולי 2009

אוהד ש :
לא חשבתי שאתה אוהד יונייטד למרות שזה יכול היה להיות מובן מתגובתי, הדברים שלי נוסחו בהקשר רחב.

יוסי מזרחי 28 ביולי 2009

אריאל: איפה אתה רואה יחס מזלזל לבארסה ??
בדיון עיניני אומרים דברים שונים,אולי חריפים, אבל חוסר כבוד לבארסה?? אני לא ראיתי.

אביעד 28 ביולי 2009

אריאל, אתה צודק, גם מנצ'סטר לא גידלה הרבה זמן כוכב על. גם מנצ'סטר מתבססת בשנים האחרונות על שחקנים מבחוץ ככוכבים ושחקנים מבפנים כרול פליירס. זה אומר שאסור לי לבקר את בארסה? לא הבאתי את מנצ'סטר כדוגמא ל"איך צריך לנהוג" וממולה בארסה, אלא הבעתי ביקורת על מהלך מסוים של בארסה.
הסיבה לביקורת על בארסה היא לא זלזול או משהו מעין זה אלא הרהבתנות הריקה מתוכן של לאפורטה. He asked for it
ולעצם העניין – התבססות על שחקני בית עם שילוב של כוכב שניים בינלאומיים זה לא משהו שקורה בבארסה "כבר כמה שנים טובות" אלא שנה אחת בדיוק. העונה החלומית שעברה על בארסה הושגה בדרך הזאת, ההצלחה הקודמת של בארסה לעומת זאת הייתה כשבמרכז הכוכבים רונאלדיניו-אטו-דקו ומסביבם שחקני בית (צ'אבי, פויול, ואלדז וקצת ממסי ואינייסטה).

סוס זקן 28 ביולי 2009

פתאום שמתי לב לשערוריה: פושקש אכל נקניק רומני? רומני???!!!??? אי אפשר לעבור לסדר היום על פגיעה כזו בכבוד המגיארי! שקר גס! השמצה חסרת בסיס! השגריר במדריד נקרא להתייעציות דחופות. (אייקון של סמיילי מזדעזע עד עמקי נשמתו)

עומר 28 ביולי 2009

אני חושב שזו דווקא עסקה מוצלחת כי זלאטן יכול לגוון את הארסנל ההתקפי של ברצלונה.

אבל רציתי להעלות נושא אחר: חוסר ההצלחה של השחיינים הישראלים באליפות העולם. לא רק שהם לא לחצי גמר ולגמר, הם גם עושים זמנים פחות טובים ורחוקים מהשיאים האישיים שלהם. מה ההסבר לכך?
האם זה בגלל שהם התחרו במכביה רק לפני שבוע? לזאק ויתר על אליפות העולם כדי להשתתף במכביה – כנראה שזה יותר מידי תחרויות בזמן קצר. יכול להיות שלזאק פשוט זקן ומתאושש לאט יותר אך השחיינים הצעירים שלנו אמורים לעמוד בעומס הזה.

יוני 28 ביולי 2009

אני האנונימי מ-59. מחשב חדש…

עם כל הדיונים פה, נזכרתי בגול המטמטם של זלאטן מיורו 2004, וולה עם העקב. סתם כיף להיזכר…

תום 28 ביולי 2009

אינני אוהד בארסה אך בשנה האחרונה הייתי מוקסם מהיכולת של הקבוצה המיוחדת הזאת ששילבה יכולת פנומנלית עם הישגיות. יחד עם זאת, מבין 6-7 כוכביה ההתקפיים, אטו היה מצד אחד יעיל ביותר (אי אפשר להתעלם מ-30 גולים) אך גם "קסום" פחות מהשאר. פשוט חוש לשערים וניצול טוב של מצבים (לפחות בחלק הראשון של העונה). כעת מגיע לבארסה שחקן שהוא כולו קסם אחד גדול. זלאטאן הוא לא פחות מ- human highlight reel. ניתן להרכיב ממקבץ שעריו באינטר, יובה, איאקס ומאלמו (נדמה לי שזו היתה קבוצתו השבדית) את מקבץ השערים המלהיבים בכל הזמנים. למעשה, זלאטאן כמעט שאינו מבקיע גולים "סתמיים". הוא כאילו עושה "דווקא" כמעט כדי להכעיס, מנסה לעשות משהו מיוחד. לעיתים זה בא על חשבון יעילות והשגיות, אך עבור האוהד הממוצע הוא השחקן שהכי שווה לשלם עבורו כרטיס בעולם (כן, יותר ממסי, יותר מרונאלדו, ודאי וודאי שיותר מאטו). המחשבה ששחקן כזה מצטרף לחוליית התקפה עם מסי, הנרי, צ'אבי, אינייסטה – מציתה את הדימיון. אין לי אלא להודות לפפ על המהלך, שגם אם לא יניב טריפל, ודאי יניב מהלכי כדורגל כמותם לא נראו מעולם. שימו לב לשערים של זלאטאן בקבוצה האפורה נטולת הקישור היצירתי באינטר – בעקב, מרחוק, בעיטות חופשיות, בסלאלומים, בהקשתות, בגלגול איטי כלפי השער לאחר שגרם לשוער לצאת לקראתו … אני מחליף 25 גולים כאלה ב-30 של אטו anyday. בארסה 2010 – חלומו הרטוב של כל אוהד כדרוגל באשר הוא

בני תבורי 28 ביולי 2009

אני תוהה איך בדיוק לחשב את זה: האם זלאטן ימאס על אוהדי בארסה (ואני בתוכם) אחרי עשרה מחזורים? או שיצליח למשוך חצי עונה. מותר לחשוב הכל לגביו, גם שהוא ואן באסטן, אבל מדובר בפצצת אגו שלידו אטו ייחשב כנער מקהלה עדין ומיוסר, בשחקן מפונק ויהיר ושאלת הבונוס לגביו היא עם מי מחבריו לקבוצה תהיה המריבה הראשונה המתוקשרת שלו.

תום 28 ביולי 2009

בני, תתפלא, הוא לא יימאס גם לאחר עונה שלמה. גם באופי – זה לא אותו זלאטן של לפני 4 שנים. הוא התבגר באינטר. והשנה תחת מוריניו עשתה לו רק טוב. נכון, מידי פעם עולה לו הבז'יק במוח (כיאה לאדם ממוצא בוסני) אבל זה מקסימום יתבטא בכמה כרטיסים צהובים ואדום או שתיים. חיכוכים עם חבריו לקבוצה – לא יהיו. הוא כבר לא מחפש תהילה אישית. הוא רוצה להיות אלוף אירופה. בשביל זה הוא יוותר על אגו, הוא יחפש למסור ולהראות שהוא מזין לא פחות מאשר מוזן. וזלטאן הוא בנוסף להכל גם אחד המוסרים הטובים באירופה (וכך צריך להיות שחקן בחוליית ההתקפה הנוכחית של בארסה)

gass12 28 ביולי 2009

תגובתי מיועדת לאיש המתכנה "דפוס למחשבה".
אני מודה קבל עם ועדה גם אני משתייך לגזע הנחות יוצא המערות
ונוהם הנהמות "מועדון4 המיליארדים אוהדי כדורגל בעולם.
וגם למועדון צנוע יותר בכמות מיליארד אוהדי הכדורסל בעולם"
ופה ושם יש לי גם כרטיס חבר במספר מועדונים שולים וזניחים
כפי שלבטח ראית בפרסומת של YES כולנו עוטים עור נמר על איזור
החלציים ונוהמים וגונחים YES למראה משובב הנפש כשקבוצת הכדורגל שאתה אוהד עולה על המגרש.
יש לי רק שאלה אחת אליך ? מה אתה עושה כאן בכלל?
למה ולמי באת להטיף?
מי שמך לשופט ?
לבוא לבלוג אוהדים יחסית מצומצם ולגחך על מושא אהדתם זה סוג של התרסה. הישאר בביתך. בין ד' אמותיך ושם תטיף לכל העולם להפוך למיסיונרים או לציידי טורנדו רק עשה לי טובה.
את סוג הפלצנות הזאת השאר בחוץ. היא לא נחוצה כאן ולא בשום מקום אחר.

ארנון 28 ביולי 2009

יוסי מזרחי,
חוסר כבוד לבארסה ניתן למצוא בארכיון הבלוג הזה בכמויות, בעיקר באותם ימי אביב יפים של חודש מאי הנפלא. עיקר התלונות הופנו לערוץ הספורט ש"סתם מאדיר אותם" ולליגה הספרדית החלשה.

דגתי עבורך שתי דוגמאות:

"כל מי שחשב שההגנה של צלסי היא כמו הצעצועים בליגה הספרדית, ומסי/אינייסטה/אטו וצאבי, יטיילו כמו מול אלבסטה וכיו"ב מקבל מושג על המציאות.
100-120 שערים בספרד משולים אולי לחצי בסטנדרטים של הגנה אנגלית."
(י. מזרחי, 6 במאי)

"ההגנה של ברצלונה לא מטרידה אותי מדי, ועם ההתקפה שלהם נסתדר. הנרי? אטו? עשה לי טובה."
(א. זנדר, 6 במאי)

איתי 28 ביולי 2009

דפוס למחשבה- אני אוהב את החתולה שלי אבל אני אדיוט בכלל לא בטוח שהיא אוהבת אותי בחזרה וגם לא עושה בשבילי שום דבר.
בכלל כל העולם הזה אידיוטי שהוא לא אוהב אותי.
אני מעריך שתיעץ לי לא להשקיע בו אהבה לפחות עד שלא יצהיר שהוא אוהב אותי

דפוס מחשבה 28 ביולי 2009

באתי להטיף לכל הרומנטיקנים בגרוש שאוהדים קב' ואינם מסתפקים בכך אלא גם מייחסים לאהדה שלהם סגולות של עליונות ערכית, שכלית, קומית, מוסרית וכו'. זה פאתטי בעיני. ואולי אני גם פאתטי שאני קורא אתכם אבל לא. אני קורא כי לכם הרבה דברים חכמים להגיד בנושאים אחרים, אבל לא בנושא שקשור לאהדת קב' וכל מה שעוטף את הנושא הזה.
אז חברים, תפסיקו לאהוד קב' או לפחות תפסיקו להיות מטומטמים.
ואולי אני הוא המטומטם שמבקש כזו בקשה כי הרי אי אפשר לשנות דרכם של אנשים באופן מהותי כל כך.
צהריים טובים (:

איתי 28 ביולי 2009

לדפוס מחשבה- הפנמתי את דבריך מעכשיו לא אייחס שום סגולה ועליונות לחתולה שלי אלא לעצמי בלבד

old timer 28 ביולי 2009

Aviad:

Your analogy is not bad. I guess the fascinating thing about football is that at 49 (Benitz's present age) you can be a G. Yafit (ask ManU fans of 1990/1) and at 68 you can be an Ayelet Zorer.

P.S. Any one who mocks Ayelet Zorer for gaining 5 or even 10 pounds should get the Felix Chalfon stupidity award. I would go to the end of the world for her. For a cup of coffee with her, I would gladly trade my Michael Owen jersey.

בני תבורי 28 ביולי 2009

אוף טופיק: דוברת מטעם שומאכר הודיעה כי אם פרארי יבקשו, הוא ישקול לחזור ולהתחרות במקום מאסה. דעתכם המלומדת והמנומקת בבקשה.

יוני 28 ביולי 2009

דפוס, דע לך שהעיקר זה הרומנטיקה.

מעבר לזה, אנשים לא מייחסים תכונות של עליונות כלשהי לאהדה שלהם, אלא למושא האהדה שלהם (שים לב להפגנת העליונות שלי).
הטענה שלי נגד דבריך הם השימוש במילה עליונות. בסך הכל, אף אחד לא טוען שפרגוסון הוא האדם החכם בעולם, או שקבוצה X היא המוסרית ביותר בעולם, אלא מדובר תמיד באופן יחסי מול קבוצות אחרות, בקונטקסט מסוים.
דיבורים על תכונות של מועדונים, שכמובן נגזרים מתכונות של האנשים שמנהלים את אותם המועדונים, מעבה את הדיון ומגוונת אותו. וזה, כאמור, פאתטי.

אביעד 28 ביולי 2009

אולד טיימר, בעיני המעריצים, גם בת 68 יכולה להראות כמו איילת זורר :-) אבל אם תרצה דוגמא יותר מחודדת גילאית – ג. יפית מול סופיה לורן.
דפוס מחשבה, המשפט העקרוני שיסביר לך את דעתי בנושא הוא "זר לא יבין זאת".

אנונימוס 28 ביולי 2009

גם אני פתטי גאה!

אור בקצה המנהרה 28 ביולי 2009

אני קצת חדש פה, אז שאפו לכולם על התגובות המושקעות והענייניות.
נקודה בעניין הכסף בעסקת אטו-איברהימוביץ', ברצלונה מרויחה כסף מעצם ההבאה של שחקן חדש, חולצות של אטו הן כבר לא הסחורה הכי חמה בשוק, ואיברהימוביץ' יביא שינוי משמעותי, וחץ מזה לשבדים יש יותר כסף מלקמרונים לשלם על זכויות שידור של בארסה כך שכלכלית זה לא רק "אטו שווה 20 מליון אז ביחד זה 60 מליון" יש עוד פרמטרים למה שווה להשקיע.
לגבי היתרון המקצועי- לא יודע כמה משמעותי, אבל זלאטן גם מוסר לפעמים (ברצלונה הולכת על שבירת שיא עולם במסירות עקב מדויקות למשחק, השיא למסירות עקב לא מדויקות שייך למכבי תל אביב) ויוצר לעצמו מצבים, ואני מאמין שיתפוס את המקום של הנרי בכיוון האגף והנרי ישחק יותר באזורים שאטו שיחק בהם וכנראה יבקיע לא פחות, אלא אם יצטרכו חלוץ שמשחק עם הגב לשער ואז זלאטן בחוד.
ויחד אם ענייני האגו, אני מאמין שברצלונה יודעים מה הם עושים (בינתיים הם לקחו יותר אליפויות אירופה ממני).

סמוראי 28 ביולי 2009

ארנון, חבל ששכחת את התחזיות ל 4-0 סטייל גמר 94…
"4-1 ליונייטד. הבלון ד'אור בו מסי עומד לזכות יהיה עם כוכבית לנצח." (עומרי)
טיולים בארכיון הבלוג הם באמת תענוג.

לגבי אטו, הערכה שלו ב-40 מיליון כמו שראיתי פה היא לא רצינית, כי לא היו עליו קופצים – לא העונה וגם לא בעונה שעברה. הקבוצה היחידה שהייתה מעוניינת בו (הסיטי, 30 מיליון) ירדה ממנו. הסיבה היא שאטו דורש חוזה חדש ל-5 עונות תמורת יותר מ-10 מיליון יורו לעונה. אפילו אילי נפט מדובאי לא ששים לשים כאלה סכומים על חלוץ בן 28.
הטענות שברצלונה בגדה בו, זרקה אותו לכלבים, מאוד הזכירו לי את הטענות שברצלונה זרקה את רונאלדיניו ותצטער על כך. עם כל הצער שבדבר, גם פרגי הסביר שאפילו משחקנים שתרמו הרבה למועדון צריך להיפרד בזמן.

לגבי איברהימוביץ', אין צורך לזלזל, למרות הדמיון הוא לא ברבאטוב אלא החלוץ הטוב בעולם כרגע. איך הוא ישתלב בסגנון של ברצלונה? לא ברור בכלל. מה שבטוח זה שאין כמעט תסריט שבו הוא יוצא טוב מהטרייד, כי גם 30 גולים ואליפות לא יספיקו כדי לעמוד בסטנדרט של העונה שעברה.

לגבי לאפורטה, גם לי לא היה נעים לשמוע את ההצהרות על שחקני הבית. האיש אוהב לדבר וכשאפשר אז גם להתרברב קצת. ועדיין הוא עדיף עשרות מונים על הנשיא הכושל גאספרט, או נשיאי ריאל (קלדרון המביך, בולודה "נטביע את ליברפול", פרז המגלומן).

לא הייתי אומר שהעסקה מושפעת מעסקאות הגלקטיקוס. הרצון של פפ להיפטר מאטו נבע מסיבות חברתיות כמו שפורט כאן ומסיבות מקצועיות (פפ מעדיף חלוץ חוד גבוה שיודע לשחק עם הגב לשער), בנוסף לסיבות הכלכליות.
מעט מאוד שחקנים יכולים להחליף את אטו. זלאטן היה בעדיפות הראשונה ודויד וייה בעדיפות השנייה. וייה למעשה היה עם רגל וחצי בקאמפ, אבל העסקה הזו לא נסגרה משתי סיבות: לא נמצא רוכש לאטו, וברצלונה הרגישה שולנסיה סוחטת אותה במחיר. אז לאפורטה החליט שהוא לא פראייר של ולנסיה, אלא פראייר של מוראטי…

סמוראי 28 ביולי 2009

אגב, ההחתמות המגוחכות יותר של ברצלונה עוד בדרך, אז מומלץ לשמור תחמושת.

ניינר 28 ביולי 2009

בני, זלאטן היה מוכן לעשות הכל כדי לשחק בבארסה כולל ויתור על חלק ממשכורתו. הבנאדם התבגר ומבין את מקומו בבארסה והוא גם אסיר תודה על כך. אני לא צופה בעיות מיוחדות איתו ובטח פחות מאשר עם אטו שעלה לכולם על העצבים. הוא רק ירצה להוכיח את עצמו על המגרש ולזכות בתארים והוא יעשה את זה. ברור שהוא קצת דפוק במח (בכל זאת הוא גבר בלקני) אבל הוא הולך לתת עונה ענקית.

לגבי שומי ופרארי, אני אמנם מתעב אותו אבל אשמח אם יחזור כי העונה בינתיים כל כך משעממת וחזרה של שומי תכניס בה עניין רב.

דולב 28 ביולי 2009

אני מטומטם. חידשת לי משהו, אתה מרגיש טוב עם עצמך שהוצאת אותי מארון הטמטום. יש מקום ושם לאנשים כמוך…

העסקה משום מה נראת לי משתלמת, שוויו המסחרי של זלאטן גבוהה משמעותית מזה של אטו שנראה שהגיע למיצוי מקסימלי בענין זה.שוויו התחרותי נראה על פניו גבוה מזה של אטו והסיבות כבר פורטו.
בשביל חדר הלבשה רגוע (ז"א מחוסר אגו, אה סליחה התכוונתי אטו) שווה לשלם תוספת יוקר לאינטר. גם פרגוסון נפטר מכמה כוכבים עושי צרות בשביל חדר הלבשה שקט…

ולאוהדי מרסיסייד – זה לא מנומס לדבר ככה לאלופי העולם ואלופי אנגליה (שזו מדינתכם) פשוט לא מנומס :)

Old timer 28 ביולי 2009

Aviad:

Your explanation screwed up a perfpectly good analgy. What I was trying to say was that at 49, Fergie was as much a G. Yafit as Benitez is today. Football, bloody hell…

יוסי מזרחי 28 ביולי 2009

ארנון.
בלי שמץ של כוונה לפגוע, אני משוכנע שאתה יותר אינטילגנט מהתגובה.
קו הגבול בין ויכוחים של מחנות אוהדים לבין זילזול,לא נחצה אפילו ולמרות דעות שונות שעלו כאן בבלוג,במיוחד לפני הגמר.

אני עדיין חושב שברצלונה מתמודדת בתנאים קלים יותר מיוניטד(לשם ההשואה), הן בכמות המשחקים השנתית, ןהן ברמת הליגה.
אני חושב שבחינת הישגים על פני 10,15 ו20שנים אחורה,מדגישה את הפער.
אני כן חושב שערוץ הספורט(5 ונגזרותיו) עושה צחוק מהעבודה ביחס שלו לברצלונה. זה ברמה של דעה אישית. איפה כאן זילזול ?? אני חושב כמו בעבר הקרוב, שרונאלדו ,שחקן טוב משמעותית ממסי כמעט בכל פרמטר (וניהלנו כאן דיון מענין בשאלה הזו בדיוק) ועדיין הלואי והיה לי מסי כזה בקבוצה. זילזול ?? אתה טועה.

אביעד 28 ביולי 2009

אולד טיימר, אני קשה הבנה. והבנתי את כוונתך רק אחרי ששלחתי את התגובה. אז בוא נישאר עם האנלוגיה המקורית בלי התוספת?

סימנטוב (עכשיו כאן קודם שם) 28 ביולי 2009

בלאדי-הל אתה כ"כ מוכשר (עד כדי כך שכל מה שתעשה תישאר מבוזבז, אם אני מבין נכון…) מצחיק כ"כ.
כן הם מסונוורים מהאור ולא רואים את הדרך.
יש חשיבות ענקית לעונת המלפפונים, רף ציפיות, פנטזיןת מתבשלות, וכו' וכו'

טוב אני אצטרף לקוראים הרבים ולקראות אישתי – גם אני פתטי

עופר הירוק 28 ביולי 2009

גם אני פאתטי, אפילו יותר, כי אני אשכרה רואה בשידור גרוע באינטרנט, ומתעצבן כל פעם שזה נפסק.

אביאל 28 ביולי 2009

ארנון – תגובה 80 – אם זכרוני אינו בוגד בי ישנו כתם שחור או אולי יותר נכון כחול על הזכייה של ברצלונה בליגת האלופות והשנה והוא המשחק מול צ'לסי בלונדון, לאחר שלא נשרקו ארבעה פנדלים לזכות צ'לסי במשחק שערורייתי שאם היה מדובר בקבוצה אחרת (ריאל/יונייטד/ליברפול וכו') לא היו מפסיקים לדבר עליו, אני לא זוכר איך בדיוק ברצלונה התמודדה מול צ'לסי בשני המשחקים, היא ממש לא התמודדה בכבוד, אמנם במשחק הראשון היה בונקר אבל זאת היתה הדרך להעביר את ההכרעה ללונדון וראינו ממש שלושה ימים לאחר מכן בבירנבאו מה קורה למי שבא לשחק פתוח, עם כל הכבוד על העונה המצוינת של ברצלונה את צ'לסי לא הייתם אמורים לעבור ועברתם רק בגלל שופט אידיוט וכן אטו/מסי/איינסטה וצ'אבי כן התפוגגו מול ההגנה של צ'לסי, מקווה לנקמה השנה.

אביאל 28 ביולי 2009

וגם אני מצטרף למפגן הפאתטיות כאן ואני שואל את עצמי האם דפוס מחשבה לא צריך להרגיש כך בעצמו לאחר שהוא גורם למשתתפי הבלוג להתאחד ?

סימנטוב (עכשיו) 28 ביולי 2009

אביאל זה לא מכהה את הפדיחה שלנו בגמר… רגע הינו בגמר?

בני תבורי 28 ביולי 2009

ניינר,
דבריך כמוסיקה לאזני, הלוואי. אני לא יודע אם אני יותר אוהב את אטו או לא ממש מחזיק מזלאטן.

אביאל 28 ביולי 2009

סימנטוב – אתה מתכוון ליונייטד ? אם כן, אני פשוט חושב שתפסתם יום רע, אני ציפיתי שתרמסו אותם בייחוד שאבידל ואלבס לא שיחקו ועדיין לא ברור למה פרגסון לא נתן לרונאלדו לשחק בימין והעדיף שהוא ילחם מול פויול בימין זה לדעתי לפחות גמר לכם את המשחק.

עומרי 28 ביולי 2009

סמוראי- אז כן, יצאנו מפגרים, יצאתי מפגר.
הפארסה מול בארסה היא בהחלט העניין הכואב של 2009.
מצד שני, זה טבען של תחזיות, תשאל את רובם המוחלט של פרשני הנבא שהימרו על קליבלנד עד הסוף למשל או את אלה שאמרו לנו שפדרר גמור.

פעם היו עוטפים עם זה דגים, היום זה נשאר לנצח לרדוף אותנו בסייברנטיה…

סימנטוב גם (עכשיו) 28 ביולי 2009

אביאל מסכים ומוסיף שהסר הורד את הרגל מהגז במשחקים לפני הגמר (במיוחד המשחק מול ארסנל) זה הוריד מהאיטנסיביות לא הצלחנו לעשות את הסוויץ'

סמוראי 28 ביולי 2009

סימנטוב, עדיף להוריד את הגז ולתת מנוחה – כך גם עשתה ברצלונה לפני הגמר, שלא ניצחה אף משחק מה-4 שנשארו לה בליגה אחרי הקלאסיקו.
זה עדיף על פני להגיע לחצי גמר ליגת האלופות בסטמפורד-ברידג' רק 3 ימים אחרי איזשהו רצף רצחני – למשל, חודש שכולל 9 משחקים קריטיים ברציפות ומסתיים בסביליה-ולנסיה-צ'לסי-ריאל…

אורי 28 ביולי 2009

תקנו אותי אם אני טועה, אבל 106 תגובות ואף אחד לא שם לב שרונן קטל כאן לחלוטין את יונייטד…

Comments closed