ארסנל. הצטיינה: התוצאה!

ראשית, יונייטד לא גנבה פה ניצחון. זו ארסנל שגנבה את גמר הגביע של 2005 ויונייטד החזירה לה. אני חושב שההפסד ההוא היה הסיבה העיקרית לניצחון הזה. תדעו לכם – שום דבר בכדורגל לא מתרחש סתם בלי סיבה.

יותר ברצינות: הניצחון יביא ליונייטד תועלת עצומה. תראו: אני לא חושב שארסנל היא קבוצת כדורגל טובה יותר ממנצ'סטר יונייטד. אבל כרגע היא בכושר הרבה יותר טוב ממנה. והדברים הללו מטבעם להשתנות במהלך העונה. אז לקחת נקודות מהם עכשיו זה בונוס ענקי.

לפני המשחק ציינתי שהשאלות לגבי אנדרסון יכולות להשאל גם לגבי קאריק. ובכן, הן נשארו פתוחות. הוא לא יוכל לשחק רק כדי לעזור לפלטשר. אני הרבה יותר מאוכזב ממנו מאשר עוד שחקן שהרבה לטעות, ואלנסיה. כי ואלנסיה שיחק במשחק הגדול באמת הראשון שלו בליגה האנגלית. רעיון: יש עוד יומיים להעברות ואולי צריך להציע לריאל ציוד הקפי לרונאלדו ב-30-40 מליון?

קצת אכזב אותי שפרגוסון לא האמין לא בברבטוב ולא באואן בתחילת המשחק הזה. אבל כתב ההגנה הוא כזה: הוא רצה את גיגס ופשוט רצה לסוכך עליו בשני דפנסיבים. ולמה שיפסיק להאמין בריאן גיגס הזה?

אבל לא נפריז עם השבחים. הצטיינה: התוצאה!

וזה מה שנכתב לפני המשחק:

הרכילות של השבוע האחרון באולד טראפורד הייתה לגבי אנדרסון. שהוא לכאורה בסכנת הדחה מהקבוצה או לא מרוצה וכיוצא באלו. ההרכב של היום ייתן הרבה תשובות לגבי הסיפור הזה. לאנדרסון יש היסטוריה מצויינת מול ארסנל והצוות פלטשר-סקולס במרכז המגרש שנראה מעולה מול וויגן כנראה לא יכול לרדוף אחרי הנעת הכדור של ארסנל. כלומר סקולס לא יכול. פלטשר-אנדרסון או פלטשר-קאריק נראה הצוות למשחק כזה.

אם אנדרסון לא יפתח אני באמת אתחיל לחשוב שפרגוסון רוצה לוותר עליו. ואם כן יפתח אז הפרשנות צריכה להיות כזו: פרגוסון אמר לו שהכל וטוב יפה, אבל שיתחיל לאיים על השער. כשברבטוב ורוני שניהם במגרש אתה לא יכול לשחק על תקן של "מנהל משחק מסירות" בלבד. את כל זה אפשר היה לכתוב גם על מייקל קאריק.

ארסנל פתחה טוב מיונייטד את העונה. יש לכך סיבות. ארסנל מקדישה את טרום העונה להכנות המקצועיות בלבד, ולא מסתובבת בעולם לאסוף כספים. אפשר כמובן להתווכח מה נכון יותר – אבל בשנה כזו זו גם ההחלטה הכלכלית הנכונה בארסנל. כי היא הייתה חייבת להגיע בכושר טוב למוקדמות האלופות – ובאמת עברה את סלטיק בצורה מרשימה.

אבל עם שבוע מנוחה והכנה אני בהחלט מצפה ליונייטד לשחק כמו פייבוריטית. באופן כללי זו הסיבה שאני לא שותף פעמים רבות להיסטריות בדיונים כאן על יונייטד. אני רגיל לכך שיונייטד פותרת בעיות ומתקדמת תוך כדי עונה.

*

בעבר הייתי אוהד מאד מתוח לפני משחקים כאלו. הרגשתי שהמון מהיוקרה והכבוד של המועדון על כף המאזניים במשחק הזה. כיום ארסנל נגד יונייטד זה לא המשחק החשוב ביותר בליגה האנגלית וגם לא היוקרתי ביותר. אבל הוא בקלות המשחק הטוב ביותר.  כיום אני פשוט מצפה למשחק בכליון עיניים. כי באחוזים עצומים הוא מתפתח למשחק ענק. ולמי שמעדיף כדורגל קבוצתי מיכולת של בודדים – כדורגל שכולל טכניקה בצד לחימה עילאית – הוא לרוב משחק טוב אפילו מהקלאסיקו.

התחושות שלי הן כמובן לא חשובות. אבל נדמה לי שמשהו מזה קיים גם אצל וונגר ואצל פרגוסון. האיבה כבר די נעלמה. הם במידה רבה באותו צד של הכדור. המועדונים בהם הבעלים סותמים את הפה. בהם מפתחים שחקנים. בהם באופן כללי חושבים רחוק. זה מין גמר לא רשמי של "הכדורגל כפי שהוא צריך להיות".

חידון מספר 144- צרפתים באנגליה
טבע האדם שכואב הפסד

No Comments

אופיר 29 באוגוסט 2009

ובינתיים האלופה שבדרך עם נצחון מוחץ. בארנלי כל כך חלשה, שאני לא רואה את מי היא מסוגלת לנצח – אופס…

צפיתי השבוע בגומלין בין ארסנל לסלטיק בפאב אנגלי בברצלונה, והבארמן, בחור חביב ממכסיקו סיטי, אמר לי ש"השנה אתם (ארסנל) הולכים לעשות את זה". אז אני משאיר את ההימור על צ'לסי בצורה מוחצת, ומוסיף הימורון על 0:0 היום.

טל 29 באוגוסט 2009

אני מסכים עם רונן. אני לא יודע אם זה המשחק הכי טוב בליגה האנגלית מבחינת כדורגל נטו (בסופו של דבר הקבוצה הכי טובה באנגליה לא משחקת בו) אבל זה בהחלט המשחק הכי מרתק מבחינת שילוב של רמה ואוריינטציה התקפית.

להבדיל אולי מרונן, אני חושב שזה כן משחק מכריע, בעיקר ליונייטד. 6 נקודות הפרש, בליגה שבה האלופה מפסידה 20-25 נקודות בעונה, זה לא מעט.

זיזו 29 באוגוסט 2009

ברור שמבחינת הציבור המשחק לא דומה בחשיבותו ללפני 5 שנים, רוב השחקנים גם לא שייכים לאותה תקופה אבל נדמה לי שמבחינת פרגסון עדיין זה משחק שלא נופל מאף אחד אחר.
חוסר הרלוונטיות של ארסנל בשנים האחרונות גרמה לפרגי לחפש מאמנים אחרים לריב איתם אבל אני מניח שוונגר הוא עדיין המאמן אותו מעריך פרגי יותר מכולם והנמסיס המקורי שלו.

ארסנל של וונגר היא ששברה את השליטה המוחלטת של היוניטד בפרמיר ליג ואף יריבות (כולל זו עם צ'לסי ומוריניו) לא קרובה באיכות הקבוצות או באורך התקופה למאבק של התינוקות של פרגי והבגטים של וונגר.

נדמה שהמשחק היום חשוב יותר לארסנל.
מנצ'סטר כבר ראתה פתיחות עונה גרועות ולא מתרגשת מהם. ארסנל לעומתה ראתה בשנים האחרונות יותר מידי פתיחות טובות שהובילו לשום מקום וצריכה חיזוק פסיכולוגי שיגיד לעצמה שהעונה זה סיפור שונה.
לא סתם פתיחה סוחפת אלא קבוצה משודרגת שיכולה לסחוף לאורך כל העונה.

את זה צריך לזכור. אצל וונגר נדיר למצוא תקופות בהם הקבוצה שלו משחקת טוב. או שמדובר בקונצרט או שהם נראים כקבוצה לא בשלה. כשהכול מתחבר בקבוצות של וונגר הם נותנות עונות חלומיות וכדורגל מרהיב כשהם עדיין לא בשלות זה עדיין יפה אבל אפשר לראות בברור את חוסר התחלתיות.

פתיחות העונה שלהם היו מטעות בשנים האחרונות אבל יש תחושה שהעונה זה שונה.
היום נוכל לקבל כמה בעניין (לא בהכרח קשור לתוצאה).

למנצ'סטר ניצחון או הפסד יהיה בדיוק מה שזה: ניצחון או הפסד, לא יותר.

טל
אני לא בטוח שזה כל כך רלוונטי כי ארסנל מחזיקה בשנים האחרונות המאזנים מצוינים במפגשים הישירים עם שלושת הגדולות ומנצ'סטר תמיד רואה בניצחונות על הקטנות את הדרך האמיתית לאליפות.

זאת הגדולה האמיתית של מנצ'סטר בעידן הפרמיר ליג. היכולת לא לאבד נקודות מול הקטנות. זה תמיד מה שהפריד אותה מהשאר.

סימנטוב 29 באוגוסט 2009

בשנים האחרות חסרה ארסנל כיריב, התגעגעתי לגלדיאטור הישן. העולם נהיה לי אינסטנט – שכירי חרב. לפעמים אני חושש שליונייטד יש יותר מידי שחקנים לאטינים שיש להם אהבות אחרות אבל זה רק חושש וזה תמיד חלק מהעניין.  

א. 29 באוגוסט 2009

פתיחת עונה לא טובה עם רונאלדו שונה לחלוטין מפתיחת עונה לא טובה ללא רונאלדו
הערב נקבל תשובות ראשוניות לשאלה מה שווה יונייטד ללא רונאלדו במשחקים נגד הגדולות
יהיה מעניין לראות האם פרגי ישוב לאגרסיביות שאיפיינה את יונייטד בעונות שבהן היא חשה עצמה נחותה מבחינה טכנית מול המכונה של ונגר

יוסי מזרחי 29 באוגוסט 2009

אופיר ובמידה מסוימת טל :
אתם יודעים למי ניתנה הנבואה מאז שחרב בית המקדש…..

רונן,
קראתי הכחשה גורפת של פרגוסון על הרכילויות (והגדרת זאת נכון ומדויק) בקשר לאנדרסון וקאריק.יתכן מאוד שהוא ניער אותם וזה טבעי. או שבאמת לא היה משהו יוצא דופן או שהוא (פרגוסון) שקרן מוכשר מאוד.

באשר למשחק, אני מעדיף בכל מקרה קבוצה וכדורגל כמו שארסנל מספקת ,על פני שכירי חרב לסוגיהם ו/או קבוצה של מלצרים ולוחמים כמו ליברפול. ארסנל תמיד שיחקה כדורגל שכדאי היה לראות. גם בתקופות של היריבות הקשה ,היתה הערכה או רתיעה ,פעם מכאן ופעם משם.
אני מאמין שהמשחק היום יראה בבירור את הכוון שאליו הולכת יוניטד יותר מאשר הוא יראה מגמה של ארסנל. להם זה משחק חוץ קשה ,לנו זה משחק רציני ראשון בעידן החדש.

שלו, רומא 29 באוגוסט 2009

זיזו – באופן כללי אני מסכים שוגנר שני לפרגסון באנגליה,
יש הבדל משמעותי בין שתי הקבוצות בנושא שימור הסגל,
ונגר מפסיד כל שנה מספר שחקני מפתח, פרגסון מתכנן את עזיבתם,
או לפחות נערך לכך.
ללא ספק מה ששני אלה שכחו רוב המאמנים לא ידעו אף פעם.
דרך אגב להיות תקופה כל כך ארוכה בין 4 הראשונות, לא הייתי קורא לזה חוסר השגיות.
בסוף יש רק אלופה אחת, והסגל של ונגר בדך כלל מתפרק בסוף העונה בגלל הרבה סיבות.
חוכמתו (וזה נכון לשניהם) היא שהוא לא ממשכן את עתידו של המועדון על חשבון השגי הווה.
לדעתי עוד כמה שנים יתבהר שניהול תקציב שפוי הציל את ארסנל.
וקצת איטליה:
דרבי במילאנו כחימום למשחק צפון-דרום רומא יובה מחר באולימפיקו,
בשנה שעברה זה נגמר 4-1 לזברות.

sir alexay 29 באוגוסט 2009

ואיך רואה את המשחק מישהו שנמצא ביפן, חולה על מנצ'סטר ונאלץ להסתפק בליגה היפנית שאומנם נפלאה בתמימותה אבל זה לא זה?
למישהו יש קישור?

יובל (השלישי?) 29 באוגוסט 2009

תמיר כהן מרעיד את הרשת…

מאיר המקורי 29 באוגוסט 2009

אני מסכים לגבי התחושה שהיריבות (בתקופת השיא זה ממש נראה כמו שנאה אמיתית, מהקרביים) בין ונגר לפרגוסון התמתנה קצת בחודשים האחרונים, וצומחת הערכה הדדית (או לפחות באה לידי ביטוי).
לגבי פתיחת עונה – הטרנד של השנים האחרונות הוא שאנחנו שמחים (בעיקר לאידכם) באוגוסט-ספטמבר, ואתם מאושרים במאי. כך שאם פתיחת העונה רומזת משהו על העונה, זה לטובת יונייטד. גם אם היום ייגמר לטובת ארסנל. מצד שני, את העונה שעברה ארסנל פתחה מזעזע, אז אין תלונות. אני חושב שאוהדי אברטון צריכים להיות סקרנים – אם ארסנל תנצח ומאוד תרשים גם נגד יונייטד, הם יוכלו להירגע שהמצב שלהם לא כל כך גרוע.
ולגבי רמת המשחק היום – אני מקווה שהדברים שלך לא יעשו נאחס.

אלקסי – justin.tv

גלעד בלום 29 באוגוסט 2009

מקום ראשון!!!!!!! קראוץ ואהרון לנון בשניה האחרונה במשחק שלא ממש הגיע לנו,יאללה יונייטד!(או תיקו 5-5 עם אדומים)

דוד 29 באוגוסט 2009

ואיך רואה את המשחק מישהו שנמצא בישראל, חולה על מנצ'סטר ונאלץ להסתפק בליגה הישראית שאומנם נפלאה בטמטומה אבל זה לא זה?
למישהו יש קישור?

שלו רומא 29 באוגוסט 2009

דוד – אותו דבר.

עזי 29 באוגוסט 2009

גלעד – אתם מקום שני בהפרש שער מצ'לסי.

אביעד 29 באוגוסט 2009

אני חושב אחרת לגבי מרכז המגרש. הציוות לא אומר דבר – נראה לי שלשים שלישיה בקישור שכוללת את אנדרסון וקאריק יחד היא לא טובה לנו. כי או שהחבר השלישי הוא גיגס (ואז פלטשר בחוץ שלא בצדק) או שפלטשר בפנים ואז יש לך שלישיית קישור שלא מאיימת על השער. הקרב הוא בין אנדרסון לקאריק כרגע והיום קאריק זכה – הוא מנהל משחק טוב יותר וכאשר פברגאס בחוץ, היכולת ההגנתית העדיפה של אנדרסון פחות משמעותית.

עומרי 29 באוגוסט 2009

אנדרסון הוא הכישרון המבטיח ביותר בקישור של יונייטד ובשליש העונה האחרון בשנה שעברה הציג כדורגל מצויין ובוגר.
פרגוסון חייב למצוא דרך לחשל אותו ולהכניס לו יותר ביטחון באיום על השער מבלי לאבד אותו ולשבור את רוחו.
כי באקלים הפיננסי הנוכחי איזה יא-יא טורה שיגיע במקומו יעלה סכומים מופרזים לחלוטין.

Yair 29 באוגוסט 2009

איזה גול של ארשבין, בדיוק סוג השחקן שחסר לנו בהרכב של היום, במיוחד כשגיגס כזה חלש…

גלעד בלום 29 באוגוסט 2009

עזי,תודה על התיקון,ואם ארסנל ינצחו אז אנחנו יורדים למקום שלישי אבל הבנת את הכוונה,אני פשוט לא רגיל לאוויר פסגות,כאוהד הפועל בשבילי מקום שני זה מקום ראשון…

לרונן-עם כל הכבוד לגאונות של פרגוסון אני לא ממש מבין את ההרכב-גיגס וסקולס אגדיים אבל כבר לא מסוגלים לעבור שחקן,לשים אותם ביחד מול הילדים של וונגר זה הימור גדול מידי,היו לכם דווקא כמה מתפרצות שהייתם עם יתרון מספרי אבל הם הסתפקו במסירה לשחקן מצטרף,אפילו ברבאטוב כבר יותר מהיר.אגב,וואן דר סאאר לוקח את הגול של ארשאווין בעיניים עצומות,זה גול של ליגה שנייה,נראה את מי הזקן ישלח למערכה ובאיזה דקה,ההימור שלי-אואן וברבאטוב במקום סקולס וגיגס,אין לכם מחץ.

דותן 29 באוגוסט 2009

יוניטד נראית קבוצה אחרת לגמרי משנה שעברה – אני יודע שמסוכן להגיד את זה על יוניטד במחצית – אבל השחקן שהכל סביבו (רוני) פשוט לא מספיק טוב – יוניטד נראית אפורה….

Yair 29 באוגוסט 2009

גלעד, סקולס לא משחק, האם הטניס מזיק לעיניים?

אופיר 29 באוגוסט 2009

הפנדלים שיונייטד מקבלים באופן קבוע פשוט שערוריתיים.

אופיר 29 באוגוסט 2009

ועוד משהו: "פלה הלבן" יכול אולי לקבל זימון לאודישן להיות קושר השרוכים הרשמי של ארשאבין.

Yair 29 באוגוסט 2009

וואו, להגיד שהיה פה אלמנט של מזל זה אנדרסטיימנט מטורף אבל אני כן חושב שהיה פנדל, זה שרוני הלך לקבל אותו זה דבר אחד, אבל אלמוניה פשוט טיפש שגלש לרגליים שלו.

דותן 29 באוגוסט 2009

פשוט לא יאמן – יוניטד מובילים 2:1 עם אפס הזדמנויות במשחק – הקבוצה הזאת זה משהו לא הגיוני.

דותן 29 באוגוסט 2009

דרך אגב מישהו ראה את הגול של סטיבי גי… איזה ווינר פשוט לא יאמן…

גלעד בלום 29 באוגוסט 2009

יאיר,קאריק כזה איטי שחשבתי שהוא סקולס,ראיתי את המחצית מרחוק בלי ווליום תוך כדי קרב כריות עם בני הקטן…פשוט לא יאומן איזה תחת יש ליונייטד ואיזה נאיבים ארסנל,לא מבין שוערים,כבר ראיתי את זה קורה אלף פעמים בחיים,הם גולשים לרגל של שחקן שבכלל לא מגיע לכדור וגם אם יגיע הוא בזווית אפס עם סיכוי אפסי להבקיע,אומרים ששוערים הם עם משוגע אבל זו ממש טיפשות,השוער לא רואה מה שכל חוליגן שיכור ביציע רואה??שיילך לשחק כפיל של תומאס מוסטר האלמוניה הזה…וחוץ מזה אם לא היה פנדל על ארשווין בחצי הראשון אז אני ממש לא מבין בכדורגל,הוא פשוט קיצץ אותו אחרי שהכדור כבר לא היה באזור,שיפוט שערורייתי..הנה הבולגרי שלי נכנס בדקה ה-84,וואלה גאון הפרגוסון הזה אם הוא מנצח כזה משחק,אבל מה זה אכפת לי זה טוב לטוטנהאם,2-2 היה יותר משקף,עדיין יש זמן.

shalev rome 29 באוגוסט 2009

roony is doing tackle with the head incredibility

Yair 29 באוגוסט 2009

גלעד, קאריק לא איטי, הוא פשוט מעדיף לא להשתמש במהירות שלו.

shalev rome 29 באוגוסט 2009

incredibility=incredibly

Yair 29 באוגוסט 2009

שלו, אני חושב ש- incredibility היא מילה מצויינת לתאר את התכונה של ווין רוני שגורמת לו לעשות דברים כאלה.

Giant Red Devil 29 באוגוסט 2009

Giggs… Giggs will tear you apart (again)…

Yair 29 באוגוסט 2009

איזה משחק מוזר, מצחיק לאור הכותרת שרונן נתן לפוסט.

אני מסכים עם מי שזה לא יהיה שמקשקש בצ'רלטון, ארסנל הפסידה את המשחק יותר משיונייטד ניצחה אותו, אבל מי אני שאתלונן.

רונן, אם כתבת אחרי המשחק בין ארסנל וליברפול על ארשבין שהוא שחקן (הבימה, לא במובן של צוללן), מה תגיד על ונגר?

רועי שבא אחר-כך 29 באוגוסט 2009

כבר בשלב הזה של העונה, יונייטד הצליחה להשיג יותר מ-50% מכלל הנקודות שהיא השיגה נגד הגדולות בעונה שעברה. יופי.

דותן 29 באוגוסט 2009

לפני 20 שנה ראיתי באופן קבוע בערוץ המזרח התיכון קרבות האבקות עם האחים ואן אריק – ותמיד ברור היה איך תיגמר התוכנית…. יש לי הרגשה של deja vu

יוניטד שיחקו מזעזע – לא הגיעו למצב אחר ב 80 דקות – ארסנל היו צריכים לרדת ביתרון 3:0 למחצית – ובסוף יוניטד מנצחים בלי להגיע למצב של גול.

מדהים

Yair 29 באוגוסט 2009

דותן – כדורגל, כדורגל – דותן, תכירו…

TD 29 באוגוסט 2009

פשוט לא יאמן, ניצחון בלי לשחק כדורגל. עד מתי הרוח והמזל של פרגוסון יחזיקו את הקבוצה הזו??? (עד שיפרוש…)

דותן 29 באוגוסט 2009

רועי תאמין לי רוח קשקוש … תמשיכו לשחק כמו היום – תגיעו לשום מקום.

לא כל יום מפעל הפייס – היום היה שוד – שבוע הבא מול טוטנהאם ועוד שבועיים מול הסיטי – לא תקבלו מפעל הפיס

ניקו 29 באוגוסט 2009

כמה דברים בעקבות המשחק.
ראשית ברברטוב עדיין לא שווה לירה אחת ממה ששילמו לו, זה היה אמור להיות שער אלא אם כן אתה חלוץ בליגה ישראלית.

שנית היה צריך לבצע רכב אחד נוסף, קשר התקפי, לא יודע מי בגלל שהמשחבה היחידה שלי הייתה על דייגו בתוקר מתאים לרמות הכי גבוהות וזמין בשוק. בגלל שסקולס כבר מעיין בקטלוג בתי אבותת בגלל שהיום ראיתצי עד כמה אין אף במרכז שיכול לתת מסירת עומק שלא תיתקע ברגליים של שחקני ארסנל כמעט כל פעם.
לדעתי צריך לתת את המתחות לגיבסון בתור בונה ולצוות אליו את אנדרסון בתור הורס כל השער לייעד להיות מחליפים זמינים.

יוסי מזרחי 29 באוגוסט 2009

אופיר, תנחומי הכנים,עם הזמן תלמד ותחכים.
אני לא מבין את פרגוסון, יש עוד חילוף ואפשר להשפיע ,למה לא להכניס שחקן טרי ? ועוד למה על החילוף שהכניס את ברבטוב ,בדקה 86. חצי שעה מוקדם יותר היה מקום וצורך לבצע את השינוי,ואח"כ עוד אחד.
אני חושש שהבעיה היא יותר בקריאת המשחק ובעמדה מספר 2 ליד פרגוסון.
מישהו יכול לעדכן אותי במצב של פורטוגל בקדם מונדיאל ?
מתי קיירוש יתפנה שוב?

Z 29 באוגוסט 2009

מה שהכי מדאיג זה התלות בגיגס, שהרי ברור שלא יוכל לסחוב יותר מ-30 משחק בעונה (בטח לא 90 דקות כל משחק).

יעקב 29 באוגוסט 2009

פלטשר פלטשר פלטשר !!! ואברה
מדהים – גניבה של 3 נקודות.
קבוצה בלי שוער, בלי בלם (משחק מזעזע של בראון), בלי קיצוניים (נאני זה פשוט חוסר תכליתיות וחור הגנתי) , בלי קשרים שמנהלים משחק (אם במקום גיגס היה על המגרש אנדרסון יתכן ובמחצית הראשונה במתפרצות מנצסטר היתה כובשת שני גולים)
נותר לקוות שבהמשך נקבל קצת יותר מהמחליפים – מקדה, וולבק, גיבסון

יוסי מזרחי 29 באוגוסט 2009

ההעררה לאופיר היתה צריכה להיות כלפי דותן.
אופיר,סליחה, דותן,תנסה ללמןד.

ב. 29 באוגוסט 2009

סיכום המשחק:
1.התחת של פרגוסון בלתי נגמר.
2.ווס בראון בלם נוראי.
3.חייבים קשר נורמלי במרכז(אם פלטשר נראה טוב ליד קאריק, מה זה אומר על קאריק?)

רועי שבא אחר-כך 29 באוגוסט 2009

אמרתי את זה כבר כמה פעמים מאז שהתחילה העונה: אני מאוד מרוצה מיונייטד השנה. אמנם לא היו הרבה שינויים פרסונאליים, אבל העזיבה של רונאלדו מחייבת ארגון מחדש של הקבוצה, כזה שיכול להתלוות בחבלי לידה לא פשוטים. ובכל זאת, יונייטד עם 9 מ-12 נקודות בשלב הזה, וזה עוד לפני שהקבוצה באמת הפכה לקבוצה. כל הכבוד.

א. 29 באוגוסט 2009

במבחן התוצאה זה היה ערב מזהיר ליונייטד.
במבחן היכולת זה היה עוד ערב שבו התעצמה ההכרה בכך שיונייטד של העונה לא מסוגלת ליותר מזה בסגל השחקנים הקיים
– הפוטנציאל לא קיים.
רחמים על רוני שנאלץ להיות בבדידות מזהרת בהתקפה.
זו החלטה מצערת של פרגי שבערוב ימיו הפך להיות שמרן ופחדן .
גם בשנים קודמות רוני מצא עצמו בסיטואציה דומה רק שלידו היה את רונאלדו ובימים אלה רוני מוקף בחמישית קישור בינונית ואפורה.
אפשר לתהות מדוע רובן וסניידר לא הגיעו לאולד טרפורד במסגרת העיסקה למכירת רונאלדו.
יתכן שהגלייזרים היו לחוצים על הכסף ויתכן כמובן שפרגי לא חשב שהצמד הזה ישדרג לו את הסגל.
חבל.
העונה הזו נידונה לבינוניות.
ואם כבר בינוניות אז לפחות שהצעירים יקבלו דקות.

אביעד 29 באוגוסט 2009

אם ככה נראות התגובות אחרי שניצחנו, מפחיד לחשוב איזה תגובות היו רצות כאן אם היינו מפסידים.
1. דותן, היה פנדל. לא משנה מה רוני רצה להשיג, אלמוניה לקח לו את הרגליים בלי להתקרב בכלל לכדור. מישהו בכלל צריך ללמד את השדר של צ'רלטון קצת חוקים. גם במשחק של ליברפול מול אסטון וילה היה אותו דבר. ברגע ששחקן גולש לתוך התנועה של שחקן אחר ולא נוגע בכדור אבל כן מגרד את השחקן מולו שרץ קדימה – זו עבירה.
2. את החיים לקחו לי. מהתגובה של אברה אחרי הצלילה של אבואה הייתי בטוח שהוא חטף אדום. מהתגובה של ואן פרסי אחרי השער שנפסל הייתי בטוח שזו הקלה שלו.
3. שיפוט מצוין. צהובים שצריף, הרגעה שצריך, הוא לא פספס כמעט אף החלטה. רגע מעורר מחלוקת אחד – אולי פלטשר נגע ביד ברחבה לפני הגול של ארשאבין. אבל גם את זה לא ראו בבירור בהילוך החוזר.
4. היונייטד לא היו מספיק טובים היום. החזיקו הרבה בכדור בלי הרבה תכל'ס. קאריק היה חלש במחצית הראשונה והשתפר מאוד בשניה. פלטשר היה מצוין לאורך כל 90 הדקות. רוני עשה מה שיכל. גיגס היה מחריד במחצית הראשונה וסתם חלש בשניה. אבל לגביו אני לא דואג – החולשה שלו היום נבעה מקבלת החלטות לקויה, לא משהו שאמור לחזור על עצמו. היה לנו מזל היום ואסור לבנות על זה להמשך.
5. המסקנה שלי מהיום זהה למה שחשבתי לפני השריקה – יונייטד של השנה חייבת לעלות עם 2 חלוצים בכל משחק. אם פרגוסון רוצה לעבות את הקישור אז רוני הוא זה שאמור לשחק חצי קשר וחצי חלוץ. המצבים שהגענו אליהם בדקות הסיום נבעו רבות מההליכה של ארסנל קדימה אבל גם מכך שברבאטוב היה שם לקבל כדור והיה לו לפחות 2 אנשים (רוני ונאני) שבאו מאחוריו בשביל לקבל מסירה. ההחמצה שלו הייתה מזעזעת, אבל זה קורה.
6. ארסנל? אפשר לומר שהם הפסידו את המשחק יותר משיונייטד ניצחה אותו, אבל ברגע שהם נפלו לפיגור לא הייתה להם אפילו הזדמנות אחת (ולא שההגנה שלנו הייתה כזו מבריקה).

Yair 29 באוגוסט 2009

ובנתיים, ביקום מקביל ריאל מדריד מחוזקת בנבחרת כוכבי שאר העולם פותחת את העונה מול דפורטיבו לה קורוניה, שגיא כהן ונדב יעקבי נשמעים כאילו הם חוגגים יום הולדת משותף באולפן, בנוסף לזכייה בלוטו.

"ראול לא עושה הצגות" וברקע ראול מתעופף לו לעבר השקיעה.

Yair 29 באוגוסט 2009

ויחד עם הפוסט האחרון שלי חייבים להגיד שריאל באמת נראית מצויין כשהיא יוצאת להתקפה.

עזי 29 באוגוסט 2009

יאיר, תראה בהילוך חוזר ואיטי את הפנדל על רוני , הוא כמעט זהה לפנדל על ראול.

שלו רומא 29 באוגוסט 2009

לגבי ריאל – שתי הבחנות יש התקפה, אין הגנה.
יהיה מעניין השנה.
לגבי שני הפנדלים – לתפיסתי מה שלא היה מפיל אותך ברחוב זה לא פנדל.
לדעתי רוני וראול לא היו נופלים ברחוב מהקצת מגע שחוו,
אני יודע שלפי החוקה זה כן פנדל.
מקום ראשון בטבלה לפחות עד שבני יהודה יזכו בעוד ניצחון טכני.
דרך אגב מכבי משחקת לא רע בכלל.

Yair 29 באוגוסט 2009

אין לי כלכך אפשרות לראות אותו כרגע, אם ישדרו שוב אבדוק, אבל אם אני לא טועה זה קצת שונה, השוער לא "לקח" לו את הרגליים בברור כמו במקרה של רוני, בכל מקרה הטענות שלי היו לצמד הליצנים באולפן שעוד לפני שראו הילוך חוזר אחד כבר קבעו בנחרצות שראול לא צולל, כאילו הוא סוג של צדיק, הוא קפץ מהרגליים של השוער בכוונה לקבל פנדל, כמו כל חלוץ אחר בעולם.

Yair 29 באוגוסט 2009

שלו פה אני חולק עליך, לא יודע אם ההקבלה לרחוב מחזיקה מאחר ולא ככה צריכים לשפוט לדעתי, אבל עד כמה שזה מצחיק, אני כן חושב שרוני היה נופל ברחוב, ולא בגלל שהפאול שם היה כזה קשה, לא הייתה לו ברירה, השוער גלש לו לרגליים, בלי רמז לכדור אפילו.

לגבי מכבי, עדיף לשמור על פרופיל נמוך, כי בסוף מישהו שם יבין שהם משחקים כדורגל והכיף ייפסק, או שתגיע יריבה שממש יש לה הגנה.

גלעד בלום 29 באוגוסט 2009

ניקו-אתה לא רציני בביקורת על ברבאטוב,מה זה לא הצדיק לירה?הוא הגיע באמצע העונה שעברה והקבוצה לקחה אליפות,גביע ליגה וגמר ליגת האלופות.ברור שברבאטוב היה חייב להבקיע את ההזדמנות אבל אי אפשר לבוא בטענות לשחקן שנכנס בדקה ה-84,אם הוא היה נכנס במחצית יונייטד היו נראים יותר טוב לדעתי,הגעתם ל4-5 הזדמנויות מאז שהוא נכנס,הוא ורוני ביחד בחוד שווים גול או בישול כמעט כל משחק ויש ביניהם הבנה לא רעה בכלל,אני ממש לא מבין את פרגוסון בקטע הזה,אולי זה הקטע של רוטציה ונראה את ברבה בהרכב במשחק הבא נגד טוטנהאם,יונייטד נראו כמו סתם קבוצת פרמייר ליג היום,קשוחים,חזקים אבל בלי הרבה חן ותחכום,נמאס לי כבר להגן על הבולגרי,מישהו יכול לעזור לי?אני לא רואה את יונייטד לוקחים אליפות ככה אבל גם בשנה שעברה לא נראיתם משהו בתחילת העונה…

Danny 29 באוגוסט 2009

A win is a win but we are missing the last pass and a pair of forwards on the pitch. What was Alex thinking? I don't know. Maybe he needs Obama, we need change

פרנקו 29 באוגוסט 2009

אני מוכן לשלם מכספי כדי שמישהו רק יקח את ברבארע הזה מפה!
לקרוא לו עגלה זה עלבון לעגלות בסופרמרקט, גם אלה עם הגלגל העקום שצריך למשוך שמאלה כל הזמן…

shalev rome 29 באוגוסט 2009

well we have a derby!

Yair 29 באוגוסט 2009

גלעד אני איתך לגבי ברבטוב, אני חושב שאם כן נלחם ואולי ניקח אליפות השנה, הוא זה שיביא את האקסטרה, ביחד עם רוני כמובן.

אבל אין לי כח להלחם פה עם כל מיני מגיבים שמעריכים שחקנים לפני סטטיסטיקות ונתונים בפוטבול מנג'ר, מבלי לראות אותו משחק.

Yair 29 באוגוסט 2009

מה גם שברבארע זה פשוט משחק מילים מזעזע, בתור התחלה, מה עושה שם ה-א' ?

אביעד 29 באוגוסט 2009

גלעד, אתה לא צריך להגן על ברבאטוב. מי שלא אוהב אותו, כמעט ואין סיכוי שישתכנע אחרת, מי שאוהב אותו משוכנע במה שיש לו לתת. אז מה אם הוא החמיץ? הוא גם סידר גול בטוח לנאני. ובכלל אני משוכנע שאם הוא היה פותח במקום גיגס זה היה נראה אחרת לגמרי.

א. 29 באוגוסט 2009

יהיה מעניין לעקוב העונה אחר הסופרלטיבים שנדב יעקבי ירעיף על רונאלדו.
בשנותיו ביונייטד יעקבי היה מאוד קמצן בדברי ההלל אבל עושה רושם שהעונה כל נגיעה סתמית של רונאלדו תהפוך למדהימההה,נפלאההה,בלתי נשכחתתת.
ריאל באמת נראית נפלא בהתקפה מה שמאפשר ליעקבי את כהן לחגוג בקלישאות התפעלות שהיו שייכות בלעדית לבארסה בעונה שעברה.
ומצבו הגופני של קאקא פשוט פאנטאסטי.

גלעד בלום 29 באוגוסט 2009

פרנקו-אני אזכיר לך את המשפט הזה בפעם הבאה שהבולגרי יציל אותכם מהפסד עם שער גאוני,אני לא מבין איך אתה נטפל אליו אחרי משחק כזה שבו נראיתם רע במשך 84 דקות בלעדיו ואיתו ב-6 דקות הגעתם לחמישה מצבים.

יאיר-תודה.

Yair 29 באוגוסט 2009

רק למה דפור מתעקשת להפריע? הם לא מבינים שיש פה חגיגה?

אמיר 29 באוגוסט 2009

אם זה לא היה הסר אלא מנג'ר אחר היו קוטלים את ניהול המשחק,ההרכב הפותח ואי החילופים.
אז לכבודו של הסר נסתפק בהיה מוזר…יש לו את זה לפרגי התקופות שאף אחד ביקום חוץ ממנו
אינו מבין מה עובר לו בראש.
זה נראה כאילו אנו צופים בבניטז של לפני 2 עונות,רוטציה משונה לתחילת העונה שלא נותנת
הזדמנות להתחברות של הרכב ראשון,מה הלחץ..?כולם עדיין רעננים ויכולים לשחק פעמיים
בשבוע.
היום הגיעה לטראפורד אחת הקבוצות האנמיות של התותחנים בכל תולדות הפרמייר,קישור
של בריונים,הגנה רועדת כעלה נידף ברוח ושני חלוצים שאינם מחוברים בינהם.
מול הארסנל הזאת פרגי בחר לשחק עם חלוץ בודד במקום לבוא ולהצהיר זה הבית שלנו ובו
אנו לא משנים טקטיקה לכבודה של אף קבוצה.
ניצחון…אבל יצאתי עם הרגשה חמוצה ובהחלט לא מעודדת לקראת המשך העונה.

Yair 29 באוגוסט 2009

למה ציוד היקפי, עברו כבר 60 דקות, תיקו מול דפור והקבוצה עוד ללא תואר העונה בעוד לברסה כבר יש 2, אולי יש מקום לאיזו הצעה חצופה של 40-50 על קאקה?

Yair 29 באוגוסט 2009

קבלו תיקון, הכל בסדר קדימה ריאל.

פרנקו 29 באוגוסט 2009

גלעד, הגענו א י ת ו לחמשה מצבים אבל ממש לא בזכותו.
ארסנל שלחה את כל מה שיש להם כדי למצוא את שער השוויון הראוי,
מה שהשאיר אותם בלי הגנה וכל כדור שנבעט רחוק לכיוון המרכז מצא את רוני או ברבטוב יוצאים למתפרצת.
אבל ההחמצה שהיתה צריכה לגמור את המשחק היתה שערוריתית!
אואן היה סוגר סיפור!
ואגב YAIR – כתבתי עם א' רק בגלל שגלעד כתב ככה, ואני לומד מהטובים ביותר :-)

Yair 29 באוגוסט 2009

זה לא תירוץ פרנקו, אתה יכול הרבה יותר.
הינה, החברים בפורום של עמיחי (תחת הנהלה חדשה?) הדביקו לו "ברברןטוב" או משהו כזה, זה עדיין מטופש, אבל אפשר לראות קצת מעוף…

shalev rome 29 באוגוסט 2009

there is a big story with milan…

גלעד בלום 29 באוגוסט 2009

פרנקו-לא יודע אם שיחקת כדורגל אי פעם אבל קצת קשה להיכנס למשחק בדקה ה-84 וחוץ מזה לפני ההחמצה ברבאטוב(כך אני כותב את שמו) היה בהגנה ורץ ספרינט של 80 מטר כדי להגיע לכדור כי יונייטד שיחקו כה נסוג.

ואם כבר הזכרת את אואן,הוא החמיץ הזדמנות יותר קלה לפני שבועיים באחד על אחד מול השוער,זוכר?לא זור שקראת לו זבל…או שאתה פשוט שמת איקס על הבולגרי,אם אתה רוצה לחרוץ גורל של שחקן עפ'י החמצה אחת שיבושם לך.

סימנטוב 29 באוגוסט 2009

פלצ'ר יש הערות? אולי עכשיו אפשר לחשוב שהוא חלק מהסגל, אולי?
שחקן בריטי מגיל 16 ביונייטד, התגבר על הביקורת – אני חושב שיש לו סיכוי.

שלו רומא 29 באוגוסט 2009

3-0 אינטר גטוסו בחוץ בכרטיס אדום, מילאן עם 10 שחקנים,
אבל זאת רק התוצאה של קבלת החלטות שערוריתית, הולך להיות בלאגן במילאן.
נתחיל מההתחלה, מילאן פתחו מצוין עם הרבה הזדמנויות,
ואז גאטוסו סובב את הקרסול (סביב הדקה העשירית).
הוא חזר חבוש אינטר עלתה ל 1-0 ואז הוא אמר לספסל שיחממו משהו להחליף אותו.
באיזה שהוא שלב הוא אמר שהוא לא יכול למשוך יותר.
התקפה אחר-כך הוא רץ לבד אחרי אטו ועשה פנדל 2-0 אינטר.
(ובהחלטה לא פחות שערוריתית קיבל רק כרטיס צהוב).
הוא התעצבן על הספסל למה לא החליפו אותו ואמר שהוא מזייף בתזמון לכדור.
בהתקפה הבאה קיבל כרטיס אדום על גלישה מאחור.
כל זאת כסידורף עומד על הקו מחכה לחילוף.
ומסתבר שהחילוף לא נעשה לפני הפנדל כי סידורף לא היה מוכן
(משהו עם החלפת נעליים) והוא עוד יותר התעצבן ושאל לעייני המצלמות והמקרופונים,
למה זה היה צריך להגיע למצב הזה.
אחר-כך הגיע ה 3-0 של מייקון והשאלה איך מילאן תסחוב כשיש עוד מחצית שלמה…

יוסי מזרחי 29 באוגוסט 2009

גלעד,
לא להאמין, אני עוזר לך בהגנה על ברבטוב(כנראה שהמשיח כבר בקסטל בדרך לירושלים).
החמצה נוראית אבל לא צריך לגזור ממנה כלום.

שש דקות משחק הן כלום ולפעמים יותר טוב לא להכנס בדקה כזו. זה עוד יקרה הרבה להרבה שחקנים.
דוקא היום, אם הוא היה משולב בחצי, הסיפור היה נגמר מהר יותר ונחרץ יותר.

אבל כמו שמישהו כתב כאן, יש לאלכס תקופות שאף אחד לא מבין מה הולך לו בראש.

ניהול המשחק היה איך לומר, לא מובן לי אבל יש ביננו הבדל, הוא סיר אלכס ואני, כולה יוסי מזרחי מירושלים…

שלו רומא 29 באוגוסט 2009

אני זוכר אחד שקראו לו סולשאייר שעשה קריירה מ 6 דקות במשחק,
אולי זה סיבה נוספת להעריך אותו…

ניקו 29 באוגוסט 2009

גלעד בלום- העניין הוא נורא פשוט. עלה 30 מיליון חלוץ שמחשיב את עצמו ברמה עולמית צריך להבקיע ממצב כזה. וזה אני עוד לא מבקש ממנו 20- 30 שערים בעונה!
יש לו גם סגנון משחק כזה איטי אבל כביכול גאוני כמו שהיה לזידאן למשל רק שהבולגרי לא מספק קבלות

דוד מירושלים 29 באוגוסט 2009

איזה ניצחון של אינטר, רגע התהילה הספורטיבי שלי השנה.

אורי 30 באוגוסט 2009

מבחינה מוסרית, נקרא לזה כך, ארסנל ניצחה. גם שיחקה יותר טוב, גם קופחה בבירור על ידי השופט וגם ונגר הצליח בגדול לשחק אותה קדוש מעונה. מבחינה רשמית יונייטד ניצחה, אבל נצחונות כאלה הם הכי פחות מהנים שיש לדעתי.

שלו רומא 30 באוגוסט 2009

בצער רב אני כותב זאת, ואני מקווה מאוד שאני טועה, אינטר קבוצה.
יש שוער טוב, הגנה סבירה, קישור חזק והתקפה, יש מאמן ויש ספסל.
מילאן לא! לא קבוצה, אין מאמן אין ספסל, ויותר חשוב אין מי שאוסף את השברים.
אצטט את ויאלי אחרי השידור :
"יש תחושה שממילאן סחטו כבר את הכל,
רונאלדינו משוטט על המגרש,
יש שחקנים טובים אבל כאילו נגמר להם כבר,
כאילו אין להם יותר למה לשאוף,
אין להם יותר מה לתת".
זאת רק תחילת עונה, יש זמן לתקן, אבל לא בטוח שיש מי שיודע איך לעשות את זה.
אם מילאן לא תיתן מאבק לאינטר נשארה רק יובנטוס,
שאני לא בתוך במרוץ ראש בראש יכולה לנצח את אינטר.
רומא קבוצה טובה אבל בלי הגנה,
גנואה ופיורנטינה מספיק חזקות להלחם יחד עם רומא על מקומות בליגת האלופות,
אבל לא יותר מזה.
הן יכולות יחד עם נאפולי, פאלרמו וקטניה להלחם על מקומות 3 עד שמונה,
ואפילו לעבור את מילאן ולדחוק אותה למקום נמוך אבל לא יותר מזה.

ניינר 30 באוגוסט 2009

גלעד בלום אני איתך בעניין ברבאטוב כי בתור אוהד טוטנהאם אני יודע איזה שחקן ענק הוא. הייתי מחזיר אותו בזה הרגע לספרס ואז היינו קונטנדרים אמיתיים לאליפות (למרות שבינתיים מסתדרים לא רע בלעדיו, טפו טפו). כמו שיונייטד, ליברפול וגם ארסנל נראים, זה הולך להיות מירוץ דו ראשי בין ספרס לצ'לסי.

אביאל 30 באוגוסט 2009

לא יודע עדיין למה ריאל ויתרה של סניידר, הגיע לפני יומיים לאינטר ונתן משחק מצוין, גם רובן היה מצוין היום במינכן, מקווה לראות אותו עוד שלושה שבועות ברמת גן.

ריאל כהרגלה קונה את חצי כדור הארץ ובסוף ראול כובש את השער הראשון של העונה, אני לא רוצה להסיק מסקנות אבל רונאלדו בדומה לאיברהימוביץ אתמול נראה לחוץ מאוד ומפאשל בינתיים, בעיקר אחרי שהוא מנסה לפגוע בציפורים במהלך בעיטות העונשין, קאקה בהחלט הולך להיות השחקן של ריאל השנה, איזה אצילות יש לו ממש כמו זידאן.

מי שראה היום את צ'לסי ראה מה זה קישור אמיתי, הורס ומיד בונה, אם רק היה מוציא לפועל מוצלח יותר מאשר אנלקה שגורם לי לקלל גם ב3-0.

אביעד 30 באוגוסט 2009

אורי, אני מתרשם. "ארסנל קופחה בבירור על ידי השופט" – יש מצב שראית שידור חוזר של איזה משחק ישן?
ברבאטוב נשחט על החמצה אחת, אבל נאני יוצא נקי על 2 החמצות, כנראה בגלל שאף אחד לא רוצה לתת קרדיט לברבאטוב על אחלה בישול.
אמיר, ואף מילה על ונגר? עד עכשיו העונה הוא שיחק עם לפחות 2 חלוצים אם לא שלושה והיום בא לשחק עם חלוץ וחצי. הוא גם לא בסדר? שלא תבין אותי לא נכון, אני גם חושב שפרגוסון טעה. אבל אם גיגס מוסר בחצי הראשון 2 פסים מדויקים בניסיונות ההתקפה שהיו לנו, היינו מדברים עכשיו על כמה פרגוסון גאון. ואחרי מחצית כ"כ זוועתית הוא השאיר את גיגס על המגרש וקיבל ממנו פס גאוני אחד לרוני ששווה את הפנדל. אולי בכ"ז הוא יודע מה הוא עושה? אגב – לארסנל יש "קישור של בריונים"? אם כך, אז זו עוד סיבה להעריך את פלטש. הוא לקח כמעט כל תיקול.

gdana 30 באוגוסט 2009

אני דווקא חושבת שארסנל יכולה לצאת יותר אופטימית מהמשחק היום, למרות ההפסד. ארסנל שיחקה בלי פברגאס ועוד מספר שחקני קישור התקפי חשובים, ונראתה הרבה יותר טוב מיונייטד, שאמנם היתה חסרה שחקני הגנה אבל נראתה רע בכל חלקי המגרש.

שתי טעויות, אחת טיפשית ואחת בלתי מוסברת, רק מראות כמה כדורגל יכול להיות מקרי ואין שום צורך להסיק מהן מסקנות. קורה. ובנוגע לשיפוט, זה לא המקום להתבכיין, רק אומר שלדעתי הוא היה רחוק ממשביע רצון באופן לא מפתיע, ולא ברור לי איך לא נשרק פנדל לזכות ארשבין וכן נשרק לרוני. ואיזה חוסר כבוד בסיום לונגר! עושה רושם שהעליהום התקשורתי על ארסנל השבוע תוזמן באופן מופתי עבור יונייטד. השאלה הגדולה בנוגע לארסנל זה איך קבוצה (שבעיניי עודנה) שברירית כל כך יוצאת מההפסד הזה מבחינה מנטלית. קשה לומר.

ולאמיר – הקבוצה האנמית ביותר מזה שנים? קישור של בריונים? הגנה רועדת כעלה נידף? חוסר חיבור בהתקפה? למקרה שאינך יודע, זו היתה מנצ'סטר יונייטד בחולצות האדומות והמכנסיים הלבנים, ארסנל שיחקה בכחול.

איש 30 באוגוסט 2009

למה באמת שיפסיק להאמין בגיגס?! גם במשחק חלש שלו הוא יודע לתת את הפיניש המנצח, להרים ישר לראש של השחקן הפנוי. בישול אדיר.

סאביסביץ' 30 באוגוסט 2009

אני הולך לשנוא את עצמי על הדברים שאני אכתוב. גדלתי על גיגס, אני חושב שהוא השחקן הכי גדול בתולדות יונייטד ולא רונאלדו הבכיין. אבל פרגי חייב להפסיק להרכיב אותו בהרכב. הקבוצה נתקעה, אין מחליף לרונאלדו, ביונייטד תמיד יש המשכיות של שחקנים או שיטה שמשתנה בהתאם לעזיבת השחקן. כרגע, המשחק מבוסס על לחימה ומזל, אין כישרון ואין שום הפתעה. אנחנו מזכירים יותר מדי את צ'ילסי ויותר גרוע את ליברפול השנואה והמקובעת. משהו חייב להשתנות שיזרוק את הצעירים להרכב ויתן לגיבור החדש לעלות. כנ"ל לגבי סקולס, גארי נוויל ובראון שכהרגלו היה גרוע גם המשחק. יש יומיים לסגירת שוק ההעברות, צריך לקנות שחקן יצירתי וחלוץ (מישהו אמר סילבה ווייה). בקשר לאנדרסון, פרגי כמו תמיד צודק, הוא קנה שחקן עם פוטנציאל להיות מהגדולים בעולם ואצל פרגי מי שיש לו פוטנציאל הוא בד"כ גם ממצה אותו. אנדרסון חייב להשתפר או שהוא יעוף (פרגוסון לא אוהב שחקנים שלא מתאמצים). לי אישית יש בעיה עם שחקנים מארצות עניות שמגיעים לכסף הגדול ופשוט מאבדים את הראש, כמובן שזה עניין של אופי, אבל אפשר לראות אין ספור דוגמאות של שחקנים כאלה מתמוטטים לפני גיל 30 ופשוט מאבדים את זה בגלל הכסף הגדול (ראיתי אחד כזה מפסיד בדרבי של מילאנו ומקבל שריקות בוז אדירות).

יוסי מזרחי 30 באוגוסט 2009

אורי (76):
אתה נשמע כמו דורית בייניש ביום רע במיוחד.
מה זה "מבחינה מוסרית?", אני מלא התפעלות מכושר התמרון המילולי שלך ושל עוד כמה משתתפים בדיון.
יונייטד ניצחה כי היתה תכליתית יותר במעט שהיה לה והיה לה יותר מזל מלארסנל וגם יותר החמצות והזדמנויות.
היא ניצחה מפני שידעה לחזור מפיגור ביתי מלחיץ ולמי שמפקפק בפנדל, כדאי לזכור את השיפוט המצוין ללא טעות אחת.
היא ניצחה כי מבחינה מעשית הבקיעה אחד יותר (ותודה לדיאבי).

מבחינה מוסרית מותר למי שלא אוהב את יונייטד מכל סיבה שהיא להמשיך ולהתלונן (התאפקתי ולא כתבתי להתבכיין).

מבחינה מוסרית…

Danny 30 באוגוסט 2009

Yossi: we need help in the midfield and two full time forwards on the pitch, not on the bench

Red Camel 30 באוגוסט 2009

גלעד- ההבדל בינך לבין אלה שמתקיפים את ברבאטוב הוא שאתה עקבת אחריו כששיחק בטוטנהאם.
הוא חלוץ מוזר. לא הכי מהיר, לא דריבליסט, אין לו את הקילריות ברחבה, אבל הוא גאון.הוא המקבילה של וויציץ בכדורסל. גבוה, חכם, רואה שני מהלכים קדימה ומוסר בחסד. הוא שחקן אדיר אבל לא מסתדר לאנשים בתבנית שהם מכירים.
מזלם של אוהדי היונייטד שפרגוסון מקבל את ההחלטות.

גיל 30 באוגוסט 2009

השנה התחילה מוזר. חוץ מהנפילה נגד בארנלי מנצ'סטר מנצחת. בשנים האחרונות מנצ'סטר שיחקה כנראה יותר טוב בהתחלה אבל נכנסה לפיגור בטבלה. אם מנצ'סטר תמשיך לשחק כמו היום אז רחוק היא לא תגיע כנראה אבל אם היא תשתפר ותכנס לקצב אחרי חג המולד כמו כל שנה, אז הנקודות שלוקחים היום יכולות להיות קריטיות.

לגבי ברבטוב אני באמת לא יודע מה רוצים ממנו. להכנס ל5 דקות ולהחמיץ אחרי דקה זה ממש לא מפתיע, במיוחד לשחקן שהיה רגיל להיות הכוכב של הקבוצה. לדעתי עוד נראה ממנו גדולות ונצורות, קצת סבלנות. עוד מעט מתחילה הצ'מפיונס ליג ויהיו יותר הזדמנויות להתבטא.

ארנון 30 באוגוסט 2009

אביעד, יוסי מזרחי, בפעם האלף, תנסו קצת ללמוד מבעל הבלוג וגם מעוד כמה אוהדי קבוצתכם (כמו למשל החבר איתו ראיתי את המשחק), איך מנצחים בכבוד, איך מפרגנים ליריב כשמגיע לו. זה לא מוריד מאומה מכבודכם ומהאהדה לקבוצתכם, וזה גם לא עולה כסף. באמת, תנסו, זה לא כואב ולפעמים זה אפילו עושה נעים באזור הבטן.
אני לא מאשים את השופט (למרות שאם נשווה את שני מקרי הפנדל המדוברים, לא כל כך ברור למה שרקו לטובת רוני ולא שרקו לזכות ארשבין), אני לא כועס על שחקני ארסנל שנלחמו כמו גברים למרות שני השערים הכל כך מתסכלים שבאו מאירועים שאינם הזדמנויות ובניגוד מוחלט למה שהתרחש במגרש, אין לי דבר נגד ונגר שהציב הרכב עם קישור שלכאורה חסר יצירתיות אך שייצר הזדמנויות נהדרות.
אני חושב שהיה משחק כדורגל טוב הערב, שהסתיים בתוצאה אכזרית עבור ארסנל.

יוסי מזרחי 30 באוגוסט 2009

דני:
מסכים בכל ליבי. פרגוסון מחכה כנראה להארגריבס,אם הארגריבס לא יראה סימנים נכונים, חלון ההעברות יפתח שוב בינואר.
לגבי שני חלוצים, אתמול זה היה מאזן את המשחק או יותר נכון את מרכז השדה ומכריע את המשחק באופן ברור יותר.

יוסי מזרחי 30 באוגוסט 2009

ארנון מחמדי:
אני לא זוכר זלזול ביריב באיזו שהיא תגובה מתגובותי בבלוג הזה ו / או באחרים.
מרבית התגובות שלי בכל בלוג שהוא מתיחסות לביקורת שלי כלפי הקבוצה והמנג'ר. צודקות או לא כולן מופנות פנימה.
אתה מוזמן להאיר את עיני ולתת דוגמא סותרת.
אני מציע לך לקרא את דעתי (מספר 6 ) ואז תבין שהחלק הראשון בדבריך היה איך לומר בעדינות, מיותר.
אגב, פירגון ליריב ומתן כבוד , אינם סותרים מצב של הבעת דעה אפילו אם היא אינה תואמת לדעתך ולדעת החבר איתו ראית את המשחק וגם לא, תתפלא, תהיות לגבי פילוסופים של המשחק שמחלקים אותו ל"מוסרי" ולא מוסרי.

אגב הפנדלים: במקרה של פלטשר הנגיעה ביד היתה כאשר היד היתה בקדמת הגוף כך שלא "הוגדל נפח הגוף" ובכל מקרה, הכדור היה נעצר בחזה של פלטש. במקרה השני,השוער לא הגיע לכדור והכשיל בשתי ידיו את רוני.בשני המקרים השופט היה מטר וחצי מהאירוע וההחלטות שלו השתלבו מצוין במופע שיפוט ברמה הגבוהה ביותר.
גם לכבד החלטות של שופט הוא מתן כבוד ופירגון.
אני מודה לך על המאמצים לחסוך לי כאבי בטן ולגרום לי נעים באיזור הבטן.

א. 30 באוגוסט 2009

אשרי המאמינים שמחכים להארגריבס.
גם בימים בהם הארגריבס היה כשיר פרגי בחר פעמים רבות להשתמש בו כמגן או כקשר באגף.
בעונה שעברה הויכוח אודות ברבטוב היה לגיטימי.
מחד שחקן מצויין ומאידך שחקן שלא התאים ליונייטד.
העונה אין טעם לעורר את הויכוח.
הסגל כה דל וכרגע ליונייטד אין שיטת משחק למעט הנעת כדור סתמית לרוחב ובעיטה של הכדור גבוה ורחוק אל עבר רוני בתקווה שהוא יעשה משהו.
מתברר שהעונה של יונייטד תהיה תלויה בשני שחקנים שאין להם כרגע תחליף – רוני ופלטשר (עד כמה שזה נשמע מגוחך)

ניינר 30 באוגוסט 2009

יוסי מזרחי, קבוצה שבונה על הארגריבס ומחכה לו שיושיע אותה לא תגיע רחוק. זו היתה העסקה המזהירה ביותר בתולדות באיירן. לקבל סכום עתק עבור שחקן אפרפר עם ברכיים מפוקפקות.

אביעד 30 באוגוסט 2009

ארנון, מתן כבוד ופרגון כולל גם לכבד דעותיהם של אחרים. אין לי שמץ של מושג איפה בדיוק לא נתתי כבוד או הראיתי זלזול בארסנל, במיוחד בהתחשב בכך שהתגובות שלי נגעו רובן ככולן למה שמנצ'סטר עשתה/הייתה צריכה לעשות.
אודה לך מאוד אם תכווין אותי למקום בו פגעתי בכסודך או בכבודה שלך ארסנל ואשמח להסביר לך את כוונתי או להתנצל אם יעלה הצורך.

יוסי מזרחי 30 באוגוסט 2009

ניינר:
קצת ציניות לא מזיקה. אולי לא הסברתי את עצמי נכון, אבל התכוונתי לסוג של רחמים עצמיים בקשר להארגריבס ולתקוות ממנו.
אגב , הוא נפצע אצלנו.

שלו רומא 30 באוגוסט 2009

בעניין ברבטוב אני מצטרף לתומכים ביכולתו, כששיחק בטוטנהאם הוא היה חלוץ טוב,
רק שחלק מהאנשים שוכחים שלהכנס למאן יו לוקח זמן גם לרונלדו לקח זמן.
טוטנהאם משחק פחות או יותר 40-45 משחקים רשמיים בשנה,
מאן יו יכולה להגיע ל 60 ואפילו 65.
אף שחקן לא יכול לעמוד בכמות משחקים כזאת לאורך קריירה,
התפקיד של המאמן הוא גם לשמור על השחקנים, לטווח ארוך.
שחקן צריך ללמוד לעלות מהספסל, צריך לדעת לתת ב 20 דקות מה שיכל לתת במשך משחק שלם.
והוא ילמד, הוא לא שכח להבקיע.
זאת גם התחלת העונה קבוצות צריכות להיות בשיא במאי,
(במקרה של הליגה האנגלית גם בקריסמס).
בקריסמס ישנם נדמה לי 5 משחקים בשבועיים,
כולם יצטרכו לנוח במהלכם.

גיל, מזימבבואה 30 באוגוסט 2009

לפעמים אני המום איך אנחנו מנבאים עתיד של עונה שלמה אחרי 4 משחקים, קצת מוזר ויומרני.
לגבי אתמול, אני חושב שאנחנו מהללים את ארסנל מכיוון שאנחנו מאוכזבים מהמשחק של יוניטד.
ברבטוב – ציפיתי שהוא ייכנס הרבה יותר מוקדם אבל עם פרגסון לא מתווכחים, רגע שאחרי הוא ביצע את החילוף הראשון יוניטד הבקיעה, "חילוף גאוני". איך גרי ביילי אמר על ברבטוב באחת ההזדמנויות: "מה שלבולגרי הזה יש בראש וברגל ביחד אין לאף שחקן באי הבריטי, ברגע שהוא יבין ויקבל את הראש של פרגסון הוא יהיה היהלום של יוניטד".

דולב 30 באוגוסט 2009

לכל המגיבים – כולל אותך רונן.

אם מנצ'סטר הייתה כל כך חלשה וארסנל אור לגויים מדוע החזקנו 65% מהזמן בכדור? מדוע הייתה לארסנל בעיטה אחת לשער בכל המחצית השניה? מדוע וונגר שינה הרכב בפעמים הבודדות בחייו (שיחק עם חלוץ אחד)?

– אני יודע שאנו לא בשיאנו עדיין אבל ארסנל לא הייתה טובה אתמול, שיחקה 70% מהזמן בונקר של 9 שחקנים ברחבה.
ההרכב של ארסנל היה הגנתי ואני מתערב שוונגר בא לקחת נקודה!
גם ראיתי לאחר השער של ארשבין מרגיע את השחקנים – לפחות הוא זוכר מול מי הוא משחק.

אמיר – תגיד לי, למה אתה אוהד את יונייטד? נראה שז עושה לך כל כך רע… וגם הם קבוצה חרא שצריך לרכוש עוד שלושה ארבעה שחקנים, להעיף את המנג'ר הטרחן, לזרוק את בראון ופלטשר.
למה אתה צריך את זה?

ניינר 30 באוגוסט 2009

יוסי מזרחי,הכל סבבה.סך הכל אתה השוער הנערץ עלי עוד מהימים שהייתי מתפלח לימקא. יוסי היה גם מורה שלי להתעמלות בתיכון והוא איש מקסים. בקשר להארגריבס, אני גם הייתי ציני כי אני חושב שהוא אוברייטד בטירוף.

יוסי מזרחי 30 באוגוסט 2009

ניינר ידידי:
אני לא יוסי השוער למרות הדמיון המדהים בגיל, בחזות, באהבה לאותן קבוצות.
אנחנו חברי ילדות,ואני רצתי אחריו ואחרי בית"ר מספיק כדי שיתבלבלו בין שנינו. היינו פעם צעירים ויפים ,היום אנחנו רק יפים…

ניינר 30 באוגוסט 2009

ברור,אני יודע. אני מעריץ גדול שלו

רונן דורפן 30 באוגוסט 2009

דולב – אני לא חושב שיונייטד לקתה אתמול במחוייבות ואפילו בגישה למשחק. היא פשוט הייתה די חדירה בהגנה ולא כל כך מוצלחת בהתקפה.

דוד מירושלים 30 באוגוסט 2009

יוסי מזרחי זו אגדה חיה

ניינר 30 באוגוסט 2009

דוד, השוער הגדול ביותר בתולדות העיר ירושלים. אני רק נזכר בגמר של 76 וכולי צמרמורת

שלו רומא 30 באוגוסט 2009

ראיתי בחיי משחק אחד בירושלים (כמו בב"ש),
1981 – בית"ר ירושלים-מכבי תל אביב נגמר 2-1, עם שערורית שיפוט.
אומנם לטובטנו אבל שערוריה, שוער ענק, מפחיד לעומת משה מרכוס,
שגם איך שהוא כדורים מחוץ למסגרת נכנסו פנימה…
וד"ש לאריה חביב שחימם לו את הספסל בנבחרת.

שלו רומא 30 באוגוסט 2009

כמובן לטובתנו

יואב 30 באוגוסט 2009

כדורגל הוא משחק מוזר…
אני ממש לא אוהב לשחק עם חלוץ אחד במשחק ביתי(בטח שפברגאס לא משחק).רוני היה מבודד בחוד, במקום שבארבטוב יהיה שם ורוני יסתובב חופשי בין הקישור להתקפה-כמו שהוא אוהב.המרחקים היו גדולים וההופעה היתה בינונית במקרה הטוב.ליונייטד אין את הלוקסוס לוותר על הכישרון של בארבטוב בעידן של אחרי רונאלדו.רונאלדו אגב לא חסר לי כי פשוט שחקנים אחרים נעלמו פתאום. יוחזר קאריק לאלתר מאיפה שהוא מוחזק.פלטשר עבד אתמול בשביל כולם. אדיר.
יש לי אמפטיה לארסנל של אתמול. המשחק התהפך לה על הפרצוף בלי שיונייטד ממש התכוונה לכך.
היה ראוי מצד השופטים להתנהג יותר בכבוד לוונגר, איש שעשה משהו בכדורגל האנגלי. אז הוא בעט בבקבוק בכעס לאחר פסילת שער מכריע בדקה האחרונה.זה אנושי ומובן. בטח שהמשחק למעשה כבר נגמר.לא מכובד.

אביעד 30 באוגוסט 2009

יואב, ונגר יקבל התנצלות מיו"ר איגוד השופטים קית' האקט. ההחלטה היא שגם אם ונגר הורחק בצדק, עשו מזה סיפור גדול מדי בזמן לא מתאים (הדקה האחרונה). אני אישית חושב שונגר לא נקי במיוחד, ההצגה שהוא עשה אחרי ההרחקה היית מיותרת.

גיל 8 בספטמבר 2009

מה קרה לאתר החדש?

Comments closed