פומפי בחוץ. האמת שהמתנגד היה די מביך

יריב מביך בחולשתו, כך שאין מה לעשות צימעס מהשלושער של רוני וגם לא מכך שגיגס היה אחראי לשלושה שערים. אבל לגיגס יש נסיבות מקלות לגבי השער ה-100.  99 הקודמים היו מול יריבות לגיטימיות ומקצועיות.ההחלטה המשמחת בהרכב היום הייתה שתומאס קושאק הוא עכשיו כנראה השוער השני. הז'אנר הזה של בן פוסטר מיצא את עצמו. אני לא שולל את האפשרות שפוסטר הוא מין דייויד ג'יימס כזה. בשלב מסויים הוא יאסוף את עצמו, ויפסיק לעשות טעויות בכל משחק ליגה, ואחר כמעט לא יעשה טעויות בכלל. ואז יעשה טעות קטסטרופלית במשחק חשוב באמת.נדמה לי שהמקום בו יונייטד הכי התחזקה העונה הוא במשחק האגפים. כריסטיאנו רונאלדו היה קיצוני לא אחראי שלא פעם נטש את העמדה שלו והלך והבקיע שער או שניים שזה בניגוד מוחלט להגדרת משחק הקיצוני. השנה העוצמות של אברה והשכל של גיגס ממוטטים את אגף שמאל של היריב. ובאגף השני יש ליונייטד את אנטוניו ואלנסיה. טוב, גם כאן אי אפשר לעשות צימעס. אתם יודעים – זה היה נגד מתנגד די מביך.


וזה מה שכתבתי לפני המשחק:

פרגוסון לא על הקווים היום, לדעתי בפעם הראשונה מאז הדרבי חוץ ב-2000-2001. אז ניצחה יונייטד מבעיטת עונשין נהדרת של בקהאם אחרי שתי דקות. שהובקעה בין היתר כי טדי שרינגהאם שוחח עם השוער על משהו ואז פתאום אמר לו "אתה יודע מה בחור? בקהאם כרגע השחיל לך אחת לפינה הנמוכה". הריעו לטדי שרינגהאם! אגב, אז הסיבה להעדרות הייתה שהבן של פרגוסון התחתן בדרום אפריקה.באחת הביוגרפיות של מוריניו כתוב בפתיח שפעם הוא הורחק ממשחק חצי גמר גביע אופ"א בין פורטו ללאציו. ולמרות שהיה לו יתרון 1-4 מהמשחק הראשון הוא היה בטירוף ושידר עם מסנג'ר הוראות כל הזמן לספסל. בין היתר בדקה ה-70, כשהיתרון עדיין 1-4, הוא שלח הודעה דחופה שהשחקנים לא עומדים בסדר הנכון בחומה. אני נזכר בסיפור הזה כי אני רואה בסוכנויות ההימורים שמוריניו הוא המועמד המוביל להחליף את פרגוסון ביונייטד יחס של 1 ל-4. אני לא רוצה לחזור על הטיעונים שלי בעבר נגד מינוי כזה. כתבתי על כך פוסט שלם אותו אפשר לראות כאן.מועמדים אחרים לדעת סוכנויות ההימורים הם מרטין אוניל על 1 ל-10, דייויד מוייס על 1 ל-11 וסטיב ברוס משפר עמדות ל-1 ל-12. בתוך כל אלו אני רואה הימור אחד מאד אטרקטיבי, וכמעט הזוי במחיר הנמוך שלו. מייקל פילן ב-1 ל-120. אני לא טוען שהוא פייבוריט. אני לא טוען שהסיכוי ממש טוב. אבל מצב בו העוזר יחליף את המנג'ר במועדון שהוא מסודר הוא בהחלט עניין עם סיכוי טוב מ-1%. איך שלא מסתכלים והופכים בזה. המועמד שלי אגב, אולה גונאר סולשיאר,  מדשדש מאד ב-1 ל-34. אני לא מתייאש כי אני משוכנע שאם מישהו יספר לגלזרים מיהו סולשיאר הסיכוי שלו ישתפר.המממ…. יש משחק נגד פורטסמות' היום. ניצחון יחזיר את הליגה למצב אפס מחר.

סאיידאתי ווסאדאתי
5 מסקנות משבת ולקראת ראשון

No Comments

גלן 28 בנובמבר 2009

האם המאמן הנוכחי של פומפי נמצא ברשימה אפילו ביחס 1:1000000000?

א. 28 בנובמבר 2009

לפני כמה שנים פרגי לא היה בקו הבריאות וקרלוס קירוש תפס את מקומו על הקווים.
^^
מישהו רואה את אוניל,מוייס,ברוס,פילאן או סולשיאר מועמדים לאימון ברצלונה,ריאל מדריד,מילאן,יובנטוס,ארסנל,ליברפול,צ'לסי ?
יונייטד תבחר רק מאמן שיכולותיו,הישגיו ומעמדו בקרב שחקני הכדורגל,קהל האוהדים והתקשורת הפכו אותו למועמד ראוי לאימון אותן קבוצות.
יונייטד תבחר מאמן שיוכל לעמוד ברף הציפיות הבלתי אפשרי ובנוכחות הקבועה של פרגי ביציע.
עם כל הצער מוריניו הוא מהבודדים שעומדים בקריטריונים הללו.

יואב 28 בנובמבר 2009

מסכים לגמרי.הנקודה המרכזית שעליו יקום או יפול המחליף היא יכולתו לעמוד ברף הציפיות, ופחות הדגשים מיקצועיים(אם כי אני בטוח שיונייטד תשאב את מוריניו אליה).

סהר 29 בנובמבר 2009

אל תהיה כל כך בטוח, סר אלכס הפך לשם דבר ביונייטד, לא לפני.

ועוד דבר, מישהו רואה את היירו, דונאדוני, דשאן מועמדים לאימון היונייטד
(זו שאלה רטורית כמובן…)
לא תמיד יש קשר בין יכולות מוכחות לבחירת מאמן

גווארדיולה בבארסה למשל…

או אברם בצלס'י, אפרופו אברם, מה הסיכויים שלו ? (הוא בטח מעורבב בקהילה הגלזרית קצת :J)

ולסיום הצעה:
פרגוסון ימונה למאמן היונייטד עד קץ ימיו וגם לאחר מכן, רוחו תרחף מעל האצטדיון, הוראות יתקבלו בעזרת תקשורים או במקרה של משחקים גורליים במיוחד, יבוצע סיאנס במחצית (כן אלכס, עד כדי כך אתה טוב).

אביעד 28 בנובמבר 2009

שיפוט הזוי. אין מילה אחרת. מאיפה השריקה הזו באה?

אביעד 28 בנובמבר 2009

בעניין המאמן, לי יש רעיון מהפכני. אי אפשר להחליף את פרגוסון, אז בואו לא ננסה. שהמאמן הבא של היונייטד יהיה מישהו בינוני שידוע שלא יצליח להתמודד עם הצל של פרגוסון (מין פילן כזה) ואז הבא שאחריו ישמע מקסימום משפטים נוסח "טוב, לפחות הוא עדיף מהקודם".

משה 28 בנובמבר 2009

וידיץ' תפס לפיקיון בחולצה. זה הרבה יותר פנדל מהפנדל שנתן לכם השופט-אוהד מייק דין, רוני שוב שבר שיא עולם בצלילה לרוחק.

יוסי מזרחי 28 בנובמבר 2009

משה, שוב שכחת לקחת את הכדורים ? מה יהיה?

יואב 28 בנובמבר 2009

יוסי,
הפוך. זה כבר אחרי הכדורים.

יוסי מזרחי 28 בנובמבר 2009

יואב,
אני מיואש לנוכח ההבהרה שלך.
זה אחרי כדורים ?!
שלוותה כבר לא מה שהיתה,עוד מוסד שיורד מגדולתו.

אביאל 28 בנובמבר 2009

אתה יודע מה יוסי אני חושב שאתה קצת מגזים כאן עם התגובות האלה, מה זה כדורים ? זה משהו מצחיק בשבילך שאנשים לוקחים כדורים ? זה די מצחיק שאתה כותב את זה בתור אחד שלפחות כאן מראה קצת התחשבות. עם כל הכבוד, מה שמדובר בפנדל שניתן ליונייטד ומישהו טוען שלא היה או שרוני צולל ברחבה זה משהו לא בסדר ? באמת שאני לא מבין, עד כמה שאני יודע זה פורום פתוח ומותר לכתוב דעות, גם לגביך יואב דווקא תמיד כאן לא נראתם כאלו.

יוסי מזרחי 28 בנובמבר 2009

אביאל, אתה הוא זה שטועה.
יש גבול לסגנון וחוסר טעם שמוצגים כאן ע"י אותו "משה".
אין בדברים שלי מעין סתימת פיות. אני תמיד מכבד את המקום והמשתתפים. אבל, יש מקומות ומצבים שצריך לשים גבולות ולפעמים זה לא נעים.היה מענין לרכז את הגיגי "משה" מכמה דיונים ,לקרא ולהבין שפה לא מדובר בשותף לדיון,שאיתו ניתן להתווכח,וגם לא להסכים מתוך כבוד הדדי ואני מעיד על עצמי שכך אני נוהג עם המשתתפים בדיונים. זה לא המצב עם "משה".
עם זאת יתכן שקצת הגזמתי אבל ברמת העיקרון,נמאס לי ממי שמחבל ומוריד את הרמה לאשפתות -ויכולתי לבחור מילה אחרת.

יואב 28 בנובמבר 2009

אביאל,
כאשר משה שולח את גיגסי לנקות רחובות,נותר לנו רק לדאוג לבריאותו.

שלו רומא 28 בנובמבר 2009

יוסי ויואב, אני דווקא חיכיתי למשה. הוויכוח שהתפתח בפוסט של לפני כמה ימים היה רציני מידי, ופתאום עלתה בי מחשבה מה היה אומר על זה משה, ואותי הוא הפסיק לעצבן והתחיל להצחיק. הרי הויכוח האין סופי מנצ'סטר ליברפול צריך גם נקודות ראיה חדשות, (ואומנם לא ראיתי את המשחק) אבל תיאור בסגנון "רוני שוב שבר שיא עולם בצלילה לרוחק" מעורר בי צחוק אם הוא נכון או לא. במיוחד שהתגובות של משה הן עיקביות.
בקיצור אותי זה מצחיק.
ואני מסכים שאסור לגעת בקדוש ריאן. 

טל 28 בנובמבר 2009

שריקה מוצדקת לחלוטין..זה שכולם עושים את זה כל הזמן ולא משלמים את המחיר, לא סותרת את העובדה שלתפוס שחקן בחולצה בתוך הרחבה זה פנדל.

אביעד 28 בנובמבר 2009

זה שכולם עושים את זה, לא אומר שלא צריך לשרוק. אבל זה שכולם עושים את זה באותו משחק, לפני ואחרי השריקה ונשרק רק פנדל אחד, במצב בו "הקורבן" משך לא פחות מה"עבריין", הופך את השריקה ללא מוצדקת.

אורי 28 בנובמבר 2009

זה ממש לא המשחק הראשון מאז 2000 שפרגי לא על הקווים, בעונה שעברה הוא היה מושעה מול בלקבורן וסנדרלנד וב-2003 מול פולהאם.

Yair 28 בנובמבר 2009

לא היו לי טענות נגד הפנדל שספגנו אם הייתה עקביות בשריקות האלה, אבל שריקה כזאת מגיעה רק כשהשופט מחפש פנדל, אחרת בכל משחק באירופה היה נשרק פנדל בכל מצב נייח ליד הרחבה…

משה אתה גם אוהד קבוצה כלשהיא או שאתה פשוט בכלליות לא אוהב את מנצ'סטר יונייטד?

בני תבורי 28 בנובמבר 2009

רונן,
קירוש לא מועמד בשום מקרה? כי אם לא, הייתי שמח לראות אותו אצלנו.

טל 28 בנובמבר 2009

א, הטענה שלך בעיתית. מישהו רואה את לאונרדו או דל בוסקה כמועמדים לאמן את יונייטד? מישהו היה רואה ונגר ב95 כמועמד לאמן קבוצה גדולה?

מוריניו מוערך יתר על המידה. לדעתי מאמנים כמו לורן בלאן או גארדיולה יכולים להיות אופציות הרבה יותר מתאימות ליונייטד. או באמת מאמן שמגיע מתוך המערכת.

א. 28 בנובמבר 2009

בלאן בהחלט מועמד ראוי ובוודאי גווארדיולה (אם כי לא ברור מדוע עליו לעזוב ביצת זהב כמו ברצלונה לטובת טריטוריה לא נועדת בעבורו כמו יונייטד והכדורגל האנגלי).
אני לא יודע מה הביא את ריאל מדריד להחתים את דל בוסקה אבל ודאי שמערכת השיקולים שתנחה את ההנהלה של יונייטד תהיה כזו שתשרת את היותה של יונייטד מותג על שמחוייב להצליח,ולכן כזה שלא יכול להסתפק בשמות שהוצעו.
ההגעה של ונגר לארסנל שייכת לעידן אחר.גם כאשר יגיע יומו של ונגר ללכת ארסנל לא תוכל עוד להסתפק בפחות מאשר אחד מהשמות הגדולים שיהיה גם נאמן למורשת המיוחדת שונגר ישאיר אחריו.

טל 28 בנובמבר 2009

לא הבנתי. הצלחה של ונגר מנבעה מכך שהנהלת ארסנל הלכה על האופציה הלא מובנת מאליה. זאת התבררה כהחלטה הכי מוצלחת שהמועדון הזה קיבל אי פעם. אז למה עכשיו הם אמורים ללכת בכיוון אחר ולבחור אמן על פי השם שלו?

לגבי גאורדיולה, אין לו עדיין חוזה בברצלונה ואני הבנתי שהוא לא מעונין להמשיך שם לטווח ארוך אלא מעדיף לנסות לאמן בליגות אחרות. ואפשר להבין אותו. בספרד מאמנים לא ממשיכים באותה קבוצה לאורך 15 ו20 שנה. אפילו לא שש שנים. באנגליה למאמן יש הרבה יותר כוח והשפעה.

טל 28 בנובמבר 2009

תצוגה בוחבוטית למהדרין.

LT 28 בנובמבר 2009

Just as they are singing 'Giggs will tear you apart again' he does it.

סימנטוב 28 בנובמבר 2009

Arise Sir Ryan Giggs

משה 28 בנובמבר 2009

סר ראיין גיגס? אחרי הצלילות המכוערות היום מקסימום מנקה רחובות מגיע לו להיות אחרי הפרישה.

שוב יונייטד מנצחת בחסות השופטים בלבד, תעירו אותי כשמשהו ישתנה בליגה המכורה הזאת.

Danny 28 בנובמבר 2009

Moshe: please, what are you saying

Yair 28 בנובמבר 2009

רונן מה עומד מאחורי החזרת הליגה למצב אפס מחר? זה אומר שאתה חושב שארסנל מנצחת את צ'לסי או שלא הבנתי את המשפט?

רונן דורפן 28 בנובמבר 2009

יאיר – אני מעריך שארסנל לא תפסיד. מה שיעמיד את הצמרת במצב די מאוזן.

Yair 28 בנובמבר 2009

יש לי הרגשה רעה, 1-0 קטן ובטוח של צ'לסי, שער בסביבות הדקה ה50.
נקווה שארסנל תגיע למשחק.

אגב, וויגאן ניצחה, האם השחקנים יקבלו את כספם חזרה?

א. 28 בנובמבר 2009

היריב המביך בחולשתו היה ראוי לרדת למחצית עם שלושה ארבעה שערים.
שיפוט מביך.
משחק האגפים של יונייטד נעשה מאוזן יותר ללא רונאלדו.את ההבדל באגף שמאל עושה אברה וזה בדיוק מה שחסר באגף ימין.
השאלה המסקרנת : האם נאני עוד יזכה לדקת משחק בטרם יארוז מזוודות ויעזוב בינואר.
בהקשר הזה מעניין לציין שפרגי בחר להתעלם מהדברים הבוטים שקושאק אמר על ואן דר סאר.

טל 28 בנובמבר 2009

נאני הוא שחקן עם ערך לא קטן בשוק. אולי אפילו באזור ה20 מיליון יורו. יונייטד יכולה לנצל את זה ולהשתמש בו כחלק מעסקה שתביא לאולד טרפורד שחקן בסדר הגודל של וויה או אגוארו בינואר.

טל 28 בנובמבר 2009

אגב, הסיטי הם פשוט בדיחה..מה שיא הפרמייר ליג לתוצאות תיקו ברצף?

יואב 28 בנובמבר 2009

מחצית ראשונה אפטית כאשר אפילו שחקני האנרגיה שלנו(פלטשר, רוני, אברה)נראו מנומנמים.
אבל אז גיגסי מבשל בימין(אחד השחקנים הבודדים שראיתי שיכול לעבור מקיצוניות של משחק מחריד לחצי שעה מצויינת, תוך כדי הזרימה של המשחק), רוני מסיים בשמאל והשטף חזר למספר דקות כדי לגמור את המשחק.
אברם שוב בכה בגשם…

רונן דורפן 28 בנובמבר 2009

א. בוא אלמד אותך משהו על כדורגל. ריב בין שוערים הוא המצב הכי טבעי והכי נכון. רק בישראל עסוקים בטמטום הזה של "לפשר בין דוידוביץ לאוואט" כשהם לעולם לא יהיו יחד על המגרש ודווקא עדיף שישנאו זה את זה.

א. 28 בנובמבר 2009

סביר יותר שפרגי זקוק לקושאק בשל איבוד האמון בפוסטר ולכן הוא בחר להבליג.
למעט ההתפרצות של רוי קין על אושיי,סמית,פרדיננד,פלטשר וריצ'רדסון אני לא זוכר מריבות שיוצאות לתקשורת.
אני תוהה האם פרגי היה סולח לאנדרסון אילו זה היה יוצא בהתקפה פומבית בתקשורת הברזילאית על פלטשר או קאריק ?
כנראה שלא.

הקורא 28 בנובמבר 2009

אני דווקא הייתי שמח לראות איזה צפרדע על הקווים אחרי פרישתו של פרגוסון. קאנטונה היה יכול להיות נהדר אבל אין לו ניסיון, אבל מה רע בלורן בלאן? שמוכיח בליגה הצרפתית שכדורגל הוא יודע, וגם עבר ביונייטד יש לו.

אביאל 28 בנובמבר 2009

רונן – לא הבנתי את המשפט האחרון שלך מהפוסט שלפני המשחק, איך אם תנצחו את פומפי, איך זה יחזיר מחר את הליגה למצב אפס ? גם אם צ'לסי תפסיד מחר עדיין יהיו 2 נקודות הפרש.

בני – תאמין לי שאתה לא רוצה את קירוש בתור המאמן שלך, הוא טוב בעיקר לצד פרגסון, לא יותר מזה והוא כבר הוכיח את זה כמה פעמים ובקבוצות ונבחרות חשובות.

רונן דורפן 28 בנובמבר 2009

אביאל – התכוונתי לפחות או יותר אפס.

סאביסאביץ' 28 בנובמבר 2009

מסכן המאמן שיחליף את סר פרגי הגדול, הציפיות ממנו יהיו בלתי נתפסות, לחץ לא רק לתוצאות, אלא למשחק יפה וקידום צעירים. דבר שכ"כ לא מתאים לכדורגל הציני של היום (לדוגמא: צ'ילסי המעצבנת וחסרת הברק וליברפול שפשוט גורמת לי לשנוא אותה ואת מאמנה יותר ויותר). רוני חוזר לכושר הבקעה בדיוק בזמן הנכון, החודשיים הבאים יהיו מאוד חשובים, האפריקאים של צ'ילסי נוסעים הבייתה וחייבים לנצל זאת. מה יש להגיד על גיגס חוץ מגאון. זה לא שפומפי מגוחכת, זה גיגס ושאר הקבוצה גורמים לה להראות כזאת.

קאנטונית 28 בנובמבר 2009

אני חושבת שהמאמן הראשון אחרי הגדול מכולם צריך להיות קירוש. הרי ברור לכולנו שהוא לא יצליח וככה נבעט אותו מהמערכת וניתן את הבמה למאמנים הבאמת מוכשרים ולא לכל הפוליטיקאים והחנפנים כמו ברוס ואלדייס שיצדיקו את פרגוסון גם אם הוא יגיד שהעולם שטוח. גם שונאת את בניטז וליברפול, אנטיתזה של היונייטד, פשוט הורסים כל חלקה טובה.

חזי השועל 28 בנובמבר 2009

כמה הערות:
א. פומפי לא היתה מביכה כל המשחק, היו לה את הרגעים שלה, וכולנו יודעים ששער בשלב זה או אחר של המשחק היה משנה קצת את הלך המשחק.
ב. ה-100 של גיגס – הכרזה קצת מתנשאת, לא, רונן? 99 השערים הקודמים של גיגס היו נגד יריבות מהפרמייר ליג, בדיוק כמו זו שיונייטד פגשה היום. גלקן ביום טוב יותר, חלקן ביום רע, כך גם השער המאה. בעוד עשור כשגיגס בן ה-46 יכבוש את שערו ה-150 מול ווסט ברום תגיד שה-149 הקודמים היו ראויים…
ג. רונאלדו לא היה "קיצוני לא אחראי". הוא היה שחקן שידע להכנס למרכז כשהקיצוני האחר הוביל התקפה, מה שחסר מאוד היום. אני לא רואה את ולנסיה עושה את זה כל כך ביעילות. אגב אני האחרון שייחשד באהבת רונאלדו, אבל הרגשתי צורך להציד את דעתי.
לגבי גרנט…. באמת שאין לי מה להוסיף… תהיה לו עבודה קשה עד סוף העונה אם הוא רוצה להשאר בליגה.

utopian fragments 29 בנובמבר 2009

i thought “קיצוני לא אחראי'
was said with humor and i enjoyed it..

ויכסלפיש 28 בנובמבר 2009

שמעתי שבהנהלת פורטסמות יש כבר קריאות לפיטורי המאמן…. לצערי יש לי הרגשה שצ'לסי תנצח 0:1 מגול ברבע השעה האחרונה. ואן פרסי בחוץ חמישה חודשים, וכמו שנכתב כאן זה פרס למי שקובע משחק ידידות נגד איטליה..

בית"ר גמרה את העונה אבל יותר חשוב לשדר אותה בסטאדיו מונומנטל דל אשדוד מאשר את וילה נגד טוטנהאם באורווה של בירמינגהאם

יוסי מזרחי 28 בנובמבר 2009

ויכסלפיש:
בסך הכל רצו להשפיל אותנו עוד יותר, ולמרבה הצער,מגיע לנו.

אמיר 28 בנובמבר 2009

1.יריב מביך אבל זה גם צריך להביך אותנו ואת הסר איך המביך הזה מטייל לו חופשי ברחבה שלנו!
2.אם ברבה על הספסל משמע שהוא כשיר…מה זה זה..?לעלות מול האחרונה בטבלה עם חלוץ טבעי בודד.
3.ולנסיה צריך להיכנס לאותה "הסדנה" בה היה רונאלדו…שיפור ביכולת המסירה האחרונה,רק אם יידע לעשות את קפיצת המדרגה הוא יהפוך לשחקן משמעותי ברמות הגבוהות.

גלן 28 בנובמבר 2009

הרטוריקה של גראנט תענוג. נשמע כמו פעם בעונה של קוביקה. תמיד איתו אתה מתפלא בסוף איך קבוצה כמו יונייטד בכלל עברה את החצי….
נקמה הולמת על ה'ספר הלבן'

גיל 28 בנובמבר 2009

רונן, סיכוי של 1 ל 120 עדיין נמוך מ1%. יועלו הסיכויים שלו לאלתר!

שחר 28 בנובמבר 2009

אני מקווה שהמסקנות של פרגיסון מהמשחק הזה היו שהסטרטאפ ליצירת שוער לנבחרת אנגליה הסתיים סופית.

אביעד 28 בנובמבר 2009

1. אם קרב המשיכות של וידיץ' ופיקיון הוא פנדל, אז בכל משחק צריכים להישרק 3-10 פנדלים (תלוי בכמות הבעיטות החופשיות/קרנות באותו משחק). אני משוכנע לחלוטין שאם נמקד 10 הילוכים חוזרים על כל מצב נייח במשחק היום נמצא לפחות 5 מקרים יותר "ראויים" לפנדל.
2. הפנדל השלישי היה עבירה "רכה", מהסוג שעליו בד"כ לא שורקים בד"כ באנגליה וגם כאן אני משוכנע שבאותו משחק היו תיקולים/עימותים יותר חמורים. אולי דין הבין במחצית את גודל הפאשלה וניסה לאזן?
3. לגרנט יש הרבה עבודה ואם איסור ההעברות על פורטסמות' לא יוסר, אני לא רואה את פורטסמות' נשארת בליגה.
3. ריב בין שוערים הוא טבעי. קושצ'אק חייב להיות מס' 2 שלנו, אבל לא יותר. הוא שוט סטופר מצויין, אבל מבחינת השליטה ברחבות וניווט ההגנה, הוא לא מספיק טוב.
4. ויכסלפיש – אפשר לדבר עד מחר על משחקי ידידות מול איטליה והתיקול של קייליני על ואן פרסי (שאותו לא ראיתי) אבל מישהו באמת מופתע מכך שואן פרסי (או רובן, או סניידר או ואן דר וארט, או כמעט כל הולנדי יצירתי אחר בדור הנוכחי) נפצע למס' חודשים?
5. משה – אין לי בעיה להעיר אותך כשהליגה תשתנה. תנומה קלה לא תזיק לך…

ויכסלפיש 28 בנובמבר 2009

אגב גם בתור אוהד מכבי ת"א אני סבור שמשחק נגד מכבי פ"ת, הפועל ר"ג/ רעננה/עכו/בית"ר/שמשון/בית"ר-שמשון באיצטדיון סאן מוחטה לא ראוי לשידור במקום הפרמייר ליג

זיזו 28 בנובמבר 2009

לדעתי המאמן הבא של יונייטד דווקא לא יסבול כל כך מהציפיות.
פרגסון, להבדיל ממאמן כמו מוריניו, הוא לא מאמן גדול, הוא מיתוס.
זה לא שהוא המאמן הטוב ביותר בצורה ג'ורדנית. הרי קאפלו או ליפי לא מתביישים לידו. זה שהוא דמות שלקוחה מתקופה אחרת בכדורגל.
משהו בסגנון ביל שאנקלי או מאט באזבי כמובן.

אוהדי יונייטד מודעים לכך שהמאמן הבא יפתח תקופה חדשה וההשוואה לפרגסון תהיה כל כך לא רלוונטית שהיא לא תרחף לו מעל הראש.

גיל 28 בנובמבר 2009

מה אתם כבר מחליפים את פרגוסון? הוא אפילו עוד לא בן 70. עם הרפואה המודרנית הוא יכול לסחוב את הקריירה שלו עוד 20 שנה לפחות.

תושב חוזר 29 בנובמבר 2009

מכובדי – סתם מחשבה פרועה שעוברת בראשי: מה דעתכם על דייגו פורלאן לאולד טרפורד? אני יודע כמה זה נשמע הזוי במחשבה ראשונה (ושניה), אבל יש לזה פוטנציאל עצום.
נשגב מבינתי למה לא מסבירים לולנסיה שאין איסור על נגיעה בכדור ברגל שמאל, ואני תוהה מי זה הבחור הזה שהסתובב במגרש והתחזה לנמניה וידיץ' בלמה של מנצ'סטר יונייטד. לא יתכן שזה היה וידיץ' האמיתי.

יוסי מזרחי 29 בנובמבר 2009

תושב חוזר:
הסבירו לו פעמיים, והוא שאל: מה זה רגל שמאל.

רונן דורפן 29 בנובמבר 2009

תושב – וידיץ' מזעזע. פורלאן נהדר – אבל למה להוציא שחקן מסיטואציה מנצחת? הייתי משקיע במאקדה ודני וולבק.

תושב חוזר 29 בנובמבר 2009

ענין פורלאן: האמת – ראיתי ידיעה שמרסיסייד מעוניינת בו, והתחלתי לחשוב… המצב באתלטיקו העונה לא בדיוק סיטואציה מנצחת.
ןלמתדיינים בענין הפנדל של פומפי, הסימן הבדוק ביותר לעד כמה השריקה מגוחכת הוא העובדה שהשחקן עליו נעשתה העבירה בכלל חשב ששרקו נגדו פאול על השוער, ולשמע השריקה הרים ידיו במחאה..

utopian fragments 29 בנובמבר 2009

ronen – saw your new blogroll. great work naming them.

עומרי 29 בנובמבר 2009

אני חושב שזו תהיה טעות לחפש עוד פרגוסון. באקלים שמצפה למאמן שיירש אותו מעטים בכדורגל העולמי יצליחו להתמודד ומוריניו הוא בהחלט אחד מהם.
כן, הוא מאכזב באינטר ויש לו סגנון מעצבן אבל הוא ייתן את הנשמה ביונייטד והוא אומן בבניית קבוצה כשיש לו תקציב כמו שיש באולד-טראפורד.
גם אני צחקתי מהפוסט המנומק בו פירטת את דעתך על המינוי האפשרי אבל באמת שאשמח לפירוט קצת יותר מעמיק מד"ר ליונייטד שכמוך.

טל 29 בנובמבר 2009

אפשר לחשוב מה כבר ההבדלים בין התקציב של אינטר והתקציב של יונייטד. למעשה, אני די בטוח שהסגל של אינטר יותר טוב מהסגל של יונייטד.
התכוונת לכתוב שמוריניו הוא אומן בבניית קבוצה שיש לו תקציב כמו שהיה לו בצ'לסי. רק ממתי יונייטד מוציאה מאות מיליונים על רכש?

חוץ מזה שמוריניו הוא מאמן הגנתי ואני בספק אם יונייטד תרצה שהמותג שלה יהיה מזוהה עם כדורגל כזה.

יואב 29 בנובמבר 2009

אני לא חושב שהסגל של אינטר טוב יותר. אולי השמות נשמעים נוצצים וסקסים יותר.מפגש שמינית הגמר החד צדדי בשנה שעברה הוכיח את זה.
יונייטד, קונה את מה שהיא צריכה.גם אם זה אומר עשרים וחמש מיליון פאונד על ילד בן שמונה עשרה.

טל 29 בנובמבר 2009

ראשית, המפגש הוכיח מי הקבוצה הטובה יותר, לא מי הקבוצה עם הסגל טוב יותר. זה מתקשר לעבודה של מוריניו.
שנית, המפגש לא היה כל כך חד צדדי. הוא היה חד צדדי בעיקר מחצית הראשונה בסאן סירו. שלושת המחציות הבאות היו די מאוזנות ולפחות באולד טרפורד אינטר סבלה מלא מעט חוסר מזל.
והכי חשוב, יונייטד של העונה איבדה את השחקן שנתן לה את היתרון ברמת הסגלים. אינטר איבדה את זלטאן, אבל הביאה את אטו, סניידר, מליטו, לוסיו.

בכל מקרה, הטענה שלי היא לא שיונייטד פחות טובה מאינטר, אלא שמוריניו מצליח פחות מפרגוסון עם סגל שלא נופל מזה של היונייטד בכלום.

אביאל 29 בנובמבר 2009

סאביסאביץ' – אני לא מבין למה צ'לסי חסרת ברק לעומת יונייטד של השנתיים האחרונות ? זה נדמה לי כאילו אנשים לא רואים את המשחקים (טוב אולי כי הם לא כל כך משודרים) והכל עובר דרך שמועה, צ'לסי כבשה ארבעה שערים מיונייטד העונה ועוד יש לה משחק חסר, הקישור של צ'לסי יוצר מכבש דומה לזה של ברצלונה ויש בו הנעת כדור מעולה שגם המגנים משתתפים בו (אשלי קול העונה חושב שהוא שחקן כנף) אז מה חסרת ברק ? אני מניח שזה בעיקר בגלל תקופת מוריניו והמשחק בקאמפ נואו בשנה שעברה, אבל די עם זה, צ'לסי יוצרת המון מצבים מול השער ואם היה לה שחקן כמו רוני שיודע לתת גול מכל חצי מצב היו לה הרבה יותר שערים.

ולכל אלה שיזיכרו את המשחק מול יונייטד השנה, אז גם יונייטד לא הבריקה והמשחק בין הקבוצות בדרך כלל מתנהל ככה – כמו נצחון של נקודות באיגרוף.

אביעד 29 בנובמבר 2009

א. לצ'לסי יש את דרוגבה. לטעמי רוני שחקן טוב יותר, אבל אין ספק שדרוגבה סקורר טוב יותר.
ב. לצ'לסי היה עד עכשיו לו"ז קל יותר משל היונייטד (טרם פגשה את ארסנל והסיטי, לא שיחקה בחוץ נגד 4 הגדולות).
ג. השחקן היצירתי ביותר של צ'לסי הוא למפארד. השחקן היצירתי ביותר של יונייטד הוא גיגס.

סאביסביץ' 29 בנובמבר 2009

אולי אני לא אובייקטיבי (אני כ"כ לא אובייקטיבי), אבל אני פשוט חושב שקבוצות כמו צ'ילסי וליברפול מייצגות את כל הרע בכדורגל. צ'ילסי בכך שהיא קנתה או מסה לקנות כל שחקן שיונייטד היו מעוניינים בו ב- 4 השנים האחרונות. וליברפול שמשחקת פשוט זוועה, בלי שום שטף, בלי יוזמה, בלי דמיון ויש לה מאמן שיודע שלא יכולים לפטר אותו, פשוט עושים צחוק מהאוהדים המסכנים. הם כרגע פשוט בצד הרע של הכדורגל, כמו מוריניו, יובה ועוד הרבה מועדונים ציניים שנמצאים אי שם ביקום.

אבי 29 בנובמבר 2009

גדול… העיקר שאוהדי ליברפול שרים את השיר הטיפשי.. זה כנראה גורם להם לחשוב שבניטז מאמן טוב וקבוצתם ניצחה תוך הפגנת משחק אדיר… מדהים לאן המועדון הזה דירדר את עצמו.

שלו רומא 29 בנובמבר 2009

טל – זה שמשלמים על משהו פי שניים זה לא אומר שהוא טוב פי שניים, (ראה מקרה גרשון) ואינטר קבוצה הרבה פחות טובה ממנצ'סטר אולי בדבר הכי חשוב – מנטליות, החוזק המנטאלי של מנצ'סטר הביא לה את שני גביעי אירופה האחרונים, החולש המנטאלי של אינטר איבד לה לא מעט תארים, ושלא תתבלבל איברהימוביץ הביא לה שתיים מארבע האליפויות האחרונות (בהתחשב בזה שאת הראשונה היא קיבלה כתוצאה מהשחיתויות, והשנייה היא לקחה בליגה מאוד חלשה). יש לה שחקנים טובים לליגה האיטלקית אבל אני לא יודע כמה היו שורדים את הפיזיות האנגלית (סטאנקוביץ', מייקון, לוסיו וז'וליו סזאר. אולי גם סמואל, זנטי וקמביאסו) אבל בטוח שההתקפה של הייתה סובלת מהרכות שלה. ואני לא מדבר רק על מפגש מול היונייטד.

יוסי מזרחי 29 בנובמבר 2009

מאחר ואין דבר כזה "מחליף לסיר אלכס, אין מה לחפש. ובכל זאת,הוא יפרוש מתי שהוא,ואז הבעיה תהיה כפולה:
מנג'ר שיכול לעשות תפקיד כמו שפרגוסון הגדיר,על כל ההיבטים שמסביב למשחק עצמו,כמו רכש,מידי וגם עם מבט לעתיד, תהליכי הבשלה של הצעירים,בניה ושימור הרוח הקבוצתית ועוד היבטים אחרים, וניהול המשחק עצמו.
מאמנים שיכולים לנהל משחקים ואולי טוב כמותו וממנו,יש מספיק, מה שאי אפשר יהיה להשלים, הואאת החלק הראשון.
הפתרון יוכל להיות בחלוקה של תפקידו לשניים, את החלק החשוב יוכל (לנסות) ולמלא מישהו שבא מבפנים כמו אולה גונאר סולסקיאר שמן הסתם יקבל ליוי מאלכס לעוד כמה שנים ויוכל להמשיך באתוס ולידו "סתם" מאמן מקשת אפשרויות רחבה יותר.
אפשרות אחרת היא שנבואות נוסטרודאמוס לגבי 2012 יתגשמו ואז אין בעיות בכלל.

יואב 29 בנובמבר 2009

צודק לגמרי.החלק הראשון(שליטה מוחלטת בכל פרט קטנטן במועדון)הוא החסר תחליף..

טל 29 בנובמבר 2009

שלו, לא הבנת את הפואנטה שלי. הכוונה לא הייתה להכנס לויכוח מי קבוצה יותר טובה (יונייטד), אלא לציין שלאינטר יש את סגל השחקנים הרביעי עד שישי בטיבו בכדורגל האירופאי. ועם סגל כזה היית מצפה שמאמן כל כך גדול יהפוך אותה למועמדת לפחות לגטימית לזכיה באליפות אירופה. בניטס המושמץ הפך את ליברפול לכזו עם הרבה פחות.

מה שכן, אני חולק על מה שכתבת לגבי ההתקפה. ארסן ונגר היה נותן כליה כדי שתהיה לו את ההתקפה של אינטר. עם כמות ההזדמנויות שארסנל מייצרת במשחק פרמייר ליג ממוצע, אטו היה סוגר את תואר מלכות השערים בפברואר.

משה הגדול 29 בנובמבר 2009

פרגי כמו כל מנהיג גדול בהיסטוריה יישפט לא רק על הצלחותיו, אלא על המורשת והתרבות שהוא הנחיל למנצ'סטר, ומורשת זה דבר יותר חזק מכל דבר אחר, תראו את מילאן מנצחת ריאל כשהיא מפורקת לגמרי או ליברפול למרות הכל זוכה באליפות אירופה, לכן לדעתי היורש צריך לבוא מתוך המועדון ולא רק שם גדול. קירוש סולשיאר באים מאד בחשבון.

א. 29 בנובמבר 2009

כאשר מדברים על מורשתו של פרגי חייבים להבדיל בין פרגי של שנות ה-90 ובין פרגי של העשור האחרון,בין פרגי שפעם בחר בגישה של התקפה התקפה התקפה ושיחק במשחקי החוץ בליגה ובאירופה בדיוק כפי שהוא שיחק במשחקי הבית (כי בשנות ה-90 יונייטד של פרגי ביקשה גם לבדר ולגרום הנאה) ובין פרגי הפרגמטיסט ויש יאמרו האופורטוניסט והשמרן של העשור האחרון שמבחן התוצאה הפך עבורו הרבה פעמים (הרבה מדי) למבחן הקובע.
אני תמיד אעדיף את יונייטד של שנות ה-90 על יונייטד של העשור החולף.
אולי אני רומנטיקן.

יואב 29 בנובמבר 2009

א,
אז היה לו את הקישור שיכול לשחק ארבע ארבע שתיים קלאסי(וגם זה הוכיח עצמו רק בעונה אחת ומופלאה).הכישלונות באירופה אחרי הטראבל גרמו לו לשינוי פורמט וקניית וורון(הכדורגל האירופאי הוא הרבה יותר טקטי מאשר באנגליה).אולי זה פחות מרגש אבל דווקא כאן הוכיח פרגי גמישות מחשבתית.אם הוא יעלה היום נגד הקבוצות הטובות ביבשת עם שני שחקני קישור-הוא לא יראה את הכדור הרבה…

איש 29 בנובמבר 2009

"המקרה המוזר של הפנדל בשעת ערב".
מאת מייק דין

ליאונידס 29 בנובמבר 2009

רונן-התעלמות מופגנת מהמשחק הערב?

Yair 29 בנובמבר 2009

אתה צודק בהחלט, אי אפשר להתעלם מהמשחק הזה יותר, במיוחד אחרי הקיץ שעבר על שתי הקבוצות.
אם אתה שואל אותי הפועל עכו פייבוריטית…

Yair 29 בנובמבר 2009

ארסנל קבוצה קצת חסרת פואנטה, אולי זה החסרון של ואן פרסי אבל הם זקוקים בדחיפות למישהו שיזכיר להם לאן החפץ העגול צריך להגיע.

צ'לסי תהיה אלופה ובצדק אם תוכל להמשיך לשחק ככה בשאר העונה, הם לא משחקים כדורגל מדהים (ומי כן בעצם…) אבל הם יודעים את העבודה.

בני גלובינסקי 29 בנובמבר 2009

העטרה חוזרת ליושנה! לידס יונייטד האגדית תגיע לאולד טראפורד אם רק תשכיל לגבור בריפליי על קטרינג האימתנית.

LT 29 בנובמבר 2009

Arsenal is the best salary cap team in England with the best salary cap coach, a genius, on the level of Belichick. Unfortunately, there is no salary cap in England.

Yair 29 בנובמבר 2009

מסוג המשחקים שגורמים לך לחשוב האם במגרש האימונים של ארסנל יש שערים.

אי אפשר "להתווכח" עם צ'לסי עד כה העונה, הם במקום הראשון ובצדק.
למזלנו הליגה עוד ארוכה.

א. 29 בנובמבר 2009

צ'לסי משחקת כמו האלופה שבדרך ולתחושתי אנצ'לוטי לא מקבל את הקרדיט הראוי לכדורגל הטוב מאוד שקבוצתו משחקת

אביאל 29 בנובמבר 2009

א' – בתור אחד שראה את כל משחקי צ'לסי בעידן אנצ'לוטי אני יכול להגיד לך שהיום היה להם משחק בינוני מינוס, אבל זה מזכיר לי קצת את ימי מוריניו שבהם גם בימים כאלו צ'לסי כובשת שלושער באימרויות.

טל 29 בנובמבר 2009

לי המשחק הזכיר את המשחק של יונייטד באמירויות בחצי גמר אלופות. גם שם גול אחד חיסל את ארסנל מנטלית. ולכן, הרבה יותר מצ'לסי סיפור המשחק היה ארסנל. ונגר חייב לעשות חושבים אם צ'לסי ביום בינוני מנצחים אותו 3-0 בהליכה, כאשר שוב הקבוצה שלו מתפרקת ברמה המנטלית.

גלן 29 בנובמבר 2009

אמרו הצרפתים לקלדרון
אל תיגע אין לו מספיק כשרון
גם ממטר הוא גול לא ישים
ככה זה שקוראים לו קרים

אביאל 29 בנובמבר 2009

גלן – דווקא הפתיעו אותי רונאלדו והיגווין עם ההחמצות, באמת שהייתם שם אותם בעשיריה העולמית בלכבוש ממצבים כאלה.

ואני מניח שהיה כאן פוסט בנושא אם ריאל היתה חוטפת תבוסה או שרונאלדו היה מציג פחות כשרון ממה שהוא הציע היום.

טל 30 בנובמבר 2009

לא מינו אותי לדובר שלו, אבל לא נראה לי שרונן אי פעם חלק על הכישרון של רונאלדו. למעשה הוא מחזיק בדעה שהוא השחקן הכי טוב בעולם.

רונאלדו היה בסדר, אבל קאקא ואלונסו בלטו יותר. הרבה זמן לא זכור לי קבוצה שהתמודדה כל כך טוב עם ברצלונה במרכז השדה, בטח לא בקאמפ נואו (אפילו בשני המשחקים נגד צ'לסי לברצלונה היה 70 אחוז פוזשן).

אם הכוכבים שלה ישארו בריאים, ריאל מועמדת חזקה גם בספרד וגם לליגת האלופות.

גלן 30 בנובמבר 2009

כל דברייך אמת. פשוט, סימנתי את בנזמה כמטרה השנה והוא לא מאכזב.
ריאל כמו הפטריוטס- מועמדים חזקים ללכת עד הסוף.

אביאל 30 בנובמבר 2009

טל – לא אמרתי שלא, פשוט יש כאן הרבה שמחה לאיד לאחר תבוסות של ריאל ויכולת חלשה של רונאלדו.

יואב 30 בנובמבר 2009

רונאלדו לא היה חלש. הוא היה נהדר ואלו בשורות מצוינות לריאל.

Comments closed