ארסנל. תחושה חזקה של דעיכה

אני קצת מתאחר. כי צפיתי בסופר-קלאסיקו עם אחד האנשים המעניינים ביותר איתם דיברתי תקופה ארוכה. קוראים לו אורלנדו קרסקיאו והוא היה בצוות האימון של בערך עשרה אלופי עולם באיגרוף. כולל רידיק בואו, פרנל וויטקר, מרק ברילנד, ז'אב ג'ודאה וכמה אחרים. והסיפורים היו מרתקים. כמו מחנה אימון אחד של בואו במהלכו בערך חמישה קרובי משפחה שונים של בואו נעצרים על סחר בסמים, תאונות דרכים עם המכוניות שלו ושאר עניינים.לגבי הסופר קלאסיקו – על פניו ברור שריאל לא הייתה נחותה כמו במפגשי השנה שעברה. אבל השאלה היא אם לא מתפתחת פה תבנית: לפיה זה לא כל כך משנה אם ריאל קבוצה טובה או קבוצה גרועה, בתקופה טובה או תקופה רעה, לברצלונה משיגה את התוצאה הרצויה לה. אי היכולת של ריאל להשיג שוויון מול עשרה שחקנים הוא לא סימן טוב עבורה.אבל החדשות הגדולות הן בארסנל. מעניין שפרגוסון אמר כבר לפני שלושה שבועות, שרק יונייטד וצ'לסי בתמונה. יכולות להיות לאמירה הזו שלוש סיבות: האחת היא שארסנל קבוצה לא מספיק טובה. השניה היא שהוא אמר את זה בכדי ליצור לחץ על ארסנל. והשלישית היא שלפרגוסון יש מזל. איך שלא תהפכו את זה זה לא טוב לארסנל.
את המשחק אותו ראיתי דווקא בMOTD – כלומר רק קטעים נרחבים. כמו שקורה לא פעם כשיש תוצאה גבוהה בין שתי קבוצות גדולות זה לאו דווקא פער רמות. ארסנל שלטה בכדור יותר. הגיעה להרבה מצבי הבקעה. היא נפגעה מהחלטה שיפוטית (אני לא נכנס לשאלה אם צודקת או לא). וככה יוצא 0-3 כשאתה משחק מול שחקן כמו דידיה דרוגבה. אבל הבעיה אחרת לגמרי: נדמה לי שיש בארסנל הרבה שחקנים מרוצים. כלומר הם מרגישים שהם משחקים מצויין בקבוצה שנאבקת על האליפות.

אין חוק חינוך חובה במדינה הזו?
פלג גוף עליון

No Comments

טל 30 בנובמבר 2009

השופט דווקא קיפח את צ'לסי..פנדל ברור במחצית הראשונה במצב של אפס-אפס. גם לא ראיתי אף מצב של ארסנל במחצית הראשונה (כלומר עד שצ'לסי עלתה ל2-0). ואי אפשר לטעון שצ'לסי עשתה בונקר.

ונגר הוא מאמן גדול מבחינת התקפית- מדהים כמה שחקנים של ארסנל נראים יותר טוב לעומת יכולת האמיתית שלהם, בתוך השיטה שהוא מקנה להם. מה הם שווים באמת, רואים אחרי שהם עוזבים (חלב, פלמיני). אבל הוא גם עושה רושם של איש מאד שחצן ומאד עקשן. ההתעקשות שלו על הצעירים ועל אי קניית שחקנים עולה לקבוצה שלו בסיכוי להאבק על תארים, עונה אחרי עונה.

שחר 30 בנובמבר 2009

פנדל וכרטיס אדום!

רן 30 בנובמבר 2009

בתור אחד שהיה במשחק, אני יכול להגיד לך שזה היה גברים מול ילדים.

להגיד שאין פער רמות בין שתי הקבוצות זה רחוק מאד מהאמת. צ'לסי קבוצה הרבה יותר חזקה, תרתי משמע.

ארסנל תמשיך לתת הצגות מול הקבוצות הקטנות והבינוניות של אנגליה ושל אירופה וימשיך להיות כיף לראות אותה. אליפות היא לא תיקח.

Danny 30 בנובמבר 2009

So Tru! just boys against men

שלו רומא 30 בנובמבר 2009

נצחון חוץ לרומא, מקום תשיעי, שלוש נקודות ממקום רביעי, אפשר לומר שהליגה התחילה, שבוע הבא חוזר דה-רוסי, יש דרבי! היה היום יום מפוצץ בכדורגל החל מהדרבי של המרסיסייד (שמודה שנרדמתי במהלכו), המשיך בתצוגת הגנה מזוויעה של רומא (20 דקות אחרונות של בונקר, שבכל התקפה מתפרצת טוטי מגיעה חסר נשימה מול השוער ונופל) פירוטה ממשיך ביכולת הטובה (הוא שמע שיש מונדיאל בקרוב), ווצ'יניץ' שם גול! ובישול!. טדיי נראה כמו משהו שאספו ברחוב להשלים את הסגל. אחר- כך דרבי לונדוני (ששוב נרדמתי במהלכו…) הסופר קלאסיקו שלמרות הכל אני ראיתי קבוצה ממדריד ולא אוסף כוכבים, (אף על פי שלדעתי יש משמעות עמוקה לכך שראול ישב על הספסל, וכשניכנס אפילו לא הסתכל על פלגרינו, ושגוטי אפילו לא נראה באיזור הדשא) רונלדו נראה לא רע יחסית לזמן שישב בחוץ, ובארסה נו למי שרצה להבין מה זה איברהימוביץ', כן גם מה זה פויול (ואיניאסטה ושאבי). וסיום של קאטניה מילאן להעביר לי מסר חשוב אולי שניים, הראשון שהמקומות 2 עד 4 פתוחים למאבק, השני שקטניה כנראה בדרך לליגה השנייה וגם היא וגם זנגה אולי מתחרטים על הפרידה.

עופר (הירוק) 30 בנובמבר 2009

זה היה באמת מתסכל. ונראה שצ'לסי היא קבוצה חזקה כמו שלא הייתה מאז מוריניו.

על ארסנל אין לי מה להגיד. השופט לא דפק את ארסנל, היה פנדל ברור במחצית הראשונה לצ'לסי, ובלי קשר, ארסנל לא שיחקה מספיק טוב. פשוט לא שיחקה מספיק טוב. זו קבוצה לא מספיק טובה לקחת אליפות, אבל היא תסיים בין 4 הראשונות. ארסנל היא בדרגה השנייה באנגליה, דרגה שכוללת רק אותה.

יואב 30 בנובמבר 2009

רונן,
כמו שרן כתב, זה היה ילדים מול גברים.גם ויזואלית(הם פשוט נמוכים יותר וחזקים פיזית פחות)וגם מנטאלית.ארסנל מנסה לשחק סטנגה ברחבה של צלסי עם עוד כדור עומק שלא נכנס(על המטר) וצלסי תנצח את רוב מלחמות החמישים חמישים באמצע.על רקע המשחק הזה, אפשר להבין איזה משחק נהדר ונטול נחיתות ריגשית ופיזית נתנה יונייטד בגשר.

אם הייתי בלאנקוס הייתי מאד מעודד.משחק חוץ מצויין שביטל את המארחת(יחסית כמובן).רונאלדו בחמישים אחוז יכולת ושעה של אוויר בריאות נראה רעב ומפוקס,ריאל יזמה, הלכה לעומק ולא פחדה.נזק טבלאי גדול-אין כאן.חוסר היכולת להשיג שיוויון ואף לנצח(היתה טובה יותר) הוא לא קריטי לקבוצה בהתהוות שמחזיקה את קאקא ורונאלדו.ריאל נראתה כמו קבוצה היום וזאת בשורה גדולה יותר משלוש נקודות שהושגו או לא.

עומרי 30 בנובמבר 2009

יואב- נחיתות רגשית של יונייטד בגשר? על שום מה? קבוצה שזכתה ב-3 אליפויות רצופות וגביע אלופות ב-3 השנים האחרונות לא צריכה להרגיש נחיתות מול אף אחד. אפילו אם עזב אותה שחקן לא רע בקיץ.

ריאל לא הוציאה על רכש סכום בגובה תקציב ביטחון של מדינה בינונית באפריקה כדי לסחוט מחמאות על זה שהיא לא התפרקה ועמדה יפה על המגרש מול בארסה מהוססת וחסרת מחץ.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

אני מעולם לא רשמתי לרונאלדו משחק טוב בלי שער או בישול. הוא לא נשפט בסטנדרטים של שחקנים רגילים.

סהר 30 בנובמבר 2009

ריאל חסרת מחץ ברגע האמת.
במשחקים גדולים, יריבה חזקה מעלה הילוך ולוחצת על הדוושה בעוצמה במיוחד לאחר ספיגת שער. במשחק של אתמול ריאל שיחקה טוב עד השער. במצב של 0:0 היא הניעה כדור ורשמה שני מצבים שואלדס המתאבד השיעי הציל בספק שוערות טובה ספק פוקס (מה שבטוח רונאלדו החטיא), אבל ברגע שזלאטן (המכונה "הערס השוודי") שנראה הרבה יותר נחמד בבארסה מאשר באינטר בנגיעה הראשונה הבקיע ובוסקטס הגאון יצא באדום, ריאל נעלמה באופן לא ברור, לא מה שהיית מצפה מ 270 מיליון יורו :)

ואדון לאון (מסי) שלא תחשוב שהזיפים ישכיחו את ההחמצה המזויעה באחד על אחד מול קסיאס

ולקינוח:
החליפה של פפ.

יוסי מזרחי 30 בנובמבר 2009

אני מצטרף ליואב בדברים שאמר על משמעות המשחק של יונייטד בסטאמפורד ברידג'.
רק על רקע כמו זה של עליונות כמעט מוחלטת של צלסי באמירויות, ניתן לכמת את היונייטד ולהבין עד כמה נזק נגרם מהחלטה רעה של שופט בברידג'.
המשחק שם הראה שיונייטד מסוגלת לנטרל את מרכיב הכח המרכזי של צלסי במרכז השדה,הן טכנית והן פיזית ועם כל הסופרלטיבים שצלסי מקבלת ובצדק, הם יצטרכו להזיז אותנו מהתואר ולא אנחנו לרדוף אחריהם.
באשר לארסנל: זה קצת מרחיק לכת, אבל אני מרגיש שעידן וונגר עומד לפני סיום. ארסנל כמועדון מוביל, לא תוכל להיות מחוץ למעגל התוארים מבלי לרדת כיתה ,ואת זה הם ישאפו למנוע. יחד עם וונגר,זה לא ילך.

אריאל 30 בנובמבר 2009

סהר, זה לא שריאל שיחקה טוב עד השער – היא שיחקה טוב עד שרונאלדו יצא. ראית הבדל עצום בין ריאל עם ובלי רונאלדו וכרגע זאת קבוצה שתלויה בו לחלוטין.
וקרלוס פויול, מה נאמר ומה נגיד.

טל 30 בנובמבר 2009

למשחק של ריאל כקבוצה קאקא ואלונסו חשובים יותר. היכולת הקבוצתית הטובה של ריאל נבעה מהמשחק הטוב של שניהם. רונאלדו שחקן שצריך להביא את ההברקות האישיות.

אגב, שהוא משחק בספרד אפשר לראות שרונאלדו שחקן לא מושלם מבחינה טכנית כמו שחקנים אחרים שהיו על המגרש.

אביאל 30 בנובמבר 2009

שלו – גוטי פצוע ואני חושב שדווקא אם הוא היה כשיר הוא היה מחליף את מרסלו שרק אלוהים יודע איך הוא משחק בריאל, אני חושב שגוורדיולה פשוט אמר לשחקנים שלו להשאיר אותו פנוי הרבה כדורים הלכו אליו והוא פשוט היה תשעים אחוז מהזמן בסוג של שוק או טראומה. 

קורא אדוק 30 בנובמבר 2009

אביאל,גוטי לא באמת פצוע…

ויכסלפיש 30 בנובמבר 2009

טל. גםלי נראה שעידן וגנר לפני סיום אבל גם שהוא פועל תחת אילוצים והכתבה מההנהלה על מכירות ותקציבים, ולא מתעקש או בוחר לשחרר את הכוכבים.

cookie-monster 30 בנובמבר 2009

דורפן – שאלת אוףטופיק.
ניכר שמתוקף עבודתך אתה מדבר עם הרבה אנשים בתחומי ספורט שונים,שמספרים לך המון סיפורים של 'מאחורי הקלעים'.
מן הסתם לא כולם מוצאים את דרכם לעיתון/בלוג/ספר באותו הרגע.
השאלה שלי היא האם אתה שומר רקורד של הדברים האלה (בצורה כזו או אחרת ) לשימוש עתידי או שאתה פשוט שולף מהזיכרון?

סאביסאביץ' 30 בנובמבר 2009

הבעיה של ונגר שהוא קיצוני מדי בקשר למדיניות השבחת הצעירים שלו. הוא מעלה הרכב שהוא כולו צעירים חסרי ניסיון, כולם טכניים ואין מי שיעשה את העבודה השחורה. פרבגראס לדעתי מעורך יתר על המידה ואינו יכול להוביל קבוצה, בגלל שאינו פיזי מספיק. השנים היפות של ארסנל היו כשבהרכב הקבוצה שיחקו לא רק שחקנים טכניים, אלא גם שחקנים ברוטליים שהיה מפחיד לשחק מולם במגרש (ויירה, דיקסון, אדמס, וינטרבורן ועוד כל מיני מפלצות). לעומת ונגר, פרגי מאזן בין השחקנים הטכניים לאפורים (פלטשר, פארק, אושה, ארווין, באט, יוז, קין הגדול בזמנו ועוד כל מיני שחקנים גמלוניים).

אלי 30 בנובמבר 2009

אתה מזכיר תקופות של מאבקים אדירים בין ארסנל ליונייטד, היה כיף אדיר לראות את זה, מדהים שגם אז וגם היום גיגס כוכב ביונייטד. אין ספק שאתה צודק לגבי המדיניות של ונגר, שחקניו רכים מדי וחסר מנהיג אמיתי לקבוצה הכה מוכשרת אך הכה לא יציבה הזאת. פברגראס באמת שחקן מוכשר, אבל פשוט נפחו אותו מעבר לכל פרופורציה, לא שווה את כל המחמאות שמפזרים אליו. כמו ששגיא כהן אמר אתמול בשידור על סלגדו, פשוט חושב שהוא יותר טוב מכולם ועושה דברים שהוא לא יודע וגם בחיים לא יידע. אולי כדאי שליברפול יקנו אותו, מתאים לאופי הקבוצה והמאמן המנופח שלה.

תומר חרוב 30 בנובמבר 2009

ארסנל חסרה שניים מהכוכבים היותר משמעותיים שלה השנה. ואן פרסי הוא המוציא לפועל העיקרי ואבו דיאבי היה אומר להחזיק את האמצע שקרס מול חולית הקישור החזקה באנגליה אם לא בעולם, צריך לקחת את זה בחשבון. אילו דרוגבה ואסיין לא היו משחקים זה היה משחק שונה לגמרי.

ניינר 30 בנובמבר 2009

ניצחון לא קל אתמול והרבה מחמאות לואלדס ופויול. השאלה מתי פפ יבין שקייטה לא אמור לשחק במשחק כזה ובכלל לא בטוח שהוא שחקן ברמה המתבקשת בבארסה. לא ברור לי מדוע ההתעקשות על החייזר הזה ועוד על חשבון יא יא בהרכב.
זלאטאן פשוט תותח על.אם היו לי ספקות בקשר לטרייד עם אטו, אתמול הן נעלמו סופית. עכשיו נשאר לספסל את אנרי שלא פוגע מתחילת העונה ונראה שנגמר לו החשק לשחק, להריץ יותר את קרקיץ ופדרו והכל יהיה בסדר.

אביעד 30 בנובמבר 2009

ארסנל קבוצה רכה, צ'לסי קבוצה פיזית ולא חשבתי שארסנל תוכל לגשר על הפער הזה. היא לא הצליחה.
לא הייתי אומר שזה מוציא אותה מהמירוץ, אבל זה חתיכת מקל. למעשה למעט טוטנהאם, ארסנל לא ניצחה השנה קבוצת צמרת, לא?
בספרד, הכי מעניין זה לא מה שקורה בקלאסיקו אלא לראות את ההשלכות של התוצאה.

שלו רומא 30 בנובמבר 2009

אביאל – אני לא יודע כמה הוא באמת פצוע, אני קראתי (ויכול להיות שאין קשר למציאות) כי היה בריאל איזה שהוא ניסיון לפוטש שמאחוריו עמד גוטי וראול נתן רוח גבית, (שוב אני לא יודע עד כמה זה נכון) והתוצאה המיידית של זה הייתה כל מיני כתבות בגנות פלגרינו, והוא בתגובה הוציא את גוטי לאחרונה מהסגל ואת ראול מההרכב. שאלה פעולות שחזרו על עצמן בשנים האחרונות ע"י כל מאמן שנשלח בסופו של דבר הביתה. אתמול הופתעתי מרמת המשחק הקבוצתי של ריאל, אבל המתח בין ראול לפילגרינו ניכר, כאשר ראול אפילו לא החליף איתו מבט, לכשנכנס. שום זה מה שאני ראיתי וקראתי, אני באמת לא עוקב אחרי ריאל כל כך הרבה. אני גם הרגשתי שה 2-6 יושב לשחקנים של ריאל עמוק בראש והיה להם פחד גדול מהתפרקות (ובצדק).

אביאל 30 בנובמבר 2009

יוסי מזרחי – לא ברור לי איך הגעת לזה שצ׳לסי יצטרכו לרדוף אחרי יונייטד, אם אני לא טועה צ׳לסי במקום הראשון עם פער של חמש נקודות, אז אולי אני לא מבין משהו…ואל תשכח שאין לכם את רונאלדו השנה…

יוסי מזרחי 30 בנובמבר 2009

אביאל,שלום.
כסף ,סופרים במדרגות אומר הפתגם השחוק. לנושא שביננו, זה אומר שהדרך עוד ארוכה, יש גם משחק באולד טראפורד ואני מעריך ששם יהיה אחרת.יש גם אליפות אפריקה אבל אני לא ניזון ממנה. זה יפריע לצלסי אבל לא מפחית מהצורך שלנו להמשיך ולנצח.זה כנראה גם יקרה.
רק כדי לדייק, לא אמרתי שצלסי ירדפו אחרי יונייטד,אלא שהם יצטרכו להזיז אותנו מהתואר. הם ינסו ויהיה קשה, אבל אם אני שוקל את מכלול ההשפעות כמו תכנית משחקים, כניסה או נפילה בסדרת משחקים ואת התהליכים בשנים האחרונות, אני מעודד.
נוסף לכל, הוא לקח מהמשחק בברידג', אותו הסברתי בקטע הקודם.
ואחרי הכל, בסוף אנחנו אוהדים. אוביקטיביות היא ענין למדענים.

יוני 30 בנובמבר 2009

יש פה עניין מטריד מבחינת המטרות של ונגר. הוא מצהיר כביכול שרצים על כל התארים, בידיעה שלקבוצה יש חסרונות עצומים בגזרת הגרזנים ובוותק הממוצע.

לכל קבוצה שרצה חזק יש יותר משחקן הרכב אחד מעל גיל 27, פרט לפרויקט ונגר. או שחקן עם וותק אמיתי בפרמייר ליג, אירופה וכו'. ואן פרסי וססק לא נחשבים, רק גאלאס. שוכחים שכל הגרזנים מימי אדאמס דיקסון והשאר נתנו משהו כמו 400-500 הופעות לקבוצה. זה סוג של מורשת. עצוב, כאוהד, שארסנל לא הולכת לשום מקום, למרות הכנסות מטורפות וסגל שצריך כוונון מנוע בזמן שהמאמן מסרב ללכת למוסך.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

קוקי מונסטר… הבלוג הוא באיזשהו מקום היומן הזה..

טל 30 בנובמבר 2009

כל הקטע של הצעירים אצל ונגר נראה הרבה יותר כניסיון להוכיח לכל מבקריו מאשר משהו נורא עמוק ברמה האידאולוגית. להזכירכם, ארסנל הגדולה של החצי הראשון של העשור לא הייתה קבוצה צעירה. שחקנים כמו ווירה, הנרי, בארקאמפ, פירס, לונדברג היו כולם יותר קרובים לגיל 30 מאשר לגיל 20.

ומה הקטע של לא לקנות שחקנים מוכחים? הרי ארסנל אחד המועדונים המבוססים בכדורגל העולמי. ברצלונה עולה עם 7 שחקני בית אבל גם מוציאה (אם צריך) 100 מיליון יורו על רכש. אין פה שום סתירה.

בני תבורי 30 בנובמבר 2009

טל,
נדמה לי שארסנל חייבת הון על האמירויות וזה מעיק על תקציב הרכש שלה.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

אביאל – מכיוון שאני מוקף פה ברוקלינאים. אני רק אצטט
we dodger fan – we celebrate early, who knows if there will be celebrations later?

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

טל – ההערה לגבי היכולת הטכנית של רונאלדו מזכירה לי את הדיעה "שהשחקן הישראלי מאד טכני"
אם תבדוק כוח של בעיטה, עוצמה ודיוק בנגיחה ומהירות ריצה עם כדור, אתה תגלה שכל השחקנים על המגרש לקויים טכנית מול רונאלדו. אבל המסירה שלהם עם חלק חיצוני של הנעל, קלאסה

טל 30 בנובמבר 2009

רונן, מה הקשר בין יכולת טכנית ועוצמת הבעיטה? לגבי הדיוק, הידעת שולנסיה שחקן יותר מדויק מרונאלדו בהכנסת הכדור לרחבה?

רונאלדו יש יתרון טכני על 99 אחוז מהשחקנים בעולם ועל 100 אחוז משחקני הפרמייר ליג. אבל במקרה הספציפי של השחקנים שהיו על המגרש אתמול, רונאלדו רץ יותר מהר עם הכדור כי הוא שחקן יותר מהיר, לא כי הוא שולט בכדור טוב יותר. ברמה הטכנית הטהורה, הוא לא עומד על אותה מדרגה עם שחקנים כמו אינייסטה, צ'אבי, מסי, זלטאן וקאקא. ואגב, אני בכלל לא בטוח שהוא רץ יותר מהר עם הכדור מקאקא. ראיתי קליפ שבו קאקא עם הכדור השיג את מסי בלי הכדור.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

טל – מה הקשר בין עוצמת בעיטה ליכולת טכנית???????? בין מהירות עם כדור ליכולת טכנית???
אתה באמת שואל את זה??????

אגב, מה זה "יכולת טכנית טהורה"? האם קיימת "יכולת טכנית בלתי טהורה"?

אם שני שחקנים רצים עם כדור בלי לאבד אותו מרחק איקס – ואחד עושה את זה יותר מהר. איך אני בודק מי עושה את זה יותר טוב "מבחינה טכנית טהורה"?

האם קאקה השיג את מסי ברגע רלוונטי במשחק – בהנחה והקליפ היה ממשחק?

האם ייתכן שאתה מתבלבל עם העניין של "מי אני יותר אוהב לראות"

זה נשמע לי קצת כמו דיוני אן.בי.איי "מבחינת קליעה טהורה הוא עולה עליו. רק ההוא קולע באחוזים יותר טובים. וגם זה – רק במשחקים!"

טל 30 בנובמבר 2009

יותר קשה להוציא כדור למסי או אינייסטה מלרונאלדו. שניהם גם שחקנים עם ראיית משחק יותר טובה ומסירות יותר מדויקות.

Red Camel 30 בנובמבר 2009

הקטע שקאקא רץ עם הכדור יותר מהר ממסי בלי הכדור היה במשחק בין ברזיל לארגנטינה, וזה באמת היה מדהים.
זה גם נגמר בשער

טל 30 בנובמבר 2009

בין מהירות עם הכדור לטכניקה יש קשר. לא טענתי אחרת. הטענה שלי הייתה שהיתרון של רונאלדו על צ'אבי (לדוגמה) במהירות עם הכדור לא קשור ליתרון טכני שלו אלא ליתרון אתלטי.

לעומת זאת אני בכלל לא בטוח שישנה קורלציה בין השחקנים עם הבעיטה החזקה בכדורגל העולמי והשחקנים הטכניים ביותר. השאלה פה היא יכולת הדיוק. אין לי סטטיסטיקה של הענין, אבל גם בתחום הביעטות ממרחק יש לי תחושה שיש שחקנים שעדיפים על רונאלדו, למשל ג'רארד ולאמפרד.

סאביסאביץ' 30 בנובמבר 2009

ישנם הרבה סיבות לשנוא את רונאלדו ולקנא בו, כי מה לעשות הוא שחצן, רברבן ובנוי ונראה כמו אל. אבל אתה צריך להבין דבר אחד, רונאלדו שחקן אדיר ועילוי בכל התחומים של המשחק, שליטה בכדור, מהירות עם הכדור, יכולת מסירה פנומנלית (שיפר אותה מאוד בשנתיים האחרונות), בעיטות אדירות גם תוך כדי תנועה וגם מהמקום ופיסיות בלתי נגמרת (אם אנייסטה, צ'יאבי או מסי היו משחקים בליגה האנגלית כבר מזמן לא היה להם ברכיים או קרסוליים, התרגילים שהם עושים כיום, רונאלדו המציא לפני 6 שנים). ויש לי את כל הסיבות לשנוא אותו אני לא אובייקטיבי לרעתו על עזיבתו את יונייטד בטענה טיפשית ומקוממת שהוא רוצה להתקדם למועדון יותר טוב. אבל אין מה לעשות חוץ מלהודות על השנים הנפלאות ואולי התפקחות מאוחרת יותר וחזרה לביתו האמיתי.

יוסי מזרחי 30 בנובמבר 2009

סאביסאביץ:
רונלדו רצה לעבור למועדון אחר, קטן יותר אך מפורסם, ואל לך לכעוס עליו.
גם אני מעריך ואולי מקוה שהוא יתפקח.
מעבר לכך,ולדברים הנאמרים כאן,דעתי היא, שרונאלדו הוא הדבר הקרוב ביותר למושלם שיש היום בשדה הכדורגל. בסך כל המרכיבים הוא דרגה בפני עצמה ובתכונות בודדות הוא הטוב ביותר במרבית המרכיבים.

אביאל 30 בנובמבר 2009

יוסי יוסי יוסי עם כל הכבוד למנצ'סטר יונייטד, ריאל מדריד הוא עדיין המועדון מספר 1 בעולם ואתה מוזמן לבדוק בכל מקום ואצל כל המומחים בתחום.
לקרוא לריאל מדריד מועדון קטן זאת באמת שטות.

יוסי מזרחי 30 בנובמבר 2009

אביאל, הכל יחסי. רונאלדו ביקש לשחק במקום קל יותר ובקבוצה קטנה. זה ההסבר היחיד שיכול להסביר שטות כמו ההחלטה שהוא לקח…

סאביסאביץ' 1 בדצמבר 2009

ריאל מדריד מועדון גדול יותר מבחינת ההיסטוריה שלו וההיסטוריה של המועדון מוכתמת בשלטונו של פרנקו, שבלעדיו ריאל לא הייתה מגיעה להישגים האלה. אל תשכח שאת רוב התארים ריאל לקחה לפני הרבה מאוד זמן ועלתה בחזרה למעלה בתחילת שנות ה- 2000. לדוגמא, אפשר להגיד שליברפול מבחינה היסטורית גדולה יותר מיונייטד כי יש לה יותר גביעי אירופה, למרות שליברפול לקחה תואר אחד רציני ב- 20 השנים האחרונות (תואר שלדעתי מכור, אבל את זה כנראה נגלה בעתיד).

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

טל – מתי יותר קשה להוציא מהם את הכדור. כשהם מניעים כדור כקבוצה או כשהם חודרים לרחבה תוך כדי יצירת סכנה גדולה ליריב.
מהירות עם כדור קשורה בעיקר לטכניקה. ציטטתי פה לא מזמן מחקר בה לקחו קבוצות ילדים. חלק אימנו בריצה וחלק עם כדור. זה לא שהילדים עם הכדור רק השתפרו יותר. אלא שהתאמנו בריצה לא השתפרו כלל בריצה עם כדור שהיא פעולה אנושית שונה. אוסאין בולט עם כדור לא משיג אפילו שחקן ישראלי.
אם ירוצו כל השחקנים שציימת ריצת 100 רגילה יהיו הבדלים קטנים מאד ביניהם. עם כדור יווצרו פערים גדולים לטובת רונאלדו. אם צריך לעבור שחקן על הדרך הפער יגדל עוד יותר.
יכולת טכנית טהורה היא מושג שבעצם מחליף את אסטטיקה. אתה יותר נהנה לראות אותם. זו תהיה טעות גדולה לרונאלדו ללמוד לכדרר כמו איניאסטה כי זה יגרום לו להגיע יותר לאט ממקום למקום עם הכדור.
לעוצמת בעיטה בוודאי ובוודאי יש קשר לטכניקה. אחרת וידיץ' היה בועט לשער יותר חזק מנאני.

גילי 30 בנובמבר 2009

הגזמת טיפה עם הניתוח של המושג יכולת טכנית טהורה. יש אנשים שחושבים שלבקנבאואר הייתה יכולת טכנית טהורה, כי הוא היה מטאטא מדהים ומוציא התקפות ברמה גבוה ויש אנשים הרואים בשחקני התקפה גרידא בעלי יכולת טכנית טהורה כי הם עושים איזשהו תרגיל. הרבה איטלקים חושבים שלהגן זאת היכולת הטכנית הטהורה וגרמנים חושבים שלעמוד בלחץ בבעיטות פנדל זאת יכולת טכנית טהורה. בקיצור הבנת למה התכוונתי.
סאביסאביץ'- אהבתי מאוד את הניתוח לגבי רונאלדו, בטח קשה לכתוב זאת בתור אוהד יונייטד. כ"כ צודק לגבי ההשוואה בין הליגה האנגלית לספרדית.

טל 30 בנובמבר 2009

ממש לא צודק. אפשר לחשוב ששחקנים כמו פאברגאס וטורס או הנרי, פירס וברגקאמפ בעבר, התקשו בליגה האנגלית.

Red Camel 30 בנובמבר 2009

טל- אני לא מסכים עם מה שאתה אומר.
מה הקשר אחוזי הכנסות הכדור המדויקות של ולנסיה?
זה לא אומר שהוא טכני יותר אלא שהסגנון משחק שלו שונה.
ברור שיש שחקנים שבועטים יותר חזק מרונאלדו, שנוגחים יותר טוב מרונאלדו, שמוסרים ומרימים וכו וכו…
הוא לא השחקן הכי טכני בכל תכונה, אבל בכל תכונה הוא מהשחקנים הכי טובים בעולם וזה מה שעושה אותו כל כך טכני.

טל 30 בנובמבר 2009

אין ויכוח שרונאלדו הוא שחקן מאד, מאד טכני בהשוואה ל99.9 משחקני הכדורגל בעולם. הוא לא עומד על אותה מדרגה ברמת היכולת הטכנית עם שחקנים דוגמת מסי, צ'אבי, אינייסטה, זלטאן או קאקא שהם השחקנים הכי טכניים שיש בכדורגל העולמי. יש לו יתרונות אחרים עליהם.

טל 30 בנובמבר 2009

אם נניח שלשני שחקנים יש את אותה רמת שליטה בכדור, האם לא ברור שהשחקן שמהיר באופן טבעי יהיה גם מהיר יותר עם הכדור?
בריצת 100 מטר רונאלדו ישיג את אינייסטה ובוודאי את צ'אבי וזלטאן בפער גדול.

עצם העובדה ששחקנים כמו אינייסטה וצ'אבי הם שחקנים מהטופ של הטופ העולמי, למרות שמבחינה פיזית הם כל כך נחותים מהרונאלדואים והדרוגבאים של העולם, רק מדגישה עד כבירה היכולת הטכנית שלהם.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

טל- רונאלדו ישיג אותם עם כדור בהפרש יותר גדול משהוא ישיג אותם בלי כדור. כי הוא מצליח לרוץ את המרחקים הללו עם מעט נגיעות וכמעט לא לאבד מהירות. שזו יכולת טכנית יותר טובה מלמזמז את הכדור.
אני מתקשה למצוא משהו מדיד בכל התובנות שלך. בדרסג' יש צוות שופטים שמחליט איזה סוס הולך יותר יפה. אבל בכדורגל אין. והשחקן הטכני ביותר בריצה עם כדור הוא זה שמביא הכי מהר את הכדור מ-א ל-ב בלי לאבד אותו.
יש לשחקנים שציינת. א. יכולת טכנית טובה. ב. טכניקה אסטטית משל רונאלדו. אבל לא טכניקה טובה משלו.

אני בודאי לא רוצה להשמיץ עם איניאסטה. אבל הוא כלל לא מסוגל לרוץ 80 מטרים עם כדור בקונטקסט של משחק. או לאיים על השער מ-40 מטר. כשהוא יעשה פעם את אחת הפעולות הללו נוכל לבחון אם היא טובה משל רונאלדו.

ואני שואל שוב: מי השחקן בעולם שכתוצאה "מהטכניקה הטהורה שלו" מביא לכך שהיריב ישלח אליו יותר שומרים. מה זה הדבר הזה טכניקה טהורה? זה מתקיים בתוך משחקי כדורגל? זה מפעל נפרד? בודקים את זה באימונים?

טל 30 בנובמבר 2009

מה מוכח בטענה שמראדונה היה שחקן יותר טכני מלותר מתיאוס?

אפשר לנסות ואפילו למצוא פרמטרים נורא נקודתיים (ונורא לא מוכחים) ולטעון (בצדק) שמסי ואינייסטה עדיפים בהם על רונאלדו. יכול להיות שרונאלדו רץ יותר מהר עם כדור. לא בדקתי.

אפשר להתווכח מבינהם שחקן יותר טוב באופן כללי. אבל אם שחקנים כמו אינייסטה וצ'אבי הם מהשחקנים הטובים בעולם למרות נתונים פיזיים של דוור ממוצע, אז כנראה שיש להם יכולות אחרות שמחפות על זה.
.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

טל – ועוד שאלה. אולי זה הפוך? אולי אנשים יותר מדייקים ופחות מאבדים כדורים כי הם עושים את זה יותר לאט? אם זה ככה זה לא מצביע על יכולת יותר טובה.

טל 30 בנובמבר 2009

אם זה היה המצב, אז כל קבוצה בעולם הייתה יכולה לשחק כמו ברצלונה ונבחרת ספרד, אם רק המאמן היה נותן לשחקנים הוראה "לשחק לאט".

גיל מזימבבואה 30 בנובמבר 2009

טל, הויכוח מיותר (בעיני לפחות). לא היה בכל היסטורית הכדורגל שחקן כמו רונאלדו, ואני גם לא רואה מישהוא באופק. אתה יודע מה בוא נילך רחוק יותר. תציב את כל השחקנים שציינת לבחירת כל המאמנים המובילים בעולם (כולם באותו מחיר) תציב את רונאלדו עם 20 מיליון יורו יותר, אני חותם לך שכל המאמנים לוקחים את רונאלדו בתור בחירה ראשונה למרות המחיר.

טל 30 בנובמבר 2009

הויכוח לא היה מי השחקן הטוב בעולם, אלא על היכולת הטכניות של רונאלדו בהשוואה לשחקנים אחרים. אתה יכול להיות הכי טוב במקצוע שלך ועדיין לא הכי טוב ברמה הטכנית.
בלי קשר, אין לי מושג על מה אתה מבסס את הטיעון שלך לגבי העדפה של רונאלדו. אין קונצנזוס בכדורגל בעולמי שרונאלדו הוא השחקן הטוב ביותר (אין מי שלא ישים אותו בטופ של הטופ). יש אולי קונצנזוס של אוהדי יונייטד. וזה מבלי להיכנס לדיון אם הם צודקים.

יואב 30 בנובמבר 2009

עומרי,
מספר זעום של נקודות הפריד בין הקבוצות בשלוש שנים האחרונות כמו גם שיפוט מכור מול ברצלונה בשנה שעברה שהיה אמור להפגיש אותן בגמר שוב.ובגשר, יונייטד לא ניצחה כבר שבע שנים. תוסיף לזה את ההפסד באנפילד ואת הכושר של צלסי ותקבל משחק בו צלסי פיבוריטית למרות הכל.. בהתחשב בזה, יונייטד נראתה מצויין. לא עניין של מה בכך.
מה רלוונטי כמה כסף הוציאה בהקשר של אתמול? היא שיחקה אתמול מול קבוצה עדיפה עליה, מחוברת ממנה, בחוץ.הליגה עוד ארוכה ושום דבר לא הוכרע וההופעה של ריאל אתמול צריכה לעודד אותה מאד.וכל הכסף שבוזבז נועד כדי להשלים את הפער מברצלונה. אתמול, הוא כבר נראה קטן יותר.

רונאלדו הוא עילוי טכנית, בכל השוואה ומול כל אחד. טכניקה זה המגע של הכדור עם הרגל.זה לא רק אחד על אחד או סלאלומים על שטח קטן.זה משחק הראש, יכולת עצירה, בעיטה, מסירה ושליטה בו גם במהירות.וזה עוד בלי להזכיר את יכולתו הפנומנאלית ברגל שמאל.אין שחקן בכדורגל היום ששולט בכדור כך בשתי רגליו(הן כמעט זהות). לכן הוא ווינגר בלתי ניתן לעצירה בכלל כי למגן אין מושג(עד הרגע האחרון) לאן רונאלדו ילך…

Red Camel 30 בנובמבר 2009

יש לנו (הגברים) מום רציני, ממש פגם.
אנחנו רואים משחק עם שחקני כדורגל שהם העלית של הכדורגל, במקום להנות מהמשחק ומהשחקנים, אנחנו מתחילים להתווכח מי יותר טוב ולמה.
פתאום שמות כמו מאראדונה ובקנבאואר עולים לאויר. ממש כמו נערים שמתווכחים למי יש יותר גדול (:

Red Camel 30 בנובמבר 2009

ושלא תבינו אותי לא נכון, אני מת על הויכוחים האלה!

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2009

טל- כמובן שהויכוח מי הכי טוב הוא ילדותי ואינפנטילי לחלוטין.
אין שחקן הכי טוב בעולם, גם ברמה התיאורטית זב לא יכול להיות.
אבל להגיד שרונאלדו עשה תרגילים לפני שש שנים שעושים עכשיו זה פשוט אמרה מגוחכת.
רונאלדו אף פעם לא יוכל לעשות מה שאינייסטה עושה במגרש והפוך.
רונאלדו השחקן הכי עשיר בתכונות והכי קרוב למושלמות ברמה האישית.

לא חשוב כמה שערים הוא יבקיע הוא בחיים לא יוכל לנהל משחק כמו אינייסטה וצאבי.
האינטילגנציה שלהם היא ספרה בפני עצמה וכל דיון אם בליגה האנגלית או הרוסית אפשר לעשות כאלה דברים הם רקים מתוכן.
בברסה של שנה שעברה היו שני אחראים לאסטטיקה המופלאה שראינו והם אינייסטה וצאבי.
מסי או שמסי הוא כולה מוציא לפועל…

כל קביעה ששחקן זה או אחר הוא הטוב מכולם היא סובייקטיבית בלבד.

אני מאלה שטוענים שלא רונאלדו ולא מסי צריכים לזכות בתואר אלא שני השחקנים האינטילגנטים ביותר, אלה שסחפו את העולם לתצוגה שלא ראה שנים.
אבל זה בגלל שאני אוהב כדורגל ולא שחקן/קבוצה זה/ו או אחר/ת.

אביאל 30 בנובמבר 2009

באמת אתה לא אוהד אף קבוצה ? אני חושב שתשעים אחוז מההנאה בכדורגל זה לאוהד קבוצה, אתמול במשחק של צ'לסי מול ארסנל (או לחלופין כל משחק קריטי או משחק מול הגדולות) התחלתי להתרגש כבר בלילה שלפני, שלא נדבר איך בקושי הצלחתי לשבת שהתחיל המשחק – זה מה שהכדורגל מביא וזה מה שהופך אותו למה שהוא, האהדה ולא התצוגות שהם רק זכרון שמתחלף כל שנה, כמו שרשמת על אינייסטה וצ'אבי השנה, רשמו לפני שלוש שנים על דקו ורונאלדיניו והיום אף אחד לא ממש מזכיר אותם.

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2009

גמל אדום
אתה מוזמן להצטרף ליציע הבוגרים.
כאן אנחנו אוהבים כדורגל, וזהו.

זיזו 30 בנובמבר 2009

הקלאסיקו.
חבל, פספוס של הזדמנות. אני חושב שריאל הייתה עדיפה על בארסה למרות ההחזקה בכדור ובחלקים מהמשחק בארסה לא כל כך ידעה מה היא רוצה לעשות לעומת ריאל התכליתית (למרות ההחמצות).
ריאל הוציאה את בארסה מהמשחק שלה וגרמה לה להיות קבוצה ששולחת כדורים לחלוץ מקדימה.
צ'אבי ואיניאסטה לא הצליחו לפתח את המשחק (לא מפתיעה כשדיארה בסביבה (-; ) לעומת קאקה הנפלא. פויול צריך לקבל צל"ש על המשחק אתמול.

היפה בסיפור הוא שאחרי כל הפילוסופיות, האידיאולוגיות והמניפסטים מי שניצח את המשחק עבור קבוצת הצדיקים הצנועים הוא הסלוליסט הגדול והאגואיסט שהם רכשו ב+70 מיליון.

לגבי איניאסטה צריך להיאמר דבר, לפני שנתיים הוא היה אנדרייטד וזה נהיה "קול" להעריך אותו. בתרבות הדיון הדמגוגית שלנו לא לקח הרבה זמן עד שהוא הפך לאוברייטד ושם הוא שוכן היום.
המצחיקים שקוראים לו הטוב בעולם? מישהו היה לוקח אותו ראשון בשביל לבנות קבוצה? הוא אחד מ20 הראשונים שהייתה בוחר? ודאי שלא.
הוא אפילו לא השחקן הטוב בצמד צ'אבי-איניאסטה.
אתמול הוא גם משום מה החליט לבלות את רוב המשחק על הקרקע בלי שום סיבה מיוחדת.
כשרונאלדו מעיר לך על התחזויות מצבך קשה.

אתם רציניים בדיון שאתם מקיימים פה? מי יותר טכני רונאלדו או איניאסטה. אני יכתוב עכשיו משהו שלא כתבתי מעולם ואף פעם לא חשבתי שאני יגיע למצב שכזה:
LOL

לגבי צ'לסי-ארסנל. אין מה לפרשן, צ'לסי הקבוצה הטובה באנגליה. היא נראתה מהיום הראשונה של העונה כמועמדת הבחירה לאליפות וכרגע נראה כמועמדת הבחירה גם לצ'מפיונס. במילה אחת: עוצמה.
ארסנל עוד רחוקה משם.

רונן
מכיוון שאתה מתעקש בכל הזדמנות לעקוץ עם השטות הזאת של הקליעה אז בוא נעמיד דברים על דיוקם.
אני בזמנו טענתי שקובי קלע טוב ממייקל (עובדה די ידועה לכל חובב כדורסל שלא טומן ראשו בחול כששומע את השם קובי).
עזוב לרגע את זה שהאחוז שלו לאורך הקריירה יותר טוב (34.1 לעומת 32.7). אני כתבתי שההשוואה צריכה לקחת בחשבון את העובדה שהשלשה היא חלק בלתי נפרד ממשחקו של קובי לעומת השלשות של ג'ורדן שהגיעו במצבים מקריים לרוב. קובי זרק עד היום פי 2 שלשות ממייקל (3571 לעומת 1778) בקריירה שעדיין רחוקה מלהסתיים.
אתה נאחז בזה שלמייקל יש אחוז טוב יותר בפלייאוף (33.2 לעומת 32.9). מצאת נקודה להיאחז בה ואתה מסרב להתייחס לכל נתון או דעה שאולי יערערו את עמדתך.

רק בכדי להבהיר לך עד כמה הנתון הזה הוא משענת קנה רצוץ אני יפנה אותך לאחוזים של שחקן אחר. אולי כשהשם קובי מחוץ לתמונה העיניים שלך יפתחו:
לארי בירד: 32.1% – כנראה שגם ג'ורדן וגם קובי קלעים טובים ממנו.

יואב 30 בנובמבר 2009

מסכים לגמרי עם כל ניתוח אנייסטה.

"אתמול הוא גם משום מה החליט לבלות את רוב המשחק על הקרקע בלי שום סיבה מיוחדת".לא מדוייק. זה לא רק אתמול.

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2009

זיזו:
אינייסטה השחקן השני בבחירה, אחרי צאבי
ואכן השחקן הטוב אתמול היה פויול הנפלא.

דרך אגב, מה האחוזים של בלות'נטל??

אביאל 30 בנובמבר 2009

אני מוכן להתערב שעוד עשרים שנה אף אחד לא יראה בו מתמודד על השחקן הטוב בהיסטוריה בעוד שרונאלדו אם ימשיך ככה חמש-שש שנים יהיה ברשימה.

טל 30 בנובמבר 2009

זיזו, במקם להגיע ל130 תגובות מבלי להתקדם במילימטר בוא נסכם את הדיון בצורה שבה כל הצדדים יכולים להסכים: אינייסטה הוא לא אחד מ20 השחקנים הטובים בעולם ונופל מרונאלדו ביכולת הטכנית שלו, בדיוק כפי שקובי שחקן גדול מג'ורדן.

Red Camel 30 בנובמבר 2009

כסיפוביץ- אתה רומז אני לא אוהב כדורגל?! אני אתבע אותך על הוצאת דיבה (:

יוני 30 בנובמבר 2009

זיזו, צריך להתייחס לכמות הזריקות ל-3 באופן יחסי לתקופה. כלומר, בימי ג'ורדן זרקו הרבה פחות פעמים לשלוש, בייחוד בשנות ה-80, מאשר בימי קובי. הזריקה נכנסה בסך הכל בעונת 79-80.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

זיזו…. לחלוטין לחלוטין לא התכוונתי לויכוח האדיוטי ההוא. סתם הבאתי דוגמא לכך שממציאים כל מיני פרמטרים כמו קליעה טהורה, כשיש פרמטר בשם קליעה. זה דומה למצב בו רונאלדו עולה טכנית על איניאסטה, אז פתאום צץ לו פרמטר של "טכניקה טהורה" לכל הרוחות מה זה?

טל 30 בנובמבר 2009

ב"טכניקה טהורה" הכוונה לשאלה מי יותר טכני במנותק מהשאלה "מי השחקן הטוב יותר" באופן כללי. בלי קשר לדעתי האישית (אינייסטה בשני המקרים) ברור שיכול להיות מצב שבו שחקן יהיה יותר טכני אבל פחות טוב בגלל נחיתות, פיזית או אחרת. לדוגמה, אגווארו עולה על דרוגבה ביכולת הטכנית אבל נופל ממנו כשחקן.

עומרי 30 בנובמבר 2009

טל- מושגים כמו 'יכולת טכנית טהורה' מזכירים לי הצהרות שעולות כאן מפעם לפעם לגבי יכולת הכדרור של ברייאנט לעומת ג'ורדן או הקשתיות של הזריקה שלו.
מושגים אמורפיים ולא ניתנים לבחינה אמיתית.
רונאלדו הוא ספסימן בכל מה שקשור לשליטה ביסודות המשחק, הוא בחמישייה הראשונה בעולם בכל קטגוריה חשובה כולל נגיחה.

אגב ספסימנים, הגול של זלאטן היה פשוט מדהים בצורה בה הובקע- שחקן יותר מ-1.90 שדופק ספרינט עצבני. כמה שאני שונא אותו הוא כנראה החלוץ הטוב בעולם היום.

סמוראי 30 בנובמבר 2009

זיזו, ריאל אכן גרמה לברצלונה להיות קבוצה ששולחת כדורים לחלוץ מקדימה (בגלל קו הגנה גבוה) – אבל אם לברצלונה היה חלוץ כזה, ריאל הייתה נענשת. או במילים אחרות, 5 דקות אחרי שהחלוץ הזה נכנס הגיע הגול. הנרי היה נורא ואיום ורוב הזמן נתקע באגף במקום להיכנס לשטחים הריקים.
כמו כן, לולא נוכחותם המזיקה של בוסקטס וקייטה במרכז הקישור, הלחץ של ריאל היה מכה בהם כבומרנג – ראה ערך הקלאסיקו הקודם.

לגבי אינייסטה ובכלל בעניין הויכוח על השחקן הטוב בעולם, פיל בול כתב כמה פסקאות מאוד נחמדות בערך באמצע הטור הזה
http://soccernet.espn.go.com/columns/story?id=705983

שלו רומא 30 בנובמבר 2009

יש כרטיס לדרבי – מונטה מריו למעלה,
ההרכב כנראה:
ז'וליו סרג'יו;
ריסה, מקסס, ג'ואן, בורדיסו;
בריגי, דה רוסי, פרוטה, פיזארו;
טוטי וווצ'יניץ'.
הפסד של לאציו והמאמן הולך הבייתה.
דרך אגב מי שמתכנן לבוא למשחק מאחורי השערים נגמרו הכרטיסים, מחירים למרכז:
בטברה צדדים 55€
מרכז 75€
בצד השני (מונטה מריו)
צדדים 110€
מרכז למעלה 120€
יציעה כבוד 250€.
הטברה יהיה יציע מעורב והמחיר יותר נמוך כי הוא מול השמש (אבל המשחק ב 20:45, אז כנראה שמש לא תהיה…)
דרך מעניינת לעשות סוף שבוע ברומא, כולל דרבי ביום א'.

Red Camel 30 בנובמבר 2009

שלו- אם לא הייתי מאבד את מקום העבודה שלי השבוע עוד הייתי מתפתה.

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2009

גמל- חס וחלילה!!!
כבודך במדבר מונח!

זיזו 30 בנובמבר 2009

כסיפוביץ
אם אלו הבחירות הראשונות שלך בדראפט דמיוני אז לקליפרס יש עבודה בשבילך.
*
יוני
בדיוק! קובי שחקן שונה מג'ורדן בכל הקשור לשלשות. זה כלי הרבה יותר דומיננטי אצלו.
אתה בהחלט צודק שהשימוש בשלשה התגבר לאורך השנים, זה רק מחזק את הטענה שלי.
*
סמוראי
איברהימוביץ' שחקן גדול ובארסה עשתה מהלך אדיר שרכשה אותו. הוא מביא לה אלמנט פיזי וגולריות שלא קשורה למשחק הקבוצתי.
הוא הבקיע גול כמו שהוא עשה מיליון פעם בחייו, לא יותר ולא פחות.
לא צריך להסיק מזה שלריאל אין הגנה. אולי זה דקות ההסתגלות להבדל בינו לבין הנרי, אולי זה סתם גדולה של איברה אבל זה לא צריך לבטל משחק הגנתי מצוין של ריאל.
היא ביטלה לחלוטין את מרכז המגרש המצוין לרוב של בארסה.
תיזכר אך נראתה אינטר על אותו מגרש לפני כמה ימים.
*
אתה מעשים את בוסקטס וקייטה בחולשה?! נו באמת. לא מצאת איזה מביא כדורים שהפריע? בוסקטס וקייטה?!
*
טל ועומרי
אתם כל כך חכמים, יפים וענווים. תרמתם הרבה לדיון עם ההערות הלבביות שלכם. תודה.

סמוראי 30 בנובמבר 2009

זיזו, לא טענתי שלריאל אין הגנה, טענתי שריאל שיחקה עם קו הגנה גבוה שחלוץ חוד יכול לנצל (בעיקר חלוץ כמו אטו למען האמת).

וכן, אני מאשים את בוסקטס וקייטה בכך שריאל ביטלה לחלוטין את "מרכז המגרש המצוין לרוב של בארסה" – פשוט כי איתם מרכז המגרש לא מצוין… הם מספיקים מול קישור נרפה כמו של אינטר אבל לא מול קישור לוחץ כמו של ריאל אתמול וצ'לסי בברידג'.
כאשר צ'אבי נשמר אישית, קייטה לא מסוגל לעזור לו בניהול המשחק. הוא בקלות השחקן הכי פחות טכני שהיה אתמול בברנבאו. וכשבוסקטס נלחץ הוא מאבד כדורים ועושה טעויות מביכות כמו שקרה לו אתמול מספר פעמים (ואני אפילו לא מדבר על האדום הטיפשי). קישור של טורה-צ'אבי-אינייסטה מתמודד עם לחץ בצורה שונה לגמרי.

ואגב מביאי כדורים, אפשר לציין גם את מרסלו…

זיזו 30 בנובמבר 2009

זהו שאם לאחת הקבוצות יש זכות להתלוננן על גייס חמישי בקרבה זאת בודאי ריאל.
מרסלו הזה פשוט מקצר לי את החיים.

סימנטוב 30 בנובמבר 2009

קודם אני לא כ"כ מספיק לראות משחקים לקבוע מי השחקן ומי המאמן הכי טוב. יש כ"כ הרבה סיטואציות על המגרש (במרכז המגרש הייתי בוחר את צ'אבי, ברחבה את רונאלדו אבל במשחק צפןף את אינייסטה ומסי וכו וכו).
לגבי מאמן יש תוצאות יש המשכיות ויש טוהר המשחק – רונן יש מצב לאלגוריטם חדש לחישוב…
נראה לי שמסי עלול להגיע לפרשת דרכים בקרוב שחקן ענק אבל צריך להתאים את עצמו מחדש מדי פעם (רונאלדו עולה עליו בפרמטר הזה)

Red Camel 30 בנובמבר 2009

סימנטוב- אני יכול להמליץ לו ללמוד מספורטאי ענק שכבר המציא את עצמו מחדש כמה פעמים בקריירה שלו.
פרטים בסניף האיקאה הקרוב לביתך (:

סימנטוב 30 בנובמבר 2009

אכן, יפה :)

טל 30 בנובמבר 2009

היחידים שממציאים פה פרמטרים שונים ומשונים הם אוהדי רונאלדו. נוריד את המושג "טהורה" ונכתוב את הדברים בצורה הכי ברורה וישירה שאפשר- אינייסטה שחקן יותר טכני מרונאלדו. הוא שולט בכדור טוב יותר, הוא יותר אינטילגנטי, הוא יותר מדויק, היכולת שלו לעבור שחקנים על שטח קטן (כלומר במנותק משימוש במהירות וכח) הרבה יותר טובה.

יש מישהו שחושב ברצינות שעם הכישורים הטכניים של רונאלדו שחקן עם הנתונים הפיזיים של אינייסטה היה נחשב לאחד הטובים בעולם (מחוץ לבלוג הזה, אפילו בקרב אוהדי יונייטד, יש הסכמה די ברורה שהוא אחד מחמשת השחקנים הטובים בעולם)?

Red Camel 30 בנובמבר 2009

טל- אתה לא מבין את הנקודה
הכישורים הטכניים של רונאלדו מאוד קשורים ליכולות הפיזיות שלו (המשפט הזה תופס גם לגבי אינייסטה)
זה כמו שתשווה מכונית לקטנוע.
אחד יהיה יותר יעיל בפקקים ובתנועה עירונית ולשני יהיה יהיה מערכת סטריאו ומקום לבחורה לשבת לידך…

זיזו 30 בנובמבר 2009

טל
מצחיק שאני זה שאומר לך את זה:
אתה הוזה.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

טל – עכשיו אתה ברור לחלוטין וטועה לחלוטין. איניאסטה נופל טכנית מרונאלדו בהרבה. והדיעה שלך שמחוץ לבלוג הזה הוא נחשב בין חמשת הטובים בעולם לא מגובה בשום דבר. ייתכן שהשנה יסיים בין חמשת הראשונים בבחירה – ואם זה יקרה זו תהיה השנה הראשונה שזה קורה. הרבה מאד שחקנים נחשבים ברמתו: צ'אבי, טורס, טרי, אסיין, דרוגבה, זלטן, קאקה. ויש מי שיגידו גם ריברי, רוני, ג'ררד ועוד לא מעט שחקנים. כמובן שאיניאסטה נמצא בדיון מול שחקנים אלו. אבל אין שום הסכמה ברורה.

טל 30 בנובמבר 2009

יש עליו הסכמה ברורה יותר מכל שחקן אחר, מלבד מסי ואולי רונאלדו. העונה הראשונה? אולי, אבל לכל שחקן יש עונת פריצה.

אתה טוען ברצינות שרונאלדו שולט בכדור, רואה משחק, יכול לעבור שחקנים על שטח קטן, לדייק במסירות שלו, יותר מאינייסטה?

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

כל הדיון הזה קצת מזכיר לי שבכל דור ודור יש את סיפורי האנדרייטד. אני זוכר היטב בתחילת שנות התשעים החל דיון לפיו אולי בעצם קארקה טוב ממראדונה והוא הסוד באליפויות של נאפולי. חלף קצת זמן ושום אדם שפוי לא חוזר על טענה כזו. וקארקה היה שחקן נפלא.

טל 30 בנובמבר 2009

כן, רק שהפעם הסופרסטאר הענק ואותו "אנדרייטד" לא משחקים באותה קבוצה. ואם התכוונת למסי, כל המאמנים בעולם (כולל פרגוסון) שטוענים שהכוח של ברצלונה הם אינייסטה וצ'אבי ולא מסי, עושים מלחמות פסיכולוגיות?

יותר מכך, מחוץ לקבוצה, אינייסטה ממשיך לשמור על היכולת שלו בעוד מסי יורד משמעותית. אם ראית את המשחק בין ספרד לארגנטינה היית מבין.

טל 30 בנובמבר 2009

זיזו, לא נראה לי שיש מאמן אחד בעולם, מפרגוסון ומוריניו ומטה, שיגיד אחרת. אולי איל לחמן. מה שכן, אני בטוח שאמיר אפרת מסכים איתך.

רד, היכולת האתלטית של רונאלדו משרתת אותו, בנוסף ליכולת הטכניות שלו. היתרון של רונאלדו במתפרצת לא נובע מזה שהוא יותר טכני מאינייסטה אלא מזה שהוא הרבה יותר מהיר והרבה יותר חזק.

גיל 30 בנובמבר 2009

זיזו, קודם שבריאנט יהפך ללייקר הכי גדול, אחרי זה נשווה אותו לג'ורדן. בשבועות האחרונים נעשו כמה סקרים בנושא ובריאנט מגיע למקום 4-5 של הלייקרס.

גיל 30 בנובמבר 2009

רונן, תמיד באותו הדור יהיו אנדרייטד ואוברייטד ובשביל זה יש את פרספקטיבת הזמן. אחד הדברים שמייחדים את הכי גדולים זו דוראביליות והצטיינות לאורך זמן. נראה אם רונאלדו יכול לשמור על מעמד של אחד הכי גדולים בדורו למשך 5 שנים מעכשיו ויגבה את זה בתארים.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

טל – הוא לא עולה על איניאסטה בכל פעולה ספציפית. אבל בחבילה הכללית הוא עולה עליו בהמון. בכל דבר שאיניאסטה אולי עולה רונאלדו, רונאלדו קרוב אליו. לעומת זאת לאיניאסטה חסרים המון המון תחומים בהם הוא כלל לא קיים. אין לו בכלל נגיחה. אין לו בכלל יכולת הבקעה. עצירת כדור. שינויי כיוון מהירות, טווח בעיטות העונשין (שזו כן טכניקה) ואולי עוד תחומים.

ראשית המאמנים האחרים לא אומרים לעולם איניאסטה. הם אומרים צ'אבי ואיניאסטה. לדעתי לפחות צ'אבי טוב יותר. ושנית – ביום שמאמנים יריבים ישימו על איניאסטה שני שומרים ועל מסי אחד, אז תחזור אלי עם הציטוטים שלהם.

טל 30 בנובמבר 2009

שינויי כיוון ומהירות? עצירת כדור? אין שחקן בעולם שעושה את זה יותר טוב מאינייסטה.

ועם כל הכבוד, ראיית משחק, שליטה בכדור, יכולת לבצע פעולות טכניות על שטח קטן הם קצת יותר מ"פעולות ספציפיות". זו ההגדרה המקובלת של "טכניקה". כמובן שאפשר להתחכם ולכתוב שגם לנגוח ולתקל זה ביטוי של טכניקה. על פי ההגיון הזה, אלי דריקס ואריק בנאדו טכניים כמו מארדונה. הוא שולט יותר טוב בכדור, ההוא נוגח יותר טוב והשלישי מתקל יותר טוב. אבל בסך הכל לכל אחד יש את היתרונות שלו.

אביעד 30 בנובמבר 2009

טל, ממש, אבל ממש לא – עצירת כדור, שינויי כיוון ומהירות אלו תחומים בהם אינייסטה (עם כל הערכתי אליו) אפילו לא מדגדג את רונאלדו. אני נוטה לומר שגם שליטה בכדור ויכולת לבצע פעולות טכניות על שטח קטן. ומול הטיעון שלך לפיו רונאלדו אתלטי יותר ולא טכני יותר, הנה חומר למחשבה – רונאלדו גבוה יותר עם רגליים ארוכות יותר. כשמדובר בפעולות על שטח קטן ושינויי כיוון הנתון הזה הוא לא יתרון אלא חיסרון. ובכ"ז רונאלדו עושה את הדברים הללו טוב יותר.

טל 30 בנובמבר 2009

בכמה וכמה משחקים העונה שמו על אינייסטה יותר משומר אחד.

אביאל 30 בנובמבר 2009

טל – אתה קצת מגזים, לכל כל מי שמהיר וחזק הופך לרונאלדו, צריך הרבה יותר מזה, רונאלדו יודע לעבור שחקן, לראות משחק וגם למסור, פשוט לרוב הוא עושה דברים יותר יעילים נקרא לזה והעובדות (וגם התארים) מראים את זה.
בכל מקרה הדוגמא שלך למשחק בין ארגנטינה לבין ספרד היא ממש לא טובה, מדובר במשחק ידידות שבו אתה כמעט ולא יכול לאבחן משהו ועוד להסיק כאלו מסקנות, גם אל תשכח שתמיד צ'אבי לידו ושנבחרת ספרד משחקת באופן כללי בסגנון מאוד דומה לזה של ברצלונה.

שוב הזמן יגיד את שלו וכמו שכתבתי מקודם, אם הייתה חוזר שלוש שנים אחורה מחליף את איינסיטה בדקו הייתה מקבל את אותן התגובות, תמיד קל לבוא ולטעון שברצלונה היא הגדולה בהיסטוריה ושמסי/אינייסטה הם הטובים בעולם, תן לי להזכיר לך איזה בחור בשם רונאלדיניו ומה נאמר עליו ותראה איפה הוא היום.

אביאל 30 בנובמבר 2009

לכל = לא

בנוסף את מוזמן להיכנס לבלוג של לוינטל ולראות את ההשואה המעולה שהוא עשה בין אינייסטה ופאברגס ולראות מי תורם יותר לקבוצה ולנבחרת.

אביאל 30 בנובמבר 2009

ועוד משהו ומצטער על ההצפה, אם הגול מול צ'לסי בדקה ה90 לא היה קורה, אני כמעט בטוח שהדיון הזה היום לא היה נעשה – זה הדבר העיקרי שגרם לדיבורים סביב אייניסטה.

אביאל 30 בנובמבר 2009

גיל – אל תשכח את האופי הדי מחורבן של בריאנט, זה פרמטר די מרכזי, אני בטוח שאם יעשו רשימה כזאת עוד 20 שנה הוא יהיה מדורג גבוה יותר כי אנשים ישכחו את כל הסיפורים והריכולים סביבו.

גיל 30 בנובמבר 2009

תראה, היה ראיון השבוע עם בריאנט ובסך הכל מבחינה תדמיתית הוא די טיהר את עצמו. הוא היה מעורב עד צוואר בדברים קצת יותר חמורים מהאופי המחורבן שלו ושיקם את התדמית. זה משהו שלא הרבה האמינו שיקרה. המדד הכי טוב בעיניי הוא מכירת החולצות ושלו הכי נמכרת בנבא כרגע.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

טל – זה מה שנקרא לירות חץ ולסמן מטרה סביבו. אם איניאסטה, אולי, טוב יותר על שטח קטן – זו טכניקה. אם רונאלדו כובש, נוגח, בועט, או טוב יותר על שטח גדול. אז זו לא הגדרת הטכניקה. זה באמת לא דיון רציני. כפי שאמרתי קודם: לקחת את העובדה שאתה מת על המשחק של איניאסטה, שזה מובן ביותר, ואתה עוטף אותו במין הגדרה של "טכניקה טהורה".
למעשה טכניקה טהורה זה איניאסטה, וכל שחקן שמשחק קצת אחרת יש לו ליקוי.

זיזו 30 בנובמבר 2009

גיל
תפסיק ל…
אתה לא צריך לספר לי את התבונות הגדולות שלך לגבי הלייקרס. גדלתי על מג'יק וקארים ואני רחוק שנות דור מלטעון שקובי הוא גדול שחקני הלייקרס.
אבל לטעון שקובי הוא הלייקר החמישי בהיסטוריה זה בערך כמו לטעון שאיניאסטה השחקן הטוב בעולם!
*
אגב, אם אתה או מישהו יכול למצוא ציטוט שבוא אני אומר שקובי גדול מ/כמו ג'ורדן הוא מוזמן לחזור אלי לתיקון.
עד אז, רד מזה.
אני בהחלט משווה, אבל אף פעם לו טוען שהם שווים!

אופיר 30 בנובמבר 2009

הכ** של הא** של ארסן ונגר!!$&@@!!

עכשיו ברצינות, מי שטרח לקרוא את התגובות הנבובות שלי מתישהו יודע שציפיתי לתוצאה כזו בדיוק, ויותר מתמיד אני משוכנע שונגר היהיר והעקשן צריך ללכת.
********
מעבר לזה, טוב שהחלום הפאשיסטי ומימושו הפסידו (שוב).

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

גיל וזיזו – אפשר לטעון שקובי הוא הלייקר החמישי רק אם מחשיבים שחקנים שגם היו בלייקרס. נניח את ווילט צ'מברליין. על תרומה ללייקרס עצמם כשחקן הייתי ממקם לפניו, בהרבה, את מג'יק. ואז יש שאקיל שאני נוטה לשים לפניו. את קארים ואת ווסט שאני מתקשה למצוא להם עדיפות עליו מבחינת הקונטקסט הלייקרי כשחקן.

טל 30 בנובמבר 2009

רונן, אתה קצת מיתמם. אפשר לקחת כל פרמטר נקודתי בכדורגל ולהתייחס אליו כ"טכניקה". גם ליכולת נגיחה, גם ליכולת תיקול, גם להתמצאות ברחבה. אני התכוונתי לטכניקה במובן המרדונאי של המילה, כלומר: שליטה בכדור, ראיית משחק, דיוק, דימיון, יכולת לבצע פעולות על שטח קטן. זה לקחת את הדיון ולהפוך אותו לדיון על סמנטיקה.

נעזוב את ההגדרה "טכניקה". האם אתה מסכים שאינייסטה שולט בכדור טוב יותר, רואה משחק טוב יותר, מסוגל לבצע פעולות על שטח קטן טוב יותר, בהשוואה לרונאלדו?

ואגב, מעולם לא טענתי שאין לי אינייסטה מתחרים בהגדרה (שלי) ל"טכניקה". זלטאן הוא מתחרה שלו. מסי, גם צ'אבי. רונאלדינו כמובן. גם קאקא. לא רונאלדו.

טל 30 בנובמבר 2009

ואגב, אפשר לחשוב שהיחס שלך לרונאלדו לא אוהד יותר מזה של 99 אחוז מהאנושות. האהדה לשחקנים מקורה בכך שאתה חושב שהם טובים ולא להפך.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2009

טל – אני חושב שבקט רגל ייתכן שהם קרובים ברמתם. אני ממש לא משוכנע שאיניאסטה טוב ממנו. מכל מקום בטכניקה הנחוצה למשחק הכדורגל רונאלדו טוב בהרבה. אני שמח לשמוע שנגיחה היא לא טכניקה ובעיטה היא לא טכניקה ותיקול זה לא טכניקה, כי הבעיות הטכניות של הכדורגל הישראלי די נפתרו.

אופיר 30 בנובמבר 2009

איך אפשר בכלל להשוות בין רונאלדו לאינייסטה? אי אפשר לחשוד בי באהדת יונייטד או ריאל, אבל רונאלדו בכמה ליגות מעל אינייסטה. מה זה כל דקדוקי העניות האלה לגבי "טכניקה"? בשורה התחתונה: רונאלדו חרא של בן אדם, אבל אם אני שחקן בקבוצה היריבה הייתי מעדיף בכל יום לפגוש את אינייסטה ולא את רונאלדו. אינייסטה בליגה של הגווארדיולות (כשחקן), רונאלדו בליגה של הזידאנים.

טל 30 בנובמבר 2009

מסוג הקונצנזוסים ששמורים לבלוג זה ולאמיר אפרת.

אופיר 30 בנובמבר 2009

זה בכלל לא ענין של קונצנזוס, אני רחוק מלב הקונצנזוס בבלוג הזה. אתה אוהב את אינייסטה, אני אוהב את אינייסטה, כולם אוהבים את אינייסטה, אבל חלאס, ניפחו אותו הרבה מעבר חממדים שלו. אינייסטה שחקן משליםמסייע נפלא, ומדי כמה משחקים לוקח מנהיגות. רונאלדו זה בנאדם של 42 גולים בעונה אחת, ברגל, בראש, מקרוב, מרחוק, בתנועה או ממצב נייח. אל תספר לי שאינייסטה לא מבקיע 42 גולים כי הוא לא מתעניין בזה. הוא לא עושה את זה כי הוא לא יכול. כנס ליוטיוב וצפה שוב בשני השערים של רונאלדו בחצי גמר ליגת האלופות מול ארסנל, ותגיד לי אם אתה מכיר שחקן שיכול גם לבעוט בעיטות חופשיות כאלה וגם לדפוק ספרינט כזה בדרך לשער (ועוד נשאר לו כח לדאווינים שאחרי). בנוסף לאלה יש לו גם משחק ראש מהטובים שראיתי. להגיד שאלה לא מדדים טובים לגדולה זה להגיד שאתה צופה בבדמינטון במקום בכדורגל.
************************
נ.ב. לא יודע מי זה אמיר אפרת ולא מענין אותי.

טל 30 בנובמבר 2009

ב"הרבה" הוא בוודאי לא יותר טוב. למעשה אני חושב שאינייסטה (ביכולת שלו בעונה שעברה) שחקן יותר טוב מרונאלדו גם באופן כללי. אבל לא על זה הדיון.

ושוב, אתה מיתמם, כי ברור שכאשר אנשים היללו את היכולת הטכניות של גרינצ'ה, קרויף או מראדונה, הם לא התכוונו ליכולת התיקל או הנגיחה שלהם. אף גם לא מתייחס לברזיל 82 ולאנגליה 90 (נבחרת שהייתה עדיפה ללא ספק בנגיחות ותיקולים) כשוות ברמה הטכנית.

טל 30 בנובמבר 2009

דיון מפורום יונייטד על אינייסטה:

http://www.redcafe.net/f7/iniesta-there-another-251526/

טל 30 בנובמבר 2009

אופיר, תראה את הגמר שבו אינייסטה היה השחקן הכי טוב על המגרש.
ולא טענתי שאינייסטה כרעע שחקן גדול מרונאלדו. שניהם עוד צעירים וההיסטוריה תשפוט. מה שכן, זכיה של ספרד באליפות העולם בקיץ עם אינייסטה כשחקן המצטיין והוא יעלה לדרגת זידאן, תרצה או לא. ואגב, זידאן לא התקרב ליכולת ההבקעה של ריבאלדו ושל הרבה קשרים אחרים. הוא עדיין נחשב לשחקן הגדול בדורו.

טל 30 בנובמבר 2009

ולא טענתי שיכולת נגיחה היא לא מדד לגדולה. טענתי שלא לזה הכוונה המקובלת כאשר מהללים יכולת טכנית של שחקן. השחקן היותר טכני הוא לא בהכרח השחקן היותר טוב.

ניר 30 בנובמבר 2009

טל – אני חייב לומר שקראתי חלק מהשרשורים שלכם ורונן לדעתי צודק ואני אחדד, טכניקה מורכבת מהרבה גורמים אי אפשר להגיד שאינייסטה יותר טכני מרונאלדו אפשר לומר שאינייסטה טוב יותר מבחינה טכנית בפרמטרים מסויימים, זה מזכיר לי שפעם היו אומרים שהשחקן הישראלי מאד טכני ובטח לעומת הגרזנים הבריטים, אבל כל גרזן כזה מרים כדור בתנועה יותר טוב מכל שחקן ישראלי שרץ אי פעם עם כדור, אז מי יותר טכני?
ולגבי עניין ה"טכניקה הטהורה" אני לא בטוח שאינייסטה היה שמח שהופכים את האומן שהוא עם הכדור ל"טכנאי כדורגל".

טל 30 בנובמבר 2009

ראשית, כתבתי שהשחקן היותר טכני הוא לא בהכרח השחקן היותר טוב. ושנית, אינייסטה עושה את מה שהוא עושה ברמות הכי גבוהות. הוא היה השחקן הכי חשוב של ברצלונה בחצי העונה הגדולה שלה והוא השחקן הכי חשוב וטוב של נבחרת שנחשבת לטובה בעולם. זה לא שאינייסטה ורונאלדו משחקים בעולמות מקבילים.

ניר 1 בדצמבר 2009

זה בדיוק העניין שלא אמרתי מי יותר טוב, לכל אחד יש את היתרונות שלו מבחינה טכנית וזה גם לא עניין של עולמות מקבילים, יש כל מיני פרמטרים בכדורגל והם יוצרים את השלם. הדיון הוא בעצם מה מבטא המושג "טכני" ולדעתי האישית והצנועה רונן צודק, אבל זה ויכוח פילוסופי בלבד.

תושב חוזר 30 בנובמבר 2009

לגבי ארסנל ווגנר – מאמן שמגיב כמו שהוא מגיב למשבר לא יכול להוביל קבוצה לתארים משמעותיים במציאות של ימינו. כשראיתי את התגובה שלו אחרי הגול הראשון של יונייטד באמירויות היום זה היה לי ברור כשמש. אי אפשר לקחת אליפויות בלי רגעי משבר בדרך, ווגנר של היום אינו מסוגל לבנות קבוצות שיודעות להתמודד עם משברים

אביאל 30 בנובמבר 2009

טל – אתה קצת מגזים, לרונאלדו יש הרבה יותר מריבלדו, הוא לא רק כובש, הוא מבשל, הוא פותח שטחים לאחרים, הוא מושך אליו חצי הגנה ובקיצור הוא עושה בלאגן, בכל מקום, בשמאל, בימין ובמרכז – אצלו אף פעם לא תדע מאיפה זה בא לך וזאת בעצם הגדולה שלו, שלא נדבר על 1001 המעלות שלו שהוזכרו כאן וכמובן הבעיטות החופשיות.

באלאק העלים ב2 חצאי הגמר את אינייסטה, את רונאלדו הוא היה צריך את אסיין איתו ואין עוד שחקנים שדורשים כאלה דברים.

שוב כמו שכתבתי, כל מאמן היה בוחר את רונאלדו, בכל מדד נוכחי רונאלדו יעקוף את אינייסטה ואני מאמין גם שבכל ראייה היסטורית רונאלדו יעקוף אותו, כי הוא קורץ מחומר אחר באמת.

גיל 30 בנובמבר 2009

צ'מברליין באמת לא נחשב. לרוב שמים את מג'יק, קארים, ווסט וביילור לפני קובי. אני גם נוטה לשים כרגע את שאקיל לפניו אבל יכול להיות שזה עוד ישתנה.

סימנטוב 30 בנובמבר 2009

טוב כל אחד ראש קבוצה (יש!) את מי אתם בוחרים ראשון? ומי שני?
אפשר להמשיך… נניח שבחמש השנים האחרונות אינייסטה היה משחק ביונייטד ורונאלדו בברסה איזו קבוצה היתה מצליחה יותר ממה שהצליחה בשנים האלה?
ואני עדיין מתלבט בין סיני למלמיליאן בקיצור יאללה תמשיכו כיף לקרוא

טל 30 בנובמבר 2009

אביאל, לא השוותי בין רונאלדו לריבלדו. נתתי את ריבאלדו כדוגמה לשחקן שהבקיע הרבה יותר מזידאן ועדיין נתפס כפחות גדול. וכל מה שכתבת על רונאלדו נכון גם לריבאלדו. הוא לא פתח שטחים, מסר לאחרים ועשה בלאגן?

אף אחד לא העלים את אינייסטה בחצי הגמר. הוא היה ללא ספק השחקן המצטיין של בארסה. מי שנעלמו היו מסי ואטו.

יואב 30 בנובמבר 2009

אוף טופיק,
גלן, לא כל כך הבנתי את ההסבר של אלישא. אולי הבעיה נעוצה בי אבל בכל מקרה אני אשאר בנתיים בקרבת קרית שלום…(:

גלן 1 בדצמבר 2009

כן באתי לקלל ויצאתי מברך. בכל מקרה אני איחלתי. זה אלישע שלא היה ממושמע…

יואב 1 בדצמבר 2009

(:
ומעכשיו, הצלחה בשאר משחקי הליגה.אתם הסיכוי האחרון מהסיוט הגדול.

שלו רומא 30 בנובמבר 2009

טוב, לפני שאגיב על ענייני הבלוג,
אני צריך לינק שאפשר לראות מחו"ל של תקציר הסופר קלאסיקו האמיתי. וכן אני יודע את התגובות אבל ערב אחד על משך הרבה שנים של תסכול אפשר לחגוג, שמחת ענייים וכו' אבל לכל הירוקים מקנא, ואדומים מבושה יש רק קבוצה אחת שהחיפאים הביתרים והאדומים באמת חוששים ממנה. או כמו שרונן אמר פעם על הקבוצה מהמרסיסייד היא היריבה האמיתית היחידה, שנותנים לה כבוד והערכה (תוספת שלי). ערב צהוב מסכם שבוע שני של 9 נק' (יונייטד, רומא ומכבי). מי ייתן גם שלישי! לא ראיתי את המשחק, (אין מה לעשות יש קורס הכנה ללידה ואין תירוצים…)
בקיצור – הסברים יתקבלו בברכה (מה קרה איך קרה וכו,)
לינק למשהו יתקבל בברכה יתרה.

utopian fragments 1 בדצמבר 2009

shalev – i will be waiting here in munich tell me if you get a link. by the way is there a place on the net to watch this things they call football from the holy land?

ronaldo – iniesta – ARE YOU NUTS?
i have not seen any game of united for 28 years until one guy with name of a fat Brazilian came there.

יואב 1 בדצמבר 2009

שלו,
מחצית ראשונה מצויינת ומוטרפת באנרגיות(גול נהדר של מאיוקה)של מכבי ומחצית שניה של התגוננות הירואית מול כל התותחים הכבדים בירוק.
מכבי לא אפטית וזאת כבר התקדמות.

שלו רומא 1 בדצמבר 2009

אז ככה,
רונלדו בהחלט ניתן להיחשב כשחקן הכי טוב היום על מגרשי הכדורגל.
אני לא סובל אותו, למרות כל מה שנתן ליונייטד.
לא הייתי רוצה אותו בשום קבוצה שלי.ועדיין הוא שחקן הכי מוכשר שרץ היום על המגרש, גם בגלל שטוטי לא רץ…
איניסטה שחקן מצויין הייתי בוחר אותו לקבוצה שלי הוא לא הכי טוב לא בספרד ולא באירופה.
לבארסה יש שני משחקים בשנה בליגה נגד ריאל, אחד היא כבר עברה.
המשחק הבא יכול לא להיות רלוונטי, מספיק שתגיע עם יותר מ 4 נק' הפרש.
ולכן אני לא חושב שיש לה ממה לחשוש.
לפילגרינו לעומת זאת יש,
הקבוצה שיחקה טוב ואולי טוב מאוד בלי ראול וגוטי,
כמה זמן הוא יוכל להגיד שגוטי פצוע, כמה זמן ראול ישב על הספסל בשקט.
בקבוצה שהפרט יותר חשוב מהכלל כמו ריאל זה יכול להיות קטלני.
ואני על רקע זה לא מאמין שהוא יוכל לסיים את העונה בקבוצה.
מה יחס ההימורים על זה?
ארסנל היא טרגדיה יוונית, כל פעם שקבוצה שם מבשילה היא מוכרת את השחקנים,
מבלי לממש רווחים על המגרש.
אני לא אוהב את צ'לסי, אבל יש שם שחקנים שאני לא יכול שלא להעריך.
טרי, לאמפרד, דרוגבה,מיקל ג'ו קול, אסיין, אשלי קול.
ויונייטד לא יכולה להמשיך לקחת אליפויות לנצח.
ומשהו על אנצ'לוטי – מי שהצליח לשרוד את הפוליטיקות של מילאן, ראוי להערכה.
מי שאומר שהחלום שלו הוא לאמן את רומא,
למרות שהוא עכשיו בצ'לסי,
למרות שאימן את מילאן וזכה בליגת האלופות. ראוי להערכה!
ועל זה נאמר:
"דע מאין באת, ולאן אתה הולך, ולפני מי אתה עתיד לתן דין וחשבון".

Red Camel 1 בדצמבר 2009

שלו- התחלת לצטט את עלמה זוהר?

אביאל 1 בדצמבר 2009

טל – אני לא חושב שראינו את אותו המשחק, אינייסטה בהחלט לא הופיע למשחקים, בערך כמו כל ברצלונה ובעיקר בגלל שצ'לסי והידניק הצליחו לנטרל אותה, לא נדבר כאן על טעויות השיפוט אבל להגיד שאינייסטה היה טוב במשחק ושוב כמו שרשמתי אתה מתבסס על בעיקר על השער שהוא 95 אחוז מזל ובכלל הוא הגורם לכל התסיסה סביב אינייסטה, אנחנו נראה מי יקבל השנה את פרס שחקן השנה ואני מניח שגם רונאלדו יקדים את איניסטייה ועם כל הכבוד הבוחרים הם עיתונאי כדורגל אמיתיים ואני מניח שאיתם לא תתוכח יותר מדי.
משום מה בדיון איתך זה נראה כאילו כל דבר שאתה אומר הוא קדוש, אתה מוזמן לפתוח את כל העיתונים ואת הבלוגים/אתרים וכו' ולראות את שני חצאי הגמר ואם בכנות תגיד לי שאינייסטה הגיע למשחק אז אני יאמין לך, כי זה נראה לי שבלהט הדיון אתה תגיד הכל רק כדי לצאת צודק.

שלו רומא 1 בדצמבר 2009

red camel – תאמין לי אם אומר שטני לא יודע מי זאת?
אני תקוע איפה שהוא בשנות התשעים המוקדמות…
חוץ מזה כשמכבי מנצחת את חיפה יש סוג של השראה,
וכיוון שאני לא כל כך מוכשר, אני נתלה באילנות גבוהים.
עלמה זוהר היא אילן גבוה?

שלו רומא 1 בדצמבר 2009

שטני = שאני

Red Camel 1 בדצמבר 2009

שלו- עלמה זוהר היא אילן גבוה מאוד. היא לא יודעת את זה אבל יום אחד היא תהיה גרושתי
……….
אביאל- לא כל כך מסכים. בלי להיכנס לדיון מי גדול יותר ולמה (אין תשובה גם אם תעמדו על הראש).
אינייסטה היה ענק במשחק מול צלסי. בעיקר בגלל שהוא כל הזמן ניסה וניסה וניסה, בזמן ששחקנים אחרים התפוגגו (מסי). הוא כל הזמן בא לקבל את הכדור ורץ כמו משוגע כדי להניע את המשחק של ברצלונה. השחקנים של צלסי נכנסו בו ובסבתא שלו, אבל הוא תמיד קם והמשיך לבוא ולקבל את הכדור ואתה יודע איך זה נגמר…

Red Camel 1 בדצמבר 2009

שלו- אני מקווה שיסלחו לי על האוף טופיק שאני הולך לדחוף פה אבל…
את השיר שדיברתי עליו לא מצאתי ביוטוב אז הנה שיר אחר
http://www.youtube.com/watch?v=Pe2FhxTYKt4

Red Camel 1 בדצמבר 2009

הייתי חייב עוד אחד
http://www.youtube.com/watch?v=nc4ig-F3HwY&NR=1
סליחה ומחילה סליחה ומחילה

בני תבורי 1 בדצמבר 2009

איזה יופי.

גיל 1 בדצמבר 2009

איזו קליניקה של בריז והסיינט. פאסר רייטינג מושלם, 5 ט"ד ל5 רסיברים שונים. פשוט תענוג לראות את הפאטס מושפלים ככה.

יוני 1 בדצמבר 2009

שלו, גם אנחנו בקורס הכנה ללידה, ועוד על ימי רביעי בערב, ימי צ'מפיונס, ישמור השם.

צריך לפתוח פורום הריון בבלוג…

שלו רומא 1 בדצמבר 2009

זהו שבחרנו יום שני כי אין כלום…

שלו רומא 1 בדצמבר 2009

גמל אדום – היא באה מליברפול או מנצ'סטר…

דודו 1 בדצמבר 2009

לסביצ'ביץ'
רק להזכיר לך שליברפול לקחה גביע אירופה בזכות הופעה הירואית וגדולה של קבוצה בפיגור כזה ובהבדל איכותי כזה מול מילאן. מנצ'סטר שלך לקחה גביע אחד בזכות החלקה על התחת. ואם כבר אתה מדבר על חשדות מכירה, לקבל שלושה גולים במחצית ולהפסיד בפנדלים (מילאן) פחות חשוד מלקבל שני גולים בזמן פציעות מכדורים נייחים (באיירן), אז תחשוב קצת לפני שאתה פותח את הפה.
חבל שאין לך סטייל כמו השחקן שאתה קורא לעצמך בשם שלו !

ניינר 1 בדצמבר 2009

מפחיד לראות את הזובור שהסיינטס עשו לפאטס. דרו בריס מדהים ואני כבר לא יכול לחכות לשני משחקים: סיינטס-וייקינגס בגמר האן אף סי וסיינטס-קולטס בסופרבול.
בליצ'יק הולך ומאבד מההילה שלו בכל שבוע חולף. שון פייטון עשה לו בית ספר אבל האמת שהסיינטס קבוצה הרבה יותר טובה מהפאטס.

בני תבורי 1 בדצמבר 2009

ניינר,
ועל אלכס סמית אין לך אף מילה?

ניינר 1 בדצמבר 2009

בני אני לא רוצה להגיד עוד כלום מחשש לפתיחת פה לשטן וגם כי אכלנו כל כך הרבה מרורים ממנו והוא עדיין צריך להוכיח שהוא FOR REAL

רונן דורפן 1 בדצמבר 2009

טל – קיבלת הבוקר את התשובה שלך כמה הדיון בבלוג הזוי ומנותק מהעולם. בחירת שחקן השנה שלנו כמעט זהה לזו של הבלון ד'אור. השחקן האחד שדירגנו מעט גבוה יותר מהמקום בו דורג במציאות הוא איניאסטה. אז אנשים פה דווקא אוהבים את איניאסטה – אבל לא ברמה הזויה בה הם חושבים שהוא טוב טכנית מרונאלדו.

שלו רומא 1 בדצמבר 2009

אין כיף גדול, משחקן נוער שמתעלה והופך לשחקן הרכב לגיטימי,
אני זוכר את טל בן חיים ואבי סטרול ממלאים את מקומם של גדי ברומר ואמיר שלח,
שגם הם עלו להרכב ככה יום אחד והחליפות את אבי כהן הגדול ומנשה שמעונוב.
וגם יום אחד כשצביקה רוזן נפצע מצא את עצמו אבי כהן בהרכב.
לפעמים שחקנים כאלה דוגמת אבי נימני הופכים להיות הדבר הבא,
האימה של הקבוצות היריבות,
לפעמים כמו בן לוז אובדת להם הדרך והם מסיימים קריירה בקול ענות חלושה. ולפעמים כמו רובן עובד אין להם אפילו רגע של תהילה.
כל זה אני כותב על רקע מחשבה מה מפריע לי בקבוצות כמו ריאל מדריד, אינטר.
אני זוכר את ההתרגשות כשראיתי פעם ראשונה את איקר קסיאס.
משהו חדש עם תקווה, צעיר.
ומאז וואקום.
אינטר מגדל את מרקו "רובן עובד" בלוטלי.
הדבר היפה בנוער הוא שאתה לא יודע אם יצא לך נימני או רובן עובד,
אבל לפעמים כשזה קורה ובאותו דור צומחים שלושה ארבעה שחקנים, אתה יודע שהולכות להיות עונות טובות.
וטכניקה שמכניקה, להיות ווינר זה משהו שכנראה אי אפשר ללמד.
או שאתה ג'ורדן, בירד.
או שאתה קובי.

זיזו 1 בדצמבר 2009

שלו
עזוב שניה את ערמת השטויות שכתבת (כרגיל).
במיוחד בשבילך מתפרסם היום משאל שחקנים ומאמנים בשאלה: מי השחקן בעל ה basketball IQ הגבוה ביותר?
נחש מי זכה?

טל 1 בדצמבר 2009

רונן, אתה מבלבל פה בין שני דברים שונים ולא קשורים.

הבחירה בבלון דאור היא של שחקן העונה, לא ה"השחקן "הטכני ביותר". מייקל אואן היה השחקן הטכני ביותר בעולם בעונה שבה הוא זכה בתואר? מה הקשר?

אגב, לדעתי אינייסטה גם שחקן עם יכולות טכניות יותר גבוהות משל מסי. זה לא אומר שהוא שחקן יותר טוב מרונלדו (בעיני כן, אבל זו לא הנקודה) כי יש פרמטרים נוספים לכדורגל מלבד שליטה בכדור, דיוק וראיית משחק.

בוא נעזוב את ויכוחי הסמנטיקה ונתייחס לטכניקה במובן (המוטעה לדעתך) שאליו אני מתכוון. אתה מסכים שאינייסטה שולט בכדור על שטח קטן, רואה משחק, מדייק במסירות שלו, יותר מרונאלדו?

רונן דורפן 1 בדצמבר 2009

אני מסכים שבתכונות הללו הוא בסביבה של רונאלדו. אבל טכניקה כוללת עוד המון דברים שבהם הוא רחוק ממנו בשנות אור. גם אם אתה לא רואה תיקול כטכניקה – בעיטות לשער? בעיטות עונשין? התמצאות ברחבה? יכולת הבקעה כללית? כדרור במהירות? עיתוי בהגעה אל הכדור? אם בכל הדברים הללו אתה לא רואה טכניקה אז פשוט יצרת פה הגדרה שאני לא מכיר למושג הזה.

Yokhreed 1 בדצמבר 2009

בגול דוט קום הייתה ידיעה שגוטי לומד אנגלית- מדברים על מעבר אפשרי או ליונייטד או לסיטי,
אם זה יתרחש והמעבר יהיה לצד האדום של העיר מנצ'סטר, אני אשתתף בצערכם.

טל 1 בדצמבר 2009

זה ויכוח סמנטי. בדרך כלל, שאנשים מדברים על "שחקן טכני" הם מדברים על גיגס ולא על וידיץ'. ברמה העקרונית, ברור שכל פרמטר במשחק דורש את הטכניקה שלו. אפשר לטעון שבופון במה שהוא עושה, לא פחות טכני ממסי.

בפרמטרים שאני הזכרתי, אני חולק מאד על הטענה שלך שהוא "בסביבה של רונאלדו". רונאלדו רחוק מלהיות גרסת הכדורגל של ג'ורדן במובן הזה שהוא הכי טוב מכולם בכל פרמטר. בפרמטרים שהזכרתי, אינייסטה הכי טוב בכדורגל העולמי (יחד עם צ'אבי, מלבד מחוסר היכולת של צ'אבי לגבור על שחקנים בכדרור). רונאלדו מאבד המון כדורים במשחק, רוב הדריבלים שלו נכשלים, יכולת המסירה שלו טובה, אבל רחוקה מאד מזו של צ'אבי ואינייסטה (ורונאלדיניו), הוא לא מתרב לגמדי בארסה ביכולת לבצע פעולות על שטח קטן. מה שיש לרונאלדו זו אתלטיות עצומה שמאפשרת לגבור על שחקנים במהירות ובניתור, בעיטה מעולה ממרחק והתמצאות של חלוץ (ברמת הדוד וויה) בתוך הרחבה. שים לב שרונלדו כמעט לא מבקיע שערים של "קשר" (למפארד סטייל או בדריבלים). רוב השערים שלו הם או של חלוץ רחבה או בבעיטות חופשיות.

יוסי מזרחי 2 בדצמבר 2009

תמיד כדאי להוסיף "לדעתי".
זה נכון לכל המגיבים .

יואב 2 בדצמבר 2009

רונאלדו מבקיע את כל סוגי השערים הקיימים.
מרחוק, דחיקות גרד מילר, ראש, עונשין, טריילר מאחורה, לאחר סלאלומים, גב לשער וכקיצוני שחותך למרכז. לא היה קיצוני מגוון ממנו וכובש כמוהו.להגיד שהוא לא כובש לאחר דריבל זה פשוט לא לדעת…
כל עניין השטח הקטן הוא לא נכון. כשרונאלדו הגיע ליונייטד, הוא היה רק!! להטוטן של שטח קטן. הוא פשוט הוסיף כל קיץ עוד מימדים למשחק שלו.הוא פחות נזקק לזה היום אבל עדיין האחד על האחד שלו הוא ברמה הגבוהה ביותר שיש.
ובסך הכל הכולל-הוא שחקן שלם הרבה יותר מאיינסטה(אחד השלמים שהמשחק הזה ידע) וטכני ממנו בשקלול כל הפארמטרים.

טל 2 בדצמבר 2009

יואב, זה בדיוק הענין. מאז שרונאלדו נגמל מהצורך הכפייתי לעשות פאדלדות (שבילבלו בעיקר אותו), הוא הפך לשחק הרבה, הרבה יותר טוב והרבה, הרבה יותר יעיל. אני זוכר אותו ביורו 2004 לא מצליח לעבור את אשלי קול משחק שלם ופשוט מחרב לפורטוגל את המשחק. האחד על אחד שלו הוא ברמה כי גבוהה שיש, כאשר יש לו מקום. בדקה השניה ב"אל קלאסיקו" הוא עבר שחקן הגנה אדיר כמו פויול כאילו הוא לא שם, בעזרת המהירות המדהימה שלו. בזה בוא יותר טוב מאינייסטה בלי ספק. הכוונה שלי ליכולת לעבור על שטח קטן, שם למהירות אין משמעות והשליטה בכדור נטו מדברת ובנוסף לפרמטרים כמו ראיית משחק ודיוק. אתה חושב שרונאלדו מסוגל לייצר הנעת כדור ברמה שרואים משחקנים כמו צ'אבי ואינייסטה? אני בספק אם רונאלדו בעצמו יתיימר לטעון את זה..

יואב 2 בדצמבר 2009

יש פרסומת נהדרת של רונאלדו וזלאטן שבה הם מפגינים כישורים טכניים ומתאגרים אחד את השני.לרונאלדו אין בעיה כלשהיא עם הכדור בשום סיטואציה, לא בשטח קטן ולא במרחב.הרי שהוא מתמודד מול שני מגינים באגף, זאת התמודדות על שטח קטן אבל לא במרכז השדה.מה שכן,מוח הכדורגל שלו שונה משחקנים כמו אנייסטה, צ'אבי, סקולס.הם רגילים לצפיפות(שם הם משחקים כל חייהם),הם לא לחיצים ומטרתם היא להניע את הכדור לשטחים פנויים.הם שחקנים נפלאים, אין בזה ספק.רונאלדו התפתח כווינגר מלכתחילה(שליטה ומהירות).זאת חשיבה אחרת של כדורגל.
אגב העניין הטכני,רגל שמאל של רונאלדו היא פנומנאלית כרגל שניה ומקלה עליו את החיים מאד.

שלו רומא 1 בדצמבר 2009

זיזו – ערמת שטויות?כרגיל,
מה שנהנתי שילד בן 18 קיבל הזדמנות להראות מה הוא שווה ומול אצטדיון שלם הוכיח לי שהתאוריה שלי לגבי איך צריך לנהל קבוצה הוא נכון, או העובדה שריאל לקחה צ'אנס עם קאסיאס כשהיה בן 17 ולקחה איתו שני גביעי אירופה (כשבשני הוא נכנס אחרי שסזאר נפצע ונתן הצגה).
או שמה שאתה מכנה שטויות הם דברים שלא נעימים לך כי משהו חושב אחרת, וכן לאהוד את ריאל ולייקרס זה הכי קל. זה טריוויאלי. אני אוהב שחקנים כמו טרי המון מוטיבציה, לא רק כשרון. מעבר לזה שאני אוהב את היונייטד, אני מעריך את זה שכשחסר שחקן הולכים לקבוצת הנוער ומחפשים פתרון שם. אבל ערימה של שטויות. אני לא אוהב את קובי כי הוא שחצן, הוא קונה צדק בכסף, ואין לו שום כבוד להיסטוריה של המועדון, אני מניח בוודאות שאתה מכיר את הלייקרס והNBA יותר טוב ממני, אבל כתבת לפני כמה ימים שהוא בין הארבעה חמישה לייקרסים הכי טובים (טענה לא משוללת היגיון) אני לא חושב כך אני חושב שהיו חמישה יותר טובים ממנו. אבל אני כותב שטויות. ערמה של שטויות, כרגיל.

זיזו 2 בדצמבר 2009

אני באמת מתנצל על הקבוצות שאני אוהד, אולי אני יחפש אתגרים כמו… מנצ'סטר יונייטד.
רק לפני זה, איך זה לאהוד קבוצה כל כך אלמונית וענייה? שאני ידע למה אני נכנס.
*
אבל בוא ניגש לסולת השטויות התורנית (הפריע לי מאוד לכתוב את המילה שטויות לגבי תגובה של מישהו אבל אני מוכרח להיות בוטה כי אני לא מצליח להבין למה אתה כותב אותה אחרי שאתה מצהיר על כך שאתה לא צופה בNBA)
"קובי שחקן שחצן" נתחיל בזה שודאי שיש בו שחצנות, כמו כל שחקן גדול. ג'ורדן היה שחצן יותר מרונאלדו ואיבן דראגו ביחד. בירד עוד יותר.
אני גם לא יודע איפה אתה כל כך רואה את השחצנות הזאת. הוא כמעט ולא מתראיין וודאי שעל המגרש הוא הרבה פחות מוחצן מהדור הצעיר של לברון, וויד וכרמלו.
"קונה צדק בכסף" כבר דשנו בסוגיה אבל כנראה שלא עקבת אחרי הפרשה כי זה רחוק שנות אור מהמציאות.
"אין לו שום כבוד להיסטוריה של המועדון" – זאת בלא ספק הציטטה הכי מטופשת וחסרת היגיון שכתבת כבר הרבה זמן. קובי ידעו בליגה בתור scholar of the game, מצחיק היה לראות את לברון מנסה להעתיק את הנאום שלו בגארדן יומיים אחריו.
הוא מכיר ומדבר על ההיסטוריה של המשחק יותר מכל שחקן אחר ומודד את עצמו ביחס אליה.
בקיץ אגב, הוא נסע ליוסטון ללמוד מאלאג'ואן את משחק הפוסט. אם הייתה עוקב אולי הייתה נהנה.
*
לברון ודאי לא מעצבן אותך עם טקס האבקה והסגידה העצמית שהוא מקיים בתחילת כל משחק, עם הרדיפה שלו אחרי השיא של קובי בגארדן בצורה בוטה על חשבון המשחק הקבוצתי, עם הפגנת השרירים השחצנית אחרי מהלכים גדולים וכמובן עם ההצעה המטופשת של הוצאת המספר של ג'ורדן לגמלאות. ואיזה מספר הוא רוצה – 6!!! היסטוריה של המשחק הא…
*
בקיצור, אתה לא אוהב את קובי, אתה לא מוכרח לנסות לבנות סביב זה תיאוריות.
*
בנושאי הכדורגל, אלו לא שטויות. זאת סתם צדקנות.
"הוכיח לי שהתאוריה שלי לגבי איך צריך לנהל קבוצה הוא נכון" עם כבר שחצנות.
התקיפות חסרות ההגיון שלך כלפי ריאל חייבות קצת מכה של מציאות.
ריאל תמיד נתנה הזדמנות לשחקנים הצעירים שלה, גם בשיא עידן הגלאקטיקוס.
חבייר פורטיו הגיע כהבטחה גדול אחרי ששבר את שיאי הנוער של ראול, הוא שיחק וכשל.
רוברטו סולדדו קיבל אינספור הזדמנויות ופישל כל פעם מחדש.
בריאל יש את מחלקת הנוער הגדולה והטובה בעולם לאורך השנים. שחקן כמו ראול, קאסיס או צ'אבי זה לא המדד. המדד זה כמה שחקני כדורגל לגיטימיים יוצאים משם ובזה ריאל מצטיינת.
גם היום יש בריאל הרבה, אני חוזר הרבה! שחקני בית שמשחקים באופן קבוע וודאי שזהות המועדון זאת לא הבעיה של ריאל.
תמיד אומרים על ריאל שאין לה שחקני בית ושאפילו ראול הגיע רק בגיל 15.
בארסה כמובן זה סמל הנוער, רק שאף אחד לא מזכיר את זה שפויול לדוגמא הגיע לשם רק בגיל 17.
את זה ודאי לא שמעת. אינאסטה הוא בכלל מאלבסטה.
בבארסה 8 ספרדים, בריאל 9. בבארסה 7 שחקני בית, בריאל 6. בקיצור… חאלס.

זיזו 2 בדצמבר 2009

כמה שחקני בית אמיתיים יש ברומא?
כמה ביונייטד?

שלו רומא 2 בדצמבר 2009

זיזו – אם מכל מה שכתבתי זה מה שהבנת, ועל השורות על קאסיאס דילגת כאילו הן לא קיימות.
בכלל האני ואפסי עוד וההגנה על קובי גורמים לי לחשוב שאתה מקבל ממנו אחוזים.
בקלות יוצאות לך מילים כמו טיפשי, כי משהו חושב אחרת ממך. אתה מביא את לברון כאילו הוא מדד למשהו הוא באמת עוד לא עשה שום דבר ואני בטח לא רואה בו שום דבר. ריאל היא עניין זאת תפיסת עולם, וזאת בעיה של משהו אחר, אני כתבתי על מכבי תל-אביב, וזה נותן לי סיפוק לראות קבוצה עם שחקני בית, אין שום עיניין בעייני לקנות ערימה של שחקנים כדי לקחת אליפות בשם התאבדות כלכלית (כמו שעשו אין ספור קבוצות בארץ ובעולם).

שלו רומא 2 בדצמבר 2009

זיזו ברומא:
טוטי,
דה רוסי,
אוקאקה.

מיותר לציין שיש הרבה יותר שנמכרו כי רומא לא יכולה להחזיק בגלל שהיא לא יכולה לעמוד בעלויות.
אתה באמת שואל על היונייטד?
גארי נוויל
וס בראון
ראיין גיגס
פול סקולס
דני וולבק
גון אושיי
גוני אוונס
דארן פלטשר
דארון גיבס
צריך באמת לעשות בדיקה שלא שכחתי משהו.

זיזו 2 בדצמבר 2009

אולי לא שמת לב אבל שאלתי כמה שחקני בית אמיתיים יש, לא שחקנים שנרכשו בגיל צעיר!
אוקאקה מרומא בערך כמוני.
גיבסון, אוונס, אושה ופלאטשר אפילו לא אנגלים.
עם אתה כותב את נוויל אתה גם יכול להוסיף את בובי צ'ארלטון, הם עושים בערך אותו הדבר.
בקיצור: גיגס, סקולס, בראון ווולבאק.
בנוסף, אף אחד מהצעירים של יונייטד היום לא מקבל את ההזדמנויות שקיבלו פורטיו או סולדדו בעבר או אסטבן גרנארו היום.

יואב 2 בדצמבר 2009

זיזו,
שחקנים מהאי הבריטי הם מקומיים והארבעה שציינת, הם שחקני בית לכל דבר ועניין.
אבנס היה חלק חשוב מהאליפות בשנה שעברה,וולבק שותף בכמה משחקים(חלקם מכריעים) ואם נתייחס רק למושג צעירים(ולא לשחקני בית)-גם למאקדה והאחים דה סילבה יש אליפות ברזומה-בזכות ולגיבסון,יש גביע הליגה-בזכות.כך שהזדמנויות לצעירים ביונייטד זה דבר מובנה ולא אישיו יוצא דופן.
פרגי כבר אמר פעם " אם אתה טוב מספיק אתה מבוגר מספיק".

זיזו 2 בדצמבר 2009

יואב
זה בדיוק מה שאני אוהב: אם אתה טוב מספיק.
אגב, אני לא טוען שבמנצ'סטר אין יחס לצעירים, אני טוען שיש אותו היחס בריאל וסתם תוקפים אותה בנושא.

זיזו 2 בדצמבר 2009

אוף טופיק
איפה כל שונאי מכבי?
אין לכם מה להגיד על פרשת מקל?
תראו לי עוד מקום בו קבוצה משחררת שחקן ומאשרת לו ללכת למתחרה הגדולה שלה.
בואו גם נזכור שזה מקום שבו הוא הצליח נגד מכבי רק לפני כמה חודשים!
יש פה רק רצון השחקן ומחשבה על ההתקדמות שלו.
איפה קורה דבר כזה?

רונן דורפן 2 בדצמבר 2009

זיזו – להגיד שהיחס בריאל ויונייטד לקידום צעירים הוא דומה זו בדיחה.

שלו רומא 2 בדצמבר 2009

זיזו – אוקאקה משחק ברומא משנת 2004,
הוא נולד באיטליה כילד למהגרים מניגריה.
בשנת 2004 הוא היה בן 15, אם זה לא שחקן בית גם דה רוסי לא שחקן בית.
חמש שנים ברומא זה קצת יותר מהקשר שלך לרומא, אפילו יותר משלי.
זה יותר מראול, ואני לעומת הרבה אחרים כן חושב שראול זה ריאל, והוא כן שחקן בית כי שם הוא התפתח.
דה-רוסי הגיע לרומא למשל רק בגיל 17, אתה יודע למה, כי לרומא יש רק קבוצות מגיל נוער ועד גיל זה הם משחקים בקבוצות שכונתיות, שלובשות צבעים של הקבוצות שאליהן הן כאילו שייכות, דרך אגב גם מקדה לא באמת שיחק בלאציו אלה בקבוצת נערים שמזוהה איתה. 
על משקל ראול אפשר להוסיף לרשימה של יונייטד עוד 4-5 שחקנים…
אבל זה הכל ערמה של שטויות.

זיזו 2 בדצמבר 2009

אל תשווה את המצב בכדורגל העולמי והיחס לשחקנים צעירים בשנים של ראול להיום.
היום שחקני נוער הם סחורה לכל דבר ועניין. ראול היה סתם שחקן נוער.
*
אוקאקה לא משחק ברומא 5 שנים. הוא הגיע בתור רכש מבטיח ועשה שתי תקופות השאלה למודנה וברשיה.
*
זה שלרומא יש קבוצה רק מגיל נוער די מחזק את הטענה שהעניין פחות מפותח אצלה, לא?
*
גם במנצ'סטר המקרה של ראול לא רלוונטי. רכש זה רכש, לא משנה באיזה גיל. זה שהעולם השתגע רוכשים עוברים זה לא עושה אותם למשהו אחר, אלו שחקני רכש.
*
לגבי הצעירים של יונייטד אני חושב שיש לכם תפישה קצת מעוותת של המציאות.
אתם אוהדים את הקבוצה ולכן אתם זוכרים כל דקת משחק של כל זב חותם, אני בטוח שאתם לא שמים לב למקרים דומים בקבוצות אחרות ולכן נראה לכם שאצלכם נותנים יותר הזדמנויות מאצל אחרים.
האמת היא שהצעירים של מנצ'סטר היום הם לא פקטור וגם לא כל כך מקבלים הזדמנויות להיות פקטור.
הקיץ הביאו להם גם רכש על העמדה.
דני וולבק, מקאדה, גיבסון וחבריהם אולי כבר שמות שאתם מכירים ועוקבים אבל שחקני רוטציה אמיתיים הם לא.

רפאל , דן האג 2 בדצמבר 2009

אמירה נכונה של פרגוסון .
זה היה ברור ששתי קבוצות בלבד במירוץ האליפות – ליברפול עם פתיחה טובה יותר היתה צריכה גם להיות שם , אבל העונה שלה די גמורה .

Comments closed