התיקו בבירמינגהאם. האם קונים בלם?

פרגוסון בחר הרכב של גרזנים – אולי בגלל התנאים ואולי בגלל הקשיחות של היריבה. זה התברר כנחוץ – בגלל התנאים ובגלל הקשיחות של היריבה. ההרכב הוכיח את עצמו בחצי שעה בה חנק את בירמינגהאם והגיע למספר מצבים. אבל אז, כמו בכל משחק, ההגנה של יונייטד שווה כרגע טעות לשער בכל משחק. זה הכניס את יונייטד לצרה – מול קבוצה שניצחה כל משחק בו הבקיעה ראשונה ולא הפסידה שלושה חודשים – ולכן תיקו הוא באמת חצי נחמה. למרות שמבחינת מספר נקודות הוא בדיוק שליש נחמה.אני משער שפרגוסון בדילמה רצינית לגבי רכישת שחקן הגנה. אין בכלל ספק שההגנה לא טובה מספיק. גם ההנחה היא שוידיץ' עוזב בקיץ וסימני השאלה לגבי פרדיננד בטווח הארוך קיימים. אבל מצד שני בלם הוא התפקיד עם גרף ההשתלבות הארוך ביותר בכדורגל. התחושה שלי היא כזו: דווקא כי יוניייטד בתמונת האליפות דוחים את הרוויזיות לקיץ.משחק עם מספר נזקים – פלטשר, שתי נקודות, אבל לפחות יונייטד לא הפסידה משחק שבו לא הגיע לה להפסיד.


*

וזה מה שכתבתי לפני המשחק:


והיום אנחנו בהמשך הסיפור המפותל והמסובך – “מסעה של יונייטד אל עבר האליפות הרביעית". סיפור לא פשוט, סבוך בעלילות משנה. ועכשיו שוב התפתחות מוזרה בעלילה: בזמן שכל הקבוצות מאבדות את שחקניהן האפריקאים יונייטד דווקא מתחזקת בחלוץ סנגלי! מאמה ביראם דיוף, שהגיע ממולדה, קבוצה שפעם מכרה למנצ'סטר יונייטד את אולה גונאר סולשיאר, זכותו וצדקתו תעמוד לנו. הנה כמה גולים שלו.


אני לא מקבל את ההנחה שהצמרת האנגלית נחלשה מאד. היא נחלשה במשהו שטיבו לא ברור לי לגמרי. כי בעוד קצב צבירת הנקודות של הצמרת ירד מעט, לפחות תוצאות ליגת האלופות לא מעידות על החלשות דרמטית. ואחת הסיבות לליגה אנגלית יותר מרתקת השנה היא שכמה קבוצות מרכז טבלה באמת עשו התקדמות. בירמינגהאם היא אחת הקבוצות הללו והיא מגיעה למשחק עם 11 משחקי פרמייר ליג ללא הפסד – משחקים שכללו את סיטי, ליברפול וצ'לסי.  כלומר משחק מאד בלתי פשוט.לזכותה של יונייטד השנה: כל הפסד בכל מפעל נענה בניצחון לפחות במשחק הבא.

צ’לסי לא תיפגע מאליפות אפריקה
מרגיש כמו קיץ בחוץ, אבל הנה ברק

38 Comments

גיל 9 בינואר 2010

למנצ'סטר יש הזדמנות מצוינת להפעיל לחץ על ארסנל וצ'לסי היום (בהנחה שארסנל תגמור את המשחק בתיקו). המשחק של צ'לסי בוטל ובאיזה שהוא שלב יהיה להם רצף משחקים ארוך. מנצ'סטר חייבת לנצח היום ושום תירוץ לא יתקבל.

גיל 9 בינואר 2010

הופה, אברטון בשירות היונייטד.

רילקס 9 בינואר 2010

דיוויד מויס תמיד משרת היונייטד. בין אם זה בקליטת נפלים או תוצאותטובות נגד צלסי וארסנל בעיקר

רילקס 9 בינואר 2010

שלא נדבר על מכירת שחקנים… עכשיו יש דיבור על ג'ק רודוול

רילקס 9 בינואר 2010

אם נספור את כמות הפעמים שפיל נוויל הרס ליונייטד בעודו לובש את המדים האדומים אפשר לרשום שיוויון בתחום הזה

אורי 9 בינואר 2010

אגב, ברצוני לשבח את אנדרסון על הראיון שנתן לסאן (בהנחה ואכן אמר את הדברים), בו הוא הודה שהוא כישלון ואינו ראוי ללבוש את החולצה של יונייטד. כל הכבוד על הכנות, יצא גבר, יש בקבוצה שחקנים עוד יותר גרועים ממנו (וזה קשה) שלא עשו את זה (כגון פוסטר החוצפן שאמר שפרגי צריך לתת לו עוד הזדמנויות אחרי שכמעט הרס את העונה כששיחק).

רובי פאולר האמיתית 9 בינואר 2010

אוף טופיק. עכשיו נודע שגם שוער נבחרת טוגו נרצח בירי על האוטובוס של הנבחרת. מה זה הדבר הזה שלא עוצרים את הטורניר, אתם מעלים בדעתכם שאוטובוס של נבחרת אנגליה היה מותקף באליפות אירופה והיו נהרגים שם שחקנים ומאמנים והמשחקים היו נמשכים כרגיל? מה זה הקשקוש הזה, ומי לא זוכר את הטראומה של מינכן עם הגרמנים "האחרים" שעשו הכל כדי להמשיך את המשחקים כאילו כלום. זה שווה דיון. דורפן תתעורר מהזיית היונייטד שלך.

שרבל 9 בינואר 2010

יאללה מנצ'סטרררררררררר

דיונון 9 בינואר 2010

5 הרוגים, מניין אחרון, באוטובוס של נבחרת טוגו. קשה לי להאמין שהאליפות תימשך כרגיל. בכל זאת, זה לא מינכן.

martzianno 9 בינואר 2010

עם כל הצער והכאב, אליפות אפריקה חייבת (אבל חייבת!) להתקיים. אם יעצרו אותה עכשיו זה יהיה תירוץ לכל המנג'רים האירופים, שפתאום "נורא חוששים לבטחון השחקנים" (פשוט להקיא עליהם!!!) ויותר האליפות הזאת לא תתקיים. אם עוצרים את האליפות שיעצרו גם את המונדיאל. הרי גם הוא באפריקה.
אפריקה היא הבק-יארד של העולם ולאף-אחד לא אכפת עד שזה מגיע לכיס שלו.

אנונימוס 9 בינואר 2010

מה חייבת להתקיים? אנחנו באים ממדינה שעד היום כואבת וזועמת את ההחלטה לא לעצור את המשחקים האולימפיים. איך אפשר לקיים אליפות אחרי אירוע כזה?

גיל 9 בינואר 2010

מה שמצער זה שאליפות אפריקה שוב ושוב מצדיקה את כל הסטראוטיפים שיש עליה.

עזי 9 בינואר 2010

גיל – מתי בפעם הקודמת היתה התקפת טרור בכדורגל האפריקאי? שאני אזכיר לך כמה היו בקריקט בשנתיים האחרונות? הסטריוטיפים הם בראש של זה שיוצר אותם.

שרבל 9 בינואר 2010

מה יהיה עם מנצ'סטר מתי נפסיק לחטוף גולים שטוטיים כמו הגול הזה.

גיל 9 בינואר 2010

אני לא מדבר ספציפית על התקפת טרור אלא על אליפות שלא מאורגנת כמו שצריך. יש למשל סיבה שהאוטובוס שהותקף נסע באיזור שהוא נסע?

אמיר 9 בינואר 2010

רונן – אין לי מושג איזו התקדמות ראית אצל בירמינגהאם,אני רואה קבוצה לקויה טכנית וחסרת מעוף אלמנטרי שמתייצבת על
בין קו החמש לשש עשרה ומעיפה כדורים לכל עבר בתוספת של שוער מעולה שלבטח הינו אחד משלושת הטובים בליגה.
בלי עזרה לרוני לא נפצח את הבונקר,חייבים לרווח את המשחק ולהוסיף חלוץ וגם את גיגסי שהוא היחיד שיכול לתת כדור חכם לשער מתוכנן ויצירתי.
בלי שינוי שכזה שער יכול להגיע רק מכדור נייח או מעירבוביה ברחבה.

עזי 9 בינואר 2010

תסתכל על המפה, הוא היה בדרך לעיר בה טוגו היתה אמורה לשחק. אגב אנגולה באמת לא מאורגנת וזו היתה סוג של טעות לתת לה את האירוח, אבל אליפויות אפריקה בדרך כלל מאורגנות יפה מאוד – מניסיון.

עידו 9 בינואר 2010

היטבו לתאר את מצבה של מנצ'סטר במשחק היום החברים של נטאשה בשאלה "מה יהיה, מה יהיה ?"
אף מצב מסוכן, אים בעל בית והכי מרגיז בפעם הראשונה שבריניגהאם עברו את החצי הם כבשו מחצי פוקס.
וזה דווקא ביום שאברטון מסייעת לנו בקצת וצ'לסי לא משחקת אפש היה לנשום מעט אוויר פסגות.
אללה חצי שעה לסיום, זמן מצוין להחליף את הפסמיות לתקוות.

טל 9 בינואר 2010

לא בטוח שהשופט צדק..הרי הפעולה של המגן הייתה במטרה למנוע מהכדור להגיע לרוני (כלומר הנבדל לא היה בהכרח פאסיבי).

רילקס 9 בינואר 2010

זהו פרגי איבד לגמרי אמון באואן

שרבל 9 בינואר 2010

אוייי יוווו השנהה מה יהיה השנה.

טל 9 בינואר 2010

רונן, הצמרת האנגלית נחלשה. שלוש קבוצות איבדו שחקני מפתח ואף שחקן משמעותי ("וורלד קלאס") לא הגיע לאחת מהטופ 4. הקבוצה היחידה שלא איבדה שחקנים היא צ'לסי שאכן מובילה את הטבלה וגם היא קבוצה די מבוגרת שהשארת סגל זהה מהעונה שעברה פירושו עבורה הוא היחלשות.

מעבר לזה שקבוצה אנגלית כן הודחה מליגת האלופות, את שאר הקבוצות עדיין אי אפשר לשפוט על פי הישגיהן, מכוון שהאנגליות קיבלו בתים מאד נוחים. תמונה יותר ברורה תהיה אחרי שמינית הגמר. אפשר להגיד די בביטחון שלא נראה השנה שלוש קבוצות אנגליות בחצי הגמר.

יוסי מזרחי 9 בינואר 2010

אני משוכנע עכשיו, שפרגוסון רוצה לקחת אליפות רביעית ברציפות אבל ,עם משקולת שהוא שם על עצמו, כלומר עם 10 שחקנים.
אחרת אי אפשר להבין איך הוא מבזבז שעה שלמה עם פארק ,שחקן שהיה בסטטוס של סותם חורים מזדמנים,ואצל אלכס, הפך להיות שחקן הרכב לגיטימי. מי שרואה אותו, על אף ההשקעה שלו ומאמין שיש לו מקום בשש הקבוצות המובילות באנגליה יכול להבין את פרגוסון.
כך מגיעים למצבים שמקבלים גול מקבוצה שמגיעה פעם אחת בכל המחצית לשער שלנו,ומתחיל מרדף להציל מה שאפשר.
חשיבה מסוגרת ומוגבלת כזו, משאירה את פלטשר עם צהוב על המגרש, ובמשחק עם הרבה עבירות ומגע גופני שמושפע לרעה ממזג האוויר, היא מסתיימת באדום.
פה אין תירוצים של פציעות שחקני הגנה ושימוש בקשרים לקו האחורי.זו סתם קהות חושים (ופלטשר היה במשחק פושר, ואני מניח שלא ממנו ציפה סיר אלכס לישועה,או אולי אני טועה)על הספסל היו לו יותר משתי פתרונות,אבל למה להשיג יתרון במירוץ אם אפשר שלא לעשות זאת ??

סימנטוב 9 בינואר 2010

לא ראיתי את המשחק אבל לפי מב שאני קורא הפולני כבר לא בדיחה. אולי זה רומנטי אבל היתי רוצה לראות את פאביו במקום פארק.

יוסי מזרחי 9 בינואר 2010

פאביו במקום פארק זה מהלך ראוי,מעבר לעובדה שפארק לא מועיל,ואני מעריך את ההשקעה שלו ומצדיע לו על כך אבל זה לא מספיק.
הבעיה אצל קוזאק היא בכדורי הגובה. בעמדה זו הוא נוכח -נפקד.באחד על אחד, הוא מנע היום שלושה שערים.

מאיר המקורי 9 בינואר 2010

רונן, בסך הכל אני מסכים איתך. ההבדל השנה הוא התחזקות האמצע: גם קבוצות תחתית מסורתיות שתופסות יציבות כמו פולהם, בירמינגהם, סנדרלנד, גם כאלה שתמיד דגדגו את הצמרת כמו וילה (שיש לה סגל נהדר ומנג'ר מצוין) וטוטנהם. תוסיף לזה את סיטי שקנתה את הדרך לצמרת וליברפול שיכולה לנצח כל קבוצה ביום טוב, ואתה מקבל הרבה יותר סכנה לשלושת הגדולות.
יחד עם זה, כשבודקים את השלושה אחת אחת, אני חושב שיונייטד כן חלשה יותר, בכל זאת רונלדו והזדקנות הדור. ארסנל וצ'לסי די באותו מקום כמו בעונות הקודמות.

יואב 9 בינואר 2010

אחלה נקודה במגרש קשה, מזג אוויר קשה מול יריב פיזי ומלא ביטחון.יכל להיות טוב יותר, יכל להיות גרוע יותר ואני יוצא מעודד שיונייטד(למרות חסרונותייה השנה) היא לא קבוצה אפאטית והיא התעופפה לגליצ'ים בכל פינה במגרש.לקבוצה שלקחה כבר כל מה שיש-זה מעודד מאד…
מזרחי, מסכים עם נושא פארק.
רונן,פגעת בול עם בעיית ההגנה.בראון(כל כך מרושל ונטה לטעות) ואבנס הם הבלמים המחליפים.אין תחליף לשקט, לניסיון וליכולות של ריו ווידיץ. בטח במשחק חוץ קשה כזה.

רונן דורפן 9 בינואר 2010

מאיר המקורי – כן, לא התכוונתי כל כך ליונייטד, כי הסתכלתי מנקודת מבט של יריבות.

אמיר 9 בינואר 2010

אין שום דרך לרענן את ההתקפה,צר לי לומר אבל עמוק בלב גם פרגי יודע שהוא טעה בהחלטות של טרום העונה.
נכון להיום נשארנו עם חלוץ בודד שהוא גם סקורר מוכח של 20 שערים ומעלה לעונה.
הנה התקוות של פרגי טרום העונה:
1.ברבה מתגלה כסקורר ולא כפלופ התקפתי מבחינת תפוקת השערים גם בעונתו השנייה.
2.אוון מסיר חלודה ויודע לסיים חד כתער מצבים בתוך הרחבה.
3.מאקדה וולבאק משדרגים עצמם למחליפים ראויים או במקרה הטוב יותר לשחקני הרכב לגטימיים.
כל זה לא קרה בחצי עונה וממש אין מצב שנחווה לשינוי מהותי בחצי השני.

אביעד 9 בינואר 2010

אמיר, ברבאטוב לא היה בסגל היום והוא עדיין אשם?
פרגוסון לא איבד אמון באואן. מול ברמינגהאם של היום ואיך שהיונייטד שיחקה, אין הרבה תועלת בחלוץ שמסיים מצבים אבל לא יוצר כאלה.
משחק נגטיב, ספגנו במחצית בה היינו יותר טובים וכבשנו במחצית בה היינו פחות טובים.
בראון הוא בלם שזקוק לביטחון בשביל לשחק טוב. עם אוואנס לצידו וקושצ'אק מאחוריו אין לו את הביטחון הזה.
טל, דאן לא סגר את רוני אלא את סקולס שלא היה בנבדל. רוני לא הפריע לשוער ולא היה מעורב במהלך וכל עוד הוא לא נוגע בכדור, הוא בנבדל פאסיבי.

יוסי מזרחי 9 בינואר 2010

אביעד, אני לא חושב שאמיר האשים את ברבטוב. הוא בסך הכל מנה את ההערכות של פרגוסון מתחילת העונה,ובהם התקוה לברבוטב מהאגדות. הצרה היא שנשארנו עם
ברבטוב שהוא חידה…

אביעד 9 בינואר 2010

צודק.
אמיר, התנצלותי הכנה.

הקורא 9 בינואר 2010

באופן כללי אני לא רוצה להתלהם על המשחק הנוכחי, זה היה מגרש קשה ומשחק קשה ונקודה במשחק הזה, כמו שהמשחק התפתח היא לא רעה. בנוסף, קוזצ'ק הוכיח שהוא בהחלט השוער הראוי להוביל אחרי ואן דר סר, הרבה לפני פוסטר. מה שגרוע הוא שההגנה עדיין נראית קטסטרופה, ולאו דווקא מזווית הבלמים אלא מבחינת המגן הימני שלה, התאום שלא מסוגל להעביר כדור אחד מדויק לאמצע. בנוסף, אי אפשר להתחמק מהתחושה שחסר קשר יצירתי וחלוץ מטרה רציני לקבוצה. זהו, ביחס למצבת השחקנים הקבוצה הזו בהחלט מוציאה מעצמה את המקסימום.

Schmeichel 9 בינואר 2010

החלוץ החדש נראה לא רע – עד כמה שיו טיוב יכול להיות מדד.
מהיר, פעלתן, כובש ממצבים נייחים (משהו שמאוד חסר לנו העונה – אין לנו אף גול מקרן!) בקיצור כל מה שאין לברבאטוב.

אביעד 10 בינואר 2010

שמייכל – דווקא יש גול אחד מקרן! וידיץ' מול וולבס (ושער של אוש'ה מבעיטה חופשית מול סטוק). זה כנראה בגלל ש-3 הנוגחים המרכזיים שלנו אשתקד (ריו, וידיץ', רונאלדו), מיעטו לשחק השנה…

אביעד 10 בינואר 2010

הכוונה הייתה כמובן ששניים מיעטו לשחק ואחד כבר איננו…

מיסיס רוני 10 בינואר 2010

כמה שהאחד הזה חסר…

אבנר קריפטונייט 10 בינואר 2010

מסורתית הגרזנים הם חביבי אוהדי יונייטד, כמו רוי קין או יאפ סתאם. הקבוצה הנוכחית בנויה ברוח זו – קצבים ללא שחקנים עם זכויות יתר ופטור מלעשות הגנה. בתור אוהד של הקבוצה, אני מרוצה מהסגל והתפיסה. אבל מסתבר שבשביל לקחת אליפות צריך את הערך המוסף של שחקנים מבריקים כמו רונאלדו. לא מספיק שחקנים טובים, (זה יש גם לאסטון וילה) צריך שחקנים מצוינים.

Comments closed