מילאן (לפני). הקבוצות הגדולות בעברה של אירופה

טוב, העברנו את יום המשחק בדיון בעברן של שתי הקבוצות הגדולות ביותר בהיסטוריה של גביע האלופות, והערב נתן לנו איזשהי תמונה של ההווה שלהן.מילאן היא קבוצה עלובה. נראה לי שברלוסקוני – אולי גדול הבעלים הפרטיים בתולדות הכדורגל – עסוק מדי בכל הצרות הפוליטיות והאישיות שלו מכדי לעסוק בה. היא פשוט קבוצה מוזנחת. איש לא מרענן, איש לא מגיב להתפתחויות. כנראה שעידן ברלוסקוני הסתיים ומילאן תקום לתחיה כשיקום שוב נשיא גדול שינהיג את מילאן לתקופת הזוהר הבאה שלה. כי באיטליה בסופו של דבר עידנים של קבוצות הם עידנים של נשיאים. אני אפילו לא אתייחס לקלות בה פלטשר ורוני טיפלו בקבוצה הזו. גם לא נתייחס כאן להבדל בין המועדונים לאבדן כוכב הקבוצה בשנים האחרונות.רעידת האדמה האמיתית התרחשה דרומה מאולד טראפורד במדריד. קבוצת הרבע מיליארד יורו בחוץ. אני חייב לומר משהו מתון על הגלקטיקוס 2.0. הגלקטיקוס הראשונים היו שערוריה יותר גדולה. כי מדריד פירקה קבוצה גדולה ומנצחת עבור המיזם הזה. הגלקטיקוס הללו באו במקומה של קבוצה עלובה שהייתה שם בשנה שעברה. אבל בכל זאת – וזה יהיה קשה לאוהדי ריאל להכחיש – עברו שם שש או שבע שנים בלי רבע גמר אלופות. יועציו של כריסטיאנו רונאלדו אולי התפעלו מהשם הגדול והעבר הזה. אבל העבר הזה לא מנצח שום דבר באירופה.

וכן, התוצאה במשחק כפול כן נותנת מעט פרופורציות לאיכותה של הליגה הספרדית.


*


זה היה העדכון האחרון לפני המשחק:


קצת לפני הפתיחה באולד טראפורד, שולח לנו עזי את מילאן של כל הזמנים. קאקה לא בהרכב הראשון או השני – אין לי בעיה עם זה. אבל איפה גאטוסו?לורנצו בופון
קרל היינץ שנלינגר
פראנקו בארזי
פאולו מלדיני
פרנק רייקארד
רוברטו דונאדוני
ג'יאני ריברה
נילס לידהולם
חוזה אלטאפיני
מארקו ואן באסטן
גונאר נורדאלהרכב שני 4-4-2, בכל זאת איטלקית

סבסטיאנו רוסי
מאורו טאסוטי
מרסל דסאיי
צ'זארה מאלדיני
פולביו קולובאטי
קרלו אנצ'לוטי
אנדריאה פירלו
דמטריו אלברטיני
רוד חוליט
אנדריי שבצ'נקו
ג'ורג' וואה


כמה שעות קודם היה העדכון הבא:


בינתיים הגיעו לידינו ה-11 של ריאל בכל הזמנים על פי עזי דן – ויש הרכב שני ושלישי. אני לא נוטה להתעמת עם עזי בענייני ריאל מדריד. אבל המחשבה על רוברטו קרלוס מקבל את הבשורה שעזי השאיר אותו מחוץ להרכב לא קלה לי. אגב, כפי שעזי ציין בתגובות, הוא מתייחס רק ליכולת במדי ריאל מדריד. אחרת אנחנו סתם עוסקים ברשימות סתמיות של שחקנים. למשל – להגיד שכריסטיאנו רונאלדו טוב מראול זה קצת חסר משמעות בקונטקסט כזה. גם אם הוא טוב ממנו.הרכב ראשון: 4-3-3

ריקארדו זאמורה

צ'נדו

חוסה סנהטהמריה

פרננדו היירו

חוזה אנטוניו קמאצ'ו

פרננדו רדונדו

זינאדין זידאן

פראנסיסקו גנטו

פרנץ פושקש

ראול

אלפרדו די סטפאנוהרכב שני: 3-4-3
איקר קאסיאס

מנואל סאנצ'יס האב

מנואל סאנצ'יס הבן

רוברטו קרלוס

קלוד מקללה

חואניטו

מיכאל לאודרופ

ריימונד קופה

אמיליו בוטראגניו

קרלוס סנטיליאנה

הוגו סאנצ'סהרכב שלישי 3-4-3

פאקו בויו

סרחיו ראמוס

אולי שטיליקה

פאול ברייטנר

קלארנס סידורף

פירי

לואיש פיגו

גינטר נצר

איבן סאמוראנו

חוסה אמאנסיו

רונאלדו


וזה מה שנכתב בשעות הבוקר:

כתבתי כמה פעמים את דעתי שמילאן היא לדעתי גדולת הקבוצות בהיסטוריה של גביע אירופה. נכון שהיא מפגרת בשתי זכיות אחרי ריאל מדריד, אבל צריך לקחת את הנתון בפרופורציה מסויימת. חמש הזכיות הרצופות של ריאל בחמשת השנים הראשונות של המפעל הן מכובדות מאד – אבל זה היה מפעל בהתהוות ופחות תחרותי. לא נכנס לסיבות כאן – אבל אם יש לכם צ'אנס זה מאד מעניין לקרוא על הכדורגל באותם ימים.מילאן יותר חשובה מריאל לגבי ההתפתחות הטקטית של המשחק. מילאן העמידה לטעמי את הגדולה שבקבוצות מבחינת איכות – הקבוצה של 89-90. ואם לריאל יש את הגמר האגדי מול איינטרכט – 3-7 ב-1960 – הגמר האגדי של מילאן היה 0-4 מול ברצלונה של 94 שהייתה אמורה להביס אותה.


בנוסף, אם  ניצור "הרכב כל הזמנים" של שתי הקבוצות הללו ייתכן שלריאל יהיה יתרון קטנטן בהתקפה. אבל על פני כל ה-11 מילאן אגדית בהרבה. אני לא מסתפק בהשערות אלא שולח מיד מייל לעזי דן שיבחר בצורה מסודרת ואחראית את שני ההרכבים הללו.

*


וכל ההקדמה הזו היא משום שאני מציע שיונייטד תזהר! אני יודע שמילאן חלשה בליגה – אבל כל המשמעות של כך הוא שהיום הוא משחק העונה שלה. וכוכבים גדולים עשויים להתעלות למעמד כזה.


יש ליונייטד שלושה יתרונות גדולים.


הראשון הוא יתרון של שער וחצי.


השני הוא שרוני משחק.


השלישי, אולי הוא קשור לשני הראשונים, הוא שלפחות עד שיונייטד תפגר בשני שערים היא תוכל לשחק מתפרצות מול הגנה די איטית.


היתרון של מילאן הוא שזה כאמור משחק העונה שלה. אין לה חישובי פציעות לקראת המירוץ הסופי לאליפות. המטרה שלה פשוטה. אני קצת חושש מכך שפרגוסון ינסה לתפוס יותר מדי. למשל "תיקו עם מנוחה לשחקנים מרכזיים". אני מקווה שיחשוב יותר בכיוון "משחק הליגה הבא זה פולהאם בבית. אנחנו נוביל 0-2 בדקה ה-20”.


התסריט המדאיג: מילאן עולה ל-0-1 איפשהו במחצית השניה.


*

לחזרה של בקהאם לאולד טראפורד התייחסתי מיד אחרי ההגרלה. טוב שהעניין הזה מתרחש עכשיו. אחרי שלכולם יש פרספקטיבה. בקהאם לא בא לנקום. יונייטד לא נחושה להוכיח לו כלום. שחקני הדור שלו – גיגס וסקולס – בוודאי לא צריכים להביט בקנאה בקריירה שלו מחוץ למועדון. אבל הוא מצידו עשה את מה שהתאים לו. ואוהדי יונייטד גם נמצאים במהלכה של עונה בה הם שום מבינים שלמועדון יש כוכב אחד. אלכס פרגוסון.

בקהאם, אגב, גם ללא צל של ספק השחקן הגדול ביותר שחוזר לאולד טראפורד לשחק נגד יונייטד מאז דניס לאו. אתמול תיקנו כאן אמונה עממית לגבי לארי בירד. היום נתקן את האמונה שלאו הוריד את יונייטד. יונייטד ירדה ממילא בגלל תוצאות במגרשים אחרים. קנטונה, בסט ובריאן רובסון לא חזרו. בינתיים גם רוד ואן ניסטלרוי וכריסטיאנו רונאלדו בינתיים.


*


אגב, משהו שלא ציינתי עד עכשיו. הבלוג חזר לכינוי המקורי של יונייטד – ניוטון הית' – הרבה לפני הופעת הצעיפים הצהובים-ירוקים ביציעים בשבועות האחרונים.

לחץ
מוסר השכל של ערב גדול. שלום לך ריאל

313 Comments

אביעד 10 במרץ 2010

אם פרגוסון יעמוד מאחורי דבריו לפיהם ברבאטוב יפתח היום, היונייטד לא תשחק על מתפרצות. קבוצה שבהרכבה 2 חלוצים שאחד מהם הוא ברבאטוב ו-2 קשרי אמצע שאחד מהם הוא סקולס, לא בנויה לסגור משחק.

טל 10 במרץ 2010

רונן, אתה באמת חושב שלמילאן יהיה הרכב יותר נוצץ מקבוצה שבקישור שלה ישחקו דיסטפאנו, פושקאש, נצר וזידאן?

ואגב, השאלה מה הקריטריונים לבחירה כזו. לדוגמה, רונאלדו הברזיליאי שיחק איזה חצה שנה במילאן בעונה האחרונה שלו באירופה. השאלה היא האם בבחירה (מהזווית של מילאן) מתייחסים לרואנלדו השחקן בכלל או לרונאלדו של מילאן.

טל 10 במרץ 2010

או שבעצם דיספטנו ופושקאש היו חלוצים?

בכל מקרה, גם הכוכב הכי גדול של מילאן (ואן באסטן) היה חלוץ.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

טל – פושקש הוא בוודאי חלוץ במערכים של ימינו. אבל תקרא מה שכתבתי – בחלק הקדמי ריאל היסטורית עולה קצת על מילאן. אבל מה שאין בהיסטוריה של ריאל זה משהו קרוב לרביעיית הגנה של נניח, מאלדיני, בארזי, אבא-מאלדיני, קאפו, שנלינגר. המגן הבאמת היסטורי היחיד בהיסטוריה של ריאל הוא רוברטו קרלוס.

בוא נגיד ככה: אם המשחק באמת היה מתקיים ולא היה שעשוע סתם – מילאן הייתה מגרשת את ריאל מהמגרש. המתקיפים של ריאל היו מביטים אלו באלו ומניפים ידיים בזמן שרייקארד, בארזי, מאלדיני וגאטוסו חונקים אותם לגמרי.

בחירה בואן באסטן כגדול שחקני מילאן היא סבירה אבל לא אוטומטית. מאלדיני מועמד גדול. גם ריברה. ואם חוזרים הרבה אחורה – סקיאפינו הוא בן תקופתו של פושקש ולא רחוק ממנו, מיאצה ואלטפיני. התופעה שריאל בוחרת ראשונה משחקני דרום אמריקה נכונה אולי לעשור הזה – אבל בהרבה עשורים אלו היו הקבוצות האיטלקיות עם היתרון.

טל 10 במרץ 2010

ואגב מילאן- צריך לזכות שהקבוצה של 89 ו90 לא זכתה באליפות איטליה. מהבחינה הזו, היא די דומה לקבוצה של אנצ'לוטי. הקבוצה של החצי הראשון של שנות ה90 שילבה יותר טוב בין דומיננטיות אירופית והצלחה בליגה המקומית.

טל 10 במרץ 2010

לזכות=לזכור.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

טל – כתבתי במפורש "ההיסטוריה של גביע אירופה". היסטוריה של כדורגל מקומי היא משהו אחר לגמרי.

אגב, בזכיות בבלון ד-אור (כשחקני הקבוצה, לא לפני שנרכשו), מילאן, יובה וברצלונה מובילות על ריאל. אפילו יונייטד תשתווה במספר הזוכים אם מספר 10 מסויים במקרה יזכה השנה. לפחות שניים מהזוכים של ריאל – רונאלדו קנאברו – הוא לא באמת זכו מטעמה. אבל עזי יחליט אם לבחור על פי קריירה בקבוצה או קריירה בכלל. על פי קריירה בקבוצה לדעתי ייתכן שמילאן תהיה נוצצת יותר.

לא זוכר עם מי שוחחתי על העניין לפני כמה חודשים. אבל בין די סטפנו ופושקש לעידן פלורנטינו פרז – הרכש של בארסה הרבה הרבה יותר גדול. ריאל בטח לא רכשה שחקנים בסדר הגודל של קרויף ומראדונה. ריאל גם הייתה קצת חסומה עבור ברזילאים גדולים בגלל התדמית שלה. היו שנים שריאל רכשה את לורי קנינגהאם בזמן שמראדונה היה בברצלונה.

בני גלובינסקי 10 במרץ 2010

רק תיקון קטן וקטנוני: צעיפים זהובים-ירוקים. יונייטד היא לא נוריץ' וגלייזר הוא לא שפית מדופלמת.

יוסי מזרחי 10 במרץ 2010

אני בתהליך החלמה משפעת, אבל ביממה האחרונה יש נסיגה. יכול להיות שזה קשור לאפשרות של "תיקו עם מנוחה לשני קשרים…"???.
בכל מקרה, חלק מהזיעה, זה בגלל המשחק היום.

טל 10 במרץ 2010

גם בעידן המודרני לריאל היה קשר אחורי שלא נפל מרייקארד: פרננדו רדונדו. סבל מהמון פציעות, אבל היה פשוט שחקן מדהים. לטעמי, הקשר האחורי הטוב ביותר של 20 השנים האחרונות.

שיחק שם גם מקללה שזכור בין היתר, כשחקן שתואר כלא מספיק יפה / מסחרי כדי להיות בהרכב של ריאל.

שלו רומא 10 במרץ 2010

חיכית קצת…
לגבי העבר, טל למחוק את רייקרד, ואן באסטן וחוליט רק בגלל שרונלדו נותן שלוש עונות טובות… וזה מבלי שראיתי את ג'וזפה מיאצה.
לא ראיתי את מאלדיני האב, אבל הבן עשה משהו בכדורגל, וגם ברזי.
בקשר למשחק, המיוחד במילאן אחרי שראיתי אותה בשבת, הוא שזאת אסופת שחקנים שביום טוב יכולה לפרק כל קבוצה, וביום רע יכולה להתפרק מול כל קבוצה. רונאלדינו לא רץ, וזה לא אומר שהוא לא יודע לרוץ, ההגנה איטית הקישור איטי ועדיין במשחק בודד הם יכולים להוציא מעצמם אנרגיות, שישלמו אליהם ביוקר בהמשך, שיגרמו להם להתעלות. ועדיין הכל תלוי במנצ'סטר יתרון כזה של שלושה שערי חוץ (בהפסד על הפרש אחד), הוא מנת ביטחון גדולה מאוד. פשוט צריך לרצות להכריע את המשחק, וזה משחק לגברים לא לילדים.

טל 10 במרץ 2010

חלילה, לא מחקתי אותם..אני כן חושב שבפרספקטיבה היסטורית, דיסטפאנו, פושקאש, זידאן, נצר וחבריהם הם שמות יותר גדולים.

גמל אדום 10 במרץ 2010

רונן- אתה חושב שלגאטוסו יש מקום ב11 של מילאן או אפילו על הספסל?
זה נשמע לי קצת מוזר למרות שאני מאוהב קשות באיטלקי הנמוך

ליאונידס 10 במרץ 2010

רונן- אני חושש שלאף קבוצה לא היתה חוליה קידמית שאפילו התקרבה לזאת של ריאל.
פושקש,די-סטאפנו,זידאן-שלושה מבין 10 השחקנים הגדולים אי פעם בהרכב אחד עם נצר,רונאלדו זה משהו שאין לאף אחת.

טל 10 במרץ 2010

מראדונה, קרויף, רונאלדינו, מסי, רונאלדו.

טל 10 במרץ 2010

שכחתי את רומאריו.

and there they go 10 במרץ 2010

רונן, יכול להיות שרוני הוא השחקן הכי עצבני ברמות הגבוהות של הכדורגל? כי האהבה האחרונה לשירותיו בקרב אוהדים וכאלו שלא, מעט מוזרה. הוא כובש כמו מלך, אבל עדיין לא הוכיח במידה ראויה שהוא מסוגל להיות קר רוח במצבי קיצון (גמרים, נקודות מפתח במהלך העונה, נבחרת) לאורך זמן. אם ייקח אליפות השנה, אולי יעבור לו. עד אז, הייתי מחכה עם הצהרות כמו "השני הוא שרוני משחק." מכל שחקני העל באירופה, הוא השקשקן הגדול ביותר, גם במשחק הקודם מול מילאן, המוצלח לכל הדעות.  

שלו רומא 10 במרץ 2010

ליאונידיס – יש כל כך הרבה "עשרת השחקנים הגדולים בעולם", ולא שאני כופר בקביעה שלך שהשלשה בתוכם, וגם ברשימת פלה של 125 השחקנים הטובים בעולם אפשר להרכיב הרכבים תחרותיים, לכל הרכב שמישהו הוגה.
גמל אדום, אני לא בטוח בגטוסו ישחק (למרות כשכתבתי משחק של גברים התכוונתי בין השאר עליו), יש איזה שהוא קצר בינו ללאונרדו.

Yair 10 במרץ 2010

השקשקן הגדול ביותר? במשחק הקודם מול מילאן? אתה מדבר על זה שבו הוא כבש צמד בסאן סירו או זה שהוא ניצח בדקה ה90 באולד טראפורד?

רונן דורפן 10 במרץ 2010

טל – אתה שוב מתעלם מכך שאמרתי שלריאל יש התקפה היסטורית יותר טובה. אבל ההגנה ההיסטורית של מילאן כל כך הרבה יותר טובה, שזה יותר ממחפה על כך. ובכדורגל אמיתי הם היו מנצחים. לגבי "רדונדו היה הקשר ההגנתי הטוב של עשרים השנים האחרונות". תסכים איתי שבמקרה הטוב זה טעם אישי. מעולם לא שמעתי מומחה כדורגל רציני טוען כך. מקללה שחקן אכן גדול.

לאונידס – הצהרתך מי בוודאות בעשרת הגדולים בכל הזמנים היא סובייקטיבית. אני מסכים לגבי שני הראשונים. לגבי זידאן יש בעיה נוספת – אם הוא בעשרת הגדולים בכל הזמנים (אני נוטה לחשוב שלא – אבל הוא לא רחוק – אז לצורך העניין זה לא משנה) – הבחירה הזו היא לא על בסיס היכולת שלו בריאל מדריד. היא בעיקר על בסיס נבחרת צרפת. במציאות הייתה לו עונה אחת גדולה עם ריאל עם משחק על בגמר. ואז הרבה עונות של הדחה מוקדמת באירופה ואין אליפות. אני לא נכנס כאן לדיון מייגע אם זה מוריד מערכו וכמה הוא אשם. אבל התקופה הזו היא בטח לא הסיבה שאתה כולל אותו בעשרת הגדולים של כל הזמנים

ואז – אם אתה מכליל אותו – אז אתה מכליל את מראדונה בקו ההתקפה ההיסטורי של בארסה. ואז הוא בוודאי לא נופל משל ריאל. מראדונה גדול בסופו של יום מדי די סטפנו. קרויף בודאי לא נופל מפושקש ואז יש לך את קובלה (שהברצלונזים מחשיבים כגדול שחקניהם), סוארש, קוצ'יש, רומאריו, רונאלדו, ריבאלדו, רונאלדיניו והרשימה הזו אינסופות. ואחרי כל אלו – באולפן ערוץ הספורט יספרו לך שבארסה הנוכחית היא הקבוצה הגדולה בהיסטוריה. אני מעדיף בכלל בחירה כזו על פי היכולת באותה קבוצה. ואז נראה לי שההתקפה היא פושקש, די סטפנו קופה, סנצ'ז או ראול ואז יש לך הרבה שחקנים שזידאן בינהם שאתה יכול לשקול.

גמל אדום – אני בוודאי בוחר את גאטוסו ל-11 של מילאן שאני ראיתי. שחקן עצום. לדעתי שתי הזכיות של מילאן בעשור האחרון וגם אליפות העולם של איטליה לא היו מתרחשות בלעדיו.

שלו רומא 10 במרץ 2010

מארדונה הוא ההוכחה שאפשר לשחק רק עם רגל שמאל,
וגאטוסו הוא משחק רק עם הלב,
ואני לא אהיה בשוק אם ששנה הבאה הוא ימצא את עצמו ברומא.
כבר השנה היו דיבורים.

טל 10 במרץ 2010

רונן, לא זכור לי שמישהו שפוי בערוץ הספורט (לא מתייחס לאיציק זוהר) הגדיר את ברצלונה הנוכחית כ"קבוצה הגדולה בהיסטוריה" כעובדה. הגדירו אותה כקבוצה שהיא מועמדת גדולה לתואר הגדולה בעידן המודרני- יענו, מאז מילאן ההולנדית. טענה שלא חייבים להסכים איתה, אבל היא בוודאי לגטימית.

ועם כל הכבוד ליכולת האישית ולשם שלהם, השחקנים שהזכרת (מלבד רונאלדיניו) לא זכו בברצלונה ביותר מידי. עם כל השחקנים הגדולים באמת ששיחקו שם, בין 1960 ל1990 ברצלונה זכתה בשתי אליפויות ספרד ואפס אליפויות אירופה. בדומה ליונייטד, זו הייתה קבוצה שעד שנות ה90, השם שלה היה הרבה יותר גדול מההישגים שלה בפועל. הקבוצה הכי מצליחה באירופה בתקופה שבה מראדונה שיחק בברצלונה הייתה בכלל ליברפול של אבי כהן..

יוסי מזרחי 10 במרץ 2010

שגיא כהן, יעקבי, אלה נחשבים לשפויים?
אם התשובה היא כן, אז אתה טועה. הם "הכתירו" את ברצלונה ,כגדולה בכל הזמנים, בכמה הזדמנויות, ובכולן,הם טעו.

טל 10 במרץ 2010

לא זכור לי שהם הגדירו. וגם אם כן, בוודאי שאתה לא יכול לקבוע שהם "טעו". העונה שעברה של ברצלונה הייתה אולי העונה הבודדת המרשימה ביותר של קבוצה ב20 שנים האחרונות (עם תחרות מסוימת מצד איאקס של 95). אם היא תזכה העונה הליגת האלופות, דבר שרחוק מלהיות בטוח אבל הוא בוודאי לא דמיוני, היא תיזכר כקבוצה הגדולה ביותר של העידן המודרני.

בני תבורי 10 במרץ 2010

נדב יעקובי בפירוש כן, כולל את אינייסטה כשחקן הטוב בעולם.

טל 10 במרץ 2010

לא הבנתי מה הקשר של אינייסטה להגדרה כקבוצה הטובה אי פעם. אגב, גם בעיני אינייסטה היה השחקן הטוב ביותר בעולם בעונה שעברה. זו דעה שאני לא חושב שניתן להגדיר אותה כקונצנזוס, אבל לא מעטים שותפים לה (כולל גארדיולה עצמו וכולל רוני).

גלן 10 במרץ 2010

אני בכלל לא בטוח שואן בסטן בהרכב ההיסטורי של מילאן. כלומר כנראה אין ברירה ונשלב אותו כן אבל לא כחלוץ מרכזי. במבט היסטוריוני נראה לי שנורדאל הוא הגדול יותר וגם מתחרה צמוד לגדול המילנזים. הוא היה במילאן רק בשנה הראשונה של המפעל (ואכן ההדחה הראשונה הייתה ע"י ריאל) אבל הוא אבן היסוד בחזרתה של מילאן לקדמת הבמה אחרי 40 שנה בלי אליפות איטליה.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

טל – הדיון עוסק רק בשמות. ברצלונה אכן נכשלה קשות בשלושים השנים הללו. קצת כמו ריאל של עידן הגלקטיקוס…ולכן – על פי היכולת במדי הקבוצה, מילאן היא יותר מתחרותית לריאל. אם רק בודקים שמות שעברו בקבוצה אז יש לך בדיון גם את אייאקס וריבר פלייט ויובנטוס. אגב – ליונייטד יש ארבעה זוכי בלון ד'אור התקפיים – וכולם אך ורק על הקריירה ביונייטד. מלבד לאו לרובם לא היו כמעט משחקים בקבוצה אחרת כשזכו. אבל ההגנה שלנו של כל הזמנים…. נו שויין. אבל אני אתקוטט עם כל אחד לגבי גדול השוערים בהיסטוריה. אם רונאלדו קיבל בלון ד'אור על מונדיאל 2002 וקנברו על 2006, העובדה ששמייכל לא קיבל על הזכיה של דנמרק באליפות אירופה היא מגוחכת.

גלן – אכן שכחתי את החבורה השבדית. ואן באסטן מוביל את שחקני מילאן בזכיות בבלון ד'אור אבל בהסתייגות אחת: הבלון היה אז לשחקנים אירופאים. ספק אם היה מקדים את מראדונה. אם להיות הגון – מראדונה על כל מגרעותיו כנראה היה ראוי לזכות בכל שנה בין 1986 ל-1990.

טל 10 במרץ 2010

לגבי רדונדו: כמובן שזה ענין של טעם אישי, אבל אין קשר אחורי ששיחק ב15 השנים האחרונות שהוא קונצנזוס לטוב ביותר, בדומה למעמד של זידאן או מאלדיני. יש רשימה עם מספר שמות (ווירה, מקללה, גאורדיולה, קין, דסאי)ורדוננדו בהחלט נמצא בה.

שלו רומא 10 במרץ 2010

טל, באותם שלושים שנה אתה לוקח בחשבות גם את תקופת שלטונו של פרנקו, וההשפעה שלהן, או לעובדה שנתנו אזרחות רק לשחקנים זרים שאוזרחו על מנת שישחקו בריאל (עד שנות השבעים).
ואז הגיע קרויף.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

טל – אני לא בטוח שרדונדו "בהחלט נמצא בה". וזה לא משנה אם זה בגלל פציעות. את כל נושא רדונדו אולי אני צריך ללמוד יותר. אבל עובדה שאני פריק של כדורגל והוא לא עלה על הרדאר שלי כמו דשאן או צ'אבי למשל. הקריירה הסתיימה והוא השיג מה שהשיג. רייקארד לעומת זאת הוא קונצנזוס בדור שלפני כן.

שלו – קרויף לא עשה המון כשחקן בברצלונה.

טל 10 במרץ 2010

מה השיגו רוין קין, ווירה או גאורדיולה שלא השיג רדונדו?

טל 10 במרץ 2010

ואגב זידאן, יש בכלל קונצנזוס בצרפת שהוא הצרפתי הגדול אי פעם?
חוץ מהקטע השולי של זכיה בגביע העולם, הקריירה של פלטיני יותר מרשימה.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

טל – קין היה המנהיג הלא מעורער של יונייטד. אי אפשר לדמיין אותה בלעדיו. לגבי רדונדו הוא לא היה המנהיג של ריאל.
וענין קטן לגבי קין שהוזכר לפני כמה פוסטים. יונייטד שיחקה חמש עונות עם קישור של בקהאם-סקולס-קין-גיגס. כלומר שלושה התקפיים לחלוטין. לא פיפטי פיפטי ולא נעליים. אם אתה רוצה הגדרה לקין אז זה פשוט פלטשר+קאריק. הוא פשוט נתן לקבוצה שחקן נוסף. אני לא יודע על שום קשר דפנסיבי אחר שעשה את זה. ליגה שלמה רעדה ממנו. וכן, בגלל שגם היה מלוכלך.

ואין קונצנזוס בצרפת שזידאן הגדול אי פעם. אלא שזה לא בא לגרוע ממנו. כי פלטיני וקופה היו ענקים. והכדורגלנים הצרפתים בכלל בחרו פעם את פונטיין…

רונן דורפן 10 במרץ 2010

ובינתיים יש עדכון מעזי דן שבחירתו תתפרסם בשעות הקרובות.

טל 10 במרץ 2010

רונן, הנקודה היא שזידאן הפך לסוג של קונצנזוס ל10 הגדולים בהיסטוריה, בעוד שאין תחושה שפלטיני נהנה ממעמד דומה. קשה לי לשפוט אם נכון, אבל בזמנו נהגו לומר שבליגה האיטלקית פלטיני היה טוב ממארדונה.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

טל – אני לא מכיר קונצנזוס כזה. מלבד במשאלי אינטרנט שנערכו בתקופה בה שיחק. העובדה היא ששחקנים כמו קרויף, פלה, די סטפנו, מראדונה ולרוב פושקש וגארינצ'ה הם עדיין קונצנזוס כמה עשורים אחרי ששיחקו. גם בקנבאואר. זה סימן די רציני לגדולתם.

באופן כללי הייתי אומר שקריטריון כזה הוא: קריירת קבוצות אדירה, קריירת נבחרות אדירה, המון גולים גדולים (כשמדובר בחלק קדמי) ומשחקים זכורים וזכייה סדרתית בתארים מקומיים ויבשתיים. ובלי יותר מדי עונות לא טובות. השישיה הגדולה הזו עונה לקריטריונים הללו ואינני מכיר הרבה אחרים.

זידאן לדעתי נגע בגדולתם של אלו לתקופות. אבל אין לו את הרציפות שלהם.

גלן 10 במרץ 2010

רונן- נורדאל דעך ועזב את מילאן לרומא ב56- שנת התחלת הבלון. כמו ששלו מתחיל להבין בשלב הדעיכה כל הדרכים מובילות לרומא……..

טל 10 במרץ 2010

רדונדו למי שרוצה לזכור (או אולי מעדיף לשכוח?): http://www.youtube.com/watch?v=SThP1IfDrg8

תומר חרוב 10 במרץ 2010

אוף טופיק עצוב- שם המשחק נסגר. כך לפחות לפי נציג של מעריב מנויים. חבל מאוד, כרגע אין אף מגזין בעברית שעוסק בספורט, אני אפילו לא מדבר על איכות כמו של שם המשחק, פשוט אין. זה עצוב מבחינת תקשורת הספורט וזה עצוב גם מבחינת הראות על המילה הכתובה.

תומר חרוב 10 במרץ 2010

טל- רדונדו היה שחקן גדול אבל אי פאשר להשוות אותו לרייקרד. רייקרד שינה דבר בכדורגל, הוא הגדיר תפקיד. רדונדו גם שיחק במילאן תקופה קצרה אבל באמת שחוץ משנתיים דומיננטיות בריאל שבאמת הוא היה בורג חשוב במערך אין לו יותר מידי מה להציג חוץ מהמון פוטנציאל ושחק שאני אישית מאוד אהבתי, גם עם ארגנטינה אין לו כלום.
גמל- אצלי גאטוסו נכנס לרשימה. שחקן אדיר, חוכמת משחק מדהימה. מי שלא ראה אותו מהיציע לא מבין עד כמה המצלמה משקרת וכמה חוכמה יש לו, הוא ופירלו בכושר זה קישור מושלם ושניהם ביחד עם בופון וקנאברו אחראים לזכייה של איטליה במונדיאל.

טל 10 במרץ 2010

אני מסכים איתך לגבי רייקרד, לא לגבי הקשרים האחוריים שבאו אחריו. כאמור לא בטוח שרדונדו היה שחקן פחות טוב מההולנדי ביכולת, אבל הוא אכן לא הגדיר / המציא עמדה כמוהו.

ואגב קשרים אחוריים, קלארנס סיידרוף, שמבחינת הישגים הוא הקשר האחורי הגדול ביותר של 15 השנים האחרונות ללא ספק, שיחק בשתי הקבוצות. ובטוח שיש לו מקום בהרכב של מילאן לפני גאטוסו.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

טל – ראיתי את השניים הללו מהיציע. הם לא בדיוק בתפקיד דומה. סידורף של מילאן בטח לא היה קשר אחורי. בוודאי לא הייתי משחק בהרכב איתו ועוד שלושה התקפיים. ואני חייב לומר שהגאונות של גאטוסו הרשימה אותי יותר.
ושוב אנחנו מגיעים לנושא "היכולת". אין לי מושג מה היכולת של כל אחד. לרדונדו פשוט לא הייתה השפעה דרמטית מספיק על תוצאות מפעלי כדורגל. מה שמעביר אותו לאזורים סובייקטיבים יותר.
שני מועמדים סופר חשובים – דידיה דשאן ולותר מתאוס. גם אם לא שיחקו את כל הקריירה בעמדה הזו. מתאוס גם עולה על רייקארד.

אביעד 10 במרץ 2010

גלן, אם לא ואן באסטן, את מי היית שם בחוד של מילאן?
טל, העובדה היא שרדונדו לא נתן יותר משנתיים-שלוש גדולות. ניתן לטעון רבות על גדולתו ועל פציעותיו, אבל בסופו של דבר, קצת קשה לי עם טענה לפיה רדונדו קשר אחורי גדול משחקנים כמו וויירה, מקאללה, דשאן, קין, גאטוסו, גוארדיולה וצ'אבי על בסיס הפוטנציאל שלו לגדולה. אין קונצנזוס על הקשר הטוב שבהם, אבל על בסיס שנתיים רדונדו לא יכול להיות ברשימה הזאת.
and there they go – יש לי שאלה: קבעת כי בין שחקני העל באירופה, רוני הוא "השקשקן" הגדול ביותר. מה בדיוק עשה לאו מסי (לדוגמא) במשחקים גדולים שמעלה אותו מעל רוני?

טל 10 במרץ 2010

צ'אבי לא קשר אחורי.

רדונדו לא נתן "שנתיים גדולות". התקופה שלו באור הזרקורים (בריאל) אכן הייתה רצופה פציעות קשות והוא גם סירב במשך שנים לשחק בנבחרת. ועדיין מדובר בשחקן שזכה בתי אליפויות אירופה עם ריאל (ועוד אחת כססטיסט עם מילאן)ובקופה אמריקה עם ארגנטינה. אי אפשר לקבוע כעובדה שהוא הגדול ביותר מאז רייקרד, אבל הוא ההעדפה האישית שלי. שהבחירה היא בין גרזנים דוגמת קין וגטוסו לשחקן האלגנטי ביותר שאי פעם שיחק בעמדה הזו, העדפה שלי תמיד תהיה אפשרות השניה. זה הכדורגל שאני אוהב.

טל 10 במרץ 2010

אגב, הוא הקשר האחורי היחידי אי פעם שזכה בתואר "שחקן העונה בליגת האלופות".

גלן 10 במרץ 2010

אביעד- היסטורית נורדאל אבל ממה שראינו יש ספק.
הנה חוות הדעת שלי לפחות על השושלות שאני ראיתי:
אייקס- לא נחשב ראיתי בעצם כלום. אבל יש משהו שעובר בשושלות הגדולות ביותר ואין שם= ברגע שקרוייף הלך זה לא היה זה.
באיירן-חביבה מאד עלי וזוכה לרצח אופי לא מוצדק בבלוג הזה . זה נובע מ3 סיבות מהם רק עם אחת אין לי מה להתווכח-שנאת גרמניה.
עם השתיים האחרות בהחלט- קודם כל עזי מקדם דהליגיטימציה בגלל הדבר הכי טוב שהם עשו- בעזרת כח שיפוט בינ"ל הוגן וללא משוא הם מיגרו את לידס.
הסיבה הנוספת שהם משעממים היא טעות מוחלטת. זה כמו יין ויאנג. לאותה תקופה הם היו מרתקים עם הכדור שחוזר לספ מאייר וומנו לקייזר או המיקום האלוהי של מילר. בתור ילד הוא היה המודל שלי כשכלם רצו קרוייף. אולי זה אומר שאני הייתי ילד משעמם?
ליברפול- בסופו של דבר שניים גם אצלי רק למילאן. מה שחזק בעיני אצלהם זה גם שהם היו דומיננטים בשיאה של הליגה האנגלית בטורניר (פורסט , וילה) והיכולת לברוא עצמם מחדש עם דלגליש כשקיגאן וטושאק עזבו.
מילאן- מסכים שהאקסטרא שלהם הוא התרומה הטקטית אבל באפקט העוצמה בזמן אמת לא היה הבדל מהותי.
אחריהם יש כמעט שושלות שנובעות משינוי מבנה הליגות , בוסמן וכל השאר.
מבחינה הישגית אירופאית סביר שריאל החדשה מועמדת אבל יונייטד הנוכחית הכי קרובה בעיני לשושלת אירופאית מכיוון המשלב איכות עם דומיננטיות מנטלית. כנראה אבל שששולת חדשה סופר דומיננטית בשליטה מוחלטת אינה אפשרית.

גלן 10 במרץ 2010

אביעד – התכוונתי יש ספק?

שלו רומא 10 במרץ 2010

רונן – קרויף לא עשה המון אבל פתח את הדלת לזרים בליגה לקבוצות שונות מריאל מדריד, וזה לא מעט.
לוקח לקבוצות גם מספר שנים לגבש את התפיסה שלהם לגבי זרים, שאלו עוד מספר שנים שריאל נהנת מיתרון. האם הם הולכים כדרך אינטר ובונים קבוצה בין לאומית או מחפשים דרך לחזק את הקבוצה בנקודות קריטיות ונשענים על יצור מקומי כמו בהרבה קבוצות אנגליות בעבר. 

טל 10 במרץ 2010

גלן, הקושי ליצור שושלת נובע בעיקר מהשינוי במבנה ליגת האלופות. בעבר היה יותר קשה להגיע למפעל- זכות שהייתה שמורה רק לאלופת הליגה או לאלופת אירופה מעונה קודמת- אבל אחרי שכבר הגעת, הדרך הייתה יחסית יותר קלה. כיום, ההגעה לליגת האלופות היא כמעט אוטומטית לקבוצות העל, אבל התחרות בתוך הליגה הרבה יותר קשה.

בפורמט הישן, הרבה פעמים המפגשים בליגת האלופות היו בין קבוצות עונה אחרי עונת השיא שלהן. רק בשביל הפורפורציות- על פי השיטה הישנה, קבוצות כמו בארסה של העונה שעברה או יונייטד ב99 בכלל לא משחקות בליגת האלופות בשנת השיא שלהן.

kaz 10 במרץ 2010

איזה ספר מומלץ לקריאה על כדורגל באותם ימים

שלו רומא 10 במרץ 2010

גלן – קראתי עכשיו את תגובה 28, אם אתה רוצה לספר את כל האמת אז גם כל ההתחלות הן ברומא, יש עכשיו ב ESPN CLASSIC שידורים על רומא מעונת האליפות האחרונה, לא יאמן כמה שחקנים גדולים בהרכב אחד.
פעם רומא הייתה המקום שממנו מגיעים לאינטר / מילאן ועליו חוזרים אח"כ והיו עונות ששחקנים עלו לגדולה קצת לפני שעזבו או מעט לפני שפרשו, ואז גם רומא נראת נהדר, והיו עונות שרומא החזיקה את השחקנים הכי טובים ואז היא לקחה אליפות וכמעט פשטה את הרגל.
זאת האמת, העצובה.

גלן 10 במרץ 2010

טל- אני מסכים אבל לא בטוח. אם יונייטד מנצחים בגמר שנה שעברה הם כבר מבחינתי שושלת אירופאית לגיטימית. זה לא היה רחוק ממציאות. מצד שני אם טרי לא מתחלק……… אלא החיים.

גלן 10 במרץ 2010

שלו- אני חושב שסיפרתי פה פעם על 2 חברים איטלקים שלי באן ארבור שהם רומאים ושרופים על מאג'יקה רומא. ועדיין הסיפור הכי מעניין שלהם זה על הפסטות והחגיגות שהכינו בעיר בתור ילדים עד שברוס גרובלאר הגיע לביקור….

אביעד 10 במרץ 2010

טל, להגדיר את קין כ"גרזן נטו" זה קצת מעליב והרבה לא נכון. מבחינת "השחקן האלגנטי ביותר" בעמדה הזאת, אני תמיד אעדיף את גוארדיולה על פני רדונדו. אבל ממילא ההגדרה הזאת היא של טעם אישי נטו.
מבחינת "הטוב ביותר", בין אם מבחינת פציעות או מסיבה אחרת, רדונדו לדעתי לא היה מספיק שנים בטופ בשביל להיחשב כמועמד ל"קשר האחורי הטוב ביותר ב-20 השנים האחרונות".

אביעד 10 במרץ 2010

גלן, ניסחתי את השאלה לא נכון. הכוונה הייתה, "אם לא את ואן באסטן, את מי היית שם בחוד לצד נורדאל?"

גלן 10 במרץ 2010

וחידה טקסטילית הגם שאני לא מחובבי מילאן- מה הקשר בין מילאן למנצסטר סיטי?

גלן 10 במרץ 2010

אביעד- ואן בסטאן. אח"כ שבצ'נקו ובהמשך אינזגי ואחריו ווואה.

שלו רומא 10 במרץ 2010

גלן – יש משהו בלאהוד קבוצה כמו רומא, בשבת באיצטדיון נסיתי לשכנע שכן שרומא יכולה לזכות, והוא סירב להאמין, אמרתי בשבת יש לאינטר משחק בקטניה שהיא אומנם לא קבוצה אבל משחק בסיציליה יכול להיות מאוד מפחיד, ושבוע אח"כ משחק נגד פאלרמו בסיציליה, שגם יכול להסתיים בהפסד, והינה ההפרש ירד לנק (אם רומא מנצחת כמובן) ואז משחק בבית נגד אינטר והכל יכול להיות, ושכני לטריבונה הסתכלו עלי כמו מי שיצא מבית משוגעים. עכשיו קרו בהיסטוריה דברים קצת יותר משוגעים, אינטר כבר הפסידה אליפויות ברגע האחרון, והם בשלם אינטר היא קבוצה יותר מדי חזקה. עכשיו זה בסדר שרניירי אומר את זה, אבל באמת לרומא אין הרבה משחקים קשים עד סוף העונה (אינטר בבית ודרבי חוץ).
כמו שרונן כתב לפני מספר פוסטים יש ליגה של 11 מחזורים.

רפאל 11 במרץ 2010

מה שמעניין אותי הוא שהאוהדים מרגישים שאין להם סיכוי לתואר ועדיין נהנים לבוא למשחקים למרות הכל .

לגבי ההסבר שלך על אפשרות רומא לזכות באליפות – זה יכול לקרות .
איינדהובן איבדה בהולנד 5 נק' בשבועיים האחרונים לקבוצות מרכז טבלה שבימים כתיקונם לא אמור להיות להם מה להציע מולם , מה עוד שהם כבר די סיימו את העונה .

זה יכול לקרות גם לאינטר ,
אבל רומא תצטרך כמעט לא לאבד נקודות כל שאר הדרך ולנצח אותם באולימפיקו .
תהיו מושלמים ויש סיכוי , יודע מה ?
אני גם מאמין שייתכן עכשיו.

אביעד 10 במרץ 2010

גלן – זה מה שחשבתי (מלבד הקטע של אינזגי לפני וואה…). אז בהרכב של 4-4-2 סטנדרטי נורדאל ומרקו חלוצים מרכזיים…

גלן 10 במרץ 2010

שלו-אכן
ואגב כשמכינים את ה11 של כל הזמנים של מילאן וריאל יש כאב ראש לא קטן. אני למשל חושב שריברה ולידהולם סגורים בקישור אז מה עושים עם כל השאר?

שלו רומא 10 במרץ 2010

טל (26)- פלטיני שחקן גדול אולי גם בין "העשרה", אבל הוא שיחק ביובה.
מארדונה לקח את נאפולי לאליפות, זה מקביל לכך שמכבי יפו ישלטו בליגה אולי שמשון.

עזי 10 במרץ 2010

ובכן, בדיוק לפני שיצאתי לפגישה חשובה ראיתי את הפניה וכל הפגישה רק הרהרתי האם יש לבחור שחקנים לפי כשרונם וגדולתם הגלובלית, או רק במדי הקבוצה.
אחרי חיבוטי נפש החלטתי כי ה-11 הגדולים של קבוצה חייבים להיות גדולים באמת בקבוצה ולכן הדגש יהיה קבוצתי. זה אומר, באופן סנסציוני, ששלושה שחקנים שהיו נכנסים או נשקלים ל-22 של כל הזמנים לא יהיו ב-11 הפותחים של ריאל כי הם היו כשלון בריאל (דידי), או לא הצליחו מספיק (גינתר נצר ורונאלדו).
חיבוט הנפש השני הוא בקשר לסוג המערך, 4-3-3 מתבקש, אבל אז יהיו אמנם שלושה חלוצים ולא יהיו קיצונים, וחנטו למשל חייב להיות שם. אז אני מהרהר על ההרכב של ריאל, בקרוב יהיו התוצאות.

אמיר 10 במרץ 2010

רונן – מתבקש טור דעה שלך בנושא המאבק כנגד הגלייזרים והידיעות "צהובות"..?על רוכשים פוטנציאליים.

אופיר 10 במרץ 2010

כן, מילאן היתה קבוצה מדהימה, אבל היום היא אפילו לא צל חיוור של מה שהיתה.
אני מבין את ההתרגשות של אוהדי יונייטד מהמחשבה שכנראה יעברו סוף כל סוף את הקבוצה שטחנה להם את הצורה באירופה, אבל זה יהיה הישג קטן מאוד. אפילו קבוצת התינוקות שלנו (ארסנל) נתנה להם בראש בסאן סירו לפני שנתיים.

גלן 10 במרץ 2010

עזי- אני מבקש רק שחקן אחד בהרכב. מי שלימד את קרוייף לקח גם במונדיאל וגם בליגה חייב להיות בפנים. ברייטנר!

תומר ש 10 במרץ 2010

אחרי ההצגות של רונאלדו וקאקא באולד טראפורד בשנים עברו, אני קצת מפחד מרונאלדיניו היום.

עזי 10 במרץ 2010

הרכב ראשון: 4-3-3
ריקארדו זאמורה
צ'נדו
חוסה סנהטהמריה
פרננדו היירו
חוזה אנטוניו קמאצ'ו
פרננדו רדונדו
זינאדין זידאן
פראנסיסקו גנטו
פרנץ פושקש
ראול
אלפרדו די סטפאנו

הרכב שני: 3-4-3
איקר קאסיאס
מנואל סאנצ'יס האב
מנואל סאנצ'יס הבן
רוברטו קרלוס
קלוד מקללה
חואניטו
מיכאל לאודרופ
ריימונד קופה
אמיליו בוטראגניו
קרלוס סנטיליאנה
הוגו סאנצ'ס

הרכב שלישי 3-4-3

פאקו בויו
סרחיו ראמוס
אולי שטיליקה

קלארנס סידורף
פירי
לואיש פיגו
גינטר נצר
איבן סאמוראנו
חוסה אמאנסיו
רונאלדו

גלן 10 במרץ 2010

טוב אני מניח שעדיף לרומנטיקנים נצר על ברייטנר. זה שהלוזר הזה עבר לריאל וראה את קרוייף מאכיל אותו קש עד שברייטנר הגיע זה שולי. העיקר הרומנטיקה. בכל מקרה אצלי ברייטנר עדיין בהרכב הראשון. האיש שמנע מקרוייף להשתלט על הלה-ליגה חייב להיות בהרכב .

גלן 10 במרץ 2010

ובהרכב שלי אולי שטיליקה יותר דומיננטי לריאל מהיירו (אבל זה כבר כפירה ממש) וזידאן פחות מהוגו סאנצז בריאל.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

גלן – היירו גדול המבקיעים מההגנה בכל הזמנים (למרות שבלם ככה ככה). אני מגלה איזשהי הסכמה ביננו בעניין אחד. אני מעריך גדול מאד של ברייטנר. בעיקר מהתקופה שחזר לבאיירן לצידו של רומיניגה.

גלן 10 במרץ 2010

כן , היירו יותר טוב אבל שטיליקה היה מאד דומיננטי בעיקר בצוות שהפך את האפיזודה של מרדונה בברסה ליחסית חסרת משמעות.

גלן 10 במרץ 2010

עכשיו בדקתי ונזכרתי שטויות. שטיליקה הביא אליפויות אבל לא על חשבון מרדונה. מוריד אותו להרכב שני.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

גלן – בשעות כאלו אני גאה יותר מתמיד שאת החולצה האדומה עדיין לא טינפו כדורגלנים גרמנים. קצת הרבה גרמנים גם עבור קבוצה פשיסטית אם אתה שואל אותי…

עזי 10 במרץ 2010

השם שנעדר מההרכב השלישי הוא ברייטנר

גלן 10 במרץ 2010

ברייטנר היה שמאלני למירב זכרוני אבל ייתכן שאני טועה.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

גלן – מגן ימני עם דיעות שמאליות

Yair 10 במרץ 2010

מילא רוברטו קרלוס, אבל הרכב כל הזמנים של ריאל מדריד בלי ג'וליין פובר(ט) ? שערוריה!

טל 10 במרץ 2010

טוב לדעת שלפחות בנושא רדונדו קלעתי לדעת גדולים.

הסתייגות אחת מההרכב: לאודרופ שיחק מעט יחסית בריאל, לא? אני זוכר עונה אחת באמת גדולה שלו שם (95). לדוגמה, מיאטוביץ נתן יותר בשנים שלו בשם, עם יותר הצלחה אירופית.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

טל – מילאן של כל הזמנים כמובן תדרוס את הקישור הרכרוכי הזה שעזי הציב. אני מצפה ממך לתת לו גיבוי ולא לעמוד ביציע ולנופף במטפחות לבנות.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

אופיר – אתה פשוט לא מבין. יש פה עניין של מנחוס!

עזי 10 במרץ 2010

ההתלבטות היתה גדולה אבל קמאצ'ו הוא שחקן בית שהיה סמל ומגן שמאלי ענק ובסופו של דבר ברגע האחרון, למרות שהיה אפשר להציב אותו גם כבלם על חשבון סנטהמריה (ובהתחלה זה מה שהיה ורוברטו קרלוס היה בהרכב), הוכנס להרכב.
אני חשבתי שתתפעל רונן מזה שקאסיאס רק בהרכב השני, או שרדונדו בראשון או שרונאלדו בשלישי.

טל 10 במרץ 2010

רונן, אני ממליץ לך לחכות ל23:35 היום בערב. יש מצב שתראה את המטפחות הלבנות יוצאות, כאשר פלגריני מובל בויה דולורוזה לשחיטה.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

עזי – אני מקבל את ההרכב שלך. למרות שמילאן תמעך קישור כזה. אבל נזכרתי שפעם רוברטו קרלוס נבחר ל-11 של כל הזמנים במונדיאל באיזה משאל אינטרנט. זה היה משאל מופרך לחלוטין, כי זה אחרי הבית המוקדם של 2002. כלומר הוא נבחר על בסיס המונדיאל הכושל של 98 ועוד בית מוקדם נגד קוסטה ריקה, סין ותורכיה. אבל במקרה הייתי במחנה ברזיל כשריקרדו סטיון הודיע לו את זה. הוא היה כל כך מאושר – שלא יכולתי שלא לחשוב כמה יתאכזב כשייוודע לו דבר הבחירה שלך. אחרי שהשאיר את הלב שלו על המגרש עבור הבלנקוס. סה לא ווי.

רונן דורפן 10 במרץ 2010

עזי – אני גם קצת המום שלא מצאת מקום לווין ברבנדר. בכל זאת..

עזי 10 במרץ 2010

מילאן גם 3-4-3, אנחנו בעד כדורגל התקפי

לורנצו בופון
קרל היינץ שנלינגר
פראנקו בארזי
פאולו מלדיני
פרנק רייקארד
רוברטו דונאדוני
ג'יאני ריברה
נילס לידהולם
חוזה אלטאפיני
מארקו ואן באסטן
גונאר נורדאל

הרכב שני 4-4-2, בכל זאת איטלקית

סבסטיאנו רוסי
מאורו טאסוטי
מרסל דסאיי
צ'זארה מאלדיני
פולביו קולובאטי
קרלו אנצ'לוטי
אנדריאה פירלו
דמטריו אלברטיני
רוד חוליט
אנדריי שבצ'נקו
ג'ורג' וואה

והנה עוד כותרת רונן: חוליט לא בהרכב של מילאן

עזי 10 במרץ 2010

ריקארדו סטיון הוא ידידי עוד מ'חדשות' המנוח. האיש שווה ספר.

גיל 10 במרץ 2010

יש אתר חביב שעורך סימולציות למשחקים של קבוצות היסטוריות. אמנם זה רק לבייסבול וכדורסל אבל זה די מעניין. הם מראים מהלך אחרי מהלך מה קורה במשחק. ככה אפשר להשוות למשל את הבולס לבוסטון של 86. מעניין אם יש משהו דומה לכדורגל.

http://www.whatifsports.com/locker/default.asp

אמיר 10 במרץ 2010

נוויל בהרכב שומר על רונאלדיניו..קצת מטריד הייתי אומר.

בר שושני 10 במרץ 2010

מקווה שאף אחד לא פספס את הגלישה הנפלאה של סקולס שכמעט גדעה למגן של מילאן את הרגל. אבל רק כמעט.

כפרה על סקולס.

אביעד 10 במרץ 2010

לקוסטקורטה לא מגיע לפחות מקום כמחליף?

רונן דורפן 10 במרץ 2010

אמיר – נוויל שם כקיצוני סופה באגף ימין. רונאלדיניו די מתקשה לעצור אותו.

גיל – יש סימולציות של קבוצות עבר בכדורגל. לאחת מהן קוראים מילאן.

שלו, רומא 10 במרץ 2010

יש הסכם בלתי כתוב בין נוויל לרונלדינו עושים אותו הדבר כמו פעם רק מבלי לרוץ.
רציתי מקודם לכתוב (אחרי הגול השני של רוני) שח, מט. אבל זאת הייתה תגובה קצרה מדי… המערכת יודעת דברים שאנחנו לא?

שלו, רומא 10 במרץ 2010

רוני – עוד יום עבודה במפעל.

martzianno 10 במרץ 2010

ריאל יתרכזו בליגה….
תענוווווווג!!!!

Yair 10 במרץ 2010

לא האמנתי שארבל ואיווניר לא ידעו מה פשר הצעיפים הזהובים ירוקים ביציע, אז מה בעצם עושים פרשנים ושדרים כההכנה למשחק? או שבערוץ הספורט אין זמן לשיעורי בית בין הפרומואים העצמיים?

סימנטוב 10 במרץ 2010

באמת מדהים, לא האמנתי…
יכלו קצת לחשוב 'אולי נבדוק?' וכל זה למה שלא יביאו איזה עוזר שיבדוק תוך כדי.

מוחמד 11 במרץ 2010

בערוץ הספורט רואים רק ליגה ספרדית ומדי פעם ליגת האלופות, וגם אז הם לא רואים קבוצה אחרת מברצלונה.

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

מוחמד,אתה צודק, זו חובבנות בצורה הכי ברורה.

טל 10 במרץ 2010

המארקה: http://www.marca.com/

אל מונדו דפורטיבו (הגרסה הברצלונאית של המארקה): http://www.elmundodeportivo.es/

לא צריך להבין מילה בספרדית.

טל 10 במרץ 2010

במהלך המשחק (במצב של 1-0 ליונייטד) ארבל אמר שהוא לא בטוח ש3-1 מעלה את מילאן, כי הוא "לא טוב בחשבון".

אבי 11 במרץ 2010

יותר גרוע: הוא אמר שהם צריכים עכשיו 3-0.

תומר ש 10 במרץ 2010

באמת שידור חובבני של ארבל ואיווניר שבדרך כלל דווקא בסדר.

איזה ערב ענק באלופות! גם ההשפלה של המנחוס הגדול שלנו, וגם ריאל עפים עוד עונה בשמינית – תענוג צרוף!
כריסטיאנו רונאלדו צריך להתחיל להתרגל לראות את השלבים הגבוהים של הצ'מפיונז בטלוויזיה…

Yair 10 במרץ 2010

תומר ש, בקצב הזה הוא יגלה לקראת סוף העונה שהחלום הגדול שלו, מילדות, היה תמיד לשחק בברצלונה…

טל 10 במרץ 2010

איווניר הפרשן הכי טוב שיש בישראל.

טל 10 במרץ 2010

התגובה צריכה להיות להודעה של תומר.

שלו, רומא 10 במרץ 2010

סיכום הגול הראשון, עפ"י וויאלי, (בתרגום חופשי שלי) רונלדינו מדדה בעקבות נוויל ובסוף מוותר, מה שמשאיר את נוויל חופשי להרים כדור לרוני שנכנס ברווח בין הבלמים.
הסר אמר בסוף המשחק שהגול השני הרג את המשחק, פאולו רוסי ניתח את המשחק ברמה האסטרטגית שקבוצות אנגליות משחקות ב 3 – 0 כאילו עדיין 0 – 0, ושזאת הגישה הנכונה. במהלך השידור חזרה התהיה איך הקבוצות האנגליות שיש להן גביע אחד יותר מהאיטלקיות נראות הרבה יותר רעננות בשלב זה של העונה. עד כאן סקיי 1.

Yair 11 במרץ 2010

ד"א, נדמה לי שרונן תמיד מדבר, בד"כ בהקשר של כריסטיאנו רונאלדו, על כך ששחקנים נמדדים על פני תקופות ביכולת שלהם להשתפר, מה שקרה ליכולת הנגיחה של רוני פשוט משהים.

שלו, רומא 11 במרץ 2010

254,000,000€ הלכו לפח, אין גמר, עכשיו ריאל יכולה להתרכז במאבקי הליגה,
עזי רציתי לשאול קודם כמה הרכבים של ריאל לדעתך גוטי צריך לחכות עד ששמו ירשם באחד.

אוזי 11 במרץ 2010

הכותרת בל'אקיפ – "גלקטיים – ליון"

אביעד 11 במרץ 2010

טל – זה שידור חובבני בעיקר בגלל הקטע של הצעיפים. כשאתה בא לשידור, תכין את עצמך ואיוניר לא ידע מה משמעות הצעיפים הזהובים ירוקים (מארבל אני כבר לא מצפה לכלום). גם ה"ביקורת" שלו על גיבסון הייתה קצת בעייתית…
את הכותרות יתפוס וויין רוני, אבל הכותרת צריכה להיות "הריעו לדארן פלטשר!". הוא "חנק" כל שחקן של מילאן שהוא התמודד איתו, לא איבד כמעט כדור, זכה ברוב התיקולים, תמך בהתקפה וקינח בשער. פשוט הופעה מושלמת של שחקן נפלא.

טל 11 במרץ 2010

מה שבאמת צריך לאכול את ריאל מדריד זו העובדה שהפעם אין פה משהו מקצועי שאתה יכול לשים עליו את היד. יש להם את סגל השחקנים השני בטיבו בעולם, יש להם שחקנים שהצליחו מאד ברמה האישית בליגת האלופות בשנים הקודמות (רונאלדו, קאקא, אלונסו, ארבלואה וכמובן ראול, גוטי וקסיאס), יש להם כדורגל מצוין- מבחינת כדורגל נטו זו קבוצה הרבה יותר טובה מליון ובעיני יותר טובה גם מיונייטד. עד שיוכח אחרת, אין להם רוח ואין להם יכולת לעמוד בלחץ. ואת המרכיבים הללו אתה לא יכול לקנות.

טל 11 במרץ 2010

הכותרת ב"מארקה" היא "אדיוס צ'מפיונס, אדיוס פלגריני".

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

טל,
הסגל שלהם הוא השלישי בטיבו בעולם.שכחת כנראה את ברצלונה….

jo 11 במרץ 2010

צחקתי בכול רם.
מתוך אהבה.

jo 11 במרץ 2010

קול רם כמובן.

יואב 11 במרץ 2010

תחזור לשולחן שירטוטי הפוטבול מנג'ר. כי אין לך ממש מושג בעוצמות של סגל. רק בשמות.לצערך, פרגי כבר לא נותן שיעורים פרטיים.

Mr. Kate 11 במרץ 2010

למה לריאל אין סגל חזק? התקפה חלומית, קישור הגנתי מאוד טוב, שוער מצויין והגנה מעט מקרטעת. זה נוח להאשים את ריאל בקניית "שמות" בלבד, אבל הרכש שלהם היה מצויין-מופרז בכסף, במיוחד על בנזמה, אבל מצויין.

אביעד 11 במרץ 2010

טל, סתם לרקורד, אם לטעמך לריאל אין רוח ואין יכולת לעמוד בלחץ, אז הם לא יכולים להיות טובים מהיונייטד שדי טובה בשני המרכיבים הללו בדיוק…

גלן 11 במרץ 2010

אני בחרתי לראות ריאל (במהלך עבודה!). כמה עלוב. ואגב מזמן רציתי לשאול את מיודעי יונייטד- האם ניתן לקנות את הצעיפים הללו בחנות הקבוצה. כלומר האם גם מזה הגלייזרים גוזרים קופונים או שיש מישהו עצמאי חיצוני?

לגבי הבחירות של עזי
מילאן- עזי יהיה המאמן שלנו עד סוף העונה (כלומר פגיעות בול לטעמי ב99% ).
ריאל- אנחנו נותנים גיבוי לעזי (תרגום- מה פתאום זידאן ופיגו למעלה?
סאנצס וסאנטיליאנה במקומם. וכמובן ברייטנר )

טל 11 במרץ 2010

יוסי מזרחי, הראשונה היא ברצלונה. מי השניה שלך?

אביעד, זה בדיוק ההבדל. מה שהדהים אותי במשחק הזה היה היחס של ריאל אחרי שליון הבקיעו. הם פשוט הפסיקו להאמין ולשחק. יונייטד (חוץ אולי קצת מהגמר בעונה שעברה) תמיד משחקת במשחקים גדולים עד השניה האחרונה, אפילו אם אין סיכוי: ראה המשחקים נגד ריאל בתחילת שנות ה2000.

סימנטוב 11 במרץ 2010

מס. 24 אמיל זאטופק הזה בהחלט מצדיק הקרדיט

ניינר 11 במרץ 2010

תודה ליון, בשם ברצלונה! ההפסד הזה של ריאל בא לבארסה בדיוק בזמן, איך שריאל התחילו להתיישר ולשחק את הכדורגל הכי טוב בספרד. אז עכשיו פלגריני הוא ברווז צולע, הקהל שורק בוז לשחקן הכי טוב של הקבוצה, כריסטיאנו חם על היגואין כי לא מסר לו, והנה מתחיל הכאוס במועדון וכל החרא יתחיל לצוף למעלה.העסק מתחיל להתמוטט בדיוק בזמן הנכון

גמל אדום 11 במרץ 2010

רונן- תודה רבה! נתת לי את האומץ "לצאת מהארון". גם אני חושב שגאטוסו שחקן אדיר והוא אחד השמות הראשונים שקפצו לי לראש כשראיתי את הפוסט. אבל התביישתי לומר זאת בגלוי.

S&M 11 במרץ 2010

יכול להיות שהיונייטד יניפו גביע אלופות בברנבאו? נראה לי שפרגוסון מוכן לוותר על רגל עבור זה.

טל 11 במרץ 2010

תהיה בטוח שבריאל חותמים היום שיונייטד יזכו בגביע. זכיה של ברצלונה באליפות אירופה בברנבאו תהיה ההשפלה הגדולה בהיסטוריה של ריאל מדריד.

טל 11 במרץ 2010

ניינר, בעיקרון אתה צודק, אבל ברמה המעשית ריאל כנראה זכו היום באלופות (בהנחה שברצלונה יעברו). הם יהיו בדיכאון שבוע-שבועיים, אבל לאורך זמן היכולת להתמקד במפעל אחד זה יתרון עצום.

אופיר 11 במרץ 2010

מצטרף לתקווה של ניינר שהמאפיוזים של הפאשיסטים יפעילו את מנגנון ההשמדה העצמית.

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

טל יקירי.
אחרי התשובה של אביעד (94),וגם שלך (95), אין משמעות לדירוג. נכון?

ובכל זאת.
ברור לכולנו שהסגל של יונייטד, אינו מבריק כמו של ברצלונה או אפילו ריאל, אבל ברק,זה טוב לציחצוח נעלים. לחלק מהשחקנים שלנו, אין לכאורה (לכאורה!!) מקום אצל הספרדיות, אבל לשתי הספרדיות (קצת פחות לברצלונה) אין את השחקנים האלה.
אין להם זקנים כמו נוויל וסקולס, ואין להם משהו שדומה לפלטשר או פארק מפני שבכדורגל יש חשיבות לא רק לרגליים אלא גם לאותם 15 סנטימטר שבין האזניים.
מסיבות אלה ואחרות, אתה רואה שחקנים טובים כמו נאני וגם וולנסיה, מתפקדים כמגינים לכל דבר ועוד אומרים תודה שקיבלו הזדמנות ללבוש את החולצה.
ועוד לא דיברנו על האחרים.
רובם לא "יהלומים" המענינים את ריאל,ואולי את ברצלונה (אני קצת מצטער על שאני כולל אותם באותה חבילה)אבל הם אלה שמביאים את היונייטד לאן שהיא נמצאת,וכשהם יוצאים למשחקים באירופה, הם ,במרבית המקרים,גם מספקים את הסחורה,ואני זוכר את התאונה ברומא ,מול ברצלונה.
כשהענקיות מספרד יוצאות מה- לה ליגה, רואים את ערכן האמיתי.
עכשיו תגיד לי, מה אתה אומר על דרוג הסגל הטוב בעולם??

אופיר 11 במרץ 2010

פוסט נהדר.

הייתי מחתים כל אחד מהגרזנים האלה אצלנו בארסנל, במקום כמה מה"מבריקים" האלה, שאין להם לא 15 ס"מ בין האזניים, ולא שק אשכים בין הרגליים.

יואב 11 במרץ 2010

יום מאד סימלי. פארק ופלטשר כובשים מול מילאן וריאל מודחת שוב. רונאלדו ורוני הם שחקני על שגדלו אצל פרגי. החזון של ריאל(מאחל לה אליפות מקומית) מול העבודה היומיומית של הסר. יום מאד סימלי. התוצאות מול מילאן קצת משקרות, אבל הורדנו וואחד קוף מהגב היום ואני ניצלתי מהפסד התערבות משפיל במיוחד. רוני כבר מחייך בהשלמה לשערי הראש שלו. טוב לראות שהוא לא שכח את הרגל.

גיל מזימבבואה 11 במרץ 2010

המשחק היום ממחיש עד כמה כל ההרכבים, הכוכבים, ומיליוני היורו שווים. כל זה מחזיק בקושי כמה משחקים טובים מקסימום עונה. בסופו של דבר מי שתנצח זו הקבוצה. יוניטד מוכיחה כבר כמה עונות ברציפות שלא משנה מי משחק (למרות שחלק מחברי הבלוג אחרי ההפסד לברנלי פיטרו את פרגסון וניפו חצי מהשחקנים ששיחקו היום) הם פשוט נותנים את עצמם עבור המועדון ולא עבור החוזה הבא.
אין ספק שפארק נכנס לקבוצת: אושה, פלצ'ר, בראון, אוונס.

בן 11 במרץ 2010

ריאל האלה פשוט מחליאים אותי. מה זו ההתרפסות הזאת?
טוב, כצופה אובייקטיבי ברור שזה נחמד שעפו.
אגב, אחרי הזיפזופ לברנבאו מהדקה ה-70 בערך, קשה היה גם להתרשם מליון. השער היה נהדר, אך רמת המיומנות שלהם בשתי ההחמצות שבאו אחר כך היתה מביכה.
בכל אופן, למי שבכלל משווה בין ריאל ליונייטד בתגובות הקודמות, זה בדיוק היה ההבדל – ההדחה של ריאל לא מקרית. יונייטד פגשה יריבה מסוימת, לא פשוטה אחרי הכל, וניצחה בשני המשחקים בצורה משכנעת.
ריאל הפסידה לה במשחק הראשון מבלי להבקיע (לא קורה כמעט מול ההגנות החלשות בליגה הספרדית) ולמרות שכל ערימת השחקנים שנקנו ברבע מילארד, ולמרות שכולם הבינו את חשיבות הגומלים – שוב נכשלו… זאת כמובן לא קבוצה שיכולה ללכת עד הסוף.
למרות הכל, עוד מוקדם להכתיר את הגלאקטיקוס 2 ככישלון (אנחנו מודעים לכך שכקונספט זה עלוב כמובן, אבל במבחן התוצאה, אני בטוח שגם לזכות באליפות ספרד אמור להיות מספיק.. מי שחשב שכסף יקנה את אליפויות אירופה וספרד בקלות טעה שוב…)

טל 11 במרץ 2010

יוסי מזרחי, די מגוחך ושטחי לשים את ברצלונה וריאל באותה סירה. גם בגלל שבברצלונה רוב ההרכב מורכב משחקני בית וגם בגלל שברצלונה ב20 השנים האחרונות וגם ב5 השנים האחרונות, היא קבוצה יותר מצליחה מיונייטד בליגת האלופות. את "ערכה האמיתי של ברצלונה" ראינו בעונה שעברה שהיא פירקה את יונייטד בגמר (ואת ליון בשמינית). זו לא הייתה "תאונה" אלא ביטוי אמיתי לפערים בין שתי הקבוצות. ריאל היא סיפור אחר, למרות דווקא ותיקים לא חסרים לה.

ועדיין, שום דבר הוא לא שחור ולבן. מול מילאן הנוכחית פארק נראה כמו נכס אדיר. מול ברצלונה הוא יכול להיראות כמו שחקן שלא מתאים לרמה הזאת.

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

נדמה לי שברצלונה לקחה שני גביעים בעשרים השנים שעברו(או שלוש?)ויונייטד לקחה שניים.
אמרתי שהגמר נגד ברצלונה היה תאונה מבחינתנו ואני עומד על דעתי.כל זה מבלי לזלזל בברצלונה.
ביטוי אמיתי לפערים? קצת כבוד ודרך ארץ.
יונייטד משחקת בליגה אחרת מזו הספרדית.נכון שבערוץ הספורט חושבים אחרת, אבל מי באמת רוצה להיות באותה סירה עם שגיא כהן??
יונייטד לקחה שלוש אליפויות מול מתמודדות אמיתיות כמו ליברפול ארסנל וצלסי,וכנראה תביא גם את הרביעית.
ברצלונה יכולה לתת חמישיות מול אוססונה ודומיה, היא לא יכולה לעמוד במטלה כמו שהיונייטד עושה דרך קבע.
אבל אלה השוואות שלא ניתנות למדידה,אלא להערכה,ולכן בהנחה שיהיה מפגש בין השתיים נדבר לפניו ואחריו.
קצת כבוד דווקא לפארק.הוא לא רונלדו אבל הוא בדיוק מה שקבוצה מנצחת צריכה.מילאן יודעת את זה. שאל אותם.

יואב 11 במרץ 2010

לא פירקת בכלל בגמר של לפני שנה.כמו שיונייטד לא פירקה אותך שנה קודם בשני משחקים.נכון, לא הגעת למצב אחד במאה שמונים דקות אבל לא פירקנו.סתם כתשנו יריב אנמי ששיעמם אותנו עד מוות במסירות בין הבלמים.

טל 11 במרץ 2010

פירוק מוחלט יואב. זה היה אולי הגמר הכי חד צדדי ב15 שנה שתוצאה של 4-0 הייתה משקפת אותו יותר. אתה נכנס פה לאיזה קרב ילדותי של "למי יש גדול". זה נחמד, זה חשוב, אבל היה משחק, אתה יודע. בוא נתייחס אליו.

מיקי 11 במרץ 2010

האמת, בתור אוהד יובנטוס מילדות, היה עצוב מאוד לראות היום את מילאן. המשחק הזה אולי היה סמל למה שעובר על הכדורגל האיטלקי, שנמצא בירידה אדיר. מצד שני, הברק והשמות נמצאים אולי בספרד, אבל אין בכלל ספק שהליגה החזקה ביותר בעולם היום היא הלידה האנגלית.
אני חושב ששורש הבעיה באיטליה היא במבנה הכלכלי של הקבוצות. בניגוד, לאנגליה או ספרד, הקבוצות האיטלקיות הן אינן בעלות האיצטדיונים בהם הן משחקות. העובדה הזו גורמת להכנסות הקבוצה מסעיף זה להיות נמוכים ביותר ומדהים הנתון של דלויט – יונייטד מרוויחה ב-4 משחקי בית את מה שמילאן מרוויחה במשך עונה שלמה! אם נוסיף לזה את חוסר הידידותיות של האיצטדיונים באיטליה, נראה למה הסעיף של ההכנסות מ-matchday הוא נמוך בכל האילקיות והן תלויות בשידורי טלוויזיה כמו באוויר לנשימה. הטלוויזיה לא משלמת היום את מה שהיא שילמה בעבר ומכאם הקושי לגייס שחקנים רמה שתשתווה שאלו של האנגליות.
אני חושב שהאיטלקים חייבים לעשות בדק בית רציני, אחרת הליגה האילקית תתחיל לגלוש מטה לכיוון הצרפתית, הפורטוגלית והרוסית וברגע שיירד מספר הנציגות באירופה, יירדו ההכנסות שלהן וזה יהיה סוג של כדור שלג.

Shalev, rome 11 במרץ 2010

דווקא הגוזפה מיאצה הוא אצטדיון ראוי, בטח בהשוואה לאולימפיקו.
הוא קרוב למגרש ובנוי טוב. יש לקבוצות האיטלקיות בעיה שהן פושטות רגל כי המדינה עם בעיות כלכליות זה הגיע גם לספרד ופסח על ריאל ובארסה זה הכל.

עזי 11 במרץ 2010

גלן – פיגו בקושי בהרכב השלישי, הוא לא 'למעלה', זידאן כן בהרכב הראשון. סאנצ'ס וסנטיליאנה בשני, הם חלוצים, אתה לא יכול לשים אותם בראשון אלא אם אתה מוציא שניים מבין פושקאש, די סטפאנו או ראול. גם ככה ההרכב הוא התקפי ביותר.

עזי 11 במרץ 2010

לבקשת רונן לבחור מי היא הקבוצה הגדולה בהיסטוריה של גביע האלופות, גם בערב שחור כזה הבחירה היא בריאל. אני מרגיש נוח עם זה נוח גם הערב כי מילאן של היום היתה פתטית ומסכנה עוד יותר מריאל.
רונן כתב לא פעם שרוב הגביעים של ריאל היו בתחילת המפעל ושמילאן היא הקבוצה הכי מעוטרת ב-20 שנה האחרונות+ – וזה נכון – אבל אם מתחילים ספירה של הזמן האחרון היא צריכה להתחיל מייסוד הצ'מפיונס וגם פה ריאל ראשונה עם מילאן יחד (3 זכיות לכל אחת). ריאל זכתה בסך הכל יותר פעמים, היתה יותר פעמים בגמר, הופיעה במפעל יותר פעמים, רשומה על כמה מהמשחקים הגדולים ביותר של המפעל וגם בגמר היחיד ביניהן היא ניצחה.
זו כמובן נחמת עניים בערב עצוב שכזה.

אבי 11 במרץ 2010

אני מסכים עם טל: איווניר פרשן טוב מאד (למרות שהוא באמת קצת בור בקשר לליגה האנגלית). ארבל מביך, הוא לגמרי איבד את זה – איווניר נאלץ לתקן אותו שוב ושוב. פעם היה בו חן, אבל נשארו התבדחויות תמוהות על רקע חוסר מוכנות קיצוני, ומשהו,ואני נזהר, שנשמע כמו כהות מסויימת שם למעלה.

אבי 11 במרץ 2010

לא לא כהות – קהות! :-)
(אולי משהו דפוק גם אצלי…)

טל 11 במרץ 2010

יוסי מזרחי, ברצלונה זכתה בשלוש אליפויות אירופה (91,06,09).

יש לי תחושה שהניצחון על נבחרת בית האבות ממילאנו, במשחק שאחרי ה1-0 לא לא היה לו ערך ספורטיבי, קצת עיוור את עינך שלא לדבר על השפיע על הזיכרון שלך. היה מפגש בין ברצלונה ליונייטד (יותר חזקה היום). באותו מפגש, ברצלונה פירקה את יונייטד במשחק שבו החמצות של ברצלונה היו ההבדל היחידי משיחזור תוצאת הגמר ההיסטורי ב94. ולכן, לפחות עד שיוכח אחרת, מי שצריכה לגלות ענווה זו יונייטד.
אגב, פרגוסון עצמו מכיר בזה שברצלונה קבוצה הרבה יותר טובה. אחרת, למה הוא לא משחק נגדה באותה צורה שבה הוא משחק נגד וויגן או אפילו נגד ארסנל? למה הוא חושב שבסגנון הרגיל הסיכוי שלו לנצח נמוך יותר? ברצלונה משחקת נגד יונייטד בדיוק באותה שיטה ובאותה דרך שבה היא משחקת נגד אוסאסונה.

יש המון כבוד ליציבות, לרוח, להמשכיות, של יונייטד. מצד שני, קצת צניעות לא תזיק. יונייטד היא לא קבוצה גדולה במונחים היסטוריים. היא קבוצה יעילה, לוחמת, מחוייבת וכן, גם אפורה קצת חסרת כישרון. נגד מילאן זה מספיק. אבל להפוך את זה לסגנון כדורגל שכולם חייבים לחקות ולהעריץ?

טל 11 במרץ 2010

תיקון טעות- האליפות הראשונה הייתה ב 92

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

טל.
אתה מתכוון ל4:0 ואתה גם צודק.
אבל כמו תמיד, השאלה היא מאיפה מתחיל הזיכרון.
בוא נתחיל מגמר גביע אירופה למחזיקות (נדמה לי של 89)? מפני שאז הכינו אתכם שוק על ירך, אבל זה לא חשוב כרגע.
לשאלתך על פרגוסון: לדעתי הוא שגה בהתיחסות לברצלונה. משחק התקפי עם רונאלדו רוני וטבז, על חשבון נסיון לא מוצלח להשתלט על מרכז השדה, היה מביא אותנו למקום אחר.אבל ברצלונה ניצחה,בצדק והיא האלופה עד 22 למאי.
באשר ל"אפורה וחסרת כשרון", נו, כנראה שיש מי שיקנה ממך את הטיעון. אני מתכוון לאנשים אבל לא למציאות.
אתה יודע, יש ענין אחד שממנו אתה מתעלם סידרתי.משקל ורמת הליגה. אם אתה חושב שברצלונה היתה חוגגת באנגליה כמו שבספרד, אתה מנותק מהמציאות.אמרתי כבר שלתת שישיה מול אוססונה (כמשל) לא ילך מול סטוק או אברטון.
אני מקוה שתעברו לרבע הגמר,שם תהיה לכם אולי הזדמנות לפגוש במציאות.והיא לא תהיה נוחה.

טל 11 במרץ 2010

למה שזה לא יילך מול קבוצה מחורבנת כמו סטוק? ולמה שזה לא יילך מול אברטון, קבוצה שספגה השנה שתי תבוסות מקבוצות פורטגליות?

חמשת הליגות הגדולות באירופה, מחוץ קבוצות ליגת האלופות, הן פחות או יותר באותה רמה. אסטון וילה או אברטון הן לא קבוצות יותר טובות מקבוצות 5-6 בגרמניה, ספרד או צרפת. הכשלונות החוזרים שלהן באופ"א מוכיחים את זה.

טל המנצ'סטרי(עכשיו בישראל) 11 במרץ 2010

"הגיבורים האלמוניים" הם אלה שלא פעם ולא פעמיים עושים את יונייטד לחזקה כל-כך.
רוני יקבל את הכותרות פעם נוספת,
אפשר גם לדבר על המסירה המדהימה של נאני לרוני לגול השני וכל זה בתנועה ועם לחץ של מגן,
בעבר היה זה רונאלדו ואחרים בצדק כמובן,
אבל הדברים הכביכול קטנים הם אלה שעושים את ההבדל הגדול גם כן,
כמו פארק היום שקיבל הוראה לא לתת לפירלו,השחקן הכי חשוב של מילאן,לנשום ועשה זאת בשלמות,חנק אותו למוות עם הכושר והתנועה המדהימה שלו.
לאן שפירלו הלך פארק היה שם לצידו,מאחוריו,לנשום לו על העורף וכשהיה צריך לתקוף הוא הצטרף למעלה.
כן,הוא מכוער,אין לו שם סקסי אבל כמו פלטצ'ר ואחרים דומים להם,לא פעם ולא פעמיים יש כאלה שזורקים אותם לכלבים כשיש תוצאה לא טובה,תקופה חורקת,
לא לרמה של יונייטד או לרמות הגבוהות הם טוענים,
אז כנראה שפרגוסון בכל זאת לא נפל על הראש כשהוא מחזיק אותם בסגל ונותן להם לשחק ודווקא במשחקים הגדולים כמו היום.

בני תבורי 11 במרץ 2010

אין לו שם סקסי? קראו על שמו מצב בתיבת הילוכים…

תושב חוזר 11 במרץ 2010

חברים – אני קצת מתפלא. אני הסנטימנטליסט היחיד כאן? עם כל הכבוד לרעידת האדמה (השנתית) בברנבאו, ולמשחק המצוין של יונייטד (פה אין סיפור, למילאן אין מגינים שיכולים להתמודד עם רוני או פארק אפילו), הסיפור האמיתי הוא בקס. בשר מבשרנו, אחד משלנו חוזר הביתה. זה היה רגע יפה בקריירה של שחקן נפלא וגם רגע יפה בהיסטוריה של מועדון גדול. זה לא משהו שקורה כל שנה.
ו יה קצת עצוב. כשבקהאם רץ בימים ההם באולד טרפורד הוא היה כוכב על ואני הייתי צעיר. והיום אני פחות צעיר, ובקהאם שחקן לא ממש רלוונטי בקבוצה לא ממש רלוונטית. סיק טרנזיט גלוריה מונדי.
ואני מודה – בנסיבות של היום, קצת הצטערתי שואן דר סאאר לקח את הבומבה של בקס. הייתי חותם על ארבע אחת תמורת עוד שער אחד של יקיר אולד טרפורד דיוויד בקהאם, במגרש בו העניק לנו האוהדים כל כך הרבה רגעים יפים.
אמרתי שאני סנטימנטלי כבר? :-)

Nadav - Schmeichel 11 במרץ 2010

לטל הברצלונאי – חוששני שאני לא מסכים עם כמה מהטענות שנכללו בהזיה האחרונה ששילחת לבלוג:
1) שחקני הבית – עם כל הכבוד לשחקני הבית המהוללים שלכם, בארסה הוציאה יותר כסף על רכש בעשור האחרון מיונייטד. ולמעשה הפער שלכם בהוצאות ברוטו מריאל עומד על 15 מיליון יורו בלבד לעונה. יחסית לקבוצות המרוויחות 400 מיליון בעונה זהו הבדל זניח לחלוטין. כשמדובר בהוצאות נטו אין הבדל כלל שכן ריאל גם מוכרת לא מעט שחקנים.

2) אתה מוזמן לצחוק על האפרוריות של יונייטד (שקיימת כמובן רק בדימיון הקודח שלך), אבל שתדע שההזיה הקולקטיבית של אוהדי ברצלונה, בנוגע לכדורגל המושלם והיפה שברצלונה מחוייבת לו, היא בעיקר רכושה של אוהדי בארסה.
אני לדוגמא מאז ומתמיד העדפתי לראות משחקים של ריאל, לא בגלל שיש לי העדפה כלשהי לאחת הקבוצות, אלא שלראות 90 דקות של מסירות קצרות בין בלמי בארסה זה בלתי נסבל. 80% אחזקה בכדור זה נחמד לאוהדי ברצלונה אבל מזעזע עבור הצופה הנייטרלי. המשחקים של ריאל לעומת זאת הרבה יותר קצביים והסיגנון שלה יותר דינמי.
3) בנוגע לגמר שנה שעברה, שעליו אתה בונה את התאוריה הנפלאה שלך בנוגע להבדלי הרמות בין יונייטד לבארסה, צריך לזכור 2 דברים:
א. אם הצ'ק של אוברבו היה חוזר לא היית מעיז לצייץ כאן ואנחנו היינו משחקים מול צלסי בגמר. בארסה פגשה אז קבוצה שיטתית וחזקה ולא יכלה לה.
ב. את היכולת של יוניטד משנה שעברה לא הוגן לשפוט רק על פי הגמר עצמו. גול מוקדם ממהלך אינדווידואלי של אטו הוריד את הביטחון של שחקני יונייטד לרצפה. משם הם לא חזרו. זה היה הרבה יותר הפסד של יונייטד מ"פירוק" של ברצלונה.

טל 11 במרץ 2010

1) גם יונייטד מוציאה המון כסף על שחקנים. זה נכון לגבי הקבוצות הגדולות באירופה (חוץ אולי מארסנל). ההבדל מריאל הוא שברצלונה (הנוכחית, לא ההיסטורית) עולה עם 7-8 שחקני בית בהרכב. הרכש הוא תוספת, לא השלד. זאת פשוט עובדה.

2) הנאה מסגנון כדורגל כזה או אחר היא ענין סובייקטיבי. רק בבקשה אל תטען בשם "הצופה הנטראלי". לא במקרה רוב העולם תמך ברצלונה בגמר (ולא, ברוב העולם לא קולטים את ערוץ הספורט). זה לא נבע מתמיכה היסטורית במאבק הקטולני לעצמאות אלא מהכדורגל שברצלונה מחוייבת לו, כדורגל שגם יונייטד הייתה מחוייבת אליו בעבר והיום קצת פחות. לא במקרה תוך 10 שנים יונייטד עברה בגמר מתפקיד הגיבור לתפקיד הנבל.

3) ברצלונה הייתה קבוצה הרבה יותר טובה מצ'לסי בסיכום שני המשחקים, אם כי נכון שצ'לסי הייתה עדיפה (או לפחות יותר מסוכנת) במשחק השני. אגב, צדק ספורטיבי, אתה יכול להזכיר לי גמר אלופות שבו יונייטד הייתה עדיפה על הירבה?
טעויות שיפוט? לפני כל סיפור הפנדלים, היו שני פנדלים ברורים לטובת ברצלונה (אחד בקמפ נואו ואחד במשחק בלונדון) שאם היו נשרקים, הסיפור היה גמור עוד הרבה לפני הדקות המכריעות. שלא לדבר על שערוריית השיפוט שגרמה לכך שצ'לסי עלתה שלב ב2005 (התפיסה של ואלדס). קארמה איז א ביצ'.

4) מנצ'סטר יונייטד מאבדת ביטחון אחרי פיגור מוקדם שיש עוד 80 דקות לשחק? אני מקווה שלפחות את עצמך הצלחת לשכנע.
אגב, זה יפה להאשים את ה"גול המוקדם של אטו". חוצפן שכמוהו, איך הוא מעז להוריד ככה את הביטחון לשחקני יונייטד. כמובן העובדה שכל התארי אלופת אירופה של יונייטד בעידן המודרני נבעו ממזל נטו נשכחה על ידך. אגב, האם יונייטד בעידן פרגוסון נתנה אי פעם הופעה דומיננטית, מרשימה, במשחק מכריע מול יריבה מהצמרת האירופית?

טל 11 במרץ 2010

ועוד לא ענית על שאלה פשוטה: ששתי הקבוצות נפגשו, אפילו 2008 שיונייטד הייתה בעונת שיא וברצלונה בעונה הגרועה ביותר שלה בשנים האחרונות ובכושר מחריד, דווקא אלכס פרגוסון היה זה ששינה את סגנון המשחק של הקבוצה שלו (כולל הצבה של ווין רוני כמגן ימני!).

ההגיון הסביר אומר שהקבוצה העדיפה היא זו שצריכה לשאוף לשחק את הכדורגל הרגיל (הרי הוא זה שעושה אותה לעדיפה) בעוד היריב הנחות הוא זה שצריך להתאים את עצמו (מתוך הנחה שהדרך המשחק הרגילה לא תספיק לו). זה נפלא שלטענך יונייטד משחקת כדורגל סוחף ומלהיב. הבעיה היא שבמשחקים מול ברצלונה היא משחקת כמו הפועל יהוד. עם תקציב של מאות מיליונים, אבל עדיין כמו הפועל יהוד. זה לא "המוח הקודח שלי", זאת פשוט עובדה.

אבי 11 במרץ 2010

יונייטד בתפקיד הנבל? לא קצת הגזמת?!

טל 11 במרץ 2010

הכוונה היא לקבוצה שרוב האוהדים ה"נטראליים" מעדיפים שתפסיד.

יואב 11 במרץ 2010

טל, אתה גאון כדורגל. רק אתה ראית שרוני שיחק כמגן ימני.
האם רק בגלל זה(החידוש הטקטי המופלא הזה) ברצלונה לא הגיעה למצב אחד טוב במשך מאה שמונים דקות ונהנתה מהחמצת פנדל שהיתה הופכת מאה שישים דקות ממנו ללא רלוונטיות?

באבא ימים 11 במרץ 2010

יואב:
עקבתי אחרי הדיון באופן מאוד רופף ואני מודה שאינני זוכר את המשחקים המדוברים. מה שכן אני לא מוצא חוסר היגיון על פניו בטענה של טל. רוב הסיכויים שאם קבוצה כמו יונייטד תשחק 180 דקות כמו הפועל יהוד הקבוצה שמשחקת מולה לא תגיע למצבים.

Nadav - Schmeichel 11 במרץ 2010

מגוחך. אותם טיעונים שניתן לשמוע מכל ילד ברחוב שעבר את שטיפת המוח של ערוץ הספורט. בנוגע לסעיפים:
1) לא אמרתי שלא. רק בוא נשים דברים בפרופורציות. שחקני הבית הם לא רק שחקנים מקומיים. מערך הסקאוטים הענף של ברצלונה, לא בוחל בשום אמצעי כדי להביא כישרונות לטיניים בגיל מצוות יחד עם כל המשפחה לספרד.
אכן יש לכם אקדמיה נהדרת אבל גם צריך לזכור שהיא מיובאת.
2) בדיוק בגלל שהנאה מכדורגל היא עניין סובייקטיבי כל הקישקושיה שלך על הכדורגל האפרורי של יונייטד לעומת הכדורגל המרהיב של בארסה לא רלוונטי (לא מעניין) ודומה לטיעוני הילד אותו הזכרתי בתחילת התגובה. יונייטד בתפקיד הנבל? רוב אוהדי העולם עמדו בגאון מאחורי בארסה בגמר? אני חושב שדימיונך הקודח עובד שוב שעות נוספות.
אתה מוזמן להראות לי נתונים שיוכיחו אחרת, אבל כרגע אתה נראה כמו עוד פליט הזוי של הבועה הבארסאית.
3) בסיכום שני המשחקים ברצלונה הייתה עדיפה? לדעתי לא. וגם זה לא הויכוח. באתם למשחק מכריע, כמו שאתה אוהב להטיח ביונייטד, ושיחקתם כמו "הפועל יהוד". בנוגע לקארמה ושאר הבולשיט – אתה יכול להמשיך לנחם את עצמך אבל עובדה היא שבעונה המדהימה שלכם בה פירקתם את כל הליגה הספרדית, הפסדתם לקבוצה מאורגנת ושיטתית שידעה איך לשחק על החולשות שלכם.
4) תארי האלופות נבעו ממזל? אתה קצת נואש. העובדה שיונייטד מגיעה לשלבים מאוחרים כל שנה בליגת האלופות ובונה קבוצות בעלות המשכיות ושושלת מביאות להזדמנויות להשיג את התואר. בערימת משחקי נוק אאוט ובטח בגמרים צריך הרבה מזל, אבל לומר שיונייטד לא נתננה אף פעם הופעה דומיננטית בזירה האירופית זה הזוי אפילו לאוהד ברצלונה.

גמל אדום 11 במרץ 2010

טל- עד השורה האחרונה דוקא הסכמתי עם מה שכתבת

סופרפלי 11 במרץ 2010

למה באמת צעיפים זהובים-ירוקים?

יואב 11 במרץ 2010

הצבעים המקוריים של ניוטון היט, הגילגול הראשון של יונייטד. בתחילתץ שנות התשעים הם גם שיחקו את משחקי החוץ בתלבושת הזאת.

סופרפלי 11 במרץ 2010

תודה על התשובה.

יואב 11 במרץ 2010

יוסי מזרחי ידידי,
הם לא יבינו.פרגי ימשיך בעבודתו היומיומית והסיזיפית והשאר יאוננו על מסיבות עיתונאים בקיץ מול ההחתמות הגדולות וקיצורי הדרך ויחלקו ספקולציות עד זוב דם.מה שהוא לא זוכר, אפילו מאמיניו הגדולים כבר לא ילמדו.אז אחרים?זאת דרישה תובענית מידי לדור הפוטבול מנג'ר.
דבק,עבודה קשה,האתוס, החולצה,העמידה על המגרש,התשוקה, הבנת המשחק ונפש האדם.אני יכול להמשיך בקלישאות האלה עד סוף הימים אבל אין לי שמץ של מושג איך מיישמים את זה ביום יום, שעה בשעה, משחק למשחק.
אין לי מושג איך מגדלים כוכבי על ששולחים לך הודעות טקסט שהם מתגעגעים אליך מאד(רונאלדו) ממדריד החמימה.אין לי מושג איך גורמים לשחקנים שנראים בינוניים לשאר העולם, להיות מצויינים ומועילים.איך גיגסי, גארי וסקולסי יכולים עדיין לסבול אותו באימוני בוקר.אין לי מושג איך משמרים רעב כזה, שהוא חסר תקדים מול הקבוצות הרלבנטיות במעמד בזה.איך לועסים את המסטיק כל כך הרבה זמן.איך מגיעים לקרינגטון כל יום בשמונה בבוקר, כאילו אין מחר.איך יודעים למי יש סיכוי עוד שנתיים ושלוש מהיום.
אז איך הם יבינו את זה?גדול המנג'רים שיש. זה שפירק את צלסי בשנה שעברה(באולד טארפורד)עם פלטשר וגיגסי בקישור.
לא יודע איך תיגמר העונה ברמת תארים. אבל אני יודע שאנחנו ניהיה שם בשנה הבאה עם המסקנות.לטוב או לרע.זה הרבה יותר מאשר רוב המועדונים יכולים להעיד על עצמם.

יואב 11 במרץ 2010

ועוד מדברים פה על עומק ואיכות סגלים.האשלייה המתוקה של הבנת המשחק-זה נהדר.

סימנטוב 11 במרץ 2010

יואב
כרגיל פשוט תענוג צרוף לקרוא את הגיגיך

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

יואב.
כדבריך, הם לא יבינו.
ואנחנו נמשיך הלאה.

יואב 11 במרץ 2010

באבא,
כאחד שזוכר את המשחקים, לא היה שם הרבה חוץ מאונניה לא תכליתית של ברצלונה.יונייטד אכן היתה זהירה ומחושבת(בחוץ ובבית לאחר השגת היתרון הדרוש)מול יריבה שלא היה לה ממש מושג איך עושים את זה.עם רוני, סקולסי, גיגסי ורונאלדו,אתה אף פעם לא הפועל יהוד(ואתה בטח לא קונה את המשוואה המעליבה וחסרת הפשר הזאת).ואני זוכר את הפועל יהוד.מכבי(ועוד),גם בתיקואיים המעצבנים נגדה, החמיצה כמו מטורפת.יש הבדל ענק בין לשכב על השער של היריב שלא מחפש להתקיף ולהחמיץ לבין להחזיק יותר בכדור ולצאת בזול כי היריב לא סיים את זה קודם.רק יונייטד "אשמה" שהמשחק היה חי ברגעיו האחרונים ונתן את האשלייה הזאת.

גיא אלון 11 במרץ 2010

ציטוט מעניין של גוטי אחרי המשחק: "אנחנו כבר לא יודעים איך מנצחים משחקים גדולים"

גיל 11 במרץ 2010

לדעתי, כל הויכוחים פה מחמיצים את העיקר. ב4 השנים האחרונות אנחנו צופים בתור הזהב של מנצ'טסר יונייטד ובעבודת האימון הגדול ביותר של פרגוסון. לזכות לפחות 3 פעמים באליפות במה שברור שהיא כיום הליגה הטובה והקשה בעולם, ולהתמודד כל שנה חזק באירופה, וכל זה עם סגל הרבה פחות נוצץ משל קבוצות אחרות מה שרק מדגיש את הייחודיות של הקבוצה והסר הוא משהו פשוט פנטסטי. לדעתי רונאלדו עוד יצטער שהוא עזב את מנצ'סטר ושקע בבוץ המדרידי.

מיקי 11 במרץ 2010

מבחינה מקצועית יונייטד היא סוג של חממה לעומת ג'ונגל הציפיות במדריד. מצד שני, אפשר להשוות את החיים במנצ'סטר לאלו במדריד? הרי זה היה אחד השיקולים במעבר.

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

גיל, הוא כבר מצטער.

אביעד 11 במרץ 2010

טל, אתה יכול לבקש צניעות וענווה עד מחר, אבל אם לא תיתן – לא תקבל.
1. אתה לא יכול לטעון שה"גמר שנה שעברה היה ביטוי אמיתי לפער בין הצדדים" ובאותה נשימה להתעלם מכך ששנה לפני כן, בשני מפגשים בארסה לא הגיעה למצב אחד מול היונייטד!
2. הטיעון שלך לפיו "לבארסה הייתה שנה מחרידה אז" לא תופס. כי אתה לא יכול לבחור שנה שמתאימה לך ועל פיה לקבוע את הפער בין הקבוצות. בארסה ניצחה ברומא בצדק ואין רבע של תירוץ למשחק הזה, אבל להסתכל רק עליו ולהתעלם מהשנה שלפני כן, זה עיוות המציאות. יונייטד הייתה עדיפה ב-2008, בארסה הייתה עדיפה ב2009 ו"הפער האמיתי" הוא לא ידוע, גם לא לטובת מי הפער הזה.
3. בקאמפ נואו סגרנו משחק. ככל הנראה המשחק הכי הגנתי שלנו שאני זוכר. אבל לא באולד טראפורד. בבית זה ממש לא היה "הפועל יהוד" אבל דווקא ההחמצות שלנו מנעו מבארסה תבוסה. את זה שכחת. 4. כשבארסה מפרקת את באיירן זה סימן לגדולה של בארסה אבל כשמנצ'סטר מפרקת את מילאן זה בעינייך בגלל החולשה של מילאן.
5. אגב, כשאתה מחשב ש"ברצלונה הייתה הרבה יותר טובה מצ'לסי בשני המשחקים" האם אתה מדבר על הנעת הכדור הנהדרת של בארסה במרכז השדה ובהגנה שהפכה לחסרת תכלית לחלוטין בטווח 30 מ' מהשער, או לזה שצ'לסי הגיעה להרבה יותר מצבים כשרק תצוגת שיפוט יוצאת דופן מנעה ממנה עליה לגמר? אלו בטח אותם קריטריונים לפיהם קבעת שריאל קבוצה טובה מהיונייטד השנה.
6. פרגוסון מאוד מכבד את בארסה (ובצדק) אבל זה לא אומר שהוא חושב שבארסה טובה יותר. סגנון המשחק בו בחרנו מול בארסה היה אותו אחד שהוא מפעיל גם נגד ארסנל (בגדול. יש כמובן דקויות הקשורות לייחודיות של כל קבוצה) – עיבוי מרכז המגרש ומשחק על מתפרצות. זה לא קשור לקבוצה עדיפה/נחותה. זה קשור לכך שכשאתה מגיע לקאמפ נואו לשחק מול ברצלונה, כדאי שתפגין קצת כבוד והערכה ליריבה שלך, גם אם היא לא בעונת שיא.
7. ולגבי מזל ודומיננטיות במשחק גמר – אתה מוזמן להסתכל שוב במחצית הראשונה של גמר 2008 מול צ'לסי ואז תדבר איתי על מזל. כולם אוהבים להזכיר את ההחלקה של טרי, אבל האמת היא שלולא אלילת המזל, צ'לסי הייתה יורדת למחצית בפיגור 3:0. החמצות ענקיות של היונייטד וגול של צ'לסי מבעיטה מ-40 מ' שהייתה לא בכיוון עד שפגעה ב-2 שחקנים ושינתה כיוון פעמיים, מה שגרם להחלקה של השוער ופתאום למפארד מול שער ריק.
8. אגב, ההבדל בין העונה המחרידה של 2008 לגדולה של 2009 הוא בדני אלבס, בהנרי ששדרג את עצמו, בפיקה. כלומר ב"תוספת" להגדרתך. מעשית בארסה פותחת עם 4-6 שחקני בית בהרכב ויש לה 8 שחקני בית ששיחקו השנה דקות משמעותיות (דהיינו 10+ משחקים) לעומת 9 ביונייטד.

תום 11 במרץ 2010

אתמול החלטתי (עד כמה שניתן בשידור טלוויזיוני) להסתכל כל המשחק רק על סקולסי. מסקנות: א. הוא גאון כדורגל.
ב. הוא איבד כמובן ממהירותו.
ג. כפי שאיווניר הבחין, הוא אכן חיפש לסגור חשבון עם פלאמיני, אך עשה זאת בצורה "גבולית" על מנת שלא לספוג את האדום (לזכר ימי רוי קין).
ד. הוא חוסך בקילומטראז' על ידי מיקום נכון ושליחת "קטנות" חכמות, והוא תמיד נמצא במקום הנכון ובזמן הנכון.
ה. במספר הדקות המוגבל בהן היה על המגרש יחד עם בקהאם – השתדל להיות קרוב אליו, ולא לשם שמירה, אלא לשם העברת חוויות

ארנון 11 במרץ 2010

יואב, יוסי, נדב – אני חוזר לארכיון הבלוג הזה, שנה אחורה, וקורא את אותם דברים עם שינויים מינוריים. שוב היהירות, שוב הפחתת ערכה של ברצלונה,
שוב תיאור המשחק ההוא בנואו-קאמפ כ"משחק טקטי מחושב" כשכל העולם ראה בונקר מביש. קצת מביך לקרוא את זה אחרי הגמר.
תנו לעצמכם מתנה קטנה – הזכרו בשנה שעברה, ותתאמנו על קצת צניעות, קצת זהירות בהכרזות.
מה שיונייטד עושים השנה אולי גדול יותר מכל מה שעשו אי-פעם (אחרי שלוש אליפויות, אחרי עזיבת הכוכב הגדול), אבל עד שלא תראו אותם מול ברצלונה, מוטב להרגיע.

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

ארנון,
אתה לא מוצא לא היום ולא לפני שנה, שום זלזול או אי-הערכה לברצלונה, לא אצלי,לא אצל יואב ולא אצל נדב.
אתה מוזמן להוכיח לי את ההיפך.

אני חושב שבגמר ברומא ניצחה הקבוצה הטובה יותר באותו יום. לא מעבר לזה.
בשנה שקדמה, היו שני מפגשים שבהם בסיכום נשלחה ברצלונה הביתה. זה לא זילזול זו אמת עובדתית.

אני משתדל לא לחרוג מיריבות ספורטיבית ולכן לא תמצא אצלי זילזול ביריב, להיפך, שאל את רונן כמה פעמים "חיפשתי אשמים" אצלנו בבית.
אני לא ממליץ על צניעות מפני שאני לא צנוע בהערכתי את היוניטד.
באשר למפגש מול ברצלונה, הלואי,אבל אתם עוד לא שם. ויתכן שלא תהיו.ואם תהיו,כמו שאני מקווה(כי אני אוהב כדורגל טוב), היה בטוח, שגוורדיולה יתפלל לא לקבל קבוצה חיוורת כמו היונייטד.

רונן דורפן 11 במרץ 2010

טל – לא ידוע לי על קבוצה שכיום נחשבת היסטורית שלא הגנה על תואר. לפחות תואר מקומי. אז ההכרזה על קבוצה היסטורית היא מאד מוקדמת.

ארנון – כאן אתה טועה. ליגת האלופות היא לא מפעל על פיו הכל נחרץ. ייתכן שליונייטד יש בעיה מול ברצלונה בגלל צורת המשחק. אבל לברצלונה הייתה בעיה מול צ'לסי ששם "כל העולם ראה" בהשאלה לדבריך – את השיפוט הכי מביש בזכרון. ובלי השיפוט החד צדדי והמגמתי (אני לא אגיד מכור – כי אין לכך שמץ הוכחה), ברצלונה כלל לא הייתה בגמר. ואז במקום שישה תארים היו שלושה (כי סופרקאפ ואליפות עולם זה סתם תוספות על אליפות אירופה) האם אז צ'לסי היו קבוצה גדולה מברצלונה? לא. כי קבוצות לא נשפטות במשחק אחד. הן נשפטות בלקיחת תארים בעקביות.

בדומה – אם ארסנל תיקח את אליפות אנגליה היא תהיה אלופה מאד ראויה. גם אם ספגה 2-10 מיונייטד וצ'לסי. היא פשוט תהיה אלופה שיש לה בעיה במשחקים ישירים מול יונייטד וצ'לסי. שזה דבר שלא כותבים בשום מקום.

רפאל 11 במרץ 2010

קבוצה שמסיימת את העונה עם הכי הרבה נקודות בליגה , היא האלופה . מה זה משנה הדיבורים על ראויה או לא .

מה שכן – מההבדלים בתוצאות מול יתר הליגה , אפשר ללמוד הרבה על הפערים העצומים בתוך האליטה המצומצמת אל מול השאר .

טל 11 במרץ 2010

נדב, מותר לא להסכים אחד עם השני (בכל נושא! הריעו לדמוקרטיה!). הבעיה במקרה שלך היא שאתה מצטייר לא רק כחסר מושג- אחרי הכל גם לקבוצת האולוסיה הזו מותר להביע את דעתה (הריעו לאינטרנט!)- אלא גם סוג של בבון חסר נימוס. תוציא את הראש שלך מהתחת של האחים נוויל ומהר ותתייחס בכבוד לאנשים שמתדיינים איתך. גם אתה לא מסכים איתם.

1) אתה פשוט לא מדייק .שחקן הבית היחידי של ברצלונה שהגיע מדרום אמריקה הוא מסי, שהגעתו נבעה מהניסיון לטפל בבעיות הגדילה שלו. לא על ברצלונה אמרו שהם "אונסים את הכדורגל הברזילאי".

2) עם כל הכבוד לפוסטמודרניזם, יש עדיין מקום לדבר המוזר (והמעיק לעיתים) המכונה "עובדות". לא הכל זה "דעה האישית". והעובדות הן שברצלונה, גם בהמפגשים הישירים אבל לא רק, היא קבוצה יותר התקפית מיונייטד של השנים האחרונות. מותר לטעון שהבונקים של פרגוסון היו סקסיים (קטונתי), אבל לפחות בו נסכים על עובדות הבסיס.

3) אני חוזר: עם כל הכבוד לפוסטמודרניזם, יש מציאות בעולם. בקמפ נואו צ'לסי לא עברה את החצי משחק שלם. במשחק לונדון, גם אם צ'לסי הייתה יותר מסוכנת, היה דו צדדי. ולכן זה לא ענין של דעה אלא של עובדה פשוטה- ברצלונה הייתה היותר דומיננטית בסיכום שני המפגשים. שלא לדבר על כך שלא "הפסדנו" (איזה יופי, צורפתי לסגל המבריק ביותר בעולם). שוב, דעה זה יפה אבל צריך להשאיר מקום (קטן ככל שיהיה) לדבר האמורפי המכונה "עובדות".

4) נניח שאני יכול לקבל את הטענה שההחלקה של טרי או שני גולים בתוספת זמן הם לא מזל, אלא תוצאה של טקטיקה מבריקה. אתה יכול להזכיר לי בבקשה הופעה דומיננטית של יונייטד בעידן פרגוסון נגד קבוצת צמרת אירופאית לא אנגלית במשחק מכריע (היה 3-0 על יובה בחוץ, אבל בשלב הנוק אואט).

jo 11 במרץ 2010

"אלא גם סוג של בבון חסר נימוס. תוציא את הראש שלך מהתחת של האחים נוויל ומהר ותתייחס בכבוד לאנשים שמתדיינים איתך. גם אתה לא מסכים איתם"
אתה אמיתי? זה הכבוד שאתה מדבר עליו?

טל 11 במרץ 2010

פשוט מאד, מגיע לו שיתייחסו אליו בדיוק באותה דרך שבה הוא מתייחס לאחרים.

jo 11 במרץ 2010

הגישה הזאת לא תביא אותנו רחוק.

Mr. Kate 11 במרץ 2010

אני לא אוהד יונייטד אלא אוהד צ'לסי. דבר ראשון, לא הייתם עדיפים עלינו במשחק בלונדון. הגעתם להזדמנות אחת, כבשתם אותה-יפה מאוד. ד"א, זה מאוד מצחיק שאתה מדבר על מזל כשהגול של אינייסטה הוא בזכות החלקה קטנה של אסיין שלא מצליח להרחיק כדור קל מאוד מהרחבה. למזל הזה, לגולים בתוספת הזמן, להחלקות של שחקנים ולפצצות מהרחבה קוראים כדורגל.
הצגות כדורגל של יונייטד?
7-1 מול רומא, 0-4 מול מילאן, גם ה2-0 מול אינטר בשנה שעברה הוא משחק ענק ותכליתי של קבוצה ענקית ותכליתית.

ארנון 11 במרץ 2010

טל, כשאתה אומר "קבוצת צמרת אירופאית לא אנגלית", אתה מצמצם את הדיון לבארסה וריאל או שגם האיטלקיות בתמונה? כי יונייטד נתנה הופעה מאד דומיננטית נגד אינטר בשנה שעברה. ונגד רומא שנה או שנתיים קודם לכן. ונגד מילאן אתמול.

טל 11 במרץ 2010

אינטר כן, רומא לא. והכוונה לדומיננטיות שמתבטאת בתוצאה…אני לא מחשיב את ה0-0 מול צ'לסי בקמפ נואו להופעה דומיננטית של ברצלונה. האמת? ה2-0 מול אינטר של רונאלדו ב99 יכול לעבור בתור הופעה חצי דומיננטית.

טל 11 במרץ 2010

1) אביעד, בוודאי שאני יכול לקבוע מה השנה הרלבנטית מבחינת שתי הקבוצות המדוברות. שמתדיינים על יונייטד מול מילאן, לא מדברים יחסי הכוחות ב58 ואפילו ב2005, אלא על הקבוצות הנוכחיות. ברצלונה של 2008 הייתה קבוצה מפורקת לחלוטין. לא קבוצה מצוינת בעונה פחות טובה, קבוצה מפורקת. אין שום דבר בינה לבין הקבוצה הנוכחית. עזוב את אירופה, ברצלונה ב2008 סיימה את הליגה 10 נקודות אחרי ויאריאל.

2) צ'לסי לא הייתה יותר מסוכנת. זו אגדה אורבנית שמפיצים אנגלופים חסרי בושה. בקמפ נואו היו לברצלונה 5-6 מצבים מצוינים, כולל החמצות של בוז'אן וחלב מול שער ריק, פנדל על הנרי והחמצה של אטו לבד מול השוער.

3) שוב אותה שאלה: אם פרגוסון לא חושב שברצלונה יותר טובה, למה הוא לא משחק נגדה את המשחק הרגיל שלו (זה שעושה את הקבוצה שלו ליותר טובה לשיטתך)?

4) ברצלונה פותחת העונה עם 7-8 שחקני בית: ואלדס, פויול, פיקה, מסי, צ'אבי, אינייסטה, בוסקט ופדרו שעליו אפשר להתווכח אם הוא שחקן בית.

טל 11 במרץ 2010

רונן, קבוצות היסטוריות נשפטות גם על פי העקביות, אבל גם ביכולת, בדומיננטיות שלהן. וזה עקב אכילס הגדול של יונייטד הנוכחית ושל תקופת פרגוסון בכלל. הניצחונות של יונייטד הם הרואיים, מרגשים, הם לא נצחונות של קבוצה גדולה. שלא לדבר על כך שלקבוצה שמתיימרת להיות היסטורית, הבונקר בקמפ נואו הוא כתם שלא יימחה. ואני די בטוח שפרגוסון, איש ששופט את עצמו במונחים היסטוריים, מודע לזה.

מיקו המקורי 11 במרץ 2010

אזהרה – זוהי הודעה סובייקטיבית!
האם זהו פורום אוהדי מנצ'סטר יונייטד? חלק מהאקסיומות כאן מעוררות חלחלה ממש. כמו למשל "הליגה הטובה בעולם". לראות משחק ליגה אנגלית שאינו משחק צמרת כגון ארסנל – צ'לסי שקול הוא עינוי ויקטוראני עתיק. גם משחקי הצמרת הללו כואבים לעין בדרך כלל. באנגליה יש קבוצה בודדת המשחקת כדורגל יפה והיא עונה לשם ארסנל. לפעמים גם צלסי מנסה. אי אפשר להתווכח על החוסן הפיזי והמהירות של הקבוצות בליגה הזאת אבל הי – זה לא מעניין. עדיף לראות גולדן ליג או משהו כזה. בטוח שמנצ'סטר תוכל לשלוח כמה נציגים לקרב 10. להרכב של ברצלונה או ריאל לעומת זאת היא תוכל לשלוח רק את רוני התופעה. לעומת שחקנים כמו פלטשר וקאריק אפילו סרגיו בוסקטס נראה כמו מתיו לה טיסיה.
אז נכון שיש למנצ'סטר דברים שאי אפשר לקחת ממנה: מזל (ד"ש מטרי המחליק ומתיאוס על הספסל שעדיין לא מאמין איך שדדו אותו), רוח לחימה, מנג'ר אדום אף בכיין ושחצן ועוד. וזכותכם לאהוב אותה. גם את הפועל תל אביב יש כאלה שאוהבים :)
אבל מכאן ועד להמלכתה כקבוצה היסטורית המרחק רב…

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

מיקו,
אמרת ונשארת בחיים.

אביעד 11 במרץ 2010

טל,
1. ברגע שאתה קובע את השנה הרלבנטית בתור השנה שנוחה לך ואין בלתה, אז אין הרבה טעם לדיון. מה שאתה באמת אומר זה שבזמנים שנוח לך, בארסה טובה יותר מיונייטד ובזמנים שלא נוח לך אז זה לא משנה. אין לי שום בעיה להגיד שבארסה מודל 2009 טובה יותר מיונייטד מודל 2009. לקבוע על סמך כך קביעה כללית לפיה בארסה ככלל טובה מהיונייטד? אין לזה בסיס.
בכל מקרה, ואלדז, סילביניו, פויול, צ'אבי, אינייסטה, טורה, מסי, הנרי, אטו. 9 שחקנים שפתחו בגמר ב-2009 פתחו גם ב-2008. האם אתה טוען שההבדל בין בארסה "המפורקת" של 2008 לדומיננטית של 2009 היא בוסקטס ופיקה?
סתם דוגמא, אם מנצ'סטר תנצח השנה את בארסה 2:0, האם גם אז אתה תתעלם מהדומיננטיות של בארסה 2009?
2. אני לא מכיר את ההסטוריה של פדרו ואני דווקא התייחסתי אליו כאל שחקן בית. פיקה לטעמי הוא לא ממש שחקן בית (אבל לא עליו נתווכח) ההרכב של בארסה שאני מכיר הוא ואלדס, אלבס, אבידל, פיקה, פויול (מארקז), צ'אבי, אינייסטה, טורה (בוסקטס), מסי, הנרי (פדרו), זלטאן. 5-7 שחקני בית. ועדיין העובדה היא שבסגל שלה יש 8-9 שחקני בית משמעותיים, בדיוק כמו ליונייטד.
3. ראשית, למה רומא היא לא "צמרת אירופאית"? מנצ'סטר הציגה בשלבי הנוקאאוט 2 משחקים של דומיננטיות מוחלטת מולה (2:0, 7:1) בזמנים בהם רומא הייתה סגנית אלופת איטליה. 2:0 מול אינטר (פעמיים), 4:0, 3:2, 3:2 מול מילאן, 3:2 על יובנטוס. (לא נתפס בעיני איך אתה יכול להסתכל על ניצחון 7:1 על סגנית אלופת איטליה אחרי הפסד במשחק הראשון ולא להתייחס לזה כאל הופעה דומיננטית).
שנית, מדוע אתה מוריד מהספירה את הקבוצות האנגליות? תוסיף 3:1 מול ארסנל. בלי לחשוב יותר מדי ספרתי 9 הופעות של דומיננטיות מוחלטת מול קבוצות צמרת אירופאיות בעידן פרגוסון.
4. "חוסר בושה" זה לטעון שהשיפוט במשחק בארסה-צ'לסי לא קיפח את צ'לסי. 3-4 פנדלים שלא נשרקו, עוד 2 החמצות מזעזעות של אנלקה ודרוגבה + השער של אסיין מול הזדמנות אחת של בארסה (השער של אינייסטה) ולזה אתה קורא "משחק דו צדדי". ואתה עוד אומר שהאנגלופילים הם "חסרי בושה". :)

עזי 11 במרץ 2010

מיקו, כמי שלא חשוד בטיפה אהדה למניונייטד (או לברצלונה, או להפועל תל אביב) תן לי להגיד לך בפשטות – קבוצה שלוקחת שלוש פעמים ברציפות את אליפות אנגליה ובאותו זמן לוקחת את גביע האלופות וגם מגיעה לעוד גמר שלו היא קבוצה היסטורית. אם מניונייטד תזכה גם השנה באחד משני התארים האלו היא תהיה קבוצה היסטורית בריבוע.

ארנון 11 במרץ 2010

מיקו,
נסה משהו חדש – לאהוד את ארסנל, אבל במקביל לכבד מאד את מה שיונייטד עושה, להעריך את איך שהמנג'ר שלה מתמודד עם עזיבת כוכבים, לקנא ברוח הלחימה ובווינריות שלה וגם ליהנות מהאנרגיות המטורפות במשחקים שלה (ובמשחקים לא מעטים גם מהכדורגל נטו – מהיר, סוחף ).
תאמין לי, זה לא יפחית כהוא זה מאהדתך לארסנל.

עזי 11 במרץ 2010

טל – העובדות אומרות שבסטאמפורד ברידג' צ'לסי היתה לא פחות דומיננטית מאשר ברסה בקאמפ נואו והעובדות אומרות שבוצע שם שוד על ידי תצוגת שיפוט שכל העולם (כולל אוהדי ברצלונה לא פנאטיים) דיבר בגנותה.

רונן דורפן 11 במרץ 2010

טל – התבוסה בגמר, גם אם היה צריך להגמר 0-4 או 22-0 באה כי ברצלונה הובילה ומהעמדה הזו היא באמת מאד חזקה. לפני זה באו 360 דקות מול קבוצות אנגליות בלי היתרון בהן ברצלונה כבשה רק שער אחד. וגם הוא אחרי שהיא כבר הפסידה את המשחק 3-4 פעמים והשופט הציל אותה.

מה שקרה בנואו קאמפ שנה קודם היה שיונייטד החטיאו פנדל. ואלכס פרגוסון אמר לברצלונה "אם אתם רוצים לשבור את השיא העולמי במסירות רוחב – אין לי בעיה עם זה". נדמה לי שהשיא אכן נשבר, בוודאי שנשבר השיא ביחס בין מסירות רוחב למצבים אמיתיים.

אלא אם כן – כמו ארסן וונגר – אתה סבור שקבוצות יריבות חייבות לשחק בדרך שנוחה לו.

טל 11 במרץ 2010

אביעד,

1) אני קובע את השנה הרלבנטית מבחינת הקבוצות הנוכחיות. לא טענתי שברצלונה כ"מועדון" עדיפה על יונייטד. אתה יודע, שני ה"מועדונים" הכי מצליחים בהיסטוריה האירופית עפו אתמול.

2) אני בהחלט חושב שברצלונה הנוכחית קבוצה יותר טובה מיונייטד. פרגוסון יודע את זה ואני חושב שעמוק בפנים גם אוהדי יונייטד פה.

3) העונה בוסקט עולה לפני טורה ברוב המשחקים והנרי כבר מזמן לא בהרכב.

4) "קבוצת צמרת" על פי ההגדרה שלי, היא מועמדת לגטימית לליגת האלופות. רומא לא עונה להגדרה הזו.

5) למה אני מוריד את הקבוצות האנגליות? גם כי לתחושתי הן באות למשחקים מול יונייטד בסוג של תחושת נחיתות טבעית וגם מכוון שלמאבקים פנימיים יש דינמיקה משלהם. וגם בגלל שהן משחקות בסגנון שאליו יונייטד מורגלת ומולו היא בנויה להתמודד.

6) המשחק בלונדון היה הרבה יותר מאוזן מהמשחק בקמפ נואו. ואני מזכיר לך שוב שני פנדלים ברורים לטובת ברצלונה שלא נשרקו עוד לפני הפנדלים לטובת צ'לסי, שרק אחד מהם היה פנדל ללא ספק. אין מה לעשות, אם יש משהו שהאנגלים מצטיינים בו (חוץ מקולוניאליזים, ריקבון בשיניים וצדקנות) זה האשמת שופטים בכשלונות הכדורגל שלהם. הס מלהזכיר שבתואר העולמי היחידי שלהם הם זכו בגלל טעות שיפוט.

טל 11 במרץ 2010

רונן, אתה מודע לכך שיונייטד הבקיעה שער אחד בשבעת המשחקים האחרונים שלה מול קבוצות ספרדיות?

יפה לראות את הגלורפיקציה שאתה מנסה לעשות לקו מז'ינו שפרגוסון הקים בקמפ נואו. אתה יודע, יש הבדל בין לבוא בטענות לסטוקיות של העולם (מה שונגר עושה) לבין לבוא בטענות לקבוצה שמתיימרת לייצג את המועדון שתופס עצמו כגדול בעולם, מה עוד שאני לא מאמן אלא אוהד (לא זכור לי שרייקרד התלונן). יפה הגדירו את הבונקר של יונייטד באנגליה: "פור האנדרד מיליון פאונד באס".

ואגב "השיטה שנוחה לי", שוב עולה השאלה מדוע יונייטד לא שיחקה את המשחק הרגיל שלה.

טל המנצ'סטרי(עכשיו בישראל) 11 במרץ 2010

טל,

מאיפה כל המרירות הזו כלפי יונייטד,הכדורגל האנגלי ואנגליה בכלל?
אני קורא את התגובות שלך ולרגע הייתי בטוח שאתה אוהד של מנצ'סטר סיטי ולא ברצלונה,
כי הם,אוהדי הסיטי הכי מרירים שבעולם כשמדובר ביריבות עם יונייטד
אבל אתה אוהד של ברצלונה לא?
יכול להיות שלא התאוששת מה 3-0 באולד טראפורד של רובסון וסטייפלטון ב 84 ואחרי 2-0 במשחק הראשון לטובת ברצלונה?
או אולי עדיין יש לך סיוטים ממארק יוז
ב 91?
אתה זורק חצים ולאחר מכן מסמן מטרה כי זה מסתדר לך בקופסא שמהללת את ברצלונה כדבר הכי גדול שהאנושות ראתה,
שיפוט ישר ולא בזיוני ברמות מטורפות בחצי גמר האלופות עונה שעברה ולא היו לך אפילו חצים.
יונייטד בשיאה ב 2008 לא נפלה מברצלונה של עונה שעברה,
יותר מזה,הכדורגל של יונייטד ובליגה הטובה בעולם באמת,הליגה האנגלית,עונה קודם לכן היתה שירה מהלכת אפילו עוד יותר בכל הנוגע ליונייטד בכל העונות האחרונות.
עם קצת פחות פציעות בהגנה ובזמן מאבק אמיתי על אליפות מול צ'לסי ובליגה קשה יותר מזו הספרדית באותה העונה סביר להניח שהיה לנו קצת יותר אוויר במאבק בחצי הגמר דאז מול מילאן ששמרה את הביצים במפעל אחד ויצאה לחופשה מוקדמת בליגה האיטלקית באותו הזמן.

טל 11 במרץ 2010

ראשית, אני לא "אוהד של ברצלונה" (לפחות לא במובן שחלק מהאנשים פה אוהדים את יונייטד), אני אוהד של הכדורגל שברצלונה משחקת ומייצגת. ברגע שהיא תפסיק לשחק אותו, אני לא אתמוך בה. במגשים בין שתי הקבוצות ב99 הייתי די נטארלי.

נכון שאני די מתעב את האנגלים באופן כללי, אבל אל תשכח ש: א. אין יותר מידי אנגלים בקבוצות האנגליות. ב. גם על הספרדים (מחוץ לקונטקסט של הכדורגל) אני לא מת.

ה3-0 ב84? אתה רציני? עד לפני שנה בכלל לא ידעתי שהיה מפגש כזה. והליגה האנגלית היא לא "הליגה הטובה בעולם" לרוחב. היא אולי הליגה עם הטופ 4 הטוב ביותר (גם זה לא לדעתי, אבל קשה להתווכח אחרי שריאל עפה שוב בשמינית). רמת קבוצות מרכז הטבלה ומטה באנגליה היא מחפירה. אסטון וילה ואברטון הן קבוצות נחמדות שלא עדיפות בכלום על הקבוצות מקבילות בגרמניה או צרפת.

מיקו המקורי 11 במרץ 2010

ואחרי הפרובוקציות:
עם עובדות לא מתווכחים. התארים וההישגים של מנצ'סטר ידועים לכל. כל הכבוד. ועדיין – בעיני תרומתם לכדורגל (אלא אם כן אתה אוהד שלהם) היא שלילית. היא מלמדת כדורגל מכוער. היא דורסת כל אפשרות של כדורגל יפה. כנראה שאין דרך אחרת לנצח כאשר בהרכב שלך עולים גרזנים כמו פלטשר, קאריק ופארק. ובעיני (הכל כאן סובייקטיבי. מה לעשות. כדורגל בעיני הוא יופי והיופי הוא בעיני המתבונן) אין שום דבר יפה בצורה שהם משחקים.
וחוץ מזה – קשה להגדיר אותי כאוהד ארסנל או כדורגל אנגלי בכלל. כשהייתי נער סימפטתי באנגליה את ליברפול (מה לעשות…אבי כהן שיחק שם ובני טבק שם להם רביעיה). כשבגרתי עברה הסימפטיה לארסנל פשוט בגלל הכדורגל שהיא משחקת (ותודה לברגקאמפ).

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

מיקו,
כמו מקודם, אמרת ונשארת בחיים.

Nadav - Schmeichel 11 במרץ 2010

לטל – ייתכן שהייתי מעט גס בהודעותיי, אבל כששוטה הכפר קונה מגאפון ומחליט להסתובב בעיר ולהכריז ש"מנצסטר אפסים! ומסי שולתתתתת!!!!111" לא חייבים להיות נחמדים אליו.
אתה מברבר על עובדות אבל לא מבין את משמעות המילה. כל טיעונים שלך, כולם, ללא יוצא מין הכלל מוטים וסובייקטיבים לחלוטין.
ואני אפרט :
ברצלונה קבוצה יותר התקפית מיונייטד -סובייקטיבי להחריד. כשלקבוצה יש 80% אחזקת כדור והיא מבזבזת חצי מהמשחק על מסירות בין בלמיה , היא לא קבוצה התקפית, אלא פשוט קבוצה שלא צריכה לעשות הגנה. שלא נדבר על כך שבליגה העלובה בה בארסה לוקחת אליפויות מול חרז, אין צורך אמיתי לשחק הגנתי ומבוקר. ההבדל כאן הוא ברמה ובמנטליות המשחק בין הליגה הסקוטית (או ספרדית) לאנגלית. ומכאן המיסקונספציה שבארסה היא אלילת הכדורגל ההתקפי המרהיב.
עוד טיעון עלוב – ההיקשים הלוגיים שאתה מפיק ממשחק בודד שנה שעברה:
במשחק בודד ברצלונה יכולה להפסיד לקאזאן ולנצח את יונייטד. מה זה אומר? שום דבר. ולכן המסקנות המרחיקות לכת שאתה מפיק מהמפגש הקצר שהיה בין יונייטד לבארסה שנה שעברה הן לא פחות ממביכות.
והנה עוד משהו מביך פרי עיטך – הרעיון שהמערך איתו פרגי עולה מול בארסה מעיד על הבדלי רמות. המערך איתו המאמן עולה לשחק נועד כדי להעצים את נקודות החוזק של קבוצתך ומצד שני לשחק על חולשות היריב.
מה שאתה אומר זה – אם יונייטד הייתה משחקת לפי המערך והכללים שבארסה תכתיב לה אז בארסה הייתה מנצחת. ולכן בארסה קבוצה עדיפה. שזה טיעון מפגר לחלוטין. אם אתה לא מצליח לראות את זה, אז לפחות שבאי הפורום יווכחו בכך.
ובדומה לדרך בה אביעד ענה לך – אני גם יכול לבחור תקופות זמן על פי רצוני ולהוכיח בהן (בעזרת אותם טיעונים אימבציליים בהם אתה משתמש) שיונייטד הייתה עדיפה על בארסה.
מהסיבות האלו אני מסיק שאתה חלק מהתופעה הפאתטית שנקראת הבועה הבארסאית.

טל 11 במרץ 2010

מיקו, אני חושב שמהבחינה הזו אוהדי יונייטד ה"אמיתיים" קצת נמצאים בבעיה. מצד אחד, יש להם אהבה אמיתית שאינה תלויה בדבר בקבוצה. לגטימי ואפילו מרגש.

מצד שני, יונייטד, גם בשנות השפל שלה, תמיד זוהתה עם כדורגל התקפי והרפתקני. יונייטד הנוכחית לעומת זאת, מזכירה הרבה יותר את הקבוצות האיטלקיות של שנות ה90: יעילה, חזקה, ווינרית, אבל לא פעם נגטיבית, הרבה פחות התקפית וברבה פחות מרגשת. וזה מצב שהם לא מורגלים אליו.

כילד, אני זוכר שקראתי טור אדיר שכתב אחד, רונן דורפן, על ברזיל (אני זוכר אותו עד היום, כי הוא היה כתוב כל טוב) על ברזיל 82. הוא כתב שם על פרשנים שאחרי ה3-2 של איטליה, דיברו על "מפלצת בשם כדורגל מודרני" אבל הוסיף שעל הילדים אי אפשר היה לעבוד ולא היה אחד שלא בכה על זיקו וסוקרטס ש"ירדו מהמגרש גאים וזקופים כמו תמיד".

ושבהצגה שהיא הכדורגל העולמי, כיום ברצלונה היא ברזיל וינייטד היא איטליה.

רפאל 11 במרץ 2010

וואו , זיכרון מרשים וכתבה נכונה ומרגשת . רק שכן אפשר לעבוד על ילדים , עובדה שחלק לא מבוטל מאיתנו עקב בחשק רב אחר הכדורגל הישראלי בעודנו רכים בשנים .
וגם – זה הגיל שמלמדים אותנו את הערכים והמוסר הקלוקל של הכדורגל שאין לערער עליו ועובדה שעד היום הרבה מאיתנו לא מצליחים להתנער מעל כבלים אלו ומצדיקים חוסר היגיון תחרותי בגלל שזה מה שהתרגלנו אליו .

שלו, רומא 11 במרץ 2010

נכון לברזיל הייתה נבחרת מדהימה (בלי שוער אבל מדהימה).
אבל איטליה לא היו גרזנים, הם שיחקו כדורגל, היו שם אגדות כדורגל דינו זוף שיראה טארדלי אלטובלי קונטי רוסי

ניינר 11 במרץ 2010

שלו, ואנטוניוני האדיר שלא שיחק בגמר אבל שחקן עם קלאסה ואלגנטיות שאין כדוגמתה. אחלה נבחרת זו היתה

שלו רומא 11 במרץ 2010

וכמובן שני שחקני ההגנה האלמותיים ברגומי ובארזי

ניינר 11 במרץ 2010

וקאבריני! עד היום אני זוכר את הפנים של טארדלי אחרי הגול בגמר. הבנאדם בטירוף מוחלט. אפשר לסלוח לנבחרת איטליה על כך שהדיחה את ברזיל הנפלאה על איך שפירקה את גרמניה בגמר

רונן דורפן 11 במרץ 2010

טל – יונייטד משחקת כפי שנראה לה נכון בכל משחק. ולעתים אינני אוהב זאת. אבל אין שום הגדרה במטרות המועדון שצריך לרדוף עד עייפות אחרי הנעת הכדור של בארסה. במיוחד כשבארסה מתקשה להבקיע מול מערך צפוף. באותו משחק היו כמה מצבים ליונייטד, כי בארסה התקשתה לרדוף אחרי יונייטד.

היה גם עוד עניין – שני המשחקים של בארסה בתוספת משחק חוץ עם צ'לסי היו בתוך שישה ימים. בארסה לעומת זאת התרכזה באירופה וויתרה על המאבק על המקום השני מול ויאריאל. זה הבדל מהותי בין הקבוצות. יונייטד עכשיו בעונת מעבר כשהיא בתמונת האליפות והאלופות – זו לא ההפקרות שהייתה בבארסה לפני שנתים כי לכולם לא היה חשק.

רונן דורפן 11 במרץ 2010

טל – אני לא יודע עם איזו "הרפתקנות" יונייטד זוהתה. היא תמיד זוהתה עם לחימה בצד כדורגל התקפי. תמיד היו שם קין או רובסון ולעולם לא הייתה בעיה לנצח 0-1 בעשרה שחקנים.

טל 11 במרץ 2010

אין פה סתירה. כדורגל התקפי לא סותר כדורגל מחוייב. אבל אתה לא תחלוק על הקביעה שיונייטד הנוכחית היא קבוצה הרבה יותר "פרגמטית" מהקבוצה של 99.

אגב, עם כל הלעג לריאל, אתה לא יכול להתעלם מכך שגם הם מקריבים סיכוי להצלחה בכדי לשחק התקפי. תאר לך מה מאמנים ציניים כמו מורינו או בניטס היו מוצאים מהסגל שלהם.

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

טל,
הלעג והשמחה על כשלון ריאל, הוא בגלל ההתנהגות שלהם מסביב ל90 דקות המשחק.
לכן הם שנואים.

אגב מוריניו, הוא לא היה מגיע למצבים שבהם ריאל מעמידה את המסכנים שמתפתים לעבור אצלה.

טל 11 במרץ 2010

נדב, אתה מכיר את משל העקרב והברבור? הגסות בהודעות מייצגת את מה שאתה. אתה יכול לנהוג אחרת.

1) הטענה שברצלונה קבוצה יותר התקפית מיונייטד היא לא סובייקטיבית, היא עובדתית. לא נראה לי שאפילו אבא נוויל יחלק עליה. אתה זוכר משחק אחד בשנים האחרונות שבו ברצלונה שיחקה הגנתי?

2) הדילמה לגביך היא האם באמת כל כך חסר מושג או שזה תוצאה של מהקושי שלך להעלות טיעונים נורמליים. "לקחת אליפות מול חרס"? יונייטד לוקחת אליפות מול ברנלי? אתה באמת משווה בין רמת הכדורגל בליגה הספרדית (ליגה שבה משחקים רוב השחקנים הגדולים בעולם ושמייצגת את הנבחרת הטובה בעולם) לליגה הסקוטית? אתה טוען ברצינות שבמשחקים בליגה האנגלית ברצלונה הייתה נאלצת לשחק יותר הגנתי, בזמן מול הקבוצות הכי גדולות באנגליה במשחקי חוץ היא שיטה סגנון? לא יכול להיות שאתה אמיתי.

3) עובדה שברצלונה משחקת נגד יונייטד באותה שיטה בדיוק שבה היא משחקת נגד חרס. בדיוק. פרגוסון לעומת זאת, משחק נגד ברצלונה הרבה יותר הגנתי מאשר במשחקים בליגה שלו. אולי מוגזם לצפות ממך להקש לוגי ברמה של כיתה ג', אבל אם אתה טוען בעצמך ש"פרגוסון משחק על נקודות החוזקה שלו" והמשחק הזה הוא הגנתי מהרגיל, סימן שהוא חושב שנגד ברצלונה "נקודות החוזקה שלו" הן בהגנה.

לסיכום, ניתן רק לקוות שהדיון איתך ייחשב לעבודות שירות למען הקהילה, כך שאולי לפחות יצא לי מזה כרטיס לריהאנה.

טל 11 במרץ 2010

הכוונה כמובן ל"לא שינתה סגנון".

רפאל 11 במרץ 2010

על מה אתם מתווכחים בדיוק ?
שתי הקבוצות ענקיות ולוקחים אליפויות נגד קבוצות התחתית , אז די לריב
ותפעלו ביחד להקמת מסגרת בה למועדונים שלכם יהיו יותר הזדמנויות לשחק מול גדולות אחרות בתנאים שווי כוחות .

אתם לא צריכים להודות לי

moby 11 במרץ 2010

מיקו המקורי
כן זה פורום של אוהדי מנצ'סטר יונייטד אפשר לא לקבל את זה ולקפוץ לבלוגים אחרים. ואפשר לעקוץ את החברה האלה שחושבים שהמןעדון הזה הוא הטוב ביותר לדעתם. הם מעבירים ביקורת כשצריך ויורדים (בייחוד על אוהדי ליוורפול צ'לסי וארסנל) כי המתחרים שלהם בפרמייר ליג פשוט מאפשרים להם לגחך עליהם. אם וגנר היה מצליח למכור שחקנים מובילים מהמועדון (רונלדו,ואן ניסלרוי,בקהאם) ולעבור פרישה של רוי קין (גדול קשרים ההורסים באנגליה לפחות)ועדיין להיות רלונטי לאיליפויות גביעים והצלחות באנגליה וביבשת צריך לתת את הכבוד שמגיע.
כן אני מאוד אשמח לראות את יונייטד יורדת לאחר תבוסה 4-0 לברסה או ארסנל או באיירן זה פשוט לא יקרה (בטח לא בגמר).

סמוראי 11 במרץ 2010

נדב, אתה מתרעם על הסקת מסקנות מרחיקות לכת ממשחק בודד, אבל זה לא מפריע לך לעשות את אותו הדבר בהקשר של ברצלונה-צ'לסי כדי לנסות להוכיח את טענותיך.

במילים אחרות, רשימת הקבוצות הבכירות שספגו מברצלונה 4-6 שערים במשחק: ריאל, סביליה, ולנסיה, אתלטיקו, ליון, באיירן.
רשימת הקבוצות הבכירות שהפסידו לברצלונה 2-0 במשחק שבהחלט לא היה "פירוק" בשום אופן, אך היה גמר הצ'מפיונס החד צדדי ביותר מאז שנת 2000: מנצ'סטר יונייטד.
רשימת הקבוצות הבכירות שברצלונה הוציאה מהן תיקו עם קצת יותר מזל משכל: צ'לסי.

אז מי מסיק מסקנות ממקרה בודד?

Nadav - Schmeichel 11 במרץ 2010

אנא הראה לי איפה הסקתי מסקנות מרחיקות לכת מהמשחק בין בארסה לצלסי.
טל טען כי המשחק בין בארסה ליונייטד מצביע על הבדלי הרמות ועוד קישקוש שחבל להעלות על הכתב.
אני טענתי שלא רק שהמשחק לא מצביע על כלום, כעיקרון הם גם לא היו אמורים להיות שם.
לא טענתי שצלסקי קבוצה יותר טובה או שהעונה של בארסה לא הייתה נפלאה. אמרתי שבמשחק הספציפי הזה בארסה כשלה מול קבוצה חזקה וממושמעת.
אם אתה לא רואה את הבדל בין 2 מקרים אז אין טעם לדיון.

שלו, רומא 11 במרץ 2010

טל אני אוהד ברזיל (שלהגיד בכה זה הגזמה, אבל היה עצוב מאוד), ויונייטד ורומא, ובארסה. ויש לבארסה קבוצה קבוצה. והייתי בגמר, בין אוהדי ברצלונה (כי כך הוגרלו הכרטיסים והייתי מעדיף עם אוהדי יונייטד, כי היא אצלי תמיד במקום הראשון), עכשיו אני לא יודע מה ראו בטלויזיה, אבל אני יכול להגיד לך מספר דברים ראשית יונייטד סבלה ממחסור במגן איכותי שיעזור לרוני באגפים, פשוט לא היה מי שיעשה חפיפה (שיחק איתו אושה), ובעשרים דקות ראשונות של המשחק הם גם הגיעו לשתי הזדמנויות מצוינות לגול, עכשיו עפ"י תפיסת הכדורגל שלי, אני מעדיף שחקנים בסגל כמו אושה, נוויל, סקולס וגיגסי הזקנים, בראון, גבסון, פלטשר. גם אם המחיר להתווכח כמה מנצ'סטר גדולה, כי ב 99 בעצם רוח היונייטד ניצחה ולא המזל (למיקו), לא היה שם שום אלמנט של מזל רק נחישות, ונכון הם שיחקו הרבה פחות טוב מבאיירן. עכשיו לגבי ההיסטוריה לפני שלוש שנים רומא ניצחה את היונייטד ברומא 2 – 1, והפסידה בחוץ 1 – 7, תוצאה כללי 3 – 8.
לפני שנתיים אחרי שהעיפה את ריאל בשמינית הפסידה ליונייטד 0 – 2, 0 – 1, וזאת רומא שהיא לא קבוצה גדולה באירופה לעומת ריאל שכבר 4 שנים לגעתי לא עוברים את שמינית הגמר.
אז נכון הליגה האיטלקית היא לא הכי חזקה באירופה, אבל בטח לא הליגה הספרדית. אני לא יודע איך בארסה שורדת למשל ליגה כמו הגרמנית וכן גם את האנגלית. שבטח העונה מעמידה 7/8 קבוצות חזקות מאוד. ועוד דבר שאני לא מבין אם פרגסון כלכך לוקה בשכלו, והסגל של יונייטד חסר ברק וכוכבים, איך זה שהיא שלוש שנים אלופה, שנתיים רצופות בגמר.

Nadav - Schmeichel 11 במרץ 2010

טל – אני לא מסוגל לשנות את קוצר הרוח שלי כלפי מטומטמים כפי שאתה אינך יכול לשנות את עובדת היותך מטומטם.
בנוגע ל1) – כבר הסברתי לך אבל בדיוק כמו שאר המורים שלך מאז ומעולם – גם אני התייאשתי.
2) חסר מושג הוא אדם אשר טוען כי הליגה הסקוטית הדרומית בה ישנן רק 2 אופציות לכתר האליפות ו2 המקומות הראשונים נמצאים 15 נקודות מעל השלישי , היא יותר טובה מהליגה האטרקטיבית והתחרותית בעולם. וכל זאת בעקבות איזשהו מילמול אינפנטילי על מספר הכוכבים.
3) ברצלונה הנוכחית לא משנה שיטה כי היא לא יכולה לשנות שיטה. השיטה שלה הייתה ונשארה אחזקת כדור אינסופית המלווה במעט מאוד כדורגל. כשהיא מתמודדת מול שאר הליגה הסקוטית זה נראה מצויין כי להעביר בין הרגליים של שחקני סיביליה זה הרבה יותר קל מלשחק מול שחקנים ממושמעים.

טל 11 במרץ 2010

שלו, את הליגה הגרמנית היא תיקח בהליכה, כי אין שם קבוצה שמתקרבת אליה ברמה. מצד שני, הבונסליגה היא אולי הליגהה הטובה באירופה לרוחב.

מעולם לא טענתי שפרגוסון לוקה בשכלו. להפך, מכוון שאין ויכוח שלברצלונה או ריאל יש סגל שחקנים הרבה יותר טוב ועדיין יונייטד מצליחה כמו ברצלונה ויותר מריאל, כנראה שהסיבה היא המנג'ר. בכלל, הדעה שלי שלקבוצות הצמרת בספרד יש שחקנים יותר טובים מלקבוצות הצמרת באנגליה (לברצלונה יש יתרון על יונייטד, לריאל על צ'לסי, לולנסיה על ארסנל וכו'), אבל היתרון הגדול של הליגה האנגלית הוא ברמת האמנים בצמרת. אפילו רפא בניטז המושמץ מאמן הרבה יותר ממה שיש בספרד (להוציא אולי את גאוורדיולה).

טל 11 במרץ 2010

נדב, הקטע המרגש בכל הדיון שמתפתח פה הוא לדעת שבמדינת ישראל 2010 לאדם במצבך יש נגישות והוא יודע להפעיל מחשב. אז כנראה שאחרי הכל אנחנו לא מדינת עולם שלישי.

1) השרוף שבאוהד יונייטד לא יטען שהיא קבוצה יותר התקפית מברצלונה. אתה כל כך פאנט (וכל כך מאותגר איטנקלטואלית) שאפילו בזה אתה לא מסוגל להודות.

2) אם מדברים על רמת תחרותיות, הליגה האנגלית הרבה יותר קרובה לליגה הספרדית מאשר לגרמנית או לצרפתית. אין קשר ישיר בין "תחרותיות" פרמה. וכן, בספרד משחקים הרוב שחקנים הטובים ביותר בעולם. זה לא ממש נתון במחלוקת, אפילו בעיני השרופים שבאנגלופילים.

3) נסכם את הדיון בכך שבעינך ברצלונה הנוכחית משחקת מעט מאד כדורגל.

בכל הרצינות, אתה עושה שירות רע מאד לגורמים הבאים: א. לצד של יונייטד בדיון הזה. ב. לשירותי הרווחה. ג. למערכת החינוך.

שלו, רומא 11 במרץ 2010

טל אני כופר בטענה שהשחקנים הטובים בעולם משחקים בספרד.
רוני שהוא אחד החלוצים הכי חדים היום משחק ביוניטד, דיאן סטאנקוביץ', שהוא אולי השחקן הכי אנדרייטד (ולאציאלי בעבר, כך שאי אפשר לחשוד בי באהדתו) משחק באיטליה שני השוערים הכי טובים בעולם משחקים באינטר ויובה, זנטי וקמביאסו (שאלוהים יודע כאוהד ברזיל כמה זה קשה להגיד) הם שחקני אינטר. סניידר שנזרק מריאל, פאטו, הם בטח שחקנים ברמה שווה לכל שחקן הרכב בכל קבוצה גדולה. חוץ מרוני לא הזכרתי אף שחקן מהליגה האנגלית (למשל: טרי, לאמפארד, דרוגבה, ג'רארד) ואף שחקן של רומא (דה-רוסי, פיזארו, חואן וגם ווצ'יניץ').
ואני בכלל בכלל לא בטוח שבארסה לוקחת בכזאת הליכה את הליגה הגרמנית, אבל אלון זנדר יכול לתת דעה יותר מדויקת.

jo 11 במרץ 2010

שכחת את רובן וריברי.

טל 11 במרץ 2010

שלו, לא כתבתי ש"כל" השחקנים הטובים בעולם משחקים בספרד, למרות שאני חולק על הדוגמאות שנתת..

רוני, דרוגבה, טורס, פאברגאס, אסיין, לוסיו, מייקון ועוד הם בלי ספק מטובי השחקנים בעולם. ועדיין, רובן (שחקן העונה בגרמניה) שוחרר מריאל כי לא היה לו מקום בסגל. סניידר ששוחרר מריאל מאותן סיבות הוא אחד מכוכבי העונה באיטליה, אותו דבר רונאלדיניו. השחקן הכ טוב בליגה האנגלית בשנים האחרונות עבר לספרד, כמו גם שני השחקנים הכי טובים באיטליה והשחקן הכי טוב בליגה הצרפתית. שניים מארבעת השחקנים הכי טובים באנגליה הם ספרדים שאפילו לא שחקני הרכב קבועים / בטוחים בנבחרת ספרד!

Nadav - Schmeichel 11 במרץ 2010

אני מעדיף שנסכם את הדיון בכך שאתה חושב שהליגה הקיקיונית בחצי האי האיברי מסוגלת להישיר מבט לליגה האנגלית.
בנוסף לכך שאתה גזען ובור ההבדל האמיתי בינינו זה שאני מסוגל לנסח טיעון תוך כדי הסתמכות על רציונל ועובדות, אתה לעומת זאת מעדיף להקיא את דעתך הסובייקטיבית על הדף ולהחליט שהוא לא נתון במחלוקת.
ובנוגע ליוהרה – אני מעולם לא התנשאתי מעל בארסה או טענתי שהיא קבוצה גרועה. אתה עשית זאת לגבי יונייטד ואפילו בכמה הזדמנויות שונות. מי פה יהיר אני שואל?

אביעד 11 במרץ 2010

טל, בלי להעליב, זה נראה לפעמים כאילו אתה מצייר את המטרה אחרי שזרקת את החץ. אתה לוקח רק את העובדות שנוחות לטיעון שלך.
1. לא נראה לי הגיוני לקבוע שברצלונה הנוכחית טובה מהיונייטד הנוכחית ע"ס משחק אחד בין השתיים לפני 10 חודשים ובו בזמן להתעלם משני משחקים שאירעו שנה לפני כן.
שנית, למיטב הבנתי (ותקן אותי אם אני טועה), לשיטתך 2008 אינה נחשבת כי ברצלונה 2008 הייתה "מפורקת" ולכן שונה לחלוטין מבארסה 2009. אם נלך עם הטענה הזאת נגלה שהיונייטד הנוכחית שונה לחלוטין מזו ששיחקה במאי ברומא. וזה מביא אותי לטענה שלי – אני לא יודע ולא מסוגל לקבוע מי מהשתיים טובה יותר השנה, בטח שלא בנחרצות בה אתה קבעת זאת כעובדה.
2. אני חושב שקצת בעייתי לקבוע שבוסקטס ופדרו שחקני הרכב לפני הנרי וטורה בעונה בה הנרי וטורה סבלו מפציעות (וטורה גם היה באליפות אפריקה).
3. אם רומא עוברת את היונייטד ב-2007 היא הייתה בחצי גמר האלופות. זה הופך אותה למועמדת לגיטימית. היותה סגנית אלופת איטליה הופך אותה למועמדת לגיטימית. עצם העובדה שאתה ככל הנראה לא מעריך אותה במיוחד, לא הופך אותה למועמדת לא לגיטימית.
4. גם אם יש לקבוצות האנגליות תחושת נחיתות טבעית מול היונייטד (וזה משהו לחלוטין לא מבוסס ולטעמי לא נכון), הרי שתחושה כזו לא נחתה מהשמיים. מה שאתה בעצם אומר זה שאתה לא מחשיב משחקים נגד יריבות שהיונייטד הוכיחה דומיננטיות נגדן. דהיינו בכדי לבסס את הטיעון שהיונייטד אינה דומיננטית במשחקים נתונים, אתה מתעלם מיריבות שהיונייטד הוכיחה דומיננטיות נגדן.
אפילו אם הטיעון הזה היה נכון, זה רק היה אומר שמילאן מגיעה למשחק מול היונייטד בתחושת עליונות ולכן 3 הנצחונות שלנו נגדן ב-3 השנים האחרונות הם נצחונות כנגד תחושת נחיתות ולכן מרשימים פי כמה וכמה.
5. אתה לא הראשון ששמעתי מתלונן על כך שהגיע לבארסה פנדל בקאמפ נואו. אתה הראשון ששמעתי טוען שהגיעה לה גם בסטמפורד ברידג'. אני לא זוכר שהגיע להם דבר כזה. כפי שאמרתי, מה שאני זוכר זה 2 החמצות, 3-4 פנדלים ושער מול הזדמנות אחת של בארסה. בארסה אמנם החזיקה בכדור רוב הזמן אבל לא עשתה איתו כלום והמשחק הזה היה רחוק מאוד מדו צדדי.

טל 11 במרץ 2010

לא נראה לי ש"מטומטמים" זו קבוצה אתנית (או דתית!), ולכן ליחס השלילי שלי כלפיך אין שום קשר לגזענות.

מעולם לא טענתי שיונייטד קבוצה גרועה. טענתי שהיא קבוצה הגנתית יותר מאשר היא בעבר, שהיא קבוצה אפורה יחסית, וכן, שהיא קבוצה פחות טובה מברצלונה. שום דבר מזה לא הופך אותה ל"גרועה". אין ויכוח שיונייטד היא אחת מ3-4 הקבוצות הטובות בעולם.

אתה לעומת זאת, לצד טענות שברצלונה "משחקת מעט מאד כדורגל" הגדלת לעשות וטענת שהיא קבוצה פחות התקפית מיונייטד. שזו טענה כל מופרכת שאין אפילו דרך להתייחס אליה.

גיל מזימבבואה 11 במרץ 2010

שלו ידידי אני הולך לחנוק אותך, רק אל תתחיל שוב את הדיון על השחקן הטוב בעולם. כבר סיכמנו (ויוסי מזרחי אישר) שפלצ'ר, אושה, אוונס ובראון הם הרביעיה הכי טובה בעולם ומאתמול גם פארק הצטרף.

טל 11 במרץ 2010

וזה מהלך מהדקות הראשונות. תוסיף לזה את הפנדל על הנרי מהקפ נואו ותווכח שאם הפנדלים הללו היו נשרקים, המשחק היה גמור כבר בשלב מוקדם.

שלו, רומא 11 במרץ 2010

גיל מזימבבואה, יש רק אחד F-15.

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

לנו יש F22….

טל 11 במרץ 2010

אביעד, פה זה אפילו יותר ברור: http://www.youtube.com/watch?v=rjNAoYx1FsY

אביעד 11 במרץ 2010

טל, צר לי, אבל אני לא חושב שנגיעת היד הזו היא פנדל.

טל 11 במרץ 2010

אתה רציני? אם זה המצב אז לצ'לסי לא הגיע אף פנדל.

טל 11 במרץ 2010

תעצור את הסרט השני ב0:48 ותגיד לי שזה לא פנדל.

אביעד 11 במרץ 2010

עצרתי. אני עדיין חושב שזה לא פנדל, צר לי. אם אתה רוצה לטעון כנגד כך ש"לצ’לסי לא הגיע אף פנדל". זו זכותך המלאה, אבל זה לא טיעון אלא התרסה של "דווקא"…

טל 11 במרץ 2010

לגבי ההבדלים בין 2008 ל2009. לפעמים שנה אחת, שינוי קטן סגל ושינוי מאמן עושים הבדל דראסטי. לדוגמה, היה הבדל ענק בין יונייטד של 2006 (שעפה בשלב הבתים) ליונייטד של 2007, נכון?

ברצלונה וינייטד הנוכחיות הן קבוצות פחות חזקות מהעונה שעברה, אבל הן עדיין מתמודדות על האליפות בליגה שלהן ועדיין הן בין 3-4 הקבוצות הטובות באירופה. ברצלונה של 2008 הייתה קבוצה לא רלבנטית במאבק האליפות בספרד, קבוצה שהפסידה 4-0 לחטאפה בגביע עם ההרכב החזק והובסה בסופר קלאסיקו בצורה מביכה. ובעיקר, קבוצה שהמאמן איבד בחדר ההלבשה.

Nadav - Schmeichel 11 במרץ 2010

הטענות שלי מופרכות רק מתוך הבועה הברסאית.
ואדוני – אתה בהחלט גזען.
להיות אנגלי משמעו להשתייך לקבוצה אתנית.
כאשר אתה שונא קבוצה מסוימת על בסיס מוצאה משמע אתה גזען. בנוסף לכך ההודעה שלך בדבר ריקבון השיניים והצדקנות האנגלית היא אחד הדבר הדוחים ששמעתי בחיי. רק צריך להחליף את המילים "אנגלים" ב"ערבים" ו"ריקבון שיניים" ב"מטונפים" ואנשים כאן לא היו עוברים על המשפט מבלי לחוש חלחלה.
עוד נקודה מעניינת היא הטענה שלך שמעולם לא אמרת שיונייטד קבוצה גרועה – למרות שממש היום השוותה אותה להפועל יהוד וטענת שמעולם לא היה לה משחק דומיננטי באירופה.
היה חזק ותתמודד עם מה שכתבת.

moby 11 במרץ 2010

מספיק אם הדיון שהתרומם לשיאים למי יותר גדול. הרי לא תצליחו לשכנע אחד את השני.
תנו כבוד , נפרדנו (אולי) מדור נפילים שעשו איזו אליפות או שתיים בעשור האחרון. תנו כבוד.
פירלו,גטוסו,רונלדיניו,בקהאם,איזגי, ועוד ועוד ועוד.

2V 11 במרץ 2010

לאינזגי יש לפחות עוד 6-7 שנים לתת :)

אבי 11 במרץ 2010

חבר'ה, חלק מכם טועים בבמה, וגולשים לסגנון שלא מקובל פה. אני מזכיר ש: "תופעת דורפן 2.1 זה בלוג רציני" כהגדרתו המצטנעת של בעל האכסניה. זו אלימות שמתאימה לטוקבקים, או לשחקני קישור אחורי ארגנטיניים! לרוב גם, חזרה ארכנית על טיעונים לא משפרת אותם.
ולעניין עצמו: יש רבים — טל, נדב יעקובי — שבטוחים בביטחון דתי ממש שהכדורגל של ברצלונה "יפה" יותר מכל הנשים שבעולם, והם גם בטוחים שהביטחון שלהם הוא מדעי-אובייקטיבי: לא ניתן לערער עליו (מה שהופך אותם לדתיים עוד יותר!). אז הנה אני מתריס: בעיני הסגנון של יונייטד יפה הרבה יותר! הכדורגל של יונייטד במיטבו מול הכדורגל של ברצלונה במיטבו – בלי צורך להתמקח על עונה מסויימת או על מפגש אחד. זה עניין של טעם, וזה הטעם שלי. יש הרבה אנשים טועים עם טעם קלוקל סביבי, אפילו במשפחה הקרובה, שמעדיפים את ברצלונה, ואני משתדל להתייחס אליהם יפה. גם להם זכות קיום, ובסוף אולי יבינו.
אני יכול 'להסביר' למה הכדורגל של יונייטד יפה יותר (וגם 'אתי' יותר) בעיני; אולי אח"כ; כרגע יש עניינים דחופים יותר: אני רעב..
בכלל, שכנוע בענייני טעם לא דומה לשכנוע במתימטיקה, הוא יותר דומה להדבקה במחלה.

טל 11 במרץ 2010

לא כתבתי שהסגנון של ברצלונה יותר יפה שזה אכן סובייקטיבי לחלוטין, אלא שהוא יותר התקפי.

שלו, רומא 11 במרץ 2010

אבי מסכים לחלוטין עם הפסקה הראשונה.
וגם לגבי השאר, ובעיקר עם הרעב!

אביעד 11 במרץ 2010

טל,
1. זו נגיעת יד מקרית, כשבאלאק לא מנסה לגעת ביד ולא מנסה להרחיב את השטח שהוא מכסה, מה שנקרא בעבר "תנועה טבעית של היד". אבל אתה יודע מה? גם אם לצ'לסי לא הגיע אף פנדל (ולטעמי הגיעו לה 2-3), עדיין היא הגיעה להרבה יותר מצבים מברצלונה. המצב היחיד של בארסה היה בעיטה מקרית לשער בדקה ה-90 שגם נכנסה. זה לא משחק דו צדדי.
2. שוב, אתה מנסה לאחוז את המקל משני קצותיו. מצד אחד אתה טוען שבגלל שבארסה ניצחה ב-2009 את היונייטד אז היא יותר טובה גם כיום, על אף ששתי הקבוצות עברו שינויים לא קטנים מאז. מצד שני אתה טוען שההפסד של בארסה ב-2008 לא רלבנטי, כי בארסה עברה שינויים מאז. זו סתירה מאוד מהותית בעיניי.
אם שינויים "מבטלים" משחק קודם, אז המשחק במאי לא אומר כלום על המצב כיום. אם שינויים לא מבטלים, אז המשחקים ב-2008 נחשבים כמו המשחק ב-2009 וגם אז התוצאה היא שאנחנו לא יודעים מי טובה יותר כיום.

טל 11 במרץ 2010

1) מה הקשר שהיא מקרית? בלאק שלח יד, היד לא הייתה צמודה לגוף והיד שלו עצרה כדור ברחבה. מה שמדהים, שלא ידעת על המקרה הזה בכלל. ככה זה שהאנגלופילים שולטים בתודעה דרך התקשורת.

2) במשחק בלונדון צ'לסי הייתה יותר מסוכנת, אבל הוא עדיין היה יותר דו צדדי מהמשחק בקמפ נואו שבו צ'לסי לא עברה את החצי משחק שלם (ולהבדל מיונייטד שנה קודם, גם לא הצליחה למנוע מבארסה להגיע להזדמנויות).

3) הנושא המרכזי הוא לא השינויים אלא התוצאה שלהם. ברצלונה של 2009 הייתה קבוצה שונה מהותית מהקבוצה של 2008. לא רק במפגש מול יונייטד, גם בליגה שלה. אתה באמת חושב שניתן להשוות קבוצה שסיימה 10 נקודות מתחת לויאריאל לקבוצה הגדולה ביותר בליגה הספרדית ב20 השנים האחרונות?

טל 11 במרץ 2010

נעזוב את ענין ה"גזענות"- הרי האנגלים באמת צדקנים, הם באמת גרמו נזק בלתי הפיך לאנושות וענין הריקבון בשניים נכתב בצחוק- ונתייחס לענין ה"בועה". לא יודע, אתה מזכיר לי מישהו שנוהג נגד כיוון התנועה וטוען שכל השאר משוגעים. ספק אם תמצא אוהד כדורגל אחד, כולל שונאים מושבעים של ברצלונה, כולל אנגלופילים, כולל אנשים שחושבים שיונייטד קבוצה יותר טובה, כולל פלורנטינו פרז ואלכס פרגוסון, שיטען שיונייטד משחקת כדורגל יותר התקפי מברצלונה. אפילו עיפרון לא מחודד כמוך חייב לדעת שזו שטות ממדרגה ראשונה.

ואל תגיד לי שחשבת ברצינות שהשוואה בין יונייטד ליהוד הייתה על בסיס רמת המשחק? הלו!יש מישהו בבית? הכוונה לסגנון הבונקרסטי שבו נקט פרגוסון והיה הסמל המסחרי של יהוד בעבר.

אביעד 11 במרץ 2010

מובי, אינזגי אתמול הגיע למצבים שבוריילו לא הגיע אליהם, נתפס 3 פעמים בנבדל ועוד כמה פעמים בהם היה בנבדל וזה לא נתפס (כולל כמעט שער מנבדל – הסטת הבעיטה של פלאמיני). כל זאת בסה"כ 20 דקות. בקצב הזה, לא רק שלא נפרדנו ממנו אלא שהוא יהיה איתנו עוד כמה שנים טובות…

בר שושני 11 במרץ 2010

טל, אני מוכרח לומר שסגנון הויכוח שלך מגעיל.

תומר חרוב 11 במרץ 2010

בכלל דיון מטופש ולא מתאים…בטח לא בפוסט על הקבוצות הגדולות של ריאל ומילאן.
עזי- גאטוסו זה צורם אבל חסר לי גם זבונימיר בובאן, בטח על חשבון אלברטיני.

יואב 11 במרץ 2010

ארנון,
אני רק מגיב לחוסר הצניעות המופגן מסביב.יש לי כבוד לברצלונה(ולכל מועדון אחר לצורך העניין)
אבל לא "לעובדות" המוצגות כאן.ברצלונה הציגה פעמיים ברציפות חצאי גמר בהם היא לא מחמיצה!! בכלל. שופט פחדן וחסר מושג שלח אותה לגמר בפעם השניה.זה לא גורע מהאכויות הנדירות שלה והיא פיבוריטית מול כל קבוצה בעולם.
מיקו,
כל תאוריות הגרזנים שלך לא מסבירה למה הקבוצה משחקת שוטף וכובשת בצרורות.מה שכן, בפוטבול מנג'ר זה תופס.שם אפשר להגשים חלומות ופנטזיות.
פלטשר הוא קשר ענק.אולי נוסיף לו "דניו" לשם המשפחה ואז כולם יוכלו להנות ממנו ללא נקיפות מצפון.

יואב 11 במרץ 2010

טל,
פיקה היה המום שלא נשרק פנדל לחובתו לאחר שעצר כדור ביד מול עיני השופט.הוא גם הודה בזה בסוף המשחק.

טל 11 במרץ 2010

יואב, זה באמת היה פנדל..אבל במה זה שונה ממה שעשה באלאק?

רונן דורפן 11 במרץ 2010

נדב – אולי נחסוך את עניין הבורים והגזענים… המקסימום שניתן לומר בויכוח כזה הוא שמישהו לא מבין בכדורגל…

Nadav - Schmeichel 11 במרץ 2010

טל כמו שאמרתי אתה גזען ולא מתבייש בכך.
אני בהחלט מודע למוניטין הרע שיצא להפועל יהוד בעקבות אותן שרשראות של תוצאות תיקו אומללות.
ההשוואה של משחקי יונייטד לקבוצת פח שכזו היא היא הרבה יותר מלומר שיונייטד קבוצה גרועה.
אה וזה שאתה ממשך לטעון שאני אמרתי שיונייטד יותר התקפית מבארסה לא אומר שזה נכון. מעולם לא טענתי כך. אתה נאחז בקש.
בנוגע לסיגנון משחק אטרקטיבי אני מצטער לנפץ לך את הבועה אבל אני מכיר לא מעט אנשים שחושבים כמוני וההודעה של אבי מעליי היא רק דוגמא אחת.
ואם כבר מדברים על ההודעה של אבי – אני מאמין שהוא צודק וכך מתוך כבוד שיש לי לבלוג הנהדר הזה, אני מסיים כאן באופן חד צדדי לחלוטין את הדיון.

רונן דורפן 11 במרץ 2010

עזי – ועכשיו לשאלה המרכזית – איפה חואן סשיאפינו? האם הוא נשמט בלחץ הזמן שכפיתי עליך? האם כמאמן ריאל ביקשת להחליש את המתנגד? האם כאוהד ברזיל אתה מנסה לגמד את פועלו?

רונן דורפן 11 במרץ 2010

אגב – לגבי הנזק שגרמו אנגלים וספרדים בעולם. האם עדיף היה להיות אינדיאני בדרום אמריקה בזמן הכיבוש הספרדי או אבוריג'ינלי באוסטרליה בזמן הכיבוש האנגלי…. אכן שאלה גדולה להתחבט בה.

שחר 11 במרץ 2010

יואב-אם נוסיף לפלטשר “דניו” ריאל מדריד יציעו עליו הצעה שאי אפשר לסרב לה,בו נשאיר את זה כך ונמשיך להינות ממנו.
כמו כן יש חשש גדול שיסתבר שהחלום שלו זה הליגה הספרדית.
הוויכוחים על מי קבוצה יותר גדולה נראים לי מטופשים,אלה דעות סובייקטיביות לחלוטיןכמו הטעם בנשים/גברים וחבל שאנשים נגררים כאן לרמה של וואן ספורט.

אביעד 11 במרץ 2010

טל, הגענו עכשיו לקונספירציה אנגלופילית? שליטה בתקשורת? מה?!
זה לא ש"לא הייתי מודע" למקרה הזה, אלא תייקתי אותו כבר אז בתור משהו שבעיניי הוא לא פנדל.
ראשית, אני מצטער, עצם העובדה שלבארסה הייתה ב-2008 עונה גרועה זו לא אשמתי, אשמתך או אשמת היונייטד. זה לא מצדיק טיעון שמתבסס על משחק ב-2009, מתעלם משני משחקים ב-2008 ומשייך את זה ל-2 קבוצות ב-2008.
שנית, אני לא מבין מדוע שינוי שחל בבארסה בין 2008 ל-2009 הוא רלבנטי בעינייך, אבל שינוי שחל בין יונייטד 2009 ל-2010 לא רלבנטי.
שים לב, כל מה שאני אומר הוא שאני לא יודע ואני לא חושב שמישהו יכול לקבוע (בטח שלא בביטחון הנחרץ שלך) שבארסה טובה יותר מהיונייטד כיום. אם תגיד לי שזו דעתך האישית, אז זה מקובל לחלוטין, העניין הוא שאתה מציג את זה כעובדה מוחלטת, לא רק זאת אתה קובע גם כעובדה מוחלטת שפרגוסון חושב ככה.
אגב, אתה מציג את העובדה שברצלונה דבקה בכדורגל שלה מול כל קבוצה ובכל מצב בתור הוכחה ניצחת לעליונותה. הרשה לי להציג עמדה אחרת – ברצלונה קבוצה נוקשה. בכל מצב היא תשחק בדיוק באותו סגנון בלי לחשוב על להסתגל למצב הקיים. אם היריבה תצליח לעצור אותה, לבארסה אין את היכולת להסתגל לכך ולנסות משהו חדש. היא תתמיד בדיוק עם אותו הדבר, אולי זה יעבוד אולי לא.
ב-2008, זה לא עבד. ב-2009 דווקא כן.
מנצ'סטר לעומת זאת היא גמישה. יש לה את החסרונות שלה, אבל כשהיריבה מצליחה לעצור את היונייטד אז היא תנסה משהו חדש. אולי זה יעבוד, אולי לא.
לכל אחת מהשתיים הדרך שלה, אני לא חושב שדרך אחת היא במובחן טובה יותר.

טל 11 במרץ 2010

השינוי שחל בבארסה בין 2008 ל2009 היה שינוי קיצוני לטובה. אתה רואה ביונייטד של 2010 קבוצה יותר טובה מהקבוצה של 2009?

אתה צודק בזה כל שנה היא סיפור חדש ומשחק בין השתיים אם יתקיים, יתחיל מ0-0 ולא מ2-0 לברצלונה. ועדיין, מבחינה מקצועית אני חושב שבארסה היא מץ' אפ מאד קשה ליונייטד ולא במקרה בהתמודדויות בין השתיים פרגוסון מציב מערכים מאד זהירים. שחקנים כמו פארק וקריק שיכולים להיות סופר יעילים נגד 99 אחוז מהקבוצות בעולם, קצת נחשפים כאשר הם צריכים להתמודד עם מרכז שדה של מסי-צ'אבי-אינייסטה. אגב, במידה פחותה זה גם נכון לגבי ריאל ולכןמ עבר לשמחה לאיד, ההדחה שלה מצוינת ליונייטד ברמה המקצועית, כי מלבד בארסה היא הייתה המץ' אפ הפוטנציאלי הכי קשה ליונייטד. בכלל, מכל הסגנונות השונים שיש בכדורגל האירופאי, היסטורית, הספרדי הוא זה שמקשה על יונייטד יותר מכל סגנון אחר.

שלו, רומא 11 במרץ 2010

רונן – קראתי את הכתבה המצויינת היום, גם מעניינת גם אמיצה (בעיקר הקטע על ברקוביץ'), ויש לי תשובה לשאלה בסוף, כי אם הייתי הבעלים של יונייטד היה לי יותר קל להשיג מנוי הכולל כניסה לחדר הלבשה מתי שבא לי, כי הייתי מקבל חולצה מתנה, וטס עם הקבוצה לכל משחק בחו"ל וזה משהו שאין לו מחיר, והמשהו האחר שמנהל אותה עושה את זה לא רע…

גיל מזימבבואה 11 במרץ 2010

רונן, הם לא קוראים לזה כיבוש. הם קוראים לזה "הבאת הקידמה". בוא אגלה לך סוד, בתוכנית לימוד ההיסטוריה הבריטית לא מוזכרת המילה כיבוש, מזכיר לך משהוא?

moby 11 במרץ 2010

איך שכחתי את סיידוף
מקבל את הערת האינזגי אשמח לראותו עוד 3-4 שנים כשיגמור להתפתח לשחקן כדורגל מופלא ולחלוץ מפחיד.

moby 11 במרץ 2010

האם זו העונה האחרונה של ראול?
האם יש עוד שחקן כיום (הדגש הוא על כיום) שמהווה את הרוח והסמל של הקבוצה שלו? (למעט יניב קטן?)

שלו רומא 11 במרץ 2010

נגיד, חוץ מטוטי, שהוא סמל של קבוצה, עיר מחוז, וגם גדל בנוער שלה ולא נלקח מהיריבה העירונית.

moby 11 במרץ 2010

מקבל את טוטי אתה צודק.

טל 11 במרץ 2010

יש גם את דל פיירו, גיגס, סקולס. מהרשימה הזאת הנאמנות הכי מרשימה היא של טוטי, מכוון שרומא לא קבוצה גדולה כמו יונייטד, יובנטוס או ריאל ואפשר להניח שטוטי דחה לאורך השנים לא מעט הצעות שהו יכול להוות עבורו התקדמות מקצועית.

jo 11 במרץ 2010

נוויל, ג'רארד, טרי, פויול,פירלו ועוד רבים.

יוני 12 במרץ 2010

יש קטגוריה בויקי של one-club footballers או משהו דומה.

רונן דורפן 11 במרץ 2010

טל – הסגנון הספרדי כרגע מקשה על יונייטד. בעבר זה היה האיטלקי. אבל יונייטד החליטה בשנים הקרובות להשתתף במשחקי הליגה האנגלית – לכן בעיקר חשוב איך היא משחקת מול הסגנון האנגלי.

יש עדיין סיכוי גדול, יותר מחמישים אחוזים, שהן בכלל לא ייפגשו השנה ואפילו ב-2-3 שנים. לכן זה בכלל לא עניין בוער ליונייטד ללמוד את ברצלונה. צריך לקחת את הצ'מפיונס בפרופורציה מהבחינה הזו – זה לא מפעל שקבוצה הגיונית מתרכזת בו מבחינת סגנון משחק, כי אין לך מושג מול מי תשחק.

רפאל 11 במרץ 2010

אלא אם כן אתה רפא בניטז שגם ככה היה עושה רוטציות ואף אחד לא יודע איך להתכונן מולו במשחקי נוק אאוט .

אביעד 11 במרץ 2010

טל, מקובל עליי שבארסה היא מאצ' אפ קשה ליונייטד. זה גם הולך בשני הכיוונים. הרי גם לצ'אבי ואינייסטה לא כ"כ קל מול קשרים כמו פלטשר וקאריק.
האם יונייטד מודל 2010 טובה מבארסה 2009? שאלה טובה. התשובה עליה היא ברורה וחד משמעית – אין לי מושג. עניין ספקולטיבי לחלוטין.
אולי אם היונייטד ובארסה ייפגשו השנה יהיה לנו מושג מסוים מי מביניהן טובה יותר ב-2010.

טל 11 במרץ 2010

לברצלונה, צ'לסי וריאל הן מץ' אפ יותר קשה בעיני. יונייטד קבוצה שבנויה על היכולת להפעיל מכבש על היריב. הבעיה שאתה לא יכול להפעיל לחץ רציף על קבוצה שמחזיקה בכדור 70 אחוז מהזמן. ומבחינת היכולת לייצר הברקות, ליונייטד יש פחות איכות אינדבידאולית מלקבוצות כמו צ'לסי וריאל. אבל כמו שטען רונן, אתה לא יכול ספציפית לקבוצה מסוימת שרוב הסיכויים שכלל לא תפגוש. אגב, באיירן משחקת גם בסגנון הזה (הסגנון ההולנדי) ומפגש שלה עם יונייטד יהיה מאד מענין.

אביאל 11 במרץ 2010

טל – אני לא זוכר איזה משחק אתה זוכר, בין צ'לסי לברצלונה, אני אישית ראיתי את שני המשחקים כל אחד לפחות חמישה פעמים, במשחק בקאמפ נואו, צ'לסי בעטה שלוש פעמים למסגרת, כולל הצלה מדהימה של ואלדס לבעיטה של דרוגבה, הוכח מספר ימים לאחר המשחק הראשון מול צ'לסי בקאמפ נואו מה קרה לקבוצה שמשחקת פתוח מול ברצלונה, ביום אחרי המשחק מול צ'לסי קראו להידניק פחדן, שברצלונה נתנה שישיה לריאל כמה ימים אחרי זה כולם קראו לו גאון, במשחק בלונדון, שמר על מסי מגן ימני שהוצב בשמאל (בוסניגווה), נחכה לביוגרפיה של גווראדיולה ומהרושם שקיבלתי עליו כשחקן והן כמאמן כיום הוא בהחלט יראה במשחק הזה כתם, אם היית מחליף את צ'לסי שהיא קבוצת הצמרת הכי לא אהודה על התקשורת העולמית בריאל/ברצלונה/יונייטד/ליברפול או כל קבוצת צמרת אחרת העניין הזה היה בכותרות עד היום, מה שהיה במשחק השני שווה לאי הצדק כמו בגול של מראדונה (הרבה אנשים אוהבים להתגאות בשני האירועים).

בכל מקרה, אין קבוצות שאני יותר מתעב בתור אוהד מהיונייטד ומברצלונה ובמידה שווה, לכן בדיון הנוכחי אני בהחלט נייטרלי, להכתיר את ברצלונה כטובה יותר מיונייטד על סמך מספר פעוט כזה של משחקים בשנים האחרונות זה פשוט לא הגיוני, ברצלונה עם הסגל הקצר שלה בהחלט לא היתה מתמודדת בליגה האנגלית, מספיק שתראה את כמות הפציעות של שחקני יונייטד/צ'לסי/ארסנל מול אלה של ברצלונה, כן כן, מסי ואינייסטה לא היו יכולים לשחק ככה מול סטוק וברנלי כי היו כותשים אותם.

הטיעון שבו הכי טעית לדעתי הוא בהשוואה שלך – "(לברצלונה יש יתרון על יונייטד, לריאל על צ’לסי, לולנסיה על ארסנל וכו’)" – אתה רציני ?! קודם כל מי בדיוק קבע שיונייטד של העונה טובה יותר מצ'לסי ? ועל סמך מה ? צ'לסי של העונה שעברה זאת שבהחלט עצרה את ברצלונה (ונשים בצד את עניין הפנדלים) היתה בעונה שעברה הקבוצה השלישית בטיבה באנגליה, בעונה גרועה יחסית לעונות הקודמות וגם לעונה הנוכחית, יש לך בכלל ספק שאם ריאל מדריד (ואני אוהד אותם) היתה פוגשת בצ'לסי היה לה סיכוי ? מול ליון ריאל הצליחה לכבוש שער אחד ב180 דקות ואתה משווה את ההגנה של ליון לזו של צ'לסי ? תיהיה קצת יותר רציני.

אני גם לא בטוח בכלל שברצלונה של השנה תעבור את צ'לסי של העונה ובמשחקי נוק-אאוט הכל פתוח, בהחלט כמו המצב שצ'לסי לא תעבור את אינטר (ואז אני אישית יהיה במשבר), בכל מקרה ארסנל – ולנסיה ?! על סמך מה ? יש שני שחקנים בלבד של ולנסיה שהיו יכולים לשחק בארסנל הנוכחית – וייה וסילבה, לא יותר מזה, אי אפשר להשוות בין הקבוצות.

והשיעור הכי טוב שלמדתי מפרגסון והיונייטד (ולמדתי על בשרי בתור אוהד צ'לסי) הוא שכדורגל הוא משחק בין קבוצות ולא בין שחקנים.

עזי 11 במרץ 2010

תומר – אלברטיני רק בהרכב השני, בובאן היה שחקן גדול אבל לדעתי אלברטיני טוב ממנו. לגבי גאטוסו, ההרכב השני היה ארבעה חשקנים בהגנה אז הקישור שלו התקפי, לא ברורות נסיבות המשחק נגד ריאל, יש מצב שגאטוסו יעלה בהרכב השני, זה תלוי בסאקי מאמן ההרכב השני.

רונן, שיאפינו היה חלוץ מצויין, אבל עם כל הכבוד הוא היה כינור משני במילאן.כאשר נילס לידהולם (הרכב ראשון) משחק לצידך כל התקופה, גונאר נורדהאל (הרכב ראשון) חלקה וגם גונאר גרן (לא נכנס להרכב השני) אז גם עם הבקעת מספרים סבירים לחלוץ זה עוד לא הופך אותך כה גדול. אני מוחה על החשד שמשהו בבחירות שלי היה מונע מאהדה, רונאלדו (רונאלדו!) נכנס אצלי רק להרכב השלישי, המספרים שלו בריאל אגב היו מרשימים בהרבה מאשר של שיאפינו במליאן, אבל בכל זאת זה מה שהגיע לו. שיאפינו לא שווה יותר מהרכב שלישי (שלא בחרתי ) במילאן. כשכור שופטים לפי היכולת בקבוצה ולא בנבחרת, אם תרצה שיאפינו הוא המקבילה של רונאלדו. אגב, את מי היית מוציא לטובתו מההרכב?

טל 11 במרץ 2010

אביאל, צ'לסי בקמ נואו בעטה שלוש פעמים לשער ופעם אחת למסגרת- ההזדמנות של דרוגבה, שלא הגיעה כתוצאה של מהלך כדורגל אלא של שטות של מארקז.

לא כתבתי שריאל טובה מצ'לסי כקבוצה (אני חושב שכן, אבל מתקרב למוכח זה בטח לא), כתבתי שיש לה סגל שחקנים יותר טוב. היתרון של האנגליות הוא לא בשחקנים אלא במאמנים.

לגבי השוואה בין ארסל לולנסיה: אתה רציני? לארסנל יש שוער איום והגנה חלשה יחסית שזו גם נקודת תורפה בולנסיה. בחלק הקדמי וויה לא נופל מפארבגאס (לא אותו תפקיד, אבל נשווה בינהם ככוכבי הקבוצות), סילבה עולה על נאסרי, מאטה הרבה יותר טוב מבנדטר ובנגה לא נופל מסונג. היתרון היחידי שיש לארסנל הוא ארשבין מול פבלו הרננדז וכמובן ארסן ונגר.

אביאל 11 במרץ 2010

טל – אפשר לחשוב שהגול של אנייסטה לא הגיע מטעות של אסיין, מה זה משנה איך ?

אני לא בטוח ההגנה של ריאל עולה על זו של צ'לסי וגם הקישור האחורי.

טל ידידי, איפה ולנסיה ואיפה ארסנל ? ראינו את שניהן לאורך השנים בליגת האלופות.

מי בדיוק השוער של ולנסיה ? אתה משווה איזה בלם של ולנסיה לגאלאס ? או לורמאלן ? או לסנייה וקלישי ? להזכריך שלושת הראשונים הם בינלאומיים בהרכב פותח.

איך אתה בדיוק משווה את וייה לפבראגס ? לונלנסיה אין קשר ברמה שלו בדיוק כמו שלארסנל אין חלוץ ברמה של ההאחר למרות שואן פרסי כשהוא בריא יכול בהחלט להוות תחרות.

סילבה גם לא נופל מארשבין ושניהם משחקים בכנף השמאלית.

מאטה ? יש לארסנל בכמויות שחקנים כמוהו, נאסרי, וולקוט, רוזיצקי, שלא נדבר על ראמזי, ולה ומרידה שהם הבטחות לא פחות גדולות ממנו.

בנגה ? שמעתי הרבה על הבחור, עוד שהיה בן 15, ראינו לאן הוא הגיע ומה הוא עשה, הוא בעיקר יודע לתת משחקי שיא נגד ברצלונה וריאל ולבעוט הרבה בשחקנים כיאה לשחקן ארגנטיני בעמדתו.

מה שנראה הוא ובהחלט זה בא לידי ביטוי בהודעות שלך לאורך הפוסט כאן זה שאתה מתעלם ממה שנוח לך ומסדר דברים איך שנוח לך (ראה ההשוואה בין פבגראס לוילה) ובתור אחד שאוהד כרגע את ברצלונה וטוען שהוא יפסיק לאוהד אותם ברגע שהם יפסיקו לשחק ככה (כנראה שהיה צריך לקרות לפני שתי עונות, בעונה מבישה לכל הדעות של ברצלונה) אין לי יותר מה להוסיף.

טל 11 במרץ 2010

אביאל, יש טעות ויש טעות. למסור לשחקן יריב לבד מול השוער זה טעות שמעבר לטעות סבירה, אבל אתב צודק שזה חלק מהמשחק.

לגבי ההשוואה בין ולנסיה לארסנל: אלמוניה שוער איום ונורא. גם מיגל ומרצ'נה הם שחקנים בינלאומיים בנבחרות מכובדות מאד.

בחלק הקידמי: בנגה הוא העונה הקשר האחורי הכי טוב בספרד. ואם סילבה לא נופל מארשבין, וויה הרבה יותר טוב מכל חלוץ שיש לארסנל, מאטה ברמה של רוזיצקי, איפה הפער האיכותי הגדול של ארסנל, למרות היתרון בעמדה של פאברגאס?
אתה מדבר על שחקנים בינלאומיים. לולנסיה יש 5-6 שחקני נבחרת ספרד.

מה שכן, ארסנל היא אכן קבוצה יותר טובה, אבל לא בגלל סגל השחקנים. יש לה מאמן הרבה, הרבה יותר טוב.

טל 11 במרץ 2010

והדגשתי שאני לא אוהד ברצלונה, אלא של הכדורגל של ברצלונה. ולא הבנתי למה אמורה להיות לי מחוייבות ונאמנות רגשית לברצלונה (או לכל קבוצה זרה אחרת). מה, אני לאומן קטאלני?

יוסי מזרחי 11 במרץ 2010

את ההבדל הזה אתה צריך להסביר.
נניח שנשווה בין יום גדול של ארסנל ליום גדול של בארסה, הייתכן שתעדיף את ארסנל כי המשחק שלה טוב יותר?

רונן דורפן 11 במרץ 2010

עזי – יותר הופתעתי שהוא לא היה הרכב שני מאשר ראשון.

ה-11 שאני הייתי מציב הם:

לורנצו בופון
צ'זרה מאלדיני
שנלינגר
בארזי
פאולו מאלדיני

רייקארד
גאטוסו
ריברה
לידהולם

ואן באסטן
נורדהל

ג'וזפה מיאצה זה מעידן מוקדם לגביע האלופות, ברור שיש לו מקום אבל אין לי מושג איפה הוא משחק ב-4-4-2 מודרני.

ההרכב שלי הוא כמובן שלילי עם שני דפנסיבים, שכמובן יגרשו את רדונדו מהמגרש. לאחר שאשחוק לחלוטין את ריאל, ייכנסו חוליט או קאקה בכדי להשלים את הנזק.

אביאל 11 במרץ 2010

טל – זה לא רק עניין של מאמן, ברור שונגר הוא היתרון הגדול של ארסנל, אבל ארסנל גם כקבוצה וגם מבחינת שחקנים לדעתי לפחות עולים על ולנסיה.

בקשר לאהדה, בתור אחד שנלחם כאן ורב עם אנשים בעניין ברצלונה, הייתי מצפה שתיהיה אוהד נאמן שלהם, גם אם לא תודה בזה אני חושב שאתה בהחלט כזה, עכשיו להיות אוהד הצלחות נתפס כמשהו די בזוי אצל רוב אוהדי הכדורגל ככה שטבעי שתמשוך אש שתדבר בצורה כזו.

עוד בעיה – היא בזה שאתה טוען לשני פנדלים של ברצלונה, בעוד שצ'לסי היתה יכולה לקבל ארבעה לזכותה שמהם אתה משום מה מתעלם ומתרץ את זה באיזה סוג מיוחד של צדק, הצדק שאתה תופס הוא קצת שונה מהגדרה נורמטיבית לצדק, כי כמו רוב האנשים אתה מושפע מהתקשורת שבוחנת ומדביקה לצ'לסי סטיגמות כמו קבוצת הגנה, בעוד שהיא כובשת פחות או יותר כמו היונייטד או ארסנל לדוגמא ולכן התפיסה הזו כאילו הכדורגל "הנכון" ניצח, בכל מקרה הוכח שצ'לסי היתה הקבוצה היחידה שהצליחה לעצור את ברצלונה בעונה שעברה וללא המון מזל של ברצלונה, החמצות מדהימות של דרוגבה (שאין ספק שהיה כובש אותם בכושרו הנוכחי), היכולת הנמוכה של צ'לסי בעונה שעברה וכמובן עניין השיפוט שאין עליו ויכוח היא גם היתה עוברת אותה.

מה שמצחיק, שאם מישהו ממקום אחר היה קורא את הבלוג, הוא היה מניח שברצלונה ויונייטד יהיו בטוח אלופות השנה ושליגת האלופות תלך לאחת מהן בטוח ומשום מה הוציאו את צ'לסי מהמשוואה של האליפות וליגת האלופות (בתקווה כמובן שיעברו את אינטר) ואת הסיכוי של ריאל לקחת אליפות בספרד.

Nadav - Schmeichel 11 במרץ 2010

יש לי שאלה אחרת – מהו שיא כל הזמנים לתגובות פר פוסט כאן?

ד"ר א. 11 במרץ 2010

נדב שמייקל –
עבר כמה פעמים את ה-400.
[]
עוד קבוצה גדולה בעברה של אירופא, והפעם בכדורסל, היא ריאל מדריד. 8 אליפויות אירופא; עוד 6 גביעים אירופיים שונים; 4 גביעים בין-יבשתיים. וכבר זמן מה רואים כחול-צהוב, ומתפרקים.
[]
השלב הזה במערכית היחסים הארוכה בין המועדונים התחיל, לדעתי, בעונת 02/03. ריאל חגגה אז 70 שנה לקבוצת הכדורסל, והזמינה את מכבי למשׂחק חגיגי. מכבי נעתרה בשׂמחה, על אף ששׂחקה באותה עונה בליגה האדריאטית, עונת NBA ממש לפי מספר המשׂחקים. פרקנו אותם.
[]
לפני שנתיים ארחה מדריד את הפיינלפור. ברגע המכריע הגיעה שוב מכבי למדריד לקרב על העלייה. פרקנו אותם.
[]
ושוב אתכם, ושוב אתכם. יש למסינה הרבה על מה לחשוב לקראת ברצלונא.

אופיר 12 במרץ 2010

וואו, חתיכת מסיבה היתה כאן…
טוב, זה ראוי: ריאל שוב עפה והכדורגל ניצל!

עזי 12 במרץ 2010

רונן – תשע מ-11 בהרכבים שלנו זהים וגם זה בגלל שאני עליתי עם שלושה בהגנה ואתה עם ארבעה ואני שיחקתי עם קישור התקפי ואתה עם הגנתי. כך שהינתן מערך דומה ההרכב ממש זהה.

יואב 12 במרץ 2010

טל,
כתבת " ומבחינת היכולת לייצר הברקות, ליונייטד יש פחות איכות אינדבידאולית מלקבוצות כמו צ’לסי וריאל".
את ענין ריאל נניח שאני מבין(אם מפשטים את הכדורגל להברקות בודדות ולא לתלכיד קבוצתי).
למה צלסי?מה יש שם בכישרון האישי?אני חושב שיונייטד טובה יותר בשש/שבע עמדות מהאחד עשרה ברמת כישרון(ובטח ברמת הסגל-גביע הליגה פעמיים מוכיח את זה חד משמעית).אני חושב שאתה מבלבל מושגים(הכח של צלסי בא ממקום אחר לגמרי)ובטח מתפלא מאד שיונייטד לקחה את שלושת האליפויות האחרונות שלה ראש בראש מולם.נו שויין.

יוסי מזרחי 12 במרץ 2010

יואב, יש לי הרגל בזמן האחרון להעתיק סיכומים שלך.
בדיון הבלתי נגמר עם טל, סיכמת:נו שויין.
אני מסכים גם הפעם.
נו שויין.

אביאל 12 במרץ 2010

יואב – אשמח להשוואה שלך ושתראה לי איך בדיוק בסגל החזק של צ'לסי מול הסגל החזק של יונייטד – יש ליונייטד יתרון בשש/שבע עמדות.

רונן דורפן 12 במרץ 2010

אביאל – מכיוון ששיטת המשחק שונה זה דיון עקר. אבל אני מוכן לנסח זאת אחרת – אל תוך שיטת המשחק של יונייטד יש אולי 4 שחקני צ'לסי שהייתי לוקח להרכב של יונייטד. כך למשל מלאמפרד או אסיין הייתי לוקח רק אחד לעמדה של קאריק. אבל לא להחליף את פלטשר – כי הם לא מסוגלים לכמות העבודה שלו. אין לצ'לסי גם את מהירות הכנפיים שיש בואלנסיה או נאני, כי היא לא משחקת עם קיצונים כאלו.
לתוך השיטה הקיימת של יונייטד הייתי לוקח את טרי. את אסיין או לאמפרד במקום קאריק. את דרוגבה במקום ברבטוב ומגן ימני. יש הרבה שחקנים בצ'לסי – קול, באלאק, קאלו – שהם חסרי שימוש ליונייטד.

רונן דורפן 12 במרץ 2010

לטל, מיקו – וכמה מהתוהים לגבי ההיסטוריות של יונייטד.
אני יודע שמילאן בכושר מחריד. אבל קחו את הקבוצות הגדולות של אירופה – בארסה, ריאל, יובה, אינטר, מילאן, יונייטד, ליברפול, באיירן. ותבדקו כמה מהן הודחו בתוצאה 2-7 מאירופה.
אני לא בונה תילי תילים על המשחק הזה. אבל 2-7 על מילאן זה לא דבר טריוואילי כלל.

שלו, רומא 12 במרץ 2010

רונן שכחת את הקבוצה הגדולה שהפסידה ליונייטד 8 – 3, טוב לא ממש גדולה אבל התוצאה שלה לא יותר גרוע משל מילאן. מה גם שהיא ניצחה את הפגש הראשון.

אביאל 12 במרץ 2010

רונן – אני לא כל כך בטוח שאסיין עושה פחות עבודה מפלטשר ולדעתי לפחות קישור של אסיין-באלאק-לאמפרד הוא יעיל הן הגנתית והן התקפית וראינו את זה בהרבה משחקים של צ'לסי בכל מיני סיטואציות.

בקשר לשוער, לא היית לוקח את צ'ך ? במקום ואן דר סאר ?

גם אובי מיקל יכול להיות קשר אחורי טוב ליונייטד לא ?

בקשר למגן השמאלי, אברה בהחלט מתאים ליונייטד וככל הנראה אין צורך להחליפו אבל אשלי קול לא נופל ממנו, הגנתית וגם ראינו בשתי העונות האחרונות שגם לא התקפית.

בכל מקרה יואב רשם שיש 6-7 עמדות שיש ליונייטד יתרון בהם, אם תשווה את ההרכב החזק של יונייטד מול זה של צ'לסי אני לא חושב שתמצא כזאת כמות, הבלמים והקישור האחורי של צ'לסי לא נופלים מזה של היונייטד, שני השוערים ברמה הגבוהה ביותר, אם היה לצ'לסי שחקן כמו ווין רוני במקומו של אנלקה למשל הכל היה נראה אחרת.

בנוסף אני חושב שנאני כקיצוני שמאלי פחות טוב ממאלודה באותה עמדה.

אביאל 12 במרץ 2010

בקשר למילאן – אני חושב שאחרי הכל, יש סוג של מחזוריות בכדורגל האירופי ומילאן והכדורגל האיטלקי ישוב, או שזה יבוא מכניסה של כסף חדש או בעקבות כל מיני כללים שיצרו יותר שיווין בין הקבוצות הגדולות, לא הייתי ממהר להספיד קבוצה כמו מילאן.

יואב 12 במרץ 2010

אביאל,
אני די מסכים עם הניתוח של רונן.
הייתי לוקח את אסיין, לאמפרד, דרוגבה ובואסינגה.בנוסף,צ'ך של לפני שנתיים הייתי לוקח וגם את אשלי קול אילולא אברה.אולי גם את אלכס, שנמצא בכושר טוב יותר מהלמים שמשחקים לפניו(בוודאי מקרבאליו).
מסכים עם מה שכתבת על מילאן. מועדונים כאלה תמיד חוזרים.

אביאל 12 במרץ 2010

יואב – לגבי אלכס, לא הייתי אומר, בתור אחד שראה את כל המשחקים של צ'לסי בשנתיים-שלוש האחרונות קרבאליו הוא אי של יציבות והוא גם יודע לתקוף.

רונן דורפן 13 במרץ 2010

אביאל – את צ'ך במקום ואן דר סאר לא הייתי אפילו שוקל. צ'ך טוב לקבוצה עם אוריינטציה הגנתית. היכולת של ואן דר סאר להמשיך את הנעת הכדור והדיוק שלו ברגל מורגשת בכל פעם שהוא חסר. צ'ך היה תוקע את המשחק.

אביאל 13 במרץ 2010

רונן – אני לא כזה בטוח, מהזכרון שלי צ'ך מוציא כדורים והתקפות די מהר, תמיד לו כדור ליד השער מחכה במשחקים בברידג' לפחות, בנוסף לא חסרים לצ'ך מסירות מדויקות לדרוגבה שהובילו לשערים, יש לו כמה בישולים בשנים האחרונות.

רונן דורפן 13 במרץ 2010

אביאל – אני בטוח שצ'ך יודע להשתמש ברגליים ואפילו בישל שערים כך. אבל אדווין ואן דר סאר לא "יודע להשתמש ברגליים" הוא כנראה השוער עם יכולות השדה הטובות בהיסטוריה. בעיקר כי הוא למד כדורגל באייאקס שאיננה קיימת עוד.

גלן 13 במרץ 2010

עזי בוקר טוב. זאת אומרת איזה בוקר טוב? אני לא ישן מאז שהעלית את ההרכבים. איך אני אסביר לך שזידאן בכלל לא ב 22 הפותחים של ריאל?
אולי ככה:

זידאן היה יותר דומיננטי ליובנטוס מלריאל. זה הביא אליפויות מקומיות ומעמד צמפיונס כפול 2 (ןנכון, פעמים כפייבוריט מה שמעיד על דומיננטיות הקבוצה). זה לא כלל ביזיון גלקטיקוס בשום אופן. האם אתה רואה אותו בהרכב של יובה של כל הזמנים?
לא ולא. הוא מצחצח נעליים לרבים וטובים-פלטיני, דשאמפ, קאוזיו, נדבד, סיבורי, טרדלי, דלפיירו' בטגה ומין הסתם גם באג'יו. אין ריאל ראוייה לו בהרכב.
בבקשה תוריד אותו להרכב השלישי. הגול נגד לברקוזן לא מספיק………

גלן 13 במרץ 2010

ובתור אוהד לידס שכמותך אין שכחתי לפרוט על המיתרים הנכונים?- גם ג'והן צ'ארלס. לא אין לו מקום לא בקישור ולא בהתקפה ב22 הראשונים.

טל 13 במרץ 2010

בואו נעשה תרגיל מחשבתי קטן שיתן תשובה ברורה למי מהקבוצות סגל יותר טוב: נניח שפרגוסון היה עוזב את יונייטד הנוכחית בשלבים הראשונים של העונה מסיבות אישיות ובמקומו היה ממונה לתפקיד המנג'ר אברהם גרנט. מישהו פה חושב ברצינות שבסנריו כזה יונייטד הייתה נאבקת (לא בהכרח זוכה, רק נאבקת) על כל התארים?

העובדה שצ'לסי מחליפה כל שנה מאמן ועדיין נאבקת על כל התארים, ממחישה עד כמה חזק הסגל שלה, במנותק מ"שיטה" כזו או אחרת. להבדיל, יונייטד היא קבוצה של שיטה ודרך. למעשה, עמדת השוער היא העמדה היחידה לדעתי שבה ליונייטד יש יתרון מובהק. ואן דר סאר הוא כנראה השוער הטוב בעולם לקבוצה חזקה, בעוד צ'ך לא חזר לעצמו מאז הפציעה.

רונן כתב על "שחקנים שמתאימים לשיטה" וזו בדיוק הנקודה. ולנסיה הוא מייצג מובהק של שחקן שמתאים לאותה שיטה: הוא מהיר, חזק, קבוצתי, שחקן קו קלאסי, המסירות שלו מהאגף הן מהמדויקות בכדורגל העולמי. מצד שני, כוכב אינדבידואלי גדול הוא לא. אפשר היה להיווכח בזה בתקופתו בוויגאן. ברבטוב הוא דוגמה הפוכה. בתקופתו בספארס הוא אולי היה השחקן המצטיין בפרמיירליג מחוץ לטופ 4, אבל בגלל חוסר ההתאמה שלו לשיטה והאופי הפרימדוני משהו שלו, הוא נראה די אבוד ביונייטד.

אביעד 13 במרץ 2010

מבחינתי, אם אני צריך לעשות הרכב משחקני 2 הקבוצות, בהנחה שכולם בריאים, זה היה נראה ככה:
ואן דר סאר, בוסינגווה, קראבליו, פרדיננד, אברה, אסיין, למפארד, גיגס, ולנסיה, רוני, דרוגבה.
6:5 ליונייטד, אבל הייתי נוטה לקרוא לזה שוויון בגלל שבעוד שאני מעדיף את אברה, רבים אחרים יעדיפו את אשלי קול.
טל, מבחינת נושא המאמן, אני לא ראיתי בשיטה של צ'לסי שינוי משמעותי מאז ימי מוריניו (סקולארי ניסה לעשות שינוי כזה וזה לא נראה טוב) ולמעשה 9-10 שחקני הרכב בצ'לסי הם שחקנים שהיו שם בזמן מוריניו, לכן זה אמנם יפה שצ'לסי עדיין בצמרת למרות שינוי המאמנים אבל מעשית צ'לסי של היום היא פחות או יותר אותה קבוצה של 2006. אם יבוא מאמן שינסה לעשות שינוי משמעותי בשיטת המשחק, אני לא בטוח שצ'לסי (בסגל הנוכחי) תיאבק על כל התארים .

יואב 13 במרץ 2010

שחקני המישנה נותנים ליונייטד את גביע הליגה, שנה שניה ברציפות.זה מצביע על עומק הסגל(קיוזאק,נויל,רפאל, אבנס, בראון,אושה, גיבסון, אנדרסון, נאני,אוברטן, אואן,דיוף, מאקדה).
אביעד,
למעט קראבליו(וידיץ מבחינתי)זה גם ההרכב שלי.

אביאל 14 במרץ 2010

אביעד – היהלום של אנצ'לוטי זה לא שינוי ? לפחות בהתחלה, אני מודה שכיום זה פחות חזק מבתחילת העונה אבל בכל זאת.

אביעד 14 במרץ 2010

אביאל, לטעמי לא, זה לא ממש שינוי. הדגשים כיום הם עדיין זהים לתקופת מוריניו.

רחביה ברמן 21 במרץ 2010

נאה דרשת לגבי מילאן והחלאה (בעלים גדול, אבל חלאה). אני מקווה שאשתו תנצח בקרב הגירושין ותכריח אותו למכור את הקבוצה. אגב, הגמר הגדול של מילאן אולי היה ה-4:0 על בארסה, אבל הקבוצה שרמסה את ריאל 5:0 בחצי ושייטה ל-4:0 על סטיאווה היתה הרבה יותר גדולה.

לגבי ההרכבים – בופון לפני רוסי? בטוח? רוסי לא היה בשער בעונה שספגנו משהו כמו 10 שערים כל העונה (האליפות הראשונה של קאפלו, אאל"ט)? כמו כן, לא ראיתי את אלטאפיני משחק, אבל רק לשם הסימטריה הייתי מחליף בינו לבין חוליט.

רחביה ברמן 21 במרץ 2010

אגב… מה זה ה"עזי"? הבייליין שלו היה **עוזי** דן במשך שנים ארוכות. האם הוא יזם את השינוי או שיש כאן מסע צלב למען כתיב חסר? במופע הראשון חשבתי שזה אח של הכלבה הצנחנית או משהו…

רונן דורפן 22 במרץ 2010

רחביה -ככה עזי כותב את שמו. השתרשה טעות בהארץ שהוא לא משנה אותה

רונן דורפן 22 במרץ 2010

לגבי הקבוצה הכי גדולה קשה לי לשפוט. הקבוצה הכי גדולה היא אולי זו שלא הפסידה ב-56 משחקי ליגה. שזה כבר קאפלו. אבל ה-0-4 בגמר בהחלט נחשב אז להפתעה. עצם הניצחון ואפילו לא גובה התוצאה

רחביה ברמן 22 במרץ 2010

וואלה. טוב לדעת. עֻזי מלך.

רחביה ברמן 22 במרץ 2010

ולגבי גדולה – כן, הקבוצה של קאפלו היתה הכי דומיננטית, אבל זו היתה גדולה של הגנה יותר מאשר של התקפה, וזה סוג נחות של גדולה בעיניי. אני מעדיף קבוצה שתפסיד פעם בעשרה משחקים אבל תיתן לאורך העשרה האלה שלושים גולים ותספוג עשרה על זו שבעשרה משחקים לא תפסיד אפילו פעם אחת אבל עם מאזן 15:5.

Comments closed