כמה מלים אחרי שמינית הגמר

לפני העונה הימרתי על באיירן כאלופת אירופה – מה שיקרה או לא יקרה – אבל אני רוצה לחזור על הבסיס לאותה הערכה. חשבתי שכמו ב-2003-2004 עונת רכש מטורפת תתבטא באיזשהי החלשות של הגדולות. אני חושב שזה היה מדוייק יחסית. אם הייתי צריך להמר היום הייתי מהמר על באיירן (בגלל הכבוד) או על יונייטד (כי אני שונא להמר נגד יונייטד) – אבל לפי דעתי זה בין חמש קבוצות. ארסנל, אינטר ובארסה כמובן מועמדות ריאליות. שתי הצרפתיות וצ'.ס.ק.א עדיין בגדר סנסציה.קיוויתי למהפך של אולימפיאקוס בדקות האחרונות בכדי שנקבל את המצב הנדיר של שבע מדינות ברבע הגמר. אבל גם שש זה יפה מאד. ושלא תעזו לתת קרדיט לפלטיני על העניין הזה, כי מה שקרה הוא בדיוק בניגוד למהלכים שלו. פלטיני נתן כמה נציגות למדינות קיקיוניות, שעפו בקלילות, על חשבון מדינות הדרג השני. את הייצוג האנגלי והספרדי הוא כבר דווקא חיזק.האמת שיש עוד משהו בעונה בלי קבוצות על. כל הליגות המרכזיות במירוץ אליפות – נרחב או מצומצם – די פתוח.


*


מחשבה מוזרה: ההדחה של ריאל מונעת את המצב הלא בריא של גמר ביתי. אבל ברצלונה במצב קצת אחר. היא היחידה בין השמונה שתיתקל בעיר מארחת עויינת לה אם תעפיל!

כמה מסקנות מערב שמינית הגמר הזה
צ’עמום

78 Comments

טל 18 במרץ 2010

רונן, נניח וריאל הייתה מגיעה לגמר. מעבר לאיצטדיון, במה בדיוק הייתה אמורה לבוא לידי ביטוי הביתיות? הרי הכרטיסים מחולקים שווה בשווה בין שתי הקבוצות, לא?

מתי 18 במרץ 2010

בשלב זה דווקא אינטר היא הטים-טו-ביט. היא עברה מכשול שהוא גם פסיכולוגי, אחרי שבשנים קודמות נכשלה מול היריבה הרצינית הראשונה בשלב הנוק-אאוט, והיא גם שמה את ליגת האלופות כמטרה המרכזית של העונה. אם אני אוהד אינטר הייתי מרגיש עכשיו שהקבוצה שלי מיועדת לזכות בגביע השנה.

טל 18 במרץ 2010

עוד נקודה מענינת: הדעה המקובלת אומרת שעדיף משחק שני בבית. שימו לב, שכל המשחקים שנחשבו לבערך 50/50 לפני המשחק המכריע, הלכו עם הקבוצות ששיחקו משחק שני בחוץ. הביתיות עברו רק במצב שבו היה להם יתרון איכותי גדול (בארסה, ארסנל ובורדו) או במצב שבו הסיפור היה גמור בגלל תוצאת המשחק הראשון (יונייטד).

קורא אדוק 18 במרץ 2010

ועכשיו כולם יתחילו עם השטויות שמסי שחקן טוב מרונאלדו

רועי מונדר 18 במרץ 2010

למה שטויות
מסי שחקן טוב יותר מרונאלדו.
למשיהו יש ספקות.
מצד שני רוני מקבל את הזרקור שהיה צריך כבר לקבל לפני מספר שנים. רונאלדו לקח הכל ולא בצדק.
רוני בכל הבקיע יותר שערים מרונאלדו .

ינאי 18 במרץ 2010

שלו שלום,

אני ברומא ביום א הקרוב.
האם אתה מכיר איזה פאב או מקום בו אוכל לראות את המשחק מול ליברפול?

תודה

אופיר 18 במרץ 2010

מסי לא טוב מרונאלדו, אבל לברצלונה אין ספק שהוא טוב בהרבה.

אופיר 18 במרץ 2010

וכולם מדברים על צסק"א כיריבת החלומות ברבע הגמר, אבל האמת היא שממה שראיתי מבאיירן כל אחת צריכה לחגוג אם תקבל אותה (כולל צסק"א).

קורא 18 במרץ 2010

אני חושב שההרכב של השלב הבא מוכיח שלקבוצות הצרפתיות מגיע עוד מקום בשנה הבאה בליגת האלופות. לצערנו, פלטיני חושב אחרת.

שלו, רומא