ממש בקצרה. הערכה מבוססת לחלוטין לגבי הסיכויים באנפילד


לעניין הצורך לתמוך בליברפול פעם בדור התייחסתי כבר ואין לי מה לחזור על כך. יכולתי כמובן לדקדק ולתמוך בצ'לסי במשחק הזה, מתוך השאיפה שדווקא וויגן תעשה את העבודה עבור יונייטד, אבל לא! התוצאה שאני הכי מעוניין בה היא תיקו ואם לא תיקו אז ניצחון לאנשי מרסיסייד. ואם ליברפול תוביל אני מעדיף שהשוויון המיוחל יגיע בשניה האחרונה של זמן פציעות.

 

 

זה לא שאני פחות דוגמטי ביחס למרסיסייד, רק שאני פשוט עסוק בסוף השבוע אחר כך. יש לי אורחים.  אז מתאים לי לעלות למקום הראשון כבר השבוע.  חוץ מזה שמגיע לאוהדי ליברפול קצת נחת לאחר עונה מלאה בתלאותאני כבר לא יכול לראות אותם סובלים כל כך.


 

 

סיכויי האליפות של יונייטד סבירים. צ'לסי ניצחה רק 9 מ-18 במשחקי חוץ השנה וליברפול הפסידה רק פעמיים בבית. שוק ההימורים נותן כרגע לצ'לסי בדיוק 1 ל-2 לנצח. כלומר 50%. שזה אומר שסיכויי האליפות של יונייטד מעט קטנים מ-50% – כי גם אם התוצאה באנפילד תועיל לה היא צריכה לנצח. אבל דבר אחד לא יקרה: 50% אליפות.

 

 

לעומת זאת יש סיכוי של 100% שליברפול תעשה מאמץ גדול בגיבוי הקהל שלה לנצח את צ'לסי. בעניין הזה לא חל שום פיחות בליגה האנגלית במשך הדורות וכל מי שטוען כך טועה ומטעה. השאלה היחידה – שלפעמים מבלבלת אנשים היא שאלת ההרכב. יש לליברפול משחק גביע אופ"א (מפעל אירופי המשוחק בימי חמישי אליו מעפילים בעיקר מהאינטרטוטו) שלושה ימים לפני המשחק. אז העייפות בוודאי תכתיב כמה שינויים. אלו שיקולים לגיטימיים כי ליברפול צריכה לדאוג בעיקר לאינטרסים שלה.

 

 

 

ישנן הרבה הסתעפויות בהקשר האינטרסים של מרסיסייד: מנצ'סטר סיטי מארחת את אסטון וילה יום קודם. איניצחון של סיטי, ובעיקר תיקו, יתנו לליברפול סיכוי כלשהו לזכות בכרטיס האחרון לאלופות. גם הדחה על ידי אתלטיקו עשויה לשנות את השיקולים של ליברפול – כי גם ההעפלה לאופ"א כלל לא מובטחת. אבל כל זה כאמור ישפיע רק בבחירת ההרכב. תהיה דרמה משובחת באנפילד ביום ראשון הקרוב.


טוטנהאם. כל הדברים שהם יונייטד של פרגוסון (עדכון בוקר)
יניב קטנצ'יק

88 Comments

Yair 26 באפריל 2010

אין לי ספק שליברפול תתאמץ ביום ראשון, מה שאני חושש ממנו הוא שצ'לסי פשוט בכושר טוב ועם מוטיבציה גבוהה יותר.

רונן דורפן 26 באפריל 2010

יאיר – לגמרי. אבל כמה שלא נהפוך את השבוע הזה – אי אפשר למתוח את ה50-50 של סוכנויות ההימורים ליותר מ-40-60 לאחת הקבוצות. פשוט צריך לחכות שבוע. שיט.

ויינר 26 באפריל 2010

צ'לסי לא קבוצה של זמן פציעות. בניון יבקיע עם הכתף ומנצ'סטר לא ימעדו.

בליקי 26 באפריל 2010

חברים, סנדרלנד בחוץ זה 3 נק' בטוחות?

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

בליקי-
לא. אבל זה תנאי שעליו בנוי כל התסריט.
אם לא ננצח, גם תיקו שם לא יעזור ולכן, אין עלינו שום מגבלה או יתרון.
מנצחים וזהו.

matipool 26 באפריל 2010

רונן – יש עוד פקטור שצריך אולי ( לצערי ) לקחת בחשבון – מסתובב סיפור על זה שג'רארד הכניס ילדה בת 16 להריון וצו איסור פרסום על הסיפור אמור להסתיים מחר או מחרתיים . הסיפור עוד יותר מסובך משום שהילדה החליטה לא לקבל הצעה כספית ולהפיל ובנוסף ( אם זה לא מספיק )אשתו של ג'רארד בגדה בו עם שחקן של דרבי קאונטי .
אם זה נכון – זה מסביר חלק מהעונה הגרועה ( בסטנדרטים שלו ) של סטיבי והראש שלו לא ממש יהיה בכדורגל בזמן הקרוב . בהיעדרו של טורס , זה מפחית משמעותית את הסיכויים לנצח את אתלטיקו וצ'לסי . גם הפציעה אתמול של קויט לא ממש עוזרת לתמונת הסיכויים ומצמצמת עוד יותר את האפשרויות שיש לנו .

אבי 26 באפריל 2010

ואבא של יוסי נעצר על הכאת אשתו…

עומרי 26 באפריל 2010

יהיה אנטי-קליימקס מושלם וצ'לסי יפרקו אותם. שיט.

דותן 26 באפריל 2010

רונן – בוא ניישר קו – כאוהד ליברפול מושבע ברור לך שלכל אוהדי ליברפול נשארה מטרה אחת העונה (לא, לא הליגה האירופאית) לראות את צלסי אלופה (או יותר נכון לראות את יוניטד לא אלופה) – די כבר עם הדיון העקר הזה!

בני תבורי 26 באפריל 2010

ממש בקצרה. הערכה מבוססת לחלוטין על הסיכויים באנפילד:
ליברפול יתנו את הנשמה, יהיו טובים ויפסידו מפנדל מפוקפק אחרי צלילה של דרוגבה. הכרחי שהשופט יהיה הווארד ווב.

רונן דורפן 26 באפריל 2010

מטיפול – אלו שטויות. אם יונייטד לא תזכה באליפות אני לא אאשים ילדה בת 16 שנכנסה להריון באובדן האליפות. למעשה העובדה שהיא סקאוסרית והגיעה לגיל 16 מבלי להעמיד צאצאים מצביע על כך שהיא בחורה רצינית והגונה.

דותן – אין לכך קשר למאמצים שליברפול תעשה במשחק הזה.

Nadav 26 באפריל 2010

"למעשה העובדה שהיא סקאוסרית והגיעה לגיל 16 מבלי להעמיד צאצאים מצביע על כך שהיא בחורה רצינית והגונה. "
גדול! אני דומע..

ויכסלפיש 26 באפריל 2010

אני מאמין שפרנק למפארד יגביה וג'ון טרי יבקיע שער עצמי בבעיטת מספריים לאחור

גלן 26 באפריל 2010

קצת קומון סנס היה פותר חלק מהבעיות-כשכל המשחקים הקריטיים באותו הזמן אז לא מחפשים שיקולים נסתרים.סתם מתאמצים.בכל מקרה זהו דיון מעניין ועקר והמסקנה העיקרית המיידית שלי היא ללא שינוי:

הפועל היום מפסידים!

רפאל 26 באפריל 2010

חיפה כנראה פייבוריטית, אבל הבכיינות הבלתי נלאית שלהם בתקופה האחרונה הכריעה עבורי את הכף – לא מגיע לקופים הירוקים האלה תואר. הם מתבטאים בשחצנות, מתנהגים בפחדנות וחושבים שמתפקידם ללמד אותנו מהי ספורטיביות.

לא זוכר משחק כזה אינטנסיבי עבורי בליגה. אני תמיד בעד הישראליות באירופה-בין אם זה חיפה, הפועל או סכנין. בליגה אני רק מקווה שלא יהיו פצועים והרוגים עם כל התקריות האלימות ושברקוביץ' יצחיק מידי פעם בין כל השטויות שלו.

לא איכפת לי מהאידיאולוגיה והצבעים של המועדונים, גם לא מההיסטוריה והפרשנויות המוזרות לקראת המשחק.
חשוב שהשיטה הזאת תישאר בליגה, עדיף עם 12 או 14 קבוצות אבל פלייאוף כזה הוא הכרחי ותרם הרבה להיצע התחרותי.
ניצחון של הפועל עושה את הדיון להרבה יותר מעניין בנושא מרכזי שלרוב האנשים פשוט אין מושג לגביו ויש משהו כיף ב לשמוע אנשים עם ניסיון בכדורגל חושבים כמו ילדים כשמדובר בכללים בסיסיים בפסיכולוגיה ותורת המשחקים.

רונן דורפן 26 באפריל 2010

גלן – לא מבין איזו בעיה זה היה פותר. אם היה חוסר אינטגריטי, ואין, משחקים באותה שעה לא היו משנים כהוא זה.

RON 26 באפריל 2010

רונן ,אני לא כל כך בטוח שליברפול תסיים בתיקו או שאפילו הם ילחמו בצ'לסי..
בסופו של דבר האינטרס העיקרי שלהם הוא שיונייטד לא תעקוף אותם במספר האליפויות וליגת האלופות כבר אבודה..
אז למה לנצח את צ'לסי ולתת ליונייטד לעקוף אותם..
ועם כל הבלאגן סביב סטיבי ג'י ,טורס ובניטז לא נראה לי שיש להם סיכוי ממשי..

נתי 26 באפריל 2010

רונען שכתב את הפאשקוויל מלפני שנתיים לא היה נרפה כל כך. אורחים? נו באמת… לפי הפסק של רבותינו מוכרחים לחכות לוויגען!!! ומה אם חס ושלום ליבערפול יעלו לליגת האלופות? ובכלל תיכף תגיד שהיה עדיף לו סקולסי היה מבקיע לא בשניה האחרונה שבוע שעבר? פסק זה פסק!! מי שרוצה לאכול חזיר שלא יבקש מאלוהים שיהיה לו גם טעים. (טוב, משל לא מוצלח, אני מודה)

יואב תל אביב 26 באפריל 2010

אם קובעים את גבולות ההערכה ל60 40 לאחת הקבוצות,נראה לי שה60 הולך לצ'לסי,החגיגה שלהם על סטוק הרבה יותר משכנעת מהתוצאה של ליברפול מול בארנלי,הרבה תלוי לדעתי גם מה נעשה מול אתלטיקו,אם נעוף יצא הרבה רוח מהמפרשים,ואני לא בטוח שכל השחקנים בליברפול כולל המאמן מבינים את משמעות ההופעה שלהם מול צ'לסי,דוקא לגבי ג'רארד אניבטוח שהוא ייתן הכל.על כל פנים אני מהמר על תיקו דל בשערים.

יואב 26 באפריל 2010

רון,
מקרה דומה קרה במחזור האחרון של 95 ואז ליברפול ניצחה את בלקבורן(כשדלגליש יקיר העיר מאמן את בלקבורן) מה שהיה מבטיח לנו אליפות אם היינו מנצחים את ווסטהאם.
למה לא לעלות ולעשות את המיטב? כי זאת המהות הבסיסית של המשחק ולשמחתי, באנגליה חיים על פי זה.כל השאר זה ספקולציות ישראליות.
לצערי מיקצועית, לצלסי סיכוי גדול באנפילד.

גלן 26 באפריל 2010

רונן- אתה העלת את עניין סיטי-וילה למשחק הזה

רונן דורפן 26 באפריל 2010

גלן – אבל זה לא סיפור של אינטגריטי. זכותה של ליברפול לבחור הרכב לפי המשימות הריאליות שלה.

RON- ייתכן שאתה אוהד ליברפול. אבל גם אם כן חוששני שאינך מבין את המהות של המועדון הזה או כדורגל אנגלי. אין סיכוי לתרחיש שאתה מתאר.

יואב 26 באפריל 2010

גלן,
בהצלחה היום.

גלן 26 באפריל 2010

רונן – אני חולק על דעתך כבר מזמן ולכן גם הכדורגל האנגלי מאבד מקסמו. אבל אני לא תמיד לבד בעניין. כשוולבס עולים נגדכם עם עשרה שחקנים חדשים בהרכב משיקוליי משחק הבא (באותה מסגרת של ליגה ולא צמפיונ'ס) אז גם הקהל שלהם לא מבין את הזכאות הזאת שאתה מקדש באופן פוסט מודרניסטי וביקש את הכסף חזרה. בקצרה אינטגריטי זה יותר מסתם שכלם יתאמצו. זה גם מי יתאמץ.

גלן 26 באפריל 2010

יואב- אין לי מושג איך הליגה הזאת באמת נראית ומי ממש טוב. אבל מספיק להכנס לכל האתרים מהארץ ולהבין שאין חדש תחת השמש. חייבים להשתיק אותם כמו תמיד כשהם כבר עוברים מתחת לגדר של עתלית.

גלן 26 באפריל 2010

לגשר של עתלית …

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

אני חושש שצלסי יבואו צנועים ויצאו עם נצחון,מפני שהם טובים ללא יחס מול ליברפול,כעובדה.
השאלה אם ליברפול "ילחמו" ?
בדור הזה של ליברפול ומאמנה, אין את אותו אינטגריטי שרונן מצפה לו. זו לא אותה ליברפול האימתנית הגאה והבוטחת בעצמה, שממנה חששנו הרבה שנים, לא מקצועית ולא ברוח.
ה"נסיון" שמיחסים להם,למנוע את ה-19 שלנו,ולהשאר בשורה אחת איתנו, הוא קצר טווח,וידחה מקסימום בשנה.את זה גם הם מבינים.
מה זה יעשה להם ? לדעתי גם לאלהים אין תשובה ממשית ברגע זה.

בני תבורי 26 באפריל 2010

יוסי,
אל תבזבז את כל התחמושת, תשאיר משהו לאחרי ההפסד שלנו שימנע מכם את האליפות. או אולי תחשוב חיובי?

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

בני,
זה לחשוב חיובי…

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

גלן,
צריך להודות שוולבס עשו מהלך מודע ומוצלח מבחינתם,בזה ששמו את הדגש על האינטרס שלהם.
לא היתה שם שאלת אינטגריטי.
האם גם ליברפול תלך למהלך מודע של "אי מאמץ" ? שאלה.

יואב תל אביב 26 באפריל 2010

דילמה אמיתית לאוהדי ליברפול-איזו בושה גדולה יותר,יונייטד עוברת אותנו במאזן האליפויות,או פתיחת רגליים לצ'לסי?
מצד שני,אם ננצח את צ'לסי ויונייטד תיקח אליפות,גם נוכל לחיות עם עצמנו בכבוד,וגם שמה של ליברפול יהיה חרוט לעד על האליפות הזאת,למגינת ליבם של אוהדי יונייטד.מצד שלישי איך נוכל לישון בלילה בידיעה שיש לנו חלק ישיר במהפך הזה במאזן האליפויות..איזה בלאגן

בני תבורי 26 באפריל 2010

יואב,
אין לי דילמה אפילו בגרוש. אני מת שננצח. התוספת לשמחת הנצחון תהיה הכוכבית על האליפות התשע עשרה.

רפאל 26 באפריל 2010

בני, הכוכבית תהיה שמורה אולי למספר מצומצם של אנשים שייזכרו.
בספורט אתה אמור לשחק בשביל עצמך והאוהדים- כשאומרים לך שאתה משחק בשביל היריבה הגדולה ביותר שלך ואוהדיהם אתה צריך להיות טיפש גמור לתת הכל ולהתנחם בכוכבית הקטנה והנשכחת שגם בוודאי תקבל פרשנות אחרת- הרי ליגה זה 38 משחקים ומסתכלים על הפסדי הנקודות גם במגרשים האחרים.

הדילמה לא צריכה להיות של ליברפול, אלא של הנהלת הליגה שאמורה לבדוק אם יש מקום לשיטה אחרת, טובה יותר.

ליברפול לא תפתח רגליים ותשחק תחרותי, אבל הם לא ימנעו מצ'לסי את האליפות- גם לא יונייטד, מסתבר.
הם היו יכולים וצריכים לעזור לעצמם.
רק שלא יבואו אח"כ בטענות.

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

צ.ל.
מבחינת וולבס לא היתה שאלת אינטגריטי…

גלן 26 באפריל 2010

יוסי מזרחי- מאיפה אתה יודע? אם הם היו מנצחים אתכם או עושים תיקו איתכם ואח"כ מנצחים את ברנלי זה לא היה יותר מוצלח? וכן זה אינטגריטי- בראש ובראשונה לאוהדים שלהם, אחרי זה לליגה ובמקרה הספציפי הזה לצלסי וסוף לאי אלו מהמרים.

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

גלן,
אם הם היו עושים תיקו איתנו וממשיכים הלאה, עם נצחונות במקום אחר, אז מצבם היה טוב ומוצלח יותר,בזה אתה צודק.השאלה איזה סיכוי אתה היית נותן לניסוי כזה?
בניתוח הסיכויים והסיכונים שהם ערכו לפני המשחק,הם הגיעו למסקנה, שאותם 'אים' יכולים להטביע להם את הסירה,וההחלטה לא לקחת סיכון (שבצידו סיכוי קטן),היתה מודעת,קרה ומנקודת מבטם נכונה ומוצלחת,כאשר בהמשך היה להם סגל רענן,וניצחון קטן.

גלן 26 באפריל 2010

וכמו שאמרתי- הייתה התמרמרות אוהדים גדולה ובצדק. לשחק מול יונייטד זה בודאי מהחוויות החזקות של אוהדי קבוצות קטנות. האינטגריטי היה מחייב להחזיר להם את הכסף לפחות.

גלן 26 באפריל 2010

למרות שזה היה בטרפורד , יש דרכים לפצות…

אוהד ש 26 באפריל 2010

את ההרגשה המחורבנת של להיות אוהד ליברפול השנה שום דבר לא ישנה.
אם היונייטד לא ישברו את שיא האליפויות השנה, אז הוא ישבר שנה הבאה…
ליברפול צריכה לעלות כל משחק כדי לנצח בבהרכב החזק ביותר.
אם צ'לסי לא תיקח אליפות בסופו של דבר זה לא בגלל איבוד נקודות באנפילד,
אלא במגרשים אחרים, גם היונייטד הפסידו השנה באנפילד.
לגבי ההרכב השאלה לא כל כך חשובה – לליברפול יש השנה כבר 18 הפסדים שרובם נעשו בהרכבים די חזקים ומלאים (למעט טורס), ככה שזה לא מה שיקבע.
אני אישית מחזיק אצבעות לסנדרלנד , אולי רוי קין בכל זאת יעשה לנו טובה…

יואב 26 באפריל 2010

התכוונת לברוסי. רוי קין כבר מזמן לא שם.

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

אוהד ש:
מצאת באמת מי יעשה לכם טובה…
הטובה היחידה שהוא עשוי לשקול כמה שבמונחים שלו הוא רואה לטובתכם, תיפסל מטעמי צנזורה ע"י עורך הבלוג,אפילו שהוא לא אוהד שלכם…

רפאל 26 באפריל 2010

שמע, זה לא יהיה שקוף כמו עם אוהדי פיינורד שנסעו לאנסחדה ( העיר של טוונטה ) בשביל לעודד את היריבה של אייאקס לאליפות וחגגו אחרי השערים של המארחת.
אלה חזירים קיצוניים מכל הבחינות.

אוהד, מה שאתה אומר על גורל האליפות של צ'לסי הוא נכון ברמה התאורטית ויפה שאמרת זאת, אבל הסיטואציה מאוד בעייתית.
לא מאמין שתהיה שמח עם תיקו או ניצחון מול צ'לסי.

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

מה אתה אומר רפאל, שאתה רוצה שליברפול תפסיד? אם כן, תגיד בפרוש ואם לא הבנתי נכון תקן אותי בבקשה.

רפאל 26 באפריל 2010

יוסי, אני לא מנהל את הקבוצה או אפילו אוהד של ליברפול בליגה. רק תיארתי את המצב בעיניים אנושיות, כי יש פה סברות שבאנגליה כל משחק נותנים באותה מידה ולא משנה מי נגד מי, על מה ולמה.

בואו לא נתבלבל- מי שמפסידה היא יונייטד, לא ליברפול. הם היו תלויים בעצמם והפסידו בבית ליריבתם הישירה על האליפות. אם יונייטד לא אלופה, זה לא יהיה קשור לליברפול, בכל אופן לא יותר מהתיקו ההוא בבלקבורן.

לשאלתך- כן, אם הייתי אוהד ליברפול, האינטרס שלי היה לראות הפסד מינימלי ולפתוח כמו שצריך את העונה הבאה כדי לתת פייט לשם שינוי.

יואב 26 באפריל 2010

מזרחי,
אני לא מאמין שליברפול(או וולבס) הולכת למהלך מודע של חוסר מאמץ.גם אם ישחקו שחקני מישנה, הם עושים את חשבונות הקאריירה שלהם ולא עסוקים במאזני אליפויות.מאזני אליפות אלו חשבונות שאוהדים עושים.
גלן,
עתלית יכול להיות קרוב מידי.כבר בהרצליה אני אומר-לא לקחת שום סיכון.

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

יואב, לא אמרתי.מה שאני רציתי להאיר, זה את העובדה שליברפול של היום,מכל בחינה,להוציא את האוהדים, היא לא דומה בכלום לקבוצה ההיא מלפני עשרים-שלושים שנה.
ואני אומר,ביציאה מבית ברנר.

Nadav 26 באפריל 2010

ושום מילה או אפילו פוסט מיוחד לאגדת הכדורגל (בהתהוות) שלנו?
http://www.guardian.co.uk/football/2010/apr/26/wayne-rooney-pfa-england

רפאל 26 באפריל 2010

אוקי, האירוניה פה מקסימה.
יונייטד רוצה לעקוף את ליברפול בראש טבלת האליפויות בפריימרליג ולכן תתפלל להצלחה של מרסיסייד. חומר חזק.

לא מגיע ליונייטד אפילו לחלום על עזרה מצד ליברפול. היה משחק עונה מול צ'לסי באולד-טראפורד,הפסידו, ומאז כבר תלויים בכל מיני אחרות.

אין שום סיכוי- לליברפול גם יש תירוץ קביל עם המשחק החשוב באירופה ליג.

עיקרון ההכרעה בליגות האלה מגוחך, אבל בהחלט יכול להיות מבדר עבור כמה קבוצות.

רק משהו קטן ונחמד-
בבלגיה נערכו בסופ"ש האחרון שלושה משחקים בהשתתפות קבוצות הנאבקות חזק על הסגנות והכרטיס למוק' ליגת האלופות
וכל המשחקים היו מול קבוצות שלכאורה לא היו חייבות את הנקודות.
נחשו מה?
3 הפסדים למתמודדות, על אפם וחמתם של כל הרשעים : ).

ואם כבר בתופעות מוזרות עסקינן- קבלו את ההצהרה הבאה:
יאללה הפועל.

גלעד בלום 26 באפריל 2010

רפאל-סוף סוף מישהו מדבר בהגיון(יאללה הפועל אני מתכוון),

לגבי ליברפול-צ'לסי לא נראה לי שיש מקום לדבר על אי התאמצות,בכל יהיו שם כמה עשרות אלפי אוהדים מקומיים ועוד מליונים שיצפו ואני מסכים עם רונן שהאינטגריטי עדיין קיים בליגה האנגלית,מה שכן צ'לסי הרבה יותר טובה וגם צריכה את הנקודות יותר ולכן כנראה תנצח אבל כבר קרו דברים הרבה יותר מוזרים,לליברפול יש משחק גדול כל 5-6 משחקים בערך,ביום נתון הם מסוגלים בלה בלה בלה.

לגלן ויואב-אתם עושים לי את היום עם הרצון שלכם שנפסיד היום,אנחנו ניזונים מהשנאה(הספורטיבית) שלכם אלינו,זה יהפוך את הנצחון למתוק יותר,אגב,היריבה המשותפת שלנו היא מכבי חיפה ולולא היריבות העירונית יש לכם דווקא אינטרס שחיפה לא תיקח עוד אליפות כי היא בדרך לעקוף אותכם במניין האליפויות אם לא תתעוררו…

האירוניה תהיה שאתם תנצחו את חיפה בבלומפילד ותביאו לנו אליפות ונמני יגיד שהוא גאה בבחורים ושלא מעניין אותו הפועל.

אופיר 26 באפריל 2010

שאלת תם: בתור צופה נייטרלי, מתי בדיוק הפכה הפועל לפייבוריטית הבלתי מעורערת לנצחון היום כפי שניתן להבין מכל כלי התקשורת בישראל?
בחיי שחשבתי על הפועל השנה שהיא קבוצה סבבה ושמחתי בהצלחותיהם, אבל פתאום אני קולט שכבר עונה שלמה מפמפמים לי בכל אתרי האינטרנט כמה הפועל יפים ואימתניים והתקפים וכישרוניים ומה לא, והגדילו לעשות היום וואלה! (לא שיש לי ציפיות מהצהובון המקוון הזה אבל בכל זאת) ששיבצו את הפועל בין קבוצות הענק ההיסטוריות (ברזיל 82, הונגריה 54 וכו') שהחמיצו תארים למרות היותן המתמודדות הראויות ביותר.

עם זה שאני חי ברפובליקת בננות למחצה כבר השלמתי, אבל לא האמנתי כמה כח מחזיקה קבוצת סמולנים קטנה בתקשורת שמרשה לעצמה לצייר להדיוטות מציאות אלטרנטיבית מעוותת כל כך.

אז סלחו לי, אבל יאללה חיפה, כי יצא לי כבר מהתחת לשמוע על הפועל היפים והאמיצים.

שלו רומא 26 באפריל 2010

צ'לסי פשוט קבוצה יותר טובה ואם תנצח זאת תהיה הסיבה.
ליברפול ישחקו וכל העונה זה לא היה משהו,
ולכן אין שום סיבה לבנות על זה.
אני הייתי נותן לצ'לסי 60/30/10
לתוצאות הפסד / תיקו / ניצחון חוץ.

רונן דורפן 26 באפריל 2010

גלן – נראה לי על פניו שאתה צודק לגבי מקרה וולבס. כי לא זכור לי שהיה עוד משחק כל כך קרוב שהצדיק מנוחה כל כך גורפת של ההרכב. בל מיק מקארתי הוא באמת אדם חסר אינטגריטי והוא היה חסר אינטגריטי גם בפרשת רוי קין (התנקם ביריב שלו, הצליח לאייד את הציפיות שהוא כל כך חשש מהם וגם לזרוק את הכשלון על מישהו אחר). אבל זכותה של קבוצה כמו ליברפול לבחור הרכב על פי שיקולי עייפות. זכותה גם לשלב כמה צעירים אם היא מרגישה שזו הזדמנות לקדם אותם במשחק גדול. במיוחד שלמשחק עם צ'לסי יש חשיבות עבורה – מאבק על מקום באלופות או באופ"א.

רפאל – אחרי כל הטיעונים האינסופיים שלך בעד פלייאוף, שבהרבה מהם יש הגיון, עכשיו עברת את גבול האינטגריטי. מה שאתה אומר הוא בערך שליברפול לא צריכה להתאמץ ואז אנשים יבינו כמה אתה צודק והשיטה רקובה. אז אני אגיד לך משהו: שיטה טובה יכולה לתרום קצת להגינות. אבל המרכיב הכי חשוב בהגינות הוא פשוט רוח הספורט. שיטה יכולה להוסיף או להמעיט קצת.

יוסי מזרחי – העובדה שליברפול לא מועדון חזק כבעבר לא אומר דבר על ההגינות שלה. קבוצה שניצחה את יונייטד בביתה יכולה גם להוציא תיקו מצ'לסי. כל דיוני האחוזים כאן הם פשוט נסיון להעביר את הזמן עד המשחק. הרי אף אחד לא יגיד שיש אפילו 75% ודאות לאיזשהי תוצאה.

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

רונן, התכוונתי להגיד, שליברפול של לפני שלושים שנה היתה כזו שעל שאלה אם היא מתכוונת בכלל להתאמץ,לא היית יוצא חי מבין מלתעותיהם. והוספתי ספק לגבי היותם כאלה היום.
הלואי ואני טועה ויסתבר שכל הספקות שלי יתקבלו בבוז והם יראו לי כמה אני טועה.
הלוואי..

רפאל 26 באפריל 2010

רונן, אם הטיעונים בעד פלייאוף הגיוניים, בוודאי שלא הייתי צריך לחכות לדוגמה כזו ולקחת מצב משונה על מנת להוכיח משהו.

פלייאוף הוא בשביל שקבוצות ישחקו בשביל עצמם ויבואו לידי ביטוי גם אם לא קוראים להם the big 4 או יש להם בעלים אמריקאים או מהמפרץ הפרסי.

זה שהאינטרס של ליברפול הוא לא לתת ליונייטד אליפות הוא מכורח היריבות ההיסטורית והמניין הנוכחי, זה לא משהו שיש לי עליו דעה או השפעה.

אנחנו מדברים ומסכימים על החשיבות של הגינות ורוח הספורט בכל מערך אשר יהיה.
אנחנו בהכרח חולקים על מידת ההשפעה שיש לסוג השיטה על אופי התחרות , אינטנסיביות המשחקים ועוד שיקולים נלווים.
לפי חשיבת הפלייאוף, ניגוד כה ברור לא היה קיים מלכתחילה לכן זהו קונספט לא רק מעניין ותחרותי יותר, אלא גם ספורטיבי ונכון מכל בחינה.

לדבר על אידיאל ספורטיבי בלי לתת משקל לטבע האנושי נשמע לא ראלי ועובדה שגם לא פועל במבחן התוצאה.

הסיפור כאן הוא לא ליברפול- אלא התלות בה מצד אוהדי קבוצה גדולה שמתחננת לחסדיה ע"מ שתירשם על חשבונה כגדולה מכולן בהיסטוריה של הליגה.
אני מתחיל להבין את שלו – שווה לא לקבל או לחוש תחרות אמיתית בליגה כל השנים האלה רק בשביל לראות את חוסר האונים של הטוענת לכתר.
ד"א- זה שהבנתי לא אומר שזה מעניין אותי.

רונן דורפן 26 באפריל 2010

אופיר – העיתון שאני עובד בו מלא אוהדי הפועל שמצביעים למפלגות הימין.

אופיר 26 באפריל 2010

בסדר, אל תתפס למילה אחת. לגופו של ענין,איך אתה מסביר את ההטייה התקשורתית הברורה?

רונן דורפן 26 באפריל 2010

שלו – לא אמרת כלום… אתה עדיין בגבולות ה-40-60 כי אין שום הבדל בין תיקו להפסד.

שלו רומא 26 באפריל 2010

נכון, אני בדיפרסיה.
וברמה המקומית אין לי אפילו את ה 40%.
וגם לא 4%

רפאל 26 באפריל 2010

רגע, מה אתה מתבאס.
תמיד יש סיכוי שברקו או אבי רצון עוד יכתבו טור שמבחינתם רומא בכל זאת אלופים.

שלו רומא 26 באפריל 2010

מצאת את שני האנשים שאם יתאידו מהציבוריות הישראלית
לא תמצא אצלי דמעה, ואני עדיין עדין בגלל הדפרסיה

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

שלו, ידיד יקר.
רציתי לכתוב לך אתמול כמה אני מזדהה איתך, והחלטתי לחכות יממה, כדי לא לזרות מלח על הפצעים.
הרם את הראש,שום דבר לא נגמר עד שהוא נגמר.

שלו רומא 26 באפריל 2010

נגמר, אם משחק כזה לא מנצחים וטוטי לא גומר עם שלישיה זה יותר מרמז, שני פנדלים לא נשרקו (אין לי טענות לשיפוט!) וגם המזל נגמר, אז הכל נגמר, אינטר לא נראית כמו קבוצה שתאבד עוד נקודות היא נראית חזקה פיזית ומנטאלית היא עברה את המשבר שלה וזנטי נראה כמו ילד בן 18.

רונן דורפן 26 באפריל 2010

אופיר -כי יש יותר אוהדי הפועל בתקשורת – אבל בעיקר בנטיה להגזים בלי שום פרופורציה. זו לא קנוניה פוליטית. אגב, גם חיפה קבוצה עם הרבה אוהדים בתקשורת.

אופיר 26 באפריל 2010

אני באמת מסמפט את ההרכב הנוכחי של הפועל, ונהנה לראות צעירים ישראלים משחקים יפה, ולשם שינוי גם קבוצה ישראלית מאומנת היטב עם שיטה אמיתית שניכרת במשחק שלה. העניין הוא שלחיפה יש גם את כל הדברים האלה (כשרונות מקומיים, מאמן ישראלי מצויין), ובכל זאת כל השנה אני רק שומע על שכטר וורמוט וורמוט ושכטר ולפעמים גם נאתכו וקפיצת המדרגה של ערן זהבי. הנסיבות היחידות בהן מדברים על הצעירים של חיפה הן כשגולסה דופק קטע מסריח.
שכטר סקורר גדול, אבל ארבייטמן בסה"כ מנצל את חולשת הלוזון ליג, חיפה מפסידה משחק, והיא במשבר עמוק, וכו' וכו'.

דיברתם כאן על האינטגריטי של ליברפול, ואולי הקשר היחיד של הניג'וס שלי לשרשור הזה הוא שאני לא סתם מטיל ספק אלא מכיר בגלוי בחוסר האינטגריטי של עיתונאי הספורט בישראל.

רפאל 26 באפריל 2010

שמע, אם ארבייטמן ושכטר מנצלים את החולשה הכללית של הלוזון ליג,
אז העיתונות מנצלת את החולשה השכלית של מי שעוד עוקב אחר הכדורגל. עליך לא הצליחו לעבוד וטוב שכך.
הליגה באמת שלא מעידה על שום דבר וגם אם הפועל תנצח בקרית אליעזר הערב זה לא אומר שהם יותר טובים, הם פשוט יהיו תלויים בעצמם ולא להיפך.

עכשיו- תקשיב רגע למה שאמרת.
מחפש אינטגריטי בכדורגל.
מחפש אינטגריטי בכדורגל ישראלי.
מחפש אינטגריטי ממי שכותב על ספורט ישראלי בעיתונות בישראל.

ת'אמת, אני מחמיא.
רובנו כבר התייאשנו אחרי שהיה ברור שלא נמצא- כל הכבוד שיש עוד מישהו שאיכפת לו.

יובל (אחר) 26 באפריל 2010

אני לא מבין את הדילמה: כל משחק אני רוצה שליברפול תנצח וגם את המשחק הזה אני רוצה שהיא תנצח. אין התלבטויות.
ברור שאני אשמח עם יונייטד לא יקחו אליפות, אבל התחושה הרגשית לגבי כל משחק בודד היא שמחה אם ליברפול מנצחת ועצב אם היא מפסידה.
לגבי השחקנים בכלל אין לי ספק שהם עולים למגרש כדי לנצח. זה לא בית שאן.

אוהד ש 26 באפריל 2010

שיוניטד יקחו גם 300 אליפויות , לא מעניין אותי, כל עוד אני אוהד ליברפול אני רוצה לנצח בכל משחק. זאת הרוח וככה זה צריך להיות, כל הדיבורים האחרים הם סטטיסטיקות וסמנטיקות.

בני תבורי 26 באפריל 2010

מעיון בתגובות מתגלה כאן עובדה מעניינת: על כל אוהד ליברפול ששם זין על הכבוד ורוצה שצ'לסי ינצחו כדי לדפוק לכם את האליפות, יש לפחות אוהד יונייטד אחד ששם זין על האליפות ומת שצ'לסי ינצחו כדי שאפשר יהיה להמשיך ולהשמיץ את ליברפול.

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

אז המסקנה שכולם דפוקים בשכל, כל אחד מסיבותיו הוא?
אני למשל, אשמח מאוד להלל ולקלס את ליברפול על נצחון או תיקו.

באבא ימים 26 באפריל 2010

הנה לכם אירוניה. קראתי שוב את הפשקוויל והתגובות לו. מסתבר שרונן ואני ניהלנו דיון דומה כבר אז (תג' 24-27). אותן דבר אבל הפוך.

רונן דורפן 26 באפריל 2010

רפאל – פלייאוף כלל לא מונע מצבים כאלו. יכול היה להיות מצב בו ליברפול צריכה להפסיד כדי שאברטון לא תעלה לפלייאוף וכיוצא באלו. לפלייאוף אין דבר עם הגינות.
להיפך – שיטת הפלייאוף והדראפט הביאה לכמה וכמה מקרים של חוסר אינטגריטי בספורט האמריקאי בשנים האחרונות.

רפאל 26 באפריל 2010

אוקי, עשיתי הכללה גורפת מידי אבל הנקודה ברורה- ליברפול תצא סופר פראיירית אם תיקח לצ'לסי נקודות.
באשר לדוגמה הספציפית עם הפלייאוף- ברור שזה יכול לקרות, וגם לא חסרים דוגמאות בהם קבוצות כבר הבטיחו את מקומן ודירוגן בפלייאוף ובמשחק-שתיים האחרונים נותנים לשחקנים המובילים לנוח, בהחלט לא צריך סיטואציה עם אברטון בשביל להגיע לשיקולים כאלה.
זה דבר ראשון.

שתיים, לא נראה לי שיש איזשהו אינטרס למנוע מהיריבה העירונית לא לעלות לפלייאוף עם הכרעה ישירה. הרי אתה תלוי בעצמך במעמדים האלה, אז אם כבר תהיה מוטיבציה מיוחדת לפגוש אותם, כך שאם יפסידו במשחק ההוא לפני הפלייאוף אין מקום לבוא בטענות על tanking מהסיבה הזו.

מכל פנים, מקרה מסוג זה הוא רחוק מאוד מהאירוע שאנו מדברים עליו.

רונן דורפן 26 באפריל 2010

אם ליברפול תנצח ותעניק בכך ליונייטד את האליפות אני אשכח את זה בתוך חמש דקות.

בני תבורי 26 באפריל 2010

רונן,
אל תדאג, אני אזכיר לך את זה.

שלו, רומא 26 באפריל 2010

רונן – שזה 4:59 יותר מדי…

גיל 26 באפריל 2010

לי ממש מוזר אנשים אוהדי מנצ'סטר שלא רוצים שליברפול ינצחו או יצאו תיקו. לפעמים דעתם של אנשים קצת משתבשת וסדר עדיפויות עקום הוא הדוגמא לכך. מעבר לזה, אם ליברפול יוצאים תיקו זה לא אומר שהם אלו שהביאו אליפות למנצ'סטר ואנשים יוצרים סיבתיות מזויפת. האליפות מושגת על סמך הישגים ב38 משחקים וכל משחק חשוב באותה מידה.

אמיר 26 באפריל 2010

זו עדיין ליברפול וזה עדיין אנפילד גם עם בניטז עדיין חי ובועט שם!זו לא צלסי גדולה וזו לא ליברפול חלשה וזה יום נתון שכל ניסיון לתחזית נועד לכישלון.
חוץ מזה כמו שליברפול תיראה במשחק הבית האחרון של העונה כך היא תיראה קרוב לוודאי בעונה הבאה וזו כבר מוטיבציה להופעה טובה והזדמנות לומר תודה לאוהדים שהם כנראה הטובים ביותר בממלכה.
רק השירה של לעולם לא תלכי לבדך זו כבר מקדמה…אני אופטימי.

Mr. Kate 26 באפריל 2010

ברור שליברפול לא "תיתן" המשחק. לא בגלל איזה אינטגריטי אנגלי, אלא דווקא בגלל שחצי מהשחקנים שם לא מודעים לאיפה הם משחקים, ומבחינתם לא אכפת להם מהסמל אלא רק מהכסף.
הרי חצי מהסגל יכול לעוף בקיץ, וכל שחקן רוצה מצד אחד להראות שיש לו מקום באנפילד, ומצד שני גם להוכיח לקבוצות אחרות ששווה לקנות אותם. המעטים(ג'רארד קראגר, יוסי)שאולי כן מודעים לזכות שנפלה בחלקם לשחק מול הקופ לא יעזו להשפיל את עצמם בעבור אוליגרכים מלונדון.
אם נראה לכם שלראיין באבל או לוקאס אכפת ממאזן האליפויות אז נראה לי שאתם הוזים.
עדיין נראה לי שצ'לסי ינצחו, כי מה לעשות אנחנו פשוט קבוצה הרבה יותר טובה. במשחק בברידג' פשוט שיתקנו את משחק ההתקפה של ליברפול, ועקצנו בדיוק כשצריך.

יואב 27 באפריל 2010

רפאל, מה שאתה מתאר, לא קשור בכלל לספורט אלא לחשבונאות בה אתה עסוק ברוב התגובות שלך.יונייטד זכאית לאותו מאמץ שלבירפול נותנת בכל משחק בייתי שלה. זה הכל. מעבר לזה, אתה עסקן קטן שמחפש להחיות את הריגוש בכל מיני אמצעים מלאכותים.האמת, עבד לך עניין לוזון עם הגועל. כיפק היי.

רפאל 27 באפריל 2010

סליחה , אנחנו מכירים?
תודה שאתה מכנה אותי עסקן, חשבתי שאני סתם משועמם שכותב פה מידי פעם.
כולה אמרתי שאוהדי ליברפול לא צריכים להרגיש רע אם היא מפסידה כי ניצחון שלה או תיקו משרתים בנקודה זו את יריבתה ההיסטורית הגדולה ביותר ומצטער אם אתה שומע את זה ממני ולא שמת לב לכך עד היום- אבל רוב הספורט בכדורגל הוא בדיבורים ובמריבות מטופשות בין מחנות אוהדים שעסוקים בוויכוחים על היסטוריה, אידיאולוגיה ושאר איקונות למיניהם.
אז אם מישהו מתעסק כאן בזוטות, זה בטח לא אני.

יואב 27 באפריל 2010

צודק.סורי.
כוונתי היא שהתחושה לאחר המשחק היא שונה במשמעות של לרצות להפסיד לפני המשחק.טוהר המשחק גדול יותר מלאן ילך התואר בעונה נתונה. לדעתי לפחות.

גלן 27 באפריל 2010

רונן-אתה לא רואה את הקשר? לצערי אנחנו שוב מגיעים בויכוח על ה EPL למידרון שאתה מפספס ובו אנחנו כבר דיי באמצע כיוון מטה. משום מה אתה מסתכל על זה כתקלות נקודתיות (במקרה זה מקרתי) ולא כחלק מהתהליך.

כי אני דווקא כן רואה קשר ובכלל לא מתפלא שלא העמידו את וולבס לדין על הסעיף של מאמץ. אם היו עושים את זה אז וולבס מן הסתם היו אומרים: מה אתם רוצים מאיתנו? פרגסון הושיב את רונלדו בכיר שחקני העולם ועוד אי אלו שחקנים, וונגר כנ"ל וכו' וכל ה11 שלהם בהרכב התאמצו לאללה, לכן גם לנו מותר. והאמת אולי מותר להם יותר כי הם לפחות עושים את זה מאינטרסים בליגה והגדולות עושות את זה לטורניר אחר.

גלן 27 באפריל 2010

לא טמבלים הפועל. בסוף נסעו מהכביש הישן.

קורא אדוק 27 באפריל 2010

אתם אומרים שעמום נטו,אני אומר סימן משמיים שליברפול ינצחו את צ'לסי ויעזרו לנו לקחת אליפות:
http://sportsillustrated.cnn.com/vault/article/magazine/MAG1168364/index.htm

נתקלתי בזה וזה החזיר אותי לימים הטובים של ריסה ובלאמי…

אביעד 27 באפריל 2010

גלן, מה הכוונה? למיטב זכרוני וולבס הועמדו לדין ונקנסו.
בני, אם ליברפול לוקחת נק' לצ'לסי זה בסה"כ מתקזז עם הנק' שלקחתם לנו באנפילד :)

גילספי 27 באפריל 2010

הנחת היחיד שנקבל מהעונה הזאת היא לא לראות אותכם אלופים

Nadav 27 באפריל 2010

אם כבר מדברים על נחת – נחשו מי נבחר לשחקן העונה בפריימירליג? רמז – He goes by the name of..
וגם אברה, פלטשר וולנסיה שם.
עכשיו הבה נספור את מספר המרסיסידרים שהגיעו למעמד המכובד.

Comments closed